CZ284174B6 - Způsob přenosu zpráv v radiovém vyhledávacím systému a zařízení k provádění tohoto způsobu - Google Patents

Způsob přenosu zpráv v radiovém vyhledávacím systému a zařízení k provádění tohoto způsobu Download PDF

Info

Publication number
CZ284174B6
CZ284174B6 CZ951337A CZ133795A CZ284174B6 CZ 284174 B6 CZ284174 B6 CZ 284174B6 CZ 951337 A CZ951337 A CZ 951337A CZ 133795 A CZ133795 A CZ 133795A CZ 284174 B6 CZ284174 B6 CZ 284174B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
message
receiver
radiotelephone
search system
radio search
Prior art date
Application number
CZ951337A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ133795A3 (en
Inventor
Walter Lee Davis
Original Assignee
Motorola, Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Motorola, Inc. filed Critical Motorola, Inc.
Publication of CZ133795A3 publication Critical patent/CZ133795A3/cs
Publication of CZ284174B6 publication Critical patent/CZ284174B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W88/00Devices specially adapted for wireless communication networks, e.g. terminals, base stations or access point devices
    • H04W88/18Service support devices; Network management devices
    • H04W88/185Selective call encoders for paging networks, e.g. paging centre devices
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • H04M11/02Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems with bell or annunciator systems
    • H04M11/022Paging systems

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Abstract

Kombinace (40) přijímače rádiového vyhledávacího systému a rádiotelefonu obsahuje přijímač (214) pro příjem signálů rádiového vyhledávacího systému předávaných z terminálu (32) rádiového vyhledávacího systému, dekodér (216) pro dekodování signálů rádiového vyhledávacího systému za účelem obnovení zprávy přenášené rádiovým vyhledávacím systémem a řídící jednotku (220) pro určení toho, zda tato zpráva požaduje signál zpětného potvrzení. Sekce (205) rádiotelefonu spojuje řídící jednotku (220) s rádiotelefonním systémem (15) za účelem vytvoření rádiotelefonního spoje s terminálem (32) rádiového vyhledávacího systému pro sdělení signálu zpětného potvrzení tomuto terminálu (32) prostřednictvím rádiotelefonního spoje v odezvě na určení, že tato zpráva požaduje (304) signál zpětného potvrzení.ŕ

