UA30995U - Пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки - Google Patents

Пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки Download PDF

Info

Publication number
UA30995U
UA30995U UAU200711202U UAU200711202U UA30995U UA 30995 U UA30995 U UA 30995U UA U200711202 U UAU200711202 U UA U200711202U UA U200711202 U UAU200711202 U UA U200711202U UA 30995 U UA30995 U UA 30995U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
material according
polymer
fact
layer
reagent
Prior art date
Application number
UAU200711202U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Артем Валерьевич Мадатов
Григорий Абрамович Березин
Александр Аркадьевич Теплицкий
Original Assignee
Григорий Абрамович Березин
Александр Аркадьевич Теплицкий
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Григорий Абрамович Березин, Александр Аркадьевич Теплицкий filed Critical Григорий Абрамович Березин
Priority to UAU200711202U priority Critical patent/UA30995U/uk
Publication of UA30995U publication Critical patent/UA30995U/uk

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analyzing Non-Biological Materials By The Use Of Chemical Means (AREA)

Abstract

Пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки, в якому на другу сторону першого шару полімерної плівки нанесений шар пористого матеріалу, просоченого другим реагентом, взаємодія якого з першим реагентом приводить до утворення продукту реакції, наявність якого може бути легко зафіксована.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до плівкових матеріалів, що здійснюють зміну кольору при порушенні цілісності, 2 зокрема, до пакувальних матеріалів з індикацією цілісності упаковки. Основне призначення таких матеріалів полягає в запобіганні підкладанню заборонених або небезпечних предметів у багаж пасажирів після того, як багаж піддадуть контролю службами безпеки аеропорту.
Відома велика кількість плівкових матеріалів з індикацією ушкодження, що при ушкодженні перетерплюють необоротні зміни, які візуально спостерігаються. Наприклад, у патенті ОБ 4,557,505, 1985, описана прозора 70 плівка, яка в результаті структурних змін матеріалу плівки стає матовою при розтяганні або розриві.
Наприкінці процедур контролю, наприклад, службами безпеки аеропорту, кожна одиниця багажу упаковується в таку плівку і розміщується на транспортері для доставки до місця навантаження в транспортний засіб, наприклад, у літак, де піддається візуальному огляду. Якщо в процесі переміщення багажу до місця навантаження була здійснена спроба розірвати упаковку, то на ній утворюються матові ділянки, що легко 72 виявляються при візуальному огляді багажу.
Подібні пластикові матеріали описані також у 05 4,489,841, 1984 і в О5 4,448,317, 1984.
Інші рішення пропонують використання мікрокапсул з барвником, що при контакті з повітрям змінює колір див. О5 4,519,515, 1985, 05 4,480,760, 1984, 05 4,424,911, 1984 та інші).
Відомий також пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки, що містить першу полімерну плівку, до однієї з площин якої прилягає друга полімерна плівка (пат. США 4,685,578, 1987). Полімерні плівки зварені одна з одною за допомогою великої кількості довгих пересічних між собою швів, що утворюють велику кількість герметичних капсул між полімерними плівками. Комірки через одну заповнені першим реагентом і другим реагентом, що при змішуванні з першим реагентом викликає зміну кольору, що спостерігається візуально, одного з цих матеріалів.
У цьому матеріалі комірки повинні мати досить маленькі розміри, наприклад, не більш 8-12мм у поперечнику, 7 щоб виключити можливість досить довгого прямолінійного прорізу по шву між осередками. У результаті процес виготовлення такого матеріалу є складним через необхідність заповнення комірок маленькими дозами (близько 0О,О01мл) різних реагентів при зварюванні першої і другої плівок. Крім того, цей матеріал залишає можливість доступу до багажу через проріз по коміркам з тим самим реагентом. Якщо при цьому жодна з комірок із другим юю реагентом ушкоджена не буде, колірної індикації ушкодження цілісності упаковки не відбудеться. Тех!
