CZ158499A3 - Zařízení pro broušení kolejí - Google Patents

Zařízení pro broušení kolejí Download PDF

Info

Publication number
CZ158499A3
CZ158499A3 CZ991584A CZ158499A CZ158499A3 CZ 158499 A3 CZ158499 A3 CZ 158499A3 CZ 991584 A CZ991584 A CZ 991584A CZ 158499 A CZ158499 A CZ 158499A CZ 158499 A3 CZ158499 A3 CZ 158499A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
vehicle
grinding unit
grinding
wheels
rail
Prior art date
Application number
CZ991584A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ290519B6 (cs
Inventor
Jürgen Kämpchen
Heinrich Becks
Norbert Seiffert
Original Assignee
Elaugen Gmbh Schweiss- Und Schleiftechnik
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Elaugen Gmbh Schweiss- Und Schleiftechnik filed Critical Elaugen Gmbh Schweiss- Und Schleiftechnik
Publication of CZ158499A3 publication Critical patent/CZ158499A3/cs
Publication of CZ290519B6 publication Critical patent/CZ290519B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B31/00Working rails, sleepers, baseplates, or the like, in or on the line; Machines, tools, or auxiliary devices specially designed therefor
    • E01B31/02Working rail or other metal track components on the spot
    • E01B31/12Removing metal from rails, rail joints, or baseplates, e.g. for deburring welds, reconditioning worn rails
    • E01B31/17Removing metal from rails, rail joints, or baseplates, e.g. for deburring welds, reconditioning worn rails by grinding
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/14Way of locomotion or support
    • E01B2203/148Way of locomotion or support having wheelsets that can be displaced horizontally or vertically

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Finish Polishing, Edge Sharpening, And Grinding By Specific Grinding Devices (AREA)

