CS203151B2 - Zařízení pro automatické podávání trnů do válcovací stolice - Google Patents

Zařízení pro automatické podávání trnů do válcovací stolice Download PDF

Info

Publication number
CS203151B2
CS203151B2 CS735416A CS541673A CS203151B2 CS 203151 B2 CS203151 B2 CS 203151B2 CS 735416 A CS735416 A CS 735416A CS 541673 A CS541673 A CS 541673A CS 203151 B2 CS203151 B2 CS 203151B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
mandrel
mandrels
rollers
gap
tube
Prior art date
Application number
CS735416A
Other languages
English (en)
Inventor
Louis Franceschina
Fred Haromy
Frederick W Kruppert
Original Assignee
Algoma Steel Corp Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Algoma Steel Corp Ltd filed Critical Algoma Steel Corp Ltd
Publication of CS203151B2 publication Critical patent/CS203151B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B25/00Mandrels for metal tube rolling mills, e.g. mandrels of the types used in the methods covered by group B21B17/00; Accessories or auxiliary means therefor ; Construction of, or alloys for, mandrels or plugs
    • B21B25/06Interchanging mandrels, fixing plugs on mandrel rods or cooling during interchanging mandrels

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Reduction Rolling/Reduction Stand/Operation Of Reduction Machine (AREA)
  • Metal Rolling (AREA)

