CS222670B2 - Packing machine for packing the rail sleepers - Google Patents

Packing machine for packing the rail sleepers Download PDF

Info

Publication number
CS222670B2
CS222670B2 CS788341A CS834178A CS222670B2 CS 222670 B2 CS222670 B2 CS 222670B2 CS 788341 A CS788341 A CS 788341A CS 834178 A CS834178 A CS 834178A CS 222670 B2 CS222670 B2 CS 222670B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
tamping
drive
track
hammers
hammer
Prior art date
Application number
CS788341A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CS222670B2 publication Critical patent/CS222670B2/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines

Description

Vynález se týká podbíječky pro podbíjení pražců koleje, opatřené alespoň jedním na rámu podbíječky výškově přestavitelem podbíjecím agregátem, který mé na' unéšeči po dvojicích uspořádaná, navzájem přestavitelně uložená, do štěrkového lože zasouvatelná ' poddíjecí ' kladiva, jejichž drž^ vyhořený jako vidLicovitá nebo ve tvaru_I uspořádaná jednotka, ' má upravené vždy jedno v podélné ose kolejnice vzhůru směěující výkyvné rameno, které je . spojeno s vibračními a přisouvacími pohuny, uspořádanými na unéšeeč, přičemž na napříč ke koleji uspořádaných bočních ramenech držáků jsou vytvořeny do' štěrkového lože po obou stranách kolejnice zasouvatelná poddíjecí nástroje.
Podbíječky tohoto typu, viz například zveřejněná přihláška vynálezu NSR č. 2 615. 358, jejichž poddíjecí .agregáty mají v podélné střední rovině unáěeče poddíjecích kladiv vibrační pohon, ke kterému jsou přikloubena výkyvná ramena obou, · v podssatě vidlicovitě vytvořených držáků poddíjecích kladiv přes přisouvací·pohon, jsou již známá. . Jejich poddíjecí agregáty maaí jednoduchou a robustní krnstrukec. Další výhoda . spočívá, v tom, že přiBouvací a vibrační síly z přísuuŠiých pohonů se přenáší do štěrkového lože téměř beze ztrát.
Dále jsou známé podbíječky starší konstrukce, které maaí pro každý pás kolejnic jeden výškově přestavitelný a vi^br^á^-^<^:^<^m rozkmitévaný rám, na jehož vnějěí a viitřní straně jsou uloženy vždy dva, po dvorcích k sobě přesouváte!^ a pro zasouvání na téže straně kolejnice určené poddíjecí nástroje. Oba poddíjecí nástroje každé z těchto dvojic poddíjecích nás strojů jsou pro vynucený souměrný přísuvný pohyb spojeny navzájem ěikmo upraveným táhlem a mimoto jsou spolu spojeny přísuvným· pohonem, přikoouberým k horním koncům obou poddíje- ‘ cích nástrojů.
Nehledě na poměrně nákladnou konstrukci a na nedefinovatelné buzení kmitů nástrojů prostřednictvím kmitajícího rámu má poddíjecí systém s vynuceně souměrným přisáným pohybem nástrojů každé dvojice poddíjecích nástrojů tu podstatnou nevýhodu, že v ttm ^οηϋ^, kdy je pohyb jednoho nástroje brzděn, například při střetu s větším kamenem, · se zastaví rovnšž přísuvný pohyb druhého nástroje ještě dříve, než se . dosáhne požadovaného zhutněni štěrku pod pražcem.
Nové rozvojové směry v železniční ·dopravě přebpolkéddaí nejen zdokonalování dosavadních tratí pro zvýšení jízdních rychlostí a přípustného zatížení na nápravu, avšak zahnlují také rozsáhlé výstavby nových tratí.
Tím pochooitelaš vzrostla potřeba výkonných podbíječek pro nejrůznější nasazení a podmínky. Mimo technické požadavky vystupuí při konstrukci podbíječek stále více do popředí čistě hospodářská hlediska. Protože většina železničních správ má .pro svo^ · investiční činnost jen relativně omezené prostředky, klade se zvýšený důraz na co možno nízké náklady na zakoupení stroje a na náklady provozní. Pokud jde o výkon, životnost a různé mo0nnotl nasazení se však kladou na tyto stroje stále větší požadavky.
