SK280994B6 - Spôsob prenosu správ v rádiovom vyhľadávacom systéme a kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému na vykonávanie tohto spôsobu - Google Patents

Spôsob prenosu správ v rádiovom vyhľadávacom systéme a kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému na vykonávanie tohto spôsobu Download PDF

Info

Publication number
SK280994B6
SK280994B6 SK701-95A SK70195A SK280994B6 SK 280994 B6 SK280994 B6 SK 280994B6 SK 70195 A SK70195 A SK 70195A SK 280994 B6 SK280994 B6 SK 280994B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
message
receiver
radio
search system
radio search
Prior art date
Application number
SK701-95A
Other languages
English (en)
Other versions
SK70195A3 (en
Inventor
Walter Lee Davis
Original Assignee
Motorola, Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Motorola, Inc. filed Critical Motorola, Inc.
Publication of SK70195A3 publication Critical patent/SK70195A3/sk
Publication of SK280994B6 publication Critical patent/SK280994B6/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W88/00Devices specially adapted for wireless communication networks, e.g. terminals, base stations or access point devices
    • H04W88/18Service support devices; Network management devices
    • H04W88/185Selective call encoders for paging networks, e.g. paging centre devices
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • H04M11/02Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems with bell or annunciator systems
    • H04M11/022Paging systems

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Abstract

Spôsob je založený na tom, že sa prijme obsah správy od pôvodcu správy a určí sa, či si pôvodca správy želá signál spätného potvrdenia ako ohlas na prijatie obsahu správy prijímačom rádiového vyhľadávacieho systému. Potom sa označí obsah správy ako označená správa požadujúca signál spätného potvrdenia po prijatí, ak si pôvodca správy želá signál spätného potvrdenia, a označená správa sa prenesie ku kombinácii rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému. Uskutoční sa spojenie s kombináciou rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému prostredníctvom rádiotelefónneho systému, prijme sa požadovaný signál spätného potvrdenia prostredníctvom rádiotelefónneho systému a pôvodcovi správy sa oznámi, že správa bola prijatá. Kombinácia (40) prijímača rádiového vyhľadávacieho systému a rádiotelefónu obsahuje prijímač (214), dekodér (216), ktorý je spojený s týmto prijímačom (214), riadiacu jednotku (220) spojenú s dekodérom (216), rádiotelefónny vysielač (240) a prijímač (236) na pripojenie k rádiotelefónnemu systému (15) a riadiacu logiku (230) spojenú s riadiacou jednotkou (220) a rádiotelefónnym vysielačom (240) a prijímačom (236).ŕ

