PL159571B1 - Maszyna jezdna do budowy torów kolejowych PL PL PL - Google Patents

Maszyna jezdna do budowy torów kolejowych PL PL PL

Info

Publication number
PL159571B1
PL159571B1 PL1989277215A PL27721589A PL159571B1 PL 159571 B1 PL159571 B1 PL 159571B1 PL 1989277215 A PL1989277215 A PL 1989277215A PL 27721589 A PL27721589 A PL 27721589A PL 159571 B1 PL159571 B1 PL 159571B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sleepers
machine
frame
old
track
Prior art date
Application number
PL1989277215A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen Industriegesellschaft Mbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen Industriegesellschaft Mbh filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen Industriegesellschaft Mbh
Publication of PL159571B1 publication Critical patent/PL159571B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/06Transporting, laying, removing or renewing sleepers

Abstract

1. Maszyna jezdna do budowy torów z urza- dzeniami sterujacymi do bocznej wymiany podkla- dów toru, zarówno pojedynczych jak i ich grup, za pomoca urzadzenia do wyciagania starych podkla- dów i nastepujacym za nim w kierunku ruchu robo- czego urzadzenia do wsuwania nowych podkla- dów, które posiadaja chwytak przestawialny w pionie i w poziomie i sa osadzone na wlasnej ramie maszynowej opartej na torze poprzez podwozie z napedem, znamienna tym, ze obie ramy maszynowe (11, 71) o ksztalcie m ostka urzadzenia (2, 66) do wyciagania starych i wsuwania nowych podkladów kazdorazowo polaczone sa z wlasnym wózkiem przeladowczym ( 3 , 72) do podkladów i tworza dwie niezaleznie od siebie przemieszczajace sie jednostki maszynowe (8, 67) oparte na podwoziach (12, 15, 76) z wlasnym napedem (9, 68), stanowiskiem ob- slugi (37, 69) i wlasnym urzadzeniem sterujacym (38, 70) i ze kazdorazowo przy mostkowej ramie maszynowej (11, 71) i ramie (16, 73) wózka przela- dowczego (3, 72) do podkladów kazdej jednostki maszynowej ( 8 , 67) zamontowane jest wlasne urza- dzenie transportowe (17, 74) dostarczajace, wzg- lednie odbierajace podklady. Fig 1 PL PL PL

