SK5889A3 - Machine traveller set on rail - Google Patents

Machine traveller set on rail Download PDF

Info

Publication number
SK5889A3
SK5889A3 SK58-89A SK5889A SK5889A3 SK 5889 A3 SK5889 A3 SK 5889A3 SK 5889 A SK5889 A SK 5889A SK 5889 A3 SK5889 A3 SK 5889A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
machine
sleepers
sleeper
frame
conveyor
Prior art date
Application number
SK58-89A
Other languages
English (en)
Other versions
SK277891B6 (en
Inventor
Josef Ing Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of SK277891B6 publication Critical patent/SK277891B6/sk
Publication of SK5889A3 publication Critical patent/SK5889A3/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/06Transporting, laying, removing or renewing sleepers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Metal Extraction Processes (AREA)
  • Excavating Of Shafts Or Tunnels (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa .výka strojovej súpravy pojazdnej po koľaji, s riadiacimi zariadeniami na bočné vyťahovanie a zaťahovanie priečnych podvalov koľaje, najmä jednotlivých podvalov alebo skupín podvalov, pomocou vyťahovacieho zariadenia starých podvalov a zaťahovacieho zariadenia nových podvalov, ktoré sú opatrené klieštinami nastaviteľnými výškovo a po dĺžke pohonmi a upevnené na vlastnom strojovom ráme, spočívajúcom pojazdovými ústrojenstvami s jazdným pohonom na koľaji.
Doterajší stav techniky
Z rakúskeho pat. spisu č. 359 37 je známe strojové zariadenie, ktorým sa dá úplne vykonávať výmena priečnych podvalov koľaje pri spojitej pracovnej jazde. Pri použití tohoto stroja sa všetky staré podvaly zdvíhajú krokovite pomocou spojito jazdiaceho ukladacieho vozidla pri zdvihnutých alebo roztiahnutých koľajniciach a súčasne sa spojito ukladajú všetky nové podvaly v rovnakom pracovnom kroku. Také zariadenie sa veľmi dobre osvedčili na úplnú výmenu všetkých podvalov.
Z rakúskeho pat. spisu č. 380 708 je známy stroj, ktorý má zariadenie na vyťahovanie a zaťahovanie podvalov, pravdaže v spojeniu so spojito pojazdnou strojnou čističkou štrkového lôžka, ktorou sa spojité vykonáva pri zdvihnutej koľaji zdvíhanie štrku a jeho čistenie, a potom sa štrk znovu ukladá do štrkového lôžka. Tieto dve známe zariadenia na výmenu podvalov sú usporiadané medzi koncovými otočnými podvozkami, spojená s dĺžkovým posúvacím pohonom a uložená na vodorovnom strojovom zari aden i a m i estach, prekážka, ráme posuvne v pozdĺžnom smere stroja. Obe na výmenu podvalov sa používajú iba na tých kde dopravnej reťazi stojí v ceste postranná napríklad hrana nástupiska. Uvoľňovanie a upevňovanie koľajiva sa vykonáva pred a po nasadeniu stroja.
vytvára teda iba pomocné strojnej čističky Štrku, vysoko.
Obe zariadenia na výmenu podvalov zariadenie k dočasnému použitiu v pričom koľaj musí byť na čistenie zdvihnutá pomerne
Ako a z ktorého miesta sú obe dve zariadenia na výmenu podvalov riadené a obsluhované, nie je z tohoto pat. spisu zjavné, pretože pod vodorovným strojovým rámom ani blízkosti nie je usporiadané stanovisko obsluhy.
v jeho obvyklé v rade dráhových úsekov, že sa výmena podvalov vykonáva nie spojité prípadne len po skupinách alebo len výmenou každého tretieho alebo napríklad štvrtého podvalu koľaje alebo skupín podvalov ležiacich vedľa seba. Taká čiastočná výmena podvalov sa za niekoľko rokov opakuje, aby bolo možné týmto spôsobom vymeniť postupne všetky podvalov koľaje. Známe zariadenia alebo strojová kombinácia na vykonávanie takého podvalov, opísané napríklad
Taktiež je však známe a napríklad v USA a Austrálii, č i astkového v pub1 i káci i vymeňovania
Railvay Track and Structures, november 1983, str. 22 až 24, má napríklad až 24 vzájomne odlišných jednotlivých strojov prípadne zariadenia, ktoré slúžia na vykonávanie menovaných prác aj ďalších prídavných výkonov, ako podva1ov, a prí padne
Pritom sa vytiahnuté kusy, odkladajú vedľa je frézovanie podvalov, rozrezávanie štrkové pluhy a regulačné ústrojenstvo, podvaly, prípadne rozrezané vopred na koľaje a odtiaľ sa nakladajú na nákladný vozeň. Z nákladného vozňa sa tiež nové podvaly odkladajú vedľa koľaje. Privádzanie nových podvalov a odvádzanie starých podvalov sa môže prirodzene vykonávať aj vlastná výmena podvalov.
v inej dobe, počas ktorej prebieha ον1ádaným i opísané v ameri ckom žeriav, usporiadaný v a ovládaný pohonmi.
pracovného zlož i tá.
Je známy veľký počet zariadenia na výmenu priečnych podvalov koľaje, ktoré majú kostru na spôsob žeriavu prípadne výložníka, ktorý je vybavený klieštínami na podvaly, zvieracím pohonom. Jedno z takých zariadení, pat. spise č. 4 579 060, má výkyvný prečnievajúcej časti pracovného vozidla Tento žeriav má na konci klieštinové ústrojenstvo s kliešťínami na podvaly, ovládané hydraulickým piestovým ústrojenstvom. Táto konštrukcia nie je už vzhľadom k veľkosti žeriavu v porovnaniu s obvyklým podvozkom vozidla príliš stabilná a okrem toho je veľmi Okrem toho sa dá vyťahovanie a zaťahovanie jednotlivého podvalu vykonávať obtiažne aj z toho dôvodu, že aspoň jedna z oboch náprav podvozkov pôsobí na koľaj hmotnosťou vozidla práve v tom mieste, kde prebieha výmena podvalov. Toto vyhotovenie má okrem toho dvojité klieštinové vyhotovenie, aby mohlo uchopiť súčasne nový aj starý podval a prípadne odstrániť starý podval a zasunúť nový podval v dvoch za sebou nasledujúcich pracovných krokoch. Pritom je dozaista zasúvanie a vysúvanie podvalov ešte obtiažnejšie pre obsluhujúcu osobu a najmä nie je zaistené v dôsledku jednostranného preťaženia vozidla žeriavom presné, a bezporuchové vymenenie podvalov. Týmto zariadeniu vymieňať len jednotlivé podvaly, ktoré spravidla po kladú vedľa koľaje. Z miesta vedľa koľaje sa tiež odoberajú prípadne pripravené nové podvaly, ktoré sa zasúvajú do koľaje jednotlivé. Také zariadenie zaisťuje pri výmene podvalov len veľmi obmedzený výkon. Okrem toho nebývajú spravidla malé vozidlá tohoto typu vybavené vlastným jazdným pohonom a môžu jazdiť po koľaji len obmedzenou rýchlosťou.