Description

Oblasť techniky
Tento vynález sa týka všeobecne kombinácie rádiového vyhľadávacieho systému a rádiotelefónneho systému, najmä spôsobu a zariadenia na rádiové vyhľadávanie so signalizáciou spätného potvrdenia, používajúcich rádiotelefónny systém.
Doterajší stav techniky
Signalizačné systémy so selektívnym volaním (napríklad rádiové vyhľadávacie systémy) zaisťujú jednosmernú vysokofrekvenčnú komunikáciu pre správy selektívneho volania, nazývané „pages“, od pôvodcu správy k prijímaču rádiového vyhľadávacieho systému. Pôvodca správy sa pripája k rádiovému vyhľadávaciemu systému prostredníctvom verejnej komutovanej telefónnej siete alebo iného prostriedku vstupného rozhrania a dodáva obsah správy terminálu rádiového vyhľadávacieho systému. Obsah správy je zakódovaný do bežného signalizačného protokolu, namodulovaný na nosný signál a prenášaný ako vysokofrekvenčný signál k prijímaču rádiového vyhľadávacieho systému. Tento prijímač rádiového vyhľadávacieho systému prijíma signál, demoduluje a dekóduje tento signál s cieľom obnoviť správu a odovzdáva túto správu účastníkovi systému, ktorý je užívateľom prijímača.
Pretože signalizácia so selektívnym volaním je jednosmerný komunikačný systém, pôvodca správy zvyčajne nevie, či účastník správu prijíma. Bola vyvinutá signalizácia spätného potvrdenia, s cieľom informovať systém o príjme správy prijímačom. Aby sa však zamedzilo rušeniu medzi signálmi rádiového vyhľadávacieho systému a signálmi spätného potvrdenia, musí byť rezervovaná buď komunikačná cesta alebo vysielací čas systému pre tieto signály spätného potvrdenia. Vysielací čas je v signalizačných systémoch so selektívnym volaním cennou komoditou, hlavne v diaľkových rádiových vyhľadávacích systémoch s množstvom účastníkov. Dodávateľ služieb systému so selektívnym volaním si želá zabezpečovať služby pre veľké množstvo účastníkov tak, aby získal vysoké príjmy. Preto je žiaduce, aby vysielací čas nebol rezervovaný pre signály spätného potvrdenia.
Pretože signalizačné systémy so selektívnym volaním sú jednosmerné signalizačné systémy, komunikačná cesta na spätné potvrdenie by vyžadovala nákladné investície dodávateľa služieb na konštrukciu komunikačnej cesty určenej na signalizáciu spätného potvrdenia. Navyše sa signály spätného potvrdenia zvyčajne vyskytujú zriedka a vyžadujú málo vysielacieho času. Preto by vyhradená komunikačná cesta bola neefektívna a nemohla by zabezpečiť dodávateľovi služieb dostatočnú finančnú návratnosť prídavnej vlastnosti spätného potvrdenia.
Je teda potrebný signalizačný systém so spätným potvrdením, ktorý nezaberá vysielací čas signalizačného systému so selektívnym volaním a nevyžaduje obzvlášť vyhradenú komunikačnú cestu.
Podstata vynálezu
Uvedené nevýhody odstraňuje spôsob prenosu správ v rádiovom vyhľadávacom systéme a kombinácia rádiotelefónu a prijímača na vykonávanie tohto spôsobu podľa predkladaného vynálezu. Podstatou spôsobu je, že sa prijme obsah správy od pôvodcu správy a urči sa, či si pôvodca správy želá signál spätného potvrdenia ako ohlas na prijatie obsahu správy prijímačom rádiového vyhľadávacieho systému. Potom sa označí obsah správy ako označená správa požadujúca signál spätného potvrdenia po prijatí, ak si pôvodca správy želá signál spätného potvrdenia, a označená správa sa prenesie ku kombinácii rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému. Uskutoční sa spojenie s kombináciou rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému prostredníctvom rádiotelefónneho systému, prijme sa požadovaný signál spätného potvrdenia prostredníctvom rádiotelefónneho systému a pôvodcovi správy sa oznámi, že správa bola prijatá.
Podstatou kombinácie prijímača rádiového vyhľadávacieho systému a rádiotelefónu na vykonávanie uvedeného spôsobu podľa predkladaného vynálezu je, že táto kombinácia obsahuje prijímač, dekodér, ktorý je spojený s týmto prijímačom, riadiacu jednotku spojenú s dekodérom, rádiotelefónny vysielač a prijímač na pripojenie k rádiotelefónnemu systému a riadiacu logiku spojenú s riadiacou jednotkou a rádiotelefónnym vysielačom a prijímačom.
Podľa výhodného vyhotovenia vynálezu riadiaca jednotka obsahuje detektor na detekciu a počítanie počtu chýb v správe a obvod vyžiadania opätovného vyslania.
Kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému môže obsahovať užívateľské a displejové ovládače spojené s riadiacou logikou.
Rádiotelefónny vysielač a prijímač môžu byť výhodne prepojené s vysielačom a prijímačom základňovej stanice systému bezdrôtového telefónu.
Kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému môže rovnako obsahovať návestné zariadenie, ktoré je spojené s riadiacou jednotkou.
