UA78296C2 - Method for the continuous gradual stretching and drying of industrial hides and similar products - Google Patents

Method for the continuous gradual stretching and drying of industrial hides and similar products Download PDF

Info

Publication number
UA78296C2
UA78296C2 UA20041008455A UA20041008455A UA78296C2 UA 78296 C2 UA78296 C2 UA 78296C2 UA 20041008455 A UA20041008455 A UA 20041008455A UA 20041008455 A UA20041008455 A UA 20041008455A UA 78296 C2 UA78296 C2 UA 78296C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
stretching
skins
drying
continuous
hides
Prior art date
Application number
UA20041008455A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Cartigliano Off Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Cartigliano Off Spa filed Critical Cartigliano Off Spa
Publication of UA78296C2 publication Critical patent/UA78296C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C14SKINS; HIDES; PELTS; LEATHER
    • C14BMECHANICAL TREATMENT OR PROCESSING OF SKINS, HIDES OR LEATHER IN GENERAL; PELT-SHEARING MACHINES; INTESTINE-SPLITTING MACHINES
    • C14B1/00Manufacture of leather; Machines or devices therefor
    • C14B1/58Drying
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C14SKINS; HIDES; PELTS; LEATHER
    • C14BMECHANICAL TREATMENT OR PROCESSING OF SKINS, HIDES OR LEATHER IN GENERAL; PELT-SHEARING MACHINES; INTESTINE-SPLITTING MACHINES
    • C14B1/00Manufacture of leather; Machines or devices therefor
    • C14B1/26Leather tensioning or stretching frames; Stretching-machines; Setting-out boards; Pasting boards
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C14SKINS; HIDES; PELTS; LEATHER
    • C14BMECHANICAL TREATMENT OR PROCESSING OF SKINS, HIDES OR LEATHER IN GENERAL; PELT-SHEARING MACHINES; INTESTINE-SPLITTING MACHINES
    • C14B1/00Manufacture of leather; Machines or devices therefor
    • C14B1/40Softening or making skins or leather supple, e.g. by staking, boarding, or crippling machines, by dry mills

