SK120996A3 - Device for supplying measured amounts of products - Google Patents

Device for supplying measured amounts of products Download PDF

Info

Publication number
SK120996A3
SK120996A3 SK1209-96A SK120996A SK120996A3 SK 120996 A3 SK120996 A3 SK 120996A3 SK 120996 A SK120996 A SK 120996A SK 120996 A3 SK120996 A3 SK 120996A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
products
perforated plate
plates
support structure
perforated
Prior art date
Application number
SK1209-96A
Other languages
English (en)
Inventor
Bruno Giamello
Original Assignee
Soremartec Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Soremartec Sa filed Critical Soremartec Sa
Publication of SK120996A3 publication Critical patent/SK120996A3/sk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23GCOCOA; COCOA PRODUCTS, e.g. CHOCOLATE; SUBSTITUTES FOR COCOA OR COCOA PRODUCTS; CONFECTIONERY; CHEWING GUM; ICE-CREAM; PREPARATION THEREOF
    • A23G7/00Other apparatus or process specially adapted for the chocolate or confectionery industry
    • A23G7/0037Apparatus for orientating and reorienting objects, e.g. chocolate, confectionery, trays, moulds, except sticks
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23GCOCOA; COCOA PRODUCTS, e.g. CHOCOLATE; SUBSTITUTES FOR COCOA OR COCOA PRODUCTS; CONFECTIONERY; CHEWING GUM; ICE-CREAM; PREPARATION THEREOF
    • A23G3/00Sweetmeats; Confectionery; Marzipan; Coated or filled products
    • A23G3/02Apparatus specially adapted for manufacture or treatment of sweetmeats or confectionery; Accessories therefor
    • A23G3/20Apparatus for coating or filling sweetmeats or confectionery

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Confectionery (AREA)
  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)
  • Medical Preparation Storing Or Oral Administration Devices (AREA)
  • Containers And Packaging Bodies Having A Special Means To Remove Contents (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka zariadenia na dodávanie odmeraných množstiev produktov.
Doterajší stav techniky
Toto zariadenie bolo vyvinuté na možné použitie pri do» dávaní odmeraných množstiev sušeného ovocia (typicky lúskaných lieskových orieškov), ktoré sa má použiť ako náplň do potravinových produktov, ako sú cukrovinkové produkty toho typu, ktoré sú opísané v skoršej Európskej patentovej prihláške EP-A-0083324.
Cukrovinkové produkty tohto typu zahrnujú v podstate guľovú oblátkovú škrupinu, tvorenú párom polguľových škrupín, ktoré sa držia prilepené k sebe vzájomným stykom svoj ich náplní.
Tieto produkty sa obyčajne vyrábajú umiestnením jednej škrupiny do polguľovej dutiny prvej matrice, zatiaľ čo druhá škrupina sa nútene umiestni do dutiny v druhej matrici vedľa prvej matrice. Po naplnení každej škrupiny náplňou, * ktorá priľne k oblátke, sa druhá matrica preklopí na prvú matricu, aby sa obe škrupiny priviedli do lícujúceho styku, s následným uzavretím obalu produktu.
Z organoleptických dôvodov je výhodné zavedenie jadra, ktoré tvorí sušené ovocie, ako sú lúskané lieskové oriešky, do náplne.
V priemyselnom meradle táto voľba robí nevyhnutným uskutočnenie operácie vo výrobnej linke, pri ktorej sa matrice, obsahujúce plnené oblátkové škrupiny, posunú dopredu, aby sa umiestnilo sušené ovocie, ktoré tvorí dodatočnú náplň v každej druhej matrici, v striedavom poradí.
Počet škrupín v každej matrici je obyčajne veľmi veľký (napríklad poriadku 100) a rýchlosť postupu matríc na príslušných dopravných linkách, ktorá je úmerná výrobnej rých2 losti, je príslušne vysoká.
Aby sa splnila táto požiadavka, navrhli sa v minulosti rôzne riešenia. Tieto riešenia však neboli celkom uspokojivé z kvalitatívneho hladiska, najmä s ohľadom na možnosť, že určitý počet polôh, hoci malý, zostáva prázdny, to jest sú škrupiny, do ktorých sa z rôznych dôvodov sušené ovocie nevloží . V minulosti sa robili pokusy vyriešiť tento problém zaradením kontrolného stanovišťa v protiprúdovom smere tesne pred miestom, kde sa matrice preklápajú jedna na druhú na skompletizovanie výrobkov, pričom na tomto kontrolnom stanovišti jeden alebo viac pracovníkov vkladá chýbajúce náplne ručne.
Odhliadnuc od iných úvah sa zistilo, že prinajmenšom v niektorých prípadoch neprítomnosť sušeného ovocia nie je statickým javom, ale vykazuje určitú premenlivosť s periódami častejšej neprítomnosti, ktoré sa dajú ťažko vyriešiť ručným zásahom aj v tom prípade, keď sú k dispozícii schopní a pozorní pracovníci.
