UA72496C2 - Спосіб пригнічення росту бур'янів та композиція з уповільненим вивільненням гербіциду - Google Patents

Спосіб пригнічення росту бур'янів та композиція з уповільненим вивільненням гербіциду Download PDF

Info

Publication number
UA72496C2
UA72496C2 UA2001085975A UA200185975A UA72496C2 UA 72496 C2 UA72496 C2 UA 72496C2 UA 2001085975 A UA2001085975 A UA 2001085975A UA 200185975 A UA200185975 A UA 200185975A UA 72496 C2 UA72496 C2 UA 72496C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
isoxazole
carbon atoms
optionally substituted
herbicide
straight
Prior art date
Application number
UA2001085975A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Девід Алан Робертс
Дэвид Алан РОБЕРТС
Роберт Зірроук
Речел Колегейт
Original Assignee
Авентіс Агрікалче Лімітед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from GB9902232A external-priority patent/GB2346086A/en
Priority claimed from GB9908313A external-priority patent/GB2348809A/en
Application filed by Авентіс Агрікалче Лімітед filed Critical Авентіс Агрікалче Лімітед
Publication of UA72496C2 publication Critical patent/UA72496C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N43/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds
    • A01N43/72Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with nitrogen atoms and oxygen or sulfur atoms as ring hetero atoms
    • A01N43/80Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with nitrogen atoms and oxygen or sulfur atoms as ring hetero atoms five-membered rings with one nitrogen atom and either one oxygen atom or one sulfur atom in positions 1,2

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Outside Dividers And Delivering Mechanisms For Harvesters (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)

Abstract

Cпосіб пригнічення росту бур'янів в осередку в твердому середовищі для вирощування, що включає обробку осередку композицією, яка містить гербіцид на основі ізоксазолу, для забезпечення поступової або послідовної доставки або вивільнення гербіциду на основі ізоксазолу в поверхневий шар середовища та композиція з уповільненим вивільненням гербіциду.

