SI9300110A - Postopek za izdelavo herbicidnih granuliranih produktov - Google Patents

Postopek za izdelavo herbicidnih granuliranih produktov Download PDF

Info

Publication number
SI9300110A
SI9300110A SI9300110A SI9300110A SI9300110A SI 9300110 A SI9300110 A SI 9300110A SI 9300110 A SI9300110 A SI 9300110A SI 9300110 A SI9300110 A SI 9300110A SI 9300110 A SI9300110 A SI 9300110A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
activator
product
granular
mixture
process according
Prior art date
Application number
SI9300110A
Other languages
English (en)
Inventor
Pontus Harju-Jeanty
Ari Juppo
Original Assignee
Kemira Oy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kemira Oy filed Critical Kemira Oy
Priority to SI9300110A priority Critical patent/SI9300110A/sl
Publication of SI9300110A publication Critical patent/SI9300110A/sl

Links

Landscapes

  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

Izum se nanaša na postopek za izdelavo granuliranih zmesi,ki vsebujejo same po sebi znane herbicide,pri čemer je uporabljeni aktivator trden pripravek, vkaterem so aktivatorske sestavine bodisi impregnirane v nosilnem materialu in/ali z njim pomešane

Description

KEMIRA ΟΥ
Postopek za izdelavo herbicidnih granuliranih produktov
Pričujoči izum se nanaša postopek za izdelavo herbicidnih granuliranih produktov, ki vsebujejo karbamoiloksifenilkarbamate in/ali substituirane benzofurane, ki so znani sami po sebi, kot učinkovine, površinsko aktivna sredstva, suspendima sredstva, inertne nosilce in v danem primeru druga pomožna sredstva, kot stabilizatorje, protipenila, barvila in konservanse. Te učinkovine so v vodi netopne in delujejo foliamo in zato jih razpršujejo kot vodne razredčine na rastišče rastline. Zaradi tega napravijo granule disperzibilne v vodi tako, da dobe homogeno suspenzijo, ki ne bo zamašila razpršilnika, če produkt razredčimo z vodo.
Karbamoiloksifenilkarbamatne in benzofuranske herbicide so običajno formulirali kot emulzijske koncentrate, v katerih je učinkovina raztopljena v organskih topilih in jo lahko s pomočjo raztopinskih emulgatoijev spravijo do tega, da se meša z vodo in tvori emulzijo. Vendar imajo ti pripravki pomanjkljivosti toksičnosti produktov zaradi organskih topil, vnetljivosti produktov in tudi težavnosti, da bi dobili stabilno emulzijo produkta, ki ne kristalizira skupaj z vodo. Kristalizacija je tipična zlasti za metil-3-tolilkarbamoiloksifenilkarbamat.
Oblike produkta, v katerih učinkovine niso v raztopljeni obliki, so kot take ugodne, ker se takrat izognemo problemom toksičnosti, vnetljivosti, embalažnega materiala in skladiščenja, ker se zlasti v primeru foliarno delujočih herbicidov zahtevata sposobnost penetracije in translokacije, da dosežemo zadostno biološko učinkovitost. Tudi hidrolitski razkroj je pogosto pomanjkljivost. Učinkovina v molekulski obliki je v pravi tekočini sposobna penetracije skozi voščeni in vrhnični sloj mnogo učinkoviteje kot trden delec. Iz tega razloga je treba netopne delce učinkovine zdrobiti kolikor mogoče fino in njene penetracijske in translokacijske sposobnosti je treba izboljšati z olji, dodatki organskih topil in površinsko aktivnimi sredstvi. Zlasti v primeru karbamoiloksifenilkarbamatov je neobhodno potrebno dodati izredno velike množine teh pomožnih sredstev, da bi dosegli zadostno biološko učinkovitost. Za drobljenje uporabljajo mline na zračni curek in suspenzijske mline, da dobijo maksimalno fino porazdeljeno učinkovino, prednostno reda velikosti 1 do 5 jum, da dosežejo biološko učinkovitost in kar najbolj stabilno suspenzijo, če granule dispergirajo v vodi.
V trdni obliki je lahko učinkovina prisotna v pripravku, ki se ga da razredčiti z vodo, bodisi kot tekoč suspenzijski koncentrat ali kot granularen produkt, ki se ga da dispergirati v vodi. Hibe tekočih oblik produkta pogosto vključujejo težave pri skladiščenju, probleme pri rokovanju zaradi velike viskoznosti in ostanke, ki ostanejo v posodah, ki se ne izpraznijo popolnoma. Pravkar navedena zadnja hiba postaja pomemben problem za okolje pri odlaganju rabljenih posod. Tem problemom se izognejo s trdnimi granularni, ki se dajo dispergirati v tekočini. Poleg tega se da granulirani produkt embalirati v materiale, kot karton, ki obremenjujejo okolje manj in je zato odlaganje prazne embalaže lažje.
Osnovne lastnosti v vodi disperzibilnih granul vključujejo poleg kemijske stabilnosti učinkovin tudi dobro sposobnost za dispergiranje v vodi, zadostno trdnost granul tako, da se v zvezi s skladiščenjem ali rokovanjem ne tvori škodljivi prah, sipkost granul in sposobnost, da ostanejo med skladiščenjem nesprijete. Da bi dosegli te lastnosti, lahko vsebuje granula poleg v vodi netopnega nosilca tudi dispergima, suspendima, omočilna, konservima, protipenilna in protisprijemna sredstva.
Znano je, da so karbamoiloksifenilkarbamati, od katerih sta najbolj znana metil-3m-tolilkarbamoiloksifenilkarbamat, ki ga splošno imenujejo fenmedifam, in etil-3fenilkarbamoiloksifenilkarbamat, ki ga splošno imenujejo desmedifam (BP 679,283),
kjer sta Rj in R2 = CH3 ali Rt = H in = CH2CH, selektivni in po svojih herbicid3 nih lastnostih dobri. Te učinkovine se da uporabiti ločeno ali kot zmesi druge z drugo in/ali z drugimi zatiralnimi sredstvi, zlasti za zatiranje plevelov v kulturah sladkorne pese.
Običajno so učinkovine formulirali kot emulzijske koncentrate. Ker pa je namen izogniti se organskim topilom in ker je fenmedifam nagnjen h kristaliziranju, če te oblike pripravkov razredčijo z vodo, je sedanji smoter izdelati v vodi disperzibilne granule teh učinkovin. Že od prej je znana priprava v vodi disperzibilnih granul iz herbicidov (US 3.920.442) in tudi disperzibilnih herbicidnih granul triazina, ki vsebujejo površinsko aktivno sredstvo, ki izobljša kristalizacij ske lastnosti (US 4,197,112), ali granul, katerih fizikalne lastnosti izboljšajo površinsko aktivna sredstva (EP 201,417). Ovira komercializaciji disperzibilnih karbamoiloksifenilkarbamatov je bila težava vdelave zadostne biološke učinkovitosti v produkt, kjer je razmerje med množino tekočega olja in/ali površinsko aktivnih sredstev in množinami učinkovin zelo veliko (približno 1:1) in za tehnično uporabo neekonomično.
