CS270214B2 - Discharging gear for sheet rotary printing machine - Google Patents

Discharging gear for sheet rotary printing machine Download PDF

Info

Publication number
CS270214B2
CS270214B2 CS867667A CS766786A CS270214B2 CS 270214 B2 CS270214 B2 CS 270214B2 CS 867667 A CS867667 A CS 867667A CS 766786 A CS766786 A CS 766786A CS 270214 B2 CS270214 B2 CS 270214B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
brake cylinder
sheet
roller
speed
brake
Prior art date
Application number
CS867667A
Other languages
English (en)
Other versions
CS766786A2 (en
Inventor
Albrecht J Germann
Original Assignee
Koenig & Bauer Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Koenig & Bauer Ag filed Critical Koenig & Bauer Ag
Publication of CS766786A2 publication Critical patent/CS766786A2/cs
Publication of CS270214B2 publication Critical patent/CS270214B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H29/00Delivering or advancing articles from machines; Advancing articles to or into piles
    • B65H29/68Reducing the speed of articles as they advance
    • B65H29/683Slowing-down from chain delivery
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2406/00Means using fluid
    • B65H2406/30Suction means

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Separation, Sorting, Adjustment, Or Bending Of Sheets To Be Conveyed (AREA)
  • Delivering By Means Of Belts And Rollers (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Inking, Control Or Cleaning Of Printing Machines (AREA)

