CS210661B2 - Azines manufacturing process - Google Patents

Azines manufacturing process Download PDF

Info

Publication number
CS210661B2
CS210661B2 CS766017A CS601776A CS210661B2 CS 210661 B2 CS210661 B2 CS 210661B2 CS 766017 A CS766017 A CS 766017A CS 601776 A CS601776 A CS 601776A CS 210661 B2 CS210661 B2 CS 210661B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
mol
reaction
hydrogen peroxide
carried out
process according
Prior art date
Application number
CS766017A
Other languages
English (en)
Inventor
Jean-Pierre Schirmann
Jean Combroux
Sage Y Delavarenne
Original Assignee
Ugine Kuhlmann
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ugine Kuhlmann filed Critical Ugine Kuhlmann
Publication of CS210661B2 publication Critical patent/CS210661B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C251/00Compounds containing nitrogen atoms doubly-bound to a carbon skeleton
    • C07C251/72Hydrazones
    • C07C251/88Hydrazones having also the other nitrogen atom doubly-bound to a carbon atom, e.g. azines

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Catalysts (AREA)

Description

(54) Způscb výroby azinů
Vynález se týká způsobu výroby azinů obecného vzorce I,
RtRi \/
C~N--N = C(1) /\
R2R?
kde každý ze symbolu
Ri a. Re, které jsou shodné nebo různé, znamená nozávis-e na druhém symbolu alkylový zbyiek s 1. až 6 atomy uhlíku.
V patentovém spisu USA č. 3 948 902 se popisuje způsob výroby azinů, který spočívá v tom, že se čpavek a peroxid vodíku nechá reagovat s kavbonylovým derivátem v přítomnosti katalyzátoru, kterým je zpravidla hydroxid kovu skupin la a Ha periodické soustavy prvků nebo rozpustná amonná sůl. Tímto posLupem se vsak dosáhne jen nízkých výtěžků.
Ve francouzském patentovém spisu číslo 2 260 569 se popisuje způsob syntézy azinů, spočívající v reakci amoniaku, popřípadě aminu s peroxidem vodíku s karbonylovou sloučeninou obecného vzorce
Rt \
c~o /
/
R?Z za piíícmncsll monok-srboxylové kyseliny o disociační konstantě nižší než 5 .10~5, nebo za přítomnosti anťdu polykarboxylové kyseliny, kde nejméně jedna z karboxylových skupin nia disociační konstantu nižší než 5 . JO“5, jakož i za přítomnosti katalyzátoru. Reakci je možno vyjádřit schématem:
Ri \ amid
NHs + 2 C = O+H2O2-------- / katalyzátor
R'2
Podle tohoto způsobu je možno připravit aziny ve výtěžku nad 45 %, přepočteno na použitý peroxid vodíku, ale nelze překročit výtěžek 78 °/o, ať se již použije jakékoli množství amidu.
Při dalším sledování postupu bylo nalezeno, že podle způsobu, který je předmětem tohoto vynálezu, je možno podstatně zvýšit výtěžek při přípravě azinů, který překračuje 80 % a v praxi dosahuje nebo i překračuje 85 %, pracuje-li se za přítomnosti amonných solí karboxylových kyselin, jak byly tyto zde výše definovány. V praxi se používá amonné soli v poměru nejméně 0,1 mol na mol použitého· peroxidu vodíku.
Tento výsledek je tím překvapivější proto, že reakce dokonale selže při pokusech o přípravu azinů za přítomnosti řečených amonných solí, ale bez použití amidů, jak jsme rovněž pozorovali.
Zlepšení výtěžku se zakládá na vyšší selektivitě oxidace amoniaku na azin, což odpovídá podstatnému snížení průběhu nežádoucích vedlejších reakcí, jako je rozklad peroxidu vodíku.
Předmětem vynálezu je tedy způsob výroby azinů obecného vzorce I,
RiRi \/
C = N—N=C(I)
Z\
R2R'2 kde každý ze symbolů Ri a R?, které jsou shodné nebo různé, znamená nezávisle na druhém symbolu alkylový zbytek s 1 až 6 atomy uhlíku, při němž se nechá v kapalné fázi reagovat peroxid vodíku se čpavkem a ketonem obecného vzorce II,
Ri \
C = O (II] /
R?
kde
