SK26193A3 - Spôsob brúsenia gumových pásov používaných na výrobu papiera alebo iného vláknitého materiálu a automatické diaľkovo ovládané zariadenie na vykonávanie tohto spôsobu - Google Patents
Spôsob brúsenia gumových pásov používaných na výrobu papiera alebo iného vláknitého materiálu a automatické diaľkovo ovládané zariadenie na vykonávanie tohto spôsobu Download PDFInfo
- Publication number
- SK26193A3 SK26193A3 SK26193A SK26193A SK26193A3 SK 26193 A3 SK26193 A3 SK 26193A3 SK 26193 A SK26193 A SK 26193A SK 26193 A SK26193 A SK 26193A SK 26193 A3 SK26193 A3 SK 26193A3
- Authority
- SK
- Slovakia
- Prior art keywords
- belt
- grinding
- working surface
- abrasive
- thickness
- Prior art date
Links
Landscapes
- Finish Polishing, Edge Sharpening, And Grinding By Specific Grinding Devices (AREA)
Abstract
Brúsenie pracovného povrchu pásu sa uskutočňuje radom
prekrývajúcich sa priečnych ťahov cez pás počas jeho pozdĺžneho
pohybu, aby sa postupne zmenšila jeho hrúbka,
prípadne aby sa vytvoril hladký pracovný povrch a rovnaká
hrúbka pásu. Zariadenie (10) pozostáva z motorových
prostriedkov na pohybovanie pásom (11) po nepretržitej
zakrivenej dráhe, z motorových prostriedkov brúsneho
zariadenia, z motorových prostriedkov na pohybovanie
zariadením smerom k a od povrchu pásu (11), z motorových
prostriedkov na pohybovanie zariadením priečne cez
pracovný povrch pásu a snímacích a ovládacích prostriedkov
(22).
Description
Spôsob brúsenia gumových pásov používaných na lisovanie papiera alebo iného rúnovitého materiálu a automatické diaľkovo ovládané 4tM,/ zariadenie k vykonávaniu spôsobu
Oblasť techniky
Vynález sa týka brúsenia gumových pásov, ktoré sa používajú na lisovanie a zoslabovanie papierového rúna alebo iného rúna ako napr.textílie.
DoteraiSi stav techniky
Ako je doteraz známe, takéto lisovanie môže v niektorom ý
papierovom rúne zvýšiť počet trhliniek, absorpciou ťahovej energie a pevnosť v/ pretlačení a môže ovplyvniť riadenie zmraStovania textilného rúna.
Gumové pásy používané k týmto účelom sú spravidla 25,4 až 50,8 mm hrubé, môžu byt vyše 2000 mm široké a keď sú použité v papiernickom priemysle, majú tvrdosť meranú tvrdomerom Shore A 45 až 60. Stlačenie rúna (papierového alebo textilného) nastáva v okamihu keď je pás napnutý a prechádza stláčacou. líniou tesne pred vstupom do oblasti lisovania, vytvorenej medzi pásom ( nesúcim rúno trecím spojením) a oceľovým valcom po ktorom pás a papier kĺže. Rúno sa skracuje len čo sa pás zmraétí v oblasti lisovania.
Zhora které môžu,
1isovanie teplotách.
opísaný dej sa vykonáva pri výrobných rýchlostiach, napr. byt 480 až 760 m/min a pretože para uľahčuje rúna, lisovanie se vykonáva pri dosť vysokých
V tomto prostredí, konštantné ohýbanie povrchu pása a odieranie pása o oceľový valec v/ lisovacej oblasti zmraéťovanie a nerovnomerné opotrebenie povrchu pása ovplyvňuje proces lisovania a znižuje životnosť pása.
spôsobuje To spätne pravidelne obnovovať povrch (vonkajší) je v styku s papierom, po niekoľkých pracovných hodinách sa na tomto povrchu vytvorí zvrásnenie, ktoré sa prenáša na povrch papiera a okraje nepokryté papierom stvrdnú povrchové trhliny pása. Tieto povrchové chyby musia býť odstránené brúsením, aby sa obnovil hladký pracovný povrch potrebný na presnú činnosť lisovacej jednotky a predĺženú životnosť pása.