rýchle možno výmene
Ďalší známy stroj ' na výmenu jednotlivých priečnych podvalov koľaje, opísaný v americkom pat. spise č. 4 418 625, pozostáva zo železničného vozidla na podvozkoch, opatreného v podstate vodorovným strojovým rámom. Na strojovom ráme je na oboch pozdĺžnych stranách a medzi oboma podvozkami usporiadané klieštinové zariadenie na teleskopickom zasúvateľnom a vysúvateľnom výložníku, ktoré má zvierací pohon a je pomocou ďalších pohonov nastaviteľné výškovo a posuvne v priečnom smere. S týmto známym strojom sa môžu do pravej alebo ľavej strany strojového rámu vyťahovať alebo zasúvať jednotlivé priečne podvaly. Na tomto stroji však neexistuje možnosť pozorovania a ovládania oboch klieätinových zariadení, pretože v ich bezprostrednej blízkosti nie je umiestnená ani obslužná kabína ani stanovisko obsluhy. Tieto zariadenia sú asi diaľkovo ovládané obsluhujúcou osobou, ktorá stojí vedľa koľaje. Taký stroj nemôže mať ani vysoký výkon ani dostatočnú presnosť, najmä už s ohľadom na nedostatočné ovládanie a úsekovej jazde stroja. Usporiadanie zariadení prípadne teleskopického výložníka pod vodorovným strojovým rámom má za následok veľmi stiesnenú konštrukciu, pretože priestor medzi koľajou a strojovým rámom je veľmi obmedzený. Privádzanie a odvádzanie nových a starých podvalov, ležiacich vedľa koľaje, vykonáva koľajové zariadenie, ktoré je predradené týmto jednotlivým ústrojenstvám prípadne strojom na výmenu podvalov, alebo je zaradené za nimi, a to počas výmeny alebo aj neskoršie.
obsluhu pri doprednej oboch k 1 i ešt i nových
7, nemeckého spisu DAS č. 22 30 202 je známe zariadenie z jazdným pohonom, určené na upratovanie štrku zo štrkového lôžka. Toto zariadenie má doskové upratovacie nástroje, ktoré sú uložené na vyčnievajúcom strojovom ráme a sú prostredníctvom pohonov nastaviteľné výškovo a naprieč. Pred týmito upratovacími nástrojmi je usporiadané ťahadlo, posuvné pozdĺžne pomocou pohonu. Pomocou tohoto ťahadla sa môže vždy jeden podval, ktorého upevňovadlá boli nepatrne uvoľnené, posunúť v pozdĺžnom sniere koľaje a prisunúť k susednému podvalu, takže upratovací nástroj môže premiestniť štrk z pod posunutého podvalu k boku štrkového lôžka.
Účelom vynálezu je vytvoriť stroj opísaného druhu tak, aby umožňoval najmä čiastočnú výmenu podvalov koľaje, to znamená ako vyťahovanie starých podvalov tak zaťahovanie nových podvalov, a to jednoduchšie a spoľahlivejšie s vysokým pracovným výkonom.
Podstata vynálezu
Podstata vynálezu spočíva v tom, že oba mostové strojové rámy vyťahovacieho zariadenia starých podvalov a zaťahovacíeho zariadenia nových podvalov sú spojené každý s jedným nákladným vozňom na podvaly a vytvára vzájomne nezávisle pojazdné strojové jednotky, podopreté o pojazdové ústrojenstvá a opatrené vlastným jazdným pohonom, vlastnou obslužnou kabínou a vlastným riadiacim zariadením, a že na mostových strojových rámoch a na ráme nákladného vozňa na podvaly každej strojovej jednotky je usporiadaný dopravník podvalov.
na privádzanie a odvádzanie
Týmto nečakane jednoduchým a napriek tomu veľmi dobrým usporiadaním vyťahovacieho a zaťahovacíeho zariadenia na podvaly, riaditeľného obsluhujúcou osobou, s vlastným rámom vybaveným jazdným pohonom a riadiacim individuálneho a racionálneho pri veľmi premenlivom slede a Pomocou takých strojových ktoré sú konštrukčne pomerne jednoduché, možno v podstate neprerušeného pracovného postupu s strojovým zariadením, možno dosiahnuť pracovného nasadenia, a to aj počtu vymieňaných podvalov j ednot i ek, dos i ahnuť vysokým pracovným výkonom pri výmene podvalov, oddeleným usporiadaním oboch strojových jednotiek
Vzájomne s vlastným pohonom, riadiacim zariadením a stanoviskom obsluhy môžu tieto pracovné jednotky takže nedochádza pracovného výkonu pracovným výkonom pracovať v podstate vzájomne nezávisle, k vzájomnému nevýhodnému ovplyvňovaniu a práce jednej strojovej jednotky s nižším druhej pracovnej jednotky, napríklad v dôsledku väčšej vzdialenosti starých podvalov, ktoré sa majú vymeniť. Pretože staré podvaly, vytiahnuté vyťahovacím
2ar i aden í m zar i adenI m, aj nové podvaly zasunuté do koľaje zaťahovacím sa môžu privádzať a odvádzať pomocou vlastných dopravníkov spojité a bez ťažkostí cez koľaj v pozdĺžnom smere stroja, odpadá prechodné ukladanie starých aj nových podvalov vedľa spracovávanej koľaje, ktoré je náročné jednak časové a jednak pracovne, najmä z priestorových dôvodov.
Ďalšie výhodné vyhotovenie vynálezu spočíva v tom, že každá z oboch strojových jednotiek, pozostávajúca z vyťahovacieho zariadenia starých podvalov a zaťahovacieho zariadenia nových podvalov a z nákladného vozňa na podvaly, má vo výške nakladacej plošiny pre podvaly usporiadané pomocné koľajnice pre dopravník na podvaly. Pomocou týchto koľajníc je zaistená výkonná doprava podvalov, napríklad portálovým žeriavom pojazdným po koľaji, ktorý môže jazdiť nezávisle nad podvalmi, ležiacimi na nakladacej plošine.
Obzvlášť výhodné a konštrukčne ešte jednoduchšie vyhotovenie zariadenia spočíva v tom, že oba strojové rámy prípadne stroje na výmenu podvalov, spojené s nakladacím vozňom na podvaly, sú v pozdĺžnom smere koľaje usporiadané na koľaji zrkadlovo súmerne, pričom nákladný vozeň na staré podvaly tvoria v smere práce začiatok strojovej súpravy a nákladný vozeň na nové podvaly jej koniec. Toto usporiadanie je konštrukčne veľmi jednoduché, prehľadné a dá sa ľahko obsluhovať. Okrem vysokej hospodárnosti vylučuje usporiadanie oboch nákladných vozňov na podvaly na začiatku a na konci strojovej súpravy preťaženie koľají, uvoľnených pri výmene podvalov, ťažkým nákladným vozňom na podvaly.
