PL230952B1 - Zawias, zwłaszcza do dachowych okien uchylnych - Google Patents
Zawias, zwłaszcza do dachowych okien uchylnychInfo
- Publication number
- PL230952B1 PL230952B1 PL418437A PL41843716A PL230952B1 PL 230952 B1 PL230952 B1 PL 230952B1 PL 418437 A PL418437 A PL 418437A PL 41843716 A PL41843716 A PL 41843716A PL 230952 B1 PL230952 B1 PL 230952B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- hinge
- front cover
- window
- pin
- frame
- Prior art date
Links
Landscapes
- Hinges (AREA)
Abstract
Zawias, zwłaszcza do dachowych okien uchylnych, przeznaczony do montażu w górnej części okna, składa się z dwóch części: płyty bazowej mocowanej na skrzydle oraz części osadzanej na ramie. Zawias charakteryzuje się tym, że do płyty bazowej przytwierdzony jest nieruchomy sworzeń naprowadzający skrzydło do ramy okna podczas montażu. Część osadzana na ramie stanowi obudowę mechanizmu zawiasu. Na ścianie przedniej część osadzana na ramie ma wycięte wejście (8) na sworzeń, które zakończone jest owalnym gniazdem (9) ograniczonym zapadką (10), natomiast na górnej podstawie ma rynienkę (11) do wprowadzenia sworznia. W miejscu przejścia sworznia pomiędzy poziomami rynienki (11) i wejścia (8), prostopadle względem nich znajduje się podebranie (12). Wewnątrz osłony przedniej (7) znajdują się mechanizmy: zatrzaskowy oraz mechanizm blokady.
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest zawias, zwłaszcza do dachowych okien uchylnych, przeznaczony do montażu w górnej części okna, możliwy do zastosowania także w instalacji wyłazów dachowych, drzwi i innych rozwiązań uchylnych.
W świetle znanego stanu techniki, chcąc zastosować w konstrukcji okna uchylnego zawiasy, powinny być one produkowane w postaci dwóch części, z których jedna wbudowana jest w ramę, zaś druga połączona jest ze skrzydłem okna. Założeniem jest zapewnienie tego rodzaju oknom właściwego położenia zarówno w momencie ich zamknięcia, jak również przy częściowym lub całkowitym otwarciu. Przykład tego rodzaju zawiasu stosowanego w dachowych oknach uchylnych został opisany w niemieckim zgłoszeniu patentowym DE.2404054. Konstrukcja tego zawiasu opiera się na przesuwnej prowadnicy łukowej. Jest on montowany w bocznej części okna.
W stanie techniki zaproponowano także inne sposoby łączenia ramy i skrzydła dachowego okna uchylnego. Ze zgłoszenia patentowego nr P.363210 znane jest okno dachowe dwufunkcyjne uchyInoobrotowe, w której skrzydło okienne osadzone jest za pośrednictwem ramy pośredniej, korzystnie w postaci dwóch równoległych ramion pośrednich. Górne zakończenia ramion ramy pośredniej są osadzone obrotowo w elementach bocznych ościeżnicy, tuż przy jej elemencie górnym, a skrzydło okienne jest połączone obrotowo w części środkowej z dolnymi końcami ramion ramy pośredniej. Okno posiada element blokujący, który znajduje się pośrodku górnych elementów ramy skrzydła okiennego i ramy pośredniej. Funkcja uchylna okna uruchamia się przez klamkę a rama pośrednia przemieszcza się ze skrzydłem okiennym za pomocą elementu blokującego. Przejście z okna uchylnego do obrotowego realizuje się przez pociągnięcie za uchwyt elementu blokującego.
Z opisu ochronnego wzoru użytkowego nr RWU.067370 znane jest natomiast okno dachowe uchylne, które charakteryzuje się tym, że skrzydło okienne połączone jest w górnej części z ościeżnicą za pomocą uchylnych ramion. Ramiona połączone są jednym końcem obrotowo z narożnym okuciem względem osi uchylnej znajdującej się w pobliżu górnego elementu ościeżnicy za pomocą sworzni.
Żadne z powyżej wskazanych rozwiązań nie zapewnia w pełni stabilnego łączenia elementów konstrukcyjnych okna dachowego uchylnego, w jego górnej części. Nie umożliwia jednocześnie prostego montażu skrzydła okna do ramy i jego bezinwazyjnego demontażu.