Preto sa musí •gumového pása, který a zosklovitia spôsobujú
Brúsne zariadenie s priečnym pásom (napr. so šírkou brúsneho pása 101,6 mm) vyhovuje oveľa uspokojivejšie pre zariadenia so šírkami väčšími ako 2032 mm, pričom sa dá použiť brúsne zariadenie s plnou šírkou valca so správnou konštrukciou alebo úzke stroje. V každom prípade, sa. pre väčšinu brúsenia dáva prednosť pieskovaniu brúsneho pása 60 až 120, zatiaľ čo pieskovanie 50 sa dá použiť na odstránenie väčšieho množstva gumy. Je obvyklé používať pre lisovaný papier gumový pás 50.8 mm široký. Bežná prax brúsenia je taká, že sa umiestni brúsny pás tak, aby sa najprv brúsil povrch počas jednej celej otáčky pása a potom sa bočné premiestni brúsne zariadenie o 50,8 mm (keď je brúsne zariadenie 101,6 mm široké) tak, aby brúsne zariadenie prekrývalo predtým zbrúsený povrch o 50,3 mm. Preto, keď má gumový pás, ktorého povrch sa má. brúsiť šírku 5080 mm, bude zbrúsenie celého povrchu vyžadovať 100 pozdĺžnych ťahov brúsneho zariadenia.
Bude teda brúsenie záležať na voľbe obsluhy a to ako počas výroby pri plnej výrobnej rýchlosti tak v dobe, keď je výrobná.
jednotka vo výbehovej rýchlosti 24,38 m/min. Keď sa robí brúsenie pri širokej výrobe papiera pri plnej výrobnej rýchlosti, napätie pása môže byť nastavené napr. na 70 newton/cm alebo môže napätie závisieť na systéme. Pás bude pri brúsení pri výrobe horúci, takže brúsne zariadenie bude musieť být^ nastavené počas každého priečneho pohybu na veľmi malý rez, aby sa gumový prach nezvinoval a nestával priľnavým. Friemerná hĺbka rezu by nemala byť počas každého priečneho pohybu väčšia ako 0,05 mm, práve tak len na zrezanie povrchu pása. Dva až tri priečne pohyby obvykle stačia na vyčistenie a obnovenie povrchu gumového pása, aby mal čerstvú živú gumu. Počas výroby by sa malo brúsenie vykonávať aspoň raz denne, aby se udržal pružný, živý povrch. Zvyčajne, keď bolo vyžadované ťažšie brúsenie, býlo vykonane pri výbehovej rýchlosti , čo pri páse o šírke 5080 mm trvá 3 až 4 hodiny. To má za následok stratu výrobného času a ekonomické straty môžu byť vzhľadom na možnú stratu výroby 30 ton za hodinu až 1000 dolárov na tonu celkovej výroby papiera.
Bolo zistené, že súčasné systémy brúsenia vlastne neposkytujú možnosť použitia lisovacích (širokých) jednotiek počas výroby. Obsluha je nútená pracovať na posuvných plošinách, na ktorých sú uložené brúsne zariadenia a je vystavená veľkej horúčave. To často znamená, že obsluha je nútená opustiť pohyblivé plošiny pravidelne, s neuspokojivými a i havarijnými následkami. Bežné techniky obnovovania povrchu sú práve tak neuspokojivé, pretože oblasti povrchu pása sú normálne oq^traňované nejakou formou nepresnej vizuálnej kontroly. É>alej súčasné brúsne zariadenia sú známe tým, že spôsobujú výbušné prostredie vplyvom nepresnej kontroly čiastočiek, vznikajúcich počas brúsneho pochodu. Je preto úlohou tohto vynálezu odstrániť tieto problémy a. vyriešiť ich.
Podstata vynálezii
Predložený vynález sa dá použiť pre existujúce brúsne a priečne zariadenie, ale predstavuje ich vzájomné zdokonalenie. V kombinácii s priečnym zariadením, ktoré nesie brúsny pás, pohon brúsneho pása a polohovací mechanizmus brúsneho pása, je zariadenie opatrené prvým snímačom na snímanie najhrubšej časti gumového pása. Miesto priečnej plošiny je vytvorené diaľkovo ovládané priečne .zariadenie, ktorým je vylúčená potreba prítomnosti osoby a vizuálna kontrola priečneho zariadenia. Umiestenie brúsneho pása proti povrchu pása a rýchlosť priečneho pohybu sú diaľkovo riadené z kontrolného panelu vedľa výsuvnej jednotky. Vynálezom sa úplne vylúčia bežné spôsoby, ktoré vyžadujú pri brúsení pása prítomnosť jednej osoby na plošine v tesnej blízkosti povrchu gumového pása.