Ďalšie výhodné vyhotovenie vynálezu spočíva v tom, že medzi vyťahovacím zariadením starých podvalov a zaťahovacím zariadením nových podvalov prípadne medzi oboma strojovými jednotkami je usporiadaný odpratávací stroj na Štrk, ktorý má strojový rám s pojazdovými ústrojenstvami, vlastný jazdný opatrený výškovo a priečne orgánmi na odpratanie štrku
Toto špeciálne vytvorenie strojovej umožňuje odpratanie štrku v podstate nezávisle na jazde oboch strojových jednotiek z medzier.
pohon a je odpratávac i m i podva1mi. vynálezu spoj i te j nastaviteľnými z medzier medzi súpravy podľa vzniknutých výmenou podvalov. Tým sa samozrejme zvýši pracovný výkon nasledujúcej podva1ov.
strojovej jednotky na zasúvanie nových
Ďalšie výhodné vyhotovenie vynálezu spočíva v tom, že ten úsek dopravníka na podvaly každej strojovej jednotky, spojený so strojovým rámom, je na výmenu podvalov vytvorený dopravným priamo na vyťahovacie pásom na podvaly, nadväzujúcim zaťahovacie zariadenie, zvislým dopravníkom na podvaly a ďalším odkladacím dopravníkom, a že ten úsek dopravníka na podvaly, ktorý je usporiadaný na nákladnom vozni na podvaly a je pojazdný po pomocných koľajniciach, je vytvorený portálovým žeriavom, pojazdným v pozdĺžnom smere stroja a opatreným výškovo stav i teľným zachycovačom podvalov. Také viacdielne, ale konštrukčne jednoduché dopravné zariadenie zaisťuje bezporuchovú a rýchlu dopravu starých podvalov medzi nákladným vozňom na podvaly a miestom výmeny podvalov. Zvislý dopravník na podvaly umožňuje prekonanie výškového rozdielu medzi nakladacou plošinou nákladného vozňa a dopravníkom na podvaly, ktorý nadväzuje na zariadenie na výmenu podvalov a leží v n i žše j úrovn i.
Portálový žeriav je podľa ďalšieho výhodného vyhotovenia vynálezu pojazdný po pomocných koľajniciach, ktoré sú spojené s rámom nákladného dopravníka aj so vozňa na podvaly a v oblasti odkladacieho strojovým rámom vyťahovacieho zariadenia starých podvalov a zaťahovacieho zariadenia nových podvalov oboch strojových jednotiek, pričom v mieste spojenia strojových rámov a nákladných vozňov na podvaly sú usporiadané pozdĺžne posuvné koľajnicové medzikusy. V dôsledku usporiadania pomocných koľajníc ako na nákladnom vozni tak na nadväzujúcom strojovom ráme zaťahovacieho a vyťahovacieho zariadenia podvalov je zaistené nerušené jazdenie portálového žeriavu až k dopravnému pásu na podvaly. To umožňuje v rámci jedinej výkonnej pracovnej jazdy portálového žeriavu dopravu veľkého množstva podvalov, ktoré sa s obzvláštnou výhodou odoberajú vo vrstvách z nákladného vozňa pripadne z dopravného pásu. Posuvne uložený koľajový medzikus zaisťuje aj v koľajových oblúkoch bezporuchové jazdenie strojovej súpravy.
Podľa ďalšieho výhodného vyhotovenia vynálezu je vyťahovacie zariadenie starých podvalov a zaťahovacie zariadenie nových podvalov každej strojovej jednotky posuvné po dĺžke až k svojmu strojovému rámu a dopravníku na podvaly pomocou vlastného pohonu. Toto diaľkové posuvné uloženie zaťahovacieho a vyťahovacieho zariadenia podvalov umožňuje dosiahnutie vysokého pracovného výkonu a rovnomernejšej výmeny podvalov a spojitú pracovnú jazdu celej strojovej súpravy, ktorá môže prebiehať podľa okamžitých pracovných podmienok lež aj len po čiastkových úsekoch. Okrem toho sa spojitou jazdou najväčšej časti hmotného stroja a nákladného vozňa dosiahnu značné úspory na energii.
Podľa ďalšieho výhodného vyhotovenia vynálezu pozostáva každý strojový rám vyťahovacieho zariadenia starých podvalov a zaťahovacieho zariadenia nových podvalov oboch strojových jednotiek z pretiahnutého, mostového, dohora vyklenutého nosného rámu, ktorý je spojený so zvislým dopravníkom na podvaly, s odkladacím dopravníkom na podvaly a s pojazdovými ústrojenstvami, a z rámu agregátov, ktorý je umiestnený pod nosným rámom a je spojený s vyťahovacím a zaťahovacím zariadením podvalov a s dopravníkom na podvaly. Tento mostový nosný rám vytvára dostatočný priestor a voľné pracovné miesto na vyťahovacie a zaťahovacie zariadenie podvalov a okrem toho je schopný zachycovať pomerne značné ťahové a tlakové sily, takže je možné zaradiť zariadenie do vlaku na jazdu medzi vzdialenejšími pracovnými miestami.
Podľa ďalšieho vyhotovenia vynálezu je rám agregátov, spojený s dĺžkovo posuvným zaťahovacim a vyťahovacím zariadením podvalov, uložený v oblasti zvislého dopravníka na podvaly klbovo na mostovom nosnom ráme a má na protiľahlom konci pojazdové ústrojenstvo, spočívajúce na koľaji. Takým vytvorením rámu agregátov na spôsob oje je tento rám so svojim pojazdovým ústrojenstvom aj v koľajových oblúkoch automaticky centrovaný na stred koľaje, takže na vyťahovanie starých podvalov a vťahovanie nových podvalov existujú vždy rovnaké pracovné podmienky. Okrem toho sú pojazdové ústrojenstvá, spojené so strojovým rámom nezaťažené hmotnosťou stroja.
Podľa agregátov dopravní kom ešte ďalšieho vyhotovenia vynálezu je na ráme strojového rámu každej strojovej jednotky nad pre podvaly usporiadaná pracovná kabína s ústredným riadiacim zariadením ako stanovisko obsluhy. Z takej pracovnej kabíny má obsluhujúca osoba v podstate neobmedzený rozhľad na zaťahovacie a vyťahovacie zariadenie a na dopravníky na podvaly. Ústredným riadiacim zariadením možno pritom s výhodou vykonávať všetky riadiace kroky pre celú strojovú súpravu z jednej pracovnej kabíny.
