UA78528C2 - Fungicidal composition containing pyrimethanil and phocetyl-aluminium, method to treat plants and using phocetyl-aluminium as agent to improve stability of pyrimethanil activity - Google Patents

Fungicidal composition containing pyrimethanil and phocetyl-aluminium, method to treat plants and using phocetyl-aluminium as agent to improve stability of pyrimethanil activity Download PDF

Info

Publication number
UA78528C2
UA78528C2 UA20040503389A UA20040503389A UA78528C2 UA 78528 C2 UA78528 C2 UA 78528C2 UA 20040503389 A UA20040503389 A UA 20040503389A UA 20040503389 A UA20040503389 A UA 20040503389A UA 78528 C2 UA78528 C2 UA 78528C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pyrimethanil
sipegea
fosetyl
plants
akegpagia
Prior art date
Application number
UA20040503389A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Bayer Cropscience Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8869173&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA78528(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Bayer Cropscience Sa filed Critical Bayer Cropscience Sa
Publication of UA78528C2 publication Critical patent/UA78528C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N43/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds
    • A01N43/48Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with two nitrogen atoms as the only ring hetero atoms
    • A01N43/541,3-Diazines; Hydrogenated 1,3-diazines

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Description

Опис винаходу
Даний винахід стосується фунгіцидної композиції, що містить піриметаніл і принаймні один фосфор, 2 переважніше, похідне фосфорної кислоти, та застосування такої композиції, що поєднує ці активні сполуки, для боротьби з захворюваннями рослин або для боротьби з фітопатогенними грибками, присутніми на рослинах або здатними до появи, причому така композиція дозволяє збільшити тривалість дії піриметанілу.
Піриметаніл є добре відомою фунгіцидною сполукою, яка детально описана в книзі під назвою Те ЕПІесігопіс
Резіїсіде Мапиаї (Тмейй Едікоп) мегзіоп 2.0 (Бу Вгіізп Стор Ргоїесіоп СоишпсіЇ, опублікована Сіїме Тотіїп). 70 Крім того, заявка на патент Франції Мо2692108, яка по суті стосується сумішей, основаних на піриметанілі та численних інших сполуках, надає перелік більш як одинадцяти видів сімейств фунгіцидних сполук і більше 70 кандидатів сполук для суміші; серед цього систематичного переліку сполук лише з 23 сумішами проводилися лабораторні дослідження, жодного - на відкритому полі. Суміш піриметанілу та фосфору (переважно, фосфорної кислоти) похідного(-их) ніяким чином не згадується або навіть натякається в цьому документі. Таку суміш 12 ніколи не виготовляли та дуже мало досліджували.
Серед похідних фосфору як фунгіциди відомі похідні фосфорної або фосфонової кислоти, такі як фосфорна кислота та її солі лужних чи лужноземельних металів, фосфіти металів (АЇ, Ма), включаючи, переважно, фосетіл-АТї. Це добре відомий фунгіцид, що має торгову назву АППеце?, Фосетіл-АЇ - моноетил естер-фосфонат-алюміній, який описаний, зокрема, в наступних патентах: ОЕ-8-2456627, О5-8-4139616 та
О5-8-4143059, а також в "пе Резіїсіде Мапиа!", а Мопа Сотрепаїцт, 1140 еайіоп, С.О0.5. Тотіїп, Війізй Стор
Ргоїесіоп Соипсії, Мо.599,
Крім того, японська заявка на патент Мо05112408 описує комбінації фунгіцидних сполук, вибраних з двох груп. Перша група містить похідні типу 2-аніліно-4-метилпіримідину, 7 з яких надані як приклад, в той час як друга група стосується п'яти інших відомих фунгіцидних сполук, серед яких 2,6-дихлоро-4-нітроанілін, с 29 іпродіон, процимідон, фосетіл-АЇ та поліоксин. Однак, специфічна комбінація піриметанілу та похідного Ге) фосфорної кислоти не описана в цьому документі, задача якого - винайти способи антигрибкової боротьби з широким спектром дії або синергетичною дією.
Про збільшення тривалості дії піримітанілу в об'ємі даного винаходу ніяким чином не згадується або навіть натякається в будь-якому з цих документів. Щодо фунгіцидної активності, особливо при захисті со 3о сільськогосподарських культур, однією з проблем, що лежить в основі наукових досліджень, є покращення Ге! активності, особливо тривалості фунціцидної активності і, переважно, терміну зберігання цієї активності протягом часу. й
Звичайно, фунгіциди, корисні для захисту рослин від грибків, повинні мати екотоксичність, зведену до (оо) мінімуму, оскільки відомо, що обізнаність користувачів фунгіцидно активних компонентів, а також споживачів товарів, виготовлених з цих сільськогосподарських культур, зросла. -
В доповнення до вищезазначеного, з токсикологічної точки зору, фунгіциди при їх використанні мають бути по можливості нешкідливими та нетоксичними. Крім того, бажаніше використовувати фунгіциди з широким спектром активності. Звичайно, не слід нехтувати економічним фактором при дослідженні нових фунгіцидів. « й З цього можна зробити висновок, що завжди бажано зменшувати дози хімічних продуктів, що -о розповсюджуються в навколишнє середовище, при боротьбі з грибковими нападами на сільськогосподарські с культури, переважно, шляхом зменшення доз, при яких ці продукти використовуються, та/або частоти їх :з» використання.
