PL229192B1 - Talerzowa ściernica listkowa - Google Patents

Talerzowa ściernica listkowa

Info

Publication number
PL229192B1
PL229192B1 PL414987A PL41498715A PL229192B1 PL 229192 B1 PL229192 B1 PL 229192B1 PL 414987 A PL414987 A PL 414987A PL 41498715 A PL41498715 A PL 41498715A PL 229192 B1 PL229192 B1 PL 229192B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
composite
composite matrix
disc
glass fiber
meshes
Prior art date
Application number
PL414987A
Other languages
English (en)
Other versions
PL414987A1 (pl
Inventor
Stanisław RÓG
Stanisław Róg
Original Assignee
Rog Stanislaw Przed Pentar
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rog Stanislaw Przed Pentar filed Critical Rog Stanislaw Przed Pentar
Priority to PL414987A priority Critical patent/PL229192B1/pl
Priority to ES16002501T priority patent/ES2749454T3/es
Priority to EP16002501.1A priority patent/EP3173190B1/en
Priority to US15/777,658 priority patent/US10933510B2/en
Priority to PCT/PL2016/000132 priority patent/WO2017091093A1/en
Publication of PL414987A1 publication Critical patent/PL414987A1/pl
Publication of PL229192B1 publication Critical patent/PL229192B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B24GRINDING; POLISHING
    • B24DTOOLS FOR GRINDING, BUFFING OR SHARPENING
    • B24D13/00Wheels having flexibly-acting working parts, e.g. buffing wheels; Mountings therefor
    • B24D13/14Wheels having flexibly-acting working parts, e.g. buffing wheels; Mountings therefor acting by the front face
    • B24D13/16Wheels having flexibly-acting working parts, e.g. buffing wheels; Mountings therefor acting by the front face comprising pleated flaps or strips

