SK81696A3 - Data processing device - Google Patents

Data processing device Download PDF

Info

Publication number
SK81696A3
SK81696A3 SK816-96A SK81696A SK81696A3 SK 81696 A3 SK81696 A3 SK 81696A3 SK 81696 A SK81696 A SK 81696A SK 81696 A3 SK81696 A3 SK 81696A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
cables
electrical
lines
multiplicity
connector
Prior art date
Application number
SK816-96A
Other languages
English (en)
Inventor
Peter M Compton
Original Assignee
Peter M Compton
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Peter M Compton filed Critical Peter M Compton
Publication of SK81696A3 publication Critical patent/SK81696A3/sk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F13/00Interconnection of, or transfer of information or other signals between, memories, input/output devices or central processing units
    • G06F13/38Information transfer, e.g. on bus
    • G06F13/40Bus structure
    • G06F13/4063Device-to-bus coupling
    • G06F13/409Mechanical coupling
    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05KPRINTED CIRCUITS; CASINGS OR CONSTRUCTIONAL DETAILS OF ELECTRIC APPARATUS; MANUFACTURE OF ASSEMBLAGES OF ELECTRICAL COMPONENTS
    • H05K7/00Constructional details common to different types of electric apparatus
    • H05K7/14Mounting supporting structure in casing or on frame or rack
    • H05K7/1438Back panels or connecting means therefor; Terminals; Coding means to avoid wrong insertion
    • H05K7/1439Back panel mother boards
    • H05K7/1442Back panel mother boards with a radial structure

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Microelectronics & Electronic Packaging (AREA)
  • Computer Hardware Design (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Electronic Switches (AREA)