Задачею даної корисної моделі є створення пакувального матеріалу з індикацією цілісності упаковки, що може бути виготовлений по більш простій технології та у той же час виключає можливість непоміченого Ме, ушкодження цілісності упаковки. о
Поставлена задача вирішується тим, що пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки, що містить 3о першу полімерну плівку, до однієї з площин якої прилягає друга полімерна плівка, при цьому полімерні плівки со нероз'ємно з'єднані одна з одною за допомогою великої кількості довгих пересічних між собою швів, що розділяють проміжок між полімерними плівками на велику кількість герметичних капсул, заповнених першим реагентом, при цьому на другу сторону першого шару полімерної плівки нанесений шар пористого матеріалу, « просоченого другим реагентом, взаємодія якого з першим реагентом приводить до утворення продукту реакції, 70 наявність якого може бути легко зафіксовано. т с Переважно, наявність продукту реакції може бути легко зафіксована візуально. з» Візуалізація продукту реакції забезпечується, наприклад, за рахунок того, що першим реагентом є рідкий лужний розчин, а другим реагентом - фенолфталеїн. В іншому варіанті реалізації першим реагентом є розчин аміаку.
Доцільно першу і другу полімерні плівки кожну виконати двошаровою, де один шар утворює полімер з гарною со зварюваністю, а другий шар - полімер високої міцності, при цьому плівки прилягають друг до друга шарами з о полімеру з гарною зварюваністю.
Полімер з гарною зварюваністю може бути обраний із групи полімерів, що включає пластомери і еластомери, ре) а полімер високої міцності обраний із групи, що включає поліетилен високої щільності, поліпропілен і поліамід. «с 20 У переважному варіанті здійснення полімером з гарною зварюваністю є поліетилен низької щільності, а полімером високої міцності - поліетилен високої щільності. «сл Для того, щоб у процесі зварювання плівок формувалися комірки для реагентів, друга полімерна плівка приварюється до першої полімерної плівки за допомогою великої кількості швів, що можуть мати форму ламаних ліній, що складаються з великої кількості послідовних прямолінійних ділянок, довжина кожної з який не 29 перевищує 15мм, або форму вигнутих ліній, радіус кривизни яких не перевищує 10мм. с Переважно, шви розділяють матеріал на велику кількість шестикутних комірок.
Шар пористого матеріалу може представляти із себе поліпропілен-віскозне полотно або поліетилен-віскозне полотно, що припаяне до другої площини першої полімерної плівки за допомогою великої кількості подовжених пересічних між собою швів. 60 Переважно, матеріал виконаний у виді довгої змотаної в рулон смуги, розділеної на відрізки за допомогою поперечних зварених швів, постачених ослабленими ділянками для забезпечення можливості відділення відрізків матеріалу від рулону вручну.
Більш детально корисна модель пояснюється за допомогою малюнків, на яких показане: - Фіг.1 - приклад структури матеріалу в поперечному розрізі; бо - Фіг.2 - зображення матеріалу з малюнком розташування комірок шестикутної форми;
- Фіг.3 - зображення матеріалу з малюнком розташування комірок круглої форми.
Пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки містить першу полімерну плівку 1, яка містить перший шар 2 з поліетилену низької щільності і другий шар З з поліетилену високої щільності (Фіг.1). До першого шару 2 плівки 1 прилягає шар 4 з поліетилену низької щільності другої полімерної плівки 5, що містить також другий шар 6 з поліетилену високої щільності. Полімерні плівки 1 і 5 зварені один з одним за допомогою великої кількості довгих пересічних між собою швів, що розділяють проміжок між полімерними плівками на велику кількість герметичних капсул 7, заповнених першим реагентом 8, наприклад, водяним розчином аміаку.
