UA79515C2 - A process for purification of steam stilling condensate for producing ammonia - Google Patents

A process for purification of steam stilling condensate for producing ammonia Download PDF

Info

Publication number
UA79515C2
UA79515C2 UAA200505417A UAA200505417A UA79515C2 UA 79515 C2 UA79515 C2 UA 79515C2 UA A200505417 A UAA200505417 A UA A200505417A UA A200505417 A UAA200505417 A UA A200505417A UA 79515 C2 UA79515 C2 UA 79515C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
condensate
purification
ozone
steam
cleaning
Prior art date
Application number
UAA200505417A
Other languages
English (en)
Inventor
Ienko Ihor Borysovych Il
Kostiantyn Afanas Rubizhanskyi
Nataliia Fedorivna Sorokina
Oleksandr Hryhorovych Diriavka
Original Assignee
Khimtechnolohia Scient Res And
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Khimtechnolohia Scient Res And filed Critical Khimtechnolohia Scient Res And
Priority to UAA200505417A priority Critical patent/UA79515C2/uk
Publication of UA79515C2 publication Critical patent/UA79515C2/uk

Links

Landscapes

  • Treatment Of Water By Ion Exchange (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до технології очистки відпарного конденсату виробництва аміаку і може бути 2 використаний в хімічної промисловості.
Відомий спосіб очистки відпарного конденсату засновано на технології фільтрації його через механічні та катіонітові фільтри, які заповнені відпрацьованим іонітом. |Гехнологічний регламент станції очистки води цеху аміаку на ВАТ "Міндобрива" від 21.05.2003р.1.
Недоліком відомого способу є наявність у процесному конденсаті домішок органічного та неорганічного 70 походження (іонів металів, аміаку, силікатів, формальдегіду, оцтової кислоти) після очистки, що робить неможливим подальше використання його в основному теплоенергетичному циклі виробництва аміаку.
Найбільш близьким по сукупності ознак є спосіб очистки відпарного конденсату шляхом обробки озоно-повітряною сумішшю при температурі 10-122С. |Авторське свідоцтво СРСР Мо861339 МПКЗ СО2Е 1/78, заяв. 19.11.79 р. опубл. ВСМ Моз - 1981р.-прототипі. т Недоліком цього способу є те, що очистка відпарного конденсату, який утворюється при виробництві аміаку та використання його у подальшому теплоенергетичному циклі, не забезпечує необхідної якості, що пред'являється до живильної води, так як відомим способом окиснюють лише метанол та його похідні (див. табл.). Як показують результати аналізів, продукти окиснення метанолу у вигляді формальдегіду та мурашиної кислоти транзитом проходять через існуючу систему очистки, що порушує при цьому обмінну ємність катіоніту та аніоніту. Крім того, присутність органічних домішок у конденсаті тягне за собою інтенсифікацію процесів полімеризації-накиповідтворювання як на лопатках турбін, так і поверхнях теплообмінного обладнання.
Наявність у відпарному конденсаті таких домішок, як Мі 27, 712", Сгб", Си?" СІ, 80,27, 8іО»о не сприяє роботі теплофікаційного обладнання у безнакипному режимі, тобто різко знижує його ефективність. Тому технології с ов очистки відпарного конденсату, що застосовуються в теперішній час, не задовольняють нормам якості живильної води, яка подається в котли високого тиску. Крім того, до недоліків прототипу слід віднести те, що приведені о) в опису фізико-хімічні показники очищеного конденсату одержані в лабораторних умовах і у промисловості не були досягнуті.
Суть винаходу полягає у такому. ю зо В основу винаходу поставлено задачу удосконалення способу очистки відпарного конденсату виробництва аміаку та отримання технічного результату - підвищення ефективності очистки як від органічних, так і - неорганічних компонентів, що дає можливість одержувати глибокознесолену воду, не впливая при цьому на ю основний цикл очистки.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі очистки відпарного конденсату виробництва аміаку ме)
З5 ШЛЯХОМ обробки озоно-повітряною сумішшю при температурі 10-122С, згідно з винаходом, відпарний конденсат ї- послідовно піддають рідкофазному окисненню озоном в лужному середовищі в колоні масообміну, відстоюють в накопичувальній ємності, фільтрують через шар антрацитового завантаження, далі пропускають через локальний блок іонообмінної очистки, заповнений комбінованим органопоглиначем, що складений з шарів слабоосновної та сильноосновної аніонітової смоли, після чого конденсат направляють на фільтр змішаної дії. «
Відпарний конденсат піддають рідкофазній обробці озоном, яку ведуть у лужному середовищі в колоні шщ с масообміну. При необхідності досягнення максимального виходу продуктів окиснення з вилученням альдегідів . процес ведуть у присутності каталізатору, який містить, зокрема, триоксид молібдену. На стадії рідкофазного «» окиснення утворюються перекисні сполуки, спроможні розкладатися з виділенням такого міцного окиснювача, як атомарний кисень, який в свою чергу здатний руйнувати матрицю смол-органопоглиначів. Для усунення цієї негативної дії після стадії рідкофазного окиснення відпарний конденсат піддають відстоюванню перед подачею -І на наступну стадію очистки. Стадія відстоювання в ємності-накопичувателі введена до способу також з метою синхронізування процесів очистки, які ідуть з різною швидкістю. ее, Перед поданням на наступну стадію очистки конденсат фільтрують від оксидів заліза на фільтрах, «сл заповнених антрацитовим завантаженням, на відміну від активованого вугілля, яке використовується. у 5р промисловості. Органічні сполуки: кислоти, альдегіди, кетони, що є проміжними продуктами реакції та містяться - у відпарному конденсаті після стадії рідкофазного