Description

i
Zariadenie na spracovanie dát QPlasiL. tsoJnaikt
Obecne je týmto vynálezom spôsob obsahujúci určité zariadenie a iné štruktúry na spojovanie elektrických prvkov za účelom skrátenia fyzikálnych a elektrických vzdialenosti medzi priľahlými elektrickými elementárni, ktoré spracovávajú elektrické signály s veľmi rýchlymi prechodovými časmi, vrátane prechodových časov na úrovni nanosekúnd.
Hlavne keď je násobnosť vedení signálov, majúcich podobné charakteristické impedancie, spojená v spoločnom bode a do jednej z týchto liniek je zavedený signál s veľmi rýchlym prechodovým časom, zariadenie podľa tohto vynálezu významne redukuje nechcené odrazy tohto signálu na stav (vyváženosť, symetriu) týchto liniek v tomto spoločnom bode. Tento vynález tiež obsahuje štruktúru konektora a nové usporiadanie násobnosti týchto konektorových štruktúr na skrátenie fyzikálnej a elektrickej vzdialenosti medzi priľahlými s plošnými spojmi (ďalej "PC"), ktoré nesú čipy integrovaných obvodov (ďalej "IC"). Ďalej vynález obsahuje konektor na spojovanie ohybných páskových spojovacích káblov medzi týmito doskami a pre nové usporiadanie násobnosti konektorov na zvýčenie rýchlostí spracovania subnanosekundových elektrických signálov.
Pate r a i š í s t av........t achrilkY. sú napríklad má rýchlosť r'dč í tanie, dôležitosť, prechodovému V moderných elektronických systémoch ako počítače a iné zariadenia na spracovanie dát, s p r a c o v á v a n i a ( i n v e r z i a č a s u na s č í t. a nie, n é. s o ti e n i e, d e 1 e n i. e, a t. ď. d v o c h č i s iel ) v e ľ k ú Rýchlosť spracovania je v obrátenej proporcii k času·, t. j. Času, ktorý trvá nejakému elektronickému elementu na prepnutie medzi "ZAPNUTÉ" a "VYPNUTÉ". Aj keď sa prechodové časy znížili. na s u b—n a n o sekundové hodnoty s výsledným potenciálnym z v ý č e n í m r ý c h 1 o s t. i spracovania, r ý c h 1 o s ť, s ktorou sa elektronické signály šíria, vodičmi je obmedzená rýchlosťou svetla. Teda fyzikálne vzdialenosti · oddeľujúce obvodové elementy sa stávajú zvlášť dôležitá; so zreteľom na čas, pre pohyb signálu z jedného bodu do ďalšieho boddu v obvode. Obmedzenie tohto ččtsu na polovicu môže, za určitých okolností, mať skutočne efekt takmer zdvojnásobenia rýchlostí spracovania dát systémom.
Teda rýchlosti spracovávania pokročilých elektronických systémov môžu byť obmedzené obyčajnou separáciou týchto prvkov od seba, napríklad vzdialenosťami medzi: 1„ zvláštnymi pasívnymi a aktívnymi obvodovými elementárni, napríklad kondenzátormi, induktormi, rezistormi, polovodičmi, atď., Ξ. oddelenými funkčnými skupinami obvodových elementov na doskách PC a 3. o d d e 1 e n ý m i z v i á š t n y mi d o s k a m i. P C.
Prvá z týchto vzdialeností bola znížená zmenšením fyzikálnych veľkostí a požiadaviek na energiu jednotlivých obvodových elementov a nakúpením tisícov týchto prvkov mikroskopických rozmerov na jediný Čip IC. Toto riešenie je v danej technike dobre známe, takže príklady nie sú potrebné.
Druhá z týchto vzdialeností bola znížená upevnením viac čipov IC na jednu dosku usporiadaná tak, že fyzikálne oddelenie medzi súvisiacimi čipmi je tak malé ako je to len možné, čím sa docieľuje maximálne možná rýchlosť spracovania — alebo minimálny čas spracovania — pre toto združenie čipov. Najmodernejšie elektronické vybavenie má túto štruktúru zapracovanú, stala sa dobre známa v danom odbore techniky a n.ie je treba tu uvádzať príklady.
Obmedzenie tretie z týchto vzdialenosti je centrálne pre novosť t o h t o vyn á 1 e z u.
Existujúce rlešenie tohto tretieho problému znižuje čas spracovania pomocou umiestnenia oddelených dosiek F'C k sebe tak tesne, ako je to možné a · typickým používaním P r e p r á c: o v a n ý c h c h 1 adiacic h u s p o r i a d a n í· . n a k. o m p e n z á c i u v y t. v á r za n á h o tepla, z a p r í č i n e n é h o b 1 i ž S i m i v z á j o m n ý m i fyzikálnymi vzťahmi teplo generujúcich elementov samotných. Typické z týchto existujúcich riešení sú nasledujúce odkazy, ktoré predstavujú všetko patenty US a všetky spadajú pod jedno a lebo viac z nasledujúcich zostavení: 1. zapojenie do "hviezdy" alebo "hviezdičky", 2. z o s t a v e n i e z á s u v k o v ý c h k o n e k t o r o v, 3. vzájomné prepojovanie plochých káblov a. 4. r a d i. á 1 n e u s p o r i a d a n i e d o s i e k P C. 1.0d ka z y na š t ru k túru zapojenia d o hv i ezdy
Coe vo svojom 4 679 S72 na obr.2 a 10 uvádza zapojenie do "hviezdy" alebo "hviezdičky", ktoré sa zdanlivo podobá tomuto vynálezu. Avšak vedenia u Coe sú samonosné, relatívne masívnej štruktúry s nevyhnutne veľkými združenými rozptylovými reaktívnymi hodnotami, čo pôsobí nevyhnutnú degradáciu (skreslenie) elektronických signálov po nich posielaných, zatiaľ čo náš vynález umožňuje rádové zníženia veľkosti a združených reaktívnych hodnôt, čím sa zvyšuje rýchlosť spracovania základného zariadenia. (Coe vo ssvojom ^72 môže byť tiež relevantné pre radiálne usporiadanie dosiek PC, ďalej). Štyri patenty Takashimu (5 060 111; 5 091 822; 5 210 060 a 5 301 089) - všetky uvádzajú systém radiálneho spojenia, ktorý na pohľad pripomína pájanú alebo varenú konfiguráciu spojenia tohto vynálezu. Avšak tento vynález dovoľuje v podstate rádovú redukciu rozmeru vedenia ako má Takashima, umožňuje prístup na spoločnú zbernicu v strede štruktúry a umožňuje podstatné zníženie zložitosti.
Takashimovo 5 301 089 uvádza systém radiálneho spojenia, ktorým je konfigurácia PC so zapracovanou montážou radiálnej zbernice, obsahujúcej krížový spínač na distribúciu signálov do rôznych dosiek PC. Krížový spínač tohto odkazu nemôže byť považovaný za analogický ku hviezdičkovému spojeniu tohto vynálezu. (Takashimov .1089 môže byť tiež relavantný pre usporiadanie dosky PC, ďalej). 2.Odkazy naa ' zásuvkové konektory; l-leuer vo svojom 2 971 179 uvádza zásuvkový konektor (zásuvku) na príjem dosiek PC alebo flexibilných plochých káblov. Štruktúra tohto vynálezu je odiiéiteľná.
Jerominek vo svojom 3 737 333 uvádza zásuvkový konektor na použitie s flexibilnými plochými kábelmi. Štruktúra tohto vynálezu je odlišná. Róbert et al. vo svojom 4 740 867 uvádza zásuvkový konektor na pripojenie flexibilného plochého kábla ku doske PC. Štruktúra tohto vynálezu je odlišná.
Weidler vo svojom 4 995 314 uvádza zásuvkový konektor na spojovanie dvoch listových členov ako sú dosky PC, ploché káble alebo ich kombinácie, dohromady. Štruktúra tohto vynálezu je odlišná. (Weidlerov 1314 môže mať tiež relevanciu pre vzájomné spojovanie plachých káblov, ďalej.)
Dambach ec al vo svojom 5 194 010, obr.3, uvádza zásuvkový konektor na vzájomné spojovanie dosiek PC, plochých káblov, atď. Štruktúra tohto vynálezu je odlišná. (Dambachov i 010 môže mať tiež relevanciu na vzájomné spojovanie plochých káblov, ďalej.)