Причому без цього обмеження увага в контексті винаходу здебільшого приділяється захисту сільськогосподарських культур від зараження грибками, такими як сіра цвіль, захворювання алтемаріа, парша, -1 15 захворювання моніліа або захворювання церкоспора, причому найбільше потерпають фруктові або овочеві культури, включаючи виноградну лозу, дерева, бананові та різні овочеві культури. Іншою перевагою даного (ее) винаходу є забезпечення можливості керування явищем стійкості фітопатогенних організмів до відомих сл антигрибкових активних інгредієнтів.
Ще однією трудністю при застосуванні численних фунгіцидних матеріалів, є накопичення різних проблем, які ко 50 щойно були освітлені. Дійсно, акумулювання проблем утруднює їх вирішення, оскільки прийняті рішення інколи со бувають парадоксальними або навіть антагоністичними.
Тому однією з задач винаходу є створення нової композиції, здатної вирішити вказані вище проблеми, особливо композиції, яка дасть можливість покращити сталість дії піриметанілу.
Іншою задачею винаходу є створення нової фунгіцидної композиції для запобігання та лікування грибкових захворювань, наприклад фруктових або овочевих культур, включаючи виноградну лозу, дерева, бананові та різні
ГФ) овочі. 7 Також задачею даного винаходу є створення фунгіцидної композиції, що має запобіжну, лікувальну, викорінювальну та антиспорулантну властивості.
Ще однією задачею винаходу є можливість застосування похідних фосфорної кислоти, таких як фосетіл-АЇї і 60 сама фосфорна кислота, проти захворювань, що уражають сільськогосподарські культури, особливо парші.
Задачею винаходу також є забезпечення можливості розширити в часі обробку сільськогосподарських культур або навіть усунути ряд цих обробок.
Інші задачі винаходу постануть з наступного розкриття суті винаходу.
Несподівано було встановлено, що всі ці задачі можуть бути вирішені загалом або частково за допомогою бо композиції, яка є об'єктом даного винаходу та яка містить як активний компонент піриметаніл та принаймні одне похідне фосфору, переважно, принаймні одне похідне фосфорної кислоти.
Сталість фунгіцидної дії, що досягається завдяки винаходу, забезпечує як зменшення доз, так і зменшення кількості необхідних застосувань.
Переважно, фосфорним похідним є похідне фосфорної кислоти, переважно, вибране з групи, що містить похідні фосфорної кислоти, такі як фосетіл-АІ, фосетіл-Ма, фосфорна кислота та її солі лужних або лужноземельних металів, або їх суміші; причому більш переважними є фосетіл-АІ! та фосетіл-Ма, а також сама фосфорна кислота. Досліджено, що ці комбінації для піриметанілу-іншої сполуки сприятливі при співвідношенні відоО,1 до 1. 70 Рекомендації щодо способів одержання таких сполук можна знайти в книзі, вказаній вище.
В композиції стосовно винаходу кількісне співвідношення піриметанілу та похідного фосфорної кислоти звичайно знаходиться в межах від 0,0005 до 250, переважно, від 0,05 до 10 і, ще більш переважно, від 0,05 до 1.
Однак досліджено, що співвідношення цих сполук в межах від 0,1 до 10, переважно, від 0,1 до 6 та, ще більш переважно, від 0,1 до 1 є навіть більш сприятливим.
Найбільш сприятлива композиція згідно винаходу містить піриметаніл та фосетіл-АЇ! у співвідношенні від 0,1 до 10, переважно, від 0,1 до 6 та, ще більш переважно, від 0,1 до 1.
Звичайно композиції згідно винаходу містять між 0,00001 та 10095, переважно, між 0,001 та 8095 активних сполук, причому ці сполуки поєднуються або використовуються окремо в формі двох активних сполук.
Якщо не вказано інше, кількісні співвідношення та процентні відношення, що використовуються або 2о вказуються надалі в описі та формулі винаходу, означають вагові співвідношення та процентні відношення.
На практиці активні сполуки композиції рідко застосовують окремо.
Таким чином, для їх застосування, ці активні компоненти звичайно поєднують з твердим або рідким носієм, переважно таким, що може використовуватися в сільському господарстві, та необов'язково з принаймні однією поверхнево-активною сполукою та/або одним чи більше допоміжними агентами. с
Як носій можуть застосовуватися, переважно, інертні та звичайні носії; а також як поверхнево-активні сполуки можуть застосовуватися звичайні для формування композицій поверхнево-активні сполуки, призначені і) для застосування в сільському господарстві, особливо, для лікування чи захисту сільськогосподарських культур, передбачених винаходом.
Згідно іншого втілення винаходу, різні фунгіцидні композиції, описані вище, також можуть також со зо знаходитися в формі резервуарних сумішей.
Ці фунгіцидні композиції в формі резервуарних сумішей звичайно знаходяться в формі розведених с фунгіцидних композицій. ю
Найчастіше ці так звані резервуарно змішані фунгіцидні композиції перемішуються в резервуарі пристрою для застосування. со
Звичайно фунгіцидні сполуки, використовувані в композиціях згідно винаходу, поєднуються з одним або ї- більше носіями та/(або одним або більше сполуками, придатними для їх формування. Таким чином, де це можливо, композиції згідно винаходу можуть містити до 9995 носію та/або до 2595 одного або більше поверхнево-активних сполук, та/або до 2595 одного чи більше формуючих агентів.
В даному описі термін носій означає природний або синтетичний, органічний або неорганічний матеріал, з « яким згідно винаходу поєднують активний(-ні) компонент(-и) композиції, переважно, для полегшення їх з с застосування до рослинних культур, фруктів або, альтернативно, до насіння або грунту.
Отже, цей носій є повністю інертним і, переважно таким, що найчастіше використовується в сільському ;» господарстві, особливо при обробці рослин або фруктових плодів цих рослин в широкому їх розумінні.