Len čo sa stanoví najhrubšia časť pása, ako bočné tak pozdĺžne, pás brúsneho zariadenia sa nastaví na kontrolnom paneli napr. tak, aby odstránil napr. 0,05 mm z najhrubšej časti hornej plochy. Podľa vopred stanoveného riadenia priečneho pohybu a rýchlosti pása, brúsny pás sa bude pohybovať priečne po celej časti pása, z ktorej bude odstránené predpísané množstvo. Po ukončení tejto činnosti sa brúsny pás nastaví k povrchu pása o ďalších 0,05 mm a to sa bude opakovať do tej doby, dokiaľ nebude celý pracovný povrch (t.j. povrch, ktorý je v styku s rúnom počas lisovania) snímaný snímacími prostriedkami indikovaný ako hladký a nerovnomerne hrubý. Predložený vynález tiež dovoľuje selektívne riadenie a brúsenie jednotlivých vysokých miest a rýchly priečny pohyb medzi nimi, aby sa skrátil čas požadovaný na zbrúsenie celého povrchu.
Zariadenie je opatrené prostriedkami na snímanie a riadenie brúsenia pre vybranie okrajov pása, napr. o 2 mm menej ako je hrúbka pása pod pracovným povrchom. Tým sa odstráni glazúra, ktorá vzniká a sklon k vytváraniu trhlín pozdĺž okrajov pása.
Zhora uvedený spôsob a riadenie brúsneho pása, ktorý presne obmedzuje odstránenie rozdielnosti v hrúbke pása na predpísanú hĺbku taktiež bráni preťaženiu motora brúsneho zariadenia.
Môže sa stať, že za istých okolnosti, si prach ktorý vzniká počas brúsenia môže nájsť cestu medzi brúsny Pás a jeho poháňacie koleso a že akumulácia tohto prachu môže mechanicky prekážať pohonu brúsneho pása. V tomto prípade motor poháňacieho kolesa bude vyžadovať viac elektrickej energie. Predložený vynález obsahuje snímacie prostriedky, ktoré určia, či táto zvýšená energia je v predpísanej norme a keď je vyššia, spôsobia, že brúsny pás preruší činnosť a styk s povrchom pása. Táto operácia zamedzí preťaženiu brúsneho zariadenia, ktoré môže spôsobiť rozbitie brúsneho pása a poškodenie povrchu pása.
V alternatívnych podmienkach preťaženia, keď sa brúsny pás nadmerne dotýka pása, sa povrch pása môže vplyvom trenia prehriať tak, že sa prach obrusovaný z povrchu môže vznietiť. Pritom tieto podmienky by nemali vzniknúť keď pracuje správne automatické riadenie a snímanie hĺbky podľa predloženého vynálezu, hoci keby sa dotýkal brúsny pás nadmerne pása, prostriedky ktorými je zariadenie opatrené by automaticky prerušili operáciu motora brúsneho zariadenia a styk brúsneho pása s pásom.
Ďalším znakom zariadenia podľa vynálezu je elektrické vzájomné spojenie medzi poháňacím motorom brúsneho pása a odsávacími prostriedkami, ktorými sa zbiera a odstraňuje prach vznikajúci pri brúsení. Toto spojenie zastaví činnosť motora brúsneho zariadenia keď nepracuje súčasne odsávacie zariadenie.
Popíš obrázkov na výkrese
Príkladné vytvorenie zariadenia podľa vynálezu je znázornené na pripojenom výkrese, kde na obr, 1 je znázornená časť ťažnej jednotky (na lisovanie papiera) v kombinácii s pásovým brúsnym zariadením, vozíkom brúsneho zariadenia, poháňacími motormi atď., a prostriedkami pre diaľkové riadenie snímania a riadenie vozíka pásového brúsneho zariadenia a motorov, na obr. 2 je zväčšený detail konštrukcie gumového pása, jeho pracovného povrchu a znížených okrajových časti, na obr. 3 je rez 3-3 z obr. i a na obr. 4 je rez 4-4 z obr. 1..
