UA58610C2 - Спосіб та пристрій для заповнення циліндричних контейнерів, що містять небезпечні відходи - Google Patents

Спосіб та пристрій для заповнення циліндричних контейнерів, що містять небезпечні відходи Download PDF

Info

Publication number
UA58610C2
UA58610C2 UA2001031759A UA01031759A UA58610C2 UA 58610 C2 UA58610 C2 UA 58610C2 UA 2001031759 A UA2001031759 A UA 2001031759A UA 01031759 A UA01031759 A UA 01031759A UA 58610 C2 UA58610 C2 UA 58610C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cylindrical container
filling
blocking material
fact
cap
Prior art date
Application number
UA2001031759A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Патрік Алле
Жан-Клод ДЮМОН
Original Assignee
Компані Женераль Де Мат'Єр Нюклеер
Компани Женераль Де Матьер Нюклеер
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Компані Женераль Де Мат'Єр Нюклеер, Компани Женераль Де Матьер Нюклеер filed Critical Компані Женераль Де Мат'Єр Нюклеер
Publication of UA58610C2 publication Critical patent/UA58610C2/uk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G21NUCLEAR PHYSICS; NUCLEAR ENGINEERING
    • G21FPROTECTION AGAINST X-RADIATION, GAMMA RADIATION, CORPUSCULAR RADIATION OR PARTICLE BOMBARDMENT; TREATING RADIOACTIVELY CONTAMINATED MATERIAL; DECONTAMINATION ARRANGEMENTS THEREFOR
    • G21F9/00Treating radioactively contaminated material; Decontamination arrangements therefor
    • G21F9/28Treating solids
    • G21F9/34Disposal of solid waste
    • G21F9/36Disposal of solid waste by packaging; by baling

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • High Energy & Nuclear Physics (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Vacuum Packaging (AREA)

Abstract

Небезпечні відходи, такі як радіоактивні відходи з дуже низьким рівнем радіації, обробляють і обтискають у формі плоских брикетів (12), які складають у металеві циліндричні контейнери (10), закриті проміжною кришкою (16), що має заслінку. Потім у цей циліндричний контейнер заливають блокуючий матеріал через патрубок заливання (42), після того, як зубчаста коронка (38), що оточує цей патрубок, виконає перфорацію заслінки. Зубчасту коронку (38) встановлено на утримуючому ковпаку (28), оснащеному засобом прикладання від'ємного тиску (44) до порожнини циліндричного контейнера (10) та до порожнини під ковпаком. Завдяки цьому забруднене повітря, що міститься у контейнері, відсмоктується, коли здійснюється перфорування заслінки та під час заливання. Заповнення контейнера блокуючим матеріалом (14) здійснюється без ризику забруднення атмосфери цеху та зовнішньої поверхні циліндричного контейнера (10).