Description

Vynález se týká zařízení pro broušení kolejí, které sestává z vozidla s motorovým pohonem, které je opatřeno soustavou silničních kol a soustavou kolejových kol, která lze pro nadzdvihnutí vozidla spustit dolů, přičemž vozidlo je dále opatřeno brousicí jednotkou.
Dosavadní stav techniky
U takových zařízení, jak jsou tato známa z praxe, je brousicí jednotka namontována centrálně pod vozidlem, přičemž kolejová kola se nacházejí před přední nápravou a za zadní nápravou tohoto vozidla. Při činnosti najede vozidlo na koleje, načež se kolejová kola spustí směrem dolů, čímž se vozidlo nepatrně nadzvihne. Silniční kola vozidla zůstanou s vozovkou ve styku i v tomto nazdzdviženém stavu. Tato silniční kola takto ztratí svoji vodicí funkci, nikoliv však svoji funkci třecího pohonu.
Ukázalo se, že možnosti využití takového zařízení jsou omezené.
Především je zde poměrně velká vzdálenost mezi předními a zadními kolejovými koly. Tato skutečnost komplikuje nasazení těchto kolejových kol na koleje. Hlavní z toho výplývající nevýhodou je však skutečnost, že tato velká vzdálenost mezi předními a zadními kolejovými koly zvětšuje minimální poloměr zatáčky, při kterém ještě může brousicí jednotka bezproblémově pracovat.
·· ·· • · · · • · · · ·»· ··· • · ·· ··
·· ···· • · • · • « • · ·· ·· ···· • · • ···
Z této konstrukce dále vyplývá, že silniční kola musejí být jednotlivě poháněna samostatnými'~ hydraulickými motory. Vozidlo tudíž není schopno delší jízdy po vozovce.
Úkolem vynálezu je s přihlédnutím k těmto nedostatkům nalezení konstrukce zařízení pro broušení kolejí, které bude mít širší možnosti použití.
Podstata vynálezu
Uvedený úkol řeší a nedostatky známých zařízení pro broušení kolejí tohoto druhu do značné míry odstraňuje zařízení pro broušení kolejí, které sestává z vozidla s motorovým pohonem, které je opatřeno soustavou silničních kol a soustavou kolejových kol, která lze pro nadzdvihnutí vozidla spustit dolů, přičemž vozidlo je dále opatřeno brousicí jednotkou, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že kolejová kola vozidla jsou spojena s nejméně jedním hydraulickým motorem a brousicí jednotka je opatřena samostatnou soustavou kolejových koleček a je zavěšena na vozidle, které je na svém zadním konci opatřeno zvedacím a transportním zařízením pro spouštění brousicí jednotky
na koleje a pro na vozidle. zvedání této brousicí jednotky a její ukládání
Hydraulický pohon tudíž působí přímo na kolejová kola.
Silniční kola vozidla mohou být běžným způsobem poháněna
spalovacím motorem vozidla. V konstrukci vozidla je dostatek místa pro kardanový hřídel. Jsou proto možné neomezeně dlouhé jízdy po vozovce.
Brousicí jednotka je v průběhu jízdy po vozovce uložena na vozidle. Při nasazení se tato brousicí jednotka spustí na koleje • ·
• · · • · · • · · «· ·<
a je vozidlem tažena. Vzájemná vzdálenost kolejových koleček brousicí jednotky v podélném směru umožňuje broušení koleji i v zatáčkách s extrémně malým poloměrem.
Brousicí jednotka tedy představuje od vozidla do značné míry oddělenou konstrukční skupinu, takže centrální prostor pod vozidlem zůstane volný. Tato skutečnost poskytuje výhodnou možnost spočívající v tom, že kolejová kola vozidla jsou v podélném směru tohoto vozidla uspořádána mezi silničními koly. Takto se minimalizuje vzdálenost mezi kolejovými koly vozidla v podélném směru, takže se takto mohou projíždět zatáčky s minimálními poloměry. · Kromě toho se takto podstatně unadní nasazení kolejových kol vozidla na koleje.
