BG100866A - Устройство за вакуумен мощностен прекъсвач, по-специално в триполюсно изпълнение - Google Patents

Устройство за вакуумен мощностен прекъсвач, по-специално в триполюсно изпълнение Download PDF

Info

Publication number
BG100866A
BG100866A BG100866A BG10086696A BG100866A BG 100866 A BG100866 A BG 100866A BG 100866 A BG100866 A BG 100866A BG 10086696 A BG10086696 A BG 10086696A BG 100866 A BG100866 A BG 100866A
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
lever
shaft
release
release shaft
switch
Prior art date
Application number
BG100866A
Other languages
English (en)
Other versions
BG62189B1 (bg
Inventor
Dietmar Muecksch
Wolfgang Gran
Dieter Milk
Original Assignee
Eaton Electric N.V.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Eaton Electric N.V. filed Critical Eaton Electric N.V.
Publication of BG100866A publication Critical patent/BG100866A/bg
Publication of BG62189B1 publication Critical patent/BG62189B1/bg

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H33/00High-tension or heavy-current switches with arc-extinguishing or arc-preventing means
    • H01H33/60Switches wherein the means for extinguishing or preventing the arc do not include separate means for obtaining or increasing flow of arc-extinguishing fluid
    • H01H33/66Vacuum switches
    • H01H33/666Operating arrangements
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/0066Auxiliary contact devices
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H71/00Details of the protective switches or relays covered by groups H01H73/00 - H01H83/00
    • H01H71/10Operating or release mechanisms
    • H01H71/50Manual reset mechanisms which may be also used for manual release
    • H01H71/505Latching devices between operating and release mechanism

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Driving Mechanisms And Operating Circuits Of Arc-Extinguishing High-Tension Switches (AREA)
  • High-Tension Arc-Extinguishing Switches Without Spraying Means (AREA)
  • Mechanisms For Operating Contacts (AREA)
  • Looms (AREA)
  • Control Of Electric Motors In General (AREA)

Abstract

Устройството намира приложение при маломаслените силови прекъсвачи. При него процесът на изключванезапочва чрез задействане, например на един електромагнит чрез закрепен на "изключено" освобождаващ вал (6) щифт, при което валът (6) се завърта и така ходова ролка (3) на включващия лост (1) може да премине покрай него. Следва процес на изключване, след което лостът (1) се завърта обратно и коляно-лостовите системи излизат от изтеглено положение. При преминаването си покрай вала (6) лостът (1) сеудря в него. За да се намали причиненото от удараизносване на вала (6) и придадената към него преходна контактна система (11') да се задейства само при изключване, увеличавайки по този начин броя накомутационните цикли, лостът (1) има един кръгов сегмент (7), с чиято периферна повърхност (9) при всяко положение на лоста (1) валът (6) се намира вдействена връзка, а върху него е лагерувана способна за разединяване освобождаваща скоба (11), за да включва и изключва системата (11').