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Treatment And Processing Of Natural Fur Or Leather (AREA)
  • Shaping By String And By Release Of Stress In Plastics And The Like (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід стосується дублення, зокрема, способу безперервного поступового розтягування та сушіння 2 промислових шкур та подібних виробів згідно з обмежувальною частиною п.1 формули.
Відомо, що певні операції з обробки промислових шкур, як дублення, додублювання та замаслення, виконуються у мокрому стані, тобто шкури занурюють до більш-менш щільних рідин на основі води, олії або жиру, що містять хімічні речовини органічного або неорганічного походження і здатні інгібувати бактеріальні та ферментні процеси з метою захисту шкур та надання їм певного естетичного вигляду.
Після зазначених операцій вологі шкури треба висушити та витягнути, перш ніж перейти до наступних етапів обробки.
Відомо також, що площа поверхні шкур є вирішальним фактором у собівартості шкіряного виробництва, бо ціна готової продукції при однаковій якості визначається саме за цим параметром. Отже, однією з головних цілей шкіряного виробництва є одержання шкур з якомога більшою площею поверхні за умови додержання інших вимог до якості.
У минулому для виконання операції розтягування використовувалися традиційні ножі з прямим лезом, що вимагало значних зусиль з боку операторів і давало недостатній ефект.
Поступово цю ручну операцію витіснили автоматизовані прийоми під загальною назвою "розмічання", які виконуються, наприклад, на віджимних машинах зі спіральними циліндрами, встановленими один напроти одного. Або ж шкури можна пресувати та розтягувати на пресах, де пари фетрових стрічок тиснуть на шкури, що надходять до пресу.
Іншим способом розтягування шкур є так зване "пастування", коли на невичинений бік вологої шкури наносять пасту, завдяки якій шкура прилипає до пластин зі скла, порцеляну або металу. Оброблені таким чином шкури надходять до тунельної сушарні, де втрачають значну частину вологи. Висушені шкури розділяють у с 29 вигляді плоских листів, придатних до наступної кінцевої обробки. Ге)
Інший спосіб розтягування шкур, званий на професійному жаргоні "перемиканням", передбачає застосування захватів або затискачів, що прикладаються до країв шкур і скеровані радіально назовні. Затискачі прикріплено до рам, які утримують шкури витягнутими під час проходження тунлельною сушаркою або у контрольованій атмосфері. Рами можуть містити плити, які слугують опорами для шкур, розділені на секції, як, |наприклад, у ее, 0)8-А-2834147). Фо
Суттєвий недолік усіх зазначених способів полягає у тому, що дільниці під затискачами піддаються більшому навантаженню, ніж серединні дільниці, і через те безповоротно пошкоджуються - там утворюються так звані с "пухирі"? бо волокна відокремлюються і повзуть відносно шкури. Більш того, товщина шкур на затиснутих с дільницях менша, ніж у середині, через що виникає нерівномірне розтягування і потоншання шкур, а відтак 3о погіршення якості кінцевого продукту. в
За ще одним способом, |описаним у французькій заявці ЕК-А-2602795), застосовують пару плоских пластин, на яких покладено пружно деформовані, звичайно гумові, мати. Шкури розмішують між протилежними матами, прикладають повздовжнє розтягувальне зусилля й розтягують шкури за рахунок тертя. Більш того, між матами « подають гаряче повітря, яке підсушує шкури. На жаль, тепло, що використовується для нагрівання шкур, З 50 пошкоджує мати і скорочує їх термін дії. При цьому, оскільки робоча температура не може перевищувати певної с межі, подовжується час сушіння, що відбивається на собівартості процесу.
Із» Спільним недоліком усіх зазначених способів є те, що шкури піддають механічному розтягуванню, яке сконцентровано, зокрема, на периферії шкур. Діючи на ці дільниці, які є найтоншими, треба обмежувати величину навантаження, щоб запобігти розриву. Це ставить межу збільшенню площі поверхні, а відтак ефективності обробки. і Більш того, навантаження розподіляються нерівномірно і, що головне, не скеровані до центру шкури, який о має найбільшу товщину і який можна найбільше розтягнути.
ЇУ британській заявці ЗВ-А-22361111) описується спосіб збільшення загальної площі поверхні шкур хромового о дублення, у якому вологі шкури вміщують на плоску поверхню та піддають одночасній дії повздовжнього