Frankeny et al. ' vo svojom 5 205 740 uvádza zásuvkový konektor na spojovanie dohromady plochých páskových káblov. Tento nemá žiadnu relevanciu k tomuto vynálezu.
Matschke et al vo svojom 5 276 817 uvýdzaa zásuvkový konektor na vzájomné spojovanie dosiek PC, plochých káblov, atď. Jeho obr.2 je iba časťou tohto patentu a má dokonca iba povrchovú relevanciu k tomuto vynálezu a je od 1išiteľný. 3.Odkazy n a vzájomné prepojovanie plochých káblov Ζι Čarte r vo svojom 3 660 728 uvSdíď systŕin prepojenia vodičov pre ploché káble. To má .iba povrchovú relevanciu k t o muto vy nálezu a je od 1 i ä i te ľ n é. 3.Odkazy na vzájomné prepojovanie plochých káblov
Carter vo svojom 3 660 /28 uvádza systém prepojenia vodičov pre ploché káble. To má. iba povrchovú relevanciu k tomuto vynálezu a je odlišiteľné.
Weidlerov 4 995 814 uvádza spojku pre dva obvodové členy listového tvaru ako sú dosky, ploché káble alebo ich kombinácie a je odlišiteľná od tohto vynálezu. (Toto môže mať relevanciu pre zásuvkové konektory, vyššie).
Dambach et al vo svojom 5 194 010, na obr.3, uvádza konektor na prepojovanie plochých káblov, dosiek, atď. Tento je odlišiteľný od tohto vynálezu. (Môže mať tiež relevanciu pre zásuvkové konektory, vyššie).
Sobhani 5 213 511 má iba povrchovú relevanciu k tomuto vynálezu a je od neho odlišiteľný. 4.Odkazy na usporiadanie dosiek PC:
Coe vo svojom 4 679 872' uvádza usporiadanie dosiek PC okolo montáže radiálnej zbernice. Jedným zo špecifických účelov Coe je zredukovať rozptylové kapacitance a indukčnosti v y s □, k o r ý c h 1 o s t n ý c h obvodov pomocou zmenšenia dĺžky prepojovacích vedení (ods.l, riadky 41-58; ods.7, riadky 6-15).· Avšak tento vynález je roz 1 iši. teľný .
Takashimov 5 301 089 uvádza usporiadanie dosiek F’C okolo montáže radiálnej zbernice, obsahujúcej krížový spínač na distribúciu signálov do rôznych dosiek PC. Krížový spínač nie je ekvivalentom štruktúry tohto vynálezu.
Elo.d.S-t.aLa—yyiaáJLaau
Ten t.o docielenie násobnosti vynález menšen ia vedenia obsahuješ štruktúru (zariadenie) na odrazov v spoločnom bode z akejkoľvek z (1 i n i ek) signál ov, ma j úci ch podo bn é L· charakteristické impedáncie, pripojených k tomuto spoločnému bodu,, Keď sú elektrické signály, vrátane signálov s prechodovými, dobami podstatne kratšími ako jedna nanasekunda, zavedené z jednej z týchto liniek signálu do symetrie týchto liniek, odrazy v spoločnom bode z diskontinuít akéhokoľvek druhu v akejkoľvek z týchto liniek sú značne redukované a nepostihujú významne pôvodný signál. Napríklad, keď je násobnosť liniek signálov N spojená v spoločnom bode a paprskovite symetricky sa z neho rozbieha a jedna z liniek je pripojená na zdroj elektrických signálov s veličinou napájania. A ampérov týchto N—1 liniek, odrazy v spoločnom. bode z akejkoľvek z N-Ι liniek budú mať veľkosť, nepresahujúcu __ô__ N - 1. S výhodou sa násobnosť liniek paprskovite symetricky rozbieha zo sspoločného bodu planárnym alebo hviezdicovým spôsobom, hoci by sa mohli paprskovite rozbiehať púpavovitýn spôsobom.
Keď je použité usporiadanie do hviezdy, je možné pripojiť linky zo zdroja signálu na spoločný bod ortogonálne k danej rovine, čo zaisťuje, že sú rozptylové reaktancie zo symetrie liniek rozdeľované rovnomerne.
Tento charakteristický rys tohto vynálezu sám umožňuje zvýšenie výkonu až dvadsaťkrát v rýchlostiach spracovania, pomocou zredukovania dĺžky dráhy signálu od dosky F'C do dosky F'C, pomocou vyrovnania dĺžok danej dráhy umožnením prístupu do spoločnej zbernice v iných bodoch dosky F’C ako je vstup, minima1 izáciou efektov zaťaženia z intervenujúcich obvodov, pripojených ku dráham signálu a pomocou podstatného zníženia konštrukčnej zložitosti. Ešte ďalším rysom tohto vynálezu je zásuvkový elektrický konektor na príjem tenkého plochého konektora ako je okraj dosky PC alebo zakončenie plochého flexibilného páskového kábla. Zásuvkový konektor je zložený z dvoch polovíc, ktoré sú vzájomne zrkadlové náprotivky. Každá polovička obsahuje teleso dvoch paralelných pozdĺžnych členov, kde každý má zakončenie základne a horné zakončenie. každé zakončenie základne má 7 prstový diel, ktorý sa preťahuje smerom od pozdĺžneho telesa a prstové diely obidvoch polovíc na seba vzájomne dosadajú a formujú konektor. Horné zakončenia sú spracované (zvarené) do horného člena, ktorý sa preťahuje priečne k horným zakončeniam podižnych Členov a základne a zakončenia základne sú spracované (zvarené) do člena základne, ktorý sa tiež preťahuje priečne k týmto a základne a paralelne k hornému členu. Z horného člena vychádza konzolovite pružný oblúkový člen, ktorý sa preťahuje smerom k členu základne v podstate paralelne k pozdĺžnemu telesu, s oblúkovým členom, ktorý má konvexný povrch a konkávny povrch a s elektrickým vodičom, pripojeným ku konvexnému povrchu, ako je ďalej opísané. S prstovými dielmi dvoch polovíc dosadnutými k sebe navzájom, konvexné povrchy oblúkových členov sú čelom k a zakrivené smerom k sebe tak, že doska PC alebo koniec plochého flexibilného páskového kábla vložený medzi nimi bude tlačiť konzolové členy stranou, namáhajúc ich a tým upínajúc plochý konektor medzi nimi. Čelné povrchy pružných oblúkových členov môžu mať k sebe pripojené kovové plôšky, ktoré formujú elektrické zakončenia, ktoré vodivo sedia (spojujú) s elektrickými povrchmi na doskách PC a podobne. Diely základne pôsobia voči vloženej doske PC ako zarážkový člen.
Mnohovodičový konektor, ktorý bude prijímať dossku PC alebo viacvodičový plochý flexibilný kábel alebo podobne, je sformovaný, keď sú horné členy a členy základne umiestnené priečne s násobnosťou pozdĺžnych členov, spracovaných (zvarených) medzi nimi a konzolové členy sa preťahujú medzi každým párom pozdĺžnych členov.