Description

Przedmiotem ^nO.azku Jest maszyna Jezdna do budowy torów kolejowych, z urządzeniem do bocznego ^ciągania i os\uooslia podkładów torowych, zwłaszcza pojedynczych lub ich grup, przy czym sterowane urządzenie do wyciągania starych podkładów i następujące po nim w kierunku roboczym urządzenie do wciągania nowych podkładów, z których każde posiada napędzany chw^ak o ^sokości i położeniu umieszczone są na własnej ramie opartej na torze poprzez podwcoia z napędem.
Znana Jest z austriackiego opisu patentowego nr AT-PS 359 537 tego rodzaju przy użyciu której wymiana podkładów torowych odbywa się przy jej ciągłym ruchu roboczym to znaczy wszystkie stare podkłady są - przy podniesionych lub nałożonych na siebie szynach - wyjmowane poruszającym się do przodu pojazdem układającym i Jednocześnie w tym samym cyklu roboczym w sposób ciągły kładzione są nowe podkłady. Tatle maszyny sprawdziły się dobrze przy cakowltej wymieaile starych podkładów. Znana Jest także z austriackiego opisu patentowego nr AT-PS 380 708 maszyna posiadająca urządzenie do wyciągania i wsuwania podkładów, wprawdzie w połączeniu z maszyną do czyszczenia nasypu - w której w sposób ciągły przy podniesoonym torze nasyp Jest zdejmowany, czyszczony i ponownie układany. Oba te urządzenia do w/miany podkładów są umieszczone między poZwozismi poziomej ramy i w tym przypadku połączone z napędem przesuwu wzdłuż maszyny. Urządzenia te są stosowane tylko tam, gdzie wstępują boczne przeszkody dla łańcucha transportowego, np. krawędź peronu. Odkręcenie i orzykręcenie podkładów odbywa się przed lub po zastosowaniu maszyny. Oba urządzenia są przy tyr. tylko pomocniczymi i przewidziane są tylko do okresowego użycia, prz/ czym tor musi być podniesiony podczas czyszczenia stosunkowo wysoko. Jak i z którego miejsca są te urządzenia sterowane i obsługiwane trudno w/wwioskować, ponieważ poniżej poziomo biegnącej rany maszyny lub w pobliżu nie rr.a stanowiska obsługi. Jest jednak znana i na welj odcinkach kolei, np. J3A lub Aistrr^lii stosowana mΐ,tta nieciągłej lub tylko grupowej wymiany, lut w~:J any co trzeci ego czy co czwartego podkładu, eaeniuaaiie tylko grupy blisko siebie leżących podkładów. Tego typu częściowa wymiana podkładów jest wtedy co pewien czas potwarzana, żeby nastąpiła ^miana wszystkich podkładów. Znany układ wzgl. komminacja maszyn służąca do realizacji tego cyklu częściowej wymiany podkładów znana np. z czasopisma R^^^way Track/Structures, listopad 1983, 22 do 24, zawiera priykłzdooJ Jedną za drugą do 24 różnych pojedynczych maszyn czy urządzeń. Służą one także do wyk^^i^ea^ia innych, dodatk owych prac, jak np. obróbka ścierna
159 571 podkładów, zgarnianie czy regulacja nasypu. Przy tym wybudowane i odrobione podkłady układane są obok toru i stamtąd przejmowane przez urządzenie do układania podkładów. To ostatnie w?rowadza Je na miejsca. Dowóz i odwóz nowych wzgl. starych podkładów może być przeprowadzany także w innym czasie - w którym następuje właściwa ich wymiana.
Znanych Jest względnie dużo urządzeń do wymiany podkładów, które zasadniczo posiadają stojak dźwigowy względnie wsięgnik, uposażony w zaciskowe kleszcze. Przykłddowo urządzenie znane z opisu patentowego USA nr US-PS 4 579 060 posiada w obszarze z przodu pojazdu roboczego napędzany, wychylny żuraw, który na swoim końcu ma hytd-aulicznie napędzane urządzenie ch wrakowe. Konntrukcja ta ze rnględu na ^sięg żurawia w stosunku do podwooia pojazdu Jest mało stabilna i droga. Poza tym wciągnnęcie pojedynczego podkładu z zasady Jest trudne, ponieważ przynajmnnej Jedna z osi pojazdu przenosi Jego ciężar w obszar, w którym następuje wymiana podkładu. To wrykonanie posiada także podwójne urządzenie ch^^akowe, żeby można było Jednocześnie manipulować starymi i nowym podkładem w dwóch następujących po sobie cyklach roboczych. Ale w ten sposób cykl roboczy wciągania i wsuwania podkładu Jest Jeszcze trudniejszy dla personelu obsługi, zwłaszcza ze względu na Jednostronne przeciążenie pojazdu i nie gwamanltuje wmiany dokładnej, szyblkej i bez zakłóceń. Urządzeniem tym można dokonać tylko w® lany pojedynczych podkładów, które po ^mianie z^kle składowane są obok toru. Stąd pobierane są też ewennualnie dostarczone nowe podkłady i pojedynczo wbudo^yw^e. Tego typu urządzenia osiągają niewielką wdajność. Poza tym te mkte pojazdy nie mają zi^lkLe własnego napędu a poza tym mogą poruszać się tylko z niewielką prędkością.
Dlsza maszyna do wymiany pojedynczych podkładów - zgodnie z opisem patenootym USA nr US-PS 4 418 625 - składa się z wagonu opartego na podwcioiach szynowych, posiadającego zasadniczo poziomą ramę między obu podwoniami, na bokach raimy przewidziane są teeskoopowo wysuwane i wsuwane w^SUnn**1· z chwytakami. Posiadają one zaciski i mogą być specjalnym napędem przesuwane w poprzek i w górę. Za pomocą tej maszyny m^^ż-i^we Jest wciąganie lub wsuwanie podkładów z lewej lub prawej strony maszyny. Ale i w tej maszynie nie przewidziano monlioości sterowania obu chwtakami, ponieważ w bezpośredne j ich okolicy nie ma stanowiska lub kabiny ob^^u^i.. Urządzenia te obsługiwane są zdalnie przez pracownika stojącego obok toru. Także ta maszyna osiąga m^ą wdajność i dokładność - Już ze względu na niewstarczające warunki sterowania wgg. obsługi w połączeniu z odcinków® ruchem urządzenia. Układ obu wsięgnikowch chw^aków ponnżej poziomej ramy maszyny wmuza ciasną zabudow» ponieważ przestrzeń między ramą a torem Jest niewielka. Distarczanie i odbiór leżących obok toru podkładów odbywa się przy użyciu Jezdnego urządzenia, które znajduje się przeważnie przed lub za układem urządzeń do wsiany podkładów, podczas kiedy ich cykl roboczy następuje późnnej.
