PL227212B1 - Ruchoma scianka wspinaczkowa z systemem predkosci ruchu uchwytów wspinaczkowych osadzanych na panelach - Google Patents

Ruchoma scianka wspinaczkowa z systemem predkosci ruchu uchwytów wspinaczkowych osadzanych na panelach

Info

Publication number
PL227212B1
PL227212B1 PL411379A PL41137915A PL227212B1 PL 227212 B1 PL227212 B1 PL 227212B1 PL 411379 A PL411379 A PL 411379A PL 41137915 A PL41137915 A PL 41137915A PL 227212 B1 PL227212 B1 PL 227212B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
climbing
module
panels
chain
drive
Prior art date
Application number
PL411379A
Other languages
English (en)
Other versions
PL411379A1 (pl
Inventor
Piotr Małecki
Original Assignee
Piotr Małecki
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Piotr Małecki filed Critical Piotr Małecki
Priority to PL411379A priority Critical patent/PL227212B1/pl
Publication of PL411379A1 publication Critical patent/PL411379A1/pl
Publication of PL227212B1 publication Critical patent/PL227212B1/pl

Links

Landscapes

  • Types And Forms Of Lifts (AREA)
  • Barrages (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest ruchoma ścianka wspinaczkowa z systemem prędkości ruchu uchwytów wspinaczkowych osadzonych na panelach.
Z polskiego opisu patentowego nr 360958 znana jest ściana wspinaczkowa. Ściana wspinaczkowa charakteryzuje się tym, że ma ścianę właściwą i stelaż. Stelaż ma ramę z kołami jezdnymi, elementami wsporczymi stałymi i wzdłużnymi elementami blokującymi. Ściana właściwa ma na tylnej ścianie element konstrukcyjny wiązaniowy połączony ze stelażem.
Z polskiego opisu patentowego nr 363128 znany jest szybkorozłączny sprzęg. Szybkorozłączny sprzęg, zwłaszcza stanowiący wyposażenie sprzętu sportowego, w szczególności sprzętu pływającego charakteryzuje się tym, że ma element wyczepny i element zasadniczo na stałe osadzony zakończony zaczepami, usytuowanymi przylegle do siebie i w zazębieniu ze sobą, i umieszczonymi w otworze zaciskowym przesuwnej mufy otwartym od strony jednego z elementów. Drugi z elementów przechodzi przez otwór prowadzący mufy. Linia lub powierzchnia przylegania obu zaczepów jest usytuowana poprzecznie do kierunku działania sił przenoszonych przez sprzężone ze sobą elementy. Pole przekroju zaczepu pierwszego z elementów płaszczyzną prostopadłą do kierunku działania wymienionych sił jest większe od pola przekroju poprzecznego otworu prowadzącego. Uwolnienie sprzęgnięcia osiąga się przez przesunięcie mufy w kierunku drugiego elementu.
Z polskiego opisu patentowego nr 382392 znana jest końcówka do czekana. Przedmiotem wynalazku jest końcówka do czekana charakteryzująca się tym, że widok jej części pracującej, od strony tylnej, zasadniczo stanowi wielokąt krzywoliniowy asymetryczny względem każdej płaszczyzny przecinającej ją zgodnie z kierunkiem przód-tył. Korzystnie przynajmniej jeden z boków tego wielokąta, wraz z przynajmniej jednym z wierzchołków wyznacza, przez dodanie dwóch odcinków łączących ten wierzchołek z końcami tego boku, asymetryczny trójkąt krzywoliniowy. Korzystnie przynajmniej jedna ścianka boczna końcówki jest wypukła patrząc od tyłu końcówki. Korzystnie przynajmniej jedna ścianka boczna jest wklęsła w przynajmniej jednym z widoków z boku końcówki.
Z europejskiego opisu patentowego nr EP1849505 znana jest konstrukcja wspinaczkowa wraz z powierzchnią do wspinania. Wynalazek dotyczy układu do wspinaczki, składającego się z obrotowej taśmy bez końca zawieszonej na ramowej konstrukcji i tworzącej powierzchnię do wspinania. Konstrukcja ramy ma pierwszy odcinek końcowy, który osadzony jest przy pierwszej krawędzi pasa, a drugi segment boczny osadza się przy drugiej krawędzi taśmy. Rama nośna jest dostosowana do podpierania konstrukcji ramy. Celem zapotrzebowania na miejsce usytuowane do wspinania i aby była możliwość montowania w różnych środowiskach, rama nośna jest dostosowana do podpierania konstrukcji ramy asymetrycznie za pomocą pionowego wspornika, rozłącznie zamocowanego do podpory ramki, tylko na jednej stronie struktury ramowej w taki sposób, że wspornik pionowy jest przy tylko jednej części bocznej, przy czym konstrukcja ramy jest przystosowana do przymocowania do wspornika pionowego, ewentualnie od strony pierwszej części bocznej i drugiej części bocznej, a rama wsporcza zawiera pierwsze elementy mocujące i drugi środek mocujący do mocowania wspornika pionowego z ramą nośną, ewentualnie w pierwszym lub drugim miejscu do regulowania wspornika pionowego, ewentualnie obok pierwszej sekcji bocznej lub drugiej strony sekcji.
