CS203138B2 - Podlouhlý plošný výrobek z pryže nebo jiných plastických hmot a způsob jeho výroby - Google Patents

Podlouhlý plošný výrobek z pryže nebo jiných plastických hmot a způsob jeho výroby Download PDF

Info

Publication number
CS203138B2
CS203138B2 CS767885A CS788576A CS203138B2 CS 203138 B2 CS203138 B2 CS 203138B2 CS 767885 A CS767885 A CS 767885A CS 788576 A CS788576 A CS 788576A CS 203138 B2 CS203138 B2 CS 203138B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
core layer
layer
sheet
rubber
sheet material
Prior art date
Application number
CS767885A
Other languages
English (en)
Inventor
Walter H Schiesser
Original Assignee
Schiesser Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schiesser Ag filed Critical Schiesser Ag
Publication of CS203138B2 publication Critical patent/CS203138B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B29WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
    • B29DPRODUCING PARTICULAR ARTICLES FROM PLASTICS OR FROM SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE
    • B29D29/00Producing belts or bands
    • B29D29/06Conveyor belts
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B32LAYERED PRODUCTS
    • B32BLAYERED PRODUCTS, i.e. PRODUCTS BUILT-UP OF STRATA OF FLAT OR NON-FLAT, e.g. CELLULAR OR HONEYCOMB, FORM
    • B32B25/00Layered products comprising a layer of natural or synthetic rubber
    • B32B25/04Layered products comprising a layer of natural or synthetic rubber comprising rubber as the main or only constituent of a layer, which is next to another layer of the same or of a different material
    • B32B25/042Layered products comprising a layer of natural or synthetic rubber comprising rubber as the main or only constituent of a layer, which is next to another layer of the same or of a different material of natural rubber or synthetic rubber
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B32LAYERED PRODUCTS
    • B32BLAYERED PRODUCTS, i.e. PRODUCTS BUILT-UP OF STRATA OF FLAT OR NON-FLAT, e.g. CELLULAR OR HONEYCOMB, FORM
    • B32B25/00Layered products comprising a layer of natural or synthetic rubber
    • B32B25/02Layered products comprising a layer of natural or synthetic rubber with fibres or particles being present as additives in the layer
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B32LAYERED PRODUCTS
    • B32BLAYERED PRODUCTS, i.e. PRODUCTS BUILT-UP OF STRATA OF FLAT OR NON-FLAT, e.g. CELLULAR OR HONEYCOMB, FORM
    • B32B2433/00Closed loop articles
    • B32B2433/02Conveyor belts

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Extrusion Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Casting Or Compression Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Belt Conveyors (AREA)