Znano je, da se da doseči dobro biološko učinkovitost z granularni, ki se jih da dispergirati v vodi, izdelanimi iz določenih učinkovin herbicidov. Vendar pa se s karbamoiloksifenilkarbamati s temi postopki ne da doseči zadostne učinkovitosti.
Sedaj pa smo presenetljivo opazili, da je z granuliranimi produkti, ki se dajo dispergirati v vodi, ki vsebujejo karbamoiloksifenilkarbamat, možno ne le doseči gornje lastnosti granuliranega produkta, temveč jih tudi signifikantno izboljšati s pripravo granulamega produkta ali produkta v obliki tablete, v katerem je impregniran aktivator v nosilec, ki je po njegovi plati dodan enakomerno porazdeljen ali kot sloj na površino granule ali tablete ali kot jedro v granuli ali tableti. Po drugi plati lahko izdelamo posebno granulo ali tableto iz tekočega aktivatorja in nosilca. Granule, pomešane skupaj z granularni, ki vsebujejo učinkovino, lahko pakiramo v eno posodo, v en prostor v njej, kot zadostno enakomerno porazdeljeno granularno mešanico, da nastane en produkt, ali pa jih lahko uporabimo kot ločeno dodano sredstvo v mešanici v tanku. Ločeno tableto lahko dodajamo skupaj z granularno učinkovino ali učinkovino v obliki tablete, da dobimo kombinirano mešanico za uporabo.
Z uporabo aktivatorja, impregniranega v nosilec, se je v primerjavi z neimpregniranim aktivatorjem biološka učinkovitost trdnega karbamoiloksifenilkarbamata celo povečala. To smo opazili tako pri testih v rastlinjaku kot na polju.
Kot nosilec za aktivator lahko uporabimo anorganske snovi, ki adsorbirajo velike množine oljnatih snovi in so naravnega izvora, kot snovi na osnovi kremenice, snovi na osnovi aluminijevega oksida, attapulgit, montmorillonit, snovi na osnovi sljude, diatomit, bentonit, smukec, kaolin, apno, mavec in v vodi topne ali v vodi netopne soli.
Po drugi plati je možno uporabiti kot nosilec porozne organske snovi naravnega izvora, kot lesni drobir ali mlete koruzne storže, mlete lupine kokosovih orehov ali mandljev, mlete žitne pleve, celulozo, škrob in alginate, ali porozne strukture, ki temelje na polimernih izhodnih snoveh naravnega izvora, ki so bile modificirane, kot so ligninski derivati, celulozni derivati, škrobni derivati in ciklodekstrini, ali sintetičnih polimerih, kot poliakrilatih, poliakrilamidih, polivinilnih derivatih, polimerih maleinske kisline, poliuretanih, polilaktidih in polimerih glikolne kisline.
Aktivator lahko vključimo v nosilni material s preslojitvijo impregniranih delcev s polimerom, kot polivinil alkoholom, ali s snovmi na osnovi sladkorjev ali sladkornih alkoholov, kot so laktoza, CMC in sorbitol. V tem primeru lahko tudi reguliramo hitrost sproščanja aktivatoija.
Tekoč aktivator je lahko tudi vdelan v kapsule, ki jih lahko kasneje uporabimo v granularnem produktu. Postopki za zakapsuliranje so splošno znani. S preslojevalnimi materiali lahko tudi vplivamo na trdnost granul in njihovo odpornost proti abraziji. Po drugi plati lahko z njimi izboljšamo sipkost produkta.
Aktivator, ki vsebuje površinsko aktivne snovi in/ali olje, ni važen za samo granulacijo; njegov glavni namen je izboljšati biološko delovanje produkta.
Delež aktivatorja je lahko na splošno 1 do 80 % mase granulamega produkta, prednostno 0,5 do 5 kratnik množine karbamoiloksifenilkarbamata v produktu.
Aktivator je lahko v trdni ali tekoči obliki (pri 20 °C) in v tem primeru ga lahko impregniramo v nosilec ali pa zmešamo z mešanico, ki jo bomo granulirali. Alternativno je lahko tudi impregniran v produkt ali nanj pritrjen na kakšen drug način po granulaciji.
Aktivator lahko vsebuje anionska, kationska, neionska in amfolitska površinsko aktivna sredstva, ali ta sredstva skupaj z mineralnim oljem, rastlinskim oljem ali živalskim oljem. Delež površinsko aktivnega sredstva v aktivatorju je lahko 2 do 100 %, prednostno 50 do 100 %. Delež olja je lahko v tem oziru 0 do 98 %, prednostno 0 do 50 %.
Anionska površinsko aktivna sredstva so lahko alkil sulfonati, alkilaril sulfonati, sulfat etri, sulfati maščobnih alkoholov, sulfatni estri sulfokarboksilnih kislin in njihovi derivati, alkil-gliceroleter sulfonati, sulfoestri, sulfonamidi in mono- in diestri fosforjeve kisline, žolčne kisline in njihove soli.
Kationska površinsko aktivna sredstva so lahko alkilamini ali alkilarilamini, alkil ali alkilaril imidazolini in alkilaminoamidi.
Neionska površinsko aktivna sredstva so lahko etoksilati maščobnih alkoholov, etoksilati maščobnih kislin, alkilaril etoksilati, alkil sladkorni etoksilati ali alkil sladkorni alkoholni etoksilati, alkilamin ali alkilarilamin poliglikol etri, amidni derivati maščobnih kislin, dietanolamidi ali polidietanolamidi maščobnih kislin, derivati mono-, di- in trigliceridov, acetilen dioli in površinsko aktivne snovi na silikonski osnovi.
Amofolitska površinsko aktivna sredstva so lahko derivati alkil in alkilaril betaina, derivati alkil in alkilaril (poli)glicina, alkilamidni in alkilaril amidni karboksilati in alkilaminski in alkilarilaminski sulfonati. Uporabimo lahko tudi površinsko aktivna sredstva, ki vsebujejo fluor.
Oljna snov je lahko mineralno olje, prednostno tako z majhno viskoznostjo, tako da ga zlahka impregniramo v nosilec. Po drugi plati pa olje ne sme pomembno motiti posejane rastline. Najugodneje je uporabiti nizkoaromatsko parafinsko nafto, npr. Neutral solvent 150 firme Εχχοη. Oljnata snov je lahko rastlinsko olje ali njegovi hidrolizni produkti, kot sojino olje ali zmes maščobnih kislin sojinega olja. Olje lahko vsebuje tudi fosfolipide in sterole.
Oljnata snov je lahko živalskega izvora, in v tem primeru je prednostno, če vsebuje olje veliko množino nenasičenih maščobnih kislin in njihovih gliceridov.
