CZ189998A3 - Dopravní zařízení pro kusové zboží - Google Patents

Dopravní zařízení pro kusové zboží Download PDF

Info

Publication number
CZ189998A3
CZ189998A3 CZ981899A CZ189998A CZ189998A3 CZ 189998 A3 CZ189998 A3 CZ 189998A3 CZ 981899 A CZ981899 A CZ 981899A CZ 189998 A CZ189998 A CZ 189998A CZ 189998 A3 CZ189998 A3 CZ 189998A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
rod
frame
pockets
holding
bars
Prior art date
Application number
CZ981899A
Other languages
English (en)
Inventor
Bree T. J. P. M. Jos Van
Original Assignee
Conteyor Multibag Systems B. V.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Conteyor Multibag Systems B. V. filed Critical Conteyor Multibag Systems B. V.
Publication of CZ189998A3 publication Critical patent/CZ189998A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D19/00Pallets or like platforms, with or without side walls, for supporting loads to be lifted or lowered
    • B65D19/38Details or accessories
    • B65D19/44Elements or devices for locating articles on platforms

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)
  • Framework For Endless Conveyors (AREA)
  • Wrapping Of Specific Fragile Articles (AREA)
  • Attitude Control For Articles On Conveyors (AREA)
  • Branching, Merging, And Special Transfer Between Conveyors (AREA)
  • Feeding Of Articles To Conveyors (AREA)
  • Threshing Machine Elements (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)
  • Sink And Installation For Waste Water (AREA)