Z amerykańskiego opisu patentowego US2008015090 znana jest ścianka wspinaczkowa z mechanizmem hamulcowym. Ścianka wspinaczkowa zawiera ramę kanału prowadzącego. Zbiór paneli przesuwa się w kanale prowadzącym i ma powierzchnię linową z występami do wspinania. Rama zawiera sekcję, w której pewna liczba płyt obraca się z kanału prowadzącego przy obciążeniu wagi danego wspinacza. Siłownik jest sprzęgnięty momentem generowanym, gdy jeden z wielu paneli obraca się z kanału prowadzącego. Mechanizm hamulcowy jest połączony z elementem uruchamiającym. Mechanizm hamulcowy działa siłą unieruchamiającą do wielu płyt, gdy urządzenie uruchamiające jest włączone.
Z amerykańskiego opisu patentowego nr US2006240949 znane jest urządzenie do wspinaczki skalnej. Urządzenie wspinaczkowe umieszczone jest na statywie, na którym rama jest zamontowana do konstrukcji. Główna rama konstrukcji ma dwie kolumny boczne, kilka belek nośnych poprzecznych i kilka podłużnych kolumn nośnych, które zbudowane są między kolumnami bocznymi i służą jako szkielet wsparcia. Mechanizm obrotowy jest usytuowany w głównej ramie nadwozia, mechanizm ten wyposażony jest co najmniej dwa łańcuchy równolegle do długości głównej ramy nadwozia, wiele poprzecznych listew usytuowanych równolegle do szerokości głównej ramy głównej i zasilane dla napędzania łańcuchów kół obrotowych. Podłużne kolumny nośne
PL 227 212 B1 ramy głównej korpusu są usytuowane w położeniu, w którym łańcuchy są umieszczone. Każda kolumna ma wsparcie szyny wzdłużnej żebra, przy czym wałki łącz łańcuchów są przesuwnie oparte na szynie piersiowej. Poprzeczne listwy są przymocowane do łańcuchów i bezpośrednio przylegają do siebie. Łańcuchy są usytuowane w pobliżu środka listew poprzecznych. Listwy poprzeczne mogą kołowo krążyć wzdłuż kolumn bocznych.
Z amerykańskiego opisu patentowego nr US5125877 znana jest symulacyjna ścianka wspinaczkowa. Symulacyjna ściana wspinaczkowa według wynalazku składa się z ramy, przy czym co najmniej dwa elementy prowadzące obrotowo przyłączone są do górnej części ramy oraz struktury łańcuchowej, zawierającej wiele paneli ściennych, służących do wspinania, przy czym każdy panel ścianki ma zdejmowany panel frontowy, przy czym każdy panel ścienny jest przymocowany elastycznie do następnego w ciągłym łańcuchu. Struktura łańcucha jest prowadzona przez człony prowadzące tak, że symulacyjna ściana wspinaczkowa ma orientację w stosunku do pionu, który odpowiada orientacji elementów prowadzących w taki sposób, że kąt pochylenia ściany wspinania regulowany, jest w taki sposób, że panele mogą być przemieszczane w dół w kontrolowany sposób względem wspinacza.
Z międzynarodowego opisu patentowego nr WO9111226 znana jest symulacyjna ścianka wspinaczkowa. Symulacyjna ściana wspinaczkowa wyposażona jest w powierzchnię czoła ściany wyposażonego w pnącza wspinaczkowa zawierające: ramę dwukanałowych członków, gdzie każdy obrotowo przymocowany jest przy górnym końcu do ramy i wyposażony jest w środki do regulacji kąta przegubowej konstrukcji ścianki, ponadto wyposażony jest panele zawiasowo przymocowane, jeden do drugiego, w postaci łańcucha, są to panele o wysuwanej płycie powierzchniowej i wałki które przesuwają się wewnątrz elementów kanałowych. Zespół zawieszenia, w górnej części ramy, do podtrzymywania ciężaru przegubowej konstrukcji ściany i zapobiegania obracania się kół oraz elementy sterowane przez liny, do zwalniania hamulca, kiedy wspinacz osiągnie określoną wysokość na ścianie, tak, że masa pnącza powoduje, że powierzchnia ściany przesuwa się w dół.
