UA74315C2 - Спосіб одержання водорозчинного вітамінного препарату - Google Patents

Спосіб одержання водорозчинного вітамінного препарату Download PDF

Info

Publication number
UA74315C2
UA74315C2 UAA200506901A UAA200506901A UA74315C2 UA 74315 C2 UA74315 C2 UA 74315C2 UA A200506901 A UAA200506901 A UA A200506901A UA A200506901 A UAA200506901 A UA A200506901A UA 74315 C2 UA74315 C2 UA 74315C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
vitamin
vitaminizing
component
retinol
carotene
Prior art date
Application number
UAA200506901A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Віктор Алєксандровіч Биков
Виктор Александрович Быков
Владімір Вікторовіч Румянцєв
Владимир Викторович Румянцев
Наталья Вікторовна Щєрбініна
Наталья Викторовна Щербинина
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Науково-Виробниче Підприємство "Віта"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Науково-Виробниче Підприємство "Віта" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Науково-Виробниче Підприємство "Віта"
Priority to UAA200506901A priority Critical patent/UA74315C2/uk
Publication of UA74315C2 publication Critical patent/UA74315C2/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб одержання водорозчинного вітамінного препарату, що включає солюбілізацію вітамінізуючої складової в заздалегідь нагрітому солюбілізаторі з подальшим введенням одержаної суспензії у водний розчин, причому вибирають задану вітамінізуючу складову з групи жиророзчинних вітамінів А, D2, D3, E, K1, бета-каротин (провітамін А), потім шляхом солюбілізації вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі одержують суспензію у вигляді нанодисперсної композиції цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого одержану нанодисперсну композицію вводять у воду для розчинення і одержання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової для подальшого змішування з водним розчином, який містить консерванти і/або водорозчинний вітамін С, або з проміжним концентратом іншої вітамінізуючої складової, або декількома проміжними концентратами інших вітамінізуючих складових в ваговому співвідношенні 0,02 - 0,5:0,02 - 0,5 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів декількох вітамінізуючих складових у водному розчині з одержанням водорозчинного вітамінного препарату, а як солюбілізатор використовують суміш Солютолу HS 15 або його аналогів, Кремофору EL, або його аналогів та Кремофору RH-40, або його аналогів, при цьому суміш кремофорів вибирають у ваговому співвідношенні Кремофору RH-40 і Кремофору EL як 2,0 - 2,5:0,5 - 1,0, а суміш кремофорів з Солютолом HS 15 використовують у ваговому співвідношенні 3,0:1,0.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до харчової промисловості, а саме, до способів отримання водорозчинного вітамінного 2 препарату, збагаченого вітамінізуючими складовими, вибраними з ряду жиророзчинних і водорозчинних вітамінів в добре засвоюваному організмом стані.
До групи жиророзчинних вітамінів входять, зокрема, вітаміни А, Оз, О», Е, Ку, бета-каротин (провітамін А), в групу водорозчинних - вітаміни В, С і т. і.
Відомі різні способи отримання вітамінних препаратів.
Відомий спосіб отримання бета-каротину рідкого водорозчинного, до складу якого може бути введений альфа-токоферола ацетат, аскорбінова кислота і інші біологічні активні компоненти в різних співвідношеннях. (Патент РФ Мо2043339).
По даному патенту одержують водну мікроемульсію, в якій бета-каротин стабілізований у водному середовищі за рахунок ефекту молекулярного капсулювання у присутності емульгатора Твін-80. 12 Цей відомий спосіб "гарячого" емульгування із застосуванням елементів технології молекулярного капсулювання включає: нагрівання неіоногенного ПАР (еспол або суміш еспола з твіном-80 або з твіном-20 і ефір пентаеритріта) при температурі 170-1859С, введення антиоксиданту - альфа-токоферолу, внесення в отриманий розчин бета-каротину і додатково антиокислювача (аскорбінова кислота або бутилоксіанізол або бутил оксітолуол).
Недоліком цього рішення є те, що для запобігання кристалізації потрібне створення композиції складної сполуки (містить З і більш компонентів неїоногенних ПАР), яка чутлива до ступеня очищення компонентів.
Споживацькі якості препаратів, основним компонентом яких (до 9895) є неіоногенні рідкі ПАР, невисокі і отримання концентрованих по бета-каротину водних розчинів з них неможливо.
Звичайно діапазон досяжних концентрацій водних систем менше за 0,5195. Важко отримати продукт з с попередньо заданим складом. Ге)
Відомий також спосіб, за яким водорозчинний продукт з вітамінізуючою складовою - бета-каротином - виготовляють у дві стадії (Патент РФ Мо20707529). В гарячий емульгатор - неіоногенний ПАР - у присутності антиоксиданту додають порошок жиророзчинних компонентів: бета-каротину і альфа-токоферола ацетату, а потім гомогенний розчин переводять у водну фазу, підтримуючи температуру водної мікроемульсії, що що утворюється, нижче за температуру коагуляції на 5-10 «С при значенні кінцевого розбавлення 1: (2, 5 - 50), «- причому температуру коагуляції визначають в модельному досліді з використанням вказаних операцій за даним способом. со
В процесі емульгування гарячого істинного розчину гідрофобні молекули утворюють полімолекулярні «І ассоціати з молекулами Твіна-80 (ефект капсулювання), утворюючи у свою чергу квазістабільні системи у водній фазі. -
В якості водної фази використовували як чисту воду, так і водні розчини смакових і ароматизуючих добавок, що містять, зокрема, цукор, лимонну кислоту, апельсинову емульсію, яблучну есенцію. Цей відомий спосіб дозволив поєднати в єдиному практично молекулярно однорідному середовищі традиційно несумісні гідрофільні « дю та гідрофобні компоненти. з
Відомий спосіб має ряд недоліків. В першу чергу це обмежена стабільність одержуваного препарату. При с зберіганні відбувається поступова зміна розмірів частинок мікроемульсії. Через 1,5-2 роки препарат з :з» візуально однорідного перетворюється на сильно розсіюючий, потім відбувається його розшарування.
Разом з нестабільністю препарат має органолептичні недоліки (гіркота, запах), властиві розчинам твіна високої концентрації. - 15 Основна перевага препарату - рідка водна форма і здатність змішуватися з водою в будь-яких співвідношеннях - також іноді перетворюється на серйозний недолік. При використовуванні препарату в якості т. харчової добавки часто є необхідність введення бета-каротину в сухі форми, для яких неприпустимим с вважається збільшення змісту вологи (води).
До недоліків способу слід також віднести неможливість отримання стабільних високо концентрованих складів -о 70 (більше 2-2,5956) з попередньо заданим вмістом вітамінізуючої складової. Водні мікроемульсії більшої сп концентрації розкладаються до стану, подібного перегрітому вище за допустиму межу в процесі отримання, а концентрат - гарячий істинний розчин в емульгаторі - при охолоджуванні не стабільний; протягом 1-3 діб з нього викристалізовується розчинена компонента.
Відомий також спосіб отримання водорозчинного продукту, який містить вітамінізуючі складові |Патент РФ 59 Мо2139935).
ГФ) Дане технічне рішення вибрано як прототип. 7 Сутність даного винаходу полягає в тому, що в способі отримання продукту, що включає гомогенізацію вітамінізуючої компоненти в гранично нагрітому ПАР, вітамінізуючу компоненту беруть в мольному співвідношенні 1:0,9 - 2,5, а гомогенізацію здійснюють шляхом введення вітамінізуючої компоненти в ПАР, 60 заздалегідь нагрітий до температури, достатньої для утворення цільового продукту у вигляді бінарного складу, близького по властивостях до молекулярних з'єднань з простими мольними співвідношеннями: 1:1, 1:2.