Vynález si klade · za úkol vytvoHt podbíječku v úvodu uvedeného typu, které Uy splňovala zmíněné požadavky svooí jednoduchou, levnou, ale současně výkonnou a tpolehlivlo konstrukcí.
Tento úkol se řeší podbíječkou podle vynálezu, jejíž poddtata spočívá v tom, že výkyvná ramena obou držáků poddíjecích kladiv jsou navzájem pohybově spojena prostřednictvím jednoho jediného společného přistávacího pohonu u jednoho jediného společného vibračního pohonu.
Hlavní výhody uspořádání podle vynálezu spc^^vai v tom, že se dosahuje překvapivě jednoduché konstrukce, protože pro každou dvorci poddíjecích nástrojů je třeba jen jeden jediný přísuvný . pohon a jen jeden jediný vibrační pohon, které jsou spojeny s výkyvnými rameny poddíjecích nástrojů vždy jen jedirým uložením, což umožňuje ·vytvoHt zvláětě kompaktní konstrukční hnací jednotku.
Další výhody tohoto uspořádání spočívají v tom, že se nejen sníží jak konstrukční, tak i cenové náklady poddíjecího agregátu na nejmenŠÍ míru, avšak že se také dosáhne váhově úsporné i především v podélném směru podbíjeíky velmi·krátké konstrukce podbíjecího agregátu. U podbíječek, u kterých je podtíjecí agregát uspořádán tak, že vyčnívá přes čelní stranu stroje,·se dosáhne příznivějších předpokladů pro rovnoměrné rozdělení váhy stroje na podvozky i lepšího výhledu pro obsluhu, protože lze poddíjecí agregát přisunout co nejblíže ke stanovišti obsluhy. Tím se pochopitelně urychlí·i usnadní i vystředění podbíjecího agregátu k poddieerým pražcům. I při této zjednodušené konstrukci se dosáhne takovým podbíječím agregátem kvaHtitv^ě i vysokých výsledků podtíjení.
Snížení váhy podbíječky podle vynálezu vytváří také příznivé předpoklady pro vykládání podbíječky ni volné trati. Tím se vytváří možnost provádět podtiíjecí práce i v poměrně krátkých mezerách mezi vliky,·což přináší značné výhody zejména u jednokolejných tratí i při velkých vzdálenostech mezi nádražími neío mousoVí vyhnuuí ni podbíjené trati.
Podle · zvláště výhodného vytvoření vynálezu je jako hydraulický pracovní válec vytvořený jediný přisou^cí pohon přikoulen k výkyvnému ramenu jednoho držáku poddíjecího kladiva i s výkyvným ramenem druhého držáku poddíjecího kladiva je spojen přes jedeu jediný iiínční pohon.
Hlavní výhody tohoto provedení spoPčvalí ve zvláště jednoduché konstrukci. Přisouvicí i · pohon přiom tvoří funkční jednotku, která působí ni oíě podtíjecí kladiva stejně velkými přisouv^ími i ^dračními silami. Další výhody tohoto uspořádání speo^e^ v tom, že se zjednoduší podmínky montáže, což je zvláště výhodné při údržíě i opravách.
Podle vynálezu je zvláště výhodné, iíy jediný viínční pohon, vytvořený jako ústrojí s výstřední-ov^ým hřídelem, íy! uložen ni výkyvném ramenu jednoho z oíou držáků pod^jecí^ klidiv, například držáku ve směru práce podbíječky předního podbíjecího kladiva, i při sobicí pohon íyl přitaouíeu k vibračnímu pohonu.
Hlavní výhoda tohoto uspořádání spočívá především v tom, že lze upraivt zjednodušené uspořádání výstředného hřídele s jeu jednou jedinou výstřednou čássí hřídele, ke které je přikoouteu jeu jeden jediný přísuvsý pohon. Další výhoda tkví v prptptorvě nenáročném uspořádání pohonu pod^jec^h kladiv, které umožňuje další zkrácení podbíjecího agregátu.
Podle dalšího výhodného vytvoření vynálezu je pracovní válec, vytvářející přisouvicí pohon, uspořádán zhruíi rpinpděžně s podélnou osou kolejnice, přičemž jeho válec je přiklouíen k výs^e^ko^^ému hřídeli vidrlčuílp pohonu, uloženého ni výkyvném r^i^me^u držáku předního poddíjecího kladiva, i jeho píst je při kouí eu ni výkyvném ramenu držáku zadního podbdCjecího kladiva.