Ri a Rž mají výše uvedený význam, v přítomnosti amidu monokarboxylové kyseliny o disociační konstantě nižší než 5X10-5 nebo amidu polykarboxylové kyseliny, kdy alespoň jedna z karboxylových skupin má disociační konstantu nižší než 5X10' 5, a v přítomnosti anorganického nebo organického katalyzátoru se zřetězením atomů Η—X—Y—Z, kde znamená H atom vodíku, X a Z atomy kyslíku nebo dusíku a Y atom uhlíku, dusíku, arsenu, antimonu, fosforu, síry, selenu nebo teluru, přičemž X, Y a Z jsou popřípadě subRiRi \Z ’C = N—N=C+4Η2Ό
Z\
R2R2 stituovány tak, aby to vyhovělo valenčním požadavkům, kterýžto způsob se vyznačuje tím, že se pracuje v přítomnosti 0,1 až 10 molů amonné soli té mono- nebo dikarboxylové kyseliny, od níž je odvozen amid, v jehož přítomnosti se reakce provádí, vztaženo na 1 mol použitého peroxidu vodíku, při teplotě v rozmezí od 0° do 100 °C za atmosférického tlaku nebo za tlaku v rozmezí od 0,1 do 1 MPa.
Jako příklady aldehydů obecného vzorce II, kterých je možno použít při způsobu podle vynálezu, lze uvést formaldehyd, acetaldehyd, butyraldehyd, isobutyraldehyd, n-pentanal nebo aldehyd kyseliny pivalové.
Jako výhodné karbonylové deriváty spa• dající pod obecný vzorec II je možno uvést nižší ketony, u nichž symboly Ri a R2 zna* menají alkylové skupiny s 1 až 3 atomy uhlíku, zejména pak aceton, methylethylketon a methylisobutylketon.
V postupu podle vynálezu se jako amidu používá amidu monokarboxylové kyseliny obecného vzorce
R3COOH o disociační konstantě nižší než 5 X105, kde R3 znamená alkylovou skupinu s 1 až 20 atomy uhlíku v přímém nebo rozvětveném řetězci nebo cykloalkylovou skupinu se 3 až 12 atomy uhlíku nebo substituovanou fenylovou skupinu, nebo se používá amidu polykarboxylové kyseliny obecného vzorce
Ri(COOH)!2 kde
Ri znamená alkylidenovou skupinu s 1 až 10 atomy uhlíku v přímém nebo rozvětveném řetězci.
Jako příklady použitelných amidů je možno citovat amidy kyseliny mravenčí, karbamové, octové, propionové, n-máselné, isomáselné, pentanové, hexanové, oktanové, nonanové, amid kyseliny adipové a sebakové a amidy substituovaných derivátů kyseliny benzoové, jako je kyselina 0-, m- a p-aminobenzoová, 3,5-dihydroxybenzoová, p-hydroxybenzoové a anisové.
Za výhodné amidy je možno označit močovinu (tedy amid kyseliny karbamové) a acetamid.
V praxi při provádění postupu podle tohoto vynálezu jsou používané reakční složky i katalyzátory běžnými produkty, které jsou snadno dostupné, což představuje velmi výhodné řešení postupu podle tohoto vynálezu.
Jako katalyzátory obecného vzorce
Н—X—Y—Z přicházejí v úvahu fosforečnany, fosforitany, fosfonáty, polyfosfáty, pyrofosfáty, arseničnany, hydrogenuhličitany, antimoničnany, cíničitany, sulfonáty amoniaku a alkalických kovů, jakož i odpovídající estery. Jako estery přicházejí v úvahu zvláště estery alifatických alkoholů s 1 až 5 atomy uhlíku.
Z fosforečanů alkalických kovů je možno označit za sůl zvláště výhodnou disodnou sůl kyseliny orthofosforečné.
Podle tohoto vynálezu se mohou reakční složky používat ve stechiometrických množstvích.
Ale podle výhodného provedení postupu podle tohoto vynálezu se používá při reakci 0,2 až 5 mol karbonylové sloučeniny, s výhodou 2 až 4 mol, a 2,5 až 5 mol, s výhodou 2 až 4 mol amoniaku a 0,1 až 10 mol, s výhodou 1 až 5 mol amidu, jakož i 0,1 až 10 mol a s výhodou 1 až 5 mol amonné soli na 1 mol peroxidu vodíku, přičemž se katalyzátor používá s výhodou v množství 0,01 až 10%, a s výhodou 0,1 až 1 % hmotnostní, přepočteno na reakční směs.
Podle jiné výhodné možnosti podle tohoto vynálezu se zvláště doporučuje použít 0,2 až 0,8 mol amonné soli na mol amidu, přičemž se pracuje za přítomnosti jednoho nebo více stabilizátorů peroxidu vodíku, zvláště pak za přítomnosti kyseliny ethylendiamintetraoctové nebo· kyseliny nitrilooctové nebo jejich solí, například sodných nebo amonných, použitých v hmotnostním poměru 0,01 až 1 procento, přepočteno na hmotu reakční směsi.