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Polishing Bodies And Polishing Tools (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest talerzowa ściernica listkowa, stanowiąca narzędzie ścierne szlifierek ręcznych, zwłaszcza kątowych, które stosowane są w procesach obróbki szlifowania i polerowania powierzchni płaskich, krzywoliniowych i nieregularnych, przy czołowym położeniu ściernicy dociskanej ręcznie do obrabianego przedmiotu. Ściernica z elastyczną powierzchnią ścierną listków ściernych dostosowującą się do kształtu powierzchni obrabianej stosowana jest w obróbce różnych przedmiotów metalowych, z kamienia naturalnego i sztucznego, tworzywa sztucznego, ceramiki i szkła. Najczęściej do wyrównywania spawów i zgrzewów, załamywania krawędzi, usuwania wad powierzchniowych odlewów i odkuwek, usuwania starych powłok lakierniczych, rdzy i nalotów tlenkowych.
Talerzowe ściernice listkowe posiadają tarczę nośną z elastyczną czołową powierzchnią ścierną, utworzoną z wielu listków ściernych przyklejonych do pierścieniowej strefy przykrawędziowej krążka. Listki wycięte z płótna pokrytego nasypem ziarn ściernych zamocowane są dolnymi krawędziami do tarczy w jednakowych odstępach kątowych i w układzie kolejnego zachodzenia na siebie w kierunku obwodowym tak, że względem kierunku obrotów ściernicy odsłoniętymi są krawędzie tylne listków. Tarcza nośna ma postać okrągłego krążka z odsadzoną w strefie środkowej piastą i współosiowym otworem uzbrojonym kołnierzową tuleją stalową, poprzez którą ściernica mocowana jest na wrzecionie szlifierki. Powierzchnia pierścieniowej strefy przykrawędziowej może być płaska lub stożkowa. Tarcze n ośne ściernic listkowych z uwagi na kąt przyłożenia do obrabianego przedmiotu obciążone są siłami o złożonym charakterze, co wynika z zasadniczo punktowego i poprzecznie skierowanego nacisku jednostronnie zginającego tarczę pod działaniem siły przyłożonej przez pracownika w strefę krawędzi zewnętrznej krążka. Tarcze nośne wykonywane są z różnych materiałów: stali nierdzewnej, aluminium, twardej płyty kompozytowej HDF ze sprasowanych włókien celulozowych, tworzywa sztucznego (przykładowo według opisu WO 0136160), materiału kompozytowego zbrojonego siatkami z włókna szklanego i z włókna węglowego (przykładowo według US 2005170764). Z opisu patentowego PL/EP 1884316 i EP 0447608 znane są rozwiązania, w których tarcza nośna ma postać warstwowego kompozytu polimerowego ze zbrojeniem z siatek włókna szklanego o gramaturze 150 do 600 [g/m2] spojonych matrycą kompozytową. Matryca zawiera nasycone termoutwardzalną żywicą syntetyczną - fenolową, epoksydową, poliestrową lub ich mieszaniną - drobne odpady celulozowe, wełnę drzewną, włókna roślinne, rozdrobnioną tekturę. Tarcza formowana jest w procesie termiczno-ciśnieniowym w temperaturze 100 do 130°C. Znane są również ściernice listkowe przedstawione w opisach EP 2433748 i US 5752876 mające kompozytowe tarcze nośne, ze zbrojeniem konstrukcyjnym złożonym z wielu siatek włókna szklanego, które usytuowane są zwłaszcza przy obu czołowych powierzchniach tarczy nośnej, oraz które spojone są matrycą kompozytową zawierającą żywicę syntetyczną i materiał drobnoziarnisty w postaci ziarn ściernych: korundu, węglika krzemu, azotku boru lub innych. W takim wykonaniu tarcza nośna uzyskując właściwości ścierne współuczestniczy z listkami ściernymi w szlifowaniu przy obwodowym zużyciu i dośrodkowo malejącej średnicy. Niekorzystnym jest znacząco różna sztywność powierzchni ściernych listków i tarczy nośnej, obniżająca jakość powierzchni przedmiotu. Przy gładkościowym szlifowaniu powierzchni krzywoliniowych, ważnym jest uzyskanie zbliżonego poziomu zarysować na całej powierzchni obrabianej.
Ściernice listkowe są narzędziami szybkozużywającymi się, dlatego oprócz spełnienia wymaganych cech wytrzymałościowych, wydajności i jakości obróbki, istotnymi są również koszty materiałowe i cena produktu.
Talerzowa ściernica listkowa według niniejszego wynalazku zawiera wiele cech technicznych wspólnych z ściernicami dotychczasowego stanu techniki, natomiast wyróżnia się tym, że materiał drobnoziarnisty w jej matrycy kompozytowej stanowi nieorganiczny, mineralny lub syntetyczny materiał sypki, zwłaszcza piasek kwarcowy, wapienny, węglanowy lub piasek polimineralny, pyły przemysłowe lub z kamieniołomów, żużel wielkopiecowy lub pomiedziowy, albo mieszaninę tych materiałów, o granulacji naturalnej lub po rozdrobnieniu w zakresie od 0,06 do 2,0 mm, oraz o twardości według skali Mohsa w zakresie od 3 do 7.
Korzystnym jest, gdy matryca kompozytowa tarczy nośnej zawiera 50 do 95% materiału drobnoziarnistego i 5 do 50% żywicy syntetycznej, zwłaszcza epoksydowej lub polimerowej, oraz dodatki uszlachetniające w ilości od 0 do 45%, zwłaszcza piryt czarny lub żółty, baryt, węglan wapnia, siarczek cynku i fluoroboran potasu.
PL 229 192 B1
Korzystnym jest wykonanie wynalazku, przy którym w górną powierzchnię czołową zatopiona jest siatka z włókna szklanego z doklejonym papierem, i która spojona jest przez wewnętrzną warstwę matrycy kompozytowej z gołą siatką z włókna szklanego wtopioną w dolną, czołową powierzchnię pod listkami ściernymi.
Korzystnym jest układ warstwowy tarczy nośnej, w którym do obu siatek wtopionych w powierzchnie czołowe przylegają od strony wewnętrznej gołe siatki z włókna szklanego.
Wysoką wytrzymałość tarczy nośnej mają wykonania z zatopionymi w wewnętrznej warstwie matrycy kompozytowej kilkoma gołymi siatkami z włókna szklanego, z których każda oddzielona jest z obu stron od siatek sąsiadujących warstwami matrycy kompozytowej.