Prvi pogoj za granulacijo učinkovine ali učinkovine in njenega nosilca, ki vsebuje aktivator, ali za granulacijo nosilca ali učinkovine ali aktivatorja je, daje material, ki ga je treba granulirati, fino porazdeljen.
Material lahko drobimo, npr. ko je suh, v mlinu na zračni curek ali kot suspenzijo v krogličnem mlinu. Bistveno je, daje velikost delcev trdne snovi v povprečju približno 10 μτη in velikost delcev učinkovine prednostno reda velikosti 5 μτη (merjeno v Coulterjevi aparaturi), da dosežemo biološko učinkovitost.
Pri granulaciji lahko uporabimo pomožna sredstva, ki pospešijo tvorbo granul, ponovno omočitev granul in hiter razpad in disperzijo granul takrat, ko pripravimo raztopino za uporabo, kot tudi sredstva, ki preprečujejo penjenje raztopine za uporabo. Ker se lahko učinkovina razkroji v osnovni raztopini za uporabo, lahko uporabimo v zmesi anorganska ali organska sredstva za kontrolo pH, kot fosforjevo kislino ali njene kisle soli in citronsko kislino, tako da bo pH raztopine za uporabo pod 7, prednostno 3,5 do 5,5.
V granulah, v katerih sta učinkovina in aktivator v isti granuli ali v ločenih granulah z učinkovino in granulah z aktivatorjem, lahko uporabimo pomožna granulacijska sredstva.
Sredstva, ki pospešujejo razpad granule, so lahko polimeri, kot polivinil pirolidon in škrob in njegove modificirane oblike, ali soli, kot amonijev sulfat, ali organske, v vodi topne spojine, kot sečnina, ali snovi, ki so sposobne sproščanja plinov, kot karbonati.
Kot sredstva, ki izboljšajo suspendiranje granul, lahko uporabljamo, kot je splošno znano, dispergente, kot fenil sulfonate, alkilnaftalen sulfonate in polimerizirane naftalen sulfonate, poliakrilne kisline in njihove soli, poliakrilamide, polialkoksidiaminske derivate, polietilen okside, polipropilen oksid, polibutilen oksid, tavrinske derivate in njihove zmesi in sulfonirane ligninske derivate. Dispergente lahko uporabimo v množini 0,1 do 50 %, prednostno 5 do 20 % granulamega produkta.
Podobne produkte lahko uporabimo tudi kot sredstva, ki pospešujejo granulacijo, kot so polietilen glikol, in v tem primeru je ugodno dodati sestavino, ki vsebuje aktivator, v deležu 1 do 20 % končne granule, ki vsebuje učinkovino.
Ί
Penjenje zmesi, ki jo je treba pripraviti za škropljenje, lahko kontroliramo s protipenili, kot sredstvi na osnovi kremenice. Prednostno je uporabiti taka sredstva v množini 0 do 0,5 % granulamega produkta.
Za granulacijo lahko uporabimo že od prej znane postopke, kot granulacijo na krožniku, razpršilno sušenje (npr. Niro), granulacijo v fluidizirani plasti (npr. Glatt and Schugi), mešalno granulacijo ob uporabi vertikalnega mešalnika (npr. Fielder) ali lopatičnega mešalnika (npr. Forberg), ekstrudersko granulacijo (npr. Nica) ali kompaktirno granulacijo (npr. Bepex-ova naprava) ali centrifugalno granulacijo (npr. CF-granulator, firma Freund Industrial Co) ali granulacijo v razpršeni plasti.
Aktivator lahko stisnemo v tableto, ki se da dispergirati v vodi, in v tem primeru njena velikost lahko variira v odvisnosti od matrice. Običajne tabletirke vključujejo rotacijske (Mansty) in ekscentrične tabletirke (Diaf).
Možno je tudi uporabiti za granuliranje in tabletiranje dva ah več od gornjih postopkov zapored. Površino granule lahko utrdimo mehansko z zaobljenjem granule, npr. z uporabo priprave Spheronizer (Nica), ali s prevlečenjem granul z materiali, primernimi za ta namen, kot smo omenili zgoraj.
Važno je, da je granularni produkt posušen. Produkt lahko posušimo bodisi v pripravi, ki smo jo uporabili za granulacijo, ali v ločeni pripravi, ki je namenjena sušenju (npr. v sušilniku s fluidiziranim slojem). Ugodno je, Če je vsebnost vlage granulamega produkta pod 5 %, prednostno pod 1 %.
Velikost granul končnega produkta lahko v odvisnosti od granulacijskega postopka variira povprečno do 3 mm ali znatno več v primeru tablet, ki se jih da dispergirati v vodi.
Samo po sebi je očitno, da lahko mešamo skupaj s karbamoiloksifenilkarbamati (kot fenmedifamom in desmedifamom) tudi druga zatiralna sredstva, da nastane granularen produkt. Zatiralna sredstva so lahko herbicidi, sredstva za zatiranje rastlinskih bolezni in insekticidi kot tudi sredstva za kontroliranje rasti.
Ugodno je uporabiti herbicide, ki se uporabljajo zlasti pri gojenju sladkorne pese, kot etofumezat, metamitron, klorodazon, lenasil, piridat, metolaklorin, trikloroocetno kislino, EPTC, kinmerak, cikloat, klopiralid, fluroksipir, izokarbimid, profam, tri8 fluralin, aloksidim natrij, cetoksidim, dialat, fluazifop-butil, trialat, dalapon ali propakizafob.
Produkte v smislu izuma lahko uporabimo po vzniku sejančkov kulturne rastline, prednostno v več krogih uporabe med časom dozorevanja. Primerna množina učinkovine za eno škropljenje je v odvisnosti od števila krogov uporabe 0,1 do 1 kg na hektar.
Izum opisujemo niže podrobneje s pomočjo primerov.
PRIMER 1
Ločen granularen fenmedifamski produkt lahko pripravimo iz zmesi surovin, ki vsebuje:
fenmedifam 80 % lignin sulfonati 7,4 % fenil sulfonati 7,0 % diatomit 2,0 % kaolin 3,6 %
Surovine, ki jih uporabimo za pripravo, predhodno zemljemo za granulacijo z mlinom na zračni curek (Alpine). Granulacijo lahko izvedemo z ekstruzijo (Nica), in v tem primeru primešamo suhi mešanici 10 % mešanice vode. Premer odprtin v matrici je 1 mm. Ekstrudirano mešanico razrežemo v granule z dolžino okoli 2 mm, ki jih lahko še zaoblimo v napravi Spheronizer. Produkt posušimo v sušilniku s fluidiziranim slojem. S tem postopkom dobljeni produkt se izvrstno dispergira v vodi.
Suspenzijo lahko preverimo s poskusom, pri katerem damo 1 g produkta v 100 ml graduirano epruveto z zoženim koncem, ki vsebuje 100 ml destilirane vode (+25 °C). Ko opazimo omočenje granul, obrnemo epruveto 30-krat za 180°. Tvorbo usedline opazujemo 1 min, 5 min in 10 min.
V primeru zgoraj omenjenih granul je množina usedline, ki se je ločila 1 min po mešanju, 0,05 ml, 5 min po mešanju 0,05 ml in 10 min po mešanju 0,05 ml.
