BG62308B1 - System and method for personal call by transmitting back confirmation signal using radio telephone system - Google Patents

System and method for personal call by transmitting back confirmation signal using radio telephone system Download PDF

Info

Publication number
BG62308B1
BG62308B1 BG99746A BG9974695A BG62308B1 BG 62308 B1 BG62308 B1 BG 62308B1 BG 99746 A BG99746 A BG 99746A BG 9974695 A BG9974695 A BG 9974695A BG 62308 B1 BG62308 B1 BG 62308B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
radio
message
telephone
paging
signal
Prior art date
Application number
BG99746A
Other languages
English (en)
Other versions
BG99746A (bg
Inventor
Walter L. Davis
Original Assignee
Motorola
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Motorola filed Critical Motorola
Publication of BG99746A publication Critical patent/BG99746A/bg
Publication of BG62308B1 publication Critical patent/BG62308B1/bg

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W88/00Devices specially adapted for wireless communication networks, e.g. terminals, base stations or access point devices
    • H04W88/18Service support devices; Network management devices
    • H04W88/185Selective call encoders for paging networks, e.g. paging centre devices
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • H04M11/02Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems with bell or annunciator systems
    • H04M11/022Paging systems

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Description

Област на изобретението
Изобретението се отнася до комбинация от система за персонално повикване (пейджингсистема) и радиотелефонна система и метод за персонално повикване с предаване на обратен сигнал за потвърждение.
Предшестващо състояние на техниката
Системите за предаване на селективни повиквателни сигнали, например системите за персонално повикване или т.нар. пейджингсистеми, осигуряват еднопосочно радиочестотно предаване на съобщения за селективно повикване, наречени пайджингсъобщения, от подател на съобщение към приемник на персоналното повикване. Подателят на съобщението се свързва със системата за персонално повикване чрез обществената комутируема телефонна мрежова система или друго входно интерфейсно средство и подава информацията от съобщението към терминала за персонално повикване. Информацията, съдържаща се в съобщението, се кодира в стандартен предавателен протокол, модулиран върху носещ сигнал, и се излъчва като радиочестотен сигнал към приемника на персонално повикване. Приемникът на персонално повикване приема сигнала, демодулира го и го декодира, за да възстанови съобщението и да го представи на системата на абоната, който е потребител на приемника.
Тъй като селективното предаване на сигнал за повикване се осъществява от еднопосочна съобщителна система, подателят на съобщение не разбира (няма обратна информация) дали абонатът е приел съобщението. Предаването на обратен сигнал за потвърждаване е разработено, за да се информира системата за получаването на съобщението от приемника. Освен това, за да се избегнат смущенията между сигналите за персонално повикване и обратните сигнали за потвърждение, комуникационното трасе или ефирното време на системата трябва да бъдат запазени за обратните сигнали за потвърждение. Ефирното време е скъпо, затова е желателно то да не се ангажира с обратните сигнали за потвърждение.
Тъй като системите за предаване на селективни повиквателни сигнали са еднопосочни системи, изграждането на комуникационното трасе на обратния сигнал за потвърждение е свързано с големи капиталовложения. Освен това сигналите за потвърждение се излъчват рядко и изискват малко ефирно време. Следователно комуникационното трасе ще бъде неефективно и няма да може да осигури на фирмата, предлагаща услугите, достатъчна парична възвращаемост за добавеното качество - сигнал за потвърждение.
Това, което е необходимо, е система с обратен сигнал за потвърждение, който не отнема ефирно време от системата за селективно предаване на повиквателни сигнали и не изисква комуникационно трасе.
Техническа същност на изобретението
В един вариант на осъществяване на изобретението е предвиден приемник на селективно повикване, съдържащ радиочестотен приемник за приемане на сигнали за персонално повикване, предадени от терминал за персонално повикване, декодер, свързан към радиочестотното приемателно средство, за декодиране на сигналите за персонално повикване, за да се възстанови пейджингсъобщението, идентификатор на означено с флаг пейджингсъобщение, изискващо обратен сигнал за потвърждение, и контролер за свързване към терминала за персонално повикване чрез радиотелефонна система и за предаване на обратния сигнал за потвърждение в случай, че идентификаторът установи, че пейджингсъобщението е означено с флаг.
