SK280055B6 - Šumivý granulát a spôsob jeho výroby - Google Patents

Šumivý granulát a spôsob jeho výroby Download PDF

Info

Publication number
SK280055B6
SK280055B6 SK330-96A SK33096A SK280055B6 SK 280055 B6 SK280055 B6 SK 280055B6 SK 33096 A SK33096 A SK 33096A SK 280055 B6 SK280055 B6 SK 280055B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
acid
citric acid
calcium carbonate
granulated
effervescent
Prior art date
Application number
SK330-96A
Other languages
English (en)
Other versions
SK33096A3 (en
Inventor
Gerhard Gergely
Original Assignee
Gerhard Gergely
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gerhard Gergely filed Critical Gerhard Gergely
Publication of SK33096A3 publication Critical patent/SK33096A3/sk
Publication of SK280055B6 publication Critical patent/SK280055B6/sk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K9/00Medicinal preparations characterised by special physical form
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K9/00Medicinal preparations characterised by special physical form
    • A61K9/0002Galenical forms characterised by the drug release technique; Application systems commanded by energy
    • A61K9/0007Effervescent
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K31/00Medicinal preparations containing organic active ingredients
    • A61K31/185Acids; Anhydrides, halides or salts thereof, e.g. sulfur acids, imidic, hydrazonic or hydroximic acids
    • A61K31/19Carboxylic acids, e.g. valproic acid

