UA136425U - Ферментна композиція - Google Patents

Ферментна композиція Download PDF

Info

Publication number
UA136425U
UA136425U UAU201810335U UAU201810335U UA136425U UA 136425 U UA136425 U UA 136425U UA U201810335 U UAU201810335 U UA U201810335U UA U201810335 U UAU201810335 U UA U201810335U UA 136425 U UA136425 U UA 136425U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
enzyme
enzyme composition
water
acid
composition according
Prior art date
Application number
UAU201810335U
Other languages
English (en)
Inventor
Ніколай Учкуров
Николай УЧКУРОВ
Спас Петков
Original Assignee
Гювефарма Еоод
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Гювефарма Еоод filed Critical Гювефарма Еоод
Publication of UA136425U publication Critical patent/UA136425U/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K20/00Accessory food factors for animal feeding-stuffs
    • A23K20/10Organic substances
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K20/00Accessory food factors for animal feeding-stuffs
    • A23K20/10Organic substances
    • A23K20/111Aromatic compounds
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K20/00Accessory food factors for animal feeding-stuffs
    • A23K20/10Organic substances
    • A23K20/189Enzymes
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K40/00Shaping or working-up of animal feeding-stuffs
    • A23K40/10Shaping or working-up of animal feeding-stuffs by agglomeration; by granulation, e.g. making powders

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Enzymes And Modification Thereof (AREA)
  • Fodder In General (AREA)
  • General Preparation And Processing Of Foods (AREA)

Abstract

Ферментна композиція містить один або декілька водорозчинних кормових ферментів, сіль бензойної кислоти і слабку кислоту. Ця ферментна композиція знаходиться в сухій формі, яка розчинна у воді з утворенням ферментної композиції в рідкій формі, причому рідка ферментна композиція буферизована за допомогою слабкої кислоти, присутньої у водорозчинному порошку, до рН 5 або менше.

