UA144277U - Збагачений сирний продукт - Google Patents

Збагачений сирний продукт Download PDF

Info

Publication number
UA144277U
UA144277U UAU201911890U UAU201911890U UA144277U UA 144277 U UA144277 U UA 144277U UA U201911890 U UAU201911890 U UA U201911890U UA U201911890 U UAU201911890 U UA U201911890U UA 144277 U UA144277 U UA 144277U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
milk
protein
cheese product
sugar
proteins
Prior art date
Application number
UAU201911890U
Other languages
English (en)
Inventor
Катерина Євгенівна Дацищин
Ольга Миколаївна Крупа
Володимир Глібович Юкало
Original Assignee
Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя filed Critical Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя
Priority to UAU201911890U priority Critical patent/UA144277U/uk
Publication of UA144277U publication Critical patent/UA144277U/uk

Links

Landscapes

  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)
  • Dairy Products (AREA)

Abstract

Збагачений сирний продукт містить соєвий білковий згусток, молочну білкову складову і смако-ароматичну добавку. Додатково містить пектин, цукор і гідролізат сироваткових білків як молочну білкову складову та ванілін або какао-порошок, або мелену корицю як смако-ароматичну добавку.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості і може бути використана для виробництва збагачених рослинно-молочних білкових продуктів, які не містять у своєму складі алергенних компонентів.
Відомий склад продукту із сої за типом сиру тофу (пат. ОА 14257 ), МПК: А23у 3/00; А2ЗІ. 1/20; А23Р 1/10, опуб. 15.05.2006), який містить соєвий білковий згусток та харчосмакові добавки, такі як сіль, кріп, часник, перець, цукор, фруктово-ягідні наповнювачі.
Недоліком такого продукту є невисока біологічна цінність, оскільки містить лише білки рослинного походження.
Відомий також сир тофу (пат. ВО 2606033 СІ, МПК: А23С 20/02; А23у 3/16; А23У 3/28, опуб. 10.01.2017), який характеризується підвищеною біологічною цінність, оскільки виготовлений із суміші соєвого молока та солоного молочка лососевих риб.
Недоліком даного продукту є специфічні органолептичні характеристики - солонувато- рибний присмак, що може бути не прийнятним для певних груп споживачів, зокрема, дітей.
Найбільш близьким до складу збагаченого сирного продукту є склад продукту (пат. С7 33285, МПК: А23С 19/09; Аг23І 11/00; А23 1 7/196; А23І 19/00; А2ЗІ 29/30; Аг 25/00, опуб.07.10.2019), що містить соєвий білковий згусток, молочну білкову складову та смако- ароматичні добавки.
Недоліком цього продукту є використання як молочної білкової складової сиру кисломолочного, у складі якого містяться усі казеїнові фракції коров'ячого молока, що можуть викликати алергічні реакції в окремих груп споживачів.
В основу корисної моделі поставлена задача розроблення складу збагаченого сирного продукту спеціального призначення із високою біологічною цінністю, а також розширення асортименту білкових молоковмісних продуктів, які не викликають алергічних реакцій у споживачів.
Поставлена задача вирішується тим, що збагачений сирний продукт містить соєвий білковий згусток, молочну білкову складову і смако-ароматичну добавку. Додатково містить пектин, цукор і гідролізат сироваткових білків як молочну білкову складову та ванілін або какао-порошок, або мелену корицю як смако-ароматичну добавку, при такому ваговому співвідношенні компонентів, мас. частин: соєвий білковий згусток 80,05-82,05 гідролізат сироваткових білків 2,30 цукор 15,00 пектин 0,65 смако-ароматична добавка 0,01-2,00.
Зо Збагачений сирний відрізняється тим, що містить какао-порошок як смако-ароматичну добавку.
Збагачений сирний продукт відрізняється тим, що містить мелену корицю як смако- ароматичну добавку.
Алергія на білки коров'ячого молока є проблемою, що вражає дорослих та дітей в усьому світі і є основною причиною обмеження або відмови від вживання молочних продуктів.
Коров'яче молоко містить більше 20 білків (алергенів), які можуть викликати алергічні реакції.
Повна заміна білків молока на інші не алергенні або низько алергенні харчові білки може вирішити цю проблему. Проте відомо, що протеїни молока є не тільки повноцінним джерелом амінокислот, але і великої кількості (більше 200) біоактивних пептидів (БАП). Ці природні БАП позитивно впливають на функції організму людини, особливо вони важливі в дитячому віці.
Актуальним є створення для людей, схильних до алергічних реакцій на білки молока, продуктів, у яких повністю або частково були б збережені природні БАП з молочних білків-попередників.