В друг вариант на изпълнение е предвиден метод за предаване на съобщения в системи за персонално повикване към комбинация радиотелефон и радиоприемник за персонално повикване. Методът включва операциите получаване на съобщението от подател на съобщение, определяне дали подателят на съобщение желае обратен сигнал за потвърждение при приемане на информацията от съобщението от радиоприемник на персонално повикване (радиопейджър), означаване на съобщението с флаг за определянето му като съобщение, изис2 кващо обратен сигнал за потвърждение на приемането му ако подателят на съобщение желае такъв сигнал, и предаване на означеното с флаг съобщение към комбинацията радиотелефон и радиопейджър. По-нататък методът включва операции по свързване на комбинацията от радиотелефон и радиопейджър чрез радиотелефонна система, приемане на изисквания обратен сигнал за потвърждение чрез радиотелефонната система и уведомяваме на подателя, че съобщението му е получено.
Описание на приложените фигури
Фигура 1 представлява схема на комбинация от система за персонално повикване и безжична телефонна система съгласно предпочитаното примерно изпълнение на изобретението;
фигура 2 - схема на алгоритъма на действие на терминала за персонално повикване в комбинацията от система за персонално повикване и безжична телефонна система от фиг.1 съгласно предпочитаното примерно изпълнение на изобретението;
фигура 3 - блокова схема на комбинацията от радиопейджър и безжичен телефонен приемопредавател от фиг. 1 съгласно предпочитаното примерно изпълнение;
фигура 4 - схема на алгоритъма на действие на процесора на съобщение за персонално повикване в комбинацията от радиопейджър и безжичен телефон от фиг.З съгласно с предпочитаното примерно изпълнение на изобретението.
Съгласно фиг.1 системата за предаване на сигнали за селективно повикване, комбинираща широка област системи за персонално повикване 10 и радиотелефонна система, например безжична телефонна система 15, използва обществената комутируема телефонна мрежа (ОКТМ) 20 за връзка помежду им. В предпочитаното примерно изпълнение на изобретението се използва второ поколение безжична телефонна система (СТ-2), която е поевтина от други радиотелефонни системи, като клетъчните телефонни системи. Подателят на съобщението използва устройство за въвеждане на пейджингсъобщение 25, за да въведе информацията за персонално повикване чрез обществената комутируема телефонна мрежа (ОКТМ) 20 за кодиране и предаване към абоната на системата за персонално повикване 10.
Устройството за въвеждане на пейджингсъобщения 25 е телефон за въвеждане на речева (звукова) или цифрова информация. Устройството за въвеждане на пейджингсъобщения 25 може да включва и устройство за обработка на данни, като компютърен терминал за генериране на информация за персонално повикване, съдържаща графики, факсимиле или буквено-цифрова информация.
Подателят на съобщението определя (инициира) последователност на предаване на съобщението чрез устройството за въвеждане на пейджингсъобщение 25 чрез въвеждане на гласово или информационно съобщение във вид на повикване към номера за достъп на конкретното устройство за персонално повикване (например радиоприемник за повикването (радиопейджър) / радиотелефон 40). Подателят на съобщението се свързва към терминал за персонално повикване 32 чрез телефонния мрежов интерфейс 30 на системата за персонално повикване 10 и трасето 20а на обществената комутируема телефонна мрежа за обработка от терминала за персонално повикване 32. Когато на входящото повикване се отговори, от терминала за персонално повикване 32 се възпроизвежда предварително записано съобщение, което осигурява достъп на подателя на съобщението до системата 10, като описва как подателят може да въведе съобщението за персонално повикване и искане за желано потвърждение, че съобщението е получено. Подателят отговаря чрез въвеждане на речево или информационно съобщение и специален кодиран сигнал, за да покаже, да желае потвърждаване за успешното приемане на съобщението.
В терминала за персонално повикване 32 съобщението първоначално се въвежда в буферна памет, след като подателят завърши въвеждането на последователността, терминалът за персонално повикване 32 се обръща към базата данни на абонатите 34 за получаване на адреса на абоната, който адрес се свързва с информацията на персоналното повикване за образуване на пейджигсъобщението. Съгласно изобретението, ако подателят е въвел специален кодиран сигнал, показващ желано потвърждаване, блок за означаване с флаг на съобщение за потвърждаване 42 от терминала на персоналното повикване 32 означава с флаг съобщението и терминалът 32 включва означеното съобщение в блока за подреждане на съобщенията в опашка 36 за по-късното им предаване. Блокът за означаване с флаг на съобщение за обратно потвърждение 42 може например да означи съобщението чрез използване на адрес, който е запазен за съобщение с искане за потвърждаване или може да свърже означеното искане за потвърждаване към функционалния блок за общо адресиране на съобщение.
