CS209467B2 - Regulation device for adjusting the choke position - Google Patents

Regulation device for adjusting the choke position Download PDF

Info

Publication number
CS209467B2
CS209467B2 CS738388A CS838873A CS209467B2 CS 209467 B2 CS209467 B2 CS 209467B2 CS 738388 A CS738388 A CS 738388A CS 838873 A CS838873 A CS 838873A CS 209467 B2 CS209467 B2 CS 209467B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
control device
choke
coil
heater
heat
Prior art date
Application number
CS738388A
Other languages
English (en)
Inventor
James J Armstrong
Original Assignee
Texas Instruments Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Texas Instruments Inc filed Critical Texas Instruments Inc
Publication of CS209467B2 publication Critical patent/CS209467B2/cs

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02MSUPPLYING COMBUSTION ENGINES IN GENERAL WITH COMBUSTIBLE MIXTURES OR CONSTITUENTS THEREOF
    • F02M23/00Apparatus for adding secondary air to fuel-air mixture
    • F02M23/04Apparatus for adding secondary air to fuel-air mixture with automatic control
    • F02M23/10Apparatus for adding secondary air to fuel-air mixture with automatic control dependent on temperature, e.g. engine temperature
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02MSUPPLYING COMBUSTION ENGINES IN GENERAL WITH COMBUSTIBLE MIXTURES OR CONSTITUENTS THEREOF
    • F02M1/00Carburettors with means for facilitating engine's starting or its idling below operational temperatures
    • F02M1/08Carburettors with means for facilitating engine's starting or its idling below operational temperatures the means to facilitate starting or idling becoming operative or inoperative automatically
    • F02M1/10Carburettors with means for facilitating engine's starting or its idling below operational temperatures the means to facilitate starting or idling becoming operative or inoperative automatically dependent on engine temperature, e.g. having thermostat
    • F02M1/12Carburettors with means for facilitating engine's starting or its idling below operational temperatures the means to facilitate starting or idling becoming operative or inoperative automatically dependent on engine temperature, e.g. having thermostat with means for electrically heating thermostat
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02TCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO TRANSPORTATION
    • Y02T10/00Road transport of goods or passengers
    • Y02T10/10Internal combustion engine [ICE] based vehicles
    • Y02T10/12Improving ICE efficiencies

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Means For Warming Up And Starting Carburetors (AREA)
  • Control Of Throttle Valves Provided In The Intake System Or In The Exhaust System (AREA)
  • Air-Conditioning For Vehicles (AREA)
  • Combined Controls Of Internal Combustion Engines (AREA)