Rozwiązanie ściernicy według wynalazku, z tarczą nośną spojoną matrycą zawierającą nieścierne, drobne ziarna materiału, w znaczącej większości o obłym, bezkrawędziowym kształcie - minimalizuje ścierne oddziaływanie matrycy na obrabianą powierzchnię. Krawędziowe zużywanie się tarczy - umożliwiające dostęp do nowych, ostrych ziarn listków w strefie bliższej osi obrotu - opiera się głównie na wykruszaniu, wyrywaniu ziarn z matrycy, czemu szczególnie sprzyja naturalnie obły kształt ziaren piasku. Efektem jest bardziej jednorodny parametr chropowatości na powierzchni szlifowanej.
Wynalazek przybliżony jest opisem przykładowego wykonania talerzowej ściernicy listkowej pokazanej na rysunku, którego Fig. 1 przedstawia ściernicę w widoku czołowym na powierzchnię roboczą z listkami ściernymi, Fig. 2 - przekrój poprzeczny według linii C-C z Fig. 1, natomiast na figurach 3, 4 i 5 powiększony szczegół „S” z Fig. 2 w trzech, kolejno bardziej wytrzymałych strukturach tarczy nośnej.
Talerzowa ściernica listkowa złożona jest z dwóch elementów: tarczy nośnej A i zestawu listków ściernych B. Tarcza nośna A ma postać okrągłego krążka z odsadzoną w strefie środkowej piastą 1 w której wykonany jest współosiowy otwór 2 obudowany kołnierzową tuleją stalową 3, służącą do mocowania ściernicy na wrzecionie szlifierki kątowej. Na dalszej od piasty powierzchni czołowej, pierścieniowa powierzchnia strefy przykrawędziowej 4 jest w tym wykonaniu prostopadła do osi obrotu. W strefie tej w jednakowych odstępach kąta środkowego zamocowane są spoinami klejowymi 5 dolne krawędzie licznych, prostokątnych w tym wykonaniu listków ściernych B. Listki ścierne B zachodzą kolejno na siebie w kierunku obwodowym w usytuowaniu odsłoniętych krawędzi tylnych. Tarcza nośna A ma strukturę warstwowego kompozytu polimerowego ze zbrojeniem konstrukcyjnym złożonym z co najmniej dwóch siatek z włókna szklanego 7,7p. W wykonaniu pokazanym na Fig. 3 w górną powierzchnię czołową tarczy nośnej A zatopiona jest siatka z włókna szklanego z doklejonym papierem 7p, która spojona jest przez wewnętrzną warstwę matrycy kompozytowej 6 z gołą siatką z włókna szklanego (7) wtopioną w dolną, czołową powierzchnię pod listkami ściernymi (B). Matryca kompozytowa 6 zawiera spoiwo z termoutwardzalnej żywicy syntetycznej, materiał drobnoziarnisty i ewentualnie dodatki uszlachetniające. Na kolejnych figurach 4 i 5 rysunku pokazane są wykonania o większej wytrzymałości, z dodatkowo wprowadzonymi w strukturę wewnętrzną warstwami siatki gołej 7, przenikliwej dla masy matrycy kompozytowej 6.
Przykładowe struktury warstwowe tarcz nośnych i składy matryc kompozytowych przedstawione są poniżej w trzech przykładowych wykonaniach.
P r z y k ł a d I
Warstwowa struktura tarczy nośnej:
- tuleja stalowa,
- siatka z włókna szklanego z doklejonym papierem, o gramaturze 235 [g/m2],
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 245 [g/m2],
- masa kompozytowa,
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 245 [g/m2],
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 198 [g/m2],
- tuleja stalowa.
Matryca kompozytowa:
- materiał drobnoziarnisty: piasek kwarcowy o średniej granulacji 1,35 mm i średniej twardości wg skali Mohsa 6, - 85,0%,
- żywica fenolowa ciekła typ SW-Supraplast 04, - 3,5%,
- żywica fenolowa proszkowa MD 1/11 - 11,5%.
P r z y k ł a d II
Warstwowa struktura tarczy nośnej:
- tuleja stalowa,
- siatka z włókna szklanego z doklejonym o gramaturze 235 [g/m2],
PL 229 192 B1
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 245 [g/m2],
- masa kompozytowa,
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 245 [g/m2],
- masa kompozytowa,
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 245 [g/m2],
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 198 [g/m2],
- tuleja stalowa.
Matryca kompozytowa:
- materiał drobnoziarnisty: piasek kwarcowy o średniej granulacji 1,35 mm i średniej twardości wg skali Mohsa 6, - 60,00%,
- żużel pomiedziowy o średniej granulacji 1,45 mm - 14,60%,
- żywica fenolowa ciekła typ SW-Supraplast 04, - 4,75%,
- żywica fenolowa proszkowa MD 1/11 - 12,65%,
- węglan wapnia - calfix - 8,00%.
Tarczę cechuje zwiększona sztywność spowodowana dodatkiem calfixu i wprowadzeniem w warstwę matrycy dodatkowej siatki.
P r z y k ł a d III
Warstwowa struktura tarczy nośnej:
- tuleja stalowa,
- siatka z włókna szklanego z doklejoną flizeliną, o gramaturze 100 [g/m2],
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 140 [g/m2],
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 198 [g/m2],
- masa kompozytowa,
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 245 [g/m2],
- masa kompozytowa,
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 198 [g/m2],
- goła siatka z włókna szklanego o gramaturze 198 [g/m2],
- tuleja stalowa.
Matryca kompozytowa:
- materiał drobnoziarnisty: piasek kwarcowy o średniej granulacji 1,35 mm i średniej twardości wg skali Mohsa 6, - 52,70%,
- żużel pomiedziowy o średniej granulacji 1,35 mm - 14,60%,
- żużel wielkopiecowy, mielony o granulacji 1,35 mm - 7,30%,
- żywica fenolowa ciekła typ SW-Supraplast 04, - 4,25%,
- żywica fenolowa proszkowa MD 1/11 - 10,75%,
- piryt czerwony - 4,00%,
- baryt - 6,40%.
Tarcza z 6-cioma siatkami z włókna szklanego, o różnej gramaturze i splotach, spojonymi matrycą o mniejszej ilości lepiszcza i wypełniacza cechuje się wymaganą sztywnością, dobrym usuwaniem cząstek z pod listków ściernych, dobrym odprowadzaniem ciepła i płynnym zużywaniem się tarczy nośnej.

