CZ20013795A3 - Šicí stroj - Google Patents

Šicí stroj Download PDF

Info

Publication number
CZ20013795A3
CZ20013795A3 CZ20013795A CZ20013795A CZ20013795A3 CZ 20013795 A3 CZ20013795 A3 CZ 20013795A3 CZ 20013795 A CZ20013795 A CZ 20013795A CZ 20013795 A CZ20013795 A CZ 20013795A CZ 20013795 A3 CZ20013795 A3 CZ 20013795A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
thread
yarn
needle
sewing machine
lifting device
Prior art date
Application number
CZ20013795A
Other languages
English (en)
Inventor
Shinjiro Kadowaki
Original Assignee
Juki Corporation
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Juki Corporation filed Critical Juki Corporation
Publication of CZ20013795A3 publication Critical patent/CZ20013795A3/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D05SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
    • D05BSEWING
    • D05B47/00Needle-thread tensioning devices; Applications of tensometers
    • D05B47/04Automatically-controlled tensioning devices
    • DTEXTILES; PAPER
    • D05SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
    • D05BSEWING
    • D05B51/00Applications of needle-thread guards; Thread-break detectors
    • DTEXTILES; PAPER
    • D05SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
    • D05BSEWING
    • D05B53/00Thread- or cord-laying mechanisms; Thread fingers
    • DTEXTILES; PAPER
    • D05SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
    • D05BSEWING
    • D05B63/00Devices associated with the loop-taker thread, e.g. for tensioning
    • D05B63/02Loop-taker thread take-up levers
    • DTEXTILES; PAPER
    • D05SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
    • D05BSEWING
    • D05B65/00Devices for severing the needle or lower thread
    • D05B65/06Devices for severing the needle or lower thread and for disposing of the severed thread end ; Catching or wiping devices for the severed thread

