UA123048C2 - Ферма для вирощування комах - Google Patents

Ферма для вирощування комах Download PDF

Info

Publication number
UA123048C2
UA123048C2 UAA201710078A UAA201710078A UA123048C2 UA 123048 C2 UA123048 C2 UA 123048C2 UA A201710078 A UAA201710078 A UA A201710078A UA A201710078 A UAA201710078 A UA A201710078A UA 123048 C2 UA123048 C2 UA 123048C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
insects
zone
farm
growing
live
Prior art date
Application number
UAA201710078A
Other languages
English (en)
Inventor
Солене Компарат
Антуан Хюберт
Фабрічі Берро
Фабричи Берро
Жан-Габрієль Левон
Жан-Габриель Левон
Франк Лоней
ду Жоншей Тіболт Сартон
ду Жоншей Тиболт Сартон
Original Assignee
Інсект
Инсект
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=53200211&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA123048(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Інсект, Инсект filed Critical Інсект
Publication of UA123048C2 publication Critical patent/UA123048C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K67/00Rearing or breeding animals, not otherwise provided for; New or modified breeds of animals
    • A01K67/033Rearing or breeding invertebrates; New breeds of invertebrates
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G1/00Storing articles, individually or in orderly arrangement, in warehouses or magazines
    • B65G1/02Storage devices
    • B65G1/04Storage devices mechanical
    • B65G1/0407Storage devices mechanical using stacker cranes
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G1/00Storing articles, individually or in orderly arrangement, in warehouses or magazines
    • B65G1/02Storage devices
    • B65G1/04Storage devices mechanical
    • B65G1/0407Storage devices mechanical using stacker cranes
    • B65G1/0414Storage devices mechanical using stacker cranes provided with satellite cars adapted to travel in storage racks
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G1/00Storing articles, individually or in orderly arrangement, in warehouses or magazines
    • B65G1/02Storage devices
    • B65G1/04Storage devices mechanical
    • B65G1/137Storage devices mechanical with arrangements or automatic control means for selecting which articles are to be removed

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Housing For Livestock And Birds (AREA)
  • Cultivation Receptacles Or Flower-Pots, Or Pots For Seedlings (AREA)

Abstract

Винахід стосується ферми для вирощування комах, що містить першу зону (Z1), в якій вирощувані комахи зберігаються у контейнерах (31, 32) під час росту, і другу зону (Z2), що містить принаймні одну станцію, призначену для проведення операції вирощування, тобто для здійснення пов'язаного з вирощуванням завдання, що стосується комах у контейнері або зазначеного контейнера. При цьому, згідно з винаходом, у першій зоні (Z1) контейнери (31, 32) згруповані на піддонах в основні блоки (UE), перша зона (Z1) містить піддонні стелажі (R1...R8), придатні для зберігання основних блоків (UE), та оснащена також автоматизованим пристроєм, призначеним для переміщення основних блоків (UE) між першою зоною (Z1) і зоною (1) сполучення, що являє собою зону для розміщення основного блока, яка уможливлює передачу основного блока до зони (Z2) або зняття з піддонів та/або розгрупування контейнерів для вирощування для передачі їх до другої зони (Z2).

