PL67761Y1 - Układ tablicy magnetycznej - Google Patents

Układ tablicy magnetycznej

Info

Publication number
PL67761Y1
PL67761Y1 PL122100U PL12210013U PL67761Y1 PL 67761 Y1 PL67761 Y1 PL 67761Y1 PL 122100 U PL122100 U PL 122100U PL 12210013 U PL12210013 U PL 12210013U PL 67761 Y1 PL67761 Y1 PL 67761Y1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
wall
magnetic
magnetic board
receiving device
projection
Prior art date
Application number
PL122100U
Other languages
English (en)
Other versions
PL122100U1 (pl
Inventor
Werner Boegl
Original Assignee
Sigel Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sigel Gmbh filed Critical Sigel Gmbh
Publication of PL122100U1 publication Critical patent/PL122100U1/pl
Publication of PL67761Y1 publication Critical patent/PL67761Y1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F7/00Signs, name or number plates, letters, numerals, or symbols; Panels or boards
    • G09F7/18Means for attaching signs, plates, panels, or boards to a supporting structure
    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F7/00Signs, name or number plates, letters, numerals, or symbols; Panels or boards
    • G09F7/02Signs, plates, panels or boards using readily-detachable elements bearing or forming symbols
    • G09F7/04Signs, plates, panels or boards using readily-detachable elements bearing or forming symbols the elements being secured or adapted to be secured by magnetic means
    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F7/00Signs, name or number plates, letters, numerals, or symbols; Panels or boards
    • G09F7/18Means for attaching signs, plates, panels, or boards to a supporting structure
    • G09F2007/1852Means for attaching signs, plates, panels, or boards to a supporting structure for fastening magnetically or by suction or the like

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Finishing Walls (AREA)
  • Drawing Aids And Blackboards (AREA)
  • Supports Or Holders For Household Use (AREA)
  • Building Environments (AREA)

Abstract

Przedmiotem wzoru użytkowego jest układ tablicy magnetycznej do przymocowania do ściany (W), charakteryzujący się tym, że zawiera wyznaczający płaszczyznę element (M) tablicy magnetycznej, przymocowany do ściany (W) uchwyt ścienny (10) oraz urządzenie przyjmujące (20), mocowane kształtowo z uchwytem ściennym (10) i łączone z elementem (M) tablicy magnetycznej.