Description

Корисна модель стосується ферментних композицій в сухій формі і використання таких ферментних композицій для приготування ферментних композицій в рідкій формі.
Рівень техніки
Застосування ферментів для лікування тварин добре відоме. Ферменти часто додають в корми для тварин, щоб поліпшити засвоюваність і підвищити поживну цінність комбікорму, наприклад, за рахунок збільшення енергії і/або поживних речовин, доступних тварині.
Однак, незважаючи на численні переваги ферментів як кормових добавок, їх застосування обмежене і має ряд недоліків. Ферменти є білками і тому чутливі до ряду параметрів навколишнього середовища, таких як температура і рн.
При приготуванні кормових продуктів часто бажано мати можливість зберігати ферментні розчини протягом деяких періодів часу перед застосуванням. Умови навколишнього середовища, необхідні при зберіганні ферментів для підтримки їх ефективності, часто є оптимальними умовами для росту мікробних організмів, що може привести до забруднення.
Екстраговані ферменти часто можуть бути нестабільними, якщо знаходяться не в їх рідних середовищах, наприклад, в клітинному компартменті, позаклітинній рідині, і можуть не функціонувати належно або залишатися розчинними, якщо оптимальні умови не підтримуються.
Наприклад, активність може бути втрачена в результаті протеолізу або агрегації. Термін придатності може варіюватися від декількох днів до більше ніж одного року і залежить від природи ферменту і використовуваних умов зберігання.
Загалом рідкі ферменти за своєю природою менш стабільні, ніж ферменти в гранульованій або сухій формі. Водне середовище також привносить значні ризики розмноження мікроорганізмів. Стабільність і ризики також зростають, коли при зберіганні змішують різні ферменти.
Зберігання при кімнатній температурі звичайно приводить до руйнування білка і/або неактивності ферменту всього лише через декілька годин, наприклад, через ріст мікроорганізмів, гідроліз або протеолітичну деградацію.
Зберігання при зниженій температурі, наприклад, близько 4 "С, відоме в даній галузі техніки для підвищення терміну придатності, однак мікробна і протеолітична деградація все ще поширена і часто неминуча. Більше того, зберігання великих кількостей рідких ферментів при
Зо низькій температурі пов'язане з відносно високими витратами як на інфраструктуру, так ії на енергію для охолоджування.
Ліофілізація ферментів (звичайно шляхом виморожування) також використовується в деяких випадках і забезпечує набагато більш тривалий термін зберігання при мінімальній деградації.
Стабілізуючі білок розчини і добавки також відомі для підвищення стабільності при зберіганні і продовження терміну придатності розчинів ферментів. Протимікробні агенти, такі як азид натрію (МаМз), також відомі, однак, вони часто викликають пошкодження структури ферменту і, отже, інгібують активність. Більше того, МаМз дуже токсичний і не прийнятний для подальшого застосування в їжу.
Документ СМ 101617740 розкриває рідку рецептуру фітази, яка призначена для розбризкування на гранульований комбікорм. Рідка рецептура переважна, оскільки тверді рецептури в формі порошків, гранул або таблеток необхідно додавати до корму перед процесом гранулювання. Однак при проведенні процесу гранулювання корм піддається впливу високих температур, зокрема температур вищих ніж 70 "С, так що фітазний фермент втрачає свою активність. Насправді фермент фітази, який звичайно використовують в кормі для тварин, починає втрачати свою активність вже від температури 60 "С.
Недоліком рідких фітазних рецептур є їх знижена стабільність при зберіганні порівняно з сухими фітазними рецептурами. Для підвищення стабільності при зберіганні рідких рецептур в документі СМ 101617740 розкрите додавання поліетиленгліколю для захисту молекули ферменту і стабілізатора, зокрема трегалози, щоб підвищити осмотичний тиск розчину для стабілізації ферменту. Більше того, додають бензоат натрію як консервант і рН розчину буферизують при між 4,5 і 5. За рахунок таких добавок втрату ферментної активності зменшують від -40 95 до -10 95 при зберіганні протягом 6 місяців при кімнатній температурі і від -40 95 до -17 95 при зберіганні протягом 6 тижнів при температурі 40 "с.
Недоліком рідких рецептур, розкритих в документі СМ 101617740, є те, що необхідно використати досить багато добавок, тобто, наприклад, на 1000 кг розчину приблизно 30 кг поліетиленгліколю, 50 кг трегалози, 0,5 кг бензоату натрію і 20 кг 0,5 М НС. Загалом, недолік рідких ферментних рецептур полягає в тому, що вони повинні зберігатися в прохолодних умовах (і навіть при зберіганні в прохолодних умовах їх стабільність при зберіганні нижча, ніж сухих рецептур) і необхідно зберігати набагато більш високі об'єми. Незважаючи на ці недоліки, бо в документі СМ 101617740 перевага була віддана рідким рецептурам в зв'язку з втратою ферментної активності при змішенні сухих ферментних рецептур з кормовим складом перед процесом гранулювання.
У документі УМО 2014/159185 також розкрита рідка ферментна рецептура, яка може бути розбризкана на гранули корму, і гранульована ферментна рецептура, яка може бути змішана з кормом перед його гранулюванням. Рідка ферментна рецептура містить фітазу, буфер, стабілізатор, зокрема трегалозу, і протимікробний агент, наприклад, бензоат натрію.
Гранульована ферментна рецептура містить, нарівні з іншим, носій і фітазу. Носій включає, наприклад, борошно або крохмаль і, отже, нерозчинний у воді, особливо при низькій температурі, наприклад, при 20 "С, тобто, при температурі, яка не деактивує фермент.
Таким чином, існує потреба в новій і поліпшеній ферментній композиції, яка може бути розбризкана на корм, але яка не виявляє недоліків відомих рідких ферментних рецептур з точки зору стабільності при зберіганні, умов зберігання і великих кількостей води, які необхідно зберігати, транспортувати і обробляти.
Суть корисної моделі
Відповідно до даної корисної моделі, як видно з першого аспекту, запропонована ферментна композиція, що містить один або декілька водорозчинних кормових ферментів, сіль бензойної кислоти і слабку кислоту, і ця ферментна композиція знаходиться в сухій формі, яка розчинна у воді з утворенням ферментної композиції в рідкій формі, причому рідка ферментна композиція буферизована за допомогою слабкої кислоти, присутньої у водорозчинному порошку, до рН 5 або менше.
Внаслідок того, що ферментна композиція знаходиться в сухій формі, вона має хорошу стабільність при зберіганні, яка навіть краща, ніж у відомих стабілізованих розчинів. Більше того, її можна зберігати в більш компактному просторі, при менш контрольованих умовах, і завдяки її більш низьким масі і об'єму її легше транспортувати і з нею легше працювати.