Description

Vynález se týká podlouhlého plošného výrobku z pryže nebo jiných plastických hmot s jádrovou vrstvou, která má podélně probíhající zesilovací vložky a způsobu' jeho výroby.
Jsou již známy podlouhlé plošné výrobky, sestávající z jádrové vrstvy, tvořené svazkem tkaniny, která může být případně ještě zesílena ocelovými dráty. Jádrová vrstva je na horní a spodní straně opatřena krycí vrstvou, popř. spodní vrstvou. K tomu přichází ještě boční ochrana, která může být provedena v celku s krycí vrstvou nebo spodní vrstvou.
Tyto podlouhlé plošné výrobky, sloužící např. jako dopravní pásy nebo jeho ocelový kord pro průmysl pneumatik, mají mít žádanou pevnost jak v podélném směru, tak i v příčném směru, jakož i žádanou únosnost.
Pro vyztužení se dosud používé vpletených tkanin z bavlny nebo syntetických vláken a případně také z ocelového drátu, přičemž postup výroby je velmi složitý.
Tkaniny (u velmi širokých dopravních pásů o šířce např. 2 000 mm často dvanáct i více vrstev tkaniny a u úzkých dopravních pásů, např·. o šířce 400 až 1 000 mm, průměrně čtyři až osm vrstev tkaniny se nejdříve ve zvláštních sušicích skříních zbaví sušením vlhkosti.
Potom procházejí tyto tkaninové vrstvy buá nádrží s lepivým roztokem, aby se dosáhlo dobrého spojení mezi tkaninou a pryžovou vrstvou, nebo se na natíracím stroji potírají přilnavou vrstvou z pryžového lepidla. Jelikož je třeba povlékat obě strany, je často zapotřebí, aby tkaniny tímto natíracím strojem proběhla dvakrát nebo vícekrát. Rozpouštědla se přitom ztrácejí nebo musí být zpětně získána nákladnými zvláštními zařízeními.
Aby se dosáhlo dobrého spojení od tkaniny k pryMi, popřípadě od jedné tkaninové vrstvy ke druhé tkaninové vrstvě, je třeba přitom k roztokům, případně k pryžovým vrstvám přidávat velmi drahá lepicí látky.
Po těchto úkonech procházejí uvedené tkaniny kalandrem s alespoň třemi válci, aby se na tkaninu nanesla tenká pryžové vrstva, které pak tvoří spojení k nejbližěí tkanině. Tento postup se nazývá vtírání nebo frlkoionování. Jelikož Lato pryžová vrstva musí být na obou stranách, musí tkanina i zde ve větěině případů projít strojem dvakrát, nebo se musí použít velmi nákladného kalandru.se Styřmi válci.
Takto upravená tkaniny, navinutá do dlouhých svitků, přiěemž pro zamezení slepení musí spolu běžet zvláěl preparovaná tkanina (zábalová vložka), se v co nejdelěích kusech navíjejí na válce a tak přicházejí k dalŠímu pracovnímu kroku. Aby se zabránilo navulkanizovéní pryžových vrstev, především v létě v teplých místnostech, musí být přitom pracováno poměrně rychle, jelikož při navulkaaizování již není možné dobré spojení.
Jednotlivá tkaninové pásma se nyní uvedou do svazku a procházejí kalandrem se dvěma válci (tak zvané sdružování), Símž se dostane balík s vyztuženou tkaninou, tak zvaný sendvič.
V oddělená operaci se na kelandru vytáhnou krycí vrstvy (horní a spodní krycí vrstva, přiěemž opět pro zabránění slepení sa musí pracovat s vloženým plátnem), a tyto dvě krycí vrstvy se opět spojí se sendvičem z vyztužená tkaniny pomocí kalandru nebo ručním navinutím. Aby se zabránilo vniknutí vody, vzduchu nebo nečistoty, např. písku, se po straně přiloží bud vytlačovaná pruhy nebo pruhy vyříznutá z desek. Potom následuje vulkanizace bud v lisech (dlouhá lisy 5 až 20 m) nebo na průběžném vulkanizačním stroji s velkými zahřívanými válci a protitlakovým pásem z oceli nebo z pryže.
U velmi širokých pásů, o šířce např. 2 000 mm nebo větších, která musí být zhotovovány v kusech o velké délce, se mezi tkaninové vrstvy vkládá deska, které je v podélném směru opatřena ocelovými lany o průměru 4 až 12 mm. Výroba této desky z ocelového kordu je velmi složitá a je možná jen při použití drahých instalací, takže takové zvláštní pásy mohou zhotovovat jen velké firmy, finančně silné. Tyto desky z ocelového kordu se vyrábějí rovněž na kalandru, přičemž je bezpodmínečně nutno pracovat s velkým velmi drahým kalandrem se čtyřmi válci, který vyžaduje mnoho práce i energie.
Čím tlustší lano, tím obtížnější je uvedený pracovní pochod. Již při drátěném lanu o průměru pouze 6 mm vznikají značné potíže, aby materiál z kaučuku nebo pryže nebo z jiného plastického materiálu byl plně zaveden mezi lana a kolem lan. Drátěná lana musí být napnuta velmi rovně, a sice jak zpředu tak i ze zadu na kalandru, aby vstupující pryžový materiál nemohl drátěná lana posunout. Drátěná lana jsou obvykle uložena v odstupu 10 až mm od středu jednoho lana ke středu druhého lana.