Description

(54) Regulační zařízení pro nastavování polohy sytiče i
Vynález se týká regulačního zařízení pro nastavování polohy sytiče u motorových vozidel při vzrůstu teploty motoru po jeho uvedení do chodu, které mění periodu nastavování sytiče v závislosti na okolní teplotě.
U běžných zařízení pro regulaci automobilového sytiče je termostatická kovová cívka, tepelně spojená s motorem, ohřívána po spuštění motoru při vzrůstu jeho teploty, takže se tato cívka pohybuje a otevírá ventil sytiče, který umožňuje přístup většího množství vzduchu do karburátoru. Často je vakuového systému motoru užíváno pro odvádění topných plynů z výfukového potrubí běžným regulačním zařízením za účelem rychlejšího ohřevu termostatické kovové cívky v rám-ci odezvy na zvyšující se teplotu motoru. Tímto způsobem poskytuje běžné regulační zařízení bohatou směs vzduchu a paliva motoru v okamžiku jeho spouštění za účelem usnadnění spouštění, avšak poté, oo motor dosáhl své normální provozní teploty, poskytuje chudší směs vzduchu a paliva za účelem dosažení větší úspory paliva. U tohoto běžného uspořádání bylo zjištěno, že spolehnutí na přenos tepla z motoru pro ohřev termostatické kovové cívky regulačního zařízení sytiče je nejisté a způsobuje za četných různých podmínek obtíže. Například je systém nespolehlivý ve vyšších výskách. Bylo rovněž zjištěno, zejména v podmínkách nižší okolní teploty, že běžná regulační zařízení mají tendenci ponechávat ventil sytiče v jeho počáteční, téměř zcela uzavřené poloze po- příliš dlouhou dobu po spuštění motoru, takže směs vzduchu a paliva přiváděná motoru je zbytečně bohatá během alespoň části této - doby. Podobně mají běžná regulační zařízení tendenci vyžadovat příliš dlouhou dobu pro úplné otevření ventilu sytiče, zejména při vyšší okolní teplotě, takže částečně obohacená směs vzduchu a paliva je přiváděna motoru déle, než je nutno. Výsledkem tohoto přivádění zbytečně bohaté směsi vzduchu a paliva motoru v různých stupních jeho- ohřívání je nadměrná emise nečistot ve výfukových plynech motoru během jeho spouštění.
Úkolem tohoto vynálezu je zhotovit nové a zlepšené zařízení pro regulaci ventilu automobilového- systiče, které značně snižuje množství nečistot vylučovaných automobilovým motorem, které je spolehlivé a které má dlouhou životnost, je konstrukčně jednoduché, levné a robustní a které lze užít ve spojení s různými typy automobilových motorů.
Úkol je vyřešen regulačním zařízením pro nastavení polohy sytiče podle vynálezu, je209467 hož podstata spočívá v tom, že obsahuje zařízení reagující na teplo,, pohyblivé při zvyšování své teploty, první elektrický ohřívač, uspořádaný nad zařízením reagujícím na teplo, termostatický spínač, spojený se zdrojem elektrické energie, a přídavný elektrický ohřívač, který lze napájet ze zdroje elektrické energie.
U výhodného provedení regulačního zařízení podle vynálezu je zařízení reagující na teplo· opatřeno skříní, která je obklopuje.
Podle jiného znaku vynálezu je zařízením reagujícím na teplo· termostatická cívka.
Dalším znakem . regulačního zařízení podle vynálezu je, že každý z elektrických ohřívačů je tvořen elektrickým odporovým prvkem typu se samočinnou regulací, který má kladný tepelný koeficient odporu.
Podle jiného· znaku vynálezu jsou termostatická cívka a elektrické ohřívače upevněny na teplovodivém prvku z tepelně a elektricky vodivého kovu.
Dále se regulační zařízení podle vynálezu vyznačuje tím, že teplovodivý prvek je opatřen vložkou, k níž je upevněn jeden konec termostatické cívky a okolo níž je tato· cívka navinuta, přičemž teplovodivý prvek dále vykazuje deskovou část, na niž je upevněna vložka a jejíž dolní plocha probíhá nad termostatickou cívkou, přičemž každý z elektrických ohřívačů je namontován na horní ploše deskové části teplovodivého prvku.
Jiným znakem vynálezu je skutečnost, že skříň je zhotovena z dielektrického materiálu, z částí skříně, která tvoří komoru a má vyčnívající hranu, tvořící dutinu uvnitř komory, přičemž desková část teplovodivého prvku · je umístěna na hraně nad dutinou a jeho vložka vystupuje z deskové části do komory.
Podle dalšího znaku vynálezu je každý elektrlcký ohřívač tvořen kotoučem · z keramického odporového materiálu.
U dalšího výhodného provedení vynálezu je kotouč opatřen kovovými · povrchovými vrstvami, které jsou upevněny ke každé z protilehlých stran a provedeny jako elektrické kontakty.
Jiným znakem vynálezu je, že odporový materiál obsahuje titanát barnatý, dotovaný Lanthanem.
Podle jiného znaku vynálezu je jedna strana kotouče opatřena kovovou povrchovou vrstvou, tvořící elektrický kontakt, který je ve styku s deskovou částí uvnitř dutiny a elektricky vodivě spojen s teplovodivým prvkem.
Konečně se zařízení podle vynálezu vyznačuje tím, že alespoň dvě části kovové povrchové vrstvy jsou odděleně upevněny vedle sebe na jedné straně kotouče a tvoří přídavné elektrické kontakty pro odporový ohřívač.
Zlepšené zařízení pro regulaci automobilového sytiče snižuje obsah nečistot automo4 bilových výfukových plynů tím, že reguluje sytič · tak, že poskytuje motoru s vnitřním spalováním směs vzduchu a paliva obohacenou palivem ponze tehdy, je-li taková obohacená směs nutná · pro usnadnění spuštění motoru, a chudší směs vzduchu a paliva, jakmile je motor schopen pracovat s chudší směsí, zatímco se ohřívá na svou normální provozní teplotu.
Další výhody a podrobnosti regulačního zařízení ventilů automobilového · sytiče podle tohoto vynálezu jsou zřejmé · z následujícího podrobného popisu výhodných provedení vynálezu, který se týká výkresů, na nichž:
Obr. 1 je nárys zlepšeného regulačního zařízení podle tohoto vynálezu, obr. 2 je zvětšený řez 2—2 podle obr. 1, obr. 3 je zvětšený řez 3—3 podle obr. 1, obr. 4 je schematický diagram· znázorňující činnost regulačního zařízení podle obr. 1, obr. 5 je řez · podobný obr. 2, znázorňující další provedení regulačního zařízení podle tohoto vynálezu, obr. 6 je zvětšený názorný pohled na součást, jíž je užito v regulačním zařízení podle · obr. 5, obr. 7 je řez podobný obr. 2 znázorňující další provedení regulačního zařízení podle tohoto vynálezu, a obr. 8 je schematický diagram, podobný obr. 4, znázorňující činnost regulačního zařízení podle obr. 7.