Description

Даний винахід відноситься до способу придушення росту бур'янів шляхом поступового нанесення на поверхневий шар середовища для вирощування, або вивільнення в ньому, гербіциду на основі бензоїлізоксазолу, та до композицій для застосування в способі.
Застосування ізоксазолів для боротьби з бур'янами описано в європейських патентних публікаціях
МоМе0418175, 0487357, 0527036 та 0560482. Гербіцидна активність дикетонітрилів (ДКН), що можуть бути утворені з ізоксазолів, також описана в європейських патентних публікаціях МеоМме0213892, 0496630 та 0496631 та міжнародній публікації МеУМО 95/25099. Після нанесення гербіцидів на основі ізоксазолу, вони можуть розкладатися до діонів, зокрема до сполук дикетонітрилу (ДКН). Це перетворення, як правило, є необоротним.
Сполуки ДКН звичайно також є гербіцидами. Вони, як правило, більш розчинні у воді, чим гербіциди на основі ізоксазолу, та можуть проникати в грунтовий профіль після дощу.
Було виявлено, що модифікуванням шляху, яким наносять гербіциди на основі ізоксазолу, відношення ізоксазолу до ДКН в середовищі для вирощування, такому як грунт, може бути змінене на користь ізоксазолу, тобто збільшення відношення ізоксазолу до ДКН.
Було виявлено, що підтримуючи відношення ізоксазолу до ДКН на користь ізоксазолу в поверхневому шарі грунту, наприклад під час періоду від нанесення ізокеазолу до укорінення культури, можна забезпечити поліпшений контроль за бур'янами. Більш того, вибірковість стосовно культури може бути поліпшена, та ризик вимивання та вилужування може бути знижений.
Мета даного винаходу - забезпечити спосіб нанесення та/або композицію, що зменшують переміщення (розповзання) ізоксазолу та ДКН через грунт та утримують сполуки в грунті, оточуючому, переважно безпосередньо оточуючому, точку нанесення ізоксазолу.
Інша мета даного винаходу - забезпечити спосіб та/або композицію, які забезпечують доставку більш низьких індивідуальних рівнів доз гербіцидів на основі ізоксазолу при збереженні (а іноді й вдосконаленні) гербіцидної ефективності.
Додатковою метою даного винаходу є забезпечення композиції, що містить ізоксазол, з поліпшеною активністю у відношенні видів бур'янів та/"або поліпшеною вибірковістю стосовно сільськогосподарських культур.
Мети винаходу можуть бути досягнуті в цілому або частково даним винаходом.
Відомо, що ізоксазоли привносять свою гербіцидну активність у рослини шляхом перетворення в сполуки
ДКН. Тому можна припустити, що було б вигідно наносити ізоксазол таким способом, який прискорює його перетворення в ДКН або сприяє цьому. Заявники знайшли, що істина в протилежному.
Даний винахід пропонує спосіб придушення росту бур'янів в осередку у твердому середовищі для вирощування, що включає обробку осередку композицією, яка містить гербіцид на основі ізоксазолу, щоб забезпечити поступову або послідовну доставку або вивільнення гербіциду на основі ізоксазолу в поверхневий шар середовища.
Середовище для вирощування включає компост, але переважно є грунтом.
Осередком переважно є місце вирощування культури, наприклад, де культуру сіють та культивують.
Поверхневим шаром, як правило, є шар від поверхні до глибини 10см, переважно до глибини 5см, більш переважно до глибини Зсм.
Відповідно до особливості винаходу, спосіб включає нанесення на осередок, наприклад, де культуру сіють та культивують, послідовних малих доз гербіцидів на основі ізоксазолу. Наприклад, нормальне дозування може бути розділене на два або більше, наприклад 2-5, звичайно рівних порцій та нанесене з тимчасовими інтервалами, кожне нанесення після першого здійснюють, наприклад, через 1-4 дні, переважно через 1 день після попереднього.
Відповідно до додаткової ознаки винаходу спосіб включає обробку осередку композицією з уповільненим вивільненням, яка містить гербіцид на основі ізоксазолу.
Композиція з уповільненим вивільненням, що є особливістю винаходу, може представляти, наприклад, інкапсульовану композицію, яка містить ізоксазол як такий або містить його композицію. Композиції з уповільненим вивільненням можуть бути отримані відомими способами.
Інкапсульований продукт може мати тверду зовнішню оболонку, яка містить інертний матеріал, який звичайно не має істотної гербіцидної активності.
Інкапсульований ізоксазол відповідно до даного винаходу може містити гранули, які містять похідне ізоксазолу формули (І), кожна з таких гранул інкапсульована твердою плівкою, яка містить інертний матеріал, який сам по собі не має істотної гербіцидної активності.
Переважно інертним матеріалом є водорозчинний полімерний матеріал, модифікований обробкою для додання йому власне кажучи нерозчинності у воді.
Розчинні матеріали, що можуть бути використані, включають: складний кополіефір; полівініловий спирт; поліакрилат; полікарбоксилат; желатин; полісульфонат, наприклад полістирил-полісульфони, білок, поліетиленоксид; модифікований або немодифікований крохмаль; целюлозу, наприклад карбоксиметилцелюлозу; декстран, мальтозу, алкіл-, гідроксиалкіл-, карбоксиалкіл-делюлозу; простий полівініловий ефір; /полі(2,4-діетил-б-тріазолетилен); полі(вінілсульфонову кислоту), поліангідрид, низькомолекулярний сечовино-формальдегідний полімер, низькомолекулярний меламіно-формальдегідний полімер, поліметакрилат, наприклад полі(алкілціаноакрилат), полі(ізобутилціаноакрилат), полі(2- гідроксиетилметакрилат), поліакрилову кислоту або її гомолог; низькомолекулярні амфіфіли; низькомолекулярні полімерні амфіфіли; полімолочну кислоту; глутамінову кислоту; дендримери (зверхрозгалужен і полімери); фосфоліпіди, наприклад дистеароїлфосфатидилхолін, діолеоїлфосфатидилетаноламін, дипальмітоїлфосфатидилхолін, дипальмітоїлфосфатидилгліцерин, фосфатидилетаноламін, фосфатидилінозит, ліпопротеїн, напівтверді полі(ортоефір)полікарбоксилати, гідрогелі. Матеріали можуть бути у формі, наприклад, твердих ліпідних нано/мікросфер, мікросфер зі складного поліефіру, нанокапсул, ніосом, ліпосом, полімерних міцел. Олія може бути використана для полегшення одержання емульсії з малими розмірами часток та для інгібування агломерації.
Переважно, водорозчинним матеріалом є складний кополіефір, наприклад герол, що є кополімером, наприклад, 5-сульфо-мононатрієвої солі 1,3-бензолдикарбонової кислоти, полімер з 1,3-бензолдикарбоновою кислотою, 1,4-бензолдикарбоновою кислотою, 1,2-етандіолом, 2,2-|11,2-етандіілбіс(окси)|бісІетаноломі та 2,2- оксибісІетаноломі. Водорозчинні матеріали можуть бути різними по молекулярній масі та можуть включати олігомери.
Інертний водорозчинний полімер звичайно осаджують шляхом об'єднання (шляхом комплексоутворення або змішування) з матеріалом, що сам по собі не солюбілізує вищевказаний водорозчинний полімер.
Матеріали, що викликають осадження полімеру, включають розчинні солі лужноземельних металів (наприклад кальцію). Об'єднання може бути модульоване доведенням рН водного розчину полімеру, що солюбілізує іони (зазначеної лужноземельної сполуки), що викликають осадження несолюбілізованого на той момент полімеру, щоб інкапсулюють частки активного матеріалу. рН може бути доведений за допомогою, наприклад, оцтової кислоти. Осадження також може бути індуковане шляхом підбору розчинника або розчинників без необхідності об'єднання з іншим матеріалом.
Розмір гранул активного матеріалу похідного ізоксазолу формули (І) складає звичайно від 0,1 до 50мкм, переважно від 1 до 20мкм.
Товщина покриття з матеріалу, що інкапсулює, складає звичайно від 0,1 до 5О0мкм, переважно від 1 до 20мкм.