Zawias według wynalazku składa się z dwóch części przeznaczonych do montażu w górnej części okna: płyty bazowej mocowanej na skrzydle okna oraz części osadzanej na ramie okna ustawion ych równolegle wobec siebie, z których każda w części stycznej do okna - odpowiednio, do skrzydła lub ramy - jest płaska i wygięta w kształt litery L, posiada otwory służące do mocowania zawiasu do okna.
Do płyty bazowej w jej górnej części, w sposób trwały przytwierdzony jest nieruchomy sworzeń. Sworzeń umocowany jest na dłuższym ramieniu płyty bazowej, korzystnie w odległości 1/3 jej długości od zagiętej krawędzi i 1/4 wysokości. Ponadto, sworzeń posiada co najmniej dwie różne średnice, a jego przekrój pionowy ma kształt litery „T”.
Część osadzana na ramie stanowi obudowę mechanizmu zawiasu i składa się z dwóch równoległych względem siebie, połączonych, co najmniej 4 nitami elementów: płaskiej i wygiętej w kształt litery L płytki tylnej oraz osłony przedn iej.
Osłona przednia ma kształt prostopadłościanu pozbawionego ściany tylnej i bocznej, z wyciętym na ścianie przedniej, w co najmniej 1/3 jej długości - wzdłuż poprzecznej osi - wejściem na sworzeń, które zakończone jest owalnym gniazdem ograniczonym zapadką. Osłona przednia na górnej podstawie, prostopadłej do ściany z wejściem oraz prostopadłej względem płytki tylnej ma rynienkę. Rynienka jest wyprofilowana w kształt litery U i stanowi co najmniej 1/3 długości osłony przedniej.
Poziom wycięcia wejścia jest obniżony w stosunku do poziomu rynienki, jak również wejście jest przesunięte w stosunku do późniejszej głównej osi obrotu zawiasu na skrzydle w stosunku do; miejsca jego wsuwania rynienki. Pomiędzy poziomami rynienki i wejścia, prostopadle względem nich znajduje się podebranie o promieniu nie mniejszym niż mniejsza średnica sworznia. Podebranie zapobiega ześlizgnięciu się skrzydła z zawiasu ramy podczas montażu skrzydła w ramie w chwili kiedy sworzeń jest wpięty do części osadzanej na ramie, ale nie jest jeszcze w niej zatrzaśnięty. Podebranie ułatwia także prace montażowe, gdyż opierając w nim sworzeń ciężar skrzydła przeniesiony jest na zawias i nie trzeba używać znacznej siły, aby utrzymać skrzydło.
Wewnątrz osłony przedniej znajduje się mechanizm zatrzaskowy samoczynnie blokujący sworzeń po jego wprowadzeniu w osłonę przednią. Mechanizm zatrzaskowy składa się z 3 kształtowych blaszek; zapadki, łącznika, dźwigni z wyżłobieniem oraz sprężyny. Połączenia nitowe umieszczone na przeciwstawnych
PL 230 952 B1 końcach łącznika 80 łączą zapadkę z dźwignią. Punkty obrotu zapadki i dźwigni są umieszczone na dwóch, nitach trzymających razem osłonę przednią i płytkę tylną obudowy mechanizmu zawiasu. Sprężyna natomiast jest z jednej strony umocowana do dźwigni, a drugim końcem do osłony przedniej.
Zapadka i gniazdo tworzą okrąg w zamknięty o średnicy jak niniejsza średnica sworznia, powodując jego pełne zamknięcie w gnieździe, które stanowi punkt obrotu skrzydła względem ramy.
Mechanizm blokady - blokujący ramię dźwigni ma kształt płaskiej blaszki zakończonej sworzniem półkulowym. Sworzeń półkulowy osadza się w wyżłobieniu dźwigni, co powoduje jego blokadę.
Dźwignia poprzez szczelinę wyciętą w osi pionowej bocznej, wolnej ściany osłony przedniej wychodzi poza jej zarys.
Konstrukcja zawiasu według wynalazku umożliwia łatwy montaż i demontaż skrzydła w ramie okna. Wykorzystanie zawiasu pozwala uzyskać optymalne parametry użytkowania okna - związane ze szczelnością i izolacją termiczną. Zawias zwiększa poziom bezpieczeństwa użytkowania okna, zapewniając stan równowagi skrzydła okiennego w pozycji otwartej, co zmniejsza ryzyko jego wypięcia.
