UA78697C2 - Method for producing plasterboards and use of surface-active agent in method - Google Patents

Method for producing plasterboards and use of surface-active agent in method Download PDF

Info

Publication number
UA78697C2
UA78697C2 UA2003108983A UA2003108983A UA78697C2 UA 78697 C2 UA78697 C2 UA 78697C2 UA 2003108983 A UA2003108983 A UA 2003108983A UA 2003108983 A UA2003108983 A UA 2003108983A UA 78697 C2 UA78697 C2 UA 78697C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
gypsum
active substance
fact
sulfate
mass
Prior art date
Application number
UA2003108983A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Lafarge Platres
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lafarge Platres filed Critical Lafarge Platres
Publication of UA78697C2 publication Critical patent/UA78697C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C04CEMENTS; CONCRETE; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES
    • C04BLIME, MAGNESIA; SLAG; CEMENTS; COMPOSITIONS THEREOF, e.g. MORTARS, CONCRETE OR LIKE BUILDING MATERIALS; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES; TREATMENT OF NATURAL STONE
    • C04B28/00Compositions of mortars, concrete or artificial stone, containing inorganic binders or the reaction product of an inorganic and an organic binder, e.g. polycarboxylate cements
    • C04B28/14Compositions of mortars, concrete or artificial stone, containing inorganic binders or the reaction product of an inorganic and an organic binder, e.g. polycarboxylate cements containing calcium sulfate cements
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C04CEMENTS; CONCRETE; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES
    • C04BLIME, MAGNESIA; SLAG; CEMENTS; COMPOSITIONS THEREOF, e.g. MORTARS, CONCRETE OR LIKE BUILDING MATERIALS; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES; TREATMENT OF NATURAL STONE
    • C04B24/00Use of organic materials as active ingredients for mortars, concrete or artificial stone, e.g. plasticisers
    • C04B24/16Sulfur-containing compounds

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Ceramic Engineering (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Curing Cements, Concrete, And Artificial Stone (AREA)
  • Adhesives Or Adhesive Processes (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Cosmetics (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Emulsifying, Dispersing, Foam-Producing Or Wetting Agents (AREA)
  • Producing Shaped Articles From Materials (AREA)
  • Panels For Use In Building Construction (AREA)
  • Building Environments (AREA)
  • Porous Artificial Stone Or Porous Ceramic Products (AREA)