Povprečna velikost delcev v suspenziji, določena ob uporabi aparature Coulter LS
130, je bila približno 2 μτη.
Za primerjavo smo na komercialnem produktu, imenovanem Goltix, izvedli določitev suspenzijskih lastnosti. Dobljene vrednosti so bile: 1 min) 0,01 ml; 5 min) 0,1 ml in 10 min) 0,18 ml.
PRIMER 2
Ločen granularen fenmedifamski produkt lahko pripravimo iz predhodno zmlete zmesi surovin, ki vsebuje:
fenmedifam 89 % lignin sulfonatni derivati 7,2 % fenil sulfonati 3,6 %
Zmes lahko granuliramo z razpršilnim sušenjem iz 50 %-ne vodne suspenzije zmesi (Niro). Povprečna velikost granul je odvisna od velikosti naprave. Granule so okrogle oblike. Določeni po zgoraj opisani metodi so rezultati suspendiranja: 1 min) 0,15 ml; 5 min) 0,9 ml; 10 min) 1,2 ml. Povprečna velikost delcev v suspenziji je 3 μτη.
PRIMER 3
Ločen granularen fenmedifamski produkt lahko pripravimo iz sruvoin, omenjenih v primeru 1, z uporabo granulacije na krožniku, in v tem primeru omočimo mešanico, ki jo je treba granulirati, ob uporabi 10 mas. % vode, izračunane iz suhe snovi. Suspenzijski rezultati so: 1 min) 0,02 ml; 5 min) 0,15 ml; 10 min) 0,25 ml. Povprečna velikost delcev v suspenziji je okoli 3 μτη.
PRIMER 4
Ločene granule, ki vsebujejo aktivator, lahko pripravimo tako, da izdelamo iz predhodno zmlete zmesi nosilcev z granulacijo na krožniku granule, ki vsebujejo:
silicijeva kislina (oborjena, npr. Zeolthix 265) amonijev sulfat natrijev klorid lignin sulfonati fenil sulfonati
85%
2%
6%
2% %
in vanje impregniramo raztopino aktivatorja (zmes A), ki vsebuje:
alkil-sorbitol etoksilat etoksilat maščobnih alkoholov etoksilirani estri maščobnih kislin etoksilirani fosfatni estri maščobnih kislin 5 % alkilaril sulfonska kislina alkilamin etoksilat parafinsko olje
42%
21%
8% % 4% 15% v razmerju 1 : 1,5.
Ločene granule, ki vsebujejo aktivator, lahko tudi pomešamo, da nastane ena sama mešanica za granule z zgoraj omenjenimi formulacijami za granule, ki vsebujejo učinkovine, ali pa jih lahko dodamo posebej, da tvorijo z njimi zmes v tanku. Granule se srednje dispergirajo v vodi.
PRIMER 5
Granularen produkt, ki vsebuje fenmedifam in aktivator, lahko pripravimo iz zmesi surovin, ki vsebuje:
fenmedifam 16,0 % lignin sulfonati 2,6 % fenil sulfonati 5,5 % sečnina 7,0 % kaolin 5,5 % diatomit 5,0 % zmes B 50,4 % polietilen glikol 8,0 %
Zmes B vsebuje:
silicijeva kislina (oboijena) bentonit etoksilati maščobnih alkoholov polioksietilen sorbitoli parafinsko olje alkilamin etoksilati
37,5 % 2,5% 16,0% 33,8 % 5,1% 5,1%
Zmes granuliramo na krožniku, na katerem zmes segrevamo na +70 °C, in nastali granulami produkt ohladimo nazaj na sobno temperaturo. Suspenzijske lastnosti produkta so srednje.
PRIMER 6
Slojevit granularen produkt, ki vsebuje fenmedifam in aktivator, lahko pripravimo iz zmesi, ki vsebuje:
fenmedifam 16,0 % lignin sulfonati 2,7 % fenil sulfonati 5,3 % kaolin 15,5 % diatomit 5,0 % polietilen glikol 5,0 % zmes B 50,4 % (kot v primeru 5)
Zmes B nanesemo kot premaz s pomočjo polietilen glikola na granulo, pripravljeno iz drugih surovin, pri +70 °C na granulimem krožniku. Suspenzijske lastnosti granulamega produkta so srednje.
PRIMER 7
Granularen produkt, ki vsebuje fenmedifam in aktivator, lahko pripravimo z ekstruzijsko tehniko iz zmesi surovin, ki vsebuje:
fenmedifam 32,0 % lignin sulfonati 7,4 % fenil sulfonati 2,0 % kaolin 1,1 % diatomit 2,0 % naften sulfonati 2,0 % zmes C 50,0 %
Zmes C vsebuje:
silicijeva kislina (oborjena) 34,0 % fenil sulfonati 0,8 % amonijev sulfat 0,8 % natrijev klorid 1,6 % lignin sulfonati 0,8 % naften sulfonati 2,0 % zmes A 60,0 %
Suspenzijske lastnosti so: 1 min) 0,15 ml; 5 min) 0,3 ml; 10 min) 0,4 ml.
PRIMER 8
Granularen produkt, ki vsebuje fenmedifam in desmedifam, lahko pripravimo iz zmesi, ki vsebuje:
fenmedifam 60,0 % desmedifam 20,0 % lignin sulfonati 5,9 % fenil sulfonati 5,6 % kaolin 4,0 % diatomit 2,0 %
Suspenzijske lastnosti granularnega produkta so: 1 min) 0,01 ml; 5 min) 0,02 ml; 10 min) 0,03 ml.
PRIMER 9
Granularen produkt, ki vsebuje fenmedifam in etofumesat, lahko pripravimo s tehniko granulacije na krožniku iz zmesi, ki vsebuje:
fenmedifam etofumesat lignin sulfonati fenii sulfonati naften sulfonati bentonit sečnina
32,0 % 40,0 % 6,0% 5,0% 9,0% 0,2% 7,8%
Suspenzijske lastnosti granulamega produkta so: 1 min) 0,01 ml; 5 min) 0,03 ml; 10 min) 0,04 ml.
PRIMER 9 b
Granule, ki vsebujejo fenmedifam in etofumesat, lahko pripravimo z granulacijo na krožniku iz zmesi, ki vsebuje:
fenmedifam 35,0 % etofumesat 34,7 % lignin sulfonati 5,9 % fenii sulfonati 5,6 % diatomit 2,0 % kaolin 16,8 %
Suspenzijske lastnosti so bile: 1 min) 0,15 ml; 5 min) 0,5 ml; 10 min) 0,8 ml.
PRIMER 10
Granularen produkt, ki vsebuje fenmedifam in metamitron, lahko pripravimo z granulacijo na krožniku iz zmesi, ki vsebuje:
fenmedifam metamitron lignin sulfonati fenil sulfonati diatomit kaolin
16,0 % 64,0 % 5,9% 5,6% 2,0% 6,5%
Suspenzijske lastnosti granulamega produkta so: 1 min) 0,01 ml; 5 min) 0,02 ml; 10 min) 0,03 ml.
PRIMER 11
Granularen produkt, ki vsebuje fenmedifam in klorodazon, lahko pripravimo z granulacijo na krožniku iz zmesi, ki vsebuje:
fenmedifam 25,0 % klorodazon 50,0 % lignin sulfonati 5,9 % fenil sulfonati 5,6 % diatomit 1,1 % kaolin 12,4 %
Suspenzijska sposobnost granul je: 1 min) 0,03 ml; 5 min) 0,10 ml; 10 min) 0,15 ml.
PRIMER 11 b
Granularen produkt, ki vsebuje fenmedifam in klorodazon, lahko pripravimo z granulacijo na krožniku iz zmesi, ki vsebuje:
fenmedifam 20,0 % klorodazon 60,0 % lignin sulfonati 5,9 % fenil sulfonati 5,6 % diatomit 1,1 % kaolin 7,4 %
Suspenzijske lastnosti produkta so: 1 min) 0,03 ml; 5 min) 0,10 ml; 10 min) 0,15 ml.
PRIMER 12
Granularen produkt, ki vsebuje fenmedifam, desmedifam in klorodazon, lahko pripravimo z granulacijo na krožniku iz zmesi, ki vsebuje:
fenmedifam 12,0 % desmedifam 3,0 % klorodazon 45,0 % lignin sulfonati 5,9 % fenil sulfonati 7,0 % fluorirano površinsko aktivno sredstvo 2,0 % alkilaril betain 5,0 % diatomit 1,0 % kaolin 19,1 %
Suspenzijska sposobnost granul je: 1 min) 0,1 ml; 5 min) 0,35 ml; 10 min) 0,45 ml.
PRIMER 13
Tableto, ki vsebuje fenmedifam in aktivator, lahko pripravimo s stiskanjem ob uporabi tlaka 294,2 bara iz zmesi, ki vsebuje:
fenmedifam 24,0 %
lignin sulfonati 5,9%
fenil sulfonati 3,0%
naften sulfonati 4,5%
kalijev hidrogenfosfat 6,0%
natrijev karbonat 5,0 %
magnezijev stearat 1,0%
zmes C 50,0 %
kaolin 0,6%
Tableto lahko izdelamo v kalupu s premerom 50 mm, in v tem primeru uporabimo g zmesi.
Suspenzijske lastnosti tablete so srednje, če vizualno opazujemo disperzijo tablete v 500 ml dekantatoiju, ki vsebuje 300 ml vode.
BIOLOŠKI POSKUSI
Aktivnosti izdelanih pripravkov smo testirali v delovanju proti plevelom, ki jih običajno srečujemo pri gojenju sladkorne pese, kot so ščir (Amaranthus retroflexus), navadna ogrščica (Brassica napus), metlika (Chenopodium album) in navadna zvezdica (Stellaria media). V poskusih smo uporabili po štiri lončke za vsako vrsto plevela za vsak testni vzorec. Učinkovitosti smo ocenili v skladu s tipičnimi načeli ocenjevanja na lestvici od 0 do 10, pri čemer opisujemo popolno uničenje rastline z
10. Protokolirali smo povprečje štirih lončkov.
Z enako lestvico smo določili občutljivost sladkorne pese (Beta vulgaris) za poškodbo.
POSKUS 1
Biološko učinkovitost zmesi granularnega fenmedifama (kot v primeru 1) in granularnega aktivatorja (kot v primeru 4) smo primerjali s pripravkom emulzijskega koncentrata, ki vsebuje fenmedifam (Kemifam), ki je dostopen na tržišču. Množine učinkovine v testnih vzorcih so bile enake, 640 g učinkovine na hektar. Učinkovitosti smo preverili 7 dni po škropljenju.
Učinkovina Učinkovitost
produkt/ ščir navadna metlika navadna sladkorna
hektar ogrščica zvezdica pesa
Kemifam 41
5,7 7,8
9,8
7,0
1,0
Primer 1 0,8 kg 0,7 0,0 0,0 3,0 0,0
Primer 1 0,8 kg 4,0 8,0 8,3 7,7 0,3
+ primer 4 1,5 kg
Primer 1 0,8 kg 7,3 8,2 8,7 7,2 1,0
+ primer 4 3,0 kg
Rezultat kaže, da granularen fenmedifamski produkt brez aktivatorja biološko ni učinkovit. Po drugi plati lahko z granularnim aktivatoijem granularni fenmedifamski produkt aktiviramo tako, da je z enako množino produkta (3,8 kg v primerjavi s 4 1) njegov učinek na ščir, navadno ogrščico in navadno zvezdico boljši kot učinek primerjalne snovi in poškodba sladkorne pese je zelo majhna.
POSKUS 2
V tem poskusu smo primerjali učinkovitosti granulamih produktov, ki vsebujejo fenmedifam in aktivator, z učinkovitostjo emulzijskega koncentrata (Kemifam), ki je na razpolago na tržišču, in suspenzijskega koncentrata (Betaflow), ki je na razpolago na tržišču. Množina učinkovine na hektar je bila v vseh poskusih 640 g/ha. Oceno smo izvedbi 14 dni po škropljenju.
Testni produkt Učinkovitost
ščir navadna ogrščica navadna zvezdica sladkorna pesa
Kemifam 4 4 4 1
Betaflow 4 4 3 1
Primer 5 3 3 4 1
Primer 6 4 3 3 1
Rezultati kažejo, da imajo granularni pripravki fenmedifama biološko učinkovitost, ki je enaka biološki učinkovitosti primerjalnega emulzijskega in suspenzijskega koncentrata. Tudi poškodbe na gojeni poljščini so enake.
POSKUS 3
V poskusu smo primerjali učinkovitost zmesi granulamega produkta (kot v primeru 8), ki vsebuje fenmedifam (69 %) in desmedifam (20 %), in granulamega produkta (kot v primeru 4), ki vsebuje aktivator, s komercialno dostopnimi pripravki emulzijskega koncentrata, ki vsebuje fenmedifam (129 g/1) in desmedifam (34 g/1). Množine učinkovine na hektar so bile 652 g za Betanal Compact in 640 g za primer 8 + primer 4. Učinkovitosti smo določili 14 dni po škropljenju.
Testni produkt Učinkovitost
produkt/ hektar ščir navadna ogrščica metlika skupno sladkorna pesa
Betanal Compact 41 5,5 7,2 7,0 19,7 1,0
Primer 8 + primer 4 0,8 kg 3,8 kg 8,3 5,3 9,0 22,6 1,0
Poskus tudi kaže, da deluje zmes fenmedifama in desmedifama celo bolje kot ustrezni produkt emulzijskega koncentrata, ki je rabil kot primerjava. Poškodba na sladkorni pesi je bila enaka z obema produktoma.
POSKUS 4
V poskusu smo primerjali učinkovitost granul (kot v primeru 9), ki vsebujejo fenmedifam in etofumesat, in granul (kot v primeru 4), ki vsebujejo aktivator, z učinkovitostjo komercialno dostopnega produkta emulzijskega koncentrata, Betarona, ki vsebuje fenmedifam 80 g/1 in etofumesat 100 g/1. Učinkovitosti smo določili 14 dni po škropljenju. Celokupna množina učinkovin na poskus je bila 640 g/ha.
Testni produkt Učinkovitost
produkt/ hektar ščir navadna ogrščica navadna zvezdica sladkorna pesa
Betaron 3,61 5 6 9 1
Primer 9b 0,81 kg 4 5 8 1
Primer 9b 0,81 kg 8 7 8 1
+ primer 4 0,67 kg
Poskus kaže, da zahteva granulama zmes fenmedifama in etofumesata tudi dodatek aktivatorja, s čimer dosežemo biološko vsaj enako dober rezultat kot s primerjalnim produktom. Povzročene poškodbe so enake.
POSKUS 5
V poskusu smo primerjali učinkovitosti granularnega produkta, ki vsebuje fenmedifam in metamitron (kot v primeru 10) in tega produkta in granularnega aktivatorja (kot v primeru 4) z učinkovitostjo mešanice v tanku, ki je sestojala iz produkta suspenzijskega koncentrata fenmedifama, kije vseboval učinkovino 160 g/1 in granularnega produkta metamitrona (Goltix) s koncentracijo 700 g/kg. Množine učinkovin na hektar so bile za vse testne vzorce enake. Učinkovitosti smo določili 14 dni po škropljenju.
Testni produkt Učinkovitost
produkt/ hektar ščir navadna ogrščica navadna zvezdica sladkorna pesa
fenmedifam SC Goltix 1,51 1,37 kg 9,5 9,5 10 0
Primer 10 1,5 kg 7,0 7,0 9,0 0
Primer 10 + primer 4 1,5 kg 1,1 kg 7,0 9,0 9,5 0
Metamitron, ki deluje tako pri talni uporabi kot pri foliami uporabi, ne zahteva aktivatoijev na enak način, kot jih zahteva fenmedifam; na to kaže relativno visoka učinkovitost granulamega produkta 10. Vendar pa dosežemo z dodatkom aktivatoija celo v tem primeru signifikantno izboljšanje učinkovanja na navadno ogrščico. Celotno dosežemo z uporabo granulamega produkta fenmedifama + metamitrona + aktivatoija izvrsten selektiven biološki učinek brez kakršnih koli znakov poškodb na sladkorni pesi.
