UA125656C2 - Фунгіцидні комбінації - Google Patents

Фунгіцидні комбінації Download PDF

Info

Publication number
UA125656C2
UA125656C2 UAA201910803A UAA201910803A UA125656C2 UA 125656 C2 UA125656 C2 UA 125656C2 UA A201910803 A UAA201910803 A UA A201910803A UA A201910803 A UAA201910803 A UA A201910803A UA 125656 C2 UA125656 C2 UA 125656C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fungicide
combination
fungicides
фунгіцидів
diseases
Prior art date
Application number
UAA201910803A
Other languages
English (en)
Inventor
Карлос Едуарду Фабрі
Карлос Эдуарду Фабри
Раджу Девідас Шрофф
Раджу Девидас Шрофф
Джайдев Раджнікант Шрофф
Джайдев Раджникант ШРОФФ
Вікрам Раджнікант Шрофф
Викрам Раджникант Шрофф
Original Assignee
Юпл Лтд
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Юпл Лтд filed Critical Юпл Лтд
Publication of UA125656C2 publication Critical patent/UA125656C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N45/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators, containing compounds having three or more carbocyclic rings condensed among themselves, at least one ring not being a six-membered ring
    • A01N45/02Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators, containing compounds having three or more carbocyclic rings condensed among themselves, at least one ring not being a six-membered ring having three carbocyclic rings
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N37/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom having three bonds to hetero atoms with at the most two bonds to halogen, e.g. carboxylic acids
    • A01N37/44Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom having three bonds to hetero atoms with at the most two bonds to halogen, e.g. carboxylic acids containing at least one carboxylic group or a thio analogue, or a derivative thereof, and a nitrogen atom attached to the same carbon skeleton by a single or double bond, this nitrogen atom not being a member of a derivative or of a thio analogue of a carboxylic group, e.g. amino-carboxylic acids

Abstract

Фунгіцидна комбінація, що містить бензовіндифлупір; і фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію, або їх композицію, способи їх використання та набір компонентів, що містить описане вище.