Description

Опис винаходу
Даний винахід стосується способу виготовлення полегшених гіпсових плит. 2 Гіпсова плита являє собою елемент у формі паралелепіпеда, заздалегідь виготовлений з гіпсу (дигідросульфат кальцію), покритий з кожної з його поверхонь картоном, або папером, або мінеральними волокнами. Утворений таким чином композиційний виріб має хороші механічні властивості, при цьому листи на його поверхнях служать водночас арматурою і лицьовою стороною.
Гіпсову серцевину одержують виходячи з гіпсової маси, утвореної, в основному, сумішшю сульфату кальцію, 70 що гідратується, і води, до якої, у разі необхідності, додають звичайні домішки. Під терміном "сульфат кальцію, що гідратується" у даному описі треба розуміти безводний сульфат кальцію (ангідрит ІІ або ІІІ) або напівгідратований сульфат кальцію (СазоО, . 1/2 Н2О) в його кристалічній модифікації о або р. Такі сполуки добре відомі фахівцю, і їх одержують, звичайно, випаленням гіпсу.
Маса швидко затвердіває внаслідок гідратації гіпсу. Потім плити нагрівають у сушильних печах для того, т щоб видалити надлишок води.
Полегшення гіпсових плит, крім їх механічної міцності, являє собою головну мету. Щоб полегшити гіпсову плиту, прийнято вводити в масу повітря, додаючи до гіпсової маси піну.
Зменшення щільності гіпсових плит є бажаним Через його подвійну економічну вигоду. З одного боку, воно дозволяє полегшити продукт і спростити, таким чином, його транспортування, і, з іншого боку, воно дозволяє вирішити проблему низького темпу виробництва за рахунок зменшення споживання гіпсу. Дійсно, випалення гіпсу вимагає часу, і, можливо, що дана стадія буде елементом, лімітуючим швидкість виробничої лінії.
Зменшення потреби в гіпсі дозволяє, крім того, зменшити виробничі витрати, пов'язані з випаленням. Таким чином, зменшення щільності гіпсових плит дозволяє знизити транспортні витрати, збільшити швидкість лінії і, у той самий час, зменшити виробничі витрати. с 29 Відомі різні композиції поверхнево-активних речовин для полегшення гіпсових плит. Композиції, що часто Ге) згадуються, містять алкілоксисульфати. Так у документі МУ09516515 описана композиція поверхнево-активних речовин на основі алкілсульфатів та алкілоксисульфатів. У вказаній композиції співвідношення між алкілсульфатами та алкілдіоксисульфатами або алкілтриоксисульфатами становить щонайменше 121.
Переважно, в інтервалі від 30:11 до 60:11. Використання тільки алкілсульфатів є небажаним. Дійсно, гіпсова - плита, одержана з одним тільки алкілсульфатом, демонструє дуже посереднє полегшення. Ге»)
У документі 5 5643510 описане застосування суміші алкілсульфатів та алкілоксисульфатів для регулювання розміру пухирців повітря у гіпсових плитах. У документі вказано, що алкілсульфати, що утворюють ї-оі нестабільні піни, не використовуються індивідуально, оскільки одержання плити заданої щільності вимагало б о витрати, приблизно в З рази більшої, ніж витрата поверхнево-активної речовини, що містить алкілоксисульфат. 32 Таким чином, Переважною поверхнево-активною речовиною є суміш, що містить близько 10905 - алкілоксисульфату.
Однак, використання алкілсульфатів замість алкілоксисульфата як поверхнево-активної речовини має деякі переваги. Дійсно, у той час як алкілоульфат може бути одержаний прямою сульфатацією відповідного жирного « спирту, для одержання алкілоксисульфата треба пройти через стадію етоксилування. Дана стадія є такою, що не З 70 тільки дорого коштує, але вона може призводити, крім того, до утворення небажаних побічних продуктів. с Проблема, на вирішення якої направлений даний винахід, полягає у розробці дешевого способу "з виготовлення полегшених гіпсових плит, з використанням поверхнево-активної речовини, яка була б недорогою та легко доступною.
Взагалі, якість поверхнево-активної речовини оцінюють по відношенню до об'єму піни, який вона дозволяє -І 45 одержати. Дійсно, для одержання даного об'єму піни здається логічним, що витрата поверхнево-активної речовини з низькою піноутворюючою здатністю буде вищою. Це погіршує економічні показники, зокрема, (о збільшує собівартість гіпсової плити.
Однак, стабільність піни перед її введенням у гіпсову масу, потім у гіпсовій масі, також являє собою
Ф фактор, що заслуговує уваги. Так, при рівному об'ємі, піна з низькою стійкістю призводить до менш полегшеної (Се) 250 гіпсової плити, ніж стійка піна. Згідно з документом 05 5643510, алкілсульфати утворюють піни, слабко стійкі ще у гіпсовій масі.
З іншого боку, зрозуміло, що гіпсова плита, навіть полегшена, повинна у той самий час мати характеристики, порівнянні з характеристиками неполегшених плит, такими як рівень механічної міцності. Якість зчеплення між гіпсовою масою та лицьовими поверхнями плити, як в сухому, так і у вологому оточуючому 59 середовищі, також являє собою вимогу до якості, яку потрібно виконувати.