Description

Dopravní zařízení pro kusové zboží (57) Anotace:
Dopravní zařízení pro kusové zboží /6/ sestává z rámu /1 / s horním vedením pro nejméně jednu, na tomto vedení drženou a vedenou první tyč /2/ a s dalšími tyčemi /3/, které jsou upraveny také na horním vedení nebo na k němu paralelním vedení v odstupu pod horním vedením a paralelně k první tyči /2/, přičemž tyto tyče /2,3/ unášejí pásový materiál /4/, který vytváří mezi tyčemi /2,3/ smyčky jako uložené kapsy /5/ pro kusové zboží /6/. Pro vytvoření dopravního zařízení, které ještě lépe chrání dopravované předměty před poškozením, aniž by se nepříznivě ovlivnila možnost rychlého naplňování a odebírání a opětované použitelností, je upravena nejméně jedna přidržovací tyč /7/, kteráje pod horním vedením nasměrována paralelně k ostatním tyčím /2,3/ a která je ve směru na úložně kapsy /5/, případně v nich držené kusové zboží /6/ a v dosednutí na poslední z těchto kapes /5/ nebo na v ní uložené kusové zboží /6/, posuvná a v této dosedací poloze je upevnitelná.
·>
• ··« • · • · » · ·· • · · · <
• · 4 ·· ··
Dopravní zařízení pro kusové zboží
Oblast_techniky
Vynález se týká dopravního zařízení pro Rusové zboží, které sestává z rámu s horním vedením pro nejméně jednu, na tomto vedení drženou a vedenou první tyčí a s dalšími tyčemi, které jsou upraveny také na horním vedení nebo na k němu paralelnímu vedení v odstupu pod horním vedením v podstatě paralelně k první tyči, přičemž tyto tyče unášejí pásový materiál, který vytváří mezi ve vedeních drženými tyčemi smyčky jako úložné kapsy pro kusové zboží.
DosavadQÍ_stav_techniky
Takové zařízení je známé z německé patentové přihlášky č. P 41 38 507.1.
Pro vysvětlení v rámci přihlášky použitých pojmů se poukazuje ještě na ty skutečnosti, že obdobně jako u uvedené přihlášky je třeba považovat pojem rám za velmi rozsáhlý a zahrnuje všechny typy otevřených nebo uzavřených podstavců nebo rámů včetně uzavřených boxů nebo skříní, které sestávají jen z bočních stěn a dna a/nebo stropu. Pojmy rám a nádoba jsou proto v této přihlášce do značné míry používány jako synonyma. Stejně tak je třeba ve značném rozsahu vykládat pojem pásový materiál, který zahrnuje fólie a také tkaniny, sítě a jednotlivé, paralelně vedle sebe uspořádané pásy z foliového nebo tkaninového materiálu nebo z provazů. Pásový materiál je zavěšen vždy na dvou sousedních tyčích a visí mezi těmito oběma tyčemi ve tvaru smyčky směrem dolů při vytvoření úložné kapsy. Na čelní straně mohou • · · · • · 4 • · · · « • · 4 ·· ·· být tyto kapsy nebo smyčky otevřené nebo uzavřené, například mohou také být prostřednictvím volitelně pružného pásu uzavíratelné, takže jsou obě protilehlé části kapsy na čelních stranách drženy dohromady. Pásový materiál může být volitelně upraven jen vždy mezi dvěma sousedními tyčemi, takže jsou vždy dvě tyče s mezi nimi upravenou kapsou nezávislé na ostat nich kapsách, přičemž však s výhodou je pás upraven přes více než dvě tyče, čímž se vytvoří řada vzájemně závislých smyček, případně kapes.
Taková dopravní zařízení jsou v první řadě určena pro dopravu kusového zboží, zejména pro dopravu takového kusového zboží, které se používá jako hotové součásti nebo jako konstrukční součásti nebo polotovary pro výrobu a montáž komplexních předmětů. Takovým příkladem jsou součásti karosérií v automobilním průmyslu, které jsou například lisovány a vytvarovány ve výrobním závodě součástí karosérií, která je značně vzdálena od montážní továrny automobilů, načež je třeba je po vyrobení dopravovat na místo montáže. Celá řada kusového zboží je citlivá proti poškrábání, proti rázům nebo úderům, protože tím může být buď narušena, poškozena nebo deformována nebo může být narušen jeho vzhled. Často jsou potom pro další proces zpracování, případně výroby, nepoužitelné, U takového kusového zboží tedy záleží na tom, aby odpovídající dopravní zařízení chránilo jednotlivé předměty bezpečně proti poškození.
Dále musí být u takového kusového zboží, které se vyrábí pro další zpracovávání, případně montáž, uskutečňován nakládací a vykládací proces pokud možno jednoduše a rychle. Konkrétně nemá být pokud možno každá jednotlivá součást zabalena ve vlastní nádobě s odpovídajícím polštářovým mate···· • 0 riálem a nádoba následně také ještě uzavírána, protože zabalení do takové nádoby a následné odebrání je mimořádně časově náročné a výrobní proces se tím podstatně zdraží, přičemž k tomu za určitých okolností přispívá také ještě značně drahý obalový materiál. Proto jsou výhodná zařízení, která lze bud zcela a nebo alespoň částečně a beze změny opětovně použít.
Ze stavu techniky známé zařízení podle německé patentové přihlášky P 41 38 507.1, která je právního předchůdce přihlašovatele, splňuje část v předcházejícím uvedených požadavků již uspokojivým způsobem. Pokud nejsou v rámci této přihlášky přesně popsány detaily, zejména pokud se týká vytvoření jednotlivých kape& a smyček, jakož i jejich zavěšení na tyčích, tak se bere v úvahu vztah na uvedenou přihlášku, jejíž znaky platí jako zveřejněné také pro předkládané zařízení .
Mimoto se však ukázalo, že u známého dopravního zařízení nejsou zcela vyloučeny příležitostná poškození jednotlivých součástí, zejména pokud se jedná o velmi citlivé předměty, například nalakované plechové součásti nebo předměty ze skla nebo z jiného materiálu, který je citlivý na rázy, a to zejména pokud jsou dopravní podmínky relativně drsné, to znamená, když nákladní vozy projíždějí s takovými dopravními zařízeními vysokou rychlostí po otvorech vytvářejících rázy nebo v úzkých zatáčkách.
Na rozdíl od toho splňuje známé zařízení již podstatné požadavky z hlediska rychlé možnosti nakládání a vykládání a také z hlediska opětovné použitelnosti, a to zpravidla bez spotřebních materiálů.
• · · ·
Podstata_vynálezu
Ve srovnání s uvedeným stavem techniky si proto vynález klade za úkol vytvořit dopravní zařízení se znaky uvedenými v úvodu, které by ještě lépe chránilo dopravované předměty před poškozením, aniž by přitom byla nepříznivě ovlivněna možnost nakládání a vykládání a opětovná použitelnost .
Vytčený úkol se řeší dopravním zařízením podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že je upravena nejméně jedna přidržovací tyč, která je pod hornin? vedením nasměrována paralelně k ostatním tyčím a která je ve směru na úložné kapsy, případně v nich držené kusové zboží a v dosednutí na posledních z těchto kapes nebo na v ní uložené kusové zboží posuvná a v této dosedací poloze je upevnitelná.
Jak si lze snadno představit, mají do kapes uložené předměty kusového zboží nejrůznější tvary, přičemž dopravní zařízení je s výhodou nasazováno tak, že v jednom rámu nebo nádobě je uložena vždy jedna řada shodných předmětů v jednotlivých, za sebou uspořádaných kapsách. To samozřejmě nevylučuje, aby byly například v kapsách uspořádány také střídavě různé předměty, které se ve svém tvaru doplňují, takže zařízení bude využito úsporně z hlediska nároků na prostor a nebo že budou shodné předměty naplněny do kapes střídavě v různé orientaci.
V souladu s tím vytvářejí do nádob, případně rámů zavěšené kapsy s předměty, které jsou v nich uloženy, celkově kmitání schopný útvar a jednotlivé kapsy se mohou dostat po skupinách nebo také proti sobě navzájem snadno do kmitá• ·· ·
• · · · • · ··
9 9 · • · · ♦ · ··
- 5 ní, takže bud sousední kapsy na sebe narážejí nebo mohou narážet kapsy proti rámu nebo stěnám nádoby nebo proti sousedním nádobám nebo proti v nich uloženým předmětům. Přitom může dojít k nežádoucímu poškození předmětů uložených v jednotlivých kapsách.
Podle vynálezu se schopnost kmitání jednotlivých kapes podstatně sníží prostřednictvím přídavné přidržovací tyče, která je upravena pod horním vedením a je nasměrována paralelně k ostatním tyčím ve směru na vždy poslední z kapes, přičemž je posuvná k předmětu uloženému v poslední kapse a v této poloze je upevnitelná. Pokud si lze představit například řadu deseti až dvaceti jednotlivých kapes, které jsou tvořeny ve tvaru smyček pásovým materiálem, který visí dolů od odpovídající řady paralelních tyčí a ve kterých je uložena například vždy jedna hlava chladiče automobilu, tak mohou tyto v nádobě nebo v rámu zavěšené kapsy relativně silně kmitat. Pokud je však z jedné strany v nádobě nebo rámu na vždy v poslední z těchto kapes pod horním vedením pro tyče nasunuta přidržovací tyč, tak jsou jednotlivé kapsy v centrální oblasti navzájem stlačeny a pevně drženy, takže prakticky se již nemohou kývat nebo kmitat. Pásový materiál současně vytváří mezi jednotlivými předměty polštářování a tak zabraňuje tomu, aby se při mírném posunutí kapes na sebe navzájem předměty vzájemně poškrábaly.
V jiných předmětů, které se mohou navzájem střídavě dotýkat, aniž by přitom vznikalo nebezpečí poškození, mohou být kapsy tvořeny také velmi krátkými smyčkami, ve kterých je uložena jen spodní část odpovídajícího předmětu. Jen první taková kapsa je upravena jednou stranou k jednomu hornímu vedení, případné k jedné tyči, která je vedena v takovém • φ « • φφ ·♦ ·· φφ φφ vedení a následující tyče jsou uspořádány podstatně hlouběji a vytvářejí jen velmi krátké smyčky, případně kapsy, ze kterých vystupují jednotlivé předměty směrem vzhůru. V tomto případě není přidržovací tyč po naplnění kapes jednotlivými předměty posunuta na kapsu, ale na poslední předmět, čímž jsou předměty samy o sobě společně stlačeny a ve stlačené poloze jsou do značné míry upevněny, takže kmitání nebo kývání není vůbec možné. Přitom může například být spodní, poněkud citlivější část předmětů uložená v kapsách, zatímco předměty ve své horní oblasti na sebe dosedají a přitom mohou být proti sobě utlumeny polštářovým materiálem, což může být někdy i částí samotných předmětů. Tuto variantu lze změnit i v tom směru, že mezi dvěma sousedními předměty je uspořádána odpovídající přidržovací tyč, která odděluje předměty od sebe navzájem, což umožňuje přepravovat v krátkých kapsách také citlivé předměty.
Výhodné je takové provedení dopravního zařízení podle vynálezu, u kterého horní a případně upravená spodní vedení sestávají vždy z dvojice bočně v rámu upravených vodicích kolejniček. To poskytuje tyčím, které jsou potom svými oběma protilehlými konci vedeny na, případně v těchto vodicích kolejničkách, maximální stabilitu pro unášení kapes.
Dále je účelné, když má rám, případně nádoba na své jedné straně, na které jsou podávány, případně nakládány a vykládány příslušné předměty, uzavírací klapku. Volitelně může být taková uzavírací klapka samozřejmě také upravena na obou protilehlých stranách nádoby, případně rámu, takže se volitelně může uskutečnit naplňování a vyprazdňování jak z jedné strany, tak i z opačné strany. V posledním případě by bylo možné také upravit další přidržovací tyč, kterou by • · · <
bylo možné posunout z protilehlé strany na kapsy, případně na v nich uložené předměty.
