UA145362U - Вуглевидобувна машина - Google Patents

Вуглевидобувна машина Download PDF

Info

Publication number
UA145362U
UA145362U UAU202002650U UAU202002650U UA145362U UA 145362 U UA145362 U UA 145362U UA U202002650 U UAU202002650 U UA U202002650U UA U202002650 U UAU202002650 U UA U202002650U UA 145362 U UA145362 U UA 145362U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shaft
parts
cutting
traction
coal
Prior art date
Application number
UAU202002650U
Other languages
English (en)
Inventor
Тао Жу
Original Assignee
Сані Хеві Еквіпмент Ко., Лтд
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сані Хеві Еквіпмент Ко., Лтд filed Critical Сані Хеві Еквіпмент Ко., Лтд
Priority to UAU202002650U priority Critical patent/UA145362U/uk
Publication of UA145362U publication Critical patent/UA145362U/uk

Links

Landscapes

  • General Details Of Gearings (AREA)
  • Connection Of Motors, Electrical Generators, Mechanical Devices, And The Like (AREA)

Abstract

Вуглевидобувна машина містить корпус, виконавчі органи, встановлені на рукоятях поворотних редукторів із зубчастими передачами, корпуси яких шарнірно зв'язані з торцями корпусу машини. Машина складається з семи основних частин, трьох основних систем і допоміжних пристроїв, де сім основних частин включають в себе: ліву і праву тягові частини, ліву і праву ріжучі частини, ліву і праву ходові частини і частину електрокерування, а три основні системи включають: електричну систему управління, систему гідравлічного приводу і систему охолодження і розпорошення.