ГФ) Винахід оснований на тому факті, що якщо деякі композиції на основі алкілсульфатів виявляють, звичайно, юю невелике надспоживання у порівнянні зі сумішами з алкілоксисульфатами, вони дозволяють одержувати значно полегшені гіпсові плити. У зв'язку з таким полегшенням, можливе збільшення економічних витрат компенсується.
Дійсно, економія, що виникає за рахунок полегшення, може майже у 7 разів перевершувати перевитрату, 60 пов'язану з додатковим споживанням поверхнево-активної речовини. Таким чином, баланс залишається загалом дуже позитивним.
Гіпсові плити, полегшені таким чином, мають, крім того, цілююом прийнятні характеристики механічної міцності і зчеплення із зовнішніми поверхнями.
Згаданий цікавий ефект представляється пов'язаним з взаємодією між поверхнево-активною речовиною, 65 діною та гіпсовою масою.
Дійсно, якщо піноутворююча здатність згаданих алкілсульфатів є часто менш високою у порівнянні із звичайними поверхнево-активними речовинами, що містять алкілоксисульфати, виявляється, що деякі з них дають можливість одержання пін, сумісних з гіпсовою масою. Крім того, всупереч відомостям з рівня техніки, було виявлено, що надспоживання є дуже помірним і у деяких випадках може бути навіть нульовим.
Здається, що даний ефект щонайменше частково виникає внаслідок дуже хорошої сумісності між гіпсовою масою і піною, яка залежить від їх відповідної в'язкості. Більш конкретно, представляється, що текучість двох фаз може бути відрегульована таким чином, щоб суміш утворювалася б без надмірної втрати об'єму піни. Таким чином, ефективність піни, генерованої поверхнево-активною речовиною, є поліпшеною. 70 Таким чином, виявляється, що споживання поверхнево-активної речовини, а також її здатність здійснювати полегшення не є функцією тільки її піноутворюючої здатності, але рівним чином залежать від складного набору інших параметрів процесу. Є підстава думати, що, зокрема, фізико-хімічні характеристики гіпсової маси, і, зокрема, її текучість, впливають на ефект полегшення, що одержується.
Таким чином, предметом винаходу є спосіб виготовлення гіпсових плит, які мають щільність серцевини /5 менше 0,77гі який містить стадії: - одержання піни з води і поверхнево-активної речовини, що складається з, щонайменше, одного алкілсульфата формули Н(СНЬ)О5О» М", в якій п означає число в діапазоні від б до 16, М являє собою одновалентний катіон і середнє число атомів вуглецю пт знаходиться в інтервалі від 9 до 10, і - введення одержаної піни у гіпсову масу, який відрізняється тим, що кількість поверхнево-активної речовини, що вводиться, не перевищує 0,32г на літр гіпсової маси.
Під терміном "щільність" розуміють відношення маси даного об'єму гіпсової маси до маси згаданого об'єму води. Під "щільністю серцевини" розуміють щільність гіпсової плити за винятком матеріалу, що покриває поверхні. Га
Переважно, витрата поверхнево-активної речовини становить менше 0,24г/л, зокрема, менше 0,16г на літр гіпсової маси. Звичайно, витрата становить більше 0,05г на літр гіпсової маси для плит товщиною 12,5мм, і о
О,02г/л для плит товщиною бмм.
Виготовлена гіпсова плита має, Переважно, міцність на стиснення більше 2МПа, зокрема, більше ЗМПа.
Згідно з переважним варіантом здійснення, поверхнево-активна речовина містить від 5 до 6095 мас. ч- додецилсульфату.
Згідно з переважним варіантом здійснення, поверхнево-активна речовина містить від 40 до 9595 мас. о децилсульфата. Згідно з іншим переважним варіантом здійснення, поверхнево-активна речовина міститьвідбдо со 6095 мас. октилсульфату. Особливо переважна поверхнево-активна речовина містить від 5 до 1595 мас. октилсульфата натрію і від 85 до 9595 мас. децилсульфату натрію. со
Особливо переважна поверхнево-активна речовина має середнє число атомів вуглецю в інтервалі від9,б до 10, Переважно, від 9,7 до 9,9.
Переважно, М вибраний серед натрію, калію, магнію та амонію.
Згідно з варіантом здійснення, поверхнево-активна речовина містить, крім того, комплексоутворювач і/або « гідротропну сполуку.
Винахід поширюється також на застосування поверхнево-активної речовини, що складається з, щонайменше, ей с одного алкілсульфату формули Н(ІСНУ)ЛОЗО»з М", в якій п означає число у діапазоні від б до 16, М являє а собою одновалентний катіон і середнє число атомів вуглецю пу знаходиться в інтервалі від У до 10, для "» полегшення гіпсових плит, причому кількість поверхнево-активної речовини, що використовується, менше 0,32г на літр гіпсової маси.