Description

ОБЛАСТ НА ТЕХНИКАТА
Изобретението се отнася до задвижващо устройство за вакумен силов прекъсвач, по-специално в триполюсно изпълнение, при което една поставена върху намиращ се под действието на силата на оформена като разтегателна пружина включваща пружина включващ вал, гърбична шайба, която при процеса на включване, след освобождаването на един, разположен съответно върху включващия вал. палец, се завъртва на около 160’ . намира се в действена връзка с една ходова ролка на един включващ лост по такъв начин, че при завъртване на включващия лост около една точка на въртене една колянолостова система на първия полюс на прекъсвача се притиска в изтеглено положение, при което за блокиране на включващия лост той е снабден с една втора неподвижно лагеруване върху него ходова ролка, която първо преминава покрай областта на подувала на един изключено-освобождаващ вал, който е под въздействието на една възвратна пружина и след смяна на посоката на въртене на включващия лост приляга към областта на подувала на изключено -освобождаващия вал.
ПРЕДШЕСТВУВАН© СЪСТОЯНИЕ НА ТЕХНИКАТА
При електрическите превключващи уреди, както и при силовите прекъсвачи за високо напрежение се стига до това, че чрез тях се овладява еднозначно както процеса на включване, така и процеса на изключване. Предпоставка за това между другото е поставянето в състояние на готовност на едно задвижващо устройство, което при започване на един процес на превключване чрез задействуване на
2един електромагнит или бутон, осигурява безупречното протичане на процеса на включване и изключване. При това при изпълнението на задвижващото устройство се стига до там, че са възможни голям брой комутационни цикли. Задвижващи устройства, които изпълняват тези предпоставки, са известни в множество изпълнения. Като пример са споменати само устройствата съгласно ЕР 0 450 194 Ά1 и ЕР 0 521 585 А1.
При едно друго известно задвижващо устройство за триполюсен вакумен силов поекъсвач, както отчасти е разкрито на фиг.18 от фирменото списание на Holec Вакумни силови прекъсвачи 3994.047/ Е 3.10.1-1-103-20-TP-GP, задействуваното на устройството се из-
вършва след започване на процеса на включване чрез електромагнит, респ. бутон през един щифт, който е свързан с един включване'освобождаващ Бал. При това включване“-освобождаващият вал в средата си е оформен като подувал и е в действена връзка с един палец, който е лагеруван с възможност за въртене на обратната стена на вакумния силов прекъсвач. Докато чрез тази действена връзка този палец се освобождава, едновременно с това се освобождава един втори, намиращ се върху включващия вал палец, при което включващият вал се намира под действието на силата на оформена като разтегателна пружина, включваща пружина. Това обаче означава, че включващият вал, върху който е разположен един ексцентър, се върти. С това на около 180° се завъртва и една неподвижна, свързана към включващия вал гърбична шайба, която се притиска върху една ходова ролка на включващия лост, при което този лост, който е оформен като двоен лост, се завъртва около една точка на въртене и при това притиска една коляно-лостова система на първия полюс на прекъсвача в опънато положение. Ако тази коляно-лостова система се притиска в опънато положение, то чрез две превключващи
щанги се притискат в опънато положение коляно-лостовите системи на втория и третия полюси на прекъсвача. Така се създават предпоставки чрез придадения към всеки полюс на прекъсвача шарнир и съответно придадената към всеки полюс на прекъсвача включваща кобилица, да може напълно да се осъществи процеса на включване. Ако случаят е такъв. то включващият лост се блокира, при което една закрепена неподвижно върху включващия лост ходова рояка преминава покрай областта на подувала на изключено-освобождаващия вал и го завъртва срещу действието на една възвратна пружина. След като ходовата ролка премине покрай, следва завъртване на включващия лост и ходовата ролка се зацепва в областта на полувала на изключено -освобождаващия вал и процесът на включване е блокиран.
Започването, задействуването на процеса на изключване при тези известни задвижващи устройства се осъществява също чрез електромагнит, респ. бутон. При това чрез един щифт, който е закрепен върху изключено’’-освобождаващия вал, същият вал се завъртва, докато ходовата ролка може да премине покрай изключено- освобождаващия вал. Така включващият лост може да се завърти в обратна посока и коляно-лостовата система излиза от опънато положение. При това могат да се завъртват включващите кобилици и под действието на оформените като притискащи пружини изключващи пружини, които са придадени към всеки подвижен контакт на трите полюса на прекъсвача и при процеса на включване се натягат, се осъществява процесът на изключване.
Чрез това известно задвижващо устройство за триполюсен вакумен силов прекъсвач се овладява еднозначно процеса на включване и изключване на вакумния силов прекъсвач и се постига един предварително определен брой комутационни цикли.
4Износването на изключено-освобождаващия вал се влияе в значителна степен от това, че при преминаването на включващия лост покрай 'изключено1'-освобождаващия вал, той се удря в него.