Tretím charakteristickým rysom tohto vynálezu je štruktúra (zariadenie) na rozdeľovanie elektrických signálov s krátkou dobou nábehu, vrátane tých, ktoré majú prechodové doby podstatne kratšie ako je jedna nanosekunda. Toto zostavenie obsahuje násobnosť plochých flexibilných obvodových káblov, ktoré majú násobnosť predĺžených kovových vodičov na aspoň dvoch plochách, ktoré sú od seba oddelené izoláciou. Každý z týchto káblov má na sebe násobnosť elektricky vodivých predĺžených vodičov alebo stôp, z ktorých jedna alebo viac končí v elektrických konektoroch, ktoré slúžia na prepojovanie daných stôp ku zdrojom elektrickej energie, k iným elektrickým prvkom, rovnako ako ku zdrojom elektrických signálov s rýchlymi prechodovými dobami, vrátane nanosekundových prechodových dôb. Každá z týchto predĺžených stôp obsahuje medziľahlo svojich zakončení jeden alebo viac spojovacích bodov', z ktorých jeden alebo viaceré majú otvory, ktoré sa preťahujú medzi uvedené povrchy káblov. Aspoň jeden z týchto otvorov' má elektrické vodiče, preťahujúce sa cez kábel a vodivo pripojené na jeden alebo viac spojovacích bodov .na druhom ' povrchu kábla alebo na priľahlé káble. Násobnosť káblov' je udržovaná vo fixovanom vzájomnom vzťahu pomocou upínacích blokov, ktoré majú k sebe pripojené jednu alebo viac spojovacích elektród, ktoré sa preťahujú danými otvormi a ktoré poskytujú elektrické spojenie medzi dvomi alebo viacerými spojovacími bodmi na dvoch alebo viac kábloch. Ešte ďalším charakteristickým rysom tohto vynálezu je nový spôsob usporiadania dosiek PC, aby sa' dosiahlo minimálne oddelenie (separácia) - t. j. maximálne nahromadenie-· a účinnejšie chladenie a tiež nový spôsob ich spojovania dohrmady, aby sa dosiahli maximálne rýchlosti spracovania celkovej prevádzky. Toto sa dosahuje s minimálnym zhoršením, vrátane "preťahovania" elektrických signálov, spôsobovaných' zaťažovac ími ( loadingovými.)' účinkami pripojenia dodatočných obvodov na linky signálov medzi ne.
Prehľ-ari-.....obrázkov na výkrese. ' ·
Obr.1 ” znázorňuje typický súčasný spôsob predchádzajúcej techniky na usporiadanie násobnosti dosiek PC. 0br.2A - znázorňuje zostavenie do "hviezdy" alebo "hviezdičky" ako primárnej štruktúry tohto vynálezu. □br.2B ľná zorňuje alternatívnu "pampeliškovú" štruktúru t o h to vy nález u. C) b r. 3 A - C z n á z o r ň u j ú š t r u k t ú r u c h a r ak téri s t i c k é h o r v s u 9 9 CD b r Obr O b ι-Ο b r, O b r Obr □ br Obr Obr Obr □ br Obr Obr zásuvkového konektora tohto vynálezu. 3, A znázorňuje štruktúru jednej polovice zásuvkového konektora tohto vynálezu, druhá polovica je jej z r k a d 1 o v ý obraz. 3B1—3B3 uvádza štruktúru a prevádzku zásuvkového konektora tohto vynálezu. 3BI..... znázorňuje jednu polovicu zássuvkového konektora. 3BII-znázorňuje zrkadlový obraz 3BI. 3EíIII — znázorňuje obidve polovice zásuvkového konektora, zmontované, s plochým konektorom vloženým dovnútra. 3C - znázorňuje štruktúru zásuvkového konektora, keď je pripojený prst plochého flexibilného páskového kábla. 4A—D znázorňujú zostavenie násobnosti zásuvkových konektorov na príjeem násobnosti dosiek F‘C, spojených podľa predmetu tohto vynálezu: 4A -· znázorňuje rozložený pohľad na dané zostavenie, keď sa pripojuje násobnosť prstov plochého flexibilného páskového kábla k multivodičovému zásuvkovému, konektoru. 4B - znázorňuje rozložený pohľad na pár konektorových blokov na upnutie násobnosti páskových káblov dohromady, každý obsahujúci pár multivodičových zásuvkových konektorov podľa obr.4A. 4C - znázorňuje, ako je násobnosť multivodičových zásuvkových konektorov, uvedená na obr.4A, upnutá dohromady, ako je znázornené na obr.4B. 4D -- znázorňuje, ako sú na okraji zakončené dosky F'C vložené do montáže na obr.4C. 5A a 5B uvádzajú zostavenie násobnosti multivodičových zásuvkových konektorov, ktoré sú usporiadané v cirkulárnom alebo valcovitom usporiadaní, s k nim pri po j errými konektormi VSTUP’/VÝSTUP. 5A - znázorňuje zostavenie násobnosti flexibilných páskových káblov, majúcich mu 11ivodičové zásuvkové konektory na svojich koncoch, ktoré sú upnuté dohramady a prepojené 3 párom konektorov VSTUP/VÝSTUP.
Obr.SB - znázorňuje zostavenie zmontovanej štruktúry VSTUP/VÝSTUP, obsahujúcej násobnosť multivodičavých zásuvkových konektorov, pričom každý má v sebe vloženú dosku PC a upnutá dohromady pomocou páru k o n e k t a r o v V E3 T U P / V Y S T l.J P a □ br. ó - znázorňuje montáž dosiek PC, vložených do zmontovanej štruktúry VSTUP/VÝSTUP, ako je uvedené na obr.5B. £lr jUr^l.ad ^_.,u.s ku t QČneELJLa-...iiyiiá 1 e z u
Obr.1 je znázornením typického zostavenia predchádzajúceho stavu techniky na usporiadanie a spojovanie násobnosti dosiek PC. Riadiaca doska alebo "základná doska" obsahuje obvody, ktoré riadi interakcia medzi nimi a prevádzku oddelených závislých dosiek, ktoré sú nazývané "dcérinými" (zo zrejmých dôvodov). Tieto dcérine dosky sa prepojujú so základnou doskou dvomi radmi multivodičových zdiérok na nich znázornených, z ktorých jeden rad môže byť použitý na vstup signálu, druhý na výstup. Zapojenia prepojujúce rôzne zdierky - a obvody základnej dosky - sú natlačené na jednom alebo viacerých povrchoch (niekedy vnútorných) základnej dosky. Z obr.1 je vidieť, že niektoré signály musia prechádzať z výstupných prvkov najbližšej dcérinej dosky do vstupných prvkov tej najvzdialenejšej. Fyzikálne oddelenie týchto elementov na tomto zostavení môže byť takmer 8 palcov (20 cm), s možným ďalším 0,6 palcov (1,5 cm) na každom zakončení každej linky signálu na spojenie cez konektory až do dosiek PC, dávajúce v najhoršom prípade dĺžku dráhy signálu 9 palcov (23 cm). V typickom systéme však musí byť signál vyslaný, obdržaný a spracovaný vo vzdialenom obvode, vrátený, znovu prijatý a znovu spracovaný v pôvodnom zakončení tak, že iniciujúci obvod bude "vedieť", či je potreba ďalšieho spracovania signálu v konkrétnom operačnom móde alebo či môže pokračovať do n a s 1 e d u j ú c i c h m ó d o v. !. i
Signály v existujúcich elektronických systémoch, s doskami F' C sk lo-epo x i. d o v e j k o n š t r u k c i e, majúcimi d i e .1 e k t r i c k ú konštantu 5,0, sa pohybujú v rýchlostiach nepatrne pomalších ako polovica rýchlosti svetla - asi 5,3 palca (13,5 cm) za jednu miliardinu sekundy alebo nanosekundu . (10“9, nsec) ..... takže toto by mohlo viesť' k dobe priechodu medzi doskami z. najbližšej do najvzdialenejšej asi 1,5 nsec obidvomi smermi. Elektrické charakteristiky dosiek PC.( v tomto prípade 12), spojené medzi zdrojom a určením daného signálu ho zaťažujú alebo "loadujú", čo spôsobuje, že sa jeho prechodové doby (doba nábehu a doba dobehu signálu) "preťahujú". Toto pridáva možno ešte ' ďalšie 0,5 nsec oneskorenia na zakončení vedenia signálu obidvomi smermi, pretože prijímajúci obvod čaká na signál na prepnutie zo stavu "OFF" (vypnuté) do stavu. "ON" (zapnuté) alebo vice verza.
Doba "nábehu" alebo doba "dobehu" sú doby potrebné pre elektrický signál na prepnutie medzi minimálnymi a maximálnymi úrovňami napätia a vice verza. Doba spomalenia šírenia každým smerom je tak asi 2,2 nsec alebo 4,4 nsec celkovo a vedie k teoretickému maximu rýchlosti spracovania 227 11Hz (megahertz alebo milión cyklov za sekundu), dokonca aj s nemožným umožnením nulovej doby pre doby spracovania spomalenia na prijímajúcich zakončeniach dráhy signálu.
Vzdialenosť medzi doskami PC sa potom javí ako veľké obmedzenie rýchlosti spracovania dát systémom, hlavne preto, že sú použiteľné existujúce, komerčne dostupné polovodičové zariadenia, ktoré fungujú s oveľa väčšími rýchlosťami spracovania ako tieto.