opisu zgłoszennowego RFN nr DE-AS 22 30 202 Jest także znane pojedyncze urządzenie z napędem Jezdnym do zgarniania tłucznia z nasypu torowego. Posiada ono płytowe urządzenia zgarniające, o przestomym poprzecznym położeniu i wsckkiśl, umieszczone na wdającej do przodu ramie. Urządzeniom tym przyporządkowany Jest napędzany wzdłużnie popychacz. Za Jego pomocą można dosunąć podkład do sąsiedniego, po nieznacznym zluzowaniu zamocowań. Dzięki temu tłuczeń, może być przemieszczony ponnżej przesuniętego podkładu w kierunku boku nasypu.
Zadanie wmaLazku polega na opracowaniu ma szyny typu opisanego poprzednio, przy użyciu której może być prosto, pewnie i z dużą wdajnością dokonywana, zwłaszcza częściowa wiana podkładów torowch, to znaczy zarówno wciąganie starych podkładów, Jak 1 wsuwanie nowch.
Zadanie to rozwiązano w maszynie opisanego typu dzięki temu, że dwie mostkowe ramy urządzenia do wciągania starych i urządzenia do wsuwwnia nowch podkładów, każda z własnym wózkiem przeładowczym podkładów zostały połączone i tworzą one dwie oparte na podwalach i niezależnie od siebie Jezdne Jednoski maszynowe z własnym napędem, stanowiskiem obsługi 1 urządzeniem sterującym. Na mostkowch ramach maszynowch i na ramie wózka p^e^do^zego podkładów każde,] Jediosski prze^^dzi^^ne Jest własne urządzenie do dostarczania i odbierania podkładów.
Dzięki taktiemu zaskakująco prostemu a korzystnemu nowemu układowi urządzeń wciągających i wsuwających podlktady, o dobrej widoczności a więc i sterowaniu przez personel obsługi, tworzących Jedno ^ki maszynowe o własnym napędzie i urządzeniach sterujących, osiągnięto szczególnie racjonalne i zinayoiaunlioowani m>miwości zastosowań - także przy zi^nna159 571
JąceJ się kolejności i ilości wżenionych podkładów. Taka względnie prosta w budowle maszyna - przy osiągnięciu praktycznie płynnego sposobu pracy - osiąga bardzo dużą ^dajność. Dzięki istnieniu dwóch oddzielonych Jednostek z własnym napędem sterowaniem i stanowiskiem obsługi możliwe Jest ich daleko niezależne od siebie ^korzystanie co zmnejsza ich wzajemne niekorzystne oddziaływanie na siebie, np. w przypadku odcinkowo wssęipuące j konieczności usuwania większej ilości zmienianych podkładów.
Ponieważ zarówno wy ciągnięte Jak i wsunięte nowe podkłady dostarczane są 1 odbierane bez przeszkód przez własne urządzenia transportowe w sposób ciągły w2dłuż maszyny ponad torem, odpada mmjące wpływ na ^dajność, czaso i pracochłonne jak też trudne ze względu na brak miejsca,czasowe składowanie starych i nowych podkładów obok toru.
Dalsze korzystne ukształoowanle przedMotu zmaLazku polega na tym, że każda Jednostka maszynowa utworzona z urządzenia ^ciągającego stare podkłady względnie urządzenia wsuwającego nowe oraz z wózka przeładowczego, posiada umieszczone na z30kości płaszczyzny załadowczej przeznaczonej na składowanie podkładów pomonncze szyny dla urządzenia transportowego dostarczającego wzgl, odbierającego podkłady. teięki tym szynom uzyskuje się bardzo sprawny transport podkładów np. za pomocą przejezdnej suwnicy portalowej itp, która bez przeszkód imnże się przemieszczać ponad podkładami złożonymi na wózku przełddowczym.
Szczególnie korzystne 1 Jeszcze prostsze w budowie rozwinięcie ^nalazku polega na tym że obie sprzężone z wózkiem przeładowczym ramy maszynowe, wzgl. maszyny do wymiany podkładów umieszczone są na torze Jedna za drugą Jako swoje lustrzane odbicia. Przy tym początek układu tworzy wózek przełddowczy starych podkładów, a kończy go wózek przeładowczy podlkładów no^ch. Taka budowa Jest konstrukcyjnie szczególnie prosta, przejrzysta i łatwa w obsłu dze.
Oprócz dużej sprawnoścC, układ ten ^Ik-ucza w korzystny sposób przeciążenie przerw torowych powssających przy wymianie podkładów przez ciężkie wózki przeładowcze.
Szczególnie korzystna budowa przedmiotu ^nalazku polega na tym, że między urządzeniem do wżągaiia starych podkładów 1 urządzeniem do wsuwali a nowych wzgl. między obu Jednostkami maszynowymi umieszczona Jest sam Jezdna maszyna zgarniająca tłuczeń, posiadająca ramę z podi^c^i^łLa^i. szynowymi i własny napęd oraz przestawny organ zgarniający. Takie ukształtowanie umoiłL^^a niezależne od ruchu roboczego obu jednostek przemieszczanie tucznia z przerw w torze poa^wsaatych w efekcie wymiany podkładów. Zwiększa to też znacznie ^dajność Jedirostkl wsuwsZącej nowe podkłady.
DoLsze szczególnie korzystne ukształtowanie wynalazku polega na tym, że połączony z ramą odcinek urządzenia do transportu podkładów każdej Jedn oski maszynowwj utworzony Jest z transportera podkładów łączącego się bezpośrednio z danym urządzeniem do ich ^ciągania i wsuwwala, łączącego się z nim transportera pionowego oraz dalszego transportera odbierającego podkłady. Odcinek przewoźnego urządzenia do transportu podkładów przewidziany przy wózku przeadoowcaym zbudowany Jes-t Jako suwa^ca portalowa przemieszczająca się wztttuż maszyny, która posiada urządzenie do odbioru podkładów o zmiennej ^sokoścl.
Takie wieloczęściżse, proste w budowie urządzenie transportowe zapewnia dostarczanie starych wzgg. nowych podkładów bezpośrednio do lub z urządzenia wymierającego w sposób szybki i bez zakłóceń. Dzięki zastosowaniu przenośnika pionowego prosto osiągnięto pokonanie różnicy i^sokości między płaszczyzną składowania wózka przeładowczego i głęboko położonego transportera łączącego się z urządzeniem ^mienizJącym podkłady.