Задействуването на придадената към изключено-освобождаващия вал преходна контактна система, която е необходима, за да се
предаде сигнал по време на процеса на превключване, се извършва както при процеса на включване, така и в процеса на изключване.
Изобретението си поставя за задача да създаде едно задвижващо устройство за вакумен силов прекъсвач, по-специално в триполюсно изпълнение, при което като се излиза от една, разположена върху включващия вал гърбична шайба, която се намира в действена връзка с една ходова ролка на един включващ лост, при което включващият лост с цел блокировка след извършване на процеса на включване, приляга към областта на подувала на един изключено-освобождаващ вал, за да намали резултантното износване на същия, вследствие преминаването покрай включващия лост и свързаните с това удари и освен това придадената към изключено-освобождаващия вал преходна контактна система да се задействува само при процеса на изключване така, че да се конструира такъв вакумен прекъсвач, който осигурява още по-голям брой комутационни цикли.
Съгласно изобретението това се постига чрез това, че включващият лост притежава над своята точка на въртене.
на ориентираната си към 'изключено-освобождаващия вал страна едно разширение, което е оформено като кръгов сегмент по такъв начин.
че изключеноосвобождаващият вал във всяко положение на включващия лост, също и в блокирано състояние,· се намира в действена връзка с периферната повърхност на кръговия сегмент и че върху изключено-освобождаващия вал е лагерувана една освобождаваща скоба, която се освобождава от изключено-освобождаващия вал за включване и из-5
ключване на една преходна контактна система и при започване на процеса на изключване чрез свързан с изключено-освобождаващия вал застопоряващ елемент, изключено-освобождаващият вал се завъртва с областта на по.яувала си за деблокиране на включващия лост.
Поради това, че сега вече изключено-освобождаващият вал във всяко положение, което той заема, независимо от това, дали включващият лост се намира в превключващо положение включено” или приляга в превключващо положение ‘'изключено” върху периферната повърхност на кръговия сегмент на включващия лост, изключеноосвобождаващият вал се освобождава поради това, че при преминаване на включващия лост покрай изключено освобождаващия вал, той се удря във вала. Това обаче означава, че изключено'-освобождаващият вал вътре в задвижващото устройство не е вече износващият се елемент /детайл/ така, че са създадени предпоставки за това на това място на задвижващото устройство. че сега се достигат комутационни цикли от порядъка на 40000. При това на лице е предимството, ако втората ходова ролка, с която е снабден включващия лост, е разположена в горния обхват на периферната повърхност на кръговия сегмент така, че при започване на движението на изключено'1 -освобождаващия вал, да се преодолее незначителното съпротивление на триене върху периферната повърхност на кръговия сегмент на включващия лост.
От друга страна обаче, към преходната контактна система, която е придадена към изключено-освобождаващия вал, се предявяват помалко претенции, тъй като чрез лагеруваната върху изключено”освобождаващия вал освобождаващата скоба, която е с възможност за освобождаване от изключено-освобождаващия вал за включване и изключване на контакта на преходната контактна система, при взаи-6-
модействие със свързания с “изключено-освобождаващия вал застопоряващ елемент се постига това, че преходната контактна система се задействува тепърва при процеса на изключване. Тъй като с това отпада задействуването на преходната контактна система при процеса на включване. изискването към контакта на преходната контактна система се намалява наполовина така, че изцяло се проявява положителното влияние на задвижващото устройство, съгласно изобретението . върху големия брой комутационни цикли и с това върху големия срок на експлоатация на вакумния прекъсвач.
В доуго изпълнение на изобретението способната за освобождаване, лагерувана върху изключено-освобождаващия вал освобождаваща скоба е лагерувана с възможност за въртене върху шийка на изключено -освобождаващия вал, докато самият изключено-освобождаващ
вал е лагеруван с възможност за въртене както в междинната стена, така също и в предната стена на вакумния прекъсвач. При това освобождаващата скоба на своята горна. ориентирана към точката на въртене на включващия лост, страна притежава една вдлъбнатина, в която се захваща задействуващия освобождаващата скоба електромагнит или бутон, следователно се получава едно сигурно водене при натискане надолу на освобождаващата скоба. При това освобождаващата скоба на противолежащата си на вдлъбнатината страна е свързана с една разтегателна пружина, която е закрепена под освобождаващата скоба, за предпочитане на междинната стена на вакумния силов прекъсвач така, че се осигурява освобождаващата скоба да се връща в изходното си положение чрез разтегателната пружина, когато задействуващият освобождаващата скоба електромагнит или бутон не е повече захванат във вдлъбнатината на освобождаващата скоба.
За свързания с “изключено“-освобождаващия вал с неговата област на полувала застопоряващ елемент, може естествено да се използва