Переважно, вищезазначену поверхнево-активну речовину використовують для одержання гіпсових плит, що -| мають щільність серцевини менше 0,77, зокрема, менше 0,74, і, більш конкретно, менше 0,72. Однак, звичайно, бо щільність серцевини становить більше 0,48.
Інші характеристики і переваги винаходу будуть детально описані у нижченаведеному викладі. (о) Гіпсова композиція містить гіпс, воду і композицію поверхнево-активних речовин. Крім того, вона може со 50 містити інші домішки, такі як звичайно використовуються.
Крім того, піна, що утворюється композицією поверхнево-активних речовин, на яку націлений винахід, що дозволяє одержувати порівнянні полегшення для гіпсових плит, виготовлених з використанням різних типів гіпсу.
Таким чином, композиція поверхнево-активних речовин є вигідною, оскільки вона є мало чутливою до якості гіпсу, що використовується.
У той самий час, характеристики піни, що утворюється композицією поверхнево-активних речовин, мало чутливі до температури. Таким чином, коли температура води змінюється, об'єм піни, що генерується, о залишається практично постійним. іме) Крім того, виявляється, що якість сполуки між гіпсом та зовнішнім листовим матеріалом гіпсових плит є чудовою. 60 Механічні властивості гіпсових плит оцінюють, звичайно, за допомогою міцності серцевини на вигин, твердості серцевини, твердості за Брінеллем та міцності гіпсової плити на стиснення. Велике практичне значення має також опір, який чинить гіпсова плита забиттю головки цвяха діаметром 1/4 дюйма, те що прийнято називати "паї! риї! їез/, або опір вдавленню. Умови вищезазначеного тесту описані у стандарті АЗТМ С473 - метод В. 65 Крім того, виявляється, що одержані гіпсові плити виявляють хороше зчеплення між гіпсом і зовнішнім листовим матеріалом.
Композиція поверхнево-активних речовин, придатна для здійснення способу, являє собою, наприклад, суміш алкілсульфатів, що містять 8 та 10 атомів вуглецю, таку як Етаі! АТО ОЕ, що поставляється фірмою КАО
СОКРОКАТІОМ ЗА. Однак, можна також використовувати суміш на основі інших алкілсульфатів або суміші алкілсульфатів, які призводять до композиції, що має середнє число атомів вуглецю від 9 до 10.
Алкілсульфати, що відповідають формулі Н(СНь)О5ОзМ, одержують, звичайно, сульфатуванням відповідних спиртів. У принципі, п частіше за все є парним числом внаслідок найкращої доступності даних спиртів. Однак, алкілсульфати з непарним п також можуть бути використані в обсязі охорони винаходу.
Переважно, ланцюжок алкілсульфатів, що входять до композиції, містить від 8 до 12 атомів вуглецю. 70 Композиція поверхнево-активних речовин може, крім того, містити гідротропну сполуку. Такими гідротропними сполуками є, наприклад, метанол, етанол, ізопропанол, етиленгліколь, пропіленгліколь, поліетиленгліколь та поліпропіленгліколь, а також прості моноалкілові ефіри етиленгліколю, алкілполіглікозиди та їх суміші.
Переважно, композиція може містити комплексоутворювач або хелатуючий агент, який дозволяє зберігати у 7/5 розчині іони магнію або кальцію, зокрема, у жорсткій воді. Такими комплексоутворювачами або хелатуючими агентами є, наприклад, гідроксикарбонові кислоти та їх солі, альдози та кетози, неорганічні комплексоутворювачі, більш конкретно, фосфати, борати та поліфосфати, органічні комплексоутворювачі, вибрані, більш конкретно, у групі, що містить ЕДТК (ЕОТА), НТК (МТА) тощо, і похідні фосфорної кислоти полімерної структури, які містять гідрокси і/або аміно, і/або карбоксилатні групи.
Одержана піна дозволяє вводити у гіпсову плиту від 0,01 до 0,0495 мас. поверхнево-активної речовини (з розрахунку на суху речовину) по відношенню до маси плити. Вона займає об'єм, що становить від 20 до 4095 від об'єму гіпсової плити.
Переважно, спінена гіпсова плита, може містити, крім того, домішки, що звичайно використовуються, такі як розріджувачі, прискорювачі, крохмаль, тощо. сч
Винахід буде краще зрозумілий при розгляді нижченаведених прикладів, які наведені як ілюструючі і, які не обмежують обсяг винаходу. і)
Приклади
Приклад 1
Готують мініплити площею 0,1м2, що мають товщину 12,5мм, на основі гіпсу з 51. І ошрез, який являє собою рч- гіпс, одержаний імпульсним випаленням природного гіпсу, що має такі характеристики: - вміст гіпсу: 68,890 о - ангідрит: 009090 Ге) - магнезія: З,7090 - доломіт: 8,809 со - тальк: 0,800 - - флогопіт: 1,1090 - мікролін: 3,800 - кварц: 9,5090 « - целестин: 0,6090 - клінохлор: 2,0095. - с Дані плити готують таким чином. Перемішуванням протягом 1 хвилини у генераторі піни типу Натійп Веасі, ц який настроєний на напругу 55 вольт, суміші 5,25мл розчину з концентрацією 5О0г/л композиції, утвореною "» алкілсульфатами натрію, що містить 4795 мас. сполук Ся та 5395 мас. сполук Со, при цьому середнє число атомів вуглецю пут, враховуючи молярну масу компонентів, дорівнює 9, з 170мл води при 222С, готують піну.