Toto uspořádání'umožňuje upraivt toliko dvě jednoduchá válcová ložiska pro přenos přisouvacích i iidraíuíil sil ni oíě poddíjecí kladiva dvojice poddíjecích nástrojů, což snižuje ni minimum ztráty výkonu i zm^nS^uue kmitání způsoíené nevyhnutelnými toleaancemi v ložiskách. Mimoto se ještě dále zlepší výhled obsluhy stroje, protože jediný iidrlční pohon, uspořádaný ni předním držáku poddíjecího kladiva neptnizuje nepříznivě výhled ni poddíjecí kladiva, případně do obías^ podojení.
Aíy íylo možné pouužt podbíječku i. pro podojení výhyíek i křížení, předpokládá se podle vynálezu, že poddíjecí nástroje jsou uloženy výkyvně napříč k podélnému směru koleje ni íočních ramenech držáků poddíjecích kladiv, spojených s jediiým přisouvacím pohonem, i jsou uloženy přestivitělně prostřednictvím tlmiptatuýih výkyvných pohonů, zejména pracovních válců.
Tímto uspořádáním získá konstruktér možnost využžt pracovní prostor, získaný uspořádáním jediného přisouvacího pohonu, pro zvláště účelné rovněž prostorově nenáročné uspořádá ní ložisek a pohonů výkyvných podbíjecích nástrojů a případná ještě dále zmenšit šířkový rozměr podbíjecího agregátu.
Podle dalšího vytvoření vynálezu je výhodné, aby к jedinému přisouvacímu pohonu bylo přiřazeno vodicí ústrojí, které udržuje obě podbíjecí kladiva, zejména v jejich vnější rozepřené poloze, v zrcadlově souměrné poloze к podélné střední rovině podbíjecího agregátu, a které je tvořeno pružnými dorazy, spolupracujícími s držáky obou podbíjecích kladiv a uspořádanými například na unášeči podbíjecích kladiv.
Tímto uspořádáním se zajistí, že podbíjecí kladiva se okamžitě a samočinně vrátí po ukončení podbíjení do své vnější koncové polohy, takže je к dispozici pro další podbíjení plná šířka otevření podbíjecích kladiv a vystředění podbíjecího agregátu vzhledem к podbíjenému pražci nečiní žádné problémy. Účinek dorazů lze ještě zdokonalit případným vložením pružných prvků, jako například tlačné pružiny nebo pneumatického pružného členu.
Vynález jev dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je znázorněn bokorys podbíječky podle vynálezu. Na obr. 2 je znázorněn částečný schematický půdorys pozměněného uspořádání podbíječky podle obr. 1. Na obr. 3 je znázorněn ve zvětšeném měřítku bokorys podbíjecího agregátu podbíječky podle obr. 1. Na obr. 4 je rovněž ve zvětšeném měřítku znázorněn pohled na podbíjecí agregát v rovině podle čáry IV-IV z obr. 1.
Podbíječka £, která je znázorněna na obr. 1, má rám 2 podbíječky, který se pohybuje prostřednictvím dvou jednonápravových podvozků £ po koleji 6, tvořené příčnými pražci £ a kolejnicemi 4· Podbíječka £ je opatřena vlastním trakčním pohonem, který je tvořen motorem £ a převodem 8, který u příkladu provedení působí na zadní podvozek £ ve směru £ práce podbíječky £. Na spodní straně rámu 2 podbíječky i je v oblasti těžiště podbíječky 1 uspořádáno zdvihací a otočné ústrojí £0, které jednak umožňuje změnu směru £ práce nadzdvižením a otočením podbíječky £ a jednak dovoluje boční uložení podbíječky £ do volného prostoru. Na každé straně rámu 2 podbíječky £ jsou uspořádány nosné kladky 11 . které jsou upraveny souměrně vzhledem ke zdvihacímu a otočnému ústrojí £0 a jsou uloženy podél osy v podélném směru stroje. Prostřednictvím těchto nosných kladek 11 se podbíječka £ pohybuje při uložení na volném prostoru po rampě položené napříč koleje 6.