Description

Галузь техніки, до якої належить винахід
Цей винахід стосується комбінації фунгіцидів. Зокрема, цей винахід стосується фунгіцидних комбінацій, які містять фунгіцид-інгібітор сукцинатдегідрогенази для боротьби з широким спектром грибкових хвороб.
Рівень техніки
Фунгіциди - це важливий інструмент боротьби з хворобами рослин. Ці засоби використовують не просто для захисту та боротьби з грибковими хворобами рослин, а також для підвищення врожайності та якості врожаю. Різні фунгіциди, розроблені протягом багатьох років, мають багато потрібних властивостей, таких як специфічність, системність, лікувальна дія та знищення шкідливих організмів, а також висока активність за низьких значень робочої концентрації.
Бензовіндифлупір - це піразолкарбоксамідна сполука, що належить до сімейства фунгіцидів
ЗОНІ. Він діє за рахунок пригнічення механізму сукцинатдегідрогенази циклу лимонної кислоти, який є функціональною частиною трикарбонового циклу і пов'язаний з ланцюгом перенесення електронів у мітохондріях. Як відомо, вони дозволяють боротися з широким спектром хвороб.
З рівня техніки також відомі різні інші класи фунгіцидів, такі як зовнішні інгібітори хінону (О015), інгібітори біосинтезу ергостеролу, фунгіциди, які діють на багато ділянок, фунгіциди, які впливають на мітоз тощо. Ці фунгіциди змішали з 5ОНІ-фунгіцидами для забезпечення широкого спектру боротьби з хворобами. Фунгіциди на основі ціаноакрилату відомі своїм унікальним механізмом дії та селективною дією щодо грибків. Фенамакрил - це ціаноакрилатний фунгіцид, який допомагає у боротьбі з конкретними захворюваннями рослин.
У СМ105766927А описані комбінації ціаноакрилатного фунгіциду з біксафеном. У
СМ1027715028 описані комбінації ціаноакрилатного фунгіциду з такими фунгіцидами, як ізопіразам.
У цій галузі існує додаткова потреба у створенні комбінацій, які дозволять здійснювати боротьбу з більш широким спектром хвороб рослин. Через зменшення стійкості культур застосовують знижені значення робочої концентрації, і все частіше спостерігається опір, тому існує потреба в створенні комбінації активних речовин, що забезпечує боротьбу з більш широким спектром хвороб, яка поєднує лікувальні та профілактичні активні речовини й застосовується в менших дозах.
Отже, варіанти втілення цього винаходу можуть дозволити вирішити одну або більше з вищезазначених проблем.
Одна або більше переваг цього винаходу
Таким чином, у варіантах втілення цього винаходу можуть бути запропоновані фунгіцидні комбінації, які мають підвищену ефективність у порівнянні з усіма окремо використовуваними фунгіцидами.
Ще одне завдання цього винаходу полягає в створенні фунгіцидної комбінації, що викликає посилене позеленіння культур, відносно яких її застосовують.
Ще одне завдання цього винаходу полягає в створенні фунгіцидної комбінації, здатної забезпечити зниження частоти виникнення грибкових хвороб у культур, відносно яких її застосовують.
Іншим завданням цього винаходу є створення фунгіцидної комбінації, яка забезпечить підвищення врожайності культур, відносно яких її застосовують.
Деякі або всі ці та інші завдання цього винаходу можуть бути вирішені за рахунок застосування способу винаходу, описаного далі в цьому документі.
Суть винаходу
Таким чином, в одному аспекті цього винаходу може бути запропонована фунгіцидна комбінація, що містить бензовіндифлупір і фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію.
Згідно з іншим аспектом цього винаходу може бути запропонована фунгіцидна комбінація, яка містить бензовіндифлупір; і фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і принаймні ще один фунгіцид.
Згідно з іншим аспектом цього винаходу можуть бути запропоновані композиції, які містять бензовіндифлупір; і бензамакрил або фенамакрил або їх комбінацію.
Згідно з іншим аспектом цього винаходу можуть бути запропоновані композиції, які містять бензовіндифлупір; і бензамакрил або фенамакрил або їх комбінацію; і принаймні ще один фунгіцид.
Згідно з іншим аспектом цього винаходу може бути запропонований спосіб протидії резистентності з використанням комбінації, яка містить бензовіндифлупір; і бензамакрил або фенамакрил або їх комбінацію. 60 Згідно з іншим аспектом цього винаходу може бути запропонований спосіб боротьби з грибковими хворобами або їх профілактики, який включає застосування в локусі рослини комбінації, яка містить бензовіндифлупір; і бензамакрил або фенамакрил або їх комбінацію.
Докладний опис
Термін "боротьба з хворобами", що використовується в цьому документі, означає боротьбу з хворобами й профілактику хвороб. Ефекти цієї боротьби включають усі відхилення від природного розвитку, наприклад, загибель, затримку розвитку, спад грибкової хвороби. Термін "рослини" означає всі фізичні частини рослини, включно з насінням, розсадою, саджанцями, корінням, бульбами, стовбуром, стеблами, листями й плодами. Термін "локус" рослини, що використовується в цьому документі, призначений для зазначення місця вирощування рослин, в якому висівають матеріали для розмноження рослин, або в якому матеріали для розмноження рослин будуть поміщені в грунт. Термін "матеріал для розмноження рослин" означає частини рослини, що відносяться до розмноження, такі як насіння, матеріали для вегетативного розмноження, такі як живці або бульби, корені, плоди, бульби, цибулини, кореневища й частини рослин, пророщені рослини й молоді рослини, які підлягають пересаджуванню після пророщування або після виходу з грунту. Ці молоді рослини можуть бути захищені перед пересаджуванням у разі застосування повної або часткової обробки шляхом занурення. Термін "прийнятна з точки зору сільського господарства кількість активної речовини" відноситься до кількості активної речовини, яка призводить до виліковування або інгібування хвороби рослини, що потребує лікування, у кількості, що є не занадто токсичною для оброблюваної рослини.
Бензовіндифлупір має хімічну назву М-(1 85, 458)-9-(дихлорметилен)-1,2,3,4-тетрагідро-1,4- метанонафтален-5-іл|-3-(дифторметил)-1-метилпіразол-4-карбоксамід. Він відомий тим, що контролює широкий спектр грибкових хвороб у різних культур рослин.
Фенамакрил має хімічну назву етил (2Е/)-3З-аміно-2-ціано-3-фенілакрилат. Це ціаноакрилатний фунгіцид, який, як відомо, бореться з певними грибковими хворобами рослин, такими як фузаріоз. Бензамакрил має хімічну назву (Е/)-3-(бензил (метил) аміно|-2- ціаноакрилова кислота, і є ще одним ціаноакрилатним фунгіцидом. У публікації Моподепіс гезівїапсе Ю а пем/ Тпаїісіде, 5399-19, іп СіррегеїЇа 7еає (СНеп евї. аї. Ріапі Раїшоіоаду (2009) 58, 565-570) йдеться про відкриття п'яти нових ізолятів збудника фузаріозу, стійких до фенамакрилу. Тому існує потреба в протидії резистентності, що дозволить посилити боротьбу та знизити резистентність.
Було встановлено, що додавання до бензовіндифлупіру ціаноакрилатного фунгіциду, такого як фенамакрил або бензамакрил або їх комбінації, призводить до синергетичної дії з широким спектром. Несподівано було виявлено, що додавання бензовіндифлупіру до ціаноакрилатних фунгіцидів призвело до підвищення ефективності та несподіваного зменшення частоти виникнення грибкових хвороб, що спостерігається лише в разі застосування комбінації цих активних речовин. У прикладах буде продемонстровано, що синергетичний ефект цієї комбінації набагато перевершує ефект комбінацій попереднього рівня техніки.
Ці несподівані переваги комбінацій за цим винаходом не спостерігалися у тому випадку, коли в комбінації був відсутнім або бензовіндифлупір, або будь-який із ціаноакрилатних фунгіцидів, або коли бензовіндифлупір був замінений аналогічними сполуками. Отже, ці несподівані переваги комбінації за цим винаходом можуть бути пов'язані з синергізмом між двома активними сполуками або класами сполук за цим винаходом.
Таким чином, згідно з одним аспектом у цьому винаході запропонована фунгіцидна комбінація, яка містить: (а) бензовіндифлупір; і (Б) фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію.
Комбінація за цим винаходом може бути використана для боротьби з широким спектром захворювань рослин, таких як: Хвороби рису: пірикуляріоз (Мадпарогійе дгізеа), гельмінтоспоріозна плямистість листя (СоспіюБоЇш5 тіуареапи5), хвороба епідермісу (КПігосіопіа 5оїапі) і хвороба Баканає (Сірбегеїйа гціїКигої).
Хвороби пшениці: борошниста роса (Егузірпе дгатіпіх), червона фузаріозна гниль (Ризагійт дгатіпеагит, ЕР. амепасегит, Е. сиітогит, Місгодоопішт піма!е), іржа (Риссіпіа 5ійоптів, Р. дгатіпів5, Р. гесопайа), фузаріозна снігова пліснява (МісгопесігіеПа пімаІеє), тифульоз (Турпша 5р.), пильна сажка (О5іШадо ігййсі) тверда сажка (Тійейцйа сагіеї), зональна плямистість (РзейдосегсозрогейПа Пегроїгіспоїде5), плямистість листя (Мусозрпаєгеїа дгатіпісоїа), септоріоз колоскової луски пшениці (2їадопозрога подогит), септоріоз і жовта плямистість (Ругепорпога
Тийісі-терепії5).
Хвороби ячменю: борошниста роса (Егузірпе дгатіпів), фузаріоз (Ризагішт дгатіпеагит, Р. амепасегит, ЕР. ситогит, Місгодоспішт пімаїІе), іржа (Риссіпіа в5ігійопгтів, Р. дгатіпів, Р. погаеї), бо пильна сажка (О5Шадо пида), ринхоспорозна плямистість (Кпупспозрогішт зесаїї5), сітчаста плямистість (Ругепорпога їеге5), гельмінтоспоріоз коренів (СоспіїобоЇїШ5 заїїми5), смугастість листя (Ругепорпога дгатіпеа) і ризоктоніоз або чорна ніжка (КПі2осіопіа 5о01апі).
Хвороби кукурудзи: сажка (О5Шадо тауаі5), бура плямистість листя або плодів (СоспіїоБоЇй5