Tento vynález sa zameriava na zásah v protiprúdovom smere, aby sa vylúčili neprítomnosti náplní a aby sa zabezpečilo, že všetky nevyhnutné náplne budú k dispozícii na vloženie do matríc v každom prípade a v každom momente procesu bez toho, aby sa vyskytli akékoľvek neprítomnosti.
Napokon treba poznamenať, že vynález, hoci bol vyvinutý na použitie podľa vyššie uvedeného opisu, je použiteľný všeobecne v tom zmysle, že jeho cieľom je vyvinúť zariadenie, ktoré je schopné dodávať v odmeraných množstvách výrobky ľubovoľného typu (teda nielen sušeného ovocia, ktoré sa má použiť ako náplne), dokonca i vtedy, ak tieto sú veľmi husto usporiadané vo veľkých množstvách, pričom sa zabráni tak bezpečne, ako sa len dá, možnej prítomnosti dier, to znamená aj občasným neprítomnostiam produktov v zostave.
Podstata vynálezu
Podľa tohto vynálezu sa tento cieľ dosiahne prostredníctvom zariadenia, ktoré zahrnuje najmenej jednu perforova3 nú platňu s otvormi, do ktorých sa pri použití majú dostať príslušné produkty, ktoré sa majú dodávať v zostave; vo všeobecnosti plochý podperný útvar, pozdĺž ktorého sa uvedená najmenej jedna perforovaná platňa môže pohybovať postupovým pohybom od polohy v protiprúdovom smere k polohe v poprúdovom smere, pričom podperný útvar odpája uvedenú najmenej jednu platňu v poprúdovej polohe, a priehradkové prostriedky, vymedzujúce viaceré oddelenia, do ktorých sa umiestnia produkty, usporiadané v súhlase s plochou podperného útvaru, pozdĺž ktorého sa pohybuje perforovaná doska, pričom oddelenia sú v kaskáde v smere pohybu uvedenej najmenej jednej perforovanej platne vzhľadom na podperný útvar, priehradkové prostriedky majú pružné, ohybné okraje na svojich koncoch, smerujúcich k podpernému útvaru, pričom usporiadanie je také, že pri použití sa produkty, dodávané do najmenej jedného z oddelení vkladajú do otvorov v uvedenej najmenej jednej perforovanej platni buď padaním alebo silou, vyvíjanou koncovými okrajmi, a keď perforovaná platňa dosiahne poprúdovú polohu, otvory v perforovanej platni samotnej zadržia príslušné produkty, ktoré sa majú dodávať.
Zariadenie podľa vynálezu zahrnuje viaceré perforované platne, navzájom spojené do uzavretej slučky; usporiadanie uzavretej slučky má aktívnu vetvu, ktorá sa pohybuje popri podpernom útvare, aby poháňala perforované platne, umiestnené v aktívnej vetve, aby vyvolala postupový pohyb pozdĺž podperného útvaru a podperný útvar má tvar dosky.
Zariadenie podľa vynálezu zahrnuje dodávacie prostriedky na dodávanie produktov, spojené s uvedeným jedným z oddelení, umiestneným najďalej v protiprúdovom smere v smere pohybu uvedenej najmenej jednej perforovanej platne vzhľadom na podperný útvar.
Uvedené jedno z oddelení, umiestnené najďalej v poprúdovom smere v smere pohybu perforovanej platne vzhľadom na uvedený najmenej jeden podperný útvar, má pripojené obnovovacie prostriedky pre produkty, ktoré môžu odstrániť akékoľvek zvyšné produkty z oddelenia, ktoré je najďalej v poprúdovom smere.
Obnovovacie prostriedky zahrnujú otáčavú kefu, ktorá sa pohybuj e v opačnom smere k postupovému pohybu uvedenej naj menej jednej perforovanej platne.
Zariadenie podlá vynálezu zahrnuje v poprúdovej polohe pritláčací člen s viacerými pritláčacími útvarmi, usporiadanými v zostave, zodpovedajúcej zostave, určenej otvormi v uvedenej najmenej jednej perforovanej platni; pričom usporiadanie je také, že keď uvedená najmenej jedna perforovaná platňa dosiahne poprúdovú polohu a odpojí sa od podperného útvaru, prítlačné útvary vniknú do otvorov v uvedenej najmenej jednej perforovanej platni, aby vytlačili produkty, ktoré sa nachádzajú v jej otvoroch.
Prítlačný člen má tvar valca, ktorý sa pohybuje spôsobom, súhlasným s pohybom uvedenej najmenej jednej perforovanej platne, pričom valec má zostavu radiálnych palcov, tvoriacich prítlačné útvary, na svojom vonkajšom povrchu.
Zariadenie podľa vynálezu zahrnuje ďalej viaceré perforované platne, usporiadané v striedavom poradí so slepými doskami.