Description

Vynález ее týká vykládacího zařízení pro archovou rotačku a válcem jako archovou brzdou, rotujícím při převzetí archu vyšší obvodovou rychlostí než při odložení archu.
Archové brzdy vešly ve známost již dřív·. Sestávají z většího počtu sacích těles, jejichž obvodová rychlost při převzetí archu ee rovná přibližně dopravní rychlosti drapákového řetězu a klesá postupně až do okamžiku, kdy konec archu opustí sací těleso.
Při použití takové archové brzdy v lícových a rubových tiskových strojích je nebezpečí, že archy ležící na brzdicím válci čerstvě potištěnou stranou se na sacích tělesech rozmažou, protože v okamžiku převzetí archu sacím válcem je obvodová rychloet sacích těles a rychlost archu rozdílná. &ím vyšší je rychlost stroje, tím větší je nebezpečí rozmazání.
Úkolem vynálezu je vytvořit archovou brzdu použitelnou taká u lícové a rubové archové rotačky, aniž by rozmazala čerstvě potištěnou stranu·
Podstata vynálezu spočívá v tom, že brzdicí válec je vytvořen jako průchozí neosazené válcové těleso o pláštěm odpuzujícím tiskovou barvu, jehož obvodová rychlost je při převzetí archu rovná rychlosti archu a u něhož je uspořádáno vlhčioí ústrojí, přičemž brzdicí · válec je opatřen ústrojím к vytvoření adheze mezi archy a brzdicím válcem·
Účelně je brzdicí válec opatřen sacími otvory а к nastavení rychlosti otáčení je spojen se samostatně nastavitelným pohonem· Vlhčioí ústrojí, sestávající z vlhčící vany, vo- * dicího válce a nanášecího válce, jo přistavitelné к brzdicímu válel· Jako vlhčící ústrojí může sloužit konečný stíraoí pás, přiatavitelný к sacímu válci a uložený na cívkách, nebo vlhčící válec, opatřený textilním potahem a zvlhčitelný rozprašovacími tryskami.
Výhoda zařízení podle vynálezu spočívá zejména v tom, že zaručuje bezpečné odkládání archů bez rozmazání tisku při lícovém a rubovém tisku při nejvyšší rychlosti·
Příklad provedení vynálezu je znázorněn na připojených výkresech, kde značí obr· 1 schématický bokorys vykládacího zařízení, obr· 2 brzdioí váleo в přistaveným vlhčícím ústrojím, obr. 3 sací válec se stíraoím pásem, obr· 4 variantu к obr· 3, obr· 5 sací válec 8 přistaveným válcem s textilním potahem a obr· 6 časový diagram rychlostí.
V neznázorněných bočníoh podstavcích vykládacího zařízení pro archy je otočně uložen brzdioí válec 1, v tomto případě sací váleo, který jo poháněn stejnosměrným motorem s řiditelnými otáčkami. Brzdioí váleo 1 má plášt 2 odpuzující tiskovou barvu, například ohromovaný, a je vybaven radiálními sacími otvory £, které vycházejí ze středu a tvoří praveohodou příp. levochodou ěroubovloi· Pod brzdicím válcem 1 je mezi postranními podstavci uložena sací lišta 2» která Je vůči němu utěsněná a do níž se přivádí sací vzduch·
V prvním provedení podle obr· 2 je к brzdicímu válci 1 přistaveno eamovlhčicí ústrojí
6, jež sestává z vlhčioí vany 7, pochromovaného vodioího válo· 8 a pogumovaného nanášecího válce 9. Vodioí válec 8 a nanášecí válec 9 jsou poháněny přes ne znázorněná ozubená kola od . brzdicího válce 1 tak, že mezi brzdicím válcem 2 a nanáSeoím válcem 9, příp. mezi nanášecím válcem 9 a vodicím válcem 8, vzniká relativní rychlost, přičemž je zejména obvodová rychloet nanášecího válce 9 menší než obvodová rychloet brzdicího válce 1. ς
Obr. 3 ukazuje vykládací zařízení pro archy, kde je na brzdicí válec 1 přitlač ován vlhký stírací pás 11 pomocí přítlačné líšty 12· Stíraoí pás 11 je navinut na cívce 13 a je přes poháněnou navíjecí cívku 14 tažen, po brzdicím válci 1 krokově proti jeho směru otáčení· Na a obr· 4 je znázorněna druhá varianta uspořádání z obr· 3, kde je stírací pás 11 protahován mezi brzdicím .válcem 1 a sací lištou 2» takže může přítlačná lišta 12 odpadnout·
Jak je znázorněno na obr· 5, může být k.brzdicímu válci 2 přitisknut rotující válec 16 s textilním potahem 15. Textilní potah 15 je taktově vlhčen zejména pomocí rozprašovacích trysek 17.
Shora popsaná ústrojí к vlhčení a Čištění brzdicího váloe 1 jsou uložena vždy pod archovým vodicím plechem 18. Archový vodicí plech 18 je výkyvný vzhůru, takže ústrojí 6, 11, 16 jsou dobře přístupná. Bod ústrojími 6, 11. 16 к vlhčení a čištění brzdicího válce 1 je na dvoudílné traverze 21, 22 upevněné na podstavci vana 2J na nečistotu. Traverza 21. 22 slouží navíc к upevnění rozprašovacích trysek 17·