окиснення озоном, не видаляються на механічному фільтрі, с що веде до погіршення якості живильної води, а також порушення робочої обмінної ємності катіоніту і аніоніту на фільтрах наступних стадій очистки. Тому в способі, який заявляється передбачена так звана доочистка на іонообмінних смолах до повного виділення продуктів озонолізу, для чого введено локальний блок, який в складається з фільтрів, заповнених іонообмінними смолами, в комбінації чергування слабоосновної та сильноосновної аніонітової смоли. Сполучення слабоосновної та сильноосновної аніонітової смоли у приведеній (Ф, послідовності забезпечує ефективне виділення органічних домішок та істотно знижує риск забруднення ко аніонітової смоли, регенерація якої достатньо складна. Як показують результати аналізів, така комбінація іонообмінних смол дозволяє досягти високого ступеню ефективності виділення органічних домішок (99965). во Накопичувальна ємність, механічні фільтри та локальний блок з іонообмінними смолами легко агрегатуються в існуючу схему очистки відпарного конденсату діючого виробництва, що спрямовано на отримання глибокознесоленої води.
Після стадії доочистки на фільтрах локального блока з іонообмінними смолами відпарний конденсат направляють на фільтри змішаної дії (ФЗД) з подальшою очисткою його від солей металів, хлоридів, сульфатів. 65 Таким чином, усі істотні ознаки, наведені у формулі винаходу, необхідні та достатні для досягнення потрібного технічного результату.
Винахід ілюструється: на Фіг. 1 зображено схему установки очистки відпарного конденсату виробництва аміаку; у таблиці наведено фізико-хімічний склад відпарного конденсату за винаходом і у порівнянні з показниками якості конденсату деяких підприємств.
Дані, які свідчать про можливість здійснення винаходу, полягають у такому.
Спосіб очистки відпарного конденсату виробництва аміаку здійснюють за принципіальною технологічною схемою (см. Фіг.), яка складається з колони масообміну 1, накопичувальної ємності 2, фільтрів З з антрацітовим завантаженням, локальним блоком іонообмінної очистки 4, який заповнено слабоосновною 5 та 7/0 бильноосновною 6 аніонітовими смолами і фільтрами 7 змішаної дії.
Приклад здійснення способу
Відпарний конденсат, що пройшов очистку на відпарній колоні (на фігурі не показано), з загальним вмістом метанолу до 1,5мг/м, дозують у колону масообміну 1, завантажену кільцями Паля висотою Зм. Рідкофазне окиснення ведуть при температурі 10-122С; озоно-повітряною сумішшю з вмістом озону до 1Омг/л, що додається з 7/5 реактора-озонатора (на фігурі не показано).
При рідкофазному окисненні метанолу, що знаходиться у відпарному конденсаті, утворюються продукти його окиснення - формальдегід, мурашина кислота, що веде до зниження вмісту метанолу в конденсаті до 0,О5мг/л (табл. 1), яке відповідає ступеню очистки 99,595 (табл.). Відпарний конденсат далі відстоюють у накопичувальній ємності 2, приблизно на протязі 1 години, що одночасно синхронізує процеси озонування та наступних стадій очистки, які ідуть з різною швидкістю. Потім конденсат подають на механічну фільтрацію від оксидів заліза на фільтрах З з антрацитовим навантаженням. Для очистки відпарного конденсату, що містить органічні домішки після рідкофазного окиснення озоном, його пропускають через локальний блок 4 іонообмінної очистки, в якому аніонітові смоли розташовані в такому порядку: спочатку шар 5 слабоосновної, потім шар 6 сильноосновної смол. Після очистки від органічних домішок відпарний конденсат направляють на фільтри с Змішаної дії (ФЗД) для очистки від солей металів, хлоридів та силікатів.
Фізико-хімічні показники відпарного конденсату наведено у таблиці у порівнянні з показниками конденсату о за прототипом, де певна кількість даних відсутня, тобто від цих домішок конденсат не очищують відомим способом. Додатково у таблиці представлено показники якості очищеного відпарного конденсату, що узяті з регламентів деяких підприємств України. ю
Наведені у таблиці дані свідчать, що якість відпарного конденсату, який очищено способом, що заявляється, значно вище якості очищеного відпарного конденсату за прототипом та якості конденсату, що очищено різними - способами на різних підприємствах. ю
Таким чином, наведені дані свідчать про виконання при використанні способу, який заявлено, наступної сукупності умов: о - спосіб очистки відпарного конденсату виробництва аміаку від органічних та неорганічних компонентів з призначено для використання в хімічної промисловості; - для способу, що заявлено, як він охарактеризований в формулі винаходу, підтверджена можливість його здійснення за допомогою описаних у заявці засобів; - спосіб, що заявлено, забезпечує отримання необхідного технічного результату. «
Перевага способу, що заявляється, полягає у підвищенні якості очистки відпарного конденсату як від - с органічних, так і неорганічних компонентів, що дає можливість одержати глибокознесолену воду, а також у тому й що очищений конденсат використовується в теплоенергетичному циклі у повному обсязі, при цьому продукти «» конденсації не осідають на плицях парових турбін, що підвищує ефективність усієї системи.
Таблиця - Фізико-хімічний склад відпарного конденсату со за винаходом і у порівнянні з показниками якості конденсату ряда підприємств й од.рН |мг/ідм2 2 2 мг/дм 2 |мг/дм2 2 мг/дм 2 т сл окиснення з (5 Пеляореануювлюаня 85: 075-500 029 020005. з (пелян'атюнисвоюсілту 35/00 00090005. о (5 |псляон-катонітовою фльтву| 90 11111111 м в Іатюютюм 101 | 11 4 | 11 59 водо миндобряяи 000 890071001007000031 00000005 в ододнпродю" 000 вта5і 70018200 0300700 0лв оо б5

