UA32162U - Спосіб виготовлення стартового корму для личинок риб з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка - Google Patents

Спосіб виготовлення стартового корму для личинок риб з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка Download PDF

Info

Publication number
UA32162U
UA32162U UAU200713755U UAU200713755U UA32162U UA 32162 U UA32162 U UA 32162U UA U200713755 U UAU200713755 U UA U200713755U UA U200713755 U UAU200713755 U UA U200713755U UA 32162 U UA32162 U UA 32162U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
worms
larvae
worm
fish
mass
Prior art date
Application number
UAU200713755U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Николай Юрьевич Евтушенко
Юрий Дмитриевич Коновалов
Original Assignee
Национальный Аграрный Университет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Национальный Аграрный Университет filed Critical Национальный Аграрный Университет
Priority to UAU200713755U priority Critical patent/UA32162U/uk
Publication of UA32162U publication Critical patent/UA32162U/uk

Links

Landscapes

  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Fertilizers (AREA)
  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)

Abstract

Спосіб виготовлення стартового корму для личинок риб з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка включає заморожування, швидке подрібнення, заливання охолодженим ацетоном, збовтування суміші, відділення ацетону від черв'ячної маси, висушування черв'ячної маси, розмелювання черв'яків, підсушування порошкоподібної маси, калібрування.