Description

Šicí stroj
Oblast techniky
Vynález se týká šicího stroje, který je schopen omezovat velikost vůle horní nitě.
Dosavadní stav techniky
Z hlediska věnování pozornosti kvalitě vzhledu šití je například v japonském patentovém spise JP-A-62-186 892 popsán šicí stroj, u kterého je velikost vůle horní nitě omezena, přičemž po vytvoření prvního stehu může být konec horní nitě, vyčnívající ven na přední straně tkaniny, zatažen na zadní stranu tkaniny.
To znamená, že u shora uvedeného známého šicího stroje je uspořádáno ústrojí na přidržování niti, které je umístěno pod ústrojím na zdvihání niti tak, že přidržuje horní nit, umístěnou mezi ústrojím na zdvihání niti a jehlou. Pokud konec chapače zachytí smyčku horní nitě, pak ústrojí pro přidržování niti přidržuje horní nit, v důsledku čehož je zastaven přívod horní nitě k jehle, přičemž poté v důsledku otáčení chapače je chapač vytažen ven, takže je konec horní nitě, vyčnívající z jehly, vytažen ven směrem dolů skrze šitý předmět a otvor jehelní desky.
Avšak u takovéhoto známého šicího stroje je nutno uspořádat přidržný mechanizmus pro přidržování horní nitě, v důsledku čehož vznikají problémy, spočívající zejména v tom, že konstrukce šicího stroje je příliš složitá.
Rovněž v důsledku toho, že dotyková plocha ústrojí pro přidržování nitě s horní nití musí být minimální, aby nedocházelo k nepříznivému ovlivňování šití, je nezbytné použít součást, která je kompaktní z hlediska velikosti a konstrukce, což vede k nárůstu výrobních nákladů na šicí stroj .
Dále v důsledku toho, že známý šicí stroj je zkonstruován tak, že horní nit je přidržována sendvičovým způsobem, musí obsluha protáhnout horní nit takovým způsobem, aby byla řádně přidržována ústrojím pro přidržování horní nitě, což vede k nízké provozní účinnosti.
Kromě toho za účelem usnadnění manipulace s tkaninou pod zatížením je zvýšené množství zatížení zajištěno, v důsledku čehož je rovněž zajištěno zvýšené množství jehly. Zejména při operaci odstřihování nitě je šicí stroj obvykle zastaven, když ústrojí na zdvihání nitě přichází do bodu své horní úvratě. V případě, kdy je šicí stroj ponechán v tomto stavu, tak jelikož je jehla přítomna v poloze směrem dolů od bodu horní úvrati, tak horní hřídel šicího stroje se poté otáčí opačným směrem za účelem zdvižení jehly vzhůru do bodu její horní úvrati.
Avšak v případě, kdy se horní hřídel šicího stroje otáčí opačným směrem za účelem zdvižení jehly vzhůru do bodu horní úvrati, je ústrojí na zdvihání nitě dále spouštěno dolů, v důsledku čehož dochází k uvolňování horní nitě mezi ústrojím na zdvihání nitě a jehlou. Proto v případě, kdy se obsluha snaží vyjmout tkaninu po ukončení operace odřezávání nitě, je uvolněná horní nit vytahována společně s tkaninou, přičemž konec horní nitě, vycházející z jehly, se stává delším, než je nezbytné.
U shora uvedeného známého šicího stroje není věnována žádná pozornost tomuto problému1, takže pochopitelné vzniká problém, že konec horní nitě je zbytečně dlouhý.
Podstata vynálezu
Na základě shora uvedených okolností je úkolem předmětu tohoto vynálezu vyvinout šicí stroj, který bude schopen omezit velikost vůle horní nitě při prvním stehu s pomocí jednoduché konstrukce, v důsledku čehož bude schopen zatáhnout konec horní nitě na zadní stranu tkaniny, a rovněž vyvinout šicí stroj, který v okamžiku, kdy dojde k zastavení jehly v bodě její horní úvrati po dokončení operace odřezávání nitě, bude moci omezit vůli horní nitě, v důsledku čehož bude možno zabránit vytažení horní nitě ven při odebírání tkaniny.
Při plnění shora uvedeného úkolu byl v souladu s prvním aspektem předmětu tohoto vynálezu vyvinut šicí stroj, který obsahuje ústrojí na zdvihání nitě, obsahující otvor pro vkládání horní nitě, přiváděné z přívodního, zdroje horní nitě, které je pohyblivé nahoru a dolů v propojení s hřídelem šicího stroje,
jehlu, opatřenou jehelním otvorem a pohyblivou nahoru a dolů v propojení s hřídelem šicího stroje, přičemž uvedená horní nit z ústrojí na zdvihání nitě je vložena do uvedeného jehelního otvoru, a chapač, opatřený koncem pro zachycení smyčky, vytvořené v blízkosti uvedeného jehelního otvoru uvedené jehly, který je pohyblivý v propojení s uvedenou jehlou a s uvedeným ústrojím na zdvihání nitě, přičemž šicí stroj dále obsahuje zajišťovací člen, umístěný v blízkosti průchodu, podél kterého se uvedené ústrojí na zdvihání nitě pohybuje nahoru a dolů, a schopný vysunování a zatahování pod uvedenou horní nití v průchodu, podél kterého uvedená horní nit může křižovat v důsledku svislého pohybu uvedeného ústrojí na zdvihání nitě, přičemž pokud je vysunut, je schopen zachytit uvedenou horní nit, a pokud je zatažen je schopen uvolnit, uvedené zachycení uvedené horní nitě, poháněči prostředky pro vysunování a zatahování uvedeného zajišťovacího členu, a řídicí prostředky pro řízení a regulaci uvedených poháněčích prostředků takovým způsobem, že uvedené poháněči prostředky pohánějí uvedený zajišťovací člen pro jeho vysunutí před tím, než uvedený konec uvedeného chapače zachytí uvedenou smyčku při prvním stehu, pokud je provoz uvedeného šicího stroje zahájen.
·· ··· ·· ·· ·· ····
Díky této konstrukci ještě před tím, než konec chapače uchopí smyčku při prvním stehu, tak řídící prostředky řídí as regulují poháněči prostředky tak, že poháněči prostředky pohánějí nebo vysunují zajišťovací člen pro uchycení horní niti na horním povrchu zajišťovacího členu, v důsledku čehož je možno omezit množství horní nitě, přiváděné k jehle.
Pokud je smyčka rozšířena takovým způsobem, že chapač může projít smyčkou, zachycenou koncem chapače, je horní nit vytažena. Současně jelikož je část horní nitě na straně ústrojí na zdvihání nitě, je koncová boční část horní nitě vytažena, tak koncová část horní nitě je vytažena ven směrem dolů z tkaniny.
Jelikož vytažení koncové boční části horní nitě při prvním stehu může být dosaženo s pomocí jednoduché konstrukce, že zajišťovací člen je poháněn do vysunuté a zasunuté polohy, dochází k výraznému snížení nákladů na šicí stroj .
Jelikož rovněž zajišťovací člen musí pouze zajišťovat horní nit, není nutno protahovat horní nit ústrojím pro přidržování nitě, v důsledku čehož dochází ke zvýšení provozní účinnosti.
V souladu s druhým aspektem předmětu tohoto vynálezu pak u uvedeného šicího stroje, zmíněného v souladu s prvním aspektem předmětu tohoto vynálezu, uvedený zajišťovací člen zajišťuje uvedenou horní nit v blízkosti bodu horní úvrati uvedeného ústrojí na zdvihání nitě.
Díky této konstrukci pak v důsledku toho, že zajišťovací člen zajišťuje horní nit v blízkosti bodu horní úvrati ústrojí na zdvihání nitě, může být množství horní nitě, přiváděné k jehle při prvním stehu, výrazně minimalizováno.
Koncová část horní nitě tak může být snadno vytažena ven směrem dolů z tkaniny.
V souladu se třetím aspektem předmětu tohoto vynálezu pak u shora uvedeného šicího stroje, zmíněného v souvislosti s prvním aspektem předmětu tohoto vynálezu, uvedený zajišťovací člen zajišťuje uvedenou horní nit na straně uvedeného přívodního zdroje horní nitě.
Díky této konstrukci pak v důsledku skutečnosti, že zajišťovací člen zajišťuje horní nit na straně přívodního zdroje horní nitě, je odstraněna možnost, aby stejně jako u konstrukce, kde je horní nit zajištěna na straně jehly, mohla být část horní nitě na straně jehly vytažena v důsledku pohybu ústrojí na zdvihání nitě směrem dolů.