Прикладами твердих носіїв можуть бути природні або синтетичні силікати, смоли, воски, тонкі порошки або гранули глини, переважно, каолінової глини, діатомова земля, бентоніт або кисла глина, синтетичний гідрат -І діоксиду кремнію, тальки, кераміка, інші мінерали, включаючи серицит, кварц, сірку, активоване деревне вугілля, карбонат кальцію, гідрований кремній або, альтернативно, промислові добрива, такі як сульфат амонію, бо фосфат амонію, нітрат амонію, сечовина або хлорид амонію, природні або синтетичні силікати, смоли, воски, с тальк, вапно, кварц, атапульгіт, монтморілоніт, бентоніт або діатомова земля, глинозем або силікати, природні потовчені або подрібнені гірські породи, такі як кальціт, мармур, пемза, сепіоліт та доломіт; синтетичні ю гранули неорганічної або органічної пудри; гранули органічного матеріалу, такого як тирса, шкаралупа кокосу, с качан кукурудзи або покриття або стебло тютюну; кізельгур, трикальцію фосфат, розмелена пробка або абсорбуюче деревне вугілля; водорозчинні полімери.
Прикладами рідких носіїв можуть бути вода, спирти, переважно, метанол або етанол, кетони, переважно, ов ацетон, метилетилкетон або циклогексанон, фракції нафти, ароматичні вуглеводні, включаючи бензол, толуол, ксилол, етилбензол або метилнафталін, неароматичні вуглеводні, включаючи гексан, циклогексан, керосин або (Ф, газойль, зріджений газ, складні ефіри, включаючи етилацетат та бутилацетат, нітрили, включаючи ацетонітрил ка та ізобутиронітрил, прості ефіри, включаючи дізопропіловий ефір або діоксан, аміди, включаючи
М,М-диметилформамід або М,М-диметилацетамід, галогеновані вуглеводні, включаючи дихлорометан, бо трихлороетан або тетрахлорид вуглецю, диметилсульфоксид, рослинні олії, включаючи соєву олію або бавовняну олію.
Як поверхнево-активні речовини можуть використовуватися емульгуючі, диспергуючі або зволожуючі агенти іонного або неійонного типу. Наприклад, можуть використовуватися солі поліакрилової кислоти, солі лігносульфонової кислоти, солі фенолсульфонової або нафталінсульфонової кислот, поліконденсати 65 етиленоксиду з жирними спиртами, жирними кислотами або жирними амінами, заміщені феноли, переважно, алкілфеноли або арилфеноли, солі ефірів сульфосукцинової кислоти, похідні тауріну, переважно, алкілтаурати,
складні фосфорні ефіри поліоксіетильованих спиртів або фенолів; найбільш переважно, солі алкілсульфонатів, алкіларилсульфонати, прості ефіри алкіларилу, їх поліоксіетиленові похідні, прості ефіри поліетиленгліколю, складні поліспиртові ефіри, похідні сахарів, спиртів і тому подібне.
Наявність принаймні однієї поверхнево-активної речовини особливо бажана у випадку, коли принаймні один активний компонент та/або інертний носій є нерозчинним, переважно, у воді, коли як носій використовують воду.
В композиції згідно винаходу також можна поєднувати з активними сполуками всі інші інгредієнти або агенти, такі як, наприклад захисні колоїди, адгезіви, згущувачі, тіксотропні агенти, змочувальні агенти, барвники, такі як неорганічні пігменти, консерванти, ароматизатори, антигелі, стабілізатори, включаючи 7/о Ізопропіл гідроген фосфат, 2,6-ди-трет-бутил-4-метилфенол, 2-трет-бутил-4-метоксифенол та
З-трет-бутил-4-метоксифенол, овочеві та мінеральні масла, жирні кислоти та їх ефіри, зв'язуючі агенти, диспергуючі агенти, включаючи казеїн, желатин, сахариди, переважно, крахмал, аравійська камедь, певні похідні целюлози або алгінової кислоти, похідні лігніну, бентоніт, синтетичні полімери, розчинні в воді, переважно, полівініловий спирт, полівінілпіролідон, поліакрилові кислоти, а також інші активні інгредієнти, відомі як /5 такі, що проявляють пестицидну, переважно, інсектицидну або фунгіцидну властивості; або такі, що сприяють росту рослин, переважно, добрива; або такі, що мають інсектицидні властивості або регулюють ріст рослин.
Крім того, фунгіцидні композиції згідно винаходу можуть знаходитися в досить різноманітних формах, переважно, в твердій або рідкій формі. Таким чином, композиції згідно винаходу можуть приймати різні форми; так ці композиції, що містять активні сполуки, можуть використовуватися в формі аерозолю; суспензії капсул; 2о Хоподного вуалюючого концентрату; здатного до пилоутворення порошку; емульгуючого концентрату; емульсії типу вода/вода; емульсії типу масло/обернена фаза; інкапсульованих гранул; тонких гранул; концентрату суспензії для обробки насіння; гранул; гарячого вуалюючого концентрату; макрогранул; мікрогранул; диспергованого в маслі порошку; змішуваного з маслом концентрату; змішуваної з маслом рідини; паст; рослинного стрижню; порошку для сухої обробки насіння; насіння, покритого пестицидом; димової свічки; сч димової касети; димового генератору; димової кульки; димового стрижню; димової таблетки; димової банки; розчинного концентрату; розчинного порошку; розчину для обробки насіння; концентрату суспензії («текучого і) концентрату); рідини з надзвичайно малим об'ємом; суспензії з надзвичайно малим об'ємом; парозвільнюючого продукту; диспергованих в воді гранул або таблеток; диспергованого в воді порошку для обробки глинистої суспензії; водорозчинних гранул або таблеток; водорозчинного порошку для обробки насіння; здатного до со зо Змочування порошку; а також можливі суміші, об'єднання або комбінації цих різноманітних форм.
Поряд з піриметанілом та принаймні одним фосфором та похідним фосфорної кислоти, таким як с фосетіл-АЇ, композиція згідно винаходу також може містити інші активні сполуки і, переважно, одну або більше ю активних сполук, придатних для захисту рослин від шкідників.