Pro ochranu v kapsách uložených předmětů je výhodné zařízení, u kterého je rám vytvořen s bočními stěnami a/nebo podlahou a/nebo stropem jako v podstatě uzavřená nádoba. Jak již bylo uvedeno, je možné takovou nádobu vyrobit tak, že se na nosném rámu upraví odpovídající stěny, dno a strop, nebo mohou být stěny nádoby také samonosné, takže rám je sám o sobě vytvořen stěnami a případně dnem a stropem. Odpovídající vodicí kolejničky jsou potom například přímo upraveny na stěnách nádoby. Opačně mohou být také vodicí kolejničky navzájem spojeny do otevřeného podstavce nebo rámu a na tomto rámu je možné upravit potom odpovídající stěny.
Pro mnohá použití by mohlo být účelné, když nejméně přidržovací tyč je nebo přidržovací tyče jsou potaženy polštářovým materiálem. Tato úprava může být případně účelná také pro ostatní tyče, které unášejí kapsy, zejména u tyčí vytvářejících jen krátké smyčky, případně kapsy, které jsou vedeny ve spodním vedení.
Dále je výhodné takové provedení dopravního zařízení podle vynálezu, u kterého jsou upraveny přidržovací části a zastavovací části pro držení, případně zastavování tyčí ve vedeních v nakládací, případně vykládací poloze odpovídající tyče. U tohoto uspořádání se konkrétně jedná o fctt skutečnost, že předměty jsou vkládány do kapes jednotlivě a po sobě nebo jsou takto z kapes odebírány. K tomu účelu má být odpovídající kapsa v nakládací, případně vykládací poloze dobře přístupná a také má být v této poloze fixována, k čemuž slouží uvedené přidržovací a zastavovací části. Při···« tom může také již být tyč vždy následující kapsy držena, případně zastavena v přípravné poloze.
Účelné uspořádání dopravního zařízení podle vynálezu je také vytvořeno tak, že přidržovací tyč je upravena na plnicích saních, které jsou posunutelné do rámu. Tyto plnicí saně splňují dvojitou funkci, a to tím, že zajištují jak nasměrované zavádění přidržovací tyče na odpovídající poslední kapsu, případně vždy poslední předmět, přičemž současně také slouží jako pomocné ústrojí, které usnadňuje a urychluje naplňování a vyprazdňování zařízení. Tyto plnicí saně jsou, jak již bylo uvedeno, posuvné do rámu, případně nádoby a v souladu s tím lze také daleko z rámu vytáhnout nejméně jeden kus. Vytažená poloha přitom vytváří nakládací, případně vykládací polohu a v zasunuté poloze je přidržovací tyč upravená na plnicích saních přitlačena na kapsy, případně předměty, přitom je zajištěno, že saně jsou upevnitelné v rámu v různých zasunutých polohách, což umožňuje příslušně měnit polohu přidržovací tyče, aby se získalo bezpečné dosednutí na poslední kapsu, případně na poslední předmět.
Pro vykládání, případně nakládání mají plnicí saně za přidržovací tyčí uspořádanou plnicí tyč, a mimoto je účelně pod přidržovací tyčí a pod plnicí tyčí upravena shromaždovací skřínka pro ukládání tyčí a na nich upraveného pásového materiálu, to je prázdných kapes. Plnicí saně jsou tedy konkrétně uspořádány tak, že přidržovací tyč a plnicí tyč jsou upraveny zhruba v centrální úrovni rámu nebo nádoby pod horními vedeními, takže pod nimi ještě zůstává místo pro shromažďovací skříňku. Přidržovací tyč je přitom uspořádána v nádobě na straně přivrácené k předmětům, případně kapsám a plnicí tyč je upravena za ní, to znamená na straně odvrácené • · ··
·· ·· • · · · • · ·* • · · · * • · · ·· ·· od kapes. Při vytažených saních tak může být například přitf držovací tyč bud již mimo rám nebo může být zhruba v rovině přední hrany nádoby nebo rámu. Potom může být od poslední kapsy, na kterou před tím přidržovací tyč dosedala a v případě vykládání je první vykládanou kapsou, odpovídající tyč na čelní straně vyjmuta z vedení a přes saně odložena směrem dolů do před tím otevřené shromažďovací skříňky. Přitom se položí pás, který vytváří jednu stranu kapsy, případně smyčky, nejprve přes přidržovací tyč a potom přes plnicí tyč a tím je kapsa do značné míry otevřena, přičemž na jedné straně kapsy je již vytvořen jen krátký úsek kapsy mezi přidržovací tyčí a mezi nejspodnějším bodem kapsy. Předmět je potom snadno přístupný a lze jej z kapsy vyjmout. První tyč je potom s výhodou zasunuta do vedení upraveného ve shromažďovací skříňce a zatáhne tak přitom nejméně kus na ní upevněného pásového materiálu také do shromažďovací skříňky. Zbytek pásového materiálu této kapsy lze buď manuálně zasunout do shromažďovací skříňky nebo může prostě zůstat ležet přes přidržovací tyč a plnicí tyč. Návazně je nejblíže následující tyč stejným způsobem vložena, případně zasunuta přes plnicí saně, to znamená přes přidržovací tyč a přes plnicí tyč do shromažďovací skříňky. Tím je následná kapsa otevřena a předmět lze vyjmout. Tímto způsobem jsou po sobě navzájem všechny tyče vyjmuty z horního vedení a jsou nashromážděny ve shromažďovací skříňce, přičemž nejméně část pásového materiálu je také společně uložena ve shromažďovací skříňce a zbývající pásový materiál je případně volně uložen na přidržovací tyči a na plnicí tyči.
Po úplném vyložení mohou být saně potom v tomto provedení zasunuty nazpět do rámu, případně nádoby a upevněny a v tomto provedení je nádoba, případně rám bezprostředně při. I ♦ ··· í;..
·· ·· » · · ‘ k · ·· >·· · 4
- 10 praven k opětovnému uložení nových předmětů, počínaje první kapsou. První, případně poslední tyč, podle toho, zda se bere v úvahu nakládací nebo vykládací proces, může zůstat v horním vedení. Pro nakládání se potom vloží odpovídající předmět do první, již otevřené kapsy a jednotlivé tyče se v opačném sledu odeberou ze shromažďovací skřínky a zavěsí se do horního vedení, přičemž jednotlivé kapsy se automaticky doplní a uzavřou.
Účelně má shromažďovací skříňka na svém spodním konci a pod plnicí tyčí přikloubenou a dopředu výkyvnou shromažďovací klapku. Tu je možné jednoduchým způsobem dopředu vykývnout, případně sklopit a tak definuje úložný otvor pro jednotlivé tyče. Shromažďovací klapka může být nastavena také šikmo jako násypka, což umožňuje nechat jednotlivé tyče spad nout shora do shromažďovací klapky, po které potom sklouznou do shromažďovací skříňky. S výhodou však jsou ve shromažďovací skříňce upraveny boční vodicí části, případně ve více patrech nad sebou, které zajištují uspořádané držení tyčí. Tím se případně také umožní snazší a jednodušší přivedení jednotlivých tyčí v rychlém a správném sledu ze shromažďovací skříňky. Jak již bylo uvedeno, mají být plnicí saně jako jednotka pojízdné do rámu a potom v rámu upevnitelné ve variabilní volitelné poloze. Alternativně může být přirozeně na plnicích saních také posuvná a variabilně upevnitelná přidržovací tyč, pokud mají plnicí saně v rámu jen jednu jedinou pevnou nebo hrubě odstupňovatelně upevnitelnou polohu.
Plnicí tyč a přidržovací tyč jsou podle výhodného provedení navzájem spojeny prostřednictvím bočních spojovacích členů, což umožňuje vykývnout a sklopit přidržovací tyč ko·*·ι
I Π’
- 11 lem plnicí tyče, která přitom slouží jako osa.
Pro urychlení a usnadnění nakládání a vykládání, zejména v případě dopravy relativně těžkých předmětů, mají být horní vedení, případně vodicí kolejničky na svém k plnicí straně přivráceném konci zalomeny směrem dolů. Tím se vytvoří průběh, u kterého jsou horní vedení, případně vodicí kolejničky zalomeny šikmo dolů a na posledním koncovém úseku jsou upraveny opět paralelně k ostatním částem vedení nebo také mírně skloněné směrem vzhůru. Tyto koncové úseky vedení jsou potom upraveny hlouběji než vlastní část horního vedení a tak se potom například umožní, když je těžký předmět vložen, případně zasazen do kapsy, tu tyč, která uzavírá tuto kapsu, zavěsit nejprve do hlouběji upraveného koncového úseku vedení, případně vodicích kolejniček, přičemž spodní konec kapsu vytvářející smyčky může ještě dosedat na dno nebo na plnicí saně a tak podepírat hmotnost předmětu obsaženého v kapse. Následně je možné tyč posunout vzhůru na šikmo upraveném úseku vodicích kolejniček, přičemž je příslušně nadzdvižena také kapsa, případně spodní koncový úsek kapsy.
K tomu je potřeba menší síla než pro přímé zavěšení tyčí na horní úrovni hlavní části horních vodicích kolejniček. Případně je nutné přitom zabezpečit, aby vespod dosedající část předmětů v kapse relativně snadno sklouzla. Návazně je potom kapsa volně zavěšena na obou tyčích, které jsou upraveny v hlavní části horního vedení.
Účelně mají všechny pásový materiál unášející tyče, případně také přidržovací tyče a také plnicí saně na svých protilehlých koncích, případně stranách, pojezdové kladky, které jsou vedeny v odpovídajících vedeních, případně vodicích kolejničkách, a to tak, že tyto kladky nemohou bočně ♦ ·· ·
vyklouznout z vedení.
V již v úvodu popsané variantě vynálezu je upravena v horním vedení jen první tyč, zatímco všechny ostatní, pásový materiál unášející tyče jsou uspořádány ve zřejmě Hlouběji upravených vedeních„přičemž přidržovací tyč je uspořádána paralelně vzhledem k horním a spodním tyčím v úrovni mezi nimi. To je varianta s vytvořením krátkých kapes, ve kterých jsou však uloženy delší předměty, které procházejí dále vzhůru, takže jsou uchopeny přidržovací tyčí uspořádanou v mezilehlé úrovni a je možné je udržovat ve více nebo méně stlačené poloze. K tomu účelu má zařízení účelně v rámu upravené vlastní vedení pro přidržovací tyč v uvedené centrální úrovni.
U této varianty jsou jednotlivé kapsy při nakládání a vykládání, případně v nich držené a směrem vzhůru vystupující předměty relativně snadno přístupné, takže zde nejsou potřebné plnicí saně, ale je potřebný shromažďovací prostor pro tyče a pro pásový materiál kapes, když jsou po sobě navzájem vytaženy dopředu z jejich odpovídajících vedení, aby bylo možné kapsy po sobě navzájem vyprazdňovat. K tomu účelu je výhodné, když je upraveno odpovídající úložné ústrojí pro takové tyče a pásový materiál na, případně v dopravním zařízení. U výhodného provedení takové varianty je vytvořeno úložné ústrojí volným prostorem pod kapsami a je opatřeno bočně upravenými vodícími kolejničkami pro uložení tyčových konců, přičemž nádoba a vedení, případně délky pásového materiálu jsou zvoleny tak, aby tento volný prostor zůstával pod kapsami v nádobě, případně v rámu.
Mimoto je u této varianty vynálezu účelné, když je upra-
véno více přidržovacích tyčí, které jsou zasouvány za předmětem nakládaným do zařízení, což umožňuje vložit do zařízení vždy jeden předmět a vystřídané s výhodou vypolštářovanou přidržovací tyč. Volitelně lze také zasunout přidržovací tyč vždy po skupině více předmětů. Přidržovací tyče potom mohou jednotlivé předměty nebo jejich skupiny držet navzájem odděleně, a to i tehdy, když mají kapsy ve srovnání s těmito předměty jen velmi malou výšku.
Zvláště účelné a užitečné pro zabránění dopravních škod je další uspořádání zařízení podle vynálezu, u kterého je přídavně k přidržovací tyči upraveno ještě upevňovací, případně brzdicí ústrojí pro tyče unášející kapsy. Tím se ještě dále omezí eventuelně vytvořená možnost pohybu kapes a v nich uložených předmětů, protože kapsy potom nejsou upevněny jen ve své střední oblasti prostřednictvím přidržovacích tyčí, ale také ještě přídavně na nosných tyčích jednotlivých kapes.