Koncová část horní nitě tak nemůže vyklouznout z jehelního otvoru jehly, v důsledku čehož dochází k úspoře pracovní doby a pracovního úsilí obsluhy při navlékání nitě do jehly.
V souladu se čtvrtým aspektem předmětu tohoto vynálezu byl dále rovněž vyvinut šicí stroj, který obsahuje ústrojí na zdvihání nitě, obsahující otvor pro vkládání horní nitě, přiváděné z přívodního zdroje horní nitě, které * · • 49 je pohyblivé nahoru a dolů v propojení s hřídelem šicího stroje, a jehlu, opatřenou jehelním otvorem a pohyblivou nahoru a dolů v propojení s uvedeným ústrojím na zdvihání nitě, přičemž je uvedená horní nit z uvedeného ústrojí na zdvihání nitě protažena uvedeným jehelním otvorem, přičemž po odstřižení uvedené nitě se uvedené ústrojí na zdvihání nitě zastaví v podstatě v bodě jeho horní úvrati, a poté je uvedená jehla navrácena do bodu své horní úvrati, přičemž šicí stroj dále obsahuje omezovači prostředky, vložené mezi uvedenou jehlu a uvedený přívodní zdroj horní nitě pro omezování uvedené horní nitě, poháněči prostředky pro pohánění uvedených omezovačích prostředků, a řídící prostředky pro řízení a regulaci uvedených poháněčích prostředků takovým způsobem, že před vytažením tkaniny s odstřiženou niti z prostoru pod uvedenou jehlou uvedené omezovači prostředky omezují uvedenou horní nit.
Díky této konstrukci ještě předtím, než je tkanina s odstřiženou nití vyjmuta ven z prostoru pod jehlou, tak řídicí prostředky řídí a regulují poháněči prostředky tak, že poháněči prostředky pohánějí omezovači prostředky pro účely omezení přívodu horní nitě do jehly.
• 9 • 9 • • · • 9 9 99 9 9 99 ·· • 9 9 9 99 9 9 9
9 9 9 9
9 9 9 9 9 9 9
• 9 • · · 99 9 « 99 9999
Takže je-li tkanina vyjmuta z prostoru pod jehlou, může být zabráněno tomu, aby horní nit byla vytažena ven společně s tkaninou, což umožňuje optimalizovat délku horní nitě, zbývající v jehle.
V souladu s pátým aspektem předmětu tohoto vynálezu pak u shora uvedeného šicího stroje, zmíněného v souvislosti se čtvrtým aspektem předmětu tohoto vynálezu, uvedenými omezovacími prostředky je zajišťovací člen, umístěný v blízkosti svislého průchodu pro pohyb uvedeného ústrojí na zdvihání nitě, schopný vysunování a zatahování pod uvedenou horní nití v křižujícím průchodu horní nitě v důsledku svislého pohybu uvedeného ústrojí na zdvihání nitě, přičemž při vysunutí je schopen zachytit uvedenou horní nit, a při zatažení je schopen uvolnit zachycení uvedené horní nitě, přičemž poháněči prostředky jsou schopny vysunovat a zatahovat uvedený zajišťovací člen, a přičemž uvedené řídicí prostředky řídí a regulují uvedené poháněči prostředky takovým způsobem, že před vytažením uvedené tkaniny s odstřiženou nití z prostoru pod uvedenou jehlou uvedené poháněči prostředky pohánějí uvedený zajišťovací člen do vysunuté polohy pro zachycení uvedené horní nitě.
Díky této konstrukci pak jelikož úvrati ústrojí na zdvihání nitě se zaj n r-\ ? +i 1řiti:-mře
-na- -ho-r-n-í—pio-š-e_z.ag-i.štio5iaxíj_ho_ v blízkosti bodu horní išťovací člen vysouvá a členil... „může.
být přívod horní nitě k jehle omezen, takže pokud je tkanina vyjmuta z prostoru pod jehlou, může být zabráněno tomu, aby došlo k vytažení horní nitě ven společně s tkaninou.
Jelikož je zabránění vytažení horní nitě při odebírání tkaniny dosaženo s pomocí jednoduché konstrukce, jejímž
-J 9 9 9 9 9 9 9 9 : : : r99 A· ‘9 A · 9 * · · · ·· • 9 9 9 99 9 i* •
·· ··· ·· 9 9 9 9 ·· · ·
prostřednictvím je zajišťovací člen vysunován a zatahován, dochází k výraznému snížení nákladů na šicí stroj.
V souladu se šestým aspektem předmětu tohoto vynálezu pak u shora uvedeného šicího stroje, zmíněného v souvislosti s prvním nebo pátým aspektem předmětu tohoto vynálezu, uvedené řídicí prostředky řídí a regulují uvedené poháněči prostředky takovým způsobem, že pokud je uvedené ústrojí na zdvihání nitě v klidu nad uvedeným zajišťovacím členem, tak uvedené poháněči prostředky pohánějí uvedený zajišťovací člen do vysunuté polohy.
Díky této konstrukci pak při vysunutí zajišťovacího členu, kdy je ústrojí na zdvihání nitě v klidu a horní nit je udržována rovněž v klidu, může být zajišťovací člen veden do požadované polohy vzhledem k horní niti.
Horní nit tak může být spolehlivě zajištěna na horní ploše zajišťovacího členu.
Dále v souladu se sedmým aspektem předmětu tohoto vynálezu pak u shora uvedeného šicího stroje, zmíněného v souvislosti s prvním nebo pátým aspektem předmětu tohoto vynálezu, uvedené řídicí prostředky řídí a regulují uvedené poháněči prostředky takovým způsobem, že pokud je uvedené
-------ú-s-fe-rsg-í——zdv-i-hání_nd-tě_v podstatě nad uvedeným zajišťovacím členem, tak uvedené poháněči prostředky pohánějí uvedený zajišťovací člen do zatažené polohy.
Díky této konstrukci pak při zatažení zajišťovacího členu je ústrojí na zdvihání nitě umístěno v podstatě nad
ΦΦ • Φ Φ Φ Φ · ΦΦ φ φ ΦΦ φ φ φ • ΦΦ ΦΦ ·· » Φ φ Φ Φ
• · • · · • · '9 · Φ Φ Φ · Φ
zajišťovacím členem, v důsledku čehož je odstraněna možnost, že by mohlo dojít k uvolnění horní nitě.
Rovněž je tak odstraněna obava, že by mohlo dojít k tomu, že uvolněná horní nit by se mohla navinout na nějakou součást na obvodu ústrojí na zdvihání nitě nebo kolem samotného ústrojí na zdvihání nitě.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude v dalším podrobněji objasněn na příkladech jeho konkrétního provedení, jejichž popis bude podán s přihlédnutím k přiloženým obrázkům výkresů, kde:
obr. 1 znázorňuje v podstatě ve zvětšeném měřítku čelní nárysný pohled na oblast hlavové části šicího stroje podle prvního provedení předmětu tohoto vynálezu;
obr. 2 znázorňuje ve zvětšeném měřítku částečný boční pohled na hlavovou Část šicího stroje podle prvního provedení předmětu tohoto vynálezu;
obr. 3 znázorňuje blokové schéma řídícího bloku podle tohoto vynálezu;
—.-—e-b-r-i—4—s-ná-z-s-r-ň-u-j-s—ča-so-vý_dAag-r.am nrnvnzu při zastavení a spuštění šicího stroje podle prvního provedení předmětu tohoto vynálezu;
obr. 5 znázorňuje vysvětlující pohledy na vzájemný vztah mezi ústrojím na zdvihání nitě, jehlou a chapačem podle tohoto vynálezu;
• · ί • ·· • fc fcfc > fcfc · > fc fc obr. 6 znázorňuje vysvětlující pohled na vzájemný vztah mezi polohou zajišťovacího čepu podle druhého provedení předmětu tohoto vynálezu a načasováním chapače, pokud je horní nit zajištěna; a' obr. 7 znázorňuje postupový diagram pro řízení a regulaci zastavení a spuštění šicího stroje podle tohoto vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 1, tak šicí stroj 100 podle prvního provedení předmětu tohoto vynálezu obsahuje základnovou část B, na které je umístěna šitá tkanina, a hlavovou část H, která je umístěna nad základnovou částí B, takže leží protilehle k této základnové části B, přičemž šicí stroj 100 má následující konstrukci.
Jehla 1_ je opatřena jehelním otvorem la. Tento jehelní otvor la je vytvořen následujícím způsobem: horní koncová část jehelního otvoru la je připevněna k jehelní tyči, která se může pohybovat nahoru a dolů v závislosti na pohybu horního hřídele šicího stroje (na vyobrazeních neznázorněno), umístěného uvnitř hlavové části H šicího stroje 100, přičemž horní nit T může být vložena do spodní části jehelního otvoru la.
Vodič 3_ nitě T, který je umístěn ve spodní koncové části čelisťové části HA, vyčnívající ven směrem dolů z hlavové části H šicího stroje 100, je využíván pro navádění horní nitě T do jehly 1.