Description

Опис винаходу
Даний винахід стосується способу, який забезпечує заповнення циліндричних контейнерів, що містять 25 небезпечні відходи, такі як радіоактивні відходи з дуже низьким рівнем радіації, попередньо оброблені і сформовані у вигляді "плоских брикетів", складених один на одний всередині циліндричного контейнера.
Винахід також стосується пристрою, призначеного для здійснення даного способу.
У численних життєвих просторах накопичуються відходи, які згідно з їх природою є токсичними, радіоактивними і які забруднюють навколишнє середовище. Такі відходи містять, наприклад, радіоактивні 70 відходи промислових підприємств, наукові та медичні відходи з промисловості, науково-дослідницьких центрів та лікарень, а також інші хіміко-біологічні відходи. Обробка таких відходів переважно відбувається на місці отримання відходів, тому дуже важливо при заповненні контейнерів небезпечними відходами забезпечити уникнення розсіювання забруднень в атмосферу приміщення, а також забруднення того, що перебуває у безпосередній близкості від контейнера.
Це залежить від способу заповнення контейнерів, що містять радіоактивні відходи.
У ядерних установках технологічні відходи з низьким рівнем радіації насамперед обробляються у циліндричних металевих резервуарах. Об'єм цих резервуарів становить наприклад, 120 літрів.
Резервуари, що містять відходи, потім ущільнюються по висоті із застосуванням преса для одержання "брикетів" з суттєво зменшеним об'ємом.
Під час наступних етапів обробки ці брикети складають один на одний у циліндричні металеві контейнери. Як правило, у кожен циліндричний контейнер складають один на одний, наприклад, п'ять брикетів.
Під час наступної операції, яку називають "блокуванням", ці циліндричні контейнери переміщують на вібраційний стіл і заповнюють блокуючим матеріалом, таким, як цементний штукатурний розчин або рідкий цементний розчин. с 29 Після заповнення циліндричного контейнера блокуючим матеріалом його закривають кришкою та Го) завальцьовують.
І, нарешті, після затвердіння блокуючого матеріалу циліндричні контейнери транспортують до місця наземного тривалого зберігання.
Більш конкретно, даний винахід стосується операції блокування, під час якої циліндричні контейнери, що о містять брикети, заповнюються блокуючим матеріалом. «--
В патенті США 5,140,165 описаний контейнер для тверднення гранул радіоактивних відходів, який містить корпус, внутрішню кришку, виготовлену з бетону, яка встановлена всередині корпуса контейнера, нерухомо о закріплена в його верхній частині і має отвір в її центральній частині для загрузки гранул та блокуючого с матеріалу, та засоби для негерметичного закривання цього отвору у вигляді кільцеподібної залізної пластини, яка з'єднана з внутрішньою кришкою, або тільки залізну кришку у вигляді пластини, контейнер також містить о пружні засоби для запобігання спливання гранул, такі як спіральні пружини або дріт, які з'єднані одними своїми кінцями з внутрішньою кришкою або кільцеподібною залізною пластиною.
Але під час заповнення контейнера блокуючим матеріалом забруднене повітря, що міститься у контейнері, « виходить у простір цеху і має тенденцію, зокрема, забруднювати зовнішні стінки контейнера, а також усе, що З 50 перебуває у безпосередній близкості від нього. Фактично, назовні з контейнера виходить об'єм забрудненого с повітря, еквівалентний об'ємові блокуючого матеріалу, який у нього вводять.
Із» | В патенті США 4,439,403 описаний пристрій для кондиціювання біошкідливих відходів, зокрема радіоактивних відходів, який складається з камери, що містить контейнери для приймання та дозування відходів, пристроїв для транспортування та конторолю відходів та домішок, та пристроїв для заповнення контейнерів остаточного зберігання, причому кожний контейнер остаточного зберігання має проміжну кришку з отвором, через який і-й проходить вал для мішалки. Відходи у вигляді гранул або у напіврідкому стані подаються в контейнери
Ге | остаточного зберігання, які уже містять попередньо осаджені затверджувальні агенти (блокуючий матеріал), і там затверджуються. При цьому, загрузка радіоактивних відходів спочатку в контейнери для зприймання та
Ме дозування відходів, подання їх на місце заповнення, а потім в контейнери остаточного зберігання є складним і -к 70 дорогим процесом, який не виключає забруднення камери, а також зовнішніх стінок контейнерів.
Таким чином, у попередньому рівні техніки не існує відомого технічного розв'язання проблеми забруднення с навколишнього середовища під час операції блокування.
Задачей даного винаходу є спосіб заповнення циліндричного контейнера, що містить небезпечні відходи, який дозволяє уникнути будь-якого розсіювання забруднень в атмосферу приміщення, зокрема, на зовнішні 29 стінки циліндричного контейнера, при виході забрудненого повітря з циліндричного контейнера під час операції
ГФ) блокування.
Згідно з даним винаходом, цієї задачі досягають за допомогою способу заповнення циліндричних о контейнерів, що містять небезпечні відходи, який відрізняється тим, що він включає такі етапи: - встановлення проміжної кришки на циліндричний контейнер, причому кришка має отвір, герметично 60 закритий за допомогою заслінки; - перфорування заслінки за допомогою зубчастої коронки, встановленої на утримуючому ковпаку, край якого нависає над циліндричним контейнером, закритим проміжною кришкою; - заливання блокуючого матеріалу в циліндричний контейнер за допомогою заливної труби, встановленої всередині зубчастої коронки; бо - прикладання від'ємного тиску до резервуара циліндричного контейнера та до порожнини під утримуючим ковпаком, щойно циліндричний контейнер встановлюється на місце заповнення, і під час операції перфорування та заливання блокуючого матеріалу.
У способі описаному вище, проміжна кришка, яка має заслінку, забезпечує герметизацію вмісту циліндричного контейнера перед перфорацією заслінки. Після перфорації забезпечується динамічне утримання вмісту за допомогою прикладання від'ємного тиску до циліндричного контейнера та утримуючого ковпака. При цьому забруднене повітря, що міститься всередині циліндричного контейнера, відсмоктується при заповненні циліндричного контейнера блокуючим матеріалом, завдяки чому це повітря не розсіюється в атмосферу робочого приміщення. При цьому, зокрема, уникається будь-яке забруднення зовнішних стінок циліндричного 7/0 контейнера.
Згідно з оптимальним варіантом втілення даного винаходу, визначають завершення заповнення циліндричного контейнера блокуючим матеріалом, після чого подальше заливання цього матеріалу припиняється.
Завершення заповнення циліндричного контейнера, зокрема, можна визначити за допомогою принаймні 7/5 ОДНІЄЇ трубки рівня, відкритий кінець якої розташовано у внутрішньому просторі зубчастої коронки.