Prehľad obrázkov na výkrese s príkladom súv islost i
Vynález bude vysvetlený vyhotovenia ->^zTTSzoŕnenom na výkrese, i)b>' . Ί sahemaX-Pcký bokorys prednej časti pojazdnej strojovej súpravy podľa vynálezu k stranovému zaťahovaniu a vyťahovaniu priečnych podvalov koľaje, s prednou strojovou jednotkou k vyťahovaniu podvalov a s nasledujúcim strojom na odpratanie štrku, obr. 3 sehemat i uký’ pôdorys stroja z obr. 1, obr. 3 ako pokračovanie k obr. 1 zadný úsek strojovej súpravy podľa vynálezu taktiež v bokoryse, so zadnou strojovou jednotkou k zaťahovaniu nových podvalov a obr. 4 stchasLaX-i-cký pôdorys zariadenia z obr. 3.
vs-tvrooiueiofAj
Príklady vyhotovenia vynálezu
Predná časť strojovej súpravy 1_, znázornená na obr. 1 a 2, pozostáva z vyťahovacieho zariadenia 2 starých podvalov, z nákladného vozňa 3 na podvaly, na ktorom sa ukladajú staré podvaly a z odpratávacieho stroja 4 na štrk, a je pojazdná po koľaji 7, pozostávajúcej z priečnych podvalov 5 a koľajníc 6. Vyťahovacie zariadenie 2 starých podvalov, ktoré tvorí vlastnú strojovú jednotku 8 s nákladným vozňom 3 na podvaly, je opatrené vlastným jazdným pohonom 9 a brzdou 10 a má mostový, dohora vyhnutý strojový rám 11. pojazdný po koľají 7 pojazdovými ústrojenstvami 12. Na zadnom konci strojového rámu 11 je usporiadané energetické napájacíe zariadenie 13 a jazdná kabina i 4.
Na prednom úseku mostového strojového rámu 11 vyťahovacieho zariadenia 2 starých podvalov, a na ráme 16 nákladného vozňa 3 na staré podvaly, opatrenom pojazdovými ústrojenstvami 15. je umiestnený odvádzací dopravník 17 na podvaly. Vo výške nakladacej plošiny 18., slúžiacej na uloženie starých podvalov, je ako na ráme 16 nákladného vozňa 3 tak na strojovom ráme 11 vyťahovacieho zariadenia 2 strojovej jednotky 8 upevnená dvojica pomocných koľajníc 19. na ktorých môže jazdiť portálový žeriav 20, opatrený pojazdovými ústrojenstvami 22 s vlastným jazdným pohonom 21 . Portálový žeriav 20, ktorý tvorí súčasť odvádzacieho dopravníka 17 na staré podvaly, je vybavený riadiacim zariadením 23. umiestneným v obslužnej kabíne 24, a zachycovačom 25 podvalov, ktorý je výškovo prestaviteľný pomocou pohonu. Zachycovač 25 podvalov pozostáva 2 dvoch vzájomne rovnobežných záchytných koľajníc 26, ktoré sú vzájomne výkyvné, prebiehajú v pozdĺžnom smere stroja a môžu sa pritlačovať prostredníctvom pohonu 27 na čelá starých podvalov 28, ležiacich na nakladacej plošine 18 .
Úsek 29 odvádzacieho dopravníka 17 na podvaly, spojený so strojovým rámom 11. pozostáva z dopravného pásu 30, ktorý nadväzuje priamo na vyťahovacie zariadenie 2 na vyťahovanie starých podvalov, zo zvislého dopravníka 31 . ktorý nadväzuje na dopravný pás 30 a z odkladacieho dopravníka 32. V mieste spojenia strojového rámu 11 vyťahovacieho zariadenia 2 a rámu 16 nákladného vozňa 3 je v oblasti pomocných koľajníc 19 umiestnený koľajnicový medzikus 33, ktorý je uložený posuvne v pozdĺžnom smere. Strojový rám 11 vyťahovacieho zariadenia 2 na staré podvaly je tvorený pretiahnutým mostovým nosným rámom 34. ktorý je spojený so zvislým dopravníkom 31 , odkladacím dopravníkom 32 s pojazdovými ústrojenstvami 12. a je sám spojený s rámom 35 agregátov, ktorý je umiestnený pod ním a je prepojený s vyťahovacím zariadením 2 starých podvalov a s dopravným pásom 30. Rám 35 agregátov, spojený s vyťahovacím zariadením 2, je v oblasti zvislého dopravníka 31 na podvaly nakíbený na mostovom nosnom ráme 34 a jeho protiľahlý koniec sa opiera o pojazdové ústrojenstvo 36, spočívajúce na koľaji
7. Na ráme 35 agregátov je umiestnená nad dopravným pásom 30 pracovná kabína 37 s ústredným riadiacim zariadením 38, ktorá tvorí stanovisko obsluhy. Odkladací dopravník 32, ktorý slúži na uskladnenie určitého počtu starých podvalov 28 je riaditeľný ústredným riadiacim zariadením 38, ktoré ovláda jeho pohon 39. Zvislý dopravník 31 . opatrený vyhadzovačom 40 podvalov, má reťaze opatrené ukladaclmi prstami pre podvaly. Tieto reťaze sa uvádzajú do pohybu pohonom 41 . Dopravný pás
30. ktorý slúži na nesenie jednotlivých starých podvalov 28. vytiahnutých z koľaje 7 vyťahovacím zariadením 2, má taktiež vlastný pohon 42. Vyťahovacie zariadenie 2 starých podvalov je spojené s nástrojovým rámom 43 a kolesami 44 s okolesnikmi, ktoré môžu jazdiť prostredníctvom vlastného pohonu 45 po vodiacich koľajniciach spojených s rámom 35 agregátov. Vyťahovacie zariadenie 2 starých podvalov je otočné spojené okolo zvislej osi 46 s nástrojovým rámom 43, takže klieštiny 47. ktoré sú pristav i teľné a výškovo nastaviteľné pomocou pohonu, môžu pracovať aj na protiľahlej pozdĺžnej strane stroja a pri premiestňovacej jazde z jedného pracovného miesta na druhé môžu byť centrované do oblasti pozdĺžnej osi stroja, ako ukazujú bodkočiarkovanó čiary na obr. 2. K výškovému nastavovaniu klieštin 47, ktoré slúži na dosadnutie na čelá podvalov, je usporiadaný pohon 48. Na ráme 35 agregátov sú na stranách usporiadané prídržné kladky 49, výkyvné do strany, aby sa dali pritlačiť na koľajnice 6. Odpratávací stroj 4 na štrk, umiestnený za strojovou jednotkou 8 a vyťahovacím zariadením 2 starých podvalov, má strojový rám 51 . pojazdný po koľaji 7 pojazdovými ústrojenstvami 50 a opatrený obslužnou kabínou 52 a ústredným riadiacim zariadením 53. Predné pojazdové ústrojenstvo 50 je spojené s vlastným jazdným pohonom 54 a brzdou 55. Na napájanie všetkých pohonov energiou slúži energetická centrála 56. V časti strojového rámu 51, vyklenutej smerom dohora, sú usporiadané odpratávacíe orgány 59 na odpratávanie štrku z medzier medzi podvalmi, spojené s pohonmi 57. 58 a prestaviteľné naprieč a na výšku.