Description

Корисна модель належить до галузі машинобудування і може бути використана для підземного видобутку кам'яного вугілля і сланцевих порід.
Відомий очисний комбайн для тонких пластів (1), що містить корпус та виконавчі органи, встановлені на рукоятях поворотних редукторів із зубчастими передачами, корпуси яких шарнірно зв'язані з торцями корпусу комбайна, який приймається за найближчий аналог.
Недоліком найближчого аналога є обмеження, пов'язане з висотою шару малої потужності.
В основу корисної моделі поставлено задачу підвищення сили тяги вугледобувної машини, потужності та об'єму виробництва.
Поставлена задача вирішується тим, що вугледобувна машина, що містить корпус, виконавчі органи, встановлені на рукоятях поворотних редукторів із зубчастими передачами, корпуси яких шарнірно зв'язані з торцями корпусу машини, має відмінності, що полягають в тому, що машина складається з семи основних частин, трьох основних систем і допоміжних пристроїв, де сім основних частин включають в себе: ліву і праву тягові частини, ліву і праву ріжучі частини, ліву і праву ходові частини і частину електрокерування, а три основні системи включають: електричну систему управління, систему гідравлічного приводу і систему охолодження і розпорошення, і до допоміжних пристроїв належать: ліва і права робочі станції, лівого і правого барабанів, опорний башмак, буксирний пристрій, при цьому права та ліва тягові частини відповідно пов'язані з обома кінцями електрокерованої частини, а ліва і права ходові частини відповідно закріплені на лівій і правій тягових частинах, і вищевказані п'ять частин разом утворюють частину корпусу даної вугледобувної машини, а тип тяги є квазіевольвентним типом зубчастої передачі для потужних зубчастих передач, і лівий і правий ходові бокси з'єднані з лівою і правою тяговими деталями, при цьому права та ліва ріжучі частини являють собою загальну конструкцію згинального важеля, і дві групи шарнірних пар, одна з них відповідно шарнірно прикріплена до лівої і правої тяговим частинам, утворюючи основну сполучну опору, інтегровану з корпусом, інша шарнірно з'єднана з циліндром регулювання висоти, електродвигун насоса забезпечує висування і втягування циліндра через гідравлічну систему, з метою регулювання висоти ріжучої частини, а ріжучий механізм складається з коромисла, ріжучого двигуна, блока первинного вала, проміжного малого другого вала, блока третього вала, блока четвертого вала, проміжного великого п'ятого вала, проміжного великого шостого
Зо вала, планетарного редуктора сьомого вала, пристрою подачі води для внутрішнього охолодження і розпилення, а також барабана для різання вугілля, захисного кожуха, двох ріжучих механізмів відповідно розташованих на лівому і правому кінцях вугледобувної машини і шарнірно прикріплених до тягової частини, та сам електродвигун ріжучої частини оснащений механічним пристроєм захисту від перевантаження у вигляді захисного вала. Вал є конструкцією з сердечником, що має зовнішні шліци з обох сторін вала, канавку, що виконана з однієї сторони вала по колу, внутрішній різьбовий отвір для зняття вала, виконаний зі сторони вала, що містить канавку.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями, де на фіг.1 зображено загальну структуру вуглевидобувної машини, фіг. 2 - схему ріжучого механізму, фіг. З - схему первинного вала, фіг. 4 - схему захисного вала, де 1 - лівий барабан 2 - ліве коромисло
З - циліндр регулювання висоти 4 - опорний блок 5 - ліва ходова частина б - ліва тягова частина 7 - буксирний пристрій 8 - водяна система 9 - електрична коробка управління 10 - гідравлічна система 11 - права тягова система 12 - права ходова частина 13 - праве коромисло 14 - правий барабан 15 - корпус важеля кочення 16 - система внутрішнього охолодження 17 - блок сьомого вала 18 - електродвигун різання 19 - охолоджувач важеля кочення 60 20 - блок першого вала
21 - блок проміжного малого другого вала 22 - блок третього вала 23 - блок четвертого вала 24 - блок проміжного великого п'ятого вала 25 - блок проміжного великого шостого вала 26 - планетарний блок 27 - торцева кришка 28 - підшипник 29 - зубчастий вал
ЗО - підшипник 31 - сальник 32 - ущільнювальне сідло 33 - захисний вал 34 - зовнішні шліци 35 - канавка 36 - внутрішній різьбовий отвір для зняття вала.
Вугледобувна машина за корисною моделлю є електротяговою вугледобувною машиною, в основному призначена для роботи в вибоях з потужністю вугільних пластів від 1,8 до 3,7 метра і нахилом вугільних пластів менше 35", що містить включення в вугіллі середньої товщини (ї«4).
Устаткування може надійно працювати на висотах до 2000 м, при температурі навколишнього середовища не більше 407 С і вологості повітря не більше 97 95 (при температурі 25 С).
Електротягова вугледобувна машина за корисною моделлю використовується в основному для потужності вугільного пласта 2,0-3,7 / 1,8-3,1 м, кута нахилу вугільного пласта менше 357", з твердістю їх4.
Загальна встановлена потужність становить 710 КМУ, потужність різання - 27300 КМ/, потужність тяги - 2'45 КМу(потужність тягового електродвигуна збільшена), потужність насосної станції - 20 КМУ, а тип тяги - квазіевольвентний тип зубчастої передачі для потужних зубчастих передач.
Зо Вугледобувна машина за корисною моделлю використовує багатомоторне бічне розташування. Ціла машина складається з 7 основних частин, З основних систем і допоміжних пристроїв. 7 основних частин включають в себе: ліву (б) і праву (11) тягові частини, ліву і праву ріжучі частини, ліву (5) і праву (12) ходові частини і частину електрокерування. Три основні системи включають: електричну систему управління (9), систему гідравлічного приводу (10), і систему охолодження і розпорошення (8). До допоміжних пристроїв належать: ліва і права робочі станції, лівий та правий барабани, опорний башмак (4), буксирний пристрій (7).
Права та ліва тягові частини відповідно пов'язані з обома кінцями електрокерованої частини, а ліва і права ходові частини відповідно закріплені на лівій і правій тягових частинах, і вищевказані п'ять частин разом утворюють частину корпусу даної вугледобувної машини.
Лівий і правий ходові бокси з'єднані з лівою і правою тяговими деталями.
Права та ліва ріжучі частини являють собою загальну конструкцію згинального важеля, і дві групи шарнірних пар, одна з них відповідно шарнірно прикріплена до лівої і правої тяговими частинами, утворюючи основну сполучну опору, інтегровану з корпусом, інша шарнірно з'єднана з циліндром регулювання висоти, електродвигун насоса забезпечує висування і втягування циліндра через гідравлічну систему з метою регулювання висоти ріжучої частини.