К přednímu podvozku £ je na obou stranách podbíječky £ přiřazen záchytný hák ££, který je prostřednictvím pracovního válce 12 výkyvný napříč ke koleji 6 a který ve vykývnutém stavu objímá z vnějšku Hlavu příslušné kolejnice 4 8 tak vytváří tuhé silové spojení mezi podvozkem £ a kolejnicí 4, které zamezuje nadzdvihování podvozku £ v průběhu·podbíjení.
Na rámu 2 podbíječky £ je upravena skříňová nástavba £4, ve které jsou hnací agregáty ££ podbíječky £ a na velké ploše zasklená kabina 16 obsluhy. Rám 2 podbíječky £ mé nosník 17 rámu 2, který přečnívá přes čelní stranu podbíječky £, je uspořádán centrálně a je na něm na obou stranách výškově přestavítělně uložen podbíjecí agregát 18. který umožňuje podbíjení příčných pražců £ v oblasti křížení spolu s jednou z kolejnic 4·
Podle vyobrazení na obr. 1 se oba podbíjecí agregáty 18 překrývají, takže pozorovatel vidí toliko přivrácený podbíjecí agregát 18. Alternativně je možné opatřit podbíječku £ také jen jedním podbíječím agregátem £8, který by byl uložen posuvně na nosníku 17 rámu 2 napříč ke směru koleje 6. U takového provedení by byl každý příčný pražec £ podbíjen nejdříve v oblasti křížení s jednou z kolejnic 4 a po příčném přesunutí podbíjecího agregátu £8 v oblasti křížení s druhou z kolejnic 4·
Na obr. 2 je znázorněna další možnost provedení podbíječky podle vynálezu se širší oblastí použití. U tohoto provedení je podbíjecí agregát £8, který je spájen výškově přesta5 vitelně s nosníkem 17 rámu 2, přídavně vykývnutelný kolem čepu ^^který je svislý a který prochází'osou ve středu kolejnic, a to z pracovní polohy znázorněné plnými čarami a vhodná pro podojení příčných pražců £ ve směru šipky 20 o 90° . do Wrkovaně znézorněné pracovní polohy pro poddíjení podélných pražců 21, například pro poddíjení koleje poouiční dráhy. I u tohoto případu je samozřejmě možné ostřit poddíječku £ Hdovolně duď jedním nedo dvěpoddíjecími agregáty £8.
Z odr. 3 a 4 jsou patrné detaaiy poddíjecího agregátu £8, ’ uspořádaného podle vynálezu. Na vyčnívajícím nosníku 17 rámu 2 je upevněna vodicí část 22, která má svislý vodicí sloupek 23 a dvě k němu souměrně uspořádané svislé . voddcí dráhy 24. Na vodicím sloupku 23 kluzně uložený unášeč 25 poddíjecích kladiv 32. 33 je opatřen čtyřmi nosnými kladkami 26, které se opíraaí po dvooicích o voddcí dráhy 24 voddcí části 22. Pro výškové přestavování ' unášeče 25 poddíjecích kladiv £2, 33 slouží pracovní válec 2J, který je na jedné straně přikoouben na výložníku 28, . vyčnívajícím vzhůru z nosníku 17 rému 2 a na druhé straně na úložném čepu 29 unášeče 25 poddíjecích kladiv £2, ££, který je upraven v podélním směru podbíječky £. Unášeč 25 poddíjecíchkladiv 32. 33 mé úložnou desku ££, která je uspořádána v podstatě ve svislé podélné rovině 30 kolejnice £ a na které jsou uložena ve dvooicích uspořádaná a navzájem přes^avitelné poddíjecí kladiva £2. ££.
Každé poddíjecí kladivo £2, £Í.uje tvořeno držákem ££, £6, který je výkyvný kolem čepu 34. uspořádaného na úložné desce 31 napříč ke kooeji 6 a který tvoří v podstatě vidlicovitou tuhou jednotku, opatřenou vzhůru vystupujícím výkyvným ramenem 37 a na oíou stranách vystupujícími ío^i^:ími rameny £8, na nichž je výkyvné kolem čepu ££, Uspořádaného v podélném směru koleje, uložena přídržná íotka £9, na které je uvolnitelhě upevněn poddíjecí nástroj 40. Pro nezávvslé íoční přestavování každého poddíjecího nástroje 40 ve směru šipky, zakreslené na odr. 4, je upraven vždy jeden pracovní válec £2, který je při^klo ^i^í^en na jedné straně k hnacímu ramenu £J přídržné íotky 39 a na druhé straně k ústřednímu úložnému čepu 44 držáku 35. 32· Pro lepší přehlednost je na obr. 3 pracovní válec 42 zadního podbíjecího kladiva £2 u jedné z přídržných íotek 39 vynechán.