Description

Způsob přenosu zpráv v rádiovém vyhledávacím systému a kombinace radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému k provádění tohoto způsobu
Oblast techniky
Tento vynález se týká všeobecně kombinace rádiového vyhledávacího systému a radiotelefonního systému, zvláště pak způsobu a zařízení pro rádiové vyhledávání se signalizací zpětného potvrzení, používajících radiotelefonní systém.
Dosavadní stav techniky
Signalizační systémy se selektivním voláním (například rádiové vyhledávací systémy) zajišťují jednosměrnou vysokofrekvenční komunikaci pro zprávy selektivního volání, nazývané pages, od původce zprávy k přijímači rádiového vyhledávacího systému. Původce zprávy se připojuje k rádiovému vyhledávacímu systému prostřednictvím veřejné komutované telefonní sítě nebo jiného prostředku vstupního rozhraní a dodává obsah zprávy terminálu rádiového vyhledávacího systému. Obsah zprávy je zakódován do běžného signalizačního protokolu, namodulován na nosný signál a přenášen jako vysokofrekvenční signál k přijímači rádiového vyhledávacího systému. Tento přijímač rádiového vyhledávacího systému přijímá signál, demoduluje a dekóduje tento signál za účelem obnovení zprávy a předává tuto zprávu účastníkovi systému, který je uživatelem přijímače.
Protože signalizace se selektivním voláním je jednosměrný komunikační systém, původce zprávy obvykle neví, zda účastník zprávu přijímá. Byla vyvinuta signalizace zpětného potvrzení, za účelem informování systému o příjmu zprávy přijímačem. Aby se však zamezilo rušení mezi signály rádiového vy hledávacího systému a signály zpětného potvrzení, musí být rezervována buď komunikační cesta nebo vysílací čas systému pro tyto signály zpětného potvrzení. Vysílací čas je v signalizačních systémech se selektivním voláním cenná komodita, zejména v dálkových rádiových vyhledávacích systémech s množstvím účastníků. Dodavatel služeb systému se selektivním voláním si přeje zabezpečovat služby pro velké množství účastníků tak, aby získal vysoké příjmy. Proto je žádoucí, aby vysílací čas nebyl rezervován pro signály zpětného potvrzení.
Protože signalizační systémy se selektivním voláním jsou jednosměrné signalizační systémy, komunikační cesta pro zpětné potvrzení by vyžadovala nákladné investice dodavatele služeb pro konstrukci komunikační cesty, určené pro signalizaci zpětného potvrzení. Navíc se signály zpětného potvrzení obvykle vyskytují zřídka a vyžadují málo vysílacího času. Proto by vyhrazená komunikační cesta byla neefektivní a nemohla by zabezpečit dodavateli služeb dostatečnou finanční návratnost přídavné vlastnosti zpětného potvrzení.
Je tedy zapotřebí signalizační systém se zpětným potvrzením, který nezabírá vysílací čas signalizačního systému se selektivním voláním a nevyžaduje zvlášť vyhrazenou komunikační cestu.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nevýhody odstraňuje způsob přenosu zpráv v rádiovém vyhledávacím systému a kombinace radiotelefonu a přijímače k provádění tohoto způsobu podle předkládaného vynálezu. Podstatou způsobu je, že se přijme obsah zprávy od původce zprávy a určí se, zda si původce zprávy přeje signál zpětného potvrzení v odezvě na přijetí obsahu zprávy přijímačem rádiového vyhledávacího systému. Poté se označí obsah zprávy jako označená zpráva požadující
- 1 CZ 284174 B6 signál zpětného potvrzení po přijetí, jestliže si původce zprávy přeje signál zpětného potvrzení, načež se označená zpráva přenese ke kombinaci radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému. Uskuteční se spojení s kombinací radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému prostřednictvím radiotelefonního systému, přijme se požadovaný signál zpětného potvrzeni prostřednictvím radiotelefonního systému a původci zprávy se oznámí, že zpráva byla přijata.
Podstatou kombinace přijímače rádiového vyhledávacího systému a radiotelefonu k provádění uvedeného způsobu podle předkládaného vynálezu je, že tato kombinace obsahuje přijímač dekodér, který je spojen s tímto přijímačem, řídicí jednotku spojenou s dekodérem, radiotelefonní vysílač a přijímač pro připojení k radiotelefonnímu systému a řídicí logiku, spojenou s řídicí jednotkou a radiotelefonním vysílačem a přijímačem.
V souladu s výhodným provedením vynálezu řídicí jednotka obsahuje detektor pro detekci a počítání počtu chyb ve zprávě a obvod vyžádání opětovného vyslání.
Kombinace radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému může obsahovat uživatelské a displejové ovladače spojené s řídicí logikou.
Radiotelefonní vysílač a přijímač mohou být s výhodou propojeny s vysílačem a přijímačem základnové stanice systému bezšňůrového telefonu.
Kombinace radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému může rovněž obsahovat návěstní zařízení, které je spojeno s řídicí jednotkou.
