CS219870B2 - Correlation system for the machines for the track construction - Google Patents

Correlation system for the machines for the track construction Download PDF

Info

Publication number
CS219870B2
CS219870B2 CS76360A CS36076A CS219870B2 CS 219870 B2 CS219870 B2 CS 219870B2 CS 76360 A CS76360 A CS 76360A CS 36076 A CS36076 A CS 36076A CS 219870 B2 CS219870 B2 CS 219870B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
track
measuring
wire rope
clamping
wire
Prior art date
Application number
CS76360A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CS219870B2 publication Critical patent/CS219870B2/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B35/00Applications of measuring apparatus or devices for track-building purposes
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/16Guiding or measuring means, e.g. for alignment, canting, stepwise propagation

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Description

Vynález se týká vztažného systému pro stroje na stavbu koleje, zejména .pro nivelační, podbíjecí a rovnací stroj, který je opatřen alespoň jednou, drátem nebo lankem tvořenou vztažnou přímkou, .a který má pro uložení vztažných konců, případně měřicích bodů na stroji upravené, zejména dálkově ovládanými pohony, například hydraulickými pracovními válci s písty, na jednu nebo na druhou kolejnici. koleje přiložitelné měřicí nebo napínací vozíky.
Vol-ba a správné uspořádání příslušného vztažného systému u strojů na stavbu koleje závisí na celé řadě hledisek a na typu stroje, například nivelačního stroje a případně nebo, rovnacího stroje, nebo například na požadavku uspořádat jednu nebo několik vztažných přímek pro požadovaný měřicí systém, . případně na tom, zda bude stroj používán pro práci na přímém úseku koleje nebo na zakřiveném úseku koleje, nebo na kterém častěji.
Je již známý vztažný systém pro stroj na stavbu koleje, u kterého jsou uspořádány tři bezprostředně za sebou upravené, navzájem navazující dílčí vztažné ' přímky, tvořené společnou ocelovou tětivou.
Dále jsou známé jedno a dvoutětivové vztažné systémy, a to v takovém uspořádání, které umožňuje využití v obou .směrech práce.
Hlavní nevýhoda všech těchto známých vztažných systémů spočívá v tom, že jejich přizpůsobení způsobu práce na rovném kolejovém úseku a v zakřiveném kolejovém úseku, které se liší, vyžaduje zpravidla rozsáhlé a relativně nákladné přestavování, případně nelze takové přestavení provést vůbec, případně se nebere ohled na nedostatky vznikající tím, že se nezmenšují přípustné chyby.
Vynález si klade za úkol vytvořit vztažný systém uvedeného druhu, který umožňuje jednoduché přizpůsobení, případně nastavení podle .okamžitých poměrů kolej'e.
Tento úkol se podle vynálezu řeší tak, že k drátěnému lanu nebo drátu vztažné přímky je pro volitelné zkracování nebo prodlužování její činné měřicí délky jako nivelační přímky a, případně nebo, jako rovnací přímky přiřazeno alespoň jedno svěrné ústrojí, které je pevně spojeno s jedním, případně s právě příslušným měřicím vozíkem.
Uspořádáním podle vynálezu lze získat bez velkého nákladu kratší vztažnou přímku pro kolejový oblouk a delší vztažnou přímku pro přímé úseky . koleje, přičemž se současně dosáhne větší přesnosti měření. Mimoto lze pro kolejový oblouk a pro přímý úsek koleje zvolit příslušný nejpříznivější .poměr zmenšení chyby. Dále se ušetří přídavné měřicí, případně napínací vozíky a zmenší se možné zdroje chyb.