Výhodou predkladaného vynálezu je, že sa realizuje signalizačný systém so spätným potvrdením, ktorý nezaberá vysielací čas signalizačného systému so selektívnym volaním a nevyžaduje zvlášť vyhradenú komunikačnú cestu.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Obr. 1 je schéma kombinácie rádiového vyhľadávacieho systému a systému bezdrôtového telefónu podľa výhodného vyhotovenia predkladaného vynálezu.
Obr. 2 je vývojový diagram činnosti terminálu rádiového vyhľadávacieho systému v kombinácii rádiového vyhľadávacieho systému a systému bezdrôtového telefónu z obr. 1 podľa výhodného vyhotovenia predkladaného vynálezu.
Na obr. 3 je bloková schéma kombinácie prijímača rádiového vyhľadávacieho systému a vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu z obr. 1 podľa výhodného vyhotovenia predkladaného vynálezu.
Obr. 4 je vývojový diagram činnosti procesora správ rádiového vyhľadávacieho systému v kombinácii prijímača rádiového vyhľadávacieho systému a bezdrôtového telefónu z obr. 3 podľa výhodného vyhotovenia predkladaného vynálezu.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Signalizačný systém so selektívnym volaním podľa obr. 1 kombinujúci diaľkový rádiový vyhľadávací systém 10 a rádiotelefónny systém, ako je systém bezdrôtového telefónu 15, používa na vzájomnú komunikáciu verejnú komutovanú telefónnu sieť (PSTN) 20. Výhodné vyhotovenie predkladaného vynálezu používa systém bezdrôtového telefónu (CT-2) druhej generácie, ktorý je vzhľadom na iné rádiotelefónne systémy, ako je bunkový telefónny systém,
SK 280994 Β6 lacnejší. Pôvodca správy využíva zariadenie 25 na vstup správy prenášanej rádiovým vyhľadávacím systémom na vstup obsahu správy prostredníctvom PSTN 20 s cieľom jej zakódovania a prenosu k užívateľovi rádiového vyhľadávacieho systému 10.
Zvyčajne je na vstup hlasovej či číselnej informácie zariadením 25 na vstup správy telefón. Zariadenie 25 na vstup správy môže tiež obsahovať zariadenie na spracovanie dát, napríklad počítačový terminál na generáciu informácie pre rádiový vyhľadávací systém, obsahujúci grafickú, telefaxovú alebo alfanumerickú informáciu.
Pôvodca správy inicializuje postupnosť vyslania správy prostredníctvom zariadenia 25 na vstup správy prenášanej rádiovým vyhľadávacím systémom, a to vstupom hlasovej alebo dátovej správy, tým, že zavolá číslo na prístup do systému, špecifické pre volané rádiové vyhľadávanie zariadenie (napríklad prijímač rádiového vyhľadávacieho systému/rádiotelefón 40). Pôvodca správy je pripojený k terminálu 32 rádiového vyhľadávacieho systému cez rozhranie 30 telefónnej siete rádiového vyhľadávacieho systému 10 a cestu 20a v PSTN, s cieľom spracovať správu terminálom 32 rádiového vyhľadávacieho systému. Keď je prichádzajúce volanie terminálom 32 rádiového vyhľadávacieho systému potvrdené, je prehraná vopred zaznamenaná správa, ktorá víta pôvodcu správy v systéme 10 a opisuje, ako môže pôvodca vstúpiť so správou na prenos rádiovým vyhľadávacím systémom a vyžiadať si voliteľné potvrdenie, že správa bola prijatá. Pôvodca potom odpovie vstupom hlasovej alebo dátovej správy a špeciálneho kódového signálu kvôli indikácii toho, že sa požaduje potvrdenie úspešného príjmu správy.
V termináli 32 rádiového vyhľadávacieho systému vstupuje správa najprv do vyrovnávacej pamäte. Potom, keď pôvodca skončí postupnosť vstupu správy, terminál 32 rádiového vyhľadávacieho systému vstúpi do užívateľskej bázy dát 34, aby získal adresu užívateľa na priradenie k informácii pre rádiový vyhľadávací systém, čím sa vytvorí správa prenášaná rádiovým vyhľadávacím systémom. V súlade s predkladaným vynálezom, ak pôvodca vložil špeciálny kódový signál indikujúci, že sa požaduje spätné potvrdenie, označovacia časť 42 spätného potvrdenia správy terminálu 32 rádiového vyhľadávacieho systému označí správu a terminál 32 rádiového vyhľadávacieho systému umiestni túto označenú správu do frontu 36 rádiového vyhľadávacieho systému kvôli neskoršiemu prenosu. Označovač 42 spätného potvrdenia môže napríklad správu označiť použitím adresy, ktorá je rezervovaná na správy so žiadosťou o potvrdenie alebo môže pripojiť označenie žiadosti o potvrdenie do všeobecne adresovanej funkčnej časti správy.
Správy uložené vo fronte 36 rádiového vyhľadávacieho systému sú postupne vyberané terminálom 32 rádiového vyhľadávacieho systému a odovzdávané vysielačom 38 rádiového vyhľadávacieho systému na prenos z týchto vysielačov 38 ako signály selektívneho volania.
Signály selektívneho volania vysielané z rádiového vyhľadávacieho systému 10 sú prijímané kombináciou 40 prijímača rádiového vyhľadávacieho systému a rádiotelefónu. Prijímač rádiového vyhľadávacieho systému prijíma signály selektívneho volania. Rádiotelefón, ako je vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu CT-2, sa spája s PSTN 20 s cieľom vzájomnej komunikácie cez rádiotelefónny systém 15.