Гранули інкапсульованого похідного 4-бензоїлізоксазолу формули (І), відповідно до даного винаходу, можуть бути, наприклад, у порошкоподібному стані або в рідкій або твердій сполуці, які містяться всередині основи (чи носія для нанесення).
Композиції даного винаходу поліпшують вивільнення гербіциду на ділянці в грунті, на який їх наносять, та переміщення в результаті впливу дощової води або поливу зменшується. Забезпечується помітне поліпшення спадної трансміграції активного інгредієнту з ділянки безпосереднього нанесення (зона, заражена насіннями бур'яну) через грунтовий профіль.
Композиції даного винаходу забезпечують спосіб регулювання вивільнення гербіциду в діапазоні типів грунтів та едафічних умов шляхом модифікації співвідношень ізоксазол:матеріал носія.
Застосування композицій даного винаходу дозволяє більш ефективно використовувати гербіцид, що утримується на ділянці застосування на грунті, наприклад у зоні, зараженій насіннями бур'яну; таким чином, кількість гербіциду, який наносять, може бути зменшена. Крім того, гербіцид утримується на ділянці зони, зараженій насіннями бур'яну, протягом більш тривалого періоду часу, чим звичайний.
Локалізація гербіциду в зоні, зараженій насіннями бур'яну, поліпшує вибірковість стосовно видів сільськогосподарських культур, наприклад кукурудзи.
Композиції даного винаходу забезпечують спосіб зниження швидкості вивільнення гербіцидів, таких як ізоксазоли, у грунті, сповільнюючи тим самим загальну швидкість розкладання. Інкапсулювання в матричному носії підвищує стабільність гербіцидів, тому що вони захищені від компонентів, які можуть промотувати розкладання, таких як волога або мікробна активність.
Під терміном "нанесення перед проростанням" мається на увазі нанесення на грунт, в якому присутні насіння або сходи бур'янів, до появи сходів культури. Один приклад нанесення перед проростанням відомий як "передпосівна обробка" (ППО) ("рге-ріапі іпсогрогаїед"), де гербіцид вводять у грунт перед посівом культури. Інший приклад, коли гербіцид наносять на поверхню грунту після висівання культури. Під терміном "листяна активність" мається на увазі гербіцидна активність, вироблена нанесенням на повітряні або відкриті для впливу частини бур'янів, які з'явилися над поверхнею грунту.
Як правило, норма нанесення гербіцидів на основі 4-бензоїлізоксазолу формули (І) у композиціях даного винаходу складає від 0,005кг до 0,5кг гербіцидно активної сполуки, переважно від 0,015кг до 0,2кг гербіцидно активні сполуки, більш переважно від 0,02кг до 0,12кг гербіцидно активної сполуки, ще більш переважно від
О,О5кг до 0,09кг гербіцидно активної сполуки на гектар. Коли використовують послідовні малі дози гербіциду на основі ізоксазолу, як описано раніше, зазначені вище норми нанесення можуть бути розділені.
Спосіб по винаходу звичайно застосовують в осередку перед проростанням бур'янів та культурної рослини. Переважно осередок спочатку культивують та/або обробляють, щоб видалити існуючі бур'яни.
Наприклад, може бути використаний гербіцид, що вщент спалює, такий як гліфозат.
Приклади гербіцидів, рухливість яких у грунті контролюється композиціями даного винаходу, включають похідні 4-бензоїлізоксазолу загальної формули (1): ав; (вода (ФО де:
А представляє групу (А-1) або (А-2): о о пд ток, "о (А-ї) (А-2) де:
А представляє атом водню або атом галогену; пряму або розгалужену алкільну, або алкенільну, або алкінільну групу, яка містить аж до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену; циклоалкільну групу, яка містить від З до 6 атомів вуглецю, необов'язково заміщену однієї або більше групами В, одним або більше атомами галогену або групою -СО2ВЗ, або групу, обрану з -СО2ВУ, -
СОР, ціано, нітро, -СОМВАВЗВ" та -(ОКВУ;
В! представляє алкільну, алкенільну або алкінільну групу, пряму або розгалужену, яка містить аж до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену, або циклоалкільну групу, що містить від трьох до шести атомів вуглецю, необов'язково заміщену однієї або більше групами Во або одним або більше атомами галогену;
В? представляє атом галогену; пряму або розгалужену алкільну, алкенільну або алкінільну групу, що містить аж до шести атомів вуглецю, яка необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену; пряму або розгалужену алкільну групу, що містить аж до шести атомів вуглецю, яка необов'язково заміщена однієї або більше групами -ОР», або групу, обрану з нітро, ціано, -«СО2В?, -«Б(О)2Ве; -«О(СНаг)тОВ5, -СОВ?, -МА!В"2, -М (8)50287, -М(АЗ)СО»В, -ОВ?, -050287, -БОгМАЗВ, -«СОМАЗВУ, -С5МАЗВУ, -«СВВ'ОН-5(О)4аВ" та -5Е5; або дві групи В? на сусідніх атомах вуглецю фенільного кільця можуть разом з атомами вуглецю, до яких вони приєднані, утворювати 5-7--ленне насичене або ненасичене гетероциклічне кільце, яке містить у кільці аж до трьох гетероатомів, обраних з азоту, кисню та сірки, причому це кільце необов'язкове заміщене однієї або більше групами, обраними з галогену, нітро, -5(О)рА"З, Сі-а-алкілу, Сі-4-алкокси, Сі-4-галогеналкілу, Сі1-4- галогеналкокси, хО (або його 5- або б-членного циклічного ацеталя) та -МОВУ, зрозуміло, що атом сірки, коли він присутній у кільці, може бути у формі групи -50- або -505-; п представляє ціле число від одного до п'яти; коли п більше, ніж один, групи В? можуть бути однаковими або різними;
ВЗ та В", кожен незалежно, представляють атом водню або пряму або розгалужену алкільну групу, яка містить аж до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену;
ВАЗ представляє пряму або розгалужену алкільну групу, яка містить аж до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену; або пряму або розгалужену алкенільну або алкінільну групу, яка містить від двох до шести (переважно від трьох до шести) атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену;
ВАЗ та В", які можуть бути однаковими або різними, кожен представляє В? або феніл, необов'язково заміщений від однієї до п'яти групами, які можуть бути однаковими або різними, обраними з атома галогену, прямої або розгалуженої алкільної групи, яка містить аж до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену, нітро, ціано, -СО28», -5(О)рВ!З, «МА МВ, -ОВ5 та -«СОМАЗВУ;
ВЗ, А? та В"Є, кожний, представляють атом водню або Ве;
АВ" та В"2, кожний, представляють водень або В»;
В!З представляє пряму або розгалужену алкільну групу, яка містить аж до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену;
К, р та а незалежно представляють величини нуль, один або два; т представляє один, два або три;
Ї представляє ціле число від одного до чотирьох, коли Її більше, ніж один, групи В? та В? можуть бути однаковими та різними; або її сільськогосподарсько прийнятну сіль або комплекс металу.
У деяких випадках, групи В-В!З можуть давати оптичні та/або стереоізомери. Усі такі форми охоплюються даним винаходом.
Під терміном "сільськогосподарсько прийнятні солі" маються на увазі солі, катіони або аніони яких відомі та прийнятні в області техніки для формування солей для застосування в сільському господарстві або садівництві. Переважно, солі є водорозчинними. Придатні кислотно-адитивні солі, утворені сполуками формули (І), які містять аміногрупи, включають солі з неорганічними кислотами, наприклад гідрохлориди, сульфати, фосфати та нітрати, та солі з органічними кислотами, наприклад з оцтовою кислотою. Підходящими солями, утвореними сполуками формули (І), що є кислотними, тобто сполуками, що містять одну або більше карбоксигруп, з основами, включають солі лужних металів (наприклад натрію та калію), солі лужноземельних металів (наприклад кальцію та магнію), солі амонію та аміну (наприклад діетаноламіну, триетаноламіну, октиламіну, діоктилметиламіну та морфоліну).