У Цьому разі для того, щоб можна було точно контролювати рівень заповнення, в оптимальному варіанті кінець трубки рівня встановлюють на заздалегідь визначеному рівні нижче заслінки, після її перфорації. Для цього, зокрема, можна застосовувати лазерний детектор, встановлений на утримуючому ковпаку, який дозволяє вимірювати відстань між останнім та проміжною кришкою.
В оптимальному варіанті заслінка має засіб баласту, призначений для видалення під дією сили тяжіння всередину циліндричного контейнера диска, який вирізають у заслінці зубчастою коронкою, для запобігання повному або частковому перекриттю отвору заливної труби, завдяки ефектові всмоктування, що діє на заслінку.
Перфорування заслінки може бути, зокрема, виконане шляхом зміщення циліндричного контейнера вгору по відношенню до зафіксованого утримуючого ковпака. В оптимальному варіанті з цією метою застосовують засіб сч піднімання, такий, як домкрат. В оптимальному варіанті цей засіб піднімання є зв'язаним із засобом, що надає вібрації циліндричному контейнерові, який встановлено на ньому, під час заповнення, для поліпшення заливання і) блокуючого матеріалу всередину циліндричного контейнера, навколо радіоактивних відходів.
Як варіант, перфорування заслінки може також бути виконано шляхом зміщення зубчастої коронки або ковпака донизу. о зо Для того, щоб запобігти, зокрема, твердінню блокуючого матеріалу до того, як його буде залито у циліндричний контейнер, в оптимальному варіанті забезпечують примусову безперервну циркуляцію цього - матеріалу у замкненому контурі протягом періоду, що передує його заливанню. «о
Крім того, після заливання блокуючого матеріалу у циліндричний контейнер в оптимальному варіанті виконують очищення засобу заливання, тобто, замкненого контуру та патрубка, через який матеріал заливають у со циліндричний контейнер. ю
Нарешті, після заливання блокуючого матеріалу в циліндричний контейнер, останній відокремлюють від утримуючого ковпака і зовнішню кришку встановлюють на циліндричний контейнер, над проміжною кришкою.
Цей циліндричний контейнер потім надходить в обтискну машину, яка обтискає зовнішню кришку. Після цього циліндричний контейнер є готовим для зберігання, і його перевозять до місця, підготовленого для дуже « тривалого зберігання. в с Іншою метою даного винаходу є створення пристрою, призначеного для заповнення циліндричних . контейнерів, що містять небезпечні відходи. Пристрій згідно з винаходом відрізняється тим, що він включає: а - проміжну кришку, яка може бути встановлена на циліндричний контейнер, причому вказана кришка має отвір, герметично закритий заслінкою; - утримуючий ковпак, який може накривати край циліндричного контейнера, закритий проміжною кришкою, с причому вказаний ковпак має зубчасту коронку, яка може перфорувати заслінку; - засіб заливання блокуючого матеріалу, що проходить всередині зубчастої коронки; та засіб прикладання со від'ємного тиску до об'єму циліндричного контейнера та до порожнини під утримуючим ковпаком. б Оптимальний варіант втілення даного винаходу буде описано нижче, як приклад, який не обмежує винаходу,
З посиланням на креслення, що додаються, на яких: - Фіг1 показує вертикальний розріз, що ілюструє заповнення циліндричного контейнера, що містить о радіоактивні відходи, за допомогою засобу заповнення згідно з даним винаходом;
Фіг.2 являє собою вид у перспективі з розрізом, що більш детально зображує проміжну кришку, встановлену на циліндричний контейнер, а також її заслінку;
Фіг.3 є схемою засобу заливання блокуючого матеріалу, який застосовують у пристрої заповнення згідно з даним винаходом.
Ф) На фігурі 1 позицією 10 позначено циліндричний металевий контейнер, у якому попередньо були розміщені ка ядерні відходи з дуже низьким рівнем радіоактивності. Зокрема, ці ядерні відходи мають форму плоских брикетів 12, складених один на одний всередині циліндричного контейнера 10. Кожен з цих плоских брикетів 12 бо складається з циліндричного металевого резервуара, заповненого ядерними відходами з дуже низьким рівнем радіоактивності, який ущільнюється за допомогою преса.
Як вказано вище, даний винахід стосується способу та пристрою, які дозволяють виконувати операцію блокування, під час якої блокуючий матеріал 14, такий, як цементний штукатурний розчин, послідовно вводять у кожен з циліндричних контейнерів 10 так, що він фіксує плоскі брикети 12, що перебувають у них, заповнюючи, 65 наскільки можливо, вільний простір усередині циліндричного контейнера 10. Згідно з даним винаходом, спосіб та пристрій розроблено таким чином, що операція блокування виконується із запобіганням будь-якого розсіювання забрудненого повітря, яке спочатку заповнює циліндричний контейнер 10, в атмосферу робочого приміщення, зокрема, забруднення зовнішніх стінок циліндричного контейнера.
Пристрій згідно з даним винаходом включає проміжну кришку 16, яку встановлюють на відкритому верхньому торці циліндричного контейнера 10 після заповнення його брикетами 12. Цю проміжну кришка 16 потім обтискають по периметру.
Як більш зрозуміло зображено на фігурі 2, проміжна кришка 16 герметично встановлюється над верхньою частиною циліндричного контейнера 10. Для цього вона, зокрема, може бути оснащена кільцевим ущільнювачем 18, який закриває закатаний край 10а, сформований на верхньому торці циліндричного контейнера 10, а потім 7/0 кришку 16 обтискають.
Проміжна кришка 16, виготовлена з листового металу, має у центрі круглий отвір 20. Діаметр цього отвору становить, наприклад, 164мм, у разі застосування циліндричного контейнера 10 діаметром 57Омм.
Центральний циліндричний отвір 20 проміжної кришки 16 у вихідному стані є герметично закритим металевою заслінкою 22, виготовленою, наприклад, з алюмінію, яку приклеюють 7/5 до верхньої зовнішньої поверхні проміжної кришки 16. Металеву заслінку 22 виконано у вигляді пластини, що тимчасово закриває циліндричний контейнер. В її центрі, на нижній поверхні, повернутій всередину об'єму циліндричного контейнера 10, прикріплено баластний тягар 24, який являє собою засіб баласту, функцію якого буде пояснено нижче. Як необмежуючий приклад, маса баластного тягаря 24 може становити, наприклад, приблизно 50ОГг.
На нижній поверхні, спрямованій всередину об'єму циліндричного контейнера 10, проміжна кришка 16 включає принаймні один вузол, що протидіє спливанню, сформований, наприклад, у вигляді трьох виступів 26, припаяних до кришки 16, які розташовано під кутом 120" по відношенню один до одного по окружності, центр якої збігається з віссю проміжної кришки 16. Як необмежуючий приклад, окружність, навколо якої встановлено виступи 26, може мати діаметр З5Омм. Виступи 26 спрямовано донизу і вони проходять усередину об'єму сч дв циліндричного контейнера 10 на визначену глибину, наприклад, на 45мм. При цьому вони забезпечують мінімальний вільний простір такої самої висоти між проміжною кришкою 16 та верхньою частиною стосу брикетів і) 12, розташованих усередині циліндричного контейнера 10. Цей простір забезпечує подальше протікання блокуючого матеріалу 14, коли його заливають усередину циліндричного контейнера.
