CS221265B2 - Mobile machine mainly the track line packer - Google Patents

Mobile machine mainly the track line packer Download PDF

Info

Publication number
CS221265B2
CS221265B2 CS7781A CS8177A CS221265B2 CS 221265 B2 CS221265 B2 CS 221265B2 CS 7781 A CS7781 A CS 7781A CS 8177 A CS8177 A CS 8177A CS 221265 B2 CS221265 B2 CS 221265B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
tamping
machine
track
side member
mobile machine
Prior art date
Application number
CS7781A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Ing Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CS221265B2 publication Critical patent/CS221265B2/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/10Track-lifting or-lining devices or methods
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/12Tamping devices
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/16Guiding or measuring means, e.g. for alignment, canting, stepwise propagation

Description

Vynález se týká pojízdného . stroje, zejména podbíječky kolejí a nivelačního stroje pro podbíjení, případně zhutňování štěrku pod příčnými pražci koleje, který má jednak na podvozcích uložený rám stroje s alespoň jedním výškově přestavitelným podbíjecím, případně zhutňovacím agregátem, který má nástroje zejména po dvojicích vzhledem k pražci navzájem přisouvatelné a uložené na unášeči podWjec^ nástroj^ jednak k .nástrojům pnřazenú vibrační, pnsuvné a pro výškové přestavování upravené pohony a jednak ústrojí pro nadzdvtoovánq případně rovnání koleje.
Známé podbíječky tohoto druhu, například podle rakouského patentu c. 201 645, mají rám stroje pro uložení podbíjecích agregátů a potřebných dalších ústrojí, případně pohonů, vytvořen ve tvaru rámu nebo příhrad, omezujících oblast obou podvozků který mimoto vyčnívá přes tyto podvozky. Dále jsou známé takzvané přesahující konstrukce, u kterých jsou podbíjecí agregáty uloženy na té části rámu, která přesahuje před přední nápravu, a takzvané kompaktní konstrukce, u kterých jsou podbíjecí agregáty spolu s potřebnými uvedenými ústrojími pro nadzdvihování koleje apod. uspořádány mezi olběma podvozky. Rámová konstrukce se v praxi velmi osvědčuje již po dobu několika desetiletí. Její nevýhoda však spočívá v tom, že zabírá poměrně větší prostor a že je relativně nákladná, přičemž navíc za některých okolností znesnadňuje přístup k jednotlivým ústrojím.
Je známa také taková konstrukce podbíječky, viz například rakouský patent číslo 287 043, u které jsou toliko podbíjecí agregáty utoženy na uvedeném, přes obě koteje uspádaném rámu stroje a dalšq to je zďvihacb případně rovnací . ústrojí jsou uspořádána na přídavném trámovém nosníku, přikloubeném k čelní straně této podbíječky v podélném směru čímž se dosáhne lepší přístup alespoň k těmto přídavným ústrojm. Tato instrukce znamená přiroze ně zvýšení náHa a je todyhodná tohko tehdy, pož<^(^i^ue^l.i se zvláště dobře vybavená podbíječka, která může provádět například také přídavné práce a u které je tato nástavba alespoň zhruba přijatetoá z hte^s^ hospodárnosti stroje.
Účelem vynátezu je vytvořit pojenou podbíječku uvedeného typu která by měla jednoduchou tonstrukm a u které by mimo to nehyl prnliš oMténý pnstop k jeďnothvým nástrojům neho nástrojovým . agregátům, a to zejména z htediska požadavku provádět rychle opravy případně provádět mate opravy na traty aby se co nejdříve zmenšily nebo vyřadily poruchy a erušern práce. Tento požadavek je zvláště důtežity z hlediska státe větší rychlosti a frekvence vlaků, která je íčinou zmenšupcM se a zkracujících se . mezer mezi jednotlivými vteky, které jsou k dispozici pro prám na koteji.
Tento úkol se podle vynálezu řeší relativně velmi jednoduchými prostředky.