Zgodnie z innym korzystnym JOtztałżswaniem w^azku, suwnica bramowa przemieszcza się na pomc^^c^liczych szynach, połączonych z ramą wózka przeładosczelo, z w obszarze transportera odbierającego podkłady także z ramą urządzenia wciągającego względnie ws^wJącego podkłady danej Jednosski mazsynowsj. Przy tym w obszarze sprzęgania d^ej ramy i wózka przeładżsczigo znajdują się wsu*alne szyny pośrednie. Dzięki umieszczeniu szyn pomożniczych zarówno na wózku przeaddowczym jak i na ramach urządzeń do wymiany podkładów m^oiL^wy Jeft niezakłócony ruch suwnicy portalowej aż do transportera odbierającego podkOzay.Przez to w ramach Jednego roboczego ruchu suwnicy ^^^l^wy Jest transport większej ilości podkładów, które w szczególnie korzystny sposób mogą być warstwowo przejmowane z wózka przeładosnzeld wzgl. trans6
159 571 portera odbierającego 1 przenoszącego podIGady. Przesuwne szyny pośrednie umożliwiają także bezpieczny i niezakłócony ruch zestawu maszyn na łukach torów.
Zgodnie ze szczegóónie korzystnym i celowym rozwinięciem wnalazku każda rama urządzenia do wciągania starych wzgl. do wsuwwnia nowych podkładów każdej Jednostki maszynowej utworzona Jest z wdduźonej, wyiSteJ ku górze w kształcie mooskajramy nośnej połączonej z transporterem podkładów pionowym 1 odbierającym oraz z umieszczonej poniżej połączonej z urządzeniami do wymiany podkładów oraz ich transporterem ramy agregatowej. Taka rama nośna o kształcie mootka tworzy wstarczająco dużo przestrzeni dla urządzeń do ^miany podkładów i Jest w stanie przejąć względnie dwie siły rozciągające i naciski.
Rama agregatowa połączona z przesuwalnymi wzćdużnie urządzeniami do wołany podkładów zgodnie z wnalazkieo, w obszarze pionowego transportera podkładów połączona Jest przegubowo z mostkową ramą nośną 1 posiada na przeciwległym końcu podwooie szynowe. Dzięki takiej dyszlowej budowie ramy agregatowej jest ona wraz ze swoimi podi^(^j^:^a^j. automatycznie dokładnie centrowana ponad torem, także na łukach toru. Dzięki temu wciąganie starych i wsuwanie nowych podkładów przebiega zawsze zasadniczo w Jednakowych warunkach. Poza tym osiąga się odciążenie obu podwozi połączonych z ramą maszyny od ciężaru urządzeń.
Na koniec istnieje jeszcze dalsze rozwinięcie wynalazku polegające na tym, że na agregatowej części ramy każdej jednostki maszynowe, transportera podkładów, umieszczona jest kabina robocza z centralnymi urządzeniami sterującymi, stanowiąca stanowisko obsługi. Taks kabina zapewnia dla personelu obsługi nieograniczony widok na urządzenie do wsiany podkładów i dochodzący do nich transporter. Przy tym z kabiny tej w korzystny sposób ste rowane są wszystkie przebiegi robocze.
są oszystkle przebiegi robocze.
tynaaazek zostanie bliżej objaśniony w przykładzie wkonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia maszynę do bocznej wołany podkładów torowych z przednią Jednostką maszynową do wciągania podkładów i następującą po niej maszyną do usuwana tłucznia w obszarze podkładu, w widoku z boku, fig. 2 - schematyczny widok z góry układu z fig. 1 3 - tylny odcinek maszyny z fig. 1 z tylną Jednostką do wsuwania podkładów w ujęciu schematycznym i w widoku z góry i fig. 4 - maszynę z fig. 3 w ujęciu schematycznym i w widoku z góry.
UwOdocznioaα na fig. 1 i 3 przednia część maszyny 1 składa się z urządzenia 2 do wyciągania starych podkładów, wózka przeładowczego 3 przyjmującego stare podkłady i maszyny zgarniającej tłuczeń 4 1 Jeździ po torze 7 zbudowanym z podkładów 3 1 szyn 6. Jednostka maszynowa 8 utworzona przez wózek przeładowczy 3 1 urządzenie 2 do wciągania starych podlGadów oa własny napęd Jezdny 9 1 układ ham^cow 1o oraz ramę 11 zbudowaną Jako we^ty ku górze mootek. Jeździ ona po torze 7 dzięki umieszczonemu na końcu podwolu szynowym 12.
W tylnej części ramy 11 znajdują się urządzenia energetyczne 1 kabina 14. w przednim odcinku ramy 11 o kształcie mostka 1 na opartej na podwoziu 13 ramie 16 wózka przeładowczego 3 starych podkładów Jest przewidziane urządzenie transportowe 17 do odbioru podkładów.
Na wsckcścl płaszczyzny '9 przeznaczonej na składowani? starych podkładów, zarówno na ramie 16 wózka 3 Jak i na ramie 11 urządzenia 2 do wciągania starych podkładów
Jednooski maszyntow) Θ, zamocowane są szyny psmooracze 19, na których porusza się suwnica portalowa 20, dzięki podwoziom 22 z własnym napędem 21. Suwlca 20 tworząca Jedną część urządzenia transportowego 17 uposażona Jest w kabinę sterowniczą 24 i przestawlalne w pionie poprzez napęd urządzenie uchwytowe 23 do podkładów. Jest ono utworzone z dwóch szyn chwiających 26, umocowanych wchyynie względem siebie i biegnących wzdłuż maszyny, które poprzez napęd 27 dociskane są do starych podkładów 28 złożonych na płaszczyźnie składowej 18. Połączony z ramą 11 odcinek 29 urządzenia trαnspsrtowels 17 utworzony Jest z transportera podkładów 30, łączącego się bezpośrednio z urządzeniem 2 do wciągania podkładów, łączącego się z nią transportera pionowego 31 i dalszego transportera odbierającego podkłady 32. W rejonie sprzęgania ramy 11 i ramy 16 w obszarze szyn psIiosnacznch 19 przewidziany Jest wsuwalny odcinek 33 szyn pośrednich. Raaoa maszynowa 11 urządzenia 2 do wciągania starych podkładów utworzona Jesl: z wółużonej ramy nośnej 34 o kształcie mootka, połączonej z transporterem pionowo 31, transporterem sdbleraJącyo podkłady 32 oraz podwoziami 34. Łączy się ona z umieszczoną ponnźej ramą agregatora 33, połączoną z urządzeniem do wciągania podkładów 2 oraz traisporterem podkładów J^Folączona z urządzeniem wciągającym 2 rama agregatora 33 w obszarze transportera pionowego 31 zawieszona Jes-t na młotkowej ramie