Postup podle tohoto vynálezu se provádí obvykle v prostředí vodném, ale právě tak je možno pracovat za přítomnosti rozpouštědla nebo směsi rozpouštědel, aby se totiž udrželo homogenní reakční prostředí a/nebo zajistilo při nejmenším částečné rozpuštění reakčních složek. Jako výhodná rozpouštědla je možno jmenovat nasycené alifatické alkoholy s 1 až 6 atomy uhlíku, zvláště s 1 až 2 atomy uhlíku. Tyto alkoholy se mohou použít čisté nebo čisté zředěné nebo zředěné vodou.
Z alkoholů upotřebitelných při postupu podle tohoto vynálezu je možno jmenovat například methylalkohol, ethylalkohol, n-propylalkohol, isopropylalkohol, n-butylalkohol, 2-butylalkohol, isobutylalkohol, terc.butylalkohol, amylalkoholy, cyklohexanol atd.
Co se teplotního rozmezí týká, lze pracovat ve velmi širokém teplotním rozmezí od 0 až do 100 °C, ale s výhodou se pracuje za teploty 30 až 70 °C. Obvykle se provádí reakce za atmosférického tlaku, ale nový postup podle tohoto vynálezu se dá provádět rovněž za tlaku vyššího, až do 1 MPa pokud je to třeba к udržení reakčních složek v roztoku reakčního prostředí.
Při provádění postupu podle tohoto vynálezu se reakční složky uvádějí do vzájemného· styku v kapalném prostředí a při vnášení do reakční nádoby je možno přidávat tyto složky v různých pořadích. Tak například se mohou reakční složky přidávat odděleně nebo najednou do reakční nádoby, a to· kontinuálně nebo přerušovaně, nebo se může přidávat peroxid vodíku do reakční směsi obsahující amoniak, karbonylovou sloučeninu, amid, amonnou sůl a katalyzátor, nebo je možno přidávat amoniak nebo roztok amoniaku do reakční směsi, jež obsahuje peroxid vodíku, karbonylovou sloučeninu, amid, amonnou sůl a katalyzátor, nebo· se přidává amid a amonná sůl do směsi obsahující amoniak, peroxid vodíku, karbonylovou sloučeninu a katalyzátor, nebo je dokonce možné přidávat současně amoniak nebo roztok amoniaku a peroxid vodíku do směsi karbonylové sloučeniny, amidu, amonné soli a katalyzátoru, to vše za případné přítomnosti rozpouštědla, ale s výhodou za přítomnosti stabilizátoru peroxidu vodíku.
S výhodou se pracuje kontinuálně, ačkoliv přerušovaný způsob je právě tak možný.
Reakční složky se mohou použít v obvyklých obchodních formách. Zvláště pak je použitelný peroxid vodíku ve vodném roztoku s hmotnostním obsahem 30 až 90' % peroxidu vodíku, amoniak se může použít v bezvodé formě nebo v obvyklém vodném roztoku.
Po provedení reakce je možno oddělit z reakční směsi aziny za použití obvyklých postupů, jak jsou obecně známé, jako je extrakce kapaliny kapalinou, frakční destilací nebo kombinace těchto· dvou způsobů.
Aziny je třeba pokládat za meziprodukty zvláště zajímavých syntéz.
Tak je možno například hydrolyzovat tyto látky za použití známých postupů tak, že se získá hydrazin a uvolní se karbonylová sloučenina, ktero-u je možno vrátit zpět do postupu.
Další příklady nijak neomezují postup podle tohoto vynálezu; části a procenta jsou míněny hmotnostně.
Přikladl
Do reakní nádoby, opatřené mechanickým míchadlem, zpětným chladičem a topným zařízením, se nepřetržitě přivádí 68,44 g/h [1,16 molu) acetamidu, 50,4 g/h (0,7 mo-lu)
2-butanolu nebo-li methylethylketonu, 35,73 gramů/h [0,464 molu) octanu amonného, 0,177 g/h dvojsodná soli kyseliny ethylendiamintetraoctové, 54,6 g/h (3,03 molu) vody, 0,033 g/h dvojsodná soli kyseliny orthofosforečné a 17,18 g/h (0,35 molu) vodného roztoku peroxidu vodíku o hmotnostní koncentraci 69,27 %. Vzniklá směs se udržuje na teplotě 50 °C za atmosférického tlaku, přičemž se reakční směsí nechá probublávat proud plynného čpavku v množství 1,2 mol/ /h. Jakmile se v reaktoru ustaví rovnovážný stav, stanoví se hodinový výtěžek 2-butanon
210861 azinu čili methylethylketazinu chemicky nebo chromatograficky v plynné fázi. Vznikne 41,65 g/h 2-butanonazinu (0,297 molu), což odpovídá 65% výtěžku, vztaženo na hmotnostní množství peroxidu vodíku použitého při reakci.
Příklad 2