Ферментна композиція легко розчинна у воді, так що вона може бути розчинена у воді безпосередньо перед розбризкуванням на корм. Оскільки вона повинна зберігатися в рідкій формі протягом короткого періоду часу, наприклад, протягом менше ніж одного тижня або навіть менше ніж одного дня (24 години), активність ферменту не втрачається або майже не втрачається протягом цього періоду зберігання, навіть коли рідину зберігають при більш
Зо високих температурах, наприклад, при температурах вищих ніж 20 "С. Отже, в ферментній рецептурі не повинно бути ніяких стабілізаторів, особливо у водорозчинній сухій композиції, що утруднює отримання повністю водорозчинної сухої рецептури, в якій фермент залишається стабільним.
Завдяки відносно низькому значенню рН рідкої рецептури, отриманої розчиненням сухої рецептури у воді, бензоат (сіль) частково перетворюється в протимікробну активну кислотну форму. Рідка рецептура буферизована до бажаних значень рН через присутність слабкої кислоти і зв'язану сіль такої слабкої кислоти, яка утворена по реакції слабкої кислоти з сіллю бензойної кислоти.
У деяких варіантах здійснення сіль бензойної кислоти може включати бензоат натрію.
У деяких варіантах здійснення ферментна композиція може містити вказану сіль бензойної кислоти в кількості, щонайменше, 3,0 95 мас., переважно в кількості, щонайменше, 4,0 95 мас. і більш переважно в кількості, щонайменше, 5,0 95 мас., але переважно в кількості менше ніж 15 95 мас., більш переважно в кількості менше ніж 10 95 мас.
У деяких варіантах здійснення рідка ферментна композиція може бути буферизована слабою кислотою, присутньою у водорозчинній ферментній композиції, до рН 4,5 або менше.
Значення рН рідкої композиції може знаходитися в інтервалі від рН 4,3 до рн 4,5.
У деяких варіантах здійснення кормовий фермент може бути присутнім в сухій кормовій композиції в кількості, щонайменше, 75 95 мас., переважно в кількості, щонайменше, 80 95 мас. і більш переважно в кількості, щонайменше, 85 95 мас.
Кормовий фермент може містити один або декілька ферментів, які вибираються з групи, що включає фітазу, ксиланазу, глюканазу, амілазу, протеазу, галактозидазу, целюлазу, карбогідразу, геміцелюлазу, ліпазу і ксилоглюканазу. У варіанті здійснення фермент містить фітазу, зокрема фітазу, яка оптимально функціонує при рН нижче 4. В іншому варіанті здійснення фермент містить ксиланазу і переважно целюлазу і/або геміцелюлазу.
У деяких варіантах здійснення ферментна композиція може знаходитися в формі водорозчинного порошку. У інших варіантах здійснення ферментна композиція може знаходитися в формі водорозчинних гранул.
У деяких варіантах здійснення суха ферментна композиція повністю розчинна в дистильованій воді при температурі 20 "С в кількості 10 г/л. бо Водорозчинний порошок переважно є вільно текучим. Він може містити антизлежувач,
зокрема діоксид кремнію. Діоксид кремнію може бути присутнім в сухій рецептурі в кількості між 1 ї З 95 мас., переважно в кількості приблизно 2 95 мас.
У деяких варіантах здійснення слабка кислота може включати лимонну кислоту, зокрема моногідрат лимонної кислоти.
Відповідно до даної корисної моделі, як можна побачити з другого аспекту, запропонований спосіб отримання ферментної композиції в рідкій формі, де розчинну у воді ферментну композицію відповідно до першого аспекту корисної моделі розчиняють у воді.
У деяких варіантах здійснення рідку ферментну композицію змішують з кормом для тварин протягом періоду менше ніж один тиждень, переважно протягом періоду менше ніж один день після її приготування.
У деяких варіантах здійснення бензоат і бензойна кислота можуть бути присутніми в рідкій ферментній композиції в кількості приблизно між 0,01 і 1,5 95 мас. У деяких варіантах здійснення бензоат і бензойна кислота можуть бути присутніми в кількості приблизно від 0,05 до 0,15 95 мас.
Відповідно до даної корисної моделі, як можна побачити з третього аспекту, запропонований спосіб отримання кормової рецептури, що включає стадії: - приготування ферментної композиції відповідно до даної корисної моделі в сухій формі; - необов'язково зберігання композиції протягом деякого періоду часу; - розчинення сухої ферментної композиції у воді; - розбризкування розчиненої ферментної композиції на кормову суміш, зокрема на кормові гранули.
Креслення
Корисна модель додатково описана з посиланням на супровідні креслення.
ФІГ. 1 являє собою діаграму, яка показує активність ферменту ферментної композиції відповідно до даної корисної моделі, що містить фітазний фермент, через 0 (нуль), З і 15 днів після розчинення у воді.
ФІГ. 2 являє собою діаграму, яка показує кількість мікробів в ферментній композиції ФІГ. 1, через 0 (нуль), З і 15 днів після розчинення у воді.
ФІГ. З являє собою діаграму, яка показує активність ферменту ферментної композиції відповідно до даної корисної моделі, що містить ксиланазний фермент, через 0 (нуль), З і 15 днів після розчинення у воді.
ФІГ. 4 являє собою діаграму, яка показує кількість мікробів в ферментній композиції ФІГ. З, через 0 (нуль), З і 15 днів після розчинення у воді.
Детальний опис
Визначення
Термін "фермент" стосується речовини, наприклад, білка, який діє як каталізатор для досягнення певної хімічної зміни, такого як фітаза, ксиланаза, глюканаза, амілаза, протеаза, галактозидаза, целюлаза, карбогідраза, геміцелюлаза, ліпаза.
Термін "кормові ферменти" або "харчові ферменти" стосується ферментів, що звичайно виявляються в травних трактах тварин, які можуть бути специфічно пристосовані для розщеплення або перетравлювання корму або їжі. Наприклад, фермент фітаза каталізує гідроліз фітинової кислоти, яка звичайно знаходиться в насінні і горіхах. Такі ферменти можуть бути отримані з природних або синтетичних джерел і можуть бути вирощені іп мімо або іп міїго.
Термін "активність" відносно ферментів буде зрозумілий фахівцеві в даній галузі техніки.
Наприклад, активність ферменту може стосуватися кількості, яка каталізує перетворення 1 мікромоля субстрату на хвилину. Активність ферменту може бути виміряна з використанням відповідного стандарту, наприклад, ІЗО 30024:2009 у разі фітазної активності. Методи з відповідними стандартами для вимірювання активності інших ферментів відомі в даній галузі техніки.