Podle varianty vytvoření sestává upevňovací, případně brzdicí ústrojí z na hřídeli upravené podélné desky nebo pásu z elastomerického materiálu, s výhodou z pryže, přičemž hřídel je s výhodou upraven kolmo k tyčím a zhruba rovnoběžně s vedeními pro tyče a tak je výkyvný kolem své podélné osy tak, že podélná deska, případně pás z elastomerického materiálu je při deformování jedné své podélné hrany proveditelná do záběru s jednotlivými tyčemi.
Hřídel přitom může mít do značné míry libovolný průřez, je na svých koncích otočně uložen a s výhodou je spojen s odpovídající pákou, která umožňuje otáčení hřídele také proti eventuálně vznikajícímu odporu.
• * • φ φ φ φ φ φφφφ
« ΦΦΦ ΦΦΦΦ Φ
Φ 4 ·
ΦΦ ·Φ
Podle další varianty provedení je brzdová vrstva,z brzdového materiálu, přičemž jako brzdový materiál je s výhodou využit elastomerický materiál, upravena na kolejničce, která je na řadě výkyvných členů výkyvná do roviny obsahující kolejničku. S výhodou je rovina výkyvu ve svislé rovině a kolejnička je uspořádána nad tyčemi a je zatlačována do polohy nebo odtahovaná z polohy jednou nebo více pružinami, přičemž v této poloze je brzdová vrstva nadzdvižena tyčemi .
Konečně je odpovídající upevňovací, případně brzdicí ústrojí uspořádáno s výhodou podle vynálezu tak, že je spojeno s uzavíracím mechanismem plnicích saní nebo s uzavírací klapkou nebo se zasouvacím mechanismem přidržovací tyče tak, že je při zasunutých plnicích saních, uzavřené uzavírací klapce nebo zasunuté přidržovací tyči v nuceném záběru s tyčemi. Přitom může být ústrojí detailně uspořádáno tak, že prostřednictvím uzavíracího nebo zasouvacího procesu je také automaticky ovládáno brzdicí ústrojí, nebo může být upevňovací, případně brzdicí ústrojí uspořádáno tak, že zabraňuje posunutí přidržovací tyče a posuvných saní do požadované polohy a/nebo uzavření uzavírací klapky, pokud nebylo brzdicí ústrojí přivedeno do záběru s tyčemi.
Brzdicí ústrojí může být také speciálně upraveno pro přidržovací tyče, přičemž v případě využití většího počtu přidržovacích tyčí může být toto brzdicí ústrojí při dodatečném zasunutí další přidržovací tyče automaticky nebo například prostřednictvím ovládání nožní páky uvolnitelně, aby se již zasunuté tyče při pokračujícím naplňování zařízení společně s již naloženými předměty mohly dále pohybovat v rámu nebo do nádoby.
99·· ·· · • 9
9 • 9 «99 «
99
9 9
9 9 9 9
9 9 9 • 9 9 9
99
99
9 9 9
9 99
999 9 «
9 9
99
- 15 Př ehled - -C--YÍÍS££ §eoh
Další podrobnosti v předcházejícím popsaných uspořádání a další výhody, znaky a možnosti využití vynálezu jsou v dalším podrobněji popsány na příkladech výhodného provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je znázorněn koncový úsek nádoby s odpovídajícími vedeními a s plnicími saněmi.
Na obr. 2 jsou znázorněny zastavovací a přidržovací elementy pro tyče ve vedení.
Na obr. 3 je znázorněna jedna varianta upevňovacího, případně brzdicího ústrojí.
Na obr. 4 je znázorněna druhá varianta upevňovacího, případně brzdicího ústrojí.
Na obr. 5 je znázorněno uspořádání rámu, případně nádoby a kapes se zdokonaleným polštářováním.
Na obr. 6 je znázorněna varianta zařízení podle vynálezu s krátkými kapsami a separátně zasunutélnými přidržovacími tyčemi.
Na obr. 7 je znázorněno brzdicí ústrojí pro přidržovací tyče.
Pří£i£dy_groyedení^vynálezu
Na obr. 1 je znázorněn přední úsek rámu 1 s plnicími saφφφφ φ φ φ · • φ · • φφφφ • · φ φ • φ φ · φφ ·· φφ φφ φ φ φ φφ
ΦΦΦ φ φ φ φ· φφ
- 16 němí 15. Stěny 9, 9^ a podlaha 10 rámu 1 jsou znázorněny stejně zalomeně jako horní vodicí kolejničky 11 a 11 * pro tyče 2 a 3. Zde jako nádoba vytvořený rám JL může tedy ještě procházet zřetelně dál ve směru na obr. 1 levé straně. Pro další zdokonalení přehlednosti je mimoto nádoba a také další části zakresleny průhledně, aby bylo možné lépe rozpoznat detaily.
V oblasti horního okraje bočních stěn 9, 9 je upevněna dvojice navzájem protilehlých vodicích kolejniček 11, ll\ ve kterých se mohou pohybovat pojezdové kladky 30, které jsou upraveny na koncích napříč mezi vodícími kolejničkami 11 a 11' uspořádaných tyčích 2 a 3. Tyto tyče 2 a 3 jsou upra vény opět skrz malé přídržné smyčky na horních koncích kapes 5, které jsou tvořeny prostřednictvím větších průchozích smyček pásového materiálu 4, jako například fólie pásu z plas tické hmoty nebo tkaniny. Na obr. 1 jsou ve vodicích kolejničkách 11, li/ znázorněny jen dvě tyče 2 a 3, mezi kterými pásový materiál 4 vytváří jednu kapsu 5. Vždy podle délky rámu JL, případně nádoby může být zavěšen větší nebo menší počet takových kapes 5 na odpovídajícím počtu tyčí 2, 3. Přitom navazují první tyče 2 první kapsy 5 na další tyče 3 a pásový materiál 4 je s výhodou vytvořen jako průchozí, případně je upraven vždy mezi dvěma sousedními tyčemi, čímž se získá celkově souvislá řada nebo řetěz takových kapes 5.
Druhá kapsa j>, která navazuje na tyč 3 uloženou ve vodicích kolejničkách 11, 11 , je na obr. 1 znázorněna právě v otevřeném stavu. Aby bylo možné kapsy 5, ve kterých může být uspořádáno kusové zboží, jako například části karosérie, skleněné desky nebo jiné předměty, snadno vyprazdňovat a také snadno naplňovat, jsou upraveny plnicí saně 15.K tomu účelu je jedna tyč 3 jedné kapsy 5 zcela vyjmuta z vodicí ko«···
- 17 lejničky 11, případně 11 přes šikmo upravený zalomený úsek 11a a vodorovný koncový úsek 11b, přičemž koncový úsek 11b má ještě zdola vzhůru vystupující doraz 11c, který zabraňuje vyklouznutí, případně vypadnutí tyče 3. Přes toto osazení, případně doraz 11c musí být nadzdvižena odpovídající kladka 30. Plnicí saně 15 mají v průřezu zhruba lichoběžníkový tvar, přičemž horní strana plnicích saní 15 je definována k nádobě přivrácenou přidržovací tyčí 7 a od nádoby odvrácenou plnicí tyčí 16. Pod přidržovací tyčí 7 a plnicí tyčí 16 mají plnicí saně 15 volný prostor, který slouží jako shromaždovací prostor pro tyče 3 a pásový materiál 4. Na své na obr. 1 vpravo upravené přední straně mají plnicí saně 15 mimoto ještě jednu shromaždovací klapku 18, která má tvar nasypávacího, případně vodícího plechu a sestává z plechové desky upravené napříč přes plnicí saně 15 a ze dvou bočních plechů, které mají zhruba tvar kruhového sektoru a umožňují vyklopení shromaždovací klapky 18 v typickém úhlu mezi 30° až 60°.
Pro otevření jedné kapsy 5 se potom tyč 3 vyjme z koncového úseku 11b vodicích kolejniček 11, 11 a odloží se bezprostředně před shromaždovací klapkou 18 do shromaždovací skříňky 17. Přitom se uloží pásový materiál 4 jedné strany kapsy 5 přes přidržovací tyč 7 a plnicí tyč 16 a prochází až k právě odložené tyči 3. Délkové úseky LI, L2 a L3 pásového materiálu 4 mezi nejhlubším bodem kapsy 5 a tyčí <3 přitom odpovídají celkové délce L na levé straně ještě patrné strany kapsy 5.
Plnicí saně 15 mohou mít ve své spodní oblasti také ještě jednu přídavnou příčnou tyč, která vně dosedá na spodní okraj jedné kapsy 5, když je tato otevřena, případně je • · · ·
- 18 v otevřeném stavu. Neznázorněny jsou na obr. 1 upravené boční vodicí kolejničky ve shromažďovací skříňce 17, do kterých mohou být zasunuty jednotlivé tyče 3. Takové vodicí kolejničky mohou být uspořádány ve více patrech nad sebou, aby bylo možné zcela využít objem shromažďovací skříňky 17. Jakmile je kapsa 5 vyprázdněna, je možné zasunout tyč 3 do odpovídajícího vedení nebo případně také bez vedení do shromažáovací skříňky 17 tak daleko, jak je to jen možné, a také na ní visící pásový materiál 4 je pokud možno hladký zasunut, případně odložen do shromažďovací skříňky 17. V každém případě může při použití tohoto pásového materiálu 4 tento předmět zůstat také ležet na shromažďovací skříňce 17, pokud je tyč 3 sama o sobě zasunuta do shřomažďovací skříňky 17 tak daleko, jak je to jen možné.
Následně se uskuteční vyprázdnění příští kapsy 5 zcela analogickým způsobem, to znamená, že se odebere následná tyč 3 prostřednictvím úseků 11a. 11b vodicích kolejniček 11, 11 * a prostřednictvím přidržovací tyče 7 a plnicí tyče 16, případně také přes na ně doléhající pásový materiál 4 dřívějších kapes 5, a tyč 3 se opět zasune do shromažďovací skříňky 17 tak daleko, jak je to jen možné. To se uskuteční následně se všemi tyčemi 3, pokud odpovídající dopravní zařízení má typicky zhruba dvacet takových tyčí 3 a kapes 5. Poslední tyč 2 může zůstat v nádobě, případně rámu _1. Jak je mimoto ještě patrno z obr. 1, mohou mít kapsy 5 na čelních stranách uzavírací pásy 46, které mohou být například prostřednictvím vzhůru posuvného uzávěru upevněny na čelních stranách okrajů kapes 5 na pásovém materiálu 4.
V průběhu procesu vyprazdňpvání a pro otevření jednotlivých kapes 5 jsou vždy následné tyče pevně drženy na svém
I • 44·· ·· 44 44 *4 • * · · · 4 4 4 4 4 * 4 4 444 · 4 ·· • · 4 4 · · 4 4 444 4 4
4444 444
444· 44 44 44 44
- 19 místě prostřednictvím zastavovacích částí 14 a přidržovacích částí 13. Obě zastavovací části 14 jsou na svém zadním konci kloubově zavěšeny a mají na svém předním konci zastavovací desku vstupující do záběru s tyčemi 3, případně s odpovídajícími přidržoyacími smyčkami kapes 5. Pro uvolnění odpovídající tyče 3 musejí být zastavovací části 14 nadzdviženy, čímž se může tyč 3 pohybovat pod zastavovacími částmi 14 k zalomenému úseku 11a a ke koncovému úseku 11b vodicích kolejniček 11, 11'. Přitom mohou být současně také nadzdviženy přidržovací části 13. čímž se může dále pohybovat také nejblíže následující tyč 3 a potom může být zastavovacími částmi 14 držena v nakládací, případné vykládací poloze.
Tímto způsobem jsou jednotlivé kapsy 5 po sobě navzájem otevřeny a v nich upravené předměty, které nejsou na obr. 1 znázorněny, mohou být příslušně postupně z jednotlivých kapes 5 odebrány. Přitom je postupně shromažďovací skříňka 17 naplňována tyčemi 3 a mezi nimi uloženým pásovým materiálem 4 nebo nejméně částmi tohoto pásového materiálu 4. Jakmile jsou všechny kapsy 5 vyprázdněny, je shromažďovací skříňka 17. která je prostřednictvím bočních pojezdových kladek 30 vedena ve vedení 27, 27', která jsou tvořena spodními vodícími kolejničkami, opět zasunuta do nádoby v rámu 1^, přičemž pružinou předepjatá zaskakovací vačka 28 je prostřednictvím nožního pedálu 47 nadzdvižena a po zasunutí do rámu i zaskočí do jednoho ze zaskakovacích prostorů 29 na podlaze 10 nádoby rámu JL. Potom je možné nádobu v rámu 1. opět dopravit na jiné místo, na kterém se uloží znovu předměty do odpovídajících kapes 5, které se potom transportují opět na své místo určení.
Při nakládání probíhá v předcházejícím popsaný proces *
4 ·
9 · «44
4 · · · · • 4 ·· ··
4 4 9
4 44
944 9 4
4 9
44
- 20 v opačném sdredu.Nejprve se prostřednictvím nožního pedálu 47 uvolní zaskakovací vačka 28 ze zaskakovacího prostoru 29 a plnicí saně 15 se z nádoby rámu 1, vysunou zhruba tak daleko, že přední přidržovací tyč 7 je zhruba v rovině čelní fronty nádoby rámu 2, jak je to znázorněno na obr. 1. Při vyprazdňování v dopravním směru poslední tyč 2, která je nyní první tyčí první kapsy 5, může být buď v poloze v přidržovacích částech 13, jak je to znázorněno na obr. 1, nebo ta ké na zastavovacích částech 14, ale případně by mohla být také nashromážděna ve shromažďovací skříňce 17. Shromažďovací klapka 18 se při vytažení plnicích saní 15 automaticky otevře, jak to bude později ještě popsáno. Potom se případně tyč 2 vyjme ze shromažďovací skříňky 17 a vloží se do vodicích kolejniček 11, případně se do nich zasune, přičemž přijde do záběru se spodní stranou zastavovacích částí 14 a ty jsou přitom automaticky nadzdviženy, přičemž opět poklesnou, když tyč 2 projde skrz zastavovací části 14. Účelně mají zastavovací části 14 dorazy, které omezují jejich výkyvný pohyb směrem vzhůru a dolů, přičemž je samozřejmé, že jejich výkyvný pohyb je dostatečný k tomu, aby mohly projít tyče 2, 3.