Description

Винахід відноситься до галузі вирощування комах. Зокрема, він відноситься до ферми або блоку для вирощування комах.
Комахи, зокрема, певні види комах, можуть являти собою джерело продуктів або сировини, зокрема, для харчових продуктів для тварин і людей або для використання у багатьох інших галузях.
Якщо не вказано інакше, термін "комаха", що вживається у цьому документі, означає будь- яку стадію розвитку від яйця або яєчної камери до дорослої комахи з проходженням через стадії личинки й німфи або лялечки.
Зокрема, термін "личинка" у цьому документі означає стадію личинки комах, що включає стадію личинки для Оірієга (двокрилих) і стадію гусениці для ГІ ерідорієга (лускокрилих), а також безкрилі стадії у Огійпоріега (ортоптероїдних або стрибаючих прямокрилих комах). Термін "німфа" у цьому документі означає проміжні стадії між личинкою і дорослою комахою, що включають лялечку для Оірієега, німфу для СоіІеорієга (твердокрилих), лялечку для І ерідорієга і, якщо застосовне, проміжну стадію, упродовж якої відбуваються певні фізіологічні (передлялечка) або поведінкові зміни осіб, такі як значна склерифікація кутикули для Оіріега.
Схожим чином, термін "яйце" охоплює також яєчну камеру Оісіуорієга (тарганоподібних).
Типово певні види їстівних комах багаті на білки. Дотепер ідентифіковані приблизно дві тисячі їстівних комах, і це число постійне зростає. Багато комах можуть використовуватися як корм для вирощування сільськогосподарських тварин (ссавців, птиці тощо), штучно вирощуваної риби й водяних безхребетних тощо. Зазвичай, комахи перетворюють велику частину того, що вони спожили, на масу тіла (зокрема, у значно більшій мірі, ніж ссавці).
Фактично, їх обмін речовин - це обмін речовин пойкілотермних (холоднокровних) організмів, які не потребують використання енергії для підтримування температури свого тіла. З іншого боку, вищі тварини, які називаються гомеотермами (теплокровними тваринами), використовують значну кількість енергії для підтримування температури свого тіла. Таким чином, доместикація (одомашнення) комах з метою продукування харчових продуктів відкриває можливості для вирішення світових проблем щодо харчування й захисту довкілля.
Окрім харчового аспекту, комахи можуть являти собою значний ресурс у багатьох галузях промисловості. Типово зовнішній скелет комах складається значною мірою з хітину, відомою
Зо похідною якого є хітозан. Приклади застосування хітину й/або хітозану численні: косметика (косметичний склад), медицина й фармацевтика (фармацевтичний склад, лікування опіків, біоматеріали, пов'язки на роговицю, хірургічні нитки), дієтичне харчування, технічні застосування (фільтрування, домішка, що покращує фактуру, флокулянт або поглинач, зокрема, для фільтрування води або боротьби із забрудненням) тощо. Фактично, хітин і хітозан є біологічно сумісними, такими, що розкладаються мікроорганізмами, і нетоксичними матеріалами.
Вирощування комах набуло тенденцію до певного швидкого зростання. Розроблені певні способи й пристрої, що відносяться до цього вирощування. Один спосіб і пов'язаний пристрій відомі, наприклад, з документу УМО2014/171829. Цей спосіб і пристрій уможливлюють автоматизацію подачі корму у клітках для вирощування комах. Зокрема, у цьому документі розкритий пристрій, який дозволяє визначати способом спостереження за кожною з кліток "ферми" стан і стадію росту комах, присутніх у кожній з кліток, і чи потрібна подача корму у даній клітці.
Таким чином, дарма що певні відомі способи вирішують певні проблеми симпліфікації на фермі комах, жодний відомий спосіб не підходить для вирощування комах у великих масштабах за оптимізованих умов.
Зокрема, у відомому рівні техніки слабо розуміються і не вирішені проблеми логістики для великомасштабного вирощування й керування ним. Наразі великомасштабне вирощування дозволило б одержувати достатні кількості продуктів, щоб зацікавити ринки продовольчих товарів і хімічні ринки зокрема. Метою цього винаходу є усунення принаймні одного з вищезгаданих недоліків. Цей винахід відноситься, зокрема, до пропонування пристрою, зокрема ферми, що оптимізує логістику, пов'язану з вирощуванням комах.
Зокрема, винахід відноситься до ферми для вирощування комах, що містить першу зону, в якій вирощувані комахи зберігаються у контейнерах, під час росту, і другу зону, що містить принаймні одну станцію, призначену для проведення операції вирощування, тобто для здійснення пов'язаного з вирощуванням завдання, що стосується комах у контейнері або зазначеного контейнера; причому у першій зоні контейнери згруповані на піддонах в основні блоки, причому перша зона містить піддонні стелажі, придатні для зберігання основних блоків; причому перша зона оснащена також автоматизованим пристроєм, призначеним для бо переміщення основних блоків між першою зоною і зоною сполучення, що представляє собою зону для розміщення основного блока, з можливістю його передачі до другої зони або зняття з піддонів й/або розгрупування контейнерів для вирощування для передачі їх до другої зони.
Поділення ферми на дві зони дозволяє оптимізувати багато аспектів вирощування. У першій зоні використовується автоматизований пристрій для збирання піддонів і передачі їх до другої зони таким чином, що у першій зоні не здійснюється жодна або майже жодна операція вирощування. Організація вирощування у піддонах дозволяє групувати і маніпулювати великою кількістю окремих партій комах, причому кожна партія утворюється комахами на тій самій стадії розвитку або росту. Крім того, вона забезпечує високий ступінь автоматизації, при якому піддонами і контейнерами для вирощування легко маніпулюють роботи й автомати. Це уможливлює високі рівні виробництва на фермі. Для зберігання контейнерів для вирощування на піддонах можуть використовуватися піддонні стелажі, забезпечуючи значну оптимізацію простору у зоні для зберігання у трьох просторових вимірах. Утворення основних блоків для вирощування, що переважно містять комах на тій самій стадії розвитку, уможливлює послідовне керування процесом вирощування, реалізованим на фермі. Таким чином, пропонована ферма дозволяє впровадити технологічні процеси і керування виробництвом промислового типу, дотепер невідомі у галузі вирощування комах.
На такій фермі для вирощування комах автоматизований пристрій може переважно представляти собою машину пошуку й вилучення, зокрема - кран-штабелер, виконаний з можливістю переміщення вздовж стелажів або між ними.
Автоматизований пристрій може призначатися для переміщення всередині стелажів.
Автоматизований пристрій може, наприклад, представляти собою машину пошуку й вилучення, яка переміщується вздовж стелажів, щоб знайти і вилучити вантажі на глибині одного або двох стелажів. Вона може представляти собою транспортну систему човникового типу, що переміщується горизонтально (у напрямку глибини і, якщо потрібно, у напрямку довжини й/або у напрямку ширини) всередині стелажів для розміщення і збирання піддонів і контейнерів, коли кілька стелажів розміщені біч-о-біч у напрямку глибини. Вилучений піддон може, наприклад, передаватися до машини пошуку й вилучення або підніматися.
Контейнери можуть, зокрема, представляти собою придатні для штабелювання клітки, причому основні блоки містять кілька кліток, штабельованих в одну або кілька колон на піддоні.
Відповідно до окремого варіанту здійснення кожний основний блок містить стелаж (або систему полиць), призначений для прийому контейнерів, з можливістю утворення однієї або кількох колон контейнерів.
У цьому випадку основний блок може, зокрема, містити від однієї до чотирьох колон, кожна з яких включає від чотирьох до двадцяти п'ятьох кліток. Альтернативно, основний блок може містити від однієї до чотирьох колон, кожна з яких включає від чотирьох до двадцяти п'ятьох кліток. Основні блоки можуть мати висоту від 1,80 до З м, переважно, від 2 до 2,80 м.
Наприклад, основні блоки можуть мати висоту від 1,80 до 2,40 м, переважно, від 2 до 2,20 м.
Крім того, піддонні стелажі можуть бути виконані з можливістю зберігання від двох до п'ятнадцяти основних блоків у висоту та від одного до двох основних блоків в глибину.
Вищевказані стелажі можуть бути виконані з можливістю зберігання від двох до двадцяти основних блоків в висоту та від одного до двадцяти двох в глибину.
Відповідно до окремого варіанту здійснення перша зона може бути поділена на силоси (ізольовані одна від одної частини першої зони), призначені для зберігання личинок або комах на різних стадіях росту й/або різних видів, причому зазначені силоси розділені засобами відгородження.
Переважно, ферма може містити пристрій для регулювання принаймні одного параметра середовища з температури, вологості повітря, атмосферного тиску, освітлення та його періодичності, вмісту кисню у повітрі, вмісту летючих органічних сполук у повітрі і вмісту дрібних твердих частинок у повітрі, призначений для застосування значення різного параметра середовища до кожної групи стелажів.
Відповідно до окремого варіанту здійснення друга зона може містити автоматизовану конвеєрну систему, призначену для переміщення основних блоків або контейнерів, вилучених з групи, принаймні до однієї станції зазначеної другої зони.
Друга зона може, зокрема, містити станцію для зняття контейнерів з піддонів і їх розгрупування.
Друга зона може містити станцію для групування контейнерів в основний блок.
Друга зона може містити одну або кілька станцій, кожна з яких призначена для однієї або кількох операцій вирощування, вибраних з: - годівлі; 60 - забезпечення водою;
- сортування комах за розміром, масою, об'ємом або густотою; - розділення живих і мертвих личинок й екскрементів; - розділення живих дорослих особин і мертвих дорослих особин; - розділення живих німф і мертвих німф; - розділення принаймні двох стадій розвитку комах: яєць, личинок, німф і дорослих особин, - розділення живих комах і неспожитого субстрату для вирощування; - розділення комах і яєць; - додання комах до контейнера для вирощування; - умертвіння або знищення комах; - виявлення комах, маючих симптоми хвороби; - миття контейнерів.
Ця ферма може, зокрема, містити станцію, призначену для сортування дорослих комах за розміром, масою, об'ємом або щільністю й/або розділення живих і мертвих личинок й екскрементів й/(або розділення дорослих комах і личинок або німф, що містить пристрій для розділення за щільністю і пристрій для створення аеродинамічного опору (повітряної завіси).
Ферма може містити станцію, призначену для сортування живих личинок за розміром або об'ємом й/або розділення живих і мертвих личинок, живих і мертвих дорослих комах, живих і мертвих німф, яєць, субстрату для вирощування й екскрементів, що містить оптичний сортувальний пристрій. Оптичне сортування може, зокрема, дозволяти сортувати комахи за розміром або за іншими параметрами, що можуть ідентифікуватися візуально, такими як колір, форма, рух тощо.
Ферма може містити станцію, призначену для сортування живих личинок й/або розділення живих і мертвих личинок, живих і мертвих дорослих комах, живих і мертвих німф, яєць, субстрату для вирощування й екскрементів, що містить вібраційний елемент, такий як грохот й/або вібраційний стіл.
Ферма може містити станцію, призначену для сортування живих личинок й/або розділення живих і мертвих личинок, живих і мертвих дорослих комах, живих і мертвих німф, яєць, субстрату для вирощування й екскрементів, що містить денсиметричний стіл.
Ферма може містити станцію, призначену для сортування живих личинок й/або розділення
Зо живих і мертвих личинок, живих і мертвих дорослих комах, живих і мертвих німф, яєць, субстрату для вирощування й екскрементів, що містить роликовий сортувальник.
Ферма може містити станцію, призначену для сортування живих личинок й/або розділення живих і мертвих личинок, живих і мертвих дорослих комах, живих і мертвих німф, яєць, субстрату для вирощування й екскрементів, що містить обертовий елемент, що забезпечує викидання личинок віддентровою силою.
