UA142310U - Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків - Google Patents

Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків Download PDF

Info

Publication number
UA142310U
UA142310U UAU201912171U UAU201912171U UA142310U UA 142310 U UA142310 U UA 142310U UA U201912171 U UAU201912171 U UA U201912171U UA U201912171 U UAU201912171 U UA U201912171U UA 142310 U UA142310 U UA 142310U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
product
fraction
magnetic
separation
technological
Prior art date
Application number
UAU201912171U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Григорович Павлушин
Original Assignee
Олександр Григорович Павлушин
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Григорович Павлушин filed Critical Олександр Григорович Павлушин
Priority to UAU201912171U priority Critical patent/UA142310U/uk
Publication of UA142310U publication Critical patent/UA142310U/uk

Links

Landscapes

  • Processing Of Solid Wastes (AREA)
  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)

Abstract

Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків включає операції віброгрохочення відвального шлаку з виведенням надгрохотного продукту з технологічного процесу і отриманням підвіброгрохотних промпродуктів крупної і технологічної фракцій, електромагнітної сепарації промпродукту крупної фракції з отриманням товарної продукції з крупної металовмісної фракції, магнітної і електромагнітної сепарацій промпродукту технологічної фракції з отриманням товарної продукції з середньої і дрібної металовмісних фракцій. Перед магнітною і електромагнітною сепараціями промпродукту технологічної фракції його піддають механічній обробці у відцентровій дробарці і грохоченню з наступним розділенням підгрохотного промпродукту на направлені потоки, при цьому магнітній сепарації піддають одночасно кожен окремо взятий згаданий потік з отриманням товарного продукту із дрібної металовмісної фракції, а електромагнітній сепарації піддають надгрохотний промпродукт з наступним отриманням товарного продукту із середньої металовмісної фракції.