Отже, серед таких активних сполук композиція може містити одну або більше інсектицидну, гербіцидну або со фунгіцидну сполук або регуляторів росту. ї-
Серед допоміжних активних інгредієнтів, які можуть застосовуватися самостійно або в поєднанні з іншими активними інгредієнтами, переважно, пестицидами, в композиції згідно винаходу можуть використовуватися сульфат 8-гідроксихіноліну; АС 382042; Атреіотусез адпіздцаїїв; азаконазол; азоксистробін; Басів зиБніЇв8; беналаксіл; бітертанол; бластицидін-З; суміш Бордокс; бромуконазол; бупірімат; карбоксін; полі сульфід « кальцію; каптан; карбендазім; карпропамід (КТО 3616); СОА 279202; хінометіонат; хлороталоніл; хлозолінат; пт») с гідроксид міді; нафтенат міді; оксихлорид міді; сульфат міді; оксид міді; цимоксаніл; ципроконазол; . дихлофлуанід; дихлоцимет; дихлоран; діетофенкарб; дифеноконазол; дифензокват; дифензокват и? метилсульфат; дифлуметорім; диметірімол; диметоморф; диніконазол; диніконазол-м; динокап; дифеніламін; дитіанон; додеморф; додеморф ацетат; додін; вільна основа додіну; едіфенфос; епоксиконазол етасульфокарб; етірімол; етрідіазол; фамоксадон; фенамідон; фенарімол; фенбуконазол; фенфурам; фенгексамід; фенпіклоніл; -І фенпропідін; фенпропіморф; фентін ацетат; фентін гідроксид; ферімзон; флуазінам; флудіоксоніл; фтороімід; флуоксастробін; флуквінконазол; флусілазол; флусульфамід; флутоланіл; флутріафол; фолпет; формальдегід; со фуберідазол; фуралаксіл; гліокладіум віренс; гуазатін; гуазатін оацетати; (У-81; гексахлорбензол; с гексаконазол; сгімексазол; ІКЕ-916; імазаліл; сульфат імазалілу; імібенконазол; |іміноктадін; іміноктадін 5р триацетат; іміноктадін трісіалбесілат|; іпконазол; іпробенфос; іпродіон; іпровалікарб; касугаміцин; о касугаміцин гідрохлориду сгідрат; крезоксім-метил; манкопер; манкозеб; манеб; мепроніл; металаксил; с металаксил-М; метам-содіум; метконазол; метасульфокарб; метил ізотіоцинат; метірам; метоміностробін метрафенон; МОМ-65500; нафтенова кислота; натаміцин; нікобіфен; нітротал-ізопропіл; нуарімол; октілінон; офурас; олеїнова кислота (жирні кислоти); оксадіксил; оксин-копер; оксикарбоксін; пенконазол; пенцикурон; ов пентахлорофенол; пентахлорофеніл лаурат; перфуразоат; флебіопсіс гігантеа; фталід; піпералін; поліоксін Б; інші поліоксини; поліоксорім; гідроксихінолін сульфат калію; пробеназол; прохлораз; процимідон; пропамокарб;
Ф) пропамокарб гідрохлорид; пропіконазол; пропінеб; протіоконазол; піраклостобін; піразофос; пірібутікарб; ка піріфенокс; піроквілон; квіноксифен; квінтозен; секбутиламін; 2-фенілфеноксид натрію; пентахлорофеноксид натрію; спіроксамін; зігеріотусез аїїзеомігідіз; сірка; тебуконазол; тетраконазол; тіабендазол; тіфлузамід; во тіофанат-метил; тірам; толклофос-метил; толіфлуанід; триадімефон; триадіменол; триазоксид; Тгісподегта
Нагліапит; трициклазол; тридеморф; трифлумізол; трифорін; тритіконазол; валідаміцин; вінклозолін; нафтенат цинку; зінеб; зірам; зоксамід; сполуки, що мають хімічну назву (Е,Е)-2-(2-(1-(1-(2-піридил)пропілоксіїміно)-1-циклопропілметилоксиметил)феніл)-3-метоксипропеноат та 3-(3,5-дихлорофеніл)-4-хлоропіразол, 1Н-піразол-4-карбоксамід, 65 1-метил-М-(3-(4-метилфеніл)-2-тієніл|-3-«"«трифторін), що має код МТЕ-753.
Згідно іншого рівносприятливого аспекту винахід також стосується способу лікування або запобігання появи фітопатогенних організмів на рослинних культурах; такий спосіб згідно винаходу базується на застосуванні принаймні однієї композиції або принаймні однієї комбінації даного винаходу.
Цей спосіб особливо сприятливий тим, що дозволяє завдяки новому застосуванню фосфорних похідних суттєво покращити сталість дії піриметанілу. Таке застосування ніколи не було описане до теперішнього часу. З огляду цього нового застосування перевага надається фосфорній кислоті та одному з її похідних, описаних вище. Переважне похідне фосфорної кислоти - фосетіл-АЇ. Згідно винаходу активні сполуки використовують при вказаному вище співвідношенні піриметаніл/похідне фосфору.
Серед процедур або способів лікування та/або захисту згідно винаходу перевага надається тим, що 7/0 бтосуються лікування та/або захисту сільськогосподарських культур, і серед останніх найбільш переважні ті, що стосуються захисту сільськогосподарських культур.
Вказані способи можуть проводитися з різними формами, переважно, з широкою різноманітністю способів застосування, а також з різними технічними прийомами або, альтернативно, для захисту різних типів, видів або родин овочів або рослинних культур, або, альтернативно, для боротьби або контролювання різних видів 7/5 фітопатогенних організмів.
Що стосується різних способів застосування згідно винаходу, то одночасне, альтернативне або послідовне застосування є найбільш переважними. Проте, найчастіше перевага згідно винаходу надається одночасному застосуванню. Крім того, більш-менш сприятливим способом згідно винаходу є спосіб з альтернативним застосуванням активних сполук.
Інший придатний спосіб згідно винаходу стосується послідовного застосування фунгіцидних сполук; такий послідовний спосіб застосування може означати, переважно, декілька застосувань піриметанілу слідом за декількома застосуваннями похідної(-них) фосфорної кислоти.
Цілком очевидно, що зворотне послідовне застосування, що заключається в декількох застосуваннях похідної(ї-них) фосфорної кислоти слідом за декількома застосуваннями периметанілу, також є частиною сч ов винаходу.