Na obr. 4 jsou ty výkyvné polohy poddíjecího ústroj £0, které se liší od svislé polohy a které se vytvářejí při nadzdviženém a spuštěném poddíjecím agregátu 18 znázorněny čárkovaně .
V souladu s vynálezem má podbíjecí agregát £8, odchylně od až dosud íěžných konstrukcí, jeden jediný společný při^s^ouva^ií pohon 45 pro oíě pod^jecí kladiva 32. 33* Tento při^s^c^uvací pohon 45 je tvořen pracovním válcem £6. který je uspořádán v podélném směru podbíječky £ a jehož píst 47 je spojen s výkyvným ramenem jednoho poddíjecího kladiva 32 prostřednictvím příčného čepu 48 a jehož válec 49 je přikoouhen k vidračnímu pohonu £0. uloženému.na výkyvném ramenu 37 druhého poddíjecího kladiva ££. Na obr. 3 je výstředníkový hřídel 51. vytvářející viírační pohon 50 , symbodcky znázorněn jako teoretické výstředné místo uložení válce 49 pracovního válce 46.
K přisouvacímu pohonu 45 je přiaazeno voddcí ússroj 52. které drží oíě poddíjecí kladiva £2, ££, a to zejména v koncové rozepřené poloze, která je patrna z vyodrazení, v zrcadlově souměrné poloze vzhledem k podélnému středu poddíjecího agregátu' 18. Toto voddcí ústrojí 52 je uspořádáno v nejjbdnoduěšíb případě jako pružné dorazy 53. například pryžové nárazníky, které jsou uspořádány na úložné desce 31 a které spolupracují s výkyvnými rameny 37 oíou držáků ££, 36 poddíjecích kladiv 32, ££ Mezi těmito dorazy 53 lze případně také uspořádat, jak je to na obr. 3 znázorněno čárkovaně, tlačnou pružinu 54. V rámci vynálezu jsou samozřejmě také možná četná jiná konstrukční řešení vodicího ússrooí 52.
Protože na oíě poddíjecí kladiva 32, 33 působí stejně velké přisouvací a уЮгс&п£ síly, pracuje agregát podle vynálezu v podstatě stejně jako poddíjecí agregáty se samossatnými přisouv^ími pohony poddíjecích kladiv.
Po vystředění podbíjecího agregátu 18 vzhledem k podbíjenému příčnému pražci £ se spustí unéšeč 2£ poddbjecích kladiv 32. 33 působením pracovního válce 27 a pod^jecí nástroje ££., které jsou vibračním pohonem 50. rozkmitány, se zasunou po obou podélných stranách příčného pražce ' £ po stranách kolejnic £ bo štěrkového lože, jak je to znázorněno čárkovaně na obr. 1, 3 a 4. Přisouvaci pohon ££ zajišťuje klešťovitý uzavírací pohyb podbíjecích néetrojů 40 ve směru obou šipek . ke středu pražce (obr. 1). Podbíjecí proces se ukončí, jakmile se vytvoří v tlakovém systému pracovního válce 46 takový přisouvaci tlak, který odpovídá požadované hodnotě zhutnění štěrku.
Poddbjecí agregáty 18 uvedeného druhu se vzhledem k moonooti svého bočního přestavování, tedy vzhledem k přestavování pod^ecích nástrojů £0, hodí nejen pro potobjení příčných pražců £, normáání koleje 6, ale i pro práci na křižovatkách a ·výhybkách. Pokud má být podbbječka £ používána převážně na hlavních tratích, doporučuje se úprava se dvěma pod^jec^i agregáty £8. Pro podd^ení vedlejších tratí je zajištěn hospodárný provoz i při poožití jednoho poddbjecího agregátu 18, přestavitelného napříč ke kolej 6.
V rámci vynálezu lze dále účelně uspořádat pod^jecí agregát £8, a to pro podtbjení v příčném směru koleje, tedy například pro podojení podélných pražců 21. výkyvné kolem čepu 12, uspořádaného svisle k rovině koleje ,6. Velikost výkyvu přioom musí činit alespoň 90°. Tím se vytvářeeí další moonnosi nasazení podbbječek 1 podle vynálezu. Je možné je použít například pro poddbjení v před hlavami příčných pražců £ nebo v podélných stran podélných pražců 2,1 . uložených rovnoběžně s kolejnicemi £, jako ·tomu bývá · například u kooeá! 6 pro poouič:n:í dráhy a u jiiých zvláštních forem kolejového svršku.