Різні станції можуть подаватися автоматизованими пристроями. Залежно від конкретної станції, про яку йдеться, це може бути автоматизована подача субстрату для вирощування, корму, води, контейнерів (повних або порожніх), вмісту спорожнених контейнерів тощо.
Ферма може містити пристрій для ідентифікації контейнерів та/або основних блоків, придатний для використання за допомогою електронних засобів.
Крім того, ферма може містити принаймні одну станцію, призначену для здійснення операції вирощування та постачену кількома датчиками, включаючи: - датчик маси, призначений для визначення маси основного блока або контейнера; й/або - датчик кольору, призначений для визначення кольору комах, німф або яєць, субстрату для вирощування, води й/або екскрементів у контейнері; й/або - датчик товщини або об'єму, призначений для визначення товщини або об'єму субстрату для вирощування у контейнері; - датчик розміру, призначений для визначення розміру комах, німф або яєць у контейнері.
Інші ознаки і переваги винаходу стануть зрозумілішими з подальшого опису.
БО На доданих кресленнях, наданих як приклад без обмеження об'єму винаходу: - фіг. 1 ілюструє загальну організацію ферми відповідно до одного варіанту здійснення винаходу, що заявляється; - фіг. 2 ілюструє на схематичному тривимірному виді приклад ферми, відповідно до одного варіанту здійснення винаходу; - фіг. З ілюструє на схематичному виді основний блок для вирощування комах; - фіг. 4 ілюструє приклад організації першої зони ферми відповідно до одного варіанту здійснення винаходу; - фіг. 5 ілюструє приклад організації першої зони ферми відповідно до ще одного варіанту здійснення винаходу;
- фіг. 6 ілюструє на схематичному тривимірному виді першу зону ферми відповідно до одного варіанту здійснення винаходу з організацією, показаною на фіг. 4; - фіг. 7 ілюструє на схематичному тривимірному виді варіант першої зони, показаної на фіг. 6; - фіг. 8 ілюструє приклад організації першої зони ферми відповідно до ще одного варіанту здійснення винаходу; - фіг. 9 ілюструє на схематичному виді приклад організації другої зони ферми відповідно до одного варіанту здійснення винаходу.
Як показано на фіг. 1, пропонована ферма для вирощування комах, показана на цій фігурі на схематичному виді зверху, містить принаймні дві зони, а саме: першу зону 21, організовану для зберігання комах упродовж їх росту. У цій першій зоні 21 комахи збільшуються у розмірі за контрольованих й оптимізованих умов (визначених параметрами навколишнього середовища, що включають температуру, вологість тощо).
Концепція вирощування комах включає ріст дорослих комах до потрібної стадії, але включає також усі фази, що передують одержанню дорослої комахи: відкладання яєць, розвиток яйця, вилуплювання, стадія личинки, заляльковування, стадія німфи, виліт тощо. Вирощування комах може, зокрема, передбачатися як організоване ціле, що дозволяє відкладення яєць дорослими комахами для продукування личинок, причому деякі личинки вирощуються до дорослої стадії для відкладення нових яєць, а дорослі особини регулярно поновлюються (наприклад, після їх смерті) молодими дорослими особинами із забезпеченням відкладення нових яєць і т. д.
Кінцевим продуктом виробництва можуть бути яйця й/або личинки й/або німфи й/або дорослі комахи.
Ферма містить також другу зону 22, організовану для проведення однієї або кількох операцій вирощування. Операції вирощування відповідають операціям, які повинні проводитися для підтримування життя, гарного росту й/або оптимізації умов вирощування комах. Серед цих операцій можуть бути: - годівля комах; - забезпечення їх водою; - поновлення субстрату для вирощування, у якому вони вирощуються; - розділення їх (щоб дозволити видалити яйця, розділити комах за розміром, видалити тих, що загинули упродовж вирощування тощо); - виявлення комах, маючих симптоми хвороби; - збільшення або зменшення щільності в основних блоках для максимального підвищення виробництва без шкоди благополуччю і здоров'ю комах для оптимізації продуктивності ферми; - умертвіння зайвих, хворих й/або забруднених або уражених паразитами комах; - додання нових штамів комах (для підтримування гарного здоров'я потомства); - обробка екскрементів для їх повторного використання.
Субстрат для вирощування, тобто, середовище, додане у контейнери, придатне для життя комах або личинок або німф, яке може містити корм, призначений для комах або личинок або німф, може бути у вигляді сухої твердої речовини (тверді частинки, пластівців тощо), вологої твердої речовини або рідини. Друга зона 22 містить, зокрема, одну або кілька спеціалізованих станцій, призначених для проведення однієї або кількох послідовностей вирощування.
Послідовність вирощування може відповідати операції вирощування або кільком операціям вирощування, що утворюють її. Друга зона 72 може прилаштовуватися для уможливлення реалізації на одній або кількох станціях послідовностей вирощування, утворених за рахунок послідовних операцій вирощування. Для реалізації послідовних операцій вирощування станції можуть типово групуватися в острови.
На фіг. 1 показаний вид можливої організації першої зони 71. Комахи (яйця, личинки, німфи або дорослі особини) вирощуються у контейнерах, згрупованих на піддонах в основні блоки.
Піддони зберігаються у першій зоні 21 на стелажах для піддонів (піддонних стелажах). У показаному на цій фігурі прикладі піддонні стелажі розділені проходом АТ, що уможливлює рух між стелажами. Зона 71 може утворюватися кількома паралельними групами стелажів/проходів/стелажів. Стелажі можуть, наприклад, містити від 1 до 20 просторів (місць) для піддонів. Наприклад, прохід АїЇ може дозволяти автоматизованому пристрою, зокрема машині пошуку й вилучення, рухатися по ньому, уможливлюючи переміщення основних блоків до зони 1 сполучення з другою зоною 72. Зона 1 сполучення може представляти собою зону розміщення основного блока, наприклад, оснащену конвеєрною системою, такою як стрічковий конвеєр, використання якого дозволяє передавати основний блок до другої зони 2 для проведення операції вирощування.
Фіг. 2 ілюструє на тривимірному схематичному виді приклад ферми відповідно до одного варіанту здійснення винаходу. У показаному на цій фігурі прикладі піддонні стелажі виконані зі стояково-балочною конструкцією, в якій передбачені проходи для переміщення машин пошуку й вилучення між піддонними стелажами. Друга зона 272 містить стрічковий конвеєр 2, який дозволяє переміщувати розгруповані основні блоки або контейнери до зазначеної другої зони 272. Стрічковий конвеєр 2 уможливлює переміщення у другій зоні 72 із зони 1 сполучення з першою зоною 71 до однієї або кількох станцій РІ й/або Р2, факультативно згрупованих в острови станцій і спеціально призначених для однієї або кількох операцій вирощування, і між цими станціями. Стрічковий конвеєр 2 може дозволяти повертати основний блок або контейнери до зони 1 сполучення або - факультативно - до другої зони сполучення (не показаної), спеціально призначеної для передачі основних блоків з другої зони 22 до першої зони 21.
Для здійснення певних операцій може виявитися необхідним зняти з піддонів й/або розгрупувати контейнери для вирощування. Відповідно до різних можливих типів організації ця операція може здійснюватися на рівні зони 1 сполучення або на спеціально призначеній станції другої зони 72.
На додаток до першої зони 21 і другої зони 72 ферма для вирощування комах відповідно до одного варіанту здійснення винаходу може містити різні додаткові зони: зону 7278 для приготування продукції для вирощування, зокрема, текучих середовищ, включаючи ті, що дозволяють регулювати атмосферні умови ферми, зону прибуття для нових штамів, зону для відправки штамів.
Ферма може мати інші додаткові зони: лабораторну зону 723, офісну зону 24, зону 75 для обробки відходів, зону 26 для приготування корму для вирощування, зону 27 для виробництва продукції, призначену для виробництва різної продукції з вирощених комах, зону 29 логістики тощо.
Відповідно до винаходу ріст комах, тобто, фази вирощування поза конкретних операцій вирощування, відбувається в основних блоках для вирощування. Це кілька згрупованих контейнерів для вирощування.
Фіг. З ілюструє приклад блока для вирощування у тривимірному схематичному зображенні.
Зо Зокрема, контейнери для вирощування можуть представляти собою придатні для штабелювання клітки або відділення. Придатні для штабелювання клітки або відділення - це, зокрема, клітки або відділення, що накладаються одна на одну або одне на одне з невеличким вставленням, завдяки чому досягається певна стійкість утвореної таким чином колони кліток.
Придатні для штабелювання клітки виготовлюються з гнилостійкого матеріалу. Зокрема, вони можуть виготовлятися з пластмаси. Переважно, використовуваний матеріал - це матеріал харчової марки, тобто, матеріал, дозволений для контакту з харчовими продуктами.
Вони можуть бути, зокрема, клітками простої геометрії з однією або кількома з наступних характеристик: паралелепіпедна прямокутна загальна форма, плоска основа, вертикальні боки (бічні стінки). Вони можуть містити відкритий верхній бік, зокрема, для вирощування Соієорієга, або закритий верхній бік для утворення садка для вирощування, зокрема, для вирощування
Оірієга (типово зі стінками з дротової сітки для проходження через неї повітря й світла). Крім того, вони можуть обладнатися відповідними засобами вставлення між верхнім і нижнім боками, такими як штифти, призначеними для вставки у відповідні отвори при штабелюванні кліток.
Крім того, клітки повинні мати достатню міцність у вертикальному напрямку для витримування штабелювання і бути достатньо стійкими для витримування усіх маніпуляцій, чисток і виробів для чистки для уможливлення їх повторного використання. Кількість штабельованих кліток може варіювати залежно від різних варіантів здійснення винаходу і може, наприклад, бути до двадцяти кліток на колону кліток. Кожна клітка може, наприклад, мати вантажомісткість (тобто, масу, яка може зберігатися у клітці) від 0,2 до 10 кг, переважно від 0,5 до 5 кг, і, переважніше від 1 до З кг. Типово, навантаження клітки може бути порядку 2 кг; це значення наведене як приклад для личинок зграйових комах з повним перетворенням, таких як борошняний хрущак або львинок, близьких до стадії заляльковування. У порожньому стані клітка може мати масу порядку 1,5 кг. Масою завантаженої клітки може, таким чином, бути порядку 3,5 кг.
Типово, повна колона контейнерів може мати загальну масу порядку 500 кг.
Клітки переважно мають достатню стійкість і міцність, щоб витримувати, навіть штабельованими, горизонтальні прискорення, створювані автоматизованим пристроєм, що уможливлює їх переміщення у першій зоні 271 ферми або між першою зоною 21 і другою зоною 72, і на будь-якому факультативному засобі, такому як стрічковий конвеєр, у другій зоні 22. 60 Зокрема, переважно мають достатню міцність у горизонтальному напрямку, щоб витримувати різницю прискорення між їх нижнім боком і їх верхнім боком. Переважно, клітки повинні бути конструктивно виконані здатними витримувати горизонтальне прискорення від 1 до 5 м/с" і, переважно, від З до 4 м/с".
Крім того, клітки переважно мають сітчасті бічні стінки, що забезпечують провітрювання, необхідне для вирощування комах.
Як показано на фіг. 3, контейнери 31, 32 розміщені на піддоні, тобто згруповані як основні блоки СЕ на вантажному піддоні 33. Піддон 33 може бути, зокрема, піддоном стандартного розміру, тобто типово піддоном типу "європіддон", довжиною 120 см і шириною 80 см, або напівпіддоном цього типу довжиною 80 см і шириною 60 см. Можуть використовуватися піддони й інших розмірів, однак використання піддону стандартного розміру дозволяє обмежити витрати, пов'язані зі спеціалізацією обладнання. Переважно може використовуватися піддон, виготовлений з пластику харчової марки. Може використовуватися й металевий піддон, наприклад, з алюмінію або алюмінієвого сплаву. У порівнянні до дерев'яного піддона пластиковий або металевий піддон запобігає певним ризикам для здоров'я.