*·,. I* >'· '99 ·· ·· • · 9 9 * > · · .-g > 9 • · · · · 99 · · 1 • _ · · · 9 9 9 9 < g * ·· ··· ·· ·· »> >e··
V přední povrchové- části HF hlavové části H šicího stroje 100, a to zejména v poloze, která směřuje vzhůru od vodiče nitě T a napravo od vodiče 3 nitě T podle obr. 1, je vytvořen podélný otvor Hl, který se rozprostírá ve svislém směru.
Ústrojí 4 na zdvihání nitě T je uspořádáno tak, že jeho přední konec vyčnívá z podélného otvoru Hl směrem ven z hlavové části H šicího stroje 100, přičemž ústrojí _4 na zdvihání nitě T se může kývat ve svislém směru podél podélného otvoru Hl ve spojitosti s pohybem horního hřídele šicího stroje 100.
V přední koncové části ústrojí _4 na zdvihání nitě T je vytvořen otvor 4a pro vkládání nitě T, který proniká ústrojím 4_ na zdvihání nitě T v pravém i levém směru (tj . ve směru kolmém na podélný otvor Hl) , přičemž horní nit T může být protažena tímto otvorem 4a pro vkládání nitě T. Ústrojí £ na zdvihání nitě T znázorněné na vyobrazení podle obr. 1, je mimochodem umístěno v jeho nejvyšším bodě, to znamená v bodě horní úvrati.
Nyní bude podán podrobný popis celkové konstrukce zajišťovacího čepu 5 a zajišťovacího ústrojí (omezovacího ústrojí, obsahujícího tento zajišťovací čep 5.
Jak je znázorněno na vyobrazeních podle obr. 1 a podle obr. 2, je zajišťovací čep 5 umístěn přilehle k podélnému otvoru Hl pro svislý pohyb ústrojí 4_ na zdvihání nitě T na straně niťového rámu od ústrojí £ na zdvihání nitě T a mírně směrem dolů od bodu horní úvrati ústrojí 4 na zdvihání
·· ··
·· • * • * • » • ·
Φ • · 4 4
• i n
• *·· • · ·· 4 4 ·« • ·· · ·
nitě T, přičemž je zde uložen takovým způsobem, že proniká přední povrchovou částí HF hlavové části H a zadní povrchovou částí HR hlavové části H, přičemž může být volně posouván ve směru kolmém na výkyvný směr ústrojí 4. na zdvihání nitě T.
Základová koncová část zajišťovacího čepu _5 vyčnívá ven směrem dozadu ze zadní povrchové části HR hlavové části H a je připojena k tyči 6a vzduchového válce 6_. Mezi podložkou 5a, upevněnou v blízkosti základového konce zajišťovacího čepu 5, a zadní povrchovou částí HR hlavové části H je vložena vratná pružina 5b, takže zajišťovací čep _5 je běžně přitlačován dozadu (tj. doprava na obr. 2) prostřednictvím podložky 5a.
Zajišťovací čep 5^ pro zajišťování nitě vytváří zajišťovací člen a omezovači prostředky. Niťový rám (na vyobrazeních neznázorněno, který slouží jako zdroj pro přivádění horní nitě T, je umístěn v blízkosti hlavové části H šicího stroje 100.
V případě, kdy je do vzduchového válce 6 přiváděn vzduch, takže tyč 6a vzduchového válce 6 se pohybuje doleva, pohybuje se zajišťovací čep jĎ rovněž doleva proti působení vratné pružiny 5b, přičemž přední koncová část zajišťovacího čepu 5 vystupuje z přední povrchové části HF hlavové části H až do polohy za otvorem 4a pro vkládání nitě T ústrojí £ na zdvihání nitě T, takže zajišťovací čep _5 vyčnívá takovým způsobem, jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 2.
V tomto vyčnívajícím stavu pak zajišťovací čep _5, jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 1, při křižování průchodu, kde horní nit T prochází otvorem 4a. pro vkládání
959 • '9 • 9 • 9 • 9 • 9 9 9
9 99
9 9 9
9 9 9
9 9 9
9 9 9 • 9'9 ·
9 9'
9 9
9 9
9999 nitě T ústrojí 4_ na zdvihání nitě T a kolem napínacího ústrojí 7 pro napínání nitě T, může křižovat v důsledku svislého výkyvného pohybu ústrojí _4 na zdvihání nitě T, přičemž je umístěn směrem dolů a protilehle k horní niti T, navinuté kolem ústrojí 4_ na zdvihání nitě T, které je v bodě horní úvrati.
V případě kdy přívod vzduchu do vzduchového válce 6 je zastaven, tak vratná pružina 5b tlačí na podložku 5a směrem doprava na obr. 2, v důsledku čehož se zajišťovací čep _5 pohybuje doprava, takže zatahuje svou přední koncovou část , takže přední koncová část zaj išťovacího čepu _5 je zatažena směrem dolů do polohy, vyrovnané s přední povrchovou částí HF hlavové části H.
Takže vratná pružina 5b a vzduchový válec 6 spolu vzájemně spolupracují při vytváření poháněčích prostředků. Na vyobrazeních podle obr. 1 a podle obr. 2 je mimochodem zajišťovací čep _5 znázorněn ve stavu, kdy vyčnívá ven.
Napínací ústrojí 7_ pro napínání nitě T je umístěno napravo a směrem dolů od podélného otvoru H1 a vede horní nit T, která je přiváděna z niťového rámu, sloužícího jako zdroj pro dodávání horní nitě T, k ústrojí £ na zdvihání nitě T.
Napínací ústrojí Ί_ pro napínání nitě T je schopno udržovat.horní nit T mezi regulační deskou 7a a regulační deskou 7b pro regulaci nitě T za účelem vyvozování dané úrovně napínací síly na horní nit T.
·· · ·· *· ·· ·· • ’ ·· · « » » · · · · ··· ·»*· ·· * * * *···*«·,«· · • · · ···« o * * ββ β β β Οβ ο« ο ο ο Ο * ο
V jehelní desce 10, umístěné na základnové části B, je vytvořen otvor 10a, do kterého může být vkládána jehla 1_.
V základnové části B je rovněž umístěn chapač 11 (viz obr. 5), který je propojen s horním hřídelem šicího stroje 100, přičemž spolupracuje s jehlou JL pod jehelní deskou 10 při vytváření stehů. V důsledku toho pak jehla JL, ústrojí 4na zdvihání nitě T a chapač 11 mohou být ovládány ve vzájemném propojení.
Směrem dolů pod jehelní deskou 10 v základnové části B je umístěno ústrojí pro odřezávání nitě (na vyobrazeních rovněž neznázorněno, které může být poháněno poháněcím ústrojím 16 pro odřezávání nitě T (viz obr. 3), to znamená po ukončení šicí operace, přičemž horní nit a spodní nit mohou být odříznuty s využitím ústrojí pro odřezávání nitě.
Nyní bude v dalším podán popis řídicího bloku, a to s odkazem na vyobrazení podle obr. 3.
Vztahovou značkou 12 jsou označeny řídicí prostředky, které obsahují trvalou paměť (ROM) pro uložení řídících programů a řídících dat, nezbytných pro šicí operace, a paměť s libovolným přístupem (RAM) pro uložení měnitelných dat a také dat, která mají být uložena pouze dočasně, a dále ústřední řídicí jednotku (CPU) pro provádění řídicích programů.
Vztahovou značkou 13 je označen spouštěcí spínač, který například stlačením tlačítka (na vyobrazeních neznázorněno), umístěného na desce šicího stroje, vydává signál k zahájení provozu šicího stroje, přičemž v případě, kdy ústřední řídicí
*· ·· » «I* i > · ·· ·· ·· • · ♦ · • · · • · · • · · •9 ··*· jednotka (CPU) řídicích prostředků 12 přijme signál pro zahájení provozu šicího stroje od spouštěcího spínače 13, dojde k zahájení šicí operace.
Vztahovou značkou E jsou označeny například prostředky pro snímání polohy jehly 1, sestávající z otočného kódovacího zařízení, připojeného k hornímu hřídeli šicího stroje, přičemž ústřední řídicí jednotka (CPU) řídicích prostředků 12 sem přivádí signál o úhlové poloze otáčení, odpovídající poloze pootočení horního hřídele šicího stroje, od prostředků E pro snímání polohy jehly _1.
V důsledku toho je například možno snímat svislou polohu jehelní tyče 2, pohybující se ve spojitosti s horním hřídelem šicího stroje, nebo polohu, která odpovídá bodu horní úvrati ústrojí 4 na zdvihání nitě T.
Vzduchový válec _6 je připojen k řídicím prostředkům 12 prostřednictvím elektromagnetického ventilu 14, to znamená, že prostřednictvím otevírání a uzavírání elektromagnetického ventilu 14 mohou řídicí prostředky 12 řídit a regulovat přívod vzduchu ze zdroje vzduchu do vzduchového válce 6.
Motor M šicího stroje 100 je připojen k řídicím prostředkům 12 prostřednictvím budiče 15, to znamená, že řídicí prostředky 12 mohou řídit a regulovat otáčení motoru M šicího stroje 100 prostřednictvím budiče 15.