Príklady vytvorenia vynálezu
Na obr. 1 je znázornené zariadenie ±12, ktoré obsahuje znaky a princípy predloženého vynálezu. Zariadenie 10 pozostáva z gumového pása 11 takého typu, ktorý sa používa na lisovanie papierového rúna (neznázornené), ale rozumie sa, že predložený vynález má všeobecné použitie u lisovacích zariadení pre rôzne druhy rún, ktoré používajú podobné, keď nie rovnaké, lisovacie gumové pásy.
Ako je znázornené na obr. 1 pás je nesený v smere šípky valcom 12 o veľkom priemere a má horný povrch 11a a dolný povrch 11b dotýkajúce sa valca 12 Pre popis sa rozumie, že pás 11 je dostatočne široký, aby vyhovoval lisovaniu papiera o Šírke 1.524 mm a väčšej. Ako je znázornené na obr. 2, horný povrch 11a pása 11 má pracovnú časť 11c. ktorá sa dotýka s papierovým rúnom (neznázornené) pri jeho lisovaní a okrajové časti 1ld a Íle, ktoré sú znížené a dotýkajú sa papierového rúna.
Zariadenie na brúsenie a. hľadenie horného povrchu pása 11 pozostáva z pevne uloženého nosníka alebo základne 12 prechádzajúcej priečne (cez šírku) vedľa pása 11 a valca 12. Ma základni 13 je uložený vozík Lá, ktorý je priečne posuvný po základni 13 na dráhach 16 j 17 a.nad valcovými podperami LS. 19 Vozík lá môže byť poháňaný elektrickým motorom 20 spojeným so závitovkovým/skruťkovým mechanizmom 21 . motor je diaľkové riadený snímacími a ovládacími prostriedkami 22 schematicky znázornenými na obr. 1.
Vozík 14 je upevnený na pásovom brúsnom zariadení 23. Pás 24 brúsneho zariadenia 23 ukrytý v/ skrini 26 sa pohybuje ako je znázornené, po zakrývanej dráhe okolo brúsneho kolesa 27 v najnižšej polohe a vodiacou kladkou 28 v najvyššej polohe. Skriňa 26 je otvorená na svojom spodnom konci, aby sa brúsny pás 24 mohol dostať do styku s pásom LL· Energia na pohon brúsneho kolesa 27 je privádzaná motorom 29. ktoré je priamo spojené s remenicou 30 a pomocou remeňa sa remenicou 2.2, ktorá je pripojená k brúsnemu kolesu 27 remeňmi 31, 32. Aby sa mohol uskutočniť pohyb celej opísanej zostavy smerom k a od pása LL. je zariadenie pripojené k hornej časti 14a vozíka 14 pomocou motora 34 a závitovkového/skrutkového pohonu 35.
Je nutné poznamenať, že k hornému a spodnému koncu skrine 26 brúsneho pása 24 je pripojené potrubie 37. 38 vírového generátora 23 alebo iného odsávacieho zariadenia. Gumové častice (zvyčajne jemný prach) nesené brúsnym pásom 24 do skrine 26 sa odsávajú cez potrubie 37, 38. Aby sa uľahčilo odstraňovanie materiálu zo skrine 23 brúsneho zariadenia, mal by sa prach zbierať na opačnej strane brúsneho pása 24 a potom zhromažďovať medzi kolesom 27 a. pásom 24, b vnútornému priestoru skrine 26 je v mieste 39a pripojený deílektor 23, ktorým sa smeruje nazbieraný prach tak, aby padal z pása 24 do potrubia 38 a odsával sa zo skrine 26. K odstraňovaniu nazhromaždeného prachu je možné použiť škrabku alebo keíu 43, ktorá priľne k spodnej ploche brúsneho pása 24. Tým sa zabráni vytvoreniu brúsnych častíc medzi brúsnym kolesom 22 brúsnym pásom 24, ktoré môže spôsobiť preťaženie motora 29. Elektrické spojenie zabráni činnosti motora 29 brúsneho zariadenia keď nepracuje odsávacie zariadenie.