Pokud je první tyč 2 v poloze za zastavovacími částmi 14, případně je zaskočena do vybrání přidržovacích části 13, je první kapsa 5 otevřena, protože pásový materiál 4 visí od tyče 2 směrem dolů a, pokud je tento pásový materiál 4 nashromážděn ve shromažďovací skříňce 17, je případně vytažen a položen přes přidržovací tyč 2» takže při vytvoření první otevřené kapsy 5 visí obdobně dolů, jako úsek v celkové délce L a délkový úsek Ll otevřené kapsy 5 na obr. 1.
V tomto stavu může být příslušný přdmět, například plechová deska nebo část karosérie, vložen do kapsy 5. Potom se ode• ·· · ··
- 21 bere následná tyč 3 ze shromažďovací skříňky 17, nadzdvihne se a svými na čelní straně upravenými pojezdovými kladkami 30 se zavěsí prostřednictvím dorazů 11c do koncového úseku 11b vodicích kolejniček 11, 11'. Návazně se tyč 3 svými pojezdovými kladkami 30 posune podél šikmo upraveného zalomeného úseku 11a vodicích kolejniček 11, 11 * směrem vzhůru, přičemž se opět nadzdvihnou zastavovací části 14 a předcházející tyč 2, případně 3 se posune dále, zatímco nově vložená tyč 2, 3 je držena za zastavovacími částmi 14, případně je zaskočena s přidržovacími částmi 13. V tomto stavu je následná kapsa 5 volná pro naplňování, je příslušně naplněna a následující tyč 2, 3 je zavěšena do koncového úseku 11b vodicích kolejniček 11, 11' a proces pokračuje. Při vložení dalších tyčí je vždy již před tím vložená tyč 2, 3 uvolněna z přidržovacích částí 13 a je posunuta dále dozadu do vodicích kolejniček 11. 11*.
Shromažďovací klapka 18 má na svém spodním konci směrem vpřed zahnutou páku s kladkou na jejím volném konci.
Toto uspořádání slouží k automatickému uzavření shromažďovací klapky 18 při zasunutí plnicích saní 15 do rámu JL, protože potom se dostane do záběru kladka této páky s podlahovou hranou rámu JL, případně nádoby, tím je nadzdviženy a vykývnuta kolem výkyvné osy shromažďovací klapky 18, přičemž *
shromazdovací klapka 18, která je s touto pákou spojena, je také vykývnuta a tím je uzavřena. Opačně se otevře shromažďovací klapka 18 na podkladě síly tíže a relativního uspořádání shromažďovací klapky 18 vzhledem k její výkyvné ose automaticky, pokud jsou plnicí saně 15 z nádoby rámu JL vysunuty a přitom kladka páky klouže podél spodní nádobové hrany.
Na obr. 2 jsou přidržovací části 13 a zastavovací čás·· · «···
• · · · « · • · · · • ·· ··· · · • · · ·· ·· ti 14 ještě jednou přesněji znázorněny. Mimoto je zde kromě kladek 30, které se pohybují ve vodicí kolejničce 11 ohnuté v průřezu do tvaru písmene C a tak jsou zajištěny proti vyklouznutí z vodicí kolejničky 11, také vně vodicích kolejniček 11 a vedle nich uspořádaná rozpěrka nebo nárazník 51, který má o něco větší průměr než kladky 30 a tak zabraňuje dotyku sousedních kladek 30. Jak je to patrno, jsou obě sousední zastavovací části 14, z nichž je zde znázorněna jen jedna, navzájem spojeny prostřednictvím příčné tyče 45, což umožňuje jednoduchým manuálním zásahem prostřednictvím nadzdvižení příčné tyče 45 současně nadzdvihnout obě zastavovací části 14. Přidržovací části 13 jsou při posunutí týče 3 automaticky nadzdviženy, protože následující tyč 3 klouže po spodní šikmé ploše přidržovacích částí 13 a nadzdvihne ji. Také zastavovací části 14 jsou automaticky nadzdviženy, když jsou tyče 3 zasunuty do zařízení, avšak při vyprazdňování zařízení musejí být na příčné tyči 45 nadzdviženy, aby bylo možné vytáhnout tyč 3 směrem dopředu z vodicích kolejniček
11.
Prostřednictvím přídavných tyčí nebo jiné pomocné mechaniky mohou být zastavovací části 14 také spojeny s přidržovacími částmi 14, aby se při aktivním nadzdvižení zastavovacích částí 14 uvolnily také přidržovacími částmi 13 držené tyče, případně také s malým zpožděním proti zastavovacím částem 14. Přidržovací části 13 mají na svém volném konci šikmou plochu 13a a v zaskakovacím zahloubení také ve stejném směru skloněnou šikmou plochu 13b. Tyto šikmé plochy 13a, 13b umožňují, aby tyče 3, 2 při vyprazdňování mohly proklouznout zezadu dopředu pod přidržovacími částmi _1_3, aniž by tyto musely být vnějším zásahem nadzdviženy, avšak nejpozději na zastavovacích částech 14 se zabrání tyčím v dal• ···· ·· · • · • · · • · ··· · ·· ·· • · · • · ··· • · · · · • · · · ·· ·· ·· ·· • · · · • · ·· ··· · · • · · ·· ··
- 23 ším pohybu navenek. Opačně mohou při naplňování tyče 3 projít zastavovací částí 14, avšak jsou zadrženy v zaskakovacích zahloubeních přidržovacích částí 13 a zabrání se jim v dalším pohybu směrem dovnitř, pokud následující tyč 3 neuchopí šikmou plochu 13c a tak neuvolní v zaskakovacím zahloubení drženou tyč 3, přičemž návazně sama zaujme její místo.
Jakmile jsou všechny kapsy 5, volitelně však také jen část kapes 5 naplněny a předměty mají být dopraveny na jiné místo, zasunou se plnicí saně 15 opět do nádoby rámu JL. Přitom dojde ke styku přidržovací tyče 7 se vždy poslední naplněnou kapsau 5, přičemž není na závadu, když například u nikoli zcela naplněného zařízení dosedají ještě některé vrstvy pásového materiálu 4 na přidržovací tyč 7. Jak je dále patrno, mohou být plnicí saně 15 v zaskakovacích prostorech 29 zaskočeny v různých polohách v podélném směru nádoby rámu X, přičemž zaskakovací prostory 29 jsou zde vyznačeny jen schematicky v pěti bodech, přičemž však mohou být více nebo méně upraveny po celé délce nádoby rámu 1.· Tím se umožní, a to nezávisle na okamžitém stavu naplnění zářív zení a nezávisle na tlouštce odpovídajících předmětů, které jsou uloženy v kapsách 5, zasunout plnicí saně 15 vždy tak daleko do nádoby rámu 1., že přidržovací tyč 2 tlačí určitou silou proti poslední kapse 5 a tím jsou všechny ostatní kapsy 5 příslušně navzájem stlačeny, přičemž přítlačná síla plnicích saní 15 je samozřejmě udržována vždy tak malá, aby v žádném případě nedošlo k poškození předmětů kusového zboží 6 stlačením v kapsách 5.
Alternativně může být, pokud je prostor v nádobě předměty kusového zboží 6 a kapsami 5 v podstatě zcela naplněn, ····
- 24 vykývnuta přidržovací tyč ]_ vzhůru přes plnicí tyč 16 a potom opět dolů do polohy znázorněné na obr. 1 čárkovaně.
V této poloze přebírá plnicí tyč 16 funkci přidržovací tyče 7 a je při zasunutí plnicích saní 15 s posledními kapsami 5 uvedena do dosednutí, případně přidržovacího záběru.
Tímto způsobem se zajistí, že kapsy 5 nemohou v nádobě, případně v rámu buď vůbec kmitat nebo jen velmi nepatrně, takže i při přepravě v kolísajícím nákladním automobilu je do značné míry vyloučeno poškození předmětů kusového zboží 6, uložených v kapsách 5.
Přídavně mohou být s výhodou také jednotlivé nosné tyče 2, 3 kapes 5 fixovány prostřednictvím odpovídajícího brzdicího ústrojí 20. K tomu je znázorněn příklad provedení na obr. 3. Z obr. 3 je patrno brzdicí ústrojí 20, které sestává z hřídele 21, z pevně s hřídelem 21 spojené kovové desky 21 * a z na kovové desce 21' upevněné pryžové podélné desky 22. připadne pryžového pásu. Hřídel 21 je možné prostřednictvím páky 32 pootáčet o 90° kolem jeho podélné osy na obě strany. Čárkovaně je přitom znázorněna poloha páky 32 a na hřídeli 21 upevněné kovové podélné desky 22, ve které je brzdicí ústrojí 20 mimo záběr s tyčemi 3. Plnými čarami je znázorněna fixovací poloha. Brzdová páka 32 může být v uvolněné poloze brzdicího ústrojí 20 zavěšena za hákem 34, který je upevněn na horní, příčně upravené rámové části rámu 1_. Pokud je brzda ve fixovací poloze, jak je to znázorněno plnými čarami, je brzdová páka 32 držena za hákem 33, který je upevněn na svislém nosníku rámu χ. Přitom je hřídel 21 s na něm upevněnými částmi vykývnut z čárkovaně vyznačené polohy o 90°, přičemž hrana pryžového pásu, případně pryžové podélné desky 22 se dostane do záběru s tyčemi 3 a na podkladě svojí ·· 00 0 0 <
• · · · • · · ·· <
000 0 0 0 <
- 25 pružnosti se prohne a položí se ve tvaru oblouku kolem jednotlivých tyčí 2· Tím js°u jednotlivé tyče 3 spolehlivě pevně drženy ve své poloze. Místo pryžového pásu nebo pryžové podélné desky 22 lze použít také jiný, s výhodou elastomerický materiál, přičemž takový pás také může mít v předem stanovených odstupech vybrání pro uložení tyčí 3 nebo může mít kontinuální zvlněný vzor, přičemž tyče 3 potom při záběru přivedou takový pás do zaklouznutí s tyčemi 3 do odpovídajících vybrání, případně zahloubení zvlněného vzoru. Varianta s průchozím přímým pryžovým pásem, případně pryžovou podélnou deskou 22 však má tu výhodu, že nejsou pevně stanoveny odstupy jednotlivých tyčí 3 a že všechny tyče 3 jsou drženy v té poloze, kterou právě zaujímají po úplném naplnění. Kromě kmitání jednotlivých kapes 5 se tak zabrání také ještě skluzu horních tyčí 2, 3, takže předměty kusového zboží 6 jsou i při velmi drsné dopravě bezpečně v kapsách 5 uloženy.
Mimoto jsou z obr. 3 patrny ještě některé další detaily, které zabraňují uzavření nádoby rámu JL prostřednictvím bočně přikloubené uzavírací klapky 8, pokud není brzdicí ústrojí 20 v dané fixovací poloze. Je samozřejmé, že pro naplňování a vyprazdňování zařízení se brzdicí ústrojí 20 uvolní a brzdová páka 32 je v čárkovaně vyznačené poloze za hákem 34. Jak je však patrno, má brzdová páka 32 ještě směrem vpřed vystupující vačku 35 a na vnitřní straně uzavírací klapky 8.je ještě přídavně upravena vačková deska 36. Při pokusu uzavřít uzavírací klapku 8 pokud není brzdová páka 32 v čárkovaně zakreslené poloze se dostane vačka 35 nucené do záběru s vačkovou deskou 36 a tak zabrání úplnému uzavření uzavírací klapky 8. To případně připomene obsluhující osobě tu skutečnost, že nejprve je třeba uvést brzdovou páku 32 ·· ·· • · • · ··· · · • · · tt ··
- 26 do fixovací polohy za hák 33, přičemž v této poloze je možné uzavřít uzavírací klapku 8, protože potom se může vačková deska 36, která je také namontována v dopředném výstupu na vnitřní straně uzavírací klapky 8, pohybovat kolem vačky 35 a kolem ostatních částí brzdové páky 32.