Різні види проведення способу згідно винаходу, які щойно були описані, також можуть повністю або частково (8) комбінуватися або поєднуватися один з одним. Кваліфіковані в даній галузі спеціалісти легко зможуть визначити найбільш придатні поєднання або комбінації застосувань активних сполук згідно винаходу, які вони собі уявляють. со зо В доповнення до різних втілень способів, які щойно були описані, останні також можуть включати численні технічні прийоми; таким чином, це можуть бути, переважно, обсипання, занурення, розпилення, коптіння або с вуалювання. При застосуванні активних сполук композиції методом обсипання, переважно, фруктових дерев, ю розчин містить від 0,01 до 195 активних інгредієнтів, переважно, від 0,1 до 1,095, найбільш переважно, від 0,05 до 0,290. со
Існують також інші придатні способи застосування згідно винаходу, особливо ті, що залежать від частин(-и) ї- рослини або овочевої культури, що обробляється або потребує такої обробки.
Таким чином, способи згідно винаходу можуть стосуватися лікування або захисту поширеного рослинного матеріалу або насіння, переважно, зерна, бульби або кореневища; обробки коріння або обробки стебел або листя рослин; а також обробки коріння або, альтернативно, фруктових плодів або інших частин рослин, цінних з « економічної або агрономічної точки зору. з с Крім того, вказані способи згідно винаходу можуть стосуватися обробки рослин на різних стадіях їх
Й розвитку; переважно, обробки насіння, розсади або розсади для пересадки, або рослин для пересадки, або, а альтернативно, рослин, фруктів або врожаю.
Клас хвороб, сприятливо виліковуваних за допомогою винаходу, стосується наступних сільськогосподарських
Культур: -І - Насіннєві фрукти (яблука, груші, азіатські груші): РепісШіит ехрапзит, Сіоеозрогішт зр., Воїгуїів сіпегеа, Мопіїйпіа її исідепа, Мисог вр., Мопійпіа аха, Мепішйгіз іпаедцаїйв, Мепіцйгів ріппа, Мепінйгів бо пазпійїсоіїа, Родозрнаєга Іеисоїгісна, с - Кісточкові фрукти (персик, сливи, нектаріни, вишні, абрикоси, мигдаль): Воїгуїіїзв сіпегеа, Мопіїїпіа гр. (М. Іаха, Тгисіісоїа), Мопіїїпіа Тгисіідепа, АКегпагіа агегпайа, СоПеютіснит діоеозрогіоідев, ю Репісіййт ехрапзит, Сіадовзрогішт Ппеграгит, КПпігорив вісіопітег апа КПігориз оогулаеє, МУ/івопотусев с сагрорпійи8 (шот-хол), - Виноград (винний та столовий виноград): Воїгуїз сіпегеа, Авзрегоййи5 підег, Репісіййшт аідйашт,
Репісійит йаїїсит, КПпігориз віоіопітег, АКегпагіа а(егпайа, - Ківі: Воїгуйіз сіпегеа, - Цитрусові: (апельсини, лимони, лайми, мандарини, грейпфрути): Воїгуїіз сіпегеа та Рпуїорпїнога сігорпїпога,
Ф) - Банани, подорожники: захворювання кожури (СоПейфоіїгіспит тизає), захворювання крони (Ризагішт ка зетійесішт, Ривагічт топійогте, Ривагішт раїедо-гозвент, Асгетопішт вр., Вогуодіріодіа (пео-Бготае,
Сегайосувіїв рагадоха, СоПейфоігіспит тивзає, МусозрпаегеМйа Піепвзії, МусозрпаегеМйа тивісоїа, Мідгозрога бо зрпаегіса), - Помідори: АКегпагіа а(егпайа, - Дині: Воїгуйв сіпегеа, АЙКМегпагіа зоЇапі АйМегпагіа аКегпайа, Ризагішт вр. (охузрогит, гозецт, зоЇапі), СоІефїгіснит діоеозрогіоїдез, Репісійшт вр., Рпоторзіззр., -Ананаси: Сегаосузіїз рагадоха, 65 - Овочеві та фруктові культури (полуниці, помідори, баштанні культури, салат-латук, цибуля, цибуля-порей, морква): Воїгуйв сіпегеа, Воїгуїйв взрр. (здоатоза,...), АКМегпага дайсі, АКМегпага Бгазвісае, АКегпагіа анегпайа, Зриаегоїпеса тасціагів, Зрпаегоїпеса Шіідіпеа, Регопозрога зрр., Рзейдорегопозрога зрр., - Квіткові рослини: Воїгуїіз сіпегеа, Рпуїорпїйога зрр.
Серед цих захворювань найкращі результати одержані для наступних культур: - "Насіннєві фрукти (яблука, груші, азіатські груші): Мепіцйгіз іпаедцаїй5, Мепіцйгів рігіпа, Мепіигів пазпіїсоЇа, Родозрпаеєга Іеисоїгісна або - Банани, подорожники: МусозрпаегеїІа йіепвзіз, МусозрпаегейПа тизвісоїа, або - Виноград (винний та столовий виноград): Воїгуїіз сіпегеа.
В доповнення до вищезазначеного ще один аспект винаходу стосується одночасного, відокремленого, /о альтернативного або послідовного застосування піриметанілу та принаймні одного похідного фосфорної кислоти, переважно, фосетіл-алюмінію. Наведений нижче приклад дозволить краще проілюструвати аспекти даного винаходу, особливо ті, що стосуються композиції та способів, в яких використовують ці фунгіцидні композиції. Однак, цей приклад ні в якій мірі не обмежує рамки даного винаходу.
Приклад
Яблуня - Мепішгіа іпаедцаїів
Порівнюються наступні фунгіциди:
Піриметаніл в дозі 20г/гл та суміші.
Фосетіл-АІнпіриметаніл в дозі 50-20 та 100420г/гл, використовуючи для захисту рослин суміш в об'ємі 120Ол/га.
Продукти застосовують до яблуні (різновид Римська красуня), яка є чутливою до Мепіцпгіа іпаездцаїів.
Різні досліджувані продукти розпилювали кожні 7, 10 або 13 днів (відповідно 9, 7 або б застосувань в підсумку), починаючи обробку за програмою 28 березня 2001р.
Помітки щодо захворювань (95 враженої площі поверхні листя) робили станом на 14 травня та 11 червня 2001р. Результати виражені як 95 пораженого листя. с
Результати о нн со з сч ю со зв м
В доповнення до вищезазначеного, Фосетіл-А! покращує сталість дії піриметанілу. Таким чином, активність, « 0 одержана при вдалих застосуваннях кожні 10-13 днів, дає можливість досягти звичайної активності щотижневого - с застосування, а тому суттєво зменшити кількість обробок, необхідних для контролю розвитку захворювань.