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka šumivého granulátu na prípravu farmaceutických prípravkov, obsahujúceho kyselinu citrónovú a uhličitan vápenatý, ako aj postupu jeho výroby.
Doterajší stav techniky
Výroba takéhoto produktu sa opisuje napríklad v FR-A-2 552 308 a v US-A-4 867 942. Pri vysokom dávkovaní šumivých vápnikových tabliet, ktoré obsahujú 2,5 g uhličitanu vápenatého (čo zodpovedá 1000 mg vápnika) a 4 až 4,5 g kyseliny citrónovej, sa ukazuje, že šumivé roztoky s vyššou koncentráciou vápnikových iónov, pri rozpúšťaní v 150 alebo 200 ml vody, majú v roztoku pripravenom na pitie po dlhšom státí sklon vytvárať usadeniny citranu trojvápenatého. Čas do vzniku zrazeniny citranu trojvápenatého a množstvo usadeniny závisí od koncentrácie vápnikových iónov a kyseliny citrónovej v roztoku, pripravenom na pitie. Pretože spotrebiteľ uprednostňuje rozpúšťanie tablety v 150 ml, do najviac 200 ml vody, a veľmi často sa tento roztok nevypije hneď, je vznik zákalu vždy kritickým bodom, o to viac, že rovnaká zrazenina vzniká aj pri šumivých tabletách, ktoré obsahujú len 500 mg vápnikových iónov na 150 ml vody, hoci až po dlhšom čase, asi po jednej hodine.
Tak sa vo WO 94/00107 navrhuje túto neželateľnú vlastnosť odstrániť nahradením podstatnej časti (25 až 73 %) kyseliny citrónovej kyselinou jablčnou ako aj rôznymi soľami. Tieto rušia, zrejme čiastočnou väzbou uhličitanu vápenatého a vytvorením zmesových solí, tvorbu čistého citranu trojvápenatého, takže trvá pomerne dlhšie, kým sa prejaví účinok zákona o účinku hmoty.
Veľké množstvá kyseliny jablčnej podstatne zdražujú produkt a omedzujú použitie kyseliny jablčnej v podstate iba na prípravu práškových zmesí, ktoré môžu byť lisované na tablety len za určitých podmienok. Granulačné vlastnosti hmoty sa týmto vysokým prídavkom značne zhoršia; hmota sa stáva cestovitou. Okrem toho sa takéto tablety rozpúšťajú veľmi pomaly; za určitých okolností ostáva nerozpustený zvyšok, keď počas rozpúšťania prebieha premena napríklad na jablčnan vápenatý- príliš pomaly; preto sa potom vytvárajú usadeniny z nezreagovaného uhličitanu vápenatého.
Aj prídavok navrhovaných delta laktónov kyseliny glukónovej vo FR-A-2 552 308 (Príklad 4) ukazuje veľmi slabý účinok, pretože kyselina glukónová sa rozpúšťa len vo väčšom množstve vody, takže očakávané výhody výroby šumivého granulátu (pozri nižšie) nenastávajú.
Podstata vynálezu
Tieto problémy sa prekvapujúco riešia prvýkrát tým, že 5 až 20 hmotnostných percent kyseliny citrónovej, výhodne 10 až 15 percent kyseliny citrónovej, sa nahradí najmenej jednou inou kyselinou, čo môže byť mimochodom okrem kyseliny jablčnej aj kyselina glukónová alebo kyselina mliečna. Ďalšie kyseliny sú menej výhodné preto, lebo napríklad kyselina vínna vytvára nerozpustný vínan vápenatý; kyselina adipová a kyselina askorbová nemajú želaný účinok alebo ho dosahujú len vo veľmi malej miere a kyselina adipová je sama osebe veľmi ťažko rozpustná. Na druhej strane je veľmi dôležitá udaná spodná hranica obsahu kyseliny, pretože aj navrhované kyseliny neposkytujú želaný účinok alebo ho poskytujú len vo veľmi malej miere vtedy, ak sa použijú v množstvách pod 5 hmotnostných percent.
Po mnohých pokusoch na odstránenie uvedeného problému sa ukázalo, že už nahradenie 100 mg kyseliny citrónovej kyselinou jablčnou v šumivej tablete s 1000 mg vápnika v 125 ml vody spôsobuje predĺženie času vzniku zrazeniny; zmes s veľkým sklonom na zrážanie sa z pôvodných 7 minút zlepšila o 30 % na 9,5 minúty, po pridaní 200 mg sa zlepšila o 50 % na 11 minút. Aby sa získali objektívne údaje, zákal sa meral fotometrický pri 480 nm, vždy na rovnakú hodnotu absorbancie.
Už nahradenie len 5 až 15 % (hmotnostných) kyseliny citrónovej kyselinou jablčnou predlžuje čas zrážania takmer na dvojnásobok, najmenej však o 50 % (pozri obr. 1) bez toho, aby sa zmenila pH hodnota roztoku. Ďalej sa ukazuje, že cudzie kyseliny majú rovnaký účinok nezávisle od toho, či sú viazané v granuláte, alebo sú ako suchá prímes, hoci, v neposlednom rade z prevádzkovo-technického hľadiska, je výhodnejšia granulácia.