Зміна в активності ферменту, наприклад, знижена ферментна активність, може бути викликана такими факторами, як рН, температура, конкурентні або неконкурентні інгібітори, і іммобілізатори. Сильна зміна активності ферменту в деяких випадках може стосуватися падіння ферментної активності нижче 50 95 від початкової активності. Відповідно до деяких варіантів здійснення активність ферменту нижче 50 95 від початкової активності буде визначати значну зміну, наприклад, падіння або зменшення, в активності ферменту. Зрозуміло, що істотна зміна в активності ферменту буде сильно залежати, наприклад, від ферменту, умов зберігання і передбачуваного використання ферментної композиції. Також зрозуміло, що істотна зміна в активності ферменту, тобто, нижче 50 95, все ще буде відповідати вимогам активності ферменту композицій даної корисної моделі при конкретному варіанті застосування. бо Термін "бензоат" відомий фахівцеві в даній галузі техніки і стосується аніону хімічної формули С7НьО». Аніон звичайно знаходиться в солях і складному ефірі бензойної кислоти (СеН5СООН), наприклад, в бензоаті натрію.
Термін "буфер" стосується однієї або декількох сполук, які можуть обмежувати зміни в значенні рнН, чи то кисле або основне. Буфери звичайно знаходяться в формі водного розчину, що містить одну або декілька слабих кислот і їх відповідних зв'язаних основ. Однак буфер може бути отриманий в рідкій (водній) формі або в сухій формі, які можуть бути додані до розчину, щоб буферизувати рН. Прийнятні буфери містять, наприклад, цитрат, аконітат, ацетат, сукцинат, малеат, фосфат, борну кислоту, карбонат і т. д. В варіанті здійснення даної корисної моделі буфером є цитрат. Переважно цитрат є безпечним, економічним і може забезпечити стабільну буферизацію для багатьох різних типів кормових і харчових добавок.
Термін "кормова рецептура" стосується композиції корму або їжі. Кількість кожного інгредієнта в харчових рецептурах часто визначають кількісно і вибирають в кількостях, прийнятних для конкретних потреб в харчуванні. Інгредієнти можуть бути об'єднані з отриманням кормової суміші.
Термін "функціональність" буде зрозумілий відносно ферменту. Наприклад, функціональність може бути виражена у вигляді процента функціональності, збереженої ферментом, наприклад, після зберігання.
Терміни "зберігання", "термін придатності", "вологість" відносно фермента будуть зрозумілі для фахівця в даній галузі техніки. Однак вони можуть варіюватися залежно від географічного положення композиції за даною корисною моделлю.
Термін "температура" відносно ферментних композицій за корисною моделлю може стосуватися, наприклад, температури інкубації, температури випробування, температури зберігання. У деяких варіантах здійснення температура інкубації може дорівнювати близько 30 С, і температура випробування, наприклад, для тестування активності ферменту може складати близько 50 "С.
Термін "ріст мікроорганізмів" стосується збільшення об'єму, розмноження, швидкого розростання або поширення популяції мікроскопічних організмів, наприклад, бактерій, грибів, вірусів або водоростей.
Термін "контролювання" відносно контролю росту мікроорганізмів стосується зміни,
Зо наприклад, зменшення або ослаблення росту, або поширення популяції, або швидкості росту вказаних мікробів, наприклад, стандарту, що визначається за допомогою ІЗО 4833-2:2013.
Контроль росту може також означати повне інгібування росту або загибель мікроскопічних організмів.
Термін "період часу", як слід розуміти, означає будь-який відрізок часу. Наприклад, відносно зберігання ферментних композицій в деяких варіантах здійснення ферментні композиції можна зберігати протягом періоду часу одна або декілька годин, один або декілька днів, або один або декілька тижнів. У деяких варіантах здійснення ферментні композиції зберігають протягом 1 дня, З днів або 15 днів.
Відповідно до даної корисної моделі, як видно з першого аспекту, запропонована ферментна композиція, що містить один або декілька водорозчинних харчових ферментів, сіль бензойної кислоти і слабку кислоту, і ця ферментна композиція знаходиться в сухій формі, яка розчинна у воді з отриманням ферментної композиції в рідкій формі, причому рідка ферментна композиція буферизована слабкою кислотою, присутньою у водорозчинному порошку, до рН 5 або менше. Значення рН, отримане при розчиненні сухої ферментної композиції у воді, визначають, зокрема, шляхом розчинення 10 г сухої композиції в 1 л дистильованої води при температурі 20 "С. Ферментна композиція переважно повністю розчинна в дистильованій воді при температурі 20 "С в кількості 10 г/л.
Залежно від необхідної концентрації ферменту в рідкій рецептурі суха ферментна композиція може бути розчинена у воді в різних кількостях. У деяких варіантах здійснення суху ферментну композицію розчиняють в кількості, щонайменше, 1 г, переважно, щонайменше, З г, більш переважно, щонайменше, 5 г і найбільш переважно, щонайменше, 7 г на літр води. У деяких варіантах здійснення суху ферментну композицію розчиняють в кількості найбільше 100 г, переважно найбільше 75 г, більш переважно найбільше 50 г і найбільш переважно найбільше 25 г на літр води.
Сухі ферментні композиції за даною корисною моделлю практично не показують ріст мікроорганізмів і значну зміну в активності ферменту при зберіганні при кімнатній температурі протягом одного року.
Крім того, ферментні композиції за даною корисною моделлю оптимізовані і досягнуть балансу між стабільністю ферменту і функціональністю ферменту. бо За рахунок дотримання принципів даної корисної моделі активність ферменту може бути збережена при зберіганні в рідкій формі, тобто, після розчинення у воді при 20 "С, протягом З або більше днів, протягом 5 або більше днів, протягом 10 або більше днів, протягом 15 або більше днів, протягом 20 або більше днів при істотно зменшеному або при відсутності мікробного зараження ферментних композицій.
Активність ферменту 80 95 або більше, 85 95 або більше, 90 95 або більше або 99 95 або більше може бути збережена, коли ферментні композиції за даною корисною моделлю зберігають в рідкій формі при 20 "С протягом З або більше днів, протягом 5 або більше днів, протягом 10 або більше днів, протягом 15 або більше днів, протягом 20 або більше днів при істотно зменшеному або при відсутності мікробного зараження ферментних композицій.
У деяких варіантах здійснення сіль бензойної кислоти включає бензоат натрію або кальцію.
У варіанті здійснення сіль бензойної кислоти містить бензоат натрію. Несподівано встановлено, що додавання бензоату натрію попереджує або істотно зменшує ріст мікроорганізмів в розчиненому ферментному продукті без значного зниження активності ферменту.
