UA142273U - Спосіб переробки доменних шлаків - Google Patents

Спосіб переробки доменних шлаків Download PDF

Info

Publication number
UA142273U
UA142273U UAU201911642U UAU201911642U UA142273U UA 142273 U UA142273 U UA 142273U UA U201911642 U UAU201911642 U UA U201911642U UA U201911642 U UAU201911642 U UA U201911642U UA 142273 U UA142273 U UA 142273U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
medium
fractions
fraction
products
blast furnace
Prior art date
Application number
UAU201911642U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Григорович Павлушин
Original Assignee
Олександр Григорович Павлушин
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Григорович Павлушин filed Critical Олександр Григорович Павлушин
Priority to UAU201911642U priority Critical patent/UA142273U/uk
Publication of UA142273U publication Critical patent/UA142273U/uk

Links

Landscapes

  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)

Abstract

Спосіб переробки доменних шлаків включає технологічний процес з операцій розділення доменного шлаку на промпродукти крупної і середньої фракцій, електромагнітної сепарації промпродуктів середньої і крупної фракцій з отриманням залізовмісних товарних продуктів крупної і середньої фракцій і немагнітних промпродуктів середньої і крупної фракцій, дроблення немагнітного промпродукту крупної фракції з подальшим виділенням з нього електромагнітною сепарацією залізовмісної товарної продукції середньої фракції і немагнітного промпродукту некондиційної фракції. В технологічному процесі переробки доменних шлаків отриманий немагнітний промпродукт середньої фракції піддають грохоченню з виділенням з нього надгрохотних немагнітних промпродуктів середньої, дрібної фракцій і чистого кондиційного шлаку у вигляді відсіву з подальшою електромагнітною сепарацією надгрохотних немагнітних промпродуктів середньої і дрібної фракцій і отриманням відповідно залізовмісних товарних продуктів середньої і дрібної фракцій, і чистих шлаків середньої і дрібної кондиційних фракцій, а немагнітний промпродукт некондиційної фракції повертають на початок згаданого технологічного процесу для повторної переробки спільно з початковим доменним шлаком.