Description

Корисна модель відноситься до промислового рибництва, зокрема до способів виготовлення стартових кормів для годівлі личинок риб з метою підвищення їх життєздатності та інтенсивності росту за умов їх підрощування в лотках.
У промисловому рибництві для підвищення життєстійкості та інтенсивності лінійного росту личинок риб застосовують широкий спектр стартових комбікормів, виготовлених з різних інгредієнтів |Цербина М.А.,
Абросимова НА. Сергеева Н.Т. Мскусственнье корма и технология кормления оосновньїх обьектов промьпшленного рьібоводства: рекомендации.-Ростов-на-Дону, 1985.- 48с. Остроумова И.Н. Зколого- физиологические основьі пластических и знергетических потребностей рьб и пути их удовлетворения /Современньсе проблемь! зкологической физиологии и биохимии рьб. Вильнюс, 1988.-с. 202-2211.
Спільним для всіх методів одержання стартових комбікормів для підрощування личинок, особливо на ранніх стадіях їх постембріонального розвитку і росту, є розробка повноцінних кормових сумішей за хімічним складом, їх легка засвоюваність організмом і позитивний вплив на показники життєстійкості, вагові та лінійні характеристики росту. Проте загальною проблемою, яка виникає при виготовленні стартових кормів, є їх недостатня водостійкість і помітна втрата (до 4092) їхньої загальної маси та цінних поживних речовин за довготривалого зберігання, що приводить до зменшення поживної цінності харчового продукту риб. Такі кормові суміші виготовляють з різноманітних інгредієнтів рослинного і тваринного походження, які швидко розчиняються у воді, що певною мірою обмежує їх засвоєння личинками риб. Такі корми швидко псуються, забруднюючи водне середовище продуктами розкладу (Скляров В.Я. та інші 1984; Щербина М.О. та ініші, 1985; Студенцова НА. та інші, 1985;
Трофімова Л.Н., Щербина М.А., Шерман Н.М. та інші. Студенцова Н.А., Емтьіль М.Х., Масолова Л.П. Опьїт применения муки из насекомьхх в кормах для личинок прудовьх рьб. -В КН.: Зкологическая физиология и биохимия рьіб (МІ Всесоюзная конференция по зколог, физиол. и биохим. рьіб), Вильнюс, 1985, с. 522 - 524;
Трофимова Л.Н., Щербина М.А. Питательная ценность рьібной муки в зависимости от технологии изготовления и сроков хранения. - там же, с. 526 - 527; Шерман І.М., Гринжевський М.В., Желтов Ю.О. і ін. Годівля риб. Київ;
Вища школа, 2001. -269с. та ін.|.
Ряд кормів цього типу (борошно з висушених черв'яків, комах, гідробіонтів і злаків; включення в кормову суміш харчового альбуміну, рибного борошна, сухого молока, кормових дріжджів сойового шроту, харчового агару, набір вітамінів і солей та ін.) в дослідах (Скляров В.Я. і ін., 1984; Щербина М.А. і ін., 1985; Студенцова Н.А. і ін. 1985; Трофимова Л.Н., Щербина М.А., 1985; Шерман і ін., 2001, і ін. не забезпечують високої ефективності росту личинок риб (прототип).
Недоліком таких кормів є те що вони не забезпечують високої ефективності до виживання та інтенсивності росту личинок риб.
Корисною моделлю ставиться завдання створення такого стартового корму, який би містив майже всі необхідні поживні речовини для нормального розвитку молодого організму, активно поїдався личинками риб, добре ними засвоювався, що сприяло б помітному приросту їх маси і лінійній довжини тіла та максимальному виживанню.
Поставлене корисною моделлю завдання досягається тим, що у способі виготовлення стартового корму для личинок риб з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка, який включає висушування черв'яків та їх подрібнення, згідно корисній моделі черв'яків заморожують при температурі -15 -187С, заморожені черв'яки швидко подрібнюють, заливають охолодженим нейтральним неіонним органічним розчинником-ацетоном при відношенні маси черв'яків до об'єму ацетону 1:2 суміш збовтують протягом тридцяти хвилин, ацетон відділяють від черв'ячної маси, яку висушують протягом двох годин у потоці теплого повітря за температури 40"С після чого висушених черв'яків розмелюють, одержану порошкоподібну масу знову підсушують протягом однієї години за вказаних умов і калібрують.
Причинно-наслідковий зв'язок, між суттєвими ознаками корисної моделі та одержаним технічним результатом полягає у наступному: внесений до водойми виготовлений за заявляємим способом стартовий корм з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка інтенсивно поїдається личинками риб, добре ними засвоюється, що сприяє зростанню їхньої маси на 39 - 4295 та довжини тіла на 25,6 - 32,595, порівнюючи з особинами, що живляться лише сухим черв'ячним кормом, і відповідно на 33,0 - 35,495 та 22,0 - 27,095 з тими, що використовують в їжу лише живий корм (коловертка). Суттєвим є й те, що живлення личинок риб виготовленим кормом за цим способом сприяє їх виживанню практично до ста відсотків. Цьому сприяє не лише знаходження у кормі потрібних для нормального розвитку організму личинок поживних речовин, але і наявність у ньому сполук, які мають бактерицидну дію та активних гідролітичних ферментів, які надходячи до шлунку личинок (де ферментна система ще не досить відлагоджена), починають інтенсивно розщеплювати високомолекулярні речовини до легкозасвоюваних рибою компонентів.
Подібна ефективність запропонованого корму досягається завдяки тому, на черв'яків діють кріофактором і нейтральним неіонним органічним розчинником. Це здійснюється з метою запобігання перетравлення власних тканин черв'яків їхніми гідролітичними ферментами, стабілізації структури травних ферментів черв'яків, зберігання їхньої активності та видалення мукополісахаридної речовини, яка виділяється ними, як захисний компонент у відповідь на підвищення температури за їх висушування. На відміну від запропонованого корму, порошок, виготовлений лише з висушених черв'яків, які не пройшли стадію обробки низькою температурою і нейтральним неіїонним органічним розчинником, значно гірше перетравлюється і засвоюється шлунково- кишковим трактом личинок, що негативно впливає на їх розвиток та виживання. Крім того, термін зберігання такого стартового корму значно скорочується і він швидко втрачає свої поживні властивості.
Суть способу полягає в обробці черв'яків низькою температурою і нейтральним неіонним органічним розчинником з метою гальмування процесів обміну і розпаду речовин, стабілізації ферментної системи (завдяки обезводнюванню вказаним розчинником органічних молекул черв'яків) в їх організмі, а також видалення з поверхні черв'яків негативно впливаючого на перетравлення їжі у шлунково-кишковому тракті риб мукополісахаридного компоненту, який утворюється ними за їх висушування, як захисний засіб на будь-яке подразнення, у тому числі і на підвищення температури. Крім того, обробка черв'яків неонним нейтральним органічним розчинником (ацетон) сприяє стабілізації структури травних ферментів і зберігання їхньої активності.