Další varianta brzdicího ústrojí je znázorněna na obr. 4. U příkladu provedení podle obr. 4 je deska 23 z pryžového pružného materiálu, případně elastomerického materiálu, který má pro jednotlivé tyče 3! dobré brzdicí vlastnosti, upevněna na spodní straně kývavě zavěšené kolejničky 24. Tato kolejnička 24 má průřez ve tvaru písmene U a je prostřednictvím spojovacích výkyvných členů 25, které mohou mít například tvar jednotlivých tyčí nebo také napříč ke kolejničce 24 upravených plechových desek, zavěšena na horní kolejničce 24 *. která je sama o sobě upevněna v rámu X, s výhodou na střešní desce. Spojovací výkyvné členy 25 mohou sestávat, jak již bylo zmíněno, z jednotlivých podélných nebo příčných tyčí nebo vzpěr, avšak mohou být také vytvořeny z plechových desek, které jsou na svém horním a spodním konci zahnuty a tak mají kyvné tyče 37, případně 38, které jsou upraveny napříč k zahnutým ramenům ve tvaru písmene U. Na jedné nebo na více dvojicích sousedních spojovacích výkyvných členů 25 může být způsobem znázorněným na obr. 4 upravena pružina 26, která spojuje horní příčnou kyvnou tyč 37 spojovacího výkyvného členu 25 se spodní kyvnou tyčí 38 sousedního spojovacího výkyvného členu 25 a která má takové rozměry, že na podkladě svého pnutí nadzdvihne spodní kolejničku 24 s na ní upravenou brzdovou deskou 23 do plnými čarami zakreslené polohy. Přední konec kolejničky 24 je opět opatřen přítlačnou kladkou 39, která v plnými čarami vyznačené poloze přečnívá přes rovinu přední hrany rámu 1_, případně ná• · • · · • · · · ·
- 27 doby. To vede k tomu, že přítlačná kladka 39 při uzavření uzavírací klapky 8 přijde nucené do záběru s uzavírací klapkou 8 a je přitom společně s kolejničkou 24 zatlačena dozadu, přičemž kolejnička 24 je s brzdovou deskou 23 proti působení pružiny 26 zatlačena do čárkovaně vyznačené záběrové polohy. V této poloze je brzdová deska 23 přitlačena na povrchovou plochu jednotlivých tyčí 3 a pevně je udržuje v jejich poloze.
Na obr. 5 jsou znázorněna další opatření pro zabránění poškození při dopravě u předmětů dopravovaných v kapsách 5. Na obr. 5 je nahoře vlevo znázorněna nádoba, případně rám χ bez zamontovaných součástí, jako vodicích kolejniček, a bez zavěšených kapes atd. Na zadní stěně nádoby rámu X jsou přišity zvlněné pásy 40 z polštářového materiálu, které při nájezdu přidržovací tyče na poslední naplněnou kapsu 5 zachycují první kapsu 5 v této řadě kapes 5 v koncové poloze a tak se vytváří měkce polštářovaná podpěra. Výstupky zvlněného polštářového materiálu pásu 40 se přitom mohou podat ve směru zadní stěny.
Jak je to patrno na obr. 5 vpravo dole, jsou také kapsy 5 opatřeny polštářovými pásy 41. které jsou s výhodou uspořádány na kritických místech, kde se případně ostrohranné úseky předmětů kusového zboží 6 dotýkají vnitřní stěny kapes 5. Protože takovými dopravními zařízeními jsou často dopravovány velké počty shodných předmětů, je často účelné používat pro dopravované předměty kusového zboží 6 odsouhlasené a příslušně přizpůsobené kapsy 5, které potom mohou mít na přesně určených místech odpovídající polštářové pásy 41. Samozřejmě je také možné rozdělit polštářovací elementy nebo polštářové pásy 41 rovnoměrně na vnější a/nebo • · · · • · • ·
- 28 vnitřní ploše jednotlivých kapes 5, přičemž je však třeba dbát na to, aby toto polštářování nezabralo příliš mnoho objemu, protože potom je shromažďování pásového materiálu 4 podstatně nákladnější a obtížnější. Mimoto jsou z obr. 5 ještě zcela jasně patrny na horním konci kapsy 5 vytvořené závěsné smyčky 42, skrz které procházejí tyče 2, případně 3. Je samozřejmé, že kapsa 5 může, vycházeje od jednét. z obou závěsných smyček 42, libovolně pokračovat s dalšími navazujícími kapsami 5. Alternativně jsou samozřejmě možné také jiné možnosti zavěšení jednotlivých kapes 5. Tak například by mohly být horní konce pásového materiálu 4 jednotlivých kapes 5 vloženy do přídržného profilu a v něm pevně sevřeny, přičemž tento přídržný profil by mohl být vytvořen jako přídavná část upevněná na tyčích 2, 3 nebo mohou být tyče 2, 3 samy o sobe vytvořeny jako odpovídající profilové části.
Na obr. 6 je znázorněn další příklad provedení zařízení podle vynálezu, u kterého mají jednotlivé kapsy 5 ve srovnání s předměty kusového zboží 6, které jsou v nich uloženy, jen velmi malou výšku. Konkrétně je upravena jen první tyč 2 v horním vedení a vytváří v podstatě po celé výšce dopravního zařízení upravenou stěnu kapsy 5 z pásového materiálu 4. Následné tyče 3 jsou však vedeny v podstatně hlouběji uložených vodicích kolejničkách 12, 12, takže druhá stěna první kapsy 5a následujících kapes 5 je podstatně nižší, případně kratší.Na rozdíl od toho je patrno, že například znázorněný předmět kusového zboží 6, který je uložen v |>rvní kapse 5, je uspořádán pres velkou část výšky nádoby rámu JL. Je samozřejmé, že se musí zabránit tomu, aby se tento předmět z kapsy 5 nemohl vyklopit. K tomu účelu je upravena přidržovací tyč 7, která je vedena v centrální úrovni výšky v kolejničkách vedení 19, 19 . Tato přidržovací tyč 7 • ·· ·
- 29 může být obklopena polštářovým materiálem a je ve vedení 19. 19' přitlačena na předmět kusového zboží 6. S výhodou mají přidržovací tyče 7 zhruba stejný průměr jako spodní tyče 3 s kolem nich upravenými závěsnými smyčkami 42.
U této varianty nejsou upraveny žádné plnicí saně se shromažďovací skříňkou, ale je účelně upraveno takové uspořádání, u kterého jsou přídavně uspořádány spodní vodicí kolejničky 48, 48'. procházející pod spodním okrajem jednotlivých kapes 5. Pod kapsami 5 je tedy v nádobě ještě volný prostor, do kterého mohou být ukládány jednotlivé tyče 3 s prázdnými kapsami 5, přičemž pásový materiál 4 kapes 5 může být bez problémů také uložen na podlaze nádoby rámu Jď
Tyče 3 prázdných kapes 5 jsou potom tedy po sobě navzájem vyjmuty ze spodních vodicích kolejniček 48, 48 a jsou zasunuty do nad nimi upravených spodních vodicích kolejniček 12, 12'. Do takové kapsy 5 se potom vloží předmět kusového zboží 6 a vykývne se dozadu proti stěně první kapsy 5» případně v případě pozdější kapsy 5 proti přidržovací tyči 7, zavedené před tím do vedení 19, 19'. Ve spodní oblasti jsou potom předměty, například deskové předměty kusového zboží 6, drženy jednotlivými tyčemi 3 v odstupu a ve střední oblasti vytvářejí požadovaný odstup mezi předměty kusového zboží 6 přidržovací tyče 7, čímž se tyto předměty navzájem nemohou dotýkat a poškozovat. Na každý předmět kusového zboží 6 je následně do vedení 19, 19' zavedena vždy nová přidržovací tyč 7. Přidržovací tyče 7 jsou drženy v zásobě v jedné horní vodicí dráze 43, 43 , pokud nejsou potřebné v centrálních vedeních 19, 19 . Tato horní vodicí dráha 43, 43' je upravena směrem vpřed mírně šikmá, takže jednotlivé přidržovací tyče 7 se při svisle • · · ♦ · e · · · · ·
- 30 nasměrované nádobě rámu jL mohou odvalovat dopředu na neznázorněný doraz, což umožňuje jejich snadný odběr z přední oblasti nádoby rámu _1. Přitom je vždy jedna přidržovací tyč 7 zasunuta za předmětem kusového zboží 6, uloženým v jedné z kapes 5, do vedení 19. 19'.
Na obr. 7 je v této souvislosti znázorněno ještě také na obr. 6 již obecně vyobrazené upevňovací, případně brzdicí ústrojí 20', které je speciálně vytvořeno pro tuto variantu. Zejména se jedná o tu skutečnost, že by při naplňování zařízení jeden z předmětů kusového zboží 6 se mohl případně vyklopit dopředu, a to tím, že by prostě odpovídající přidržovací tyč 7 vytlačil z jejího vedení 19, 19'. K tomu účelu je upraveno upevňovací, případně brzdicí ústrojí 20 , které má určité skutečnosti společné s brzdicím ústrojím 20, které je znázorněno na obr. 4 a které je zavěšeno výkyvné. Také u provedení brzdicího ústrojí 20 , které je znázorněno na obr. 7, je horní kolejnička 44' upevněna pevně na nádobě, například na boční stěně 9 nádoby, a spodní kolejnička 44 je výkyvné zavěšena prostřednictvím výkyvných členů 25' paralelně k horní kolejničce 44'. Dále je na spodní kolejničce 44 opět upevněn pás nebo podélná deska s podélnou hranou 22' z pryžového pružného materiálu, jejíž volná hrana může vstoupit do záběru s horní stranou jednotlivých přidržovacích tyčí 7. Na předním konci spodní kolejničky 44 je ještě upraven přestavitelný doraz 49, který zajištuje, že spodní kolejnička 44 nemůže být při vykývnutí kolem os spojovacích výkyvných členů 25' vykývnuta přes spodní úvrat, která vyznačuje nejhlubší polohu horní kolejničky 44' a podélné hrany 22 pryžového pásu. Na rozdíl od toho se může spodní kolejnička 44 pohybovat směrem vzhůru, to je od dorazu 49 směrem dopředu, to znamená na obr. 7 vlevo.
• · · 0
0* 00
0 0
0 0 ·0 • · ·
0 0 0 0 • ·0· ·· ··
- 31 00 00 0 0 0 0
0 00
000 · 0
0 0
Pokud je nyní zasunuta nová přidržovací tyč 7 svými přít lačnými kladkami 39 do vedení 19 a přitom je spodní kolejnička 44, případně podélná hrana 22 pryžového pásu v oblasti jejich nejhlubší možné polohy, tak narazí přidržovaZ z z cí tyč 7 na čelní stranu 22 podélné hrany 22 pryžového pásu a pohne jím vlevo, přičemž se oba spojovací výkyvné členy 25’ vykývnou kolem své horní osy na horní kolejničku 44‘ a tím nadzdvihnou spodní kolejničku 44 s podélnou hranou 22' pryžového pásu. Přidržovací tyč 7 klouže potom pod spodní hranou pásu až do dosednutí na přidržovaný předmět kusového zboží 6 a je ještě poněkud přitlačena, aby držela v pevném dosednutí celou řadu předmětů a tyčí, které jsou za sebou uspořádány vystřídané. Pružné vratné síly celého systému mají potom tendenci opět poněkud zatlačit nazpět jednotlivé tyče s předměty, přičemž se však horní strana tyčí dotýká spodní hrany, to je podélné hrany 22 pryžového pásu a poněkud ji přemistuje směrem dozadu. Přitom se musí spodní kolejnička 44 s touto spodní hranou 22 nucené spustit a přichází tak do stále většího kontaktu s přidržovacími tyčemi 7, takže se pás na své spodní podélné hraně 22 poněkud pružně vyboulí a nakonec, když spodní kolejnička 44 narazí na doraz 49, rovnoměrně dobře pevně drží všechny přidržovací tyče. Podélná hrana 22' pryžového pásu je přitom s výhodou upevněna na spodní kolejničce 44 vyměnitelně prostřednictvím zadní přidržovací desky 50.
Doraz 49 má mimoto, jak již to bylo uvedeno ve spojení s popisem obr. 7, dvě různé upevňovací polohy, to je jednu, právě popsanou normální provozní polohu a jednu uvolňovací polohu, ve které je doraz 49 přemístěn dále dopředu a drží spodní kolejničku 44 v mírně nadzdviženém stavu, čímž je spodní podélná hrana 22 pryžového pásu mimo záběr s při···· • · • ··· • · · ·· ·· • · · · • · ··• ··· · · • · · ♦ « ·«
- 32 držovacími tyčemi Ί_· Tato poloha se s výhodou nastaví pro vyprázdnění zařízení, když mají být přidržoVací tyče 7 vyjmuty směrem dopředu z vedení 19. Doraz 49 přitom může být také pružně přemístitelný nazpět do své normální polohy, takže je vždy odsunut jen v okamžiku vytahování jedné nebo více přidržovacích tyčí s mezi nimi uspořádanými předměty směrem dopředu a návazně se opět okamžitě dostane do záběru s nimi. Vyjmuté přidržovací tyče 7 jsou potom po sobě navzájem zasouvány do horních vodicích drah 43,43*, zatímco spodní tyče 3, které unášejí jednotlivé kapsy 5, jsou zasouvány do spodních vodicích kolejniček 48, 48*.
Brzdicí ústrojí 20, přidržovací části 13 a zastavovací části 14 mohou být volitelně také opatřeny mechanikou s patní pákou, takže osoba, která uskutečňuje naplňování a odebírání, má při ovládání uvedeného elementu volné ruce pro odebírání nebo zavěšování tyčí 3. Uvedené elementy jsou přitom s výhodou předepjaty v přidržovacím záběru a jsou uvolňovány jen ovládáním patní páky.
.···
·« ·· ·· ·· • · · · · » · • .·*· · · ·· • . · · ·· · · · · · • · « · · · · »* ·» ·· ··
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (5)