Пристрій згідно з даним винаходом також включає ковпак 28 динамічного утримання (фігура 1), під яким о зо розміщується верхня частина циліндричного контейнера 10, закритого проміжною кришкою 16, коли виконується операція блокування. У представленому варіанті втілення утримуючий ковпак 28 є зафіксованим. Точніше, його -- закріплено на горизонтальній перетинці З0, яка є частиною обладнання цеху обробки. Ге
Встановлення верхньої частини циліндричного контейнера 10 під утримуючим ковпаком 28 виконують за допомогою встановлення циліндричного контейнера 10 на верхній плиті домкрата 32, який являє собою засіб со піднімання. Коли циліндричний контейнер 10 перебуває у піднятому стані, його верхній торець входить ю усередину під ковпак 28, як показано на фіг.1.
Для поліпшення заповнення циліндричного контейнера 10 блокуючим матеріалом 14 під час операції блокування на домкраті 32 встановлено засіб 34 (фігура 3), який забезпечує вібраційні переміщення циліндричного контейнера 10. Іншими словами, домкрат являє собою домкрат-вібратор. «
На фігурі 1 штрих-пунктирною лінією схематично представлено систему запобігання падінню, яка з с складається зі штирів З5, з'єднаних за допомогою важеля 37 з горизонтальною перетинкою 30. Коли . циліндричний контейнер 10 встановлено у верхньому положенні, штирі 35 заходять під верхню плиту домкрата й и?» фіксують її у цьому стані, навіть у разі відмови домкрата 32.
Як схематично показано на фігурі 3, циліндричні контейнери 10 надходять один за одним на домкрат 32 по стрічці 36 конвейєра, яка подає їх на операцію блокування. Потім вони виводяться з пристрою блокування за с допомогою цієї самої стрічки 36 конвейєра.
Згідно з даним винаходом, на ковпаку 28 в його центрі встановлено манжету 39, яка закінчується у нижній со частині зубчастою коронкою 38 (фігура 1). Цю зубчасту коронку 38 встановлено по осі отвору 20, сформованого
Ге» у центрі проміжної кришки 16, і її діаметр є дещо меншим за діаметр отвору. На нижній крайці зубчастої 5о Коронки З8 сформовано гострі довгі зубці пилки, спрямовані донизу. Ці зубці пилки виконують перфорацію - заслінки 22 наприкінці операції підйому циліндричного контейнера 10 під утримуючим ковпаком 28 о безпосередньо перед початком заливання блокуючого матеріалу 14.
По всій окружності циліндричного тримача зубчастої коронки 38 сформовано отвори 37, на такому рівні, що вони перебувають нижче проміжної кришки 16 наприкінці операції перфорації заслінки 22. Ці отвори 37 запобігають прикладанню від'ємного тиску на заслінку 22 після перфорування й дозволяють забезпечити добру циркуляцію повітря.
Ф) Коли виконується перфорація, баластний тягар 24, встановлений у центрі заслінки 22, тягне донизу під дією ка сили тяжіння диск, вирізаний із заслінки зубчастою коронкою 38. Баластний тягар 24 забезпечує падіння диска всередину циліндричного контейнера і, таким чином, виключається застрягання диска всередині зубчастої бо Коронки З8, де він міг би блокувати роботу труб, установлених всередині коронки. Баластний тягар 24 також запобігає ризикові спливання диска на поверхню блокуючого матеріалу 14.
Пристрій згідно з даним винаходом також включає засіб 40, призначений для заливання блокуючого матеріалу 14 у циліндричний контейнер 10. Засіб 40 заливання, який буде описано більш детально нижче з посиланнями на фігуру 3, включає, зокрема, патрубок 42 заливання, який проходить усередину зубчастої 65 Коронки 38, як показано на фігурі 1. Патрубок 42 заливання орієнтовано донизу і в оптимальному варіанті встановлено відповідно до осі зубчастої коронки. Після завершення перфорування заслінки 22 зубчастою коронкою 38 блокуючий матеріал 14 за допомогою засобу 40 заливання заливається безпосередньо всередину циліндричного контейнера 10 без руйнування вмісту останнього.
Пристрій згідно з даним винаходом також включає засіб 44 прикладання від'ємного тиску до порожнини циліндричного контейнера 10 і до внутрішнього об'єму утримуючого ковпака 28. Засіб 44 прикладання від'ємного тиску включає, зокрема, одну або кілька трубок 46 відсмоктування повітря, сполучених з внутрішнім простором манжети 39, на якій встановлено зубчасту коронку 38. Трубку або трубки 46 відсмоктування повітря з'єднано з засобом 47 відсмоктування, який може видаляти забруднене повітря, що виштовхується з циліндричного контейнера 10, при заливанні блокуючого матеріалу 14, підтримуючи від'ємний тиск всередині циліндричного 70 контейнера і всередині ковпака 28, по відношенню до зовнішньої навколишньої атмосфери. Як необмежуючий приклад, тиск, що створюється засобом 44 прикладання від'ємного тиску, може становити, наприклад, приблизно 2660Па.
Засіб 44 прикладання від'ємного тиску також включає фільтри 49 дуже високої ефективності, здатні повністю затримувати забруднений пил, що міститься у відсмоктуваному повітрі.
В оптимальному варіанті засіб 47 відсмоктування виконано з дублюванням для запобігання можливих втрат вмісту в разі виходу з ладу основної системи відсмоктування або відключення електропостачання.
В оптимальному варіанті, як показано схематично на фігурі 1, всередині зубчастої коронки 38 безпосередньо нижче патрубка 42 заливання встановлено відбивач 48 так, що він спрямовує блокуючий матеріал 14 до бокових стінок циліндричного контейнера 10. Таким чином можна запобігти будь-якому ризикові закупорювання, навіть 2о тимчасового, трубок 46 відсмоктування повітря. Фактично, за відсутності відбивача над стосом брикетів 12 може утворитися пласт блокуючого матеріалу.
За межами манжети 39, на якій встановлено зубчасту коронку 38, на верхній стінці утримуючого ковпака 28 встановлено лазерний детектор 50, спрямований на проміжну кришку 16. Цей лазерний детектор 50 дозволяє здійснювати вимірювання відстані, що відокремлює ковпак 28 від сч ов проміжної кришки 16. З'єднаний зі схемою управління (не показана) підйомного домкрата 32, лазерний детектор 50, таким чином, виконує функцію засобу, призначеного для встановлення нижнього торця принаймні однієї і) трубки рівня 52 на заздалегідь визначений рівень нижче заслінки 22 після перфорування останньої (в оптимальному варіанті застосовують дві трубки рівня 52, як показано на фігурі 1). Іншими словами, коли відстань, вимірювана лазерним детектором 50, досягає заздалегідь визначеної величини, рух циліндричного о зо контейнера 10 вгору, який виконується підйомним домкратом 32, зупиняється. Нижні кінці трубок рівня 52 встановлюються при цьому на заздалегідь визначеному рівні нижче проміжної кришки 16. Управління -- встановленням такого положення дозволяє точно контролювати рівень заповнення циліндричного контейнера 10 (о блокуючим матеріалом 14 із застосуванням трубок рівня 52.
З цією метою нижні частини трубок рівня 52 (див. фігуру 1) розташовують всередині манжети 39, на якій со