Як початкові компоненти для отримання ассоціатів використовують, зокрема, бета-каротин і альфа-токоферола ацетат, бета-каротин і препарат Сгтеторпог КН-40 - РЕС діусегу! (іпудгохузіеагайе (поліетиленгликоль гліцеріл тригідроксистеарат - Кремофор), альфа-токоферола ацетат і Кремофор. бо Тобто для системи вітамінізуюча компонента - ПАР використовують в якості вітамінізуючої компоненти жиророзчинні вітаміни, зокрема, вітаміни А, О, Е (токоферол), К, провітамін А (бета-каротин), і водорозчинні - вітаміни В, С і т. ії. а як ПАР - як різні неіоногенні ПАР (Кремофор КН-40 або його аналоги), так і вітаміни з властивостями ПАР, наприклад, похідні альфа-токоферолу з ряду наступних з'єднань: альфа-токоферола ацетат, альфа-токоферола сукцинат або альфа-токоферола сукцинат оксиетілірований.
Отримані препарати стабільні і придатні до використовування принаймні протягом 1 року (зберігається тривалий час без розкладання) і можуть бути використані самостійно для приготування жиророзчинних вітамінних добавок і рецептур як початковий концентрат або переведені у водорозчинний стан. Водорозчинні препарати можуть бути отримані за запропонованими способами як в рідкій, так і в сухій формі. 70 До недоліків відомого способу слід віднести те, що контроль змісту субстанцій, що містяться в готовій формі препарату ведеться тільки по бета-каротину, тоді як кількість решти субстанцій, що містяться в препараті і несуть термічні втрати, визначити технічно дуже складно, тобто складно визначити вміст компонентів в кінцевому продукті. Недоліком є також високі термічні втрати бета-каротину, а також альфа-токоферолу під впливом високої температури "гарячого" змульгування. Введення гарячої емульсії /5 (температура 140-1702С) у водний розчин, що містить аскорбінову кислоту, викликає втрати останньої. Крім того, як ПАР використовують як неіїоногенні ПАР, так і вітаміни з властивостями ПАР (вітамін Е - альфа-токоферол), що значно здорожує вартість кінцевого продукту.
Задачею запропонованого винаходу є отримання водних продуктів збагачених вітамінізуючими складовими, пролонгованої дії с вмістом вітамінізуючих складових в вагових співвідношеннях 0,02-5,0:02,02-0,5 в отриманих препаратах, зменшення технічних втрат вітамінізуючих складових.
Задача розв'язується за рахунок того, що в способі отримання водного продукту, збагаченого вітамінізуючими складовими, включаючи солюбілізацію вітамініуючої складової в попередньо нагрітому солюбілізаторі з подальшим введенням отриманої суспензії в водний розчин, попередньо вибирають задану вітамінізуючу складову з групи жиророзчинних вітамінів А, Е, До, Дз, Ку, бета-каротин (провітамін А), потім с шляхом солюбілізації вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі отримують суспензію у вигляді нанодисперсної композиції цієї вітамінізуючої складової, після чого отриману нанодисперсну композицію вводять о в воду для розчинення і отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової для подальшого змішення з водним розчином чи з проміжним концентратом іншої вітамінізуючої складової чи декількома проміжними концентратами інших вітамінізуючих складових з заданими ваговими співвідношеннями ою для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів декількох вітамінізуючих складових в водному розчині з отриманням водних розчинів вітамінних препаратів, а в якості солюбілізатора використовують суміш - поліетиленгликолів з різними молекулярними масами від 660 Дальтон до 1500 Дальтон, а саме, Солютол Н5 15 со або його аналоги з молекулярною масою 660 Дальтон, Кремофор ЕЇ чи його аналоги з молекулярною масою 1200 Дальтон, Кремофор КН-40 чи його аналоги з молекулярною масою 1500 Дальтон, при цьому суміш в
Кремофорів вибирають в ваговому співвідношенні Кремофор КН-40 до Кремофор ЕЇГ. як 2,0-2,5:0,5-1,0, а суміш ї- кремофорів з Солютолом Н5З 15 беруть в ваговому співвідношенні 3,0:-1,0.
Крім того, водні розчини містять консерванти і, або водорозчинний вітамін з групи С іт.ї.,а в якості консерванту використовують препарати ряду парабенів і, або сорбінову кислоту і, або її аналоги.
Продукт за заявленим способом (варіант 1), одержують шляхом вибору в якості вітамінізуючої складової «
Вітаміну Д2 (ергокальциферолу), потім отримання нанодисперсної композиції вибраної вітамінізуючої складової в с солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної й вітамінізуючої складової, також в якості вітамінізуючої складової вибирають вітамін ДЗ (холькальциферолу), «» потім одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого отримані проміжні концентрати вітамінізуючих складових вітаміну Д2 (ергокальциферолу) і вітаміну ДЗ -і (холькальциферолу) змішують в заданих вагових співвідношеннях 0,25-1,0:3,0-3,75 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного розчину ть вітамінного препарату.
Ге) Продукт за заявленим способом (варіант 2), одержують шляхом вибору в якості вітамінізуючої складової
Вітаміну ДЗ (холькальциферол), потім отримання нанодисперсної композиції вибраної вітамінізуючої складової в - солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної 4 вітамінізуючої складової, також як вітамінізуючу складову вибирають вітамін Е (альфа-токоферол або альфа-токоферола ацетат), потім одержують нанодисперсну композицію цієї вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної Вітамінізуючої складової, після чого отримані проміжні концентрати вітамінізуючих складових вітаміну ДЗ (холькальциферолу) і вітаміну Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферола ацетату) змішують в заданих (Ф, вагових співвідношеннях 0,025-0,1:0,5-500 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів ко вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного розчину вітамінного препарату.
Продукт за заявленим способом (варіант 3) одержують шляхом вибору в якості вітамінізуючої складової бо Вітаміну А (ретинол або ретинола палмітат або ретинола пропіонат), потім отримання нанодисперсної композиції вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також в якості вітамінізуючої складової вибирають бета-каротин (провітамін А), одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної 65 Вітамінізуючої складової, після чого отримані проміжні концентрати вітамінізуючих складових вітаміну А (ретинолу або ретинола палмітату або ретинола пропіонату) і бета-каротину (провітаміну А) змішують в заданих вагових співвідношеннях 0,5-5,0:0,25-5,0 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного розчину вітамінного препарату.
Продукт за заявленим способом (варіант 4) одержують шляхом вибору як вітамінізуючої складової вітаміну
КІ (фітоменадіон), потім отримання нанодисперсної композиції вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також в якості вітамінізуючої складової вибирають вітамін ДЗ (холькальциферол), потім одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого 7/0 отримані проміжні концентрати вітамінізуючих складових вітаміну КТ (фітоменадіону) і вітаміну ДЗ (холькальциферолу) змішують в заданих вагових співвідношеннях 1,0-3,0:0,02-0,1 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного розчину вітамінного препарату.
Продукт за заявленим способом (варіант 5) одержують шляхом вибору в якості вітамінізуючої складової 7/5 Вітаміну А (ретинол або ретинола палмітат або ретинола пропіонат), потім отримання нанодисперсної композиції вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також як вітамінізуючу складову вибирають бета-каротин (провітамін А), одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, 2о також в якості вітамінізуючої складової вибирають вітамін Е (альфа-токоферол або альфа-токоферола ацетат і т.і), потім одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбилизаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого отримані проміжні концентрати вітамінізуючих складових вітаміну А (ретинол або ретинола палмітат або ретинола пропіонат), бета-каротину (провітаміну А) і вітаміну Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферола сч ов ацетату і т.) змішують в заданих вагових співвідношеннях 0,5-5,0:0,25-5,0:0,25-4,0 для подальшого о розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного розчину вітамінного препарату.