Description

Корисна модель належить до чорної металургії, зокрема, до переробки доменних шлаків.
Проблема переробки доменних шлаків є актуальною для металургійної промисловості, оскільки пов'язана з можливістю отримання більш дешевого по собівартості металу і інших корисних компонентів, а також з вивільненням земельних площ, які займають відвали з доменних шлаків і порушують екологію навколишнього середовища.
Відомий спосіб переробки відвальних металургійних шлаків за деклараційним патентом
України Мо 62869А, МПК 7 С2287/04 від 22.10.2003 р., опублікованому 15.12.2003 р., який включає операції розділення шлаку на промпродукти крупної і середньої фракцій, електромагнітної сепарації промпродукту середньої фракції з отриманням залізовмісної товарної продукції і електромагнітної сепарації промпродукту крупної фракції з отриманням залізовмісної товарної продукції і немагнітного промпродукту крупної фракції.
Також відомий спосіб переробки відвальних металургійних шлаків за патентом України на корисну модель Мо 43975, МПК 9 С2287/04, від 16.04.2009 р., опублікованому 10.09.2009 р., який включає операції розділення шлаку на промпродукти шлаку крупної і середньої фракції, електромагнітної сепарації промпродукту середньої фракції з отриманням залізовмісної товарної продукції і електромагнітної сепарації промпродукту крупної фракції з отриманням залізовмісної товарної продукції і немагнітного промпродукту крупної фракції.
Найближчим технічним рішенням до заявленої корисної моделі за сукупністю ознак і технічному результату, що досягається, є спосіб переробки доменних шлаків за патентом
України на корисну модель по заявці Мо и 200913525, МПК 9 С2287/04, від 25.12.2010 р., рішення про видачу деклараційного патенту від 26.03.2010 р., який включає технологічний процес з операцій розділення доменного шлаку на промпродукти крупної і середньої фракції, електромагнітної сепарації промпродуктів середньої і крупної фракцій з отриманням залізовмісної товарної продукції і немагнітних промпродуктів середньої і крупної фракцій, дроблення немагнітного промпродукту крупної фракції з подальшим виділенням 3 нього електромагнітною сепарацією залізовмісної товарної продукції і немагнітного промпродукту некондиційної фракції.
Загальним недоліком є те, що у вищенаведених способах переробки доменних шлаків, отриманий немагнітний промпродукт крупної фракції виводять з технологічного процесу
Зо переробки. Через свої властивості вказаний немагнітний промпродукт не відповідає вимогам
ДСТУ Б В.2.7-35-95 "Будівельні матеріали. Щебінь, пісок та щебенево-піщана суміш з доменних та сталеплавильних шлаків для загальнобудівельних робіт. Загальні технічні умови", згідно з якими чистий шлак не повинен містити частинок заліза величиною більше 5 мм і мати відповідну кондиційну фракцію. Тому він не знайшов широкого застосування в окремих галузях будівництва, зокрема в цивільному будівництві. Внаслідок чого немагнітний промпродукт відносять до відходів переробки, і скидають у відвали, забруднюючи тим самим екологію навколишнього середовища і займаючи земельні корисні площі. Унаслідок чого, не забезпечується повна переробка шлаку, що приводить до втрат металу, який міститься в ядрах немагнітного промпродукту доменного або сталеплавильного шлаку крупної фракції.
В основу корисної моделі поставлена задача, удосконалити спосіб переробки доменних шлаків, шляхом створення оптимальних умов переробки доменних шлаків, при якому забезпечується розкриття ядер в крупній доменній шлаковій, фракції, що обумовлює ефективність його магнітної сприйнятливості і повне витягання металу з доменного шлаку, і за рахунок цього, забезпечити безвідходну технологію переробки з отриманням залізовмісних товарних продуктів ефективних для використання в процесі металургійного переділу і чистих кондиційних шлаків для широкого використання у всіх галузях промисловості.
Задача вирішується тим, що в способі переробки доменних шлаків, що включає технологічний процес з операцій розділення доменного шлаку на промпродукти крупної і середньої фракцій, електромагнітної сепарації промпродуктів середньої і крупної фракцій з отриманням залізовмісних товарних продуктів крупної і середньої фракцій і немагнітних промпродуктів середньої і крупної фракцій, дроблення немагнітного промпродукту крупної фракції з подальшим виділенням з нього електромагнітною сепарацією залізовмісної товарної продукції середньої фракції і немагнітного промпродукту некондиційної фракції, згідно з корисною моделлю, в технологічному процесі переробки доменних шлаків, отриманий немагнітний промпродукт середньої фракції піддають грохоченню з виділенням з нього надгрохотних немагнітних промпродуктів середньої, дрібної фракцій і чистого кондиційного шлаку у вигляді відсіву з подальшою електромагнітною сепарацією надгрохотних немагнітних промпродуктів середньої і дрібної фракцій і отриманням відповідно залізовмісних товарних продуктів середньої і дрібної фракцій, і чистих шлаків середньої і дрібної кондиційних фракцій, а немагнітний промпродукт некондиційної фракції повертають на початок згаданого технологічного процесу для повторної переробки спільно з початковим доменним шлаком.
Згідно з корисною моделлю надгрохотний немагнітний промпродукт середньої фракції піддають електромагнітній сепарації за допомогою шківного електромагнітного залізовіддільника.
Надгрохотний немагнітний промпродукт дрібної фракції піддають електромагнітній сепарації за допомогою барабанного електромагнітного сепаратора.
Завдяки тому, що в технологічному процесі переробки доменних шлаків, отриманий немагнітний промпродукт середньої фракції піддають грохоченню з виділенням 3 нього надгрохотних немагнітних промпродуктів середньої, дрібної фракцій і чистого кондиційного шлаку у вигляді відсіву з подальшою електромагнітною сепарацією надгрохотних немагнітних промпродуктів середньої і дрібної фракцій і отриманням відповідно залізовмісних товарних продуктів середньої і дрібної фракцій, і чистих шлаків середньої і дрібної кондиційних фракцій, а немагнітний промпродукт некондиційної фракції повертають на початок згаданого технологічного процесу для повторної переробки спільно з початковим доменним шлаком, забезпечується безвідходна технологія переробки з отриманням залізовмісних товарних продуктів ефективних для використання в процесі металургійного переділу і чистих кондиційних шлаків для широкого використання у всіх галузях промисловості.