Зз5 Встановлено зубчасту коронку 38. Рівень нижніх кінців трубок рівня 52 є таким, що, коли підйом циліндричного ю контейнера 10 припиняється за вимірами, що виконуються лазерним детектором 50, ці кінці розташовуються дещо нижче рівня проміжної кришки 16. Наприклад, нижні кінці трубок рівня 52 можуть бути розташовані на 4 мм нижче рівня проміжної кришки 16. Трубки рівня 52 при цьому складають засіб, призначений для визначення завершення заповнення циліндричного контейнера 10. Іншими словами, коли трубки рівня 52 буде закрито « блокуючим матеріалом 14 наприкінці заповнення, це надійно вказуватиме на те, що циліндричний контейнер 10 пл) с повністю заповнено. Заповнення циліндричного контейнера після цього припиняють. . Коли застосовують дві трубки рівня 52, як показано на фігурі 1, в оптимальному варіанті вони а розташовуються у місцях, діаметрально протилежних одне одному по відношенню до вертикальної осі утримуючого ковпака 28. Таким чином забезпечується дублювання вимірів.
На схемі, зображеній на фігурі З, показано засіб 54 визначення рівня, до якого підключено трубки рівня с 52. Цей засіб 54 визначення рівня автоматично керує закриттям двох вентилів 5ба та 5606, встановлених у ланцюгу живлення патрубка 42 заливання блокуючим матеріалом 14. Ланцюг живлення включає засіб 40 со заливання з патрубком 42 заливання. Третій вентиль 56бс, розташований безпосередньо над патрубком 42 для б заливання, служить як запобіжний клапан і дозволяє керувати промиванням ланцюга подачі. Він керується з приміщення управління, звідки здійснюється його вмикання та вимикання. - Як показано на фігурі 3, ланцюг живлення патрубка 42 включає замкнений контур 58, з'єднаний з патрубком о 42 заливання через трубу 60, у якій встановлено вентилі 56бЬ та 56с.
Замкнений контур 58 включає завантажувальну лійку 62, призначену для заповнення й зберігання блокуючого матеріалу 14. Об'єм завантажувальної лійки 62 розраховано таким чином, щоб вона дозволяла ов Заповнити принаймні один циліндричний контейнер 10. Завантажувальна лійка 62 заповнюється потрібним об'ємом блокуючого матеріалу зі змішувача (не показано) через трубу 64 з вентилем 66. Замкнений контур 58 (Ф, дозволяє забезпечити безперервну циркуляцію блокуючого матеріалу 14 для запобігання його затвердінню, для ка збільшення його терміну придатності та для зниження ймовірності закупорювання трубопроводу доти, доки цей матеріал не буде залито у циліндричний контейнер 10. З цією метою контур 58 оснащено засобом 68 насоса, бо таким, як шланговий насос. Вентиль 5ба, який керується системою 54 визначення рівня, встановлено у замкненому контурі 58 безпосередньо під відгалуженням, що з'єднує контур 58 з патрубком 42 заливання через трубу 60.
Труба 74, на якій встановлено вентиль 76, з'єднує водопровід з трубою 60 між двома вентилями 56бЬ та 56с, встановленими на ній. Ця труба 74 дозволяє подавати воду під тиском для промивання центральної та нижньої 65 частин патрубка 42 заливання, коли заповнений циліндричний контейнер приймають. Вона включається перед тим, як наступний циліндричний контейнер з'явиться під ковпаком 28. Повторне використання промивального потоку виконують за допомогою знімної пластини (не показана), яку встановлюють навпроти утримуючого ковпака 28 замість циліндричного контейнера. Використана вода потім спрямовується у спеціальну установку, призначену для обробки забрудненої води.
Інші вентилі 82 встановлено у різних місцях уздовж замкненого контуру 58. Крім того, трубопровід 84 має вентиль 86, який відкривається у контур 58 поблизу місця усмоктування засобу 68 насоса. Цей трубопровід дозволяє забезпечити очищення всього ланцюга, зокрема, шляхом пропускання кульки зі спіненого матеріалу через трубопровід 84, забезпечуючи, таким чином, виведення решток блокуючого матеріалу через трубопровід 87 випорожнення, на якому встановлено запірний клапан 88. Остаточне промивання замкненого контуру 7/0 Виконують за допомогою заливання чистої води у завантажувальну лійку 62 (шляхом увімкнення засобу 68 насоса) і з повторним використанням води, яка уловлюється знімною пластиною, яку встановлюють під ковпаком 28.
Всередині цеху обробки, у якому здійснюють заповнення циліндричних контейнерів 10, розташовано лише частину замкненого контуру 58. Частину захисної перетинки 88і, яка визначає межі цього цеху, схематично 75 показано на фігурі 3. Частина контуру 58, установлена за межами цеху обробки, включає, зокрема, завантажувальну лійку 62 та засіб 68 насоса.
В оптимальному варіанті вся установка керується автоматично за допомогою керуючого командного засобу (не показано).
Коли циліндричний контейнер 10 подають на заповнювальну установку, в якій виконують операцію блокування згідно з даним винаходом, він містить брикети 12, і його верхній торець є герметично закритим проміжною завальцьованою кришкою 16, центральний отвір 20 якої закрито заслінкою 22. Коли циліндричний контейнер 10 за допомогою стрічки 36 конвейєра установлюють на підйомний домкрат 32, його горизонтальне переміщення припиняється, і циліндричний контейнер піднімається до положення, зображеного на фігурі 1. У цьому стані під керуванням лазерного детектора 50 виконується перфорація заслінки 22 за допомогою зубчастої су
Коронки 38. Диск, який вирізається у заслінці, падає прямо на стіс брикетів 12 під дією сили тяжіння завдяки масі баластного тягаря 24. і9)
Незважаючи на перфорацію, герметичність циліндричного контейнера 10 залишається непорушеною до завершення заповнення завдяки прикладанню від'ємного тиску під ковпак 28 за допомогою засобу 44 прикладання від'ємного тиску. ав!
Потім починається заливання заповнювального матеріалу 14 у циліндричний контейнер за допомогою засобу 68 насоса, після того, як буде відкрито вентилі 5ба та 56бс, встановлені на трубі 60. Одночасно циліндричному - контейнерові надається вібрація за допомогою засобу 34, призначеного для створення вібрації, який зв'язано з (Те) домкратом 32.
Заливання заповнювальним матеріалом 14 продовжується доти, доки трубки рівня 52 не покажуть піднімання со
Вільного рівня блокуючого матеріалу безпосередньо до проміжної кришки 16. Засіб 54 визначення рівня потім ю автоматично закриває вентилі 56ба та 56Б, і подальше заливання припиняється.
Після цього домкрат 32 знову вмикається для опускання циліндричного контейнера 10 на стрічку конвейєра 36 та перенесення його на наступну позицію обробки, де на нього встановлюють зовнішню кришку (не показана). «
При цьому зовнішню кришку встановлюють на циліндричний контейнер над проміжною кришкою 16 і обтискають 70 навколо закатаного краю 10а циліндричного контейнера. - с Описані вище спосіб та пристрій дозволяють виконувати операцію блокування при забезпеченні повного й контролю за вмістом контейнера. При цьому запобігається будь-яке розсіювання забруднюючих речовин в "» атмосферу цеху, зокрема, будь-яке забруднення зовнішньої стінки циліндричного контейнера.