Podstata vynálezu spočívá v tom, že u popsané pojízdné podbíječky je rám stroje vytvořen jako uprostřed podélné osy stroje upravený trámový podélník, přičemž zhutňovací, případně podbíjecí agregát nebo agregáty jsou uspořádány vně profilu podélníku.
Tímto opatřením, pnp. vytvoitením se nedosáhne tohko. zvláště jednoduc a přehledné konstrukce pro nejrůznější typy podbíječek, najmkted traťové podbíječky nebo podbíječky pro výhybky, ale získá se snadný přístup k podbíjecím agregátům ve velm rozsahy takze je možné provádět ú^^u, případně různé servtaní práce, napnMad opravy hydrauliky nebo elektrické. výstroje, za určitých okolností dokonce v průběhu nasazení a všechny tyto práce podstatně zjednodušit. Mimo to je uspádání takových pod jecfch agregátů a dalších přídavných tetrojq například ústrojí pro nadzdvihování a rovnání koleje nebo různých měřicích ústrojí apod. podstatně jednodušší a přehlednější, takže lze značně zdokonalit celkovou kontrolu a údržbu jak na trati, tak i v držbářských dílnách, přičemž je možné všechny práce podstatně urychht.
Mimo to se dosáhne zejména středovým uspořádáním trámového podélníku centrálního zachycování, případně rozdělování sil, přičemž je rovněž možné centrálně uspořádaný trámový podélník: vytvořit s příznivějšími rozměry protoč výhodným rozčlením zatížení se dosahuje relativně menšího špičkového namáhání. Podle vynálezu . se dosahuje také podstatně ízmvějšíhó profilu, což má význam například u důlnteh drah.
pro podlbLječkyhybek je podle dalšího význaku vynálezu účelné, alby trámový podélník měl, a to zejména v oblasti mezi oběma podvozky a bezprostředně až k zadnímu podvozku uspoř^ané nad vodorovnou rovinou trámového podélníku upravené, v tvaru písmene U, L nebo V vytvořený dolů otevřené vyklenutí pro vytvoření pracovní oblasti, uvnitř které je uspořádán nebo jsou uspořádány s trámovým podélníkem spojený a napříč k podélné ose koteje posuvný podejem agregát nebo agreg^ty a případně také ústrojí pro nadzdvihování a rovnání koleje. 1
Takové výtvorem je při srovnal najpHklad s dosavadní rámovou nebo příhradovou konstrukcí stále ještě podstatně hospodárnější a levnější, a to i v tom případě, že je tfetia trámový podélník opalŤh pnste^ ným vyktenutím, aby se z^J^istil^a příčná posouvatelnost podbíjecích agregátů v určitých tolerančních mezích. Tímto vytvořením se nejen získají již uvedené výhody pokud jde o montáž a údržbu, avšak vznikají ještě další výhody, pokud jde o možnost sledování podbíjecích agregátů z místa obsluhy, protože dík jednoduchému uspořádáš rá mu stroje v oblasti těchto podbíjecích agregátů .nebrání již žádné části stroje výhledu obsluhy.
Podle dalšího výhodného vytvoření vynálezu je trámový podélník ve směru k zadnímu podvozku vytvořen vtehcovtíeí, ičemž obě ramena vidlice trámového podélníku jsou opřena o jednoduchou nápravu zadního podvozku a jsou upravena s výhodou až k vyklenutí a přes jím vytvořenou pracovní oblast.
I tato možnost poskytuje dobrý výhled pro obsluhu a současně zajišťuje již dříve uvedené výhody z hlediska snadného přístupu při potřebných opravách a údržbě. Tyto výhody jsou důležité zejména u hydraulicky ovládaných nástrojů a agregátů, protože hydraulická potrubí a, případně nebo hydraulická ústrojí lze uspořádat velmi výhodně na těch místech, kde neomezují ani činnost jednotlivým nástrojů ani mnnost nebo výhled obsluhy.