В описі, якщо не зазначено інакше, "галоген" означає атом фтору, хлору, брому або йоду.
Сполуки формули (І), де А представляє (А-1), є переважними.
Фенільне кільце сполук формули (І) є переважно 2,4-дизамещеним, 2,3-дизамещеним або 2,3,4- тризаміщеним.
Сполуки формули (І), де В представляє водень або -СО2ВЗ, де ВЗ представляє пряму або розгалужену алкільну групу, яка містить аж до трьох атомів вуглецю; та А представляє циклопропіл, є переважними.
Сполуки формули (І), де В2 представляє атом галогену; пряму або розгалужену алкільну групу, яка містить аж до трьох атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену; -5(О)рАЄ; -ОВ9 або -СН25(О)аВ"; де В, ВУ та В", кожний, є однаковими або різними, необов'язково галогенованими метильними або етильними групами, є переважними.
Переважним класом сполук формули (І), де А представляє (А-1), є сполуки, де:
А представляє водень або -СО»ЕЇ;
А представляє циклопропіл; та дві групи В: на сусідніх атомах вуглецю фенільного кільця можуть разом з атомами вуглецю, до яких вони приєднані, об'єднуватися з утворенням 5- або б-членного насиченого або ненасиченого гетероциклічного кільця, яке конденсується по положеннях 2,3 або 3,4 бензоїльного кільця; де гетероциклічне кільце містить два гетероатоми, обраних із сірки та кисню, які знаходяться в положеннях 2 та З або З та 4 бензоїльного кільця, та де замісником у положенні 4 бензоїльного кільця є галоген або 5(О)рМе, або замісником у положенні 2 бензоїльного кільця є метил, З(О)БМе або -СН2г5(О)4аМе, відповідно, та, необов'язково, гетероциклічне кільце може бути заміщеним одним або більше атомами галогену.
Більш переважним класом сполук формули (І) є сполуки, де А представляє (А-1); А представляє водень або -СО2Е В' представляє циклопропіл; В? представляє атом галогену або групу, обрану з -СЕз, Ме, ЕЇ, -
ЗЮ)рМе, -СН2г5(О)аМе та необов'язково галогенованого метокси або етокси, та п означає два або три.
Ще більш переважним класом сполук формули (І) є сполуки, які мають формулу (Іа): о ва
Е й | т чи "вв в) де:
А представляє водень або СО»Ег;
В"" вибирають з -5(О)рМе, Ме, Еї, атома хлору, брому або фтору, метокси, етокси та -«СН»5(О)аМе;
В!» вибирають з атома водню, атома хлору, брому або фтору, метокси, етокси та -«5(О)рМе, та
В" вибирають з атома водню, атома хлору, брому або фтору, метокси та -СЕз; та де щонайменше один з В": та В!» є іншим, чим водень.
Особливо переважний клас сполук формули (І) має формулу (ІБ): о 50,сН,
Кк ча 7 (У де:
В" представляє хлор, бром або трифторметил; та В представляє водень або -СО»ЕЇ.
Наступні сполуки формули (І) є, серед інших, найбільш переважних для застосування в даному винаході: 5-циклопропіл-4-(2-хлор-3-етокси-4-(етилсульфоніл)бензоїліізоксазол; 4-(4-хлор-2-метилсульфонілбензот)-5-циклопропілізоксазол; 5-циклопропіл-4-(2-метилсульфоніл-4-трифторметилбензоїл)ізоксазол; 4-(4-бром-2-метилсульфонілбензоїл)-5-циклопропілізоксазол; 5-циклопропіл-4-І4-фтор-3-метокси-2-(метилсульфоніл)бензоїл|-ізоксазол; 4-(4-бром-2-метилсульфонілметилбензоїл)-5-циклопропілізоксазол; етил-5-циклопропіл-4-(2-метилсульфоніл-4-трифторметилбензоїл) ізоксазол-З-карбоксилат; 5-циклопропіл-4-(2-метилсульфоніл-4-трифторметилбензоїл)-3-метилтіоізоксазол.
Найбільш переважною сполукою є 5-циклопропіл-4-(2-метилсульфоніл-4-трифторметилбензоїл)ізоксазол (ізоксафлутол).
Методи одержання ізоксазолів формули (І) такі як описано в європейських патентних публікаціях
МоМме0418175, 0487357, 0527036 та 0560482.
Спосіб винаходу може бути застосований на генетично модифікованих культурах.
Під генетично модифікованою культурою маються на увазі такі культури, яким надано толерантність стосовно гербіцидів шляхом звичайних способів посіву та культивації або методами генної інженерії.
Відповідно до додаткової ознаки даного винаходу, пропонуються композиції що підходять для гербіцидного застосування в способі по винаходу, що містять один або більш 4-бензоїлізоксазолів формули (І) або їх сільскогосподарсько прийнятні солі або комплекси металів (які можуть бути інкапсульовані, як описано вище), у сполученні із, та переважно гомогенно дисперговані з одним або більше сумісними сільськогосподарсько прийнятними розріджувачами або носіями та/або поверхнево-активними речовинами
Ігобто розріджувачами або носіями та/або поверхнево-активними речовинами того типу, що звичайно прийняті в даній області як придатні для застосування в гербіцидних композиціях та які сумісні зі сполуками формули (0). Термін "гомогено дисперговані" використовують, щоб охопити композиції, у яких сполуки формули (1) розчинені в інших компонентах. Термін "гербіцидні композиції" використовується в широкому змісті, щоб охопити не тільки композиції, що придатні для застосування як гербіциди, але також концентрати, які повинні бути розведені перед застосуванням. Переважно композиції містять від 0,05 до 9095 по масі однієї або більше сполук формули (1).
Гербіцидні композиції можуть містити як розріджувач або носій, так і поверхнево-активну речовину (наприклад яка змочує, диспергує або емульгує). Поверхнево-активні речовини, що можуть бути присутнім у гербіцидних композиціях даного винаходу, можуть бути іонного або неіонного типів, наприклад сульфорицинолеати, похідні четвертинного амонію, продукти на основі конденсатів етиленоксиду з алкіл- та поліарилфенолами, наприклад ноніл- або октил-феноли, тристирилфеноли, конденсати етиленоксида зі спиртами або складні ефіри карбонових кислот будь-яких гідросорбітів, яким надана розчинність шляхом етерифікації вільних гідроксигруп шляхом конденсації з етиленоксидом, солі лужних та лужноземельних металів складних ефірів сірчаної кислоти та сульфонових кислот, такі як диноніл- та діоктилсульфосукцинати натрію та солі лужних та лужноземельних металів високомолекулярних похідних сульфонової кислоти, такі як лігносульфонати натрію та кальцію й алкілбензолсульфонати натрію та кальцію.
Підходящі, гербіцидні композиції відповідно до даного винаходу можуть містити аж до 1095 по масі, наприклад від 0,0595 до 1095 по масі, поверхнево-активної речовини, але, при необхідності, гербіцидні композиції відповідно до даного винаходу можуть містити більш високі частки поверхово-активної речовини, наприклад аж до 1595 по масі в рідких емульгованих суспензіоних концентратах та аж до 2595 по масі в рідких водорозчинних концентратах.
Прикладами придатних твердих розріджувачів або носіїв є силікат алюмінію, мікротонкий діоксид кремнію, тальк, крейда, кальцинована магнезія, кізельгур, трикальцій-фосфат, порошкоподібна пробка, адсорбуюча вуглецева сажа та глини, такі як каолін, аттапульгит, діатомова земля, слюда, оксид алюмінію, оксид тітану та бентоніт. Тверді композиції (які можуть бути в вигляді дуєтів, гранул або порошків, що змочуються) переважно одержують подрібненням сполук формули (І) із твердими розріджувачами або просоченням твердих розріджувачів або носіїв розчинами сполук формули (І) у летких розчинниках, випарюванням розчинників і, якщо необхідно, подрібненням продуктів для того, щоб одержати порошки. Гранульовані сполуки можуть бути отримані шляхом абсорбції сполук формули (І), розчинених у придатних розчинниках (які, якщо бажано, можуть бути леткими), на твердих розріджувачах або носіях у гранульованій формі і, якщо бажано, випаровуванням розчинників, або шляхом гранулювання композицій у порошкоподібній формі, отриманих як зазначено вище. Тверді гербіцидні композиції, порошки, що особливо змочуються, та гранули, можуть містити змочувальні або диспергуючи агенти (наприклад зазначених вище типів), які, коли вони тверді, можуть також служити як розріджувачі або носії.