Claims (24)

  1. Формула винаходу 1 со 1. Спосіб заповнення циліндричних контейнерів, що містять небезпечні відходи, який відрізняється тим, що Ге» включає етапи встановлення проміжної кришки на циліндричний контейнер, причому вказана кришка включає а ю отвір, герметично закритий заслінкою, перфорування заслінки за допомогою зубчастої коронки, яку встановлено на утримуючому ковпаку, який закриває торець циліндричного контейнера, закритого проміжною кришкою, оз заливання блокуючого матеріалу у циліндричний контейнер через патрубок заливання, розташований всередині зубчастої коронки, прикладання від'ємного тиску до порожнини циліндричного контейнера та до порожнини під утримуючим ковпаком після того, як циліндричний контейнер буде встановлено на місце та під час етапів ов перфорування й заливання.
  2. 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що у ньому визначають завершення заповнення циліндричного Ф) контейнера блокуючим матеріалом і припиняють його подачу. ка З.
  3. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що завершення заповнення циліндричного контейнера визначають принаймні однією трубкою рівня, яку встановлюють всередині зубчастої коронки. 60
  4. 4. Спосіб за п. 3, який відрізняється тим, що кінець трубки рівня встановлюють на заданому рівні нижче заслінки після перфорування останньої.
  5. 5. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що заслінку оснащують засобом баласту, за допомогою якого забезпечують видалення під дією сили тяжіння всередину циліндричного контейнера диска, який вирізається у заслінці під час її перфорування. 65
  6. 6. Спосіб за будь-яким одним з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що перфорування заслінки виконують шляхом переміщення циліндричного контейнера вгору по відношенню до зафіксованого ковпака.
  7. 7. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що циліндричному контейнерові надають вібраційного переміщення під час заливання блокуючого матеріалу.
  8. 8. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що перед заливанням блокуючого матеріалу забезпечують його безперервну примусову циркуляцію у замкненому контурі.
  9. 9. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що після заливання блокуючого матеріалу в циліндричний контейнер виконують очищення засобу заливання.
  10. 10. Спосіб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що після заливання блокуючого матеріалу в циліндричний контейнер, останній відокремлюють від утримуючого ковпака і над проміжною 7/0 кришкою на циліндричний контейнер встановлюють зовнішню кришку.
  11. 11. Пристрій, призначений для заповнення циліндричних контейнерів, що містять небезпечні відходи, який відрізняється тим, що він включає проміжну кришку, пристосовану для встановлення на циліндричний контейнер, причому вказана кришка включає отвір, герметично закритий заслінкою, утримуючий ковпак, виконаний з можливістю накривання торця циліндричного контейнера, закритого проміжною кришкою, /5 причому вказаний ковпак має зубчасту коронку, пристосовану для перфорування заслінки, засіб заливання блокуючого матеріалу, відкритий всередину зубчастої коронки, та засіб прикладання від'ємного тиску до резервуара циліндричного контейнера та до порожнини під ковпаком.
  12. 12. Пристрій за п. 11, який відрізняється тим, що додатково включає засіб визначення завершення заповнення циліндричного контейнера блокуючим матеріалом.
  13. 13. Пристрій за п. 12, який відрізняється тим, що засіб визначення завершення заповнення циліндричного контейнера включає принаймні одну трубку рівня, яка проходить всередині зубчастої коронки.
  14. 14. Пристрій за п. 13, який відрізняється тим, що додатково включає засіб встановлення кінця трубки рівня на заздалегідь заданому рівні нижче заслінки.
  15. 15. Пристрій за п. 14, який відрізняється тим, що засіб установлення кінця трубки рівня включає лазерний сч ов детектор, установлений на ковпаку з можливістю вимірювання відстані між останнім та проміжною кришкою.
  16. 16. Пристрій за будь-яким одним з пунктів 11-15, який відрізняється тим, о що заслінка має засіб баласту, закріплений в частині, яка перфорується зубчастою коронкою.
  17. 17. Пристрій за будь-яким з пунктів 11-16, який відрізняється тим, що проміжна кришка має на своїй поверхні, оберненій до внутрішнього об'єму циліндричного контейнера, о зо принаймні один протидіючий спливанню вузол, виконаний з можливістю упирання у поверхню перебуваючих у контейнері радіоактивних відходів навколо отвору так, що між цими відходами та проміжною кришкою (87 утворюється вільний простір. Ге
  18. 18. Пристрій за будь-яким з пунктів 11-17, який відрізняється тим, що додатково включає засіб підйому циліндричного контейнера, і при цьому ковпак зафіксовано над цим засобом підйому. со
  19. 19. Пристрій за п. 18, який відрізняється тим, що засіб надання циліндричному контейнерові вібраційних ю переміщень зв'язано із засобом підйому.
  20. 20. Пристрій за будь-яким з пунктів 11-19, який відрізняється тим, що засіб заливання блокуючого матеріалу включає замкнений контур, з'єднаний з патрубком заливання, всередину зубчастої коронки.
  21. 21. Пристрій за п. 20, який відрізняється тим, що під патрубком заливання встановлений відбивач з « Можливістю спрямування блокуючого матеріалу до периферійних областей циліндричного контейнера. в с
  22. 22. Пристрій за будь-яким з пунктів 20 та 21, який відрізняється тим, що замкнений контур включає Й завантажувальну лійку, призначену для заповнення й зберігання блокуючого матеріалу, та засіб насоса, здатний а здійснювати безперервну циркуляцію блокуючого матеріалу з завантажувальної лійки до патрубка заливання у замкненому контурі.
  23. 23. Пристрій за п. 22, який відрізняється тим, що замкнений контур додатково включає засіб очищення с контуру та патрубка заливання.
  24. 24. Пристрій за будь-яким з пунктів 11 - 23, який відрізняється тим, що со засіб прикладання від'ємного тиску до циліндричного контейнера включає принаймні одну трубку, яка з'єднує Ге» порожнину під ковпаком із засобом відсмоктування крізь засіб фільтра. - 50 (42) Ф) іме) 60 б5
UA2001031759A 1998-09-16 1999-09-15 Спосіб та пристрій для заповнення циліндричних контейнерів, що містять небезпечні відходи UA58610C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9811562A FR2783345B1 (fr) 1998-09-16 1998-09-16 Procede et installation de remplissage de futs contenant des dechets dangereux
PCT/FR1999/002190 WO2000016340A1 (fr) 1998-09-16 1999-09-15 Procede et installation de remplissage de futs contenant des dechets dangereux