Description

Opis wzoru
Przedmiotem wzoru użytkowego jest układ tablicy magnetycznej do przymocowania na ścianie. Znany jest element w postaci tablicy magnetycznej z nadającym się do przymocowania do ściany uchwytem ściennym.
Znane są zwłaszcza tablice magnetyczne, które służą jako tablice informacyjne. Informacje na papierze lub tym podobne albo notatki oraz uchwyty dla przedmiotów dają się przy pomocy magnesów przymocować do przewidzianej do tego powierzchni.
Tablice magnetyczne są z reguły mocowane do ściany, przykładowo hakami ściennymi. Zawieszanie tablicy magnetycznej na haku ściennym jest często problematyczne. Celem wzoru użytkowego jest uproszczenie mocowania tablic magnetycznych, przy czym mocowanie ma być możliwe do wytworzenia tanio bez większych nakładów materiałowych oraz ma umożliwiać łatwy montaż oraz ewentualnie łatwy demontaż.
Układ tablicy magnetycznej do przymocowania do ściany W, według wzoru użytkowego charakteryzuje się tym, że zawiera wyznaczający płaszczyznę element M tablicy magnetycznej, przymocowany do ściany W uchwyt ścienny oraz urządzenie przyjmujące, mocowane kształtowo z uchwytem ściennym i łączone z elementem M tablicy magnetycznej.
Korzystnie, urządzenie przyjmujące jest usytuowane na pierwszej, skierowanej do ściany stronie elementu M tablicy magnetycznej.
Korzystnie, uchwyt ścienny 10 ma otwór przelotowy z osią, która przy zamocowaniu uchwytu ściennego do ściany W biegnie prostopadle do ściany.
Korzystnie, urządzenie przyjmujące ma na swojej stronie odwróconej od pierwszej strony tablicy rozciągający się zasadniczo równolegle do elementu M tablicy magnetycznej pierwszy występ, który względem kierunku od urządzenia przyjmującego do elementu M tablicy magnetycznej tworzy pierwsze podcięcie, przy czym uchwyt ścienny na swojej stronie skierowanej do urządzenia przyjmującego ma rozciągający się zasadniczo równolegle do elementu M tablicy magnetycznej występ mocujący, który względem kierunku od elementu M tablicy magnetycznej do uchwytu ściennego tworzy drugie podcięcie, przy czym pierwsze podcięcie i drugie podcięcie są odpowiednie do utworzenia połączenia kształtowego.
Korzystnie, uchwyt ścienny w kierunku prostopadłym do elementu M tablicy magnetycznej ma zasadniczo kołowy przekrój z pierwszą średnicą d, zaś pierwszy występ ma wycięcie z sektorem o kształcie łuku koła z przekrojem, który jest mniejszy lub równy pierwszej średnicy d.
Korzystnie, urządzenie przyjmujące ma drugi występ, który jest tak samo ukształtowany jak pierwszy występ, przy czym jest usytuowany względem normalnej do elementu M tablicy magnetycznej pod kątem 90° do pierwszego występu i rozciąga się w tej samej płaszczyźnie co pierwszy występ.
Korzystnie, element M tablicy magnetycznej ma kształt prostokąta, który może być umieszczony na ścianie w formacie pionowym lub poziomym.
Korzystnie, element M tablicy magnetycznej ma przynajmniej jedną pierwszą warstwę z materiału magnetycznego do przymocowania magnesów przytrzymujących do elementu M tablicy magnetycznej.
Korzystne efekty użytkowe według wzoru uzyskano poprzez wykonanie układu tablicy magnetycznej według wzoru do przymocowania do ściany mającego uchwyt ścienny, urządzenie przyjmujące oraz element będący tablicą magnetyczną. Pod pojęciem elementu będącego tablicą magnetyczną ma być według wzoru rozumiany również element tablicowy lub tablica. Element tablicowy jest zasadniczo płaski, przy czym główne kierunki rozpiętości definiują płaszczyznę. Urządzenie przyjmujące według wzoru daje się połączyć kształtowo z uchwytem ściennym, aby zapewnić utrzymanie elementu tablicowego na ścianie. To połączenie kształtowe może być jednak w razie potrzeby zwolnione.
Według korzystnej postaci wykonania układu tablicy magnetycznej przewidziano, że uchwyt ścienny ma otwór przelotowy z osią. Otwór przelotowy jest przy tym korzystnie ukształtowany jako otwór podłużny, aby umożliwić późniejsze justowanie. Przy przymocowaniu uchwytu ściennego do ściany oś przebiega przy tym prostopadle do ściany. Mocowanie uchwytu ściennego następuje w znany sposób, przykładowo kołkami lub śrubami.