Те) 20 розтягування захватами та обтискання роликами, які пересуваються поздовжньо у перемінних напрямках, що повторюється після повороту шкур на 902. Така обробка дозволяє збільшити площу поверхні шкур приблизно на щі 109; о.
Втім, навіть при такому вирішенні, як і у попередніх випадках, не усувається проблема механічного розтягування периферійних дільниць шкур і вони не розтягуються рівномірно. 59 Більш того, застосування цього способу не дозволяє розтягувати волокна у центральній частині шкури, а
ГФ) через те поглинені рідини затримуються там довше, ніж на інших дільницях, що збільшує час сушіння. юю Спосіб та лінія для розтягування шкур та подібних виробів описано в італійській заявці на |промисловий патент МоМІ2001А0002201.
У цьому відомому способі вологі шкури, що надходять після операцій мокрої обробки, як дублення, 60 додублювання, фарбування та подібні, частково підсушують, наприклад, шляхом розмічання, після чого розтягують за допомогою локалізованих механічних навантажень, що прикладаються у напрямках, по суті перпендикулярних площині розкладки шкури, з одержанням завданого збільшення площі поверхні, а нарешті шкури підсушують з метою стабілізації та температурної фіксації витягнутих шкур. Цей відомий спосіб відрізняється тим, що на етапі розтягування у шкурах підтримують по суті постійний рівень вологості, а 62 механічні навантаження прикладають по суті рівномірно до всієї площі поверхні шкур без обтискання їх периферійних країв, забезпечуючи таким чином радіальне зусилля розтягування по всій площі поверхні.
Цей спосіб дозволяє по суті рівномірно висушувати шкури й поліпшувати якість продукції при відносно низьких витратах. Втім, спосіб не є безперервним, а тому підлягає удосконаленню, особливо при обробці овечих та козячих шкур і взагалі тонких шкур, для яких застосування вакуумної сушки не є обов'язковим. Більш того, розтягування вологих шкур здійснюють за один прохід, не використовуючи повністю технологічний та якісний потенціал цього процесу.
Нарешті, застосування вакуумної сушки потребує наявності кількох операторів, а це відбивається на тривалості та собівартості обробки. 70 В основу цього винаходу покладено завдання подолати зазначені недоліки й створити спосіб та установку для безперервного поступового розтягування шкур та подібних виробів, які б дозволяли одержувати висушені вироби високої якості при якомога меншій тривалості та собівартості виробництва.
Зокрема, завданням винаходу є створення способу та установки безперервного поступового розтягування шкур та подібних виробів, які б дозволяли поступово і рівномірно розтягувати шкури до по суті однакової /5 Товщини та м'якості.
Також завдання винаходу полягає у створенні установки, яка б дозволяла поступово сушити шкури, поступово розтягувати їх мірою зниження вмісту вологи у послідовних циклах напруження, що підвищувало б ефективність обробки.
Ці та інші завдання, які докладніше описуються далі, досягаються способом безперервної обробки промислових шкур та подібних виробів, у якому, згідно з п.1 формули, витягають і транспортують цілком вологі шкури після рідинної обробки, наприклад, дублення, додублювання або фарбування, підсушують вологі шкури до зменшення їх відносної вологості до величини від 4595 до 6595, принаймні один раз розтягують вологі шкури за допомогою локалізованих механічних навантажень так, щоб поновити значення площі поверхні та м'якості, втрачені під час підсушування, принаймні один раз частково підсушують, принаймні один раз частково с ов розтягують та пом'якшують, після чого провадять кінцеве сушіння шкур, кінцеве розтягування та пом'якшення цілком висушених шкур та штабелюють цілком висушені та пом'якшені шкури на відповідній опорі. і)
У другому аспекті винаходу передбачено установку для здійснення способу за п.17, яка описана у незалежному п.8 формули.
Подальші ознаки та переваги винаходу стануть більш зрозумілі у світлі детального опису деяких переважних, Ге зо але не виключних варіантів здійснення способу та установки безперервного поступового розтягування шкур та подібних виробів, який ілюструється за допомогою доданих креслень, на яких: б»
Фіг.1 зображує технологічну схему способу поступового розтягування та сушіння шкур згідно з винаходом; с
Фіг2 - схема, яка ілюструє зміни відносної вологості та видовження шкур при здійсненні способу за винаходом; со