Пеїегозігорпи5), мідна плямистість (сіоеосегсозрога 5огопі), південна іржа (Риссіпіа роїузога), сіра плямистість листя (Сегсозрога 7еае-тауаі5), біла плямистість (Рпаеозрпаєгіа тудів і/або
Раповеа апапаїів) і ризоктоніоз або чорна ніжка (Кпі2осіопіа 5о0іапі).
Хвороби цитрусових: меланоз (Оіарогійе сійгі), парша (ЕІбіпое Там/сейі), плісенева гниль (РепісшШіит аідйакшт, Р. йаїсит) і бура гниль (Рпуїорпїнога рагазійса, Рпуїорпштога сігорпіпога).
Хвороби яблуні: сіра гниль (Мопійпіа тай), рак плодових дерев (Маїза сегазрегта), борошниста роса (Родозрпаєга Іеисоїгіспа), альтернаріоз (патотип Айегпагіа анегпага арріє), парші (Мепішгіа іпаєдпаїї5), борошниста роса, гірка гниль плодів (СоїІейфїгіспит асшайкшт), гниль кореневої шийки (Рпуїорійога сасіогит), плямистість (Оіріосагроп таї) і кільцева гниль (Вогуозрпавєгіа регепдегіапа).
Хвороби груші: парші (Мепіигіа пазхпісоїа, М. рігіпа), борошниста роса, чорна плямистість (патотип груші піщаної АКегпагіа акегпагє), іржа (сутпозрогапдішт пагаєапит) і фітофторозна плодова гниль (Рпуїорпйога сасіогит).
Хвороби персика: бура гниль (Мопіїйпіа їисіісоіа)», борошниста роса, парші (Сіадозрогійт сагрорпіїшт) і меланоз листя і пагонів (Рпоторзвів 5р.).
Хвороби винограду: антракноз (ЕІбіпое атреїїпа), гломерелізна гниль ягід (СІотегеїйа сіпдшіаса), борошниста роса (Опсіпиіа песайог), іржа (РпаКорзога атреїпорбвідібє), чорна гниль (Спиідпагаїйа БіадмеїЇїї), ботритіоз і несправжня борошниста роса (Ріазторага мійісоїа).
Хвороби японської хурми: антракноз (Сіоеозрогішт КакКі) і плямистість листя (Сегсо5рога
Какі, МусозрпаєтейЇа пажмає).
Хвороби гарбуза: антракноз (СоїПейфїігіспит Іадепагішт), борошниста роса (5рпаеєегоїпеса
ТчІїдіпеа), чорна мікосферелізна гниль (МусозрпаєгеПа теїопівз), фузаріозний вілт (Ризагійт охузрогит), несправжня борошниста роса (Рзхейдорегопозрога сибрепбзів), фітофторозна гниль (Рпуюрпйтога 5р.) і в'янення й вилягання сходів (Руїйішт 5р.).
Хвороби томата: рання гниль (АКегпагіа 5о0іІапі), кладоспоріоз (Сіадозрогішт їшмит) і фітофтороз (Рпуїорпїпога іптевіапв).
Зо Хвороби баклажанів: бура плямистість (Рпоторвзі5 мехап5) і борошниста роса (Егузірпе сіспогасеагит). Хвороби хрестоцвітних овочів: альтернаріоз (АКМегпагіа |аропіса), біла плямистість (Сегсо5рогеїЇІа бгазвісав), кіла (Ріазтодіорнпога Бгазвісає) і несправжня борошниста роса (Регопозрога рагазійіса).
Хвороби цибулі: іржа (Риссіпіа аїїйй) і несправжня борошниста роса (Регопозрога аевігисіог).
Хвороби сої: пурпурна плямистість насіння (Сегсозрога Кікиспії), сфацеломна парша (ЕїІ5іпое діусіпе5), гниль бобів і стебел (Оіарогійе рпазеоЇогит маг, 5о0|іає), бурий плямистий септоріоз (Зеріогіа діусіпе5), селенофомозна плямистість (Сегсозрога 5о)іпа), іржа (РіакКорзога распупігі), жовта іржа, бура гниль стебел (Рпуїорпїнога з5о)іає) і ризоктоніоз або чорна ніжка (КПігосіопіа зоїапі).
Хвороби квасолі: антракноз (СоПейфоїгіспит Іпаетійпіапит). Хвороби арахісу: плямистість листя (Сегсозрога регзопаїа), бура плямистість листя (Сегсо5рога агаспідісоіа) і південна склероціальна гниль (ЗсіІегоїшт гоїбії).
Хвороби городнього гороху: борошниста роса (Егузірпе різі) і коренева гниль (Ризагішт 5оїЇапі ї. р. ріві).
Хвороби картоплі: рання гниль (АКегпагіа 5оїІапі), фітофтороз (Рпуорпїйога іпіевіапв), рожева гниль (Рпуїорпїпога егуїйпгозеріїса) і порошисті парші (Зропдоз5рога з5!,ибіегтапеап ї. 5р. зиБіє!тапеа).
Хвороби полуниці: борошниста роса (Зрпаєгоїпеса питиїї) і антракноз (сСіотегеїа сіпошаца).
Хвороби чаю: масляниста плямистість (Ехобабвідіцт гейсиіагшт), білі парші (ЕїІбіпое
Іеисозріїа), сіра плямистість листя (РезіаІойорвіз 5р.) і антракноз (СоПефоїгіспит (пеае-5іпепвів).
Хвороби тютюну: бура плямистість (АКегппагіа Іопдіре5), борошниста роса (Егузірпе сіспогасеагит), антракноз (СоПейїгіспит їабасит), несправжня борошниста роса (Регопо5рога
Іарасіпа) і фітофтороз тютюну (Рпуїорпїнога пісойапає).
Хвороби ріпаку: пріль (Зсіегоїїпіа 5сІегоїогит) і ризоктоніоз або чорна ніжка (КПпі2осіопіа 5зоЇапі). Хвороби бавовни: ризоктоніоз або чорна ніжка (КПігосіопіа 5оїапі).
Хвороби цукрового буряку: церкоспоріозна плямистість листя (Сегсозрога бБеїісоїа), ушкодження листя (Тпапагерпоги5 сиситегі5), коренева гниль (Тпапагерпоги5 сиситегів) і коренева гниль Арпапоітусез (Арпапотусез соспПііоідев).
Хвороби троянди: чорна плямистість (Оіріосагроп гозає), борошниста роса (Зрпаєегоїпеса бо раппоза) і несправжня борошниста роса (Регопозрога 5рагза). Хвороби хризантем та айстрових рослин: несправжня борошниста роса (Вгетіа Іасішсає), ушкодження листя (Зеріогіа спгузапіпеті-іпаїсі) і біла іржа (Риссіпіа погіапа).
Хвороби різних груп: хвороби, викликані Руїйішт 5рр. (Рушйішт арпапідегтаїшт, Руішт дерагапит, Руїпішт дгатіпісоїа, Руїпічт ігедшагв, Руїпічт штит), сіра цвіль (Воїгуїі5 сіпегеа) і пріль Зсіегоїіпіа (5сіІегоїіпіа зсіегоїогит).
Хвороба японської редьки: альтернаріозна плямистість листя (Акегпагіа Бгазв5ісісоїа).
Хвороби газонної трави: доларова плямистість (Зсіегоїїпіа потеосагра), а також бурий ризоктоніоз і великий ризоктоніоз (КПі2осіопіа 501апі).
Хвороба банана: чорна сігатока (Мусозрпаєгеїйа йепвіб), жовта сігатока (Мусозрпаєгеїа тивісо|а).
Хвороба соняшнику: несправжня борошниста роса (Ріазторага Наї!5іедії).
Хвороби насіння або хвороби на ранніх стадіях росту різних рослин викликають Азрегдйив 5рр., Репісіїййшт врр., Ризалит врр., сіррегеїІа 5рр., Тісодепта зрр., Тпієіаміорві5 зрр., Впігорив 5рр., Мисог врр., Сопісіит 5рр., Рпота 5рр., Апігосіопіа 5рр. і Оіріодіа 5рр.
Вірусні хвороби різних рослин викликають РоїЇутіха 5рр. або ОіІрідішт 5рр. тощо.
Комбінації та/або композиції за цим винаходом можуть бути використані на сільськогосподарських землях, таких як поля, рисові плантації, газони й сади, або на землях несільськогосподарського призначення. Цей винахід може бути використаний для боротьби з хворобами сільськогосподарських угідь для культивування рослин із забезпеченням відсутності будь-якої фітотоксичності для рослини.
Приклади сільськогосподарських культур, щодо яких можуть бути використані композиції за цим винаходом, включають, серед іншого, кукурудзу, рис, пшеницю, ячмінь, жито, овес, сорго, бавовну, сою, арахіс, гречку, буряк, ріпак, соняшник, цукрову тростину, тютюн тощо; овочі: пасльонові овочі, такі як баклажан, томат, солодкий перець, перець, картопля тощо, баштанні культури, такі як огірок, гарбуз, кабачки, кавун, диня, патисон тощо, хрестоцвіті овочі, такі як редька, біла ріпа, хрін, кольрабі, китайська капуста, капуста, гірчиця сарептська, броколі, цвітна капуста тощо, складноцвіті овочі, такі як лопух, хризантема, артишок, салат тощо, лілійні овочі, такі як зелена цибуля, цибуля, часник і спаржа; цибулинні овочі, такі як морква, петрушка, селера, пастернак тощо, хеноподієві овочі, такі як шпинат, листовий буряк тощо, подібні до м'яти овочі, такі як періла багаторічна, м'ята, базилік тощо, полуниця, солодка картопля, діоскорея японська, колоказія тощо, квіти, декоративно-листяні рослини, газонні трави, фрукти: зерняткові культури, такі як яблуня, груша, айва тощо, зерняткові м'ясисті фрукти, такі як персик, слива, нектарин, африканська слива, вишневі фрукти, абрикос, слива домашня тощо, цитрусові фрукти, такі як апельсин, лимон, лайм, грейпфрут тощо, горіхи, такі як каштани, волоські горіхи, лісові горіхи, мигдаль, фісташки, горіхи кеш'ю, горіхи макадамія тощо, ягоди, такі як чорниця, журавлина, ожина, малина тощо, виноград, хурма, олива, слива, банан, кавове дерево, фінікова пальма, кокос тощо, дерева, що не належать до плодових дерев; чай, шовковиця, квіткова рослина, дерева, такі як ясен, береза, кизил, евкаліпт, гінкго білоба, бузок, клен, дуб, тополя, багряник, амброве дерево, платан, дзельква, японська туя, ялиця, канадська ялина, ялівець сосна, ялина й тис тощо.
В одному варіанті втілення комбінації за цим винаходом можуть бути змішані у співвідношенні (1-80): (1-80).
В одному варіанті втілення загальна кількість бензовіндифлупіру в композиції зазвичай може знаходитися в діапазоні від 0,1 до 99 мас. 95, переважно від 0,2 до 90 мас. 95. Загальна кількість фенамакрилу в композиції може знаходитися в діапазоні від 0,1 до 99 масб. 95.
Альтернативно, загальна кількість бензамакрилу в композиції може знаходитися в діапазоні від 0,1 до 99 мас. 95 композиції.
В одному варіанті втілення складові комбінації за цим винаходом можуть бути змішані в резервуарі й розпилені в локусі інфікування або альтернативно можуть бути змішані з поверхнево-активними речовинами й потім розпилені.
В одному варіанті втілення складові комбінації за цим винаходом можуть бути використані для позакореневого нанесення, розпорошення або внесення для застосування щодо матеріалів для розмноження рослин.
В одному варіанті втілення комбінації за цим винаходом зазвичай можуть бути отримані шляхом змішування активних речовин у композицію з інертним носієм і додавання поверхнево- активних речовин та інших допоміжних речовин та носіїв за необхідності, у результаті чого отримують тверді або рідкі препарати, включаючи, серед іншого, порошки, що змочуються, гранули, пилоподібні препарати, розчинні (рідкі) концентрати, концентрати суспензій, емульсію типу "олія у воді", емульсію типу "вода в олії", концентрати емульсії, капсульні суспензії, 2С- 60 сполуки, олійні дисперсії або інші відомі типи препаратів. Комбінація також може бути використана для обробки матеріалу для розмноження рослин, такого як насіння тощо.