Jelikož běží kolem kalandrových vélců s obou stran dva pryžové profily a mezi ně vstupují lana, nelze se úplně vyhnout uzavřenlnám vzduchových bublin. Totéž platí ostatně pro sdružování tkaninových vrstev. U drátěných lan se kromě toho většinou spolu vtahuje i vlhkost (kondenzát), která se při vulkanizování za teplot 150 °C nebo více může přeměnit v plyn (páru) a přitom vytvoří uzavřeniny vody nebo vzduchu. Ocelová lana se proto před vstupem do kalandru většinou ještě suší.
Největěí problém dosavadních podlouhlých plošných výrobků, např. u pryžových dopravních pásů, záleží v tom, že taková uzavřeniny vzduchu nebo vlhkosti mohou v důsledku pohybu běžícího pásu putovat a mohou natrhávat jednotlivá vrstvy v podélném směru dopravního pásu. Dopravní pás se tím velmi značně zeslabuje a může se v poměrně krátké době stát vadným. Stejná vada vznikne při poškození dopravního pásu mechanickým způsobem. Jestliže k tomu ještě přistoupí vzduch nebo voda nebo nečistota jako písek, mohou tyto prvky natrhnout jednotlivé vrstvy a zničit dopravní, pás. Další velmi často přicházející příčina defektů a zničení pásů záleží v tom, že velké kameny vytrhnou otvor v dopravním pásu a natrhnout dopravní pás v podélném směru, často v délce několika set metrů, když zůstane viset například na příčně vzpěře.
Jestliže je mezi tkaninovými vrstvami vzduch nebo vlhkost (voda) nebo dostane-li se dodatečně v důsledku mechanické závady mezi tkaninové vrstvy vzduch, voda nebo písek, je pouze otázkou času, kdy se jednotlivé tkaninové vrstvy natrhnou a pás musí být vyměněn, jelikož i při opravě závadného místa vždy znovu může zůstat vzduch, voda (vlhkost) nebo písek a rozrušovaeí děj znovu započne v důsledku pohybu pásu. To je především způsobeno tím, že jednak jsou pryžové vrstvy odděleny vnitřkem tkaninových vléken, které jsou bez pryže, a pak se tam může usazovat vzduch nebo vlhkost, zejména při provádění opravných prací, a jednak mezi tkaninovými vrstvami je přítomno příliš málo pryže, aby se například mohlo zrnko písku úplně uložit v pryži, aniž by tkaninu rozřízlo nebo natrhlo tkaninovou vrstvou.
Jelikož při frakeionování tkanin na kalandru nebo jsři výrobě desek z ocelového kordu na kalandru je tam, kde se setkávají válce kalandru, prakticky jen čára (žádné plocha), je vznik tlaku na tomto místě poměrně malý a materiál je do tkaniny nebo do meze mezi drátěnými lany vtlačen příliš málo, než jak by to bylo zapotřebí pro těsné spojeni, dobrá vniknutí a přitlačení pryžového materiálu do mezer ve tkanině, popřípadě kolem vléken tkaniny nebo kolem ocelových drátů, nebo jak by bylo zapotřebí pro vytlačení vzduchu a vlhkosti popřípadě pro zabránění uzavřenin vzduchu a vody.
Kromě toho je velmi nesnadné udržet všechna ocelová lana (ocelový kord) po celé šířce všechna v přesně stejném napětí. Jestliže tomu věak tak není, dojde jednak k zeslabení dopravního pásu, popř. tažné síly, nebo může pás běžet nakřivo. Má pak sklon vyběhnout k jedné straně, popřípadě běžet do jedné strany.
Problém uzavřenin vzduchu jakož i nestejnoměrného napětí jednotlivých drátů je kromě toho rovněž velmi značný u desek z ocelového kordu pro pneumatikárenský průmysl (radiální pláště).
Pro vyřešení shora uvedených problémů navrhuje vynález zcela jinou konstrukci podlouhlého plošného výrobku, jakož i zcela nový postup k jeho výrobě.
Podlouhlý plošný výrobek je podle vynálezu proveden tak, že alespoň na jedné jádrové vrstvě, zhotovené protlačováním, je upravena krycí vrstva, které obsahuje příčně probíhající zesilovací vložky nebo tkaninu s otevřenými oky a byla rovněž zhotovena protlačováním, přičemž tato vrstva sestává z většího počtu jednotlivých desek, která jsou na jádrové vrstvě upraveny vedla sebe a jsou spojeny jednak spolu navzájem a jednak s jádrovou vrstvou.
Podle výhodného provedení je krycí vrstva upravena i na spodní straně jádrové vrstvy.
Podle dalšího provedení jsou jednotlivé desky na jádrové vrstvě upraveny v několika vrstvách.
Zesilovací vložky sestávají účelně z ocelových drátů nebo z pramenů z přírodních nebo syntetických vléken nebo monofilů.
Podle jiného provedení vynálezu je na povrchu podlouhlého plošného výrobku upravena tkanina, které mé otevřené obdélníkové oka a je přesazena k podélnému směru o 90°.