Zariadenie podľa ďalšieho z uskutočnení, kde pri použití nesie najmenej jeden člen, do ktorého sa umiestnia produkty, pričom uvedený najmenej jeden člen má viaceré dutiny, do ktorých sa umiestnia produkty, usporiadané v uvedenej zostave, pričom je tiež pohyblivý vzhľadom na podperný útvar s postupovým pohybom, súhlasným a synchronizovaným s postupovým pohybom uvedenej najmenej jednej perforovanej platne, medzi uvedenou protiprúdovou polohou a uvedenou poprúdovou polohou, vďaka čomu v poprúdovej polohe sa do uvedeného naj menej jedného člena na umiestnenie produktov môžu umiestniť produkty, ktoré sa nachádzajú v otvoroch v uvedenej najmenej jednej perforovanej doske v jej dutinách.
Zariadenie podľa ďalšieho uskutočnenia, kde pri použití nesie príslušné členy na umiestnenie a neumiestnenie produktov striedavo, a že relatívne pohyby perforovaných platní a slepých platní a členov na umiestnenie výrobkov sú synchronizované tak, aby perforované platne a slepé platne dosiahli uvedenú poprúdovú polohu synchrónne s členmi na umiestnenie a neumiestnenie produktov.
Uvedené viaceré perforované platne a slepé platne, ak sú prítomné, pozostávajú z viacerých, klbovo spojených líšt.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Obr. 1 je všeobecný, perspektívny pohľad zboku na zariadenie podľa tohto vynálezu.
Obr. 2 je rez, uskutočnený v podstate pozdĺž čiary II - II z obr. 1.
Príklady uskutočnenia vynálezov
Vynález teraz opíšeme len pomocou neobmedzujúceho príkladu s odkazom na priložené výkresy.
Ako sme uviedli vyššie v úvode k tomuto opisu, zariadenie podľa tohto vynálezu, vo všeobecnosti označené ako 1, možno použiť napríklad v procese výroby cukrovinkových produktov, zahrnujúcich guľovitý oblátkový obal, ktorý obsahuje krémovitú náplň. Oblátkový obal pozostáva z páru polguľových škrupín, držaných spolu vzájomným stykom ich príslušných náplní s vloženým sušeným ovocím, ako sú lúskané lieskové oriešky, ako pridaným prvkom do náplne.
Na všeobecný opis charakteristík výrobku vyššie uvedeného typu a spôsobu jeho výroby účelne môžeme odkázať na spis EP-A-0083324, už uvedený v tomto opise. To platí najmä s ohľadom na usporiadanie párov navzájom komplementárnych matríc 11. 12, z ktorých jedna z každého páru sa má preklopiť na druhú tak, aby uzavrela a skompletizovala výrobky.
V riešení, opísanom v EP-A-0083324, vloženie jadra, pozostávajúceho zo sušeného ovocia, nie je explicitne vysvetlené. Na pochopenie vynálezu však bude postačovať, ak pripomenieme, že na dosiahnutie tohto výsledku je nevyhnutné usporiadať zodpovedajúcu zostavu sušeného ovocia, ako sú lúskané lieskové oriešky N, do každej zo škrupín, umiestnených v striedajúcich sa matriciach, v príslušnom poradí (to jest do jednej matrice, ale nie do nasledujúcej).
Zariadenie 1 podľa tohto vynálezu bolo znázornené vo svojej normálnej polohe pri použití nad dopravnou linkou 10. na ktorej matrice 11 a 12, obsahujúce škrupiny, ktoré majú tvoriť každú polovicu hotového výrobku, postupujú v striedavom poradí: vyššie uvedené zodpovedá úplne známym kritériám a nevyžaduje tu ďalší opis. Ďalej však budeme predpokladať, že škrupiny, do ktorých sa majú vložiť lieskové oriešky N, sú tie, ktoré sa nachádzajú v matriciach, označených ako 11.
Zariadenie i podľa tohto vynálezu pozostáva v podstate z konštrukcie, ktorá má byť umiestnená ako mostík nad linkou 10. a ktorá zahrnuje pár bočníc 22. ktoré môžu byť nakloníteľné okolo osi 24, priečnej k smeru postupu linky 10., aby sa umožnil prístup k časti linky pod zariadením 1. Uvedené bočnice 22, spolu s plochou základovou doskou 26 (v ďalšom označované tiež ako podperný útvar), tvoria konštrukciu, ktorú môžeme v podstate definovať ako teleso, ku ktorému sa dodávajú výrobky N, ktoré majú slúžiť ako náplne. V tu znázornenom uskutočnení explicitne odkazujeme na lúskané lieskové oriešky; bude sa však rozumieť, že riešenie podľa tohto vynálezu sa dá ľahko použiť na vytvorenie usporiadanej zostavy výrobkov ľubovoľného typu, dokonca mimo špecifickej oblasti použitia, ktorá je tu naznačená.
Lieskové oriešky N sa dodávajú k telesu zariadenia 1 ľubovoľnými známymi prostriedkami, napríklad dopravným pásom T, ktorý nesie samotné výrobky, takže padajú do časti zariadenia, umiestnenej v protiprúdovom smere vzhladom na smer postupu matríc 11 a 12, ktoré slúžia ako prvky, do ktorých sa uložia výrobky N, a ktoré sa v uskutočnení, znázornenom na obrázkoch, pohybujú sprava doľava linkou 10.