На другу сторону першого шару 2 полімерної плівки 1 нанесений шар пористого матеріалу 9, просоченого 7/0 другим реагентом, наприклад, фенолфталеїном. Перший і другий реагенти підібрані так, щоб при їх взаємодії утворювався продукт реакції, наявність якого може бути легко візуально зафіксована. Так, при взаємодії розчину аміаку з фенолфталеїном, яким просочений пористий матеріал 9, останній орфарблюється в малиновий колір. Шари плівок 1 і 5 мають товщину 10-15мкм кожний, при цьому шари 2 і 4 з поліетилену низької щільності забезпечують гарну зварюваність плівок, а шари З і 6 з поліетилену високої щільності - високу міцність плівок.
Полімерні плівки 1 і 5 приварені одна до одної за допомогою великої кількості швів, що можуть мати форму ламаних ліній, які складаються з великої кількості коротких послідовних прямолінійних ділянок, або форму вигнутих ліній з невеликим радіусом кривизни вигнутих ліній, який не перевищує 1Омм. На Фіг.2 показаний матеріал, у якого шви розділяють матеріал на велику кількість шестикутних комірок 10, а на Фіг.3 - на велику кількість круглих комірок 11. Поперечний розмір комірок 10 або 11 може бути від 8 до 15мм або іншим.
Шар 9 пористого матеріалу представляє із себе поліпропілен-віскозне полотно, поліетилен-віскозне полотно або полотно з будь-якого іншого матеріалу, що має як зварюваність з матеріалом шару 6 полімерної плівки 7, так і пористість. Цей шар може бути приварений до плівки 7 як по всій її поверхні, так і за допомогою великої кількості швів. Останній випадок кращий, оскільки забезпечує можливість одночасного зварювання всіх трьох складових матеріалу - плівки 1, плівки 5 і шару 9.
Матеріал виконаний у виді довгої змотаної в рулон смуги, розділеної на відрізки 12 довжиною 2-3м за допомогою поперечних зварених швів 13, які мають ослаблені ділянки 14, наприклад, перфорацію, для легкого - відділення відрізків 12 від рулону вручну (Фіг.2 і 3).
Виготовляють матеріал за допомогою одночасного зварювання плівки 1, плівки 5 і шару 9 з попередньо введеним в зазор між плівками 1 і 5 першим рідким реагентом з розрахунку близько 100мл на 1м2 матеріалу. юю
Використовують матеріал у тих випадках, коли потрібен контроль за цілісністю упаковки яких-небудь предметів. Найбільш актуальним є застосування матеріалу як елементу системи безпеки авіаційних перевезень. б»
Для цих цілей наприкінці перевірки багажу службами безпеки аеропорту кожну одиницю багажу упаковуютьу ду цільний відрізок 12 матеріалу, краї якого нероз'ємно прикріплюють до самої упаковки за допомогою липкої стрічки, зчеплення якої з плівкою матеріалу перевищує міцність останнього. Після цього, багаж поміщають на о транспортер і доставляють до місця навантаження в літак. Якщо в процесі переміщення багажу до місця с навантаження упаковка була ушкоджена - розірвана або розрізана, то неминуче будуть ушкоджені стінки комірок 7 і розчин аміаку 8, що міститься в них, потрапить на пористий матеріал 9 і всмоктується останнім. Під впливом капілярного ефекту розчин аміаку швидко пошириться по великій площі пористого матеріалу 9 і офарбить фенолфталеїн, що міститься в ньому, у добре помітний візуально малиновий колір. Перед тим, як « 70 знятий із транспортера багаж завантажити в багажний відсік літака, його уважно оглядають і, якщо виявляють з с багаж з пофарбованою у малиновий колір ділянкою упаковки, то такий багаж піддають додатковому контролю й або знімають з навантаження при підозрі в закладці в нього заборонених або небезпечних предметів. «» Таким чином, корисна модель дозволяє по більш простій технології виготовити пакувальний матеріал, що виключає можливість непомітного ушкодження упаковки. іні