Vynález se rovněž týká způsobu výroby podlouhlého plošného výrobku podle vynálezu. Způsob podle vynálezu záleží v tom, že se protlačováním vyrobí pásový materiál, přičemž se současně uloží vyztužovací vložky, tento pásový materiál se rozřeže na desky, jejichž délka odpovídá Šířce žádaného podlouhlého výrobku, tyto desky se položí alespoň na jednu stranu jádrové vrstvy v příčnám směru, takže na ní vytvoří krycí vrstvu, a nakonec se uvedený celek slisuje za úSelem vzájemného spojení.
Účelně se pásový materiál pro jednotlivá desky tvořící krycí vrstvu vyrobí odděleně od pásového materiálu pro pásovou jádrovou vrstvu.
Podle jiného provedení vynálezu se pro pásový materiál určený pro desky použije vyztužovaclho materiálu, který je odllSný od vyztužoveciho materiálu pro jádrovou vrstvu.
Pro vytvoření výrobku se účelně použije nejméně tří nad sebou ležících vrstev pásového materiálu.
Podle delSího provedení se postupuje tak, že se pásový materiál, zhotovený protlačováním,' přiřizne na žádanou ěířku.
Podlouhlý ploěný výrobek i způsob jeho výroby podle vynálezu je spojen s následujícími výhodami:
Je méně pracovních pochodů a tím se podlouhlý ploěný výrobek zlevní.
Instalace jsou jednoduSSí a levnějěí, čímž se investice sníží.
Dochází ke značně snížená manipulaci a je zapotřebí méně místa.
Nevznikají uzavřeniny vzduchu nebo vody a tím se zlepSl jakost.
Je zapotřebí méně energie.
Stejně silný podlouhlý ploSný výrobek nepř. dopravník, může být proveden tenči, čímž se uspoří na surovinách.
Vznikne průběžný blok z pryže nebo jiného plastického materiálu, ve kterám jsou uloženy zesilovací vložky, kdežto u dosavadního výrobku existují jednotlivá vrstvy, která již před výrobou vyvolávají oddělení, jelikož pryž není upravena průběžně. Tedy podle vynálezu se opět docílí zlepáení jakosti a od počátku se vyloučí uzavřeniny vzduchu nebo vody.
Podlouhlý ploěný výrobek mé delěi životnost, což opět znamená úsporu suroviny.
Podlouhlý ploěný výrobek je velmi pravidelný a práce s ním je jednoduchá.
Při mechanických závadách jsou místa opravy zjednodušené a plné hodnotná.
Je možno použít zesilovacích vložek z přírodních nebo syntetických vláken nebo monofilů místo ocelového drátu. K tomu je třeba poznamenat, že ocelová lana mohou být ne kalahdru sice obložena gumou - i když s velkými obtížemi - avěak že to neplatí pro obyčejná lana popřípadě kordy z přírodních nebo syntetických vláken, popř. monofilů, jelikož tyto kordy se při kalandrování i při malém tlaku stlačí do oválného tvaru a z toho vznikají velké obtíže jak v ohledu pevnosti tak i v ohledu pravidelného běhu podlouhlého ploěného výrobku, např. dopravního pásu. S takovým pásem nelze vůbec pracovat.
Lze také jako zesilovací vložky užít pletiv s otevřenými oky místo dosud používaných pletiv s absolutná uzavřenými oky. Tím se dostane kompaktní podlouhlý plošný výrobek, který je průběžně uzavřen od spodní strany až nahoru a do kterého jsou bez uzavření úplně uloženy vyztužovací vložky. U tohoto kompaktního bloku není již možné roztržení mezi vrstvami vyztužení. iím je úplně odstraněn jeden hlavní zdroj nebezpečí pro vznik závad a pro malou životnost dosud známých podlouhlých ploSných výrobků, např. dopravních pásů. Případně vznikající vlhkost nebo vzduch je omezen na vnitřek zesilovací vložky a tam ani při pohybech nemůže způsobit žádnou škodu, jelikož ani vzduch ani voda nemohou od sebe oddělit nějaké vrstvy.
Vzniklé kameny se pohybem pryže postupně vysunou ven nebo se v pryži místně zapouzdří. Jejich další putování je vyloučeno.
Místo až dvaceti jednotlivých vrstev postačí dvě až asi šest vrstev.
Na výkrese jsou znázorněny v obr. 1 a 2 části průřezů pro podloulé plošné výrobky dosavadní konstrukce a tedy vyrobené dosavadním způsobem.
Podlouhlé plošné výrobky sestávají v podstatě z jádrové vrstvy J., tvořené svazkem tkaniny, která může být případně ještě zesílena zesilovacími vložkami 2, např. ocelovými dráty. Tato jádrové vrstva 2 je na horní a spodní straně opatřena krycí vrstvou J, popř. spodní krycí vrstvou £. K tomu přichází ještě boční ochrana g, která může popřípadě sestávat z jednoho kusu s krycí vrstvou 2 nebo spodní vrstvou i, jako boční střena £*, znázorněné na obr. 2.
Na obr. 3 výkresu je naproti tomu znázorněna část podlouhlého plošného výrobku 6 zhotoveného podle vynálezu. Jédorové vrstva 2 je opatřena podélně probíhajícími zesilovacími vložkami g. Krycí vrstva g a spodní krycí vrstva 10 mají příčně probíhající zesilovací vložky 21, popř. 12. Krycí vrstva g a spodní krycí vrstva 10 vznikly z velkého počtu jednotlivých desek, které byly zvulkanizovány navzájem i s jádrovou vrstvou 2·