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA58610C2 true UA58610C2 (uk) 2003-08-15

Family

ID=9530501

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001031759A UA58610C2 (uk) 1998-09-16 1999-09-15 Спосіб та пристрій для заповнення циліндричних контейнерів, що містять небезпечні відходи

Country Status (8)

Country Link
US (1) US6666003B1 (uk)
EP (1) EP1116242B1 (uk)
JP (1) JP4369059B2 (uk)
DE (1) DE69912970T2 (uk)
FR (1) FR2783345B1 (uk)
RU (1) RU2226728C2 (uk)
UA (1) UA58610C2 (uk)
WO (1) WO2000016340A1 (uk)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7146781B1 (en) * 2004-12-06 2006-12-12 Nathan Albert Cole Apparatus and method for insertion of material into uncontaminated containers
US8720498B2 (en) * 2007-07-16 2014-05-13 Energysolutions, Llc Remote fill head with automatic drip tray
US8512216B2 (en) * 2007-11-08 2013-08-20 Energysolutions, Llc System for and method of filling a container with hazardous waste
FR2933077B1 (fr) * 2008-06-26 2010-06-18 Commissariat Energie Atomique Systeme d'introduction de mortier dans un conteneur
FR2960337B1 (fr) * 2010-05-21 2022-05-06 Electricite De France Conditionnement de dechets radioactifs en colis de grande dimension durables et confinants
RU2557110C1 (ru) * 2011-06-02 2015-07-20 Острейлиан Ньюклиар Сайенс Энд Текнолоджи Органайзейшн Разработка модульного комплекса технологического оборудования для хранения опасных отходов
FR3040753B1 (fr) * 2015-09-08 2017-12-08 Derichebourg Services & Ingenierie Nucleaire Protection pour une conduite d'injection de ciment
KR101960721B1 (ko) * 2017-09-28 2019-03-22 한국원자력연구원 방사성 폐기물 소결 고형체의 드럼 포장 방법
CN109801729B (zh) * 2019-01-29 2023-07-07 中广核工程有限公司 核电厂废物容器内增加灌浆帽的方法及养护密封装置
US20220051823A1 (en) * 2020-08-17 2022-02-17 Avantech, Llc Apparatus and method for grout waste disposal