Tento vynález umožňuje zvýšenie výkonu až dvadsaťkrát, v rýchlostiach spracovania, pomocou zredukovania dĺžok dráhy signálu od dosky PC do dosky PC a ich vyrovnaním a minimalizéciou zaťažujúcich (loadingových) účinkov intervenujúcich obvodov, pripojených na dráhy signálu, a pomocou zníženia konštrukčnej zložitosti.
Bol objavený nový spôsob na vykonávanie elektrických spojení v elektrických obvodoch s vysokou rýchlosťou 12 spracovania. Toto je u ž.i. točné, keď je potreba spojovať množstvá paralelných vedení (liniek), ktoré majú podobné hodnoty riadenej i m pedant: i e, takže akákoľvek z týchto liniek môže byť použitá ako vstup signálu - "posielacia" linka, napájači zvyšok liniek - "prijímacie linky". Tento nový spôsob spojovania poskytuje · malé alebo žiadne praktické skreslenie daného elektrického signálu na prijímacom zakončení týchto liniek a vlastne poskytuje lepšie výsledky, keď sa počet dráh prijímania signálu zväčšuje (čo je obrátený efekt existujúcich spôsobov usporiadania spojovania základné dosky/dcérine dosky, zobrazené na obr.l). Základný vynález je; uvedený na obr.2 a je to štrukturálny spôsob vykonávania elektrických spojení na použitie v elektrických obvodoch, hlavne vysokorýchlostných digitálnych obvodoch na spracovanie elektrických signálov s veľmi krátkymi prechodovými dobami, t.j. menšími ako jedna nanosekunda. Toto zostavenie pracuje s pomalšími signálmi, ale je hlavne účinné s veľmi rýchlymi signálmi.
Znalým v príslušnom oddbore techniky je dobre známe, že keď sa prechodové doby signálov, spracovávaných elektronickými obvodmi zmenšujú, skreslenie týchto signálov sa zväčšuje z rozmanitosti zdrojov, t.j. nezhody impedancie a nevhodné zakončenie, atď. Tento vynález JjQ tento problém v určitých situáciách zmenšuje.
Ako znázorňuje obr.2, tento vynález JLO. je zostavenie na spojovanie v spoločnom bode 12 násobnosti N liniek signálov 14A až j 4|\|, pričom každá má podobné charakteristické impedancie. Táto štruktúra značne redukuje, v spoločnom bode 12, odrazy z kancových impedancií 1.6.ft až ΙώΝ na vzdialených zakončeniach 18A až 1SN liniek UjÔ až JL1N, keď je z jednej z uvedených liniek 14A zavádzaný signál prúdu s veľkosťou A, s veľmi krátkymi prechodovými dobami, do stavu (symetrie) lil-jä až 14N týchto liniek.
Pretože tento vynález 1_Q je zložený z násobnosti N liniek 14A až 1.4N. majúcich podobné charakteristické impedancie, signál poskytovaný akoukoľvek jednou, z liniek JLAfi až 1..4N sa 13 b u d e rovnako r o z d e ľ o v a ť medzi v š e t k y 1 i n k y. A k Ak oľ ve k n e z hod a impedancií, ktorej bude akýkoľvek jeden z týchto signálov deliť, keď sa Síri po linkách·, spôsobí odraz vracajúci sa späť do spolodného bodu .12- Avšak, pretože signál, spôsobujúci tento odraz, je iba 1/N-krát tak veľký ako počiatočný signál a pretože .na zakončení každej linky ' 14A až 14N sú zaistené, impedariciou odpovedajúce zakončenia, odraz, ktorý bude vidieť v spoločnom bode 12 bude malý a v digitálnom obvode nebude dostatočný, aby spôsobil jeho významné skreslenie.
Prednostná Štruktúra spojenia JjQ je u liniek 14A až 14IM usporiadaná symetricky, nominálne planárnym spôsobom okolo spoločného bodu 12 do "hviezdy" alebo "hviezdičky". Jedna z liniek Jj1£ môže byť použitá v tomto usporiadaní ako vstup, teda by mohla vstupovať axiálne v spoločnom bode 12, ortogonáine k rovine liniek 14B až 14N. čo by zaistilo rovnomerné rozptylové kapacitné a induktívne reaktancie pre každú z liniek 14B až 14N a dodatočne by boli oneskorené .iba dobou oneskorenia šírenia polovice siete.
Zostavením tu opísaným a uvedeným na obr.2A bolo zistené, že napájanie elektrického signálu s veľmi rýchlou prechodovou dobou do násobnosti N liniek s riadenou impedanciou 14B až litĎl, spojených paralelne v spoločnom bode 12 a usporiadaných symetricky planárnym spôsobom okolo, z "vysielacej" linky 14A s podobnou impedanciou, bude produkovať relatívne neskreslené signály na každej z uvedených liniek signálu 14B až 14N. V závislosti na veľkosti odrazenej energie, tolerovateľnej posielacou linkou. 14A. môže toto usporiadanie plenárneho spojenia pracovať uspokojivo pre tak málo liniek, ako sú štyri. Zvýšená výkonnosť, t.j. minimálna energia, odrazená späť do spoločného bodu 12 a linky zdroja 14ft je získaná, keď je pridaných viac paralelné signály prijímajúcich dráh, obmedzených iba limitmi budiacej energie zdroja S alebo obmedzeniami priestoru, vyžadovanými spojením samotným. násobnosti N stredových koaxiálnych
Daná štruktúra môže byť dosiahnutá niekoľkými technikami fabrikácie. Tie môžu byť v rozpätí od jednoducho spáj kovaného alebo vareného spoja vodičov 20A až 2ON usporiadaných symetricky okolo spoločného bodu .12, k obrobenému upínadiu s koaxiálnymi konektormi ľapracQvávajúcimi vo vnOtri základnú Štruktúru a dokonca obsahujúcim zostavenie do hviezdy alebo hviezdičky, vytvorené P o m o c o u t ec hn o1 ó g i e ' int e g rov an ý č h o bvod ov na m i k r oč i p e IC.' Kvalifikovaní v danom odbore techniky si uvedomujú, že môžu byť dosiahnuté až dvadsaťnásobné rýchlosti spracovania, a k o je to v súčasnosti. V alternatívnej trojrozmernej forme, ako je uvedená na obr.2B, takéto usporiadanie násobnosti liniek signálov by mohlo akomodovať toľko vodičov, koľko ich môže? byť fyzicky pripojených na jeden bod a mohlo by byť kvôli vnútornej štruktúre nazývané “púpavovou" štruktúrou, S príslušnými zmenami v technikách fabrikáoie by mohla byť táto štruktúra prispôsobená technológii optických vlákien. 0 b r. 3 A ··- 3 D u v á d za jú c h r ak ter i sti c k ý rys tohto vynálezu, zásuvkový konektor 2Q na príjem tenkého plochého konektora 22, ktorým môže byť okraj dosky PC alebo zakončenie plochého flexibilného páskového kábla. Zásuvkový konektor 2Q je zložený z dvoch polovíc 34a a 34b, ktoré sú svoje zrkadlové obrazy. Každá polovička obsahuje teleso dvoch paralelných pozdĺžnych členov 56a a 56h. pričom každý má zakončenie základne 5Bb a predné zakončenie 3fíLa. Pozdĺžne členy 26a. a 26b majú na sebe prstové diely 40a a 40b v uvedenom poradí, ktoré ssa tiahnu. smerom od zakončenia základne 2Bb- Prstové diely 40a a 40b sú vzájomne pevne dosadnuté a formujú kompletný konektor, ako je uvedené na obr.3BIII. Pozdĺžne členy 26a a 26b majú zapracovaný (zvarený) k horným zakončeniam 2£La horný člen 42, pretiahnutý priečne k nim a zakončenia základne 2S.b Členov 26a a 36b majú tiež zapracovaný k zakončeniu základne 2£Lb člen základne 441 ktorý sa tiež preťahuje priečne k členom ,26a ä 26b a prstom 4Qa a 40b. oboma v tomto poradí. Horný člen 42 a člen základne 44 sú v podstate? k sebe paralelne;. Z predného člena 42 vychádza konzolovite pružný oblúkový člen 46, ktorý sa