Потім вводять піну в суміш 700г води з температурою 502 і 1130г гіпсу з температурою 2220. Гіпсову масу -і вміщують між двома листами картону. Надлишок після заповнення видаляють. Потім мініплиту сушать у со сушильній печі при температурі, що поступово збільшується від 1009С до 20092 за 15 хвилин, потім поступово зменшується від 2002 до 9020 за 25 хвилин. (2) Приклад 2 со 50 Гіпсові плити виготовлені згідно з прикладом 1, але із заміною композиції поверхнево-активних речовин тією ж самою кількістю поверхнево-активної речовини, що містить 2595 мас. Св-алкілсульфату та 75905 мас. "м С.о-алкіл сульфату. Середнє число атомів вуглецю пу в композиції дорівнює 9,5.
Приклад З
Гіпсові плити виготовлені згідно з прикладом 1, але із заміною композиції поверхнево-активних речовин го тією ж самою кількістю поверхнево-активної речовини, що містить 1195 мас. Св-алкілсульфату та 8995 мас.
ГФ! С.іо-алкілсульфату. Середнє число атомів вуглецю пт в композиції дорівнює 9,8.
Приклад 4 о Гіпсові плити виготовлені згідно з прикладом 1, але із заміною композиції поверхнево-активних речовин тією ж самою кількістю поверхнево-активної речовини, що містить 33,390 мас. Св-алкілсульфату, 58,495 мас. 60 С.о-алкілсульфату і 8,395 мас. Сі»-алкілсульфату. Середнє число атомів вуглецю пут в композиції дорівнює 9,5.
Приклад 5
Гіпсові плити виготовлені згідно з прикладом 1, але із заміною композиції поверхнево-активних речовин тією ж самою кількістю поверхнево-активної речовини, що містить 75956 мас. Сд-алкілсульфату і 2595 мас.
С.іо-алкілсульфату. Середнє число атомів вуглецю пу в композиції дорівнює 8,5. б5 Приклад 6
Гіпсові плити виготовлені згідно з прикладом 1, але із заміною композиції поверхнево-активних речовин тією ж самою кількістю поверхнево-активної речовини, що містить алкілсульфат (АС) (А5) та алкілоксисульфат (АОС) (АЕ5). Дана поверхнево-активна речовина випускається фірмою 5ТЕРАМ під назвою АІрпаїсатег.
Плити, виготовлені згідно з прикладами і висушені до постійної маси відповідно до французького стандарту
МЕ Р 72-302, зважують і визначають щільність їх серцевини. Результати представлені наведені в таблиці 1 нижче.
Таблиця 1
Сляженко | яко ббеотінюїня 1 Петі влют пт ятроатттьто "ро |, | о вия Га | ж Ек ре фр | т оршкальні арненади: | І І І І
Композиції згідно з винаходом дозволяють без надмірного надспоживання, порівняно зі сумішами алкілсульфатів та алкілоксисульфатів, одержувати порівнянні полегшення. Приклад З ілюструє композицію поверхнево-активних речовин, що використовується як переважна.
Щоб оцінити механічні властивості плит, вимірюють міцність на стиснення зразка розміром 5хб5бсм 7, вилученого з плити. Твердість за Брінеллем і руйнівне навантаження для серцевини (випробування на вигин з трьома точками) вимірюють згідно із стандартом МЕ Р 72-302.
Твердість серцевини і опір вдавленню (паї! риї!Ї Тез) вимірюють згідно із стандартом АЗТМ С473 метод В.
Одержані результати доводять, що з композицією поверхнево-активних речовин згідно з відомим рівнем о техніки (приклад 6), коли мають еквівалентну щільність серцевини, одержані механічні характеристики нижче, ніж характеристики, які одержують завдяки способу згідно з винаходом.
Характеристики, одержані з композицією згідно з прикладом 5, відповідають плитам, що мають більш високу їч- щільність серцевини.
Таким чином, при достатній механічній характеристиці, переважне здійснення відповідає здійсненню, яке (22) призводить до максимального полегшення. Результати цих вимірювань наведені в таблиці 2 нижче. с
Таблиця 2 ої з | вв у зе рою | пе | я щі с сажа вар ояттяк . т . ; ни : І че 7" рераєіз ур, тя ні я з (| | мя фа | пю | ми | є в. ||| й | М Гм.
Крім того, виготовлені гіпсові плити були охарактеризовані за допомогою вимірювання зчеплення між б» картоном та серцевиною. Вимірювання полягає у відриванні картону і оцінці відсотка відклеювання картону від о 50 серцевина. Випробування зчеплення у сухому стані здійснюють на сухій плиті. Випробування зчеплення у вологому стані через 2 години здійснюють після повторного зволоження протягом 2 годин при 30 С в "М регульованій атмосфері з вологістю 9095. Результати представлені в таблиці З нижче.
Таблиця З зв |ЖІрнкквд | Зчеппевня у сухомуєтані 1) Знепленнє увологому стані (бо ідкстевованені) В черея втодини
Ф! . - . ". Та ВІДЕЛЕНЕЗИНЯ
ГГ оо. 6"5оОЬ5 й яшрріаатрринвєхь в и" ининжинЕнишенишнй пе роє7т нина нн нин М ВИ
Результати доводять перевагу композицій згідно з винаходом на рівні зчеплення як у сухому стані, такі у вологому стані через 2 години, зокрема, у порівнянні з поверхнево-активними речовинами, що містять алкілоксисульфати.