Claims (7)

1. Podbíječka pro podojení pražců koleje, opatřená alespoň jedním, na rámu potomečky výškově přes tavit enýfa podbbječím agregátem, který má na unášeči po dvooicích uspořádaná, .navzájem přesta-vtělně uložená, do štěrkového lože ·zasouvatelná potobjecí kladiva, jejichž držák vytvořený jako vidlicovitá nebo ve tvaru J^uspořádaná jednotka má upravené vždy jedno, v podélné ose.kolejnice vzhůru směšuUící výkyvné rameno, které je spojeno s vibračními a přisouvacími pohony uspořádanými na unášečč, přičemž napříč ke kooeji uspořádaných bočních ramenech držáku jsou vytvořeny do štěrkového lože po obou stranách kolejnic zasouvatelné.potobíecí nástroje, vyznačená tím, že výkyvné ramena (37) obou držáku (35, 36) podbíjecích kladiv (32, 33) jsou navzájem pohybově spojena prostřednictvím jednoho jediného společného přisouvacího pohonu (45) a jednoho jediného společného vibračního pohonu (50)·
2. Podbíječka podle bodu 1, vyznačená tím, že jako hydraulický pracovní válec (46) vytvořený jediný přisouvaci · pohon (45) je přiklouben k výkyvnému ramenu (37) jednoho držáku (35) podM^cího kladiva (32) a s výkyvným ramenem (37) druhého držáku (36) podbíjčcíhs klaiva (33) je spojen přes jediný vibrační pohon (50).
3· Poddbječka podlé bodu 2, vyznačené tím, . že jediný vibrační pohon (50) vytvořený jako ússrooí s výstřednkovTýfa hřídeeem (51) je uložen na výkyvném ramenu (37). jednoho z obou držáků (35, 3<? podbbjecích kladiv (32, 33), např. držáku (36) ve směru (9) práce podbíječky (1) předního pod^ecího kladiva (33)» a přisouvaci pohon (45) je přikoouben k vibračnímu pohonu (50).
4. Podbíječka podle bodu 2 a 3, vyznačené tím, že pracovní válec (46), vytvářející přisouvaci pohon (45), je uspořádán zhruba rovnoběžně s podélnou osou kolejnice (4), přičemž jeho válec (49) je přiklouben k výstřetokkovému hřídeli (51) vibračního ·pohonu (50), který je uložen na výkyvném ramenu (37) držáku (36) předního podbbjecího· kladiva (33), a jeho píst (47) je přiklouben na výkyvném ramenu (37) držáku (35) zadního pod^ecího kladiva (32).
5. Podbíječka podle jednoho z bodů 1 až 4, vyznačené tím, že podbíjecí nástroje (40) jsou uloženy výkyvné napříč v podélném směru ·koleje (6) na bočních ramenech (38) držáků (35, 36) podbíjecích kladiv (32, 33), spojených s jedirým přisouvatelrým pohonem (45), a· přestavitelně jsou uloženy prostřednictvím samooSatných výkyvných pohonů, zejména ' pracovních válců (42).
6. Podbíječka podle jednoho z předcházejících bodů, vyznačená tím, že k jednnému přisouvacímu pohonu (45) je přiřazeno vodicí ússrooí (52), které udržuje obe poddíjecí kladiva (32, 33), zejména v jejich vnější rozpermé koncové poloze, v zrcadlově souměrné poloze k podélné střední rovině poddíjecího agregátu (18), které je dále.tvořeno pružnými dorazy (53), spolupracujícími s držáky (35, 36) obou poddíjecích kladiv (32, 33) a uspořádanými např. na unášeči (25) podd^cích kladiv (32, 33).
7. Podbíječka, zejména podle jednoho z bodů 1 až 6, vyznačená tím, že pod^jecí agregát ' (18) je pro podojení v příčném směru koleje · (6), nap^ř. pro podojení podélných pražců (211,.. uspořádán výkyvné kolem čepu (19) upraveného zhruba kolmo k rovině koleje (6),
CS788341A 1978-01-23 1978-12-14 Packing machine for packing the rail sleepers CS222670B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT47778A AT357190B (de) 1978-01-23 1978-01-23 Gleisstopfmaschine