Відомості, що підтверджують можливість промислового використання способу переробки доменних шлаків.
Згідно з способом, початковий доменний шлак розділяють на промпродукти крупної і середньої фракцій. Далі промпродукт середньої фракції (0-80 мм) подають на електромагнітну сепарацію, яку здійснюють за допомогою блока барабанних електромагнітних сепараторів.
Промпродукт доменного шлаку крупної фракції (80-500) мм направляють на електромагнітну сепарацію за допомогою шківного електромагнітного залізовіддільника з отриманням залізовмісного товарного продукту крупної фракції, і немагнітного промпродукту крупної фракції (80-500) мм. Отриманий товарний залізовмісний продукт крупної фракції виводять з технологічного процесу на склад для використовування в процесі подальшого вторинного металургійного переділу. Немагнітний промпродукт крупної фракції (80-500) мм направляють на
Зо дроблення за допомогою щічної дробарки. Потім отриманий після дроблення промпродукт піддають електромагнітній сепарації за допомогою шківного електромагнітного залізовіддільника з отриманням товарного залізовмісного продукту середньої фракції (0-100) мм і немагнітного промпродукту некондиційної фракції. Згаданий немагнітний промпродукт некондиційної фракції (0-100) мм повертають на початок технологічного процесу для повторної переробки спільно з початковим доменним шлаком. При цьому промпродукти середньої фракції, отримані в результаті розділення суміші початкового шлаку і немагнітного промпродукту некондиційної фракції, піддають електромагнітній сепарації за допомогою барабанних електромагнітних сепараторів з отриманням залізовмісного товарного продукту середньої фракції і немагнітного промпродукту середньої фракції.
Далі немагнітний промпродукт середньої фракції подають на двохярусний грохот, за допомогою якого з нього виділяють надгрохотні немагнітні промпродукти середньої і дрібної фракцій і чистий кондиційний шлак у вигляді відсіву. Чистий кондиційний шлак у вигляді відсіву направляють в накопичувальний бункер під чистий шлак у вигляді відсіву. Надгрохотний немагнітний промпродукт середньої фракції направляють на шківний електромагнітний сепаратор за допомогою якого виділяють залізовмісний товарний продукт середньої фракції і чистий шлак середньої кондиційної фракції. При цьому залізовмісний товарний продукт середньої фракції направляють у відповідний для даної фракції товарного продукту накопичувальний бункер. Чистий шлак середньої кондиційної фракції також направляють у відповідний для даного чистого шлаку бункер.
Надгрохотний немагнітний промпродукт дрібної фракції направляють на барабанний електромагнітний сепаратор, за допомогою якого виділяють залізовмісний товарний продукт дрібної фракції і чистий шлак дрібної кондиційної фракції. Після чого залізовмісний товарний продукт дрібної фракції аналогічним чином направляють у відповідний для даної фракції товарного продукту накопичувальний бункер. Чистий шлак дрібної кондиційної фракції також направляють у відповідний для даного чистого шлаку бункер.
Таким чином в результаті переробки доменного шлаку одержують залізовмісні товарні продукти крупної, середньої і дрібної фракцій і чистий кондиційний шлак середньої і дрібної фракцій і у вигляді відсіву.
В сукупності ці заходи дозволили підняти рівень витягання заліза з доменного шлаку і 60 отримати чистий кондиційний шлак, який відповідає вимогам ДСТУ Б В.2.7-35-95, що дало можливість використовувати його в цивільному і промисловому будівництві і цим досягти безвідходної технології переробки доменних шлаків.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб переробки доменних шлаків, що включає технологічний процес з операцій розділення доменного шлаку на промпродукти крупної і середньої фракцій, електромагнітної сепарації промпродуктів середньої і крупної фракцій з отриманням залізовмісних товарних продуктів крупної і середньої фракцій і немагнітних промпродуктів середньої і крупної фракцій, дроблення немагнітного промпродукту крупної фракції з подальшим виділенням з нього електромагнітною сепарацією залізовмісної товарної продукції середньої фракції і немагнітного промпродукту некондиційної фракції, який відрізняється тим, що в технологічному процесі переробки доменних шлаків отриманий немагнітний промпродукт середньої фракції піддають грохоченню з виділенням з нього надгрохотних немагнітних промпродуктів середньої, дрібної фракцій і чистого кондиційного шлаку у вигляді відсіву з подальшою електромагнітною сепарацією надгрохотних немагнітних промпродуктів середньої і дрібної фракцій і отриманням відповідно залізовмісних товарних продуктів середньої і дрібної фракцій, і чистих шлаків середньої і дрібної кондиційних фракцій, а немагнітний промпродукт некондиційної фракції повертають на початок згаданого технологічного процесу для повторної переробки спільно з початковим доменним шлаком.
2. Спосіб переробки доменних шлаків за п. 1, який відрізняється тим, що надгрохотний немагнітний промпродукт середньої фракції піддають електромагнітній сепарації за допомогою шківного електромагнітного залізовіддільника.
З. Спосіб переробки доменних шлаків за п. 1, який відрізняється тим, що надгрохотний немагнітний промпродукт дрібної фракції піддають електромагнітній сепарації за допомогою барабанного електромагнітного сепаратора.
UAU201911642U 2019-12-04 2019-12-04 Спосіб переробки доменних шлаків UA142273U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911642U UA142273U (uk) 2019-12-04 2019-12-04 Спосіб переробки доменних шлаків