Postupuje·, se jako v příkladu 1, jen se do reakční nádoby nepřetržitě přivádí 61,95 g/ /h (1,05 molu) acetamidu a 46,51 g/h (0,63 molu) octanu amonného, , přičemž ostatní reakční složky se přidávají v týchž poměrech, jak uvedeno v příkladu 1. Jakmile se v reakční nádobě ustaví rovnovážný stav, stanoví se methylethylketazin chemicky a chromatograficky v plynné fázi. Hodinový výtěžek methylethylketazinu. je 42,49 g (0,303 molu) což odpovídá výtěžku 86,74 %, vztaženo. na perox’d vodíku použitý při reakci.
Příklad 3
Postupuje se jako v příkladu 1, jen se do reaktoru nepřetržitě přivádí hodinově 62 g (1,05 molu) acetamidu, 48,51 g (0,629 molu) octanu amonného, 0,177 g dvojsodné soli kyseliny ethylendiamintetraoctové, 54,6 g (3,03 molu) vody, 0,033 g hydrogenfosforečnanu sodného, 17,18 g vodného· roztoku peroxidu vodíku o· hmotnostní koncentraci 69,27 % a
40.6 % (0’,7 molu) acetonu. Po· ustavení rovnovážného stavu se chemicky nebo chromatograficky v plynné fázi stanoví množství vzniklého azinu acetonu. Hodinově vzniká
32,5. g (0,290 molu) azinu acetonu, což odpovídá výtěžku 82,9 %, vztaženo na hmotnostní množství· použitého peroxidu vodíku.
(Srovnávací příklad podle postupu popsaného ve francouzském patentovém spisu č. 2 260 563)
Do reakční nádoby se vnese 59 g (1 mol) acetamidu, 43,2 g (0,6 molu) 2-butanonu, 3 g dvojsodné soli kyseliny ethylendiamihtetraoctové, 48,5 g vody a 0,119 g hydrogenfosforečnanu sodného. V této směsi se rozpustí
10.6 g (0,625 molu) čpavku, načež se reakční směs zahřeje na teplotu 50 °C a během 30 minut se přidá 15 g vodného roztoku peroxidu vodíku o hmotnostní koncentraci 68 % (0,3 molu). Teplota reakční směsi se udržuje 8 hodin na 501 °C, přičemž se reakční směsí nechá probublávat plynný čpavek v množ ství 0,3 molu za hodinu. Po skončení reakce se stanoví množství vzniklého methylethylketazinu [32,8 g (0, 234 molu), což ·. odpovídá výtěžku 78 %, vztaženo· na hmotnostní množství použitého peroxidu vodíku).
Příklad 5 (Srovnávací příklad, nikoliv podle vynálezu)
Do reakční nádoby · se vnese 87 g (1,13 molu) octanu amonného, 40,93 g (0,568 molu)
2-bunanonu, 2 g dvojsodné soli kyseliny ethylendiamintetraoctové, 43,44 g vody u 0,028 gramů hydrogenfosforečnanu sodného. Ve vzniklé reakční směsi se rozpustí 19,21 g (1,13 molu) čpavku. Reakční směs · se · pak zahřeje na teplotu 50 °C u během 30 minut se přidá 14,03 g vodného roztoku peroxidu vodíku (0,284 · molu) o hmotnostní koncentraci 68,86 %. Teplota reakční směsi se udržuje 4 hodiny ·na 50 °C, během kteréžto doby se reakční směsí · nechá · probublávat · .proud plynného čpavku v množství 0,35· molu · za hodinu. Po uplynutí uvedené doby se· zjišťuje množství methylethylketazinu. · Tato · látka nevzniká, naopak · lze zjistit rozklad peroxidu vodíku, což se projeví vznikem značného množství kyslíku, jehož objem odpovídá rozkladu 0,106 molu peroxidu vodíku, tj. 37 % z použitého množství peroxidu vodíku.
Příklad 6 (Srovnávací příklad nikoliv podle vynálezu) .
Do · reaktoru · · o- objemu 300 ml, opatřeného sestupným chladičem, mechanickým míchadlem ·· a topným zařízením, se vnese 59 · g· (1 mol) acetamidu, · 37,5 · g. (0,62 · ’ molu)· · kyseliny· octové, · 43,2 g · (0,6 · · molu)· · 24jnitanonu,·.· 3 · · · g dvojsodné soli kyseliny ethylendiamintetřáoctové a 45,8 g vodného roztoku čpavku · · · o hmotnostní koncentraci 23,2 % (0,62 · molu). Teplota reakční směsi se zvýší na 50 °C, přičemž se jí nechá probublávat proud plynného čpavku. Během 30 minut se přidá 14,8 · g vodného roztoku peroxidu vodíku o hmotnostní koncentraci. 68,6 % (0,3 molu). Reakční směs se ponechá reagovat 8 hodin při teplotě 50· · °C, přičemž se jí nechá probublávat mírný proud čpavku. V reakční směsi se pak stanoví množství vzniklého methylethylketazinu (tj. 0,121 molu, což odpovídá výtěžku
40,2 %, vztaž eno na hmotnostní množství použitého peroxidu vodíku).