Фіг.3 - вид збоку першого переважного варіанту установки поступового розтягування та сушіння шкур для ча здійснення способу згідно з винаходом;
Фіг.4 - вид зверху установки за Фіг.З;
Фіг.5 - вид збоку другого переважного варіанту установки поступового розтягування та сушіння шкур для здійснення способу згідно з винаходом; «
Фіг.6 - вид зверху установки за Фіг.5. з с Спосіб та установка для безперервного поступового розтягування промислових шкур та подібних виробів згідно з винаходом наводяться з посиланням на додані креслення. ;» На Фіг.1 схематично показано весь процес поступового розтягування та сушіння у двох можливих варіантах - перший з одним проміжним циклом, другий з двома проміжними циклами розтягування та підсушування.
Очевидно, спосіб може також передбачати більшу кількість проміжних циклів обробки в межах обсягу -І винаходу.
Перша частина способу є однакова в обох варіантах і передбачає першу стадію а), де шкури Р витягають з со дубильного чи додублювального барабана або фарбувального чи зажирювального чана, схематично означеного ко В, з відносною вологістю від 85 до 10095.
За цих умов волокна шкур Р є досить пластичні й легко піддаються розтягуванню з мінімальним ризиком ік розриву чи місцевого пошкодження, що суттєво зменшує вірогідність появи "пухирів" та інших локальних
Ф дефектів.
Після витягнення шкури Р піддають підсушуванню б), наприклад, традиційним способом пресування на віджимній або розмічальній машині, що по суті являє собою віджимно-розтягувальний прес. Цю стадію ов регулюють таким чином, щоб остаточний вміст вологи становив від 45 до 6595. На цьому етапі шкури розтягують лише трохи, вірніше, сплющують, щоб їх було легше транспортувати на наступну стадію механічного (Ф, розтягування. ка На цьому етапі передбачена стадія с) розтягування шкур Р за допомогою локалізованих механічних зусиль, прикладених у напрямках, по суті перпендикулярних площині розкладки шкури, згідно зі змістом |заявки 6о /МеМІ2001А000220)1, аби одержати завдане збільшення площі поверхні.
Бажано під час стадії вологого розтягування с) підтримувати по суті незмінну відносну вологість шкур Р, яка відповідає вологості на виході зі стадії підсушування Б). Інакше кажучи, шкури мають зберігати свій початковий вміст вологи, щоб не втрачати пластичність у вологому стані.
Крім цього, важливо, щоб механічні навантаження розподілялися по всій площі поверхні окремих шкур по суті 65 рівномірно. Не менш важливо піддавати шкури механічному навантаженню без будь-яких стисків, тобто без застосування захватів або затискачів уздовж їх периферійних дільниць, аби шкури могли вільно розтягуватися по суті рівномірно по всій площі поверхні.
Переважно стадію розтягування здійснюють, доки площа поверхні не збільшиться на 2-495 у залежності від виду попередньої мокрої обробки.
У низці практичних дослідів на овечих та козячих шкурах середньою товщиною біля їмм, видублених рослинним дубителем, площа поверхні шкур, оброблених за способом згідно з винаходом, збільшилася на 4-595 у порівнянні з такими само шкурами, які не піддавали мокрій обробці. У разі бичачих шкур хромового дублення з більшою товщиною, що мали вологість близько 5095, приріст площі поверхні перевищував 1090.
Встановлено, що при обробці шкур, що мають вміст вологи більше 6595, збільшення площі поверхні не 7/0 досягається, у той час як труднощі обробки вологих шкур зростають до неприйнятних розмірів.
Бажано, щоб локалізовані механічні навантаження рівномірно прикладалися з обох боків кожної шкури Р у точках поверхневого розтягу, які знаходяться на по суті однакових відстанях. Переважно механічні навантаження прикладаються за допомогою засобів, які діють на протилежні боки шкур, що розтягуються, таким чином, щоб створювати радіальні натяги на локалізованих дільницях з центрами у зазначених точках.
У переважному варіанті здійснення механічні навантаження можна створювати за допомогою розтягувальних машин з бильними плитами, які мають інструменти, що діють у напрямках, по суті перпендикулярних площині розтягування шкур, з по суті однаковою частотою биття, на шкури, які під час подачі утримуються з протилежних боків парою взаємно протилежних кільцевих конвеєрних стрічок.
Переважно робоча частота розтягувальної машини становить від 200 до 1200 ударів на хвилину, а швидкість подачі конвеєрних стрічок - від 2 до 15м/хв.
