UA132611U - Пристрій для зберігання вантажів під водою - Google Patents

Пристрій для зберігання вантажів під водою Download PDF

Info

Publication number
UA132611U
UA132611U UAU201806075U UAU201806075U UA132611U UA 132611 U UA132611 U UA 132611U UA U201806075 U UAU201806075 U UA U201806075U UA U201806075 U UAU201806075 U UA U201806075U UA 132611 U UA132611 U UA 132611U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
anchor
platform
cargo
storage room
storage
Prior art date
Application number
UAU201806075U
Other languages
English (en)
Inventor
Анатолій Феодосейович Галь
Анатолій Якович Казарєзов
Тетяна Вікторівна Бондаренко
Юлія Євгенівна Барабанова
Original Assignee
Національний Університет Кораблебудування Імені Адмірала Макарова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Кораблебудування Імені Адмірала Макарова filed Critical Національний Університет Кораблебудування Імені Адмірала Макарова
Priority to UAU201806075U priority Critical patent/UA132611U/uk
Publication of UA132611U publication Critical patent/UA132611U/uk

Links

Landscapes

  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)

Abstract

Спосіб зберігання вантажів під водою складається в збереженні вантажу під водою в складському герметичному приміщенні, наприклад у вигляді напівсферичної конструкції, що доставляються на сушу з допомогою перевантажувальних засобів, причому складське герметичне приміщення розташовується на спливаючій платформі, яка встановлена в акваторії порту або на рейді на глибині дозволяє вільний прохід над ним морських суден, причому платформа з допомогою якірної зв'язку, у вигляді якірного ланцюга або ланцюгів, або якірного канату або канатів, пов'язана з мертвим якорем або якорями, при цьому якірна зв'язка забезпечена пристроєм фіксації і зміни робочої довжини якірного зв'язку, при цьому складське герметичне приміщення обладнане системою занурення і спливання, а так само забезпечена лацпортом і навантажувачами платформа має майданчики для перевантаження вантажів у контейнерах на допоміжні судна для транспортування їх до берега, при цьому складське герметичне приміщення пов'язане з береговою енергетичною установкою або має свою автономну установку, а так само може мати системи життєзабезпечення персоналу.