Výhodou předkládaného vynálezu je, že je realizován signalizační systém se zpětným potvrzením, který nezabírá vysílací čas signalizačního systému se selektivnmím voláním a nevyžaduje zvlášť vyhrazenou komunikační cestu.
Přehled obrázků na výkresech
Obr. 1 je schéma kombinace rádiového vyhledávacího systému a systému bezšňůrového telefonu v souladu s výhodným provedením předkládaného vynálezu.
Obr. 2 je vývojový diagram činnosti terminálu rádiového vyhledávacího systému v kombinaci rádiového vyhledávacího systému a systému bezšňůrového telefonu z obr. 1 v souladu s výhodným provedením předkládaného vynálezu.
Na obr. 3 je blokové schéma kombinace přijímače rádiového vyhledávacího systému a vysílače s přijímačem bezšňůrového telefonu z obr. 1 v souladu s výhodným provedením podle předkládaného vynálezu.
Obr. 4 je vývojový diagram Činnosti procesoru zpráv rádiového vyhledávacího systému v kombinaci přijímače rádiového vyhledávacího systému a bezšňůrového telefonu z obr. 3 v souladu s výhodným provedením podle předkládaného vynálezu.
Příklady provedení vy nálezu
Signalizační systém se selektivním voláním podle obr. 1 kombinující dálkový rádiový vyhledávací systém 10 a radiotelefonní systém, jako je systém bezšňůrového telefonu 15, užívá pro vzájemnou komunikaci veřejnou komutovanou telefonní síť (PSTN) 20. Výhodné provedení předkládaného vynálezu používá systém bezšňůrového telefonu (CT-2) druhé generace, který je
-2CZ 284174 B6 vzhledem kjiným radiotelefonním systémům, jako je buňkový telefonní systém, levnější. Původce zprávy využívá zařízení 25 pro vstup zprávy přenášené rádiovým vyhledávacím systémem ke vstupu obsahu zprávy prostřednictvím PSTN 20 za účelem jejího zakódování a přenosu k uživateli rádiového vyhledávacího systému 10.
Obvykle je pro vstup hlasové či číselné informace zařízením 25 pro vstup zprávy telefon. Zařízení 25 pro vstup zprávy může také obsahovat zařízení pro zpracování dat, například počítačový terminál pro generaci informace pro rádiový vyhledávací systém, obsahující grafickou, telefaxovou nebo alfanumerickou informaci.
Původce zprávy inicializuje posloupnost vyslání zprávy prostřednictvím zařízení 25 pro vstup zprávy přenášené rádiovým vyhledávacím systémem, a to vstupem hlasové nebo datové zprávy, tím, že zavolá číslo pro přístup do systému, specifické pro volané rádiové vyhledávací zařízení (například přijímač rádiového vyhledávacího systému/rádiotelefon 40). Původce zprávy je připojen k terminálu 32 rádiového vyhledávacího systému přes rozhraní 30 telefonní sítě rádiového vyhledávacího systému 10 a cestu 20a v PSTN, za účelem zpracování zprávy terminálem 32 rádiového vyhledávacího systému. Když je příchozí volání terminálem 32 rádiového vyhledávacího sy stému potvrzeno, je přehrána předem zaznamenaná zpráva, která vítá původce zprávy v systému 10 a popisuje, jak může původce vstoupit se zprávou pro přenos rádiovým vyhledávacím systémem a vyžádat si volitelné potvrzení, že zpráva byla přijata. Původce pak odpoví vstupem hlasové nebo datové zprávy a speciálního kódového signálu pro indikaci toho, že se požaduje potvrzení úspěšného příjmu zprávy.
V terminálu 32 rádiového vyhledávacího systému vstupuje zpráva nejprve do vyrovnávací paměti. Pak, když původce ukončí posloupnost vstupu zprávy, terminál 32 rádiového vyhledávacího systému vstoupí do uživatelské databáze 34, aby získal adresu uživatele pro přiřazení k informaci pro rádiový vyhledávací systém, čímž se vytvoří zpráva, přenášená rádiovým vyhledávacím systémem. V souladu s předkládaným vynálezem, jestliže původce vložil speciální kódový signál indikující, zeje požadováno zpětné potvrzení, označovací část 42 zpětného potvrzení zprávy terminálu 32 rádiového vyhledávacího systému označí zprávu a terminál 32 rádiového vyhledávacího systému umístí tuto označenou zprávu do fronty 36 rádiového vyhledávacího systému pro pozdější přenos. Označovač 42 zpětného potvrzení může například zprávu označit použitím adresy, která je rezervována pro zprávy se žádostí o potvrzení nebo může připojit označení žádosti o potvrzení do všeobecně adresované funkční části zprávy. Zprávy uložené ve frontě 36 rádiového vyhledávacího systému jsou postupně vybírány terminálem 32 rádiového vyhledávacího systému a předávány vysílačům 38 rádiového vyhledávacího systému pro přenos z těchto vysílačů 38 jako signály selektivního volání.
Signály selektivního volání vysílané z rádiového vyhledávacího systému 10 jsou přijímány kombinací 40 přijímače rádiového vyhledávacího systému a rádiotelefonu. Přijímač rádiového vyhledávacího systému přijímá signály selektivního volání. Rádiotelefon, jako je vysílač s přijímačem bezšňůrového telefonu CT-2, se spojuje s PSTN 20 za účelem vzájemné komunikace přes radiotelefonní systém 15.