Пейджингсъобщенията, запаметени в блока за подреждане на съобщенията в опашка 36, се изваждат последователно чрез терминала за персонално повикване 32 и се подават към предавателите за персонално повикване 38 за предаването им като сигнали за селективно повикване.
Сигналите за селективно повикване, предадени от системата аз персонално повикване 10, се приемат от комбинирани радиоприемник на персонално повикване (радиопейджър) и радиотелефон 40. Радиопейджърът приема сигналите за селективно повикване. Радиотелефонът, например безжичен телефонен приемопредавател (СТ-2), се свързва към обществената комутируема телефонна мрежа 20 чрез радиотелефонната система 15.
Съгласно предпочитаното примерно изпълнение на изобретението комбинираните радиопейджър и безжичен телефонен приемопредавател 40 приемат сигналите за селективно повикване, предадени от системата за персонално повикване 10 чрез предавателите за персонално повикване 38. Ако е прието означено с флаг съобщение от комбинираните радиопейджър и безжичен телефонен приемо-предавател 40 между тях и безжичната телефонна система 15 се създава безжична телефонна връзка.
Местен приемо-предавател на повикване 50, включващ приемателен тракт 50а и предавателен тракт 50в, приема сигнала за потвърждаване от комбинацията радиопейджър/ безжичен телефонен приемо-предавател 40 заедно с информацията, определяща номера за достъп до системата за персонално повикване 10 чрез обществената комутируема телефонна мрежа 20. Сигналите за потвърждаване и информацията за достъп се подават към контролера на повикването 52, като използва информацията за достъп, за да извика системата за персонално повикване 10 чрез телефонния мре жов интерфейс 54 на безжичната станция за телефонно повикване 15. Щом като сигналът за повикване се въведе в контролера 52 и терминала за персонално повикване 32 чрез трасето 20в на обществената комутиреума телефонна мрежа 20, сигналът за потвърждаване, индикиращ “съобщението прието”, се подава към терминала за персонално повикване 32. Терминалът за персонално повикване 32 след приемането на сигнала за потвърждаване може да генерира сигнал-отговор на приетото съобщение, който се връща на подателя на съобщението в устройството за въвеждане на пейджнигсъобщеие 25. Този сигнал-отговор за подателя на съобщение може да се появи, докато повикващият изчаква входящата телефонна линия на телефонния мрежов интерфейс 30 или може да се насочи към пейдържа или другото устройство за връзка, което е с възможност да приема сигнала-отговор.
Сигналът за потвърждаване може да укаже вида на съобщението, което е прието (т.е. речево, цифрово или буквено-цифрено съобщение), времето, в което е прието съобщението, дали съобщението е прието без грешка или не, или дали сигналът за потвърждаване е персонифициран. Терминалът за персонално повикване 32 може да подаде получената допълнителна информация към подателя на съобщението. В допълнение сигналът за потвърждаване може да се използва също от терминала 32, за да започне ретранслиране на съобщението, което е прието с грешки.
Следователно съгласно изобретението системата за персонално повикване 10 не е необходимо да използва ефирно време или заетия канал за приемане на сигнали за потвърждаване от радиопейджъра. Комбинацията радиопейджър /безжичен телефонен приемо-предавател използва безжична телефонна връзка, за да подаде сигнал за потвърждаване към системата за персонално повикване 10 за информиране в реално време на подателя на съобщението, че съобщението е прието.
Съгласно фиг. 2 блок-схемата на алгоритъма на действие при приемане на повикването от терминала за персонално повикване 32 (фиг.1) започва от системата за персонално повикване, представена в действие от блок 100. Процесът на обработка изчаква приемането на входящо повикване 102 от подателя на съобщението. Когато е прието входящо повикване
102 чрез телефонния мрежов интерфейс 30 (фиг.1), на повикването се отговаря 104 (фиг.2) и терминалът за персонално повикване 32 генерира звуков промпт 106, поканващ подателя на съобщение да въведе съобщението чрез устройството за въвеждане на пейджингсъобщенията 25 (фиг.1). Когато съобщението е въведено, то се запаметява в буферна памет на терминала 32 (фиг.1), докато се установи краят на съобщението 110. Когато краят на съобщението е установен 110 (фиг.2), се определя дали се желае обратен сигнал за потвърждаване 112. Ако не е искан обратен сигнал за потвърждаване 112, съобщението се повиква от временната памет за съобщения 42 чрез терминала за персонално повикване 32 и се включва в блока за подреждане на съобщенията в опашка 36, така че съобщението се подрежда за предаването му 114. Процесът се връща за изчакване получаването на следващото входящо повикване 102.