Při .protlačování (kulaté hlava nebo ploché vytlačovací hlava) se zesilovací vložky 21, 12» např. prameny uchopí pryží a každý jednotlivý pramen se přesně rovnoměrně vtáhne dilatační smyčkou. V důsledku vzniku velkého tlaku ve stříkecí hlavě (což je několikanásobek tlaku u kalandru), vnikne plastický pryžový materiál do každého prohloubení zesilovací vložky a tuto vložku pevně obklopí. Vzduch nebo plynné prostředí, např. vodní péra, mohou být přitom kapilárně odtlačeny nazad. Přitom lze použít zesilovacích vložek 11 popř. 12, např. drátů nebo pramenů prakticky neomezené velikosti průřezu, přičemž na rozdíl od kalandru zůstává jejich průřez vždycky kulatý.
Tím se dostane pésové materiél s délkou omezenou pouze na délku lan a s vloženými kordy, který slouží jako jádrová vrstva 2> podlouhlého plošného výrobku 6 v podélném směru.
Pro příčný směr, popřípadě pro únosnost a boční sílu se podélně protlačený pásový materiál rozřeže na desky, jejichž délka odpovídá šířce žédaného podlouhlého plošného výrobku 6, tyto desky se otočí o 90° a dole a nahoře (případně jen na jedné straně) se na tuto jádrovou vrstvu 2» totiž na pásový materiél podélnými kordy položí. Přitom je bezevšeho možné použít nahoře nebo dole tenčích kordů nebo položit na sebe také několik vrstev. Tyto vrstvy se pak jako dosud vulkanizují nebo lisují v lisu nebo na průběžném vulkanizačním stroji postupem Auma popř. Rotocure nebo také za pomoci mikrovln. Jelikož bočně vznikající vzduch nebo voda může kapilárně opět unikat kordy, není ani zapotřebí, aby po straně bylo užito krytu jako ochrany.
Místo horní a dolní protlačené krycí vrstvy g, popř. 10 s příčně položenými zesilovacími vložkami 21» popř. 12 např. lany lze také užít tkanin nebo pletiv s otevřenými oky, aby se dosáhlo dobré únostnosti a bočního vyztužení.
Místo jedné lze také užit dvou nebo i více desek z podélně probíhajícími kordy nebo lze tam prostě použit silnějších kordů.
Horní krycí vrstva g s příčně položenými kordy může být provedena také tak, že se vzdálenost mezi jednotlivými kordy, popř. zesilovacími vložkami 11 zvolí poněkud větší než normálně. V tomto případě se když je podlouhlého plošného výrobku 6 použito jako dopravního pásu, vniklý kámen, když naběhne na překážku, zadrží následujícím kordem a z otvoru vytlačí.
Při použiti tkaniny nebo pletiv s otevřenými oky je možné dosáhnout takového účinku, který na nosné straně, tj. tam, kde se materiál klade na pés, vyvolá vyztužení. Při tom musí být otevřená oka pravoúhelníkové, aby jedno pletivo mohlo být položeno o 90° přesazené vůči podélnému směru. To vyvolává příslušné vyztužení na místě, kde tato pletiva jsou umístěna mimo střed dopravního pásu, tedy například v horní čésti.
Pro nekonečné spojení dopravních pásů přináší použití lan z přírodních nebo syntetických vléken nebo monofilů tu možnost, že oproti drátěnému nebo ocelovému lanu není zapotřebí svařování, nýbrž že se lana sestávající z velkého počtu jednotlivých vléken, na koncovém místě navinou na určitou délku a prostě se vloží do spojovacího místa. Tam umístěné pryžová vretva se nyní při vulkanizaci intensivně s těmito vlákny spojí a vytvoří bezvadnou soudržnost.
Podlouhlý plošný výrobek já podle vynálezu umožňuje oproti dosavadnímu postupu především to, že místo těsně tkaných tkanin se použijí jednotlivé zesilovací vložky z přírodních naho syntetických vláken, nebo monofily, a to jak pro podélný směr, tak také pro příčný směr. U velkých podlouhlých plošných výrobků, např. dopravních pésů, kde bylo dříve používáno lan z ocelového drétu, jsou tato lana rovněž nahrazena lany z přírodních nebo syntetických vléken, popř. monofilů, přičemž je věak třeba poznamenat, že takových vléken dosud nebylo lze používat pro nemožnost jejich zpracování.
Pracuje-li se s tkaninami, pak se místo uzavřených tkanin nebo pletiv užije pletiv s otevřenými oky. Oka mohou být jak čtvercové, tak i obdélníkové.
Podlouhlé plošné výrobky podle vynálezu se vyznačují tím, že zdola až nahoru jsou tvořeny průběžným pryžovým blokem bez oddělení.
K provádění postupu podle vynálezu se místo kalandrů užije pro výrobu surových desek protlačovacích strojů. Tím lze s mnohem menšími náklady dosáhnout podstatně lepšího a pravidelnějšího výrobku.
Je třeba poznamenat, že pro podélná nikoliv však pro příčné zesilovací vložky lze užít také ocelového kordu. Také ocelový kord může být protlačován přesně stejně.