Dva páry kolies alebo valcov, označené ako 28 a 30, sú umiestnené na opačných koncoch telesa zariadenia 1, pričom valce sú spojené do párov príslušnými hriadeľmi 28a a 30a a okolo nich prechádzajú konštrukcie pásov, pozostávajúce z platní, ktoré sú striedavo slepé, to jest bez dier, a dierované s dierami, ktorých geometrické rozloženie kopíruje rozloženie dutín v matriciach 11 a 12, do ktorých sa umiest7 nia škrupiny. Rozmery uvedených platní, označených ako 32 (dosky s otvormi) a 34 (slepé dosky), sú také, aby zodpovedali rozmerom matríc 11 a 12.
S výhodou nie sú ani platne 32, ani platne 34 tuhými prvkami, ale každá obsahuje viaceré kĺbové časti, ako lišty valcovej rolety, aby sa uľahčil ich pohyb okolo valcov 28 a 30 a aby tieto pohyby boli presnejšie.
Naviac, opäť z hľadiska výhodnosti, je konštrukcia pásu spojitá: preto sú medzi platňami 32 a 34 vytvorené dištančné lišty (bez otvorov), ktoré majú šírky, rovnajúce sa vzdialenostiam medzi matricami 11 a 12 v smere postupu linky 10.
Tie platne 32 a 34 konštrukcie pásu, ktoré sú v spodnej vetve pásu, teda v ľubovoľnom čase postupujú ponad matrice 11 a 12 tesne nad nimi, odhliadnuc od (čiastočne) vloženej základovej dosky 26. Pohyb pásovej konštrukcie (ktorá má pripojené pohonné prostriedky, ktoré nie sú explicitne znázornené) sa ovláda pohybom linky 10, napríklad prevodovým spojením známeho typu tak, aby platne 32 a 34 postupovali presne synchronizovane s matricami 11, 12. To znamená, že platne 32 s otvormi postupujú v súhlase nad matricami 11. zatial čo slepé platne 34 postupujú nad matricami 12.
Výraz v súhlase sa tu použil, aby sa označila podmienka presného zvislého nastavenia, čo znamená, že otvory, vytvorené v platniach 32 s otvormi, sú presne v zákryte s dutinami v matriciach 11.
Ako sme uviedli vyššie, implicitne sa tu predpokladá, že matrice 11 sú tie, v ktorých sú umiestnené škrupiny, určujúce spodné časti výrobkov, to jest časti, do ktorých sa majú vložiť náplne zo sušeného ovocia. Matrice 12 sú tie, ktoré sa majú preklopiť na matrice 11, aby skompletizovali výrobky, ako je opísané v EP-A-0083324.
Poznamenajme, že teleso zariadenia 1 je uzavreté základovou doskou 26 na značnej časti dĺžky v jeho protiprúdovej časti (opäť odkazujeme na smer postupu matríc 11 a 12. a preto na smer postupu platní 32 a 34 v oblasti spodnej vetvy pásovej konštrukcie). Základová doska však má okno alebo otvor 35 na poprúdovom konci zariadenia 1.
Tá časť telesa zariadenia 1, ktorá prekrýva spodnú uzavretú časť telesa samotného (to jest časť, v ktorej sa rozprestiera stena 26), je rozdelená na niekoľko úsekov alebo oddelení, označených ako 36,, 37, 38 a 39., v kaskáde od protiprúdového k poprúdovému smeru zariadenia 1. Posledné oddelenie 36 v protiprúdovom smere je to, do ktorého sa dodávajú lieskové oriešky N.
Oddelenia 36., 37, 38 a 39 sú ohraničené priečnymi plechovými priehradkami, označenými 40, 42 a 44 v telese, pričom prvá je s výhodou súvislá, ďalšie dve majú s výhodou otvory a rozprestierajú sa po danej výške vnútri telesa 1. Priehradky 40, 42 a 44 však nesiahajú po základovú dosku 26. ale sa udržujú v určitej vzdialenosti (napríklad niekoľko centimetrov v tu znázornenom uskutočnení na dodávanie a počítanie lieskových orieškov N) od tejto dosky. Na svojich spodných koncoch majú priehradky 40, 42 a 44 pružný okraj, označený 40a. 42a a 44a. vyrobený z mäkkej gumy alebo pružného plechu.
Otáčavá kefa, označená ako 48., s výhodou poháňaná motorom, čistí platne 32, 34 od zvyškov orieškov predtým, než sa platne vrátia k oddeleniam 36., 37, 38 a 39.
V súhlase s týmito oddeleniami platne 32 a 34 postupujú cez základové oblasti oddelení 36. 37, 38 a 39 nad základovou doskou 26. Lieskové oriešky N, umiestnené v týchto oddeleniach, môžu voľne padať do dier v doskách 32 s otvormi.