Ако се изисква подаването на обратен сигнал за потвърждаване 112, съобщението се повиква от паметта на съобщенията 42 и се подава към блока за подреждане на съобщенията в опашка 36 (фиг.1), така че съобщението се подрежда за излъчване въз основа на приоритета 116. Записът се възпроизвежда за подателя, като го информира да чака сигнал за потвърждаване. Процесът на обработка се спира до приемането на обратен сигнал за потвърждаване 120 или до достигане края на паузата 122. Паузата е предварително определено време, в което системата държи подателя на линията, за да изчака приемането на сигнала за потвърждаване. Когато това време е приключило 122, към подателя се отправя съобщение, че отговор не е получен 124, терминалът 32 прекъсва процеса 126 и той започва отначало с изчакване на приемането на следващо входящо повикване 102. Ако е приет сигнал за потвърждаване 120 в определеното време, сигналът за потвърждаване се анализира, за да се види дали е получен определеният защитен идентификационен (ID) код 127. Ако защитният ID код 127 не е получен със сигнала за потвърждаване, процесът се връща за изчакване приемането на друг сигнал за потвърждаване 120 или паузата 122. Защитният ID код предпазва от грешки, като удостоверява, че сигналът за потвърждаване е създаден в отговор на съобщението на подателя. Това е желателно например при прилагането в болница, за да се получи валидно потвърждаване, че лекар персонално е бил повикан. Ако се открие защитният ID код 127, сигналът -отговор за потвърждаване, стандартно съобщение, например “не е приет сигнал за потвърждаване”, или съобщението, създадено от потребителя на пейджъра се препраща към подателя 128. Терминалът за персонално повикване 32 прекъсва процеса 126 и той се връща за изчакване на приемането на следващото входящо повикване 102.
Съгласно фиг.З комбинацията от радиопейджър е безжичен телефонен приемо-предавател 40 (фиг.1) съгласно предпочитаното примерно изпълнение на изобретението съдържа приемателен тракт на персонално повикване 200, безжичен телефонен приемопредавателен тракт 205 и тракт за управление на съобщението и дисплея 210. Приемателният тракт на персонално повикване 200 включва антена 212 за приемане на сигнали, за селективно повикване, радиоприемник, настроен на честотата на канала за персонално повикване 214, свързан към антената за демодулиране на сигналите за селективно повикване, и декодер за декодиране на демодулираните сигнали за да се възстанови предаденото пейджингсъобщение.
Декодираното пейджингсъобщение се подава към процесора на съобщенията и контролера на дисплея 220 за обработка. Чрез конвенционални операции декодираното съобщение се запаметява в паметта на съобщенията 222 и потребителят (абонатът) се предупреждава чрез устройство за сигнализация 224, че е получено пейджингсъобщение. Потребителят може да задейства контролерите на потребителя и на дисплея 226 за извеждане на съобщението от паметта на съобщения 222 и показването му на дисплея за съобщения 228. Контролерите могат да управляват дисплея или да променят параметрите на приемане по известен начин.
Съгласно изобретението кодове на адрес на определено персонално повикване или флаг-сигнали, добавени към едно съобщение, задават на процесора на съобщение 220 да инициира телефонно повикване през безжичния телефонен приемо-предавателен тракт 205, когато той е в обсега на безжичната телефонна повиквателна станция 15 (фиг.1). Следователно, когато е генериран предупредителен (алармен) сигнал, аларменото устройство 224 пре дупреждава потребителя, че е получено съобщение и в зависимост от желаната операция може да посочи, че е поискан обратен сигнал за потвърждаване, така че потребителят може да инициира отговора, или да генерира автоматично обратния сигнал за потвърждаване. Сигналът за потвърждаване се генерира чрез задействането на безжичния телефонен приемо-предавателен тракт 205 от комбинацията радиопейджър/безжичен телефонен приемопредавател 40.
Действието на безжичния телефонен приемо-предавателен тракт 205 се управлява от телефонно управляващо логическо устройство 230. Антена 232 е свързана към антенен превключвател “приемане-предаване” 234, който действа в съответствие с управлението на телефонното управляващо логическо устройство 230. Антенният превключвател “приемане-предаване” 234 в едното положение свързва антената 232 към радиоприемника, настроен на честотата на телефонен канал 236 за приемане на радиочестотни сигнали и подаване на сигналите към телефонното управляващо логическо устройство 230. Във второ положение антенният превключвател “приемане - предаване” 234 свързва антената 232 към предавател, настроен на честотата на телефонния канал 240, който обработва сигналите, получени от телефонното управляващо логическо устройство 230 за предаване като радиочестотни сигнали от антената 232.