Приклади твердого носія, використовуваного в препараті, включають порошки або гранули, такі як мінерали, наприклад каолінова глина, атапульгітова глина, бентоніт, монтморилоніт, кисла біла глина, пірофіліт, тальк, діатоміт і кальцит; натуральні органічні матеріали, такі як порошок із кукурудзяного качана й порошок із лушпиння волоського горіха; синтетичні органічні матеріали, такі як сечовина; солі, такі як карбонат кальцію й сульфат амонію; синтетичні неорганічні матеріали, такі як синтетичний гідратований оксид кремнію; і, як рідкий носій, ароматичні вуглеводні, такі як ксилол, алкілбензол і метилнафталін; спирти, такі як 2-пропанол, етиленгліколь, пропіленгліколь і моноетиловий етер етиленгліколю; кетони, такі як ацетон, циклогексанон та ізофорон; рослинна олія, така як соєва олія й бавовняна олія; нафтові аліфатичні вуглеводні, естери, диметилсульфоксид, ацетонітрил і вода.
Приклади поверхнево-активної речовини включають аніонні поверхнево-активні речовини, такі як солі складних алкілсоульфатних естерів, алкіларилсульфонатні солі, діалкілсульфосукцинатні солі, солі фосфатних поліоксіетиленалкіларильних естерів, лігносульфонатні солі й поліконденсати нафталінсульфонатів із формальдегідом; і неїонні поверхнево-активні речовини, такі як поліоксіетиленалкіларильні етери, блок-співполімери поліоксіетилену з алкілполіоксипропіленом і естери сорбіту й жирних кислот, а також катіонні поверхнево-активні речовини, такі як алкілтриметиламонієві солі.
Приклади інших допоміжних речовин препарату включають водорозчинні полімери, такі як полівініловий спирт і полівінілпіролідон, полісахариди, такі як аравійська камедь, альгінова кислота і її сіль, СМС (карбоксиметилцелюлоза), ксантанова камедь, неорганічні матеріали, такі як алюмосилікат магнію й алюмозоль, консерванти, барвники й стабілізатори, такі як РАР (ізопропіл кислої солі фосфорної кислоти) і ВНТ (бутилгідрокситолуол).
В одному аспекті в цьому винаході може бути запропонована комбінація, яка містить: (а) бензовіндифлупір; (Б) фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і (с) принаймні ще одну агрохімічну речовину.
В одному варіанті втілення вказана принаймні одна інша агрохімічна речовина може бути вибрана з фунгіциду, інсектициду, гербіциду, біоциду, регулятора росту рослин, активатора
Зо рослин, добрив тощо.
В одному варіанті втілення вказана принаймні одна інша агрохімічна речовина є фунгіцидом.
У переважному варіанті втілення фунгіцид може бути системним або контактним фунгіцидом.
В одному варіанті втілення необов'язковий третій фунгіцид може бути вибраний із морфолінових фунгіцидів, триазолових фунгіцидів, ациламінокислотних фунгіцидів, анілідних фунгіцидів, Ффунгіцидів-антибіотиків, стробілуринових фунгіцидів, ароматичних фунгіцидів, миш'яковмісних фунгіцидів, арилфенілкетонових фунгіцидів, бензимідазолових фунгіцидів, фунгіцидів на основі попередників бензимідазолу, бензотіазолових фунгіцидів, фунгіцидів на основі дифенілу з містковими зв'язками, карбаматних фунгіцидів, коназолових фунгіцидів, мідьвмісних фунгіцидів, дикарбоксимідних фунгіцидів, динітрофенолових фунгіцидів, дитіокарбаматних фунгіцидів, дитіоланових фунгіцидів, гідразидних фунгіцидів, імідазолових фунгіцидів, неорганічних фунгіцидів, фосфорорганічних фунгіцидів, оловоорганічних фунгіцидів, оксатиїнових фунгіцидів, оксазолових фунгіцидів, піримідинових фунгіцидів, пірольних фунгіцидів, хінолінових фунгіцидів, хінонових фунгіцидів, хіноксалінових фунгіцидів, тіадіазолових фунгіцидів, тіазолових фунгіцидів, тіазолідинових фунгіцидів, тіокарбаматних фунгіцидів, тіофенових фунгіцидів, триазинових фунгіцидів, триазолопіримідинових фунгіцидів, сечовинних фунгіцидів, цинкових фунгіцидів, некласифікованих фунгіцидів та їх сумішей.
В одному варіанті втілення у цьому винаході може бути запропонована комбінація, яка містить бензовіндифлупір; фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і принаймні триазоловий фунгіцид.
В одному варіанті втілення комбінація за цим винаходом може містити бензовіндифлупір; фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і принаймні стробілуриновий фунгіцид.
В одному варіанті втілення комбінація за цим винаходом може містити бензовіндифлупір; фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і принаймні бензимідазоловий фунгіцид.
В одному варіанті втілення комбінація за цим винаходом може містити бензовіндифлупір; фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і неорганічний фунгіцид.
Кожен аспект, описаний у цьому документі, може мати один або більше варіантів втілення.
У кожному з цих варіантів втілення, крім бензовіндифлупіру та фенамакрилу або бо бензамакрилу або їх комбінації, варіанти втілення можуть включати переважний третій фунгіцид згідно з цим винаходом.
Кожен з варіантів втілення, описаний далі в цьому документі, може застосовуватися до одного або всіх аспектів, представлених в іншій частині опису. Ці варіанти втілення слід розглядати як переважні ознаки одного або всіх аспектів, описаних у цьому документі вище.
Кожен з варіантів втілення, описаний у цьому документі далі, стосується кожного з аспектів, описаних окремо вище.
У варіанті втілення у цьому винаході пропонуються переважні комбінації, композиції та способи. У представлених тут варіантах втілення описано кращі варіанти втілення усіх із цих можливих комбінацій, композицій та способів винаходу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою морфоліновий фунгіцид, вибраний з альдиморфу, бензаморфу, карбаморфу, диметоморфу, додеморфу, фенпропіморфу, флуморфу або тридеморфу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою триазоловий фунгіцид, вибраний з амісульброму, бітертанолу, флуотримазолу, триазбутилу, азаконазолу, бромуконазолу, ципроконазолу, диклобутразолу, дифеноконазолу, диніконазолу, диніконазолу-М, епоксиконазолу, етаконазолу, фенбуконазолу, флуквінконазолу, флусилазолу, флутріафолу, фурконазолу, фурконазолу-цис, гексаконазолу, хуанджунзуо, імібенконазолу, іпконазолу, метконазолу, міклобутанілу, пенконазолу, пропіконазолу, протіоконазолу, хінконазолу, симеконазолу, тебуконазолу, тетраконазолу, тріадимефону, тріадименолу, тритиконазолу, уніконазолу або уніконазолу-П.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою ациламінокислотний фунгіцид, вибраний із беналаксилу, беналаксилу-М, фуралаксилу, металаксилу, металаксилу-М, пефуразоату або валіфеналату.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою анілідний фунгіцид, вибраний із беналаксилу, беналаксилу-М, біксафену, боскаліду, карбоксину, фенгексаміду, флуксапіроксаду, ізотіанілу, металаксилу, металаксилу-М, метсульфоваксу, офураку, оксадиксилу, оксикарбоксину, пенфлуфену, піракарболіду, піразифлуміду, седаксану, тифлузаміду, тіадинілу або вангарду.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою фунгіцид-антибіотик, вибраний з
Зо ауреофунгіну, бластицидину-5, циклогексиміду, фенпікоксаміду, гризеофульвіну, казугаміцину, мороксидину, натаміцину, поліоксинів, поліоксориму, стрептоміцину або валідаміцину.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою стробілуриновий фунгіцид, вибраний із флуоксастробіну, мандестробіну, пірибенкарбу, азоксистробіну, біфуджунжі, кумоксистробіну, еноксастробіну, флуфеноксистробіну, ютаксіангюнжі, пікоксистробіну, піраоксистробіну, піраклостробіну, піраметостробіну, триклопірикарбу, димоксистробіну, фенамінстробіну, метоміностробіну, орисастробіну, крезоксимметилу або трифлоксистробіну.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою ароматичний фунгіцид, вибраний із біфенілу, хлординітронафталенів, хлорнебу, хлорталонілу, крезолу, диклорану, фенджунтонгу, гексахлорбензолу, пентахлорфенолу, квінтозену, пентахлорфенату натрію, текназену, тіоціанатодинітробензолів або трихлортринітробензолів.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою миш'яковий фунгіцид, вибраний з азомату або урбациду.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою арилфенілкетоновий фунгіцид, вибраний із метрафенону або піріофенону.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою бензимідазоловий фунгіцид, вибраний з ельбендазолу, беномілу, карбендазиму, хлорфеназолу, ципендазолу, дебакарбу, фуберидазолу, мекарбінзиду, рабензазолу або тіабендазолу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою фунгіцид на основі попередника бензимідазолу, вибраний із фурофанату, тіофанату або тіофанатметилу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою бензотіазоловий фунгіцид, вибраний із бенталурону, бентіавалікарбу, бентіазолу, хлобентіазону, дихлобентизоксу або пробеназолу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою фунгіцид на основі дифенілу з містковими зв'язками, вибраний із бітіонолу, дихлорофену, дифеніламіну, гексахлорофену та паринолу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою карбаматний фунгіцид, вибраний із бентіавалікарбу, фурофанату, йодокарбу, іпровалікарбу, пікарбутразоксу, пропамокарбу, пірибенкарбу, тіофанату, тіофанатметилу, толпрокарбу, альбендазолу, беномілу, карбендазиму, ципендазолу, дебакарбу, мекарбінзиду, діетофенкарбу, піраклостробіну, 60 піраметостробіну та триклопірикарбу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою коназоловий фунгіцид, вибраний із клімбазолу, клотримазолу, імазалілу, окспоконазолу, прохлоразу, трилфумізолу, азаконазолу, бромуконазолу, ципроконазолу, диклобутразолу, дифеноконазолу, диніконазолу, диніконазолу-