Oriešky obyčajne padajú tak, aby vyplnili takmer všetky diery v platni 32 v súlade s posledným oddelením, označeným 36. v protiprúdovom smere. V každom prípade môžu byť akékoľvek zvyšné medzery ľahko vyplnené pohybom platní pod oddeleniami 37, 38 a 39., ktoré vždy obsahujú určité množstvo orieškov N, ktoré sú prenášané z oddelenia 36 na jednej strane unášaním platňami, najmä platňami 32 s otvormi, a orieškov v ich otvoroch, proti malej zadržiavacej sile, vyvinutej okrajmi 40a. 42a a 44a. a prípadne miernym prepadom orieškov N cez otvory v priehradkách 42 a 44, vyvolaným pohybom pásovej konštrukcie. Predovšetkým okraje 40a. 42a a 44a spôsobujú, že sa vyvíja určitý stupeň pružného tlaku na oriešky N taký, že ich zatláča do dier 32, ktoré by stále mohli byť prázdne.
Otáčavá kefa 50., namontovaná v poslednom oddelení v poprúdovom smere, označenom 39. zabraňuje tomu, aby akékolvek oriešky N, ktoré by sa mohli nachádzať v tomto oddelení, boli strhávané ďalej v poprúdovom smere. Na tento účel sa kefa 50 otáča pohonnými prostriedkami (neznázornenými) v opačnom zmysle, než je zmysel otáčania pásu, to jest v zmysle proti chodu hodinových ručičiek v prípade kefy 50. znázornenej na obrázkoch.
Úrovňové snímače (neznázornené, ale známeho typu), umiestnené vnútri komory 36., ako aj vnútri komory 39, umožňujú selektívne regulovať dodávanie lieskových orieškov N do oddelenia 36., najvzdialenejšieho v protiprúdovom smere, aby sa zabránilo nežiadúcemu hromadeniu orieškov.
V každom prípade sú v dôsledku vyššie opísaného kombinovaného pôsobenia unášania a zatláčania orieškov N všetky diery v platniach 32 s otvormi, ktoré dosiahnu najvzdialenejší koniec telesa zariadenia 1 v poprúdovom smere, kde je základová doska 26 prerušená, s určitosťou vyplnené orieškami N.
Preto, keď sa platne 32 pohybujú tak, aby boli umiestnené nad matricami 11 a v súhlase s otvorom alebo oknom 35. kde nie je žiadna základová doska 26, oriešky N, ktoré sú umiestnené vo všetkých dierach, pričom nie sú žiadne prázdne miesta v zostave žiadnej platne 32, prechádzajú priamo do škrupín v podloženej matrici 11.
Tento padavý pohyb sa môže uskutočniť buď gravitáciou v takom rozsahu, v akom okraje dier v platni 32 nevyvíjajú žiadnu zadržiavaciu silu na oriešky N, alebo pôsobením otáčavého prítlačného prvku 56, pozostávajúceho v podstate z valca, ktorý sa otáča v súhlasnom zmysle a synchrónne s pásom platní 32 a 34, a ktorý má prinajmenšom na svojom okraji zostavu prstom podobných prítlačných prvkov 58. Pohyb valca 56 je ovládaný (napríklad cez mechanický prevod) pohybom pásu platní 32 a 34 a/alebo pohybom linky 10. Prítlačné prvky 58., ktoré vyčnievajú radiálne z valca 56, sú súčasne usporiadané v zostave, ktorá je presne identická a homologická so zostavou otvorov v platniach 32, a teda so zostavou dutín v matriciach 11, aby sa im umožnilo preniknúť dierami v platniach 32 a vyvinúť pozitívny tlak nadol na akékoľvek lieskové oriešky N v nich, ktoré nepadnú do podloženej matrice 11 jednoducho gravitáciou.
Bez ohľadu na kritériá, ktoré spôsobujú prenos orieškov do podložených matríc 11. riešenie podľa tohto vynálezu zabezpečuje, že lieskové oriešky N sú prítomné vo všetkých škrupinách v matrici 11, ako sa požaduje, bez toho, aby nejaký chýbal. Toto prihlasovateľ preukázal experimentálne v masovej výrobe pri vysokých rýchlostiach výroby.
Prirodzene, početné aspekty vyššie opísanej konštrukcie sú uvedené len pomocou príkladu.
Najmä skutočnosť, že platne 32 a 34 sú usporiadané v striedavom poradí platní s otvormi a bez otvorov, striktne platí pre uvedený konkrétny príklad použitia, v ktorom matrice 11 a 12 striedavo musia dostávať oriešky N, alebo ich nesmú dostávať.
Je zrejmé, že ak by sa mali zmeniť požiadavky na dodávanie výrobkov, ktorými sú v uvedenom príklade lieskové oriešky N, usporiadanie platní by mohlo byť odlišné, napríklad všetky platne by mohli byť s otvormi.