Description

Vynález se týká zařízení pro automatické podávání trnů do válcovací stolice pro redukování tloušťky stěny ohřáté bezešvé trubky na předepsanou tloušťku, zejména zdokonaleného zařízení pro podávání trnu k volnému konci vodou chlazené trnové tyče mezi kalibry válců válcovací stolice při válcování bezešvé trubky a snímání trnu s trnové tyče po válcování bezešvé trubky a před jejím stažením.
Při výrobě bezešvých ocelových trubek se ' předvalek ohřeje v karuselové peci na válcovací teplotu asi 1288 °C pro následující děi rovací operaci. Ohřátý předvalek se vhodW ným způsobem dopraví k Mannesmannově děrovací stolici, kde je zaveden mezi děrovací válce, které jsou zešikmené, je jimi uchopen a spirálově v horizontálním směru jimi postupuje. Při průchodu předvalku mezí válci vznikne účinkem křížového válcování dutina a centrálně uložený trn vytvoří vnitřní plochu bezešvé trubky, která je takto prodlužována. Každá děrovací stolice je poháněna motorem o výkonu 4 000 HP. Bezešvá trubka vycházející z první děrovací stolice je poměrně tlustostěnná a tato tlustostěnná trubka se vhodným způsobem dopraví do druhé děrovací stolice, kterou projde, přičemž se prodlouží, tloušťka stěny se sníží a vnitřní průměr se zvětší. Od Mannes203151 mannových děrovacích stolic je ohřátá bezešvá trubka dopravena ke kalibrovací stolici, kde je její tloušťka stěny redukována v podstatě na žádaný rozměr a trubka při průchodu touto stolící dosáhne v podstatě své konečné délky. V kalibrovací stolici prochází horká bezešvá trubka vymezenou dráhou dvojicí válců s kalibry, které jsou uloženy po obou stranách této dráhy a mezi nimiž je mezera, která je částí vymezené dráhy. Ta část dráhy, která je před válci, je v podstatě tvořena vběhovým žlabem a vstupním zaváděcím prvkem, těsně přilehlým k mezeře mezi pracovními válci. Kalibrovací stolice rovněž zahrnuje vratné stahovací válce, které jsou po obou stranách vymezené dráhy za pracovními válci, a mezi nimi je mezera, která je částí vymezené válcovací dráhy.
Za vratnými válci, na druhé straně stolice, je na opěrném rámu pevně upnutá, vodou chlazená trnová tyč, která prochází vymezenou dráhou válcování a mezerou mezi vratnými válci a má na svém volném konci odnímatelný trn, který zasahuje do mezery mezi pracovními válci. Při provozu se na volný konec trnové tyče umístí trn potřebné velikosti, který se zasune do mezery mezi pracovními válci. Pak se uvede v činnost pístnice, procházející vběhovým žlabem, při203151 čemž se pracovní válce nastaví do své pracovní polohy na určitou mezeru a otáčejí se vysokou rychlostí. Pístnice zatlačuje konec horké trubky, ležící v zaváděcím žlabu, vstupním zaváděcím prvkem do kalibru mezi pracovními válci, jimiž je trubka uchopena a vtahována kalibrem přes trn na konci trnové tyče. Když válce s kalibry protáhnou ohřátou bezešvou trubku mezerou mezi válci (kalibrem), stáhne se pístnice zpět. Když pracovní válce dokončí operaci, je trn s konce trnové tyče sejmut a vložen do chladicí vodní lázně, pracovní válce se přestaví do nepracovní polohy a vratné stahovací válce se nastaví do pracovní polohy. Vratné válce pak vrátí bezešvou trubku po vymezené dráze do vběhového žlabu. V praxi se zjistilo, že „pořezání” trubky se zabrání tím, že kalibry pracovních válců mají eliptický tvar. Po svém jediném průchodu pracovními válci má proto bezešvá trubka eliptický tvar a není vyválcována na rovnoměrnou tloušťku stěny. Aby se získala rovnoměrná tloušťka stěny a rovnoměrný tvar trubky, je nutno bezešvou trubku pootočit o 90° pomocí vysouvatelných válečků, umístěných v příčných mezerách v zaváděcím žlabu, a vyválcovat ohřátou bezešvou trubku ještě na jeden steh. Vratné (stahovací) válce se tedy přestaví do své nepracovní polohy, pracovní válce do své pracovní polohy, na konec trnové tyče se upevní trn a operace se opakuje. Aby se získala podstatná redukce při druhém průchodu bezešvé trubky kalibrovací stolicí, je druhý trn o něco větší než první.