Family Cites Families (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2930170A (en) * 1954-03-29 1960-03-29 Aseptic Food Fillers Inc Means and method for aseptic packaging
US3299603A (en) * 1962-03-12 1967-01-24 Continental Can Co Method of filling pouches
DE2659691C2 (de) * 1976-12-31 1985-11-14 Kernforschungszentrum Karlsruhe Gmbh, 7500 Karlsruhe Anlage zum Verpressen von radioaktiven Abfällen in einem Faß
JPS55101100A (en) * 1979-01-27 1980-08-01 Daido Steel Co Ltd Method of canning radioactive solid waste
DE3009005B1 (de) * 1980-03-08 1981-08-20 Transnuklear Gmbh, 6450 Hanau Vorrichtung zur Konditionierung bioschaedlicher Abfaelle
US4582638A (en) * 1981-03-27 1986-04-15 General Signal Corporation Method and means for disposal of radioactive waste
CA1182269A (en) * 1981-08-18 1985-02-12 Wrightcel Limited Aseptic filling station
DE3138485C2 (de) * 1981-09-28 1985-12-12 Deutsche Gesellschaft für Wiederaufarbeitung von Kernbrennstoffen mbH, 3000 Hannover Behälter zur Aufnahme und Aufbewahrung von radioaktiven Stoffen
US4597245A (en) * 1982-04-02 1986-07-01 Kelsey-Hayes Company Apparatus for filling and sealing a container
US4445550B1 (en) * 1982-08-20 1999-03-09 Scholle Corp Flexible walled container having membrane fitment for use with aseptic filling apparatus
JPS59220698A (ja) * 1983-05-30 1984-12-12 株式会社日立製作所 放射性廃棄物の充填方法
GB2148584B (en) * 1983-08-02 1987-07-15 Atomic Energy Authority Uk Waste material particularly radioactive waste material
GB8602080D0 (en) * 1986-01-28 1986-03-05 British Nuclear Fuels Plc Waste encapsulation
US4834917A (en) * 1986-06-25 1989-05-30 Australian Nuclear Science & Technology Organization Encapsulation of waste materials
US4834914A (en) * 1987-06-09 1989-05-30 Jackson O L Radioactive waste disposal system and method
JPH0731280B2 (ja) * 1988-02-01 1995-04-10 株式会社神戸製鋼所 放射性金属廃棄物の減容固化方法
DE68921215T2 (de) * 1988-11-18 1995-06-14 Australian Nuclear Science Tec Behandlung eines trockenen ausgangsmaterials.
JP2980944B2 (ja) * 1990-05-31 1999-11-22 株式会社日立製作所 放射性廃棄物ペレットの固化処理用容器およびそれを用いる固化処理方法
DE4023162C2 (de) * 1990-07-20 1996-08-29 Siemens Ag Fülladapter zur Infaßtrocknung von flüssigen radioaktiven Abfällen
US5401261A (en) * 1992-06-25 1995-03-28 Milieu Systems Corp. Containment vessels for handling and disposing of liquid waste
US5676185A (en) * 1996-05-14 1997-10-14 New Pig Corporation Vented drum funnel
US6359187B1 (en) * 1998-07-23 2002-03-19 Westinghouse Electric Company Llc Method of sealing container for handling radioactive debris
US6431975B1 (en) * 2001-04-17 2002-08-13 Flow Sciences, Inc. Fume hood for large containers

Also Published As

Publication number Publication date
FR2783345B1 (fr) 2000-11-10
RU2226728C2 (ru) 2004-04-10
DE69912970T2 (de) 2004-09-02
US6666003B1 (en) 2003-12-23
WO2000016340A1 (fr) 2000-03-23
JP4369059B2 (ja) 2009-11-18
EP1116242B1 (fr) 2003-11-19
JP2002525585A (ja) 2002-08-13
FR2783345A1 (fr) 2000-03-17
EP1116242A1 (fr) 2001-07-18
DE69912970D1 (de) 2003-12-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA58610C2 (uk) Спосіб та пристрій для заповнення циліндричних контейнерів, що містять небезпечні відходи
CA1211087A (en) Method and apparatus for the packaging of contaminated waste materials
EP0353855B1 (en) Chemical dispensing apparatus
JPH06323794A (ja) 毒性薬剤を含む弾薬を破壊する方法及び装置
JPH0643293A (ja) 使用済イオンカートリッジの調整・再生利用方法
EP1351859B1 (fr) Procede et installation de vidange de futs
JPS648318B2 (uk)
US3966175A (en) Apparatus for introducing particulate material into a container
JP4280921B2 (ja) 原子炉設備の解体工法
US5269352A (en) Apparatus and method for removing contents from compressed gas cylinder
KR101779396B1 (ko) 방사성 폐기물의 안전이송 장치
US4030708A (en) Process for introducing particulate material into a container
RU2301468C1 (ru) Устройство для цементирования пропиткой мелкодисперсных радиоактивных и токсичных отходов
RU2001110175A (ru) Способ и устройство для заполнения цилиндрических контейнеров, содержащих опасные отходы
RU2243927C2 (ru) Устройство для управляемой загрузки вредного порошкообразного материала в контейнер
JP7171281B2 (ja) 線量低減方法
EP3035340B1 (en) Disposal device for disposing of particles underwater
JPH0576792A (ja) 実験廃棄物の処理方法および装置
JPH0556476B2 (uk)
SU1104722A1 (ru) Аппарат дл обработки материала жидкостью
JPH0220028Y2 (uk)
JP4421643B2 (ja) イオン交換樹脂塔の樹脂排出構造および排出方法
JP2020535949A (ja) 触媒反応器のチャンバを充填する運動自在の装置
JP6025218B2 (ja) 放射性汚染土洗浄装置及びシステム
JPH0363599A (ja) 放射能汚染機器等解体物の処理方法およびその輸送容器