Na obr. 1 až 3 je vztahovou značkou označeno nové a zlepšené zařízení 10 pro regulaci automobilového sytiče podle tohoto vynálezu. Jak je z výkresu patrno, zahrnuje regulační zařízení 10 skříň 12, opatřenou částí 14, tvořící komoru 16, opatřenou vyčnívající hranou 18, tvořící dutinu 20, a opatřenou přídavnou přírubou 22, tvořící jiné vybrání 24, které vykazuje část s menším · průměrem, tvořící rameno · 2б uvnitř vybrání. Jak bude zřejmé, je skříň 12 s výhodou zhotovena ze silného, pevného dielektrickéhO' materiálu, jako je nylon se skleněnými vlákny nebo podobně.
Jak je obzvláště znázorněno na obr. 2 a 3, zahrnuje zařízení 10 pro regulaci · sytiče teplovodivý prvek 28, vykazující · deskovou část 30, spočívající na vyčnívající · hraně 18 a uzavírající dutinu 20 skříně, a vykazující pár ramen 32, která · vyčnívají radiálně vnějším směrem z desky teplovodivého· prvku 28 a směrem vzhůru podél vyčnívající hrany 18 (viz obr. 3) a jsou opatřena jednotlivými nýty 34, s nimiž jsou zhotovena · v jednom celku, a tyto nýty vyčnívají směrem vzhůru z konců ramen 32. Nýty 34 procházejí otvory 36 ve skříni 12 a otvory 38 v odpovídajících základových deskách 40 (viz obr. 1) a jsou na svých koncích zploštěny za účelem pevného· spojení desky · teplovodivého prvku 28 s vyčnívající hranou 18 skříně a za účelem pevného spojení každé ze · zákla209467 dových desek 40 s vnějšími plochami skříně. Základové desky 40 se táhnou po stranách skříně 12 a přesahují prstencovou přírubu 42 skříně. Jak je obzvláště patrno z obr. 3, teplovodivý prvek 28 je opatřen vložkou 44, která může obsahovat oddělený prvek upevněný ke zbytku teplovodivého prvku nebo zhotovený v jednom celku s teplovodivým prvkem. S výhodou je teplovodivý prvek 28 zhotoven z kovu majícího velkou tepelnou vodivost a zpravidla je zhotoven z oceli za studená válcované, přičemž vložka 44 Je zhotovena z mosazi.
U zařízení 10 pro regulaci sytiče jsou ve vložce 44 teplovodivého prvku 23 zhotoveny štěrbiny 46 a jeden konec 50 termostatické kovové cívky 48 je zasunut do jedné ze štěrbin vložky, přičemž termostatická kovová cívka 48 je spirálně navinuta ze složeného, několikavrstvového termostatického kovového pásku a je na svém druhém konci opatřena stopkou 52, která vyčnívá radiálně vnějším směrem cívky. S výhodou je například termostatická kovová cívka 48 tvořena vrstvou kovu 47 mající relativně velký koeficient tepelné roztažnosti, který je metalurg gicky spojen s druhou vrstvou kovu 49, majícího relativně nízký koeficient tepelné roztažnosti. Uložení konce 50 cívky do štěrbiny vložky bezpečně spojuje termostatickou kovovou cívku s teplovodivým prvkem 28 a udržuje konec cívky v pevné poloze v regulačním zařízení 10.
U tohoto uspořádání se spirálová termostatická cívka 48 roztáčí a pohybuje stopkou 52 cívky (ve směru pohybu hodinových ruček, relativně vzhledem k regulačnímu zařízení, jak je patrno z obr. 1) v případě ohřevu termostatické kovové cívky. V případě potřeby je štěrbina 46 vložky 44 po zasunutí konce 50 cívky sevřena za účelem zajištění bezpečného upevnění cívky k vložce.
Podle tohoto· vynálezu jsou k teplovodivému prvku 28 uvnitř dutiny 20 skříně upevněny dva samočinně se regulující elektrické odporové ohřívače 54 a 56 tak, že každý z nich je tepelně spojen s termostatickou kovovou ' cívkou 48 prostřednictvím teplovodivého prvku. Zpravidla je každý z ohřívačů 54, 56 tvořen kotoučem 53, 59 z odporového materiálu, na němž jsou proti sobě upevněny kovové povrchové vrstvy 55, 61 a 57 a 63, které slouží jako elektrické přípoje pro ohřívače. Povrchové vrstvy 57 a 63 ohřívače jsou s výhodou připevněny k teplovodivému prvku 28 užitím elektricky vodivého - epoxidového lepu s kovovými vlákny nebo podobného materiálu, nebo mohou být v případě potřeby k teplovodivému prvku 28 připájeny.
S výhodou jsou například kotouče 53, 59 ohřívačů zhotoveny z materiálu majícího kladný teplotní koeficient odporu, který vykazuje velmi nízký odpor v případě průchodu elektrického proudu odporovým materiálem při teplotě místnosti, avšak který se sám ohřívá v rámci velmi krátkého časového intervalu na jinou teplotu, při níž velmi rychle vzrůstá odpor materiálu ohřívače.
Tloušťka kotouče 53 činí zpravidla například cca 0,1524 cm, zatímco jeho průměr činí 1,6 cm, a kotouč je zhotoven z titanátu barnatého, dotovaného- lanthanem, majícího empirický vzorec Ba0>997Lao.mnTiO/. Tento ohřívač vykazuje odpor 1,5 až 3,5 Ohmů při teplotě místnosti a odpor několika tisíc Ohmů při vyšší teplotě 120 °C. Ohřívač 56 je zpravidla zhotoven ze stejného materiálu a má stejnou tloušťku a menší průměr, za tím účelem, aby vykazoval odpor 8 ohmů při teplotě místnosti. Elektrické odporové -ohřívače tohoto typu jsou samočinně se regulující v tom smyslu, že pokud dosáhnou své zvýšené teploty a vykazují značně zvětšený odpor, snižuje se proud, kterými jimi protéká, takže se jejich teplota stabilizuje na 120 °C a následně protékající proud v odporech slouží pro· udržení těchto ohřívačů na této- teplotě. Budiž zřejmé, že ačkoli jsou samočinně se regulující ohřívače 54 a 56 popsány v tom smyslu, jako by byly ' zhotoveny z téhož materiálu s kladným teplotním koeficientem odporu a měly různý průměr, aby vykazovaly různé odpory při teplotě místnosti, mohly by v rámci tohoto vynálezu mít stejnou velikost, nebo by -mohl být ohřívač 56 zhotoven z materiálu vykazujícího. nižší nebo vyšší, zvýšenou nebo stabilizační teplotu. Jak je zřejmé, . samočinně se regulující ohřívače popsaného typu jsou relativně necitlivé na změny napětí od 6 do 16 V [stejnosměrných] a mohou odolávat přepětí, které je desetinásobné oproti normální napěťové úrovni. Tyto- materiály ohřívačů jsou proto velmi vhodné pro· užití v automobilových elektrických systémech.