159 571 7 nośnej 34, a na przeciwległym końcu opiera się podwoziem 36 na torze 7. Na ramie agregatowej 35, powżeJ transportera 30 znajduje się kabina robocza 37 z centralnym urządzeniem sterującym 38 stanowiąca stanowisko obsSugi. Przewidziany do zbierania pewnej ilości starych podkładów 28 transporter odbierający 32 napędzany Jest własnym napędem 39, sterowanym przez centralne urządzenie sterujące 38. Pionowy transporter podkładów 31, wyposażony w w/Pychacz podkładów 40 posiada łańcuch połączony z palcowymi zbierakami , wprawiany w ruch obrotowy przez napęd 41. Transporter 30 służący do odbierania starych podkładów, wciąganych pojedynczo z toru 7 przez urządzenie wyciągające 2 napędzany Jest przez własny napęd 42. Urządzenie 2 do wciągania stanych podkładów połączone Jest z ramą narzędziową 43 i kołami z obrzeżami 44, które przez napęd 45 przesuwane są wzdłuż szyn prowadzących połączonych z ramą agregatową. Urządzenie 2 do wciągania starych podkładów połączone jest z ramą narzędziową 43 obrotowo względem pionowej osi 46. W ten sposób przestawialne, kleszczowe chwytaki 47 mogą być używane także na przeciwległym boku maszyny, względnie centr^/ane podczas ich przestawiania wzdłuż niej /patrz linie przerywane na fig. 2/. Dla po^r^ooj^^nn.a tych chwytaków 47, przylegających do końców podkładów, przewidziano napęd 48. Do ramy agregatowej 35 przymocowane są wychylane na boki i dociskane do szyn 6 rolki ustalające 47.
Maszyna zgarniająca tłuczeń 4 umieszczona za Jednostką maszynową 8 wzgl. urządzeniem 2 do wciągania starych podkładów posiada ramę 51 z opierającymi się na torze 7 pod^c^^^a^^ 50, z kabiną obsługi 52 i centra^ym urządzeniem steru Jącym 53. Przednie podwwzie 50 połączone Jest z własnym napędem 54 i układem hamulcowym 55.
Wszyytkie napędy zasilcie są z certraii energetycznej 56. W wcięciu ku górze w obszarze ramy podw^^i.ow^,j 51 znajdują się poruszające się poprzecznie organy zgarniające 59 o ziemnej ws°k°ści.
Jak to wnfka szczegóónie z fig. 2 kleszczowe, zasuwne ku sobie przez napęd 60 chwytaki 47 urządzenia do w^<^i.ą^a^ia podkładów 2 przesuwane są poprzecznie przez układ teleskopowy 61 napędu przesuwu poprzecznego 62. Wspornione Już, obracające się względem osi 63 pod działaniem napędu 41 łańcuchy pionowego transportera podkładów 31 są połączone z poziomo wstającymi dźwigarami 65, przejmującymi stare podkłady 28 z transportera 30.
Na fig. 3 Jako przedłużeniu fig. 1 pokazana jest druga Jednostka maszynowa 67 z własnym napędem 68, urządzeniem 66 do wsuwania nowch podkładów, własnym stanowiskiem obsługi 69 i własnym urządzeniem f^e^ruiąąc^^m 70. Msstkowa, wg^ta ku górze rama maszynowa 71 urządzenia 66 do wsuwania nowych podkładów Jest połączona z własnym wózkiem przeładowczym 72 do podkładów i tworzy niezależnie przemieszczającą się Jednostkę. Na ra^l.e 71 i na ramie 73 wózka przełado^^zego 72 przewidziane Jest własne urządzenie transportowe 74 do podkładów. Rama mostkowa i połączona z centralą energetyczną 75 rama 71 opierają się na podwoziach szynowych 76, z których Jedno oprócz napędu 68 wyposażone jest także we własny układ hamulcowy 77. Jednostka maszynowa 67 na wsol(ości płaszczyzny ładunkowej 79 wózka przeładowczego 78 posiada szyny pomocn^ze 80 dla suwnicy portalowej urządzenia transportującego podkłady 74. Łączący się z ramą 71 odcinek urządzenia transportowego 74 Jednooki maszynowej 67 utworzony Jest z łączącego się bezpośrednio z urządzeniem 66 do noWch podkładów przenośnika 81, łączącego się z nim transportera pionowego 82 1 transportera 83 odbierającego podkłady. Odcinek urządzenia transportowego 74 przy wagonie przeładowozym 72 składa się z suwnicy portalowej 84 przemieszczającej się po szynach pomocnlcztch 80 wzdłuż maszyny z urządzeniem chwytakowym do podkładów 85· Suwnica 84 poruszająca się po szynach 80 dzięki własneniu napędowi 86 uksztatCowmlemu Jako podwójne rolki z obrzeżam, posiada własny napęd 87 oraz urządzenie sterujące 89 znajdujące się w kabinie 88.
oraz urządzenie sterujące 89 znajdujące się w kabinie 88.
Rama 71 Jednosski m^^s^^nowe;) 67 wzgl. urządzenia 66 ^^i^t^^.^ącego nowe podkłady utworzona Jest z podłużnej, wy tę tej ku górze ramy nośnej 8Q, połączonej z transporterem pionowym 82, transporterem odbiiΓającym 83 oraz podi^c^^^a^^ 76 1 łączy się z umieszczoną poniżej ramą agregatową , do której przyłączone Jest urządzenie 66 do wsuwania podkładów oraz transporter 81. Rama agregatową łącząca się z urządzeniem 66 do wsuwania podkładów w obszarze transportera pionowego 82 zawieszona jest na ramie nośnej 90 i na swoim przeciwległym końcu na poi^i^c^a^^u szynowym 92 opartym na torze 7. Kleszczowy chwtak urządzenia 66 do wsuwania podkładów, o wy30·*0ści zmienianej napędem 93, zamocowany Jest na ramie narzędziowej 95, która za pomocą napędu 96 i kół z obrzeżami 97 przesuwana-Jest wdłuż szyn prowadzących 98 zamocowanych do ramy agregatowej 91.
β
159 571
Transportery podkładów 81, 83 są połączone z własnymi napędami 99 względnie 100. W strefie sprzęgania między ramą 71 1 ramą 73 przewidziany Jest odcinek szyn 1o1 przesuwany wz<Uuż maszyny. Przy ramie agregatowej 91 ramy 71 Jednosski maszynowej 67, powżej transportera podkładów 81 umieszczona Jest kabina robocza 1o2 z centralnym urządzeniem sterującym 70 stanowiąca stanowisko obsługi.
Z widoku maszyny przedstawionej na fig. 1 do 4 wdka, że każda z mostkowych ram 11 i 71 urządzeń 2 do wciągania starych podkładów 1 do wsuwania nowych 66 połączona Jest z własnym wózkiem przeładowczym podkładów 3 i 72 i stanowi dwie przemieszczające się niezależnie od siebie Jed^c^^^l^łi maszynowe 8, 67, z podwoolami 12, 76, z własnym napędem 9, 68, stanowiskiem obsługi 37, 69 1 urządzeniem sterającym 38, 70. P~zy mootkowej ramie 11 względnie 71 i ramie 16 wzgl. 73 wagonu przełddowczego 3 względnie 72 każdej Jednootki maszynowwj 8 i 67 Jest przy tym przewidziane własne urządzenie transportowe dostarczające 17 lub odbierające 74 podkłady. Obie ramy maszynowe 11, 71 względnie maszyny do wmiany podkładów 103 względnie 1o4 sprzężone z wózkiem przełddowczym 3, 72, umieszczone są wztHuż toru 7 Jako swoje lustrzne odbicia, przy czym wózek przeładowczy do starych podkładów 3 tworzy początek zestawu maszyn 1, a wózek przeładowczy do starych podkładów 72 Jego koniec. Między urządzeniem 2, 66 do wciągana starych 1 nowych podkładów względnie obu Jednostkami maszynowmi 8, 67 umieszczona Jest maszyna do zgarniania tłucznia 4, sam^ł^i.eżna dzięki napędowi 54 z przestawialnymi organami zgarnia^cymi 59 o zmiennej waclk^ci. Pojedyncze urządzenia, transportery, wózki przeładowcze itp. obu Jednostek maszynowch 8 i 67 są zasadniczo zbudowane Jednakowa.