Claims (1)

  1. ;» " Формула винаходу 45 й й й с. й й й й но -1 1. Фунгіцидна композиція, що містить як активні інгредієнти суміш піриметанілу та фосетилу-АЇ, в якій кількісне співвідношення піриметанілу та фосетилу-А! знаходиться в межах від 0,05 до 10, краще від 0,05 до 1. (ее) 2. Композиція за п. 1, в якій кількісне співвідношення піриметанілу та фосетилу-А! знаходиться в межах сл від 0,1 до 10, переважно від 0,1 до 6, краще від 0,1 до 1. 50 3. Композиція за пп. 1 або 2, яка додатково містить твердий або рідкий носій, переважно використовуваний іме) у сільському господарстві, та необов'язково принаймні одну поверхнево-активну сполуку та/або один чи більше со допоміжних агентів.
    4. Спосіб лікування рослин або запобігання появі фітопатогенних організмів на рослинах за допомогою композиції за будь-яким із пунктів 1-3.
    5. Спосіб за п. 4, де рослини вибирають з групи, що включає: насіннєві фрукти (яблука, груші, азіатські груші): Репісіййшт ехрапзит, (зіоеозрогішт зр., Воїгуїів ГФ) сіпегеа, Мопіїїпіа їгисідепа, Мисог о взр., Мопіїїпіа аха, Мепішгіа іпаедцаїїв, Мепішгіа рігіпа, Мепишгіа Ге пазпійїсоіїа, Родозрнаєга Іеисоїгісна, кісточкові фрукти (персики, сливи, нектарини, вишні, абрикоси, мигдаль): Воїгуїів сіпегеа, Мопіїїпіа зр. во (М. Іаха, Тгисіісоїа), Мопіїїпіа Тгисіідепа, АКегпагіа агегпайа, СоПеютіснит діоеозрогіоідев, Репісійшт ехрапзит, Сіадозрогішт Пеграгит, КПігоривз вісіопітегіа КПпігориз огугае, М/івопотусевз сагрорпіїив5 (шот-хол), виноград (винний та столовий виноград): Воїгуйв сіпегеа, Авзрегоййи5 підег, РепісйШит адйнашт, Репісійит йаїїсит, КПпігориз віоіопітег, АКегпагіа а(егпайа, в5 ківі: Воїгуїівз сіпегеа, Й Й цитрусові (апельсини, лимони, лайми, мандарини, грейпфрути): Воїгуїіз сіпегеа та Рпуїорпїпога сігорпійога,
    банани, подорожники: захворювання шкірки (СоПІефоїгіспит тизає), захворювання крони (Ризагіт зетійесішт, Ривзагішт топіїйогте, Ризагішт раіедоговзецт, Асгетопішт зр., Воїгуодіріодіа (пео-Бготае, Сегайосувіїв рагадоха, СоПейфоігіспит тивзає, МусозрпаегеМйа Піепвзії, МусозрпаегеМйа тивісоїа, Мідгозрога зріпаеєгіса), помідори: АКегпагіа анегпайа, дині: Воїгуййв сіпегеа, АйЦМегпагіа зоіапі, АКМегпага аМегпайа, Ризагішт вр. (охузрогит, гозешт, зоЇапі), СоІефїгіснит діоеозрогіоїдез, РепісіПит гр., Рпоторзвів 2р., ананаси: Сегафосувзіїв рагадоха, 70 овочеві та фруктові культури (полуниці, помідори, баштанні культури, салат-латук, цибуля, цибуля-порей, морква): Воїгуйв сіпегеа, Воїгуйв взрр. (здиатоза), АКегпагіа дацйсі, АКегпагіа Бгазвісае, АКепагіа анегпайа, Зриаегоїпеса тасціагів, Зрпаегоїпеса Шіідіпеа, Регопозрога зрр., Рзейдорегопозрога зрр., квіткові рослини: Воїгуїіз сіпегеа, Рпуїорпійога зрр.
    6. Застосування фосетилу-АЇ як агента для покращення сталості дії піриметанілу.
    7. Застосування фосетилу-АЇ за п. 6, де співвідношення фосетилу-АЇ і піриметанілу є в межах від 0,1 до 1.
    8. Застосування за пп. 6 або 7 для боротьби з будь-яким з наступних захворювань: насіннєві фрукти (яблука, груші, азіатські груші): Мепіцйгіа іпаедиа|із, Мепіцгіа рігіпа, Мепішгіа пазпіїсоЇа, Родозрпаеєга Іеисоїгісна або банани, подорожники: МусозрпаегеїІа йіепвзіз, МусозрпаегейПа тивзісоїа, або виноград (винний та столовий виноград): Воїгуїіз сіпегеа. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2007, М 4, 15.04.2007. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. сч (8) с сч ІС)
    с м. ші с ;» -І (ее) 1 з 50 ІЧ е) Ф) іме) 60 б5
UA20040503389A 2001-11-08 2002-08-11 Fungicidal composition containing pyrimethanil and phocetyl-aluminium, method to treat plants and using phocetyl-aluminium as agent to improve stability of pyrimethanil activity UA78528C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0114439A FR2831768B1 (fr) 2001-11-08 2001-11-08 Composition fongicide comprenant au moins un compose fongici de de la famille des anilinopyrimidines et au moins un derive de l'acide phosphoreux et utilisation de cette composition pour la lutte contre les maladies des plantes
PCT/FR2002/003832 WO2003039257A1 (fr) 2001-11-08 2002-11-08 Composition fongicide comprenant du pyrimethanil et au moins un derive de l'acide phosphoreux et son utilisation pour la lutte contre les maladies de plantes