V souladu s výhodným provedením předkládaného vynálezu, přijímá kombinace 40 přijímač rádiového vyhledávacího systému/vysílač s přijímačem bezšňůrového telefonu signály selektivního volání šířené rádiovým vyhledávacím systémem 10 prostřednictvím vysílačů 38 tohoto rádiového vyhledávacího systému. Je-li kombinací 40 přijímač rádiového vyhledávacího systému/vysílač s přijímačem bezšňůrového telefonu přijata označená zpráva, je zřízen spoj bezšňůrovým telefonem mezi kombinací 40 rádiový vyhledávací systém/vysílač s přijímačem bezšňůrového telefonu a radiotelefonním systémem 15.
Vysílač s přijímačem 50 základnové stanice, obsahující přijímací část 50a a vysílací část 50b, přijímá potvrzovací signál z kombinace 40 přijímač rádiového vyhledávacího systému/vysílač
-3CZ 284174 B6 s přijímačem bezšňůrového telefonu současně s informací identifikující přístupové číslo pro přístup do rádiového vyhledávacího systému přes PSTN 20. Potvrzovací signál a přístupová informace jsou přivedeny k řídicí jednotce 52 základnové stanice, která využívá přístupovou informaci k zavolání rádiového vyhledávacího systému 10 přes rozhraní 54 telefonní sítě základnové stanice 15 radiotelefonního systému. Jakmile je zřízeno spojení mezi řídicí jednotkou 52 základnové stanice a terminálem 32 rádiového vyhledávacího systému prostřednictvím cesty 20b přes PSTN 20, je do terminálu 32 rádiového vyhledávacího systému přiveden potvrzovací signál indikující zpráva přijata. Tento terminál 32 rádiového vyhledávacího systému, v odezvě na přijetí potvrzovacího signálu, může generovat signál odezvy na přijatou zprávu, který je vrácen původci zprávy do zařízení 25 pro vstup této zprávy. Tento signál odezvy původci zprávy se může objevit zatímco volající účastník je stále ještě na vstupní telefonní lince na rozhraní 30 telefonní sítě nebo může být směrován k přijímači rádiového vyhledávacího systému nebo k jinému komunikačnímu zařízení, které je schopno tento signál odezvy přijímat.
Alternativně může potvrzovací signál indikovat typ zprávy, která byla přijata (například hlasová, číselná nebo alfanumerická zpráva), čas, kdy byla zpráva přijata, zda byla zpráva přijata bez chyb nebo individualizovaný potvrzovací signál. Terminál 32 rádiového vyhledávacího systému může předávat tyto přídavné přijaté informace původci zprávy. Navíc může být signál potvrzení použit terminálem 32 rádiového vyhledávacího systému k inicializaci opětovného přenosu zprávy, která byla přijata s chybami.
V souladu s předkládaným vynálezem, rádiový vyhledávací systém 10 tedy nemusí mít vyhražen vysílací čas nebo kanál pro příjem potvrzovacích signálů z přijímače rádiového vyhledávacího systému. Kombinace 40 přijímač rádiového vyhledávacího systému/vysílač s přijímačem bezšňůrového telefonu využívá spoj bezšňůrovým telefonem k předání potvrzovacího signálu rádiovému vyhledávacímu systému 10 pro potvrzení v reálném čase původci zprávy , že zpráva byla přijata.
Podle dalšího obr. 2, začíná vývojový diagram činnosti rutiny příjmu volání terminálu 32 rádiového vyhledávacího systému (obr. 1) tím, že rádiový vyhledávací systém je spuštěn 100. Zpracování pak pokračuje čekáním na příjem příchozího volání 102 od původce zprávy . Když je příchozí volání přijato 102 prostřednictvím rozhraní 30 telefonní sítě (obr. 1). je na něj odpovězeno 104 a terminál rádiového vyhledávacího systému dá hlasový náznak 106 žádající volajícího účastníka (původce zprávy), aby vložil zprávu přes zařízení 25 pro vstup zprávy (obr. 1). Když je zpráva vložena, je uložena ve vyrovnávací paměti terminálu 32 rádiového vyhledávacího systému (obr. 1) až do doby, kdy je detekován 110 konec zprávy. Když je detekován 110 konec zprávy, určí se, zda je požadován signál zpětného potvrzení 112. Pokud není požadován signál zpětného potvrzení 112. je zpráva vyvolána z dočasné paměti zpráv 42 terminálem 32 rádiového vyhledávacího systému a umístěna do fronty 36 tohoto systému, takže zpráva čeká ve frontě na přenos 114 rádiovým vyhledávacím systémem. Zpracování se pak vrací k čekání na příjem 102 dalšího příchozího volání.
Jestliže je požadována signalizace zpětného potvrzení 112. je zpráva vyvolána z paměti zpráv 42 a přivedena do fronty 36 rádiového vyhledávacího systému (obr. 1), takže zpráva čeká ve frontě na přenos rádiovým vyhledávacím systémem na prioritním základě 116. Volajícímu účastníkovi je pak přehrán 118 záznam, který ho žádá, aby čekal na signál zpětného potvrzení. Zpracování pak čeká až do doby, kdy je signál zpětného potvrzení přijat 120 nebo na uplynutí časové prodlevy 122. Časová prodlévaje předem určený čas, po který bude systém udržovat volajícího účastníka na lince, za účelem očekávání příjmu signálu zpětného potvrzení. Když tato časová prodleva uplyne 122, je volajícímu účastníkovi přehrána zpráva, že nebyla přijata 124 žádná odezva, terminál 32 rádiového vyhledávacího systému zavěsí a zpracování se navrací k čekání na příjem dalšího příchozího volání 102. Je-li signál zpětného potvrzení přijat 120 během časové prodlevy, je tento signál zpětného potvrzení prověřen, zda byl přijat 127 předem určený zabezpečovací identifikační (ID) kód. Pokud tento zabezpečovací ID kód není přijat 127 se