Claims (17)

  1. Формула винаходу о «с 1. Пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки, що містить першу полімерну плівку, до однієї з 5р площин якої прилягає друга полімерна плівка, при цьому полімерні плівки зварені або склеєні одна з одною за (се) допомогою великої кількості довгих пересічних між собою швів, що розділяють проміжок між полімерними сл плівками на велику кількість герметичних капсул, заповнених першим реагентом, який відрізняється тим, що на другу сторону першого шару полімерної плівки нанесений шар пористого матеріалу, просоченого другим реагентом, взаємодія якого з першим реагентом приводить до утворення продукту реакції, наявність якого може в бути легко зафіксована.
  2. 2. Матеріал за п. 1, який відрізняється тим, що наявність продукту реакції може бути легко зафіксована с візуально.
  3. З. Матеріал за п. 2, який відрізняється тим, що першим реагентом є рідкий лужний розчин, а другим реагентом - фенолфталеїн. 60
  4. 4. Матеріал за п. 2, який відрізняється тим, що першим реагентом є розчин аміаку.
  5. 5. Матеріал за п. 1, який відрізняється тим, що перша і друга полімерні плівки виконані двошаровими, де один шар утворює полімер з хорошою зварюваністю, а другий шар - полімер високої міцності, при цьому плівки прилягають одна до одної шарами з полімеру з хорошою зварюваністю.
  6. 6. Матеріал за п. 1, який відрізняється тим, що полімер з хорошою зварюваністю вибраний із групи полімерів, б5 що включає пластомери і еластомери, а полімер високої міцності вибраний із групи, що включає поліетилен високої щільності, поліпропілен і поліамід.
  7. 7. Матеріал за п. 6, який відрізняється тим, що полімером з хорошою зварюваністю є поліетилен низької щільності, а полімером високої міцності - поліетилен високої щільності.
  8. 8. Матеріал за п. 1, який відрізняється тим, що друга полімерна плівка приварена до першої полімерної плівки за допомогою великої кількості швів.
  9. 9. Матеріал за п. 8, який відрізняється тим, що шви мають форму ламаних ліній, що складаються з великої кількості послідовних прямолінійних ділянок.
  10. 10. Матеріал за п. 9, який відрізняється тим, що довжина будь-якої прямолінійної ділянки швів не перевищує мм. 70
  11. 11. Матеріал за п. 8, який відрізняється тим, що шви мають форму вигнутих ліній.
  12. 12. Матеріал за п. 11, який відрізняється тим, що радіус кривизни вигнутих ліній не перевищує 10 мм.
  13. 13. Матеріал за п. 8, який відрізняється тим, що шви розділяють матеріал на безліч шестикутних комірок.
  14. 14. Матеріал за п. 1, який відрізняється тим, що шар пористого матеріалу являє собою поліпропілен-віскозне полотно. 15
  15. 15. Матеріал за п. 1, який відрізняється тим, що шар пористого матеріалу являє собою поліетилен-віскозне полотно.
  16. 16. Матеріал за п. 1, який відрізняється тим, що шар пористого матеріалу припаяний до другої площини першої полімерної плівки за допомогою великої кількості швів.
  17. 17. Матеріал за п. 1, який відрізняється тим, що виконаний у вигляді довгої змотаної в рулон смуги, розділеної на відрізми за допомогою поперечних зварних швів, оснащених ослабленими ділянками для забезпечення можливості відділення відрізків матеріалу від рулону вручну. щі з Іо) (22) (22) о Зо «о
    - . и? о о (Се) (Се) (л 60 б5
UAU200711202U 2007-10-10 2007-10-10 Пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки UA30995U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200711202U UA30995U (uk) 2007-10-10 2007-10-10 Пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200711202U UA30995U (uk) 2007-10-10 2007-10-10 Пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA30995U true UA30995U (uk) 2008-03-25

Family

ID=39818590

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200711202U UA30995U (uk) 2007-10-10 2007-10-10 Пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA30995U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2582485C2 (ru) * 2012-02-27 2016-04-27 Дзе Проктер Энд Гэмбл Компани Устройство и способ для обнаружения утечки в содержащей состав одноразовой капсуле

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2582485C2 (ru) * 2012-02-27 2016-04-27 Дзе Проктер Энд Гэмбл Компани Устройство и способ для обнаружения утечки в содержащей состав одноразовой капсуле

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4402402A (en) Barrier seal multiple-compartment package
US4212153A (en) Time color indicator
US8534461B2 (en) Non-reclosable package for products prejudicial to health, as well as process for its production
RU2373122C1 (ru) Многослойный бумажный мешок
JPS6077867A (ja) 容器
JP2017109092A5 (uk)
UA30995U (uk) Пакувальний матеріал з індикацією цілісності упаковки
ES2290391T3 (es) Precinto original.
JP7129033B2 (ja)
US20160318666A1 (en) Reclose Concept of Roll & Close for Pillow & Side Gusset Bags
US20030223219A1 (en) Chemiluminescent illuminating elements
JP2011011807A (ja) 包装体
WO1993004946A1 (en) Packaging bag, preferably for perilous samples, and method for producing the packaging bag
US5338590A (en) Encapsulated liquid adhesive carrier
WO2009047702A2 (fr) Matériau d'emballage à indication d'intégrité de l'emballage
JP2001124759A (ja) ガス検知用インジケーター
JP2019199304A (ja) ガゼット袋および内容物収納体
JP5262310B2 (ja) パウチ容器
JP2015217970A (ja) 包装体
CN111556846B (zh) 弯折开封包装体及其制造方法、弯折开封包装体的表部件以及弯折开封构造
JP5995714B2 (ja) 貼付薬用包装袋
JPH07140904A (ja) 感温流体式表示器
JP2009522181A (ja) 貯蔵用ラップ材料
GB2546974A (en) Packaging material
JP2001018991A (ja) ピロー形状の易開封性包装袋