Z międzynarodowego opisu patentowego nr WO9108806 znana jest mobilna sztuczna ścianka wspinaczkowa. Niniejszy wynalazek dotyczy sztucznej ścianki wspinaczkowej zawierającej ramę wsporczą na zewnątrz pokrytą twardą powłoką, która określa ściankę wzniesienia, znamienna tym, że konstrukcja nośna jest co najmniej częściowo wykonana z jednej lub większej liczby grup w poszczególnych klatkach do osłon, które odpowiednio odnoszą się do całości lub części swojej powierzchni, tworząc w każdej grupie modułów ściennych, obracalną lub zamontowaną przesuwnie względem siebie powierzchnię, korzystnie w kierunku pionowym.
Z międzynarodowego opisu patentowego nr WO9212765 znana jest lodowa ścianka wspinaczkowa. Ścianka wspinaczkowa zawiera zamontowane na konstrukcji nośnej środki tworząc przednią powierzchnię z zimnym rozpraszaniem, wyposażona w środki, które rozciągają się w powierzchnię lodowej ściany i środki rozpylające służące do dostarczania wody na powierzchnię czołową na zimne środki rozpraszające i/lub na uformowanej ścianie lodowej.
Z międzynarodowego opisu patentowego nr WO2010142044 znane jest urządzenie do wspinaczki ściennej. Urządzenie do wspinaczki na powierzchni pionowej zawiera główną ramę i ramki, z których każda zawiera jednostki ssące mocowane tymczasowo do ustalającej ramy głównej i ramki, odpowiednio, do powierzchni, jednostki ruchome umieszczone są pomiędzy ramą główną i ramą pomocniczą tak, że rama i ramki są ruchome względem siebie wzdłuż osi translacyjnej i urządzenie obrotowe umieszczone jest pomiędzy ramą główną i ramką pomocniczą tak, że rama i ramki są obrotowe względem siebie wokół osi obrotu. Obrotowy silnik napędza co najmniej jeden popychacz prowadnicy w celu przemieszczania się wzdłuż prowadnicy kołowej obrotowej w celu obracania ramką w stosunku do ramy głównej.
Ruchoma ścianka wspinaczkowa z systemem prędkości ruchu uchwytów wspinaczkowych osadzonych na panelach, wyposażona w ramę stalową oraz uchwyty wspinaczkowe, znamienna tym, że korzystnie motoreduktor za pośrednictwem kół napędowych przesuwu paneli przekazuje napęd, za pomocą łańcucha napędowego, na wałek napędowy przesuwu paneli, przy czym w module wspinaczkowym na wałku napędowym przesuwu paneli umieszczone są co najmniej dwa, korzystnie łańcuchowe koła zębate, które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami, ponad to w module wspinaczkowym na wałku napędowym przesuwu paneli umieszczone są co najmniej dwa, korzystnie łańcuchowe koła zębate, które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami, ponad to w module wspinaczkowym na wałku napędowym przesuwu paneli umieszczone są co najmniej dwa, korzystnie łańcuchowe koła zębate, które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami, przy
PL 227 212 B1 czym moduły wspinaczkowe po obu stronach wyposażone są w prowadnice liniowe, natomiast prowadnice liniowe modułów wspinaczkowych wsparte są na zamocowanej poprzecznie ramie stalowej, ponad to łańcuch napędowy z zabierakami w każdym z modułów wspinaczkowych połączony jest trwale poprzez zabieraki z panelami jezdnymi, przy czym panele jezdne wyposażone są w uchwyty wspinaczkowe.
Zaletą rozwiązania według wynalazku jest różnicowanie prędkości przesuwu desek jezdnych w każdym z trzech modułów wspinaczkowych ruchomej ścianki wspinaczkowej.
Kolejną zaletą rozwiązania według wynalazku jest możliwość swobodnego przechodzenia osoby wspinającej się pomiędzy modułami ruchomej ścianki wspinaczkowej.
Dodatkową zaletą rozwiązania według wynalazku jest spory zakres konfiguracji prędkości modułów wspinaczkowych względem siebie, ponad to zaletą jest również zamocowanie konstrukcji ruchomej ścianki wspinaczkowej na wale głównym, stanowiącym punkt obrotu względem podpór.
Przedmiot wynalazku przedstawiono na rysunku, na którym:
Fig. 1. Przedstawia widok od frontu na ruchomą ściankę wspinaczkową.
Fig. 2. Przedstawia widok izometryczny na ruchomą ściankę wspinaczkową.
Fig. 3. Przedstawia widok ogólny na ruchomą ściankę wspinaczkową.
P r z y k ł a d 1 (wymiary)