U podbíječky, která je vytvořena s trámovým podélníkem, který má uvedené vyklenutí, je podle dalšího vytvoření vynálezu výhodné, pokud má trámový podélník po obou stranách vyklenutí, případně nad vytvořenou pracovní oblastí boční ramena pro ul^erá výškově a stranově přestavitéhiých podbíjecmh agretů. 1 této možnost má mnohé konstrukční varianty, které vedou k lepší a přehlednější obsluze a možnostem oprav podbíječek, zejména při práci na vý^^ách kde se používají příčně posuvné podbíjecí agregáty.
Zvláště kompaktní a uzavřenou konstrukci lze podle vynálezu dosáhnout provedením, u kterého je trámový podélník v průřezu vytvořen jako pravoúhlý, případně vybráními nebo otvory pro uložení různých agregátů, pohonů apod. opatřený dutý profil. Toto provedení je zvláště vhodné pro vysoká namáhání, přičemž je v daném případě mimo to možné uložit různé části stroje, zejména potrubí apod., jako například napájecí potrutů přímo na Jámovém podété^u.
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na dvou příkladech provedení ve spojení s výkresovou část^ ičemž jsou zde uvedeny ještě další drobné výhody vynálezem dosahované.
Na obr. 1 je znázorněn pnklad provedem vyn^ez^ kde je v polném řezu zn^^f^i’něna podbíječka a nivelační stroj, která má trámový podélník, upravený v podstatě rovnoběžně s rovinou koleje.
Na obr. 2 je znázorněn phčný řez podté čáry II — II z obr. 1, který je proveden ve větéím měřítku, pričemž uspořádám nad druhou kolejnicí je znázorněno toliko z části.
Na obr. 3 je znázorněn příčný řez podle čáry III — -III z obr. 2, ze kterého je patrno boční uspořádání agregátu podbíjecích nástrojů na trámovém podélníku.
Na obr. 4 je znázorněn pohled ve směru šipky IV z obr. 2 s detailem vodícího smy kadla, uspořádaného na vodirn dráze trámového podélníku.
Na obr. 5 a 6 je znázorněn další přftlad převedení podbíječky podle vynálezu, která je zobrazena toliko částečně, a která má trámový podélník s vyklenum, přičemž na obr. 5 je znázorněna část podélného pohledu s oblastí příčného řezu podle čáry V — V z obr. 6 a na obr. 6 je znázorněn příčný řez podle čáry VI — VI z obr. 5 s čelním pohledem na oba podbíjecí agregáty, uspořádané na trámovém podélníku, - případně na jeho bočních ramenech.
Podbíjecí a nivelační stroj 1, který je - znázorněn na obr. 1 je tvořen v podstatě středově mezi oběma kolejemi upraveným a v podélném směru stroje uspořádaným trámovým podélníkem 2, který - tvoří vlastní rám stroje, a který je vytvořen v podstatě rovnoběžně s rovinou koleje, případně vodorovně upraveném tvaru, a který je podepřen o -přední podvozek 3 a zadní podvozek 4, vytvořené jednoduchými nápravami, a to o jednu .z obou kolejí, která -sestává ze dvou kolejnic 5 a příčných pražců 6. Na trámovém podélníku 2 je upraveno nad každou tolejnirn 5 kombinované ústrojí 7 pro nadzdvihování a rovnání koleje, jakož i nad každou tolejmm 5 uspádaný pod^íjecí agregát 8, 9. Ke kombinovanému ústrojí 7 pro nadzdvihování a rovnání koleje je přiřazen od -oblasti kabiny 10 obsluhy až k přední koncové oblasti zasahující nivelační vztažný systém 11, zejména dátový nivelační systém, jakož i směrový vztažný systém 12. Přední koncový bod nivelačního vztažného systému 11 a směrového vztažného systému 12 je uložen na předsunutém vozíku 13, který je opatřen vlastním měřicím podvozkem, a který se pohybuje po koleji spolu s trámovým podélníkem 2. V oblasti bezprostředně za -oběma podbíjecími agregáty 8, 9 je přiřazen další měřicí podvozek, na kterém je uspořádáno dotykové a snímací ústrojí 14 pro nivelační vztažný systém 11 a případně i další dotykové a snímací ústrojí pro směrový vztažný systém 12. Zadní koncový bod nivelačního vztažného systému 11 se opírá o nápravu zadního podvozku 4, zatímco pro zadní koncový bod směrového vztažného systému 12 se předpokládá, případně vysouvatelný a zasouvatelný a ke stroji přiřazený, se strojem se pohybující měřicí podvozek. Podbíjecí a nivelační stroj 1 je tak svojí zadní částí na již opravené koleji a pro opravu ještě neopravené koleje se pohybuje v pracovním směru ve směru šipky 15.