Kolejová kola vozidla jsou s výhodou rozčleněna na přední a zadní dvojici a každá z těchto dvojic je uložena na samostatně hydraulicky ovládané kyvné páce. Při nasazování na koleje se nejdříve nad kolejemi manévruje zadní dvojicí kolejových kol, která se pak spustí na koleje. Poté se následuje nastavování polohy předních kolejových kol, při kterém vozidlo couvá. Po spuštění obou dvojic kolejových kol na koleje následuje společné nadzdvižení vozidla, při kterém silniční kola vozidla, která jsou nyní nefukční, ztratí svůj styk s vozovkou. Při výšce nazdvižení přesahující 100 mm nemohou být proto do zařízení přenášeny žádné nárazy, které by byly podmíněny stykem s vozovkou. Brousicí jednotka byla na koleje nasazena již předtím, tedy v situaci, kdy se s vozidlem mohlo manévrovat v plném rozsahu.
Další výhodné provedení zařízení podle vynálezu spočívá v tom, že zvedací a transportní zařízení je opatřeno hydraulickým pohonem a sestává z vnějšího sloupu posuvného vodorovně v podélném směru vozidla, na kterém je posuvně ve svislém směru
• · · ·· «4 uložen vnitřní sloup, na kterém je uspořádána nosná'vidlice s rameny pro záběr s brousicí jednotkou. “ -..... -.....-- ..............
Zvedací a transportní zařízení má proto shodné podstatné znaky jako běžný vidlicový stohovač, ovšem s tím rozdílem, že nosná vidlice se ze své klidové polohy nezvedá nahoru, nýbrž naopak spouští směrem dolů. Také vnější sloup není s vozidlem spojen pevně, nýbrž je možno ho posouvat v podélném směru vozidla. Brousicí jednotka v klidovém uloženém stavu se nachází na zadní části vozidla. Proces nasazování brousicí jednotky na koleje započne tak, že vnějším sloupem zvedacího a transportního zařízení se na vozidle popojede směrem dozadu, čímž se brousicí jednotka přesune za zadní konec vozidla. Poté se spustí směrem dolů vnitřní sloup s nosnou vidlicí, na jejíchž ramenech je brousicí jednotka zavěšena.
Aby se usnadnilo nasazování brousicí jednotky na koleje, zejména v zatáčkách, je nosná vidlice vůči vnitřnímu sloupu vodorovně posuvná v příčném směru vozidla.
Alternatvně nebo přídavně k tomu se také může použít řešení spočívající v tom, že brousicí jednotka je opatřena kolem svislé osy otočnou spojkou pro záběr s rameny nosné vidlice.
Další podstatné zdokonalení zařízení podle vynálezu spočívá v tom, že brousicí jednotka je s nosnou vidlicí spojena tažnou tyčí v kardanovém provedení. Toto spojení zůstává zachováno trvale, čímž se podstatně zjednodušuje manipulace s celým zařízením. Brousicí jednotka je takto schopna činnosti ihned po spuštění a nasazení na koleje. V poloze, kdy je brousicí jednotka mimo provoz a je uložena na vozidle, pln.í tažná tyč v kardanovém provedení funkci aretace.
• · • · • · ·············· ······ · · · • · ·.· ····· · · ··
Je výhodné, jestliže spojka brousicí jednotky má vůči ramenům nosné' vidlice ' vůli ' ve'' svišlem'Směru. Takto · 'je umožněno, aby se nosná vidlice po nasazení brousicí jednotky na koleje spustila ještě dále směrem dolů, takže ramena této nosné vidlice ztratí kontakt se spojkou brousicí jednotky. Je tedy přerušen přenos vibraci mezi brousicí jednotkou a zvedacím a transportním zařízením.
Zařízení je s výhodou opatřeno koncovým dorazem pro vymezení pohybu vnějšího sloupu směrem dozadu. Také toto přispívá ke zjednodušení manipulace s tímto zařízením.
Zmíněný koncový doraz může být tvořen elektronickým snímačem. Je ovšem také možné, aby koncový doraz měl mechanickou povahu. Tento koncový doraz současně slouží k přímému přenosu tažných sil při vlečení brousicí jednotky na vozidlo. Zásluhou toho se příslušně odlehčí hydraulika zvedacího a transportního zařízení.
Ke stejnému účelu slouží i další výhodný znak vynálezu spočívající v tom, že s nosnou vidlicí je spojena nejméně jedna blokovací tyč, která při spuštění vnitřního sloupu směrem dolů zasahuje do blokovacího otvoru ve vozidle.
V zařízení podle vynálezu jsou dále použita opatření pro bezpečný transport brousicí jednotky. Jedno z těchto opatření spočívá v tom, že na zadním konci vozidla je výkyvné uspořádána hydraulicky poháněná a zablokovatelná klapka pro aretaci brousicí jednotky uložené na vozidle.
Další výhodné opatření v tomto směru spočívá v tom, že na vozidle a případně také na klapce jsou vytvořeny prohlubně pro uložení kolejových koleček na vozidle uložené brousicí jednotky.