Як схематично показано у лівій частині Фіг.1, наприкінці стадії вологого розтягування с) починається наступна стадія 4), яка включає проміжне сушіння та кондиціонування шкур з метою зниження їх остаточної вологості до 25-3595 таким чином, щоб вони могли легко розтягуватися та подаватися, залишаючись відносно плоскими. с
Після того ще вологі шкури Р надходять на наступну стадію проміжного розтягування є), яка здійснюється аналогічно стадії с), тільки при меншій відносній вологості, що дозволяє збільшити площу поверхні ще на 2-5965. і)
Нарешті, поступово витягнуті шкури подають на заключну стадію сушіння та температурної фіксації ХУ), на якій їх відносна вологість зменшується до остаточного значення від 7 до 1595, а волокна піддають температурній напрузі, щоб стабілізувати кінцеву площу поверхні. Ге зо У цьому стані майже сухі шкури піддають заключній стадії розтягування 9), щоб стабілізувати шкури й надати їм такі м'якість та піддатливість, яких потребує ринок. Ме)
На правій частині Фіг.1 видно, як шкури Р піддають двом послідовним циклам описаної вище обробки, у с протилежність одному циклові проміжного сушіння та розтягування.
Зокрема, після стадії початкового розтягування с) шкури Р піддають першій стадії проміжного сушіння 41), со
Зв поки вони не досягнуть відносної вологості на рівні 30-4595, а потім першій стадії проміжного розтягування М е1). Далі відбувається друга стадія проміжного сушіння а2) до відносної вологості 20-3095 і після неї друга стадія проміжного розтягування ег).
У цьому варіанті шкури Р нарешті надходять до заключної стадії сушіння Її), де їх роблять сухими у технічному сенсі, тобто зменшують остаточну вологість до 7-15905. «
Після того шкури Р піддають заключній стадії розтягування 9), доки площа поверхні та м'якість "на дотик" з с не відповідатимуть вимогам ринку.
Й Треба зазначити, що вологе розтягування та поступове розтягування дають змогу добитися максимального и?» ефекту від двох послідовних стадій. Завдяки такій поступовій фіксації площу поверхні можна збільшити майже на 1095 у порівнянні з відомими способами, де вологе розтягування здійснюється за один прохід.
На Фіг.2 схематично зображені інтервали зміни відносної вологості шкур та їх відносного розтягування під -І час послідовних стадій способу в разі одного проміжного підсушування з наступним проміжним вологим розтягуванням. Послідовні стадії Б), с), 4), е), 7, 9) відкладені на осі х, а максимальні й мінімальні бо величини вмісту вологи НоО та видовження А1/19о відкладені на осі у. ка Фіг.3-6 зображують два приклади виконання установок для здійснення способу згідно з винаходом.
Зокрема, на Фіг.3-4 представлена перша установка, позначена у цілому позначкою 1, для здійснення способу, о зображеного у лівій частині технологічної схеми на Фіг.1.
Ф Установка 1 включає послідовно засіб 2 для витягання та подачі вологих шкур Р з апарату В для рідинної обробки, наприклад, барабана дублення, додублювання, фарбування та подібних. Зокрема, засіб 2 може являти собою автоматичний живильник або двох операторів, які виконують стадію а) процесу.
За передавальним засобом 2 встановлена сушильний пристрій З для початкового обтиснення та підсушування вологих шкур Р, який виконує стадію Б) процесу, знижуючи відносну вологість шкур з початкових іФ) 85-10095 до рівня 45-6595, ко Як необов'язковий приклад, пристроєм З може слугувати віджимно-розтягувальний прес моделі РКС КА 3200 фірми Вашсе з Трісіно (провінція Віченца). Шкури Р на виході з машини З переважно мають відносну вологість на 6о рівні 35-6590.
Безперервний розтягувальний пристрій 4, який виконує стадію (с) способу, тобто вологе розтягування шкур Р за допомогою локалізованих механічних навантажень, діючих на протилежні боки у напрямках, по суті перпендикулярних площині укладення шкур, і здатний забезпечувати видовження у межах 2-495, знаходиться позаду сушильного пристрою 3. 65 Прикладом пристрою 4 може слугувати розтягувальна машина з бильними плитами типу Зупсго 3200, яка випускається фірмою-заявником цього винаходу. У ній конвеєрні стрічки для шкур виготовлені з матеріалів, що є водонепроникні й водовідштовхуючі та в ніякому разі не всмоктують вологу, що виключає стікання та просякання рідин, які знаходяться у оброблюваних шкурах Р.