Podle tohoto vynálezu je každý z těchto samočinně -se regulujících ohřívačů uspořádán tak, aby ohříval stejný teplovodivý prvek 28, avšak jsou upraveny tak, aby byly aktivizovány za různých podmínek. Takže pružinový kontakt 58 z elektricky vodivého kovového materiálu je připevněn ke skříni 12 uvnitř její dutiny 20 pomocí elektricky vodivého kovového nýtu 60, takže pružinový kontakt 58 pružně dosedá na kontaktní povrchovou vrstvu 55 ohřívače 54, přičemž jeden konec 65 nýtu 60 vystupuje do vybrání 24 skříně 12 a slouží jako elektrický kontakt. Dále mžikový termostatický spínač 62 opatřený otvorem 67, je rovněž umístěn ve vybrání 24 skříně 12, přičemž jeho obvod -spočívá na rameni 26 skříně - 12. Přídavný pružinový kontaktní - člen 64, třínožce podobné konfigurace, - je opatřen elektrickým kontaktem 66, upevněným uprostřed třínožky a je umístěn ve vybrání 24 skříně 12 na vrcholu termostatického spínače 62, přičemž třínožkový kontakt 66 je, jak je znázorněno· na obr. 2, uložen do otvoru 67 spínače. Konečná elektrická kontaktní deska 68, mající koncovou část 69, je .umístěn přes vybrání 24 skříně s vrstvou dielektrlckého materiálu 70 a je připevněna ke skříni 12 s dielektrickou vrstvou šroubem 72 nebo podobným způsobem, čímž přidržuje termostatický spínač 62 a pružný třínožkový kontakt 66 uvnitř vybrání skříně. Termostatický spínač 62 je zhotoven z vybraného dvojkovového materiálu a vykazuje obvykle zvolený tvar mísy, takže při zvolené okolní teplotě, například nižší než 15 °C, je spínač umístěn způsobem znázorněným na obr. 2 a udržuje třínožkový kontakt 66 mimo· záběr s koncem 65 nýtu 60, avšak tak, že při okolní teplotě vyšší než 15 °C se spínač 62 překlopí do opačné polohy znázorněné na obr. 3, a uvede třínožkový kontakt 66 do styku s nýtovým kontaktem 65. S výhodou je mezi kontaktní deskou 68 a skříní 12 okolo vybrání 24 sevřeno těsnění 74, jak je znázorněno na obr. 2 a 3, za účelem účinného utěsnění vybrání 24 skříně 12 proti okolní vlhkosti.
V regulačním zařízení 10 je přídavný pružinový kontakt 76 z elektricky vodivého kovového .materiálu rovněž připevněn ke skříni 12 uvnitř jejího vybrání 20 prostřednictvím nýtu 78, takže pružinový kontakt 76 pružně dosedá na kontaktní povrchovou vrstvu 61 ohřívače 56, přičemž nýt 78 rovněž napomáhá k upevnění kontaktní desky 68 na skříni 12 a k elektrickému spojení pružného kontaktu 76 s kontaktní deskou 68, jak je znázorněno na · obr. 2.
Jak bude zřejmé, výše popsané zařízení 10 pro regulaci sytiče je upraveno tak, aby mohlo být namontováno na běžný automobilový karburátor za účelem regulace činnosti ventilu sytiče v karburátoru. Jelikož tyto karburátory jsou dobře známé, není jejich podrobná konstrukce znázorněna, avšak je zřejmé, že karburátor zahrnuje zahnutou páku 80, označenou přerušovanou čarou na obr. 2 a 3, která je upravena tak, aby se otáčela za účelem otevírání a uzavírání ventilu sytiče [neznázorněno] prostřednictvím vhodného běžného· spojení, přičemž je · uložena v kovovém pouzdře 82 zahnuté páky, vyznačeném přerušovanou čarou. U takových běžných konstrukcí karburátoru je upotřebeno vedení 84, znázorněné přerušovanou čarou, které vede teplé plyny z výfukového potrubí motoru do pouzdra 82 zahnuté páky, jak je vyznačeno šipkou 86 na obr. 2, tak, že komora pouzdra zahnuté páky je ohřívána těmito plyny od okamžiku vzrůstu teploty motoru po jeho spuštění. Podle tohoto vynálezu je regulační zařízení 10 namontováno na pouzdře 82 zahnuté páky 80 běžného karburátoru pomocí kovové prstencové svěrky 88, vyznačené přerušovanou čarou, takže termostatická kovová cívka 48 regulačního· zařízení je uspořádána tak, aby byla v kontaktu se zahnutou páskou 80, jak je znázorněno na obr. 2. Kovová prstencová svěrka 88, zachycující základové desky 40 re gulačního zařízení 10, slouží ke spojení základových desek s kovovým pouzdrem 82 zahnuté .páky, za účelem elektrického uzemnění regulačního zařízení 10. Jak je zřejmé je zařízení 10 pro regulaci sytiče upraveno tak, aby se v případě svého upevnění na pouzdro 82 zahnuté páky 80 otáčelo s uvolněnou svěrkou 88, dokud nedojde k záběru .stopky 52 termostatické kovové cívky v regulačním zařízení se zahnutou pájkou 80 při zvoleném tlaku a předem stanovené teplotě cívky, jak je znázorněno· na obr. 2.
Podle tohoto vynálezu je zařízení 10 pro regulaci sytiče, jak je nejlépe znázorněno na obr. 4, elektricky spojeno se zdrojem energie, například s automobilovou baterií 90, s automobilovým alternátorem nebo v případě potřeby s jiným zdrojem energie, prostřednictvím spínače 92 zapalování vytvořením elektrického spojení s koncovou čáistí 69 kontaktní desky 68.
V provozu vykonává regulační zařízení 10 sytiče podle tohoto vynálezu regulaci sytiče způsobem, který značně snižuje množství nečistot ve výfukových plynech vylučovaných motorem, zatímco motor zahřívá na svou normální provozní teplotu. To jest, jak bylo popsáno, je termostatická kovová cívka uspořádána v regulačním zařízení 10 tak, aby v případě, když je regulační zařízení namontováno na zvolené části motoru, jako je pouzdro 82 zah uté páky 80 karburátoru, pohybovala . zahnutou pákou 80 v případě svého ohřevu. V tomto ohledu bylo zjištěno, že termostatická kovová cívka ·48, ' jíž je užito· v regulačním zařízení sytiče bude mít značnou délku a hmotu za účelem poskytnutí krouticího momentu nutného· · pro pohyb ventilu sytiče běžného karburátoru a za účelem úhlového pohybu zahnuté páky 80 v rozsahu 45°, nutného k otevření ventilu .sytiče a běžného karburátoru v úhlu 45°, který je považován za úplně otevřenou polohu. Podle toho, když byla taková termostatická kovová cívka ohřátá přenosem tepla od motoru při vzrůstu jeho teploty v případě běžného regulačního zařízení sytiče, bylo zjištěno, že zejména při nižších okolních teplotách, řádově —16 °C, je po spuštění motoru zapotřebí značné doby předtím, než se velká hmota termostatické kovové cívky ohřeje z okolní teploty —16 °C na takovou teplotu, při níž se cívka . začíná rozvíjet a pohybovat zahnutou pákou 80 za úČelem započetí otevíracího cyklu ventilu sytiče karburátoru. Během této doby poskytuje karburátor motoru palivovou směs maximální bohatosti, i kdyby mohl motor bezprostředně po spuštění pracovat s chudší směsí, za účelem snížení emise nečistot po většinu této . doby.