У деяких варіантах здійснення бензоатна сіль присутня в розчиненій рецептурі в кількості приблизно між 0,01 і 1,5 95 мас. Бензоатна сіль може бути присутньою в кількості приблизно від 0,05 до 1,1 95 мас. У варіанті здійснення композиція розчиненого ферменту містить приблизно 0,1 95 мас. бензоатної солі. Бензоатна сіль може бути присутньою в кількості приблизно між 0,9 і 1,1 95 мас. У варіанті здійснення ферментна композиція містить приблизно 1 95 мас. бензоатної солі.
Відома функція бензоатів як протимікробних агенти введена в корисну модель. Крім того, функціональність бензоатів може варіюватися, наприклад, може бути зменшена або збільшена залежно від умов, наприклад, від рН.
Бензойна кислота в її недисоційованій формі являє собою активний протимікробний агент.
Бензойна кислота тільки дещо розчинна у воді і, отже, не прийнятна для включення в суху рецептуру. Бензоати, такі як бензоат натрію, є високо розчинними і при кислих умовах, наприклад, при рН«е5, перетворюються в недисоційовану бензойну кислоту. Отже, в даній корисній моделі ферментні композиції буферизовані до рНе5.
У деяких варіантах здійснення значення рН розчиненої композиції відповідає приблизно рн
Зо 5 або менше. Значення рН розчиненої композиції знаходиться в інтервалі приблизно від рН 4 до рН 4,8. У варіанті здійснення рН розчиненої композиції знаходиться в інтервалі приблизно від рН 4,0 до 4,5, переважно приблизно між рН 4,3 ії 4,5. При оцінці ефективності різних концентрацій 0,195 мас. і 195 мас. бензоату натрію в розчинах розчиненого ферменту встановлено, що цільове значення рН, що знаходиться в інтервалі від 4,3 до 4,5, гарантує оптимальне функціонування ферменту і також бензоату.
При кислих умовах, зокрема при рН 4,5 або менше, бензоат натрію є бактеріостатичним, фунгістатичним і консервантом. Його часто використовують як кормову добавку з Е номер Е211.
Бензоат натрію має хімічну формулу МасС7НьО», яка прийнятна як кормова добавка або корм для тварин.
У деяких варіантах здійснення водорозчинна суха ферментна композиція містить вказані водорозчинні кормові ферменти в кількості, щонайменше, 75 95 мас., переважно в кількості, щонайменше, 80 95 мас. і більш переважно в кількості, щонайменше, 85 95 мас.
У деяких варіантах здійснення кормовий фермент може бути присутнім в кількості, щонайменше, 0,05 95 мас. з розрахунку на масу кінцевого об'єму розчиненої композиції. У деяких варіантах здійснення кормовий фермент може бути присутнім в кількості, щонайменше, 0,5 95 мас. в розчиненій ферментній композиції.
У деяких варіантах здійснення фермент може бути присутнім в рідкій композиції в кількості приблизно між 0,2 і 1095 мас. У деяких інших варіантах здійснення фермент може бути присутнім в кількості приблизно між 0,2 і 5 95 мас. У інших варіантах здійснення фермент може бути присутнім в кількості приблизно від 0,2 до 295 мас. Фермент може бути присутнім в кількості приблизно між 0,2 і 1 95 мас. У варіанті здійснення композиція містить приблизно 0,7 95 мас. кормового ферменту. Фермент може бути присутнім в кількості приблизно від 1 до 2 95 мас.
У варіанті здійснення композиція може містити приблизно 1,5 95 мас. ферменту.
У альтернативних варіантах здійснення кормовий фермент може бути присутнім в рідкій композиції в кількості приблизно від 0,05 до 1 95 мас., в кількості приблизно від 0,5 до 1 95 мас., в кількості від 0,6 до 0,8 95 мас.
У альтернативних варіантах здійснення кормовий фермент може бути присутнім в рідкій композиції в кількості приблизно від 1 до 2,5 95 мас., в кількості приблизно від 1 до 2 95 мас. або в кількості приблизно від 1,4 до 1,6 95 мас. бо Зрозуміло, що кількість ферменту, присутнього в рідкій композиції, буде залежати від його активності і бажаного дозування.
Фермент може являти собою будь-який відповідний кормовий фермент відомий в даній галузі техніки. Фермент може містити один або декілька ферментів, які вибираються з групи, що включає фітазу, ксиланазу, глюканазу, амілазу, протеазу, галактозидазу, целюлазу, карбогідразу, геміцелюлазу, ліпазу і ксилоглюканазу. У варіанті здійснення ферментом є фітаза іабо ксиланаза. У одному варіанті здійснення ферментом є фітаза, ксиланаза або альфа- галактозидаза, або їх комбінація. У одному варіанті здійснення фермент являє собою фітазу, яка функціонує оптимально при рН нижче 4,0. Необмежувальними прикладами фітаз, що функціонують оптимально при рН нижче 4, є зокрема комерційно доступні 3- і б6-фітази.
Наприклад, ферментна композиція за даною корисною моделлю може знаходитися в формі водорозчинних порошку, гранул, таблеток, висушених виморожуванням, ліофілізованих, або в іншій відповідній сухій формі.
У деяких варіантах здійснення ферментна композиція може бути запропонована в рідкій формі, наприклад, фермент може бути представлений в розчиненому стані за рахунок розчинення сухої ферментної композиції у воді.
Відповідно до даної корисної моделі, як можна побачити з другого аспекту, запропонований спосіб отримання ферментної композиції в рідкій формі, де розчинну у воді ферментну композицію відповідно до першого аспекту розчиняють у воді. У деяких варіантах здійснення суху ферментну композицію розчиняють в кількості, щонайменше, 1 г, переважно, щонайменше,
З г, більш переважно, щонайменше, 5 г і найбільш переважно, щонайменше, 7 г на літр води. У деяких варіантах здійснення суху ферментну композицію розчиняють в кількості найбільше 100 г, переважно найбільше 75 г, більш переважно найбільше 50 г і найбільш переважно найбільше г на літр води.
У деяких варіантах здійснення рідку ферментну композицію змішують з кормом для тварин 25 протягом періоду менше ніж один тиждень, переважно протягом періоду менше ніж один день після її приготування. Активність ферменту, таким чином, зберігається повністю або майже повністю, навіть коли на ділянці розбризкування ферменту температура буде вищою, ніж кімнатна температура.
Ферментні композиції за даною корисною моделлю можуть являти собою компонент або
Зо інгредієнти кормової рецептури.
Рідку композицію, отриману шляхом розчинення сухої композиції у воді, можна зберігати протягом деякого періоду часу перед її нанесенням на корм. Зрозуміло, що період часу може складати будь-який відповідний період часу, який може бути необхідний ферментній композиції для зберігання перед використанням, наприклад, від декількох хвилин до одного або декількох днів або тижнів. Переважно активність ферменту 80 95 або більше, 85 95 або більше, 90 95 або більше або 9995 або більше може бути збережена, коли ферментні композиції за даною корисною моделлю зберігають при 20 "С протягом З або більше днів, протягом 5 або більше днів, протягом 10 або більше днів, протягом 15 або більше днів, протягом 20 або більше днів, при істотно зниженому мікробному забрудненні або при відсутності мікробного забруднення ферментних композицій.