Następnie za pomocą fig. 1 do 4 zostanie bliżej objaśnione działanie zgodnej z w°alazkiem maszyny 1 do budow torów koleoowch.
Obie przemieszczające się niezależnie od siebie maszynowe 8 i 67 Jak też maszyna zgarniająca 4, dzięki napędom 9, 54 i 68 dojeżdżają na miejsce przeznaczenia, przy czym wózek przeładowczy 72 zaadowany Jest sdpowaednlJ ilością nowych podkładów 78. Gdy zostanie osiągnięty odcinek toru z podkładami do wmiany 28, pod dział:anlem napędu 45 urządzenie 2 do wciągania starych podkładów dojeżdża do przedmej pozycj, przedstawionej na fig.
linią ciągłą. Dzięki napędom 60, 48 , 62 wżenione stare podkłady 28 ujmowane są przez chw^ak względnie kleszcze 47 i w danym przypadku w dwóch lub trzech fazach roboczych z każdorazową zmianą układu chwtaka 47 - wyciągane bocznie z toru 7. W tym samym czasie pod działaniem napędów 9, 54 i 68 zaczyna aię niezależny od siebie ciągły ruch /non stop/ obu jednostek maszynowych 8 i 67 jak też maszyny zgarniającej 4 - w kierunku strzałek pokazanych na fig. 1 do 3· Przy tym dochodzi, do przesunięcia urządzenia 2 wyciągającego stare podkłady w tylną pozycćę, przedstawioną linią przerywaną /fig. 1/, w której stary podkład 28 już jest wyciągnięty z toru 7. Za pomocą napędu 45 urządzenie 2 do wciągania podkładów wraz ze starym podkładem 28 trzymanym przez chwwtak 47 przemieszcza się do przedniej pozycj i podkład 28 składany jest na transporter 30. Następnie chw^ak 47 ujmuje następny wyciągnięty stary podkład 28 i opisany cykl powwarzą się. Złożone podkłady 28 przesuwane są transporterem 30 napędzenym przez napęd 42 do transportera pionowego 31 i podnoszone do urządzenia wy pychającego 40 i przesuwane przez to urządzenie na transporter odbierający 32.
Gdy na transporterze odbierającym 32 utworzy się warstwa leżących koło siebie podkładów 28, nad transporterem odbiera^cym 32 po szynach psmosnnczzch 19 przejeżdża suwiica portalowa 20. Po opuszczeniu chwtaka 25 i dociśnięciu Jego szyn chwytających 26 do powierzchni czołowch podkładów, podkłady znajdujące się na transporterze 32 są ujmowane, podnoszone i pod aziαaniem napędu 21 przenoszone do wózka przeładoaizegs 3 i układane na Jego pswierzchni 18.
W sposób «Iowy, w zależności od stanu toru względnie żądanej metody wmiany następuje wciąganie z toru dwóch starych podkładów, przy czym między takimi grupami w torze 7 pozostają przeważnie trzy lub więcej podkładów 5. Odbiór wciągniętyih z toru 7 starych podkadów następuje przez urządzenie trin/sportowe 17 podczas ciągłego ruchu Jednootki llszylowaj 8. Sterowanie urządzeniem do wciągania starych podkadów 2 następuje przez pracownika obsługi z kabiny względne stanowiska obsług^w której znajdują się urządzenia sterownicze 38. Jak to pokazano linią przerywaną na fig. 2, urządzenie 2 do wciągania starych podkładów tak samo Jak urządzenia do wsuwana nowch 66, może być stosowane wmlenie także na przeciw159 571 ległym końcu maszyny. W tym celu urządzenie 2, 66 do wymiany podkładów przejeżdża w tylne, pokazane linią przerywaną położenie i wychyla się względem pionowej osi 46 (patrz przerywana strzałka 105 na fig. 2). środkowe, także przedstawione linią przerywaną położenie urządzenia 2, 66 do wyciągania lub wsuwania podkładów zajmują podczas przemieszczania maszyny.
Podczas ciągłego roboczego ruchu przedniej Jednostki maszynowwj 0, następną, niezależnie poruszającą się maszyną 4 zgarnia się względnie wyrównuje warstwę nasypu w obszarach wyciąg niętych podkładów 28, przy czym szuflowe elementy zgarniające 59 przemieszczane są w plonie i poziomie przez napędy 57, 50. Niezależnie poruszająca się jednostka maszynowa 67 umieszczona na końcu zestirnu zamyka luki w torze przez wsurnięcie nowych podkładów 70. W tym celu podczas ciągłego (non stop) ruchu maszyny do wymiany podkładów 104 i przyłączonego wózka przeładowczego 72, nowe podkłady 78 troisportowane są za pomocą suwnicy portalowej 84 do transportem 03 i na nim składane. Pierwsze z nich przejmowane są przez transporter pionowy 82 i przekazywane na leżący ponnżej transporter 81. Stąd nowy podkład 70 ujmowany Jest przez chwytak 94 urządzenia wsuwającego 66 i za pomocą napędu 96 przemieszczany do,pokazanej linią przerywamą,oońcowego Jego położenia. Bo osiągnięciu tego położenia trzymany nowy podkład 78 pod działaniem odpowwednich napędów zmiany wysokości 1 położenia poprzecznego wsuwany Jest w tor 7. Proces ten ułatwiony Jest przez wcześnnejsze wyrównanie warstwy nasypu, dokonane przez elementy zgarniające 59 maszyny 4. fbdczas tego w efekcie ciągłej jazdy ramy maszy· nowej i agregatowej 71, 91 w kierunku roboczym pokazanym strzałką 1o6 (fig. 3) dochodzi do względnego przesunnęcia urządzenia wsuwwjącego nowe podkłady 66 wraz z ramą narzędziową 95 wzdłuż szyn prowadzących 98 w tylne położeinLe, pokazane linią ciągłą na fig. 3. Po osiągnięciu tej pozycji kończy się cykl wsuwwnia nowego podkładu dokonywany przez urządzenie 66. Poprzez urządzenie sterujące 70 pracowiik obsługi kieruje z kabiny 1o2 następnym cyklem wsuwania podkładów, w którym chwtak 94 ujmuje nowy podkład 78, złożony w tym czasie na transporterze 81 1 wsuwa go w opisany sposób w tor 7.