Вирішення проблеми алергії на білки молока, зокрема, а-лактальбумін та Д-лактглобулін, найчастіше включає гідроліз даних білків до низько алергенних пептидів з малою молекулярною масою. Проте при цьому все-таки залишається певна кількість алергенних пептидів і поліпептидів. Інший шлях полягає у повній заміні протеїнів молока на інші харчові протеїни. В обох випадках, особливо у другому, втрачаються численні БАП, які позитивно впливають на організм. Зокрема, цінним джерелом таких БАП є білки-попередники з сироватки молока.
До основних попередників БАП з сироватки коров'ячого молока відносяться р-лактглобулін (В-І С), а-лактальбумін (а-І А), а також меншою мірою альбумін сироватки (В5А) та лактоферин (ГР). З різних протеїнів сироватки молока можуть утворюватися антигіпертензивні пептиди, антагоністи опіатних рецепторів, регулятори моторики кишечнику, імуномодуляторні та антимікробні пептиди. Вивчено нові види біоактивних пептидів, які проявляють антиканцерогенну і антиоксидантну дію, знижують рівень холестеролу в крові, регулюють апетит, впливають на засвоєння кальцію.
Усі природні БАП утворюються у фізіологічних умовах і за дії протеаз шлунково-кишкового тракту. На сьогоднішній день з метою зниження алергенності білків коров'ячого молока використовують активні протеази рослинного та мікробіологічного походження. У цьому випадку імовірність утворення природних БАП суттєво знижується. Звичайно, що у випадку повної заміни білків молока їх утворення неможливе в принципі. Оскільки у первинній структурі білків замінників відсутні їх амінокислотні послідовності. Створення комбінованих білкових продуктів, які містили б повноцінні харчові білки (наприклад білки сої), як джерело амінокислот, і гідролізат білків сироватки молока, як джерело природніх БАП, є потрібним для споживачів із алергією на білки коров'ячого молока.
Для забезпечення максимального виходу природних БАП гідролізати білків сироватки необхідно отримувати у нативних (фізіологічних) умовах, а саме при температурі 37 С і значенні рН 7,9.
Застосування у складі збагаченого сирного продукту натурального цитрусового пектину забезпечує формування однорідної консистенції готового продукту без відділення вільної вологи у процесі реалізації і зберігання. Відомо, що пектин володіє високою вологоутримувальною здатністю, яка забезпечить не лише утворення необхідної структури і консистенції, але й зв'язування частини вільної вологи, роблячи, при цьому, її недоступною як середовище для розвитку патогенних мікроорганізмів. Це сприятиме кращому і тривалішому зберіганню готового продукту. Також пектини володіють і корисними для організму людини властивостями, що особливо виділяє їх серед інших структуроутворюючих інгредієнтів.
Зокрема, пектинові речовини є хорошими пребіотиками, характеризуються здатністю підсилювати відчуття насичення їжею, уповільнюють глікемічні реакції, знижують рівня холестерину в організмі споживача. Пектин метаболізується у товстому кишечнику, а після ферментування у складі мікрофлори кишечника активно розвиваються біфідобактерії та утворюються низькомолекулярні жирні кислоти (молочна, оцтова, пропіонова, масляна), що також здійснюють позитивний вплив на організм людини.
Зважаючи на те, що соєвий білковий згусток і гідролізат сироваткових білків у
Зо запропонованих кількостях, характеризуються не вираженим, прісним смаком й запахом, у складі збагаченого сирного продукту для забезпечення гарних органолептичних властивостей доцільно використовувати смако-ароматичні добавки. Поєднання таких смако-ароматичних добавок як ванілін, кориця, какао з цукром є прийнятним як для дитячої, так і дорослої вікової групи споживачів.
Виготовлення збагаченого сирного продукту здійснюють таким чином. Білковий згусток отримують шляхом термокислотної коагуляції розчину соєвого ізоляту сумішшю молочної і оцтової кислот та розчину хлориду натрію. Розчин соєвого ізоляту попередньо нагрівають до температури 92...95С у теплообміннику і направляють у ємності (сировиготовлювачцчі, сироробні ванни) для осадження білкового згустка. Коагуляцію проводять впродовж 30...40 хв.
Після отримання згустку його охолоджують до температури 30...32 "С та відкачують сироватку, що виділилася. Для забезпечення необхідної масової частки вологи у білковому згустку проводять пресування у прес-формах впродовж 2...3 год при температурі 8:52 76.
Гідролізат сироваткових білків отримують протеолізом у нативних умовах із концентрату сироваткових білків, виготовленого ультрафільтрацією очищеної підсирної сироватки. Протеоліз проводять панкреатином, при співвідношенні ензим':'субстрат - 1:20 у термоізоляційних ємностях впродовж 2 год при температурі 37-17 і значенні рН 7,9. Гідролізат висушують (із використанням розпилювальної сушильної установки. Температура повітря, що надходить з калорифера у сушильну установку, становить 110210 "С, а при виході - 90:25 "С. Після сушіння в гідролізаті здійснюють контроль наявності білюових фракцій сироватки за допомогою експрес- електрофорезу.