Пристрій для здійснення проміжної стадії 4) встановлений позаду розтягувального пристрою 4. Цей пристрій являє собою пристрій для безперервного сушіння 5 (сушаркою-кондиціонером), наприклад, безперервного тунельного типу, як (описано у Міжнародній заявці МУО-А-01/44517| на ім'я заявника цього винаходу, і регулюється так, щоб зменшувати вміст вологи до величин від 25 до 3095.
Подальший проміжний безперервний розтягувальний пристрій, позначений як 4, є аналогічним розтягувальному пристрою 4 і діє у таких само умовах, тільки при нижчій вологості шкур Р. Він розташований за 7/0 пристроєм 5 і виконує стадію е) способу, забезпечуючи відносне видовження від 2 до 4905.
Далі за розтягувальним пристроєм 4" знаходиться пристрій для безперервного сушіння 5 (сушарка-кондиціонер), який є аналогічним пристрою 5 і виконує стадію Її) кінцевої сушки, зменшуючи вміст вологи у шкурах Р до величини від 7 до 15905.
Безперервний розтягувальний пристрій 4", який виконує стадію 9) способу, діючи на майже сухі шкури та збільшуючи їх площу поверхні на додаткові 2-395, чим досягається ступінь м'якості, що відповідає вимогам ринку, встановлений позаду пристрою 5.
У шкур, оброблених у такій спосіб, площа поверхні збільшується на величину від 5 до 1095 при відмінній якості та м'якості, причому шкури не потерпають від механічних та температурних стресів, типових для відомих способів.
Треба зазначити, що установка для поступового розтягування та сушіння промислових шкур, у якій здійснюється вищеописаний спосіб, може бути вбудована до напівавтоматичної лінії обробки шкур, наприклад, такого типу, (як описано у Міжнародній заявці УУО-А-96/15275) на ім'я заявника цього винаходу.
Установка за Фіг.5-6, позначена у цілому позначкою 1, відрізняється від показаної на Фіг.3-4 по суті тим, що замість одного передбачає два проміжних пристрої безперервного сушіння, позначені відповідно як 5, 5' сч і регульовані таким чином, щоб зменшити вміст вологи до величин від ЗО до 4595 та від 20 до 3095, здійснюючи стадії а1) та 42) способу, з наступними проміжними пристроями для вологого розтягування, позначеними 4", 4" і) відповідно, для здійснення стадій е1) та е2) способу згідно з винаходом.
Як і в установці за Фіг.3-4, за проміжним розтягувальним пристроєм 4" знаходяться кінцевий пристрій 5" безперервного сушіння для здійснення стадії 7, яка зменшує вміст вологи до близько 7-1595, та кінцевий «я зо безперервний розтягувальний пристрій 4", який діє на майже сухі шкури, виконуючи заключну стадію 9) способу, що призводить до кінцевого видовження на 5-1090. ме)
Нарешті, як і на Фіг.3-4, позаду розтягувального пристрою 4" встановлений штабелер 7, який знімає шкури с
Р та вкладає їх на естакаду 6, виконуючи стадію п) способу.
Треба зазначити, що ця установка потребує лише двох операторів для витягнення шкур Р з барабана або со зв Ччана В та укладання їх на засіб 2 для транспортування до пресу 2, чим значно скорочується чисельність ї- персоналу та тривалість обробки. Завдяки способові та установці згідно з винаходом можна досягти продуктивності біля 100 шкур на годину при двох робітниках, тоді як застосування відомих способів потребує 10 робітників при нижчій продуктивності.
Виходячи зі збільшення площі поверхні приблизно на 795, можна вирахувати економічний ефект, що « приносять установка та спосіб згідно з винаходом. У разі установки продуктивністю біля 100 шкур на годину, з с беручи середню площу поверхні шкури біля Б5Окв.футів (464,52дм 7) та тривалість зміни 8 годин на добу, а одержуємо за добу біля 4000Окв.футів (371610дм 7), при цьому добовий приріст становить біля 280Окв. футів ни (26000дм 7).
Приймаючи середню ціну близько З,бєвро/кв.фут, можна передбачити економію більше 1008Оєвро за добу; з урахуванням вартості установки безперервної обробки за винаходом така установка з одним циклом, що містить - одну підсушувальну та одну розтягувальну машину, окупиться за 3-4 місяці. о З вищенаведеного зрозуміло, що спосіб та технологічна лінія за винаходом вирішують поставлені завдання, зокрема, забезпечують збільшення площі поверхні шкур при однорідній якості та по суті постійній кінцевій іме) товщині, без будь-яких дефектів або ризику пошкоджень біля країв шкури. о 20 До способу та лінії вологої обробки за винаходом можуть бути внесені численні зміни та модифікації, що не торкаються принципу винаходу, який викладено у формулі.
І) Ця заявка базується на |патентній заявці МоМІ2002А000050, поданій у Італії 20.03.2002, з цим пріоритетом, і опис цієї заявки включений до даного документу як посилання. о