Description

Пристрій для зберігання вантажів під водою належить до складської логістики, зокрема до технології та пристроїв для зберігання вантажів, що перевозяться водним транспортом.
Відомий плавучий склад являє собою плавучу споруду у вигляді баржі, що містить водонепроникний корпус і складське приміщення у вигляді спеціальної конструкції, розташованої на палубі баржі (див. рис. 1.19, стор. 37 "Морские гидротехнические сооружения на континентальном шельфе" (Издательство "Судостроение", 1989 г.). Недоліком цього способу є необхідність надання місця в акваторії порту або рейду, що приводить до зниження ефективності використання площі для прийому суден з вантажем.
При установці плавучого складу на відкритому рейді, він може піддаватися впливу шторму.
При цьому його треба відбуксирувати в порт-схрон, у зв'язку з небезпекою виникнення аварії.
Найближчим аналогом є підводний склад, що містить герметичне складське приміщення, що знаходиться під водою у не рухомому стані (див. патент 05 9, 624, 034 В1, Арг. 18, 2017; МПК8 вббса 1/137; сОбЕ 7/00; ВбБс. 1/06). Цей підводний склад характеризується недостатньо широкими технологічними можливостями, оскільки цьому перешкоджає обмеженість площі акваторії порту, яка повинна максимально використовуватися для прийому і обробки вантажних суден. Традиційні схеми інфраструктури існуючих портів не припускають розміщення в акваторії стаціонарно розташованих інженерних споруд.
Метою корисної моделі є зберігання вантажів, підвищення ефективності транспортування та оперативної обробки контейнерів з вантажем у берегової лінії.
В основу корисної моделі поставлено задачу - скорочення часу обробки суден і контейнерів при їх навантаженні і розвантаженні, а також збільшення вантажопотоків. При обмеженості інфраструктури порту. Пристрій для зберігання вантажів може бути зроблений за допомогою існуючих технічних засобів (контейнери, суду перевізники, інженерне спорудження у вигляді складської герметично споруди тощо).
Поставлена задача вирішується тим, що пристрій для зберігання вантажів під водою, що складається з складського герметичного приміщення, наприклад у вигляді напівсферичної конструкції, крім того складське герметичне приміщення розташовується на спливаючій платформі, яка встановлена в акваторії порту або на рейді на глибині, яка дозволяє вільний прохід над ним морських суден, причому платформа за допомогою якірного зв'язку, у вигляді
Зо якірного ланцюга або ланцюгів або якірного канату або канатів, пов'язана з мертвим якорем або якорями, при цьому якірний зв'язок забезпечений пристроєм фіксації і зміни робочої довжини якірного зв'язку, при цьому складське герметичне приміщення обладнане системою занурення і спливання, а так само забезпечено лацпортом і навантажувачами, а платформа має майданчики для перевантаження вантажів у контейнерах на допоміжні судна для
З5 транспортування їх до берега, при цьому складське герметичне приміщення пов'язане з береговою енергетичною установкою або має свою автономну установку, а так само може мати системи життєзабезпечення персоналу.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями: на фіг. 1 показана схема розміщення пристрою для зберігання вантажів в підводному положенні, на дні водної акваторії; на фіг. 2 показана схема розміщення пристрою для зберігання вантажів в надводному положенні і операції з перевантаження вантажів в контейнерах з складського приміщення на судно перевізник; на фіг. З показана схема розміщення складського герметичного приміщення на платформі в акваторії та на рейді в плані вигляд зверху.
Пристрій для зберігання вантажів під водою складається з складському герметичному приміщенні 1, наприклад, у вигляді напівсферичної конструкції, при чому складське герметичне приміщення 1 розташовується на спливаючій платформі 2, яка встановлена в акваторії порту або на рейді на глибині яка дозволяє вільний прохід над ним морських суден при чому платформа 2 з допомогою якірного зв'язку 3, у вигляді якірного ланцюга або ланцюгів, або якірного каната, або канатів, пов'язана з мертвим якорем 4 або якорями, при цьому якірний зв'язок З забезпечений пристроєм фіксації 5 і зміни робочої довжини якірного зв'язку 3, при цьому складське герметичне приміщення обладнане системою занурення і спливання 6, а так само забезпечено лацпортом 7 і навантажувачами 8, а платформа 2 має майданчики для перевантаження вантажів у контейнерах 9 на допоміжні судна 10 для транспортування їх до берега 11, при цьому складське герметичне приміщення 1 пов'язане з береговою енергетичною установкою або має свою автономну установку, а так само може мати системи життєзабезпечення персоналу.
Пристрій для зберігання вантажів під водою працює наступним чином: вантаж в контейнерах бо 9 транспортується в район розташування складського герметичного приміщення 1, що перебуває на платформі 2. Вантаж в контейнерах 9 доставляється контейнеровозами або іншими вантажними судами. Платформа 2, на якій знаходиться герметичне складське приміщення 1, виринає з глибини водної акваторії або рейду в результаті роботи системи занурення-спливання 6 і утримується на плаву у районі перевантаження з допомогою якірних зв'язків З, які пов'язані з мертвим якорем 4. Контейнеровоз або інше вантажне судно швартується до платформи 2 і контейнери з вантажем 9 за допомогою перевантажувальних пристроїв платформи 2 або за допомогою вантажних пристроїв контейнеровоза розміщуються на платформі 2. Потім за допомогою навантажувачів 8, контейнери з вантажем 9 переміщуються через отвір відкритого лацпорта 7 всередину складського герметичного приміщення 1, де складуються.
Після завантаження контейнерів з вантажем 9 в герметичне складське приміщення 1, лацпорт 7 закривається і за допомогою системи занурення-спливання б, після приймання водяного баласту в баластну цистерну, платформа 2 із складським герметичним приміщенням 1 опускається на дно акваторії, при цьому над ним залишається шар води, що забезпечує вільний прохід суден. При цьому довжина якірного зв'язку З обмежується фіксаторами 5. При необхідності перевантаження контейнерів з вантажами 9 на берег 11, платформа 2 за допомогою системи занурення-спливання піднімається на поверхню води. За допомогою навантажувачів, через відкритий лацпорт 7, контейнери з вантажем 9 переміщують на відкриту частину платформи і потім за допомогою перевантажувальних засобів перевантажують на палубу суден перевізників 10, які транспортують його до берега 11.
Подальші вантажні операції біля причалу порту або берега здійснюватимуться традиційним способом.
Техніко-економічний ефект полягає у збільшенні обсягів вантажопотоків в порту за рахунок тимчасового зберігання вантажів в контейнерах під водою, при обмеженості потужності портових пристроїв перевантаження і при малій площі причалів. Так само скорочується час навантаження і розвантаження суден біля берегу.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Пристрій для зберігання вантажів під водою, що складається з складського герметичного приміщення, наприклад у вигляді напівсферичної конструкції, крім того складське герметичне приміщення розташовується на спливаючій платформі, яка встановлена в акваторії порту або на рейді на глибині, яка дозволяє вільний прохід над ним морських суден, причому платформа за допомогою якірного зв'язку, у вигляді якірного ланцюга або ланцюгів або якірного канату або канатів, пов'язана з мертвим якорем або якорями, при цьому якірний зв'язок забезпечений пристроєм фіксації і зміни робочої довжини якірного зв'язку, при цьому складське герметичне приміщення обладнане системою занурення і спливання, а так само забезпечено лацпортом і навантажувачами, а платформа має майданчики для перевантаження вантажів у контейнерах на допоміжні судна для транспортування їх до берега, при цьому складське герметичне приміщення пов'язане з береговою енергетичною установкою або має свою автономну установку, а так само може мати системи життєзабезпечення персоналу.
UAU201806075U 2018-06-01 2018-06-01 Пристрій для зберігання вантажів під водою UA132611U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201806075U UA132611U (uk) 2018-06-01 2018-06-01 Пристрій для зберігання вантажів під водою