Vztahovou značkou 16 je označeno poháněči ústrojí pro odřezávání nitě T, které je připojeno k řídicím prostředkům 12 prostřednictvím budiče 17, to znamená, že řídicí prostředky 12 mohou řídit a regulovat pohánění • · · · · ·<· · ·: · « * ♦ · · 9 9 0 0 999 ·· 999 00 ·· »· ·*·· poháněcího ústrojí 16 pro odřezávání nitě T prostřednictvím budiče 17.
Nyní bude v dalším podán popis funkce a provozu předmětného šicího stroje 100, a to s odkazy na vyobrazení podle obr. 4, obr. 5 a obr. 7.
V propojení s otáčením horního hřídele šicího stroje 100 pracují jehelní tyč 2 a ústrojí 4_ na zdvihání nitě T v takovém vzájemném fázovém vztahu, který je znázorněn na vyobrazení podle obr. 4. Na vyobrazení podle obr. 5 je znázorněn vzájemný vztah mezi ústrojím £ na zdvihání nitě T, jehlou 1 a chapačem 11, který odpovídá polohám (a) až (e) , znázorněným na vyobrazení podle obr. 4.
V případě, kdy je vydán pokyn pro odřezávání nitě v důsledku ovládání pedálu (krok Sl), je . během operace odřezávání nitě po dokončení šicí operace poháněči ústrojí 16 pro odřezávání nitě T poháněno v závislosti na řízení s pomocí řídicích prostředků 12 za účelem odříznutí horní nitě T a spodní nitě pod tkaninou (krok S2).
Po provedení uvedené operace odřezávání nitě je konec odříznuté horní nitě T, připojený k jehle 1, ponechán v takovém stavu, že proniká tkaninou.
Rovněž v případě, kdy poloha jehelní tyče 2, odpovídající bodu horní úvrati ústrojí _4 na zdvihání nitě T, je zjištěna prostřednictvím prostředků E pro snímání polohy jehly 1_ po dokončení operace odřezávání nitě (krok S3) , tak řídicí prostředky 12 zastaví motor M šicího stroje 100, v důsledku čehož je zastaven provoz šicího stroje 100 • ft 44 ► · » 4 jehelní tyč 2 a ústrojí 4^ udržovány ve stavu, který »» »4 » 4 4 I ► * 44 • · 4 « » · · 1
44 •4 4444 (krok S4) , čehož důsledkem je, že na zdvihání nitě T jsou příslušně je znázorněn na vyobrazení podle obr. 5 (b).
Poté je poháněn vzduchový válec 6, který pohání zajišťovací čep 5 (krok S5) , přičemž jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 5 (b) se přední konec zajišťovacího čepu _5 posune do polohy přímo pod horní nití T v ústrojí £ na zdvihání nitě T. Současně jelikož je ústrojí _4 na zdvihání nitě T udržováno v klidu, může být zajišťovací čep 5 vložen přímo pod horní nit T. V důsledku toho je horní nit T udržována v zajištěném stavu, kdy je zachycena zajišťovacím čepem 5.
Dále během období opačného otáčení, znázorněného na vyobrazení podle obr. 4, pak řídicí prostředky 12 způsobí opačné otáčení motoru M šicího stroje 100, to znamená, že otáčení horního hřídele šicího stroje způsobí zdvihnutí jehelní tyče 2_ (krok S6) , přičemž v případě, kdy je zjištěno s pomocí prostředků E pro snímání polohy jehly že jehelní tyč 2 je umístěna v bodě horní úvrati (krok S7) , tak řídicí prostředky 12 zastaví motor M šicího stroje 100 (krok S8).
V důsledku toho, jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 5 (a), je poloha zastavení jehelní tyče 2_ polohou bodu horní úvrati, což může usnadnit manipulaci s tkaninou.
Poté během období zastavení až do doby, kdy je spouštěcí spínač 13 stlačen, je tkanina odebírána z polohy pod jehlou 1^. V tomto případě, jelikož je horní niti T udělena ohybová odolnost nebo třecí odolnost prostřednictvím zajišťovacího čepu 5, takže je zabráněno pohybu horní nitě T ·· »* φφ φφ • ΦΦΦ φφφφ • · φφ φ φ φ • · · ·' φφφ φ φ • ΦΦΦ φφφ
Φ· φφ φφ φφφφ směrem dolů, zde není žádná možnost, že by horní nit T mohla být vytažena ven společně s tkaninou, která je odebírána.
V důsledku toho může horní nit T sklouznout z tkaniny, takže délka horní nitě T, zbývající na jehle 1, může být řádně udržována.
Poté v případě, kdy je stlačen spouštěcí spínač 13, je vydán signál o zahájení provozu do řídicích prostředků 12 (krok S9) , načež řídicí prostředky 12 spustí provoz šicího stroje 100 včetně pohánění motoru M šicího stroje 100 prostřednictvím budiče 15, takže je zahájeno období provozu (krok Š10).
To znamená, že v případě, kdy je provoz šicího stroje 100 zahájen, se jehla 1^ pohybuje dolů, přičemž se současně ústrojí £ na zdvihání nitě T zdvihá vzhůru do bodu horní úvrati, takže se navrací do stavu, znázorněného na obr. 5 (b), načež poté přední konec jehly. 1 proniká tkaninou.
Poté jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 5 (c) , se ústrojí _4 na zdvihání nitě T pohybuje směrem dolů, přičemž se rovněž současně jehla _1 pohybuje směrem dolů do bodu spodní úvratě.
Během této operace, jelikož je horní nit T zachycena s pomocí zajišťovacího čepu _5, tak i v případě, kdy se horní nit T pohybuje dolů, je zabráněno jejímu uvolnění, neboť je udržován v napjatém stavu.
I když jehla 1^ dosáhne bodu spodní úvrati, tak konec TE horní niti T, který je odříznutým koncem niti, která byla ·· ©0 • · ·· • ©0 »00 © 0 • · · · © · 0 ©· ©0 ·· 0000 předtím odříznuta s pomocí ústrojí pro odřezávání nitě, je rovněž umístěn na tkanině.
©© • 9 · ·
• ·
0
9© © ©· ·0 • · · «
Poté začne jehla 1 stoupat vzhůru z hodu spodní úvrati, jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 5 (d) , a konec chapače 11 pronikne do smyčky L jehly 1^. Jak se chapač 11 dále otáčí, jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 5 (e) , tak se smyčka L postupně rozšiřuje, takže chapač 11 může touto smyčkou L projít.
Avšak během této operace, jelikož je horní nit T zachycena s pomocí zajišťovacího čepu _5, tak část horní nitě T, která je připojena k jehle JL, není vytažena ven, avšak část horní nitě T, která je připojena ke konci TE horní nitě T, je vytažena. V důsledku toho je konec TE horní nitě T vytažen ven směrem dolů od tkaniny (na zadní stranu), jak se smyčka L rozšiřuje.
Na vyobrazení podle obr. 5 (e) je mimochodem znázorněn stav, ve kterém je konec TE horní nitě T vytažen z tkaniny v době, kdy jehla _1 stoupá ze stavu, znázorněného na vyobrazení podle obr. 5 (d) , přičemž rovněž ústrojí 4_ na zdvihání nitě T dosahuje bod spodní úvrati.
Avšak časové sladění není omezeno pouze na tento případ, neboť alternativně může být konec TE horní nitě T rovněž vytažen ven během období, uplynulého od doby, kdy konec 11a, jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 5 (d) , uchopí smyčku L, do doby, kdy rozšiřování smyčky L pro umožnění průchodu chapače 11 smyčkou L je ukončeno.
Poté, jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 5 (a), se jehla 1_ pohybuje opět vzhůru do bodu horní úvrati, přičemž dále, jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 5 (b) , se ústrojí 4_ na zdvihání nitě T pohybuje vzhůru do bodu horní úvrati, načež poté v případě, kdy poloha jehelní tyče 2, odpovídající bodu horní úvrati ústrojí £ na zdvihání nitě T je podruhé po vydání signálu ke spuštění zjištěna s pomocí prostředků E pro snímání polohy jehly ]L, to znamená, kdy detekční signál (n) prostředků E pro snímání polohy jehly _1, odpovídající bodu horní úvrati ústrojí _4 na zdvihání nitě T, vyjadřuje daný stav, zejména kdy n = 2 (krok Sil), je vzduch ze vzduchového válce 6 vypuštěn, takže v důsledku působení vratné pružiny 5b se zajišťovací čep 5 pohybuje zpět (krok S12) .
Tímto způsobem, jelikož zatažení zajišťovacího čepu 5 je provedeno v době, kdy se ústrojí _4 na zdvihání nitě T pohybuje vzhůru do bodu horní úvrati, tak po zatažení zajišťovacího čepu 5 může být zabráněno uvolnění horní nitě T, v důsledku čehož je odstraněna možnost, že by uvolněná horní nit T mohla být zachycena součástmi, umístěnými na obvodu ústrojí _4 na zdvihání nitě T.