Motoreduktor (6) za pośrednictwem kół napędowych przesuwu paneli (5) przekazuje napęd, za pomocą łańcucha napędowego (14), na wałek napędowy przesuwu paneli (1), przy czym w module wspinaczkowym (A) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (4), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (B) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (2), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (C) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (3), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), przy czym moduły wspinaczkowe (A), (B) i (C po obu stronach wyposażone są w prowadnice liniowe (11), natomiast prowadnice liniowe (11) modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C wsparte są na zamocowanej poprzecznie ramie stalowej (8), ponad to łańcuch napędowy z zabierakami (7) w każdym z modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) połączony jest trwale poprzez zabieraki z panelami jezdnymi (10), przy czym panele jezdne (10) wyposażone są w uchwyty wspinaczkowe (9).
Długość ruchomej ścianki wspinaczkowej: 3200 mm.
Szerokość ruchomej ścianki wspinaczkowej: 2600 mm.
Wysokość ruchomej ścianki wspinaczkowej: 1800 mm.
P r z y k ł a d 2 (konfiguracja napędu - moduł wspinaczkowy (A) - łańcuchowe koła zębate (2), moduł wspinaczkowy (B) - łańcuchowe koła zębate (3), moduł wspinaczkowy (C) - łańcuchowe koła zębate (4))
Motoreduktor (6) za pośrednictwem kół napędowych przesuwu paneli (5) przekazuje napęd, za pomocą łańcucha napędowego (14), na wałek napędowy przesuwu paneli (1), przy czym w module wspinaczkowym (A) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (2), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (B) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (3), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (C) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (4), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), przy czym moduły wspinaczkowe (A), (B) i (C) po obu stronach wyposażone są w prowadnice liniowe (11), natomiast prowadnice liniowe (11) modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) wsparte są na zamocowanej poprzecznie ramie stalowej (8), ponad to łańcuch napędowy z zabierakami (7) w każdym z modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) połączony jest trwale poprzez zabieraki z panelami jezdnymi (10), przy czym panele jezdne (10) wyposażone są w uchwyty wspinaczkowe (9).
P r z y k ł a d 3 (konfiguracja napędu - moduł wspinaczkowy (A) - łańcuchowe koła zębate (2), moduł wspinaczkowy (B) łańcuchowe koła zębate (4), moduł wspinaczkowy (C) - łańcuchowe koła zębate (3)).
Motoreduktor (6) za pośrednictwem kół napędowych przesuwu paneli (5) przekazuje napęd, za pomocą łańcucha napędowego (14), na wałek napędowy przesuwu paneli (1), przy czym w module wspinaczkowym (A) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (2), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to
PL 227 212 B1 w module wspinaczkowym (B) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (4), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (C) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (3), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), przy czym moduły wspinaczkowe (A), (B) i (C) po obu stronach wyposażone są w prowadnice liniowe (11), natomiast prowadnice liniowe (11) modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) wsparte są na zamocowanej poprzecznie ramie stalowej (8), ponad to łańcuch napędowy z zabierakami (7) w każdym z modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) połączony jest trwale poprzez zabieraki z panelami jezdnymi (10), przy czym panele jezdne (10) wyposażone są w uchwyty wspinaczkowe (9).
P r z y k ł a d 4 (konfiguracja napędu - moduł wspinaczkowy (A) - łańcuchowe koła zębate (3), moduł wspinaczkowy (B) - łańcuchowe koła zębate (2), moduł wspinaczkowy (C) - łańcuchowe koła zębate (4))
Motoreduktor (6) za pośrednictwem kół napędowych przesuwu paneli (5) przekazuje napęd, za pomocą łańcucha napędowego (14), na wałek napędowy przesuwu paneli (1), przy czym w module wspinaczkowym (A) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (3), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (B) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (2), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (C) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (4), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), przy czym moduły wspinaczkowe (A), (B) i (C) po obu stronach wyposażone są w prowadnice liniowe (11), natomiast prowadnice liniowe (11) modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) wsparte są na zamocowanej poprzecznie ramie stalowej (8), ponad to łańcuch napędowy z zabierakami (7) w każdym z modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) połączony jest trwale poprzez zabieraki z panelami jezdnymi (10), przy czym panele jezdne (10) wyposażone są w uchwyty wspinaczkowe (9).