Až dosud se umisťování trnu do mezery mezi pracovními válci a na konec trnové tyče, tj. ustavování trnu, provádělo ručně, přičemž obsluha kalibrovací stolice umisťuje trn do kalibru válců proti trnové tyči pomocí ručního řetězu nebo kleští, podle velikosti trnu. Po průchodu horké bezešvé trubky pracovními válci týž dělník sejme trn, aby bylo možno ohřátou bezešvou trubku stáhnout s trnové tyče, a pak se tentýž postup opakuje při příštím stehu. Ruční ustavování trnu je však drahé, pomalé, nebezpečné pro obsluhu, která je provádí, je to práce nečistá a probíhá v horku. Drahé je ruční ustavování trnu jmenovitě pro nabíhající mzdové náklady, pomalé v důsledku času, který obsluze zabírá snímání a nasazování trnu, a nečistá a horká práce je to proto, že obsluha je v blízkosti horké trubky při jejím průchodu vymezenou válcovací dráhou. Skutečnost, že obsluha je v blízkosti horké trubky při jejím průchodu válcovací dráhou a možnost nesprávné funkce stahovacích (vratných) válců činí ruční ustavování trnu nebezpečným zvláště proto, že chybná funkce stahovacích válců způsobí, že trubka prochází válcovací dráhou vysokou rychlostí, když obsluha ručně snímá trn s konce trnové tyče.
Bylo navrženo zařízení pro automatické podávání trnů ke konci trnové tyče v mezeře mezi pracovními válci. Toto zařízení zahrnuje rotační element, který na svém obvodě má čtyři otevřené „kapsy”, které se otáčejí kolem své horizontální osy tak, že „kapsy”, v nichž jsou umístěny trny, leží postupně v dráze trubky, jak tato prochází ve své vymezené válcovací dráze, takže trubka nabere první trn na svůj přední konec, unáší ho do pracovního kalibru při válcování, a při skončení válcování a před stažením trubky trn spadne vlastní váhou s kalibru mezi válci na skluz, kterým je dopraven k diametrálně opačně položené spodní kapse v rotačním elementu. Po tom, co je operace stahování trubky skončena, pootočí se rotační element tak, aby byl druhý trn, umis- » těpý v další kapse, připraven pro válcovací dráhu, když se proces opakuje.
Takovéto zařízení má však řadu nevýhod.
Jednou z těchto nevýhod je zvláště to, že v * dráze určené pro průchod trnu který je dopravován skluzem vlastní váhou ke spodní kapse v rotačním prvku po skončení válcování trubky, je mezera, protože rotační prvek je uspořádán tak, že jeho kapsy leží postupně v určené dráze ohřáté bezešvé trubky, jak tato prochází do mezery (kalibru) mezi pracovními válci; je nutné aby se přední konec trubky, který převzal trn, přesunul přes mezeru, a při svém průchodu přes mezeru je zcela zřejmě nepodpírán, což je nežádoucí. Dále rotační element obsahuje pouze jeden pár trnů a je výhodné, aby v tomto rotačním prvku bylo několik dvojic trnů, aby byla umožněna výměna trnů, jejich ochlazování a mazání, zatímco je kalibrovací stolice stále v provozu.
Vynález představuje zařízení pro automatické podávání trnů, u něhož je trn při svém průchodu ke konci ohřáté trubky ve vymezené válcovací dráze do mezery mezi pracovními válci podpírán vodicím zařízením a u něhož lze ke kalibru střídavě podávat z několika dvojic trnů, čímž je zajištěno jejich snímání a vyměňování, mazání a ochlazování v automatickém zařízení pro podávání trnů.
Podstatou zařízení pro automatické podá- » vání trnů podle vynálezu je, že v jedné z kapes podávacího ústrojí, uloženého výstředně vzhledem k válcovací trati a přiléhajícího k této trati, je uložen trn, zaváděný do · pracovní polohy a stahovaný z pracovní polohy zaváděcím ústrojím, umístěným mezi vběhovým žlabem a pracovními válci posuvně mezi válcovací polohou a stahovací polohou pomocí opěrných pravítek a zaváděcí tyče, přičemž je připevněn upínacím zařízením k pístnici hydraulického válce a k objímce kluzně uložené na zaváděcí tyči.