Ďalej, hoci riešenie, v ktorom platne 32 a 34 sú usporiadané do konštrukcie s uzavretou slučkou, to jest ako pás, je výhodné, nie je predpísané. Rovnaký funkčný účinok, ako bol opísaný vyššie, by sa v skutočnosti dal dosiahnuť iným spôsobom, napríklad lineárnym pohybom platní 32 a 34., sledujúcim pohyb matríc 11 a 12, a po dodaní výrobkov N do samotných matríc sledujúcim spätnú dráhu k zbernej oblasti pre výrobky N.
Naopak, namiesto pohybu platní 32 a 34 vzhľadom na podperný útvar, pozostávajúci z dosky 26, rovnaký relatívny pohyb, ako bol opísaný vyššie, by sa dal dosiahnuť pohybom dosiek 26.
Ďalej, samotné platne 32 a 34 by sa mohli nahradiť prvkami iného typu, napríklad mriežkami, atď.
rvuo^í

Claims (12)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zariadenie na dodávanie odmeraných množstiev produktov (N).vyznačujúce sa tým, že zahrnuje najmenej jednu perforovanú platňu (32) s otvormi, do ktorých sa pri použití majú dostať príslušné produkty, ktoré sa majú dodávať v zostave; vo všeobecnosti plochý podperný útvar (26), pozdĺž ktorého sa uvedená najmenej jedna perforovaná « platňa (32) môže pohybovať postupovým pohybom od polohy v protiprúdovom smere k polohe v poprúdovom smere, pričom * podperný útvar (26) odpája uvedenú najmenej jednu platňu (32) v poprúdovej polohe (35) , a priehradkové prostriedky (40, 42, 44), vymedzujúce viaceré oddelenia (36, 37, 38,
    39), do ktorých sa umiestnia produkty (N), usporiadané v súhlase s plochou podperného útvaru (26), pozdĺž ktorého sa pohybuje perforovaná doska (32), pričom oddelenia (36, 37, 38, 39) sú v kaskáde v smere pohybu uvedenej najmenej jednej perforovanej platne (32) vzhľadom na podperný útvar (26), priehradkové prostriedky (40, 42, 44) majú pružné, ohybné okraje (40a, 42a, 44a) na svojich koncoch, smerujúcich k podpernému útvaru (26), pričom usporiadanie je také, ’ že pri použití sa produkty (N), dodávané do najmenej jedného (36) z oddelení (36, 37, 38, 39) vkladajú do otvorov v uvedenej najmenej jednej perforovanej platni (32) buď padaním alebo silou, vyvíjanou koncovými okrajmi (40a, 42a, 44a), a keď perforovaná platňa (32) dosiahne poprúdovú polohu, otvory v perforovanej platni (32) samotnej zadržia príslušné produkty (N), ktoré sa majú dodávať.
  2. 2. Zariadenie podľa nároku 1, vyznačuj úce sa t ý m, že zahrnuje viaceré perforované platne (32), navzájom spojené do uzavretej slučky; usporiadanie uzavretej slučky má aktívnu vetvu, ktorá sa pohybuje popri podpernom útvare (26), aby poháňala perforované platne (32), umiestnené v aktívnej vetve, aby vyvolala postupový pohyb pozdĺž podperného útvaru (26).
  3. 3. Zariadenie podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúce sa tým, že podperný útvar (26) má tvar dosky.
  4. 4. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúce sa tým, že zahrnuje dodávacie prostriedky (T) na dodávanie produktov (N), spojené s uvedeným jedným (36) z oddelení (36, 37, 38, 39), umiestneným najďalej v protiprúdovom smere v smere pohybu • uvedenej najmenej jednej perforovanej platne (32) vzhľadom na podperný útvar (26).
  5. 5. Zariadenie podľa nároku 1 alebo 4, vyznačujúce sa tým, že uvedené jedno (39) z oddelení (36, 37, 38, 39), umiestnené najďalej v poprúdovom smere v smere pohybu perforovanej platne (32) vzhľadom na uvedený najmenej jeden podperný útvar (26), má pripojené obnovovacie prostriedky (50) pre produkty (N), ktoré môžu odstrániť akékoľvek zvyšné produkty z oddelenia (39), ktoré je najďalej v poprúdovom smere.
  6. 6. Zariadenie podľa nároku 5, vyznačujúce * sa t ý m, že obnovovacie prostriedky zahrnujú otáčavú kefu (50), ktorá sa pohybuje v opačnom smere k postupovému pohybu uvedenej najmenej jednej perforovanej platne (32) .
  7. 7. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúce sa tým, že zahrnuje v poprúdovej polohe pritláčací člen (56) s viacerými pritláčacími útvarmi (58), usporiadanými v zostave, zodpovedajúcej zostave, určenej otvormi v uvedenej najmenej jednej perforovanej platni (32); pričom usporiadanie je také, že keď uvedená najmenej jedna perforovaná platňa (32) dosiahne poprúdovú polohu a odpojí sa od podperného útvaru (26), prítlačné útvary (58) vniknú do otvorov v uvedenej najmenej jednej perforovanej platni (32), aby vytlačili produkty (N), ktoré sa nachádzajú v jej otvoroch.