Тому корм, виготовлений з оброблених таким способом черв'яків, надходячи до шлунково-кишкового тракту личинок риб, починає перетравлюватись у ньому, як під дією ферментів риб, так і власних ферментів корму.
Злагоджена дія двох ферментних систем сприяє кращому поїданню, перетравленню і засвоюванню представленого личинкам риб корму, що сприяє інтенсифікації процесів життєдіяльності. Оскільки органічні молекули такого корму під впливом ацетону втрачають зв'язану ними воду, тому він може тривалий час зберігатися навіть за умов підвищеної вологості і не втрачати своїх поживних властивостей.
Всі існуючі способи одержання стартових кормів для личинок риб грунтуються на довготривалому висушуванні сировини за температури (в межах 100"С) і перетворень її в борошно з гранулами потрібного розміру, що приводить до руйнування багатьох поживних речовин і ферментних систем.
Суттєвою відміною від прототипу є те, що у заявленому способі на черв'яків діють низькою температурою (-15 -187С), поміщаючи їх у морозильну камеру. Перевага фактору охолодження, який відсутній у прототипі, приводить до поступового зниження метаболізму, який з часом майже зовсім загальмовується, і тварини впадають у стан анабіозу. У такому стані черв'яки не здатні різко реагувати на зниження температури і тому синтез ними речовини мукополісахаридного походження і виділення її на поверхню тіла тварин відбувається у незначній кількості. На наступному етапі для видалення утвореного мукополісахаридного інгредієнту (який гальмує процес травлення у личинок риб) і стабілізації гідролітичних ферментів та їх комплексів, заморожених черв'яків обробляють ацетоном у співвідношенні маси черв'яків до об'єму ацетону 1:2. Стабілізація і збереження нативних властивостей і структури білків і їх комплексів (у тому числі і гідролітичних ферментів) в організмі черв'яків (які відсутні у прототипі) не дозволяє гідролізним ферментним системам руйнувати їх тканини при висушуванні, що дозволяє тривалий час зберігати свої властивості, виготовленого з них корму. Ацетонування здійснюється наступним чином: заморожені черв'яки швидко подрібнюють, засипають у скляну колбу або іншу ємкість і заливають охолодженим нейтральним неіонним органічним розчинником-ацетоном (відношення маси черв'яків до об'єму ацетону - 1:2). Посудина з сумішшю збовтується протягом тридцяти хвилин. За цей час ацетон витісняє з тканин черв'яків воду, що знаходилась у них у зв'язаній формі, викликаючи іммобілізацію її молекул. Ацетон відділяють від черв'ячної маси, яку потім висушують протягом двох годин у потоці теплого повітря за температури 4076.
Висушених черв'яків розтирають у фарфоровій ступці або розмелюють за допомогою млина. Одержану порошкоподібну масу знову підсушують протягом однієї години (за вказаних умов). Для одержання стартового корму з певним розміром гранул висушену порошкоподібну масу просіюють через сито з потрібним розміром вічок. Таким способом можна одержувати з сухих черв'яків фракції стартових кормів з будь-яким розміром гранул.
Виготовлений таким способом стартовий корм з гібриду червоних каліфорнійських черв'яків, на відміну від корму з висушених тварин, протягом тривалого часу не псується, зберігає свій стабільний хімічний склад і поживні властивості (табл. 1).
Таблиця 1
Вміст деяких хімічних сполук, які підлягають найбільшим змінам при зберіганні стартових кормів, виготовлених різним способом з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка. о білок | жир | глікоген | білок | жир | глікоген | білок | жир | глікоген
Так, зберігання стартового корму, виготовленого з сухих черв'яків, протягом шести місяців приводить до втрати вмісту у ньому білка на 43,595, жиру на 49,495 та глікогену на 55,795. У той же час, подібні втрати цих речовин, за аналогічний період, у нашому кормі незначні і складають відповідно: 11,5905; 19,6905; та 19,0905.
Випробування стартового корму, виготовленого за нашим способом, на двох видах личинок коропових риб (карась, короп), показало, що він з апетитом поїдається личинками риб, позитивно впливає на їх розвиток і виживання. Триразове згодовування личинкам сріблястого карася і коропа протягом двадцятиденного періоду (від моменту 50 90-ної частини резорбції жовтка) різних видів стартових кормів, до повного їх поїдання, має помітний різноплановий вплив на нарощування маси тварин та їх лінійний ріст (табл. 2).
Таблиця 2
Ефективність впливу живих стартових кормів та виготовлених з черв'яків, на середні показники маси, довжини тіла виживання личинок сріблястого карася і коропа з висушених (при 1007С) черв'яків черв'яків, за нашим способом ня ния Кількість
Довжина тіла Маса тіла Кількість Довжина тіла | Маса тіла Кількість Довжина Маса тіла |вижившихі личинок, ММ личинок МГ виживших личинок, ММ | ЛИЧИНОК, МГ виживших тіла личинок мг| личинок, личинок бо личинок, 95 |ІЛИЧИНОК ММ о/,
Годівля протягом 20-ти діб личинок карася і коропа виготовленим за нашим способом кормом з червоних каліфорнійських черв'яків сприяє збільшенню маси тіла відповідно на 3995 і 4295 порівняно з рибами, що споживали звичайні Мікрогранули з сухих черв'яків, та на 3395 і 35,4956 перевищує цей показник у риб, яким згодовували живий корм (коловертку).
Годівля піддослідних об'єктів виготовленим за нашим рецептом кормом сприяє також збільшенню приросту довжини тіла личинок карася і коропа відповідно на 25,695; 32,595 у порівнянні з тими особинами, яким в їжу використовували корм з сухих черв'яків, та на 22,795 і 27,095, які споживали живий корм (коловертку), (табл. г).
Годівля личинок сухими гранулами, виготовленими за нашою технологією з гібриду червоних каліфорнійських черв'яків, сприяла також стовідсотковому виживанню личинок коропових риб.
Годівля личинок коропових риб (карась, короп) ілюструється таким прикладом: личинок сріблястого карася і коропа починають годувати стартовим кормом, виготовленим за нашим способом з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка, з того моменту, коли у особин на наполовину резорбується жовток. Корм вноситься у лотки, акваріуми, басейни тричі протягом світового дня до повного його поїдання личинками. Перших десять днів личинок годують стартовим кормом з розміром гранул діаметром 0,2-0,4мм. Наступні десять днів, личинкам згодовують корм з діаметром гранул 0,5-0,7мм. Такий режим годівлі виготовленим за нашим способом стартовим кормом з черв'яків сприяє повному поступовому наповненню шлунково-кишкового тракту личинок риб. Цей корм добре перетравлюється у шлунково-кишковому тракті личинок (під дією ферментів личинок і власних ферментів корму) і поживні речовини, утворені внаслідок цього процесу, швидко ними засвоюються, що приводить до збільшення темпу росту і маси личинок риб, а також обумовлює, майже завжди, стовідсоткове їх виживання.