POSKUS 6
V poskusu smo primerjali učinkovitosti granulamega produkta, ki vsebuje fenmedifam in klorodazon, kot v primem llb, v katerem sta bili koncentraciji 20 oziroma 60 %, in tega produkta in granulamega aktivatorja, kot v primem 4, in suspenzijskega koncentrata, ki vsebuje učinkoviti fenmedifam in klorodazon, pri čemer sta bili koncentraciji 100 oziroma 300 g/1. Po drugi plati smo raziskali pomembnost granulamega aktivatoija v granularnem produktu s trojno zmesjo, ki je vsebovala fenmedifam, desmedifam in klorodazon. Množine učinkovine na hektar so za vse testne vzorce enake. Učinkovitosti smo določili 14 dni po škropljenju.
Testni produkt Učinkovitost
produkt/ hektar navadna zvezdica ščir navadna ogrščica slakorna pesa
fenmedifam SC klorodazon 4,81 6,0 8,0 8,0 0
Primer llb 2,4 kg 5,0 4,0 3,0 0
Primer llb 2,4 kg 6,0 6,0 7,0 0
+ primer 4 2,3 kg
Primer 12 3,2 kg 7,0 6,0 5,0 1,0
Primer 12 3,2 kg 9,0 6,0 7,5 1,0
+ primer 4 2,3 kg
Poskus jasno kaže, kako važno je povečanje učinkovitosti tudi v zmesnem pripravku foliarno delujočega fenmedifama in talno delujočega klorodazona. Isto velja za trojno zmes, ki vsebuje poleg prejšnjih dveh foliarno delujoči desmedifam.
POl JSKI POSKUSI
Poljski poskus 1
Namen poskusa je bil primerjati biološko delovanje granulamih produktov, ki vsebujejo fenmedifam, z delovanjem produktov emulzijskih in suspenzijskih koncentratov, ki so že komercialno na razpolago.
Poskuse smo izvedli v skladu z običajno tehniko dela pri poljskih poskusih. Izvedli smo tri kroge aplikacije, ki smo jih vse izvedli po vzniku sejančkov sladkorne pese. Učinkovitost smo prigledovali vizualno in ocenjevali glede na neobdelano rastišče rastlin, za katerega je bila vrednost 0. Vrednostno 100 opisuje sposobnost popolnega zatiranja. Množina fenmedifama, ki smo ga uporabili v vsakem krogu škropljenja, je bila 480 g/ha.
Testni produkt produkt/ha učinkovitost %
1 Kemifam (fenmedifam 160 g/1, EC) 3 * 31 75
2 Batanal Plus (fenmedifam 160 g/1, SC) 3 * 31 83
3 Primer 1 Primer 4 3 * 0,6 kg 3 * 1,15 kg 83
4 Primer 1 Primer 4 3 * 0,6 kg 3 * 2,3 kg 93
5 Primer 1 Primer 4, zmes A 3 * 0,6 kg 3 * 1,4 kg 83
6 Primer 7 3 * 1,5 kg 55
/ Primer 7 3 * 1,5 kg 81
Primer 4 3 * 1,15 kg
Učinkovitost granularnega produkta, ki vsebuje učinkovino, uporabljeno skupaj z granularnim aktivatorjem, pri čemer je celokupna množina uporabljenega materiala
1.75 kg/ha, je prav tako dobra kot učinkovitost suspenzijskega produkta, uporabljenega v množini 3 1/ha. Če smo uporabili granularen produkt, ki je vseboval več aktivatoija, in v tem primeru je bila celokupna množina uporabljenega materiala2.75 kg/ha, dobimo signifikantno boljšo učinkovitost z granularnim produktom kot s suspenzijskim produktom. V poskusu smo granule, ki so vsebovale aktivator, dajali zaradi tehnik izvedbe testa ločeno, vendar je jasno, da lahko granularno zmes, ki vsebuje učinkovino, in aktivator pomešamo vnaprej, da dobimo eno samo homogeno zmes, ki jo dajemo kot tako.
Skupaj z granularnim produktom, ki vsebuje učinkovino, je možno uporabiti tekoči aktivator na običajen način kot zmes v tanku, kot v testnem primeru 5. Aktivatorske granule iz primera 4 vsebujejo 60 % zmesi A, in v tem primeru vsebujeta testna vzorca 4 in 5 enake množine tekoče sestavine. Vendar pa lahko presenetljivo opazimo, da trdni nosilčni material granularnega produkta poveča učinek aktivatorskih granul na učinkovitost učinkovine za tja do 10 %. Omembe vredno je tudi, da je granularni produkt za več kot 10 % bolj učinkovit kot produkt komercialnega suspenzijskega koncentrata in za do 20 % bolj učinkovit kot produkt komercialnega emulzijskega koncentrata.
Poljski poskus 2
V poskusu smo primerjali biološko učinkovitost granularnega produkta, ki vsebuje fenmedifam in etofumesat (primer 9a) in aktivator (primer 4), z učinkovitostjo produkta emulzijskega koncentrata (Betaron), ki je na razpolago na tržišču. Celotna testna izvedba je bila kot v poljskem poskusu 1. Množina uporabljene učinkovine je bila 540 g/ha na krog škropljenja.
2i
Testni produkt produkt/ha učinkovitost %
1 Betaron fenmedifam 80 g/1 etofumesat 100 g/1 3 * 31 95
2 Primer 9a Primer 4 3 * 0,75 kg 3 * 0,58 kg 91
3 Primer 9a Primer 4 3 * 0,75 kg 3 * 1,15 kg 93
S celokupno množino 1,33 kg granulamega produkta smo dosegli skoraj enako učinkovitost kot s 3 1 emulzijskega koncentrata. Rokovanje s produktom, ki je vseboval učinkovino in aktivator, v zvezi s škropljenjem ni povzročalo težav.
Poljski poskus 3
V poskusu smo primerjali učinkovitosti običajnega programa škropljenja, ki ga uporabljajo pri gojenju sladkorne pese, in programa škropljenja na osnovi granul. V praksi fenmedifama, metamitrona ali etofumesata na splošno ne uporabljajo samih, temveč uporabljajo njihove zmesi v tanku, v katerih lahko v odvisnosti od plevelov mešalna razmeija variirajo.
Kemiron je emulzijski koncentrat, ki vsebuje etofumesat 200 g/liter, in granulami etofumesat (EFU granule) je v vodi disperzibilen granularen produkt, ki vsebuje 65 % učinkovine. Množine učinkovine na hektar so bile pri obeh testnih vzorcih enake.
Običajni program:
1. škropljenje: 1,51 Kemifama + 1 kg Goltixa + 0,51 Kemirona
2. škropljenje: 1,5 1 Kemifama + 1 kg Goltixa + 1,01 Kemirona
3. škropljenje: 1,5 1 Kemifama + 0,5 kg Goltixa + 1,01 Kemirona
Program na osnovi granul:
1. škropljenje: 0,2 kg primera 1 + 1 kg Goltixa + 1,15 kg EFU-granul
2. škropljenje: 0,2 kg primera 1 + 1 kg Goltixa + 0,3 kg EFU-granul
3. škropljenje: 0,2 kg primera 1 + 0,5 kg Goltixa + 0,3 kg EFU-granul pri čemer vsebuje vsako škropljenje 1,15 kg primera 4
Učinkovitosti: običajni program 90 % program na osnovi granul 89 %
Rezultati kažejo, da je program na osnovi granulamih produktov deloval enako dobro kot program, pri katerem sta fenmedifam in etofumesat v tekoči obliki kot emulzijsko-emulzijska koncentrata.

