UA81078C2 - Method for natural gas supply into blast furnace - Google Patents

Method for natural gas supply into blast furnace Download PDF

Info

Publication number
UA81078C2
UA81078C2 UAA200608653A UAA200608653A UA81078C2 UA 81078 C2 UA81078 C2 UA 81078C2 UA A200608653 A UAA200608653 A UA A200608653A UA A200608653 A UAA200608653 A UA A200608653A UA 81078 C2 UA81078 C2 UA 81078C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
natural gas
nozzle
heating
cooling
blast furnace
Prior art date
Application number
UAA200608653A
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=37990671&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA81078(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed filed Critical
Publication of UA81078C2 publication Critical patent/UA81078C2/uk

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P10/00Technologies related to metal processing
    • Y02P10/10Reduction of greenhouse gas [GHG] emissions
    • Y02P10/143Reduction of greenhouse gas [GHG] emissions of methane [CH4]

Landscapes

  • Manufacture Of Iron (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід стосується чорної металургії, зокрема, доменного виробництва і може бути використаний при 2 виплавці чавуну в доменних печах із вдуванням природного газу в повітряні фурми.
Загальноприйнятий і широко відомий спосіб подачі природного газу в доменну піч включає введення холодного природного газу в потік гарячого дуття (у тому числі збагаченого киснем) у повітряній фурмі.
Основним недоліком даного способу є те, що він не забезпечує повного згоряння природного газу в повітряній 0 фурмі та фурменій зоні доменної печі, особливо при підвищених витратах природного газу (більше 50-70мУ/т).
Причиною цього є обмежений час перебування природного газу в контакті з гарячим дуттям (0,001-0,05 с) та низька температура природного газу (близько 02), з якою він надходить в потік гарячого дуття у фурмі. В результаті частина природного газу, що вдувається, не встигає нагрітися до температури займання та не згоряє в доменній печі, а зазнає термічного піролізу з поглинанням тепла та виділенням сажистого вуглецю, що не 75 використовується в печі, а виноситься з неї з колошниковим газом. Це знижує коефіцієнт заміни коксу природним газом.
Відомий спосіб подачі природного газу в доменну піч, який включає підігрів частини природного газу, що вдувається, перед введенням його в потік гарячого дуття шляхом пропущення через спеціальну кільцеву порожнину повітряної фурми (1)Ї. Недоліком даного способу є лише часткове усунення недоліків загальноприйнятого способу подачі природного газу в доменну піч. Цей відомий спосіб не забезпечує 720 максимальної ефективності застосування природного газу в доменній печі. Крім того, створення спеціальної порожнини в повітряній фурмі значно ускладнює конструкцію повітряної фурми, що ускладнює її виготовлення та широке використання в промисловості.
Відомий спосіб подачі природного газу, який включає його підігрів перед введенням в потік дуття шляхом ря змішування природного газу з перегрітою парою з температурою 300-600 С |2)| і наступним видаленням см утворюваного конденсату в рекуперативному теплообміннику. Спосіб забезпечує нагрівання природного газу о тільки на 85-1002С при збільшенні змісту вологи в ньому до 2595, Недоліком цього способу є підвищена вологість
ПГ, конструктивна складність його реалізації та складність керування процесом подачі природного газу з метою одержання заданих параметрів, а також значні капітальні витрати на здійснення способу. Підвищена вологість со зо ПГ ї коливання цієї вологості впливають на тепловий стан та хід печі.
Найбільш близьким до пропонованого винаходу за технічною суттю та досяжним результатом є спосіб подачі Ге природного газу в доменну піч, який включає його попередній підігрів, введення в потік гарячого дуття та о подачу суміші в піч. Спосіб реалізується шляхом застосування спеціальної повітряної фурми з жароміцним екраном, у якій природний газ змішується з частиною дуття та підігрівається перед введенням в основний потік - зв дуття ІЗ). Недоліком даного способу подачі дуття в доменну піч є недовговічність служби жароміцного екрана в со агресивному середовищі високотемпературного дуття, збагаченого киснем. Крім того, жароміцний екран, розташований тільки на 1/3 довжини ррбочого каналу фурми, не забезпечує істотного нагрівання природного газу та повноти його згоряння у фурменій зоні. Недоліком даного відомого способу є також і те, що для нагрівання природного газу використовується тепло гарячого дуття, що надходить в піч, а додаткове тепло в піч « 0 Не вноситься. - с Технічною задачею винаходу є усунення зазначених недоліків відомих способів подачі природного газу в доменну піч, зниження витрати коксу та підвищення продуктивності доменної печі за рахунок збільшення повноти з згоряння природного газу в печі та зниження втрат тепла при виплавці чавуну.
Рішення поставленої технічної задачі досягається тим, що в способі подачі природного газу в доменну піч, який включає його попередній підігрів, введення в потік гарячого дуття і подачу в піч, підігрів здійснюють до со введення природного газу в кожну фурму шляхом використання його як охолодного середовища для охолодження елементів фурмених пристроїв. - Рішення поставленої технічної задачі досягається також тим, що підігрів природного газу здійснюють о ступінчасто з підігрівом на кожному ступені на 50-1502С, причому природний газ пропускають послідовно через 5р охолодні порожнини охолоджуваних елементів фурменого пристрою в напрямку руху дуття у фурменому ш- пристрої. со Рішення поставленої технічної задачі може досягатися також тим, що підігрів природного газу здійснюють ступінчасто з підігрівом на кожному ступені на 50-1502С, причому природний газ пропускають послідовно через охолодні порожнини охолоджуваних елементів фурменого пристрою в напрямку, протилежному руху дуття у фурменому пристрої.