Podstatou zařízení podle vynálezu rovněž je, že pod podávacím ústrojím je umístěn vodní žlab, tvořený skříní s výkyvnými dvířky, před nimiž je rampa pro odstranění trnu.
Další podstatou zařízení podle vynálezu je, že podávači zařízení sestává z nekonečného řetězového pásu, uloženého na dvou řetězových kolech se spojovacími články a ramenovými články, tvořícími kapsy pro trny.
Podstatou zařízení podle vynálezu ještě je, že otočné čepy spojovacích článků jsou opatřeny vnitřními válečky a vnějšími válečky, přičemž vnitřní válečky na horní části pásu jsou unášeny v zubech řetězového kola po desce umístěné na opeře, zatímco vnější válečky jsou unášeny po horní desce, opatřené mezerou, a spodní desce, upevněné ke skříni vodní lázně.
Podstatou zařízení podle vynálezu také je, že k zaváděcímu ústrojí je připojeno vedení trnů, sestávající z dvojic prstových prvků upnutých bloky na hřídel, přičemž hřídel je uložen v pouzdrech.
Výhodou zařízení podle vynálezu je zejména možnost použití několika dvojic trnů, čímž je umožněna výměna trnů, jejich ochlazování a mazání, zatímco kalibrovací stolice je stále v provozu. Kromě toho přední konec trubky, který je navlečen na trnu, je při průchodu přes mezeru podpírán vodicím zařízením, takže nemůže dojít k poškození trubky.
Příkladová provedení zařízení podle vynálezu jsou znázorněna na přiložených výkresech. Ohr. 1 je bokorys části obvyklé stolice pro kalibrování tloušťky stěny trubek, zobrazené přerušovanými čarami, včetně zařízení zahrnujícího rotační prvek „bubínkového” typu pro podávání trnů k volnému konci vodou chlazené trnové tyče podle jednoho provedení vynálezu; obr. 2 je bokorys podávacího zařízení trnu ze směru šipek na obr. 1, jak je vidět v rovině 2 — 2; obr. 3 je bokorys části obvyklé stolice pro kalibrování trubek, znázorněné přerušovanými čarami, včetně zařízení typu nekonečného řetězového pásu pro podávání trnů k volnému konci vodou chlazené trnové tyče podle dalšího provedení vynálezu; obr. 4 je bokorysný řez zařízením pro podávání trnu z obr. 3, a to v rovině 4 — 4; obr. 5 je půdorys válcovací stolice pro kalibrování tloušťky stěny trubek z obr. 3, a to v rovině 5 — 5 s odstraněním nekonečným řetězovým pásem, a konečně obr. 6 je detail půdorysu nekonečného řetězového pásu pro ustavování trnů, v pohledu v rovině 6 — 6 z obr. 4.
Při následujícím popisu odkazujeme na výše uvedené výkresy, na nichž jsou stejné díly označeny stejnými čísly, přičemž stolice pro kalibrování tloušťky stěny trubek je obvyklá k tomuto účelu používaná stolice, zahrnující dvojici pracovních válců 1 s příslušnými kalibry, přičemž kalibry mají mírně eliptický tvar 2, a horní válec je z pracovní polohy přestavitelný do nepracovní stahovací (vratné) polohy, jak je vidět na obr. 1 a 2. Válcovací stolice dále zahrnuje dvojici neznázorněných vratných (stahovacích) válců, umístěných za pracovními válci 1, které jsou rovněž prestavitelne mezi pracovní stahovací (vratnou) polohou a nepracovní polohou. Mezerou mezi stahovacími válci prochází vodou chlazená trnová tyč 3, která je na svém jednom konci pevně upnuta, přičemž je na její druhý konec možno odnímatelně usadit trn 4 do mezery (kalibru) mezi pracovními válci 1.
Před mezerou (kalibrem) mezi pracovními válci 1 je vběhový zaváděcí žlab 5, ve kterém spočívá ohřátá bezešvá trubka B, která má projít válcovací stolicí, aby se její tloušťka stěny zredukovala na předepsaný rozměr. Ve vběhovém žlabu 5 je větší počet podélně rozložených příčných mezer, v kterých jsou umístěny neznázorněné vysouvatelné válečky, které, když jsou vysunuty, mohou axiálně pooiáčet bezešvou trubkou 6 v zaváděcím žlabu 5 o úhel 90°. Mezi koncem zaváděcího žlabu 5 a pracovními válci 1 je položen vstupní zaváděcí prvek 7, přičemž se trubka 6 pohybuje žlabem 5 do kalibru (mezery) mezi pracovními válci 1 a je tímto kalibrem protahována rotačním účinkem pracovních válců 1 ve směru naznačeném šipkami. Aby bylo možno zaváděcí prvek 7 přizpůsobit různým průměrům bezešvých trubek 6, je tento prvek vertikálně nastavitelný pomocí hydraulického pístu 8.