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS222670B2 true CS222670B2 (en) 1983-07-29

Family

ID=3491655

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS788341A CS222670B2 (en) 1978-01-23 1978-12-14 Packing machine for packing the rail sleepers

Country Status (16)

Country Link
US (1) US4221169A (cs)
JP (1) JPS54151208A (cs)
AT (1) AT357190B (cs)
AU (1) AU522761B2 (cs)
BR (1) BR7900357A (cs)
CA (1) CA1109734A (cs)
CH (1) CH634365A5 (cs)
CS (1) CS222670B2 (cs)
DD (1) DD141538A5 (cs)
DE (1) DE2849288A1 (cs)
FR (1) FR2415166B1 (cs)
GB (1) GB2012840B (cs)
HU (1) HU178073B (cs)
PL (1) PL120814B1 (cs)
SE (1) SE440373B (cs)
ZA (1) ZA786455B (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH632547A5 (fr) * 1979-09-13 1982-10-15 Sig Schweiz Industrieges Bourreuse de voies ferrees.
AT369806B (de) * 1979-12-12 1983-02-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisbaumaschine mit vibrierbaren stopfwerkzeugen
CH640286A5 (fr) * 1981-02-24 1983-12-30 Sig Schweiz Industrieges Bourreuse de voie ferree.
AT370154B (de) * 1981-03-09 1983-03-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine mit voll a-synchronem stopfaggregat
AT379178B (de) * 1983-05-04 1985-11-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfwerkzeugaggregat
DE59307342D1 (de) * 1993-01-29 1997-10-16 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum Erneuern bzw. Reinigen einer Schotterbettung
DK1070787T3 (da) * 1999-07-23 2004-12-13 Plasser Bahnbaumasch Franz Understopningsaggregat til understopning af sveller i et spor
EP1736602B1 (de) * 2005-06-24 2008-03-19 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Schweissmaschine zum Verschweissen von Schienen eines Gleises
US9587356B2 (en) * 2013-09-25 2017-03-07 Nordco Inc. Roadworthy railroad ballast tamper apparatus
US20150107482A1 (en) * 2013-09-25 2015-04-23 Nordco Inc. Pivot axle assembly for roadworthy railroad ballast tamper apparatus
AT521008B1 (de) * 2018-03-02 2020-02-15 Hp3 Real Gmbh Stopfaggregat für eine Gleisstopfmaschine