Claims (13)

Формула винаходу
1. Спосіб виготовлення гіпсових плит, які мають щільність серцевини менше 0,77, який включає одержання 70 піни з води і поверхнево-активної речовини, яка складається з щонайменше одного алкілсульфату формули Н(СНоОБО» М", де п - число у діапазоні від б до 16, М - одновалентний катіон, причому середнє число атомів вуглецю пу знаходиться в інтервалі від 9 до 10, та наступне введення одержаної піни у гіпсову масу, який відрізняється тим, що кількість поверхнево-активної речовини, яку вводять, не перевищує 0,32 г на літр гіпсової маси.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що кількість поверхнево-активної речовини, яку вводять, менше 0,24 г на літр гіпсової маси.
З. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що виготовлена гіпсова плита має міцність на стиснення більше 2 МПа.
4. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що поверхнево-активна речовина містить від 5 до 60 мас. 96 додецилсульфату.
5. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що поверхнево-активна речовина містить від 40 до 95 мас. 96 децилсульфату.
6. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що поверхнево-активна речовина містить від 5 до 60 мас. 95 октилсульфату. с
7. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що М вибирають з натрію, калію, магнію та амонію. о
8. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що поверхнево-активна речовина містить від 5 до 25 мас. 96 октилсульфату натрію і від 75 до 95 мас. 95 децилсульфату натрію.
9. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що поверхнево-активна речовина містить р. зо Від 5 до 15 мас. 7о октилсульфату натрію і від 85 до 95 мас. 96 децилсульфату натрію.
10. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що поверхнево-активна речовина б» додатково містить комплексоутворювач. Ге
11. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що поверхнево-активна речовина додатково містить гідротропну сполуку. со
12. Застосування поверхнево-активної речовини, яка складається з щонайменше одного алкілсульфату ч- формули Н(ІСНУ)ЛО5О»з "М", де п - число у діапазоні від 6 до 16, М - одновалентний катіон, при чому середнє число атомів вуглецю пу знаходиться в інтервалі від 9 до 10, для виготовлення гіпсових плит як речовини, що зменшує вагу плит, причому кількість поверхнево-активної речовини, що використовується, менше 0,32 г на літр « гіпсової маси.
13. Застосування поверхнево-активної речовини за попереднім пунктом, яке відрізняється тим, що гіпсова пе) с плита має щільність серцевини менше 0,77. "з сш . . . . шо. я Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2007, М 5 25.04.2007. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. -і (ее) (о) се) що іме) 60 б5
UA2003108983A 2001-03-06 2002-05-03 Method for producing plasterboards and use of surface-active agent in method UA78697C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0103020A FR2821838B1 (fr) 2001-03-06 2001-03-06 Procede d'allegement de plaques de platre
PCT/FR2002/000786 WO2002070427A1 (fr) 2001-03-06 2002-03-05 Procede d'allegement de plaques de platre