Výše popsaná kalibrovací válcovací stolice je obvyklého typu, používá se jí pro redukování tloušťky stěny bezešvých trubek 6 a pracuje tak, jak je níže uvedeno.
Ke konci trnové tyče 3 je odnímatelně upnut trn 4 vhodné velikosti. Pracovní válce 1 se otáčejí ve své pracovní poloze a bezešvá trubka 6 v zaváděcím žlabu 5 je tlačena vysokou rychlostí pomocí neznázorněné zatažitelné pístnice zaváděcím žlabem 5 do mezery mezi pracovními válci 1, kde je trubka S vtahována těmito pracovními válci 1 mezerami a přes trn 4 a trnovou tyč 3. Pak se pracovní válce 1 přestaví do své nepracovní polohy, stahovací válce se přestaví do své pracovní polohy a trn 4 se odejme z konce trnové tyče 3. Pak jsou uvedeny v Činnost stahovací válce a bezešvá trubka 6 je vrácena do zaváděcího žlabu 5, v němž je otočena o 90° pomocí vysouvatelných válečků. Nakonec se ke konci trnové tyče 3 uchytí o něco větší trn 4 a proces válcování a stahování trubky 6 se opakuje.
Vrátíme-li se nyní k obr. 1 a 2, je trn 4 podáván ke konci trnové tyče 3 v mezerách mezi pracovními válci 1 zařízením pro podávání trnu, kterým je trn po průchodu bezešvé trubky 6 pracovními válci při válcovací operaci a před jejím stažením opět vracen. Toto podávači zařízení zahrnuje „bubínkový” rotační prvek 10, opatřený rameny 11, která vymezují větší počet „kapes” 12 na jeho obvodu, dimensovaných tak, aby se přizpůsobily trnům 4, přičemž tento rotační prvek 10 je otočně uložen na horizontálním hřídeli 60 v ložisku 13. Při rotaci rotoru 13 rotačního prvku 10 kapsy 12 procházejí vodním žlabem, vytvořeným skříní 14. Aby bylo možno trn 4 ze zařízení pohotově vyjmout, jsou ve skříni 14 výkyvně zabudovaná dvířka 15, zachycená na závěsu 18, čímž je při otevření těchto dvířek 15 trnu umožněno skutálet se po rampě 17. To dovoluje rychle odstranit trn 4 ze zařízení a nahradit ho novým trnem, když se kapsa 12 zvedne z vodního žlabu při otáčení rotačního prvku 13. Zařízení je umístěno přilehle k vstupnímu zaváděcímu prvku 7, který je upraven tak, aby se pohyboval mezi válcovací (pracovní) polohou, v které jeden jeho konec přiléhá k pracovním válcům 1, jak je vidět na obr. 1, a mezi stahovací polohou, vyznačenou přerušovanou čarou na obr. 1, v které je mezi koncem zaváděcího prvku 7 a pracovními válci 1 mezera. Tato mezera má rozměr dostačující k tomu, aby umožnila trnu 4, padajícímu s konce trnové tyče 3 v kalibru mezi pracovními válci 1, touto mezerou propadnout vlastní váhou. Pohyb vstupního zaváděcího prvku 7 mezi uvedenými dvěma polohami je zajištěn pomocí hydraulického válce 18, přičemž vstupní vedení je připevněno k pístnicí 19 hydraulického pístu pomocí upínacího zařízení 20. Vstupní zaváděcí prvek 7 se posouvá v opěrných pravítkách
21, přičemž pohyb vstupního vedení 7 je ovládán pevně instalovanou zaváděcí tyčí
22, po které klouže objímka 23 připevněná svarem k zaváděcímu prvku 7.
Pod vstupním zaváděcím prvkem 7 je umístěn skluz 24, který je uspořádán tak, aby vracel trn 4, padající mezerou mezi koncem vstupního vedení a pracovními válci 1 do neobsazené kapsy 12 v rotoru 10.
Při provozu zařízení se při otáčení rotačního prvku 10 skutálí trn 4 z horní kapsy 12 neznázorněnou mezerou ve stěně vstupního vedení, které je ve své stahovací poloze, a projde do vstupního zaváděcího prvku 7. Vstupní* zaváděcí prvek 7 se přemístí kupředu do válcovací polohy. Po spuštění pracovních válců 1 a pístnice, tlačící bezešvou trubku 6 vběhovým žlabem 5 do vstupního zaváděcího prvku 7, je trn 4 uchopen předním koncem bezešvé trubky 6 a unášen do kalibru mezi pracovními válci 1, kde je trn 4 umístěn na konec trnové tyče 3. Když kalibrem mezi pracovními válci 1 prošla již podstatná část bezešvé trubky 6, je vstupní