Claims (1)

  1. Спосіб виготовлення стартового корму для личинок риб з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка, що включає висушування черв'яків та їх подрібнення, який відрізняється тим, що черв'яків заморожують при температурі -15...-18 "С, заморожених черв'яків швидко подрібнюють, заливають охолодженим нейтральним неіонним органічним розчинником - ацетоном, при відношенні маси черв'яків до об'єму ацетону 1:22, суміш збовтують протягом тридцяти хвилин, ацетон відділяють від черв'ячної маси, яку висушують протягом двох годин у потоці теплого повітря за температури 40 "С, після чого висушених черв'яків розмелюють, одержану порошкоподібну масу знову підсушують протягом однієї години за вказаних умов і калібрують.
UAU200713755U 2007-12-10 2007-12-10 Спосіб виготовлення стартового корму для личинок риб з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка UA32162U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200713755U UA32162U (uk) 2007-12-10 2007-12-10 Спосіб виготовлення стартового корму для личинок риб з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200713755U UA32162U (uk) 2007-12-10 2007-12-10 Спосіб виготовлення стартового корму для личинок риб з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA32162U true UA32162U (uk) 2008-05-12

Family

ID=39820204

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200713755U UA32162U (uk) 2007-12-10 2007-12-10 Спосіб виготовлення стартового корму для личинок риб з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA32162U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR20100100808A (ko) 물고기 사료캡슐
JP5759895B2 (ja) 魚類用飼料
PL191262B1 (pl) Karma dla zwierząt wodnych
JP5184076B2 (ja) 大型魚用の固形飼料
ES2666868T3 (es) Composiciones para administración oral a los animales y procedimiento de obtención
KR101814870B1 (ko) 갈색거저리를 이용한 새우 사료용 조성물 및 이의 제조방법
CN107821764A (zh) 一种软颗粒虾饲料及其制备方法
ES2824808T3 (es) Producto nutricional a base de insectos
RU2402918C1 (ru) Биологически активная кормовая добавка
CN107801876B (zh) 一种斑蝥成虫的人工饲料及其制备方法和应用
JP2008148652A (ja) マグロ属魚類用飼料
CN113349312B (zh) 工厂化青蟹养殖抗雾化饵料及其制备方法
CN102485020B (zh) 一种方斑东风螺亲螺养成期的软体饵料及其生产方法
UA32162U (uk) Спосіб виготовлення стартового корму для личинок риб з гібриду червоного каліфорнійського черв'яка
US20220132813A1 (en) An aquaculture feed with high water and oil content and a system and method for manufacturing said aquaculture feed
KR101815626B1 (ko) 실뱀장어의 초기 냉동사료
RU2626626C1 (ru) Способ приготовления комбинированного корма для молоди трепанга
KR20200077628A (ko) 거저리과 유충의 수분공급용 젤리 그 제조 방법
RU2788721C1 (ru) Кормовая добавка на основе цисты рачка Artemia salina, увеличивающая выживаемость и темпы роста личинок и молоди объектов аквакультуры
RU2808001C1 (ru) Корм на основе тростника южного для растительноядных рыб семейства карповых, выращиваемых в прудах
CN114747697B (zh) 一种长保质期的拟穴青蟹软颗粒配合饲料及其制备方法
KR20000031407A (ko) 수산 가축용 사료 첨가제
KR20190033484A (ko) 사료 첨가제를 포함하는 동물 사료 펠릿, 이의 제조 방법 및 사용 방법
JP2011206052A (ja) マグロ稚魚用配合飼料
KR0150825B1 (ko) 어류양식용 펠렛형 연질 함습 냉동사료