У прикладі, показаному на фіг. 3, основний блок СЕ для вирощування містить чотири колони з п'яти штабельованих кліток. Можливі й інші конфігурації, наприклад, штабелювання більше або менше кліток у колонах, одна колона кліток або дві колони кліток. Форма кліток, зокрема, загальна форма їх основи, яка типово є квадратною або прямокутною, може підлаштовуватися до потрібної конструкції основних блоків.
Наприклад, чотири штабелі кліток з прямокутною основою розміром приблизно 60 х 40 см можуть повністю покрити квадратний піддон 120 см завширшки. Для повного покриття такого піддона можуть використовуватися шість штабелів кліток з квадратною основою розміром приблизно 40 см біч-о-біч. Може також бути вирішеним розмістити на ньому лише чотири штабелі кліток з квадратною основою розміром 40 см з просторами або без просторів між ними.
Цей один і той самий піддон можуть покрити два штабелі кліток з прямокутною основою приблизно 80 х 60 см. Можуть використовуватися й штабелі різних розмірів, наприклад, штабель кліток розміром приблизно 80 х 60 см і два штабелі кліток розміром приблизно 60 х 40 см.
Для покриття напівпіддона розміром 80 х 60 см можуть використовуватися, наприклад, один
Зо штабель кліток з прямокутною основою розміром приблизно 80 х 60 см, два штабелі кліток розміром приблизно 60 х 40 см або чотири штабелі кліток розміром приблизно 40 х 30 см.
Можливі й чисельні інші комбінації.
Висота повного основного блока для вирощування може становити, наприклад, 160-230 см, типово, порядку 200 см, уможливлюючи відповідність звичайним піддонним стелажам, які можуть входити у склад першої зони 21. Таким чином, кількість штабельованих контейнерів (у колонах контейнерів) може становити десять або більше, потенційно, 15 або навіть більше 25.
На додаток до піддону й контейнерів основний блок може містити кришку, що закриває верхні контейнери (останні контейнери наверху штабелів). Ця кришка може виконувати одну або кілька функцій, у тому числі: - закриття верхнього боку верхніх контейнерів; - механічна опора штабелів, особливо необхідна для того, щоб основні блоки несли горизонтальні прискорення, зазнавані під час їх переміщень; - опора для датчика системи управління, такого як термометр, гігрометр, датчик кисню, датчик діоксиду вуглецю, - опора для освітлювального пристрою, переважно, світлодіодного типу, тощо.
Різні можливі організації першої зони 71 показані на схематичних видах на фіг. 4 і 5.
На фіг. 4 перша зона 21 містить два проходи АТ, А2 між стелажами КІ, К2, КЗ і К4, що уможливлюють переміщення по них двох машин відповідно Т1, Т2 пошуку й вилучення. Кожне відділення у стелажі представляє простір для зберігання піддона або колону просторів для зберігання. Машина Т1, Т2 пошуку й вилучення (зокрема - кран-штабелер) може переміщатися у проході АТ, А2, з яким вона пов'язана, і брати піддон в одному з просторів у стелажах для переміщення його або до зони сполучення з другою зоною (не показаної на фіг. 4), або до іншого простору у першій зоні 21. У показаному на цій фігурі прикладі між певними просторами для піддонів знаходиться пристрій для створення аеродинамічного опору повітряна завіса 4 (пристрій для створення аеродинамічного опору). Ця повітряна завіса 4 дозволяє ізолювати різні частини першої зони 21, відповідно відведених різним стадіям росту комах (або личинок або німф), що потребують різних умов середовища. Якою б не була загальна організація першої зони 21, для ізолювання кількох частин зазначеної першої зони 21 одна від одної можуть використовуватися кілька повітряних завіс.
Відгородження зони 21 у кількох частинах або силосах дозволяє зменшити ризик розповсюдження хвороб. Силос може, наприклад, утворюватися двома рядами стелажів, оснащеними машиною пошуку й вилучення між цими двома рядами.
У цьому відгородженні силосів можуть використовуватися повітряні завіси або будь-які інші засоби відгородження, що дозволяють розділити дві зони для уможливлення забезпечення в них різних атмосферних умов (температура, вологість тощо) і санітарного розділення силосів.
Наприклад, можуть використовуватися фізичні перегородки. Перша зона 21 може містити кілька різних сховищ, розділених фізичними перегородками. У цьому випадку кожне сховище може обладнуватися одним або кількома автоматизованими пристроями, призначеними для переміщення основних блоків.
Типово, якою б не була організація першої зони 21, вона може бути фізично поділеною повітряними завісами або віртуально поділеною на субзони, відведені різним стадіям зрілості комах або кільком процесам вирощування, що проводяться на фермі. Наприклад, можна ідентифікувати три паралельних процеси, а саме: процес, названий процесом продукування, що відноситься до розвитку яєць або молодих особин до стадії личинки даної зрілості, які можуть відповідати кінцевому продукту вирощування перед будь-яким перетворенням, процес, названий процесом репродукування, що відноситься до розвитку яєць або молодих особин до стадії молодих дорослих особин, і процес, названий процесом відкладання яєць, що відноситься до продукування яєць або молодих особин дорослими комахами.
На фіг. 5 перша зона 71 містить стелажі К1, К2, КЗ і К4 і машини Т1, Т2 пошуку й вилучення з кожного боку цих стелажів КІ, К2, КЗ, К4. Кожний стелаж представляє собою піддонний стелаж, що дозволяє автоматизоване просування піддонів. Типово, на даній стадії стелажа КІ,
К2, КЗ, К4 перша машина Т1 пошуку й вилучення може вводити основний блок для вирощування у відповідний стелаж. Після цього основний блок переміщається у стелажі за допомогою моторизованої системи або під діянням сили тяжіння (наприклад, на роликовій системі). Просування може мати місце лише після вилучення другою машиною Т2 пошуку й вилучення основного блока, що пройшов до кінця стелажа, протилежного кінцю введення відповідного основного блока першою машиною Т1 пошуку й вилучення. Повітряна завіса 4 забезпечує розділення певних частин першої зони 21, у цьому випадку двох груп стелажів.
Яким би не був варіант здійснення винаходу, про який йдеться, переважною для ізолювання відповідних частин або силосів першої зони є повітряна завіса порядку від 1 до 2 м завширшки (по усій висоті стелажів) і, типово, 1,6 м.
На фіг. 6 показаний на схематичному тривимірному виді можливий устрій першої зони 71 ферми відповідно до окремого варіанту здійснення винаходу. Показана організація відповідає варіанту організації, показаному на фіг. 4, з трьома проходами Ат, Аг, АЗ між стелажами НІ,
Вг, ВЗ, Н4, Н5 і Нб.
У цьому конструктивному виконанні з трьома проходами використовуються три машини 11,
Т2, ТЗ пошуку й вилучення. Однак альтернативно можуть використовуватися машини пошуку й вилучення, кожна з яких здатна обслуговувати кілька проходів.
Крім того, відповідно до цього загального принципу організації можна майже безкінечно розширювати першу зону 21 у частині наявної площі під обладнанням шляхом збільшення довжини стелажів й/або кількості стелажів й у частині наявного вертикального простору шляхом збільшення висоти стелажів, що дозволяє значно підвищити продуктивність блока, зокрема, його просторову продуктивність (тобто, виробництво за масою відносно використовуваної площі під обладнанням).
У випадку, якщо стелажі мають значну висоту, може виявитися необхідним забезпечити циркуляцію повітря, достатню для забезпечення однорідності температури у даній зоні (за відсутності передбаченого потоку тепле повітря зазвичай піднімається догори).
На фіг. 7 показаний на схематичному тривимірному виді ще один варіант організації першої зони 271 відповідно до одного варіанту здійснення винаходу. Відповідно до цього варіанту здійснення піддонні стелажі Н1-Н8 організовані групами по два стелажі, і кожна машина пошуку й вилучення, яка може переміщатися у проходах АЇ, А2, має подвійну глибину досягання, що дозволяє вилучати піддон або поміщений на піддон основний блок для вирощування на стелажі у другому ряді, якщо відповідний простір стелажа у першому ряду порожній. В інших варіантах машина пошуку й вилучення може дозволяти вилучати піддони у третьому ряду. Крім того, певні подвійні або потрійні машини пошуку й вилучення дозволяють вилучати два або три піддони або основних блоки одночасно.
На фіг. 8 показаний приклад організації першої зони ферми відповідно до ще одного варіанту здійснення винаходу.
У показаному конструктивному виконанні згруповані від трьох до двадцяти стелажів. У цьому випадку у показаному прикладі згруповані стелажі 1-86. Машина пошуку й вилучення передбачена здатною переміщатися у проході А7ї. Прохід АТ відділяє стелажі НІ1-Нб від стелажів Щ7 і В8. У цьому варіанті здійснення машина пошуку й вилучення представляє собою рухомий робот, призначений для вилучення основного блока у потрібному ряду стелажа групи стелажів В1-Нб, якщо ряди між проходом А1 і потрібним рядом порожні. Підбором кількості сусідніх рядів стелажів або кількості використовуваних проходів уможливлюються численні варіанти цього варіанту здійснення.
Звичайно, приклади першої зони 71, наведені на фіг. 4-8, можуть також відповідати організації одного силоса першої зони 71, поділеного на стільки фізично відгороджених сховищ, скільки є силосів, що утворюють першу зону 21.
На фіг. 9 показаний на схематичному виді приклад організації другої зони 272 ферми відповідно до окремого варіанту здійснення винаходу.
Приклад другої зони 72, показаний на фіг. 9, представлений у контексті ферми, показаній на фіг. 2. Зокрема, на фіг. 9 показана зона 1 сполучення з першою зоною 21. Конвеєрна система, а саме у показаному прикладі стрічковий конвеєр 2, забезпечує переміщення основних блоків або, якщо застосовне, розгрупованих контейнерів. Машина пошуку й вилучення після вибору піддону з першої зони 21 поміщає його на зоні стрічкового конвеєра 2, що утворює зону 1 сполучення між першою зоною 21 і другою зоною 72, або у будь-якому іншому пристрої, що дозволяє у потрібний момент передати піддон на зазначений стрічковий конвеєр 2. У показаному на цій фігурі прикладі укладені на піддон основні блоки направляються стрічковим конвеєром 2 до зон зняття з піддонів (й укладки на піддони), у цьому випадку до першої зони В1 логістики і другої зони В2 логістики.
У більшості випадків примірна друга зона 22, показана на цій фігурі, організована у вигляді чотирьох субзон, називаних островами, позначених відповідно В, С, О і Е. Острови В, С. Обі Е пов'язані з однією або кількома операціями вирощування, для яких вони більше або менше пристосовані.
У показаному прикладі острів Е відповідає станції, призначеній для годівлі комах (або личинок, або німф). Годувальний острів Е оснащений годувальним пристроєм Е1.
Ко) Відповідно до різних варіантів здійснення винаходу годівля або потребує, або не потребує зняття з піддонів і розгрупування контейнерів, що утворюють основні блоки для вирощування.
Зняття з піддонів може складатися з відділення кожного контейнера основного блока один від одного для одержання низки окремих контейнерів або розділення одного основного блока на групи контейнерів (типово від чотирьох до шістьох контейнерів).
Зняття з піддонів й укладку на піддони на годувальному острові Е, а також на рівні першої і другої зон ВІ, С1 логістики, можуть здійснюватися, наприклад, за допомогою завантажувально- розвантажувального робота с багатьма шарнірними зчленуваннями, наприклад, шести- або семикоординатного робота. Цей робот може уможливити, зокрема, маніпуляції з контейнерами для вирощування зі швидкостями, прискореннями і підтримуваннями положення, сумісними з вирощуванням комах.
Годувальний пристрій Е1, незалежно від того, розгруповані чи ні контейнери основного блока, повинен забезпечити за сутністю рівномірний розподіл корму у контейнерах.
Годувальний острів Е може факультативно уможливлювати забезпечення водою у контейнерах для вирощування. Це забезпечення водою може здійснюватися різноманітними альтернативними способами або способами, що доповнюють один одного: періодичним наповненням виділеної ємності у контейнерах, створенням повітряно-вологістного середовища, забезпеченням багатого на воду корму або матеріалу або збагаченого водою корму або матеріалу.
Разом із забезпеченням водою може здійснюватися й забезпечення поживною речовиною.