Na vozidle mohou být kromě prohlubní uspořádány postranní opěry, které v příčném směru vozidla dosedají na kolejová kolečka na vozidle uložené brousicí jednotky.
Protože brousicí jednotka je jak v průběhu transportu, tak i při své činnosti kardanovou tažnou tyčí trvale spojena s nosnou vidlicí a tím s vozidlem, je takto vytvořena možnost, aby brousicí jednotka byla s vozidlem trvale spojena přívodními a zpětnými spoji. Jedná se například o odsávací potrubí pro odsávání prachu vznikajícího při broušení. Toto odsávací potrubí je spojeno s filtrem, který je uspořádán na vozidle. Vyčištěný vzduch z odsávacího potrubí je s výhodou využit pro chlazení hydraulických a elektrických agregátů vozidla.
Jedná se případně také o elektrické a hydraulické přívody, zejména tehdy, jestliže brousicí jednotka je opatřena elektricky přestavitelnými hřídeli brusných těles, které jsou nejméně jedním řemenovým převodem spojeny s nejméně jedním hydraulickým motorem.
Brousicí jednotka umožňuje, aby se současně na obou stranách obrušovaly kolejnice s extrémně malým rozchodem, to jest 1000 mm a méně, přičemž je možný náklon brusných těles v úhlu 45°. Hydraulické motory mají menší rozměry než elektrické motory a dosahují otáček až 3500 za minutu, přičemž pomocí převodů s klínovými nebo ozubenými řemeny se u brusných těles dosáhne 7000 až 8000 otáček za minutu. Při použití řemenových převodů se současně dosáhne přerušení přenosu vibrací a sil mezi brusnými tělesy a hydraulickými motory, které jsou takto chráněny před těmito vibracemi.
• · to · · · · toto · -· · to··· • · · · · · • toto* ·· • · ·· ·· to··
-7 Nasazování jak brousicí jednotky, tak i vozidla na koleje může být řízeno dálkově, například s použitím videokamery. Podobně lze dálkově řídit také vlastní proces broušení kolejí.
Přehled obrázků na výkresech
Podstata vynálezu je dále příkladech jeho provedení, které připojených výkresů, které znázorňují objasněna na jsou popsány neomezuj ících na základě
- na obr. 1
- na obr. 2
- na obr. 3 boční pohled na zařízeni pro broušení kolejí v činnosti;
zařízení podle obr. 1 při jízdě po vozovce, značně schematický pohled zezadu na zvedací a transportní zařízení.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněno vozidlo i, které je opatřeno brousicí jednotkou 2..
Vozidlo i je opatřeno soustavou soustavou kolejových kol 4., která je silničními koly 3.. Kolejová kola 4_ j zadní dvojici, přičemž každá dvojice hydraulicky ovladatelné kyvné páce 5..
silničních kol 2 a také uspořádána centrálně mezi sou rozčleněna na přední a je uložena na samostatně
Jak je patrné z obr. 1, jsou kolejová kola 4. spuštěna dolů, přičemž vozidlo i se nadzdvihlo. Vzdálenost jeho silničních kol J3 od vozovky činí 110 mm.
• · · · ·· · · • · • · ·♦ »· ··
Kolejová kola 4., která dosedají na kolejnice, jsou hydraulicky '“póháňěriá, ''takže ’včTžídTo’ 1 je schopno vléct’ brousicí jednotku 2..
Brousicí jednotka 2. je opatřena vlastními kolejovými kolečky 6.· Konstrukce je tedy provedena tak, že se mohou projíždět a brousit oblouky s malým poloměrem.
Pro jízdu po vozovce se brousicí jednotka 2 nazdvihne a přijde do mezipolohy, která je na obr. 1 naznačena čerchovanými čarami. Následně se tato brousicí jednotka 2 uloží na vozidle 1, jak je toto znázorněno na obr. 2. Kolejová kola 4. vozidla 1. jsou nadzdvižena a vozidlo 1^ pojíždí po silničních kolech 3, která jsou běžným způsobem poháněna vznětovým motorem, takže délka jízdy po vozovce je neomezená.
Celé zařízení je opatřeno zvedacím a transportním zařízením 7., jehož detaily jsou patrné zejména z obr. 3.
Zvedací a transportní zařízení 7. má v podstatě podobu vidlicového stohovače a sestává z vnějšího sloupu 8., ve kterém je veden hydraulicky zvedaný a spouštěný vnitřní sloup 9. Vnější sloup 8. je, jak je patrné z obr. 1 a 2, posuvný v podélném směru vozidla i, a to pomocí příslušné hydrauliky.