Przedmiot wynalazku uwidoczniono w przykładzie wykonania na rysunku, na którym Fig. 1 przedstawia widok ogólny dwóch części zawiasu podczas wprowadzania sworznia do rynienki, Fig. 2 przedstawia widok ogólny części zawiasu zamontowanej w ramie okna, Fig. 3 przedstawia część zawiasu osadzaną na ramie w przekroju poprzecznym.
Zawias według wynalazku składa się z dwóch części zamontowanych w górnej części okna: płyty bazowej 1 mocowanej na skrzydle okna oraz części osadzanej na ramie 2 okna ustawionych równolegle wobec siebie.
Płyta bazowa 1 jest płaska, wygięta w kształt litery L. Posiada otwory 3 służące do mocowania płyty bazowej 1 za pomocą wkrętów do górnych naroży skrzydła okna. Do dłuższego ramienia płyty bazowej 1 w odległości 1/3 jej długości od zagiętej krawędzi i w 1/4 wysokości, w sposób trwały przytwierdzony jest nieruchomy sworzeń 4. Sworzeń 4 w przekroju pionowym ma kształt litery „T”. Sworzeń 4 umożliwia mocowanie i obrót skrzydła okna względem ramy.
Część osadzana na ramie 2 stanowi obudowę mechanizmu zawiasu, składa się z dwóch równoległych względem siebie płytek: płytki tylnej 6 oraz osłony przedniej 7. Osłona przednia 7 i płytka tylna 6 obudowy zawiasu połączone są ze sobą czteroma nitami 5.
Płytka tylna 6 styczna z ramą okna jest wygięta na kształt litery L, posiada otwory 3 służące do mocowania płytki tylnej 6 za pomocą wkrętów do górnej ramy okna.
Osłona przednia 7 ma kształt prostopadłościanu pozbawionego ściany tylnej i bocznej z wyciętym na ścianie przedniej, w 1/3 jej długości - wzdłuż poprzecznej osi - wejściem 8 na sworzeń 4. Wejście 8 zakończone jest owalnym gniazdem 9 ograniczonym zapadką 10.
Osłona przednia 7 na górnej podstawie, prostopadłej do ściany z wejściem 8 oraz prostopadłej względem płytki tylnej 6, w 1/3 długości posiada wyprofilowaną w kształt litery U rynienkę 11.
Poziom wycięcia wejścia 8 jest obniżony w stosunku do poziomu rynienki 11. Wejście 8 jest przesunięte w stosunku do późniejszej głównej osi obrotu zawiasu na skrzydle w stosunku do miejsca jego wsuwania - rynienki 11. Dzięki temu możliwe jest zamocowanie skrzydła bez konieczności zdejmowania blachy osłonowej górnej okna dachowego zwanej „kapturem”.
W miejscu przejścia sworznia 4 pomiędzy poziomami rynienki 11 i wejścia 8, prostopadle względem nich znajduje się podebranie 12 o promieniu nie mniejszym niż mniejsza średnica sworznia 4. Rynienka 11, podebranie 12 i wejście 8 tworzą więc tor, po którym podczas montażu okna przemieszcza się końcem o większej średnicy sworzeń 4, co pozwala na naprowadzenie podczas montażu skrzydła okna centralnie do ramy.
Podebranie 12 zapobiega ześlizgnięciu się skrzydła z zawiasu ramy podczas montażu skrzydław ramie w chwili kiedy sworzeń 4 jest wpięty do części osadzanej na ramie 2, ale nie jest jeszcze w niej zatrzaśnięty. Podebranie 12 ułatwia także prace montażowe, gdyż opierając w nim sworzeń 4 ciężar skrzydła przeniesiony jest na zawias i nie trzeba używać znacznej siły, aby utrzymać skrzydło.
Wewnątrz osłony przedniej 7 znajduje się mechanizm zatrzaskowy samoczynnie blokujący sworzeń 4 po jego wprowadzeniu w osłonę przednią 7. Mechanizm zatrzaskowy składa się z trzech kształtowych blaszek: zapadki 10, łącznika 13, dźwigni 14 z wyżłobieniem 15 oraz sprężyny 16. Połączenia nitowe 17 umieszczone na przeciwstawnych końcach łącznika 13, łączą zapadkę 10 z dźwignią 14. Punkty obrotu zapadki 10 i dźwigni 14 są umieszczone na dwóch nitach 5 trzymających razem osłonę przednią 7 i płytkę tylną 6 obudowy mechanizmu zawiasu. Sprężyna 16 jest natomiast z jednej strony umocowana do dźwigni 14, a drugim końcem do osłony przedniej 7.