Суть винаходу полягає в такому. При пропусканні природного газу Через охолодні порожнини елементів
Ф, фурменого пристрою замість охолодної води, природний газ, виконуючи роль охолодного середовища, захищає ко елементи фурменого пристрою від перегріву та виходу з ладу. При цьому природний газ нагрівається та вносить в піч додаткове тепло, яке при охолодженні водою безповоротно втрачалося. Це приводить до підвищення бо теоретичної температури горіння та поліпшує умови спалювання природного газу в печі. Потрапляючи в потік дуття підігрітим, природний газ в контакті з гарячим дуттям швидше нагрівається до температури займання, довше перебуває в контакті з киснем дуття після цього та повніше згоряє у фурмі та фурменому вогнищі. Все це разом приводить до підвищення коефіцієнта заміни коксу природним газом, до зменшення витрати коксу та збільшення продуктивності печі. Додатковий позитивний ефект підігріву природного газу відповідно до 65 запропонованого способу полягає в тому, що він дозволяє збільшити витрату природного газу без зниження теоретичної температури горіння та додатково знизити за рахунок цього витрату коксу.
Винахід ілюструється фіг.1 та фіг.2. На фіг.1 представлена існуюча схема водяного охолодження верхнього та нижнього фланців коліна фурменого пристрою доменної печі. На фіг.2 показана схема подачі природного газу в доменну піч відповідно до винаходу.
Спосіб подачі природного газу в доменну піч реалізується в такий спосіб Холодний ПГ із загального колектора по індивідуальній трубі 1 подається на вхід охолодження верхнього фланця 2. Пройшовши по внутрішній порожнині охолодження верхнього фланця 2 підігрітий на 50-150 «С (перший ступінь нагрівання) природний газ по трубі З входить у внутрішню порожнину охолодження нижнього фланця 4. Вихід охолодної порожнини верхнього фланця 2 коліна фурменого пристрою жорстко з'єднаний металевою трубою 3 зі входом 70 охолодної порожнини нижнього фланця 4 коліна фурменого пристрою.
Пройшовши по внутрішній порожнині охолодження нижнього фланця 4 природний газ нагрівається до 100-3002С і вище (другий ступінь нагрівання). Далі нагрітий природний газ подається в газопідвідну трубу 5 фурми 6, вводиться в потік гарячого дуття, змішується з ним, нагрівається до температури займання та згоряє, надходячи з дуттям в робочий простір печі. При описаному способі подачі природного газу в доменну піч рух 75 природного газу через охолодні порожнини елементів фурменого пристрою здійснюється в напрямку руху потоку дуття по фурменому пристрою.
Спосіб подачі природного газу в доменну піч може бути реалізований також шляхом подачі природного газу через охолодні порожнини елементів фурменого пристрою в напрямку, протилежному напрямку руху потоку дуття через фурмений пристрій. У цьому випадку природний газ надходить спочатку в нижній фланець 4 коліна фурменого пристрою, а потім по трубі З надходить у верхній фланець 2 коліна фурменого пристрою, а з нього через трубу 5 надходить в потік дуття.
Ступінчастий підігрів природного газу, здійснюваний шляхом послідовного проходження його через охолодні порожнини охолоджуваних елементів фурменого пристрою, дозволяє забезпечити нагрівання природного газу до 200-300 за рахунок збільшення поверхні теплообміну. Такий спосіб подачі природного газу в доменну піч Га знижує втрати тепла при виплавці чавуну за рахунок усунення втрат тепла з охолодною водою на охолодження о елементів фурменого пристрою.
В залежності від конструкції фурмених пристроїв на доменній печі підігрів природного газу може здійснюватися і одноступінчасто, шляхом пропущення його через охолодну порожнину одного охолоджуваного елемента фурменого пристрою. (се)
Охолодження елементів фурмених пристроїв природним газом не позначається на їхній стійкості та не зменшує їхньої надійності в роботі. -
Проведений аналіз патентної та науково-технічної документації не виявив рішень, ідентичних до того, що І ав заявляється. У порівнянні із прототипом рішення, що заявляється, має принципово нові ознаки і, отже, відповідає критерію "новизна". -
При пошуку по патентній і науково-технічній літературі не виявлені технічні рішення, що містять ознаки, (се) схожі з відмітними ознаками винаходу, що свідчить про відповідність його критерію "винахідницький рівень".
Винахід ілюструється наступним прикладом. На доменній печі об'ємом 700м З, яка працює з вдуванням природного газу в кількості 75 мУ/т чавуну, подачу природного газу в піч реалізували відповідно до винаходу, а « саме, через верхній та нижній охолоджувані фланці колін всіх фурмених пристроїв. Безпосередні виміри показали, що температура природного газу на вході в повітряні фурми при цьому становила 190-21020. В в) с результаті реалізації описаного способу подачі природного газу витрату його збільшили до 8ОмЗ/т при "з збереженні теоретичної температури на попередньому рівні (192522). Витрата коксу на печі знизилася на 8,5кг/т, а продуктивність печі збільшилася на 0,595. Таким чином, подача природного газу в доменну піч відповідно до винаходу скорочує витрату коксу та збільшує продуктивність печі. бо 15 Джерела інформації: 1. Авторське свідоцтво 5 Мо1771486 АЗ, кл. С2187/16, 20.02.1991 р. - 2. Авторське свідоцтво КО Мо2009201 С1, кл. С218 5/00, 15.03.1994 р. о З. Авторське свідоцтво Мо840116, кл. С2187/16, 05.12.1977 р. -І 50