Podle zvláště výhodného uspořádání vynálezu je jedno svěrné ústrojí uspořádáno na zadním měřicím vozíku, pojízdném v již opravené oblasti koleje, a druhé svěrné ústrojí . na předním měřicím vozíku, pojízdném v ještě neopravené oblasti kolejé.
Toto uspořádání umožňuje na podkladě příslušné volby . nasadit určitý měřicí bod pro koncový bod vztažné přímky, případně opačně, čímž se dosáhne ještě lepšího poměru zmenšení chyb pro příslušný měřicí systém. Takto a při .použití toliko jedné tětivy vytvořitelný vztažný systém lze při zachování pro kolejový oblouk a přímou oblast koleje nejvýhodnějšího uspořádání vyrovnávacích, případně měřicích bodů, přestavovat na pro danou přímou oblast nebo oblouk potřebnou délku tětivy, která je různá, a na právě požadovaný poměr zmenšení chyb.
S výhodou je podle dalšího znaku vynálezu ke svěrnému ústrojí pro pneumatické nebo hydraulické ovládání přiřazen alespoň jeden, například ovládacím ústrojím z ústředního stanoviště obsluhy dálkově ovladatelný pracovní válec s pístem.
Toto uspořádání umožňuje především ovládání v průběhu pracovního procesu, čímž se zaručuje nejen rychlé provedení potřebného přestavení v přechodových oblastech, například mezi kolejovým obloukem a přímým úsekem koleje, ale i dosažení podstatně větší přesnosti práce. Mimoto se daným uspořádáním zvýší 1 bezpečnost pro obsluhu, protože délkové ovládání svěrného ústrojí zabrání prodlévání obsluhy mimo kabinu, to znamená v podstatě v oblasti, kde po sousední koleji může jet jiný vlak.
Zvláště účelné a výhodné vytvoření se podle vynálezu zajistí tak, že se svěrné ústrojí vytvoří dvěma dvouramennými, případně nůžkovitě upravenými, v podstatě v rovině kolmé k rovině koleje a k ose koleje navzájem pohyblivě uspořádanými upínacími pákami, spojenými s kloubovým pákovím, ovladatelným středově uloženým pracovním válcem s pístem.
Toto vytvoření umožňuje uchopení tětivy v relativně široké oblasti napříč ke koleji, takže lze například i v přechodovém oblouku nebo podobně, kde tětiva se již vychýlila bočně z nulové polohy, dosáhnout ještě spolehlivého sevření. Tak se zajistí vysoká spolehlivost upínacího procesu a bezporuchové přestavování, případně svírání.
Vzhledem k tomu, že vztažné přímky vytvořené z drátu nebo z lanka mají, i když jen malý, průvěs, který je závislý na celkové délce a z části i na napětí, je podle dalšího výhodného vytvoření vynálezu alespoň jeden konec obou upínacích pák opatřen omezovačem nebo je vytvořen jako .omezovač výškového nastavení ocelového lana nebo drátu vztažné přímky, například výškově přestavitelovým přídržným členem.
Uvedené uspořádání zajistí, že například při výškových pohybech tětivy vzhledem k rámu .podvozku, případně vzhledem k rámu měřicího vozíku je tětiva spolehlivě zajištěna svěrným ústrojím i v oblasti vychýlení koleje případně změny sklonu.
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na jednom příkladu provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je znázorněn podélný pohled na kombinovaný nivelační, podbíjecí a rovnací stroj, který je opatřen vztažným systémem vytvořeným podle vynálezu.
Na . obr. 2 a na obr. 3 jsou znázorněny dvě různé měřicí polohy vztažného systému s uzavřenou a otevřenou polohou svěrného ústrojí, přičemž toto znázornění je provedeno zcela schematicky.
Na obr. 4 je znázorněno schematické uspořádání svěrným ústrojím opatřeného měřicího vozíku v čelním pohledu podle čáry IV—IV z obr. 1.
Na obr. 5 a obr. 6 je znázorněna koncová oblast svěrného ústrojí ve značně zvětšeném .měřítku v čelním pohledu a v půdoryse, a to částečně v řezu, přičemž na jedné z upínacích pák je uspořádán přídržný člen.