М, епоксиконазолу, етаконазолу, фенбуконазолу, флуквінконазолу, флусилазолу, флутріафолу, фурконазолу, фурконазолу-цис, гексаконазолу, імібенконазолу, іпконазолу, іпфентрифлуконазолу, мефентрифлуконазолу, метконазолу, міклобутанілу, пенконазолу, пропіконазолу, протіоконазолу, хінконазолу, симеконазолу, тебуконазолу, тетраконазолу, тріадимефону, тріадименолу, тритиконазолу, уніконазолу або уніконазолу-П.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою мідьвмісний фунгіцид, вибраний з аципетакс-міді, дигідроксокарбонату міді, основного сульфату міді, бордоської суміші, бургундської суміші, суміші Чешунта, ацетату міді, гідроксиду міді, нафтенату міді, олеату міді, оксихлориду міді, силікату міді, сульфату міді, цинково-мідного хромату, куфранебу, купробаму, оксиду міді, манкоперу, оксину міді, сайсентонгу або тіодіазолу міді.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою дикарбоксимідний фунгіцид, вибраний із фамоксадону, фторіміду, хлозолінату, дихлозоліну, іпродіону, ізоваледіону, міклозоліну, процимідону, вінклозоліну, каптафолу, каптану, диталімфосу, фольпету або тіохлорфенфіму.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою динітрофенольний фунгіцид, вибраний із бінапакрилу, динобутону, динокапу, динокапу-4, динокапу-б6, мептилдинокапу, диноктону, динопентону, диносульфону, динотербону або ОМОС.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою дитіокарбаматний фунгіцид, вибраний із групи, що складається з амобаму, азомату, азитираму, карбаморфу, куфранебу, купробаму, дисульфіраму, фербаму, метаму, набаму, текораму, тираму, урбациду, цираму, дазомету, етему, мілнебу, манкоперу, манкоцебу, манебу, метираму, полікарбамату, пропінебу або цинебу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою дитіолановий фунгіцид, вибраний з ізопротіолану або сайюнмао.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою гідразидний фунгіцид, вибраний із бенхіноксу або сайюнмао.
Зо В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою імідазольний фунгіцид, вибраний із ціазофаміду, фенамідону, фенапанілу, гліодину, іпродіону, ізоваледіону, пефуразоату, триазоксиду, клімбазолу, клотримазолу, імазалілу, окспоконазолу, прохлоразу або трифлумізолу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою неорганічний фунгіцид, вибраний з азиду калію, тіоціанату калію, азиду натрію, сірки, хлориду ртуті, оксиду ртуті, хлористої ртуті, броміду (3-етоксипропіл)ртуті, ацетату етилртуті, броміду етилртуті, хлориду етилртуті, 2,3- дигідроксипропіл меркаптиду етилртуті, фосфату етилртуті, М-(етилртуть)-п- толуолсульфонаміду, гідраргафену, хлориду 2-метоксіетилртуті, бензоату метилртуті, диціандіаміду метилртуті, пентахлорфеноксиду метилртуті, 8-фенілртутьоксихіноліну, фенілртутьсечовини, ацетату фенілртуті, хлориду фенілртуті, фенілртутного похідного пірокатехолу, нітрату фенілртуті, саліцилату фенілртуті, тіомерсалу або ацетату толілртуті.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою фосфорорганічний фунгіцид, вибраний з ампропілфосу, диталімфосу, ЕВР, едифенфосу, фосетилу, гексилтіофосу, інезину, іпробенфосу, ізопамфосу, кежунліну, фосдифену, піразофосу, толклофосметилу або тріаміфосу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою оловоорганічний фунгіцид, вибраний із декафентину, фентину або трибутилтину оксиду.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою оксатиїновий фунгіцид, вибраний із карбоксину або оксикарбоксину.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою оксазоловий фунгіцид, вибраний із хлозолінату, дихлозоліну, дразоксолону, фамоксадону, гімексазолу, метазоксолону, міклозоліну, оксадиксилу, оксатіапіпроліну, пірисоксазолу або вінклозоліну.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою піримідиновий фунгіцид, вибраний із бупіримату, дифлуметориму, диметиримолу, етиримолу, фенаримолу, феримзону, нуаримолу, тріаримолу, ципродинілу, мепаніпіриму або піриметанілу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою пірольний фунгіцид, вибраний із диметахлону, фенпіклонілу, флудіоксонілу або фторіміду.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою хіноліновий фунгіцид, вибраний з етоксихіну, галакринату, 8-гідроксихіноліну сульфату, іпфлуфенохіну, хінацетолу, хінофумеліну, 60 хіноксифену або тебуфлохіну.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою хіноновий фунгіцид, вибраний із хлоранілу, дихлону або діатіанону.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою хіноксаліновий фунгіцид, вибраний із хінометіонату, хлорхіноксу або тіохіноксу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою тіадіазоловий фунгіцид, вибраний з етридіазолу, сайсентонгу, тіодіазолу міді або тіазолу цинку.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою тіазоловий фунгіцид, вибраний із дихлобентіазоксу, етабоксаму, ізотіанілу, метсульфоваксу, октилінону, оксатіапіпроліну, тіабендазолу або тифлузаміду.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою тіазолідиновий фунгіцид, вибраний із флутіанілу або тіадифтору.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою тіокарбаматний фунгіцид, вибраний із метасульфокарбу або протіокарбу.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою тіофеновий фунгіцид, вибраний з етабоксаму, ізофетаміду або силтіофаму.
В одному варіанті втілення третім фунгіцидом є анілазин.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою триазолопіримідиновий фунгіцид, вибраний з аметоктрадину.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою сечовинний фунгіцид, вибраний із бенталурону, пенцикурону або хіназаміду.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою фунгіцид на основі цинку, вибраний з аципетакс-цинку, цинково-мідного хромату, куфранебу, манкоцебу, метираму, полікарбамату, поліоксорим-цинку, пропінебу, нафтенату цинку, тіазолу цинку, трихлорфенату цинку, цинебу або цираму.
В одному варіанті втілення третій фунгіцид являє собою некласифікований фунгіцид, вибраний з ацибензолару, аципетаксу, алілового спирту, хлориду бензалконію, бетоксазину, бромталонілу, хітозану, хлорпікрину, ОВСР, дегідрооцтової кислоти, дикломезину, діетилового пірокарбонату, дипіметитрону, етиліцину, фенаміносульфу, фенітропану, фенпропідину, формальдегіду, фурфуралу, гексахлорбутадієну, метилізотіоціанату, нітростиролу, нітротал-
Зо ізопропілу, ОСН, пентахлорфеніллаурату, 2-фенілфенолу, фталіду, піпераліну, пропамідину, прохіназиду, пірохілону, о-фенілфеноксиду натрію, спіроксаміну, сультропену, тиціофену або трициклазолу.
В одному аспекті в цьому винаході може бути запропонована композиція, яка містить: (а) бензовіндифлупір; і (5) фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію.
В одному аспекті в цьому винаході може бути запропонована композиція, яка містить: (а) бензовіндифлупір; (б) фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і (с) принаймні ще один активний агрохімічний інгредієнт.
Третій активний інгредієнт згідно з цим варіантом втілення може бути вибраний відповідно до того, як зазначено у попередньому аспекті винаходу.
В одному варіанті втілення вказана принаймні одна інша агрохімічна речовина може бути вибрана з фунгіциду, інсектициду, гербіциду, біоциду, регулятора росту рослин, активатора рослин, добрив тощо.
В одному варіанті втілення вказана принаймні одна інша агрохімічна речовина є фунгіцидом.
У переважному варіанті втілення фунгіцид може бути системним або контактним фунгіцидом.
В одному варіанті втілення необов'язковий третій фунгіцид може бути вибраний із морфолінових фунгіцидів, триазолових фунгіцидів, ациламінокислотних фунгіцидів, анілідних фунгіцидів, Ффунгіцидів-антибіотиків, стробілуринових фунгіцидів, ароматичних фунгіцидів, миш'яковмісних фунгіцидів, арилфенілкетонових фунгіцидів, бензимідазолових фунгіцидів, фунгіцидів на основі попередників бензимідазолу, бензотіазолових фунгіцидів, фунгіцидів на основі дифенілу з містковими зв'язками, карбаматних фунгіцидів, коназолових фунгіцидів, мідьвмісних фунгіцидів, дикарбоксимідних фунгіцидів, динітрофенолових фунгіцидів, дитіокарбаматних фунгіцидів, дитіоланових фунгіцидів, гідразидних фунгіцидів, імідазолових фунгіцидів, неорганічних фунгіцидів, фосфорорганічних фунгіцидів, оловоорганічних фунгіцидів, оксатиїнових фунгіцидів, оксазолових фунгіцидів, піримідинових фунгіцидів, пірольних фунгіцидів, хінолінових фунгіцидів, хінонових фунгіцидів, хіноксалінових фунгіцидів, бо тіадіазолових фунгіцидів, тіазолових фунгіцидів, тіазолідинових фунгіцидів, тіокарбаматних фунгіцидів, тіофенових фунгіцидів, триазинових фунгіцидів, триазолопіримідинових фунгіцидів, сечовинних фунгіцидів, цинкових фунгіцидів, некласифікованих фунгіцидів та їх сумішей.
В одному варіанті втілення в цьому винаході може бути запропонована композиція, яка містить бензовіндифлупір; фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і принаймні триазоловий фунгіцид.
В одному варіанті втілення в цьому винаході може бути запропонована композиція, яка містить бензовіндифлупір; фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і принаймні стробілуриновий фунгіцид.
В одному варіанті втілення в цьому винаході може бути запропонована композиція, яка містить бензовіндифлупір; фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і принаймні бензимідазоловий фунгіцид.