Podľa výhodného vyhotovenia predkladaného vynálezu prijíma kombinácia 40 prijímač rádiového vyhľadávacieho systému/vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu signály selektívneho volania šírené rádiovým vyhľadávacím systémom 10 prostredníctvom vysielačov 38 tohto rádiové ho vyhľadávacieho systému. Ak je kombináciou 40 prijímač rádiového vyhľadávacieho systému/vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu prijatá označená správa, zriadi sa spoj bezdrôtovým telefónom medzi kombináciou 40 rádiový vyhľadávací systém/vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu a rádiotelefónnym systémom 15.
Vysielač s prijímačom 50 základňovej stanice, obsahujúcej prijímaciu časť 50a a vysielaciu časť 50b, prijíma potvrdzovacf signál z kombinácie 40 prijímač rádiového vyhľadávacieho systému/vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu súčasne s informáciou identifikujúcou prístupové číslo na prístup do rádiového vyhľadávacieho systému cez PSTN 20. Potvrdzovací signál a prístupová informácia sú privedené k riadiacej jednotke 52 základňovej stanice, ktorá využíva prístupovú informáciu na zavolanie rádiového vyhľadávacieho systému 10 cez rozhranie 54 telefónnej siete základňovej stanice 15 rádiotelefónneho systému. Len čo je zriadené spojenie medzi riadiacou jednotkou 52 základňovej stanice a terminálom 32 rádiového vyhľadávacieho systému prostredníctvom cesty 20b cez PSTN 20, je do terminálu 32 rádiového vyhľadávacieho systému privedený potvrdzovací signál indikujúci „správa prijatá“. Tento terminál 32 rádiového vyhľadávacieho systému, ako ohlas na prijatie potvrdzovacieho signálu, môže generovať signál ozvy na prijatú správu, ktorý je vrátený pôvodcovi správy do zariadenia 25 na vstup tejto správy. Tento signál ozvy pôvodcovi správy sa môže objaviť, zatiaľ čo volajúci účastník je stále ešte na vstupnej telefónnej linke na rozhraní 30 telefónnej siete alebo môže byť smerovaný k prijímaču rádiového vyhľadávacieho systému alebo k inému komunikačnému zariadeniu, ktoré je schopné tento signál ozvy prijímať.
Alternatívne môže potvrdzovací signál indikovať typ správy, ktorá bola prijatá (napríklad hlasová, číselná alebo alfanumerická správa), čas, kedy bola správa prijatá, či bola správa prijatá bez chýb alebo individualizovaný potvrdzovací signál. Terminál 32 rádiového vyhľadávacieho systému môže odovzdávať tieto prídavné prijaté informácie pôvodcovi správy. Navyše môže byť signál potvrdenia použitý terminálom 32 rádiového vyhľadávacieho systému na inicializáciu opätovného prenosu správy, ktorá bola prijatá s chybami.
Podľa výhodného vyhotovenia vynálezu rádiový vyhľadávací systém 10 teda nemusí mať vyhradený vysielací čas alebo kanál na príjem potvrdzovacích signálov z prijímača rádiového vyhľadávacieho systému. Kombinácia 40 prijímač rádiového vyhľadávacieho systému/vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu využíva spoj bezdrôtovým telefónom na odovzdanie potvrdzovacieho signálu rádiovému vyhľadávaciemu systému 10 na potvrdenie v reálnom čase pôvodcovi správy, že správa bola prijatá.
Podľa ďalšieho obr. 2 začína vývojový diagram činnosti rutiny príjmu volania terminálu 32 rádiového vyhľadávacieho systému (obr. 1) tým, že rádiový vyhľadávací systém je spúšťaný 100. Spracovanie potom pokračuje čakaním na príjem prichádzajúceho volania 102 od pôvodcu správy. Keď je prichádzajúce volanie prijaté 102 prostredníctvom rozhrania 30 telefónnej siete (obr. 1) je naň odpovedané 104 a terminál rádiového vyhľadávacieho systému dá hlasový náznak 106 žiadajúci volajúceho účastníka (pôvodcu správy), aby vložil správu cez zariadenie 25 na vstup správy (obr. 1). Keď je správa vložená, je uložená vo vyrovnávacej pamäti terminálu 32 rádiového vyhľadávacieho systému (obr. 1) až do času, keď je detegovaný 110 koniec správy. Keď sa deteguje 110 koniec správy, určí sa, či sa požaduje signál spätného potvrdenia 112. Ak sa signál spätného potvrdenia 112 nepožaduje, je správa vyvolaná z
SK 280994 Β6 dočasnej pamäte správ 42 terminálom 32 rádiového vyhľadávacieho systému a umiestnená do frontu 36 tohto systému, takže správa čaká vo fronte na prenos 114 rádiovým vyhľadávacím systémom. Spracovanie sa potom vracia k čakaniu na príjem 102 ďalšieho prichádzajúceho volania.