S vnitřním sloupem 9. je spojena nosná vidlice 10, jejíž ramena 11 zasahují do spojky 12, která je patrná na obr. 1 a 2. Nosná vidlice 10 je dále opatřena směrem dolů orientovaným nástavcem 13., který slouží k zavěšení tažné tyče 14 v kardanovém provedení, která tvoří trvalé spojení mezi vozidlem i a brousicí jednotkou 2. Po spuštění brousicí jednotky 2 je tato takto okamžitě připravena k. činnosti. V průběhu jízdy slouží tažná tyč • · · · · · · · · fc · · · · · · • · · fcfcfc ···· • · · · · · · · ···· * · · · · · · · ··· ♦ ·· ··*··· · · · ·· ·· ·» fcfc· ·· ·· jako aretace pro brousicí jednotku 2. na vozidle iNosná vidlice 10 je vůči vnitřnímu sloupu 9 posuvná v příčném směru vozidla i, aby se usnadnilo zapadnutí brousicí jednotky 2 do kolejí. Ze stejného důvodu je spojka 12 vůči brousicí jednotce 2 otočná kolem svislé osy.
Z obr. 1 je patrné, že ramena 11 nosné vidlice 10 jsou během provozu spuštěna nepatrně směrem dolů, takže již nejsou ve styku s brousicí jednotkou 2. Je tedy vyloučen přenos nárazů.
Brousicí jednotka 2. se při ukládání na vozidle i nejdříve, jak již bylo zmíněno, nadzdvihne do polohy znázorněné na obr. 1 čerchovaně. Poté vnější sloup 8. nosné vidlice 10 popojede po vozidle i směrem dopředu a vezme sebou i brousicí jednotku 2_, která se takto dostane do polohy znázorněné na obr. 2.
Protože brousicí jednotka 2. v transportní poloze vzadu přesahuje vozidlo _1, vyklopí se směrem nahoru na zadním konci vozidla 1 přikloubená klapka .15., která se pak v této poloze zaaretuje. Tato klapka 15 pak podepírá zadní kolejová kolečka 6 brousicí jednotky 2..
Jak je znázorněno na obr. 3, jsou v klapce 15 vytvořeny prohlubně 16, kterými se přídavně stabilizuje poloha kolejových koleček 6. brousicí jednotky 2.. Jak je naznačeno na obr. 1, jsou podobné prohlubně 16 vytvořeny také na vozidle 1.· Kromě těchto prohlubní 16 jsou na vozidle i uspořádány postranní opery 17, které brousicí jednotku 2. zajišťují v příčném směru. Kromě toho je brousicí jednotka 2., jak již bylo zmíněno, aretována tažnou tyčí 14.
V průběhu vlečení by mělo být zajištěno, aby se tažné síly nepřenášely do hydrauliky ovládající nosnou vidlici 10 Na nosné vidlici 10 jsou za tím účelem uspořádány blokovací týčě^l&Y' které zasahují do odpovídajících blokovacích otvorů 19 ve vozidle ,1.
Brousicí jednotka 2. je opatřena brusnými tělesy 20, jejichž hřídele mohou být elektricky přestavovány a naklápěny. Pohon těchto hřídelů je zajištěn hydraulickými motory 21, a to prostřednictvím řemenových převodů 22., které brusná tělesa 20 oddělují proti přenosu vibrací a sil od hydraulických motorů 21.
Protože brousicí jednotka 2 je, jak již bylo uvedeno, trvale spojena s· vozidlem i, je také s vozidlem i trvale propojena příslušnými přívodními a zpětnými spoji 23 . Brousicí jednotka 2. je takto připojena k odsávacímu zařízení 2 4 , generátoru 25 proudu a hydraulickému zařízení 26. Tyto agregáty jsou zakryty pouze naznačenou kapotou. Vzduch vyčištěný v odsávacím zařízení 24 přitom slouží k chlazení těchto agregátů.
V rámci vynálezu jsou možné nej různější obměny. Lze například vypustit výkyvnou klapku 15 na zadním konci vozidla 1, pokud je na vozidle i k disposici dostatečně místa. Také postranní opěry 17 mohou být u prohlubní 16 uspořádány v libovolné výšce a mohou být volitelně v záběru buď s kolejovými kolečky 6. brousicí jednotky 2. nebo nad kolejovými kolečky 6 přímo s touto brousicí jednotkou 2. Dále, kolejová kola 4_ vozidla 1. mohou být uspořádána před jeho přední nápravou a za jeho zadní nápravou, čímž se ovšem zvětší minimální poloměr zatáčky, který lze projet. Kromě toho si lze také představit, že k ukládání brousicí jednotky 2. na vozidle i se použijí jiná zvedací a transportní zařízení 7., i když se zvláště 'dobře osvědčila konstrukce s popsaným vidlicovým stohovačem.
03.05.99 Zastupuje: Ing.J.Chlustina