Podbíjecí agregát 8, případně 9, který je znázorněn na obr. 2 a 3, je tvořen unášečem 16 podbíjecích nástrojů, který je mezi dvěma rozpěrnými destíi^amt a na kterém je hydraulickým motorem ovladatelný, výstředním hřídelem tvořený vibrační pohon 17, dále dva hydraulickými pracovními válci tvořené přisouvací pohony 18, jako i dva navzájem výkyvné držáky 19 podbíjecích nástrojů. Na v podstatě vidlicovitě nebo obkročmo nad ka^ou totejnim 5 usporédaných držácích 19 podbíjecích nástrojů jsou na bočních ramenech uvolnitelně upevněny vtestm .špky 29 podbíjecích nástrojů, přičemž v daném případě jsou na každé straně kolejnice 5 uvolnitelně upevněny dvě spolupracující špičky 20 podbíjecích nástrojů, tkeré jsou pro podbíjení příčného pražce 6 vykývnutelné proti sobě prostřednictvím přisouvacího pohonu 18.
Bočně vedle trámového podélníku 2 uspořádané podbíjecí agregáty 8, případně 9, jsou výškově přestavitelné se svými unášeči 16 podbíjecích nástrojů prostredmctvnn na trámovém podélníku 2 uspořádaného vodícího sloupku 21 a prostřednictvím vodímho smykadla 23, které spolupracuje s vodicí dráhou 22, upravenou rovněž na trámovém podélníku 2 ičemž toto voďtó smykadlo 23 je tvořeno kladkami, uspořádanými po dvojicích proti sobě. Vodicí sloupky 21 a vo^rn dráhy 22, přiřazené k podbíjecímu agregátu 8, 9 jsou uspořádány na trámovém podélníku 2 ve shodné příčné rovině a jsou upraveny tak, že zajišťují výstředné vedení v podélném směru koleje a centrálrn vedem v příčném směru kotéje. Pro výškové . přestavování každého podbíjecího agregátu 8, 9 jsou ' upraveny pracovní válce 24, které jsou v podstatě rovnoběžné s vodícími sloupky 21, případně s vodícími drahami 22. Každý unášeč 16 podbíjecích natrop je ^ntom spojen s ^strnrn jednoho z těchto pracovních válců 24, čímž je možné zajistit výškové přestavování podél například válcově vytvořeného vodícího sloupku a například ve tvaru písmene U vytvořené vodicí dráhy 22.
Jak je patrno z cibr. 2, jsou vodicí dráhy obou podbíjecích agregátů 8, 9 uspořádány bezprostředně na obou podélných stranách 25, případně 26 trámového podélníku 2 a v oblasti svých konců, přečnívajících horní nebo spodní stranu trámového podélníku 2 jsou pevně spojeny příčnými vzpěrami 27, případně 28. V oblastech příčných vzpěr 28, 27, préčmvajíc^ příčný smšr koleje a trámový podélník 2, jsou uspořádány válcové vodicí . sloupky 21, které jsou v bezprostředním sousedství pracovních válců 24 a které' se v oblasti . přečnívajících konců příčných vzpěr 27, 28 opírají.