Ak sa požaduje signalizácia spätného potvrdenia 112, je správa vyvolaná z pamäte správ 42 a privedená do frontu 36 rádiového vyhľadávacieho systému (obr. 1), takže správa čaká vo fronte na prenos rádiovým vyhľadávacím systémom na prioritnom základe 116. Volajúcemu účastníkovi je potom prehratý 118 záznam, ktorý ho žiada, aby čakal na signál spätného potvrdenia. Spracovanie potom čaká až do času, keď je signál spätného potvrdenia prijatý 120 alebo na uplynutie časového zdržania 122. Časové zdržanie je vopred určený čas, počas ktorého bude systém udržiavať volajúceho účastníka na linke, s cieľom očakávať príjem signálu spätného potvrdenia. Keď toto časové zdržanie uplynie 122, je volajúcemu účastníkovi prehratá správa, že nebola prijatá 124 žiadna ozva, terminál 32 rádiového vyhľadávacieho systému zavesi a spracovanie sa vráti k čakaniu na príjem ďalšieho prichádzajúceho volania 102. Ak je signál spätného potvrdenia prijatý 120 počas časového zdržania, je tento signál spätného potvrdenia preverený, či bol prijatý 127 vopred určený zabezpečovací identifikačný (ID) kód. Pokiaľ tento zabezpečovací ID kód nie je prijatý 127 so signálom spätného potvrdenia, spracovanie sa vracia k čakaniu na príjem iného signálu spätného potvrdenia 120 alebo uplynutia časového zdržania 122. Zabezpečovací ID kód bráni falšovaniu overením toho, že signál spätného potvrdenia vznikol ako ozva na správu volajúceho účastníka. Je žiaduce, aby napríklad nemocnica prijala overené potvrdenie, že je rádiovým vyhľadávacím systémom hľadaný lekár. Keď je zabezpečovací ID kód detegovaný 127, je volajúcemu účastníkovi prenesená 128 ozva na spätné potvrdenie, či už štandardná správa (napríklad „žiaden signál potvrdenia nebol prijatý“) alebo správa generovaná užívateľom prijímača rádiového vyhľadávacieho systému. Terminál 32 rádiového vyhľadávacieho systému potom zavesí 126 a proces sa vracia k čakaniu na príjem ďalšieho prichádzajúceho volania 102.
Podľa obr. 3 kombinácia 40 prijímača rádiového vyhľadávacieho systému a vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu (obr. 1) v súlade s výhodným vyhotovením predkladaného vynálezu obsahuje prijímaciu sekciu 200 rádiového vyhľadávacieho systému, sekciu 205 vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu a sekciu 210 riadiacej jednotky správ a displeja. Prijímacia sekcia 200 rádiového vyhľadávacieho systému obsahuje anténu 212 na príjem signálov selektívneho volania, vysokofrekvenčný prijímač 214 kanálu rádiového vyhľadávacieho systému pripojený k anténe, s cieľom demodulácie signálov selektívneho volania a dekodér selektívnej signalizácie 216 na dekódovanie demodulovaného signálu s cieľom obnoviť prenášanú správu.
Dekódovaná správa je vedená k procesoru správ a displejovej riadiacej jednotke 220, kde je spracovávaná. V súlade s bežnými činnosťami rádiového vyhľadávania je dekódovaná správa uložená v pamäti správ 222 a užívateľ (účastník) je upozornený prostredníctvom návestného zariadenia 224, že správa bola prijatá. Užívateľ môže aktivovať užívateľské a displejové ovládače 226 s cieľom vybrať správu z pamäte správ 222 a zobrazenie tejto správy na displeji správ 228. Ovládače 228 môžu ovládať displej správ 228 alebo meniť prijímacie parametre spôsobom dobre známym v tejto oblasti techniky.
V súlade s predkladaným vynálezom niektoré adresové kódy rádiového vyhľadávacieho systému alebo „označené“ signály pripojené k správe spôsobia, že procesor správ 220 inicializuje telefónne spojenie prostredníctvom sekcie 205 vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu, keď je jednotka v dosahu základňovej stanice 15 rádiotelefónneho systému (obr. 1). Preto, keď sa generuje návestný signál, upozorňuje návestné zariadenie 224 užívateľa, že správa bola prijatá a v závislosti od požadovanej činnosti môže buď indikovať, že bolo žiadané o potvrdenie spätným signálom, takže užívateľ môže inicializovať ozvu, alebo môže automaticky generovať signál spätného potvrdenia. Potvrdzovací signál je generovaný aktiváciou sekcie 205 vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu kombinácie 40 prijímača rádiového vyhľadávacieho systému/vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu.
Činnosť sekcie 205 bezdrôtového telefónu je riadená zariadením 230 telefónnej riadiacej logiky. Anténa 232 je využívaná na vysielanie a príjem signálov pri bežných vysielacích a prijímacích činnostiach. Táto anténa 232 je pripojená k prepínaču 234 vysielanie - príjem, ktorý je pri práci riadený telefónnou riadiacou logikou 230. Prepínač 234 vysielanie - príjem v jednej polohe pripája anténu 232 k vysokofrekvenčnému prijímaču 236 telefónneho kanálu s cieľom spracovať prijaté vysokofrekvenčné signály a zaistiť signály pre telefónnu riadiacu logiku 230. V druhej polohe prepínač 234 vysielanie - príjem pripája anténu 232 k vysielaču 240 telefónneho kanálu, ktorý spracováva signály prijaté z telefónnej riadiacej logiky 230, s cieľom vyslať ako vysokofrekvenčný signál z tejto antény 232.
Alternatívne môže byť k prijímaču 236 pripojený reproduktor 238 alebo k vysielaču 240 mikrofón 242 na bežnú činnosť bezdrôtového telefónu. V alternatívnom vyhotovení môže prijímač 236 poskytovať zvukové časti signálov reproduktora 238 a digitálne časti signálov telefónnej riadiacej logike 230. Vysielač 240 môže spracovávať zvukové signály z mikrofónu 242 a digitálne signály prijaté z telefónnej riadiacej logiky 230 s cieľom vysielať z antény 232. Navyše, mikrofón 242 by mohol dovoľovať užívateľovi zaistenie individualizovanej potvrdzovacej ozvy pôvodcovi správy.