Po zatažení zajišťovacího čepu _5 může být šicí operace prováděna obdobně, jako je tomu u známého stavu techniky. Po ukončení operace odřezávání nitě, jak již bylo shora popsáno, je zajišťovací čep .5 opět vysunut a šicí stroj 100 je zastaven v bodě horní úvrati jehelní tyče 2, přičemž se čeká na další stlačení spouštěcího spínače 13.
U šicího stroje 100 podle prvního provedení předmětu tohoto vynálezu, jelikož je zajišťovací čep 5 zatahován do
polohy, kde je jeho přední konec vyrovnán s přední povrchovou částí HF hlavové části H šicího stroje 100, tak po zatažení zajišťovacího čepu 5 neexistuje žádná možnost, že by se zajišťovací čep 5 dostal do styku s horní nití T. Tím je možno zabránit vytváření tahové síly a navíjení horní nitě T kolem zaj išťovacího čepu 5, což by mohlo být způsobeno vzájemným stykem zajišťovacího čepu 5 s horní nití T.
U šicího stroje 100 podle prvního provedení předmětu tohoto vynálezu rovněž v důsledku jednoduché operace, kdy se zajišťovací čep _5 pohybuje dozadu a dopředu, lze dosáhnout dvou účinků: jeden účinek spočívá v tom, že když je tkanina odebírána po odříznutí nití, tak může být zabráněno vytažení horní nitě společně s tkaninou, přičemž druhý účinek spočívá v tom, že při prvním stehu na začátku šicí operace může být zabráněno vytažení horní nitě.
Nyní bude v dalším podán popis druhého provedení šicího stroje podle tohoto vynálezu, a to s odkazem na vyobrazení podle obr. 6.
Druhé provedení se liší od prvního provedení pouze v poloze zajišťovacího ústrojí K, přičemž zbývající součásti u druhého provedení jsou z konstrukčního hlediska stejné, jako u prvního provedení.
Jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 6, je zajišťovací čep 5 umístěn na straně jehly, která představuje protilehlou stranu k jehelnímu rámu, a to přilehle k v podstatě Středové části podélného otvoru H1 v jeho svislém směru.
Poloha zajišťovacího čepu 5_ je nejenom polohou, která jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 6, je umístěna mírně pod svislou polohou ústrojí _4 na zdvihání nitě T, kde se nalézá tehdy, pokud konec 11a chapače 11 uchopí smyčku L, avšak rovněž polohou, kdy pokud je zajišťovací čep 5_ udržován ve svém vysunutém stavu, se jeho přední koncová část pohybuje právě pod horní nití T, navinutou kolem ústrojí 4_ na zdvihání nitě T.
V souladu s touto konstrukcí pak po zahájení šicí operace, kdy je ústrojí 4_ na zdvihání nitě T spuštěno dolů a je umístěno napravo vzhůru od zajišťovacího čepu 5 v případě, kdy je zajišťovací čep 5 vysunut a nalézá se přímo pod horní nití T, je horní nit T zachycena a zajištěna prostřednictvím za j išťovacího čepu _5. Poté chapač 11 uchopí smyčku L prostřednictvím svého konce 11a.
Chapač 11 se potom nadále otáčí a rozšiřuje smyčku L takovým způsobem, že prochází touto smyčkou L. Jelikož je však horní nit T zajištěna prostřednictvím horní plochy zajišťovacího čepu 5, může být konec TE horní nitě T vytažen směrem dolů z tkaniny a z otvoru 10a v jehelní desce 10 prostřednictvím tažení za koncovou stranu části horní nitě T, aniž by došlo k tažení za část horní nitě T na straně jehly JL.
U druhého provedení předmětu tohoto vynálezu je okamžik pro vysunutí zajišťovacího čepu 5 nastaven na dobu, kdy je ústrojí 4_ na zdvihání nitě T umístěno v poloze napravo vzhůru od zajišťovacího čepu 5. Tento okamžik však není nikterak omezující, neboť může být využito i jiné doby, ve které se vysunutý zajišťovací čep _5 pohybuje směrem dolů od horní nitě T, navinuté kolem ústrojí 4. na zdvihání nitě T.
U prvního provedení předmětu tohoto vynálezu je svislá poloha zaj išťovacího čepu _5 nastavena v blízkosti bodu horní úvrati ústrojí 4_ na zdvihání nitě, zatímco u druhého provedení je nastavena v blízkosti středu podélného otvoru Hl.
Avšak svislá poloha zaj išťovacího čepu _5 není nikterak omezující, neboť může být nastavena v jakékoliv poloze, ve které zajišťovací čep 5, který je vysunut do polohy, kde konec 11a chapače 11 zachycuje smyčku, se může pohybovat směrem dolů od horní nitě T, navinuté kolem ústrojí _4 na zdvihání nitě T.
Svislá poloha zajišťovacího čepu 5 může být zejména nastavena v rozmezí, kde poloha zajišťovacího čepu _5 u prvního provedení tvoří jeho horní hranici, přičemž poloha zajišťovacího čepu _5 u druhého provedení tvoří jeho spodní hranici.
Pokud je zajišťovací čep _5 umístěn v horní poloze, může být horní nit T zajištěna v počátečním stadiu, takže při minimálním přivádění horní nitě T k jehle ]L může být horní nit T vytažena ven směrem dolů z tkaniny.
Rovněž pravá a levá poloha zaj išťovacího čepu _5 vzhledem k ústrojí 4_ na zdvihání nitě T je nastavena na straně niťového rámu u prvního provedení a na straně jehly u druhého provedení. Důvody spočívají v tom, že v případě, kdy je zajišťovací čep 5 umístěn na straně niťového rámu, je horní
nit T mírně vytahována ven z niťového rámu v důsledku pohybu ústrojí £ na zdvihání nitě T směrem dolů, zatímco v případě, kdy je zajišťovací čep 5 umístěn na straně jehly, je mírně vytahován ven, avšak nit T na straně jehly je naopak zatahována dovnitř.
To znamená, že v případě, kdy je zajišťovací čep 5 umístěn v horní poloze, jako u prvního provedení, pohybuje se jehla 1 směrem dolů, přičemž horní nit T je zajištěna, takže v případě, kdy horní nit T není vytahována ven v této době, je horní nit T vyjmuta z jehelního otvoru la jehly* 3L. To znamená, že v tomto případě prostřednictvím uspořádání zajišťovacího čepu 5 na straně niťového rámu, je zabráněno vyjmutí horní nitě T z jehly 1_.
Naopak v případě, kdy je zajišťovací čep _5 umístěn ve spodní poloze, jako u druhého provedení, tak krátce poté, kdy zajišťovací čep 5 zajistí horní nit T, je smyčka L, zachycená koncem 11a chapače 11, rozšiřována takovým způsobem, že chapač 11 prochází smyčkou L, přičemž konec TE horní nitě T může být vytažen ven.
To znamená, že v případě, kdy je horní nit T vytažena ven ze strany ústrojí 4 na zdvihání nitě T nemůže být konec TE horní nitě T vytažen ven. V důsledku toho v tomto případě prostřednictvím uspořádání zajišťovacího čepu 5 na straně jehly může být konec TE horní nitě T vytažen ven.
V případě, kdy je horní nit T zajištěna předtím, než jehla 1_ dosáhne blízkosti bodu spodní úvrati, může být zajišťovací čep 5 s výhodou uspořádán na straně niťového rámu, přičemž naopak v případě, kdy je horní nit T zajištěna
poté, kdy jehla 3. dosáhne blízkosti bodu spodní úvrati, může být zajišťovací čep 5 s výhodou uspořádán na straně jehly 1.
Kromě toho jako modifikace, u které je jehla zdvižena do bodu horní úvrati a je zde zastavena po odstřižení nitě, a pokud je tkanina vytažena z prostoru pod jehlou jL, přičemž je zabráněno tomu, aby byla horní nit T vytažena ven, jak je popsáno a znázorněno v japonském patentovém spise JP-A-62-168 892, může být využíváno konstrukce, u které j'e přídržné ústrojí nitě umístěno směrem dolů od ústrojí 4. na zdvihání nitě T a mezi ústrojím _4 na zdvihání nitě T a jehlou 1_, přičemž po odstřižení nitě je ústrojí pro přidržování nitě poháněno pro přidržování a omezování horní nitě, v důsledku čehož je zabráněno vytažení horní nitě ven ze strany jehly JL. V tomto případě pak ústrojí pro přidržování nitě vytváří omezovači prostředky.
-'η; 2,00< -> -irt.-.
• fc fcfc fcfc fcfc fc · fc fc