Iné kyseliny, ktoré sa ukázali ako výhodné, sú kyselina glukónová a kyselina mliečna, kde sa pri druhej môže zároveň nájsť použitie ako granulačný roztok.
Pokiaľ ide o vznik zákalu, ukázalo sa vhodné pridávať druhú kyselinu aj pri výrobe šumivých granulátov. Pri výrobe šumivých granulátov z uhličitanu vápenatého a prípadne z alkalických uhličitanov a z hydrogenuhličitanov s kyselinou citrónovou sú potrebné veľké množstvá roztokov, aby nastalo nareagovanie uhličitanu vápenatého a kyseliny citrónovej, pričom pôsobia alebo pri granulách alebo pri sušení za zvýšených teplôt; preto dochádza už pri výrobe granulátu čiastočne k tvorbe iba nepatrného množstva citranu trojvápenatého, ktorý sa hneď po rozpustení granulátu alebo tablety v pohári môže prejaviť ako nerozpustený zvyšok.
Pri granulovaní a sušení je prídavok cudzích kyselín výhodný preto, lebo sa tým znemožňuje tvorba citranu trojvápenatého počas granulovania a sušenia; príprava takejto šumivej tablety je potom podstatne jednoduchšia a možná bez zvláštnych bezpečnostných opatrení.
Výroba granulátu v prítomnosti cudzej kyseliny je tiež zlepšená tým, že pri použití roztokov dochádza ku konkurenčnému rozpúšťaniu kyseliny citrónovej a cudzej kyseliny, teda napríklad kyseliny jablčnej, pričom nastáva zníženie teploty topenia oboch kyselín, čo veľmi pomáha pri lisovaní. To zároveň umožňuje jednoduchší vznik produktu tak, že kvalita je menej závislá od hrubozrnných štruktúr a môže sa pracovať s práškovou kyselinou citrónovou alebo so zmesou kryštalickej kyseliny citrónovej a práškovej kyseliny jablčnej bez toho, aby sa zväčšeným kontaktom uhličitanu vápenatého s kyselinou citrónovou tvoril reakciou pri granulách citran trojvápenatý. Už spomenutým znížením teploty topenia a vzájomného preniknutia roztokov možno dosiahnuť mimoriadne pružný a stlačiteľný granulát.
Granulovať sa môže pomocou polárnych rozpúšťadiel a so zmesami polárnych rozpúšťadiel, pričom je samozrejme výhodné použitie roztokov pufrov na zabránenie príliš silným reakciám v zmesi.
Ďalej sa môže granulovať, ako už bolo spomenuté, aj s roztokom napríklad kyseliny jablčnej alebo mliečnej v polárnych rozpúšťadlách, pričom ostáva zachovaný lepší priebeh granulovania, zabráni sa vzniku citranu trojvápenatého počas výroby a predĺži sa čas vzniku zrazeniny v pohári.
K týmto granulátom sa môžu pridať alebo v týchto granulátoch môžu byť zabudované zlúčeniny fluóru, používa2 né pri terapii osteoporózy, ako je napríklad fluorid sodný, monofluorofosforečnan sodný, fluorofosforečnan zinočnatý a podobne. Do granulátu sa môžu zabudovať aj fluoroapatity, pričom apatity sa na základe ich malej rozpustnosti suspendujú do vznikajúceho roztoku v pomletej forme a udržiavajú sa vo vznose.
Prehľad obrázkov na výkrese
Na obr. 1 je znázornená závislosť absorbancie od času pre násady 20/1 až 20/5. Ako rozpúšťadlo bolo použitých 200 ml vody.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1 (násada 20/5)
Nahradenie 14 % celkovej kyseliny kyselinou jablčnou v prášku a granulovanie s vodou/etanolom, pričom sa použije kyselina citrónová výhradne vo forme prášku:
2500 hmotnostných dielov uhličitanu vápenatého sa zmieša s 3700 hmotnostnými dielmi práškovej kyseliny citrónovej a so 600 hmotnostnými dielmi práškovej kyseliny jablčnej a pri 45 °C sa 10 minút granuluje za súčasnej reakcie s 200 hmotnostnými dielmi 70% etanolu. Nakoniec sa granulát pri teplote 60 °C pomocou vákua vysuší a vylisujú sa tablety.
Čas od rozpustenia tablety po vznik zákalu v dôsledku vzniku citranu troj vápenatého je 35 minút a tým je takmer dvojnásobne dlhší ako uvedený čas pri porovnávacích tabletách bez kyseliny jablčnej.
Príklad 2 (násada 20/1)
Nahradenie 19 % celkového obsahu kyseliny kyselinou jablčnou; použitie kyseliny citrónovej v kryštalickej a práškovej forme, granulovanie s vodou:
2500 hmotnostných dielov uhličitanu vápenatého sa zmieša s 2700 hmotnostnými dielmi kryštalickej kyseliny citrónovej, s 800 hmotnostnými dielmi práškovej kyseliny citrónovej a 800 hmotnostnými dielmi kyseliny jablčnej. Zmes sa zohreje na 45 °C, granuluje sa so 120 hmotnostnými dielmi vody a nakoniec sa vysuší. Granulát je ešte práve dobre lisovateľný.
Čas zrážania je 30 minút v porovnaní s 15 minútami pri produkte bez kyseliny jablčnej; takto bolo možné dosiahnuť 100%-né predĺženie.
Príklad 3 (násada 20/4)
Nahradenie 9 % celkového obsahu kyseliny kyselinou jablčnou: podobne ako v príklade 2 mohlo byť nahradených tiež len 400 hmotnostných dielov celkovej kyseliny kyselinou jablčnou; zmes sa potom granuluje v 2 stupňoch s roztokom pufra (napríklad predreakčným roztokom, zodpovedajúcim patentu USA číslo 4 867 942), ktorý sa pripraví nasledujúcim spôsobom: 130 hmotnostných dielov kyseliny citrónovej a 27 hmotnostných dielov uhličitanu vápenatého sa rozpustí v 120 hmotnostných dieloch vody. Produkt 20/4 má podľa obr. 1 pri hodnote absorbancie 2,1, v porovnaní s produktom bez kyseliny jablčnej (násada 20/2), predĺženie času vzniku zrazeniny z 18 na takmer 30 min.
Príklad 4 (násada 20/3):
Môže sa postupovať ako v príklade 3, pričom celých
400 hmotnostných dielov kyseliny jablčnej je rozpustených v granulačnej tekutine s 300 hmotnostnými dielmi zmesi etanolu a vody (1:1), pôsobiacej ako roztok pufra. Konečný produkt má, pokiaľ ide o čas do začiatku vzniku citranu trojvápenatého, rovnaké vlastnosti ako produkt z príkladu
3.
Príklad 5
Pracuje sa ako príklade 4, ale s tým rozdielom, že sa roztok pufra pripraví namiesto z kyseliny jablčnej z 250 hmotnostných dielov kyseliny glukónovej alebo kyseliny mliečnej (prepočítané na suchú látku) zriedením so 100 ml vody. Konečný produkt má, pokiaľ ide o čas do začiatku vzniku citranu trojvápenatého, rovnaké vlastnosti ako produkt z príkladu 4.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Šumivý granulát na prípravu farmaceutických prípravkov, obsahujúci uhličitan vápenatý a kyselinu citrónovú, ako aj ďalšie, tuhé, jedlé, organické kyseliny a/alebo ich soli, vyznačujúci sa t ý m , že 5 až 20, výhodne 10 až 15, hmotnostných percent na reakciu s uhličitanom vápenatým predpokladaného celkového množstva organických kyselín, prípadne solí, je nahradených najmenej jednou z nasledujúcich zlúčenín: kyselina jablčná, kyselina glukónová a kyselina mliečna ako aj ich kyslé soli.
  2. 2. Šumivý granulát podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že organické kyseliny sú najmenej sčasti pokryté uhličitanom vápenatým ako aj s ním čiastočne zreagované a granulované.
  3. 3. Šumivý granulát podľa nároku 1 alebo 2, vyzná č u j ú c i sa tým, že okrem toho obsahuje farmaceutický účinné a prípustné množstvá najmenej jednej zlúčeniny fluóru.
  4. 4. Spôsob výroby šumivého granulátu podľa nároku 1 alebo 2, v ktorom sa kyselina citrónová a uhličitan vápenatý pri čiastočnom nareagovani granulujú, vyznačujúci sa tým, že najmenej jeden diel zlúčeniny, ktorá kyselinu citrónovú čiastočne nahradzuje, sa v tuhej práškovej forme mieša s kyselinou citrónovou a uhličitanom vápenatým a po navlhčení sa spolu granulujú.
  5. 5. Spôsob výroby šumivého granulátu podľa nároku 1, v ktorom sa kyselina citrónová a uhličitan vápenatý pri čiastočnom nereagovaní granulujú, vyznačujúci sa tým, že najmenej jeden diel zlúčeniny , ktorá kyselinu citrónovú čiastočne nahradzuje, je rozpustený v granulačnej tekutine, najmä v roztoku pufra.
SK330-96A 1993-09-09 1994-09-09 Šumivý granulát a spôsob jeho výroby SK280055B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH270093 1993-09-09
PCT/EP1994/003018 WO1995007070A1 (de) 1993-09-09 1994-09-09 Brausegranulat und verfahren zu seiner herstellung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK33096A3 SK33096A3 (en) 1997-03-05
SK280055B6 true SK280055B6 (sk) 1999-07-12