Възможно е към радиоприемника 236 да се свърже високоговорител 238, а. към предавателя 240 - микрофон 242 за конвенционалното безжично действие на телефон. Във възможен е вариант на решение приемникът 236 подава звуковите състави на сигналите към високоговорителя 238, а цифровите съставки на сигналите - към телефонното управляващо логическо устройство 230. Предавателят 240 обработва звуковите сигнали, получени от микрофона 242, и цифровите сигнали, получени от телефонното управляващо логическо устройство 230, за излъчване чрез антената 232. В допълнение микрофонът 242 позволява на потребителя да подаде персонализиран потвърждаващ отговор за подателя на съобщение.
Съгласно изобретението, когато безжичният телефонен приемо-предавателен тракт 205 работи в режим “потвърждаване”, приемникът 236 търси сигнал от безжичната телефонна повиквателна станция 15 (фиг.1). Когато приемни кът 236 установи, че комбинацията радиопейджър - безжичен телефонен приемо-предавател 40 е в обхвата на станцията 15, телефонната управляваща логика 230 задейства предавателя 240, за да предаде повикване през повиквателната местна станция 15 към терминала за персонално повикване 32 (фиг.1). Когато терминалът 32 връща сигнал за потвърждаване, процесорът 220 подава специален код към него, който идентифицира конкретния радиопейджър 40, който е повикан, и приетия сигнал за потвърждаване. Сигналът за потвърждаване може да се определи по избор вида на съобщението, което е получено (т.е.речево, цифрово или буквено-цифрово съобщение) , времето, в което съобщението е прието, дали съобщението е прието със грешки или без грешки, или да определи персонализиран потвърждаващ сигнал. В допълнение, сигналът за потвърждаване може също да се използва от терминала за персонално повикване 32, за да поиска ретранслиране на съобщение, което е получено с грешки.
Съгласно фиг.4 действието на процесора за съобщение за персонално повикване 220 съгласно предпочитаното примерно изпълнение на изобретението започва операция 300 със задействането на комбинацията радиопейджър/ безжичен телефонен приемопредавател 40. Процесът на обработка на съобщението изчаква приемането на съобщение, съдържащо код на адреса за персонално повикване, съответстващ на даден радиопейджър 40.
Когато определеният код на адреса за персонално повикване е приет 302, процесът определя дали е искан сигнал за потвърждаване 304. Ако съобщението е означено с флаг от блока за означаване с флаг на съобщението за потвърждаване 42 (фиг.1), е изискан сигнал за потвърждаване 304. Предварително определеният подаден код на адреса за персонално повикване също може да покаже, че е изискан 304 сигнал за потвърждаване.
Ако не е изискан потвърждаващ сигнал 304, съобщението се запаметява 306 за последващо извеждане от потребителя в съответствие със стандартното действие на пейджъра и се генерира алармен сигнал 308, за да се съобщи на потребителя, че съобщението е прието и запомнено. Тогава процесът се връща, за да изчака приемането 302 на следващо съобщение, съдържащо установен код на адрес за пер соналното повикване.
Ако е поискан сигнал за потвърждаване 304, съобщението се запаметява 310 и се генерира алармен сигнал 312. Съгласно изобретението се генерира сигнал-отговор за потвърждаване 314, включващ защитен ID код, предаван към пейджъра. Сигналът за потвърждаване може да се генерира автоматично или може да се вземе предвид при персонализиране от потребителя чрез задействане на управленията 226 или чрез въвеждане на речево съобщение чрез микрофона 242 (фиг.З). В допълнение от процесора 220 може да бъде генериран специфичен отговор, изискващ ретранслиране при откриване на достатъчно грешки в приетото съобщение, за да покаже, че съобщението може да не е прието точно. Защитният ID код удостоверява истинността на сигнала за потвърждаване, потвърждавайки, че този сигнал е създаден в комбинацията радиопейджър/ безжичен телефон 40.
След генериране на сигнал за потвърждаване 314 процесорът 220 задейства безжичния телефонен приемо-предавателен тракт 205 в режим “потвърждаване” 316. С активирането 316 на приемо-предавателния тракт 205 приемникът 236 търси местната телефонна станция 318. Когато е открит сигнал от местна телефонна станция, се установява безжична телефонна връзка между приемо-предавателния тракт 205 и нея.
Процесорът 220 сигнализира на телефонната управляваща логика 230 до повика операция 320 от терминала за персонално повикване 32 (фиг.1). Когато приемо-предавателният тракт 205 се свърже към терминала 32 чрез безжична телефонна връзка, генерираният сигнал за потвърждаване се подава 322 към терминала 32. Повикването се прекратява 324 и процесът се връща за изчакване приемането на следващо съобщение, имащо установен код на адреса на персоналното повикване 302.
Следователно съгласно изобретението пейджингсъобщения, предадени от терминала за персонално повикване и приети от радиопейджъра, могат да бъда потвърдени чрез безжична телефонна връзка между приемопредавателя, свързан към радиопейдъжра и терминала.
Съгласно изобретението е осигурена система, предаваща сигнали за потвърждаване, която не отнема ефирно време от системата за предаване на избрано повикване, макар че не изисква отделно съобщително трасе.