Claims (1)

  1. Формула винаходу Спосіб очистки відпарного конденсату виробництва аміаку від органічних та неорганічних компонентів 2 шляхом обробки озоно-повітряною сумішшю при температурі 10-12 С, який відрізняється тим, що відпарний конденсат послідовно піддають рідкофазному окисненню озоно-повітряною сумішшю в лужному середовищі в колоні масообміну, відстоюють у накопичувальній ємності, фільтрують через шар антрацитового завантаження, потім пропускають через локальний блок іонообмінної очистки, заповнений комбінованим органопоглиначем, який складається з слабоосновної та сильноосновної аніонітової смоли, після чого конденсат направляють на фільтр змішаної дії.
    с з (8) ІФ)
    «- ІФ) (о) і - - - и?
    -і се) 1 -л 70 сл іме) 60 б5
UAA200505417A 2005-06-06 2005-06-06 A process for purification of steam stilling condensate for producing ammonia UA79515C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200505417A UA79515C2 (en) 2005-06-06 2005-06-06 A process for purification of steam stilling condensate for producing ammonia

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200505417A UA79515C2 (en) 2005-06-06 2005-06-06 A process for purification of steam stilling condensate for producing ammonia

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA79515C2 true UA79515C2 (en) 2007-06-25

Family

ID=38439157

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200505417A UA79515C2 (en) 2005-06-06 2005-06-06 A process for purification of steam stilling condensate for producing ammonia

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA79515C2 (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN113321339A (zh) * 2021-05-06 2021-08-31 江南大学 一种蒸发冷凝水资源化处理并回用生产燃料乙醇的方法

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN113321339A (zh) * 2021-05-06 2021-08-31 江南大学 一种蒸发冷凝水资源化处理并回用生产燃料乙醇的方法

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN103214115A (zh) 一种强酸阳离子交换树脂贫再生的水处理方法
JP2006504861A (ja) 石炭を脱塩するための方法
CN106732825B (zh) 一种废弃脱硝催化剂再生方法及其再生废液循环利用工艺
CN106630334A (zh) 一种冷轧酸性废水资源化及零排放的方法
UA79515C2 (en) A process for purification of steam stilling condensate for producing ammonia
US10919787B2 (en) Process using ion exchange resins for the treatment of wastewater emanating from purified terephthalic acid production
CN105384296A (zh) 一种scr脱硝催化剂再生产生的废水的处理系统及处理方法
JPS5815193B2 (ja) ホウ素含有水の処理方法
CN111373075A (zh) 用于酸洗钢板的方法
CN113185024A (zh) 一种凝结水的净化方法
CA3099352C (en) Method for decontaminating oxide layer
JP4013010B2 (ja) 触媒の洗浄再生方法
CN103449627A (zh) 一种废水处理方法
JP2000354772A (ja) 復水脱塩装置の再生廃液の処理方法
CN109160657A (zh) 一种高电解质废水的处理方法
CN114988520B (zh) 一种利用改性特种树脂高效回收酸和盐的工艺
CN103011460A (zh) 一种含金属盐废磷酸的除磷新工艺
JPS626872B2 (uk)
JP2012236939A (ja) 不凍液の再生処理方法、及び不凍液の再生処理システム
JP7261711B2 (ja) 超純水製造システム及び超純水製造方法
JP5350337B2 (ja) 放射性廃棄物処理方法及びその装置
JP2010227888A (ja) 排水の回収方法および排水の回収装置
JP5564817B2 (ja) イオン交換樹脂の再生方法及び超純水製造装置
RU2631942C1 (ru) Способ дезактивации радиоактивных ионообменных смол
KR0163280B1 (ko) 금속 표면처리 공정폐수의 재이용 장치