  8. 8. Zariadenie podľa nároku 7, vyznačujúce sa t ý m, že prítlačný člen má tvar valca (56), ktorý sa pohybuje spôsobom, súhlasným s pohybom uvedenej najmenej jednej perforovanej platne (32), pričom valec (56) má zostavu radiálnych palcov (58), tvoriacich prítlačné útvary, na svoj om vonkaj šom povrchu.
  9. 9. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich • nárokov, vyznačujúce sa tým, že zahrnuje viaceré perforované platne (32), usporiadané v striedavom • poradí so slepými doskami (34).
  10. 10. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúce sa tým, že pri použití nesie najmenej jeden člen (11, 12), do ktorého sa umiestnia produkty (N), pričom uvedený najmenej jeden člen má viaceré dutiny, do ktorých sa umiestnia produkty (N), usporiadané v uvedenej zostave, pričom je tiež pohyblivý vzhľadom na podperný útvar (26) s postupovým pohybom, súhlasným a synchronizovaným s postupovým pohybom uvedenej najmenej jednej perforovanej platne (32), medzi uvedenou protiprúdovou polo• hou a uvedenou poprúdovou polohou, vďaka čomu v poprúdovej polohe sa do uvedeného najmenej jedného člena (11) na umiestnenie produktov môžu umiestniť produkty (N), ktoré sa nachádzajú v otvoroch v uvedenej najmenej jednej perforovanej doske (32) v jej dutinách.
  11. 11. Zariadenie podľa nároku 9a 10, vyznačuj ú ce sa tým, že pri použití nesie príslušné členy (11, 12) na umiestnenie a neumiestnenie produktov (N) striedavo, a že relatívne pohyby perforovaných platní (32) a slepých platní (34) a členov na umiestnenie výrobkov sú synchronizované tak, aby perforované platne (32) a slepé platne (34) dosiahli uvedenú poprúdovú polohu synchrónne s členmi (11, 12) na umiestnenie a neumiestnenie produktov (N).
  12. 12. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 2, 10 a 11,vyznačujúce sa tým, že uvedené viace ré perforované platne (32) a slepé platne (34), ak sú pri tomné, pozostávajú z viacerých, klbovo spojených líšt.
SK1209-96A 1995-09-29 1996-09-25 Device for supplying measured amounts of products SK120996A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH02755/95A CH691104A5 (it) 1995-09-29 1995-09-29 Dispositivo per l'erogazione dosata di schiere di prodotti.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK120996A3 true SK120996A3 (en) 1997-04-09

Family

ID=4240890

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1209-96A SK120996A3 (en) 1995-09-29 1996-09-25 Device for supplying measured amounts of products

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5671661A (sk)
EP (1) EP0765607B1 (sk)
JP (1) JP3779002B2 (sk)
AR (1) AR003621A1 (sk)
AT (1) ATE217759T1 (sk)
AU (1) AU700184B2 (sk)
CA (1) CA2185287A1 (sk)
CH (1) CH691104A5 (sk)
CZ (1) CZ285196A3 (sk)
DE (1) DE69621299T2 (sk)
IL (1) IL119269A (sk)
MX (1) MX9604348A (sk)
SK (1) SK120996A3 (sk)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6537599B2 (en) 1998-11-06 2003-03-25 Mars, Incorporated Method for making bakery goods and bakery goods prepared thereby
ES2154219B1 (es) * 1999-05-07 2001-11-16 Talleres Mayma S L Maquina rellenadora de obleas para la formacion de bombones.
