UA143299U - Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту - Google Patents

Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту Download PDF

Info

Publication number
UA143299U
UA143299U UAU201911887U UAU201911887U UA143299U UA 143299 U UA143299 U UA 143299U UA U201911887 U UAU201911887 U UA U201911887U UA U201911887 U UAU201911887 U UA U201911887U UA 143299 U UA143299 U UA 143299U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
whey
temperature
proteins
hydrolyzate
protein
Prior art date
Application number
UAU201911887U
Other languages
English (en)
Inventor
Ольга Миколаївна Крупа
Катерина Євгенівна Дацищин
Володимир Глібович Юкало
Original Assignee
Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя filed Critical Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя
Priority to UAU201911887U priority Critical patent/UA143299U/uk
Publication of UA143299U publication Critical patent/UA143299U/uk

Links

Landscapes

  • Dairy Products (AREA)

Abstract

Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту включає отримання соєвої основи, її коагуляцію при температурі 92…95 °C сумішшю з молочної, оцтової кислот та розчину хлористого натрію, осаджають білковий згусток, видаляють сироватку і пресують. Відпресований білковий згусток змішують з гідролізатом сироваткових білків, отриманих протеолізом у нативних умовах.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості і може бути використана для виробництва збагачених рослинно-молочних білкових продуктів, які не містять у своєму складі алергенних компонентів.
Відомий спосіб виробництва сиру із суміші соєвого молока та рослинного жиру, яку після теплового оброблення при температурі 98...100 "Сб впродовж 5хв, охолоджують до 50 "С, гомогенізують і змішують із закваскою з молочнокислих мікроорганізмів (І асіососсив |Іасіїв, зігеріососсив ІШепторнпіез та ін.), у кількості З 95. Отриманий білковий згусток витримують при температурі 50 "С впродовж 20....30 хв, розрізають, формують та пресують впродовж 16 год.
Сформований сир визріває впродовж 2...3 місяців при температурі 15 С (пат. ОБАЕ28810,
МПК: А23С 20/02, опуб. 11.05.1976).
Недоліком способу є довга тривалість і складність технологічного процесу.
Відомий також спосіб отримання соєвих згустків із використанням розчинів солей кальцію та магнію у глюконовій кислоті. Для приготування коагулянту можуть бути використані оксид кальцію (магнію), гідроксид кальцію (магнію) або карбонат кальцію (магнію). Для отримання білкових згустків соєве молоко змішують із розчин коагулянту, витримують 60 хв при температурі 90 "С та охолоджують до температури 20 "С (пат. УР2002186440 (А), МПК: А2ЗІ. 11/00; А2ЗІ. 1/20, опуб.02.07.2002).
Недоліком способу отримання соєвих згустів із застосуванням коагуляції розчинами солей є неприємний, гіркуватий присмак отриманого продукту.
Найбільш близьким до способу виготовлення збагаченого сирного продукту є спосіб, що включає отримання соєвої основи, її коагуляцію при температурі 92...957С сумішшю з молочної, оцтової кислот та розчину хлористого натрію, осадження білкового згустку, видалення сироватки і пресування (пат. ОА 12934 (І), МПК: А23 3/00; А23І 1/20; А2ЗР 1/10, опуб. 15.03.2006).
Недоліком даного способу є отриманням білкового продукту, до складу якого входять лише рослинні білки сої.
В основу корисної моделі поставлена задача розроблення способу виготовлення збагаченого сирного продукту спеціального призначення із використанням гідролізату сироваткових білків молока, отриманого за нативних умов, що забезпечить наявність у готовому
Зо продукті природних біологічно активних пептидів, а також розширення асортименту білкових молоковмісних продуктів, які не викликають алергічних реакцій у споживачів.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту, що включає отримання соєвої основи, її коагуляцію при температурі 92...95 "С сумішшю з молочної, оцтової кислот та розчину хлористого натрію, осаджають білковий згусток, видаляють сироватку і пресують. Відпресований білковий згусток змішують з гідролізатом сироваткових білків, отриманих протеолізом у нативних умовах.
Алергія на білки коров'ячого молока є проблемою, що вражає дорослих та дітей в усьому світі і є основною причиною обмеження або відмови від вживання молочних продуктів.
Коров'яче молоко містить більше 20 білків (алергенів), які можуть викликати алергічні реакції.
Повна заміна білків молока на інші неалергенні або низькоалергенні харчові білки може вирішити цю проблему. Проте відомо, що протеїни молока є не тільки повноцінним джерелом амінокислот, але і великої кількості (більше 200) біоактивних пептидів (БАП). Ці природні БАП позитивно впливають на функції організму людини, особливо вони важливі в дитячому віці.
Актуальним є створення для людей, схильних до алергічних реакцій на білки молока, продуктів, у яких повністю або частково були б збережені природні БАП з молочних білків-попередників.
Вирішення проблеми алергії на білки молока, зокрема а-лактоальбумін та ВД-лактоглобулін, найчастіше включає гідроліз даних білків до низькоалергенних пептидів з малою молекулярною масою. Проте при цьому все-таки залишається певна кількість алергенних пептидів і поліпептидів. Інший шлях полягає у повній заміні протеїнів молока на інші харчові протеїни. В обох випадках, особливо у другому, втрачаються численні БАП, які позитивно впливають на організм. Зокрема, цінним джерелом таких БАП є білки-попередники з сироватки молока.
До основних попередників БАП з сироватки коров'ячого молока належать В-лактоглобулін (В-І С), а-лактоальбумін (а-І А), а також в меншій мірі альбумін сироватки (В5А) та лактоферин (ГР). З різних протеїнів сироватки молока можуть утворюватися антигіпертензивні пептиди, антагоністи опіатних рецепторів, регулятори моторики кишечнику, імуномодуляторні та антимікробні пептиди. Вивчено нові види біоактивних пептидів, які проявляють антиканцерогенну і антиоксидантну дію, знижують рівень холестеролу в крові, регулюють апетит, впливають на засвоєння кальцію.
Усі природні БАП утворюються у фізіологічних умовах і за дії протеаз шлунково-кишкового бо тракту. На сьогоднішній день з метою зниження алергенності білків коров'ячого молока використовують активні протеази рослинного та мікробіологічного походження. У цьому випадку імовірність утворення природних БАП суттєво знижується. Звичайно, що у випадку повної заміни білків молока їх утворення неможливе в принципі. Оскільки у первинній структурі білків замінників відсутні їх амінокислотні послідовності. Створення комбінованих білкових продуктів, які містили б повноцінні харчові білки (наприклад білки сої), як джерело амінокислот, і гідролізат білків сироватки молока, як джерело природних БАП, є потрібним для споживачів із алергією на білки коров'ячого молока.