Claims (1)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY ► ···· flfl • · « ' * · «4
    Z 03432/99-CZ
    Zařízení pro broušení kolejí, které sestává z vozidla (1) s motorovým pohonem, které je opatřeno soustavou silničních kol (3) a soustavou kolejových kol (4) , která lze pro nadzdvihnuti vozidla (1) spustit dolů, přičemž vozidlo (1) je dále opatřeno brousicí jednotkou (2), vyznačující se t ím, že kolejová kola (4) nejméně jedním hydraulickým (2) je opatřena samostatnou zavěšena na vozidle vozidla (1) jsou spojena s motorem a brousicí jednotka soustavou kolejových koleček (6) a je (1) , které je na svém zadním konci opatřeno zvedacím a transportním zařízením (7) pro spouštění brousicí jednotky (2) na koleje a pro zvedání této brousicí jednotky (2) a její ukládání na vozidle (1) .
    Zařízení podle nároku 1, vyznačujíc í se t í m, žé kolejová kola (4) vozidla (1) jsou v podélném směru tohoto vozidla (1) uspořádána mezi silničními koly (3) .
    Zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že kolejová kola (4) vozidla (1) jsou rozčleněna na přední a zadní dvojici a každá z těchto dvojic je uložena na samostatně hydraulicky ovládané kyvné páce (5).
    Zařízení podle některého z nároků 1 až 3, že zvedací a m, načující se t transportní zařízení (7) je opatřeno hydraulickým pohonem a sestává z vnějšího sloupu (8) posuvného vodorovně • · v podélném směru vozidla (1), na kterém je posuvně ve
    -“12 -
    svislém.....směru uložen vnitřní ' sloup (9) ,...... na kterém ' je uspořádána nosná vidlice (10) s rameny (11) pro záběr * s brousicí jednotkou (2) . ř * 5 . Zařízení podle nároku 4, vyznač ují c 1 s e ř tí m, že nosná vidlice (10) je vůči vnitřnímu sloupu (9)
    vodorovně oosuvná v příčném směru vozidla (1) .
    t ' 6. Zařízení podle nároku 4 nebo 5, vyznačující s e t í m, že brousicí jednotka (2) je opatřena kolem svislé osv otočnou spojkou (12) pro záběr s rameny (11) nosné vidlice (10).
    52 í ř' 7 . Zařízení podle některého : vyznačuj ící (2) je s nosnou vidlicí v kardanovém provedení. z nároků 4 až 6, s e (10) tím, že brousicí spojena tažnou tyčí j ednotka (14) h i 8 . Zařízení podle nároku 7, v y značující s e ř í: tím, že spojka (12 ) brousicí jednotky (2) má vůči ramenům (11) nosné vidlice (10) vůli ve svislém směru. 9. Zařízení podle nároku 7 nebo 8 , vyznačuj ící /7 * 2/ se t í m, že je opatřeno koncovým dorazem pro vymezení fe gíjť » pohybu vnějšího sloupu (8) směrem dozadu. 10. Zařízení podle některého : : nároků 7 až 9, 7 v y z n a č u jící s e tím, že s nosnou vidlicí
    (10) je spojena nejméně jedna blokovací tyč· (18), která při ,, t spuštění vnitřního sloupu (9) směrem dolů zasahuje do blokovacího otvoru (19) ve vozidle (1).
    ·» 9 9 99
    13 11. Zařízení podle některého z nároků 4 až 10, vyznačující se tí m, že rta zadním ‘koncT vozidla (1) je výkyvné uspořádána hydraulicky poháněná a zablokovatelná klapka (15) pro aretaci brousicí jednotky (2) uložené na vozidle (1) .
    12. Zařízení podle některého z nároků 4 až 11, vyznačující se tím, že na vozidle (1) jsou vytvořeny prohlubně (16) pro uložení kolejových koleček (6) na vozidle (1) uložené brousicí jednotky (2).
    13. Zařízení podle nároku 12, vyznačující se tím, že na vozidle (1) jsou kromě prohlubní (16) uspořádány postranní opěry (17), které v příčném směru vozidla (1) dosedají na kolejová kolečka (6) na vozidle (1) uložené brousicí jednotky (2) .
    14. Zařízení podle některého z nároků 7 až 13, vyznačující se tím, že brousicí jednotka (2) je s vozidlem (1) trvale spojena přívodními a zpětnými spoji (23).
    15. Zařízení podle některého z nároků 1 až 14, vyznačující se tí m, že brousicí jednotka (2) je opatřena elektricky přestavitelnými hřídeli brusných těles (20), které jsou nejméně jedním řemenovým převodem (22) spojeny s nejméně jedním hydraulickým motorem (21).
CZ19991584A 1998-05-05 1999-05-03 Zařízení pro brouąení kolejí CZ290519B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19819990A DE19819990C2 (de) 1998-05-05 1998-05-05 Schienenschleifvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ158499A3 true CZ158499A3 (cs) 1999-11-17
CZ290519B6 CZ290519B6 (cs) 2002-08-14