Ріжуча частина є важливим робочим механізмом вугледобувної машини, головним чином для операцій по різанню і вантаженню вугілля. Вона складається з ріжучого двигуна, коромисла (2, 13), барабана (1,14).
Коромисло розділене на ліве (2) коромисло і праве (13) коромисло, в ньому встановлені: - водяна сорочка; - система водяного охолодження корпусу; - внутрішня і зовнішня система розпилення; - пристрій захисту від механічного перевантаження для механізму зчеплення.
Дане коромисло використовує конструкцію згинального коромисла, яка може гарантувати, що планетарний редуктор має запас масла в діапазоні кута повороту коромисла, так що зубчасті пари кожного ступеня забезпечують своє власне змащування розбризкуванням.
Принцип передачі коромисла: потужність подається від ріжучого електродвигуна (18) на планетарний редуктор (26) через блок первинного вала (20), проміжний малий другий вал (21), блок третього вала (22), блок четвертого вала (23), проміжний великий п'ятий вал (24),
проміжний великий шостий вал (25), планетарний блок (26), і нарешті, через сполучну втулку барабана передає енергію на барабан (1, 14).
Первинний вал (20) складається з зубчатого вала (29), торцевої кришки (27), двох підшипників (28, 30), ущільнювального сідла (32), сальника (31), і тому подібного. Вал-шестірня (29) симетрично підтримується підшипником (28) на гнізді підшипника і корпусі коромисла і з'єднана з вихідним валом ріжучого електродвигуна через евольвентний шліц. Осьовий зазор підшипника повинен підтримуватися в межах 1,75-2,2 мм.
Проміжний малий другий вал в основному складається з вала, великої шестірні, підшипника і тому подібного. Вал підтримується на корпусі важеля кочення, а великі шестерні відповідно зчіпляються з шестернями вала на первинному валу і відповідними шестернями на третьому валу.
Третій вал в основному складається з корпусу підшипника, шестірні вала, шестірні, підшипника, і кришки підшипника. Шестірня вала спирається на корпус важеля кочення двома підшипниками.
Четвертий вал в основному складається з зубчастого вала, зубчастого колеса, підшипника, втулки, торцевої кришки і тому подібного. Вал орієнтований на сходинку і корпус коромисла.
Проміжний великий п'ятий вал в основному складається з зубчастих коліс, валів, підшипників.
Проміжний великий шостий вал в основному складається з зубчастого колеса, гнізда підшипника, підшипника, торцевої кришки, сальника і тому подібного. Потужність передається на планетарний редуктор через шліц всередині шестірні.
Планетарний блок (26). Планетарний редуктор використовує планетарний механізм з чотирма планетарними шестернями, в основному складається з сонячної шестірні, планетарної шестірні, внутрішнього зубчастого вінця, каретки сателітів, опорного підшипника, плаваючого сальника і так далі, сонячна шестірня з'єднана з шестірнею шостого вала для виходу потужності. Коли сонячна шестірня обертається, вона надає руху сомообертання уздовж своєї власної осі і в той же час змушує каретку сателітів обертатися навколо своєї осі. Каретка сателітів з'єднана шліцом з сполучною втулкою барабана для передачі вихідного крутного моменту на барабан.
Зо Два ріжучих механізми відповідно розташовані на лівому і правому кінцях вугледобувної машини і шарнірно прикріплені до тягової частини. За винятком корпусу коромисла, кожуха електродвигуна і компонентів мастильного охолодження, інші деталі та компоненти можуть бути замінені.
Ріжучий механізм в основному завершує операції з різання і завантаження вугілля.
Потужність електродвигуна передається на барабан через редукційну коробку з метою забезпечення потужності для різання вугілля. Потім операція автоматичного завантаження завершується спіральними лопатками. Головним чином, ріжучий механізм складається з коромисла, ріжучого двигуна, блока первинного вала, проміжного малого другого вала, блока третього вала, блока четвертого вала, проміжного великого п'ятого вала, проміжного великого шостого вала, планетарного редуктора сьомого вала (планетарний блок), пристрою подачі води для внутрішнього охолодження і розпилення, а також барабана для різання вугілля і захисного кожуха.
Кожна ріжуча частина приводиться в рух окремо електродвигуном змінного струму потужністю 300 КМУ. Електродвигун забезпечений механізмом зчеплення за допомогою захисного вала (33), який має зовнішні шліци (34) з обох сторін, канавку (35), що виконана з однієї сторони вала по колу, внутрішній різьбовий отвір для зняття вала (36), виконаний зі сторони вала, що містить канавку (35). Захисний вал є механічним пристроєм захисту від перевантаження. Коли крутний момент трансмісії більш ніж в 2,7 рази перевищує номінальний крутний момент електродвигуна, захисний вал переломлюється для захисту електродвигуна та інших компонентів механічної передачі.
Режим руйнування вала електродвигуна підрозділяється на два типи, один з них - звичайний розрив, тобто поворот на розрахунковій позиції руйнування - по канавці на валу. Через складне робоче середовище скручування захисного вала, в деяких випадках, відбувається не в проектному положенні розриву - по канавці на валу, а в інших положеннях.
При першому типі руйнування вала, його видалення відбувається наступним чином: знімають гвинт кришки двигуна; знімають торцеву кришку захисного вала; витягують передню частину вала (з боку знаходження канавки) за допомогою ручки; встромляють довгий гвинт в порожнину двигуна і вкручують його в захисний вал, щоб видалити внутрішній різьбовий отвір для гвинта; виймають задню частину вала, що знаходиться в первинному валу, щоб завершити 60 розбирання.
При другому типі руйнування вала, коли зламаний вал неможна витягти безпосередньо довгим гвинтом з порожнього боку, його видалення відбувається наступним чином: знімають гвинт кришки двигуна; знімають торцеву кришку захисного вала; витягують передню частину вала за допомогою ручки; видаляють одноосний гвинт торцевого кришки з боку вугільної стінки; знімають одну торцеву кришку; видаляють кільце блокування, ущільнювальні кільця круглого перерізу, встромляють довгий гвинт з боку вугільної стінки через отвір вала в порожнину двигуна і виштовхують захисний вал.
Джерела інформації: 1. Патент України на корисну модель Мо 68429 від 26.03.2012