Claims (10)

1. Система от радиоприемник за персонално повикване и радиотелефон, характеризираща се с това, че включва първо средство за приемане сигналите за персонално повикване, подадени от терминала за персонално повикване; средство за декодиране, свързано към първото средство за приемане, декодиращо сигналите за персонално повикване за възстановяване на пейджингсъобщението; средство за определяне дали пейджингсъобщението изисква обратен сигнал за потвърждение; радиотелефонното средство за свързване към радиотелефонната система за връзки; и средство за управление, свързано към определящото средство и към радиотелефонното средство за свързването му към радиотелефонната система, за да се предаде обратният сигнал за потвърждение към терминала за персонално повикване чрез радиотелефонната система, ако определящото средство е определило, че пейджингсъобщението изисква обратен сигнал за потвърждение.
2. Система от радиоприемник за персонално повикване и радиотелефон съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че определящото средство съдържа средство за обработка, определящо и изчисляващо броя на грешките в пейджингсъобщението, и средство за ретранслиране на искане, определящо дали се изисква ретранслиране на искане за сигнал за потвърждение на пейджингсъобщението, когато броят на грешките превишава предварително определен брой.
3. Система от радиоприемник за персонално повикване и радиотелефон съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че средството за управление свързва радиотелефонното средство към радиотелефонната система за предаване на обратен сигнал за потвърждение и сигнал за идентифициране на пейджъра към терминала за персонално повикване, когато определящото средство е установило, че пейджингсъобщението изисква обратен сигнал за потвърждение, при което сигналът за идентифициране на пейджъра единствено определя комбинацията от радиоприемник за персонално повикване и радиотелефон.
4. Система от радиоприемник за персо нално повикване и радиотелефон съгласно претенция 1, характеризиращ се с това ,че съдържа входно средство на потребителя, свързано към средството за управление, за предаване към него на входните сигнали от потребителя, при което средството за управление свързва радиотелефонното средство към радиотелефонната система за предаване на входните сигнали от потребителя към терминала за персонално повикване, в случай, че определящото средство е установило искане на обратен сигнал за потвърждение, съдържащо се в пейджингсъобщението.
5. Система от радиоприемник на персонално повикване и радиотелефон съгласно претенция 1, характеризиращ се с това ,че радиотелефонното средство съдържа безжично телефонно средство за свързване към местен приемо-предавател на безжичната телефонна система, при което средството за управление свързва безжичното телефонно средство към местния приемо-предавател на безжичната телефонна система за предаване на обратния сигнал за потвърждение към терминала за персонално повикване в случай, че определящото средство е установило искане на обратен сигнал за потвърждение, съдържащо се в пейджингсъобщението.