Для забезпечення максимального виходу природних БАП гідролізати білків сироватки необхідно отримувати у нативних (фізіологічних) умовах, а саме при температурі 37 С і значенні рН 7,9.
Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту здійснюють таким чином.
Білковий згусток отримують шляхом термокислотної коагуляції розчину соєвого ізоляту сумішшю молочної і оцтової кислот та розчину хлориду натрію, що взяті у співвідношенні 4:2:1.
Кількість коагулянту становить 4 95 від маси соєвої основи. Перед внесенням коагулянту розчин соєвого ізоляту нагрівають до температури 92...957С у теплообміннику і направляють, одночасно із коагулянтом, у ємності (сировиготовлювачі, сироробні ванни) для осадження білкового згустку. Коагуляцію проводять впродовж 30...40 хв при температурі 92...95 "С. Після отримання згустку його охолоджують до температури 30...32 "С, шляхом подачі холодоагенту у міжстінний простір сировиготовлювача або сироробної ванни, та насосом відкачують сироватку, що виділилася. Для забезпечення необхідної масової частки вологи у білковому згустку проводять пресування у пресформах впродовж 2....3 год. при температурі 8:22 76.
Відпресований соєвий білковий згусток змішують із сухим гідролізатом сироваткових білків коров'ячого молока у місильних машинах, колоїдних млинах, кутерах чи іншому технологічному обладнанні, яке забезпечує змішування складових рецептурних компонентів та отримання гомогенної, кремоподібної консистенції готового продукту. На етапі змішування із гідролізатом сироваткових білків, з метою розширення асортименту, можливе додавання різноманітних харчо-смакових добавок (цукор, кориця, ванілін, какао порошок та ін.) й стабілізаторів структури (пектин, агар, камеді та ін.).
Для отримання гідролізату сироваткових білків підсирну сироватку очищають від молочного
Зо жиру та казеїнового пилу на сепараторах при температурі 40-42 7С. Знежирену сироватку пастеризують при температурі 72252 "С з витримкою 20 с та охолоджують до температури 42270. Підготовлену сироватку піддають ультрафільтрації і отримують концентрат сироваткових білків, який містить 18 95 сухих речовин та 12,6 95 білків. Гідролізат сироваткових білків молока отримують шляхом протеолізу концентрату сироваткових білків панкреатином, при співвідношенні ензим:субстрат - 1:20. Протеоліз проводять у термоізоляційних ємностях впродовж 2 год. при температурі 3721 "С і значенні рН 7,9. Отриманий гідролізат висушують із використанням розпилювальної сушильної установки. Температура повітря, що надходить з калорифера у сушильну установку, становить 110210 "С, а при виході - 90:25 "С. Після сушіння в гідролізаті здійснюють контроль наявності білюових фракцій сироватки за допомогою експрес- електрофорезу.
Готовий збагачений сирний продукт розфасовують у споживчу тару, доохолоджують у холодильній камері при температурі 3...5 "С та направляють на зберігання і реалізацію.
Приклади здійснення способу виготовлення збагаченого сирного продукту наведено у Табл.
Таблиця
Мо Характеристика умов отримання гідролізату с. Характеристика готового продукту прикладу сироваткових білків
Гідролізат отримують шляхом протеолізу - не : Готовий продукт характеризується панкреатином, при співвідношенні " , . приємним смаком, хорошими 1 ензим:субстрат - 1:20. Протеоліз проводять . : бич: органолептичними показниками із впродовж 2 год. при температурі 37-1 Сі й ш о й вмістом фракції БАП 25 95 значенні рН 7,9.
Гідролізат отримують шляхом протеолізу - не : Готовий продукт характеризується панкреатином, при співвідношенні " , . хорошими органолептичними 2 ензим:субстрат - 1:200. Протеоліз проводять й ш . вич: властивостями, але вміст фракції БАП впродовж 2 год. при температурі 37-1 Сі о й становить до 10 95 значенні рН 7,9.
Мо Характеристика умов отримання гідролізату с. Характеристика готового продукту прикладу сироваткових білків
Гідролізат отримують шляхом протеолізу - не : Готовий продукт характеризується панкреатином, при співвідношенні . " і й легким гіркуватим присмаком. Серед
З ензим:субстрат- 1:10. Протеоліз проводять щі . ол: фракції БАП переважають впродовж 2 год. при температурі 37-1 Сі й : низькомолекулярні пептиди. значенні рН 7,9.
Гідролізат отримують шляхом протеолізу - не : Готовий продукт характеризується панкреатином, при співвідношенні й " , . задовільними органолептичними 4 ензим:субстрат - 1:20. Протеоліз проводять 5. . при показниками, але низький рівень продовж 2 год. при температурі 37-41 С і протеолізу і вміст фракції БАП 7.0 9; значенні рН 6,0. р У ракц ми
Гідролізат отримують шляхом протеолізу У готовому продукті з'являється панкреатином, при співвідношенні лужний присмак(казеїнового клею). ензим:субстрат - 1:20. Протеоліз проводять Зменшується вміст фракції БАП, продовж 2 год. при температурі 37-41 С і змінюється молекулярно-масовий значенні рН 9,0. розподіл.
Технічний результат полягає у створенні способу виготовлення збагаченого сирного продукту на основі соєвого білкового згустку з додаванням гідролізату сироваткових білків, 5 отриманого під час протеолізу у нативних умовах, який не викликає алергічних реакцій у споживачів, при цьому має підвищений вміст біологічно активних пептидів та містить повноцінний білок, як джерело амінокислот. Застосування даного способу виробництва збагаченого сирного продукту на підприємствах молочної промисловості створить також і нові можливості перероблення вторинної молочної сировини, зокрема сироватки.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту, що включає отримання соєвої основи, її коагуляцію при температурі 92...95"С сумішшю з молочної, оцтової кислот та розчину хлористого натрію, осаджають білковий згусток, видаляють сироватку і пресують, який відрізняється тим, що відпресований білковий згусток змішують з гідролізатом сироваткових білків, отриманих протеолізом у нативних умовах.
UAU201911887U 2019-12-13 2019-12-13 Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту UA143299U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911887U UA143299U (uk) 2019-12-13 2019-12-13 Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911887U UA143299U (uk) 2019-12-13 2019-12-13 Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA143299U true UA143299U (uk) 2020-07-27