Ako je zjavné najmä z obr. 2, sú klieštiny 47, ktoré sú pristaviteľné k sebe pohonom 60 a patria k vyťahovaciemu zariadeniu 2 starých podvalov, posuvné naprieč pomocou priečneho posuvného pohonu 62, vytvoreného ako teleskopické ústrojenstvo 61. Reťaze 64 zvislého dopravníka 31 . otočné okolo osi 63 pomocou pohonu 41 . sú spojené s vodorovne vyčnievajúcimi nosičmi 65' podvalov, ktoré slúžia na odoberanie starých podvalov 28 z dopravného pásu 30.
Na obr. 3 je zakreslená ako pokračovanie k obr. 1 druhá strojová jednotka 67 s vlastným jazdným pohonom 63, vlastným obslužným stanoviskom 69 a vlastným riadiacim zariadením, ktorá je spojená so zaťahovacím zariadením 66 nových podvalov. Mostový strojový rám 71 zaťahovacieho zariadenia 66 nových podvalov, vyhnutý smerom dohora, je spojený s vlastným nákladným vozňom 72 na podvaly, s ktorým vytvára nezávisle pojazdnú strojovú jednotku 67. Na mostovom strojovom ráme 71 a na ráme 73 nákladného vozňa 72 na podvaly je usporiadaný vlastný prívodný dopravník 74 na podvaly. K podopretiu mostového strojového rámu 71 . spojeného s ústredným energetickým napájači m zariadením 75, sú na jeho koncoch usporiadané pojazdové ústrojenstvá 76, z ktorých jedno je opatrené jednak jazdným pohonom 68 a jednak vlastnou brzdou 77. Strojová jednotka 67 má vo výške nákladnej plošiny 79 na nové podvaly 78, usporiadané na nákladnom vozni 72 na podvaly, pomocné koľajnice 80 pre portálový žeriav prívodného dopravníka 74m na podvaly. Úsek prívodného dopravníka 74. spojený so strojovým rámom 71 strojovej jednotky 67, je tvorený dopravným pásom 81 na podvaly, ktorý nadväzuje priamo na zaťahovacie zariadenie 66. zo zvislého dopravníka 82, ktorý na neho nadväzuje a z ďalšieho odkladacieho dopravníka 83. Úsek prívodného dopravníka 74 podvalov, usporiadaný na nákladnom vozni 72, pozostáva z portálového žeriavu 84, ktorý je pojazdný po pomocných koľajniciach 80 v pozdĺžnom smere stroja a má výškovo nastaviteľný zachycovač 85 podvalov 78. Portálový žeriav 84, pojazdný po pomocných koľajniciach 80 vlastnými pojazdovými ústrojenstvami 86, vytvorenými ako dvoj nápravové podvozky s kladkami s okolesníkmi, má vlastný jazdný pohon 8/7 a riadiace zariadenie 89, uložené v obslužnej kabíne 88.
Strojový rám 71 strojovej jednotky 67 prípadne zaťahovacieho zariadenia 66 nových podvalov je tvorený pretiahnutým mostovým nosným rámom 90, ktorý je vyklenutý dohora a je spojený so zvislým dopravníkom 82 a s odkladacím dopravníkom 83 a s pojazdovými ústrojenstvami 76. Strojový rám 71 je spojený s rámom agregátov, ktorý je umiestnený pod ním a je spojený so zaťahovaclm zariadením 66 nových podvalov a s dopravným pásom 81 . Rám 91 agregátov, spojený so zaťahovacim zariadením 66 nových podvalov, je v oblasti zvislého dopravníka 82 klbovo upevnený na mostovom nosnom ráme 90 a má na protiľahlom konci pojazdové ústrojenstvo 92, opreté o koľaj
7. Klieštiny 94 zaťahovacieho zariadenia 66 nových podvalov, ktoré sú prestaviteľné výškovo pomocou pohonu 93, sú upevnené na nástrojovom ráme 95, ktorý je dĺžkovo posuvný pomocou pohonu 96 a kolies 97 s okolesníkmi na vodiacich koľajniciach 98. spojených s rámom 91 agregátov. Dopravný pás 81 na nové podvaly a odkladací dopravník 83 je každý opatrený vlastným pohonom 99, 100. V mieste spojenia medzi strojovým rámom 71 a rámom 73 nákladného vozňa 72 je usporiadaný koľajový medzikus 101, uložený posuvne v pozdĺžnom smere stroja. Rám 91 agregátov strojového rámu 71 strojovej jednotky 67 nesie nad dopravným pásom 81 pracovnú kabínu 102 s ústredným riadiacim zariadením 70, tvoriacim obslužné stanovisko.
Celkový pohľad na strojovú súpravu 1_, znázornenú na obr.
až 4, ukazuje, že každý z oboch mostových strojových rámov 11, 71 vyťahovacieho zariadenia 2 starých podvalov a zaťahovacieho zariadenia 66 nových podvalov je spojený s vlastným nákladným vozňom 3, 72 na podvaly a oba dohromady tvoria dve vzájomne nezávisle pojazdné strojové jednotky 8, 67. opatrené pojazdovými ústrojenstvami 12. 76, vlastným jazdným pohonom 9, 68, obslužným stanoviskom 37, 69 a vlastným riadiacim zariadením 38, 70. Na mostovom strojovom ráme 11. 71 a na ráme 16. 73 nákladného vozňa 3, 72 na podvaly každej strojovej jednotky 8, 67 je pritom usporiadaný vlastný dopravník 17. 24 na privádzanie alebo odvádzanie podvalov. Oba strojové rámy 11 . 71 prípadne stroje 103. 104 na výmenu podvalov, spojené s nákladným vozňom 3, 72 na podvaly, sú umiestnené na koľaji 7 v jej pozdĺžnom smere zrkadlové súmerne, pričom nákladný vozeň 3 na staré podvaly tvorí v smere práce začiatok strojovej súpravy £ a nákladný vozeň 72 na nové podvaly tvorí jej koniec. Medzi vyťahovacím zariadením 2 a zaťahovacím zariadením 66 prípadne medzi oboma strojovými jednotkami 8, 67 je usporiadaný odpratávací stroj 4 na štrk, ktorý je samopojazdný pomocou vlastného jazdného pohonu 54 a má odpratávacíe orgány 59, ktoré sú výškovo a priečne nastaviteľné na odpratávanie štrku z medzier medzi podvalmi. Jednotlivé zariadenia, dopravné pásy, nákladné vozne na štrk atď. oboch strojových jednotiek 8, 67 sú v podstate vytvorené rovnako.
Nasledujúci text podrobnejšie opisuje funkciu strojovej súpravy £ k stranovému vyťahovaniu a zaťahovaniu priečnych podvalov koľaje.