Claims (13)

  1. PATENTNI ZAHTEVKI
    1. Postopek za izboljšanje učinkovitosti granulamih herbicidnih produktov ali herbicidnih produktov v obliki tablet, kot metil-3-m-tolil-karbamoiloksifenilkarbamata, etil-3-fenil-karbamoiloksifenilkarbamata, 2-etoksi-2,3-dihidro-3,3-dimetilbenzofuran-5-il-metan sulfonata, 5-amino-4-kloro-2-fenilpiridazin-3(24)-ona in 4-amino4,5-dihidro-3-metil-6-fenil-l,2,4-triazin-5-ona, z uporabo samih po sebi znanih aktivatorjev, označen s tem, da aktivatorske snovi in aktivatorske sestavine impregniramo v in/ali pomešamo s trdnim nosilčnim materialom, ki vsebuje v danem primeru sama po sebi znana pomožna sredstva, s čimer dobimo trden aktivatorski pripravek, in dobljeni trdni aktivatorski pripravek spravimo v stik s herbicidnim produktom bodisi tako, da
    a) tvorimo njegovo plast na površini granule ali tablete ali
    b) ga vdelamo kot jedro v granulo ali tableto ali
    c) da pomešamo trdne sestavine med seboj.
  2. 2. Postopek po zahtevku 1, označen s tem, da je nosilec po strukturi anorganski ali organski ali daje zmes takih snovi.
  3. 3. Postopek po zahtevku 2, označen s tem, daje nosilec naravnega izvora.
  4. 4. Postopek po zahtevku 2, označen s tem, daje nosilec sintetičnega izvora.
  5. 5. Postopek po katerem koli od gornjih zahtevkov, označen s tem, da je aktivatorska sestavina izdelana iz že znanih površinsko aktivnih sredstev in/ali olj.
  6. 6. Postopek po zahtevku 5, označen s tem, da so površinsko aktivna sredstva anionska, kationska, amfotema ali neionska površinsko aktivna sredstva ali njihove zmesi.
  7. 7. Postopek po zahtevku 5, označen s tem, da so olja mineralna olja, rastlinska olja, živalska olja, njihovi hidrolizni produkti ali njihove zmesi.
  8. 8. Postopek po zahtevku 5 ali 6, označen s tem, da je delež površinsko aktivnih sredstev približno 50 do 100 % aktivatorske sestavine.
  9. 9. Postopek po zahtevku 5 ali 7, označen s tem, daje delež olja največ okoli 50 % aktivatorske sestavine.
  10. 10. Postopek po zahtevku 1, označen s tem, da je delež aktivatorske sestavine okoli 10 do 70 %, prednostno 30 do 90 % trdnega aktivatorskega pripravka.
  11. 11. Postopek po zahtevku 1, označen s tem, da so pomožna sredstva sredstva, ki so potrebna za dispergiranje, omočenje, granuliranje, stabiliziranje, pH-kontrolo ali protipenilo aktivatorja.
  12. 12. Postopek po zahtevku 1, označen s tem, da herbicidne produkte in pripravek trdnega aktivatorja granuliramo ali tabletiramo skupaj ali ločeno.
  13. 13. Postopek po zahtevku 1, označen s tem, da uporabimo druga sredstva za rastlinsko zaščito, prednostno klorodazon in metamitron, v isti granuli ali kot ločeno granulo skupaj s karbamoiloksifenilkarbamatom, prednostno fenmedifamom, desmedifamom in/ali etofumesatom.
SI9300110A 1993-03-09 1993-03-09 Postopek za izdelavo herbicidnih granuliranih produktov SI9300110A (sl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI9300110A SI9300110A (sl) 1993-03-09 1993-03-09 Postopek za izdelavo herbicidnih granuliranih produktov