Według wzoru w korzystnej postaci wykonania układu tablicy magnetycznej przewidziano, że element będący tablicą magnetyczną ma pierwszą stronę tablicy, która jest skierowana do ściany oraz drugą stronę tablicy, która jest skierowana od ściany tj. przeciwnie do ściany. Korzystnie urządzenie przyjmujące znajduje się na pierwszej stronie tablicy.
Według wzoru w korzystnej postaci wykonania układu tablicy magnetycznej przewidziano, że urządzenie przyjmujące ma na swojej odwróconej od pierwszej strony tablicy stronie rozciągający się zasadniczo równolegle do elementu w postaci tablicy magnetycznej pierwszy występ, który względem kierunku od urządzenia przyjmującego do elementu w postaci tablicy magnetycznej tworzy pierwsze podcięcie.
Według wzoru w korzystnej postaci wykonania układu tablicy magnetycznej przewidziano, że uchwyt ścienny na swojej stronie skierowanej do urządzenia przyjmującego ma rozciągający się zasadniczo równolegle do elementu w postaci tablicy magnetycznej występ ustalający, który w stosunku do kierunku od elementu będącego tablicą magnetyczną do uchwytu ściennego tworzy drugie podcięcie.
Zgodnie ze wzorem zaleca się, aby pierwsze podcięcie i drugie podcięcie były odpowiednie do utworzenia połączenia kształtowego. To połączenie może być jednak w razie potrzeby na powrót zwolnione.
Według wzoru w korzystnej postaci wykonania przewidziano, że uchwyt ścienny w kierunku prostopadłym do elementu w postaci tablicy magnetycznej ma zasadniczo kołowy przekrój ze średnicą (d), zaś urządzenie przyjmujące ma wycięcie z łukowym sektorem lub wycinkiem o przekroju, który jest mniejszy lub równy średnicy (d) uchwytu ściennego.
Urządzenie przyjmujące jako takie jest korzystnie ukształtowane w kształcie kołowym, przy czym są również możliwe przekroje w kształcie kanciastym, kątowym lub owalnym. Tylna ściana urządzenia przyjmującego może zostać zdjęta.
Według wzoru urządzenie przyjmujące jest w szczególności przy pomocy kleju, przymocowane trwale do elementu w postaci tablicy magnetycznej. Ta postać wykonania może być wytworzona szczególnie prosto i tanio. Są również możliwe alternatywne połączenia, jak przykładowo połączenie zatrzaskowe lub połączenia śrubowe, przy czym korzystnie wiele śrub jest wkręconych przez urządzenie przyjmujące w element tablicowy. Wysokość urządzenia przyjmującego w kierunku normalnym względem elementu tablicowego wynosi korzystnie mniej niż 20 mm, w szczególności mniej niż 15 mm i szczególnie korzystnie około 7,5 mm.
Według wzoru w korzystnej postaci wykonania układu tablicy magnetycznej przewidziano, że urządzenie przyjmujące ma drugi występ oraz drugie wycięcie. Są one korzystnie ukształtowane jako takie same jak pierwszy występ i pierwsze wycięcie i względem normalnej do elementu w postaci tablicy magnetycznej są usytuowane pod kątem 90° w stosunku do pierwszego występu. Korzystnie drugi występ rozciąga się w tej samej płaszczyźnie jak pierwszy występ.
Według wzoru w korzystnej postaci wykonania przewidziano, że element w postaci tablicy magnetycznej ma kształt prostokąta, który może być umieszczony w formacie pionowym lub w formacie poprzecznym, poziomym na ścianie.
Według wzoru w korzystnej postaci wykonania układu tablicy magnetycznej przewidziano, że element tablicowy ma na odwróconej od ściany stronie przedniej przynajmniej pierwszą warstwę z materiału nadającego się do namagnesowania lub materiału magnetycznego oraz drugą warstwę jako widoczną powierzchnię. Szczególnie korzystnie druga warstwa nie nadaje się do magnesowania, w szczególności składa się ona z tworzywa sztucznego, polimetylometakrylanu (PMMA) lub ze szkła, szczególnie korzystnie ze szkła hartowanego, szkła zabezpieczonego lub bezpiecznego, w którym przez obróbkę cieplną są wytwarzane naprężenia w materiale i jest przez to zwiększana wytrzymałość na naprężenia niszczące w stosunku do obciążenia mechanicznego lub termicznego. Siła magnetyczna możliwej do namagnesowania lub magnetycznej warstwy jest wystarczająco duża, aby na powierzchni drugiej, niemagnetycznej i niedającej się magnesować warstwy utrzymać magnesy trzymające, tak że mogą być nimi przytrzymane notatki, kartki pocztowe i podobne przedmioty. Powierzchnia drugiej warstwy jest korzystnie nadająca się do zapisania, w szczególności fluorescencyjnym markerem kredowym.