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201806075U UA132611U (uk) 2018-06-01 2018-06-01 Пристрій для зберігання вантажів під водою

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA132611U true UA132611U (uk) 2019-03-11

Family

ID=65656292

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201806075U UA132611U (uk) 2018-06-01 2018-06-01 Пристрій для зберігання вантажів під водою

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA132611U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101047978B1 (ko) 심해 설치선
KR101774693B1 (ko) 연안 플로터 계류 시스템
US8858149B2 (en) Remote docking port
RU2668020C2 (ru) Судно, совмещающее функции перевозки тяжеловесных грузов и логистики
US4048937A (en) Cargo carrying vessel having at least one cargo carrying deck
KR20100136766A (ko) 이동/자항형 해상 하역 부유 구조물
NO141745B (no) Fremgangsmaate ved lasting og lossing av et skip, og skip for gjennomfoering av fremgangsmaaten
UA132611U (uk) Пристрій для зберігання вантажів під водою
RU2603340C1 (ru) Морская технологическая ледостойкая платформа
US6863484B2 (en) Catamaran transfer vessel
US4292915A (en) Ocean-going barge carrier
KR101136095B1 (ko) 화물통을 이용한 해양 화물하역방법
US20200361581A1 (en) Multi hull vessel with mechanical systems to facilitate safe transfer of cargo by crane to and from vessel in high waves
KR101263247B1 (ko) 이동 항구
CN218368171U (zh) 一种核燃料装卸船
NO832475L (no) Fartoey
RU158156U1 (ru) Морская технологическая ледостойкая платформа
UA140577U (uk) Спеціалізований причал для перевалки морських вантажних контейнерів у морі
CN117622377A (zh) 一种核燃料装卸船
RU26512U1 (ru) Транспортное судно-терминал
SU1714022A1 (ru) Причальное сооружение
JPS6088694A (ja) 陸上保管が好ましくない物質の浅海底上保管方法
SU898953A3 (ru) Баржевоз
RU26511U1 (ru) Транспортное судно-терминал
RU2479458C1 (ru) Нефтедобывающая подводная платформа