Claims (10)

1. Maszyna Jezdna do budowy torów z urządzeniami sterującymi do bocznej wymiany podkładów toru, zarówno pojedynczych jak i ich grup, za pomocą urządzenia do wyciągania starych podkładów i następującym za nim w kierunku ruchu roboczego urządzenia do wsuwania nowych podkładów, które posiadają chwtak przestawialny w plonie i w poziomie i są osadzone na własnej ramie maazynowej opartej na torze poprzez podwooie z napędem, znamienna t y m, te obie ramy maszynowe /11,71/ o kształcie mootka urządzenia /2,66/ do ^ciągania starych 1 wsuwania nowych podkładów każdorazowo połączone są z własnym wózkiem przeładowczym /3, 12/ do podkładów i tworzą dwie niezależnie od siebie przemieszczające się Jednootkl maszynowe /8, 61/ oparte na podwooiach /12, 15, 76/ z własnym napędem /9, 68/, stanowiskiem obsługi /37, 69/ 1 własnym urządzeniem sterującym /38, 70/ i że każdorazowo przy mootkowej ramie maszynowej /11, 71/ i ramie /16, 15/ wózka przełddowczego /3, 72/ do podkładów każdej Jednooski ^^^^ynow^,j /8, 67// złJm)ntcołoe Jest własne urządzenie transportowe /17, 74/ dostarczające, oględnie odbierające podlktady.
2. taszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że każda z obu Jednostek maszynowych /8, 61/ utworzonych z urządzenia /2/ do ^ciągania starych względnie nowych podkładów /66/ i wózka przełddowczego /3, 12.1 do podkładów posiada na płaszczyzny przewidzianej na składowanie podkładów /18, 79/ szyny pomocnncze /19, 80/ dla urządzenia transportowego /17, 74/ dostarczającego względnie odbierającego podikłady.
3. Maszyna według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że obie każdorazowo sprzęgnięte z wózkiem przeaaoowczym /3, 72/ do podkładów ramy maszynowe względnie maszyny do ^miany podkładów /1o3, 104/ umieszczone są wzdłuż toru Jako swoje wzajemne lustrzane odbicia, przy czym wózek przeładowczy /3/ do starych podkładów, w kierunku ruchu roboczego tworzy początek układu maszyn, a wózek przeładowczy /72/ do norach podkładów tworzy Jego koniec.
4. Maszyna według zastrz. 1,znamienna tym, że między urządzeniem do ^ciągania starych i urządzeniem /2, 66// do wsuwania nowych podkładów względnie mędzy obu Jednostkami maszynowymi /8, 61/ umieszczona Jest samoCieżna maszyna do zgarniania tłucznia /4/, posiadająca ramę /51/, z podwoziem /50/ i własnym napędem /54/ z przestawiennym poprzecznie elementem zgłΓniaJącym /59/ o zmiennej wys3ιtΩŚzi..
5. Maszyna według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że każdorazowo odcinek urządzenia transportowego /17, 74,/ do podkładów każdej Jednosski /8, 61/ do wymiany podkładów, łączący się z ramą maszynową /11, 71/ składa się z urządzenia transportowego do podkładów /30, 81/ dochodzącego bezpośrednio do urządzenia do wciągania starych wzg^rdnie urządzenia /2, 66/ do wsiewa la nowch podkładów łączącego się z nim transportera pionowego /31, 82j/ i dalszego transportera odbierającego /32, 83/ i że przewidziany przy wózku przełaCownzym /3, 72(/ odcinek urządzenia transportowego /17, 74t przemieszczającego się na pcmocnOczych szynach /19, 80/ utworzony Jest przez suwnicę portalową /20, 84/ Jeżdżącą wzdłuż maszyny z urządzeniem chwtakowym /25, 85(/ do podkładów, o
6. Maszyna według zastrz. 5, znamienna tym, że sumka portalowa /20, 84/ przemieszczana Jest po szynach /19, 80/, które połączone są z ramą /16, 73/ wózka przeładowozego /3, 72(/ 1 w obszarze transportera odbierającego podkłady /32, 83/ także z ramą maszynową /11, 71/ urządzenia /2, 66/ do wyciągana starych względnie do wsuwania nowych podkładów obu Jednostek maszynowych /8, 67/, przy czym w obszarze sprzęgania każdej ramy /11, 71/ i wózka przeładowczego umieszczone są szyny pośrednie /33, 1oV, przesuwne w kierunku ^dłużnym.
159 571
7. Maszyna według zastrz. 1 albo 6, znamienna tym, że urządzenie /2, 66/ do w^dąganla starych, rngłędnie urządzenie do wsuwana nowych podkładów każdej Jednostki maszyno wej /8, 67/ zbudowane są Jako Jezdne rndłuż swa Je j ramy maszynowa j /11, 71/ i swojego urządzenia transportowego do podkładów /17, 74/ dzięki własnemu napędowi /45, 96/.
8. Maszyna według zastrz. 7, znamienna tym, że każda rama maszynowa /11, 71/ urządzenia do ^ciągania /2, 66/ starych i urządzenia do wsuwania nowych podkładów obu Jednostek maszynowych /8, 67^ zbudowana Jest z podłużnej, '^^H^ę^ej ku górze w kształcie mootka, połączonej z transporterem pionowym /31, 83/ transporterem odbierającym do podkładów /32, 83/ oraz podwoziem szynowym /12, 76/ ramy nośnej /34, 80/ 1 umieszczonej p>niżej niej ramy agregatowej /35, 9V połączonej z urządzeniem /2, 66/ do wciągania 1 wsuwćaiia podkładów oraz z transporterem podkładów.
9. Maszyna według zastrz. 8, znamienna tym, że połączona z przesuwanym wtcUtużnle urządzeniem /2, 66/ do ^ciągania względnie wsuw^iia podkładów,rama agregatora /35, 91 w obszarze transportera pionowego /31, 02/ zawieszona Jest przegubowo na ramie nośnej /34, 9Q/ o kształcie mootka, a na swoim przeciwległym końcu posiada podwozie szynowe /36, 92/ oparte na torze.
10. Maszyna według zastrz. 9, znamienna tym, że przy ramie agregatowej /35, 9^/ ramy maszynowej /11, 71/ każdej Jedrnstkl maszynowwj /8, 67/ pow/ż) transportera podkładów /30, 81/ umieszczona Jest kabina rabocza /37, 102/ z centralnym urządzeniem sterującym /38, 70/.
PL1989277215A 1988-06-28 1989-01-16 Maszyna jezdna do budowy torów kolejowych PL PL PL PL159571B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP88890168A EP0348585B1 (de) 1988-06-28 1988-06-28 Gleisverfahrbare Maschinen-Anordnung zum Ein-oder Ausziehen der Querschwellen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL159571B1 true PL159571B1 (pl) 1992-12-31