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Вуглевидобувна машина, що містить корпус, виконавчі органи, встановлені на рукоятях поворотних редукторів із зубчастими передачами, корпуси яких шарнірно зв'язані з торцями 15 корпусу машини, яка відрізняється тим, що машина складається з семи основних частин, трьох основних систем і допоміжних пристроїв, де сім основних частин включають в себе: ліву і праву тягові частини, ліву і праву ріжучі частини, ліву і праву ходові частини і частину електрокерування, а три основні системи включають: електричну систему управління, систему гідравлічного приводу і систему охолодження і розпорошення, і до допоміжних пристроїв 20 належать: ліва і права робочі станції, лівий та правий барабани, опорний башмак, буксирний пристрій, при цьому права та ліва тягові частини відповідно пов'язані з обома кінцями електрокерованої частини, а ліва і права ходові частини відповідно закріплені на лівій і правій тягових частинах, і вищевказані п'ять частин разом утворюють частину корпусу даної вуглевидобувної машини, а тип тяги є квазіевольвентним типом зубчастої передачі для 25 потужних зубчастих передач, і лівий і правий ходові бокси з'єднані з лівою і правою тяговими деталями, при цьому права та ліва ріжучі частини являють собою загальну конструкцію згинального важеля, і дві групи шарнірних пар, одна з них відповідно шарнірно прикріплена до лівої і правої тяговим частинам, утворюючи основну сполучну опору, інтегровану з корпусом; інша шарнірно з'єднана з циліндром регулювання висоти, електродвигун насоса забезпечує Зо висування і втягування циліндра через гідравлічну систему, з метою здійснити регулювання висоти ріжучої частини, а ріжучий механізм складається з коромисла, ріжучого двигуна, блока первинного вала, проміжного малого другого вала, блока третього вала, блока четвертого вала, проміжного великого п'ятого вала, проміжного великого шостого вала, планетарного редуктора сьомого вала, пристрою подачі води для внутрішнього охолодження і розпилення, а також 35 барабана для різання вугілля, захисного кожуха, а два ріжучих механізми відповідно розташовані на лівому і правому кінцях вугледобувної машини і шарнірно прикріплені до тягової частини, сам електродвигун ріжучої частини оснащений механічним пристроєм захисту від перевантаження у вигляді захисного вала, який є конструкцією з сердечником, що має зовнішні шліци з обох сторін, канавку, що виконана з однієї сторони вала по колу, внутрішній різьбовий 40 отвір для зняття вала, виконаний зі сторони вала, що містить канавку. «у ОЗ СО куки ку я ще «Вей є нд. р як я і роя в Мч йо й 5 Ше І ше у І» іінй М, т шк і фа 3 В 4 й чі 7
    Фі.
UAU202002650U 2020-04-30 2020-04-30 Вуглевидобувна машина UA145362U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002650U UA145362U (uk) 2020-04-30 2020-04-30 Вуглевидобувна машина