CS 270 214 B2
Na obr. 6 je znáhorněn časový průběh obvodové rychlosti v0 brzdicího válce 1, vykládací rychlosti vft archů a rychlostní rozsah vk drapákového řeTTzu, omezený maximální rychlostí vR ®iniaální rychlostí vR ml~drapákového řetězu. Šikmá čára a značí tu oblast obvodovérychlosti v0 brzdicího válce 1, v němž se brzdicí válec 1 zpomaluje, a je nezávislá na rychlosti drapákového řetězu. Během vykládací doby tft, která je při všech rychlostech stroje konstantní, je obvodová rychlost v0 a vykládacT rychlost vft vždy stejná. V diagramu je také znázorněn časový okamžik P otevření chytačů.
Lícově a rubově potištěné archy 24 jsou dopravovány pomocí chytačových vozíků 28 upevněných na drapákových řetězech 27, na stěhovací stůl 32, přičemž chytačové vozíky 28 mají řiditelné řady chytačů 29. Dokud jsou archy 24 sevřeny v chytačích 29, rovná se obvodová rychlost v0 brzdicího válce 1 vždy rychlosti vk drapákových řetězů 27.
Neznázorněnou stavitelnou řídicí křivkou jsou chytače 29 otvírány dřív, než přední hrana 33 archu 24 dojde к dorazu 34 stohovacího stolu 32. Arch 24 se uvolní a snese se až к dorazu 34. Současně s otevřením chytače 29 začne brzdění brzdicího válce 1 pomocí stejnosměrného elektromotoru 2, až jeho obvodová rychlost v klesne na konstantní vykládací rychlost v0, například na 10 % maximální rychlosti vk M drapákového řetězu 27.
S klesající obvodovou rychlostí v0 brzdicího válce 1 jsou archy 24 zpomalovány až na svou konstantní vykládací rychlost vft~
К regulaci otáček stejnosměrného elektromotoru 2 slouží tyrietorová sada, tachogenerátor spojený 8 hlavním pohonem archové rotačky jako vysílač požadované hodnoty, tachogenerátor spojený se stejnosměrným elektromotorem 2 jako vysílač skutečné hodnoty a elektronický řídicí Člen.
Až do otevření chytačů 29 udržují popsané regulační prvky obvodovou rychlost v0 brzdicího válce 1 stejnou rychlostí vk drapákových řetězů 27. Když se chytače 29 otevřou^ vysílá tachogenerátor požadované Hodnoty otáček stejnosměrného motoru 2 do řídicího členu a podle nich je obvodová rychlost v0 brzdicího válce 1 postupně snižována, až dosáhne vykládací rychlosti vft. Jako vysílač skutečné hodnoty je к brzdicímu válci 1 připojen tachogenerátor· Ke stanovení žádoucí vykládací rychlosti vft má regulátor stejnosměrného elektromotoru 2 vstupní volič nastavené hodnoty.
Jakmile zadní hrana 37 archu 24 opustila brzdicí válec 1, je brzdicí válec 1 stejnosměrným elektromotorem 2 znovu zrychlován, až se jeho obvodová rychlost νθ rovná rychlosti vk drapákových řetězů 27. Brzdicí válec 1 musí této obvodové rychlosti v~opět dosáhnout před příchodem následujícího archu 24 na brzdicí válec 1. ~
Aby se zamezilo rozmazání archu 24, potištěného lícovým a rubovým tiskem, je hydrofobní, chromovaný plášt 3 brzdicího válce 1 čištěn za mokra od ulpívajících částic tiskové barvy prostřednictvím popsaných ústrojí 6, 11, 1£, takže žádná částice tiskové barvy se nepřenese přes potištěný rub 36 archu 24.
Prostřednictvím přestavitelné řídicí křivky drapáků lze podle výrobní rychlosti provádět dřívější nebo pozdější otvírání<chytačů a tím dosáhnout konstantní zpomalování brzdicího válce 1. Protože Časový okamžik P otvírání chytačů je nastavitelný v závisloÉti na proměnlivé rychlosti vk drapákových řetězů 27, která vždycky odpovídá rozsahu výrobní rychlosti archové rotačky, posouvá se se stoupající rychlostí vk časový okamžik P otvírání chytačů tak, že к zabrzdění archu 24 je к dispozici delší brzdná dráha·
К tomu je na obr. 6 znázorněn průběh obvodové rychlosti v0 brzdicího válee 1 při maximální rybhlosti vk max a při minimální rychlosti vk mln drapŽkových řetězů 27.
Jak je patrno z obr. 6, zrychlení válce 1 stoupá se vzrůstající výrobní rychlostí, zatímco zpomalení zůstává stejné s výhodou přeqs celý rozsah výrobních rychlostí.
PřidrŽovací síla, kterou působí brzdicí válec 1 na arch 241 může být samozřejmě místo nasávaným vzduchem vyvozována také elektrostaticky nabitým brzdicím válcem 1.