P r z y k ł a d 5 (konfiguracja napędu - moduł wspinaczkowy (A) - łańcuchowe koła zębate (3), moduł wspinaczkowy (B) - łańcuchowe koła zębate (4), moduł wspinaczkowy (C) - łańcuchowe koła zębate (2)).
Motoreduktor (6) za pośrednictwem kół napędowych przesuwu paneli (5) przekazuje napęd, za pomocą łańcucha napędowego (14), na wałek napędowy przesuwu paneli (1), przy czym w module wspinaczkowym (A) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (3), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (B) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (4), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (C) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (2), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), przy czym moduły wspinaczkowe (A), (B) i (C) po obu stronach wyposażone są w prowadnice liniowe (11), natomiast prowadnice liniowe (11) modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) wsparte są na zamocowanej poprzecznie ramie stalowej (8), ponad to łańcuch napędowy z zabierakami (7) w każdym z modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) połączony jest trwale poprzez zabieraki z panelami jezdnymi (10), przy czym panele jezdne (10) wyposażone są w uchwyty wspinaczkowe (9).
P r z y k ł a d 6 (konfiguracja napędu - moduł wspinaczkowy (A) - łańcuchowe koła zębate (4), moduł wspinaczkowy (B) - łańcuchowe koła zębate (2), moduł wspinaczkowy (C) - łańcuchowe koła zębate (3)).
Motoreduktor (6) za pośrednictwem kół napędowych przesuwu paneli (5) przekazuje napęd, za pomocą łańcucha napędowego (14), na wałek napędowy przesuwu paneli (1), przy czym w module wspinaczkowym (A) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (4), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (B) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (2), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (C) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (3), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), przy czym moduły wspinaczkowe (A), (B) i (C) po obu stronach wyposażone są w prowadnice liniowe (11), natomiast prowadnice liniowe (11) modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) wsparte są na zamocowanej poprzecznie ramie stalowej (8), ponad to łańcuch napędowy z zabierakami (7) w każdym z modułów wspi6
PL 227 212 B1 naczkowych (A), (B) i (C) połączony jest trwale poprzez zabieraki z panelami jezdnymi (10), przy czym panele jezdne (10) wyposażone są w uchwyty wspinaczkowe (9).
P r z y k ł a d 7 (konfiguracja napędu - moduł wspinaczkowy (A) - łańcuchowe koła zębate (4), moduł wspinaczkowy (B) - łańcuchowe koła zębate (3), moduł wspinaczkowy (C) - łańcuchowe koła zębate (2)).
Motoreduktor (6) za pośrednictwem kół napędowych przesuwu paneli (5) przekazuje napęd, za pomocą łańcucha napędowego (14), na wałek napędowy przesuwu paneli (1), przy czym w module wspinaczkowym (A) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (4), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (B) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (3), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w module wspinaczkowym (C) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa łańcuchowe koła zębate (2), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), przy czym moduły wspinaczkowe (A), (B) i (C) po obu stronach wyposażone są w prowadnice liniowe (11), natomiast prowadnice liniowe (11) modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) wsparte są na zamocowanej poprzecznie ramie stalowej (8), ponad to łańcuch napędowy z zabierakami (7) w każdym z modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) połączony jest trwale poprzez zabieraki z panelami jezdnymi (10), przy czym panele jezdne (10) wyposażone są w uchwyty wspinaczkowe (9).