Claims (12)

  1. Формула винаходу їмо) 1. Спосіб безперервного поступового розтягування та сушіння промислових шкур та подібних виробів, який включає стадії витягнення та подачу (а) повністю вологих шкур (Р) після обробки рідинами, наприклад дублення, бо додублювання або фарбування, підсушування (Б) вологих шкур (Р) до зменшення вмісту вологи у межах від 45 до 6595, початкове вологе розтягування та м'якшення (с) шкур за допомогою локалізованих механічних навантажень для компенсації втрат площі поверхні та м'якості після підсушування, який відрізняється тим, що спосіб включає принаймні одне проміжне підсушування (4) з наступним принаймні одним проміжним частковим розтягуванням та м'якшенням (е), заключне сушіння (Її) шкур (Р), заключне розтягування та м'якшення (4) 65 повністю сухих шкур (Р) та штабелювання (ПІ) повністю сухих та м'яких шкур (Р) на відповідній опорі.
  2. 2. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що після стадії (с) початкового розтягування та м'якшення шкур у вологому стані здійснюють стадію (а) першого проміжного підсушування, далі стадію (е1) першого проміжного часткового розтягування, після того стадію (42) другого проміжного підсушування і стадію (е2) другого проміжного часткового розтягування, перш ніж перейти до стадії заключного сушіння (Її) та заключного Дозтягування та м'якшення (49) шкур (Р).
  3. 3. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що стадію заключного розтягування та м'якшення шкур здійснюють при остаточній відносній вологості від 7 до 1595.
  4. 4. Спосіб за п.3, який відрізняється тим, що зміна вмісту вологи після кожної з стадій підсушування (4, а1,
  5. 42...) становить від 10 до 4095. 70 5. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що стадії часткового розтягування (е, е1, е2, 49) здійснюють на вологих шкурах до досягнення на кожній збільшення площі поверхні від 2 до 4595 і до сумарного збільшення площі поверхні від 5 до 1095.
  6. б. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що стадії проміжного розтягування (е, еї, е2) здійснюють за допомогою локалізованих механічних навантажень, прикладених до протилежних боків вологих шкур у 7/5 рівномірно розподілених точках з по суті однаковими відстанями між ними, без обтиснення шкур уздовж їх країв, і встановлюють по суті непроникні конвеєрні стрічки між ними так, щоб підтримувати шкури у вологому стані під час розтягування.
  7. 7. Спосіб за п.б, який відрізняється тим, що локалізовані механічні навантаження здійснюють за допомогою розтягувальної машини з робочою частотою від 200 до 1200 ударів на хвилину, а подачу здійснюють за допомогою пари конвеєрних стрічок з швидкістю подачі від 2 до 15 м/хв.
  8. 8. Установка для безперервного поступового розтягування та сушіння промислових шкур та подібних виробів, яка містить послідовно засіб (2) для витягнення та подачі вологих шкур Р з апарата В для рідинної обробки, наприклад барабана дублення, додублювання, фарбування чи йому подібного, пристрій (3) для початкового часткового підсушування вологих шкур (Р), безперервний розтягувальний пристрій (4) для розтягування вологих сч ов шкур, пристрій (5) для заключного безперервного сушіння та температурної фіксації шкур, яка відрізняється тим, що містить після розтягувального пристрою (4) принаймні один проміжний пристрій безперервного сушіння і) (5) і за ним проміжний безперервний розтягувальний пристрій (4 перед пристроєм (5) для заключного безперервного сушіння та температурної фіксації.
  9. 9. Установка за п.8, яка відрізняється тим, що містить два або більше безперервних розтягувальних Ге зо пристроїв (4, 4, 4", 47...) та два або більше пристроїв безперервного сушіння (5, 5", 5"...).
  10. 10. Установка за п.9, яка відрізняється тим, що кожний з безперервних розтягувальних пристроїв (4, 4", 4", Ме
    4"...) утворений по суті розтягувальною машиною з принаймні однією парою бильних плит, забезпечених с засобами биття та принаймні однією парою конвеєрних стрічок для безперервної подачі розташованих між ними шкур. со
  11. 11. Установка за п.10, яка відрізняється тим, що пара конвеєрних стрічок виконана з непроникного матеріалу, ї- здатного підтримувати по суті постійну вологість шкур (Р).
  12. 12. Установка за п.11, яка відрізняється тим, що кожен із пристроїв безперервного сушіння (5, 5, 5"...) утворений безперервним тунельним пристроєм для сушіння та кондиціонування з регульованими рівнями вологості та вентиляції. « - с ;» -І (ее) іме) о 50 42) Ф) іме) 60 б5
UA20041008455A 2002-03-20 2003-03-18 Method for the continuous gradual stretching and drying of industrial hides and similar products UA78296C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT2002VI000050A ITVI20020050A1 (it) 2002-03-20 2002-03-20 Metodo ed impianto per l'allargatura ed asciugatura graduale continuadi pelli industriali e prodotti similari
PCT/IB2003/000974 WO2003078663A1 (en) 2002-03-20 2003-03-18 Method and plant for the continuous gradual stretching and drying of industrial hides and similar products