Description

Корисна модель належить до чорної металургії, зокрема до переробки металургійних шлаків.
Проблема переробки відвальних металургійних шлаків є актуальною для металургійної промисловості, оскільки пов'язана з можливістю витягання дешевшого по собівартості металу і інших корисних компонентів, а також з вивільненням територій, які займають шлакові відвали.
Відомий спосіб переробки відвальних металургійних шлаків по декларативному патенту України
Мо 9693 А, кл. Е21С 41/00, опубл. 30.09.1996, включаючи пошарове витягання феромагнітних матеріалів магнітним органом драглайн-екскаватора з наступним відділенням феромагнітних предметів і відроблянням шару.
Пропонований спосіб дозволяє витягнути значну частину металовмісних предметів у вигляді коржів, корольків, зростків металу, які повторно можуть бути використані в металургійному виробництві. Проте, відомий спосіб не забезпечує ефективної переробки всієї маси відвального шлаку. Відпрацьований шар вимагає подальшої переробки для його використовування, наприклад, в будівництві. Крім цього у відпрацьованому шарі залишається до 10-15 95 металів.
Найближчим аналогом корисної моделі по сукупності ознак і технічному результату, що досягається, є спосіб переробки відвальних металургійних шлаків за деклараційним патентом
України Мо 62869 А, МПК7 С228В 7/04, дата подання заявки 22.10.2003, дата публікації патенту 15.12.2003, що включає операції віброгрохочення відвального шлаку з виведенням надгрохотного продукту з технологічного процесу і отриманням підвіброгрохотних промпродуктів крупної і технологічної фракцій, електромагнітної сепарації промпродукту крупної фракції з отриманням товарної продукції з крупної металовмісної фракції, магнітної і електромагнітної сепарації промпродукту технологічної фракції з отриманням товарної продукції з середньої і дрібної металовмісної фракцій.
На відміну від корисної моделі, що заявляється, одержаний промпродукт середньої фракції 0-1420 мм піддають магнітній сепарації з наступним витяганням шлаку і розсіванням металовмісного продукту на фракції 15-120 мм і 0-15 мм, при цьому фракцію 15-120 мм піддають електромагнітній сепарації з витяганням металовмісного продукту із змістом до 95 95 заліза, і металовмісного продукту, який містить до 40 95 заліза, а промпродукт дрібної фракції 0- 15 мм піддають магнітній сепарації з витяганням частини металовмісного продукту і
Зо електромагнітної сепарації продуктів, розділення цієї фракції з наступним витяганням металовмісних продуктів і шлаків.
Відомий спосіб дозволяє підвищити витягання металу з відвального шлаку, проте не забезпечує досить повної обробки промпродукту дрібної фракції (0-15) мм, оскільки обробка промпродукту даної фракції в магнітному барабанному сепараторі, а потім у валковому електромагнітному сепараторі дозволяє виділити основну частину металовмісних частинок шлаку, але не дозволяє забезпечити високий вміст заліза в них через недорозкритості зерна часток цієї фракції. З цієї причини втрачається метал в немагнітних зернах, а оскільки шлак крупністю (0-40) мм складає приблизно 70 95 від загальної маси шлаків, то втрати ці досить істотні. Крім цього, застосування електромагнітної сепарації для дрібної фракції вимагає застосування каскадних валкових сепараторів складних конструкцій, інакше будуть великі втрати через більші ніж у магнітних барабанних сепараторів полюсні відстані. Головний же недолік відомого способу полягає в неможливості підвищити вміст заліза в промпродукті дрібної фракції.
В основу корисної моделі поставлена задача, удосконалити спосіб переробки відвальних металургійних шлаків шляхом введення нової сукупності операцій і послідовності їх виконання, забезпечити оптимальний режим електромагнітної і магнітної сепарації, і за рахунок цього досягти повного витягання металу з дрібної шлакової фракції, підвищити вміст заліза в промпродукті дрібної фракції і понизити загальні втрати заліза.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі переробки відвальних металургійних шлаків, включаючи операції віброгрохочення відвального шлаку з виведенням надгрохотного продукту з технологічного процесу і отриманням підвіброгрохотних промпродуктів крупної і технологічної фракцій, електромагнітної сепарації промпродукту крупної фракції з отриманням товарної продукції з крупної металовмісної фракції, магнітної і електромагнітної сепарації промпродукту технологічної фракції з отриманням товарної продукції із середньої і дрібної металовмісної фракцій, згідно з корисною моделлю, перед магнітною і електромагнітною сепарацією промпродукту технологічної фракції його піддають механічній обробці у відцдентровій дробарці і грохоченню з наступним розділенням підгрохотного промпродукту на направлені потоки, при цьому магнітній сепарації піддають одночасно кожен окремо взятий згаданий потік, з отриманням товарного продукту з дрібної металовмісної фракції, а електромагнітній сепарації піддають надгрохотний промпродукт з наступним отриманням товарного продукту з середньої металовмісної фракції.
Згідно з корисною моделлю, в способі переробки відвальних металургійних шлаків як засіб для магнітної сепарації використовують блок, складений з п-барабанних магнітних сепараторів, робочі поверхні яких розміщують в одній площині, і відповідно орієнтують кожну під направлений потік підгрохотного продукту.
Згідно з корисною моделлю, в способі переробки відвальних металургійних шлаків кожен направлений потік підгрохотного промпродукту розподіляють по поверхні п-барабанних магнітних сепараторів шаром, який обмежують по товщині залежно від напруженості магнітного поля.
Дослідженнями встановлено, що розкриття зерен частинок дрібної шлакової фракції якнайповніше відбувається після її механічної обробки у відцентровій дробарці, після чого магнітна обробка барабанними сепараторами декількох окремо взятих потоків дрібного промпродукту є найефективнішою і достатньою для підвищення змісту заліза в товарному продукті.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням, на якому представлений технологічний комплекс по переробці відвальних металургійних шлаків.
Пропонований спосіб включає переробку відвального шлаку крупністю не більш 850 мм.