-4CZ 284174 B6 signálem zpětného potvrzení, zpracování se vrací kčekání na příjem jiného signálu zpětného potvrzení 120 nebo uplynutí časové prodlevy 122. Zabezpečovací ID kód zabraňuje falšování ověřením toho, že signál zpětného potvrzení vznikl v odezvě na zprávu volajícího účastníka. Je žádoucí, aby například nemocnice přijala ověřené potvrzení, že je rádiovým vyhledávacím systémem hledán doktor. Když je zabezpečovací ID kód detekován 127, je volajícímu účastníkovi přenesena 128 odezva na zpětné potvrzení, ať, již standardní zpráva (například žádný signál potvrzení nebyl přijat) nebo zpráva generovaná uživatelem přijímače rádiového vyhledávacího systému. Terminál 32 rádiového vyhledávacího systému pak zavěsí 126 a proces se vrací k čekání na příjem dalšího příchozího volání 102.
Podle obr. 3, kombinace 40 přijímače rádiového vyhledávacího systému a vysílače s přijímačem bezšňůrového telefonu (obr. 1) v souladu s výhodným provedením předkládaného vynálezu obsahuje přijímací sekci 200 rádiového vyhledávacího systému, sekci 205 vysílače s přijímačem bezšňůrového telefonu a sekci 210 řídicí jednotky zpráv a displeje. Přijímací sekce 200 rádiového vyhledávacího systému obsahuje anténu 212 pro příjem signálů selektivního volání, vysokofrekvenční přijímač 214 kanálu rádiového vyhledávacího systému připojený k anténě, za účelem demodulace signálů selektivního volání a dekodér selektivní signalizace 216 pro dekódování demodulovaného signálu za účelem obnovení přenášené zprávy.
Dekódovaná zpráva je vedena k procesoru zpráv a displejové řídící jednotce 220, kde je zpracovávána. V souladu s obvyklými činnostmi rádiového vyhledávání je dekódovaná zpráva uložena v paměti zpráv 222 a uživatel (účastník) je upozorněn prostřednictvím návěstního zařízení 224. že zpráva byla přijata. Uživatel může aktivovat uživatelské a displejové ovladače 226 za účelem vybrání zprávy z paměti zpráv 222 a zobrazení této zprávy na displeji zpráv 228. Ovladače 226 mohou ovládat displej zpráv 228 nebo změnit přijímací parametry způsobem dobře známým v této oblasti techniky.
V souladu s předkládaným vynálezem, některé adresové kódy rádiového vyhledávacího systému nebo označené signály připojené ke zprávě způsobí, že procesor zpráv 220 inicializuje telefonní spojení prostřednictvím sekce 205 vysílače s přijímačem bezšňůrového telefonu, když je jednotka v dosahu základnové stanice 15 radiotelefonního systému (obr. 1). Proto, když je generován návěstní signál, upozorňuje návěstní zařízení 224 uživatele, že zpráva byla přijata a v závislosti na požadované činnosti může buď indikovat, že bylo žádáno o potvrzení zpětným signálem, takže uživatel může inicializovat odezvu, nebo může automaticky generovat signál zpětného potvrzení. Potvrzovací signál je generován aktivací sekce 205 vysílače s přijímačem bezšňůrového telefonu kombinace 40 přijímače rádiového vyhledávacího systému/vysílač s přijímačem bezšňůrového telefonu.
Činnost sekce 205 bezšňůrového telefonuje řízena zařízením 230 telefonní řídící logiky. Anténa 232 je využívána pro vysílání a příjem signálů při obvyklých vysílacích a přijímacích činnostech. Tato anténa 232 je připojena k přepínači 234 vysílání-příjem, který je při práci řízen telefonní řídící logikou 230. Přepínač 234 vysílání-příjem v jedné poloze připojuje anténu 232 k vysokofrekvenčnímu přijímači 236 telefonního kanálu, za účelem zpracování přijatých vysokofrekvenčních signálů a zajištění signálů pro telefonní řídící logiku 230. Ve druhé poloze přepínač 234 vysílání-příjem připojuje anténu 232 k vysílači 240 telefonního kanálu, který zpracovává signály přijaté z telefonní řídící logiky 230, za účelem vyslání jako vysokofrekvenční signál z této antény 232.
Alternativně může být k přijímači 236 připojen reproduktor 238 nebo k vysílači 240 mikrofon 242 pro běžnou činnost bezšňůrového telefonu. V alternativním provedení může přijímač 236 poskytovat zvukové části signálů reproduktoru 238 a digitální části signálů telefonní řídící logice 230. Vysílač 240 může zpracovávat zvukové signály z mikrofonu 242 a digitální signály přijaté z telefonní řídicí logiky 230, za účelem vysílání z antény 232. Navíc, mikrofon 242 by mohl dovolovat uživateli zajištění individualizované potvrzovací odezvy původci zprávy.