U zařízení 10 pro. regulaci sytiče podle tohoto vynálezu je však ohřívač 56 aktivizován ihned po spuštění motoru a je velmi rychle ohřát na svou vyšší nebo stabilizač209467 ní teplotu. Výsledkem je, že teplovodivý prvek 28 se rychle ohřívá směrem ke stabilizační teplotě ohřívače 56 a termostatická kovová cívka 48, tepelně spojená s ohřívačem 56 teplovodivým prvkem 28, se rychle ohřívá na teplotu, při níž se začíná · rozvíjet a .otevírat ventil sytiče, i když byl motor spuštěn v podmínkách nízké okolní teploty. Je-li k teplovodivému prvku 28 a tudíž k cívce 48 přiváděno další teplo prostřednictvím ohřívače 56, pokračuje pohyb cívky zvolenou rychlostí a otevírání ventilu sytiče karburátoru. To jest, jako je znázorněno na obr. 2 a 4, dojde k sepnutí spínače 92 zapalování, je k ohřívači 56 přivedena energie z baterie 90 prostřednictvím kontaktní desky 68, nýtu 78, pružinového kontaktu 76, ohřívače 56, teplovodivého prvku 28 a základové desky 40, přiléhající k pouzdru 82 zahnuté páky 80. Poté, když se cívka 48 ohřeje na teplotu, při níž začíná otevírání ventilu sytiče, zmenšuje se teplotní rozdíl mezi cívkou 48 a teplovodivým prvkem 28, takže ohřev cívek 48 se zpomalí na zvolenou rychlost tak, aby regulační zařízení 10 regulovalo sytič ve smyslu poskytování částečně obohacené směsi vzduchu a paliva motoru po dobu zvoleného intervalu. Jak je zřejmé, tento časový interval se poněkud mění s okolní teplotou, jelikož přenos tepla od teplovodivého prvku 28, k cívce 48 se mění na základě tepelných ztrát do okolního prostředí. n
Je rovněž zřejmé, že pokud by byla termostatická kovová cívka 48 ohřívána pouze přenosem tepla z motoru po jeho spuštění, jak je tomu v případě běžného zařízení pro regulaci sytiče, zůstával by ohřev cívky 48 na teplotu nutnou pro její rozvinutí do bodu, v němž by došlo k plnému otevření ventilu sytiče, nezbytně pozadu za dobou, kdy motor dosáhl své normální provozní teploty.
Je tomu tak zejména proto, že uzavírání sytiče má ve svých koncových fázích tendenci probíhat velmi pomalu v případě, kdy postupně se zmenšující teplotní rozdíl mezi teplovodivým prvkem a cívkou zpomaluje rychlost vzrůstu teploty cívky. Během této zpožďovací periody by zařízení pro regulaci sytiče rovněž poskytovalo motoru bohatší x palivovou směs, než je zapotřebí, takže by opět nastala nadměrná emise nečistot. V tomto ohledu bylo zjištěno, že zejména v případě, kdy je okolní teplota relativně vysoká, například nad 15 °C, má tato zpožďovací perioda tendenci nechat dojít ke značnému zbytečnému vylučování nečistot výfukových plynů.
U zařízení 10 pro regulaci sytiče podle tohoto vynálezu pracuje však termostatický spínač 62 jako spínací spínač okolní teploty. Takže je-li motor spouštěn za podmínek okolní teploty, obnášející 15 °C a více, bude termostatický spínač 62 v případě uzavření spínače 92 zapalování za účelem spuštění motoru v poloze znázorněn na obr.
3. Podle toho je ohřívač 54 aktivizován bezprostředně při · motoru v činnost prostřednictvím kontaktní desky 68, pružinového kontaktního členu 64 a jejího kontaktu 66, nýtu 60, pružinového kontaktu 58, ohřívače 54, teplovodivého prvku 28 a základových desek 40, přiléhajících k pouzdru 82 zahnuté páky 80. Takže za těchto podmínek okolní teploty kooperují ohřívače 54 a 56 za účelem rychlejšího ohřevu teplovodivého prvku 28, než bylo dosaženo v případě aktivizace pouze jednoho ohřívače 56. Výsledkem je velmi rychlý ohřev termostatické kovové cívky 48 na teplotu nutnou pro vyvolání pohybu zahnuté páky 80 pro plné otevření ventilu sytiče karburátoru po uvedení motoru do chodu za účelem opětného snížení emise nečistot ve výfukových plynech motoru na minimum.
U regulačního zařízení podle tohoto vynálezu _ nastává přenos tepla v regulačním zařízení 10 z teplovodivého prvku 28 na termostatický spínač 62, i když je motor uveden do chodu při okolních teplotách nižších než -j- 15 °C, takže termostatický spínač 62 se následně pohybuje do polohy znázorněné na obr. 3 při většině podmínek okolní teploty za účelem aktivizace ohřívače 54 poté, co byla termostatická kovová cívka 48 v podstatě ohřátá ohřívačem 56. Tímto způsobem je termostatický spínač 62 obvykle ovládán za účelem jeho pohybu dopolohy uzavřeného obvodu, znázorněné na obr. 3, během regulačmho cyklu sytiče a nevládání termostatického- spínače 62 zajišťuje rychlý ohřev cívky 48 i při teplotách nižších než 15 °C.
Zpravidla, například vykazuje-li termostatická cívka 48 obvyklou hmotu a výše . popsané vlastnosti, je regulační zařízení 10 podle tohoto vynálezu upraveno tak, aby rychle začalo otevírat a dosáhlo plného· otevření sytiče ve 20 sekundách nebo· dříve po uvedení motoru do chodu při 38,5 °C. S podobně rychlým započetím otevírání dosáhne regulační zařízení plného· otevření v 60 sekundách při 15 °C a ve 300 sekundách při —16,5 °C.
Nejdůležitější je, že každý z ohřívačů 54 a 56 je samočinně -se regulujícího typu, takže vykazuje nízký elektrický odpor při svém počátečním ohřívání, avšak vykazuje prudce vzrůstající odpor v případě, kdy se samočinně zahřívá na svou anomální nebo' stabilizační teplotu.