PL 230 952 B1
Sworzeń 4 wjeżdżając do gniazda 9 ugina zapadkę 10 i jednocześnie dźwignię 14. Po minięciu zapadki 10, sworzeń 4 ląduje w gnieździe 9, a zapadka 10 i dźwignia 14 pod wpływem sprężyny 16 powracają na swoje miejsce. Zapadka 10 i gniazdo 9 tworzą okrąg w % zamknięty o średnicy jak mniejsza średnica sworznia 4, powodując jego pełne zamknięcie w gnieździe 9, które stanowi punkt obrotu skrzydła względem ramy. Wieloelementowy mechanizm zatrzaskowy zapobiega wypięciu się skrzydła okna z ramy podczas eksploatacji okna.
Dźwignia 14 umożliwia także zwolnienie mechanizmu zatrzaskowego i wysunięcie sworznia 4 dzięki czemu możliwe jest wyjęcie całego skrzydła z ramy. Dźwignia 14 na czas wysunięcia sworznia 4 jest blokowana przez mechanizm blokady bez konieczności jej stałego przytrzymywania, czy wykonywania dodatkowych czynności pozwalających na odbezpieczenie dźwigni 14. Odblokowanie dźwigni 14 dokonywane jest samoczynnie poprzez pokonanie oporu mechanizmu blokady. Mechanizm blokady blokujący ramię dźwigni 14 ma kształt płaskiej blaszki 18 zakończonej sworzniem półkulowym 19. Sworzeń półkulowy 19 osadza się w wyżłobieniu 15 dźwigni, co powoduje jego blokadę. W celu odblokowania należy przesunąć mechanizm blokady dźwigni 14 w górę, co spowoduje uwolnienie ramienia z blokady i powrót dźwigni 14 do pozycji początkowej. Do przesunięcia dźwigni 14 potrzebna jest dodatkowa siła na ugięcie mechanizmu blokady z jej sworzniem półkulowym 19.
Dźwignia 14 poprzez szczelinę wyciętą w osi pionowej bocznej, wolnej ściany osłony przedniej 7 wychodzi poza jej zarys.
Zastrzeżenia patentowe
1. Zawias, zwłaszcza do dachowych okien uchylnych przeznaczony do montażu w górnej części okna, składający się z dwóch części: płyty bazowej mocowanej na skrzydle okna oraz częśc i osadzanej na ramie okna ustawionych równolegle wobec siebie, z których każda w części stycznej odpowiednio do skrzydła lub ramy okna jest płaska oraz wygięta w kształt litery L i posiada otwory służące do mocowania zawiasu do okna, znamienny tym, że do płyty bazowej (1) w jej górnej części, w sposób trwały przytwierdzony jest nieruchomy sworzeń (4), zaś część osadzana na ramie (2) stanowi obudowę mechanizmu zawiasu i składa się z dwóch równoległych względem siebie, połączonych co najmniej 4 nitami (5) elementów: płaskiej i wygiętej w kształt litery L płytki tylnej (6) oraz osłony przedniej (7), przy czym osłona przednia (7) ma kształt prostopadłościanu pozbawionego ściany tylnej i bocznej, z wyciętym na ścianie przedniej - wzdłuż poprzecznej osi - wejściem (8) na sworzeń (4), które zakończone jest owalnym gniazdem (9) ograniczonym zapadką (10), natomiast na górnej podstawie, prostopadłej do ściany z wejściem (8) oraz prostopadłej względem płytki tylnej (6) ma rynienkę (11), a pomiędzy poziomami rynienki (11) i wejścia (8), prostopadle względem nich znajduje się podebranie (12), ponadto wewnątrz osłony przedniej (7) znajdują się mechanizmy: zatrzaskowy, który składa się z 3 kształtowych blaszek: zapadki (10), łącznika (13), dźwigni (14) z wyżłobieniem (15) oraz sprężyny (16) oraz mechanizm blokady, który ma kształt płaskiej blaszki (18), zakończonej sworzniem półkulowym (19).
2. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że sworzeń (4) umocowany jest na dłuższym ramieniu płyty bazowej (1), korzystnie w odległości 1/3 jej długości od zagiętej krawędzi i 1/4 wysokości, ponadto posiada „co najmniej dwie różne średnice, a jego przekrój pionowy ma kształt litery „T”.
3. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że wejście (8) stanowi co najmniej 1/3 długości osłony przedniej (7).
4. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że rynienka (11) jest wyprofilowana w kształt liter U i stanowi co najmniej 1/3 długości osłony przedniej (7).
5. Zawias według zastrz. 3 i 4, znamienny tym, że poziom wycięcia wejścia (8) jest obniżony w stosunku do poziomu rynienki (11), jak również wejście (8) jest przesunięte w stosunku do późniejszej głównej osi obrotu zawiasu na skrzydle w stosunku do miejsca jego wsuwania - rynienki (11).
6. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że podebranie (12) ma promień nie mniejszy niż mniejsza średnica sworznia (4).
7. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że połączenia nitowe (17) umieszczone na przeciwstawnych końcach łącznika (13) łączą zapadkę (10) z dźwignią (14).
PL 230 952 Β1
8. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że punkty obrotu zapadki (10) i dźwigni (14) są umieszczone na dwóch nitach (5) trzymających razem osłonę przednią (7) i płytkę tylną (6) obudowy mechanizmu zawiasu.
9. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że sprężyna (16) jest z jednej strony umocowana do dźwigni (14), a drugim końcem do osłony przedniej (7).
10. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że zapadka (10) i gniazdo (9) tworzą okrąg w % zamknięty o średnicy jak mniejsza średnica sworznia (4), powodując jego pełne zamknięcie w gnieździe (9), które stanowi punkt obrotu skrzydła względem ramy.
11. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że dźwignia (14) poprzez szczelinę wyciętą w osi pionowej bocznej, wolnej ściany osłony przedniej (7) wychodzi poza jej zarys.
Claims (11)
- Zastrzeżenia patentowe1. Zawias, zwłaszcza do dachowych okien uchylnych przeznaczony do montażu w górnej części okna, składający się z dwóch części: płyty bazowej mocowanej na skrzydle okna oraz części osadzanej na ramie okna ustawionych równolegle wobec siebie, z których każda w części stycznej odpowiednio do skrzydła lub ramy okna jest płaska oraz wygięta w kształt litery L i posiada otwory służące do mocowania zawiasu do okna, znamienny tym, że do płyty bazowej (1) w jej górnej części, w sposób trwały przytwierdzony jest nieruchomy sworzeń (4), zaś część osadzana na ramie (2) stanowi obudowę mechanizmu zawiasu i składa się z dwóch równoległych względem siebie, połączonych co najmniej 4 nitami (5) elementów: płaskiej i wygiętej w kształt litery L płytki tylnej (6) oraz osłony przedniej (7), przy czym osłona przednia (7) ma kształt prostopadłościanu pozbawionego ściany tylnej i bocznej, z wyciętym na ścianie przedniej - wzdłuż poprzecznej osi - wejściem (8) na sworzeń (4), które zakończone jest owalnym gniazdem (9) ograniczonym zapadką (10), natomiast na górnej podstawie, prostopadłej do ściany z wejściem (8) oraz prostopadłej względem płytki tylnej (6) ma rynienkę (11), a pomiędzy poziomami rynienki (11) i wejścia (8), prostopadle względem nich znajduje się podebranie (12), ponadto wewnątrz osłony przedniej (7) znajdują się mechanizmy: zatrzaskowy, który składa się z 3 kształtowych blaszek: zapadki (10), łącznika (13), dźwigni (14) z wyżłobieniem (15) oraz sprężyny (16) oraz mechanizm blokady, który ma kształt płaskiej blaszki (18), zakończonej sworzniem półkulowym (19).
- 2. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że sworzeń (4) umocowany jest na dłuższym ramieniu płyty bazowej (1), korzystnie w odległości 1/3 jej długości od zagiętej krawędzi i 1/4 wysokości, ponadto posiada „co najmniej dwie różne średnice, a jego przekrój pionowy ma kształt litery „T”.
- 3. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że wejście (8) stanowi co najmniej 1/3 długości osłony przedniej (7).
- 4. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że rynienka (11) jest wyprofilowana w kształt liter U i stanowi co najmniej 1/3 długości osłony przedniej (7).