У показаному прикладі острів О спеціалізується на митті контейнерів для вирощування. Він може, зокрема, містити один або кілька мийних тунелів О1, призначених для миття контейнерів для вирощування й/або піддонів.
У прикладі, показаному на цій фігурі, острів О миття призначений для уможливлення - у разі потреби - подачі чистих контейнерів до островів В і С.
У показаному прикладі острови В і С відповідають першому модульному острову В і другому модульному острову С. Острови В і С називаються модульними через те, що вони містять певну кількість одиниць обладнання, які можна легко взаємозамінювати або удосконалювати, завдяки чому вони можуть легко прилаштовуватися до різних операцій вирощування. У показаному конструктивному виконанні кожний з модульних островів В, С містить зону В1, С1 логістики, 60 оснащену завантажувально-розвантажувальним роботом 3 багатьма шарнірними зчленуваннями, наприклад, шести- або семикоординатним роботом. Робот, яким оснащені ці зони, уможливлює розгрупування контейнерів для вирощування, якщо це необхідно для послідуючого проведення операції вирощування і, факультативно, групування й укладку на піддони контейнерів в основні блоки після проведення операції вирощування на рівні відповідного острова.
Цей острів призначений також для уможливлення проведення інших операцій в основних блоках або контейнерах. Відтак, острів містить одну або кілька станцій або одну або кілька машин, до яких повинні передаватися основні блоки або контейнери. Ця функція може частково забезпечуватися шестикоординатним роботом, наприклад, для поміщення контейнера на конвеєр, що перенесе основний блок або контейнер до даної станції.
У показаному прикладі перший модульний острів В містить перше повітряне сито В2, призначене для розділення живих личинок, мертвих личинок й екскрементів. Перший модульний острів В містить також, зокрема, друге повітряне сито ВЗ, призначене для сортування (живих) личинок, тобто, розділення личинок залежно від їх розміру або маси.
У показаному прикладі другий модульний острів С містить грохот 02, призначений для розділення дорослих комах, яєць і живильного субстрату для вирощування (середовища, доданого в контейнери, придатного для життя комах або личинок або німф). Цей грохот може представляти собою, зокрема, кілька сит, послідовних сит, що розділяють стадії, які стають все меншими, для здійснення вищезгаданого розділення. Крім того, другий модульний острів С містить третє повітряне сито СЗ3, призначене для розділення дорослих комах, личинок і німф.
Крім того, другий модульний острів С містить четверте повітряне сито С4, призначене для розділення живих дорослих комах і мертвих комах. Другий модульний острів С містить також п'яте повітряне сито С5, призначене для розділення личинок і німф.
Організація ферми і, зокрема, другої зони 22, представлена у цьому документі як приклад, уможливлює реалізацію усіх періодичних операцій вирощування комах від яйця до одержання дорослих комах, маючих потрібний рівень росту. Можливі й багато інших видів організації ферми з використанням більшої або меншої кількості островів або станцій.
Крім того, пропонована ферма переважно оснащена пристроєм, який дозволяє контролювати проведення різних операцій вирощування упродовж зазначеного вирощування.
Зокрема, під час вирощування слід виконувати ряд етапів, тобто, необхідно додержуватися точного порядку операцій вирощування, що проводяться з дотриманням попередньо визначеного календаря, який упродовж вирощування може факультативно коригуватися залежно від стадії розвитку комах (або личинок або німф). Для уможливлення ефективного контролю за протіканням процесу вирощування на фермі переважно передбачена система для контролю за основними блоками й/або певними контейнерами й/або кожним з контейнерів.
У системі для контролю за основними блоками й/або певними контейнерами й/або кожним з контейнерів може, зокрема, використовуватися технологія РЧІД (радіочастотної ідентифікації, часто відомої як радіо-ідентифікація). Тег РЧІД може, якщо застосовне, бути пов'язаним з основними блоками або контейнерами, з системами зчитувача, уможливлюючи організацію їх ідентифікації на фермі, типово, на рівні зони сполучення між першою зоною і другою зоною (для керування положенням основного блока на стелажі першої зони 21), і на вході до різних станцій, в яких здійснюються операції вирощування, й/або виході з них. Крім того, реалізована система
РЧІД може дозволяти миттєву ідентифікацію групи відділень, що утворюють піддон. Ця система
РЧІД переважно зв'язана з базою даних, що уможливлює гарантування відстежуваності кожного з контейнерів. Відстежуваність відноситься до усього процесу вирощування - від вихідних матеріалів, використовуваних для вирощування комах (корм, живильний субстрат тощо), до умертвіння й перетворення у готову продукцію.
Можуть успішно використовуватися й інші засоби для ідентифікації і збору відповідних даних, наприклад, бездротовий зв'язок, наприклад, відповідно до протоколу М/-Рі, Вісефооїйп або гідбеєе (зареєстровані товарні знаки). Крім того, може бути успішно реалізована система з низкою пропускною здатністю, в якій використовуються радіохвилі низької частоти.
Крім того, ферма може переважно обладнуватися комп'ютеризованою системою для контролю за виробництвом, пов'язаною з засобами контролю типу РЧІД або іншого типу. Таким чином, виробництво може здійснюватися в автоматичному режимі, причому система типово здатна пов'язувати певні операції з певними основними блоками для вирощування, й у належний час керувати вилученням даного основного блока для вирощування у першій зоні 21, реалізацією потрібної послідовності операцій вирощування і поверненням основного блока в дане положення.
Типово, стадія розвитку й росту комах (яйця, личинки, німфи, дорослі комахи) у тому самому бо основному блоці для вирощування теоретично є ідентичною. З цією метою комахи у тому самому основному блоці переважно "синхронізовані", тобто, походять з яєць, відкладених з проміжком часу не більше кількох днів, потім сортовані від стадії личинки за розміром або зрілістю. Таким чином, контроль за основними блоками зазвичай достатній для керування автоматизованими пристроями ферми, наприклад, машини пошуку й вилучення можуть використовуватися для вилучення блоку у першій зоні 21 ферми і його переміщення до другої зони 22 для проведення даної операції, потім ці пристрої дозволяють направити основний блок до другої зони 22 до потрібної станції або станцій.
Контроль за певними конкретними контейнерами може уможливлювати, наприклад, періодичне вилучення цих конкретних контейнерів і відбір зразків із них для проведення перевірок й оцінок.
Насамкінець, індивідуальний контроль за контейнерами, що потребує ідентифікації кожного з зазначених контейнерів, уможливлює повний та індивідуалізований контроль за процесом вирощування. Це дозволяє, зокрема, відновлювати основні блоки, коли потрібно упродовж вирощування, контейнерами, що походять з інших основних блоків, або новими контейнерами.
Пропонована ферма для вирощування може використовувати для вирощування багатьох видів комах за допомогою незначних підлаштувань, які типово стосуються технічного визначення контейнерів для вирощування, а також калібрування машин, використовуваних для годівлі і для операцій сортування. Зазвичай, на одній фермі вирощується один вид. Можуть вирощуватися й кілька видів, переважно в окремих частинах ферми. В контексті ферми, придатної для одночасного вирощування кількох видів комах, можуть використовуватися певні синергії. Типово, певні личинки, живі або мертві комахи одного виду або побічні продукти продукування й вирощування можуть використовуватися для годівлі інших видів.
Потрібний продукт (продукти), що одержуються врешті-решт, після повторного використання продуктів вирощування, одержуються з комах. Як вже згадувалося, термін "комахи" означає комах незалежного від стадії розвитку, таких як стадія дорослої особини або личинки або стадія німфи. Переважно, комахи, використовувані у пропонованому винаході, є їстівними.
Зокрема, комахи можуть вибиратися з групи, утвореної СоіІеорієга (твердокрилими), Оіріега (двокрилими), І ерідорієга (лускокрилими), Ізорієга (термітами), Огіпоріега (ортоптероїдними або стрибаючими прямокрилими комахами), Нутепоріега (перетинчастокрилими), Оісіуорієга
Зо (тарганоподібними), Нептірієга (напівтвердокрилими), Неїегоріега (клопами), Ерпетегорієга (одноденками) і Месорієга (скорпіонницями), переважно, з СоІеоріега, Оірієга, Огпіпорієга і
І ерідорієга.
Переважно, комахи вибираються з групи, утвореної Тепергіо тоїйог (або хрущаками борошняними великими), Нептеїйа Шисеп5, АПупспорпогив Тетидіпеив, СзаіМега теїППопега,
АІрпіюбіиз аіарегіпив, 2орпобаз тотгіо, Віацега їизса, Мизса дотевіїса, Спгузхотуа тедасернаїа,
Ї осивіа тідгайтіа, Зспівіосегса агедагіа, Аспеїа дотевіїсиз і Затіа гісіпі.
Сприятливі умови, зокрема, у першій зоні, де комахи зберігаються упродовж свого росту, можуть уможливити швидкий розвиток й репродукування комах. Наприклад, повний цикл розвитку хрущака борошняного великого від яйця до дорослої особини, що повністю виросла, може тривати два-три місяці за температури 15-35 "С, на той час як у природному середовищі він може тривати рік.
Таким чином, пропонована ферма уможливлює великомасштабне вирощування комах з мінімальними витратами в силу її високої автоматизації й оптимізації використовуваних пристроїв і процесів. Наприклад, машина пошуку й вилучення може типово виконувати до п'ятисот операцій з переміщенням на годину. Крім того, вона дозволяє переміщувати піддони з контейнерами, що можуть бути організованими таким чином, щоб кожний ніс велику кількість комах. Отже, цей пристрій дозволяє організувати дуже високу швидкість потоку з одночасною дуже високою об'ємною щільністю комах на фермі.
Крім того, операції вирощування здійснюються у зоні обмеженого розміру на станціях, які є спеціалізованими й, таким чином, оптимізованими для цих операцій. Ріст комах відбувається у зоні з контрольованою або навіть керованою атмосферою (температура, вологість тощо) для забезпечення оптимальних умов росту для комах на усіх стадіях від яйця до дорослої особини.
Таким чином, пристрій керування може забезпечити керування або регулювання контрольованих параметрів середовища або параметрів, пов'язаних із ним. Крім того, зона для зберігання комах може бути особливо оптимізована у частині простору через використання зберігання на стелажах, які можуть мати значну висоту, що зменшує потрібну виробничу площу.
Як приклад, за розрахунками при використанні стелажів висотою 12 метрів у першій зоні 21 пропонована ферма могла б забезпечити виробництво 8 000 тон білків (як сухого матеріалу) щорічно на використовуваний гектар, на той час як соя уможливлює виробництво білків у розмірі від однієї до п'яти тон на гектар щорічно, а вирощування свиней або курей у кліткових батареях уможливлює виробництво еквіваленту кількох десятків тон на гектар щорічно.
Зокрема, пропонована ферма дозволяє використовувати спосіб вирощування, оснований на послідовності - у двох окремих зонах - окремих операцій, що чергуються з "пасивними" періодами зберігання для росту комах. Цей спосіб придатний для виробництва комах у промисловому масштабі. Як приклад, пропонована ферма невеликого розміру могла б виробляти мінімум одну тону личинок на добу, маючи зону, призначену для зберігання п'ятдесяти тон комах (яйця, личинки, німфи і дорослі особини), розподілених по 500 піддонах.
Операції вирощування у цьому випадку потребують переміщення приблизно 140 піддонів щодня. Завдяки пропонованій організації ці значення можна збільшувати й покращувати майже необмежено. Великомасштабна промислова операція, відповідаючи на потреби ринків у кормах для тварин, наприклад, могла б, таким чином, типово призвести до прийняття значень, у п'ятдесят-сто разів вищих за згадані раніше, залежно від очікуваних ринків.
Насамкінець, вирощування на пропонованій фермі може здійснюватися з використанням засобів і процесів, що забезпечують жорсткі керування і контроль, обмежуючи ризики для здоров'я на фермі.