Claims (7)

  1. pRedmět vynálezu
    1. Způsob výroby azinů obecného vzorce
    RiRi \/
    C = N—N = C(I)
    Z\
    R2 Rž kde každý ze symbolů Ri a R2, které jsou shodné nebo různé, znamená nezávisle na druhém alkylový zbytek s 1 až 6 atomy uhlíku, při němž se nechá v kapalné fázi reagovat peroxid vodíku se čpavkem a ketonem 0becného· vzorce
    Ri \
    C = O
    Z
    R2 kde
    Ri a Rj mají výše uvedený význam, v přítomnosti amidu monokarboxylové kyseliny o disociační konstantě nižší než 5.105 nebo amidu polykarboxylové kyseliny, kdy alespoň jedna z karboxylových skupin má disociační konstantu nižší než 5 . 10'“5, a v přítomnosti anorganického nebo· organického katalyzátoru se zřetězením atomů Η—-X— —Y—Z, kde H znamená atom vodíku, X · a Z znamenají atomy kyslíku nebo· dusíku · a Y znamená atom uhlíku, dusíku, arzenu, antimonu, fosforu, síry, selenu nebo teluru, . přičemž X, Y a Z jsou popřípadě substituovány tak, aby to vyhovělo valenčním' požadavkům, vyznačující se tím, že se pracuje v přítomnosti 0,1 až 10 mot amonné soli té mono- nebo· dikarboxylové kyseliny, od níž je odvozen amid, v jehož přítomnosti se reakce provádí, vztaženo na 1 mol použitého peroxidu vodíku, při teplotě v rozmezí od 0· do 100,olC za atmosférického tlaku nebo v rozmezí od 0,1 do 1 MPa.
  2. 2. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že se amonné soli použije v množství 1 až 5 mol, vztaženo na 1 mol použitého peroxidu vodíku.
  3. 3. Způsob podle bodů 1 a 2, vyznačující se tím, že se jako amonné soli použije octanu amonného.
  4. 4. Způsob podle bodů 1 až 3, vyznačující se tím, že se amonné soli použije v množství od 0,2 do 0,8 mol, vztaženo* na 1 mol použitého amidu.
  5. 5. Způsob podle bodů 1 až 4, vyznačující se tím, že se reakce provádí v přítomnosti 0.,01 až 1 % hmotnostního, alespoň jednoho stabilizátoru peroxidu vodíku, zejména v přítomnosti kyseliny ethylendiamintetraoctové nebo kyseliny nitrilotrioctové nebo jejich sodných nebo· amonných solí, vztaženo na reakční směs.
  6. 6. Způsob podle bodů 1 až 5, vyznačující se tím, že se reakce provádí v přítomnosti vody nebo nasyceného· alifatického· alkoholu s 1 až 6 atomy uhlíku, s výhodou s 1 až 2 atomy uhlíku, nebo v přítomnosti vodného rozteku tohoto alkoholu.
  7. 7. Způsob podle bodů 1 až 6, vyznačující se tím, že se reakce provádí za teploty v rozmezí od 30 do 70 °C.
CS766017A 1975-09-17 1976-09-16 Azines manufacturing process CS210661B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR7528457A FR2324618A1 (fr) 1975-09-17 1975-09-17 Nouveau procede de preparation d'azines