Nivelační, podbíjecí a rovnací stroj 1, který - je znázorněn na obr. 1, je spojen s předním vozem 2, vytvořeným například jako vůz pro obsluhu, a pohybuje se při práci ve směru šipky, a to zejména přetržitě. Pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje 3, která je tvořena kolejnicemi a pražci, je nivelační, - podbíjecí a rovnací stroj 1 opatřen kombinovaným zdvihacím a rovnacím ústrojím 4 a podbíjecím agregátem 5, který je uspořádán mezi zdvihacím a rovnacím ústrojím 4 a ve směru práce zadním podvozkem nivelačního, podbíjecího a rovnacího stroje 1. Pro kontrolu stranového směru, případně výškové polohy koleje 3 je nivelační, podbíjecí a rovnací stroj 1 spřažen se stranovým vztažným systémem 6 a výškovým vztažným systémem 7.
Stranový vztažný systém 6 má vztažnou přímku, tvořenou drátěným lanem 8, která prochází od napínacího vozíku 9, uspořádaného v již opravené oblasti koleje, až k napínacímu vozíku 10 uspořádanému v ještě neopravené oblasti koleje před přední nápravou předního vozu 2. V oblasti měřicích bodů vztažného systému, v nichž sa stanovuje poloha koleje 3 vzhledem k drátěnému lanu 8, jsou v oblasti zdvihacího a rovnacího ústrojí 4 a za zadním podvozkem nivelačního, podbíjecího a rovnacího stroje 1 uspořádány měřicí vozíku 11 a 12. - Další měřicí vozík 13 je uspořádán mezi nivelačním, podbíjecím a rovnacím strojem 1 a mezi předním vozem 2. Napínací vozíky 9, 10 a měřicí vozíky 11, 12, 13 se opírají o kolejnice koleje 3 koly s nákolky a jsou pro současný dopředný pohyb spojeny s niveIačním, podbíjecím a rovnacím strojem 1, případně s předním vozem 2, přičemž napínací vozík 10 je spojen kloubovými spojovacími tyče^mi. právě s předním vozem 2. Tyto napínací vozíky 9, 10 a měřicí vozíky
11, 12, 13 jsou rovněž zdvihatelné, případně spustitelné na výkrese neznázorněnými pracovními válci s písty, které jsou přikloubeny k rámu podvozku.
Vztažný systém pro zjišťování výškové polohy 3 má rovněž drátěným lanem tvořenou vztažnou přímku, která prochází od měřicího vozíku 12 až k snímací kladce 14, která je uspořádána před přední nápravou předního vozu 12 a je vedena po koleji 3. Pro snímání výškové polohy koleje 3 je v oblasti podbíjecího agregátu 5 upraveno například potenciometrem tvořené čidlo, které je upevněno na výškově přestavitelném snímacím ústrojí, pohyblivém vzhledem k rámu podvozku a vedeném po koleji 3.
Pro snímání stranového směru koleje 3 v měřicích bodech jsou uspořádány na měřicích vozících 11 a 12, jak je to patrno ze schematického zobrazení na obr. 2 a obr. 3, lanky ovladatelné měniče 1S, 16 napětí, které jsou tvořeny například potenciometry nebo transformátorovými čidly.
Pro volitelnou změnu činné měřicí délky těchto drátěných lan 8, vytvářejících vztažné přímky, jsou na měřicích vozících 12 a 13 uspořádána svěrná ústrojí 17 a 17‘.
Na obr. 4 je znázorněno ve větším měřítku vytvoření měřicího vozíku 13 a svěrného ústrojí 17‘. Měřicí vozík 13 má dvě tuhá soukolí 18, 18‘, -opatřená koly s nákolky, na kterých je uložen nosný rám 19, přičemž uložení na soukolí 18 je provedeno pokud možno bez vůle ve směru napříč k podélnému směru koleje 3. Nosný rám 19 má zhruba uprostřed koleje 3 napříč к podélnému směru koleje 3 směřující, svisle vzhůru upravený nosný plech, na kterém je kolmo k rovině koleje 3 směřující pracovní válec 20 s pístem, který je upevněn tak, že jeho vzhůru směřující pístnice je kloubově spojena s příčníkem pákoví 21. Na obou