Продукт за заявленим способом (варіант 6) одержують шляхом вибору в якості вітамінізуючої складової вітаміну Е (альфа-токоферол або альфа-токоферола ацетат і т.і.), потім отримання нанодисперсної композиції ю зо вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також в якості вітамінізуючої складової вибирають вітамін --
Д2 (ергокальциферол) або вітамін ДЗ (холькальциферол), потім одержують нанодисперсну композицію вибраної с вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також в якості вітамінізуючої складової вибирають вітамін «
А (ретинол або ретинола палмітат або ретинола пропіонат) або бета-каротин (провітамін А), потім одержують ї- нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого отримані проміжні концентрати вітамінізуючих складових вітаміну Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферола ацетату і т. 1), вітаміну Д2 (ергокальциферолу) або вітаміну ДЗ (холькальциферолу), вітаміну А (ретинолу або ретинола « палмітату або ретинола пропіонату) або бета-каротину (провітаміну А) змішують в заданих вагових пт) с співвідношеннях 0,5-3,0:0,02-0,1:0,03-0,1:0,5-5,0:0,25-500 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного розчину вітамінного препарату. ;» Продукт за заявленим способом (варіант 7) одержують шляхом вибору в якості вітамінізуючої складової суміші вітаміну А (ретинолу або ретинола палмітату або ретинола пропіонату) і бета-каротину (провітаміну А) в співвідношенні (1:6700), з послідовним введенням в солюбілізатор спочатку вітаміну А, а потім бета-каротину -І (провітаміну А), при цьому в результаті термічних втрат вітаміну А (ретинол, ретинола палмітат або ретинола пропіонат) одержують нанодисперсну композицію бета-каротину (провітаміну А) в солюбілізаторі з її подальшим ве введенням у воду для отримання проміжного концентрату бета-каротину (провітаміну А), також в якості 2) вітамінізуючої складової вибирають вітамін групи Е (альфа-токоферол, альфа-токоферола ацетат), потім 5ор одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим - введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого сп отримані проміжні концентрати бета-каротину (провітаміну А) і вітаміну Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферола ацетату і т.і.) змішують в заданих вагових співвідношеннях 0,25-5,0:0,5-3,0 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного в розчину вітамінного препарату.
В заявленому способі використовуються наступні компоненти.
Ф) Солютол Н5 15 або його аналоги з молекулярною масою 660 Дальтон, є солюбілізатором, розчинний у воді, ка виробник - фірма БАСФ АКЦІЄНГЕЗЕЛЬШАФТ, Німеччина (див. МоїЇКег Вийіег "Мадетесит ог Мі(атіп
Еогтишайопе", Біда, МУіїз5. Мегі.-Сев., ВігКепуаідвіг., 44, 0-70191, 2001г, с.88-90, технічна бо документація на сайті - млум/.рпагта-зоЇшіопв.раві.сот).
Кремофор ЕЇГ або його аналоги з молекулярною масою 1200 Дальтон, є солюбілізатором, розчинний у воді, виробник - фірма БАСФ АКЦІЄНГЕЗЕЛЬШАФТ, Німеччина (див. МоїЇКег Вийіег "Мадетесит ог Мі(атіп
Еогтишайопе", Біда, МУів5. Мегі.-Сев., Вігкепмж/аЇдвіг, 44, 0-70191, 2001р.,, с.88-90; технічна документація на сайті - ммлу.рпагта-зоІшіопв.раві.сот). 65 Кремофор КН-40 або його аналоги з молекулярною масою 1500 Дальтон, є солюбілізатором, розчинимо у воді, виробник - фірма БАСФ АКЦІЄНГЕЗЕЛЬШАФТ Германію (див. МоїЇКег Вийіег "Хадетесит ог Мідатіп
Еогтишайопе", Біда, МУів5. Мегі.-Сев., Вігкепмж/аЇдвіг, 44, 0-70191, 2001р.,, с.88-90; технічна документація на сайті - ммлу.рпагта-зоІшіопв.раві.сот).
Вітамін А (ретинол або ретинола палмітат або ретинола пропіонат), жиророзчинний, у винаході, що заявляється, - вітамінізуюча складова (див. МоЇКег Вийіег "Уадетесит їог Міатіп ЕРогтиайопв", 5їШНОоагі,
МУізв. Метгі.-Сев., Вігкепм/аідвіг., 44, 0-70191, 2001р., с.7-13; ммли.мйатіпі.гч).
Бета-каротин (провітамін А), жиророзчинний, у винаході, що заявляється, - вітамінізуюча складова (див.
МоїКег Вийіег. "Мадетесит їог Міатіп Рогтшиіаєцопе", БЗіШНдагі, МУіз5. Мепі.-Сев., ВігКепмаїавіг., 44, 0-70191, 2001р., с.9; ммлу.м(атіпі.ги). 70 Вітамін Д2 (ергокальциферол), жиророзчинний, у винаході, що заявляється, - вітамінізуюча складова (див.
МоїКег Вийіег "МХадетесит їог Міатіп ЕРогтиайопве", еіШНодагі, МУів85. Мегі.-Сев., ВігКепуаїдвіг., 44, 0-70191, 2001р., с.33-39, мли. мйатіпі.гч).
Вітамін ДЗ (холькальциферол), жиророзчинний, у винаході, що заявляється, - вітамінізуюча складова (див.
МоїКег Вийіег "МХадетесит їог Міатіп ЕРогтиайопве", еіШНодагі, МУів85. Мегі.-Сев., ВігКепуаїдвіг., 44, 0-70191, 2001р., с.33-39, мли. мйатіпі.гч).
Вітамін Е (альфа-токоферол або альфа-токоферола ацетат), жиророзчинний, у винаході, що заявляється, - вітамінізуюча складова (див. МоЇКег Вийіег "Хадетесит їог Міатіп ЕРогтиакнопв", Зішбдаг, УУівв. Мегі.-Сев.,
Вігккепмаїіадвіг., 44, Ю-70191, 2001 р., с.40-44; млум/.мКатіпі. ги).
Вітамін КІ (фітоменадіон), жиророзчинний, у винаході, що заявляється, -вітамінізуюча складова (див.
МоїКег Вийіег "МХадетесит їог Міатіп ЕРогтиайопве", еіШНодагі, МУів85. Мегі.-Сев., ВігКепуаїдвіг., 44, 0-70191, 2001р., с.66; ммлу.матіпі.ги).
Вітамін В, водорозчинний (див. МоїЇКег Вийіег "Мадетесит ог Міатіп ЕРогтшианйопве", ЗішНодагі, УМУізв.
Мепі.-Сез., Вігкепууаазіг., 44, 0-70191, 2001р., с.14-19; ммлу.матіпі.ги).
Вітамін С, водорозчинний (див. МоЇКег Вийіег "Мадетесит ог Місатіп Рогтиайопе", ЗіШНодагі, УМУізв. сч
Мепі.-Сез., Вігкепууаазіг., 44, 0-70191, 2001р., с.20-32; ммлу.матіпі.ги).
Консервант - препарати ряду парабенів, наприклад, пара-оксібензойной кислоти етиловий ефір (див. і) "Санитарнье правила и нормь!", Продовольственное сьірье и пищевье продуктьї, Москва, 2002г., с.141, Е 214;
Наказ Мо222 від 23.07.9бр. МОЗ України, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.12.1996бр. за
Мо715/1740 "Про затвердження санітарних правил і норм по застосуванню харчових добавок", Е 214). ю зо Консервант - сорбінова кислота і, або її аналоги (див. "Санитарнье правила и нормь!", Продовольственное сьірье и пищевье продуктьї, Москва, 2002г., с.141, Е 200; Наказ Мо222 від 23.07.9бр. МОЗ України, -- зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.12.1996р. за Мо715/1740 "Про затвердження санітарних правилі (У норм по застосуванню харчових добавок", Е 200).
Отримання проміжного концентрату кожної (однієї) вітамінізуючої складової, вибираної з групи «
Зв Жиророзчинних вітамінів А, Е, Ду», Дз, Ку, бета-каротину (провітаміну А) шляхом отримання і розчинення у воді ї- нанодисперсної композиції вибраної вітамінізуючої складової описано в прикладах 3-9.