Claims (23)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Ферма для вирощування комах, що містить першу зону (21), в якій вирощувані комахи зберігаються у контейнерах (31, 32) під час росту, і другу зону (72), що містить принаймні одну станцію, призначену для проведення операції вирощування, тобто для здійснення пов'язаного з вирощуванням завдання, що стосується комах у контейнері або зазначеного контейнера, яка відрізняється тим, що у першій зоні (271) контейнери (31, 32) згруповані на піддонах в основні блоки (ШЕ), причому перша зона (21) містить піддонні стелажі (К1...К8), придатні для зберігання основних блоків (ШЕ), причому перша зона (71) оснащена також автоматизованим пристроєм, призначеним для переміщення основних блоків (ШЕ) між першою зоною (21) і зоною (1) сполучення, що являє собою зону для розміщення основного блока, яка уможливлює передачу основного блока до зони (22) або зняття з піддонів та/"або розгрупування контейнерів для Зо вирощування для передачі їх до другої зони (22).
2. Ферма для вирощування комах за п. 1, яка відрізняється тим, що автоматизований пристрій являє собою машину (Т1, 12, Т3) пошуку й вилучення, таку як кран-штабелер, виконаний з можливістю переміщення вздовж піддонних стелажів (К1...К8) або між ними.
3. Ферма для вирощування комах за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що автоматизований пристрій виконаний з можливістю переміщення всередині стелажів (К1...К8).
4. Ферма для вирощування комах за одним з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що контейнери (31, 32) являють собою придатні для штабелювання клітки, причому основні блоки (ШЕ) містять кілька кліток, штабельованих в одну або кілька колон на піддоні (33).
5. Ферма для вирощування комах за одним з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що кожний основний блок (ШЕ) містить стелаж або систему полиць, призначений для прийому контейнерів, з можливістю утворення однієї або кількох колон контейнерів.
6. Ферма для вирощування комах за п. 4 або 5, яка відрізняється тим, що основний блок (ШЕ) містить від однієї до чотирьох колон, кожна з яких включає від чотирьох до двадцяти п'яти кліток.
7. Ферма для вирощування комах за п. 4 або 5, яка відрізняється тим, що основний блок (ШЕ) містить від однієї до чотирьох колон, кожна з яких включає від чотирьох до тридцяти п'яти кліток.
8. Ферма для вирощування комах за одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що основні блоки (ШЕ) мають висоту від 1,80 до 2,40 м, переважно від 2 до 2,20 м.
9. Ферма для вирощування комах за одним з пп. 1-7, яка відрізняється тим, що основні блоки (ШЕ) мають висоту від 1,80 до З м, переважно від 2 до 2,80 м.
10. Ферма для вирощування комах за одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що стелажі (К1...К8) виконані з можливістю зберігання від двох до п'ятнадцяти основних блоків (ОЕ) у висоту та від одного до двох основних блоків в глибину.
11. Ферма для вирощування комах за одним з пп. 1-9, яка відрізняється тим, що стелажі
(К1...К8) виконані з можливістю зберігання від двох до двадцяти основних блоків (Е) у висоту та від одного до двадцяти двох в глибину.
12. Ферма для вирощування комах за одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що перша зона (21) поділена на силоси - ізольовані одна від одної частини першої зони, призначені для зберігання личинок або комах на різних стадіях росту та/або різних видів, причому зазначені силоси розділені засобами відгородження.
13. Ферма для вирощування комах за п. 11, яка відрізняється тим, що містить пристрій для регулювання принаймні одного параметра середовища, вибраного з температури, вологості повітря, атмосферного тиску, освітлення та його періодичності, вмісту кисню у повітрі, вмісту летючих органічних сполук у повітрі і вмісту дрібних твердих частинок у повітрі, призначений для застосування значення різного параметра середовища до кожної групи стелажів.
14. Ферма за одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що друга зона (22) містить автоматизовану конвеєрну систему для переміщення основних блоків (ШЕ) або контейнерів (31, 32), вилучених з групи, принаймні до однієї станції зазначеної другої зони (22).
15. Ферма за одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що друга зона (22) містить станцію для зняття контейнерів (31, 32) з піддонів і їх розгрупування.
16. Ферма за одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що друга зона (22) містить станцію для групування контейнерів (31, 32) в основний блок (ОЕ).
17. Ферма за одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що друга зона (272) містить одну або кілька станцій, кожна з яких призначена для однієї або кількох операцій вирощування, вибраних з годівлі, - забезпечення водою, сортування комах за розміром, масою, об'ємом або щільністю, розділення живих і мертвих личинок й екскрементів, розділення живих дорослих особин і мертвих дорослих особин, розділення живих німф і мертвих німф, розділення принаймні двох стадій розвитку комах: яєць, личинок, німф і дорослих особин, розділення живих комах і неспожитого субстрату для вирощування, розділення комах і яєць, додання комах до контейнера для вирощування, умертвіння або знищення комах, виявлення комах, маючих симптоми хвороби, миття контейнерів (31, 32).
18. Ферма для вирощування комах за п. 17, яка відрізняється тим, що містить станцію, призначену для сортування дорослих комах за розміром, масою, об'ємом або щільністю та/або розділення живих і мертвих личинок й екскрементів, та/або розділення дорослих комах, личинок або німф, що містить пристрій для розділення за щільністю і пристрій для створення аеродинамічного опору - повітряної завіси.
19. Ферма для вирощування комах за одним з пп. 17-18, яка відрізняється тим, що містить Зо станцію, призначену для сортування живих личинок за розміром або об'ємом та/або розділення живих і мертвих личинок, живих і мертвих дорослих комах, живих і мертвих німф, яєць, субстрату для вирощування та екскрементів, та/або сортування комах за стадією розвитку, що містить оптичний сортувальний пристрій.
20. Ферма для вирощування комах за одним з пп. 17-19, яка відрізняється тим, що містить станцію, призначену для сортування живих личинок та/або розділення живих і мертвих личинок, живих і мертвих дорослих комах, живих і мертвих німф, яєць, субстрату для вирощування та екскрементів, що містить грохот та/або вібраційний стіл, та/або денсиметричний стіл.
21. Ферма для вирощування комах за одним з пп. 17-19, яка відрізняється тим, що містить станцію, призначену для сортування живих личинок та/або розділення живих і мертвих личинок, живих і мертвих дорослих комах, живих і мертвих німф, яєць, субстрату для вирощування та екскрементів, що містить роликовий сортувач.
22. Ферма за одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що містить пристрій для ідентифікації контейнерів та/або основних блоків (ШЕ), придатний для використання за допомогою електронних засобів.
23. Ферма за одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що містить принаймні одну станцію, призначену для здійснення операції вирощування та оснащену кількома датчиками, включаючи: датчик маси, призначений для визначення маси основного блока (ОЕ) або контейнера; та/або датчик кольору, призначений для визначення кольору комах, німф або яєць, субстрату для вирощування, води та/або екскрементів у контейнері; та/або датчик товщини або об'єму, призначений для визначення товщини або об'єму субстрату для вирощування у контейнері; датчик розміру, призначений для визначення розміру комах, німф або яєць у контейнері.
UAA201710078A 2015-04-13 2016-04-13 Ферма для вирощування комах UA123048C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR1553207A FR3034622B1 (fr) 2015-04-13 2015-04-13 Atelier d'elevage d'insectes
PCT/FR2016/050849 WO2016166471A1 (fr) 2015-04-13 2016-04-13 Atelier d'élevage d'insectes