Family

ID=4239630

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK330-96A SK280055B6 (sk) 1993-09-09 1994-09-09 Šumivý granulát a spôsob jeho výroby

Country Status (17)

Country Link
US (1) US5759575A (sk)
EP (1) EP0717614B1 (sk)
KR (1) KR100351748B1 (sk)
CN (1) CN1060037C (sk)
AT (1) ATE173614T1 (sk)
AU (1) AU677432B2 (sk)
BR (1) BR9407444A (sk)
CA (1) CA2171435C (sk)
CZ (1) CZ285475B6 (sk)
DE (1) DE59407351D1 (sk)
ES (1) ES2126147T3 (sk)
FI (1) FI116449B (sk)
HU (1) HU221814B1 (sk)
PL (1) PL176005B1 (sk)
RU (1) RU2153330C2 (sk)
SK (1) SK280055B6 (sk)
WO (1) WO1995007070A1 (sk)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19814257A1 (de) 1998-03-31 1999-10-07 Asta Medica Ag Brauseformulierungen
DE19822036A1 (de) * 1998-05-15 1999-11-18 Bayer Ag Brausezubereitungen
EP1004292B1 (en) * 1998-11-23 2003-08-13 E-PHARMA TRENTO S.p.A. Method for preparing an effervescent granulate
US6264984B1 (en) 1999-12-06 2001-07-24 Bristol-Myers Squibb Company Effervescent histamine H2 antagonist composition
EP1417958A1 (en) * 2002-11-08 2004-05-12 Pari GmbH Wet granulation process
JP2008500288A (ja) * 2004-05-28 2008-01-10 イメイジノット ピーティーワイ エルティーディー 経口治療用化合物の供給系
US8216610B2 (en) * 2004-05-28 2012-07-10 Imaginot Pty Ltd. Oral paracetamol formulations
US20070003611A1 (en) * 2005-06-29 2007-01-04 Sung-Tsuen Liu Novel method of granulating calcium carbonate and products provided therefrom
CN1292756C (zh) * 2005-08-08 2007-01-03 李海涛 一种补充人体营养元素的泡腾片制剂及其制备方法
EP3449928A1 (en) * 2005-11-28 2019-03-06 Imaginot Pty Ltd. Oral therapeutic compound delivery system
US7273521B1 (en) 2006-04-28 2007-09-25 J.M. Huber Corporation Method of producing granulated calcium carbonate/calcium phosphate composite materials with very high calcium to phosphate mole ratios
TR200908237A2 (tr) 2009-11-02 2011-05-23 Bi̇lgi̇ç Mahmut Kalsiyum ve D vitamini içeren farmasötik bileşimler.
CN101721387B (zh) * 2009-12-24 2013-01-02 山东达因海洋生物制药股份有限公司 一种碳酸钙泡腾剂及其制备方法
FR2992219B1 (fr) * 2012-06-22 2014-07-11 Aditec Lab Composition pour le traitement de l'hypocalcemie chez les ruminants
US20150289554A1 (en) * 2012-10-25 2015-10-15 Otc Nutrition Llc Fast Dissolving Solid Calcium Mineral Supplement Compositions and Processing Making
CH710361B1 (de) * 2014-11-12 2018-12-28 Laboratoires Biofar Sarl Natrium-Ion-freie Brausetablette oder Brausepulver mit hohem Calcium-Ion-Gehalt (CaCO3).
IT201700099708A1 (it) 2017-09-06 2019-03-06 Abiogen Pharma Spa Composizione per l’integrazione di calcio
IT201700099690A1 (it) * 2017-09-06 2019-03-06 Abiogen Pharma Spa Composizione per l’integrazione di calcio