Tímto způsobem· je samočinně zabráněno ohřevu ohřívačů 54, 56 nad jejich anomální nebo stabilizační teplotu. Výsledkem je, že spotřeba energie ohřívačů je po dosažení jejich anomálních teplot velmi nízká a pro zajištění jejich dlouhé životnosti je samočinně zabráněno jejich přehřívání. Je zřejmé, že pokud je zařízení 10 pro regulaci sytiče podle tohoto1 vynálezu užito· pro regulaci karburátoru, u něhož je pouzdro zahnuté páky 80 ohříváno teplými plyny, při209467 vaděnými k němu způsobem vyznačeným šipkou 86 na obr. . 2, je uspořádání výše popsaného regulačního zařízení 10 účinné v případě takového umístění termostatické cívky 48 regulačního zařízení 10, při němž dochází k přenosu tepla od motoru. Podle toho jsou ohřívače 54 a 56 zhotoveny úměrně pro kooperaci s teplem, přenášeným na cívku ' ' 48 z motoru pro zajištění, že otevírání sytiče nastává požadovanou rychlostí, jak bylo výše popsáno.
U jiného výhodného provedení zařízení pro regulaci sytiče podle tohoto vynálezu je vyšší hospodárnosti ve výrobě ' dosaženo užitím jediného topného prvku, který slouží jako dva oddělené ohřívače. Takže jak je znázorněno na obr. 6, je samočinně se regulující elektrický odporový ohřívač 94 typu výše popsaného, s ohledem na ohřívače 54 a 56, tvořen kotoučem 93 z titanátu barnatého, dotovaného lanthanem, a kovovými povrchovými vrstvami 97, 99 a 101, sloužícími jako elektrické kontakty ohřívače. Tento elektrický topný prvek je pak umístěn v obdobném zařízení 100 pro regulaci sytiče, je v podstatě podobné výše popsanému zařízení 10 pro regulaci sytiče, pročež jsou odpovídající části označeny stejnými vztahovými značkami, jichž je užito v popise regulačního zařízení 10. V zařízení 100 pro regulaci sytiče jsou však oddělené ohřívače 54, ' 56 nahrazeny jediným odporovým ohřívačem 94, znázorněným· na obr. 6, který je v regulačním zařízení 100 uspořádán tak, aby se pružinový kontakt 58 dotýkal kovové povrchové vrstvy 97 ohřívače, zatímco se pružinový kontakt 76 dotýká jeho druhé kovové povrchové vrstvy 99.
Pokud je u tohoto uspořádání přiváděn elektrický proud k ohřívači 95 pouze prostřednictvím pružinového kontaktu 76, je ohřívač účinně aktivizován pouze mezi oblastmi kovových povrchových vrstev 99 a 101, takže teplo je účinně generováno pouze touto částí ohřívače. Toto ' vyzařované teplo je pak vedeno k teplovodivému prvku '128 za účelem započetí ohřevu termostatické kovové cívky 48. Špatná tepelná a elektrická vodivost tělesa ohřívače účinně zpožďuje ohřev celého ohřívače po značnou dobu, takže v tomto provozním módu pracuje odporový ohřívač 94 podobně jako ohřívač 56 zařízení 10 pro regulaci sytiče. Na druhé straně, pokud se · vyskytnou takové podmínky okolní teploty, že elektrický, proud je přiváděn k ohřívači 94 oběma povrchovými vrstvami 97 á 99, je za účelem poskytnutí tepla teplovodivému prvku 28 aktivizován celý odporový ohřívač 96, který pak pracuje podobně jako ohřívače 54 a 56 v zařízení 10 pro regulaci sytiče. Jak je zřejmé, umístění linie 96 zářezu je zvoleno· tak, aby došlo k vytvoření těchto dvou částí · odporového ohřívače 96 s požadovanými relativními vlastnostmi, týkajícími se ohřevu, pro dosažení požadovaného typu regulace sytiče.
U jiného praktického provedení tohoto vynálezu, znázorněného na obr. 7, je zařízení 110 pro regulaci · sytiče · podle tohoto vynálezu opatřeno samočinně se regulujícím elektrickým odporovým ohřívačem, který · je tepelně spojen s termostatickým spínačem 62 za účelem zajištění okamžitého plného otevření ventilu sytiče po uvedení motoru do chodu. Jak je zřejmé, je zařízení 110 pro regulaci sytiče, znázorněné na obr. 7, obecně podobné · výše popsanému zařízení 10 pro regulaci sytiče, přičemž odpovídajících vztahových značek je užito pro označení částí regulačního· zařízení 110, · ’ které odpovídají částem regulačního zařízení 10.
U zařízení 110 pro regulaci sytiče je však vybrání 24 skříně rozšířeno za účelem · vytvoření dvou oddělených částí 23 a 25, které jsou vzájemně spojeny. Samočinně se regulující odporový ohřívač 56 je pak · namontován v části 25 na kovové základové desce
112. Přídavný třínožkový kontaktní · člen 114, opatřený kontaktem- 116, je pak umístěn v části 25 vybírání za účelem elektrického spojení s ohřívačem 56 a kontaktní deskou 68. Základová · deska 112 je pak · elektricky spojena s teplovodivým prvkem · 28 prostřednictvím nýtu 118 a vodivého· kovového pásku 120, přičemž nýt je spojen se základovou deskou a pásek pro zajištění těchto členů je připevněn ke skříni 12, jak je znázorněno na ·obr. 7, a druhý konec pásku 120, · který není znázorněn, je, · jak je zřejmé, spojen se skříní 12 zachycením konce pásku mezi ramenem 32 teplovodivého prvku a skříní pomocí nýtu 32 teplovodivého prvku.
U tohoto· provedení vynálezu, jak je znázorněno na obr. 8, způsobí sepnutí spínače 92 zapalování za účelem uvedení motoru do chodu například při okolní teplotě nižší než 16 °C bezprostřední aktivizaci ohřívače ·· 56 regulačního zařízení 110. Tento ohřívač 56 je tepelně spojen s termostatickým diskovým spínačem 62 v druhé části 23 vybrání skříně 12, · takže po uplynutí zvoleného krátkého časového intervalu spínač 62 sepne a zaktivizuje ohřívač 54 způsobem výše popsaným. Avšak je-li diskový · spínač 62 dostatečně ohřát, aby jeho činnost zaktivizovala o„ hřívač 54, je termostatická kovová cívka 48 rychle ohřívána a vyvolá otevírání sytiče a poté, pc uplynuti zvolenéhc dalšího časového intervalu, je úplně ohřátá a dochází k plnému otevření ventilu sytiče karburátoru. Samozřejmě, je-li motor uveden do chodu při teplotách vyšších než okolní teplota 15 °C, kdy dochází k uvedení diskového spínače 62 v činnost v okamžiku spuštění motoru, je ohřívač 54 zaktivizován v okamžiku spuštění motoru za účelem rychlejšího vyvolání otevření sytiče a rychlejšího ohřevu termostatické cívky 48. Jak je zřejmé, tato alternativní konstrukce zařízení pro regulaci sytiče je obzvláště vhodná pro užití v případech, kdy je termostatická kovová cívka 48
2094B7 zvolena tak, že se začíná rozvíjet za účelem ovládání zahnuté páky při zcela nízkých teplotách.
Rovněž je zřejmé, že ačkoliv byla podrobně popsána určitá provedení zařízení pro regulaci sytíce podle tohoto vynálezu prostřednictvím jeho vyobrazení, zahrnuje tento· vynález všechny modifikace a ekvivalenty uvedených provedení, spadající do rámce přiložených nároků.