Кормова рецептура може бути використана для приготування корму для тварин. Кормова рецептура може бути приготована відразу ж перед застосуванням або може зберігатися протягом деякого періоду часу, наприклад, менше ніж тиждень, або менше ніж один день, або менше ніж декілька годин, без втрати істотної ферментної активності і перед змішуванням з кормом для тварин, зокрема перед розбризкуванням рідкої композиції на корм для тварин.
Ферментна композиція відповідно до даної корисної моделі після її розчинення у воді може зберігати функціональність 50 96 або більше, 60 95 або більше, 70 95 або більше, 80 95 або більше при її зберіганні протягом трьох днів або більше, одного тижня або більше, п'ятнадцяти днів або більше, трьох тижнів або більше (див. ФІГ. 1 і 3).
Композиція розчиненого ферменту може зберігати функціональність 85 95 або більше, функціональність 90 95 або більше, функціональність 95 95 або більше, функціональність 99 95 або більше при її зберіганні протягом трьох днів або більше, одного тижня або більше, п'ятнадцяти днів або більше, трьох тижнів або більше (див. ФІГ. 1 і 3).
Функціональність ферменту являє собою здатність здійснювати свої звичайні функції, наприклад, функція фітази полягає в каталізі гідролізу фітинової кислоти. Зрозуміло, що функціональність ферменту пов'язана головним чином з активністю ферменту, отже, знижена функціональність ферменту часто буде супроводжувати зниженій активності ферменту.
Зрозуміло, що можуть бути і інші чинники, які можуть спричиняти зниження функціональності ферменту, наприклад, температура, освітлення, вологість. бо Особливо при розчиненні у воді ферментні композиції за даною моделлю показують істотно знижений мікробний ріст або по суті ніякий мікробний ріст при відсутності значного впливу на активність ферменту.
Потрібно розуміти, що мікробний ріст стосується росту будь-яких мікроскопічних організмів, наприклад, вірусів, грибів, бактерій або водоростей. Контроль росту можна віднести до зменшення розвитку або поширення популяції мікроскопічних організмів, повного інгібування росту або до загибелі мікроскопічних організмів, або до рівня контролю їх спектра.
Експериментальна частина
Далі буде описаний спосіб отримання ферментної композиції відповідно до даної корисної моделі.
Спосіб
Запатентовані ферменти, що містять фітазу і ксиланазу, готують у вигляді водорозчинного порошку або гранул (ВРП (МУ5Р) або ВРГ (МУ5О), відповідно). Ці ферменти розчиняють в ємності для води установки для приготування кормових рецептур в концентраціях 7 г/л (фітаза) і 15 г/л (ксиланаза), відповідно.
Оцінюють ефективність різних концентрацій 0,1 95 мас. і 195 мас. бензоату натрію в розчинах ферменту.
Водорозчинні таблетки (ВРТ (М/5Р)) запатентованої фітази розчиняють у воді в концентрації 7 г/л і буферизують до рН 4,3-4,5. Готують два розчини для випробування, що містять 0,1 95 мас. і 1 95 мас. бензоату натрію, відповідно.
Водорозчинні таблетки (ВРТ (МУ5Р)) запатентованої ксиланази розчиняють у воді в концентрації 15 г/л і буферизують до рН 4,3-4,5. Готують два розчини для випробування, що містять 0,1 95 мас. і 1 95 мас. бензоату натрію, відповідно.
Кожний ферментний розчин буферизують між рН 4,3 і 4 з використанням відповідної кількості лимонної кислоти. Встановлено, що цільове значення рнН, що знаходиться в інтервалі від 4,3 до 4,5, гарантує оптимальне функціонування ферменту і також бензоату натрію.
Щоб відтворити стандартні рівні мікробного забруднення, що виявляються на комбікормових заводах і кормових фабриках, наприклад, через утворення пилу, 0,1 г тонкоподрібненого корму додають на літр розчину в кожному експерименті. Загальне число анаеробних мікробів і активність ферменту оцінюють через 0 (нуль), З і 15 днів після розчинення і інкубації
Зо ферментних композицій при 30 "С.
У випадку фітази активність ферменту вимірюють з використанням стандартного методу
ІБО з0024:2009: (пер:/Ллумли.і50.огод/ізо/зо сагаюдие/сагаюдние іс/сагаюдие аеїай.піт?сзпитрег-45787). Метод
ІБО 30024:2009 описує технічні вимоги до визначення фітазної активності в зразках корму і схвалений виключно для визначення фітазної активності і виключно в повних кормах.
Аеробний мікробний ріст вимірюють з використанням стандартного методу ІЗО 4833-2:2013: (пер/Ллумлму. ізо. ого/ізо/сатаіодиє деїаїй.піт?с5питрег-59509). Метод ІБО 4833-2:2013 дає точний опис горизонтального методу підрахунку мікроорганізмів, здатних рости і формувати колонії, на поверхні твердого середовища після аеробної інкубації при 30 "С. Цей метод застосовний до продуктів, призначених для споживання людиною, або для корму для тварин, і зразків навколишнього середовища в галузі виробництва продуктів харчування і кормів і переробки харчових продуктів.
У випадку ксиланази (ендо-1,4-8-Ю-ксиланаза) активність ферменту вимірюють при рн 4,7 і при 507С з використанням таблеток Хуїа7уте від компанії Мадауте. Активність ксиланази виражають в одиницях активності ендо-пентозанази (ЕРШ). Одиниці ЕРО розраховують з використанням ферменту ендо-1,4-В-ксиланази з відомою активністю і методу стандартних доповнень. Одна ЕРИ являє собою кількість ферменту, яка вивільняє 0,0083 мкмоль редукуючих цукрів (еквівалент ксилози) на хвилину з ксилану вівсяної полби при рн 4,7 і при с. 50 Результати
ФІГ. 1 показує фітазну активність в ФО/г (фітазні одиниці на грам) після розчинення і інкубації при 30 "С протягом періоду часу 0 днів, З дні і 15 днів. Ферментна композиція, що містить 0,1 95 бензоату натрію, утримує найкращу активність через 15 днів.
ФІГ. 2 показує аеробний ріст мікроорганізмів ферментної композиції ФІГ. 1 через ті ж періоди часу. Ніякого мікробного росту на відмічено в розчинах, що містять 0,1 95 або 1 95 бензоату натрію.
ФІГ. З показує ксиланазну активність в ЕРО/г (ксиланазні одиниці на грам) після розчинення і інкубації при 30 "С протягом періодів часу 0 днів, З дні і 15 днів. Активність ферменту не схильна до впливу через З дні або через 15 днів за рахунок присутності бензоату. бо ФІГ. 4 показує аеробний ріст мікроорганізмів ферментної композиції ФІГ. З через ті ж періоди часу. Ніякого мікробного росту на спостерігається в розчинах, які містять 0,1 95 мас. або 1 95 мас. бензоату натрію. Через 15 днів аеробний бактеріальний ріст в контролі також придушений.
Ймовірно, це викликане конкурентним інгібуванням через розростання грибків, яке помітне вгорі культури через 15 днів.
Таким чином, встановлено, що ферментні композиції можна зберігати, щонайменше, 15 днів в ємностях для води перед нанесенням і застосуванням при приготуванні кормових рецептур.