Trámový podélník 2 je, jak je to patrno z obr. 2, vytvořen jako v podstatě pravoúhlý dutý profil a ve smfru sířky, to je napne k podélné ose stroje je ^menzov^ případně , vytvořen vzhledem k ve světlém profilu upraveným, výškově přestavitelným vedením nad každou kolejnicí 5 uspořádaných podbíjecích agregáte 8, případně tak jak to odpovídá minimální světlé vzdálenosti obou vpravo a vlevo od trámového podélníku 2 upravených podbíjecích agregátů 8, případně 9, aby se zabránilo kolizím při výškovém přestavování podbíjecích agregátů 8,
9. pravoúhle vytvořený dutý profil Umového podélníku 2 může být případně opatřen otvory pro uložem různých agregátů nebo pohonů, případně může sloužit pro vedení různých potru a ve^rn. Trámový podélník 2 ie, jak je to patrno z obr. 1, vytvořen v podstatě po celé délce s konstantním profilem průřezu, přičemž v jeho koncových oblastech jsou samozřejmě příslušná vytvoření nebo úpravy pro spojení s podvozky 3, 4, případně pro ukožern pohonů M, ovtétocích ústrojí nebo i · pro případné přídavné nástroje.
Z detailu na obr. 4 je dále patrno, že vodicí smýkadlo 23, které má dvojice kladek 30, je nastavitelné ^ostrednictvrn seřizovacího šroubu 31, uloženého na vodicím čepu, tak, aby kladky 30 dosedaly bez vůle na vnější strany vodicí dráhy 22.
Podbíječka 32, která je znázorněna na obr. 5 ' a 6, má rovněž v podstatě uprostřed vzhledem k podélné ose stroje uspořádaný trámový podélník 33, který se opírá o kolej prostřednictvím zadního podvozku 34 a prostřednictvím neznázorněného předního podvozku. Trálomvý podélník 33 je v oblasti mezi oběma svými podvozky, a to bezprostředně před zadním podvozkem 34, opatřen nad vodorovnou rovinu trámového podélníku 33 upraveným, v podstatě . ve tvaru písmene U vytvořeným a směrem dolů otevřeným . vyklenutím 35, které vytváří pracovní oblast 36. V této pracovní oblasti 36 nebo v pracovním prostoru jsou uspořádány dva podbíjecí agregáty 38, 39, které jsou . posuvné napříč k podélnému směru stroje po příčném čepu 37.
Před podbíjecí agregáty 38, 39 je opět ^e^azeno ústrojí 49 pro nadz^toov^ .a rovnání koteje a sntaac^ ' pripadně Stykové ústrojí 41, které je spojeno s jedním nebo oběma vztažnými systémy pro rnvelata a směrování.
Kdý unášeč 42 ^^íjecfch nástrojů, otou podbíjecích agregáte 38, 39 je uspořá^n jak je to patrno z obr. 6, v podstatě centrálně nad každou kolejnicí a je spojen s vedením 44, spolupracujícím s vodicím ústrojím 43, což umožňuje jeho přestavování podél vodícího ústrojí 43 prostřednictvím neznázortoných pohonů. Vo^rn ústrojí 43 je po příčném čepu 37 posuvné prostřednictvím pracovmho válce 45 a opfrá se o trémový podélník 33 ^ostřetoicMm votemho ramene 46, ' na kterém jsou uspořádány kluzné kladky 47.
Oba na sobě navzájem výškově a napříč k podélné ose stroje přísuvné podbíjecí agregáty 38, přípaďně 39 se tak pohybu^í v podstatě v pracovní oblasti 36, kterou vytváří vyklenutí 35 trámového podélníku З3. pričný čep 37 je utožen na trámovém podélníku 33 na bočných ramenech 48, uspořádaných na obou stranách vyklenutí 35, případně nad pracovní oblastí 36. Koncová oblast trámového podélníku 33 je v prostoru vyklenutí vytvořena pro spojení s jednoduchou nápravou zadního podvozku 34 v podstatě vidlicovitě, přmemž obě ramena vkihce tlamového podélníku 33 se opírají o jednoduchou nápravu zadnfoo podvozku 34.