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA123048C2 true UA123048C2 (uk) 2021-02-10

Family

ID=53200211

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201710078A UA123048C2 (uk) 2015-04-13 2016-04-13 Ферма для вирощування комах

Country Status (22)

Country Link
US (1) US10405528B2 (uk)
EP (2) EP3282837B1 (uk)
JP (1) JP2018514201A (uk)
KR (1) KR102593372B1 (uk)
CN (1) CN107529741B (uk)
AU (1) AU2016250112B2 (uk)
BR (1) BR112017020880B1 (uk)
CA (1) CA2980941A1 (uk)
CO (1) CO2017010355A2 (uk)
DK (1) DK3282837T3 (uk)
EA (1) EA033875B1 (uk)
ES (1) ES2860426T3 (uk)
FR (1) FR3034622B1 (uk)
HU (1) HUE053534T2 (uk)
MA (1) MA42768B1 (uk)
MX (1) MX2017013069A (uk)
MY (1) MY186053A (uk)
PL (1) PL3282837T3 (uk)
SG (1) SG11201708446QA (uk)
UA (1) UA123048C2 (uk)
WO (1) WO2016166471A1 (uk)
ZA (1) ZA201707626B (uk)

Families Citing this family (51)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR3034623B1 (fr) * 2015-04-13 2017-04-14 Ynsect Procede d'elevage d'insectes
US10638788B2 (en) 2016-05-04 2020-05-05 Aspire Food Group USA Inc. Method and system for spray drying insects
US11395474B2 (en) 2016-05-10 2022-07-26 Aspire Food Group Ltd Harvesting and incubating systems for cultivation of insects
FR3053211B1 (fr) * 2016-06-29 2019-05-03 Entofood Sdn Bhd Bac d’elevage empilable destine a l'elevage automatise de larves d'insectes, et installation automatisee pour le traitement des bacs d'elevage
US10188084B2 (en) * 2016-08-21 2019-01-29 Daniel Michael Leo Insect production systems and methods
USD841898S1 (en) 2017-04-13 2019-02-26 Aspire Food Group USA Inc. Insect habitat stacker
NL2019344B1 (en) * 2017-07-25 2019-02-18 Proti Farm R & D B V Method and system for controlling the climate of an insect rearing climate area.
US10842138B1 (en) 2017-08-02 2020-11-24 Insecticycle LLC Method, device, and system for use with insect larvae
WO2019059760A1 (en) * 2017-09-20 2019-03-28 Proti-Farm R & D B.V. INSECT BREEDING
CN207531712U (zh) * 2017-10-18 2018-06-26 广州无两生物科技有限公司 一种大型连栋黑水虻成虫繁殖温室
CN111315214A (zh) * 2017-11-08 2020-06-19 载资勒公司 饲养小动物的方法和装置
KR101887219B1 (ko) * 2017-11-23 2018-08-09 홍순옥 굼벵이 사육 용기 및 그를 이용한 굼벵이 사육방법
KR102146775B1 (ko) * 2018-04-09 2020-08-21 전영선 굼벵이 사육장치 및 방법
FR3081679B1 (fr) * 2018-06-01 2021-11-26 Ynsect Milieu de ponte pour insectes comportant un substrat texturant
FR3081678B1 (fr) * 2018-06-01 2021-10-29 Ynsect Milieu de ponte pour insectes comportant un substrat solide
CN108902058A (zh) * 2018-07-30 2018-11-30 嵊州陌桑高科股份有限公司 一种应用于昆虫养殖的可转移式搁板及其转移方法
FR3088519B1 (fr) * 2018-11-20 2020-12-18 Ynsect Régulation en température d’une zone climatique d’un atelier d’élevage d’insectes
US11067329B2 (en) * 2018-11-28 2021-07-20 Dematic Corp. Multiple temperature automated storage system and method
FR3089751B1 (fr) 2018-12-12 2022-08-12 Ynsect Atelier de production agricole comportant un véhicule à guidage automatique instrumenté
JP2022516138A (ja) * 2018-12-26 2022-02-24 フーディウォーム インコーポレイテッド 昆虫の飼育制御装置及び方法
US20200323173A1 (en) * 2019-04-10 2020-10-15 Beetle Genius, SPRL Automated insect rearing facility, container, and modules
CN110047135A (zh) * 2019-04-22 2019-07-23 广州影子科技有限公司 养殖任务的管理方法、管理装置及管理系统
FR3096232B1 (fr) * 2019-05-20 2022-09-02 Invers Système et procédé de production d’insectes
DE102019121102B3 (de) * 2019-08-05 2020-05-28 Gia Tien Ngo Vorrichtung und Verfahren zur Aufzucht, insbesondere von Insekten
EP3772275A1 (en) * 2019-08-06 2021-02-10 Alternative Gene Expression S.L. Container for transporting and inoculating pupae
CN110800694A (zh) * 2019-11-05 2020-02-18 北京蓝狐天敌技术有限公司 一种蠋蝽的室外养殖方法
KR102090204B1 (ko) * 2019-11-22 2020-03-17 신계주 동애등에 사육시설용 유충 수거선별기
WO2021133835A1 (en) * 2019-12-23 2021-07-01 Manna Foods Co. Insect farm
CN111099309B (zh) * 2020-01-14 2021-06-22 嵊州陌桑高科股份有限公司 工厂化养蚕中养殖框的自动化送入方法
FR3106252B1 (fr) 2020-01-21 2021-12-24 Invers Système et procédé de manutention de bacs de production d’insecte
WO2021195775A1 (en) * 2020-04-01 2021-10-07 Oberland Agriscience Inc. Apparatus and method for breeding black soldier flies
CN111543392B (zh) * 2020-04-27 2022-01-18 浙江大学 一种果蝇寄生蜂大规模饲养方法及装置
FR3110468B1 (fr) 2020-05-19 2022-09-30 Ynsect Dispositif de tri d’insectes permettant la séparation d’insectes rampants du reste d’un mélange
FR3111520B1 (fr) 2020-06-18 2022-12-16 Ynsect Dispositif de tri d’insectes pour le tri d’un mélange comportant des nymphes
US20230363363A1 (en) * 2020-09-30 2023-11-16 Senecio Ltd. Automated or semi-automated rearing, sorting and counting of pupae and larvae
EP3995414A1 (en) 2020-11-10 2022-05-11 Bühler Insect Technology Solutions AG Support element for storing crates, support system for storing crates, storage system for storing crates and rearing unit for rearing of insects or insect larvae or worms
FR3116993B1 (fr) 2020-12-07 2024-05-10 Ynsect Bac d’élevage d’insectes adapté à un élevage à échelle industrielle
EP4023060A1 (en) * 2020-12-29 2022-07-06 Bühler AG Systems for rearing insects and method for operating an insect rearing system
FR3119511A1 (fr) 2021-02-05 2022-08-12 Innovafeed Installation d'élevage d'arthropodes dans des modules multi-étagés
KR102541410B1 (ko) * 2021-02-05 2023-06-12 농업회사법인 주식회사 스마트에코팜 동애등에 산란 시스템
GB202103149D0 (en) 2021-03-05 2021-04-21 Inspro Ltd Bioconversion unit and method
EP4062757B1 (en) 2021-03-26 2024-02-07 Nasekomo B.V. System for breeding insects at their imaginal stage
DE102021117134B3 (de) * 2021-07-02 2022-11-10 Alpha-Protein GmbH Vorrichtung und Verfahren zur Aufzucht von Insekten in einem Hochregallager
CN113367103A (zh) * 2021-07-23 2021-09-10 浙江天地环保科技股份有限公司 用于有机废弃物处理领域的蝇蛆自动化养殖系统及方法
CN113892465A (zh) * 2021-10-08 2022-01-07 福建艳璇生物防治技术有限公司 一种实蝇类寄生蜂田间自动扩繁的方法
FR3129147B1 (fr) 2021-11-12 2023-12-01 Invers Système et procédé de manutention de bacs de production d’insectes
CN114176046B (zh) * 2021-12-07 2023-05-16 广东省农业科学院植物保护研究所 一种荔枝蒂蛀虫感光行为测定的系统
EP4275487A1 (en) 2022-05-09 2023-11-15 Bühler AG Insect sorting device for the sorting of live insects, handling unit for handling insects comprising an insect sorting device and farm for rearing insects
KR102532125B1 (ko) * 2022-09-26 2023-05-15 주식회사 반달소프트 농식품 부산물 처리를 위한 곤충 사육 시스템
FR3140784A1 (fr) 2022-10-13 2024-04-19 Ynsect Système de nettoyage d’une structure de stockage comportant des alvéoles, ensemble et procédé correspondants.
DE102023114721B3 (de) 2023-06-05 2024-05-16 Ssi Schäfer Automation Gmbh (At) Hängeförder-Aufzuchtvorrichtung, Hängeförderanlage und Insektenaufzuchtfarm