Claims (2)

Формула винаходу ІЧ е)
1. Спосіб подачі природного газу у доменну піч, що включає його попередній підігрів до введення у повітряну фурму, введення у потік гарячого дуття і подачу у піч, який відрізняється тим, що підігрів здійснюють 22 шляхом використання природного газу як охолоджуючого середовища для охолодження елементів фурменого ГФ) пристрою, причому підігрів природного газу здійснюють ступінчасто, послідовно пропускаючи його через юю охолоджуючі порожнини охолоджуваних елементів фурменого пристрою і підігріваючи газ на кожному ступені на 50-150 26.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що підігрів природного газу здійснюють шляхом послідовного бо пропускання газу через охолоджуючі порожнини охолоджуваних елементів фурменого пристрою в напрямку руху дуття у фурменому пристрої.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що підігрів природного газу здійснюють шляхом послідовного пропускання газу через охолоджуючі порожнини охолоджуваних елементів фурменого пристрою у напрямку, в5 протилежному руху дуття у фурменому пристрою.
UAA200608653A 2005-10-03 2006-08-01 Method for natural gas supply into blast furnace UA81078C2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2005130579/02A RU2294377C1 (ru) 2005-10-03 2005-10-03 Способ подачи природного газа в доменную печь

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA81078C2 true UA81078C2 (en) 2007-11-26

Family

ID=37990671

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200608653A UA81078C2 (en) 2005-10-03 2006-08-01 Method for natural gas supply into blast furnace

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2294377C1 (uk)
UA (1) UA81078C2 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2514234C1 (ru) * 2012-09-17 2014-04-27 Открытое акционерное общество "Магнитогорский металлургический комбинат" Способ подачи природного газа в доменную печь

Also Published As

Publication number Publication date
RU2294377C1 (ru) 2007-02-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101253367B (zh) 使用燃烧空气预热设备预热用于富氧燃烧器的燃料和氧化剂的方法
JPS62500010A (ja) 炎発生方法および装置
JP5717754B2 (ja) 高炉熱風炉を加熱する方法
FR2436346A1 (fr) Procede de cuisson de mineraux bruts dans des fours a chambres verticales a regeneration a courant continu
RU2013146337A (ru) Металлургическая установка с эффективным использованием отходящего тепла
CN116576665A (zh) 一种纯氧燃烧隧道窑热气循环系统及方法
JP2006336026A (ja) 焼結装置および焼結方法
UA81078C2 (en) Method for natural gas supply into blast furnace
JP4666112B2 (ja) フェロコークスの製造方法
CN218435886U (zh) 一种利用低热值燃料生产球团矿的装置
CA1245595A (en) Method for dry cooling coke using the sensible heat formed during dry cooling
TWI497017B (zh) 鼓風爐設備及其回收能量的方法
CN112985064A (zh) 基于等离子体热风炉的烧结装置及烧结方法
JPH02197530A (ja) 鉄鉱石ペレットプロセスの燃焼方法
CN204495037U (zh) 一种圆形竖直的燃气冲天炉
JPS5896828A (ja) 焼結鉱の製造方法
JP2774923B2 (ja) 竪型連続成形コークス製造装置における高温乾留ガス加熱方法及びその装置
JP6203998B2 (ja) 加熱装置
US20230106711A1 (en) Method for burning carbon-containing material in a pfr shaft furnace
GB902674A (en) System for baking carbonaceous products or the like
CN116558299A (zh) 一种节能再生炉及其使用方法
RU2575890C2 (ru) Нагревательное устройство
US798175A (en) Process for the manufacture of cement-clinker.
SU142654A1 (ru) Способ конвертировани природного газа перед вдуванием его в восстановительную зону доменной печи
JP5504654B2 (ja) 成型コークスの製造方法