Рідкі композиції відповідно до винаходу можуть бути в вигляді водних, органічних або водно-органічних розчинів, суспензій та емульсій, що можуть включати поверхнево-активну речовину. Придатні рідкі розріджувачі для введення в рідкі композиції включають воду, гліколі, прості ефіри гліколю, тетрагідрофуриловий спирт, ацетофенон, циклогексанон, ізофорон, алкілпіролідони, бутилолактон, хлорований толуол, ксилол, мінеральні, тіваринні та рослинні олії, етерифіцированні рослинні олії та легкі ароматичні та нафтенові фракції нафти (і суміші зазначених розріджувачів). Поверхнево-активні речовини, що можуть бути присутніми у рідких композиціях, можуть бути іонними або неіонними (наприклад зазначених вище типів) та можуть, коли вони рідкі, служити також як розріджувачі або носії.
Порошки, диспергуємі гранули та рідкі композиції в вигляді концентратів можуть бути розведені водою або іншими придатними розріджувачами, наприклад мінеральними або рослинними оліями, особливо у випадку рідких концентратів, де розріджувачем або носієм є олія, щоб одержати композиції, готові для застосування.
Коли бажано, рідкі композиції сполук формули (І) можуть бути використані в вигляді самоемульгуючихся концентратів, що містять активні речовини, розчинені в емульгаторах або в розчинниках, що містять емульгатори, сумісні з активними речовинами, просте додавання таких: концентратів до води дає композиції, які готові для застосування.
Рідкі концентрати, в яких розріджувачем або носієм є олія, можуть бути використані без додаткового розведення з використанням технології електростатичного розпилення.
Гербіцидні композиції відповідно до даного винаходу можуть також містити, якщо бажано, звичайні ад'юванти, такі як адгезиви, захисні колоїди, загусники, агенти, що сприяють проникненню, агенти, що сприяють розподілу, стабілізатори, буфери, зв'язуючи агенти, агенти проти злежування, речовини, що забарвлюють, й інгібітори корозії. Зазначені ад'юванти можуть також служити як носії або розріджувачі.
Якщо не обговорено інакше, наступні процентні частки дані по масі. Переважними гербіцидними композиціями відповідно до даного винаходу є інкапсульовані препарати, які містять вододиспергуючі гранули, що містять від 1 до 9095, наприклад 25-7595 однієї або більше сполук формули (І), від 1 до 1595, наприклад 2- 1095, поверхнево-активної речовини та від 5 до 9595, наприклад 20-6095, твердого розріджувача, наприклад глини, гранульовані з додаванням води для одержання пасти та потім висушування; водні суспензіонні концентрати, що містять від 5 до 70905 однієї або більше сполук формули (І), від 2 до 1095 поверхнево-активної речовини, від 0,1 до 595 загусника та від 15 до 87,995 води; порошки, що змочуються, які містять від 5 до 9095 однієї або більше сполук формули (І), від 2 до 1095 поверхнево-активної речовини та від 8 до 8895 твердого розріджувача або носія; водорозчинні або вододиспергуючі порошки, що містять від 5 до 9095 однієї або більше сполук формули (І), від 2 до 4095 карбонату натрію та від 0 до 8895 твердого розріджувача; рідкі водорозчинні концентрати, що містять від 5 до 5095, наприклад 10-3095, однієї або більше сполук формули (І), від О до 2595 поверхнево-активної речовини та від 10 до 9095, наприклад 45-8595, що змішується з водою розчинника, наприклад триетиленгліколю, або суміші розчиннику, що змішується з водою, та води; рідкі емульгуючі суспензіонні концентрати, що містять від 5 до 7095 однієї або більше сполук формули (Її), від 5 до 1595 поверхнево-активної речовини, від 0,1 до 595 загусника та від 10 до 8495 органічного розчинника, наприклад мінеральної олії; і емульгуючі концентрати, що містять від 0,05 до 9095, та переважно від 1 до 6095, однієї або більше сполук формули (І), від 0,01 до 1095, та переважно від 39 до 98,9995 органічного розчинника.
Вододиспергуючі гранули, які містять ізоксазоли формули (І), уявна щільність яких складає 0,25 - 0,75, мають розмір часток звичайно 10-2000мкм, переважно 300-1500мкм.
Гербіцидні композиції відповідно до даного винаходу можуть також містити сполуки формули (Ії) у сполученні з, та переважно гомогенно дисперговані в, одним або більше іншими пестицидно активними сполуками і, якщо бажано, з одним або більше сумісними з пестицидами або розріджувачами носіями, поверхнево-активними речовинами та звичайними ад'ювантами, як описано раніше.
Приклади інших пестицидно активних сполук, що можуть бути включені в, або використані в сполученні 3, гербіцидні композиції даного винаходу, включають гербіциди, наприклад, для розширення діапазону видів бур'янів, що придушуються, наприклад ацетохлор, алахлор (2-хлор-2,6'-діетил-М-(метоксиметил)ацетаніліді, атразин (2-хлор-4-етиламіно-6-ізопропіламіно-1,3,5-тріазині, бромоксиніл (|ІЗ,5-дибром-4-гідроксибензонітрилі, хлортолурон |М'-(З-хлор-4-метилфент)-М,М-диметилсечовина)|, ціаназин (2-хлор-4-(1-ціано-1-метилетиламіно)- б-етиламіно-1,3,5-тріазині, 2.4-Д(2,4-дихлорфеноксиоцтова кислота|, дикамба (ІЗ,б-дихлор-2-метоксибензойна кислота|, дифензокват (солі 1,2-діетил-3,5-дифенілпіразолію|, диметанамід, флампропметил |метил-М-2-(М- бензоїл-З-хлор-4-фтораніліно)пропіонаті, флуфенацет, флуометрон ІМ'ЄЗ-трифторметилфеніл)-М, М- диметилсечовина|, гліфозат, глюфозинат, ізопротурон (ІМ'«(4-ізопрофілфеніл)-М,М-диметилсечовина|, метолахлор, метрибузин, інсектициди, наприклад синтетичний піретроїд, наприклад перметрин та циперметрин, фіпроніл та фунгіциди, наприклад карбамати, наприклад метил-ім-(1-бутил- карбамоїлбензимідазол-2-іл)карбамат, та тріазоли, наприклад 1-(4-хлорфенокси)-3,3-диметил-1-(1,2,4-тріазол- 1-іл)бутан-2-он.
Пестицидно активні сполуки й інші біологічно активні матеріали, що можуть бути включені в, або використані в сполученні з, гербіцидні композиції даного винаходу, наприклад ті, котрі зазначені вище, та ті, котрі є кислотами, можуть бути використані, якщо бажано, у формі звичайних похідних, наприклад солей лужних металів та амінів та складних ефірів.
Наступні приклади ілюструють гербіцидні композиції, що можуть бути використані в даному винаході.
Активний інгредієнт, зазначений у наступних прикладах, відноситься до сполуки загальної формули (1).
ПРИКЛАД С1
Емульгуємий концентрат одержують з: активного інгредієнту 2095 мас/об.
М-метилпіролідинону (ММР) 2595 мас/об. додецилбензолсульфонату кальцію (Саровоб) 495 мас/об. конденсату нонілфенолу, етиленоксиду, пропіленоксиду (МРЕОРО) 495 мас/об. ароматичного розчиннику до 100 об'ємів шляхом перемішування ММР, активного інгредієнту (сполуки ), Саров5, МРЕОРО та ароматичного розчиннику до утворення прозорого розчину та доведення до об'єму ароматичним розчинником.
ПРИКЛАД С2
Порошок, що змочується, одержують з: активного інгредієнту 5095 мас/мас. додецилбензолсульфонату натрію 39о мас/мас. метил-олеоїл-таурату натрію 590 мас/мас. полікарбоксилату натрію 195 мас/мас. мікротонкого діоксиду кремнію 39о мас/мас. каоліну 38905 мас/мас. шляхом перемішування зазначених інгредієнтів разом та подрібнення суміші в повітряно-струминному млині.
ПРИКЛАД ССЗ