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA78528C2 true UA78528C2 (en) 2007-04-10

Family

ID=8869173

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20040503389A UA78528C2 (en) 2001-11-08 2002-08-11 Fungicidal composition containing pyrimethanil and phocetyl-aluminium, method to treat plants and using phocetyl-aluminium as agent to improve stability of pyrimethanil activity

Country Status (27)

Country Link
US (1) US20050019420A1 (uk)
EP (1) EP1441590B1 (uk)
JP (1) JP2005507430A (uk)
KR (1) KR20050044356A (uk)
CN (1) CN1264406C (uk)
AR (1) AR037334A1 (uk)
AT (1) ATE394032T1 (uk)
AU (1) AU2002358878B2 (uk)
BR (1) BR0213918B1 (uk)
CA (1) CA2463707C (uk)
CO (1) CO5590859A2 (uk)
DE (1) DE60226477D1 (uk)
ES (1) ES2305332T3 (uk)
FR (1) FR2831768B1 (uk)
HK (1) HK1071035A1 (uk)
HU (1) HUP0402032A3 (uk)
IL (2) IL161637A0 (uk)
MA (1) MA27148A1 (uk)
MX (1) MXPA04004316A (uk)
NZ (1) NZ532342A (uk)
PL (1) PL209101B1 (uk)
PT (1) PT1441590E (uk)
RU (1) RU2278516C2 (uk)
TW (1) TWI336242B (uk)
UA (1) UA78528C2 (uk)
WO (1) WO2003039257A1 (uk)
ZA (1) ZA200402967B (uk)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1810571A4 (en) 2004-10-22 2009-03-25 Ishihara Sangyo Kaisha AGRICULTURAL OR HORTICULTURAL BACTERICIDE COMPOSITION AND METHOD FOR COMBATING PLANT DISEASES
JP4769921B2 (ja) * 2005-04-25 2011-09-07 丸善製薬株式会社 植物病害防除剤及び農薬
EP2320742B1 (en) 2008-07-17 2016-12-21 Bioworks, Inc. Control of plant diseases using a combination of a trichoderma virens species and a rhizosphere competent trichoderma harzianum species
NZ592226A (en) * 2008-10-15 2012-12-21 Bayer Cropscience Ag Use of dithiin tetracarboximides for treating phytopathogenic fungi for protecting plants
AR077956A1 (es) * 2009-09-14 2011-10-05 Bayer Cropscience Ag Combinaciones de compuestos activos
UA125792C2 (uk) * 2015-06-08 2022-06-08 Вм Аґритек Лімітед Антимікробні й агрохімічні композиції
JP7361696B2 (ja) * 2017-12-20 2023-10-16 バイエル アクチェンゲゼルシャフト リンゴのモザイク黒星病を防除するための殺真菌剤の使用
CN111269844B (zh) * 2020-04-02 2021-05-25 山东省科学院生态研究所 一株防治韭菜灰霉病的哈茨木霉tw21990及其应用

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2254276B1 (uk) * 1973-12-14 1977-03-04 Philagro Sa
DD133148A5 (de) * 1976-11-16 1978-12-13 Philagro Sa Verfahren zur herstellung von aluminiumaethylphosphit
JP3086746B2 (ja) * 1991-03-20 2000-09-11 クミアイ化学工業株式会社 農園芸用殺菌剤組成物
FR2722652B1 (fr) * 1994-07-22 1997-12-19 Rhone Poulenc Agrochimie Composition fongicide comprenant une 2-imidazoline-5-one
FR2737086B1 (fr) * 1995-07-24 1997-08-22 Rhone Poulenc Agrochimie Composition fongicide comprenant un compose analogue de la strobilurine
DE19739982A1 (de) * 1996-12-10 1998-06-18 Bayer Ag Fungizide Wirkstoffkombinationen
FR2771898B1 (fr) * 1997-12-04 2000-01-07 Rhone Poulenc Agrochimie Composition fongicide et/ou bactericide synergique
WO1999053761A1 (fr) * 1998-04-16 1999-10-28 Aventis Cropscience S.A. Nouvelle utilisation de composes antifongiques et/ou antibacteriens et/ou antiviraux
FR2787295A1 (fr) * 1998-12-22 2000-06-23 Rhone Poulenc Agrochimie Composition fongicide synergique comprenant un compose analogue de la strobilurine