Opísané zariadenie je opatrené prostriedkami 22 na diaľkové ovládanie a snímanie, lebo je hlavnou úlohou predloženého vynálezu vylúčiť súčasne používané spôsoby ručného a vizuálneho ovládania brúsnych pásov. Preto je nutné poznamenať, že každý motor pohonných mechanizmov pre priečny pohyb vozíka, pre pohyb brúsneho pása a jeho skrine smerom k a od pása a na pohon brúsneho pása ako takého je diaľkovo ovládaný (ako je schematicky znázornené) z ovládacieho panela 22, ktorý buď obsahuje aj snímacie prostriedky, ktoré budú ďalej opísané, alebo je s nimi spojený.
K skrini 26 je pripojený snímač 41 , ktorý v znázornenom vytvorení je infračervený laserový snímač pohybu, najmä uspôsobený na snímanie a meranie zmien výšky pracovného povrchu Pása 11. Snímač 4i je upevnený vo vopred stanovenej (vopred skalibrovanej) vzdialenosti od povrchu brúsneho pása 24, v ktorej je v najtesnejšej blízkosti pracovného povrchu 11c pása 11 a vysiela lúč z miesta 41a, ktorý sa odráža od pracovného povrchu a prijíma sa v mieste 41b. Snímač 41 je elektronicky spojený s ovládacím panelom 22, ktorý obsahuje prostriedky pre digitálny záznam a display rôznych nepravidelností vo výške pracovného povrchu 11 ktoré snímač 41 sníma pri pohybe po pracovnom povrchu pása 11.
Pretože uvažovaný proces má byť brúsenie pása na vopred stanovenú hladkosť počas výroby, t.j. pri lisovaní papierového rúna, priečna hrúbka a jej rozdiely budú najprv snímané snímačom 41 a zaznamenávané na ovládacom paneli 22 zaznamenaním rozdielov počas aspoň jedného priečneho pohybu pása 11 . aby sa mohla určiť jeho najväčšia hrúbka ako priečne, tak. i \r smere pohybu pása (pozdĺžne). Keď sa toto zaznamená, podľa prvého spôsobu vykonaného podľa vynálezu, ovládacie prostriedky motora 34 (pohyb brúsneho pása smerom k pásu U,.) , motora 29 (poháňací motor pre brúsne koleso 27 ) a vozík 20 sa na ovládacom paneli nastavia tak, aby sa brúsny pás dostal do styku s pásom 11 a riadil sa pohyb vozíka 14 tak, aby sa odstránilo asi 0,05 mm z najväčšej hrúbky pása 11 . Rozumie sa, že podľa detekcie urobenej snímačom 41, aspoň zozačiatku, dá sa iba najvyššia oblasť horného povrchu pása 11 podrobiť brúseniu, avšak, postupným odstraňovaním ďalších 0, 05 mm z povrchu pása, sa zahrnie viac a viac povrchovej plochy, až bude na celom povrchu urobený vopred stanovený rez. Pokiaľ by sa pohyb pása zastavil, elektrické spojenie uskutoční prerušenie styku medzi brúsnym zariadením a pásom a vypne brúsne zariadenie.
Keď sa porovná zhora opísaný postup so známou praxou, ktorá nie^len vyžaduje prítomnosť, obsluhy na vozíku počas niektorých alebo všetkých brúsnych operácii, ale taktiež vyžaduje, aby obsluha vizuálne stanovila umiestenie brúsneho zariadenia a množstvo, které' má byť odbrúsené (jeden spôsob je odstrániť kriedou označené, vizuálne zistené vysoké oblasti). Pretože bežná prax vyžaduje takúto vizuálnu kontrolu za extrémne horúcich a vlhkých podmienok (vzhľadom na to, že sa robí pri výrobe), vyskytujú sa chyby a nepresnosti, napr. preťaženie motora brúsneho zariadenia, poškodenie povrchu pása a aj možnosť požiaru nebo výbuchu. Je nutné poznamenať, že motor 29 brúsneho zariadenia je spojený so snímacími a ovládacími prostriedkami 22 a malo by byť preťaženie (zvýšením prúdu nad vopred stanovenú úroveň) motora 30 snímané a jeho činnosť prerušená. Súčasne ovládacie a snímacie prostriedky . 22 budou pohybovať celým pásovým brúsnym zariadením smerom od pása 11 pomocou motora 34.