koncích napříč k podélnému směru koleje 3 upraveném příčníku jsou prostřednictvím tažných a tlačných tyčí pákoví 21 přikloubeny navzájem -odvrácené konce horních příčníků dvěma v podstatě ve tvaru písmene T vytvořenými upínacími pákami 22, případně 23. Oba navzájem přivrácené konce těchto horních příčníků upínacích pák 22, případně 23 jsou výkyvné uloženy na čepu 24, upevněném na nosném plechu tak, aby byl rovnoběžný s podélným směrem koleje 3. Ten konec upínací páky 23, který je přivrácený ke koleji 3, případně k pražcům, je opatřen přídržným členem 25.
Jak znázorňuje čelní pohled, případně půdorys spodních konců obou upínacích pák 22, případně 23 na obr. 5 -a obr. 6, je přídržný člen 25 na spodním konci upínací páky 23 upevněn prostřednictvím dvou šroubů. Přídržný člen 25 má tvar dvouramenné úhlové páky, přičemž kolmo k rovině koleje 3 upravená páka, přesněji řečeno její vzhůru směřující rameno, je -opatřeno upevňovacími otvory a upínacím bří219870 tem 26 upraveným na straně přivrácené k upínací páce 22. Druhé pákové rameno prochází pod upínacím břitem 26 napříč k podélnému směru koleje 3, takže sahá při uzavřené |polo.ze upínacích pák 22, 23 přes upínací páku 22 (viz obraz 6), čímž se umožňuje výškové držení drátěného lana 8 a tak se zajišťuje spolehlivé výškové vedení vztažných přímek, případně drátěného lana 8 v sevřené poloze. Mimoto je přídržný člen 25 na upínací páce 23 upevněn tak, že upínací břit 26 .nepatrně vystupuje přes stranu upínací páky 23 přivrácenou k upínací páce 22, čímž se zajišťuje dokonalé upnutí drátěného lana 8 mezi upínacím břitem 26 a vnitřní stranou upínací páky 22.
Na obr. 4 je znázorněn další pracovní válec 27 s pístem, který může přikládat nosný rám 19 k příslušné vodicí kolejnici, případně vztažné kolejnici, kterou je u znázorněného příkladu provedení pravá kolejnice. Pracovní válec 27 s pístem se přitom opírá přes část rámu, která je pro přehlednost znázorněna toliko z části a schematicky, ό druhé soukolí 18‘, které je v podélném směru koleje 3 vzadu a přitlačuje jej na levou kolejnici, zatímco nosný rám 19 se soukolím 18 je přitlačován k pravé, tedy vztažné kolejnici. Je samozřejmé, že pro dosednutí bez vůle na příslušnou vztažnou kolejnici je ke každému upínacímu vozíku 9, a měřicímu vozíku 11, 12, 13 přiřazen jeden pracovní válec s pístem. Tyto pracovní válce s písty lze s výhodou ovládat dálkově společně z jednoho ústředního místa pro obsluhu.
V dalším je popsána činnost stranového vztažného systému 6 nivelačního, podbíjecího a rovnacího stroje 1 v souvislosti se schematickým znázorněním na obr. 2 a 3.
Jak již bylo v úvodu uvedeno, pro opravu a kontrolu polohy koleje 3 se ' ' často používají vztažné systémy s jednou nebo několika vztažnými přímkami, které umožňují například v první pracovní operaci zjistit polohu koleje 3 a ve druhé pracovní operaci ji opravit, případně umožňují provádět zjištění odchylky polohy koleje 3 a její opravu toliko v jedné pracovní operaci.
Aby bylo možné vyrovnávat kolejový oblouk -v jedné pracovní operaci, jsou v oblasti drátěného lana 8, tvořícího vztažnou přímku, upraveny v oblasti měřicích vozíků a 12 dva měřicí body. Měničem 16 napětí v oblasti měřicího vozíku 12, který je již v opravené oblasti koleje 3, se zjišťuje jmenovitá výška, to znamená vzdálenost mezi tětivou a obloukem koleje 3, načež se v ovládacím ústrojí 28, které je uspořádáno na ústředním stanovišti obsluhy, srovnává s hodnotami, získanými z měniče 15 napětí, · přičemž se bere zřetel na geometrické poměry dané vzdáleností mezi napínacím vozíkem 9 a oběma měřicími vozíky 11 a 12. Kolej se tak tak vyrovnává o zjištěný stranový rozdíl zdvihacím a rovnacím ústrojím 4.