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI9300110A SI9300110A (sl) 1993-03-09 1993-03-09 Postopek za izdelavo herbicidnih granuliranih produktov

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI9300110A true SI9300110A (sl) 1994-12-31

Family

ID=20431125

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9300110A SI9300110A (sl) 1993-03-09 1993-03-09 Postopek za izdelavo herbicidnih granuliranih produktov

Country Status (1)

Country Link
SI (1) SI9300110A (sl)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE4039875C2 (de) Konzentrierte fungizide Mittel
KR101385068B1 (ko) 과립 제형
EP0633722B1 (en) Water dispersible granules of liquid pesticides
KR100687514B1 (ko) 수면 시용 농약 조성물
CH680255A5 (sl)
UA123892C2 (uk) Склади кломазону
JP3781457B2 (ja) 水面での崩壊分散性を調節した水面浮遊性農薬粒剤及びそのキャリヤー
KR100766754B1 (ko) 수면부유성 농약고형제제
BR0313257B1 (pt) Composição pesticida granulada
KR20000048618A (ko) 농약용의 자발적 수분산성 담체를 제조하는 방법 및 그 용도
FI93416C (fi) Menetelmä rae- tai tablettimuotoisen herbisidituotteen valmistamiseksi
KR100225878B1 (ko) 수면부상성 농약입제 및 그의 제조방법
JPS6253482B2 (sl)
KR101402035B1 (ko) 생력화 농약입제 및 그의 제조 방법
CN1195408C (zh) 水田用农药组合物、其制造方法及其播撒方法
JP3535429B2 (ja) 水面施用農薬組成物
SI9300110A (sl) Postopek za izdelavo herbicidnih granuliranih produktov
KR100347392B1 (ko) 농약입제
JPH07233002A (ja) 農薬製剤
KR100347391B1 (ko) 과립형담체및과립형농약제제
US5651975A (en) Method for the preparation of herbicidal granular products comprising two separate phases
JPH03223203A (ja) 水田除草用錠剤またはカプセル
KR100730590B1 (ko) 수중 유화형 농약입제 및 그의 제조방법
CN113473855A (zh) 抵抗活性成分降解的杀虫组合物及其制备方法
KR100274387B1 (ko) 장기보존이 가능한 설포닐우레아계 제초활성성분 함유 입제 및 그 제조방법