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2670562A (en) * 1952-02-06 1954-03-02 Gould Fredrick Container for packing live larvae for shipping and storage
US3750625A (en) * 1972-08-10 1973-08-07 Illinois Tool Works Insect rearing tray
JPS5946567B2 (ja) * 1977-07-20 1984-11-13 旭化成株式会社 ミミズの養殖方法
NL8201490A (nl) * 1982-04-07 1983-11-01 Frijters Petrus Johannes G Werkwijze en inrichting voor het houden van wormen, werkwijze voor het houden van wormen in een door begrenzingsmiddelen begrensde voeding, werkwijze voor het produceren van hoogwaardig, eiwitrijk diervoeder en houder voor het houden van wormen.
FR2585924B1 (fr) * 1985-08-07 1988-03-18 Agric Semences Limagne Coop Procede et dispositif de production en masse d'un insecte entomophage, son application en lutte biologique
US5351643A (en) * 1992-12-11 1994-10-04 Boyce Thompson Institute For Plant Research, Inc. High density rearing system for larvae
US5433156A (en) * 1994-01-07 1995-07-18 Miriam M. Benson Construction of pallets from corrugated sheet material
JPH0930605A (ja) * 1995-07-13 1997-02-04 Mitsubishi Heavy Ind Ltd 籾の貯蔵設備
JP2852411B2 (ja) * 1995-12-25 1999-02-03 農林水産省蚕糸・昆虫農業技術研究所長 昆虫の自動飼育装置
JPH10113096A (ja) * 1996-08-23 1998-05-06 Toray Ind Inc 昆虫の飼育装置および飼育方法
US5819685A (en) * 1996-11-12 1998-10-13 Molded Fiber Glass Companies Tray for raising insect larva
US6474259B1 (en) * 2001-04-30 2002-11-05 Rutgers, The State University Of New Jersey Apparatus and method for mass production of insecticidal nematodes
US6612247B1 (en) * 2002-09-11 2003-09-02 St. Marys Box Co. Inc. Corrugated shipping pallet
AU2007241641B2 (en) * 2006-04-20 2013-03-07 Yah Corp Industries Limited Improved Pallet
US20110139075A1 (en) * 2009-12-11 2011-06-16 Shapiro Ilan David I System and Method for Production of Predatory Mites
US9463898B2 (en) * 2009-12-28 2016-10-11 Lamar & Associates, Llc Reusable container kit
US8403614B2 (en) * 2010-03-24 2013-03-26 Bastian Solutions, Llc Robotic automated storage and retrieval system mixed pallet build system
WO2012115959A2 (en) * 2011-02-21 2012-08-30 The University Of Georgia Research Foundation, Inc. Systems and methods for rearing insect larvae
CN102487902A (zh) * 2011-12-06 2012-06-13 程粮 一种蛆养殖器和规模化蛆养殖系统
NL2010666B3 (en) * 2013-04-19 2018-11-21 Buhler Changzhou Insect Tech Co Ltd Method and system for breeding insects, using a plurality of individual crates.
CA2955867C (en) * 2014-07-21 2022-10-25 Enterra Feed Corporation Continuous production system for culturing dipteran insects
US10779521B2 (en) * 2016-10-05 2020-09-22 Verily Life Sciences Llc Automated mass rearing system for insect larvae

Also Published As

Publication number Publication date
FR3034622B1 (fr) 2017-05-19
ZA201707626B (en) 2019-11-27
BR112017020880B1 (pt) 2021-08-03
AU2016250112B2 (en) 2022-03-31
MX2017013069A (es) 2018-04-11
HUE053534T2 (hu) 2021-07-28
EA033875B1 (ru) 2019-12-04
PL3282837T3 (pl) 2021-10-04
KR20170135921A (ko) 2017-12-08
AU2016250112A1 (en) 2017-11-23
CN107529741B (zh) 2021-06-04
EP3282837A1 (fr) 2018-02-21
MA42768A (fr) 2018-02-21
BR112017020880A2 (pt) 2018-07-10
EP3282837B1 (fr) 2021-01-06
CA2980941A1 (fr) 2016-10-20
WO2016166471A9 (fr) 2017-11-02
DK3282837T3 (da) 2021-04-12
CO2017010355A2 (es) 2018-03-09
FR3034622A1 (fr) 2016-10-14
WO2016166471A1 (fr) 2016-10-20
EP3824728A1 (fr) 2021-05-26
US10405528B2 (en) 2019-09-10
JP2018514201A (ja) 2018-06-07
EA201700490A1 (ru) 2018-03-30
CN107529741A (zh) 2018-01-02
MY186053A (en) 2021-06-17
SG11201708446QA (en) 2017-11-29
ES2860426T3 (es) 2021-10-05
KR102593372B1 (ko) 2023-10-23
US20180070566A1 (en) 2018-03-15
MA42768B1 (fr) 2021-04-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN107529741B (zh) 用于养殖昆虫的农场
CN107529740B (zh) 用于养殖昆虫的方法
NL2010666C (en) Method and system for breeding insects, using a plurality of individual crates.
NL2014513B1 (en) Method and facility for breeding insects.
NL2014515B1 (en) Method and facility for breeding insects.
US9630889B2 (en) System for producing organic fertilizer and a feed from excreta of domestic animal
US10595517B2 (en) Insect spawning container, facility and method for breeding insects
JPH05115230A (ja) 魚類の選別方法および育成装置
OA18440A (en) Farm for rearing insects
OA18439A (en) Method for insect breeding
CA3220997A1 (en) Apparatus and method for rearing insects in a high-rack ware-house
CN110800694A (zh) 一种蠋蝽的室外养殖方法