Claims (10)

1. Ruchoma ścianka wspinaczkowa z systemem prędkości ruchu uchwytów wspinaczkowych osadzonych na panelach, wyposażona w ramę stalową oraz uchwyty wspinaczkowe, w której napęd jest przekazywany za pośrednictwem kół napędowych przesuwu paneli (5), za pomocą łańcucha napędowego (14), na wałek napędowy przesuwu paneli (1), znamienna tym, że w pierwszym module wspinaczkowym (A) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa, korzystnie łańcuchowe pierwsze koła zębate (4) pierwszego modułu (A), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w drugim module wspinaczkowym (B) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa, korzystnie łańcuchowe drugie koła zębate (2) drugiego modułu (B), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), ponad to w trzecim module wspinaczkowym (C) na wałku napędowym przesuwu paneli (1) umieszczone są co najmniej dwa, korzystnie łańcuchowe trzecie koła zębate (3) trzeciego modułu (C), które współpracują z łańcuchem napędowym z zabierakami (7), przy czym moduły wspinaczkowe pierwszy moduł (A), drugi moduł (B) i trzeci moduł (C) po obu stronach wyposażone są w prowadnice liniowe (11), natomiast prowadnice liniowe (11) pierwszego modułu wspinaczkowego (A), drugiego modułu wspinaczkowego (B) i trzeciego modułu wspinaczkowego (C) wsparte są na zamocowanej poprzecznie ramie stalowej (8), ponad to łańcuch napędowy z zabierakami (7) w każdym z modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) połączony jest trwale poprzez zabieraki z panelami jezdnymi (10), przy czym panele jezdne (10) wyposażone są w uchwyty wspinaczkowe (9), przy czym średnica kół zębatych (4, 3, 2) co najmniej jednego modułu, jest inna niż średnica kół zębatych pozostałych modułów.
2. Ruchoma ścianka według zastrz. 1, znamienna tym, że wałek napędowy przesuwu paneli (1) przechodzi poprzecznie przez moduły wspinaczkowe (A), (B) i (C), ponad to w ścianach bocznych modułów wspinaczkowych (A), (B) i (C) podparty jest on z obydwu stron na łożyskach.
3. Ruchoma ścianka według zastrz. 1, znamienna tym, że drugie koło łańcuchowe zębate (2) wyposażone jest w co najmniej jeden ząb więcej w stosunku do pierwszego koła łańcuch owego (4).
4. Ruchoma ścianka według zastrz. 1, znamienna tym, że trzecie koło łańcuchowe zębate (3) wyposażone jest w co najmniej dwa zęby więcej w stosunku do pierwszego koła łańcuchowego (4).
5. Ruchoma ścianka według zastrz. 1, znamienna tym, że prowadnica liniowa (11) stanowi tor jezdny dla paneli jezdnych (10).
PL 227 212 B1
6. Ruchoma ścianka według zastrz. 1 i 6, znamienna tym, że panele jezdne (10) przesuwają się w prowadnicach liniowych (11) z góry w dół.
7. Ruchoma ścianka według zastrz. 1, znamienna tym, że pary kół łańcuchowych zębatych (2), (3) i (4) mogą być stosowane zamiennie w module wspinaczkowym (A), (B) oraz (C).
8. Ruchoma ścianka według zastrz. 1, znamienna tym, że konstrukcja ruchomej ściany wspinaczkowej wsparta jest na wale głównym (12), który przechodzi przez całą szerokość ściany wspinaczkowej, i który stanowi ruchome połączenie, punkt obrotu, konstrukcji ściany wspinaczkowej z podporami (13).
9. Ruchoma ścianka według zastrz. 1, znamienna tym, że drugim łańcuchowym kołem zębatym (2), trzecim łańcuchowym kołem zębatym (3) oraz pierwszym łańcuchowym kołem zębatym (4) mogą być koła linowe i/lub koła pasowe i/lub koła cierne.
10. Ruchoma ścianka według zastrz. 1, znamienna tym, że konstrukcję ruchomej ściany wspinaczkowej stanowią co najmniej dwa, a korzystnie trzy moduły wspinaczkowe, pierwszy moduł wspinaczkowy (A), drugi moduł wspinaczkowy (B) oraz trzeci moduł wspinaczkowy (C).
PL411379A 2015-02-25 2015-02-25 Ruchoma scianka wspinaczkowa z systemem predkosci ruchu uchwytów wspinaczkowych osadzanych na panelach PL227212B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL411379A PL227212B1 (pl) 2015-02-25 2015-02-25 Ruchoma scianka wspinaczkowa z systemem predkosci ruchu uchwytów wspinaczkowych osadzanych na panelach