Claims (6)

1. Vykládací zařízení pro archovou rotačku a brzdicím válcem jako archovou brzdou, rotujícím při převzetí archu vyšší obvodovou rychlostí než při odložení archu, vyznačující se tím,je brzdící válec (1)je vytvořen jako průchozí neosazené válcové těleso s pláštěm (3) odpuzujícím tiskovou barvu, jehož obvodová rychlost (vfl) je při převzetí archu (24) rovná rychlosti archu (24) a u nšhož je uspořádáno vlhčící ústrojí (6), přičemž brzdicí válec (1) je opatřen ústrojím (4) к vytvoření adheze mezi archy (24) a brzdicím válcem (1).
2. Vykládací zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že brzdicí válec (1) je opatřen sacími otvory (4).
3. Vykládací zařízení podle bodu 1 a 2, vyznačující se tím, že brzdicí válec (1) je spojen se samostatně nastavitelným pohonem (2).
4. Vykládací zařízení podle bodu 1 až 3, vyznačující ae tím, že vlhčící ústrojí (6), sestávající z vlhčící vany (7), vodícího válce (8) a nanášecího válce (9), je přistavitelné к brzdicímu válci (1).
5. Vykládací zařízení podle bodu 1 až 3, vyznačující se tím, že к brzdicímu válci (1) je jako vlhčící ústrojí (6) přistavítelný konečný stírací pás (11), jenž je uložen na cívkách (13, 14).
6. Vykládací zařízení podle bodu 1 až 3, vyznačující se tím, že к brzdicímu válci (1) je jako vlhčící ústrojí (6) přistavitelný’vlhčící válec (16), opatřený textilním potahem (15) a zvlhčitelný rozprašovacími tryskami (17).
CS867667A 1985-12-05 1986-10-23 Discharging gear for sheet rotary printing machine CS270214B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3543026A DE3543026C1 (de) 1985-12-05 1985-12-05 Auslegevorrichtung fuer eine Bogenrotationsdruckmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS766786A2 CS766786A2 (en) 1989-10-13
CS270214B2 true CS270214B2 (en) 1990-06-13

Family

ID=6287719

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS867667A CS270214B2 (en) 1985-12-05 1986-10-23 Discharging gear for sheet rotary printing machine

Country Status (7)

Country Link
US (1) US4717141A (cs)
EP (1) EP0225455B1 (cs)
JP (1) JPS62153057A (cs)
CS (1) CS270214B2 (cs)
DD (1) DD252590A5 (cs)
DE (2) DE3543026C1 (cs)
SU (1) SU1544183A3 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3812678C3 (de) * 1988-04-16 1996-04-11 Heidelberger Druckmasch Ag Vorrichtung zum Reinigen von zylindrischen Mantelflächen in Rotationsdruckmaschinen
DE4220582A1 (de) * 1991-08-16 1993-02-18 Heidelberger Druckmasch Ag Einrichtung zur regelung und/oder steuerung einzelner stellelemente im auslegerbereich einer druckmaschine
US5969274A (en) * 1997-02-25 1999-10-19 Hewlett-Packard Company Alternate method of sensing paper entry
US6354591B1 (en) * 2000-01-19 2002-03-12 Quad/Tech, Inc. Printed product slow down apparatus and method
JP2016074517A (ja) * 2014-10-07 2016-05-12 大日本印刷株式会社 吸引ブレーキ車制御システム、枚葉印刷機
DE102021102597A1 (de) 2021-02-04 2022-08-04 Koenig & Bauer Ag Verfahren zum Betreiben einer Auslage einer bogenverarbeitenden Maschine mit einer Bogenbremse
DE102021115291A1 (de) 2021-06-14 2022-12-15 Koenig & Bauer Ag Verfahren zum Betreiben einer Auslage einer bogenverarbeitenden Maschine mit einer Bogenbremse und Auslage