Claims (10)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    V. Podlouhlý plošný výrobek z pryže nebo jiných plastických hmot s jádrovou vrstvou, která mé podélně probíhající zesilovací vložky, vyznačující se tím, že alespoň na jedné jádrová vrstvě (7), zhotovené protlačováním, je upravena krycí vrstva (9, popř. 10), která obsahuje příčně probíhající zesilovací vložky (11, popř. 12) nebo tkenlnu s otevřenými oky a byla rovněž zhotovena protlačením, přičemž tato vrstva (9, popř. 10) sestává z většího počtu jednotlivých desek, které jsou na jádrové vrstvě (7) upraveny vedle sebe a jsou spojeny jednak spolu navzájem a jednak β jádrovou vrstvou (7).
  2. 2. Podlouhlý plošný výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že krycí vrstva (10) je upravena i na spodní straně jádrová vrstvy (7).
  3. 3. Podlouhlý plošný výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že jednotlivé desky jsou na jádrová vrstvě (7) upraveny v několika vrstvách.
  4. 4. Podlouhlý plošný výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že zesilovací vložky (8, 11, 12) sestávají z ocelových drátů nebo z pramenů z přírodních nebo syntetických vláken nebo monofilů.
  5. 5. Podlouhlý plošný výrobek podle bodu 1, vyznačující se tím, že ha jeho povrchu je upravena tkanina, která má otevřená obdélníkové oka a je přesazena k podélnému sméru o 90°.
  6. 6. Způsob výroby podlouhlého ploěného výrobku podle bodu 1, vyznačující se tím, že se protlačováním vyrobí pásový materiál, přičemž se současné uloží vyztužovací vložky, tento pásový materiál se rozřeže na desky, jejichž délka odpovídá šířce žádaného podlouhlého výrobku, tyto desky se položí alespoň na jednu stranu jádrové vrstvy v příčném sméru, takže na ní vytvoří krycí vrstvu, a nakonec se uvedený celek slisuje za účelem vzájemného spojení.
  7. 7. Způsob podle bodu 6, vyznačující se tím, že se pásový materiál pro jednotlivé desky tvořící krycí vrstvu vyrobí oddělené od pásového materiálu pro pásovou jádrovou vrstvu.
  8. 8. Způsob podle bodů 6 a 7, vyznačující se tím, že se pro pásový materiál určený pro desky použije vyztužovacího materiálu, který je odliéný od vyztužovacího materiálu pro jádrovou vrstvu.
  9. 9. Způsob podle bodu 6, vyznačující se tím, že se pro vytvoření výrobku použije nejméně tří nad sebou ležících vrstev pásového materiálu.
  10. 10. Způsob podle bodu 6, vyznačující se tím, že se pásový materiál, zhotovený protlačováním, přiřízne na žádanou šířku.
CS767885A 1975-12-05 1976-12-03 Podlouhlý plošný výrobek z pryže nebo jiných plastických hmot a způsob jeho výroby CS203138B2 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH1586675A CH590124A5 (cs) 1975-12-05 1975-12-05