произволен конструктивен детайл, който е подходящ за това да увлече със себе си “изключено-освобождаващия вал чрез застопоряване върху освобождаващата скоба при нейното завъртване върху изключено-освобождаващия вал, за да се започне /активира/ процеса на изключване чрез завъртване на изключено-освобождаващия вал. Като предимство се счита, че за застопоряващ елемент е предложен един щифт, който преминавайки в радиална посока е свързан с изключено-освобождаващия вал.
Накрая е целесъобразно, за да се повлияе върху намаляването на износването на конструктивните части на задвижващото устройство, когато лагерът на коляно-лостовата система, която се присъединява съм включващия лост, при което е оформено самото рамо на коляно лостовата система чрез включващия лост, е един търкалящ лагер.
ОПИСАНИЕ НА ПРИЛОЖЕНИТЕ ФИГУРИ
По-долу изобретението ще се поясни по-добре чрез едно примерно изпълнение, показано на приложените чертежи,
Фиг.1 е поглед на задвижващото устройство в областта на включва-
щия лост поглед на задвижващото устройство в областта на включващия лост
Фиг.3 е поглед отгоре на лагеруваната върху даващия вал на задвижващото устройство освобождаваща скоба, съгласно фиг.1 и 2.
ПРИМЕРИ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ИЗОБРЕТЕНИЕТО
Както е показано на фиг.1 включващият лост 1, който е закрепен в средата си с възможност за завъртване около точка на въртене 2, съдържа в горната си част една ходова ролка 3, която в началото на един процес на включване, взаимодействува с намиращата се върху включващия вал 4 гърбична шайба 5. На обърнатата към изключе-.
-sно-освобождаващия вал б страна, включващият лост 1 е снабден с едно, оформено като кръгов сегмент разширение.
Както се вижда от фиг.2, изключено“-освобождаващият вал 6 е положен в областта на полувала си 8 при всяко положение на включващия лост 1 върху периферна повърхност 9 на кръговия сегмент 7, така че при преминаването на включващия лост 1, последният да не се удря повече върху “изключено“-освобождаващия вал б. При това във включен·? положение на включващия лост 1. изключено-освобождаващият вал 6 се подпира върху една ходова ролка 10, която е разположена в горната област на периферната повърхност 9 на кръговия сегмент 7 така, че при показаното положение на изключено освобождаващия вал 6, включващият лост j. е застопорен, блокиран.
Както се вижда във връзка с фиг.З върху изключено-освобожда ващия вал 6 е лагерувана една освобождаваща скоба 11, която е способна да се освободи /разедени/ от изключващия вал б за включване и изключване на една преходна контактна система 11'. Това освобождаване се постига като освобождаващата скоба 11 е лагеру вана върху шийка 12 на изключено-освобождаващия вал б с възможност за завъртване, при което изключено-освобождаващият вал бе лагеруван с възможност за въртене както в междинната стена 13, така съшо и в предната стена 14 на вакумния прекъсвач. С изключено -освобождаващия вал б е свързан един застопоряващ елемент 15 във формата на щифт, който опира в освобождаващата скоба 11 когато вследствие началото на един процес на изключване във вдлъбнатината 16 на освобождаващата скоба 11 прониква един електромагнит 11“. Чрез това освобождаващата скоба 11 се завъртва върху изключено -освобождаващия вал 6 срещу действието на една разтегателня пружина 17, която е закрепена на междинната стена 13 и увлича със себе си изключено-освобождаващия вал 6 през застопоряващия еле-9-
мент 15 във формата на щифт, при което валът се завъртва съответно така, че се постига деблокиране на включващия лост 1. Чрез деблокирането включващият лост 1 се освобождава и се завъртва около точката на въртене 2 в показаното на фиг.2 положение. Тъй като долното рамо 18 на включващия лост 1, което заедно с второто рамо 19 образуват една коляно-лостова система 20, при което второто рамо 19 е лагерувано в точката на въртене 21, в коя,то се захваща един водещ лост 22, лагеруван в една точка на въртене 23 чрез лагера 24, който е един търкалящ лагер, е свързано с водеща, към коляно-лостоЕата система 20 на съседния полюс на прекъсвача, превключваща щанга 25 - това свързване е на лице съшо към третия полюс на прекъсвача чрез една превключваща щанга се осигурява това, че при освобождаване на блокировката на включващия лост 1 чрез !|изключено''-освобождаващия вал 6, трите полюса на вакумния прекъсвач се изключват почти едновременно.
Ако освобождаващата скоба 11 се освободи отново след нейното задействуване чрез електромагнита 11’ , то освобождаващата скоба 11 се връща обратно чрез разтегателната пружина 17 в показаното на фиг.2 положение. Това обаче означава, че при един вече започнал процес на включване, при който чрез завъртване на включващия вал 4, включващият лост 1 чрез намиращата се върху включващия вал 4 гърбична шайба 5 над ходовата ролка 3 се притиска от показаното на фиг.2 положение в произтичащото от фиг.1 положение, т.е. във включено положение и въпреки че следва отново едно завъртване на изключено”-освобождаващия вал 6, освобождаващата скоба 11 не се задействува. По този начин се постига това, че при процеса на включване не се задействува и преходната контактна система 11’.