6. Метод за предаване на съобщения в система за персонално повикване, характеризиращ се с това, че включва следните етапи: а) приемане на съобщена информация от подателя на съобщение; б) отделяне на съобщение от подателя за желанието му да получи обратен сигнал за потвърждение на приемането на съобщението от радиоприемника на персонално повикване (радиопейджъра); в) означаване с флаг на информацията от съобщението за получаване на флагово съобщение, изискващо обратен сигнал за потвърждение на приемането, ако подателят на съобщение желае такъв сигнал; г) предаване на означеното с флаг съобщение към комбинацията на радиотелефон и радиоприемник на персонално повикване (радиопейджър); д) свързване към системата от радиотелефон и радиопейджър чрез радиотелефонна система; е) приемане на искания обратен сигнал за потвърждение чрез радиотелефонната система; ж) уведомяване на подателя, че съобщението е прието.
7. Приемник на селективно повикване, характеризиращ се с това, че съдържа ради очестотен приемник за приемане на сигналите за персонално повикване, предадени от терминала за персонално повикване; декодер, свързан към радиочестотното приемащо средство, за декодиране на сигналите за персонално повикване, за да се възстанови пейджингсъобщението; идентификатор на означено с флаг съобщение за определяне дали пейджингсъобщението е означено с флаг, което изисква обратно потвърждение; контролер за свързване към терминала за персонално повикване чрез радиотелефонна система и за предаване на обратен сигнал за потвърждение, когато идентификаторът е установил, че съобщението е означено с флаг пейджингсъобщение.
8. Приемник на селективно повикване съгласно претенция 7, характеризиращ се с това, че контролерът съдържа сигнален генератор за генериране на сигнал за потвърждение в съответствие с идентификатора на означено с флаг съобщение, установил, че пейджингсъобщението е означено с флаг и изисква обратно потвърждение, радиотелефонен приемо-предавател за свързване към радиотелефонната система и подаване на сигнала за потвърждение към терминала за персонално повикване чрез радиотелефонната система, когато идентификаторът на означено с флаг пейджингсъобщение е установил, че пейджингсъобщението е означено с флаг пейджингсъобщение, изискващо обратно потвърждаване.
9. Приемник на селективно повикване съгласно претенция 7, характеризиращ се с това, че контролерът съдържа средство за детектиране броя на грешките в пейджингсъобщение; средство за свързване към радиотелефонната система, в случай че средството за детектиране е установило, че броят грешки е по-голям от предварително определен брой; средство за генериране на сигнал за ретранслиране; средство за предаване на сигнала за ретранслиране чрез радиотелефонна система към терминала за персонално повикване.
10. Приемник на селективно повикване, характеризиращ се с това, че съдържа радиочестотен приемник за приемане на сигналите за персонално повикване, подадени от терминала за персонално повикване; декодер, свързан към радиочестотно приемателно средство, за декодиране на сигналите за персонално повикване, за да се възстанови пейджингсъобщението; средство за детектиране на грешки за откриване броя на грешките в пейджингсъобщение; и контролер за свързване към терминала за персонално повикване чрез радиотелефонна система и за предаване на сигнал за ретранслиране, в случай, че детекторът на грешки е установил, че броят на грешките е по-голям от предварително определен брой.
BG99746A 1992-11-27 1995-06-26 System and method for personal call by transmitting back confirmation signal using radio telephone system BG62308B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US98232592A 1992-11-27 1992-11-27
PCT/US1993/011439 WO1994013093A1 (en) 1992-11-27 1993-11-24 Paging system and method with acknowledge back signaling using a radio telephone system