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS210661B2 true CS210661B2 (en) 1982-01-29

Family

ID=9160078

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS766017A CS210661B2 (en) 1975-09-17 1976-09-16 Azines manufacturing process

Country Status (27)

Country Link
US (1) US4093656A (cs)
JP (1) JPS5236615A (cs)
BE (1) BE845317A (cs)
BR (1) BR7606137A (cs)
CA (1) CA1081250A (cs)
CH (1) CH616404A5 (cs)
CS (1) CS210661B2 (cs)
DD (1) DD126888A5 (cs)
DE (1) DE2639009C2 (cs)
DK (1) DK148653C (cs)
ES (1) ES451642A0 (cs)
FR (1) FR2324618A1 (cs)
GB (1) GB1567607A (cs)
HU (1) HU174337B (cs)
IE (1) IE43628B1 (cs)
IL (1) IL50276A (cs)
IN (1) IN155821B (cs)
IT (1) IT1125215B (cs)
LU (1) LU75802A1 (cs)
MX (1) MX143361A (cs)
NL (1) NL180583C (cs)
NO (1) NO143574C (cs)
PL (1) PL105357B1 (cs)
PT (1) PT65602B (cs)
RO (1) RO70893A (cs)
SE (1) SE442010B (cs)
SU (1) SU596163A3 (cs)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4228186A (en) * 1978-12-01 1980-10-14 The Dow Chemical Company Method for the control of manure-breeding insects
JPS5810547A (ja) * 1981-07-09 1983-01-21 Mitsubishi Gas Chem Co Inc ケタジンの製造方法
JPS59122450A (ja) * 1982-12-28 1984-07-14 Nippon Carbide Ind Co Ltd アジンの製造方法
FR2647444B1 (cs) * 1989-05-24 1991-07-26 Atochem
NO175203C (no) * 1990-11-23 1994-09-14 Atochem Fremgangsmåte for syntese av aziner
JP3962872B2 (ja) * 1995-08-14 2007-08-22 三菱瓦斯化学株式会社 ケタジンの合成方法
FR2950887B1 (fr) * 2009-10-01 2012-03-16 Arkema France Procede de preparation d'azines a temperature et pression elevees
CN101863799B (zh) * 2010-06-09 2013-04-10 黎明化工研究院 一种过氧化氢氧化法合成酮连氮的方法
CN101921213B (zh) * 2010-08-27 2013-07-10 黎明化工研究院 一种过氧化氢氧化法合成酮连氮的方法
CN105130844A (zh) * 2015-07-29 2015-12-09 重庆锦杉科技有限公司 一种丁酮连氮的制备方法
US11225413B2 (en) 2016-10-03 2022-01-18 Council Of Scientific & Industrial Research Process for production of hydrazine hydrate
FR3096049B1 (fr) 2019-05-16 2021-12-17 Arkema France Procede ameliore de preparation d'hydrate d'hydrazine avec recyclage pyrazoline
FR3096048B1 (fr) 2019-05-16 2021-04-30 Arkema France Procede ameliore de preparation d'hydrate d'hydrazine avec recyclage oxime
FR3130815A1 (fr) 2021-12-21 2023-06-23 Arkema France Procede de preparation d'hydrate d'hydrazine en presence d’un agent anti-mousse
FR3137086A1 (fr) 2022-06-24 2023-12-29 Arkema France Procede de preparation d'hydrate d'hydrazine utilisant des reacteurs en cascade
FR3137087A1 (fr) 2022-06-24 2023-12-29 Arkema France Procede de preparation d'hydrate d'hydrazine utilisant une colonne d’absorption