Суспензійний концентрат одержують з: активного інгредієнту 5095 мас/об. антифризу (пропіленгліколь) 595 мас/об.
Етоксильованого тристирилфенолфосфату 0,595 мас/об. 9 моль етоксилату нонілфенолу 0,0595 мас/об. полікарбоксилату натрію 0,0295 мас/об. аттапульгіту 1,595 мас/об. пінопридушувача 0,00395 мас/об. води до 100 об'ємів шляхом перемішування зазначених інгредієнтів разом та розмелювання в кульовому млині.
ПРИКЛАД С4
Вододиспергуючі гранули одержують з: активного інгредієнту 5095 мас/мас. додецилбензолсульфонату натрію 39о мас/мас. метил-олеїл-таурату натрію 590 мас/мас. полікарбоксилату натрію 195 мас/мас. зв'язуючого (лігносульфонату натрію) 895 мас/мас. каоліну 3090 мас/мас. мікротонкого діоксиду кремнію 39о мас/мас. шляхом перемішування зазначених інгредієнтів разом, подрібнення суміші в повітряно-струминному млині та гранулювання шляхом додавання води в придатній установці для гранулювання (наприклад, сушарці з псевдозріджуючим шаром) та сушіння. Необов'язково активний інгредієнт може бути подрібнений або сам по собі, або в суміші з деякими або всіма іншими інгредієнтами.
Наступні необмежуючі приклади ілюструють винахід.
ПРИКЛАД 1
Тепличний експеримент, що показує несподіване збільшення біологічної активності у відношенні бур'янів після нанесення сполуки (ізоксафлутолу).
Горщики 7х7см? заповнюють нестерильним суглинним грунтом. Насіння бур'янів (Атагапіпивз гекойПехив,
Еспіпоспіса сгивз даїйї та Зеїапа міпаів) поміщають у три окремі дрібні лунки з насіннями кукурудзи (Ріопеег
3394), уведеними на глибину 4см у проміжку в кожнім горщику та насіння злегка покривають грунтом. 1Тмл розчину технічного ізоксафлутолу, підходяще розведеного для одержання дози, еквівалентної 6,25, 12,5, 25, 50 та 100г/га, в ацетонітрилі, рівномірно наносять піпеткою на поверхню грунту в горщиках (повторюють 10 разів), відповідно до наступного режиму.
На день 1, набір з 5 горщиків обробляють 5 рівнями доз (6,25-100г/га) та встановлюють окремо в теплиці.
У той же час, на день 1, другий набір з 4 горщиків обробляють 4 рівнями доз (обробка А: 6,25-50г/га) разом із третім набором з З горщиків, оброблених З рівнями доз (обробка В: 6,25-25г/га). На день 2, кожний із другого та третього наборів горщиків обробляють знову, горщики одержують ідентичні обробки А та В, та другий набір горщиків встановлюють окремо в теплиці. На день 3, кожний із третього набору горщиків обробляють знову, горщики одержують ідентичну обробку В. На день 4, кожний із третього набору горщиків обробляють, горщики одержують ідентичну обробку В та горщики встановлюють окремо в теплиці.
Горщики підтримують у теплиці з поливом зверху (Зх щодня) та додатковим освітленням. Візуальну оцінку до зниження в порівнянні з неопрацьованими контрольними рослинами реєструють через 14 днів після обробки. Результати (середнє з 10 повторів) показані в таблиці 1, де режим дозування відноситься до числа нанесень у добу з наступною дозою сполуки на кожний день.
Таблиця 1 до ушкодження 14 ДПО: порівняння разового та багаторазового нанесення дозування (Р 3394 їв о |01о| о 1х12,5 (9) (0) (0) 4х6,26 80 97 75 2х12,5 46 68 42 1х25 8 32 10 4Х12,5 79 100 91 (5) 2х25 42 70 44 (9) 1х50 50 84 24 2 о ахе5 | 90 | 100 1 | 6 2х50 78 96 66 10 1х100 79 94 59 8
Як можна бачити в таблиці 1, ефективність гербіциду на ключові види бур'янів поліпшується 2 нанесеннями, розділеними 1 днем, та зненацька ще більш підвищується 4 нанесеннями, розділеними З днями, у порівнянні з разовим нанесенням тієї ж сумарної дози сполуки. Повторні нанесення, мабуть, не роблять ніякого впливу на фітотоксичність для кукурудзи.
ПРИКЛАД 2
Готують 30906 водний розчин геролу та при перемішуванні 67г додають до 80г суспензії ізоксафлутолу (25Ог/л) у воді, що містить диспергатор (полінафталінсульфат натрію), щоб зберігати суспензію. Додають порошкоподібний карбонат кальцію (1г) та отриману суміш обробляють ультразвуком перед додаванням полісилоксанової олії (ббОмл), щоб одержати емульсію. Додають оцтову кислоту (Змл) та перемішування продовжують протягом 2 годин. Перемішування припиняють та верхній шар декантують з осаду. Цю тверду речовину відфільтровують, промивають водою та сушать, щоб одержати мікрочастинки інкапсульованого ізоксафлутолу. Інкапсульований матеріал може бути складений з використанням описаних раніше способів.
Герол: кополімер діетиленгліколь-етиленгліколь-ізофталева кислота-5-сульфоіїзофталат натрію- терефталева кислота-триетиленгліколь.
ПРИКЛАД З
Кукурудзу висівають та потім вирощують на ділянці, де присутні бур'яни та насіння бур'янів. Бур'яни обрані 3: Аіоресигив тмозигоіде5, Амепа Гаша, Оіайага запдпціпаїй5, ЕсПіпоспіоа сгивз-даїй. ЕІеивзіпе іпаїса, І оїйшт тийШогит, Зеїагіа мігдіє. Зогоапит Наієерепзе, Сурегив езсшепіив. Су-регив ійа, Сурегив гошпаав. ЕІеоспагів асісціагіз, Абийоп Шеорнгавзії. Атагапійив гейгоПйехив, Відепз ріоза, Спепоро-дішт аірит. Сайт арагїіпе.
Іротоєа ригригєа, І атішт риг-ригешт. Майсага іподога. 5езрапіа ехайа. біпаріз аг/еп-віз, Зоїапит Іаіогит.
ЗіеЇПапа тедіа. Мегопіса Нпедепюїїа. Мегопіса Регвіа. Міоїа агуепвів та Хапіпішт вігитагійт.
Через тиждень після посіву кукурудзи ізоксазол розпорошують в вигляді інкапсульованого препарату, як описано раніше, при нормі 105г/га гербіцидно активної сполуки, масове відношення ізоксазол:сополіефір дорівнює 1:10. Кількості ізоксазолу формули (І) та ДКН вимірюють через 4 дні в грунтовому моноліті глибиною см навколо насіння або взходу. Виявлено, що масове відношення ізоксазол:ДКН дорівнює 1.
Активність ізоксазолу на культурну рослину та бур'яни спостерігають спустя З тижні та виявляють її рівній 295 та 9595, відповідно.
Подібне нанесення в аналогічних грунтових умовах без сополіефіру забезпечує масове відношення ізоксазол:ДКН 0,1 та гербіцидну активність як на культурну рослину, так й на бур'яни 1595 та 9595, відповідно.
ПРИКЛАД 4
Кукурудзу висівають на ділянці, де присутні бур'яни та насіння бур'янів виду беїапа мігіді5. Ізоксазол розпорошують на поверхню грунту в вигляді інкапсульованої сполуки при нормі 105г гербіцидно активної сполуки на гектар. Активність ізоксазолу на кукурудзу та 5еїаїпйа мігідіє спостерігають через 6,11, 14 та 17 днів після обробки (ДПО).
Активність 4-бензоїлізоксазолу у відношенні 5еїапа мігідів
Норма 11111111 трат 1105 | Інкапсульований | 0 /401|70| 90 77777717 ме 77 о|50Щ175 100)
Активність 4-бензо'ілізоксазолу у відношенні кукурудзи
Норма 11116 тарт 105 | Інкапсульований 00/38 77777117 ма 4 101517 10)
Активність у відношенні беїапа мігідіз інкапсульованого складу дорівнює активності М/С складу.
Інкапсульований склад має знижену фітотоксичність стосовно кукурудзи на 20-3095, ніж М/С склад.
ПРИКЛАД 5
Кукурудзу висівають та вирощують на ділянці, де присутні бур'яни та насіння бур'янів. Бур'янами є
Атагапіпив геїгоПехив, Еспіпоспіоа сгиз-даїйЇ та Зеїагпа міпадів. Розчини ізоксазолу в ацетонітрилі наносять безпосередньо на поверхню грунту при рівнях доз 100, 50 та 2г/га на ділянках А, В та С, відповідно. 1 ДПО рівень доз 50 та 25г/га наносять на ділянки В та С, відповідно, 2 та З ДПО рівні доз 25г/га наносять на ділянку с
Активність ізоксазолу у відношенні кукурудзи та видів бур'янів спостерігають на 14 ДПО
Режим . 4х25пла | 90 100 |77| 6 ( 2хБог/а | 78 | 96 | 66| 10 ( їх1оогла | 79 | 94 | 59| 8
Підтримування ізоксазолу в поверхневому шарі грунту на ділянці, що містить насіння та сходи бур'янів, шляхом послідовного нанесення низьких рівнів доз ізоксазолу забезпечує поліпшену активність у відношенні бур'янів.