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS203138B2 true CS203138B2 (cs) 1981-02-27

Family

ID=4412628

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS767885A CS203138B2 (cs) 1975-12-05 1976-12-03 Podlouhlý plošný výrobek z pryže nebo jiných plastických hmot a způsob jeho výroby

Country Status (15)

Country Link
JP (1) JPS5269484A (cs)
AT (1) AT354722B (cs)
AU (1) AU512781B2 (cs)
BR (1) BR7608132A (cs)
CH (1) CH590124A5 (cs)
CS (1) CS203138B2 (cs)
DD (1) DD127271A5 (cs)
DE (1) DE2653159A1 (cs)
FR (1) FR2333638A1 (cs)
GB (1) GB1571100A (cs)
IT (1) IT1074774B (cs)
NL (1) NL7613518A (cs)
PL (1) PL105916B1 (cs)
SE (1) SE7613499L (cs)
TR (1) TR19547A (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1597788A (en) * 1978-05-25 1981-09-09 Fenner Co Ltd J H Conveyor belting
JPS55152037A (en) * 1979-05-17 1980-11-27 Inoue Mtp Co Ltd Production of steel-cord-reinforced belt
JPS55152038A (en) * 1979-05-17 1980-11-27 Inoue Mtp Co Ltd Production of steel-cord-reinforced belt
GB2082116A (en) * 1980-07-16 1982-03-03 Cable Belt Ltd Improvements in or relating to conveyor belts
TW244340B (cs) * 1992-07-21 1995-04-01 Akzo Nv
DE102011005397A1 (de) 2011-03-11 2012-09-13 Krones Aktiengesellschaft Matte für den Transport von mindestens einem Gegenstand, Übergabevorrichtung und Verfahren zur Übergabe