-5CZ 284174 B6
V souladu s předkládaným vynálezem, když je sekce 205 vysílače s přijímačem bezšňůrového telefonu aktivována v módu potvrzení, přijímač 236 vyhledává signál ze základnové stanice 15 radiotelefonního systému (obr. 1). Když přijímač 236 zjistí, že kombinace 40 přijímač rádiového vyhledávacího systému/vysílač s přijímačem bezšňůrového telefonu je v dosahu základnové stanice 15, telefonní řídicí logika 230 aktivuje vysílač 240 za účelem uskutečnění spojení s terminálem 32 rádiového vyhledávacího systému přes základnovou stanici 15. Když terminál 32 rádiového vyhledávacího systému odpoví na potvrzovací volání, procesor 220 zajistí navíc speciální kód, který identifikuje konkrétní volajícící přijímač 40 rádiového vyhledávacího systému a potvrzovací signál přijaté zprávy. Potvrzovací signál může volitelně indikovat typ (druh) zprávy, která byla přijata (například hlasová, číselná nebo alfanumerická zpráva), čas přijetí zprávy, zda byla zpráva přijata bez chyb či nikoli nebo individualizovaný potvrzovací signál. Navíc, potvrzovací signál může být také použit terminálem 32 rádiového vyhledávacího systému k vyžádání opětovného přenosu zprávy, která byla přijata s chybami.
Podle dalšího obr. 4, činnost procesoru zpráv 220 rádiového vyhledávacího systému v souladu s výhodným provedením předkládaného vynálezu začíná 300 zapnutím kombinace 40 přijímač rádiového vyhledávacího systému a vysílač s přijímačem bezšňůrového telefonu. Zpracování zpráv čeká na příjem zprávy mající adresový kód rádiového vyhledávacího systému přiřazený přijímači 40 rádiového vyhledávacího systému.
Když je přijat 302 přiřazený adresový kód rádiového vyhledávacího systému, zpracování pokračuje určením, je-li požadován 304 signál zpětného potvrzení. Jestliže je zpráva označenou zprávou, která byla označena označovačem 42 zpětného potvrzení zprávy (obr. 1), je vyžádán 304 potvrzovací signál. Rovněž tak předem určený přiřazený adresový kód rádiového vyhledávacího systému může indikovat, že je žádán 304 potvrzovací signál.
Není-li požadován 304 potvrzovací signál, je zpráva uložena 306 pro pozdější vyhledání uživatelem v souladu s obvyklou činností přijímače rádiového vyhledávacího systému a je generována 308 návěst upozorňující uživatele, že zpráva byla přijata a uložena. Zpracování se pak vrací zpět k čekání na příjem 302 další zprávy, mající přiřazený adresový kód rádiového vyhledávacího systému.
Je-li požadován 304 potvrzovací signál, zpráva je uložena 310 a je generována 312 návěst.
V souladu s předkládaným vynálezem je generována 314 odezva potvrzovacím signálem včetně zabezpečovacího ID kódu přiřazeného přijímači rádiového vyhledávacího systému. Signál potvrzení může byt generován automaticky nebo může vzít v úvahu individualizaci uživatelem aktivací ovladačů 226 nebo vstupem hlasové zprávy prostřednictvím mikrofonu 242 (obr. 3). Navíc, může být procesorem 220 generována zvláštní odezva požadující opětovný přenos v odezvě na detekci mnoha chyb v přijaté zprávě, čímž se indikuje, že zpráva možná nebyla správně přijata. Zabezpečovací ID kód prokazuje pravost potvrzovacího signálu tím, že potvrzuje, že tento potvrzovací signál pochází z kombinace 40 přijímač rádiového vyhledávacího signálu/bezšňůrový telefon.
Po generaci 314 potvrzovacího signálu, aktivuje procesor 220 sekci 205 vysílače s přijímačem bezšňůrového telefonu v potvrzovacím módu 316. Při aktivaci 316 sekce 205 vysílače s přijímačem, vyhledává 318 přijímač 236 základnovou stanici. Když je signál základnové stanice detekován 318, je zřízen spoj bezšňůrovým telefonem mezi sekcí 205 vysílače s přijímačem a základnovou stanicí. Procesor 220 dá signál telefonní řídicí logice 230, aby zavolala 320 terminál 32 rádiového vyhledávacího systému (obr. 1). Když je sekce 205 vysílače s přijímačem připojena k terminálu 32 rádiového vyhledávacího systému prostřednictvím spoje bezšňůrovým telefonem, generovaný signál potvrzení je předán 322 do terminálu 32 rádiového vyhledávacího systému. Spojení je pak ukončeno 324 a proces se navrací zpět k očekávání další přijaté zprávy mající přiřazený adresový kód 302 rádiového vyhledávacího systému.
-6CZ 284174 B6
Proto, podle předkládaného vynálezu, zprávy rádiového vyhledávacího systému přenášené z terminálu tohoto systému a přijaté přijímačem rádiového vyhledávacího systému mohou být potvrzeny prostřednictvím spoje bezšňůrovým telefonem mezi vysílačem s přijímačem připojeným k přijímači rádiového vyhledávacího systému a terminálem tohoto systému.
Mělo by být oceněno, že zde byl předložen systém se signalizací zpětného potvrzení, který neubírá volací čas ze signalizačního systému selektivního volání, přičemž nevyžaduje vyhrazenou komunikační cestu.
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (6)