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911642U UA142273U (uk) 2019-12-04 2019-12-04 Спосіб переробки доменних шлаків

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA142273U true UA142273U (uk) 2020-05-25

Family

ID=71119638

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201911642U UA142273U (uk) 2019-12-04 2019-12-04 Спосіб переробки доменних шлаків

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA142273U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20220184633A1 (en) System and method for recovery of valuable constituents from steel-making slag fines
Holm et al. Innovative treatment trains of bottom ash (BA) from municipal solid waste incineration (MSWI) in Germany
Ma et al. Recycling of steelmaking slag fines by weak magnetic separation coupled with selective particle size screening
CN109894259B (zh) 含金、铁、长石的黄金尾矿综合利用方法
JP6421765B2 (ja) 鉄鋼スラグの選別方法、鉄鋼スラグの再利用方法および製鉄用原料の製造方法
RU2377324C2 (ru) Способ переработки металлургических шлаков и технологическая линия (варианты) для его осуществления
CN103290153A (zh) 一种钢渣加工处理工艺
JP2009006273A (ja) 微粒混合物の湿式磁気分離方法
CN108187880B (zh) 一种钢渣深度处理工艺
KR101667651B1 (ko) 저품위 철광석 건식 선광방법
JP6604346B2 (ja) 鉄鋼スラグの選別方法、鉄鋼スラグの再利用方法および製鉄用原料の製造方法
JPS60135533A (ja) ステンレススラグの処理方法
US3165268A (en) Method and apparatus for processing ferrous slag
RU2577777C1 (ru) Способ и технологическая линия обогащения отходов горно-обогатительных предприятий
UA142273U (uk) Спосіб переробки доменних шлаків
JP2008279353A (ja) 耐火物屑からのMgO−Cレンガ屑の分別回収方法
CN107470016B (zh) 一种以锌窑渣为原料制备化工铁粉的方法
RU2652933C1 (ru) Установка для производства присада в агломерат из шлаков сталеплавильного производства
RU2365642C2 (ru) Способ переработки сталеплавильных шлаков
RU2222619C2 (ru) Способ переработки отвальных металлургических шлаков
UA142310U (uk) Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків
CN102766704B (zh) 炼钢脱硫渣处理系统及炼钢脱硫渣处理方法
RU51350U1 (ru) Установка для переработки отвальных металлургических шлаков, в частности шлаков сталеплавильного производства
RU2645629C1 (ru) Способ переработки отвальных металлургических шлаков
UA57173U (uk) Спосіб переробки доменних шлаків