Спосіб отримання окремо кожного проміжного концентрату заданої вітамінізуючої складової, дозволяє проводити вибір необхідних приготованих проміжних концентратів для отримання продукту в заданому співвідношенні і заданій кількості вітамінізуючих складових. «
При цьому як солюбілізатор використовують суміш поліетиленгликолей з різними молекулярними масами від пл») с 660 Дальтон до 1500 Дальтон, а саме, Солютол Н5 15 або його аналоги з молекулярною масою 660 Дальтон, . Кремофор ЕЇ або його аналоги з молекулярною масою 1200 Дальтон, Кремофор КН-40 або його аналоги з и?» молекулярною масою 1500 Дальтон, при цьому суміш кремофорів вибирають у ваговому співвідношенні
Кремофор КН-40 до Кремофору ЕЇ як 2,0-2,5:0,5-1,0, а суміш кремофорів з Солютолом Н5З 15 беруть у ваговому співвідношенні 3,0: -1,0 (див. приклад 1, табл.1) -І Водний розчин вітамінного препарату виходить пролонгованої дії, оскільки міцели становлячих компонентів солюбілізатора мають різні молекулярні розміри, для чого і беруть суміш солюбілізаторів з різними о молекулярними масами. 2) Так, для приготування нанодисперсної композиції використовують суміш солюбілізаторів з різними 5р молекулярними масами від 660 Дальтон до 1500 Дальтон, а саме Солютол НЗ 15 з молекулярною масою 660 - Дальтон, Кремофор ЕЇ з молекулярною масою 1200 Дальтон, Кремофор КН-40 з молекулярною масою 1500 сп Дальтон, міцели яких в організмі людини руйнуються і виводяться з організму поступово, залежно від їх молекулярних розмірів. Тому, спочатку руйнуються і виводяться міцели Солютола Н5 15 з молекулярною масою 660 Дальтон, потім міцели Кремофора ЕЇ! з молекулярною масою 1200 Дальтон, а потім міцели Кремофора дво КН-40 з молекулярною масою 1500 Дальтон. Таким чином, досягається ефект пролонгованої дії солюбілізованих вітамінізуючих складових і істотно поліпшується їх засвоюваність в організмі.
Ф) Крім того, водні розчини містять консерванти і, або водорозчинний вітамін з групи С, а як консервант ка використовують препарати ряду парабенів і, або сорбінову кислоту і, або її аналоги (див. приклад 2, табл. 2).
Продукт за заявленим способом (варіант 1), одержують шляхом вибору в якості вітамінізуючої складової бо Вітаміну Д2 (ергокальциферолу), потім отримання нанодисперсної композиції вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також як вітамінізуючу складову вибирають вітамін ДЗ (холькальциферол), потім одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого 65 отримані проміжні концентрати вітамінізуючих складових вітаміну Д2 (ергокальциферолу) і вітаміну ДЗ (холькальциферолу) змішують в заданих вагових співвідношеннях 0,25-1,0:3,0-3,75 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного розчину вітамінного препарату (див. приклад 10, табл.3).
Продукт за заявленим способом (варіант 2), одержують шляхом вибору як вітамінізуючої складової вітаміну
ДЗ (холькальциферолу), потім отримання нанодисперсної композиції вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також як вітамінізуючу складову вибирають вітамін Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферола ацетату), потім одержують нанодисперсну композицію цієї вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної 7/о Вітамінізуючої складової, після чого отримані проміжні концентрати вітамінізуючих складових вітаміну ДЗ (холькальциферолу) і вітаміну Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферола ацетату) змішують в заданих вагових співвідношеннях 0,025-0,1:0,5-500 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного розчину вітамінного препарату (див. приклад 11, табл. 4).
Продукт за заявленим способом (варіант 3) одержують шляхом вибору в якості вітамінізуючої складової вітаміну А (ретинол або ретинола палмітат або ретинола пропіонат), потім отримання нанодисперсної композиції вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також як вітамінізуючу складову вибирають бета-каротин (провітамін А), одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її 2о подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого отримані проміжні концентрати вітамінізуючих складових вітаміну А (ретинолу або ретинола палмитату або ретинола пропіонату) і бета-каротину (провітаміну А) змішують в заданих вагових співвідношеннях 0,5-5,0:0,25-500 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного розчину вітамінного препарату (див. приклад 12, табл.5). сч
Продукт за заявленим способом (варіант 4) одержують шляхом вибору як вітамінізуючої складової вітаміну
КІ (фітоменадіону), потім отримання нанодисперсної композиції вибраної вітамінізуючої складової в і) солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також як вітамінізуючу складову вибирають вітамін ДЗ (холькальциферол), потім одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим ю зо введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого отримані проміжні концентрати вітамінізуючих складових вітаміну КІ (фітоменадіону) і вітаміну ДЗ - (холькальциферолу) змішують в заданих. с
Продукт за заявленим способом (варіант 5) одержують шляхом вибору як вітамінізуючої складової вітаміну А (ретинолу або ретинола палмітату або ретинола пропіонату), потім отримання нанодисперсної композиції « вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного ї- концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також як вітамінізуючу складову вибирають бета-каротин (провітамін А), одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також як вітамінізуючу складову вибирають вітамін Е (альфа-токоферол або альфа-токоферола ацетат і т.і.), « потім одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим пт») с введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого отримані проміжні концентрати вітамінізуючих складових вітаміну А (ретинолу або ретинола палмітату або ;» ретинола пропіонату), бета-каротину (провітаміну А) і вітаміну Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферола ацетату і т.і) змішують в заданих вагових співвідношеннях 0,5-5,0:0,25-5,0:0,25-400 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного -І розчину вітамінного препарату (див. приклад 14, табл.7).
Продукт за заявленим способом (варіант 6) одержують шляхом вибору в якості вітамінізуючої складової ве вітаміну Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферола ацетату і т.І.), потім отримання нанодисперсної композиції 2) вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного 5р Концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також як вітамінізуючу складову вибирають вітамін Д2 - (ергокальциферол) або вітамін ДЗ (холькальциферол), потім одержують нанодисперсну композицію вибраної сп вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, також як вітамінізуючу складову вибирають вітамін А (ретинол або ретинола палмітат або ретинола пропіонат) або бета-каротин (провітамін А), потім одержують дв нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого отримані проміжні
Ф) концентрати вітамінізуючих складових вітаміну Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферола ацетату і т..), ка вітаміну Д2 (ергокальциферолу) або вітаміну ДЗ (холькальциферолу), вітаміну А (ретинолу або ретинола палмітату або ретинола пропіонату) або бета-каротину (провітаміну А) змішують в заданих вагових во співвідношеннях 0,5-3,0:0,02-0,1:0,03-0,1:0,5-5,0:0,25-500 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного розчину вітамінного препарату (див. приклад 15, табл. 8).
Продукт за заявленим способом (варіант 7) одержують шляхом вибору як вітамінізуючої складової суміші вітаміну А (ретинолу або ретинола палмітат або ретинола пропіонат) і бета-каротину (провітаміну А) в 65 співвідношенні (1:6700), з послідовним введенням в солюбілізатор спочатку вітаміну А, а потім бета-каротину (провітаміну А), при цьому в результаті термічних втрат вітаміну А (ретинол, ретинола палмітат або ретинола пропіонат) одержують нанодисперсну композицію бета-каротину (провітаміну А) в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату бета-каротину (провітаміну А), також як вітамінізуючу складову вибирають вітамін групи Е (альфа-токоферол, альфа-токоферола ацетат), потім одержують нанодисперсну композицію вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі з її подальшим введенням у воду для отримання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого отримані проміжні концентрати бета-каротину (провітаміну А) і вітаміну Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферолу ацетату и т.і.) змішують в заданих вагових співвідношеннях 0,25-5,0:0,5-3,0 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів вітамінізуючих складових у водному розчині з отриманням водного розчину вітамінного препарату 70 (див. приклад 16, табл. 9).
Застосування заявленого способу і водних розчинів вітамінних препаратів, отриманих за цим способом підтверджується нижче приведеними прикладами, але не вичерпується ними.