1. Způsob přenosu zpráv v rádiovém vyhledávacím systému ke kombinaci radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému, vyznačující se tím, že se přijme obsah zprávy od původce zprávy, určí se, zda si původce zprávy přeje signál zpětného potvrzení v odezvě na přijetí obsahu zprávy přijímačem rádiového vyhledávacího systému, označí se obsah zprávy jako označená zpráva požadující signál zpětného potvrzení po přijetí, jestliže si původce zprávy přeje signál zpětného potvrzení, načež se označená zpráva přenese ke kombinaci radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému, uskuteční se spojení s kombinací radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému prostřednictvím radiotelefonního systému, přijme se požadovaný signál zpětného potvrzení prostřednictvím radiotelefonního systému a původci zprávy se oznámí, že zpráva byla přijata.
2. Kombinace radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému k provádění způsobu podle nároku 1, vyznačující se tím, že sestává z přij ímače (214), z dekodéru (216) spojeného s tímto přijímačem (214), zřídící jednotky (220) spojené sdekodérem (216), z radiotelefonního vysílače (240) a přijímače (236) pro připojení k radiotelefonnímu systému (15) a z řídicí logiky (230) spojené s řídicí jednotkou (220) a radiotelefonním vysílačem (240) a přijímačem (236).
3. Kombinace radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému podle nároku 2, vyznačující se tím, že řídicí jednotka (220) obsahuje detektor pro detekci a počítání počtu chyb ve zprávě a obvod vyžádání opětovného vyslání.
4. Kombinace radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému podle nároků 2 až
3, vyznačující se tím, že obsahuje uživatelské a displejové ovladače (226) spojené s řídící logikou (230).
5. Kombinace radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému podle nároků 2 až
4, vyznačující se tím, že radiotelefonní vysílač (240) a přijímač jsou propojeny s vysílačem a přijímačem (50) základnové stanice systému bezšňůrového telefonu.
6. Kombinace radiotelefonu a přijímače rádiového vyhledávacího systému podle nároků 2 až
5, vyznačující se tím, že obsahuje návěstní zařízení (224) spojené s řídicí jednotkou (220).
CZ951337A 1992-11-27 1993-11-24 Způsob přenosu zpráv v radiovém vyhledávacím systému a zařízení k provádění tohoto způsobu CZ284174B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US98232592A 1992-11-27 1992-11-27