V súlade s predkladaným vynálezom, keď je sekcia 205 vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu aktivovaná v móde „potvrdenie“ prijímač 236 vyhľadáva signál zo základňovej stanice 15 rádiotelefónneho systému (obr. 1). Keď prijímač 236 zistí, že kombinácia 40 prijímač rádiového vyhľadávacieho systému/vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu je v dosahu základňovej stanice 15, telefónna riadiaca logika 230 aktivuje vysielač 240 s cieľom uskutočniť spojenie s terminálom 32 rádiového vyhľadávacieho systému cez základňovú stanicu 15. Keď terminál 32 rádiového vyhľadávacieho systému odpovie na potvrdzovacie volanie, procesor 220 zaisti navyše špeciálny kód, ktorý identifikuje konkrétny volajúci prijímač 40 rádiového vyhľadávacieho systému a potvrdzovací signál prijatej správy. Potvrdzovací signál môže voliteľne indikovať typ (druh) správy, ktorá bola prijatá (napríklad hlasová, číselná alebo alfanumerická správa), čas prijatia správy, či bola správa prijatá bez chýb či nie alebo individualizovaný potvrdzovací signál. Navyše, potvrdzovací signál sa môže tiež použiť terminálom 32 rádiového vyhľadávacieho systému na vyžiadanie opätovného prenosu správy, ktorá bola prijatá s chybami.
Podľa ďalšieho obr. 4 činnosť procesora správ 220 rádiového vyhľadávacieho systému v súlade s výhodným vyhotovením predkladaného vynálezu začína 300 zapnutím kombinácie 40 prijímač rádiového vyhľadávacieho systému a vysielač s prijímačom bezdrôtového telefónu. Spracovanie správ čaká na príjem správy majúcej adresový kód rá4
SK 280994 Β6 diového vyhľadávacieho systému priradený prijímaču 40 rádiového vyhľadávacieho systému.
Keď je prijatý 302 priradený adresový kód rádiového vyhľadávacieho systému, spracovanie pokračuje určením, ak sa požaduje 304 signál spätného potvrdenia. Ak je správa označenou správou, ktorá bola označená označovačom 42 spätného potvrdenia správy (obr. 1), vyžiada sa 304 potvrdzovací signál. Rovnako tak vopred určený priradený adresový kód rádiového vyhľadávacieho systému môže indikovať, že sa žiada 304 potvrdzovaci signál.
Ak sa požaduje 304 potvrdzovaci signál, je správa uložená 306 kvôli neskoršiemu vyhľadaniu užívateľom v súlade s bežnou činnosťou prijímača rádiového vyhľadávacieho systému a je generovaná 308 návesť upozorňujúca užívateľa, že správa bola prijatá a uložená. Spracovanie sa potom vracia späť na čakanie na príjem 302 ďalšej správy, majúcej priradený adresový kód rádiového vyhľadávacieho systému.
Ak sa požaduje 304 potvrdzovaci signál, správa je uložená 310 a je generovaná 312 návesť. V súlade s predkladaným vynálezom je generovaná 314 ozva potvrdzovacím signálom vrátane zabezpečovacieho ID kódu priradeného prijímaču rádiového vyhľadávacieho systému. Signál potvrdenia môže byť generovaný automaticky alebo sa môže vziať do úvahy individualizácia užívateľom aktiváciou ovládačov 226 alebo vstupom hlasovej správy prostredníctvom mikrofónu 242 (obr. 3). Navyše, procesorom 220 môže byť generovaná zvláštna ozva požadujúca opätovný prenos ako ozvu na detekciu mnohých chýb v prijatej správe, čím sa indikuje, že správa možno nebola správne prijatá. Zabezpečovací ID kód preukazuje pravosť potvrdzovacieho signálu tým, že nepotvrdzuje, že tento potvrdzovaci signál pochádza z kombinácie 40 prijímač rádiového vyhľadávacieho signálu/bezdrôtový telefón.
Po generácii 314 potvrdzovacieho signálu aktivuje procesor 220 sekciu 205 vysielača s prijímačom bezdrôtového telefónu v potvrdzovacom móde 316. Pri aktivácii 316 sekcie 205 vysielača s prijímačom vyhľadáva 318 prijímač 236 základňovú stanicu. Keď je signál základňovej stanice detegovaný 318, zriadi sa spoj bezdrôtovým telefónom medzi sekciou 205 vysielača s prijímačom a základňovou stanicou. Procesor 220 dá signál telefónnej riadiacej logike 230, aby zavolala 320 terminál 32 rádiového vyhľadávacieho systému (obr. 1). Keď je sekcia 205 vysielača s prijímačom pripojená k terminálu 32 rádiového vyhľadávacieho systému prostredníctvom spoja bezdrôtovým telefónom, generovaný signál potvrdenia je odovzdaný 322 do terminálu 32 rádiového vyhľadávacieho systému. Spojenie je potom skončené 324 a proces sa vracia späť, aby očakával ďalšiu prijatú správu majúcu priradený adresový kód 302 rádiového vyhľadávacieho systému.
Preto podľa predkladaného vynálezu správy rádiového vyhľadávacieho systému prenášané z terminálu tohto systému a prijaté prijímačom rádiového vyhľadávacieho systému môžu byť potvrdené prostredníctvom spoja bezdrôtovým telefónom medzi vysielačom s prijímačom pripojeným k prijímaču rádiového vyhľadávacieho systému a terminálom tohto systému.
Malo by sa oceňovať, že tu bol predložený systém so signalizáciou spätného potvrdenia, ktorý neuberá volaciemu času zo signalizačného systému selektívneho volania, pričom nevyžaduje vyhradenú komunikačnú cestu.