Family

ID=80116709

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201911887U UA143299U (uk) 2019-12-13 2019-12-13 Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA143299U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3790456B2 (ja) カゼインを含有しないクリームチーズ様製品の製造方法
JP6650411B2 (ja) 少なくとも1種の植物タンパク質と少なくとも1種の乳タンパク質からなる集合体の製造およびその使用
JP6197379B2 (ja) 大豆蛋白質含有チーズ様食品
Hinrichs Mediterranean milk and milk products
EP3232796A1 (en) Yoghurt with native whey proteins and processes for production thereof
US20040142085A1 (en) Dairy product
KR20190072316A (ko) 콩을 이용한 식물성 건강 치즈의 제조방법
US20070059399A1 (en) Production of protein composition from a dairy stream and its use as an ingredient in the manufacture of a cheese
JP2015065949A (ja) 大豆蛋白質含有チーズ様食品
RU2662977C2 (ru) Оригинальный продукт на основе казеинового белка
D'Alessandro et al. Effects of microbial transglutaminase levels on donkey cheese production
El-Bakry et al. Processed Cheese Science and Technology: Ingredients, Manufacture, Functionality, Quality, and Regulations
AU2004325988A1 (en) Dairy ingredient - preparation and use
AU2004233690B2 (en) Process for producing cheese
KR101190149B1 (ko) 식물성 치즈 및 그 제조방법
RU2383140C2 (ru) Способ производства сырного продукта
UA143299U (uk) Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту
UA124321C2 (uk) Спосіб виготовлення збагаченого сирного продукту
RU2581911C2 (ru) Способ получения функциональной добавки на основе гидролизата казеина
UA124320C2 (uk) Збагачений сирний продукт
AU2003227525B2 (en) Whey protein hydrolysate
UA144277U (uk) Збагачений сирний продукт
Rashid et al. Optimization of pH, temperature and CaCl2 concentrations for Ricotta cheese production from Buffalo cheese whey using Response Surface Methodology
RU2803511C2 (ru) Способ получения ингредиента, содержащего комбинацию по меньшей мере трех молочных протеинов, и применение этого полученного ингредиента
ES2385621T3 (es) Composición prefibrilar y fibrillas de materiales proteicos