Claims (5)

Zastrzeżenia patentowe
1. Talerzowa ściernica listkowa, zawierająca tarczę nośną (A) w postaci okrągłego krążka z odsadzoną w strefie środkowej piastą (1), mającą współosiowy otwór (2) uzbrojony kołnierzową tuleją stalową (3) mocowania ściernicy na wrzecionie szlifierki, oraz do której to tarczy nośnej (A) na jej czołowej, dalszej od piasty (1) pierścieniowej powierzchni strefy przykrawędziowej (4), w jednakowych odstępach kątowych zamocowane są spoinami klejowymi (5) dolne krawędzie licznych listków ściernych (B), zachodzących kolejno na siebie w kierunku obwodowym tak, że odsłoniętymi są ich krawędzie tylne, przy czym krążek tarczy nośnej (A) stanowi warstwowy kompozyt polimerowy ze zbrojeniem konstrukcyjnym złożonym z co najmniej dwóch siatek z włókna szklanego (7p, 7) usytuowanych na obu powierzchniach czołowych tarczy nośnej (A), oraz które spojone są matrycą kompozytową (6) zawierającą spoiwo z termoutwardzalnej żywicy syntetycznej i materiał drobnoziarnisty, przy czym wszystkie komponenty warstwowego kompozytu połączone są w procesie termiczno-ciśnieniowym, znamienna tym,
PL 229 192 B1 że materiał drobnoziarnisty matrycy kompozytowej (6) stanowi nieorganiczny, mineralny lub syntetyczny materiał sypki, zwłaszcza piaski kwarcowe, wapienne, węglanowe lub piasek polimineralny, pyły przemysłowe lub z kamieniołomów, żużel wielkopiecowy lub pomiedziowy, albo mieszanina wymienionych materiałów, przy czym ich granulacja naturalna lub po rozdrobnieniu ma wartości w zakresie od 0,06 do 2,0 mm a twardości według skali Mohsa od 3 do 7.
2. Ściernica listkowa według zastrz. 1, znamienna tym, że matryca kompozytowa (6) tarczy nośnej (A) zawiera 50 do 95% materiału drobnoziarnistego i 5 do 50% żywicy syntetycznej, zwłaszcza epoksydowej lub polimerowej, oraz dodatki uszlachetniające w ilości od 0 do 45%, zwłaszcza piryt czarny lub żółty, baryt, węglan wapnia, siarczek cynku i fluoroboran potasu.
3. Ściernica listkowa według zastrz. 1, znamienna tym, że w górną powierzchnię czołową zatopiona jest siatka z włókna szklanego z doklejonym papierem (7p), która spojona jest przez wewnętrzną warstwę matrycy kompozytowej (6) z gołą siatką z włókna szklanego (7) wtopioną w dolną, czołową powierzchnię pod listkami ściernymi (B).
4. Ściernica listkowa według zastrz. 3 albo 4, znamienna tym, że do obu siatek (7p, 7) wtopionych w powierzchnie czołowe przylegają od strony wewnętrznej gołe siatki z włókna szklanego (7).
5. Ściernica listkowa według zastrz. 5, znamienna tym, że w wewnętrznej warstwie matrycy kompozytowej (6) zatopiona jest co najmniej jedna goła siatka z włókna szklanego (7) oddzielona z obu stron od sąsiadujących warstwami matrycy kompozytowej (6).
PL414987A 2015-11-27 2015-11-27 Talerzowa ściernica listkowa PL229192B1 (pl)