1, Dopravní zařízení pro kusové zboží, sestávající z rámu (1) s horním vedením pro nejméně jednu, na tomto vedení drženou a vedenou první tyčí (2) a s dalšími tyčemi (3), které jsou upraveny také na horním vedení nebo na k němu paralelnímu ve dění v odstupu pod horním vedením v podstatě paralelně k první tyči (2), přičemž tyto tyče unášejí pásový materiál (4), který vytváří mezi ve vedeních drženými tyčemi (2, 3) smyčky jako úložné kapsy (5) pro kusové zboží (6)„ vyznačující se tím, že je upravena nejméně jedna přidržovací tyč (7), která je pod horním vedením nasměrována paralelně k ostatním tyčím (2, 3) a která je ve směru na úložné kapsy (5), případně v nich držené kusové zboží (6) a v dosednutí na poslední z těchto kapes (5) nebo na v ní uložené kusové zboží (6) posuvná a v této dosédací poloze je upevnitelná.
2. Dopravní zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že horní a případně upravené spodní vedení sestává vždy z dvojice bočně v rámu (1) upravených vodicích kolejniček (11, 11*, 12, 12*).
3, Dopravní zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že rám (1) je na své naplňovací straně opatřen uzavírací klapkou (8).
4. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že rám (1) je vytvořen s bočními stěnami (9) a/nebo podlahou (10) a/nebo stropem jako v podstatě uzavřená nádoba.
····
- 34 5. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že nejméně přidržovací tyč (7) je potažena polštářovým materiálem.
6. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že jsou upraveny přidržovací části (13) a/nebo zastavovací části (14) pro držení tyčí (2, 3) ve vedeních v nakládací, případně vykládací poloze.
7. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že přidržovací tyč (7) je upravena na plnicích saních (15), které jsou posunutelné do rámu (1).
8. Dopravní zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že plnicí saně (15) mají za přidržovací tyčí (7) uspořádanou plnicí tyč (16) a že pod přidržovací tyčí (7) a pod plnicí tyčí (16) je upravena shromažďovací skříňka (17) pro ukládání tyčí (2, 3) a na nich upraveného pásového materiálu (4).
9. Dopravní zařízení podle nároku 8, vyznačující se tím, že shromažďovací skříňka (17) má na svém spodním konci pod plnicí tyčí (16) přikloubenou a dopředu výkyvnou shromažďovací klapku (18).
10. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 8 nebo 9, vyznačující se tím, že ve shromažďovací skříňce (17) jsou upraveny boční vodicí části pro uspořádané držení tyčí (2, 3).
11. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 7 až 10, v y
ΦΦ··
- 35 žnačující se tím, že plnicí saně (15) jsou jako jednotka pojízdné do rámu (1) a v rámu (1) jsou ve variabilně volitelné poloze upevnitelné.
12. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 7 až 11, vyznačující se tím, že přidržovací tyč (7) je výkyvná kolem plnicí tyče (16) vytvářející přitom osu výkyvu, přičemž s výhodou má plnicí tyč (16) také opláštění z polštářového materiálu.
13. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 1 až 12, vyznačující se tím, že horní vodicí kolejničky (11, 11*) jsou na svém k plnicí straně přivráceném konci zalomeny směrem dolů.
14. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 1 až 13, vyznačující se tím, že nejméně část a s výhodou všechny tyče (2, 3, 7) a/nebo plnicí saně (15) mají v odpovídajících vedeních (27, 27 ) vedené pojezdové kladky (30*).
15. Dopravní zařízení podlé jednoho z nároků 1 až 14, vyznačující se tím, že první tyč (2) je pohyblivá v horním vedení, zatímco všechny ostatní, pásový materiál (4) unášející tyče (3) jsou vedeny ve zřejmě hlouběji upraveném vedení, že nejméně jedna přidržovací tyč (7) je uspořádána paralelně k horní tyči (2) a ke spodní tyči (3) v úrovni mezi nimi.
16. Dopravní zařízení podle nároku 15, vyznačuj ící se tím, že přidržovací tyč (7) má v rámu (1) vlastní vedení (19, 19 ).
···· • ·
- 36 17. Dopravní zařízení podle nároku 15 nebo 16, vyznačující se tím, že je upraveno více přidržovacích tyčí (7), z nichž je vždy jedna uspořádána mezi sousedními předměty kusového zboží (6) nebo mezi skupinami těchto předmětů v centrální úrovni.
18. Dopravní zařízení podle nároku 16 nebo 17, vyznačující se tím, že vedení (19, 19*) pro přidržovací tyče (7) je upraveno v podstatě po celé délce rámu (1).
19. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 15 až 18, vyznačující se tím, že rám (1) má v odstupu pod spodním vedením úložná ústrojí pro nepotřebné tyče (3) a pásový materiál (4).
20. Dopravní zařízení podle nároku 19, vyznačující se tím, že úložné ústrojí séstává z volného prostoru pod kapsami (5) tvořenými smyčkami a je opatřeno bočně upravenými vodícími kolejničkami pro uložení tyčových konců.
21. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 1 až 20, vyznačující se tím, že je upraveno upevňovací, případně brzdicí ústrojí (20) pro ve vedeních uložené tyče (2, 3).
22. Dopravní zařízení podle nároku 21, vyznačující se tím, že upevňovací, případně brzdicí ústrojí (20) sestává z na hřídeli (21) upravené podélné desky ( 22) z elastomerického materiálu, s výhodou z pryže, přičemž hřídel (21) je upraven kolmo k tyčím (2, 3) a zhruba rovnoběž·· ·· ·· • · · · ·· · · ·· « · ··· · · • · · · ·· ·· ··
- 37 ně s horními vodícími kolejničkami (11, 11 ) a je výkyvný kolem své osy tak, že podélná deska (22) z elastomerického materiálu je při deformování jedné své podélné hrany (22*) přiveditelná do záběru s tyčemi (2, 3).
23. Dopravní zařízení podle nároku 21, vyznačující se tím, že brzdová vrstva, která s výhodou sestává z elastomerického materiálu, je upravena na kolejničce (24), která je na řadě výkyvných členů (25) výkyvná do roviny obsahující kolejničku (24).
24. Dopravní zařízení podle nároku 23, vyznačující se tím, že kolejnička (24) je zatlačována do polohy nebo odtahována z polohy pružinou (26), ve které je brzdová vrstva z elastomerického materiálu nadzdvižena od tyčí (2, 3).
25. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 21 až 24, vyznačující se tím, že upevňovací, případně brzdicí ústrojí (20) je spojeno s uzavíracím mechanismem plnicích saní (15) a/nebo s uzavírací klapkou (8) a/nebo s přidržovací tyčí (7) tak, že je při zasunutých plnicích saních (15), případně uzavřené uzavírací klapce (8), případně při zasunuté přidržovací tyči (7) v nuceném záběru s tyčemi (2, 3).
26. Dopravní zařízení podle jednoho z nároků 1 až 24, vyznačující se tím, že rám (l), případně nádoba má na svém zadním konci polštářování, s výhodou ve tvaru do nádoby vydutého zvlněného pásu (40).
pCf/EV96/0583^
97,24269 vi
Obr ·
ERSAT2BlaTT (REGEL 26) ···
··· * ·
·· ··;
·· ^0 97/^169 • ·
Ό 97/24269 • 4 · · · · · · · · · • · · · ·· ·· ···· «
JřCTÍEP96/O583S*..* ..··./
5/7
Obr
LO
ERSATZBLATT (REGEL 26) « 9 •••i ·· ·· ··· »·* * » · |cTf£p9*6/®^í8, *
CZ981899A 1995-12-29 1996-12-24 Dopravní zařízení pro kusové zboží CZ189998A3 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19549166A DE19549166A1 (de) 1995-12-29 1995-12-29 Transportvorrichtung für Stückgut
PCT/EP1996/005838 WO1997024269A1 (de) 1995-12-29 1996-12-24 Transportvorrichtung für stückgut