Claims (12)

  1. PREDMÉT VYNALEZU
    1. Regulační zařízení pro nastavování polohy sytiče u motorových vozidel při vzrůstu teploty motoru po jeho uvedení do Chodu, které mění periodu nastavování sytiče v závislosti na okolní teplotě, vyznačené tím, že obsahuje zařízení, reagující na teplo pohyblivé při zvyšování své teploty, první elektrický ohřívač (54, 94 j, uspořádaný nad zařízením reagujícím na teplo, termostatický spínač (62), spojený se zdrojem (90) elektrické energie, a přídavný elektrický ohřívač (56), který lze napájet energií ze zdroje (90) elektrické energie.
  2. 2. Regulační zařízení podle bodu . 1, vyznačené tím, že zařízení reagující na teplo je opatřeno skříní (12), která je obklopuje.
  3. 3. Regulační zařízení podle bodů 1 nebo 2, vyznačené tím, že zařízením reagujícím na teplo je termostatická cívka (48).
  4. 4. Regulační zařízení podle bodu 3, vyznačené tím, že každý z elektrických ohřívačů (54, 56, 94) je tvořen elektrickým odporovým topným prvkem typu se samočinnou regulací, který má kladný tepelný koeficient odporu.
  5. 5. Regulační zařízení podle bodů 3 nebo 4, vyznačené tím, že termostatická cívka (48) a elektrické ohřívače (54, 56, 94) jsou upevněny na teplovodivém prvku (28) z tepelně a elektricky vodivého kovu.
  6. 6. Regulační zařízení podle bodu 5, vyznačené tím, že teplovodivý prvek (28) je · opatřen vložkou (44), k níž je upevněn jeden konec (50) termostatické cívky (48) a okolo níž je tato cívka (48) navinuta, přičemž teplovodivý prvek (28) dále vykazuje deskovou část (30), na niž je upevněna vložka (44) a jejíž dolní plocha probíhá nad termostatickou cívkou (48), přičemž každý z elektrických •ohřívačů (54, 56, 94) je namontován na horní ploše deskové části (30) teplovodivého prvku (28).
  7. 7. Regulační zařízení podle jednoho z bodů 2 až 6, vyznačené tím, že skříň (12) je zhotovena z dielektrického materiálu, s částí (14) skříně, která tvoří komoru (16) a má vyčnívající hranu (18), tvořící dutinu (20) uvnitř komory (16), přičemž desková část (30) teplovodivého prvku je umístěna na hraně nad dutinou (20) a jeho vložka (44) vystupuje z deskové části (30) do komory .(16).
  8. 8. Regulační zařízení podle bodu 7, vyznačené tím, že každý elektrický ohřívač (54, 56, 94) je tvořen kotoučem (53, 59, 93) · z keramického· odporového materiálu.
  9. 9. Regulační zařízení podle bodu 8 vyznačené tím, že kotouč (53, 59, 93) je opatřen kovovými povrchovými vrstvami (55, 57, 61, 63, 95, 97), které jsou upevněny ke každé z protilehlých stran a jsou provedeny jako elektrické kontakty.
  10. 10. Regulační zařízení podle bodu 9 vyznačené tím, že odporový materiál obsahuje titanát barnatý, dotovaný lanthanem.
  11. 11. Regulační zařízení podle bodu 8, vyznačené tím, že jedna strana kotouče (53, 59, 93) je opatřena kovovou povrchovou vrstvou (57, 63, 101), tvořící elektrický kontakt, který je ve styku s deskovou částí (30) uvnitř dutiny (20) a je elektricky vodivě spojen s teplovodivým prvkem (28).
  12. 12. Regulační zařízení podle bodu 11, vyznačené tím, že alespoň dvě části · (97, 99) kovové povrchové vrstvy (95) jsou odděleně upevněny vedle sebe na jedné straně kotouče (93) a tvoří přídavné elektrické kontakty pro· odporový ohřívač (94).
CS738388A 1972-12-05 1973-12-05 Regulation device for adjusting the choke position CS209467B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US00312428A US3806854A (en) 1972-12-05 1972-12-05 Control for automotive choke