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH332735A (fr) * 1957-02-04 1958-09-30 Matisa Materiel Ind Sa Machine pour bourrer le ballast des voies ferrées
DE1124071B (de) * 1959-04-29 1962-02-22 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine
DE1138413B (de) * 1960-10-20 1962-10-25 Losenhausenwerk Duesseldorfer Einrichtung zum Verdichten des Bettungsschotters unter einem Gleis
AT303795B (de) * 1967-06-14 1972-12-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine, insbesondere zum Unterstopfen von Gleis-Weichen u.dgl.
AT319315B (de) * 1970-06-08 1974-12-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Machine zum Unterstopfen von Gleisschwellen mittels Stopfwerkzeuge
FR2105368A5 (cs) * 1970-09-03 1972-04-28 Gleis Strassenbau Techni
US3799059A (en) * 1972-11-24 1974-03-26 Research Corp Packing apparatus for railroad track packing machines
AT343167B (de) * 1976-02-20 1978-05-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopfmaschine
AT346381B (de) * 1976-02-20 1978-11-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfwerkzeug fuer gleisstopfmaschinen
AT343168B (de) * 1976-02-20 1978-05-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine mit wenigstens einem hohenverstellbaren stopfaggregat
AT344774B (de) * 1976-06-09 1978-08-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine, insbesondere zum unterstopfen von gleis-weichen

Also Published As

Publication number Publication date
DE2849288A1 (de) 1979-07-26
GB2012840B (en) 1982-05-26
DE2849288C2 (cs) 1988-09-08
US4221169A (en) 1980-09-09
GB2012840A (en) 1979-08-01
DD141538A5 (de) 1980-05-07
HU178073B (en) 1982-02-28
PL211803A1 (pl) 1979-09-10
JPS6334241B2 (cs) 1988-07-08
FR2415166B1 (fr) 1986-03-28
AT357190B (de) 1980-06-25
SE440373B (sv) 1985-07-29
FR2415166A1 (fr) 1979-08-17
CH634365A5 (de) 1983-01-31
ZA786455B (en) 1979-10-31
AU522761B2 (en) 1982-06-24
AU4316279A (en) 1979-08-02
PL120814B1 (en) 1982-03-31
ATA47778A (de) 1979-11-15
BR7900357A (pt) 1979-08-14
SE7900217L (sv) 1979-07-24
JPS54151208A (en) 1979-11-28
CA1109734A (en) 1981-09-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1206809A (en) Track tamping, leveling and lining operating unit
CS222670B2 (en) Packing machine for packing the rail sleepers
CA1045901A (en) Mobile track tamper
US5007350A (en) Universal mobile track leveling, lining and tamping machine
CS216692B2 (en) Gravel compactor for repairs of the rail position
SK280703B6 (sk) Spôsob spevňovania štrku koľaje a podbíjačka na sp
CS273312B2 (en) Truck machine for rails&#39; packing, levelling and straightening
SK281172B6 (sk) Podbíjací agregát na podbíjačky koľaje
SK590288A3 (en) Continually traveling machine for building of track
US5127334A (en) Ballast tamping machine
CA2010852C (en) Mobile track leveling, lining and tamping machine
CZ156793A3 (en) Track packing machine, particularly for tamping switches and crossing of lines
CS273155B2 (en) Packing set
US5031542A (en) Mobile track tamping machine
CZ278660B6 (en) Track packing machine tamping device
US4066020A (en) Mobile track tamping and track position correction machine
US4258627A (en) Ballast tamping
CS264278B2 (en) Tamping aggregate for a packing machine
EA039948B1 (ru) Шпалоподбивочный агрегат для подбивки шпал рельсового пути
PL182377B1 (pl) Agregat podbijajacy PL PL PL
CZ294298A3 (cs) Podbíjecí agregát
CN1023908C (zh) 带有道床犁装置的连续走行式轨道捣固机
US3426697A (en) Switch tampers
JPH0135962B2 (cs)
US4913058A (en) Continuous ballast-tamping machine with independent tamping heads for railway lines