В Прикладі 1 приведені вагові співвідношення солюбілізаторів.
В Прикладі 2 приведені співвідношення що складає водні розчини.
В Прикладах 3-9 описані способи отримання проміжного концентрату кожної (однієї) вітамінізуючої складової, вибираної з групи жиророзчинних вітамінів А, Е, Дь, Дз, Кі, бета-каротину (провітаміну А) шляхом отримання і розчинення у воді нанодисперсної композиції вибраної вітамінізуючої складової з метою подальшого змішення отриманих проміжних концентратів у водному розчині з отриманням готових вітамінних препаратів у вигляді водних розчинів.
В Прикладах 10-16 описані способи отримання з проміжних концентратів кінцевого продукту у вигляді водних розчинів.
Приклад 1. До п. 1 формули винаходу. Співвідношення Солюбілізаторів в мас.9о наведені в таблиці 1. сч зв й солюбілізатора ви «-
Приклад 2. До п. 2, З формули винаходу. Співвідношення водних розчинів в мас.9о наведені в таблиці 2. со « з в
Первено 00000 бою 00020000ооюво | ооюво | осв 0
Сорбінова кислота 00005 | 00052 00002 002-005 (с(вскорбіновакислота) 008 | 008 | 0067-1005 оо « 7 - с Приклад 3. До п. 1 формули винаходу. "» Отримання проміжного концентрату (240 000 МО) вітаміну Д2 (ергокальциферолу) шляхом отримання і " розчинення у воді нанодисперсної композиції вітаміну Д2 (ергокальциферолу).
Як вітамінізуючу складову з групи жиророзчинних вітамінів вибирають вітамін Д2 (ергокальциферол).
Для отримання солюбілізатора змішують Кремофор КН-40 і Кремофор ЕЇ в співвідношенні 2:1. Потім в - отриману суміш кремофорів вводять Солютол Н5З 15 в співвідношенні 1:3. їз Мольному співвідношенню вітаміну Д2 (ергокальциферолу) до отриманого солюбілізатору 1:1 відповідає вагове співвідношення 1:50. о Навішування 7мг зргокальциферолу при повільному помішуванні солюбилізують в З00г заздалегідь нагрітого -л 20 до 6593 солюбілізатора (до повного розчинення). При цьому одержують нанодисперсну композицію вітаміну Д2 (ергокальциферолу), яку поступово додають в 70Омл заздалегідь розігрітої до 659С води при енергійному сл перемішуванні. Концентрація готового розчину по вітаміну Д2 (ергокальциферолу) рівна відповідно 240 000 МО.
Приклад 4. До п. 1 формули винаходу.
Отримання проміжного концентрату (240 000 МО) вітаміну ДЗ (холькальциферолу) шляхом отримання і 22 розчинення у воді нанодисперсної композиції вітаміну ДЗ (холькальциферолу).
Ф! Як вітамінізуючу складову з групи жиророзчинних вітамінів вибирають вітамін ДЗ (холькальциферол).
Для отримання солюбілізатора змішують Кремофор КН-40 і Кремофор ЕЇ в співвідношенні 2:1. Потім в о отриману суміш кремофорів вводять Солютол Н5З 15 в співвідношенні 1:3.
Мольному співвідношенню вітаміну ДЗ (холькальциферолу) до отриманого солюбилизатору 1:1 відповідає 60 вагове співвідношення 1:50.
Навішування 7мг холькальциферолу при повільному помішуванні солюбілізують в З00г заздалегідь нагрітого до 652С солюбілізатора (до повного розчинення). При цьому одержують нанодисперсну композицію вітаміну ДЗ (холькальциферолу), яку поступово додають в 7/0Омл заздалегідь розігрітої до 659С води при енергійному перемішуванні. Концентрація готового розчину по вітаміну ДЗ (холькальциферолу) рівна відповідно 240 000 МО. бо Приклад 5. До п. 1 формули винаходу.
Отримання проміжного концентрату (1095) вітаміну Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферола ацетату і т.п.) шляхом отримання і розчинення у воді нанодисперсної композиції вітаміну Е (альфа-токоферолу або альфа-токоферола ацетату і т.і.).
Як вітамінізуючу складову з групи жиророзчинних вітамінів вибирають вітамін Е (альфа-токоферола ацетат).
Для отримання солюбілізатора змішують Кремофор КН-40 і Кремофор ЕЇ в співвідношенні 2:1. Потім в отриману суміш кремофорів вводять Солютол Н5З 15 в співвідношенні 1:3.
Мольному співвідношенню вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату) до отриманого солюбілізатору 1:1 відповідає вагове співвідношення 1:1,96. 70 Навішування 10,5г альфа-токоферола ацетату при повільному помішуванні солюбілізують в 250г заздалегідь нагрітого до 659 солюбілізатора (до повного розчинення). При цьому одержують нанодисперсну композицію вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату), яку поступово додають в 6б45мл заздалегідь розігрітої до 6593 води при енергійному перемішуванні. Концентрація готового розчину по вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату) рівна відповідно 1095.
Приклад 6. До п. 1 формули винаходу.
Отримання проміжного концентрату (100 000 МО) вітаміну А (ретинолу або ретинола палмитату або ретинола пропионату) шляхом отримання і розчинення у воді нанодисперсної композиції вітаміну А (ретинолу або ретинола палмитату або ретинола пропионату).
Як вітамінізуючу складову з групи жиророзчинних вітамінів вибирають вітамін А (ретинол).
Для отримання солюбілізатора змішують Кремофор КН-40 і Кремофор ЕЇ в співвідношенні 2:1. Потім в отриману суміш кремофорів вводять Солютол Н5З 15 в співвідношенні 1:3.
Мольному співвідношенню вітаміну А (ретинолу) до отриманого солюбілізатору 1:1 відповідає вагове співвідношення 1:3,25.
Навішування 65г ретинолу при повільному перемішуванні солюбілізують в 210г заздалегідь нагрітого до 6590 Га солюбілізатора (до повного розчинення). При цьому одержують нанодисперсну композицію вітаміну А о (ретинолу), яку поступово додають в 725мл заздалегідь розігрітої до 65923 води при енергійному перемішуванні.
Концентрація готового розчину по вітаміну А (ретинолу) рівна відповідно 100 000 МО.
Приклад 7. До п. 1 формули винаходу.
Отримання проміжного концентрату (7905) бета-каротину (провітаміну А) шляхом отримання і розчинення у ІФ) воді нанодисперсної композиції бета-каротину (провітаміну А). -
Як вітамінізуючу складову з групи жиророзчинних вітамінів вибирають бета-каротин (провітамін А).
Для отримання солюбілізатора змішують Кремофор КН-40 і Кремофор ЕЇ в співвідношенні 2:1. Потім в (зе) отриману суміш кремофорів вводять Солютол Н5З 15 в співвідношенні 1:3. «
Мольному співвідношенню бета-каротину (провітаміну А) до отриманого солюбілізатору 1:1 відповідає вагове співвідношення 1:5. ї-
Навішування 71г бета-каротину при повільному помішуванні солюбілізують в З50г заздалегідь нагрітого до 1309-1602 солюбілізатора (до повного розчинення). При цьому одержують нанодисперсну композицію бета-каротину (провітаміну А), яку поступово додають в 58Омл заздалегідь нагрітої до 652С води при енергійному « помішуванні. Концентрація готового розчину по бета-каротину (провітаміну А) рівна відповідно 790.
Приклад 8. До п. 1 і п. 10 формули винаходу. о) с Отримання проміжного концентрату (795) бета-каротину (провітаміну А) з суміші вітаміну А (ретинолу або "» ретинола палмітату або ретинола пропіонату) з бета-каротином (провітаміном А) шляхом отримання і " розчинення у воді нанодисперсної композиції з суміші вітаміну А (ретинолу або ретинола палмітату або ретинола пропіонату) і бета-каротину (провітаміну А).