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ133795A3 CZ133795A3 (en) 1996-09-11
CZ284174B6 true CZ284174B6 (cs) 1998-09-16

Family

ID=25529043

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ951337A CZ284174B6 (cs) 1992-11-27 1993-11-24 Způsob přenosu zpráv v radiovém vyhledávacím systému a zařízení k provádění tohoto způsobu

Country Status (16)

Country Link
EP (1) EP0682835A4 (cs)
JP (1) JPH08503825A (cs)
KR (1) KR100257138B1 (cs)
AU (1) AU672270B2 (cs)
BG (1) BG62308B1 (cs)
BR (1) BR9307699A (cs)
CA (1) CA2150387A1 (cs)
CZ (1) CZ284174B6 (cs)
FI (1) FI952618A (cs)
HU (1) HUT73111A (cs)
NO (1) NO952095L (cs)
NZ (1) NZ258753A (cs)
PL (1) PL174958B1 (cs)
RU (1) RU2119257C1 (cs)
SK (1) SK280994B6 (cs)
WO (1) WO1994013093A1 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0900506A2 (de) * 1996-05-20 1999-03-10 DeTeMobil Deutsche Telekom MobilNet GmbH Verfahren, einrichtung und endgerät zur erweiterung eines unidirektionalen funkrufnetzes zu einem quasi bidirektionalen funkrufnetz
JP3037156B2 (ja) * 1996-09-27 2000-04-24 静岡日本電気株式会社 双方向無線呼び出しシステム
JP3715087B2 (ja) 1997-02-28 2005-11-09 パナソニック モバイルコミュニケーションズ株式会社 文字メッセージ送受信機能を持つ携帯電話装置
EP2005998A4 (de) * 2006-04-04 2010-09-08 Vladimir Anatolevich Matveev Funkkommunikationssystem für ein mannschaftssportspiel

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4882579A (en) * 1988-01-07 1989-11-21 Motorola, Inc. Code division multiplexed acknowledge back paging system
FR2644655A1 (fr) * 1989-03-17 1990-09-21 Trt Telecom Radio Electr Procede de transmission d'informations dans un reseau de transmission de donnees par voie radioelectrique et systeme pour lequel est mis en oeuvre le procede
FI894371A (fi) * 1989-09-15 1991-03-16 Nokia Mobile Phones Ltd Telefonsystem.
US5153902A (en) * 1990-04-27 1992-10-06 Telefonaktiebolaget L M Ericsson Multi-exchange paging system for locating a mobile telephone in a wide area telephone network
US5153903A (en) * 1990-11-05 1992-10-06 Motorola, Inc. Integrated paging and radiotelephone system having improved paging reliability
KR960012483B1 (ko) * 1991-09-09 1996-09-20 모토로라 인코포레이티드 페이저가 장착된 핸드셋들간의 원격 지점간 통화를 제공하는 방법 및 장치

Also Published As

Publication number Publication date
FI952618A (fi) 1995-07-12
FI952618A0 (fi) 1995-05-29
AU5677894A (en) 1994-06-22
JPH08503825A (ja) 1996-04-23
EP0682835A4 (en) 1999-02-10
RU2119257C1 (ru) 1998-09-20
BR9307699A (pt) 1999-11-16
NO952095L (no) 1995-07-10
PL309248A1 (en) 1995-10-02
NO952095D0 (no) 1995-05-26
BG62308B1 (en) 1999-07-30
EP0682835A1 (en) 1995-11-22
AU672270B2 (en) 1996-09-26
KR100257138B1 (ko) 2000-05-15
HUT73111A (en) 1996-06-28
PL174958B1 (pl) 1998-10-30
BG99746A (bg) 1995-12-29
HU9501549D0 (en) 1995-07-28
CZ133795A3 (en) 1996-09-11
WO1994013093A1 (en) 1994-06-09
KR950704899A (ko) 1995-11-20
SK70195A3 (en) 1998-05-06
NZ258753A (en) 1995-10-26
SK280994B6 (sk) 2000-10-09
CA2150387A1 (en) 1994-06-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5392452A (en) Selective call signaling system with combined wide area paging and high data rate transmissions via radio telephone transceivers
US5845202A (en) Method and apparatus for acknowledge back signaling using a radio telephone system
WO1997036437A1 (en) Remotely retrieving sim stored data over a connection-less communications link
EP0660624A1 (en) Wide area paging system having automatic service area log-in
CZ284174B6 (cs) Způsob přenosu zpráv v radiovém vyhledávacím systému a zařízení k provádění tohoto způsobu
KR20010080192A (ko) 데이터 호출의 sms 초기화 방법
US7444140B2 (en) Mobile communication network apparatus, base station, and mobile station
JPH01240051A (ja) ファクシミリ蓄積交換装置
JPH05136883A (ja) 伝言受付通知種別表示方式
KR19990043020A (ko) 무선호출시스템의 지역번호 자동 송출방법

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20001124