Priority Applications (5)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL414987A PL229192B1 (pl) 2015-11-27 2015-11-27 Talerzowa ściernica listkowa
ES16002501T ES2749454T3 (es) 2015-11-27 2016-11-24 Disco con aletas abrasivas
EP16002501.1A EP3173190B1 (en) 2015-11-27 2016-11-24 Abrasive flap disc
US15/777,658 US10933510B2 (en) 2015-11-27 2016-11-25 Abrasive flap disc
PCT/PL2016/000132 WO2017091093A1 (en) 2015-11-27 2016-11-25 Abrasive flap disc

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL414987A PL229192B1 (pl) 2015-11-27 2015-11-27 Talerzowa ściernica listkowa

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL414987A1 PL414987A1 (pl) 2017-06-05
PL229192B1 true PL229192B1 (pl) 2018-06-29

Family

ID=57442416

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL414987A PL229192B1 (pl) 2015-11-27 2015-11-27 Talerzowa ściernica listkowa

Country Status (5)

Country Link
US (1) US10933510B2 (pl)
EP (1) EP3173190B1 (pl)
ES (1) ES2749454T3 (pl)
PL (1) PL229192B1 (pl)
WO (1) WO2017091093A1 (pl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN109320059A (zh) * 2018-10-25 2019-02-12 苏州安融石英有限公司 一种大口径石英管的对接工艺
DE102019128899B4 (de) * 2019-10-25 2021-06-10 Marius Claassen Verfahren zur Herstellung einer Trägerplatte für Lamellenschleifscheiben, Trägerplatte sowie Lamellenschleifscheibe umfassend diese Trägerplatte
DE202019005658U1 (de) 2019-10-25 2021-07-12 Marius Claassen Trägerplatte sowie Lamellenschleifscheibe umfassend diese Trägerplatte
CN110977802A (zh) * 2019-12-23 2020-04-10 郑州安信研磨科技有限公司 一种石材打磨片的制备方法
CN113496870B (zh) * 2020-04-03 2022-07-26 重庆超硅半导体有限公司 一种集成电路用硅片边缘形貌控制方法
CN114851096B (zh) * 2022-05-31 2023-09-05 西安交通大学 一种玻璃纤维金属复合结合剂超硬磨料砂轮及其制备方法