Vliv chybné polohy měřicího vozíku 13, který je uspořádán v neopravené oblasti koleje 3, se podstatně zmenšuje uspořádáním dvou měřicích bodů, případně dvou děličů, to je měničů 15, 16 napětí. Drátěné lana 8 je prostřednictvím na měřicím vozíku 13 uspořádaného svěrného ústrojí 17‘ zajištěno ve své relativní poloze vzhledem k tomuto měřicímu vozíku 13, takže pro zjišťování, případně pro kontrolu opravy je třeba brát v úvahu .toliko tu část drátěného lana 8, která je mezi napínacím vozíkem 9 a měřicím vozíkem 13. Drátěné lano 8 prochází dále až k napínacímu vozíku 10, avšak v této poloze, to je mezi měřicím vozíkem 13 a napínacím vozíkem 10 se pro stanovování chyb .nevyužívá.
Jakmile je kolejový oblouk, znázorněný na obr. 2 vyrovnán, a drátěné lano 8 je opět zcela na přímé dráze koleje 3 podle obr. 3, svěrné ústrojí 17‘ se otevře a drátěné lano 8 se sevře svěrným ústrojím 17. Tím se změní délkový poměr mezi nejpřednějším koncovým bodem, to je napínacím vozíkem 10, a měřicím vozíkem 11, případně měničem 15 napětí, jakož i toliko v této poloze zadním koncem vztažné přímky u měřicího vozíku 12 a tak lze dosáhnout podstatně vyšší poměr zmenšení chyby při využití toliko jednoho měniče 15 napětí. Mimoto . větší délka vztažné přímky umožňuje brát zřetel i .na chyby s dlouhou vlnou, které vznikají například sinusovou jízdou vozidel, a ' příslušným způsobem je opravovat. Tímto opatřením se mimoto dosáhne toho, že měnič napětí, který je již v opravené oblasti koleje 3, nemůže dodatečně nepříznivě ovlivnit celou práci při výskytu zbytkové chyby v opravené oblasti koleje 3.
Uspořádáním .obou svěrných ústrojí 17 a 17‘ lze proto jednoduchým způsobem přestavět čtyřbodový vztažný systém pro opravu kolejového oblouku na tříbodový vztažný systém s velmi dlouhou základnou měření.
Při využití vztažných přímek podle obr. 3 prochází tětiva opět jako před tím mezi oběma napínacími vozíky 9 a 10, avšak nevyužívá se ta část drátěného lana 8, která je mezi napínacím vozíkem 9 a měřicím vozíkem 12. Ovládání svěrných ústrojí 17 a 17‘ v oblasti měřicích vozíků 12 a 13 lze uskutečňovat, jak je to na obr. 1 schematicky znázorněno, prostřednictvím ovládacího ústrojí 28, vytvořeného například jako ruční ovládací šoupátko nebo spínač. Při změně délkového poměru mezi vztažnými koncovými hody a měřicími body při práci v kolejových .obloucích, případně v přímých úsecích koleje 3 není potom třeba provádět žádnou zvláštní manipulaci pro změnu délky drátěného lana 8, případně pro ovládání svěrného ústrojí 17 a 17‘.
Když se nivelační, podbíjecí a rovnací
219379 stroj 1 blíží na konci přímého úseku koleje 3 opět ke kolejovému oblouku, je výhodné určitou vzdálenost před začátkem přechodového oblouku uzavřít svěrné ústrojí 17‘, uspořádané na měřícím vozíku 13 a otevřít svěrné ústrojí 17, uspořádané na měřicím vozíku 12. Tak se stroj propracovává ke kolejovému oblouku již s kratším vztažným systémem a nepatrné při přepínání vznikající rozdíly v chybě se mohou vyrovnat ještě před vstupem stroje do kolejového oblouku.
Činnost systému podle vynálezu byla vysvětlena na podkladě vyrovnávacího způsobu s jednou tětivou. Je však samozřejmé, že svěrná ústrojí 17 a 17‘ jsou zcela nezávislá, pokud jde o jejich činnost, na právě použitém vztažném systému a na počtu vztažných přímek.
Vynález se samozřejmě neomezuje na