Claims (7)

1. Задвижващо устройство за вакумен силов прекъсвач, по-специално в триполюсно изпълнение, при което една, поставена върху намиращ се под действието на силата на оформена като разтегателна пружина включваща пружина включващ вал /4/. гърбична шайба /5/. която при процеса на включване, след освобождаването на един, разположен съответно върху включващия вал /4/, палец, се завьртва на около 18СГ , намира се в действена връзка с една ходова ролка /3/ на един включващ лост /1/ по такъв начин, че при завъртване на вклю- чващия лост /1/ около една точка на въртене /2/ една коляно-лостова система /20/ на първия полюс на прекъсвача се притиска в изтеглено положение, при което за блокиране на включващия лост /1/ той е снабден с една втора неподвижно лагерувана върху него ходова ролка /10/, която първо преминава покрай областта на подувала /8/ на един изключено-освобождаващ вал /6/, който е под въздействието на една възвратна пружина и след смяна на посоката на въртене на включващия лост /1/ приляга към областта на подувала /8/ на изключено-освобождаващия вал /6/, ХАРАКТЕРИЗИРАЩО СЕ С ТОВА, че включващият лост /1/ притежава над своята точка на въртене /2/, на ориентираната си към изключено-освобождаващия вал /6/ страна едно разширение, което е оформено като кръгов сегмент /7/ по такъв начин, че изключено-освобождаващият вал /6/ във всяко положение на включващия лост /1/, също и в блокирано състояние, се намира в действена връзка с периферната повърхност /9/ на кръговия сегмент /7/ и че върху изключено-освобождаващия вал /6/ е лагерувана една освобождаваща скоба /11/, която се освобождава от изключено-освобождаващия вал /6/ за включване и изключ-2 ване на една преходна контактна система /11'/ и при започване на процеса на изключване чрез свързан с изключено-освобождаващия вал /б/ застопоряващ елемент /15/, изключено-освобождаващият вал /б/ се завъртва с областта на полувала си /8/ за деблокиране на включващия лост /1/.
2. Задвижващо устройство съгласно претенция 1, ХАРАКТЕРИЗИРАЩО СЕ С ТОВА, че освобождаващата скоба /11/ е лагеруване с възможност за въртене върху шийка /12/ на изключено'-освобождаващия вал /6/, докато изключено-освобождаващият вал /6/ е лагеруван с възможност за въртене както в междинната стена /13/, така също и в предната стена на вакумния прекъсвач.
3. Задвижващо устройство съгласно претенции 1 и 2. ХАРАКТЕРИЗИРАЩО СЕ С ТОВА, че освобождаващата скоба /11/ на своята горна, ориентирана към точката на въртене /2/ на включващия лост /1/, страна притежава една вдлъбнатина /16/, в която се захваща задействуващия освобождаващата скоба /11/ електромагнит /11/ или бутон.
4. Задвижващо устройство съгласно претенции 1 до 3, ХАРАКТЕРИЗИРАЩО СЕ С ТОВА, че освобождаващата скоба /11/ на противолежащата си на вдлъбнатината /16/ страна е свързана с една разтегателна пружина /17/, която е закрепена под освобождаващата скоба /11/.
за предпочитане на междинната стена /13/ на вакумния силов прекъсвач .
5. Задвижващо устройство съгласно претенции 1 до 4, ХАРАКТЕРИЗИРАЩО СЕ С ТОВА, че свързаният с изключено-освобождаващия вал /6/ в неговата област на полувала /8/ застопоряващ елемент /15/ е един щифт.
6. Задвижващо устройство съгласно претенция 1, ХАРАКТЕРИЗИРАЩО СЕ С ТОВА, че втората ходова ролка /10/, с която е снабден включва- •3щия лост /1/, е разположена в горния обхват на периферната повърхност /9/ на кръговия сегмент /7/.
7. Задвижващо устройство съгласно претенция 1, ХАРАКТЕРИЗИРАЩО СЕ С ТОВА, че лагерът /24/ на коляно-лостовата система /20/, която се присъединява към включващия лост /1/, при което е оформено едно рамо /18/ на коляно-лостовата система /20/ чрез включващия лост /1/, е един търкалящ лагер.
BG100866A 1994-03-30 1996-09-24 Устройство за вакуумен мощностен прекъсвач, по-специално втриполюсно изпълнение BG62189B1 (bg)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4411596A DE4411596C1 (de) 1994-03-30 1994-03-30 Antriebseinrichtung für Vakuumleistungsschalter, insbesondere in dreipoliger Ausführung
PCT/EP1995/001098 WO1995027296A1 (de) 1994-03-30 1995-03-23 Antriebseinrichtung für vakuumleistungsschalter, insbesondere in dreipoliger ausführung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG100866A true BG100866A (bg) 1997-03-31
BG62189B1 BG62189B1 (bg) 1999-04-30