Obe vzájomne nezávisle pojazdné strojové jednotky 8 a 67 spolu s odpratávacím strojom 4 na štrk sa spustením jazdných pohonov 9, 54, 68 premiestnia do miesta určenia, pričom na nákladnom vozni 72 na nové podvaly je naložený potrebný počet nových podvalov 78. Akonáhle strojová súprava £ dôjde ku koľajovému úseku s podvalmi určenými na výmenu, premiestni sa vyťahovacie zariadenie 2 starých podvalov pomocou pohonu 45 do prednej koncovej polohy, zakreslenej na obr. 1 plnými čiarami. Zatiaľ čo spustením pohonov 60, 48, 62 je starý podval 28 určený na výmenu zachytený na hlave klieätinami 47, prípadne aj v dvoch alebo troch pracovných stupňoch vždy s presadenými klieštinami 48 na podvalu, a je vytiahnutý na stranu z koľaje 7, začne spúšťaním jazdných pohonov 9, 54, 68 vzájomne nezávislá spojitá pracovná jazda oboch strojových jednotiek 8, 67 aj odpratávacieho stroja 4 na štrk v smere šípok znázornených na obr. í až 3. Pritom dôjde k postupnému posúvaniu vyťahovacieho zariadenia 2 starých podvalov do zadnej koncovej polohy, znázornenej na obr. 1 bodkočiarkovanými čiarami, v ktorej je starý podval 28 už vytiahnutý z koľaje 7. Prostredníctvom pohonu 45 poodíde vyťahovacie zariadenie 2 starých podvalov spoločne so starým podvalom 28, zachyteným klieštinami 47, do prednej koncovej polohy a starý podval 28 je odložený na prepravný pás 30. Potom je klieštinami 47 zachytený nasledujúci starý podval 28. určený na vytiahnutie, a opísaný pracovný postup začne znovu. Odložený starý podval 28 sa pomocou pohonu 42 dopraví dopravným pásom 30 k zvislému dopravníku 31 . ktorý ho zdvihne k vyhadzovaču 40. Vyhadzovač 40 presunie zdvihnutý dohora, na odkladací dopravník 32.
starý podval 28.
Akonáhle sa na odkladacom niekoľko vedľa dopravníku 32 vytvorila vrstva podvalov, príde seba ležiacich starých portálový žeriav 20 po pomocných koľajniciach 19 nad odkladací dopravník 32. Po spustení zachycovača 25 podvalov a pritlačení záchytných koľajníc 26 na ich čelnú stranu, sú staré podvaly 28 ležiace na odkladacom dopravníku 32 zachytené, zdvihnuté a odtransportované pri spustenom jazdnom pohone 21 na nákladný vozeň 3 pre staré podvaly, kde sa uložia na nákladnú plošinu .18.. Účelne sa podľa stavu koľaje a podľa zvolenej metódy výmeny podvalov vytiahne skupina s výhodou dvoch starých podvalov 28 z koľaje 7 naraz, pričom medzi týmito skupinami starých podvalov 28 ostane v koľaji vždy skupina troch alebo niekoľkých podvalov 5. Odtransportovani e starých podvalov 28. vytiahnutých z koľaje, prebieha pomocou odvádzacieho dopravníka 17 bez prerušenia počas spojitej pracovnej jazdy celej strojovej jednotky 8. Vyťahovacie zariadenie 2 starých podvalov riadi obsluha z pracovnej kabíny prípadne z obslužného stanoviska ústredným riadiacim zariadením 38. Ako je znázornené na obr. 2 bodkočiarkovanými čiarami, je vyťahovacie zariadenie 2 starých podvalov aj zaťahovacle zariadenie 66 nových podvalov použiteľné podľa potreby aj na protiľahlej pozdĺžnej strane stroja. K tomu účelu vyťahovacie zariadenie 2 a zaťahovacie zariadenie premiestni do zadnej koncovej polohy, sa zakreslenej bodkočiarkovanými čiarami, a vykývne ako ukazujú bodkočiarkované šípky poloha vyťahovacieho zariadenia 2 a
66. naznačená taktiež bodkočiarkovane, slúži miestami nasadenia.
sa okolo zvislej osi 46, 105 na obr. 2. Stredová zaťahovacieho zariadenia na jazdu medzi
Počas spojitej pracovnej jazdy prednej strojovej jednotky 8 vykonáva odpratávací stroj 4 na štrk, ktorý nasleduje za ňou a je pojazdný nezávisle, odpratanie štrku a rovnanie pláne v medzerách vzniknutých vytiahnutím starých podvalov 28. Pri tomto upratovaní sa výškovo pohonov 57, 58 odpratávací e
Strojová jednotka 67, ktorá a priečne posúvajú pôsobením orgány 59 na spôsob lopát, je nezávisle pojazdná a tvorí výmenu podvalov a podvaly pomocou koniec strojovej súpravy 1_, zasunie pod koľajnice nové podvaly 78 a uzavrie tak zase vzniknuté medzery. Pre tento účel sa pri spojitej pracovnej jazde stroja i 04 na nasledujúceho nákladného vozňa 72 na portálového žeriavu 84 dopravujú nové podvaly 78 na odkladací dopravník 83 a na neho sa položia. Prvý z týchto nových podvalov 78 je potom vždy zachytený zvislým dopravníkom 82 a odložený na dopravný pás 8í . ležiaci pod ním. Tam je nový podval 78 zachytený klieštinami 94 zaťahovacieho zariadenia 66 a pomocou pohonu 96 dopravený do prednej koncovej polohy zaťahovacieho ústrojenstva 66 na nové podvaly, znázornenej bodkoč i arkovaným i po 1ohy sa pr í s1 ušných koľaje 7. odpratan i m čiarami. Po dosiahnutiu tejto koncovej zachytený. nový podval 78 zasunie spustením výškových a priečnych prestavovacích pohonov do Toto zasunutie je uľahčené predchádzajúcim a zarovnaním medzier medzi podvalmi, ktoré bolo vykonané odprätávacími orgánmi 59 odpratávacieho stroja 4. Počas tejto činnosti dôjde v dôsledku spojitej pracovnej jazdy rámu 71 a rámu 91 agregátov v pracovnom smere na obr. 3 šípkou i06 k relatívnemu posunutiu zaťahovacieho zariadenia 66 nových podvalov vrátane nástrojového rámu 95 po vodiacich koľajniciach 98 do zadnej stroj ového naznačenom koncovej polohy, zakreslenej na obr. 3 plnými čiarami. Po dosiahnutí tejto koncovej polohy je skončené zasúvanie zachyteného nového podvalu 78 pomocou zaťahovacieho zariadenia 66. Prostredníctvom riadiaceho zariadenia 70 spustí obsluhujúca osoba v pracovnej kabíne 102 nasledujúci postup zasúvania podvalu, pri ktorom sa znovu nový podval 78, uložený na dopravnom páse 81, zachytí klieští nami 94 a zasunie opísaným spôsobom do koľaje 7.