Сухі рецептурні компоненти (цитрусовий пектин, цукор, ванілін, мелена кориця, какао- порошок) перед використанням просіюють та очищають від можливих феродомішок.
Відпресований соєвий білковий згусток змішують із сухими рецептурними компонентами, а саме гідролізатом сироваткових білків, отриманим у нативних умовах, цукром, пектином і смако- ароматичною добавкою, для отримання гомогенної, кремоподібної консистенції готового продукту.
Готовий збагачений сирний продукт розфасовують у споживчу тару, доохолоджують у холодильній камері при температурі 3...5 "С та направляють на зберігання і реалізацію.
Приклади виготовлення збагаченого сирного продукту наведено нижче.
Для приготування 1000 кг збагаченого сирного продукту потрібно. Приготувати 3,5 95-й водний розчин соєвого ізоляту. Розчин, нагрітий до температури 92...95 "С, змішати із сумішшю молочної і оцтової кислот та розчину хлориду натрію, що взяті у співвідношенні 4:2:1. При цьому забезпечити кількість коагулянта - 4 95 від маси соєвої основи. Провести коагуляцію впродовж 30...40 хв при температурі 92...95 "С. Після отримання згустка його охолодити до температури 30...32 "С і відділити сироватку, що виділилася. Для забезпечення необхідної масової частки вологи у білковому згустку здійснити пресування у прес-формах впродовж 2...3 год при 8:22 "С.
Для отримання гідролізату сироваткових білків підсирну сироватку слід очистити від молочного жиру й казеїнового пилу. Знежирену сироватку пропастеризувати при 7252 С з витримкою 20 с, охолодити до 4ж2 "С та направити на ультрафільтрацію для отримання концентрату сироваткових білків, який містить 18 95 сухих речовин і 12,6 95 білків. Концентрат сироваткових білків слід змішати із панкреатином, у співвідношенні ензимсубстрат - 1:20, у термоізоляційних ємностях при температурі 37-41 "С і значенні рН 7,9. Суміш залишити у спокої на 2 год за вказаних умов для проходження протеолізу. Отриманий гідролізат висушити із використанням розпилювальної сушильної установки.
Приклад 1. Виготовлення збагаченого сирного продукту із смаком ванілі.
Змішати у місильній машинні чи іншому технологічному обладнанні, яке забезпечує змішування складових рецептурних компонентів і отримання гомогенної, кремоподібної консистенції готового продукту, 820,40 кг відпресованого соєвого білкового згустку з 23,0 кг сухого гідролізату сироваткових білків, 150,0 кг цукру, 6,5 кг цитрусового пектину та 0,1 кг ваніліну.
Приклад 2. Виготовлення збагаченого сирного продукту із смаком кориці.
Змішати у місильній машинні чи іншому технологічному обладнанні, яке забезпечує змішування складових рецептурних компонентів і отримання гомогенної, кремоподібної консистенції продукту, 819,25 кг відпресованого соєвого білкового згустка з 23,0 кг сухого гідролізату сироваткових білків, 150,0 кг цукру, 6,5 кг цитрусового пектину, 1,25 кг меленої кориці.
Приклад 3. Виготовлення збагаченого сирного продукту шоколадного.
Змішати у місильній машинні чи іншому технологічному обладнанні, яке забезпечує
Зо змішування складових рецептурних компонентів і отримання гомогенної, кремоподібної консистенції готового продукту, 820,5 кг відпресованого соєвого білкового згустка з 23,0 кг сухого гідролізату сироваткових білків, 130,0 кг цукру, 6,5 кг цитрусового пектину та 20 кг какао- порошку.
Готовий збагачений сирний продукт розфасувати у споживчу тару, доохолодити. у холодильній камері та направити на зберігання і реалізацію.
Технічний результат полягає у розробленні складу збагаченого сирного продукту на основі соєвого білкового згустка з додаванням цукру, пектину та гідролізату сироваткових білків, отриманого під час протеолізу у нативних умовах, який не викликає алергічних реакцій у споживачів, при цьому має підвищений вміст біологічно активних пептидів та містить повноцінний білок, як джерело амінокислот. Застосування даного способу виробництва збагаченого сирного продукту на підприємствах молочної промисловості створить також і нові можливості перероблення вторинної молочної сировини, зокрема сироватки.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Збагачений сирний продукт, що містить соєвий білковий згусток, молочну білкову складову і смако-ароматичну добавку, який відрізняється тим, що додатково містить пектин, цукор і гідролізат сироваткових білків як молочну білкову складову та ванілін або какао-порошок, або мелену корицю як смако-ароматичну добавку, при такому ваговому співвідношенні компонентів,
    мас. частин: соєвий білковий згусток 80,05-82,05 гідролізат сироваткових білків 2,30 цукор 15,00 пектин 0,65 смако-ароматична добавка 0,01-2,00.
UAU201911890U 2019-12-13 2019-12-13 Збагачений сирний продукт UA144277U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911890U UA144277U (uk) 2019-12-13 2019-12-13 Збагачений сирний продукт