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE763114C (de) * 1938-08-23 1952-09-15 Le Caoutchouc S I T Sa Flachriemen oder Foerderband aus in Kautschuk od. dgl. eingebetteten, impraegnierten oder umhuellten Laengs- und Querfadenschichten
FR1429769A (fr) * 1965-04-05 1966-02-25 American Biltrite Rubber Co Procédé pour arrondir les bords des courroies transporteuses
NL166218C (nl) * 1968-06-06 1981-07-15 Pirelli Werkwijze voor het vervaardigen van een baanvormige wapening voor een transportband of een drijfriem.
DE2129439A1 (de) * 1970-06-16 1971-12-30 Pirelli Verfahren zur Herstellung von Foerderbaendern,Foerderriemen,Antriebsriemen u.dgl.
IT959723B (it) * 1971-05-14 1973-11-10 Breco Gmbh U Co Kg Procedimento e dispositivo per la produzione continua di nastri profilati armati da materiale estrusibile
US3803965A (en) * 1972-05-24 1974-04-16 Steelastic Co Apparatus for producing reinforced fabric
JPS536933B2 (cs) * 1973-05-18 1978-03-13
CA1083073A (en) * 1975-03-20 1980-08-05 Ian Biggs Reinforcement for elastomeric articles

Also Published As

Publication number Publication date
BR7608132A (pt) 1977-11-22
CH590124A5 (cs) 1977-07-29
DD127271A5 (cs) 1977-09-14
JPS5269484A (en) 1977-06-09
AU512781B2 (en) 1980-10-30
DE2653159A1 (de) 1977-06-16
FR2333638A1 (fr) 1977-07-01
NL7613518A (nl) 1977-06-07
TR19547A (tr) 1979-07-01
FR2333638B1 (cs) 1983-07-29
SE7613499L (sv) 1977-06-06
AT354722B (de) 1979-01-25
GB1571100A (en) 1980-07-09
ATA889676A (de) 1979-06-15
PL105916B1 (pl) 1979-11-30
AU2019676A (en) 1978-06-08
IT1074774B (it) 1985-04-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4062989A (en) Method and apparatus for coating moving webs and products produced thereby
FI97902C (fi) Päistä avoin puristuskangas
US6337112B1 (en) Endless belt for dewatering press
DE69533498T2 (de) Verfahren zum Schliessen des Saums von Überführungs- und anderen Papierbehandlungsbändern
TW201043750A (en) Industrial fabric including spirally wound materials strips
NO303235B1 (no) BÕnd for bruk pÕ en lang klempresse og fremgangsmÕte for fremstilling av dette
RU2190051C2 (ru) Армированный брезент
RU2362852C2 (ru) Бесконечная лента, применяемая в бумажном производстве, способ изготовления такой ленты, основа для изготовления такой ленты и способ изготовления такой основы
CS203138B2 (cs) Podlouhlý plošný výrobek z pryže nebo jiných plastických hmot a způsob jeho výroby
US3556892A (en) Method of manufacture of conveyor belt
CZ293453B6 (cs) Spojitý pás
US3783063A (en) Methods of manufacturing endless conveyor belts
DE60130245T2 (de) Treibriemen
US4832672A (en) Precompaction belt
DE102009003588B3 (de) Endloses Rundballenpressband und Verfahren zur Herstellung
CN100460593C (zh) 包括互连环的机上接缝的工业织物
EP1015688B1 (en) Improvements in extended nip press belts
KR101134321B1 (ko) V-가이드를 갖는 직물
US5840635A (en) Transport and support means for heavy, high temperature articles and its manufacturing process
WO2020039311A2 (de) Verfahren zur herstellung eines gummituchs
DE1579302B1 (de) Aufbauteil fuer einen glasfaserverstaerkten Koerper aus einer elastomeren Masse
RU2247179C1 (ru) Нетканый материал для армирования дорожных покрытий и способ его изготовления
US6391159B2 (en) Dimensionally stable, liquid impermeable, flexible pressbands
US4582660A (en) Method and apparatus for making a polymeric coated fabric layer
DE2611837A1 (de) Verstaerkung bzw. versteifung fuer elastomere gegenstaende