Як вітамінізуючу складову з групи жиророзчинних вітамінів вибирають суміш вітаміну А (ретинолу) і - бета-каротину (провітаміну А). Метою додаткового введення вітаміну А (ретинолу) є зменшення термічних втрат їх бета-каротину, який значно дорожче за ретинол.
Для отримання солюбілізатора змішують Кремофор КН-40 і Кремофор ЕЇ в співвідношенні 2:1. Потім в і отриману суміш кремофорів вводять Солютол Н5З 15 в співвідношенні 1:3. -оУу 70 Мольному співвідношенню бета-каротину (провітаміну А) до отриманого солюбілізатору 1:1 відповідає вагове співвідношення 1:5. сл Навішування 0,15мг ретинолу при повільному помішуванні солюбілізируют в З50г заздалегідь нагрітого до 1302-1602 солюбілізатора. Через З хвилини (після повного розчинення) в суміш ретинолу і солюбілізатора вводять 70 г бета-каротину. При цьому одержують нанодисперсну композицію бета-каротину (провітаміну А), яку поступово додають в 58Омл заздалегідь нагрітої до 659 води при енергійному помішуванні. Концентрація
ГФ) готового розчину по бета-каротину (провітаміну А) рівна відповідно 7905.
Приклад 9. До п. 1 формули винаходу. о Отримання проміжного концентрату (795) вітаміну К1 (фітоменадіону) шляхом отримання і розчинення у воді нанодисперсної композиції вітаміну К1 (фітоменадіону). 60 Як вітамінізуючу складову з групи жиророзчинних вітамінів вибирають вітамін КІ (фітоменадіон).
Для отримання солюбілізатора змішують Кремофор КН-40 і Кремофор ЕЇ в співвідношенні 2:1. Потім в отриману суміш кремофорів вводять Солютол Н5З 15 в співвідношенні 3:1.
Мольному співвідношенню вітаміну К1 (фітоменадіону) до отриманого солюбилизатору 1:1 відповідає вагове співвідношення 1:6,5. бо Навішування 70г фітоменадіону при повільному перемішуванні солюбілізують в 455 г заздалегідь нагрітого до
6592 солюбілізатора (до повного розчинення). При цьому одержують нанодисперсну композицію вітаміну КІ (фітоменадіону), яку поступово додають в 475мл заздалегідь нагрітої до 652С води при енергійному помішуванні.
Концентрація готового розчину по вітаміну К1 (фітоменадіону) рівна відповідно 790.
Приклад 10. До п. 4 формули винаходу.
Приготування водорозчинного продукту збагаченого вітамінізуючими складовими вітаміну ДЗ (холькальциферолу) з вітаміном Д2 (ергокальциферолом).
Вагові співвідношення проміжних концентратів вітамінізуючих складових (ВС) вітаміну Д2 (ергокальциферолу) і вітаміну ДЗ (холькальциферолу) можуть складати 0,25-1,0:3,0-3,75. Вагові співвідношення проміжних 70 концентратів в мас. 9о наведені в таблиці 3. ів
Докладний приклад наведений для співвідношення вітаміну ДЗ (холькальциферолу) до вітаміну Д2 (ергокальциферолу) в готовому водному розчині як З 000 МО:1 000 МО.
При кімнатній температурі в 12,5мл проміжні концентрати (240 000 МО) вітаміну ДЗ (холькальциферолу), отриманого за прикладом 4 вводять 4,2мл проміжного концентрату (240 000 МО) вітаміну Д2 (ергокальциферолу), отриманого за прикладом 3. Потім отриману суміш проміжних концентратів вітаміну ДЗ (холькальциферолу) і вітаміну Д2 (ергокальциферолу) при повільному помішуванні розчиняють в 983мл водного розчину кімнатної температури, в якому заздалегідь розчинені О,8г парабена і 0,2г сорбінової кислоти, сч ов Отриманого за прикладом 2.4.
Приклад 11. До п. 5 формули винаходу. о)
Приготування водорозчинного продукту збагаченого вітамінізуючими складовими вітаміну ДЗ (холькальциферолу) з вітаміном Е (альфа-токоферола ацетату).
Вагові співвідношення проміжних концентратів вітамінізуючих складових (ВС) вітаміну ДЗ ю зо (холькальциферолу) і вітаміну Е (альфа-токоферолу) можуть складати 0,025-0,1:0,5-5,0. Вагові співвідношення проміжних концентратів в мас. 95 наведені в таблиці 4. -- о - ці щі
Докладний приклад наведений для співвідношення вітаміну ДЗ (холькальциферолу) до вітаміну Е « (альфа-токоферола ацетату) в готовому водному розчині як 12 000 МО:296. -о 70 При кімнатній температурі в 200мл проміжного концентрату (1095) вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату), с отриманого за прикладом 5 вводять 5БОмл проміжного концентрату (240 000 МО) вітаміну ДЗ з (холькальциферолу), отриманого за прикладом 4. Потім отриману суміш проміжних концентратів вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату) і вітаміну ДЗ (холькальциферолу) при повільному помішуванні розчиняють в 750мл водного розчину кімнатної температури, в якому заздалегідь розчинені 0,8г парабена і 0,2г сорбінової кислоти, 75 отриманого за прикладом 2.4. ї Приклад 12. До п. 6 формули винаходу. г» Приготування водорозчинного продукту збагаченого вітамінізуючими складовими вітаміну А (ретинолу або с ретинола палмітату або ретинола пропіонату) з бета-каротином (провітаміном А).
Вагові співвідношення проміжних концентратів вітамінізуючих складових (ВС) вітаміну А (ретинолу) і - 70 бета-каротину (провітаміну А) можуть складати 0,5-5,0:0,25-5,0. Вагові співвідношення проміжних концентратів сп в мас. 95 наведені в таблиці 5 зв о ще
Докладний приклад наведений для співвідношення вітаміну А (ретинолу) до бета-каротину (провітаміну А) і 60 до вітаміну С (аскорбінової кислоти) в готовому водному розчині як 20 000 МО:295:0,5965.
При кімнатній температурі в 200мл проміжного концентрату (100 000 МО) вітаміну А (ретинолу), отриманого за прикладом 6, вводять 28бмл проміжного концентрату (795) бета-каротину (провітаміну А), отриманого за прикладом 8. Потім отриману суміш проміжних концентратів вітаміну А (ретинолу) і бета-каротину (провітаміну
А) при повільному помішуванні розчиняють в 514мл водного розчину кімнатної температури, в якому заздалегідь бо розчинені 0,8г парабена і 50г вітаміну С (аскорбінової кислоти), отриманого за прикладом 2.5.
Докладний приклад наведений для співвідношення вітаміну А (ретинолу) до бета-каротину (провітаміну А) і вітаміну С (аскорбінової кислоти) в готовому водному розчині як 30 000 МО:290:0,8965.
При кімнатній температурі в 299мл проміжного концентрату (100 000 МО) вітаміну А (ретинолу), отриманого за прикладом б при повільному помішуванні вводять 285мл проміжного концентрату (7905) бета-каротину (провітаміну А), отриманого за прикладом 7. Потім отриману суміш проміжних концентратів вітаміну А (ретинолу) і бета-каротину (провітаміну А) при повільному помішуванні додають в 41бмл водного розчину кімнатної температури, в якому заздалегідь розчинені 80г аскорбінової кислоти (вітаміну С), 0,8г парабена і 0,2г сорбінової кислоти, отриманого за прикладом 2.3.
Приклад 13. До п. 7 формули винаходу. 70 Приготування водорозчинного продукту збагаченого вітамінізуючими складовими вітаміну КІ (фітоменадіону) з вітаміном ДЗ (холькальціферолом).
Вагові співвідношення проміжних концентратів вітамінізуючих складових (ВС) вітаміну К1 (фітоменадіону) і вітаміну ДЗ (холькальціферолу) можуть складати 1,0-3,0:0,02-0,1. Вагові співвідношення проміжних концентратів в мас. Уонаведені в таблиці 6.