preťahuje smerom k členu základne 44 v podstate paralelne k pozdĺžnym členom 26a a 26b- Oblúkový člen povrch 2£> *1.6. niá na sebe konvexný povrch 48 a konkávny e i s k t r i c kým vodičom, pripojeným na konvexný povrch .42, ako je tu ďalej opísané. Zásuvkový konektor ,3b je formovaný c pozdĺžnych členov 36a a 36 b predného člena 42 a člena základne 44 a oblúkového člena .4.6 a k on zo lovíte vychádzajúceho z predného člena 42 a. zrkadlového obrazu, ako j e znázornené na obr.SBIII. Každé polovica by mohla byť prednostne vyrobená ako jednotkové teleso z tuhého pružného plastického materiálu ako je? P1 a s t i c: k á h m o t a R Y T 0 N a 1 e b o X Y D A RK eď sú diel y z á k i a d n e 4£ía a 40b fixne dosadnuté k sebe, konvexné povrchy 48a a 48b oblúkových členov sú čelom a preťahujú sa .jeden k druhému, ako je uvedené na obr.3BIII, takže tenký konektor 22 ako je doska PC alebo zakončenie plochého flexibilného páskového kábla, vložené medzi nimi, budú tlačiť konzolové členy 46a a 46b do strany, napínajúc ich tak, že medzi sebou pevne upínajú plochý konektor 32. Čelné povrchy 48a a 4Qb pružných oblúkových členov 46a a 46b budú masť k sebe pritmolené alebo ináč pripojené kovové čelné plačky, ktoré formujú elektrické zakončenia a ktoré elektricky spojujú s vodivými povrchmi na tenkom plochom konektore .32 a podobným. Diely základne 4iia a 4ílh pôsobia na vložený konektor .32 ako zarážací člen.
Viacvodičový konektor, ktorý bude prijímať dosku PC alebo viacvodičový plochý flexibilný kábel alebo podobné, je sformovaný, keď predný člen 42 a člen základne 44 sú pretiahnuté priečne s násobnosťou pozdĺžnych členov a6a a ;ž6b medzi nimi spracovanými. Konzolové členy 46a a 46b budú umiestnené medzi každým párom pozdĺžnych členov 36a a a6b· □br.3BI, 3BII, 3BIII a 3C uvádzajú, ako sú "prsty" páskového konektora 32a a 32b pripojené na konvexné povrchy 48a a 48b konzolových členov 46a a 46b» väetky v uvedenom poradí. Spojenie môže byť uskutočnené akoukoľvek dobre známou metódou danej techniky, napríklad pomocou epoxidového cementu, ktorý poskytuje permanentný spoj, ktorý vydľ ž í opakované vkladanie a vyberanie. i ó
Konzolové členy 46a a 46b prstami pas K o veno K.a hl CT·-?. a 52b., pripojenými na konvexné povrchy 4Sa a 43b > v uvedenom poradí, formujú elektrický konkaki. medzi páskovým káblom 54. v zakončení 52a a tenkým členom 22- Kontakt s elektrickými vodičmi na iných páskových kábloch alebo doskami PC je uskutočňovaný konektorom 56» prostriedkami·, ktoré budú opísané v spojení s obr.4A-D, ďalej. 2 obr.3C je vidieť, že aktívny vodič 53 je pripojený na zakončenie 52a pomocou spojky (ďalej jumper) 60, ktorý môže obsahovať signál spracovávajúci eleektroniku. Vodič 53 je na náprotivnej strane kábla 54. vyrovnaný vodiču vodorovnej protiváhy 60a a 60b, v súlade s učením patentu DS 4 680 557, vydanom 24. júla '1987 tomuto žiadateľovi.
Qbr.4A-D uvádzajú zostavenie, ktoré môže byť uskutočnené pomocou mu 1tivodičového zásuvkového konektora, opísaného v s po j en í s o b r. 3 A--3C. 0br.4A uvádza mul tivodičový konektor 5.6, pripojený na mikropáskový kábel z predchádzajúceho stavu techniky 62 vodičmi signálu 58a až 59f, vyrovnanými aktívnym prúdom a/alebo uzemňovacími vodičmi 60a až 60f. 0br.4B uvádza rozložený pohľad na násobnosť multivodičových konektorov 56a až 56a, uvádzajúci zostavenie multivodičového zakončenia pre prepojovanie násobnosti dosiek PC. Každý multivodičový konektor 56a až 56n je pripojený ešte na ďalší z týchto konektorov pomocou plochých flexibilných páskových káblov 64a až 64a, ktorý môže byť káblom 54 z obr.3C alebo akýkoľvek iný existujúci kábel, napríklad mikropáskový kábel predchádzajúceho stavu techniky 62 z obr.4A, iný plochý flexibilný páskový kábel známy zo súčasnej techniky, alebo taký, k torý môže byť vyvinutý v budúcnosti, alebo ich akékoľvek kombinácie. Izolačné separátory 74a až 74n zaisťujú elektrické oddelenie medzi káblami 64a až 64a, ktoré sú tlačené dohromady t lačnými blokmi 63 a 20 a upnuté dohromady príslušnými prostriedkami. Každý z káblov 64a až 64n, izolačné separátory 2.4a až 74n a upínací blok Z0 sú 66a_a. ktorými prechádza perforované násobnosťou otvorov 66a upevnených na násobnosť elektricky vodivých čapov 7La až 26ar konektorovom bloku 2.2» Capy Ziia až Ζώ.η. elektricky prepojujú s vodičmi, na protiľahlých čelných plochách káblov 64a až 6l4d. a s vybratými vodičmi na iných kábloch, podľa príslušného napätia a požiadaviek elektrického signálu e konkrétneho systému. Spojovací blok 22. môže byť vyrobený ako vymeniteľný.. □br.4C uvádza zmontovanú štruktúru, zobrazenú v rozloženej podobe na obr.4B. Lisovacie bloky óS a ZQ. 11 ačia káble túla a M.n. tesne k sebe a mu 1 tivodičové zásuvkové konektory ,£i).a až Sám sa p a p r s k ovite rozbiehajú von do vejára do valcovitej formy, ako je znázornené, pripravené na prijatie dosky PC.
Obr.4D uvádza dosky PC 22a až 22a, vložené do konektorov 5.6ía až Ξώη, s doskou PC 22o.±l, pripravenou na vloženie do k o n e k t. o r a 5im±l. □br.5A uvádza v rozloženom pohľade ďalšie stvárnenie z obr.4D, v ktorom sú lisovacie bloky 2S. a 2.Q. a spojovací blok 72 vo vnútri, nahradené konektorom vstup/výstup INPUT/OUTPUT (1/0) ZS a konektorom prúdu ££>. Vodivé čapy . QZa· až Q2n konektora 1/0 ZS. a čapy SÍL á Sila konektora energie 0Ώ. vykonávajú rovnakú funkciu ako elektricky vodivé čapy 76a až 7&n spojovacieho bloku 72.
Obr.SB uvádza zmontovanú štruktúru z obr.5A s okrajmi zakončenia dosiek PC 2.2a až 22n, vložených do multivodičových zásuvkových konektorov SZuä, až 56 n. □br.6 uvádza zmontovaný multidoskový systém podľa tohto vynálezu. Konektor zdroja (POWER) &Q je umiestnený na základni a konektor VSTLJP/VYSTUP ZS. je umiestnený na hornom zakončení. Dosky PC 22a až 22n sú vložené do multivodičových zásuvkových konektorov 5&a až Són· Násobné hviezdové alebo hviezdičkové konektory 1£> sú spojené vnútorne v mnohých bodoch od vrchu do spodku tejto štruktúry. Príslušné chladiace funkcie sú umiestnené vo vršku Q2 a tvarované štíty smerujú prúd vzduchu okolo na teplotu citlivých komponentov na doskách PC 32a až 2.2a, na udržovanie vnútornej teploty v rámci bezpečných, príslušných prevádzkových limitov. Vonkajšie štíty 84. ktoré môžu byť priehľadné alebo zahmlené, chránia vnútorné komponen ty.
Pojmy a výrazy použité v predchádzajúcom opise sú použité ako pojmy opisu a nepredstavujú obmedzenie, a nie je tu ani žiadny úmysel pri použití týchto pojmov a výrazov vylúčiť ekvivalenty znázornených a opísaných charakteristických rysov alebo ich časti, uznávajúc, že rámec tohto vynálezu je d e f i n o v a n ý a o b m e d z s n ý i ba n a s 1 e d u j ú c i m i p r i s 1 u ä n ý m i. patentovými nárokmi.