Family

ID=8200712

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1989277215A PL159571B1 (pl) 1988-06-28 1989-01-16 Maszyna jezdna do budowy torów kolejowych PL PL PL

Country Status (16)

Country Link
US (1) US4878435A (pl)
EP (1) EP0348585B1 (pl)
JP (1) JPH0258601A (pl)
CN (1) CN1016196B (pl)
AT (1) ATE111992T1 (pl)
AU (1) AU617191B2 (pl)
CA (1) CA1322298C (pl)
CZ (1) CZ279001B6 (pl)
DD (1) DD278368A5 (pl)
DE (1) DE3851622D1 (pl)
ES (1) ES2060674T3 (pl)
HU (1) HU202600B (pl)
IN (1) IN171039B (pl)
PL (1) PL159571B1 (pl)
SK (1) SK5889A3 (pl)
YU (1) YU2389A (pl)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH682500A5 (fr) * 1990-04-10 1993-09-30 Matisa Materiel Ind Sa Installation de levage auxiliaire de voie ferrée.
AT400341B (de) * 1990-08-24 1995-12-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum schwellenwechseln
AT406493B (de) * 1993-09-17 2000-05-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisbaumaschine zur durchführung von gleisarbeiten
AT403488B (de) * 1993-12-07 1998-02-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Arbeitszug zum austauschen alter schwellen eines gleises gegen neue schwellen
AUPN480595A0 (en) * 1995-08-17 1995-09-07 Queensland Railways Steel sleeper handling system
US5802983A (en) * 1997-02-20 1998-09-08 Amtrac Railroad Contractors Of Maryland, Inc. Railroad platform cart
FR2760473B1 (fr) * 1997-03-06 1999-04-23 Desquenne & Giral Procede et dispositif de manutention de traverses usagees et de nouvelles traverses d'une voie de chemin de fer
AT4857U3 (de) 2001-09-21 2002-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum entfernen von schwellen eines gleises
DE202004013732U1 (de) * 2004-09-03 2004-12-16 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Instandhaltungsfahrzeug
US8863667B1 (en) 2013-07-05 2014-10-21 Nordco Inc. Railroad tie removal machine
CH708460B1 (de) * 2013-08-20 2017-06-30 Matisa Matériel Ind Sa Maschine zur Erneuerung von Schwellen eines Gleises.
CH711720B1 (de) * 2015-11-03 2020-04-30 Matisa Materiel Ind Sa Verfahren zur Einleitung eines Schwellenwechselverfahrens zur Erneuerung von Schwellen eines aus Schienen und den Schwellen gebildeten Gleises und Gleisbaumaschine.
FR3076840B1 (fr) * 2018-01-15 2020-01-03 Matisa Materiel Industriel S.A. Dispositif d'arrimage d'un appareil de voie ferree ameliore
CN108797238B (zh) * 2018-05-24 2020-06-05 潘龙 扒砟换枕机

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2997001A (en) * 1956-03-03 1961-08-22 Andre Scheuchzer Method of repairing railway tracks and an installation for carrying out the same
DE2230202C2 (de) * 1972-06-21 1974-03-21 Rheiner Maschinenfabrik Windhoff Ag, 4440 Rheine Verfahren und Vorrichtung zum Räumen des Schotters aus Gleisbettungen
AT325087B (de) * 1972-10-10 1975-10-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Auf schienen fahrbare einrichtung zum kontinuierlichen aufnehmen oder verlegen von gleisschwellen
US4018165A (en) * 1972-12-27 1977-04-19 Bryan Jr John F Tie replacing system
US4047280A (en) * 1974-03-18 1977-09-13 Rexnord Inc. Method for removing ties under railroad track
AT359537B (de) * 1978-09-14 1980-11-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisumbauzug mit portalfahrzeugen fuer schwellentransport
US4418625A (en) * 1981-06-18 1983-12-06 Canron Corporation Bidirectionally operative tie exchanging apparatus
US4770103A (en) * 1983-02-10 1988-09-13 Canron Corporation Method and apparatus for exchanging railway cross ties with rail clamping mechanism to prevent rail flexure
US4579060A (en) * 1983-04-06 1986-04-01 Loram Maintenance Of Way, Inc. Tie exchanger with compound clamping head
AT380708B (de) * 1984-01-31 1986-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und maschine zum reinigen einer gleis -schotterbettung

Also Published As

Publication number Publication date
CZ279001B6 (en) 1994-11-16
EP0348585A1 (de) 1990-01-03
CN1040837A (zh) 1990-03-28
HU202600B (en) 1991-03-28
AU617191B2 (en) 1991-11-21
JPH0258601A (ja) 1990-02-27
CZ5889A3 (en) 1994-01-19
DE3851622D1 (de) 1994-10-27
HUT52585A (en) 1990-07-28
EP0348585B1 (de) 1994-09-21
ES2060674T3 (es) 1994-12-01
YU2389A (sh) 1992-09-07
SK277891B6 (en) 1995-06-07
IN171039B (pl) 1992-07-04
CN1016196B (zh) 1992-04-08
CA1322298C (en) 1993-09-21
SK5889A3 (en) 1995-06-07
DD278368A5 (de) 1990-05-02
AU3712489A (en) 1990-01-04
US4878435A (en) 1989-11-07
ATE111992T1 (de) 1994-10-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1290618C (en) Mobile installation for loading, transporting and unloading as well as exchanging railroad ties
CA2553747C (en) Method and apparatus for unloading ribbon rails from rail cars
US4809614A (en) Mobile tie gang apparatus
AU601297B2 (en) Tie exchange machine
PL159571B1 (pl) Maszyna jezdna do budowy torów kolejowych PL PL PL
US4911599A (en) Mobile installation for loading, transporting and unloading
US5467717A (en) Work train for exchanging old ties for new ties
CA1295514C (en) Mobile tie gang apparatus
US6089162A (en) Rail vehicle for tie loading and unloading
US5904098A (en) Crane carrying vehicle for transporting track ties
CZ273487A3 (en) Mobile device for removing or lying, as well as transport of track panels
US4862806A (en) Mobile tie gang apparatus and tie exchange method
CN115341420A (zh) 一种组合式轨枕更换机组及作业方法
US4571825A (en) Railroad track removing apparatus
CA1201141A (en) Clamp for railroad track rail
CA1199226A (en) Railroad track removing apparatus
WO1999029962A1 (en) Rail vehicle for tie loading and unloading