zaváděcí prvek 7 zatažen pístem hydraulického válce 18 do své stahovací polohy, takže po skončení válcování bezešvé trubky 8 propadne trn 4 vlastní váhou mezerou mezi koncem vstupního zaváděcího prvku 7 a pracovními válci 1 do skluzu 24. Skluzem 24 je zaveden trn 4 do spodní neobsazené kapsy 12 v rotačním prvku 13. Tím je vykonána operace stahování. Rotační prvek 10 se pak pootočí tak, že trn 4 v další kapse 12, který je o něco větší než předchozí trn 4, projde do vstupního zaváděcího prvku 7, vstupní zaváděcí prvek 7 se vrátí do své válcovací polohy a operace na válcovací stolici se opakuje.
Při otáčení rotačního prvku 10 se každý trn 4, který byl vrácen od válcovací stolice, ochladí ve vodní lázni a po ochlazení na něj může být naneseno mazivo, např. grafit, zatímco je kapsa 12 v horní poloze. Rotační prvek 10, zobrazený na obr. 2, má pět kapes 12, čímž je umožněno, aby byly v provozu dva páry trnů 4 současně, což dovoluje pohotovou výměnu trnů 4 v zařízení, když jsou trny 4 opotřebovány nebo poškozeny a dále je tím zajištěno lepší ochlazování trnů 4 za účelem mazání.
Podle obr. 3 až 6 zahrnuje zařízení nekonečný řetězový pás 30, instalovaný na dvou řetězových kolech 31, přičemž řetězový pás 30 má spojovací články 32 a ramenové články 33, vymezující větší počet obvodových kapes 34, majících rozměry přizpůsobené trnům 4. Použití nekonečného řetězového pásu 30 zajišťuje větší počet kapes 34 a dovoluje, aby v provozu byl stále větší počet dvojic trnů 4. Řetězová kola 31 jsou uložena na hřídeli 9 v ložiskách 35, přičemž spodní část nekonečného řetězového pásu 30 prochází vodní lázní, tvořenou skříní 36 pro ochlazování trnů 4.
Otočné čepy 37 článků 32 a 33 na nekonečném řetězovém pásu 30 zahrnují vnitřní válečky 38 a vnější válečky 39. Vnitřní válečky 38 na horní části pásu 30 běží na desce 40, umístěné na opěře 55, a jsou unášeny v zubech 41 řetězového kola 31. Vnější válečky 39 nesou řetězový pás 30, tím, že procházejí po horní desce 42 a spodní desce 43, upevněné ke skříni 36 vodní lázně 36. V horní desce 42 je mezera 54 umožňující sestup vnějších válečků 39 při průchodu pásu 30 kolem řetězových kol 31.
Přilehle k vstupnímu zaváděcímu prvku 7 je umístěno vedení 44 trnu 4 přičemž ve stěně vstupního zaváděcího prvku 7 je neznázorněný otvor, aby jím mohl projít trn 4. Vedení trnu 4 zahrnuje dvojici prstových prvků 45, upnutých bloky 46 na hřídel 47, přičemž hřídel 47 je otočně uložen v pouzdrech 56. Prsty 45 je tedy možno na hřídeli 47 otáčet z polohy uvedené na obr. 4, v níž podpírají a vedou trn 4 z horní kapsy 34 do vstupního zaváděcího prvku 7, do polohy, v níž tento průchod zamezují. Když je průchodu trnu 4 do vstupního zaváděcího prvku 7 zabráněno, je trn 4 vyřazen a projde směrem dolů kolem řetězového kola 31 do kapsy 34, vykutálí se z kapsy 34 a bude vytlačen tlačným prvkem 51, způsobem, který bude později vysvětlen, do další kupředu přilehlé kapsy 34. Takto trn 4 obejde vstupní zaváděcí prvek 7.
Vstupní zaváděcí prvek 7 je jako u obr. 1 a 2 upraven tak, aby se pohyboval mezi válcovací polohou a stahovací polohou, přičemž je pohyb zaváděcího prvku 7 zajišťován pohonem hydraulického válce 18 prostřednictvím pístnice 19, upevněné k základně zaváděcího prvku 7, který se posouvá mezi dvěma polohami v opěrném pravítku 21. Vstupní zaváděcí prvek 7 je při svém pohybu veden pravítkem 21, po kterém klouže objímka 23, přivařená ke spodní části zaváděcího prvku 7.
Skluz 24 pod vstupním zaváděcím prvkem 7 je uspořádán tak, aby vracel trn 4, padající mezerou mezi koncem vstupního zaváděcího prvku 7 a pracovními válci 1 do blízkosti neobsazené spodní kapsy 34 v nekonečném řetězovém pásu 30 a trn 4 je zatlačen do kapsy 34 působením pístu 50 majícího na konci pístnice 52 tlačný prvek 51, který se dotýká trnu 4. Činnost zařízení na obr. 3 až 6 je podobná, jako činnost zařízení na obr. 1 a 2.