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS6092378A (ja) * 1983-09-28 1985-05-23 ゲルハルト・ゲルゲリー 起泡剤およびその製造方法
DE3627475A1 (de) * 1986-06-26 1988-01-14 Gergely Gerhard Verfahren zum herstellen eines brausegranulates, danach hergestelltes brausegranulat sowie dessen verwendung
US4783331A (en) * 1987-06-29 1988-11-08 Miles Inc. Method for solubilization of aspartame in effervescent aqueous systems; and composition
ATE128027T1 (de) * 1991-07-01 1995-10-15 Gergely Gerhard Lutsch- oder kautablette.
AU4597293A (en) * 1992-06-30 1994-01-24 Procter & Gamble Company, The Effervescent calcium supplements
DE69303618T2 (de) * 1992-10-21 1996-11-07 Procter & Gamble Lagerfähige, kalziumzusatzenthaltende getränkekonzentrate und sirup

Also Published As

Publication number Publication date
PL176005B1 (pl) 1999-03-31
HU221814B1 (hu) 2003-01-28
HUT74520A (en) 1997-01-28
KR960703566A (ko) 1996-08-31
PL313479A1 (en) 1996-07-08
ATE173614T1 (de) 1998-12-15
CZ65296A3 (en) 1996-06-12
FI116449B (fi) 2005-11-30
EP0717614A1 (de) 1996-06-26
AU677432B2 (en) 1997-04-24
WO1995007070A1 (de) 1995-03-16
CA2171435C (en) 2005-04-05
HU9600588D0 (en) 1996-05-28
CA2171435A1 (en) 1995-03-16
RU2153330C2 (ru) 2000-07-27
CN1060037C (zh) 2001-01-03
ES2126147T3 (es) 1999-03-16
EP0717614B1 (de) 1998-11-25
DE59407351D1 (de) 1999-01-07
KR100351748B1 (ko) 2002-12-26
CZ285475B6 (cs) 1999-08-11
US5759575A (en) 1998-06-02
CN1130865A (zh) 1996-09-11
BR9407444A (pt) 1996-04-09
SK33096A3 (en) 1997-03-05
FI961093A0 (fi) 1996-03-08
FI961093A (fi) 1996-03-08
AU7696094A (en) 1995-03-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK280055B6 (sk) Šumivý granulát a spôsob jeho výroby
KR101457463B1 (ko) 퀴놀린 화합물을 포함하는 신규 조성물
AU689645B2 (en) Salts of nefazodone having improved dissolution rates
EP0315203B1 (en) Granular calcium hypochlorite composition and process for preparation thereof
US5460829A (en) Pharmaceutical compositions based on ebastine or analogues thereof
EP2068838B1 (en) Pharmaceutical formulations comprising clopidogrel
CA2412464A1 (en) Dextromethorphan tannate
KR100352155B1 (ko) 클로드로네이트제제의제조방법
CS217603B1 (en) Method of preparing compositions for dissolving renal calculi
EP1237543B1 (en) Effervescent histamine h2 antagonist composition
JP2002531577A (ja) キナプリルマグネシウムを含む医薬組成物
JP3462399B2 (ja) 塩酸ニカルジピン含有液剤
WO1994005768A1 (de) Verfahren zur herstellung von reinigungstabletten
EP1024787B1 (en) Effervescent base
WO1988009173A1 (en) DRY, RAPIDLY SOLUBLE, COMPOSITIONS OF beta-LACTAM ANTIBIOTICS
US20030111427A1 (en) Composition for controlling the dissolving rate of solid sanitizers
CN1156457C (zh) 溴氯异氰尿酸消毒灭菌剂的制备方法
JPH09227313A (ja) 水中溶出性が向上したチフルザミド農薬組成物
EP0123416A1 (en) Method of producing solid potassium dipropionate
IE872841L (en) Effervescent granular material containing on organic acid

Legal Events

Date Code Title Description
MK4A Patent expired

Expiry date: 20140909