Claims (15)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Ферментна композиція, яка містить один або декілька водорозчинних кормових ферментів, сіль бензойної кислоти і слабку кислоту, і ця ферментна композиція знаходиться в сухій формі, яка розчинна у воді з утворенням ферментної композиції в рідкій формі, причому рідка ферментна композиція буферизована за допомогою слабкої кислоти, присутньої у водорозчинному порошку, до рН 5 або менше.
2. Ферментна композиція за п. 1, де при розчиненні у воді рідка ферментна композиція буферизована слабкою кислотою, присутньою у водорозчинній ферментній композиції, до рн 4,5 або менше.
3. Ферментна композиція за п. 1 або 2, де при розчиненні у воді рідка ферментна композиція буферизована слабкою кислотою, присутньою у водорозчинній ферментній композиції, до рн від 4,0 до 4,5, переважно до рН від 4,3 до 4,5.
4. Ферментна композиція за будь-яким з пп. 1-3, де ферментна композиція знаходиться у формі водорозчинного порошку.
5. Ферментна композиція за будь-яким з пп. 1-3, де ферментна композиція знаходиться у формі водорозчинних гранул.
6. Ферментна композиція за будь-яким з пп. 1-5, де сіль бензойної кислоти являє собою бензоат натрію.
7. Ферментна композиція за будь-яким з пп. 1-6, де кормовий фермент містить один або декілька ферментів з групи, що містить фітазу, ксиланазу, глюканазу, амілазу, протеазу, галактозидазу, целюлазу, карбогідразу, геміцелюлавзу і ліпазу. Зо
8. Ферментна композиція за п. 7, де кормовий фермент містить фітазу, зокрема фітазу, яка оптимально функціонує при рН нижче 4,0.
9. Ферментна композиція за п. 7, де кормовий фермент містить ксиланазу і переважно целюлазу і/або геміцелюлазу.
10. Ферментна композиція за будь-яким з пп. 1-9, яка містить вказані водорозчинні кормові ферменти в кількості щонайменше 75 95 мас., переважно в кількості щонайменше 80 95 мас. і більше, переважно в кількості щонайменше 85 95 мас.
11. Ферментна композиція за будь-яким з пп. 1-10, яка містить вказану бензойну кислоту в кількості щонайменше 3,095 мас., переважно в кількості щонайменше 4,095 мас. і більше, переважно в кількості щонайменше 5,0 95 мас.
12. Ферментна композиція за будь-яким з пп. 1-11, в якій вказана слабка кислота містить лимонну кислоту, зокрема моногідрат лимонної кислоти.
13. Ферментна композиція за будь-яким з пп. 1-12, де ферментна композиція повністю розчинна в дистильованій воді при температурі 20 "С в кількості 10 г/л.
14. Ферментна композиція за будь-яким з пп. 1-13, яку при розчиненні у воді змішують з кормом для тварин протягом періоду менше ніж один тиждень, переважно протягом періоду менше ніж один день після її приготування.
и День о я День З в. День 15 : : 5 5 с. 5 п ще ! Ме ея є Ко Контроль 0.
15 Ма-Бензоат, 155 Ма-Бензовт, (без консерванта) РН 4.32 киспота рНЯ49 кислота
Фіг. ! » День й з День З ж День 15 : злакчов ВО ! ще п : : Б : КУ : о : - Б що : Є жень . с . ! : ХО Н : БК - . ; с нн бимннннннння : о Контють 096 Ма Бенаовт, 195 Ме Бензовт, їв консерванта! ВН 42 хвслота ДН Я42 киспоза : Фр?
« День Й ж День З ж День 15 и р і ох гом й п Мр п о п що ; За о. ; а пт ХХ но я ЗБ СХ о б в Е і І й о Ш ЕЕ ши її її ше Контроль О.М Ма-бензовт; 146 Ма-бензовії, Ібез консвряанта) ВН 4 кислота ВН 440 кислота ! «Фіг. 3 т День ж День З з День 15 : ЗОН о. - пи и піяітянттятт тиянтнттт т тн з: : ге й Н С Н -ї заХЕзОв. . . . . сини ДЕН ня . . с. о шк І Конюль 0Л95 Ма-Бензовт, 19 Ма-Бензоат, (без хонсерванта) ри Я35 кислота РН 440 кислота
Фіг. 4
UAU201810335U 2016-03-21 2017-03-20 Ферментна композиція UA136425U (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB1604750.8A GB201604750D0 (en) 2016-03-21 2016-03-21 Enzyme comositions
PCT/EP2017/056598 WO2017162610A1 (en) 2016-03-21 2017-03-20 Enzyme compositions