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA78697C2 true UA78697C2 (en) 2007-04-25

Family

ID=8860783

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003108983A UA78697C2 (en) 2001-03-06 2002-05-03 Method for producing plasterboards and use of surface-active agent in method

Country Status (21)

Country Link
US (1) US7220373B2 (uk)
EP (1) EP1368282B1 (uk)
JP (1) JP2004521852A (uk)
KR (1) KR100814450B1 (uk)
CN (1) CN1494518B (uk)
AR (1) AR033869A1 (uk)
AT (1) ATE370922T1 (uk)
AU (1) AU2002244806B2 (uk)
BR (1) BR0207896A (uk)
CA (1) CA2439851C (uk)
DE (2) DE02713013T1 (uk)
FR (1) FR2821838B1 (uk)
IL (1) IL157372A0 (uk)
MX (1) MXPA03007436A (uk)
NO (1) NO20033933L (uk)
NZ (1) NZ527979A (uk)
PL (1) PL205528B1 (uk)
RU (1) RU2277077C2 (uk)
UA (1) UA78697C2 (uk)
WO (1) WO2002070427A1 (uk)
ZA (1) ZA200306314B (uk)

Families Citing this family (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100646929B1 (ko) 2002-10-29 2006-11-23 요시노 셋고 가부시키가이샤 경량 석고보드의 제조방법
FR2848207A1 (fr) * 2002-12-06 2004-06-11 Lafarge Platres Procede de reduction du fluage d'un element a base de platre, composition a base de platre et procede de fabrication d'un element a base de platre a fluage reduit
DE602004026400D1 (de) 2004-02-24 2010-05-20 Lafarge Platres Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung eines hydraulisch abgebundenen Porenkörpers
US7332114B2 (en) 2005-02-04 2008-02-19 Lafarge Platres Process for manufacturing sound absorbing cement tile
FR2899225B1 (fr) 2006-03-30 2008-05-30 Lafarge Platres Plaque de platre allegee et composition de pate de platre utile pour sa fabrication.
US20080223258A1 (en) * 2007-03-12 2008-09-18 Robert Bruce Method and System for Manufacturing Lightweight, High-Strength Gypsum Products
US9251476B2 (en) * 2007-06-08 2016-02-02 International Business Machines Corporation Managing calendar conflicts
WO2009083178A1 (en) * 2007-12-28 2009-07-09 Cognis Ip Management Gmbh Foaming compositions for use in materials for construction applications
TWI486510B (zh) * 2009-01-26 2015-06-01 Henry Co Llc 減少石膏牆板製造時之能量的混合物和乳液
AU2011212357B2 (en) 2010-02-08 2014-12-18 Knauf Gips Kg Gypsum plaster board and a method for producing a gypsum plaster board
CN102844283A (zh) 2010-04-15 2012-12-26 亨利有限责任公司 用于为石膏组合物提供强度的混合物和乳液
JP2014511332A (ja) 2011-02-24 2014-05-15 ヘンリー カンパニー エルエルシー 石膏組成物及び建材用の低固形分水性ワックスエマルション
EP2796436A1 (de) * 2013-04-26 2014-10-29 BASF Construction Solutions GmbH Verfahren zur Behandlung von Gips
FR3016178A1 (fr) * 2014-01-03 2015-07-10 Saint Gobain Placo Materiau a base de platre renfermant un complexe metallique d'edta.
JP5710823B1 (ja) * 2014-05-08 2015-04-30 吉野石膏株式会社 石膏硬化体、石膏板、石膏硬化体の製造方法、石膏ボードの製造方法
ES2752064T3 (es) * 2014-06-05 2020-04-02 Saint Gobain Placo Sas Aparato y método para la producción de espuma
WO2016205170A1 (en) 2015-06-17 2016-12-22 Stepan Company Branched alkyl sulfate gypsum foamer
AU2015203362B2 (en) * 2015-06-17 2020-09-24 Stepan Co. Branched alkyl sulfate gypsum foamer
WO2018187560A1 (en) * 2017-04-06 2018-10-11 Stepan Company Alkyl sulfate / alkyl ether sulfate gypsum foamer
AU2018354778B2 (en) * 2017-10-24 2024-08-08 Saint-Gobain Placo Disalt as a robust primary surfactant for calcium sulfate mixtures containing recycled gypsum
EP4349555A1 (en) 2022-10-05 2024-04-10 Saint-Gobain Placo Method of forming a gypsum panel, method of analyzing a gypsum core and gypsum core analysis tool