- 5. Zawias według zastrz. 3 i 4, znamienny tym, że poziom wycięcia wejścia (8) jest obniżony w stosunku do poziomu rynienki (11), jak również wejście (8) jest przesunięte w stosunku do późniejszej głównej osi obrotu zawiasu na skrzydle w stosunku do miejsca jego wsuwania - rynienki (11).
- 6. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że podebranie (12) ma promień nie mniejszy niż mniejsza średnica sworznia (4).
- 7. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że połączenia nitowe (17) umieszczone na przeciwstawnych końcach łącznika (13) łączą zapadkę (10) z dźwignią (14).
- 8. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że punkty obrotu zapadki (10) i dźwigni (14) są umieszczone na dwóch nitach (5) trzymających razem osłonę przednią (7) i płytkę tylną (6) obudowy mechanizmu zawiasu.
- 9. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że sprężyna (16) jest z jednej strony umocowana do dźwigni (14), a drugim końcem do osłony przedniej (7).
- 10. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że zapadka (10) i gniazdo (9) tworzą okrąg w % zamknięty o średnicy jak mniejsza średnica sworznia (4), powodując jego pełne zamknięcie w gnieździe (9), które stanowi punkt obrotu skrzydła względem ramy.
- 11. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że dźwignia (14) poprzez szczelinę wyciętą w osi pionowej bocznej, wolnej ściany osłony przedniej (7) wychodzi poza jej zarys.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL418437A PL230952B1 (pl) | 2016-08-23 | 2016-08-23 | Zawias, zwłaszcza do dachowych okien uchylnych |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL418437A PL230952B1 (pl) | 2016-08-23 | 2016-08-23 | Zawias, zwłaszcza do dachowych okien uchylnych |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL418437A1 PL418437A1 (pl) | 2018-02-26 |
PL230952B1 true PL230952B1 (pl) | 2019-01-31 |
Family
ID=61227732
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL418437A PL230952B1 (pl) | 2016-08-23 | 2016-08-23 | Zawias, zwłaszcza do dachowych okien uchylnych |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL230952B1 (pl) |
-
2016
- 2016-08-23 PL PL418437A patent/PL230952B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL418437A1 (pl) | 2018-02-26 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CN110388150B (zh) | 用于移动家具物品的家具柜上接收的家具部件的装置 | |
EP3252255B1 (en) | A hinge for a window, a window including a set of such hinges, and a method of installing such a window | |
DK178257B1 (en) | A pivot hinge fitting and a roof window comprising such a hinge fitting | |
CN201339402Y (zh) | 带锁点的转角器 | |
US20060248979A1 (en) | Gate latch | |
US9540866B2 (en) | Security window applied to single window | |
PL176813B1 (pl) | Urządzenie łączące do montażu skrzydła okna dachowego w ościeżnicy | |
PL220967B1 (pl) | Okno uchylno-obrotowe, zwłaszcza dachowe | |
KR20160120263A (ko) | 폴딩도어 경첩 | |
CZ20031080A3 (cs) | Střešní okno | |
CA2492276A1 (en) | Non-takeout lock for tilt-type windows | |
EP2479370B1 (en) | Roof window with balcony function | |
PL230952B1 (pl) | Zawias, zwłaszcza do dachowych okien uchylnych | |
CN110612376B (zh) | 用于窗户的铰链、包括一组这种铰链的窗户及安装这种窗户的方法 | |
EP2281984A1 (en) | A lock assembly | |
US7694461B2 (en) | Shutter assembly with latch mechanism and catch plate | |
PL219016B1 (pl) | Zatrzaskowy łącznik do montażu elementu osłonowego skrzydła okna dachowego | |
KR101774754B1 (ko) | 폴딩도어 경첩 | |
KR102449824B1 (ko) | 리프트 슬라이딩 방식의 잠금장치 | |
PL206159B1 (pl) | Zespół podporowo-zamkowy oraz okno z takim zespołem | |
DK177053B1 (da) | Vinduesmontering | |
PL210308B1 (pl) | Urządzenie do zdalnego wychylania i blokady w położeniu zamkniętym ramy ruchomej, zwłaszcza klapy dymowej | |
KR200449491Y1 (ko) | 미닫이문의 이탈을 방지하는 이탈방지구 | |
PL206160B1 (pl) | Okno, korzystnie do zamontowania w pochyłym dachu | |
PL182553B1 (pl) | Okucie obrotowo-wychylne do okien i drzwi |