Family

ID=7866698

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19991584A CZ290519B6 (cs) 1998-05-05 1999-05-03 Zařízení pro brouąení kolejí

Country Status (3)

Country Link
EP (1) EP0955411B1 (cs)
CZ (1) CZ290519B6 (cs)
DE (2) DE19819990C2 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT410952B (de) * 2000-12-06 2003-09-25 Linsinger Maschinenbau Gmbh Fahrbare vorrichtung zum spanabhebenden bearbeiten von schienen
ES2324473T3 (es) * 2003-02-12 2009-08-07 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Maquina y procedimiento de acondicionamiento de una via ferrea.
ATE456703T1 (de) * 2005-08-24 2010-02-15 Volkerrail Nederland Bv Lokales schleifen einer schiene
US9937761B2 (en) * 2014-02-06 2018-04-10 Harsco Technologies LLC Railroad trailer chassis
AT14391U1 (de) 2014-05-16 2015-10-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Schienenschleifaggregat
CN108774993B (zh) * 2018-07-04 2020-10-27 宋天罡 一种铁路施工用轨道除锈碎冰装置
CN109434590A (zh) * 2018-12-24 2019-03-08 福建兴翼机械有限公司 驾驶式地坪研磨机及其操作方法
CN111975554B (zh) * 2020-08-31 2021-10-08 孟豹 一种工件运输设备

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3707808A (en) * 1970-10-05 1973-01-02 Mannix Construction Inc Rail grinder
DE2366515C2 (de) * 1973-07-25 1985-08-01 Elaugen GmbH Schweiß-und Schleiftechnik, 4300 Essen Vorrichtung zum Schleifen von Schienen
CH688626A5 (fr) * 1992-11-20 1997-12-15 Speno International Machine pour le meulage de sections localisées d'un rail de chemin de fer, notamment des soudures d'abouts de rails ou autres défauts ponctuels.

Also Published As

Publication number Publication date
DE19819990A1 (de) 1999-12-09
EP0955411A1 (de) 1999-11-10
EP0955411B1 (de) 2004-12-01
DE59911161D1 (de) 2005-01-05
DE19819990C2 (de) 2000-05-11
CZ290519B6 (cs) 2002-08-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5529454A (en) Transporting apparatus and method
US8066467B2 (en) Omni-directional towbarless aircraft transporter for moving aircraft
US6988451B2 (en) Rail car mover apparatus for loader vehicle
JPH01500345A (ja) 曳行棒なしに航空機を曳行する曳行装置
US6033177A (en) Forklift attachment
CA2328938A1 (en) Transportable lift truck with telescopic lifting arm
US4194755A (en) Tow bar for vehicles
CZ158499A3 (cs) Zařízení pro broušení kolejí
US3145857A (en) Mobile lift crane and vehicle tow hoist
US4744718A (en) Aircraft service vehicle
US8636461B2 (en) Omni-directional aircraft transporter with hinged gate for moving aircraft
US20090315003A1 (en) Post puller
WO2011030140A1 (en) Transport cradle for a skid-supported helicopter
US5190435A (en) Fork lift truck
EP1506902A2 (en) Load transport assembly
US20060239807A1 (en) Transporter for ride-on power trowel
JP3383780B2 (ja) 運搬台車
US7594791B1 (en) Container handling system
US8308416B2 (en) Transporter for ride-on power trowel
CN210885177U (zh) 一种取晶叉车总成
EP0812756B1 (en) An assembly and also a trailer suitable for such an assembly
CN1094011A (zh) 重物运输车
JP3302933B2 (ja) 運搬車両
JP3166245B2 (ja) 長尺重量物の搬送装置
JP3037800U (ja) コンテナ又はプラットフォームを車両上に搭載卸下するための引寄せ案内装置

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20070503