Family Cites Families (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2024691A (en) * 1934-07-13 1935-12-17 Kent Robert Thurston Buffing wheel and method of making the same
US3120724A (en) * 1960-12-12 1964-02-11 Sylvester C Mockiewicz Buffing wheel
US4788088A (en) * 1985-10-04 1988-11-29 Kohl John O Apparatus and method of making a reinforced plastic laminate structure and products resulting therefrom
ES2031473T3 (es) * 1986-07-08 1992-12-16 Rudolf Leis Losa compound con capa de piedra natural
ATE116183T1 (de) 1990-03-23 1995-01-15 Lukas Erzett Schleif Fraes Schleifwerkzeug, verfahren zu seiner herstellung, und verwendung eines besonderen materials dafür.
US5231811A (en) * 1992-03-16 1993-08-03 Chicago Bridge & Iron Technical Services Company Storage structures with layered thermal finish covering
US5681612A (en) * 1993-06-17 1997-10-28 Minnesota Mining And Manufacturing Company Coated abrasives and methods of preparation
US5951389A (en) * 1995-10-23 1999-09-14 Weiler Corporation Drive system for small diameter abrasive discs
US5752876A (en) 1995-10-23 1998-05-19 Weiler Brush Company, Inc. Flap disc abrasive tool
US6152814A (en) * 1999-09-16 2000-11-28 Rp Abrasives & Machine Co. Inc. Expandable abrasive belt for use with inflatable tool
DE29920124U1 (de) 1999-11-16 2001-03-29 Klingspor GmbH, 35708 Haiger Verbrauchbare Rotationsscheibe zur Bearbeitung von Materialoberflächen mit einem Grundkörper aus spritzgegossenem Material, insbesondere Kunststoff
JP2002046073A (ja) * 2000-08-04 2002-02-12 Kanto Seito Kk 研磨用軟質孔あきディスク及びその製造方法
US6863596B2 (en) * 2001-05-25 2005-03-08 3M Innovative Properties Company Abrasive article
KR200350452Y1 (ko) 2004-01-31 2004-05-13 태양연마 주식회사 연마휠의 백패드
ITMI20061516A1 (it) 2006-07-31 2008-02-01 Taf Abrasivi S P A Procedimento per la realizzazione di dischi abrasivi,nonche' dischi abrasivi ottenuti.
JP5020333B2 (ja) * 2006-12-20 2012-09-05 スリーエム イノベイティブ プロパティズ カンパニー コーティングされた研磨材ディスク及びその作製方法
BRPI0910382B1 (pt) * 2008-07-18 2021-07-06 Biomod Concepts Inc Artigo para aplicar um ingrediente ativo, veículo de aplicação para transferência de micropartículas a um substrato, micropartícula para liberar um ingrediente ativo e método para liberar um ingrediente ativo
US8585470B2 (en) 2010-09-22 2013-11-19 Black & Decker Inc. Wearable backing for an abrasive flap disk
BR112016008853B1 (pt) * 2013-10-25 2022-10-04 Essilor International Ferramenta de surfaçagem de qualidade óptica e máquina de surfaçagem
ES2653813T3 (es) * 2015-07-09 2018-02-08 Lukas-Erzett Vereinigte Schleif- Und Fräswerkzeugfabriken Gmbh & Co. Kg Muela abrasiva
WO2018093629A1 (en) * 2016-11-15 2018-05-24 Saint-Gobain Abrasives, Inc. Abrasive flap disc including wearable backing plate

Also Published As

Publication number Publication date
WO2017091093A4 (en) 2017-06-22
PL414987A1 (pl) 2017-06-05
EP3173190B1 (en) 2019-07-10
EP3173190A1 (en) 2017-05-31
US20180369993A1 (en) 2018-12-27
US10933510B2 (en) 2021-03-02
WO2017091093A1 (en) 2017-06-01
ES2749454T3 (es) 2020-03-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL229192B1 (pl) Talerzowa ściernica listkowa
KR102567777B1 (ko) 접합된 연마 용품 및 이를 제조하는 방법
EP3370919B1 (en) Abrasive article and method of making the same
EP3052271B1 (en) Bonded abrasive articles and methods
JP5336526B2 (ja) センターレス研削法
US6234886B1 (en) Multiple abrasive assembly and method
US5011512A (en) Coated abrasive products employing nonabrasive diluent grains
EP0444824A2 (en) Granular abrasive
TW200404644A (en) Method of roll grinding
US8491681B2 (en) Abrasive products including active fillers
WO2001076821A1 (fr) Meule
WO1998019830A1 (en) Multiple abrasive assembly and method
NO175045B (no) Belagt slipemiddel og anvendelse av dette
CA2672104C (en) Disc grinding wheel with integrated mounting plate
KR101137486B1 (ko) 연마 및 도막제거용 다용도 다이아몬드 연마휠
KR101083965B1 (ko) 고경도 금속입자를 이용한 핸드그라인더용 연마디스크
KR100890457B1 (ko) 숫돌재 및 그 제조방법
JP4381520B2 (ja) 研削面観察用透視孔が開けられたオフセット型フレキシブル砥石
KR200400193Y1 (ko) 다이아몬드입자를 이용한 그라인더의 연마포
CA1293862C (en) Coated abrasive products employing nonabrasive diluent grains
Girmay et al. PRODUCTION AND CHARACTERIZATION OF SAND PAPER FROM QUARTZ
JPH0138629B2 (pl)
KR100616409B1 (ko) Pva 연마지석 및 연마공구
KR20100124631A (ko) 연마 디스크