Докладний приклад наведений для співвідношення вітаміну ДЗ (холькальциферолу) до вітаміну КІ (фітоменадіону) і вітаміну С (аскорбінової кислоти) в готовому водному розчині як 30 000 МО:195:0,890.
При кімнатній температурі в 14Змл проміжні концентрати (790) вітаміну К1 (фітоменадіону), отриманого за прикладом 9 при повільному перемішуванні вводять 12,5мл проміжні концентрати (240 000 МО) вітаміну ДЗ сч (холькальциферолу), отриманого за прикладом 4. Потім отриману суміш проміжних концентратів вітаміну К1 Го) (фітоменадіону) і вітаміну ДЗ (холькальциферолу) при повільному перемішуванні додають в 844мл водного розчину кімнатної температури, в якому заздалегідь розчинені 8Ог вітаміну С (аскорбінової кислоти) і 0,2г сорбінової кислоти, отримані за прикладом 2.2.
Іо) зо Приклад 14. До п. 8 формули винаходу. | Щі
Приготування водорозчинного продукту, збагаченого вітамінізуючими складовими вітаміну А (ретинолу) з «- бета-каротином (провітаміном А) і вітаміном Е (альфа-токоферолом). с
Вагові співвідношення проміжних концентратів вітамінізуючих складових (ВС) вітаміну А (ретинолу), бета-каротину (провітаміну А) і вітаміну Е (альфа-токоферолу) можуть складати 0,5-5,0:0,25-5,0:0,25-4,0. ч
Вагові співвідношення проміжних концентратів в мас. 95 наведені в таблиці 7. м « «о З і- . о Докладний приклад наведений для співвідношення вітаміну А (ретинолу) до бета-каротину (провітаміну А), вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату) і вітаміну С (аскорбінової кислоти) в готовому водному розчині як 10 75 000 МО:296:296:0,596.
Ше При кімнатній температурі в 100мл проміжного концентрату (100 000 МО) вітаміну А (ретинолу) отриманого за «їз» прикладом б, вводять 28бмл проміжного концентрату (795) бета-каротину (провітаміну А), отриманого за прикладом 8 і 200мл проміжного концентрату (1090) вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату), отриманого за о прикладом 5. Потім отриману суміш проміжних концентратів вітаміну А (ретинолу), бета-каротину (провітаміну А) - 70 і вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату) при повільному помішуванні розчиняють в З14мл водного розчину кімнатної температури, в якому заздалегідь розчинені 0,8г парабена і 50г аскорбінової кислоти, отриманих за сл прикладом 2.5.
Приклад 15. До п. 9 формули винаходу.
Приготування водорозчинного продукту збагаченого вітамінізуючими складовими вітаміну Е 29 (альфа-токоферолу) з вітаміном Д2 (ергокальциферолом) або вітаміном ДЗ (холькальциферолом) і з вітаміном А (ФІ (ретинолом) або бета-каротином (провітаміном А).
Вагові співвідношення проміжних концентратів вітамінізуючих складових (ВС) вітаміну Е (альфа-токоферолу), о вітаміну Д2 (ергокальциферолу) та/або вітаміну ДЗ (холькальциферолу) і вітаміну А (ретинолу) або бета-каротину (провітаміну А) можуть складати 0,5-3,0:0,02-0,1:0,03-0,1:0,5-5,0:0,25-5,0. Вагові 60 співвідношення проміжних концентратів в мас. 9о наведені в таблиці 8. 65 Е (альфа-токоферола ацетат) 30 30 0,5 до союкалнцифеню 1-1 91 | 00 дз больальшферог 00021201 0053 фета 0000111110000100850105 бетазаротин (провітамін й) 1 БО 1.017025
Докладний приклад наведений для співвідношення вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату) до вітаміну Д2 (ергокальциферолу) до вітаміну ДЗ (холькальциферолу) до вітаміну А (ретинолу) і до бета-каротину (провітаміну
А) в готовому водному розчині як 195:4 800 МО: 7 200 МО: 10 000 МО:2596. 70 При кімнатній температурі в 100мл проміжного концентрату (1095) вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату), отриманого за прикладом 5, вводять 20мл проміжного концентрату (240 000 МО) вітаміну Д2 (ергокальциферолу), отриманого за прикладом З, ЗОмл проміжного концентрату (240 000 МО) вітаміну ДЗ (холькальциферолу), отриманого за прикладом 4, 100мл проміжного концентрату (100 000 МО) вітаміну А (ретинолу), отриманого за прикладом 6 і 28бмл проміжного концентрату (795) бета-каротину (провітаміну А), /5 бтриманого за прикладом 7. Потім отриману суміш проміжних концентратів вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату), вітаміну Д2 (ергокальциферолу), вітаміну ДЗ (холькальциферолу), вітаміну А (ретинолу) і бета-каротину (провітаміну А) при повільному помішуванні розчиняють в 484мл водного розчину кімнатної температури, в якому заздалегідь розчинені 0,8г парабена і 0,2г сорбінової кислоти, отриманого за прикладом 2.4.
Докладний приклад наведений для співвідношення бета-каротину (провітаміну А) до вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату) до вітаміну ДЗ (холькальциферолу) і вітаміну С (аскорбінової кислоти) в готовому водному розчині як 290: 290:3000 МО:0,5905.
При кімнатній температурі в 285мл проміжного концентрату (795) бета-каротину (провітаміну А), отриманого за прикладом 7 або 8 при повільному перемішуванні вводять 200мл проміжного концентрату (1095) вітаміну Е сч (альфа-токоферола ацетату), отриманого за прикладом 5 і 12,5мл проміжного концентрату (240 000 МО) вітаміну
ДЗ (холькальциферолу), отриманого за прикладом 4. Потім отриману суміш проміжних концентратів (о) бета-каротину (провітаміну А), вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату) і вітаміну ДЗ (холькальциферолу) при повільному перемішуванні додають в 502мл водні розчини кімнатної температури, в якому заздалегідь розчинені 5Ог вітаміну С (аскорбінової кислоти) і О,8г парабена, отриманого за прикладом 2.5. ю
Докладний приклад наведений для співвідношення вітаміну А (ретинолу) до вітаміну ДЗ (холькальциферолу) в готовому водному розчині як 30 000 МО:З 000МО. --
При кімнатній температурі в 299мл проміжного концентрату (100 000 МО) вітаміну А (ретинолу), отриманого со за прикладом б вводять 12,5мл проміжного концентрату (240 000 МО) вітаміну ДЗ (холькальциферолу), отриманого за прикладом 4. Потім отриману суміш проміжних концентратів вітаміну А (ретинолу) і вітаміну ДЗ Ж (холькальциферолу) при повільному помішуванні додають в б8в8мл водного розчину кімнатної температури, в їч- якому заздалегідь були розчинені 0,8г парабена і 0,2г сорбінової кислоти, отриманого за прикладом 2.4.
Приклад 16. До п. 10 формули винаходу.
Приготування водорозчинного продукту, збагаченого вітамінізуючими складовими бета-каротину (провітаміну
А) з вітаміном Е (альфа-токоферола ацетатом). « 20 Вагові співвідношення проміжних концентратів вітамінізуючих складових (ВС) бета-каротину (провітаміну А) ш-в до вітаміну Е (альфа-токоферолу) можуть складати 0,25-5,0:0,5-3,0. Вагові співвідношення проміжних с концентратів в мас. 95 наведені в таблиці 9. ;» 47 е
Мамі Докладний приклад наведений для співвідношення бета-каротину (провітаміну А) до вітаміну Е - 70 (альфа-токоферола ацетату) і до вітаміну С (аскорбінової кислоти) в готовому водному розчині як 2905:0,890:0,890.