В одному аспекті в цьому винаході може бути запропоновано спосіб боротьби з грибковими хворобами рослин, причому вказаний спосіб включає нанесення на локус рослин агрохімічно прийнятної кількості комбінації або композиції, що містить: (а) бензовіндифлупір; і (Б) фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію.
Як було зазначено раніше, у передньому рівні техніки спостерігався значний розвиток резистентності до фенамакрилу, особливо в таких культурах, як пшениця. Отже, цей винахід спрямовано на вирішення цієї проблеми.
Таким чином, в одному аспекті в цьому винаході може бути запропонований спосіб протидії резистентності, який включає використання в локусі інфекції комбінації, яка містить, бензовіндифлупір і фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію.
В одному варіанті втілення в цьому винаході може бути запропонований спосіб протидії резистентності грибків, причому вказаний спосіб включає використання в локусі рослини комбінації, яка містить, бензовіндифлупір і фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію.
Комбінації за цим винаходом можуть пропонувати на ринку як композицію-готову суміш або набір компонентів, окремі активні речовини якого можна змішувати перед розпиленням.
Альтернативно цей набір компонентів може містити бензовіндифлупір і фенамакрил або бензамакрил або їх попередньо змішану комбінацію, а необов'язкову третю активну речовину
Зо можуть змішувати з допоміжною речовиною в резервуарі перед розпиленням.
Таким чином, в одному аспекті в цьому винаході запропоновано набір, що складається з фунгіцидної комбінації, яка містить бензовіндифлупір; і фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію.
В іншому аспекті в цьому винаході запропоновано набір, що складається з фунгіцидної комбінації, яка містить бензовіндифлупір; фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і третій фунгіцид, вибраний із морфолінових фунгіцидів, триазолових фунгіцидів, ациламінокислотних фунгіцидів, анілідних фунгіцидів, фунгіцидів-антибіотиків, стробілуринових фунгіцидів, ароматичних фунгіцидів, миш'яковмісних фунгіцидів, арилфенілкетонових фунгіцидів, бензимідазолових фунгіцидів, фунгіцидів на основі попередників бензимідазолу, бензотіазолових фунгіцидів, фунгіцидів на основі дифенілу з містковими зв'язками, карбаматних фунгіцидів, коназолових фунгіцидів, мідьвмісних фунгіцидів, дикарбоксимідних фунгіцидів, динітрофенолових фунгіцидів, дитіокарбаматних фунгіцидів, дитіоланових фунгіцидів, гідразидних фунгіцидів, імідазолових фунгіцидів, неорганічних фунгіцидів, фосфорорганічних фунгіцидів, оловоорганічних фунгіцидів, оксатиїнових фунгіцидів, оксазолових фунгіцидів, піримідинових фунгіцидів, пірольних фунгіцидів, хінолінових фунгіцидів, хінонових фунгіцидів, хіноксалінових фунгіцидів, тіадіазолових фунгіцидів, тіазолових фунгіцидів, тіазолідинових фунгіцидів, тіокарбаматних фунгіцидів, тіофенових фунгіцидів, триазинових фунгіцидів, триазолопіримідинових фунгіцидів, сечовинних // фунгіцидів, цинкових / фунгіцидів, некласифікованих фунгіцидів та їх сумішей.
В іншому аспекті в цьому винаході запропоновано набір, що складається з фунгіцидної комбінації, яка містить бензовіндифлупір; фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і принаймні триазоловий фунгіцид.
В іншому аспекті в цьому винаході запропоновано набір, що складається з фунгіцидної комбінації, яка містить бензовіндифлупір; фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і принаймні стробілуриновий фунгіцид.
В іншому аспекті в цьому винаході запропоновано набір, що складається з фунгіцидної комбінації, яка містить бензовіндифлупір; фенамакрил або бензамакрил або їх комбінацію; і принаймні бензимідазоловий фунгіцид.
Композиція цього винаходу може бути застосована одночасно як суміш, змішана в бо резервуарі, або препарат, або може бути застосована послідовно. Нанесення на грунт може бути здійснене до появи рослин, перед посадкою або після посадки. Нанесення може бути здійснене у вигляді некореневого розпилення протягом різних проміжків часу під час розвитку культури, при цьому виконують одне або два нанесення на початку сходу або пізніше.
Композиції цього винаходу можуть бути застосовані до або після зараження грибками корисних рослин або їх матеріалу для розмноження.
Комбінація бензовіндифлупіру з фенамакрилом або бензамакрилом або їх комбінацією значно покращила боротьбу з хворобами рослин, а також підвищила врожайність і продемонструвала синергетичний ефект. Чим нижчими є показники суміші щодо боротьби з хворобами, тим більшими є додаткові переваги цього винаходу.
Цей винахід не обмежується описаними вище варіантами втілення та способами, а включає всі варіанти й способи, що входять у обсяг і відповідають ідеї цього винаходу.
Приклади
Очікувану фунгіцидну дію для цієї комбінації двох активних сполук можна обчислити відповідно до 5. К. СоЇБу ("СаЇІсшіайпуд бупегадівіс апа Апіадопівіс Незропбзе5 ої Негбрісіде Сотріпайопв", Меедз 1967, 15, 20-22):
Якщо "Х" - це ефективність за використання активної сполуки А за норми нанесення М г/га, - "у" - ефективність за використанні діючої речовини В за норми нанесення 71 г/га та ефективність за використання активних сполук А і В за норми нанесення п і п г/га, Х х У після чого визначаємо Е-Х я У
У цьому випадку ефективність визначається у 95; причому "0 90» означає ефективність, що відповідає ефективності контролю, тоді як ефективність "100 90» означає відсутність спостережуваної інфекції.
Якщо спостережувана фунгіцидна дія перевищує розраховане значення, дія комбінації є нададитивною, тобто присутній синергетичний ефект. У цьому випадку фактично спостережувана ефективність повинна перевищувати значення, розраховане за допомогою наведеної вище формули для очікуваної ефективності (Е).
Польові випробування комбінації за цим винаходом проводили на різних ділянках; і ефективність комбінації оцінювали щодо боротьби з фузаріозом пшениці. Експерименти проводили в декількох місцях та були розроблені згідно з дизайном рандомізованого
Зо розташування ділянок. Також досліджували врожайність та активність росту рослин. Розмір обробленої ділянки становив 12 футів на 30 футів. У кожну ділянку входила одна рандомізована частина ділянки, оброблена контрольним препаратом. На кожен акр землі було нанесено приблизно 15 галонів досліджуваного препарату. Збір даних здійснювали відповідно до загальнопоширених стандартних процедур збору даних. Активні речовини змішували в різних концентраціях для оцінки синергії.
Випробування 1.
Бензовіндифлупір - фенамакрил випробовували щодо боротьби з Ризагішт дгатіпеагит на пшениці через З дні після нанесення (З ДПН). Результати були такими:
Ефективність боротьби з хворобами
Доза пшениці, спричиненими Еизагійт дгатіпеагит, через З ДПН, 90 (Необробленийконтрольд/-/-:/ | /////-177171717771111111 11111 11110000 оБензовіндифлупір. 77777111 111111012001111111111-11111111127 нюнатТтнинининининининннниншишн ши
КЕЕТЕТТЕТ ТТ ПО ПОН Те ОН ОН НО: Ж ТИН
Було виявлено, що комбінація бензовіндифлупіру та фенамакрилу володіє синергетичною дією. Фітотоксичності не спостерігалось.
Випробування 2. Бензовіндифлупір жї- фенамакрил випробовували щодо боротьби з
Еизатійт агатіпеагит на пшениці через 7 ДПН. Результати були такими:
пи т
Доза пшениці, спричиненими ЕРизагійт дгатіпеагит, через 7 ДПН, 90 (Необробленийконтроль.//-/ | /- 2 2 4-(- | 2 щЩщ - - ЇЇ! 000
Бензовіндифлупір. /////////|777717112001 11111111
Фенамадрил./////////777/|77171111500 ЇЇ -11111111171 11111835. ЮШщШ: дефоліації "
Було виявлено, що комбінація бензовіндифлупіру та фенамакрилу володіє синергетичною дією. Фітотоксичності не спостерігалось.
Випробування 3. Бензовіндифлупір ж фенамакрил випробовували щодо боротьби з
Еизатішт агатіпеагит на пшениці через З ДПН. Результати були такими: п ст ВЕ ес
Доза пшениці, спричиненими Еизагійт дгатіпеагит, через З ДПН, 90 (Необробленийконтроль./-/-/:/ | - | - | 000
Бензовіндифлупір. /////////Ї77717111200 77771171 -11111111Ї111112г
Фенамадрил./////////7777771|771171111500 | 77777717 -11111717171171 1711111 835 .ШщЩ-
Бензовіндифлупір
Ффенамаюит 00000000 10влх|ю
Було виявлено, що комбінація бензовіндифлупіру та фенамакрилу володіє синергетичною дією. Фітотоксичності не спостерігалось.
Випробування 4. Бензовіндифлупір ї- фенамакрил випробовували щодо боротьби з
Еизатійт агатіпеагит на пшениці через З ДПН. Результати були такими: ян | ше
Доза пшениці, спричиненими ЕРизагійт дгатіпеагит, через 7 ДПН, 90 (Необробленийконтроль.// | /- 2 24/-/Ї7777777777-11777117 17711171 000
Бензовіндифлупір. | 7777770200 ЇЇ
Фенамадрил.///////// 77717111 71500 ЇЇ 77777171 17111111 835 2 пря |в шо 3,045 дефоліації
Було виявлено, що комбінація бензовіндифлупіру та фенамакрилу володіє синергетичною дією. Фітотоксичності не спостерігалось.
Комбінація бензовіндифлупіру з фенамакрилом або бензамакрилом або їх комбінацією значно покращила боротьбу з хворобами рослин, а також підвищила врожайність і продемонструвала синергетичний ефект.
Цей винахід детально пояснений за допомогою наведених вище прикладів. Однак слід розуміти, що обсяг цього винаходу жодним чином не обмежується цими прикладами. Для будь- якого фахівця в цій техніки буде зрозуміло, що цей винахід включає вищезазначені приклади, а також може бути модифікований і змінений в межах технічного обсягу цього винаходу.