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS209467B2 true CS209467B2 (en) 1981-12-31

Family

ID=23211396

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS738388A CS209467B2 (en) 1972-12-05 1973-12-05 Regulation device for adjusting the choke position

Country Status (14)

Country Link
US (1) US3806854A (cs)
JP (1) JPS4986725A (cs)
CS (1) CS209467B2 (cs)
DD (1) DD111235A5 (cs)
DE (1) DE2360454A1 (cs)
FR (1) FR2209047B1 (cs)
GB (2) GB1447275A (cs)
HU (1) HU175425B (cs)
IT (1) IT994399B (cs)
PL (1) PL89875B1 (cs)
RO (1) RO90997B (cs)
SE (2) SE405393B (cs)
SU (2) SU797605A3 (cs)
YU (1) YU36405B (cs)

Families Citing this family (35)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2507615C2 (de) * 1974-03-19 1982-08-26 Société Industrielle de Brevets et d'Etudes S.I.B.E. S.A, 92200 Neuilly-sur-Seine Automatische Vorrichtung für die Starterklappensteuerung im Vergaser für Verbrennungsmotoren
AR212425A1 (es) * 1974-04-10 1978-07-14 Honda Motor Co Ltd Accionador automatico para valvula de cebado de carburador
US4007720A (en) * 1974-07-30 1977-02-15 Robert Bosch G.M.B.H. Fuel metering system for internal combustion engines
US3972311A (en) * 1974-11-20 1976-08-03 Depetris Peter S Electronic choke control
US3987772A (en) * 1975-03-10 1976-10-26 Texas Instruments Incorporated Self-regulating heater
US4058097A (en) * 1975-06-30 1977-11-15 Texas Instruments Incorporated Choke control
DE2547645C3 (de) * 1975-10-24 1978-11-23 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Kraftstoffeinspritz anlage
JPS5265849A (en) * 1975-11-28 1977-05-31 Hitachi Ltd Device for fixing ptc elements
JPS5273237A (en) * 1975-12-16 1977-06-18 Honda Motor Co Ltd Electric heating auto-choke system
JPS52153037A (en) * 1976-06-15 1977-12-19 Honda Motor Co Ltd Carburetter with electric type auto-choke
DE2629610C2 (de) * 1976-07-01 1985-10-10 Audi Nsu Auto Union Ag, 7107 Neckarsulm Vorrichtung zur Beheizung des Saugrohrs einer fremdgezündeten Brennkraftmaschine
JPS5371731A (en) * 1976-12-06 1978-06-26 Aisan Ind Co Ltd Electric auto-choke mechanism for carbureter
JPS5392043A (en) * 1977-01-21 1978-08-12 Hitachi Ltd Electrical auto-choke
US4131657A (en) * 1977-03-10 1978-12-26 Gte Sylvania Incorporated Electric automotive choke
JPS5453714A (en) * 1977-10-06 1979-04-27 Toyota Motor Corp Internal combustion engine fuel injector
US4311653A (en) * 1977-11-10 1982-01-19 Texas Instruments Incorporated Fast idle carburetor system
DE7825072U1 (de) * 1978-08-23 1978-12-21 Pierburg Gmbh & Co Kg, 4040 Neuss Vorrichtung zur beheizung eines saugrohres einer fremdgezuendeten brennkraftmaschine
US4237077A (en) * 1978-08-29 1980-12-02 Texas Instruments Incorporated Automatic choke system
US4201735A (en) * 1978-09-08 1980-05-06 Fasco Industries, Inc. Method of manufacturing a choke control device
JPS581640Y2 (ja) * 1979-03-19 1983-01-12 マツダ株式会社 エンジンの暖機状態検出装置
JPS551968U (cs) * 1979-03-22 1980-01-08
JPS5815616B2 (ja) * 1979-10-06 1983-03-26 愛三工業株式会社 内燃機関用気化器のチョ−ク弁自動調節装置
JPS55137243U (cs) * 1980-04-02 1980-09-30
JPS5659953U (cs) * 1980-07-02 1981-05-22
US4331615A (en) * 1980-11-06 1982-05-25 Texas Instruments Incorporated Fuel supply system with automatic choke
US4419564A (en) * 1981-03-30 1983-12-06 Texas Instruments Incorporated Self-regulating electric heater for use in an early fuel evaporation system
JPS5835653U (ja) * 1981-09-03 1983-03-08 三國工業株式会社 始動装置のワツクス加熱調整回路
US4496496A (en) * 1982-11-01 1985-01-29 Texas Instruments Incorporated Fuel supply system with electric choke and control therefor
DE3612058A1 (de) * 1986-04-10 1987-10-15 Bockelmann Wilfried Dipl Ing Verfahren zur einstellung von vergasern
JPH0579894U (ja) * 1992-03-28 1993-10-29 株式会社村田製作所 正特性サーミスタ発熱装置
DE602007001129D1 (de) * 2007-03-09 2009-06-25 Magneti Marelli Spa Ventil zur Steuerung des Luftdurchsatzes in einer Brennkraftmaschine
US9464588B2 (en) 2013-08-15 2016-10-11 Kohler Co. Systems and methods for electronically controlling fuel-to-air ratio for an internal combustion engine
US10054081B2 (en) 2014-10-17 2018-08-21 Kohler Co. Automatic starting system
USD827572S1 (en) 2015-03-31 2018-09-04 Ini Power Systems, Inc. Flexible fuel generator
US10030609B2 (en) 2015-11-05 2018-07-24 Ini Power Systems, Inc. Thermal choke, autostart generator system, and method of use thereof

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2381751A (en) * 1932-12-16 1945-08-07 Bendix Stromberg Carburetor Co Carburetor
FR969619A (fr) * 1948-07-17 1950-12-22 Solex Perfectionnements apportés aux commandes automatiques, par thermostat, des dispositifs qui doivent fonctionner en dessous d'une température déterminée, notamment à celles des dispositifs auxiliaires facilitant la mise en marche, à froid, des moteurs à combustion interne
US2987595A (en) * 1959-03-03 1961-06-06 Honeywell Regulator Co Control apparatus
FR1300840A (fr) * 1961-06-26 1962-08-10 Sibe Perfectionnements apportés aux moyens de commande automatique des dispositifs de départ de carburateurs pour moteurs à combustion interne
US3529585A (en) * 1968-01-29 1970-09-22 Gen Motors Corp Internal combustion engine fuel system
DE1814685A1 (de) * 1968-12-14 1970-06-25 Daimler Benz Ag Automatische Kaltstartvorrichtung
FR215189A (cs) * 1971-08-04
US3752133A (en) * 1972-11-15 1973-08-14 Ford Motor Co Multiple heat automatic choke

Also Published As

Publication number Publication date
SU797606A4 (ru) 1981-01-15
HU175425B (hu) 1980-07-28
DE2360454A1 (de) 1974-06-06
SE405393B (sv) 1978-12-04
FR2209047A1 (cs) 1974-06-28
PL89875B1 (cs) 1976-12-31
DE2360454C2 (cs) 1988-09-01
SU797605A3 (ru) 1981-01-15
YU36405B (en) 1983-06-30
RO90997A (ro) 1987-02-27
JPS4986725A (cs) 1974-08-20
SE7614400L (sv) 1976-12-21
YU281973A (en) 1981-11-13
FR2209047B1 (cs) 1979-01-26
GB1449807A (en) 1976-09-15
GB1447275A (en) 1976-08-25
IT994399B (it) 1975-10-20
DD111235A5 (cs) 1975-02-05
US3806854A (en) 1974-04-23
RO90997B (ro) 1987-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS209467B2 (en) Regulation device for adjusting the choke position
US3752133A (en) Multiple heat automatic choke
JPS5944500B2 (ja) 状態感応型制御装置
US5660765A (en) Thermostatic element for controlling a solenoid operated carburetor choke
US4419564A (en) Self-regulating electric heater for use in an early fuel evaporation system
US4058097A (en) Choke control
US4311653A (en) Fast idle carburetor system
US4237077A (en) Automatic choke system
US4081499A (en) Carburetor with electric heating type autochoke device
US4050424A (en) Carburetor automatic choke construction
CA1126599A (en) Automatic choke control
EP0051925B1 (en) Fuel supply system with automatic choke
US4496496A (en) Fuel supply system with electric choke and control therefor
US3423569A (en) Electric air heater for automatic choke
US3980065A (en) Automatic actuator for carburetor choke valve
US3905346A (en) Choke cap altitude kit
JPH07158510A (ja) オートチョーク付き火花点火式エンジン
JPS5834284Y2 (ja) 電熱チヨ−ク装置
US4406120A (en) Catalyst over temperature protector
CA1126600A (en) Carburetor choke control
CA1036443A (en) Altitude compensation in carburetor choke systems
JPS62103449A (ja) 気化器の自動チヨ−ク装置
US4555687A (en) Fuel supply system with electric choke and control therefor
JPS5933889Y2 (ja) 吸気加熱装置
Berg The electric choke for improved cold start control