Podľa iného spôsobu, kťerý sa dá použiť podľa predloženého vynálezu, predtým, ako začne brúsenie pása 11 , snímacie zariadenie 41 sa bude najprv rýchle pohybovať priečne po celom pracovnom povrchu 11c pása 11 a všetky jeho vysoké nepravidelnosti budú. označené a zaznamenané. Podľa tohto spôsobu.
po tejto začiatočnej operácii, sa brúsne zariadenie naprogramuje tak, aby v prvej íáze začalo robiť sériu susedných pozdĺžnych rezov ne zníženie výšky hrúbky (najväčšej) snímanej oblasti pása, dokiaľ nie je táto oblasť znížená na ďalšiu najväčšiu výšku atď. Priečne sa pohybujúc© zariadenie bude naprogramované tak, aby pohybovalo brúsnym zariadením rýchle z jednej takej oblasti na ďalšiu, aby sa ušetril prevádzkový čas. Potom keď pracovný povrch dosiahol rovnakú výšku hrúbky, brúsne zariadenie sa naprogramuje tak, aby sa pohybovalo priečne po celom povrchu (odbrúsilo iba 0, 05 -mm pri každom priečnom pohybe) dokiaľ povrch 1ic nebude orovnaný a hladký.
Použitím snímača 41 a programovaného ovládania brúsneho zariadenia, okraje 1 ld, 1 le pása 11 môžu byť tiež znížené o 2 až 3 mm vzhľadom na pracovný povrch 11c potom čo bol pracovný povrch úplne zabrúsený niektorým zo zhora opísaných spôsobov. Okraje 1 ld, 11c sa počas výroby často stávajú sklovitými a aby se zamedzilo ich pukaniu a lámaniu, vyžadujú samostatné brúsenie po zabrúsení pracovného povrchu pása na hladko.
Je nutné poznamenať, že zhora uvedený opis sa týka príkladného vytvorenia , ktoré obsahuje princípy predloženého vynálezu a je preto iba vzorový. Úplný rozsah vynálezu je zrejmý z pripojených nárokov.
Claims (12)
1. Zariadenie na brúsenie pracovného povrchu gumového pása počas jeho pozdĺžneho pohybu zakrivenej dráhe a potom čo sa pracovný povrch nepravidelný a nerovnomerný \t hrúbke, vyznač že pozostáva:(a) z motorových prostriedkov pre p na vopred stanovenej nepretržitej zakriv z motorových prostriedkov brúsneho zariadenia pre širokého hrubého po nepretržitej tohoto pása stal e n é t. ý m , ohybovanie pásom enej dráhe.(b) toto zariadenie na brúsenie pracovného povrch pása. (c) z motorových prostriedkov na pohybovanie zariadením smerom k a od povrchu pása, (d) z motorových prostriedkov pre pohybovanie zariadením priečne cez pracovný povrch pása, (e) snímacích prostriedkov na meranie nepravidelnosti ako íunkcie meniacej sa hrúbky pása a (f) ovládacích prostriedkov reagujúcich na snímacie prostriedky na riadenie zhora uvedených motorových prostriedkov podľa (a), (b), (c) a (d) na brúsenie pracovného povrchu pása a selektívnemu zmenšovaniu hrúbky pása prirastkovo vo vopred stanovenej hodnote.
2. Zariadenie podľa nároku 1, vyznačené tým, že obsahuje prostriedky na záznam nepravidelnosti pracovného povrchu a na brúsenie najprv najhrubších častí pása a potom postupne menej hrubých časti dokiaľ sa pás neobrúsi do rovnomernej hrúbky.
3. Zariadenie podľa nároku 1 a 2, t ý m.
že ovládacie prostriedky sú odsunuté od pracovného povrchu a účinky tepla a pary nepôsobia na obsluhu ovládacích prostriedkov.
4. Zariadenie podľa nároku 1 že obsahuje prostriedky na až 3 , vyznačené aktiváci u mo torový c h pros trie dkov
1?
pre pohyb brúsneho zariadenia, smerom R a od pracovného povrchu , pre pohyb zariadenia od tohoto pracovného povrchu v prípade preťaženia motora ovládajúceho brúsnu funkciu.
5. Zariadenie podľa nároku 1 až 4, v y značené t ý m, Že brúsne zariadenie je obklopené skriňou, prostriedkami na odsávanie prachu zo skrine v prípade, že motorové prostriedky na ovládanie brúsnej funkcie uvedú brúsne zariadenie do činnosti a prostriedkami na prerušenie brúsnej funkcie v prípade, že odsávacie prostriedky nie sú v činnosti.