Claims (10)

1. Спосіб пригнічення росту бур'янів у осередку в твердому середовищі для вирощування, що включає обробку осередку композицією, яка містить гербіцид на основі ізоксазолу для забезпечення поступової або послідовної доставки або вивільнення гербіциду на основі ізоксазолу в поверхневий шар середовища, де гербіцид на основі ізоксазолу вибраний зі сполук загальної формули (І) А Го ям 0) де: А являє собою групу (А-1) або (А-2) Ії (в) "її | од | В, М М Ше о о В, (в) (А-1) (А-г), де Е означає атом водню або атом галогену; пряму або розгалужену алкільну, алкенільну або алкінільну групу, яка містить до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену; циклоалкільну групу, яка містить від З до 6 атомів вуглецю, необов'язково заміщену однією або більше групами Р», одним або більше атомами галогену або групою -СО2В3, або групу, вибрану з -СО283, -СОВ», ціано, нітро, -СОМВАЗВ: та - (ОВУ; В! означає алкільну, алкенільну або алкінільну групу, пряму або розгалужену, яка містить до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену, або циклоалкільну групу, що містить від трьох до шести атомів вуглецю, необов'язково заміщену однією або більше групами РЕ? або одним або більше атомами галогену; В? означає атом галогену; пряму або розгалужену алкільну, алкенільну або алкінільну групу, що містить до шести атомів вуглецю, яка необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену; пряму або розгалужену алкільну групу, що містить до шести атомів вуглецю, яка необов'язково заміщена однією або більше групами - ОБУ, або групу, вибрану з нітро, ціано, -СО2В?, -5(О)рАЄ; -«ФО(СНг) тов, -СОВ», -МА! 812, -М(В8УІБО»в, -МЩАЗУ)СО»В", -ОВ?, -05О»В, -50О2МАЗВУ, -«СОМАЗВУ, -«С5МАЗВУ, «(СВ ОХ-5(0)987 та -5Е5; або дві групи В: на сусідніх атомах вуглецю фенільного кільця можуть разом з атомами вуглецю, до яких вони приєднані, утворювати 5-7-ч-ленне насичене або ненасичене гетероциклічне кільце, яке містить у кільці до трьох гетероатомів, вибраних з азоту, кисню та сірки, причому це кільце необов'язково заміщене однією або більше групами, вибраними з галогену, нітро, -«(О)рА З, Сі-а-алкілу, Сі-4-алкокси, Сі-4-галогеналкілу, Сі-4-галогеналкокси, -О (або його 5- або б-членного циклічного ацеталю) та «МО-ВУ, атом сірки, коли він присутній у кільці, може бути у формі групи -50- або -505-; п означає ціле число від одного до п'яти; коли п більше, ніж один, групи В? можуть бути однаковими або різними; ВАЗ та В", кожен незалежно, означають атом водню або пряму, або розгалужену алкільну групу, яка містить до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену; АВ?» означає пряму або розгалужену алкільну групу, яка містить до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену; або пряму, або розгалужену алкенільну, або алкінільну групу, яка містить від двох до шести (переважно від трьох до шести) атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену; В: та В", які можуть бути однаковими або різними, кожен представляє В? або феніл, необов'язково заміщений від однієї до п'яти групами, які можуть бути однаковими або різними, вибраними з атома галогену, прямої або розгалуженої алкільної групи, яка містить до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену, нітро, ціано, -СО2В?, -5(О)рВ3, -«МА МА, «ОВ? та -«СОМАЗВ";
ВУ, ВЗ та В", кожний, означають атом водню або Ве; В" та В!г, кожний, означають водень або В?; ВЗ означає пряму або розгалужену алкільну групу, яка містить до шести атомів вуглецю, що необов'язково заміщена одним або більше атомами галогену; К, р та 4 незалежно означають нуль, один або два; т означає один, два або три; Її означає ціле число від одного до чотирьох, коли ї більше ніж один групи В? та В'Є можуть бути однаковими або різними; або її сільськогосподарськи прийнятну сіль або комплекс металу, таде діапазон нанесення гербіцидів на основі 4-бензоїлізоксазолу формули (І) у композиціях за даним винаходом становить від 0,005 кг до 0,12 кг гербіцидно активної сполуки на гектар, та коли застосовують послідовні дози гербіциду на основі ізоксазолу, вищевказані норми нанесення можуть бути розділені навпіл або більше.
2. Спосіб за п. 1, у якому середовищем для вирощування є грунт.
З. Спосіб за пп. 1 або 2, в якому осередком є місце вирощування сільськогосподарських культур.
4. Спосіб за будь-яким з пп. 1-3, в якому поверхневим шаром середовища є шар до глибини 10 см від поверхні.
5. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, що включає нанесення на осередок послідовних малих доз гербіциду на основі ізоксазолу.
6. Спосіб за будь-яким з пп. 1-4, що включає обробку осередку композицією з уповільненим вивільненням, що містить гербіцид на основі ізоксазолу.
7. Спосіб за п. 6, у якому композиція з уповільненим вивільненням містить інкапсульовану композицію.
8. Спосіб за будь-яким з пп. 6 або 7, у якому використовують інкапсульований ізоксазол, що містить гербіцид на основі ізоксазолу за п. 1, інкапсульований твердою плівкою, яка містить інертний матеріал, який сам по собі не має істотної гербіцидної активності.
9. Спосіб за п. 8, у якому використовують гранули гербіциду на основі ізоксазолу за п. 1 розміром від 0,1 до 50
МКМ.
10. Композиція з уповільненим вивільненням, що містить гербіцид на основі ізоксазолу формули (Іа) ІФ) В. Ав в М в - 16 о «а) де: Е означає водень або -СО»ЕЇ; В"" вибирають з -5(О)рМе, Ме, Еї, атома хлору, брому або фтору, метокси, етокси та -«СН»5(О)аМе;
В? вибирають з атома водню, атома хлору, брому або фтору, метокси, етокси та -5(О)рМе, та В! вибирають з атома водню, атома хлору, брому або фтору, метокси та -СЕз; та де принаймні один з В": та В: є іншим, ніж водень.
UA2001085975A 1999-02-01 2000-01-02 Спосіб пригнічення росту бур'янів та композиція з уповільненим вивільненням гербіциду UA72496C2 (uk)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB9902232A GB2346086A (en) 1999-02-01 1999-02-01 Weed control using an isoxazole herbicide
GB9908313A GB2348809A (en) 1999-04-12 1999-04-12 Isoxazole herbicide delivery method
PCT/EP2000/001102 WO2000045637A1 (en) 1999-02-01 2000-02-01 Weed control