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA78296C2 true UA78296C2 (en) 2007-03-15

Family

ID=27840321

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20041008455A UA78296C2 (en) 2002-03-20 2003-03-18 Method for the continuous gradual stretching and drying of industrial hides and similar products

Country Status (15)

Country Link
US (1) US7047665B2 (uk)
EP (1) EP1485507B1 (uk)
KR (1) KR20050004813A (uk)
CN (1) CN100564544C (uk)
AR (1) AR039038A1 (uk)
AT (1) ATE489485T1 (uk)
AU (1) AU2003208536B2 (uk)
BR (1) BRPI0303379B1 (uk)
DE (1) DE60335086D1 (uk)
IT (1) ITVI20020050A1 (uk)
PL (1) PL374050A1 (uk)
RU (1) RU2302468C2 (uk)
TW (1) TWI276688B (uk)
UA (1) UA78296C2 (uk)
WO (1) WO2003078663A1 (uk)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK176503B1 (da) * 2007-02-22 2008-06-09 Dansk Mink Papir As Kropstromle
ITVI20080034A1 (it) * 2008-02-12 2009-08-13 Leander Leather Consulting Coop U A Metodo e impianto per il trattamento di prodotti laminari quali pelli industriali e similari.
CN101555530B (zh) * 2008-04-10 2012-09-26 中国皮革和制鞋工业研究院 皮革鞣制机及其鞣制皮革的方法
KR20110008918A (ko) * 2009-07-21 2011-01-27 삼성모바일디스플레이주식회사 평판표시장치 및 그의 제조 방법
ITVI20090251A1 (it) * 2009-10-16 2011-04-17 Feltre Srl Impianto di essiccazione perfezionato
DK178349B1 (da) * 2014-10-28 2016-01-04 Franz Holding Aps Fremgangsmåde samt procesanlæg for udstrækning og behandling af pelsværk
WO2016150938A1 (en) 2015-03-25 2016-09-29 Minkpapir A/S Apparatuses and methods for stretching a pelt on a pelt board
CA2938982A1 (en) * 2015-08-17 2017-02-17 Eikon Technologies Holding S.A.R.L. Pelt board for drying tubular pelts
CN105400911A (zh) * 2015-12-01 2016-03-16 天津鑫泰尔毛皮机械设备制造有限公司 一种裘皮踢皮装置
EP3214186A1 (en) 2016-03-02 2017-09-06 Minkpapir A/S A method for stretching a pelt on a pelt board

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3545095A (en) * 1968-09-17 1970-12-08 Svit Np Method and apparatus for treating leather
DE2646788C2 (de) * 1976-10-16 1986-09-18 F.B.P./Meccanica S.n.c., Chiampo, Vicenza Stapelvorrichtung für Felle
DE3010003C2 (de) * 1980-03-15 1986-02-13 Jiří Dipl-Ing. 6251 Gückingen Dokoupil Verfahren und Vorrichtung zur Flächenvergrößerung und -trocknung von Lederstücken, Fellen und ähnlichen Materialien
DE3915042A1 (de) 1989-05-08 1990-11-15 Dokoupil Jiri Verfahren und einrichtugn zum bearbeiten von weichflexiblen flachmaterialstuecken
IT1267880B1 (it) 1994-11-15 1997-02-18 Veeger Leander Linea per l'alimentazione semiautomatica di macchine allargatrici/ asciugatrici, essicatrici e palissonatrici di pelli industriali.
CA2394154A1 (en) 1999-12-14 2001-06-21 Officine Di Cartigliano S.P.A. Machine for conditioning laminar flexible products such as industrial hides and skins

Also Published As

Publication number Publication date
AU2003208536A1 (en) 2003-09-29
AR039038A1 (es) 2005-02-02
WO2003078663A1 (en) 2003-09-25
US7047665B2 (en) 2006-05-23
ITVI20020050A1 (it) 2003-09-22
KR20050004813A (ko) 2005-01-12
EP1485507A1 (en) 2004-12-15
RU2302468C2 (ru) 2007-07-10
RU2004130857A (ru) 2005-04-10
ATE489485T1 (de) 2010-12-15
PL374050A1 (en) 2005-09-19
AU2003208536B2 (en) 2008-06-05
CN1643165A (zh) 2005-07-20
DE60335086D1 (de) 2011-01-05
TWI276688B (en) 2007-03-21
EP1485507B1 (en) 2010-11-24
US20050252025A1 (en) 2005-11-17
BRPI0303379B1 (pt) 2016-08-16
BR0303379A (pt) 2004-03-23
TW200304949A (en) 2003-10-16
CN100564544C (zh) 2009-12-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA78296C2 (en) Method for the continuous gradual stretching and drying of industrial hides and similar products
US6957553B2 (en) Method and line for the continuous stretching of hides and other similar products
KR101917099B1 (ko) 젖은 염색 피혁의 엠보싱 기계
AU2002339566A1 (en) Method and line for the continuous stretching of hides and other similar products
US3077673A (en) Process for drying and flexing of leather
US2374836A (en) Splitting operation
WO2009101480A1 (en) Process and plant for treatment of sheet-like products such as industrial hides
EP0773299B1 (en) Process for improving the surface yield in the fabrication of tanned hides
CN210765355U (zh) 一种皮革烫平装置
CS263593B1 (en) Leather processing
ITVI20000234A1 (it) Procedimento per l'asciugatura e l'allargatura di pelli ed impianto per la realizzazione di tale procedimento
WO2024023780A1 (en) Process for drying and/or conditioning leathers
IT201800006118A1 (it) Macchina perfezionata per il trattamento di pelli conciate
ITVI20000237A1 (it) Macchina pressatrice per l'asciugatura di pelli