US20050220954A1 (en) * 2004-03-30 2005-10-06 Dayley Kyle E Process and system for making shaped snack products
US11491678B2 (en) * 2017-06-07 2022-11-08 A O Schallinox Gmbh Cutting device for processing product units
WO2020070174A1 (de) 2018-10-01 2020-04-09 A O Schallinox Gmbh Schneidevorrichtung und verfahren zur bearbeitung von produkteinheiten

Family Cites Families (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE199826C (sk) *
US1763083A (en) * 1926-07-29 1930-06-10 Nat Equip Co Feeding apparatus for confectionery machines
US1761065A (en) * 1928-06-25 1930-06-03 Bausman Alonzo Linton Confection-making machine
US1803656A (en) * 1928-10-29 1931-05-05 Frank M Schuler Automatic feeder for candy machines
FR1166544A (fr) * 1956-01-20 1958-11-12 Macchine Ind Dolciaria Carle & Appareillage pour la préparation de tablettes de chocolat aux amandes et produits analogues
FR1298467A (fr) * 1961-05-31 1962-07-13 Heidenau Maschf Veb Appareil doseur de noisettes pour installations destinées à la fabrication de tablettes de chocolat
US3615675A (en) * 1967-07-31 1971-10-26 Frito Lay Inc Method for making center-filled puffed food product
US3566805A (en) * 1968-09-09 1971-03-02 Anelsberger Brothers Inc Pastry product production system
US3906850A (en) * 1972-05-08 1975-09-23 Imre F Papai Pastry shell filling apparatus
US3780643A (en) * 1972-05-08 1973-12-25 I Papai Pastry shell filling apparatus
CH542589A (it) * 1972-07-13 1973-10-15 Ferrero & C Spa P Macchina continua per la calibratura di piccoli frutti deformabili e per la loro immissione negli stampi di formatura di cioccolatini ripieni
DE2453200C3 (de) * 1974-11-09 1981-10-08 Hans 8100 Garmisch-Partenkirchen Lesch Vorrichtung zum gruppenweisen geordneten Einbringen von Einlagen, wie Nüssen, Mandeln, Rosinen o.dgl. in eingeformte gießfähige Süßwaren o.dgl.-massen
IT1145645B (it) * 1981-12-30 1986-11-05 Ferrero Spa Procedimento e macchina per la fabbricazione di un prodotto di pasticceria
US4528900A (en) * 1983-10-11 1985-07-16 Nabisco Brands, Inc. High production apparatus for forming filled edible products
US4719117A (en) * 1983-10-11 1988-01-12 Nabisco Brands, Inc. High production method for forming filled edible products
US4579744A (en) * 1984-07-12 1986-04-01 Nabisco Brands, Inc. Method for co-extrusing dough mass with particulate matter in the outer dough
JPS6192536A (ja) * 1984-10-12 1986-05-10 Rheon Autom Mach Co Ltd 包被切断方法及び装置
US4678418A (en) * 1985-06-11 1987-07-07 Nabisco Brands, Inc. Apparatus for continuously forming latticed pastry goods
US4618498A (en) * 1985-06-11 1986-10-21 Nabisco Brands, Inc. Process for producing latticed pastry products
US4643904A (en) * 1985-06-25 1987-02-17 The Procter & Gamble Company Method of increasing the visibility of discrete morsels contained within a baked food product
US4741916A (en) * 1987-08-28 1988-05-03 The Procter & Gamble Company Method of and apparatus for producing individual dough pieces of substantially constant size and shape

Also Published As

Publication number Publication date
JP3779002B2 (ja) 2006-05-24
AR003621A1 (es) 1998-08-05
DE69621299T2 (de) 2002-11-14
DE69621299D1 (de) 2002-06-27
EP0765607B1 (en) 2002-05-22
CA2185287A1 (en) 1997-03-30
CZ285196A3 (en) 1997-04-16
US5671661A (en) 1997-09-30
AU6553196A (en) 1997-04-10
ATE217759T1 (de) 2002-06-15
AU700184B2 (en) 1998-12-24
EP0765607A2 (en) 1997-04-02
EP0765607A3 (en) 1998-07-08
MX9604348A (es) 1997-03-29
JPH09121776A (ja) 1997-05-13
IL119269A (en) 2000-06-29
CH691104A5 (it) 2001-04-30
IL119269A0 (en) 1996-12-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4229484A (en) Process for the production of center-filled bars of confectionery
EP0471150A3 (en) Order filling system with cartridge dispenser
DE60016741T2 (de) Vorrichtung und verfahren zum transport und bearbeitung mehrerer gegenstände und geformter gegenstand mit seriell registrierten teilbildern
US4657130A (en) Discrete solid object feeding and transport apparatus and method
DE60200501T2 (de) Maschine zum ordnungsgemässem Zuführen von Lutschbonbons
SK120996A3 (en) Device for supplying measured amounts of products
DE1461763A1 (de) Automatische Eingangsspeisevorrichtung fuer Suesswaren
US2817306A (en) Sandwich machine
DE2013214A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zur Her stellung gefrorener, eßbarer Produkte
EP3684714B1 (de) Aufgabeeinrichtung zur aufgabe von produkten auf ein förderband
US2971305A (en) Packaging machine
DE10057623A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Ausbilden und Überführen von Blöcken von Zigaretten an eine mehrbahnige Packmaschine
DE60202429T2 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Zuführen von Süsswaren an eine Einwickelmaschine
US4168786A (en) Apparatus for dispensing articles having a slidable cover engaging a slidable pushing member
US3870199A (en) Depositing apparatus
US2910017A (en) Automatic cookie feeder for deposition and sandwiching
US3421455A (en) Stenciling apparatus
DE1202116B (de) Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Suesswaren
US4271978A (en) Stick dispenser
CH688808A5 (it) Procedimento per formare linee di saldatura di materiale adesivo, particolarmente in prodotti alimentari, e relativo dispositivo.
US1703881A (en) Conveyer
DE2601832C2 (sk)
DE19543341C2 (de) Vorrichtung zum Sammeln und Abpacken von Gegenständen
EP0435020B1 (de) Vorrichtung zum Einbringen von in Papiernäpfe mit hochstehendem, plissiertem Rand eingesetzten Pralinen in das Bodenteil von Pralinenschachteln
DE3408678C2 (de) Vorrichtung zum Entnehmen von Leisten aus Fächern