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA136425U true UA136425U (uk) 2019-08-27

Family

ID=55968619

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201810335U UA136425U (uk) 2016-03-21 2017-03-20 Ферментна композиція

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP3432728A1 (uk)
JP (1) JP2019511247A (uk)
CN (1) CN109068686A (uk)
BE (1) BE1025506B1 (uk)
BR (1) BR112018069201A2 (uk)
GB (1) GB201604750D0 (uk)
NL (1) NL2018558B1 (uk)
RU (1) RU2754040C2 (uk)
UA (1) UA136425U (uk)
WO (1) WO2017162610A1 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP3890507A1 (en) 2018-12-05 2021-10-13 Novozymes A/S Use of an enzyme granule

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5720971A (en) * 1995-07-05 1998-02-24 Her Majesty The Queen In Right Of Canada, As Represented By The Department Of Agriculture And Agri-Food Canada Enzyme additives for ruminant feeds
JP2002502254A (ja) * 1997-06-04 2002-01-22 デーエスエム・ナムローゼ・フェンノートシャップ 炭水化物をベースとする酵素粒状物
JP4570196B2 (ja) * 2000-03-31 2010-10-27 小林製薬株式会社 義歯洗浄剤
US20030118472A1 (en) * 2001-08-08 2003-06-26 Mckee Mary Mowrey Disinfecting and cleaning system for contact lenses
CN101617740B (zh) * 2009-07-07 2012-04-25 广东溢多利生物科技股份有限公司 一种饲用液体植酸酶制剂
GB201308843D0 (en) * 2013-03-14 2013-07-03 Verenium Corp Phytase formulation

Also Published As

Publication number Publication date
BE1025506A1 (nl) 2019-03-21
RU2018136744A (ru) 2020-04-22
NL2018558B1 (en) 2018-12-19
BE1025506B1 (nl) 2019-04-02
RU2018136744A3 (uk) 2020-05-29
NL2018558A (en) 2017-09-26
EP3432728A1 (en) 2019-01-30
JP2019511247A (ja) 2019-04-25
WO2017162610A1 (en) 2017-09-28
CN109068686A (zh) 2018-12-21
RU2754040C2 (ru) 2021-08-25
GB201604750D0 (en) 2016-05-04
BR112018069201A2 (pt) 2019-01-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2220958T3 (es) Preparados enzimaticos estabilizados con una sal.
JP6552416B2 (ja) 乾燥した芽胞発芽性化合物の混合物
US5945333A (en) Biological poultry litter treatment composition and its use
Ge et al. Effect of acetic acid on bacteriocin production by gram-positive
EP0626010A1 (en) Stabilized aqueous liquid formulations of phytase
UA136425U (uk) Ферментна композиція
US20240175000A1 (en) Feed composition supplemented with a protease combination
CN105054217A (zh) 一种食品用复配防腐剂
CN106279730A (zh) 一种生肉保鲜膜及其使用方法
KR101481766B1 (ko) 미생물 함유 토양개량제
JP2022172101A (ja) 飼料添加物を含む動物飼料ペレット、その製造および使用方法
CN1284266A (zh) 一种防霉保鲜剂及其制备方法和用途
JP2000262277A (ja) 菌体製剤
CN104095150A (zh) 一种包含蛋白酶的液体复合酶制剂
CN103392929A (zh) 一种控制鱼虾颗粒饲料成品水分的预混剂及其使用方法
CN112167436B (zh) 一种低温膨化冷制粒昆虫酵解配合饲料及制备方法
CN102028293A (zh) 用于水产品保鲜剂的添加剂
RU2147196C1 (ru) Способ производства комбикормового премикса
RU2147195C1 (ru) Способ производства комбикормового премикса
RU2147193C1 (ru) Способ производства комбикормового премикса
RU2147199C1 (ru) Способ производства комбикормового премикса
CN113491308A (zh) 一种复合防腐剂及其使用方法
RU2147197C1 (ru) Способ производства комбикормового премикса
CN113200611A (zh) 一种改善液体微生态制剂胀瓶的组合物及其应用
JPH07177852A (ja) 飼料用グルタチオン含有ドライペレット及びその製造法