Claims (5)

  1. • fc ·
    PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Šicí stroj, obsahující ústrojí na zdvihání nitě, obsahující otvor pro vkládání horní nitě, přiváděné z přívodního zdroje horní nitě, které je pohyblivé nahoru a dolů v propojení s hřídelem šicího stroje, jehlu, opatřenou jehelním otvorem a pohyblivou nahoru a dolů v propojení s hřídelem šicího stroje, přičemž uvedená horní nit z ústrojí na zdvihání nitě je vložena do uvedeného jehelního otvoru, a chapač, opatřený koncem pro zachycení smyčky, vytvořené v blízkosti uvedeného jehelního otvoru uvedené jehly, který je pohyblivý v propojení s uvedenou jehlou a s uvedeným ústrojím na zdvihání nitě, vyznačující se tím, že obsahuje zajišťovací člen, umístěný v blízkosti průchodu, podél kterého se uvedené ústrojí na zdvihání nitě pohybuje nahoru a dolů, a schopný vysunování a zatahování pod uvedenou horní nití v průchodu, podél kterého uvedená horní nit může křižovat v důsledku svislého pohybu uvedeného ústrojí na zdvihání nitě, přičemž pokud je vysunut, je schopen zachytit uvedenou horní nit, a pokud je zatažen je schopen uvolnit uvedené zachycení uvedené horní nitě, poháněči prostředky pro vysunování a zatahování uvedeného zajišťovacího členu, a
    0« 0 0 0 4 0 4 4 40 0 4 • 4 ·· 0' 0 0 0 40 0 • 0 • 0 • · 4 4 4 4 4 4 4 <0 0 0 0 404
    řídicí prostředky pro řízení a regulaci uvedených poháněčích prostředků takovým způsobem, že uvedené poháněči prostředky pohánějí uvedený zajišťovací člen pro jeho vysunutí před tím, než uvedený konec uvedeného chapače zachytí uvedenou smyčku při prvním stehu, pokud je provoz uvedeného šicího stroje zahájen.
  2. 2. Šicí stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že uvedený zajišťovací člen zajišťuje uvedenou horní nit v blízkosti bodu horní úvrati uvedeného ústrojí na zdvihání nitě.
  3. 3. Šicí stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že uvedený zajišťovací člen zajišťuje uvedenou horní nit na straně uvedeného přívodního zdroje horní nitě.
  4. 4. Šicí stroj, obsahující ústrojí na zdvihání nitě, obsahující otvor pro vkládání horní nitě, přiváděné z přívodního zdroje horní nitě, které je pohyblivé nahoru a dolů v propojení s hřídelem šicího stroje, a jehlu, opatřenou jehelním otvorem a pohyblivou nahoru a dolů v.propojení s uvedeným ústrojím na zdvihání nitě, přičemž je. uvedená horní nit z uvedeného ústrojí na zdvihání nitě protažena uvedeným jehelním otvorem,
    9· · • Sb 9 · 99 9 9 • 9 99 9 9 99 99 9 9 9 9 99 • 9 9 ·· ··· 9 9 99 99 9999
    přičemž po odstřižení uvedené nitě se uvedené ústrojí na zdvihání nitě zastaví v podstatě v bodě jeho horní úvrati, a poté je uvedená jehla navrácena do bodu své horní úvrati, vyznačující se tím, že obsahuje omezovači prostředky, vložené mezi uvedenou jehlu a uvedený přívodní zdroj horní nitě pro omezování uvedené horní nitě, poháněči prostředky pro pohánění uvedených omezovačích prostředků, a řídící prostředky pro řízení a regulaci uvedených poháněčích prostředků takovým způsobem, že před vytažením
    tkaniny s odstřiženou nití z prostoru pod uvedenou jehlou uvedené omezovači prostředky omezují uvedenou . horní nit. 5. Šicí stroj podle nároku 4, v y z n ačující se tím, že uvedenými omezovacími prostředky je zaj išťovací člen, umístěný v blízkosti svislého průchodu pro pohyb uvedeného ústrojí na
    zdvihání nitě, schopný vysunování a zatahování pod uvedenou horní nití v křižujícím průchodu horní nitě v důsledku svislého pohybu uvedeného ústrojí na zdvihání nitě, přičemž při vysunutí je schopen zachytit uvedenou horní nit, a při zatažení je schopen uvolnit zachycení uvedené horní nitě, přičemž poháněči prostředky jsou schopny vysunovat a zatahovat uvedený zajišťovací člen, a přičemž uvedené řídicí prostředky řídí a regulují uvedené poháněči prostředky takovým způsobem, že před vytažením uvedené tkaniny s odstřiženou nití z prostoru pod uvedenou jehlou uvedené <·« ·· 9* ·» • # · » ·» » · · • · · · · · · • ·· ·« ·· ···· poháněči prostředky pohánějí uvedený zajišťovací člen do vysunuté polohy pro zachycení uvedené horní nitě.
    6. Šicí stroj podle nároku 5, v y z n a č u j í c í se t í m , že uvedené řídicí prostředky řídí a regulují uvedené poháněči prostředky takovým způsobem, že pokud je uvedené ústrojí na zdvihání nitě v klidu nad uvedeným zajišťovacím členem, tak uvedené
    poháněči prostředky pohánějí uvedený zajišťovací člen do vysunuté polohy.
  5. 7. Šicí stroj podle nároku 1 nebo 5, vyznačující se tím, že uvedené řídicí prostředky řídí a regulují uvedené poháněči prostředky takovým způsobem, že pokud je uvedené ústrojí na zdvihání nitě umístěno v podstatě nad uvedeným zajišťovacím členem, tak uvedené poháněči prostředky pohánějí uvedený zajišťovací člen do zatažené polohy.
    1/6
    OBR. 1
    100
    K NIŤOVÉMU RÁMU
CZ20013795A 2000-10-23 2001-10-22 Šicí stroj CZ20013795A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP2000322050A JP2002126387A (ja) 2000-10-23 2000-10-23 ミシン