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE721545C (de) * 1940-11-29 1942-06-12 Roland Offsetmaschf Auslegevorrichtung mit einer als Bogenbremse benutzten Saugwalze fuer Druckmaschinen
US2969980A (en) * 1958-09-08 1961-01-31 Miehle Goss Dexter Inc Vacuum slow down device for sheet delivery mechanism
US3432161A (en) * 1966-10-13 1969-03-11 Lamb Grays Harbor Co Inc Sheet control apparatus
US3686771A (en) * 1970-07-23 1972-08-29 Polygraph Leipzig Humidity regulating system for printing machines
US3730517A (en) * 1971-05-03 1973-05-01 Harris Intertype Corp Sheet conveyor apparatus and method
DE2348320C3 (de) * 1973-09-26 1978-12-14 Vits-Maschinenbau Gmbh, 4018 Langenfeld Vorrichtung zum stapelweisen Ablegen einzelner gleichlanger Bogen
JPS517423U (cs) * 1974-07-06 1976-01-20
JPS5156306A (en) * 1974-09-11 1976-05-18 Moestue Hans Insatsukinohikudoshirindaosenjosurutamenosochi
DE2845932A1 (de) * 1978-10-21 1980-04-24 Heidelberger Druckmasch Ag Kombiniertes feucht-farbwerk fuer offsetdruckwerke
JPS56132353A (en) * 1980-03-22 1981-10-16 Canon Inc Transfer material conveyor
JPS5892565A (ja) * 1981-11-30 1983-06-01 Dainippon Printing Co Ltd インキローラ洗浄装置
DE3220798C1 (de) * 1982-06-03 1984-01-19 Koenig & Bauer AG, 8700 Würzburg Auslegevorrichtung an Bogenrotationsdruckmaschinen
DD210001A1 (de) * 1982-10-01 1984-05-30 Polygraph Leipzig Verfahren und vorrichtung zur zufuehrung von feuchtmittel in offsetdruckmaschinen
JPS60155461A (ja) * 1983-09-29 1985-08-15 Akiyama Insatsuki Seizo Kk 枚葉印刷機における印刷紙排紙機構
DE3418344A1 (de) * 1984-05-17 1985-11-21 Georg Spiess Gmbh, 8906 Gersthofen Vorrichtung zur bildung eines bogenstapels

Also Published As

Publication number Publication date
JPS62153057A (ja) 1987-07-08
DE3667956D1 (de) 1990-02-08
SU1544183A3 (ru) 1990-02-15
US4717141A (en) 1988-01-05
DD252590A5 (de) 1987-12-23
EP0225455A3 (en) 1988-03-02
EP0225455B1 (de) 1990-01-03
EP0225455A2 (de) 1987-06-16
DE3543026C1 (de) 1987-04-02
CS766786A2 (en) 1989-10-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP7387272B2 (ja) シート状の基材を連続的に加工する方法および印刷機械構造物
GB2267698A (en) Feeding printed sheets to a stack
US5592878A (en) Chain conveyor of a sheet-fed printing machine
US11498790B2 (en) Sheet-processing machine comprising a turning device, method for conveying sheets, and use of sheet guide elements containing deionization devices
JP4904060B2 (ja) 選択された枚葉紙を導出するための装置を備えた枚葉紙処理機
US12116226B2 (en) Printing press comprising a non-impact printing device
CA2158388A1 (en) Device for the deceleration of sheets
CS270214B2 (en) Discharging gear for sheet rotary printing machine
US6315287B1 (en) Delivery of a sheet-processing printing machine
JP4707828B2 (ja) 枚葉紙処理機械の排紙装置用の枚葉紙ブレーキ装置
DE102016209031A1 (de) Verfahren zum Betreiben einer Bearbeitungsstufe einer Druckmaschine
US20040188932A1 (en) Sheet processing machine with a sheet decurler
JPH0848452A (ja) 紙葉処理機械の排紙装置
US6401611B1 (en) Delivery of a sheet-processing machine
JP4450890B2 (ja) 枚葉紙輪転印刷機
JP2866065B2 (ja) 印刷機に用いられる枚葉紙排紙装置
CZ292390B6 (cs) Obracecí zařízení tiskacího stroje, zejména archové ofsetové rotačky
US20010026043A1 (en) Delivery for a sheet-processing machine
JPH1087143A (ja) 枚葉紙をパイル上に排紙するための装置
US6907825B2 (en) Delivery for a machine for processing flat printing materials
DE102007051634A1 (de) Bogenrotationsdruckmaschine mit Druckwerken zum Bedrucken von Bogen und einem einen Sammelzylinder und ein diskontinuierlich antreibbares, umlaufendes Bogenfördersystem enthaltenden Ausleger
CN111225797B (zh) 加工单张纸的机器和将单张纸传送给单张纸给送系统的方法
DE3536442A1 (de) Bogenleiteinrichtung an bogenfuehrungszylindern von druckmaschinen
CN111315581B (zh) 加工单张纸的机器和用于由单张纸引导滚筒将单张纸传送给单张纸给送系统的方法
DE102020109840A1 (de) Verfahren zum Betreiben einer Druckmaschine