Claims (6)

  1. PŘEDMĚT
    1. Zařízení pro automatické podávání trnů do válcovací stolice pro redukování tloušťky stěny ohřáté bezešvé trubky na předepsanou tloušťku, skládající se z ústrojí pro vedení trubky, z dvojice otočných profilovaných pracovních válců, ze zatažitelného zařízení pro zatlačování trubky do mezery mezi pracovními válci, z dvojice stahovacích válců, Oddělených mezerou, z trnové tyče, z mechanismu pro nasazení trnu na trnovou tyč a z podávacího ústrojí s kapsami pro trny, vyznačené tím, že v jedné z kapes (12, 34) podávacího ústrojí, například rotačního prvku (10) nekonečného pásu (30), uloženého výstředně vzhledem k válcovací trati a přiléhajícího k této trati, je uložen trn (4), zaváděný do pracovní polohy a stahovaný z pracovní polohy zaváděcím prvkem (7), umístěným mezi zaváděcím žlabem (5) a pracovními válci (1) posuvně mezi válcovací polohou a stahovací polohou pomocí opěrných pravítek (21) a zaváděcí tyče (22), přičemž je připevněn upínacím zařízením (20) k pístnicí (19) hydraulického válce (18) a k objímce (23) kluzně uložené na zaváděcí tyči (22).
  2. 2. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že pod rotačním prvkem (10) je umístěn vodní žlab, tvořený skříní (14) s výkyvnými dvířky (15), před nimiž je rampa (17) pro odstranění trnu (4).
  3. 3. Zařízení podle bodu 1, vyznačené tím, že nekonečný řetězový pás (30) je uložen na dvou řetězových kolech (31) se spojovacími články (32) a ramenovými články (33), tvořícími kapsy (34) pro trny (4).
  4. 4. Zařízení podle bodů 1, 3, vyznačené tím, že spojovací články (32) jsou uloženy na otočných čepech (37), které jsou opatřeny vnitřními válečky (38) a vnějšími válečky (39), přičemž vnitřní válečky (38) na horní části pásu jsou unášeny v zubech (41) řetězového kola (31) po desce (40) umístěné na opěře (55), zatímco vnější válečky (39) jsou unášeny po horní desce (42), opatřené mezerou (54), a spodní desce (43), upevněné ke skříni (36) vodní lázně.
  5. 5. Zařízení podle bodů 1, 3, 4, vyznačené tím, že k zaváděcímu prvku (7) je připojeno vedení (44) trnů (4), sestávající z dvojic prstových prvků (45) upnutých bloky (46) na hřídel (47), přičemž hřídel (47) je uložen v pouzdrech (56).
  6. 6 listů výkresů
CS735416A 1972-08-02 1973-07-30 Zařízení pro automatické podávání trnů do válcovací stolice CS203151B2 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CA148,540A CA960885A (en) 1972-08-02 1972-08-02 Device for inserting plugs in a plug mill