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20013795A3 true CZ20013795A3 (cs) 2003-05-14

Family

ID=18799992

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20013795A CZ20013795A3 (cs) 2000-10-23 2001-10-22 Šicí stroj

Country Status (5)

Country Link
JP (1) JP2002126387A (cs)
KR (1) KR20020031296A (cs)
CN (1) CN1350083A (cs)
CZ (1) CZ20013795A3 (cs)
TW (1) TW554111B (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2009028148A (ja) * 2007-07-25 2009-02-12 Juki Corp ミシン
JP2013220262A (ja) * 2012-04-18 2013-10-28 Brother Ind Ltd ミシン
JP6995474B2 (ja) * 2016-12-19 2022-01-14 株式会社ジャノメ ミシン
JP6998665B2 (ja) * 2017-03-24 2022-01-18 株式会社ジャノメ ミシン

Also Published As

Publication number Publication date
JP2002126387A (ja) 2002-05-08
TW554111B (en) 2003-09-21
KR20020031296A (ko) 2002-05-01
CN1350083A (zh) 2002-05-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101476951B1 (ko) 솔기의 풀림 멈춤 방법, 솔기의 풀림 멈춤 장치 및 솔기 구조
KR101955279B1 (ko) 솔기 풀림 방지 장치를 가진 이중 체인 스티치 재봉틀
KR20140085427A (ko) 이중 체인 스티치의 솔기의 풀림 방지 방법, 이중 체인 스티치 재봉틀의 솔기의 풀림 방지 장치 및 이중 체인 스티치의 솔기 구조
JPH04272788A (ja) 列形環縫い筒形ベッドミシンの糸仕上げシステム
JPH03210298A (ja) ミシンの糸切装置
CZ20013795A3 (cs) Šicí stroj
CZ306901B6 (cs) Řídicí jednotka jehelní nitě u šicího stroje
JP5468334B2 (ja) 縫目ほつれ防止方法およびその装置
JP2000325683A (ja) ミシンの鳥の巣防止装置
JP2002177678A (ja) ミシン
JPH03146093A (ja) 糸切り機構付きミシンの上糸端部保持装置
JP4516799B2 (ja) 製網方法
JP4722274B2 (ja) ミシンの糸切り装置
JP2762692B2 (ja) 自動糸切り機構付きミシン
JP7324393B2 (ja) 縫目のほつれ止め方法及び縫目のほつれ止め装置
JP4181005B2 (ja) ミシンの再起動方法
JPH0527164Y2 (cs)
JPH01118780U (cs)
JP2946851B2 (ja) 自動糸切りミシンの糸保持装置
JP2792203B2 (ja) 自動糸切り機構付きミシン
JP2792202B2 (ja) 自動糸切り機構付きミシン
JPS5818861Y2 (ja) ミシンの糸切断装置
JPH02154789A (ja) ミシンの天秤装置
CN112210894A (zh) 防线迹开线的方法及防线迹开线的装置
CZ20001835A3 (cs) Zařízení pro šicí stroj pro zabránění zacuchání nití