Claims (10)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. Strojová súprava pojazdná po koľaji, s riadiacimi zariadeniami na bočné vyťahovanie a zaťahovanie priečnych podvalov koľaje, najmä jednotlivých podvalov alebo skupín podvalov, pomocou vyťahovacieho zariadenia starých podvalov a zaťahovacieho zariadenia nových podvalov, ktoré sú opatrené klieštinami nastaviteľnými výškovo a po dĺžke pomocou pohonov a upevnená na vlastnom strojovom ráme, spočívajúcim pojazdovýw mi ústrojenstvami s jazdným pohonom po koľaji, vyznačujúca sa tým, že ob&. mostové strojové rámy (11, 71) * vyťahovacieho zariadenia (2) starých podvalov a zaťahovacieho zariadenia (66) nových podvalov sú spojené vždy s vlastným nákladným vozňom (3, 72) na podvaly a tvoria dve vzájomne nezávislé pojazdné, na pojazdových ústrojenstvách (12, 15, 76) podopretej strojovej jednotky (8, 67) s vlastným jazdným pohonom (9, 68), vlastným obslužným stanoviskom (37, 69) a vlastným riadiacim zariadením (38, 70), a na mostovom strojovom ráme (11, 71) a na ráme (16, 73) nákladného vozňa (3, 72)0Cna podvaly každej strojovej jednotky J>e usporiadaný vlastný dopravník (17, 74) na privádzanie a odvádzanie podvalov.
b
2. Strojová súprava podľa nároku 1, vyznačujúca
3. Strojová súprava ' podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúca sa tým, že oba strojové rámy prípadne oba stroje (103, 104) na výmenu podvalov, spojené s nákladným vozňom (3, 72) na podvaly, sú v pozdĺžnom smere koľaje rv -n - © -η usporiadané zrkadlovo súmerne na koľaji, pričom nákladný vozeň (3) na staré podvaly tvorí v smere práce začiatok strojovej súpravy (1) a nákladný vozeň (72) na nové podvaly jej koniec.
4. Strojová súprava značujúca sa ním (2) starých podvalov podľa jedného z nárokov 1 až 3, v yt ý m, že medzi vyťahovacím zariadea zaťahovacím zariadením (66) nových podvalov prípadne medzi oboma strojovými jednotkami (8, 67) je usporiadaný odpratávací stroj (4) na štrk, ktorý je opatrený strojovým rámom (51) a pojazdovými ústrojenstvami (50) a vlastným jazdným pohonom (54) a výškovo a priečne prestaviteľnými odpratávací m i orgánmi (59) na rovnanie štrku v medzerách medzi podva1mi.
5. Strojová súprava podľa jedného z nárokov 1 až 3, v yznačujúca sa tým, že úsek dopravníka (17,
74) na štrk spojený so strojovým rámom (11, 71) každej strojovej jednotky (8, 67) na výmenu podvalov pozostáva z dopravného pásu (30, 81), nadväzujúceho priamo na vyťahovacie zariadenie (2) prípadne zaťahovacie zariadenie (3), zo zvislého dopravníka (31, 82), ktorý na neho priamo nadväzuje, a z ďalšieho odkladacieho dopravníka (32), a úsek dopravníka (17, 74), pojazdného po pomocných koľajniciach (19, 80), usporiadaný na dopravnom nákladnom vozni (3, 72), je tvorený portálovým žeriavom (20, 84), ktorý je pojazdný v pozdĺžnym smere stroja a opatrený výškovo staviteľným zachycovačom (25, 85) podvalov.
6. Strojová súprava podľa nároku 5, vyznačujúc a sa t ý m, že portálový žeriav (20, 84) je uložený pojazdné na pomocných koľajniciach (19, 80), ktoré sú spojené s rámom (16, 73) nákladného vozňa (3, 72) na podvaly, a v oblasti odkladacieho dopravníka (32, 83) na podvaly^, sú taktiež Qč spojené so strojovým rámom (11, 71) vyťahovacie zariadenie (66) na nové podvaly oboch strojových jednotiek (8, 67), pričom v mieste spojenia príslušného strojového rámu (11, 71) a nákladného vozňa (3, 72) na podvaly sú usporiadané v pozdĺžnom smere posuvne uložené koľajnicové medzikusy (33, 101).
7. Strojová súprava podľa nároku 1 až 6, vyznačujúca sa tým, že vyťahovacie zariadenie (2) starých podvalov prípadne zaťahovacie zariadenie (66) nových podvalov každej strojovej jednotky (8, 67) je vytvorené dĺžkové posuvne vzhľadom ku svojmu strojovému rámu (11, 71) a svojmu dopravníku (17, 74) na podvaly pomocou vlastného pohonu (45, 96).
8. Strojová súprava podľa jedného z nárokov 1 až 7, v y značujúca sa tým, že každý strojový rám (11, 71) vyťahovacieho zariadenia (2) starých podvalov a zaťahovacieho zariadenia (66) nových podvalov oboch strojových jednotiek (8, 67) pozostáva z pozdĺžneho mostového, dohora vyklenutého nosného rámu (34, 90), ktorý je spojený so zvislým dopravníkom (31, 82) na podvaly, s odkladacím dopravníkom (32,83) na podvaly a s pojazdovými ústrojenstvami (12, 76), a z rámu (35, 91) agregátov, ktorý je usporiadaný pod nosným rámom (34, 90) a je spojený so zaťahovacím zariadením (2) a vyťahovacím zariadením (66) a s dopravníkom (17, 74) na podvaly.
9. Strojová súprava podľa nároku 8, vyznačujúca sa t ý m, že rám (35, 91) agregátov, spojený so zaťahovacím zariadením (2) a vyťahovacím zariadením (66) je v oblasti zvislého dopravníka (31, 82) uložený klbovo na mostovom nosnom ráme (34, 90) a na protiľahlom konci má pojazdové ústrojenstvo (36, 92) podopreté na koľaji.
9' sa t ý m, že každá z oboch strojových jednotiek (8, 67), tvorená vyťahovacím zariadením (2) starých podvalov prípadne zaťahovacím zariadením (66) nových podvalov a nákladným vozňom (3, 72) na podvaly má vo výške nákladnej plošiny (18, 79) na uloženie podvalov usporiadané pomocné koľajnice (19, 80) pre dopravník (17, 74) na privádzanie a odvádzanie podvalov.
10. Strojová súprava podľa jedného z nárokov 1 až 9, v yznačujúca sa tým, že na ráme (35, 91) agregátov strojového rámu (11, 71) každej strojovej jednotky (8, 67) je nad dopravným pásom (30, 81) na podvaly umiestnená pracovná kabína (37, 102) s ústredným riadiacim zariadením (38, 70) ako stanovisko obsluhy.