Family

ID=6514585

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG100866A BG62189B1 (bg) 1994-03-30 1996-09-24 Устройство за вакуумен мощностен прекъсвач, по-специално втриполюсно изпълнение

Country Status (21)

Country Link
EP (1) EP0764337B1 (bg)
JP (1) JPH09512945A (bg)
CN (1) CN1069147C (bg)
AT (1) ATE167956T1 (bg)
AU (1) AU692536B2 (bg)
BG (1) BG62189B1 (bg)
BR (1) BR9507447A (bg)
CZ (1) CZ285259B6 (bg)
DE (3) DE4411596C1 (bg)
DK (1) DK0764337T3 (bg)
ES (1) ES2120739T3 (bg)
FI (1) FI963912A (bg)
HU (1) HU219933B (bg)
MX (1) MX9604443A (bg)
MY (1) MY113784A (bg)
NO (1) NO963902L (bg)
NZ (1) NZ283146A (bg)
PL (1) PL176812B1 (bg)
SK (1) SK280121B6 (bg)
TW (1) TW265451B (bg)
WO (1) WO1995027296A1 (bg)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3206894B2 (ja) * 1996-07-25 2001-09-10 理化学研究所 酵素を熱活性化する方法
US6124557A (en) * 1997-12-23 2000-09-26 Lg Industrial Systems Co., Ltd. Multi-position switching actuator for switch gear
DE10326715B3 (de) * 2003-06-06 2004-12-16 Siemens Ag Verstelleinrichtung zum Verstellen eines beweglichen Kontaktes einer Schalteinrichtung
US6875940B2 (en) * 2003-07-25 2005-04-05 Leviton Manufacturing Co., Inc. Robust rocker switch mechanism
CN113593987B (zh) * 2021-06-21 2024-03-01 国网浙江省电力有限公司湖州供电公司 二次空开防误闭锁装置及防误闭锁方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3663906A (en) * 1969-10-09 1972-05-16 Gen Electric Electric circuit breaker with magnetically assisted closing means
US3845263A (en) * 1972-11-07 1974-10-29 Westinghouse Electric Corp Circuit breaker with spring charged operating mechanism
US4587390A (en) * 1985-01-07 1986-05-06 Golden Gate Switchboard Co. Vacuum circuit breaker
NL8803018A (nl) * 1988-12-08 1990-07-02 Holec Syst & Componenten Aandrijfmechanisme voor schakelaar.
NL9101162A (nl) * 1991-07-03 1993-02-01 Holec Syst & Componenten Verbeterd aandrijfmechanisme voor een elektrische schakelaar, in het bijzonder een last- of vermogenschakelaar.