Przedmiot wzoru użytkowego jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia uchwyt ścienny układu tablicy magnetycznej w widoku perspektywicznym, fig. 2 - urządzenie przyjmujące układu tablicy magnetycznej według wzoru w widoku z przodu, fig. 3 - schematyczną ilustrację możliwego do przymocowania do ściany uchwytu ściennego i połączonego z elementem w postaci tablicy magnetycznej układu tablicy magnetycznej według wzoru urządzenia przyjmującego na etapie połączenia kształtowego między uchwytem ściennym i urządzeniem przyjmującym, fig. 4a lub 4b -układ tablicy magnetycznej na etapie przed połączeniem kształtowym między uchwytem ściennym i urządzeniem przyjmującym, w widoku z przodu względnie w widoku z boku, schematycznie, fig. 4c lub 4d - układ tablicy magnetycznej na etapie częściowego połączenia kształtowego między uchwytem ściennym i urządzeniem przyjmującym, w widoku z przodu względnie w widoku z boku, schematycznie, oraz fig. 4e lub 4f - układ tablicy magnetycznej na etapie połączenia kształtowego między uchwytem ściennym i urządzeniem przyjmującym, w widoku z przodu względnie w widoku z boku, schematycznie.
Przedstawiona postać wykonania jest przykładowa, nie w skali i nie ogranicza ogólnej myśli wzoru.
Układ tablicy magnetycznej według wzoru użytkowego przedstawiony na fig. 3 nie jest zilustrowany we właściwej skali i jedynie schematycznie na etapie połączenia kształtowego między uchwytem ściennym 10 i urządzeniem przyjmującym 20. Uwidoczniony jest uchwyt ścienny 10, który może być przy pomocy śruby 17 przymocowany do ściany. Ponadto jest widoczne urządzenie przyjmujące 20 z pierwszym i drugim występem (23, 25) oraz drugie wycięcie (26), które jest umieszczone na pierwszej tablicowej stronie elementu M tablicy magnetycznej.
Na fig. 1 przedstawiono wykonanie uchwytu ściennego 10 układu tablicy magnetycznej według wzoru, również w niewłaściwej skali i schematycznie. Widoczny jest otwór przelotowy z podłużnym otworem dla śrub lub innych środków mocujących, do przymocowania uchwytu ściennego 10 do ściany W. Widoczny jest również występ mocujący (11) oraz zasadniczo okrągły przekrój z pierwszą średnicą (d).
Na fig. 2 przedstawiono schematycznie, niezgodnie ze skalą urządzenie przyjmujące 20. Uwidoczniony jest pierwszy i drugi występ (23, 25), które są ukośne lub zukosowane dla łatwiejszego wprowadzenia uchwytu ściennego 10 oraz pierwsze i drugie wycięcie (24, 26). Jest również przedstawiona średnica (d) wycięcia.
Na fig. 4a do 4f są przedstawione etapy, które przedstawiają możliwy przebieg połączenia kształtowego między uchwytem ściennym 10 i urządzeniem przyjmującym 20, schematycznie, w niewłaściwej skali, w widokach z przodu i w widokach z boku. Na fig. 4a względnie 4b jest przedstawiony etap przed połączeniem kształtowym. Widoczny jest uchwyt ścienny 10 z występem mocującym 11, urządzenie przyjmujące 20 z pierwszym występem 23 i pierwszym wycięciem 24, element M tablicy magnetycznej oraz ściana W. Urządzenie przyjmujące 20 nie jest przy tym jeszcze połączone z uchwytem ściennym 10. Połączenie powstaje przez wsunięcie występu mocującego 11 uchwytu ściennego 10 i pierwszego występu 23 urządzenie przyjmującego 20. W tym przykładzie wykonania uchwyt ścienny 10 jest przy tym przymocowany przy pomocy śruby 17 do ściany W, tak że urządzenie przyjmujące 20 musi być nasunięte na uchwyt ścienny 10 w kierunku strzałki, aby wytworzyć połączenie.
Na fig. 4c względnie 4d jest pokazany etap częściowego połączenia kształtowego między uchwytem ściennym 10 i urządzeniem przyjmującym 20, w widoku z przodu względnie w widoku z boku. Przez dalsze przesunięcie urządzenia przyjmującego 20 na uchwyt ścienny 10 w kierunku strzałki jest osiągany etap pełnego połączenia kształtowego.
Na fig. 4e względnie 4f jest pokazany schematycznie etap pełnego połączenia kształtowego między uchwytem ściennym 10 i urządzeniem przyjmującym 20, w widoku z przodu względnie z boku. To połączenie kształtowe może zostać jednak w razie potrzeby ponownie zwolnione przez przesunięcie urządzenia przyjmującego 20 przeciwnie do przedstawionego na fig. 4a i 4b względnie 4c i 4d kierunku strzałki.
Wykaz oznaczeń odsyłających 10 uchwyt ścienny 11 występ mocujący 16 otwór przelotowy 17 śruba 20 urządzenie przyjmujące 23 pierwszy występ 24 pierwsze wycięcie 25 drugi występ 26 drugie wycięcie d średnica M element w postaci tablicy magnetycznej W ściana