Každý z obou na levé nebo pravé straně trámového podélníku 33 upravených a s odpovídajícím vibračním pohonem nebo přisouvacím pohonem, případně ' a přisouvacím pohonem spojených ^dbtyecí^ agregátů 38, 39 má obdobně jako u příkladu provedern podle oibr. 1 až obr. 4 vždy po obou stranách jedné kotejnice 5 do dvojme sloučené a v podstatě v podélném sm^ru stroje přl· souvatelné podbíjecí nástroje, které jsou uspořádány na společném unášem 42 podbíjecích nástrojů, který je u tohoto příkladu provedení posouvatelný jak do výšky tak i napříč k podélné ose stroje.
Vynález se samozřejmě neomezuje na popsané příklady provedený nýbrž je možrá v rámci vynálezu provést mnohé varianty provedení. Tak například je podle vynálezu možné použít místo podbíjecích nástroji které se ponořují do štěrkového lože, také tzv. nástroje pro povrchové zhutňování, přičemž dosahované výhody jsou v podstatě stejné. Profil trámového podélníku může mít ta jrný průřez, najořMad průřez písmene I nebo II. Takto vznikající podélná vybrání mohou být účelně využita pro uspořádání různých potrubí ' nebo vedený případně i pro přídavná ústrojí.
Dále lze například vyklenutí pro vytvoření pracovrn oblasti nebo pracovmho prostoru pro přisouvané nástroje upravit tak, že vidlicové vytvoření v pracovní oblasti 36 je vedeno až k oblasti té části trámového podélníku, která je již v podstatě rovnoběžná s rovmou koleje, přičemž jednothvé unášeče podbíjecmh nástroj^ pnpadně příčné čepy pro podélné posouvání těchto unášečů podbíjecích nástrojů jsou spojeny s těmito vidlicovými rameny trámového podélníku, ičemž stanovně obsluhy je například účelně uspořádáno mezi těmito oběma vidlicovými rameny, čímž se podstatně zdokonalí výhled na nástrojové agregáty.

Claims (5)

1. Pojízdný stroj, zejména podbíječka ko- lejí a nivelační stroj pro podbíjení, popřípadě zhutňování štěrku pod příčnými pražci koleje, který má jednak na podvozcích uložený rám stroje s atespoň jedrnrn výhově ^estavitetoým podbíjecím, popřípadě zhutňovamm agregátem, který má nástroje zejména po dvojicích vzhledem k pražci navzájem přisouvatelné a uložené na unášeči podbíjecích n&troj^ jednak k nástrojům přiřazené vibra^^ pnsuvné a pro výškové přestavování upravené pohony, a jednak ústrojí pro nadzdvihování, popřípadě rovnání koleje, vyznačený tím, že rám stroje je vytvořen jako uprostřed podélné osy stroje upravený trámový podélná (2, 33Κ přičemž zhutňovací, popřípadě podbíjecí agregát 38) nebo agregáty jsou uspádány vně profilu trámového podélníku (2, 33).
2. Pojízdný stroj podle bodu 1, vyznačený tím, že trámový podélník (33) má, a to zejména v oblasti mezi oběma podvozky (3, 34) a bezprostředněk zadmmu podvozku (34) uspořádané, nad vodorovnou rovinou trámového podélníku (33) upravené, dolů otevřené vyklenutí (35) ve tvaru písmene U, L nebo V vytvořené, pro vytvoření pra-
VYNÁLEZU covní oblasti (36), uvnitř které je uspořádán nebo jsou uspořádány s trámovým podílníkem (33) spojený a napříč k podélné ose koleje posuvný podbíjecí agregát (38, 39) nebo agregáty a popřípadě také ústrojí (40) pro nadzdvihování a rovnání koleje.