Claims (6)

  1. P V p A T E N T O V E N A R O K V 1 . Š ť r u k t ú r a n a d d s i a h n u tie r e d u k a v a n ý c h o d r a z o v v s p d i o č n d rn bode 2 akejkoľvek násobnosti liniek signálov, majúcich podobné charakteristické impedancie, pripojených na tento spoločný bod, keď je elektrický signál, vrátane . .signálu s prechodovou dobou podstatne kratšou ako jedna nanosekunda, zavedený z jednej 2 týchto liniek signálov do symetrie týchto liniek, pričom táto štruktúra obsahuje: a/ násobnosť N liniek signálov spojených v spoločnom bode a 2 neho sa paprskovite rozbiehajúcich? b/ jednu 2 týchto liniek 1. pripojenú na 2droj elektrických signálov s veličinou ampérov A, 2. napájajúcu N—1 týchto liniek. 2. Štruktúra na spojovanie dohromady v spoločnom bode násobnosti liniek signálov, majúcich podobné charakteristické impedancie, na redukovanie odrazov v tomto spoločnom bode z akejkoľvek, z týchto liniek signálov, keď je elektrický signál z jednej z týchto liniek zavádzaný do symetrie týchto liniek, pričom táto štruktúra obsahuje: a/ násobnosť N liniek signálov spojených v spoločnom bode a z neho sa paprskovite symetricky rozbiehajúcich5 b/ jednu z týchto liniek 1. pripojenú na zdroj elektrických signálov s veličinou ampérov A, 2. napájajúcu N--1 týchto liniek, a c/odrazy v. spoločnom bode z akejkoľvek z týchto liniek N-i, majúcich veľkosť nepresahujúcu__ô.__ - N ·- 1 3. Štruktúra podľa nárokov 1 alebo 2, v ktorej sa násobnosť týchto liniek paprskovite symetricky rozbieha 20 spoločného bodu. tí v Štruktúra chto liniek jednej rovi P o d ľ a n á r o k o v z uvedeného sp i i£'. 1 alebo d1očného 2í v ktorej s ä násobnosť bodu p a p r s k o v i t e i'“ o n b i e h a 5. Štruktúra podľa nároku 4, v ktorej sa uvedené, jedna 2 týchto liniek preťahuje .ortogonálne · 20 spoločného bodu v tejto rovine. L·.Elektrický konektor na príjem spojovacieho elektrického konektora, obsahujúci: 1. dve polovice, ktoré sú vzájomne zrkadlovým obrazom, pričom každá polovica obsahuje: a/pozdĺžne teleso, ktoré obsahuje: i. zakončenie základne majúce na sebe prstový diel, ktorý sa preťahuje smerom od pozdĺžneho telesa, ii. predné zakončenie obsahujúce predný člen preťahujúci sa priečne k prednému zakončeniu a prstu: A. predný Člen má na sebe pružný oblúkový člen konzolovíte z neho vychádzajúci: 1/ten to obi ú k ový č 1 en má a/konve;;ný povrch a konkávny povrch: b/s pripojeným elektrickým vodičom, iii. člen základne preťahujúci sa priečne ako k pozdĺžnemu telesu tak k prstu, a 2. uvedené prstové diely týchto dvoch polovíc sú dosadnuté dohromady a formujú tento konektor s oblúkovými členmi preťahujúcimi sa vzájomne k sebe a upínajúcimi prijatý spojovací elektrický konektor.
  2. 7. Konektor podľa nároku 6>, v ktorom konvexný povrch oblúkového člena má na sebe pripojený elektrický vodič.
  3. 8. Konektor podľa nároku 6, v ktorom prstové diely pozdĺžnych členov, keď k sebe vzájomne pevne dosadajú, pôsobia ako zarážka spojovacieho elektrického konektora. h fft á n a s e d e n y c h č 1 enov, ak .o z a ľ' á ž k a
  4. 9. K d n e k t o r p o d ľ a n á r o k u ó, v k t o r o m k o n v e x n ý p o v ľ" c h m á n a s e b e P ľ' i po j e n ý e I e k t. r i c k ý vodič a p r s t o v é d i e 1 y p o z dl č n y keď k sebe vzájomne pevne dosadajú, pôsobis spoj ovacieho e 1ek trie kého konektora.
  5. 10.Konektor podľa nároku 6, v ktorom predné členy a členy základne sú priečne pretiahnuté, aby obsiahli násobnosť oblúkových členov na prijatie rozšíreného spojovacieho elektrického konektora. 11.Štruktúra na rozdeľovanie elektrických signálov, obsahujúcich signály s prechodovými dobami podstatne kratšími ako je jedna nanosekunda, obsahujúca: a/násobnosť plachých flexibilných obvodových káblov: l/majúcich na sebe dva povrchy, a 2/umiestnených p r iľ a h1 o jeden k druhému; b/povrchy týchto káblov sú od seba vzájomne oddelené izolačnými členmi; 1.každý ž týchto káblov má na sebe násobnosť elektricky v o d i v ý c: h p r e d 1 ž e n ý ch stôp; A. jedna alebo viac týchto stôp je zakončená v elektrických konek toroch, i. tieto elektrické konektory sú na pripojovanie týchto stôp kus a/zdrojom elektrickej energie, b/zdrojom uvedených elektrických signálov, a c/iným elektrickým elementom, B. každá z týchto predĺžených stôp obsahuje jeden alebo viac spojovacích bodov, z ktorých jeden alebo viac má otvory, preťahujúce sá medzi povrchmi týchto káblov, i.tieto otvory majú vo vnútri pretiahnuté spojovacie elektródy, spojujúce s jedným alebo s viac spojovacími bodmi na priľahlých kábloch; c/táto násobnosť káblov je udržovaná vo fixovanom vzájomnom vzťahu pomocou upínacích blokov: 1.majúcich k sebe pripevnenú jednu alebo viac spojovacích e 1 ek tróus A. pre ť a h u j ú c i c h sa t ý m i. t o o t v o r m i , a B. zaisťujúcich elektrické spojenie medzi dvomi alebo viac spojovacími bodmi na dvoch alebo viacerých týchto kábloch. 1Ξ. Štruktúra podľa nárokov 1 alebo 2, v ktorej jedna z uvedených liniek je pripojená k elektrickému konektoru na prijímanie v ňom spojovacieho elektrického konektora, obsahujúcas 1. dve polovice, ktoré sú vzájomne zrkadlovým obrazom, pričom každá polovica obsahuje: a/pozdĺžne teleso, ktoré obsahuje: i. zakončenie základne majúce na sebe prstový diel, ktorý sa preťahuje? smerom od pozdĺžneho telesa, ii. predné zakončenie obsahujúce predný člen preťahujúci sa priečne k prednému zakončeniu a prstu: A. predný člen má na sebe pružný oblúkový člen konzolovite z neho vychádzajúci: . '1 /tento oblúkový člen má a/konvexný povrch a konkávny povrch: b/s pripojeným elektrickým vodičom, iii. člen základne preťahujúci sa priečne ako k pozdĺžnemu telesu tak k prstu, a 2. uvedené prstové diely týchto dvoch polovíc sú dosadnuté dohromady a formujú tento konektor s oblúkovými členmi preťahujúcimi sa vzájomne k sebe a upínajúcimi prijatý spojovací elektrický konektor. 13.Štruktúra podľa nároku 1 alebo 2, v ktorej jedna z uvedených liniek je pripojená k: a/násobnosti plochých flexibilných obvodových káblov: 1/majúcich na sebe dva povrchy, a 2/umiestnených priľahlá jeden k druhému; b/povrchy týchto káblov sú od seba vzájomne oddelené .izolačnými členmi; na sebe nás obnosť e i e k tr i c k y I. . každý z tých tu káblov má vodivých predĺžených stôp·: A. jedna alebo viac týchto stôp je zakončená v elektrických konektoroch, i.tieto elektrické konektory sú na pripojovanie týchto stôp' k.u: a / z d r o j o m e 1 e k t r i c k e j e n e r g i e, D/zdrojom digitálnych prúdových signálov·, a c/i ným e 1 ek trie k ý m e lemen tom, B. každá z týchto predĺžených stôp obsahuje jeden alebo viac spojovacích bodov, z ktorých jeden alebo viac má otvory, preťahujúce sa medzi povrchmi týchto káblov: i.tieto otvory majú vo vnútri pretiahnuté spojujúce elektródy, spojené s jedným alebo s viac spojovacími bodmi na priľahlých kábloch; c/táto násobnosť káblov je udržovaná vo fixovanom vzájomnom vzťahu pomocou upínacích blokov: J. «majúcich k sebe pripevnenú jednu alebo viac spojovacích elektród: . A. preťahujúcich sa týmito otvormi, a B. zaisťujúcich elektrické spojenie medzi dvomi alebo viac spojovacími bodmi na dvoch alebo viacerých týchto kábloch.
  6. 14.Elektrický konektor podľa nároku 6, v ktorom spojovací elektrický konektor obsahuje štruktúru na rozdeľovanie elektrických signálov, obsahujúcich signály s prechodovými dobami podstatne kratšími ako je jedna nanosekunda, obsahujúci; a/násobnosť plochých flexibilných obvodových káblov: 1/majúcich na sebe dva povrchy, a 2/umiestnených priľahlo jeden k druhému; b/povrchy týchto káblov sú od seba vzájomne oddelené i zo1ačnými č 1enmi 1.každý z týchto káblov má n a sebe násobnosť elektricky v o d i v ý c ti p r e d 1 ž e n ý c h stôp: 24 24 sk trických A„j bd n a alebo viac týchto stôp je zakončená v ele konektoroch, i.tieto elektrické konektory sú na pripojovanie týchto stôp ku: a/zdrojom elektrickej energie, . b/zdrojóm digitálnych prúdových signálov, a c / i n ý m e 1 e k t r i c k ý m e .1 e m e n t o m, B.každá z týchto predĺžených stôp obsahuje na sebe jeden alebo viac spojovacích bodov, z ktorých jeden alebo viac má otvory, preťahujúce sa medzi povrchmi, týchto káblov: i.tieto otvory majú vo vnútri pretiahnuté spojovacie elektródy, spojené s jedným alebo s viac spojovacími bodmi na priľahlých kábloch; c/táto násobnosť káblov je udržovaná vo fixovanom vzájomnom vzťahu pomocou upínacích blokov: 1.majúcich k sebe pripevnenú jednu alebo viac spojovacích elektród 5 A. preťahujúcich sa týmito otvormi, a B. , zaisťujúcich elektrické spojenie medzi dvomi alebo viac spojovacími bodmi na dvoch alebo viacerých týchto kábloch. 15.Štruktúra podľa nároku 12, kde uvedená štruktúra na rozdeľovanie elektrických signálov obsahujúcich signály s prechodovými dobami podstatne kratšími ako je jedna nanosekunda obsahuje: a/násobnosť plochých flexibilných obvodových káblov: 1/majúcich na sebe dva povrchy, a Ξ/umiestnených priľahlo jeden k druhému; b/povrchy týchto káblov sú od seba vzájomne oddelené izolačnými členmi; 1.každý z týchto káblov má na sebe násobnosť elektricky vodivých predĺžených stôp: A.jedna alebo viac týchto stôp je zakončená v elektrických konektoroch, i.ti eto e1e k t r i c k é k on ektor y sú na p ri po j ovan i e t ý c ht o a/zdrojom elektrickej energie, b/zdrojom digitálnych prúdových signálov, a c / i n ý m e 1 e k t r i c k ý (n e 1 e m e n t o m, B.každá z týchto predĺžených stôp obsahuje na sebe jeden alebo viac spojovacích·' bodov, z ktorých . . jeden alebo viac. má otvory, preťahujúce sa medzi povrchmi týchto kábloví: i. tieto otvory majú vo vnútri. pretiahnuté spojovacie e 1 e k t r ódy, s p o j e n é s jed n ý m a .1 e b o s v i. a c s p o j o v a c í m i b o d m i na p ri ľ a h1ý c h ká b 1o c h; táto násobnosť káblov je udržovaná vo fixovanom vzájomnom, v z ť a h u p o m o c o u u p x n a c í c h b 1 o k o v : 1.majúcich k sebe pripevnenú jednu alebo viac spojovácie h elektród: A. p r- e ť a h u j ú c i c h s a t ý m i t o o t v o r m i , a B-zaisťujúcich elektrické spojenie medzi dvomi alebo viac spojovacími bodmi na dvoch alebo viacerých týchto k áb 1oc h«
SK816-96A 1994-09-20 1994-09-20 Data processing device SK81696A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BR9408102A BR9408102A (pt) 1994-09-20 1994-09-20 Estruturas para obter reflexões reduzidas em um ponto comum a partir de qualquer uma de uma multiplicidade de linhas de sinal para fazer a conexão juntando em um ponto comum uma multiplicidade de linhas de sinal e para distribuir sinais elétricos e conector elétrico
PCT/US1994/010593 WO1996009750A1 (en) 1994-09-20 1994-09-20 Data processing device