Also Published As

Publication number Publication date
IL161637A (en) 2010-11-30
JP2005507430A (ja) 2005-03-17
AU2002358878B2 (en) 2006-12-07
TW200300328A (en) 2003-06-01
DE60226477D1 (de) 2008-06-19
CN1582115A (zh) 2005-02-16
CA2463707C (fr) 2011-03-29
PL368232A1 (en) 2005-03-21
PL209101B1 (pl) 2011-07-29
MXPA04004316A (es) 2004-08-11
BR0213918A (pt) 2004-08-31
WO2003039257A1 (fr) 2003-05-15
CA2463707A1 (fr) 2003-05-15
MA27148A1 (fr) 2005-01-03
PT1441590E (pt) 2008-07-08
BR0213918B1 (pt) 2014-10-07
CO5590859A2 (es) 2005-12-30
EP1441590B1 (fr) 2008-05-07
NZ532342A (en) 2005-08-26
HK1071035A1 (en) 2005-07-08
RU2004117214A (ru) 2005-03-27
FR2831768B1 (fr) 2004-10-29
ZA200402967B (en) 2005-03-30
HUP0402032A2 (hu) 2005-01-28
US20050019420A1 (en) 2005-01-27
HUP0402032A3 (en) 2012-09-28
RU2278516C2 (ru) 2006-06-27
TWI336242B (en) 2011-01-21
AR037334A1 (es) 2004-11-03
FR2831768A1 (fr) 2003-05-09
ATE394032T1 (de) 2008-05-15
KR20050044356A (ko) 2005-05-12
CN1264406C (zh) 2006-07-19
IL161637A0 (en) 2004-09-27
ES2305332T3 (es) 2008-11-01
EP1441590A1 (fr) 2004-08-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE602005001701T2 (de) Fungizide zusammensetzung, die ein pyridylethylbenzamidderivat und eine verbindung, die zur hemmung der ergosterolbiosynthese befähigt ist, enthält
UA126911C2 (uk) Фунгіцидні комбінації
RU2304388C2 (ru) Фунгицидная композиция, способ борьбы против фитопатогенных грибков сельскохозяйственных культур, продукт для нанесения фунгицидных соединений
ES2311213T3 (es) Coposicion fungicida que comprende un derivado piridiletilbenzamida y un compuesto capaz de inhibir la germinacion de esporas o el crecimiento del micelio actuando sobre diferentes rutas metabolicas.
UA126523C2 (uk) Фунгіцидні комбінації
ES2287909T3 (es) Composicion fungicida que comprende un derivado de piridiletilbenzamida y un compuesto capaz de inhibir la mitosis y la division celular.
WO2022018767A1 (en) Agrochemical composition comprising sdhi fungicides.
EA022383B1 (ru) Пестицидная композиция, содержащая пропамокарб-гидрохлорид и инсектицидно активное вещество
PT2597951T (pt) Utilização de inibidores de succinato desidrogenase e inibidores de complexo iii da cadeia respiratória para melhorar a razão entre microrganismos prejudiciais e benéficos
EA013402B1 (ru) Способы уменьшения повреждения нематодами
EA023696B1 (ru) ПЕСТИЦИДНАЯ КОМПОЗИЦИЯ, СОДЕРЖАЩАЯ ФОСЕТИЛ-АЛЮМИНИЙ, ПРОПАМОКАРБ-HCl И ИНСЕКТИЦИДНО АКТИВНОЕ ВЕЩЕСТВО
ES2313306T3 (es) Composicion fungicida que comprende un derivado de piridiletilbenzamida y un compuesto capaz de inhibir la biosintesis de metionina.
UA126202C2 (uk) Нові пестицидні комбінації
CN118555910A (zh) 包含含有邻苯二甲酰亚胺杀真菌剂的组合的杀真菌混合物
ES2718915T3 (es) Composición estereoisomérica de difenoconazol con fitotoxicidad reducida
UA78528C2 (en) Fungicidal composition containing pyrimethanil and phocetyl-aluminium, method to treat plants and using phocetyl-aluminium as agent to improve stability of pyrimethanil activity
CN116439252A (zh) 杀真菌混合物
UA125656C2 (uk) Фунгіцидні комбінації
UA77972C2 (uk) Фунгіцидна композиція, що містить похідну піридилметилбензаміду і похідну дитіокарбамату, спосіб лікування або запобігання появі фітопатогенних грибів на сільськогосподарських культурах
UA75912C2 (uk) Фунгіцидна композиція на основі похідної піридилметилбензаміду та пропамокарбу, спосіб боротьби з фітопатогенними грибками
UA124384C2 (uk) Композиція для боротьби зі шкідниками та спосіб боротьби зі шкідниками
RU2312499C2 (ru) Фунгицидная композиция, включающая пириметанил и ипродион, способ лечебного контроля над фитопатогенными организмами растений
CN110710532B (zh) 一种含有肟菌酯与苯醚双唑的杀菌组合物的应用
CN110710534B (zh) 一种含有氟吡菌酰胺与代森锰锌的杀菌组合物的应用
JP5113080B2 (ja) 植物を処理するための方法