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS203151B2 true CS203151B2 (cs) 1981-02-27

Family

ID=4094019

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS735416A CS203151B2 (cs) 1972-08-02 1973-07-30 Zařízení pro automatické podávání trnů do válcovací stolice

Country Status (8)

Country Link
US (1) US3924435A (cs)
JP (1) JPS5035050A (cs)
CA (1) CA960885A (cs)
CS (1) CS203151B2 (cs)
DE (1) DE2339244A1 (cs)
FR (1) FR2194492B1 (cs)
IT (1) IT990099B (cs)
RO (1) RO65539A (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4028923A (en) * 1976-05-04 1977-06-14 Aetna-Standard Engineering Company Plug and shoe changing in piercing and reeling mills
US4038854A (en) * 1976-05-04 1977-08-02 Aetna-Standard Engineering Company Plug changer for plug mill
EP0698426A1 (de) * 1994-08-18 1996-02-28 MANNESMANN Aktiengesellschaft Walzdornwechselvorrichtung für Stopfenwalzwerke
DE4431389C1 (de) * 1994-08-25 1995-08-10 Mannesmann Ag Verfahren und Vorrichtung zum Setzen von Stopfen an Stopfenwalzwerken

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1537206A (en) * 1923-03-17 1925-05-12 Malcolm U Wikstrom Tube-rolling method and apparatus
US2771800A (en) * 1952-03-06 1956-11-27 United States Steel Corp Plug rolling mill
DE951001C (de) * 1954-04-29 1956-10-18 Schloemann Ag Lochdornstopfen-, Wechsel- und Kuehlvorrichtung
US3277687A (en) * 1963-09-09 1966-10-11 Gen Mills Inc Plug handling apparatus for seamless tube mill
BE715196A (cs) * 1967-05-18 1968-09-30
DE2163818A1 (de) * 1971-12-17 1973-06-20 Mannesmann Roehren Werke Ag Stopfen fuer rohrwalzwerk

Also Published As

Publication number Publication date
FR2194492A1 (cs) 1974-03-01
CA960885A (en) 1975-01-14
IT990099B (it) 1975-06-20
USB382798I5 (cs) 1975-01-28
US3924435A (en) 1975-12-09
DE2339244A1 (de) 1974-02-14
FR2194492B1 (cs) 1978-04-21
RO65539A (ro) 1980-04-15
JPS5035050A (cs) 1975-04-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE605017C (de) Verfahren und Walzwerk zum Warmwalzen von Baendern und Blechen
US5182932A (en) Apparatus for bending steel bars to form concrete reinforcement elements
EP2377631A2 (de) Verfahren und Anlage zum Sortieren und Biegen von Stahlstäben und Stahldrähten
CA2020728C (en) Adjustable guide for rotating cylindrical member
AT506824A1 (de) Mehrstrang-stranggiessanlage
US3392565A (en) Manufacture of seamless tubing
CS203151B2 (cs) Zařízení pro automatické podávání trnů do válcovací stolice
DE202010015499U1 (de) Stranggießanlage zum Erzeugen eines Gießstrangs
DE1499035B2 (de) Vorrichtung zum Zuführen vori Kernhülsen in einer Wickelmaschine für bahnförmiges Gut
DE2406470C3 (de) Anlage zum Transfer und zur Bearbeitung von Gußteilen
DE3533119A1 (de) Schraegwalzgeruest zum walzen von hohlbloecken
US3955392A (en) Device for changing mandrels in tube rolling mills
US3358490A (en) Steadier for mandrel bar and tube shell
US3850204A (en) Product handling apparatus
CN219188171U (zh) 一种易拆卸的铝杆收线盘
SU871862A1 (ru) Устройство дл поперечной передачи труб
DE2140184B2 (de) Widerstandserwärmungseinrichtung zum Erwärmen von Werkstücken länglicher Form, wie vor allem Wellen, Achsen u.dgl
DE4109201A1 (de) Vorrichtung zum transportieren und schopfen einer walzader
GB974994A (en) A method of straightening rolled sections and apparatus for performing the same
DE3306496A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum abschrecken von stahlrohren
DE10049445A1 (de) Vorrichtung zum Stranggießen von Metallen, insbesondere von Stahl für das Solidified-Bending-Verfahren
RU2148446C1 (ru) Задний стол трубопрокатного стана
JP4123549B2 (ja) マンドレル緊急引抜装置およびそれを用いるマンドレルミル
DE3315775C2 (cs)
SU804068A1 (ru) Правильно-колибровочный стан