SK58-89A 1988-06-28 1989-01-03 Machine traveller set on rail SK5889A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP88890168A EP0348585B1 (de) 1988-06-28 1988-06-28 Gleisverfahrbare Maschinen-Anordnung zum Ein-oder Ausziehen der Querschwellen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK277891B6 SK277891B6 (en) 1995-06-07
SK5889A3 true SK5889A3 (en) 1995-06-07

Family

ID=8200712

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK58-89A SK5889A3 (en) 1988-06-28 1989-01-03 Machine traveller set on rail

Country Status (16)

Country Link
US (1) US4878435A (sk)
EP (1) EP0348585B1 (sk)
JP (1) JPH0258601A (sk)
CN (1) CN1016196B (sk)
AT (1) ATE111992T1 (sk)
AU (1) AU617191B2 (sk)
CA (1) CA1322298C (sk)
CZ (1) CZ279001B6 (sk)
DD (1) DD278368A5 (sk)
DE (1) DE3851622D1 (sk)
ES (1) ES2060674T3 (sk)
HU (1) HU202600B (sk)
IN (1) IN171039B (sk)
PL (1) PL159571B1 (sk)
SK (1) SK5889A3 (sk)
YU (1) YU2389A (sk)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH682500A5 (fr) * 1990-04-10 1993-09-30 Matisa Materiel Ind Sa Installation de levage auxiliaire de voie ferrée.
AT400341B (de) * 1990-08-24 1995-12-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum schwellenwechseln
AT406493B (de) * 1993-09-17 2000-05-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisbaumaschine zur durchführung von gleisarbeiten
AT403488B (de) * 1993-12-07 1998-02-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Arbeitszug zum austauschen alter schwellen eines gleises gegen neue schwellen
AUPN480595A0 (en) * 1995-08-17 1995-09-07 Queensland Railways Steel sleeper handling system
US5802983A (en) * 1997-02-20 1998-09-08 Amtrac Railroad Contractors Of Maryland, Inc. Railroad platform cart
FR2760473B1 (fr) * 1997-03-06 1999-04-23 Desquenne & Giral Procede et dispositif de manutention de traverses usagees et de nouvelles traverses d'une voie de chemin de fer
AT4857U3 (de) 2001-09-21 2002-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum entfernen von schwellen eines gleises
DE202004013732U1 (de) * 2004-09-03 2004-12-16 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Instandhaltungsfahrzeug
US8863667B1 (en) * 2013-07-05 2014-10-21 Nordco Inc. Railroad tie removal machine
CH708460B1 (de) * 2013-08-20 2017-06-30 Matisa Matériel Ind Sa Maschine zur Erneuerung von Schwellen eines Gleises.
CH711720B1 (de) * 2015-11-03 2020-04-30 Matisa Materiel Ind Sa Verfahren zur Einleitung eines Schwellenwechselverfahrens zur Erneuerung von Schwellen eines aus Schienen und den Schwellen gebildeten Gleises und Gleisbaumaschine.
FR3076840B1 (fr) * 2018-01-15 2020-01-03 Matisa Materiel Industriel S.A. Dispositif d'arrimage d'un appareil de voie ferree ameliore
CN108797238B (zh) * 2018-05-24 2020-06-05 潘龙 扒砟换枕机

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2997001A (en) * 1956-03-03 1961-08-22 Andre Scheuchzer Method of repairing railway tracks and an installation for carrying out the same
DE2230202C2 (de) * 1972-06-21 1974-03-21 Rheiner Maschinenfabrik Windhoff Ag, 4440 Rheine Verfahren und Vorrichtung zum Räumen des Schotters aus Gleisbettungen
AT325087B (de) * 1972-10-10 1975-10-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Auf schienen fahrbare einrichtung zum kontinuierlichen aufnehmen oder verlegen von gleisschwellen
US4018165A (en) * 1972-12-27 1977-04-19 Bryan Jr John F Tie replacing system
US4047280A (en) * 1974-03-18 1977-09-13 Rexnord Inc. Method for removing ties under railroad track
AT359537B (de) * 1978-09-14 1980-11-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisumbauzug mit portalfahrzeugen fuer schwellentransport
US4418625A (en) * 1981-06-18 1983-12-06 Canron Corporation Bidirectionally operative tie exchanging apparatus
US4770103A (en) * 1983-02-10 1988-09-13 Canron Corporation Method and apparatus for exchanging railway cross ties with rail clamping mechanism to prevent rail flexure
US4579060A (en) * 1983-04-06 1986-04-01 Loram Maintenance Of Way, Inc. Tie exchanger with compound clamping head
AT380708B (de) * 1984-01-31 1986-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und maschine zum reinigen einer gleis -schotterbettung

Also Published As

Publication number Publication date
AU3712489A (en) 1990-01-04
DD278368A5 (de) 1990-05-02
YU2389A (sh) 1992-09-07
AU617191B2 (en) 1991-11-21
IN171039B (sk) 1992-07-04
DE3851622D1 (de) 1994-10-27
CA1322298C (en) 1993-09-21
HU202600B (en) 1991-03-28
ATE111992T1 (de) 1994-10-15
CZ279001B6 (en) 1994-11-16
EP0348585A1 (de) 1990-01-03
US4878435A (en) 1989-11-07
EP0348585B1 (de) 1994-09-21
SK277891B6 (en) 1995-06-07
CZ5889A3 (en) 1994-01-19
PL159571B1 (pl) 1992-12-31
JPH0258601A (ja) 1990-02-27
CN1040837A (zh) 1990-03-28
ES2060674T3 (es) 1994-12-01
HUT52585A (en) 1990-07-28
CN1016196B (zh) 1992-04-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1290618C (en) Mobile installation for loading, transporting and unloading as well as exchanging railroad ties
US4955301A (en) Tie exchange machine
SK5889A3 (en) Machine traveller set on rail
US4236452A (en) Mobile apparatus for continuously renewing track
CA1172509A (en) Mobile apparatus and method for cleaning ballast supporting a track
CA2046208C (en) Tie exchange machine and method
CZ122993A3 (en) Track reconstruction of laying machine
US4911599A (en) Mobile installation for loading, transporting and unloading
US3521565A (en) Apparatus for replacing an old track by a new track
JP3295213B2 (ja) 軌道突固め機械
US4000699A (en) Apparatus for replacement of rail tracks
GB2284628A (en) A work train for replacing old sleepers of a track with new sleepers
US4270456A (en) Mobile apparatus for receiving and laying an assembled track section
CZ279087B6 (en) Apparatus for producing protective layer of a ballast bed and process of maintaining the ballast bed
CA1295514C (en) Mobile tie gang apparatus
US5904098A (en) Crane carrying vehicle for transporting track ties
CZ280313B6 (cs) Pojízdné zařízení pro snímání nebo pokládání, jakož i pro přepravu kolejových polí
CZ287153B6 (en) Machine for continuous laying of the track
CZ287120B6 (en) Track building machine for excavation of ballast bed material
CA1295187C (en) Mobile tie gang apparatus and tie exchange method
CZ8284U1 (cs) Stroj pro odsávání štěrku