При кімнатній температурі в 285мл проміжного концентрату (795) бета-каротину (провітаміну А), отриманого сл за прикладом 8 при повільному перемішуванні вводять 8Омл проміжного концентрату (1095) вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату), отриманого за прикладом 5. Потім отриману суміш проміжних концентратів бета-каротину (провітаміну А) і вітаміну Е (альфа-токоферола ацетату) при повільному перемішуванні додають в 22 вЗ3БМЛ водного розчину кімнатної температури, в якому заздалегідь розчинені 80г вітаміну С (аскорбінової
ГФ) кислоти) і 0,2г сорбінової кислоти отриманого за прикладом 2.2. юю 1. «85МрОСІ» Спосіб одержання водорозчинного вітамінного препарату, що включає солюбілізацію вітамінізуючої складової в заздалегідь нагрітому солюбілізаторі з подальшим введенням одержаної суспензії у водний розчин, який відрізняється тим, що вибирають задану вітамінізуючу складову з групи жиророзчинних 60 вітамінів А, 0», Оз, Е, Ку, бета-каротин (провітамін А), потім шляхом солюбілізації вибраної вітамінізуючої складової в солюбілізаторі одержують суспензію у вигляді нанодисперсної композиції цієї вибраної вітамінізуючої складової, після чого одержану нанодисперсну композицію вводять у воду для розчинення і одержання проміжного концентрату цієї вибраної вітамінізуючої складової для подальшого змішування з водним розчином, який містить консерванти і/або водорозчинний вітамін С, або з проміжним концентратом іншої бо вітамінізуючої складової, або декількома проміжними концентратами інших вітамінізуючих складових в ваговому співвідношенні 0,02 - 0,5:0,02 - 0,5 для подальшого розчинення суміші проміжних концентратів декількох вітамінізуючих складових у водному розчині з одержанням водорозчинного вітамінного препарату, а як солюбілізатор використовують суміш Солютолу НЗ 15 або його аналогів, Кремофору ЕЇ, або його аналогів та
Кремофору КН-40, або його аналогів, при цьому суміш кремофорів вибирають у ваговому співідношенні
Кремофору КН-40 і Кремофору ЕЇ як 2,0 - 2,5:0,5 - 1,0, а суміш кремофорів з Солютолом Н5 15 використовують у ваговому співвідношенні 3,0:1,0. 2. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що як консервант використовують препарати ряду парабенів і/або сорбінову кислоту, і/або її аналоги. 70 З. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що як вітамінізуючі складові використовують вітамін О 2 (ергокальциферол) та вітамін Оз (холькальциферол), проміжні концентрати яких використовують в ваговому співвідношенні 0,25 - 1,0:3,0 - 3,75. 4. Спосіб за п.17, який відрізняється тим, що як вітамінізуючі складові використовують вітамін О з (холькальциферол) та вітамін Е (альфа-токоферол або альфа-токоферолу ацетат), проміжні концентрати яких 7/5 Використовують в ваговому співвідношенні 0,025 - 0,1:0,5 - 5,0. 5. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що як вітамінізуючі складові використовують вітамін А (ретинол або ретинолу палмітат, або ретинолу пропіонат) та бета-каротин (провітамін А), проміжні концентрати яких використовують в ваговому співвідношенні 0,5 - 5,0:0,25 - 5,0. б. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що як вітамінізуючі складові використовують вітамін К 4 (фітоменадіон) та вітамін Оз (холькальциферол), проміжні концентрати яких використовують в ваговому співвідношенні 1,0 - 3,0:0,02 - 0.1. 7. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що як вітамінізуючі складові використовують вітамін А (ретинол або ретинолу палмітат, або ретинолу пропіонат), бета-каротин (провітамін А) та вітамін Е (альфа-токоферол або альфа-токоферолу ацетат), проміжні концентрати яких використовують в ваговому співвідношенні 0,5 - 5,0:0,25 - сч 9,0:0,25-4,0. 8. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що як вітамінізуючі складові використовують і) вітамін Е (альфа-токоферол або альфа-токоферолу ацетат), вітамін Оо (ергокальциферол) та/або вітамін Оз (холькальциферол), вітамін А (ретинол або ретинолу палмітат, або ретинолу пропіонат) та/або бета-каротин (провітамін А), проміжні концентрати яких використовують в ваговому співвідношенні 0,5 - 3,0:0,02 - 1,0:0,03 ю зо 7 1,00:0,5 - 5,0:0,25 - 5,0. 9. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що як вітамінізуючі складові використовують суміш вітаміну А -- (ретинол або ретинолу палмітату або ретинолу пропіонат) і бета-каротину (провітамін А) в співвідношенні с 1:6700 з послідовним введенням в солюбілізатор спочатку вітаміну А, а потім бета-каротину (провітаміну А), в результаті термічних втрат вітаміну А одержують нанодисперсну композицію бета-каротину (провітаміну А) в « солюбілізаторі, також як вітамінізуючу складову використовують вітамін групи Е (альфа-токоферол або ї- альфа-токоферолу ацетат), проміжні концентрати яких використовують в ваговому співвідношенні 0,25 - 5,0:0,5 - 3,0.
Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних « Мікросхем", 2005, М 11, 15.11.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і п) с науки України. ;» -І щ» (95) - 50 сл
Ф) іме) 60 б5
UAA200506901A 2005-07-13 2005-07-13 Спосіб одержання водорозчинного вітамінного препарату UA74315C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200506901A UA74315C2 (uk) 2005-07-13 2005-07-13 Спосіб одержання водорозчинного вітамінного препарату

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200506901A UA74315C2 (uk) 2005-07-13 2005-07-13 Спосіб одержання водорозчинного вітамінного препарату

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA74315C2 true UA74315C2 (uk) 2005-11-15

Family

ID=74506289

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200506901A UA74315C2 (uk) 2005-07-13 2005-07-13 Спосіб одержання водорозчинного вітамінного препарату

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA74315C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN103037708B (zh) 含有蔗糖脂肪酸酯的纳米乳液
EP1320356B2 (en) Preparation of vitamin emulsions and concentrates thereof
CA2079325C (en) Nutritional supplement containing vitamin e
US20170246303A1 (en) Nanoemulsions
CN105228470B (zh) 维生素e水溶性衍生物制剂及包含其的组合物
KR100427110B1 (ko) 광학적으로투명한제품을제조하기위한수성조성물,이러한조성물의제조방법및이러한조성물을함유하는제품
US11497760B2 (en) Method for solubilizing poorly water-soluble dietary supplements and pharmaceutically active agents
EP2309879B1 (en) Improved emulsifying system for nutraceutical composition
US20100098821A1 (en) Process for Solubilization of Flavor Oils
BR112019012875A2 (pt) ácidos graxos emulsionados
CN110869005A (zh) 含有药物活性成分或饮食补充剂的增溶剂的分配胶囊
WO2006047579A2 (en) Vitamin e tpgs fluid concentrate comprising a low percentage of water
JP6964660B2 (ja) 酸化防止剤分散物
EP3762006B1 (en) Krill oil for solubilizing poorly water-soluble dietary supplements and pharmaceutically active agents
RU2294651C1 (ru) Способ получения водорастворимого препарата, обогащенного витаминизирующими составляющими, препарат (варианты)
ES2251481T3 (es) Composicion vitaminica liquida.
UA74315C2 (uk) Спосіб одержання водорозчинного вітамінного препарату
RU2139935C1 (ru) Способ получения водорастворимого витаминного препарата и способ получения витаминного препарата
US20100196456A1 (en) Emulsion preconcentrates and micellar formulations containing wood resins
TWI592167B (zh) 含奈帕坦特之小兒口服液體組成物
US20220266206A1 (en) Formulation and process for manufacturing a heat stable oil-in-water emulsion for cannabis beverages in plastic bottles
RU2661597C2 (ru) Коллоидоустойчивая микроэмульсия водонерастворимых биологически активных веществ и промышленный способ ее получения
WO2002043697A1 (fr) Emulsion composite e/h/e
JP2022162843A (ja) 水溶性ビタミンドリンク用原液及び水溶性ビタミンドリンク
RU2657099C2 (ru) Коллоидоустойчивая микроэмульсия водонерастворимых биологически активных веществ и промышленный способ ее получения (варианты)