Also Published As

Publication number Publication date
WO1995027296A1 (de) 1995-10-12
ES2120739T3 (es) 1998-11-01
PL176812B1 (pl) 1999-07-30
NZ283146A (en) 1998-02-26
BR9507447A (pt) 1997-08-12
HUT75478A (en) 1997-05-28
NO963902D0 (no) 1996-09-18
AU692536B2 (en) 1998-06-11
HU219933B (hu) 2001-09-28
DK0764337T3 (da) 1999-04-12
SK280121B6 (sk) 1999-08-06
CN1146825A (zh) 1997-04-02
EP0764337B1 (de) 1998-07-01
FI963912A (fi) 1996-11-27
MX9604443A (es) 1997-12-31
SK122796A3 (en) 1997-04-09
MY113784A (en) 2002-05-31
CZ285259B6 (cs) 1999-06-16
ATE167956T1 (de) 1998-07-15
HU9602641D0 (en) 1996-11-28
AU2111295A (en) 1995-10-23
CN1069147C (zh) 2001-08-01
FI963912A0 (fi) 1996-09-30
DE4411596C1 (de) 1995-06-08
DE19580258D2 (de) 1997-10-02
JPH09512945A (ja) 1997-12-22
EP0764337A1 (de) 1997-03-26
DE59502699D1 (de) 1998-08-06
CZ276196A3 (cs) 1999-03-17
TW265451B (bg) 1995-12-11
NO963902L (no) 1996-10-28
PL316654A1 (en) 1997-02-03
BG62189B1 (bg) 1999-04-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2127924C1 (ru) Электрический выключатель с дистанционным управлением
KR100695635B1 (ko) 3개의 위치를 갖는 기계적 가시화 수단을 구비하는 스위치기어 장치
US5543595A (en) Circuit breaker with a blocking mechanism and a blocking mechanism for a circuit breaker
CN208385305U (zh) 一种断路器的连锁机构
US5912605A (en) Circuit breaker with automatic catch to prevent rebound of blow open contact arm
BG100866A (bg) Устройство за вакуумен мощностен прекъсвач, по-специално в триполюсно изпълнение
US3789334A (en) Electric protective switch for protection against fault currents, excess currents and short circuits
US5594399A (en) Protective switching device
US5931289A (en) Circuit breaker with quick closing mechanism
TW200804163A (en) Delivery mechanism
JP3363905B2 (ja) 相対補助スイッチを有する低電圧電源スイッチ
EA001449B1 (ru) Устройство для индикации электрической неисправности в устройстве коммутации, в частности, в дифференциальном выключателе
US5326950A (en) Drive mechanism for an electric switch, in particular a circuit breaker or power switch
US5584379A (en) Disconnect switch double motion mechanism
RU2366021C1 (ru) Силовой выключатель
SU351257A1 (ru) Автоматический выключатель
JPH0236195Y2 (bg)
JPS6136038Y2 (bg)
KR960005896Y1 (ko) 저압 회로차단기
NO150778B (no) Elekromotor med underspenningsutloesning
CN117766335A (zh) 一种带永磁脱扣器的断路器及分闸方法
JP2000067706A (ja) 開閉器手動操作装置
SU184952A1 (bg)
JP2559735Y2 (ja) 遮断器の手動操作装置
RU2207646C2 (ru) Быстродействующий выключатель