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL411379A PL227212B1 (pl) 2015-02-25 2015-02-25 Ruchoma scianka wspinaczkowa z systemem predkosci ruchu uchwytów wspinaczkowych osadzanych na panelach

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL411379A1 PL411379A1 (pl) 2016-08-29
PL227212B1 true PL227212B1 (pl) 2017-11-30

Family

ID=56760135

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL411379A PL227212B1 (pl) 2015-02-25 2015-02-25 Ruchoma scianka wspinaczkowa z systemem predkosci ruchu uchwytów wspinaczkowych osadzanych na panelach

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL227212B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL411379A1 (pl) 2016-08-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3592294A (en) Elevator
US5125877A (en) Simulated climbing wall
US20100022358A1 (en) Device having a surface displaceable in two spatial directions
KR20100003434A (ko) 아치구조물의 유지보수를 위한 이동점검차
PT2248565E (pt) Diversão do tipo roda de observação
PT873271E (pt) Transportador para sistema de movimentacao de cargas
US2859861A (en) Articulated belt conveyor
WO1991011226A1 (en) Simulated climbing wall
US10406386B2 (en) Recovery device for an amusement ride
PL227212B1 (pl) Ruchoma scianka wspinaczkowa z systemem predkosci ruchu uchwytów wspinaczkowych osadzanych na panelach
US7611007B2 (en) Conveyer system with an offset bush
BR102012029860A2 (pt) Pista ondulatória mecanismos para formação das ondulações na pista
CN106639427A (zh) 一种横向移动以及横向加上纵向移动的载车板框装置
JP4911360B2 (ja) 掻寄装置
AT505152B1 (de) Dünen-seilbahn
CN209407739U (zh) 轨道结构及具有其的焊接工作站
FI108658B (fi) Kone sepelialustan tai vastaavasti maapohjan muokkausta varten
DE3835477C2 (de) Vorrichtung zum Verschieben einer Seitenwand eines Squash-Courts
CN209760762U (zh) 可自由变轨式滑梯
JP5636814B2 (ja) 立体駐輪設備
CN109017821B (zh) 一种索道升降机
CN109469798B (zh) 一种红外频闪高速摄像自动化系统
DE3142790A1 (de) "belustigungsvorrichtung mit einer entlang einer geschlossenen gleisfuehrung bewegbaren fahrzeuggruppe"
GB2161125A (en) Rail vehicle
UA72353C2 (en) Tank simulator