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2122279A2 (en) * 1970-12-29 1972-09-01 Ugine Kuhlmann Preparation of azines
FR2177215A5 (cs) * 1972-03-24 1973-11-02 Ugine Kuhlmann
FR2260569B1 (cs) * 1974-02-08 1978-06-16 Ugine Kuhlmann

Also Published As

Publication number Publication date
ES451642A1 (es) 1977-11-16
DK148653B (da) 1985-08-26
GB1567607A (en) 1980-05-21
IL50276A0 (en) 1976-10-31
BE845317A (fr) 1977-02-21
BR7606137A (pt) 1977-06-14
NL7610164A (nl) 1977-03-21
DD126888A5 (cs) 1977-08-17
DE2639009C2 (de) 1984-06-14
JPS5236615A (en) 1977-03-22
FR2324618A1 (fr) 1977-04-15
US4093656A (en) 1978-06-06
IE43628B1 (en) 1981-04-22
PL105357B1 (pl) 1979-10-31
NL180583B (nl) 1986-10-16
RO70893B (ro) 1983-07-30
SE7610360L (sv) 1977-03-18
NL180583C (nl) 1987-03-16
ES451642A0 (es) 1977-11-16
DK404676A (da) 1977-03-18
LU75802A1 (cs) 1978-05-12
JPS612654B2 (cs) 1986-01-27
CH616404A5 (cs) 1980-03-31
FR2324618B1 (cs) 1979-04-20
DK148653C (da) 1986-01-27
RO70893A (ro) 1983-08-03
DE2639009A1 (de) 1977-03-31
NO143574C (no) 1981-03-18
IE43628L (en) 1977-03-17
IL50276A (en) 1980-06-30
PT65602A (fr) 1976-10-01
NO143574B (no) 1980-12-01
PT65602B (fr) 1978-03-28
IN155821B (cs) 1985-03-16
IT1125215B (it) 1986-05-14
SE442010B (sv) 1985-11-25
MX143361A (es) 1981-04-23
NO763004L (cs) 1977-03-18
SU596163A3 (ru) 1978-02-28
HU174337B (hu) 1979-12-28
CA1081250A (fr) 1980-07-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS210661B2 (en) Azines manufacturing process
US2449987A (en) Preparation of substituted acids from lactones
JPS61260039A (ja) カルボン酸塩の製造方法
JP3499242B2 (ja) N−ホスホノメチルグリシン及びその塩の製造
KR19990022564A (ko) 3-(메틸티오)프로판알 및 2-히드록시-4-(메틸티오)부탄니트릴의제조방법
MXPA97009461A (en) Process for the preparation of 3- (methylene) propanal and 2-hydroxy-4- (methylthy) butanonitr
US3972876A (en) Process for the preparation of symmetrical and unsymmetrical azines and mixtures thereof
IE914071A1 (en) Process for the synthesis of azines
EP0183076B1 (en) Process for producing 1,3-dimethyl-2-imidazolidinone
US3948902A (en) Method for preparing azines
US5329054A (en) Decarboxylation process
US3850976A (en) Process for the production of unsaturated aldehyde cyanhydrins
US4049712A (en) Method for manufacturing hydrazodicarbonamide
US5731462A (en) Process for obtaining N-monosubstituted hydroxylamine
US4684483A (en) Preparation of N-substituted amino acids
US3984451A (en) Method for preparing hydrazo-bis-acetonitriles
US5155264A (en) Process for preparing glycine in high yield
US4277622A (en) Process for production of 1,17-diamino-9-azaheptadecane
AU747951B2 (en) Method for preparing hydrazine hydrate
HU199853B (en) Process for thermal dealkylation of n-alkyl-n-(phosphonomethyl)-glycine
JP3806999B2 (ja) グルタミン酸−n,n−二酢酸塩類の製造方法
US4222960A (en) Process for the manufacture of α-hydroxycarboxylic acid amides
JP2003002865A (ja) α,α−ビス(ヒドロキシメチル)カルボン酸の製造法
US3201468A (en) Preparation of alpha-isonitrosoketones by nitrosation of ketones
JPH0730004B2 (ja) グリコロニトリルの製造方法