6. Zariadenie podľa nároku 1 až 5, v y t ý m, že brúsne zariadenie obsahuje nekonečný brúsny pás, poháňacie koleso a kladku na ktorej je uložený brúsny Pás v nekonečnej a zakrivenej dráhe, prostriedky na uloženie a polohovanie brúsneho pása, a poháňacieho kolesa na vertikálnom spodnom konci skrine ihneď nad pracovným povrchom a alternatívne k privedeniu brúsneho pása do riadeného styku s týmto povrchom, pričom brúsny pás sleduje zakrivenú dráhu vnútri skrine okolo poháňacieho kolesa a okolo kladky uloženej a polohovanej na vertikálnom hornom konci skrine, kde odsávacie prostriedky obsahujú prostriedky na odstraňovanie časticového materiálu z brúsenia gumového pása na. spodnom konci skrine a prostriedky na zber časticového materiálu na zakrivenej dráhe brúsneho pása a na smerovanie materiálu od poháňacieho kolesa do odsávacích prostriedkov na spodnom konci skrine.
7. Zariadenie podľa nároku i až ú, v y z n a č e n é t ý m, že snímacie prostriedky sú prispôsobené na snímanie hrúbky okraja Pása a obsahujú prostriedky spôsobujúce, že brúsne zariadenie brúsi okraje pása na vopred stanovenú hrúbku.
'3. Spôsob brúsenia pracovného povrchu širokého'hrubého gumového
- 13 pása počas jeho pozdĺžneho pohybu na plynulej zakrivenej drahé.
po tom keď sa v hrúbke, operácií:(a) pracovný povrch stane nepravidelný a nerovnomerný v y 2 n a č e n ý t ý m, že pozostáva z týchto snímanie nepravidelnosti pracovného povrchu pása, snímacími prostriedkami, (b) spojenie ovládacích prostriedkov so snímacími prostriedkami a umiestenie ovládacích prostriedkov ďalej od pracovného povrchu a (c) brúsenie pracovného povrchu pása radom prekrývajúcich sa priečnych ťahov cez pás počas jeho pozdĺžneho pohybu aby sa postupne zmenšila hrúbka pása počas každého priečneho ťahu a prípadne sa vytvoril hladký pracovný povrch a rovnaká hrúbka pása.
9. Spôsob podľa nároku 8, v y z n a č e n ý tým, že obsahuje ďalšie prostriedky na snímanie odporu brúseného povrchu,,.......pása, a ovládacie prostriedky na prerušenie brúsneho styku s povrchom pása, len čo je odpor väčší ako je vopred stanovená hodnota.
10. Spôsob podľa nároku 8, vyznačený t ý m, že ďalej obsahuje zaznamenávanie všetkých nepravidelnosť i výšky pracovného povrchu a následne sa brúsi najvyšší úsek, potom ďalší najvyšší úsek a tak ďalej sa pokračuje prirastkovo radom priečnych ťahov, kt^ré pokryjú celý povrch pása.
11.Spôsob podľa nároku 10, vyznačený tým, že obsahuje rýchle sa medzi týmito úsekmi pohybujúci brúsny pás a vykonáva sa selektívne brúsenie iba týchto úsekov pokiaľ pracovný povrch nedosiahne jednotnú výšku, pričom celý povrch pása môže byť brúsený počas každej série priečnych ťahov o vopred určenú prírastkovú brúsnu hĺbku.
12.Spôsob brúsenia pracovného povrchu širokého hrubého gumového pása počas jeho pozdĺžneho pohybu na plynulej, zakrivenej drahé v y z n a č e n ý pozostáva (a) brúsneho
- 1 ·Ί zariadenia a motorových prostriedkov poháňajúcich toto zariadenie na brúsenie pracovného povrchu pása a tým sa prírastkové zmenšovala hrúbka pása, (b) motorových prostriedkov/ pohybujúcich brúsnym zariadením priečne cez pracovnú plochu pása na vytvorenie prekrývajúcich sa ťahov/ cez pás, (c) motorových prostriedkov/ pre pohybovanie brúsnym zariadením smerom k a od pracovného povrchu pása, (d) snímacích prostriedkov spojených s motorovými prostriedkami podľa (c j na snímanie hrúbky pása po privedení brúsneho zariadenia do styku s pracovným povrchom pása, pričom snímacie prostriedky automaticky spôsobujú prerušenie styku brúsneho zariadenia s pracovným povrchom po snímaní hrúbky o vopred určenej hodnote.