Claims (5)

1. Vztažný systém pro stroje na stavbu koleje, zejména pro nivelační, podbíjecí a rovnací stroj, který je opatřen alespoň jednou, drátem nebo lankem tvořenou vztažnou přímkou, a který má pro uložení vztažných konců, případně měřicích bodů na stroji upravené, zejména dálkově ovládanými pohony, například hydraulickými pracovními válci s písty, na jednu nebo na druhou kolejnici koleje přiložitelné měřicí nebo napínací vozíky, vyznačený tím, že к drátěnému lanu (8) nebo drátu vztažné přímky je pro volitelné zkracování nebo prodlužování její činné měřicí délky jako nivelační přímky a/nebo, jako rovnací přímky přiřazeno alespoň jedno svěrné ústrojí (17, 17‘), které je pevně spojeno s jedním, např. s právě příslušným měřicím vozíkem (12, 13).
2. Vztažný systém podle bodu 1, vyznačený tím, že jedno svěrné ústrojí (17) je uspořádáno na zadním měřicím vozíku (12), pojízdném v již opravené oblasti koleje (3), a druhé svěrné ústrojí (17‘) na předním měřicím vozíku (13), pojízdném v ještě neopravené oblasti koleje (3).
znázorněný příklad provedení a lze jej velmi rozmanitě obměňovat. Tak lze například místo pohonů, vytvořených jako pracovní válec 20, případně 27, s pístem použít jiné mechanické prvky, například pohyblivou matici se vřetenem, ozubenou tyč s ozubeným kolem, případně ze stroje ručně ovládaná mechanicíká ústrojí. Stejně tak je možné měnit uspořádání měřicích vozíků a zejména vodicích částí, případně podvozků pro těsné dosednutí měřicích bodů, případně vztažných koncových bodů drátěného lana 8 na příslušnou vodicí kolejnici, a to podle toho, použijí-li se jedno nebo vícenápravové měřicí vozíky. Konečně lze přizpůsobovat počet svěrných ústrojí a jejich zvláštní uspořádání v průběhu příslušné vztažné přímky právě požadovanému případně potřebnému měřicímu systému.
VYNÁLEZU
3. Vztažný systém podle jednoho z bodů 1 nebo 2, vyznačený tím, že ke svěrnému ústrojí (17, 17‘) je pro pneumatické nebo hydraulické ovládání přiřazen alespoň jeden, například ovládacím ústrojím (28) z ústředního stanoviště obsluhy dálkově ovladatelný pracovní válec (20) s pístem.
4. Vztažný systém podle jednoho z bodů 1 až 3, vyznačený tím, že svěrné ústrojí (17, 17‘) je tvořeno dvěma dvouramennými, např. nůžkorvitě upravenými, v podstatě v rovině kolmé к rovině koleje (3) а к ose koleje (3) navzájem pohyblivě uspořádanými upínacími pákami (22, 23), spojenými s kloubovým pákovím (21), ovladatelným středově uloženým pracovním válcem (20) s pístem.
5. Vztažný systém podle jednoho z bodů 1 až 4, vyznačený tím, že alespoň jeden konec obou upínacích pák (22, 23) je opatřen omezovačem, nebo je vytvořen jako omezovač výškového nastavení drátěného lana (8) nebo drátu vztažné přímky, například výškově přestavitelným přídržným členem (25).
CS76360A 1975-02-07 1976-01-20 Correlation system for the machines for the track construction CS219870B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT95775A AT336065B (de) 1975-02-07 1975-02-07 Bezugssystemanordnung fur gleisbaumaschinen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS219870B2 true CS219870B2 (en) 1983-03-25