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA72496C2 true UA72496C2 (uk) 2005-03-15

Family

ID=26315067

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001085975A UA72496C2 (uk) 1999-02-01 2000-01-02 Спосіб пригнічення росту бур'янів та композиція з уповільненим вивільненням гербіциду

Country Status (17)

Country Link
EP (1) EP1148784B1 (uk)
AR (1) AR022460A1 (uk)
AT (1) ATE289479T1 (uk)
AU (1) AU2909700A (uk)
BG (1) BG105806A (uk)
BR (1) BR0009134A (uk)
CA (1) CA2358522A1 (uk)
CZ (1) CZ20012754A3 (uk)
DE (1) DE60018264D1 (uk)
EG (1) EG23013A (uk)
HR (1) HRP20010643A2 (uk)
HU (1) HUP0200024A3 (uk)
MX (1) MXPA01007645A (uk)
RU (1) RU2246828C2 (uk)
UA (1) UA72496C2 (uk)
WO (1) WO2000045637A1 (uk)
YU (1) YU52901A (uk)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2007058874A2 (en) * 2005-11-10 2007-05-24 Regents Of The University Of Minnesota Systemic plant conditioning composition
EP2545774A1 (en) * 2011-07-12 2013-01-16 Cheminova A/S Aqueous HPPD inhibitor suspension concentrate compositions comprising smectite clay
RU2577598C1 (ru) * 2015-02-16 2016-03-20 Александр Александрович Кролевец Способ получения нанокапсул 2,4-дихлорфеноксиуксусной кислоты

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9116834D0 (en) * 1991-08-05 1991-09-18 Rhone Poulenc Agriculture Compositions of new matter
US6297198B1 (en) * 1996-05-14 2001-10-02 Syngenta Participations Ag Isoxazole derivatives and their use as herbicides

Also Published As

Publication number Publication date
HRP20010643A2 (en) 2002-08-31
YU52901A (sh) 2005-06-10
AU2909700A (en) 2000-08-25
BR0009134A (pt) 2002-02-05
WO2000045637A1 (en) 2000-08-10
RU2246828C2 (ru) 2005-02-27
DE60018264D1 (de) 2005-03-31
BG105806A (bg) 2002-03-29
MXPA01007645A (es) 2003-06-24
HUP0200024A2 (hu) 2002-04-29
ATE289479T1 (de) 2005-03-15
CA2358522A1 (en) 2000-08-10
CZ20012754A3 (cs) 2001-12-12
EP1148784B1 (en) 2005-02-23
EG23013A (en) 2003-12-31
HUP0200024A3 (en) 2005-01-28
AR022460A1 (es) 2002-09-04
RU2001124360A (ru) 2004-02-27
EP1148784A1 (en) 2001-10-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101960995B1 (ko) 살선충성 설폰아미드의 고체 형태
SI9200163A (en) New 4-benzoylisoxazole derivatives, process for their production and their use as herbicides
RU2302113C2 (ru) Гербицидное средство, содержащее бензоилпиразолы и защитные средства, способ борьбы с сорняками в культурных растениях
JP2003532653A (ja) N−(α−シアノ−2−テニル)−4−エチル−2−(エチルアミノ)−5−チアゾールカルボキサミドを含有する殺菌組成物
WO1991013548A1 (en) Herbicidal compositions of aroylated 1,3-dicarbonyl or 1,3,5-tricarbonyl cyclohexane herbicides and an antidote system therefor
UA72496C2 (uk) Спосіб пригнічення росту бур'янів та композиція з уповільненим вивільненням гербіциду
JPS58185504A (ja) 農園芸用殺菌組成物
GB2346086A (en) Weed control using an isoxazole herbicide
JPH0283305A (ja) アトラジンを用いる除草方法
JPH04257503A (ja) 除草剤組成物
GB2348809A (en) Isoxazole herbicide delivery method
JP2688973B2 (ja) 水田用除草剤組成物
JP3563174B2 (ja) 水田用除草剤組成物
WO2000074487A1 (fr) Composition herbicide
JPH04275201A (ja) 除草剤組成物
JP3560620B2 (ja) 農園芸用殺菌剤組成物
JPH06227915A (ja) アゾール化合物を含有する農園芸用殺菌組成物
JPS61225103A (ja) 除草組成物
JPS63130583A (ja) イソニコチン酸アミド誘導体およびそれを有効成分とする農園芸用殺菌剤組成物
JPS58134006A (ja) 農園芸用抗バクテリア剤
JPH02131413A (ja) 除草剤組成物
JPS6222762A (ja) イソインドリン誘導体およびそれを含有する農園芸用殺菌剤
JPS61225102A (ja) 除草組成物
JP2002226310A (ja) 水稲用除草剤組成物及びその使用方法
JPH06239707A (ja) アゾール化合物と防微生物剤を含有する殺菌組成物