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911890U UA144277U (uk) 2019-12-13 2019-12-13 Збагачений сирний продукт

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA144277U true UA144277U (uk) 2020-09-25

Family

ID=74106871

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201911890U UA144277U (uk) 2019-12-13 2019-12-13 Збагачений сирний продукт

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA144277U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Nishinari et al. Soy as a food ingredient
US20220279824A1 (en) Functional adzuki bean-derived compositions
ES2632178T3 (es) Polvo granulado que contiene proteínas vegetales y maltodextrinas, su procedimiento de obtención y sus utilizaciones
JP6650411B2 (ja) 少なくとも1種の植物タンパク質と少なくとも1種の乳タンパク質からなる集合体の製造およびその使用
JP6197379B2 (ja) 大豆蛋白質含有チーズ様食品
JPS6078541A (ja) チ−ズ様乳化食品の製造法
US20200093150A1 (en) Method for producing vegetable cheese-like food product
JP6241179B2 (ja) 大豆蛋白質含有チーズ様食品
Sharma et al. Multifaceted whey protein: Its applications in food industry
UA144277U (uk) Збагачений сирний продукт
UA124320C2 (uk) Збагачений сирний продукт
RU2379974C2 (ru) Майонез
Hebatallah et al. Buttermilk: one of the oldest functional foods
Ravindra et al. Valorization of By‐Products of Milk Fat Processing
RU2238655C2 (ru) Способ производства молочно-белковой пасты
RU2809123C1 (ru) Способ производства мороженого из кобыльего молока
RU2815966C1 (ru) Способ приготовления творожного сыра с соево-грибным компонентом
RU2787789C1 (ru) Композиция для молочного пудинга
UA124321C2 (uk) Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту
AU2016340357A1 (en) Nutritional composition rich in wheat proteins
UA143299U (uk) Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту
RU2734401C1 (ru) Композиция для получения пасты сырной
RU2400096C2 (ru) Способ получения комбинированного мягкого сыра
RU2654594C1 (ru) Способ получения комбинированного сырного продукта
Adhikari OPTIMIZATION OF SMP AND SUGAR PROPORTION FOR WHEY BASED YOGHURT AND ITS QUALITY EVALUATION