Family

ID=3503708

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS76360A CS219870B2 (en) 1975-02-07 1976-01-20 Correlation system for the machines for the track construction

Country Status (14)

Country Link
US (1) US4031625A (cs)
JP (1) JPS5933723B2 (cs)
AR (1) AR208751A1 (cs)
AT (1) AT336065B (cs)
CA (1) CA1046847A (cs)
CH (1) CH601562A5 (cs)
CS (1) CS219870B2 (cs)
DD (1) DD122408A5 (cs)
DE (1) DE2602162C2 (cs)
FR (1) FR2300171A1 (cs)
GB (1) GB1479230A (cs)
HU (1) HU171327B (cs)
SE (1) SE431354B (cs)
SU (1) SU584809A3 (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT350611B (de) * 1976-12-15 1979-06-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Messvorrichtung fuer eine fahrbare gleis- nivellier-stopfmaschine
AT350612B (de) * 1976-12-27 1979-06-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopf-nivellier-richtmaschine und ver- fahren zur bearbeitung eines gleises
AT349509B (de) * 1977-01-17 1979-04-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleis-nivellierstopf- und richt- maschinenanordnung
US4176456A (en) * 1977-10-25 1979-12-04 Canron, Inc. Automatic integrating liner
GB9211901D0 (en) * 1992-06-05 1992-07-15 British Railways Board Methods of railway track maintenance
AU5569694A (en) * 1993-11-24 1995-06-13 British Railways Board Methods of railway track maintenance
AT409979B (de) * 1997-10-06 2002-12-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisbaumaschine mit einem bezugsystem zur steuerung eines arbeitsaggregates und verfahren
US9643264B2 (en) 2013-07-25 2017-05-09 Kennametal Inc. Coupling mechanism for cutting tool
US9643262B2 (en) 2013-07-25 2017-05-09 Kennametal Inc. Coupling mechanism for cutting tool
US9889509B2 (en) 2014-05-05 2018-02-13 Kennametal Inc. Cutter heads with improved coupling
CN109910931A (zh) * 2019-04-03 2019-06-21 中国铁建重工集团有限公司 磁浮轨道巡检车