3. Pojízdný stroj podle bodu 2, vyznačený tím, že trámový podélník (33) je ve směru k zadnímu podvozku (34) vytvořen vidlicovi, přičemž obě ramena vidhce trámového podélníku (33) jsou opřena o jednoduchou nápravu zadního podvozku (34) a jsou upravena až k vyklenutí (35) a přes jím vytvořenou pracovní oblast (36).
4. Pojízdný stroj podle bodu 2, vyznačený tím, že trámový podélník (33) má po obou stranách vyklenutí (35), popřípadě nad vytvořenou pracovrn oWastí (36) boční ramena . (48) pro uložení výškově a stranově přestavitelných agregátů (38, 39).
5. Pojízdný stroj podle bodů 1 až 4, vyznačený tím, že trámový podélník (2, 33) je v příčném řezu vytvořen jako pravoúhlý, popřípadě vybráními nebo otvory pro uložení různých agregátů, například pohonů opatřený dutý profil.
CS7781A 1976-02-20 1977-01-05 Mobile machine mainly the track line packer CS221265B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT123776A AT343167B (de) 1976-02-20 1976-02-20 Fahrbare gleisstopfmaschine

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS221265B2 true CS221265B2 (en) 1983-04-29

Family

ID=3509565

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS7781A CS221265B2 (en) 1976-02-20 1977-01-05 Mobile machine mainly the track line packer

Country Status (27)

Country Link
US (1) US4066020A (cs)
JP (1) JPS52126810A (cs)
AR (1) AR210635A1 (cs)
AT (1) AT343167B (cs)
AU (1) AU508666B2 (cs)
BE (1) BE851579A (cs)
BG (1) BG28076A3 (cs)
BR (1) BR7700622A (cs)
CA (1) CA1045902A (cs)
CH (1) CH614986A5 (cs)
CS (1) CS221265B2 (cs)
DD (1) DD127768A5 (cs)
DE (1) DE2615334A1 (cs)
ES (1) ES456032A1 (cs)
FR (1) FR2341699A1 (cs)
GB (1) GB1568846A (cs)
HU (1) HU181476B (cs)
IN (1) IN143719B (cs)
IT (1) IT1078207B (cs)
MX (1) MX143338A (cs)
NL (1) NL7614250A (cs)
PL (1) PL111509B1 (cs)
RO (1) RO89107A (cs)
SE (1) SE436905B (cs)
TR (1) TR19628A (cs)
YU (1) YU311776A (cs)
ZA (1) ZA77300B (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT350098B (de) * 1977-03-17 1979-05-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisbaumaschine, insbesondere gleisverdicht- maschine fuer schmalspurgleise
AT357190B (de) * 1978-01-23 1980-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine
CH629551A5 (fr) * 1979-02-23 1982-04-30 Sig Schweiz Industrieges Bourreuse de voies ferrees.