Claims (6)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob prenosu správ v rádiovom vyhľadávacom systéme ku kombinácii rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému, vyznačujúci sa t ý m , že sa prijme obsah správy od pôvodcu správy, určí sa, či si pôvodca správy želá signál spätného potvrdenia v ozve na prijatie obsahu správy prijímačom rádiového vyhľadávacieho systému, označí sa obsah správy ako označená správa požadujúca signál spätného potvrdenia po prijatí, ak si pôvodca správy želá signál spätného potvrdenia, a označená správa sa prenesie ku kombinácii rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému, uskutoční sa spojenie s kombináciou rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému prostredníctvom rádiotelefónneho systému, prijme sa požadovaný signál spätného potvrdenia prostredníctvom rádiotelefónneho systému a pôvodcovi správy sa oznámi, že správa bola prijatá.
  2. 2. Kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému na vykonávanie spôsobu podľa nároku 1, vyznačujúca sa tým, že pozostáva z prijímača (214), zdekodéra (216) spojeného s týmto prijímačom (214), z riadiacej jednotky (220) spojenej s dekodérom (216), z rádiotelefónneho vysielača (240) a prijímača (236) na pripojenie k rádiotelefónnemu systému (15) a z riadiacej logiky (230) spojenej s riadiacou jednotkou (220) a rádiotelefónnym vysielačom (240) a prijímačom (236).
  3. 3. Kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému podľa nároku 2, vyznačujúca sa tým, že riadiaca jednotka (220) obsahuje detektor na detekciu a počítanie počtu chýb v správe a obvod vyžiadania opätovného vyslania.
  4. 4. Kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému podľa nárokov 2a 3, vyznačujúca sa tým, že obsahuje užívateľské a displejové ovládače (226) spojené s riadiacou logikou (230).
  5. 5. Kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému podľa nárokov 2 až 4, v y z n a č u j ú c a sa tým, že rádiotelefónny vysielač (240) a prijímač sú prepojené s vysielačom a prijímačom (50) základňovej stanice systému bezdrôtového telefónu.
  6. 6. Kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému podľa nárokov 2 až 5, v y značujúca sa tým,že obsahuje návestné zariadenie (224) spojené s riadiacou jednotkou (220).
SK701-95A 1992-11-27 1993-11-24 Spôsob prenosu správ v rádiovom vyhľadávacom systéme a kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému na vykonávanie tohto spôsobu SK280994B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US98232592A 1992-11-27 1992-11-27
PCT/US1993/011439 WO1994013093A1 (en) 1992-11-27 1993-11-24 Paging system and method with acknowledge back signaling using a radio telephone system