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ189998A3 true CZ189998A3 (cs) 1999-08-11

Family

ID=7781655

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ981899A CZ189998A3 (cs) 1995-12-29 1996-12-24 Dopravní zařízení pro kusové zboží

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6164440A (cs)
EP (1) EP0873262B1 (cs)
AT (1) ATE194568T1 (cs)
AU (1) AU1438597A (cs)
CA (1) CA2241839C (cs)
CZ (1) CZ189998A3 (cs)
DE (2) DE19549166A1 (cs)
PL (1) PL184118B1 (cs)
WO (1) WO1997024269A1 (cs)

Families Citing this family (52)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19826429B4 (de) 1998-06-16 2007-01-04 Conteyor Multibag Systems N.V. Vorrichtung für die Aufbewahrung und den Transport von Stückgut
WO2000003925A1 (de) 1998-07-16 2000-01-27 Conteyor Multibag Systems N.V. Vorrichtung zur aufbewahrung und zum transport von stückgut
DE29917496U1 (de) 1998-07-16 1999-12-30 Conteyor Multibag Systems N.V., Merelbeke Vorrichtung zur Aufbewahrung und zum Transport von Stückgut
DE19836204A1 (de) * 1998-08-11 2000-02-17 Conteyor Multibag Systems Nv Vorrichtung für die Aufbewahrung und den Transport von Stückgut
DE19914027A1 (de) * 1999-03-27 2000-09-28 Conteyor Multibag Systems Nv Vorrichtung für die Aufbewahrung und den Transport von Stückgut
DE19952239A1 (de) * 1999-10-29 2001-05-03 Volkswagen Ag Behälter zur Aufbewahrung von Teilen eines Kraftfahrzeuges
US6716168B2 (en) 2002-04-30 2004-04-06 Siemens Medical Solutions Usa, Inc. Ultrasound drug delivery enhancement and imaging systems and methods
DE20217572U1 (de) * 2002-11-14 2003-02-13 Conteyor Multibag Systems N.V., Merelbeke Vorrichtung zur Aufbewahrung und zum Transport von Stückgut sowie Einlage hierfür
DE10309127A1 (de) * 2003-02-28 2004-09-09 Conteyor Multibag Systems N.V. Vorrichtung zum Transportieren und/oder Aufbewahren von Stückgut
DE10354762A1 (de) * 2003-11-21 2005-06-23 Kr-Porsiplast Verpackungssysteme Gmbh Taschensystem
DE20318172U1 (de) * 2003-11-24 2004-04-15 Conteyor Multibag Systems N.V. Vorrichtung für den Transport und/oder die Aufbewahrung von Stückgut
US20060118388A1 (en) * 2004-12-06 2006-06-08 Graham Packaging Company, L.P. Arrangement for changing the spacing on a conveying chain
US20060249514A1 (en) * 2005-05-05 2006-11-09 Bradford Company Container having sliding support member assemblies for supporting dunnage
US7762422B2 (en) 2005-05-05 2010-07-27 Bradford Company Container having non-linear support members for supporting dunnage
WO2006119381A2 (en) * 2005-05-05 2006-11-09 Bradford Company Container with dunnage assembly
US8308015B2 (en) 2005-05-05 2012-11-13 Bradford Company Collapsible container having sliding support member assemblies for supporting dunnage
US20060249415A1 (en) 2005-05-05 2006-11-09 Bradford Company Container having sliding support members
US7748559B2 (en) * 2005-05-05 2010-07-06 Bradford Company Container having sloped movable support member assemblies for supporting dunnage
AT501900B1 (de) * 2005-07-13 2006-12-15 Voest Alpine Materials Handlin Abfördereinrichtung für die kontinuierliche abförderung von untertägig abgebautem material
FR2895375B1 (fr) * 2005-12-23 2008-07-25 Plastic Omnium Cie Housse de protection de peau de pare-chocs d'un vehicule automobile, dispositif de rangement comprenant une telle housse, et procede de chargement de cette peau de pare-chocs
DE102006012556A1 (de) * 2006-03-16 2007-09-20 Kr-Porsiplast Verpackungssysteme Gmbh Tasche für Stückgut
IT1391343B1 (it) * 2008-08-07 2011-12-05 Pavan S R L Apparecchatura e procedimento per il trattamento di un prodotto alimentare e relativo impianto per il trattamento di un prodotto alimentare
FR2947809B1 (fr) * 2009-07-10 2011-09-02 Plastic Omnium Cie Dispositif statique de stockage provisoire de pieces de carrosserie de vehicules automobiles
DE102009034338B4 (de) * 2009-07-23 2013-03-14 Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft Haltevorrichtung zum Halten von einem oder mehreren Bauteil(en) sowie Transportvorrichtung zum sicheren Transportieren von einem oder mehreren Bauteil(en)
US9016507B2 (en) 2011-09-06 2015-04-28 Bradford Company Container having sliding support assemblies for supporting dunnage
US9120597B2 (en) 2011-09-06 2015-09-01 Bradford Company Container having sliding support members for supporting dunnage
US9233790B2 (en) 2012-09-14 2016-01-12 Bradford Company Container having metal outer frame for supporting L-shaped tracks
US9676548B2 (en) 2012-09-14 2017-06-13 Bradford Company Container having generally L-shaped slotted tracks to facilitate movement of dunnage
CA2826768A1 (en) * 2012-09-14 2014-03-14 Bradford Company Container having metal outer frame for supporting l-shaped tracks
US9010563B2 (en) 2012-09-14 2015-04-21 Bradford Company Container having metal outer frame for supporting L-shaped tracks
US9004307B2 (en) 2012-09-14 2015-04-14 Bradford Company Container having movable support member assemblies for supporting dunnage and movable door
DE102013205172B4 (de) * 2013-03-22 2018-03-22 Dürkopp Fördertechnik GmbH Transporttasche zum hängenden Transport von Waren, Beladestation und Förderanlage
US9434510B2 (en) 2013-08-26 2016-09-06 Bradford Company Container having door assembly and multiple layers of tracks
US9073665B2 (en) 2013-08-26 2015-07-07 Bradford Company Container having door assembly and multiple layers of tracks
US9988208B2 (en) 2013-09-27 2018-06-05 Bradford Company Container having padded dunnage supports and straight tracks
US9051113B2 (en) 2013-09-27 2015-06-09 Bradford Company Container having metal rack, padded dunnage supports and L-shaped tracks
US9051112B2 (en) 2013-09-27 2015-06-09 Bradford Company Container having padded dunnage supports and L-shaped tracks
US9382037B2 (en) * 2013-10-15 2016-07-05 Bradford Company Container having multiple layers of tracks including at least one non-linear track
US9211999B2 (en) 2013-11-15 2015-12-15 Bradford Company Container having non-linear tracks for supporting movable dunnage
US9422081B2 (en) 2013-11-15 2016-08-23 Bradford Company Container having non-linear and linear tracks for supporting movable dunnage
US9731863B2 (en) 2013-11-21 2017-08-15 Bradford Company Container having multiple levels of slots to facilitate movement of dunnage
US10279954B2 (en) 2013-11-21 2019-05-07 Bradford Company Container having tracks with rounded edges to facilitate movement of dunnage supports
DE102014203299A1 (de) * 2014-02-24 2015-08-27 Rsl Logistik Gmbh & Co. Kg Hängetasche mit Wechselelement
US9790001B2 (en) * 2015-12-11 2017-10-17 Amazon Technologies, Inc. Storage totes
US10604333B2 (en) 2016-04-28 2020-03-31 Bradford Company Container having at least one lockable crossbar assembly movable along tracks
US11174071B2 (en) 2016-04-28 2021-11-16 Bradford Company Container having multiple layers of lockable crossbar assemblies for keeping products inside container
US10604334B2 (en) 2016-04-28 2020-03-31 Bradford Company Container having multiple layers of dunnage, at least one layer having at least one lockable crossbar assembly
US11254483B2 (en) 2016-04-28 2022-02-22 Bradford Company Container having at least one lockable crossbar assembly movable along tracks
ES2806803T3 (es) 2017-01-31 2021-02-18 Talleres Criado S L Sistema de contenedor para piezas grandes de automóvil
CH716519A1 (de) * 2019-08-22 2021-02-26 Ferag Ag Vorrichtung und Verfahren zum Transferieren von Waren-Einheiten in Fördereinheiten und/oder aus Fördereinheiten eines Hängefördersystems.
CN113443284B (zh) * 2021-07-13 2023-04-25 上海建工建材科技集团股份有限公司 一种成型钢筋骨架用多层空间可扩展运输架及其运输方法
US20230286755A1 (en) * 2022-03-11 2023-09-14 Jack Pearson Payload transport carrier

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1389995A (en) * 1921-02-01 1921-09-06 John M Keith Loading device
US2249588A (en) * 1940-03-07 1941-07-15 George A Waddle Conveyer
US2758703A (en) * 1954-09-23 1956-08-14 Harbor Ab Flexible pocket conveying means
US2919791A (en) * 1956-11-02 1960-01-05 Harbor Ab Conveyors
US2956668A (en) * 1957-07-06 1960-10-18 Fioravanti Jean Conveyor system
US3788453A (en) * 1972-09-01 1974-01-29 Fmc Corp Inclined conveyor for handling fragile articles
US4093066A (en) * 1977-02-28 1978-06-06 The Coca-Cola Company Acoustical conveyor cover
DE7904264U1 (de) * 1979-02-16 1979-10-18 Juergens Walter Dr-Ing Glasscheibentransportgestell
NL185259C (nl) * 1979-07-13 1990-03-01 Benier Bv Deegbak voor een rijskast.
US4730721A (en) * 1984-07-02 1988-03-15 Demaiter Leon J Tobacco harvester
DE4138507A1 (de) * 1991-11-23 1993-05-27 Ieper Ind Nv Vorrichtung fuer den transport und/oder die aufbewahrung von stueckgut
CA2102482A1 (fr) * 1992-11-06 1994-05-07 Guy Rionde Enveloppe de protection et d'isolation a panneaux amovibles pour unite de transfert
JP2557781B2 (ja) * 1993-02-18 1996-11-27 花王株式会社 物品の集荷方法及び装置

Also Published As

Publication number Publication date
PL184118B1 (pl) 2002-09-30
EP0873262B1 (de) 2000-07-12
AU1438597A (en) 1997-07-28
EP0873262A1 (de) 1998-10-28
CA2241839A1 (en) 1997-07-10
PL327618A1 (en) 1998-12-21
ATE194568T1 (de) 2000-07-15
DE59605605D1 (de) 2000-08-17
DE19549166A1 (de) 1997-07-03
CA2241839C (en) 2005-06-14
WO1997024269A1 (de) 1997-07-10
US6164440A (en) 2000-12-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ189998A3 (cs) Dopravní zařízení pro kusové zboží
CN111936400B (zh) 卸载站和对装载有运输货物的运输货物容器进行卸载的方法
US11084657B2 (en) Article container having an ejection device and associated suspended conveying device
US11046531B2 (en) Transport bag and method for filling and emptying a transport bag of this type
US10040641B2 (en) Method for emptying the pockets of a transport device in the form of a suspension conveyor, and device for carrying out said method
CN101624116B (zh) 玻璃平板的包装
US11760578B2 (en) Device and method for transferring units of goods into and out of conveyor units of a suspended conveyer system
US9187252B2 (en) Transport bag for transporting goods in a hanging manner
JP6922567B2 (ja) 吊下げ収納体
US6558102B2 (en) High storage shelf system for hanging goods
CN109466906B (zh) 输送设备
CA2048063C (en) Business forms compacting
US11434084B2 (en) Method and device for opening a transport bag
CA2366409C (en) Device for storing and transporting unit loads
US7909557B2 (en) Arrangement for the filling and/or emptying of containers filled and/or for filling with articles and manipulation device for transporting the containers
CZ31259U1 (cs) Vodicí konzola vybavená vloženým materiálem a zařízení vybavené takovou vodicí konzolou
US6663335B2 (en) Pull sheet for unloading loads from a container
US7946412B2 (en) Retractable barrier assembly for conveyor
US4800706A (en) Apparatus for loading a stack of articles into a relatively flimsy container
JPH10501207A (ja) マガジン装置
JP6819519B2 (ja) 吊下げ収納体
CZ306296A3 (en) System of sorting boxes for sawn wood or comparable goods
JPH0610210U (ja) 物品保管棚のスライド式物品入出庫機構
JP2000118652A (ja) 荷物移送装置
JP2551748Y2 (ja) 物品受取装置