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002650U UA145362U (uk) 2020-04-30 2020-04-30 Вуглевидобувна машина

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA145362U true UA145362U (uk) 2020-12-10

Family

ID=74104371

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202002650U UA145362U (uk) 2020-04-30 2020-04-30 Вуглевидобувна машина

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA145362U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6626500B1 (en) Rotary drum cutting head
RU2519305C2 (ru) Смазка и охлаждение редуктора с эпициклоидальной зубчатой передачей
CN101909986B (zh) 双反转螺旋桨式船用推进装置
CZ293270B6 (cs) Planetové ozubené soukolí pro větrnou elektrárnu
US20040162181A1 (en) Gearbox for wind turbine
CA2726360C (en) A cutter head containing its motors and gearcase
CN104153773B (zh) 大功率薄煤层采煤机悬臂式截割装置
JP6509206B2 (ja) 重負荷駆動装置および粉砕機
UA145362U (uk) Вуглевидобувна машина
JP5891032B2 (ja) カッターヘッド駆動装置
CN101545525A (zh) 一种履带行走减速机
CN201241940Y (zh) 一种双轴输出减速装置
CN214836328U (zh) 采煤机大扭矩截割传动系统
CN212028472U (zh) 一种高刚性行星减速机
CN101225738B (zh) 油田井下转动式机械传动装置
CN1234958C (zh) 一种潜油螺杆泵采油系统
CN111503226A (zh) 一种齿轮箱及硬岩掘进机
CN219547891U (zh) 海底机械切削开沟机
CN201377571Y (zh) 一种履带行走减速机
CN216751426U (zh) 一种高防护的可联动伞齿轮电动缸
CN220470591U (zh) 工矿车辆及其动力头
CN212318681U (zh) 一种二级传动行星减速机构
UA145363U (uk) Очисний комбайн для тонких пластів
CN202251786U (zh) 太阳能光热发电巨型支架高功率高精度双蜗轮双速减速机
CN114483918B (zh) 一种行星减速机