Claims (9)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Фунгіцидна комбінація, що містить
(а) бензовіндифлупір і (б) фенамакрил, причому вказана комбінація змішана у співвідношенні (1-80) (1-80).
2. Композиція, яка містить комбінацію за п. 1.
З. Спосіб боротьби з грибковими хворобами рослин, причому вказаний спосіб включає нанесення на локус рослин комбінації за п. 1 або композиції за п. 2.
4. Спосіб протидії резистентності в культурах, який включає нанесення на вказані культури комбінації за п. 1 або композиції за п. 2.
5. Спосіб профілактики резистентності у грибків, причому вказаний спосіб включає нанесення на локус рослин комбінації за п. 1 або композиції за п. 2.
6. Набір, що містить фунгіцидну комбінацію за п. 1 або композицію за п. 2.
7. Набір за п. 6, що містить інструкції для застосування вказаної комбінації за п. 1 для боротьби з фузаріозом пшениці.
8. Набір за п. 6 або 7, що містить інструкції щодо здійснення способу протидії резистентності з використанням комбінації за п. 1 або з використанням композиції за п. 2.
9. Набір за п. 6 або 7, що містить інструкції щодо здійснення способу боротьби з грибковими хворобами/профілактики грибкових хвороб із використанням у локусі рослини комбінації за п. 1 або композиції за п. 2. 0000 КомпютернаверсткаЛ.Бурлак.їд 00000000 ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAA201910803A 2017-04-27 2018-04-23 Фунгіцидні комбінації UA125656C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IN201731014965 2017-04-27
PCT/IB2018/052794 WO2018198009A1 (en) 2017-04-27 2018-04-23 Fungicidal combinations