13. Spôsob podľa nároku 12, v y z n a č e n ý t ý m , Se mao,tlo,iio.ý/é.,lÄ.....
prostriedky na brúsenie pása sú elektrický poháňané a snímacie prostriedky spôsobujú prerušenie snímaním sily elektrického prúdu požadovanej pre pohon motorových prostriedkov.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SK26193A SK26193A3 (sk) | 1993-03-26 | 1993-03-26 | Spôsob brúsenia gumových pásov používaných na výrobu papiera alebo iného vláknitého materiálu a automatické diaľkovo ovládané zariadenie na vykonávanie tohto spôsobu |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SK26193A SK26193A3 (sk) | 1993-03-26 | 1993-03-26 | Spôsob brúsenia gumových pásov používaných na výrobu papiera alebo iného vláknitého materiálu a automatické diaľkovo ovládané zariadenie na vykonávanie tohto spôsobu |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SK26193A3 true SK26193A3 (sk) | 1994-11-09 |
Family
ID=20433348
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SK26193A SK26193A3 (sk) | 1993-03-26 | 1993-03-26 | Spôsob brúsenia gumových pásov používaných na výrobu papiera alebo iného vláknitého materiálu a automatické diaľkovo ovládané zariadenie na vykonávanie tohto spôsobu |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
SK (1) | SK26193A3 (sk) |
-
1993
- 1993-03-26 SK SK26193A patent/SK26193A3/sk unknown
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US5386665A (en) | Automated/remote control apparatus and method for grinding rubber belts used to compact paper and other web material | |
RU2755910C2 (ru) | Способ частичного шлифования поверхности и шлифовальное устройство для осуществления данного способа | |
US3953943A (en) | Apparatus for automatically detecting and eliminating flaws on slabs or billets | |
KR20000009633A (ko) | 스트립 이물 자동제거장치 | |
SK26193A3 (sk) | Spôsob brúsenia gumových pásov používaných na výrobu papiera alebo iného vláknitého materiálu a automatické diaľkovo ovládané zariadenie na vykonávanie tohto spôsobu | |
KR20040034896A (ko) | 위치 및 시간제어 기능을 갖춘 롤표면 진공 소제 장치 및방법 | |
CA2418180C (en) | Apparatus for refurbishing belts | |
CA1253346A (en) | Method of and apparatus for abrading mechanically perforated cigarette filter tipping paper | |
KR100851871B1 (ko) | 스테인리스 스트립의 표면 이물질 제거장치 | |
KR100889501B1 (ko) | 스트립 측선단부 연마장치 | |
KR200215179Y1 (ko) | 스트립 코일의 엔드마크 방지장치 | |
BE1014842A5 (nl) | Werkwijze en inrichting voor het afsnijden van een tapijt | |
KR100762429B1 (ko) | 슬래브 표면연마를 위한 자동 그라인딩 장치 | |
EP1384541B1 (en) | Method and system for machining rolled strip to remove surface defects | |
CA2123453A1 (en) | Method and installation for evaluating the sticking character of fibrous plant material such as cottons and the use of this method and this installation | |
KR100779711B1 (ko) | 스트립의 절단 미압연부 권취 제거장치 | |
CN219986803U (zh) | 钢带修边设备 | |
KR100885213B1 (ko) | 코일 권취공정의 스트립 용접부위 흠 발생 방지장치 | |
KR102641267B1 (ko) | 타이어 고무의 시험용 시편을 채취하기 위한 시편 채취 장치 | |
CN212608348U (zh) | 一种金属材料放卷自动停机装置 | |
CN217756142U (zh) | 下料机收料机构 | |
KR100868501B1 (ko) | 압연기 작업롤의 표면 이물 제거장치 | |
KR100885211B1 (ko) | 코일 시편 인출장치 | |
KR200243134Y1 (ko) | 강판표면 결함확인장치 | |
KR100909687B1 (ko) | 사이드트리머의 반곡 교정장치 |