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia ochronne 1. Układ tablicy magnetycznej do przymocowania do ściany (W), znamienny tym, że zawiera wyznaczający płaszczyznę element (M) tablicy magnetycznej, przymocowany do ściany (W) uchwyt ścienny (10) oraz urządzenie przyjmujące (20), mocowane kształtowo z uchwytem ściennym (10) i łączone z elementem (M) tablicy magnetycznej.
  2. 2. Układ tablicy magnetycznej według zastrz. 1, znamienny tym, że urządzenie przyjmujące (20) jest usytuowane na pierwszej, skierowanej do ściany stronie elementu (M) tablicy magnetycznej.
  3. 3. Układ tablicy magnetycznej według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że uchwyt ścienny (10) ma otwór przelotowy (16) z osią, która przy zamocowaniu uchwytu ściennego (10) do ściany (W) biegnie prostopadle do ściany.
  4. 4. Układ tablicy magnetycznej według zastrz. 3, znamienny tym, że urządzenie przyjmujące (20) ma na swojej stronie odwróconej od pierwszej strony tablicy rozciągający się zasadniczo równolegle do elementu (M) tablicy magnetycznej pierwszy występ (23), który względem kierunku od urządzenia przyjmującego (20) do elementu (M) tablicy magnetycznej tworzy pierwsze podcięcie, przy czym uchwyt ścienny (10) na swojej stronie skierowanej do urządzenia przyjmującego (20) ma rozciągający się zasadniczo równolegle do elementu (M) tablicy magnetycznej występ mocujący (11), który względem kierunku od elementu (M) tablicy magnetycznej do uchwytu ściennego (10) tworzy drugie podcięcie, przy czym pierwsze podcięcie i drugie podcięcie są odpowiednie do utworzenia połączenia kształtowego.
  5. 5. Układ tablicy magnetycznej według zastrz. 4, znamienny tym, że uchwyt ścienny (10) w kierunku prostopadłym do elementu (M) tablicy magnetycznej ma zasadniczo kołowy przekrój z pierwsza średnicą (d), zaś pierwszy występ (23) ma wycięcie (24) z sektorem o kształcie łuku koła z przekrojem, który jest mniejszy lub równy pierwszej średnicy (d).
  6. 6. Układ tablicy magnetycznej według zastrz. 5, znamienny tym, że urządzenie przyjmujące (20) ma drugi występ (25), który jest tak samo ukształtowany jak pierwszy występ (23), przy czym jest usytuowany względem normalnej do elementu (M) tablicy magnetycznej pod kątem 90° do pierwszego występu (23) i rozciąga się w tej samej płaszczyźnie co pierwszy występ (23).
  7. 7. Układ tablicy magnetycznej według zastrz. 1-6, znamienny tym, że element (M) tablicy magnetycznej ma kształt prostokąta, który może być umieszczony na ścianie w formacie pionowym lub poziomym.
  8. 8. Układ tablicy magnetycznej według zastrz. 1-7, znamienny tym, że element (M) tablicy magnetycznej ma przynajmniej jedną pierwszą warstwę z materiału magnetycznego do przymocowania magnesów przytrzymujących do elementu (M) tablicy magnetycznej.
PL122100U 2012-05-30 2013-05-29 Układ tablicy magnetycznej PL67761Y1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE201220005359 DE202012005359U1 (de) 2012-05-30 2012-05-30 Magnettafelanordnung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL122100U1 PL122100U1 (pl) 2013-12-09
PL67761Y1 true PL67761Y1 (pl) 2015-04-30