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK70195A3 SK70195A3 (en) 1998-05-06
SK280994B6 true SK280994B6 (sk) 2000-10-09

Family

ID=25529043

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK701-95A SK280994B6 (sk) 1992-11-27 1993-11-24 Spôsob prenosu správ v rádiovom vyhľadávacom systéme a kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému na vykonávanie tohto spôsobu

Country Status (16)

Country Link
EP (1) EP0682835A4 (sk)
JP (1) JPH08503825A (sk)
KR (1) KR100257138B1 (sk)
AU (1) AU672270B2 (sk)
BG (1) BG62308B1 (sk)
BR (1) BR9307699A (sk)
CA (1) CA2150387A1 (sk)
CZ (1) CZ284174B6 (sk)
FI (1) FI952618A (sk)
HU (1) HUT73111A (sk)
NO (1) NO952095L (sk)
NZ (1) NZ258753A (sk)
PL (1) PL174958B1 (sk)
RU (1) RU2119257C1 (sk)
SK (1) SK280994B6 (sk)
WO (1) WO1994013093A1 (sk)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU3088497A (en) * 1996-05-20 1997-12-09 Detemobil Deutsche Telekom Mobilnet Gmbh Process, device and terminal for expanding a unidirectional paging network to form a quasi-bidirectional paging network
JP3037156B2 (ja) * 1996-09-27 2000-04-24 静岡日本電気株式会社 双方向無線呼び出しシステム
JP3715087B2 (ja) 1997-02-28 2005-11-09 パナソニック モバイルコミュニケーションズ株式会社 文字メッセージ送受信機能を持つ携帯電話装置
US20080153557A1 (en) * 2006-04-04 2008-06-26 Vladimir Anatolevich Matveev System of Radiocommunication

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4882579A (en) * 1988-01-07 1989-11-21 Motorola, Inc. Code division multiplexed acknowledge back paging system
FR2644655A1 (fr) * 1989-03-17 1990-09-21 Trt Telecom Radio Electr Procede de transmission d'informations dans un reseau de transmission de donnees par voie radioelectrique et systeme pour lequel est mis en oeuvre le procede
FI894371A (fi) * 1989-09-15 1991-03-16 Nokia Mobile Phones Ltd Telefonsystem.
US5153902A (en) * 1990-04-27 1992-10-06 Telefonaktiebolaget L M Ericsson Multi-exchange paging system for locating a mobile telephone in a wide area telephone network
US5153903A (en) * 1990-11-05 1992-10-06 Motorola, Inc. Integrated paging and radiotelephone system having improved paging reliability
KR960012483B1 (ko) * 1991-09-09 1996-09-20 모토로라 인코포레이티드 페이저가 장착된 핸드셋들간의 원격 지점간 통화를 제공하는 방법 및 장치

Also Published As

Publication number Publication date
BG99746A (bg) 1995-12-29
AU672270B2 (en) 1996-09-26
RU2119257C1 (ru) 1998-09-20
CZ133795A3 (en) 1996-09-11
FI952618A0 (fi) 1995-05-29
HUT73111A (en) 1996-06-28
NO952095L (no) 1995-07-10
CZ284174B6 (cs) 1998-09-16
AU5677894A (en) 1994-06-22
PL174958B1 (pl) 1998-10-30
NO952095D0 (no) 1995-05-26
FI952618A (fi) 1995-07-12
PL309248A1 (en) 1995-10-02
EP0682835A1 (en) 1995-11-22
BG62308B1 (en) 1999-07-30
SK70195A3 (en) 1998-05-06
HU9501549D0 (en) 1995-07-28
KR100257138B1 (ko) 2000-05-15
EP0682835A4 (en) 1999-02-10
CA2150387A1 (en) 1994-06-09
KR950704899A (ko) 1995-11-20
NZ258753A (en) 1995-10-26
JPH08503825A (ja) 1996-04-23
BR9307699A (pt) 1999-11-16
WO1994013093A1 (en) 1994-06-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK280489B6 (sk) Spôsob prenosu správ v rádiovom vyhľadávacom systé
JP2864600B2 (ja) ページ転送能力を有するページング端末装置
US5845202A (en) Method and apparatus for acknowledge back signaling using a radio telephone system
SK280994B6 (sk) Spôsob prenosu správ v rádiovom vyhľadávacom systéme a kombinácia rádiotelefónu a prijímača rádiového vyhľadávacieho systému na vykonávanie tohto spôsobu
US5740540A (en) Method for telephone number notification and storage in a portable radio
KR0164369B1 (ko) 페이징시스템의 음성메세지 서비스방법
KR960012961B1 (ko) 호출기의 전송메세지 저장 및 재송출방법
JPH08331299A (ja) ファクシミリ着信自動通知方式
KR20070000138A (ko) 통화중인 이동통신 단말기로의 단문메시지 전송 방법
JP2003134317A (ja) ファクシミリ不達通知方法および交換網および交換機およびファクシミリ通信トランク装置およびプログラムおよび記録媒体
KR20060136108A (ko) 통화중인 이동통신 단말기로의 단문메시지 전송 방법
JP2000023224A (ja) 無線呼出受信機の呼び出し方法、無線基地局及び無線呼出受信機
JPH01240051A (ja) ファクシミリ蓄積交換装置