AT371170B (de) * 1981-01-16 1983-06-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare maschine zum verdichten, insbesondere gleisnivellierstopfmaschine, mit stabilisitationsaggregat
AT380281B (de) * 1983-10-05 1986-05-12 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopf-nivellier- und richtmaschine
US4899664A (en) * 1987-02-09 1990-02-13 Tamper Corp. Split workhead
AT401398B (de) * 1990-02-06 1996-08-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Kontinuierlich verfahrbare gleisbaumaschine zum verdichten der schotterbettung
JP2015052243A (ja) * 2013-09-09 2015-03-19 寺田軌道株式会社 軌道用タンピング装置
US9011136B1 (en) * 2014-02-19 2015-04-21 Massivit 3D Printing Technologies Ltd Additive manufacturing device
AT521008B1 (de) * 2018-03-02 2020-02-15 Hp3 Real Gmbh Stopfaggregat für eine Gleisstopfmaschine

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA662481A (en) * 1963-05-07 H. Philbrick Frank Ballast tamping machine
US2876709A (en) * 1954-10-13 1959-03-10 Plasser Franz Track packing or tamping machine
DE1077687B (de) * 1958-05-21 1960-03-17 Bauunternehmung E Heitkamp G M Zweiachsige, auf dem Gleis fahrbare Gleisstopfmaschine
AT247896B (de) * 1963-02-28 1966-06-27 Mini Verkehrswesen Gleishebe- und Stopfmaschine
AT303794B (de) * 1966-11-21 1972-12-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisricht-Nivellier-Stopfmaschine
AT304604B (de) * 1967-02-06 1973-01-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Vorrichtung zum Ausrichten eines Gleises der Seite nach
AT303105B (de) * 1969-07-24 1972-11-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Auf einem Eisenbahngleis verfahrbare Maschine zur Verdichtung der Bettung
AT314581B (de) * 1969-07-24 1974-04-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Bettungsverdichtmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
YU311776A (en) 1982-05-31
BR7700622A (pt) 1977-10-04
PL111509B1 (en) 1980-09-30
NL7614250A (nl) 1977-08-23
DD127768A5 (de) 1977-10-12
CA1045902A (en) 1979-01-09
AU508666B2 (en) 1980-03-27
JPS52126810A (en) 1977-10-25
ES456032A1 (es) 1978-01-16
AR210635A1 (es) 1977-08-31
AU2232677A (en) 1978-08-24
MX143338A (es) 1981-04-15
BG28076A3 (en) 1980-02-25
SE436905B (sv) 1985-01-28
FR2341699B1 (cs) 1980-06-20
DE2615334A1 (de) 1977-08-25
US4066020A (en) 1978-01-03
AT343167B (de) 1978-05-10
ATA123776A (de) 1977-09-15
RO89107A (ro) 1986-04-30
GB1568846A (en) 1980-06-04
SE7700104L (sv) 1977-08-21
ZA77300B (en) 1978-03-29
FR2341699A1 (fr) 1977-09-16
HU181476B (en) 1983-07-28
CH614986A5 (cs) 1979-12-28
IT1078207B (it) 1985-05-08
TR19628A (tr) 1979-09-03
IN143719B (cs) 1978-01-21
BE851579A (fr) 1977-06-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS221265B2 (en) Mobile machine mainly the track line packer
CZ227594A3 (en) Machine for preparing welding on a track
US8281721B2 (en) Device for unloading and placing rails in a track parallel to another existing track
HU210385B (en) Line-packing machine with packing aggregate of two seatings
AU2016389116A1 (en) Maintenance vehicle
CZ294183A3 (en) Mobile packing machine with two bogie frames interconnected by means of a joint
HUT56903A (en) Railway line-packing, levelling and controlling machine with line-packing aggregate slidable in cross direction
CZ283758B6 (cs) Spojitě po kolejových podvozcích pojízdný, podbíjecí, nivelační a rovnací stroj na koleje
JP2574415B2 (ja) 連続的に走行可能な軌道工事機
CH681994A5 (cs)
CS224604B2 (en) Packing machine for steepers,particularly for packing railway points
HU189841B (en) Movable line-packing, levelling and correcting machine
CA2434874C (en) A tamping machine having a machine frame and a subframe
CS218580B2 (en) Mobile track packing machine
HU202298B (en) Track building machine with track stabilizer
HU189840B (en) Continuously movable line-packing machine
CA2103613C (en) Continuously mobile track tamping machine
PL182377B1 (pl) Agregat podbijajacy PL PL PL
US5862759A (en) Self-propelled machine for stabilizing, by hammering and compacting, tracks laid on ballast
CN214464226U (zh) 一种隧道调平层振捣激光整平机装置
US3417708A (en) Apparatus for lining a railroad track
JPH08246405A (ja) 軌框の枕木下を突固めるための突固め機及び機械ユニット
CN207592149U (zh) 一种用于钢轨表面涂镀的设备
CN208201526U (zh) 一种用于板式道床精调车的平面精调装置
CN207310267U (zh) 一种龙门切石机