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG99746A BG99746A (bg) 1995-12-29
BG62308B1 true BG62308B1 (en) 1999-07-30

Family

ID=25529043

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG99746A BG62308B1 (en) 1992-11-27 1995-06-26 System and method for personal call by transmitting back confirmation signal using radio telephone system

Country Status (16)

Country Link
EP (1) EP0682835A4 (bg)
JP (1) JPH08503825A (bg)
KR (1) KR100257138B1 (bg)
AU (1) AU672270B2 (bg)
BG (1) BG62308B1 (bg)
BR (1) BR9307699A (bg)
CA (1) CA2150387A1 (bg)
CZ (1) CZ284174B6 (bg)
FI (1) FI952618A (bg)
HU (1) HUT73111A (bg)
NO (1) NO952095L (bg)
NZ (1) NZ258753A (bg)
PL (1) PL174958B1 (bg)
RU (1) RU2119257C1 (bg)
SK (1) SK280994B6 (bg)
WO (1) WO1994013093A1 (bg)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1997044965A2 (de) * 1996-05-20 1997-11-27 Detemobil Deutsche Telekom Mobilnet Gmbh Verfahren, einrichtung und endgerät zur erweiterung eines unidirektionalen funkrufnetzes zu einem quasi bidirektionalen funkrufnetz
JP3037156B2 (ja) * 1996-09-27 2000-04-24 静岡日本電気株式会社 双方向無線呼び出しシステム
JP3715087B2 (ja) 1997-02-28 2005-11-09 パナソニック モバイルコミュニケーションズ株式会社 文字メッセージ送受信機能を持つ携帯電話装置
WO2007114730A1 (fr) * 2006-04-04 2007-10-11 Vladimir Anatolevich Matveev Système de communication radio destiné à un jeu de sport d'équipe

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4882579A (en) * 1988-01-07 1989-11-21 Motorola, Inc. Code division multiplexed acknowledge back paging system
FR2644655A1 (fr) * 1989-03-17 1990-09-21 Trt Telecom Radio Electr Procede de transmission d'informations dans un reseau de transmission de donnees par voie radioelectrique et systeme pour lequel est mis en oeuvre le procede
FI894371A (fi) * 1989-09-15 1991-03-16 Nokia Mobile Phones Ltd Telefonsystem.
US5153902A (en) * 1990-04-27 1992-10-06 Telefonaktiebolaget L M Ericsson Multi-exchange paging system for locating a mobile telephone in a wide area telephone network
US5153903A (en) * 1990-11-05 1992-10-06 Motorola, Inc. Integrated paging and radiotelephone system having improved paging reliability
KR960012483B1 (ko) * 1991-09-09 1996-09-20 모토로라 인코포레이티드 페이저가 장착된 핸드셋들간의 원격 지점간 통화를 제공하는 방법 및 장치

Also Published As

Publication number Publication date
CZ133795A3 (en) 1996-09-11
BR9307699A (pt) 1999-11-16
BG99746A (bg) 1995-12-29
RU2119257C1 (ru) 1998-09-20
HU9501549D0 (en) 1995-07-28
EP0682835A4 (en) 1999-02-10
PL174958B1 (pl) 1998-10-30
WO1994013093A1 (en) 1994-06-09
KR100257138B1 (ko) 2000-05-15
NZ258753A (en) 1995-10-26
HUT73111A (en) 1996-06-28
AU672270B2 (en) 1996-09-26
SK70195A3 (en) 1998-05-06
CA2150387A1 (en) 1994-06-09
JPH08503825A (ja) 1996-04-23
PL309248A1 (en) 1995-10-02
NO952095D0 (no) 1995-05-26
KR950704899A (ko) 1995-11-20
SK280994B6 (sk) 2000-10-09
EP0682835A1 (en) 1995-11-22
CZ284174B6 (cs) 1998-09-16
NO952095L (no) 1995-07-10
AU5677894A (en) 1994-06-22
FI952618A0 (fi) 1995-05-29
FI952618A (fi) 1995-07-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0671084B1 (en) Selective call signaling system and method with combined wide area paging and high data rate transmissions via radio telephone transceivers
US5845202A (en) Method and apparatus for acknowledge back signaling using a radio telephone system
US6731942B1 (en) Two-way pager for providing communication of alphanumeric messages over the GSM/GPRS network
JP3844503B2 (ja) 通信システム内で肯定応答を与える方法および装置
JP2765246B2 (ja) ページングシステムの制御方法
BG62308B1 (en) System and method for personal call by transmitting back confirmation signal using radio telephone system
US20040209631A1 (en) Method for receiving wireless message in a mobile telecommunication system
JP2001339765A (ja) 情報端末
JP2003530721A (ja) 移動通信用グローバルシステム(gsm/gprs)ネットワーク上における英数字メッセージの2方向通信を供給するための2方向ページャ
JPH06268586A (ja) 無線通信装置
EP0746132A2 (en) Paging system for a cordless telephone
JPS6141236A (ja) 無線通信装置
JPH0614629B2 (ja) 無線選択表示呼出し方式
JPH1155723A (ja) Mca無線装置
JP2001505370A (ja) 通信装置においてユーザにメッセージ・ステータスを通知する方法および装置
JPH09261333A (ja) 通信制御装置及び留守番電話機能の設定方法
JP2000023224A (ja) 無線呼出受信機の呼び出し方法、無線基地局及び無線呼出受信機