Початковий, заздалегідь збагачений на комплексах по переробці відвальних металургійних шлаків, матеріал автосамоскидами подається на живильний вібролоток 1 і далі рівномірним шаром потрапляє на верхнє сито двохярусного віброгрохота 2 типу ГИСТ72. Верхнє сито віброгрохота 2 має вічки (120120) мм і отже надгрохотний продукт (120-850) мм відразу потрапляє в думпкар 3, тобто виводиться з технологічного процесу. Нижнє сито віброгрохота 2 має вічки розміром (40'40) мм і отже маємо два підвіброгрохотних промпродукти: крупної (40- 120) мм і технологічної (0-40) мм фракцій. Промпродукт крупної фракції (40-120) мм доочищають на проміжному одноярусному грохоті 4 і подають на електромагнітну сепарацію за допомогою підвісного електромагнітного залізовіддільника 5 з отриманням шлакових продуктів (40-120) мм і товарної продукції з крупної металовмісної фракції (40-120) мм.
Вказані продукти конвеєрами 6 розподіляються по відповідним бункерам 7,8. Промпродукт
Зо технологічної фракції (0-40) мм попередньо прямує конвеєрами б на механічну обробку у віддентрову дробарку 9, а потім на грохот 10, де він розділяється на два продукти: надгрохотний промпродукт фракції (16-40) мм і підгрохотний промпродукт (0-16) мм технологічної фракції. Підгрохотний промпродукт фракції (0-16) мм розділяють на окремі потоки за допомогою направляючих тічок 11 зв'язаних з грохотом 10. Надгрохотний промпродукт фракції (16-40) мм піддають електромагнітній сепарації за допомогою конвеєра - залізовіддільника 12, з якого товарний продукт (16-40) мм із середньої металовмісної фракції і шлаковий продукт (16-40) мм через подвійну течку 13 скидаються відповідно в бункери 14 і 7.
Кожен окремо взятий потік підгрохотного промпродукту (0-16) мм піддають магнітній сепарації на блоку, складеному з п барабанних магнітних сепараторів 15 з тічками 16, робочі поверхні блока сепараторів 15 яких розміщені в одній площині, кожну з яких відповідно орієнтують під направлений потік підгрохотного продукту. При цьому кожен направлений потік, розподіляють по робочій поверхні п-барабанних магнітних сепараторів шаром, який обмежують по товщині залежно від напруженості магнітного поля магнітного сепаратора 15. Шар підгрохотного продукту на робочій поверхні магнітного барабанного сепаратора утворюють шляхом залишення заданого зазору між робочою їх поверхнею і кромками направляючих тічок 11. Після цього, одержаний товарний продукт (0-16) мм із дрібної металовмісної фракції і шлаковий продукт (0-16) мм конвеєрами 6 скидають відповідно в бункери 17,7.
При виконанні ремонтних робіт без зупинки технологічної лінії передбачений реверсивний конвеєр 18, за допомогою якого технологічний промпродукт фракції (0-40) мм, транспортують і змішують з фракцією (40-120) мм з подальшою її обробкою по вищевикладеній схемі для фракції (40-120) мм.
Для електромагнітної сепарації промпродукту фракції (16-40) мм в конструкції конвеєра- залізовіддільника 12 використовують шківний залізовіддільник типу 10100-80М. Для електромагнітної сепарації очищеної фракції (40-120) мм застосовують підвісний електромагнітний залізовіддільник 5 на базі круглої магнітної шайби М42. Для магнітної сепарації окремих потоків промпродукту фракції (0-16) мм в конструкції блока сепараторів використовують барабанний магнітний сепаратор типу ПБС 90/120 з напруженістю магнітного поля на поверхні барабанів 0,2 мтТ. Товарні продукти із крупної металовмісної фракції 40-120 мм з бункера 8, а також металовмісний продукт фракції 120-850 мм тобто негабарит з думпкара З бо прямують на вторинний металургійний переділ в сталеплавильних печах.
Товарні продукти з підвищеним вмістом заліза (0-16) мм і (16-40) мм з бункерів 17,14 застосовуються як компоненти для отримання металургійних брикетів із змістом заліза до 80 95.
Брикети використовують як замінники металобрухту для прямого переплавлення на сталь.
Шлакові продукти з бункера 7 використовують у ряді галузей народного господарства для одержання різноманітних виробів.
Пропонований спосіб переробки відвальних металургійних шлаків використовують на території сталеплавильних відвалів ВАТ Арселор Міттал Кривий Ріг і показав високу ефективність витягання заліза з шлаків, що дозволило значно підвищити якість товарної продукції.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків, що включає операції віброгрохочення відвального шлаку з виведенням надгрохотного продукту з технологічного процесу і отриманням підвіброгрохотних промпродуктів крупної і технологічної фракцій, електромагнітної сепарації промпродукту крупної фракції з отриманням товарної продукції з крупної металовмісної фракції, магнітної і електромагнітної сепарацій промпродукту технологічної фракції з отриманням товарної продукції з середньої і дрібної металовмісних фракцій, який відрізняється тим, що перед магнітною і електромагнітною сепараціями промпродукту технологічної фракції його піддають механічній обробці у відцентровій дробарці і грохоченню з наступним розділенням підгрохотного промпродукту на направлені потоки, при цьому магнітній сепарації піддають одночасно кожен окремо взятий згаданий потік з отриманням товарного продукту із дрібної металовмісної фракції, а електромагнітній сепарації піддають надгрохотний промпродукт з наступним отриманням товарного продукту із середньої металовмісної фракції.
2. Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків за п. 1, який відрізняється тим, що як засіб для магнітної сепарації використовують блок, складений з п-барабанних магнітних сепараторів, робочі поверхні яких розміщують в одній площині, і відповідно орієнтують кожну під направлений потік підгрохотного продукту.
3. Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків за пп. 1, 2, який відрізняється тим, що Зо кожен направлений потік розподіляють по робочій поверхні п-барабанних магнітних сепараторів шаром, який обмежують по товщині залежно від напруженості магнітного поля.
UAU201912171U 2019-12-23 2019-12-23 Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків UA142310U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912171U UA142310U (uk) 2019-12-23 2019-12-23 Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912171U UA142310U (uk) 2019-12-23 2019-12-23 Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA142310U true UA142310U (uk) 2020-05-25