Family

ID=46935904

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL122100U PL67761Y1 (pl) 2012-05-30 2013-05-29 Układ tablicy magnetycznej

Country Status (7)

Country Link
CN (1) CN203666178U (pl)
AT (1) AT14121U1 (pl)
DE (1) DE202012005359U1 (pl)
DK (1) DK201300086U3 (pl)
FR (1) FR2991154B3 (pl)
PL (1) PL67761Y1 (pl)
RU (1) RU142715U1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU177447U1 (ru) * 2016-12-02 2018-02-21 Марат Шафикович Тазетдинов Фиксирующее устройство для съемной панели
CN109955631A (zh) * 2017-12-22 2019-07-02 西格尔有限责任公司 保持装置

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA1072328A (en) * 1976-07-23 1980-02-26 Emboss-O-Prestige Ltee. Lockable name plate
DE2651351A1 (de) * 1976-11-10 1978-05-11 Springorum Florenz Dipl Ing Anzeigetafel mit an schienen befestigten schildern
WO1999060553A1 (en) * 1998-05-20 1999-11-25 Skiltefabrikken Sericol A/S Af 1994 A sign
DE10130554B4 (de) * 2001-06-25 2010-04-29 Vangenhassend Gmbh Schild, insbesondere Hinweis- und/oder Namensschild
DE202008008287U1 (de) * 2008-06-20 2008-09-25 Vangenhassend Gmbh Schildanordnung
DE202011106151U1 (de) * 2011-09-28 2011-11-16 Sigel Gmbh Magnettafelanordnung zur Befestigung an einer Wand

Also Published As

Publication number Publication date
DE202012005359U1 (de) 2012-08-29
AT14121U1 (de) 2015-04-15
FR2991154A3 (fr) 2013-12-06
RU142715U1 (ru) 2014-06-27
PL122100U1 (pl) 2013-12-09
FR2991154B3 (fr) 2014-11-21
DK201300086U3 (da) 2013-09-13
CN203666178U (zh) 2014-06-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8397411B2 (en) Magnet-based mounting systems for frames
US10448773B2 (en) System for mounting a curtain rod
US20100224751A1 (en) Flat Panel TV Accessory Mounting Bracket and Enclosure
PL67761Y1 (pl) Układ tablicy magnetycznej
RU2571200C2 (ru) Настенный держатель для магнитных стеновых систем
CN110226066B (zh) 电子器件外壳安装
CA2513085A1 (en) Photo mat with alignment grid and method of using the same
US20180368590A1 (en) Modular Picture Frame System
DK178258B1 (da) Fremgangsmåde til løsbar ophængning af poster samt magnetisk posterholderenhed
FI127998B (en) wall mount
CN204879295U (zh) 快拆支架的定位结构
US20040244318A1 (en) Overhead display system
JP3159184U (ja) 展示物保持部材
JP3204292U (ja) スチール棚用マルチポップホルダー
CN102262839B (zh) 标示机构
JP2012200591A (ja) 棚受装置
JP3210093U (ja) 広告クリップ
JP7347120B2 (ja) タブレット脱落防止機構
KR20070001055U (ko) 액자 구조
JP3157594U (ja) ボード上縁用支持具
KR20180067099A (ko) 물품 진열구대
CN205658696U (zh) 易拆卸镜框
KR200488682Y1 (ko) 달력 고정 기구
JP6320595B1 (ja) お札取り付け器具
JP3169159U (ja) 案内標識器具