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3165073A (en) * 1958-07-28 1965-01-12 Nordberg Manufacturing Co Method of lining curved track
US2962979A (en) * 1959-05-21 1960-12-06 William C Mccormick Method of correcting existing track and alignements and means for practicing it
AT241510B (de) * 1960-12-15 1965-07-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und Einrichtung zum Ausrichten von Gleisen, insbesondere Gleisbögen
FR1372552A (fr) * 1962-08-06 1964-09-18 Plasser Bahnbaumasch Franz Perfectionnements apportés à la rectification horizontale des voies ferrées, notamment dans les courbes
GB1151791A (en) * 1966-03-17 1969-05-14 British Railways Board Improvements relating to Railway Track Lifting and Tamping Machines.
DE1658339C3 (de) * 1966-09-26 1978-06-08 Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Industriegesellschaft Mbh, Wien Gleisstopf- und Richtmaschine
AT309499B (de) * 1966-11-14 1973-08-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Vorrichtung an zur Messung, Registrierung und bzw. oder Korrektur der Lage von Gleisen dienenden Fahrzeugen, insbesondere fahrbaren Gleisrichtmaschinen, Gleismeßwagen od.dgl.
AT303789B (de) * 1967-06-12 1972-12-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung an einem Schienenfahrzeug, insbesondere einer Gleisrichtmaschine, zur Aufnahme, Anzeige und bzw. oder Korrektur der Ist-Lage eines Gleises
AT304605B (de) * 1967-08-14 1973-01-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Vorrichtung zum kontinuierlich fortschreitenden Ausrichten eines Gleises der Seite nach
AT305336B (de) * 1967-11-14 1973-02-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Maschine zum Ausrichten eines Gleises
AT309501B (de) * 1967-11-23 1973-08-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Vorrichtung zum Ausrichten, insbesondere zum kontinuierlich fortschreitenden Ausrichten eines Gleises
GB1303194A (cs) * 1969-01-22 1973-01-17
AT314579B (de) * 1969-01-22 1974-04-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Einrichtung zur Aufzeichnung und bzw. oder Korrektur der Lage eines Gleises
GB1285438A (en) * 1970-03-02 1972-08-16 British Railways Board Improvements relating to surface forming machines such as slip-form paving machines

Also Published As

Publication number Publication date
GB1479230A (en) 1977-07-06
AT336065B (de) 1977-04-12
CH601562A5 (cs) 1978-07-14
HU171327B (hu) 1977-12-28
AR208751A1 (es) 1977-02-28
SU584809A3 (ru) 1977-12-15
ATA95775A (de) 1976-08-15
FR2300171A1 (fr) 1976-09-03
DD122408A5 (cs) 1976-10-05
CA1046847A (en) 1979-01-23
US4031625A (en) 1977-06-28
DE2602162C2 (de) 1984-08-30
SE7600863L (sv) 1976-08-09
JPS5933723B2 (ja) 1984-08-17
DE2602162A1 (de) 1976-08-19
SE431354B (sv) 1984-01-30
JPS51132513A (en) 1976-11-17
FR2300171B1 (cs) 1980-06-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SU1505447A3 (ru) Машина на рельсовом ходу дл измерени , регистрации и корректировки положени пути
CS219870B2 (en) Correlation system for the machines for the track construction
GB2242671A (en) Apparatus for assisting in the attachment of an article
CZ294183A3 (en) Mobile packing machine with two bogie frames interconnected by means of a joint
CZ198392A3 (en) Measuring vehicle
AU606228B2 (en) A travelling track tamping, lifting and lining machine for lifting and/or laterally shifting a track at switches and crossings
EP0652325B1 (de) Gleisbaumaschine zur Korrektur der Gleislage
AU618384B2 (en) A continuously advancing (non-stop) track tamping, levelling and lining machine
JP3295213B2 (ja) 軌道突固め機械
SU1660585A3 (ru) Передвижна машина дл выправки железнодорожного пути в плане и профиле в зонах стрелочных переводов
US4893565A (en) Mobile track switch working machine
JPH0130963B2 (cs)
CS218580B2 (en) Mobile track packing machine
SK278889B6 (sk) Pojazdná podbíjačka koľaje
US4203367A (en) Lift and line beam extension
JP7162838B2 (ja) 後続台車牽引システム
CS219876B2 (en) Travelling sleeper packing machine for packing the tranversal sleepers of the track
US4192237A (en) Mobile track surfacing machine
JP3131591B2 (ja) レール遊間整正機械
SK278888B6 (sk) Pojazdná podbíjačka koľaje
JPS58762B2 (ja) 軌道整正機の作業位置修正装置
EA041428B1 (ru) Путевая машина и способ нивелирования рельсового пути
JP2007016450A (ja) 軌間・通り整正機械