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK81696A3 true SK81696A3 (en) 1997-06-04

Family

ID=25664640

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK816-96A SK81696A3 (en) 1994-09-20 1994-09-20 Data processing device

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0734643A4 (sk)
JP (1) JPH09510044A (sk)
AU (1) AU3464495A (sk)
BR (1) BR9408102A (sk)
CZ (1) CZ180196A3 (sk)
FI (1) FI962098A (sk)
HR (1) HRP950481A2 (sk)
IL (1) IL115140A (sk)
NO (1) NO962013L (sk)
SK (1) SK81696A3 (sk)
TR (1) TR199501141A2 (sk)
WO (1) WO1996009750A1 (sk)
ZA (1) ZA957230B (sk)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19954942A1 (de) * 1999-11-16 2001-05-17 Cellware Breitband Technologie Verfahren und Vorrichtung zur Verbindung von EDV-Modulen mit einem Bus-Controller
JP5297326B2 (ja) * 2009-10-08 2013-09-25 富士通コンポーネント株式会社 雄コネクタ、コネクタ及びバックプレーン
JP5705601B2 (ja) * 2011-03-16 2015-04-22 古河電気工業株式会社 分岐コネクタ

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE791001A (fr) * 1971-11-08 1973-05-07 Amp Inc Cable electrique plat
US4679872A (en) * 1986-01-27 1987-07-14 Coe Larry D Cylindrical back plane structure for receiving printed circuit boards
US5119273A (en) * 1990-01-29 1992-06-02 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy High speed parallel backplane
JP2700837B2 (ja) * 1990-10-19 1998-01-21 株式会社 グラフィコ 放射型・パラレル・システムバスにおける基板接続装置
US5210682A (en) * 1990-10-19 1993-05-11 Graphico Co., Ltd. Radial type of parallel system bus structure having pairs of conductor lines with impedance matching elements
EP0506224A3 (en) * 1991-03-26 1994-05-11 Ibm Computer system package
US5548734A (en) * 1993-03-26 1996-08-20 Intel Corporation Equal length symmetric computer bus topology
US5346117A (en) * 1993-07-27 1994-09-13 International Business Machines Corporation Method of fabricating a parallel processor package

Also Published As

Publication number Publication date
AU3464495A (en) 1996-04-09
HRP950481A2 (en) 1997-06-30
CZ180196A3 (en) 1997-06-11
NO962013L (no) 1996-06-28
JPH09510044A (ja) 1997-10-07
IL115140A0 (en) 1995-12-31
NO962013D0 (no) 1996-05-15
FI962098A (fi) 1996-07-17
FI962098A0 (fi) 1996-05-17
ZA957230B (en) 1997-02-28
BR9408102A (pt) 1997-08-05
WO1996009750A1 (en) 1996-03-28
EP0734643A1 (en) 1996-10-02
EP0734643A4 (en) 1997-04-02
TR199501141A2 (tr) 1996-06-21
IL115140A (en) 2000-09-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9660369B2 (en) Assembly of cable and connector
CN100490251C (zh) 带有分离式插座界面的电联接器
US6233376B1 (en) Embedded fiber optic circuit boards and integrated circuits
RU2013897C1 (ru) Электронная система
US8882514B2 (en) Datacommunications modules, cable-connector assemblies and components therefor
US10868393B2 (en) Electrical connector assembly for a communication system
CA2262323C (en) Right-angle connector unit having signal passes equal to one another in length
US20070152882A1 (en) Phased array antenna including transverse circuit boards and associated methods
JPH05275148A (ja) 回路カード相互接続システム
US5387125A (en) Connector for flexible flat cable
JP2002313498A (ja) 差動及びシングルエンド伝送用途のための高速度、高密度相互接続システム
TW201010210A (en) Carrier assembly and system configured to commonly ground a header
US8465331B2 (en) Power terminal block and power supply apparatus
CN110753473B (zh) 电路板组合以及电子设备
TW201733214A (zh) 集成路由組件
JPH06223895A (ja) コネクタおよびその方法
US6146153A (en) Adapter apparatus and method for transmitting electronic data
US6843684B2 (en) Connecting apparatus for data transmission between stackable hubs
US5982634A (en) High speed switch package provides reduced path lengths for electrical paths through the package
TW202023124A (zh) 纜線連接器系統
US4862326A (en) Power supply contact
KR960702196A (ko) 모듈 백쉘 인터페이스 시스템(modular backshell interface system)
WO1991010343A1 (en) High density frontplane interconnection system
JP3067232U (ja) 選択的終端処理用コネクタ装置
SK81696A3 (en) Data processing device