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA125656C2 true UA125656C2 (uk) 2022-05-11

Family

ID=63920211

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201910803A UA125656C2 (uk) 2017-04-27 2018-04-23 Фунгіцидні комбінації

Country Status (12)

Country Link
US (1) US20210137119A1 (uk)
EP (1) EP3614845B1 (uk)
CN (1) CN110573014B (uk)
AR (1) AR111431A1 (uk)
AU (1) AU2018260402B2 (uk)
CA (1) CA3061572A1 (uk)
CL (1) CL2019003037A1 (uk)
EA (1) EA201992352A1 (uk)
MX (1) MX2019012713A (uk)
UA (1) UA125656C2 (uk)
UY (1) UY37702A (uk)
WO (1) WO2018198009A1 (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US11445727B2 (en) 2016-11-04 2022-09-20 Upl Ltd Fungicidal combinations
WO2023072785A1 (en) * 2021-10-29 2023-05-04 Syngenta Crop Protection Ag Fungicidal compositions

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AR083875A1 (es) * 2010-11-15 2013-03-27 Bayer Cropscience Ag N-aril pirazol(tio)carboxamidas
CN103749522B (zh) * 2012-07-30 2015-09-09 陕西上格之路生物科学有限公司 一种含氰烯菌酯和酰胺类杀菌剂的杀菌组合物
CA2883801A1 (en) * 2012-09-07 2014-03-13 Bayer Cropscience Ag Active compound combinations
EP2945634A4 (en) * 2012-12-28 2016-05-25 Dow Agrosciences Llc N- (SUBSTITUTED) -5-FLUORO-4-IMINO-3-METHYL-2-OXO-3,4-DIHYDROPYRIMIDIN-1 (2H) -CARBOXAMIDE DERIVATIVES
EP3089587B1 (en) * 2013-12-31 2019-07-24 Dow AgroSciences LLC Synergistic fungicidal mixtures for fungal control in cereals
CN104798798A (zh) * 2014-01-26 2015-07-29 沈阳化工研究院有限公司 一种二元组合物及其应用
US9113286B1 (en) * 2014-10-24 2015-08-18 Asurion, Llc Centralized control and management systems for digital devices
EP3361870B1 (en) * 2015-10-14 2020-02-26 Syngenta Participations AG Fungicidal compositions
CN105766927B (zh) * 2015-12-24 2018-04-20 南京华洲药业有限公司 一种含联苯吡菌胺和氰烯菌酯的杀菌组合物及其应用

Also Published As

Publication number Publication date
CL2019003037A1 (es) 2020-02-28
EP3614845B1 (en) 2023-11-01
AU2018260402B2 (en) 2023-05-25
CN110573014B (zh) 2022-02-11
EP3614845A1 (en) 2020-03-04
EA201992352A1 (ru) 2020-02-14
CN110573014A (zh) 2019-12-13
BR102018008558A2 (pt) 2018-12-26
AR111431A1 (es) 2019-07-10
MX2019012713A (es) 2019-12-05
US20210137119A1 (en) 2021-05-13
CA3061572A1 (en) 2018-11-01
UY37702A (es) 2018-09-28
EP3614845A4 (en) 2020-12-30
AU2018260402A1 (en) 2019-10-31
WO2018198009A1 (en) 2018-11-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA126911C2 (uk) Фунгіцидні комбінації
UA126523C2 (uk) Фунгіцидні комбінації
ES2262854T3 (es) Mezcla fungicida que continen derivados de arilamidina.
UA116554C2 (uk) Синергічні фунгіцидні композиції
UA126917C2 (uk) Фунгіцидна композиція
CN113142220A (zh) 一种杀菌剂组合物
WO2022018767A1 (en) Agrochemical composition comprising sdhi fungicides.
WO2015062353A1 (en) Fungicidal composition and the use thereof
UA126202C2 (uk) Нові пестицидні комбінації
JP2015020978A (ja) 植物の成長促進方法
UA80378C2 (en) Fungicidal composition, containing pyridylethylbenzamide derivative and compound capable of ingibiting methionine biosynthesis and method for preventively or curatively combating phytopathogenic fungi of crops
ES2271358T3 (es) Composicion fungicida basada en un derivado de piridilmetil-benzamida y un derivado de valinamida.
CN115530175A (zh) 农用化学品组合
US20160278381A1 (en) Agricultural And Horticultural Fungicidal Composition And Method Of Use Of the Same
UA125656C2 (uk) Фунгіцидні комбінації
UA77972C2 (uk) Фунгіцидна композиція, що містить похідну піридилметилбензаміду і похідну дитіокарбамату, спосіб лікування або запобігання появі фітопатогенних грибів на сільськогосподарських культурах
CN114223665B (zh) 一种杀菌组合物用于防治植物致病真菌的用途
WO2023139352A1 (en) Fungicidal combinations and methods for controlling phytopathogenic fungi
UA78528C2 (en) Fungicidal composition containing pyrimethanil and phocetyl-aluminium, method to treat plants and using phocetyl-aluminium as agent to improve stability of pyrimethanil activity
ES2685830T3 (es) Método de protección
US20220312765A1 (en) Fungicide composition for controlling zymoseptoria infection in plant
CA3194218A1 (en) Fungicidal combination
EA041787B1 (ru) Фунгицидные комбинации
BR102018008558B1 (pt) Combinações fungicidas
WO2019039198A1 (ja) フェニルアセトニトリル誘導体を用いた植物の細菌性病害の防除方法