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA1085880A (en) * 1977-10-13 1980-09-16 Samuel Cukier Foaming agents for gypsum board manufacture
US4618370A (en) * 1985-09-03 1986-10-21 Millmaster Onyx Group, Inc. Foam generating compositions
US5240639A (en) * 1988-04-07 1993-08-31 Stepan Company Foaming agent
US5158612A (en) * 1991-10-25 1992-10-27 Henkel Corporation Foaming agent composition and process
CA2178755C (en) * 1993-12-13 2004-10-05 Arpad Savoly Foaming agent composition and process
CA2158820C (en) 1994-09-23 2004-11-23 Steven W. Sucech Producing foamed gypsum board
ID21641A (id) * 1997-08-21 1999-07-08 United States Gypsum Co Produk yang mengandung gypsum dengan peningkatan ketahanan terhadap deformasi tetap dan metode serta komposisi untuk memproduksinya
AU763453B2 (en) * 1998-07-30 2003-07-24 United States Gypsum Company Gypsum-containing product having increased resistance to permanent deformation and method and composition for producing it
FR2814459B1 (fr) * 2000-09-22 2002-12-06 Lafarge Platres Composition de tensioactifs pour plaques de platre

Also Published As

Publication number Publication date
NO20033933D0 (no) 2003-09-05
ATE370922T1 (de) 2007-09-15
DE02713013T1 (de) 2004-04-22
KR20040030523A (ko) 2004-04-09
PL363890A1 (en) 2004-11-29
MXPA03007436A (es) 2004-10-15
EP1368282B1 (fr) 2007-08-22
CN1494518A (zh) 2004-05-05
AR033869A1 (es) 2004-01-07
RU2277077C2 (ru) 2006-05-27
JP2004521852A (ja) 2004-07-22
FR2821838B1 (fr) 2003-06-06
DE60221972T2 (de) 2008-05-15
PL205528B1 (pl) 2010-04-30
US20040099362A1 (en) 2004-05-27
AU2002244806B2 (en) 2006-08-10
RU2003129512A (ru) 2005-03-27
US7220373B2 (en) 2007-05-22
FR2821838A1 (fr) 2002-09-13
CN1494518B (zh) 2010-05-05
DE60221972D1 (de) 2007-10-04
EP1368282A1 (fr) 2003-12-10
KR100814450B1 (ko) 2008-03-17
CA2439851A1 (en) 2002-09-12
IL157372A0 (en) 2004-02-19
NZ527979A (en) 2006-04-28
CA2439851C (en) 2010-11-02
BR0207896A (pt) 2004-07-27
WO2002070427A1 (fr) 2002-09-12
ZA200306314B (en) 2004-05-31
NO20033933L (no) 2003-09-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA78697C2 (en) Method for producing plasterboards and use of surface-active agent in method
UA74597C2 (en) A composition of surface-active substances for plaster plates
KR101521456B1 (ko) 고전분 경량 석고 월보드
US7740701B2 (en) Adhesive composition with lightweight filler
US5158612A (en) Foaming agent composition and process
RU2008107695A (ru) Полимеризация силоксана в стеновых плитах
EA017683B1 (ru) Гипсовые строительные плиты
BRPI0612042A2 (pt) pasta de gesso, painel de gesso e método de fabricação de uma pasta de gesso compreendendo um dispersante de policarboxilato
KR20080016960A (ko) 집섬 슬러리용 개질제 및 이들을 사용하는 방법
EP2986581A2 (en) Surfactant composition for use in gypsum wallboard manufacture
JP2021523845A (ja) 多層石膏ボードおよび関連方法およびスラリー
JP7314258B2 (ja) 石膏建材用のホウ素を含まないサグ防止添加剤
KR102342986B1 (ko) 석고보드
TH75299A (th) สบู่ที่มีกรดไขมัน,ก้อนผลิตภัณฑ์ที่มีกรดไขมัน ซึ่งจะมีฟองโฟมที่ดีและกรรมวิธีในการเตรียม
TH43976B (th) สบู่ที่มีกรดไขมัน,ก้อนผลิตภัณฑ์ที่มีกรดไขมัน ซึ่งจะมีฟองโฟมที่ดีและกรรมวิธีในการเตรียม