Family

ID=71119663

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201912171U UA142310U (uk) 2019-12-23 2019-12-23 Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA142310U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Holm et al. Innovative treatment trains of bottom ash (BA) from municipal solid waste incineration (MSWI) in Germany
US2971703A (en) Process for cleaning and recovering scrap metal from slag and the like
RU2377324C2 (ru) Способ переработки металлургических шлаков и технологическая линия (варианты) для его осуществления
Ma et al. Recycling of steelmaking slag fines by weak magnetic separation coupled with selective particle size screening
CN104862490B (zh) 不锈钢钢渣回收再生利用方法及其装置
CN204982009U (zh) 不锈钢钢渣回收再生利用装置
CN102586517A (zh) 一种不锈钢钢渣处理方法
JP2012006771A (ja) 鉄鋼スラグの湿式分級設備
CN108187880B (zh) 一种钢渣深度处理工艺
JP2018090477A (ja) 鉄鋼スラグの処理方法
CN105063258A (zh) 一种不锈钢钢渣回收再生利用方法
CN104084307A (zh) 一种含铁废料中回收铁的湿法磁选工艺
CN106244748B (zh) 一种不锈钢钢渣湿法处理工艺方法及装置
UA142310U (uk) Спосіб переробки відвальних металургійних шлаків
US3165268A (en) Method and apparatus for processing ferrous slag
RU2652933C1 (ru) Установка для производства присада в агломерат из шлаков сталеплавильного производства
JP2003088845A (ja) 使用済耐火物の処理方法
CN118660978A (zh) 用于处理包括磁性材料和非磁性材料的黑色金属废料的方法及相关联的设备
CN102380443A (zh) 立磨排铁结构
CN102120216B (zh) 滚筒渣在线分离分选方法
JPS63295458A (ja) 電気炉製鋼で発生する熔融スラグの分割回収方法及びその再生処理方法
RU117320U1 (ru) Установка для переработки отвальных металлургических шлаков
UA142273U (uk) Спосіб переробки доменних шлаків
RU2365642C2 (ru) Способ переработки сталеплавильных шлаков
UA49364U (uk) Потокова лінія для переробки відвальних металургійних шлаків