PL212427B1 - Okno dachowe z oslona - Google Patents

Okno dachowe z oslona

Info

Publication number
PL212427B1
PL212427B1 PL359700A PL35970003A PL212427B1 PL 212427 B1 PL212427 B1 PL 212427B1 PL 359700 A PL359700 A PL 359700A PL 35970003 A PL35970003 A PL 35970003A PL 212427 B1 PL212427 B1 PL 212427B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cover
sash frame
dovetail
frame
roof window
Prior art date
Application number
PL359700A
Other languages
English (en)
Other versions
PL359700A1 (pl
Inventor
Jörg Scheffel
Original Assignee
Roto Frank Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=28458927&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL212427(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Roto Frank Ag filed Critical Roto Frank Ag
Publication of PL359700A1 publication Critical patent/PL359700A1/pl
Publication of PL212427B1 publication Critical patent/PL212427B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D13/00Special arrangements or devices in connection with roof coverings; Protection against birds; Roof drainage ; Sky-lights
    • E04D13/03Sky-lights; Domes; Ventilating sky-lights
    • E04D13/035Sky-lights; Domes; Ventilating sky-lights characterised by having movable parts
    • E04D13/0357Sky-lights; Domes; Ventilating sky-lights characterised by having movable parts the parts pivoting about an axis supported on a hinged frame or arms

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Wing Frames And Configurations (AREA)
  • Seal Device For Vehicle (AREA)
  • Door And Window Frames Mounted To Openings (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest okno dachowe, zwłaszcza okno dachowe dla budynku mieszkalnego, z ościeżnicą i ramą skrzydła, przy czym co najmniej jeden odcinek zewnętrznej powierzchni ramy skrzydła jest przykryty osłoną.
Okna dachowe opisanego na wstępie rodzaju są znane. Można je otwierać wokół poziomej górnej osi (okna odchylne) i - zwłaszcza w celu ustawienia w pozycji czyszczenia przechylać wokół poziomej środkowej osi. W tym celu na ościeżnicy - równolegle do pionowych ramion ościeżnicy osadzone są składane drążki prowadzące, umożliwiające realizację funkcji okna odchylnego. Na drążkach prowadzących umieszczona jest rama skrzydła, osadzona wahliwie na swych końcach. Jako ochrona przed wiatrem, a także osłona przed spojrzeniami, do drążków prowadzących przykręcone są blachy zasłaniające. Odpowiednio osłonięte są pionowe ramiona ramy skrzydła, mianowicie w obszarze pomiędzy końcami drążków prowadzących i dolnym poziomym ramiakiem ramy skrzydła. Z przyczyn konstrukcyjnych górne pojedyncze blachy drążków prowadzących są stosunkowo dobrze dostępne, w związku z czym przykręcanie blach zasłaniających nie sprawia kłopotów. Dolne blachy zasłaniające są gorzej dostępne z uwagi na ich położenie na ramie skrzydła, w związku z czym montaż jest bardziej skomplikowany.
Celem wynalazku jest wyeliminowanie wymienionych powyżej wad i/lub dokonanie ewentualnych dalszych ulepszeń.
Zadanie to rozwiązano według wynalazku za pomocą okna dachowego, zwłaszcza okna dachowego dla budynku mieszkalnego, z ościeżnicą i ramą skrzydła, przy czym co najmniej jeden odcinek zewnętrznej powierzchni ramy skrzydła jest przykryty osłoną. Okno według wynalazku charakteryzuje się tym, że osłona jest mocowana na ramie za pomocą co najmniej jednego połączenia zatrzaskowego jak również za pomocą co najmniej jednego połączenia wczepowego, przy czym połączenie zatrzaskowe usytuowane jest w jednym końcowym obszarze zaś połączenie wczepowe w drugim końcowym obszarze osłony, a połączenie zatrzaskowe ma element zatrzaskowy na osłonie lub ramie skrzydła oraz przeciw element zatrzaskowy odpowiednio na ramie skrzydła lub na osłonie.
W niniejszym zgłoszeniu mówi się albo o „osłonie”, albo o „elemencie zasłaniającym”, przy czym oba pojęcia oznaczają te same elementy i stanowią typowe w praktyce pojęcia, używane alternatywnie.
W korzystnej postaci wykonania wynalazku każdy z obu pionowych, dolnych odcinków ramy skrzydła jest zaopatrzony w osłonę. Wynalazek nie jest oczywiście ograniczony do przypadku, w którym tylko dolne odcinki rany skrzydła są zaopatrzone w mocowane zatrzaskowe osłony, możliwe są bowiem także rozwiązania, w których tylko lub również górne drążki prowadzące są zaopatrzone w tego typu, mocowane zatrzaskowe osłony. W zasadzie również co najmniej jeden poziomy ramiak ramy skrzydła można zaopatrzyć w mocowaną zatrzaskowo osłonę. Ponadto dodatkowo lub alternatywnie można wyposażyć w mocowaną zatrzaskowo osłonę górne, poziome ramię łączące oba drążki prowadzące. Wynalazek nie jest również ograniczony do wykonania okna dachowego, zwłaszcza okna dachowego dla budynku mieszkalnego, postaci okna odchylnego i/lub okna przechylnego, ponieważ można go zastosować w oknach dachowych o dowolnej konstrukcji. Pod pojęciem „ustalania położenia osłony za pomocą połączenia zatrzaskowego rozumie się, że połączenie zatrzaskowe unieruchamia osłonę nieprzesuwnie na odpowiedniej części. Właściwy proces mocowania nie musi odbywać się za pomocą połączenia zatrzaskowego, lecz można do tego celu zastosować inne elementy mocujące, zwłaszcza elementy wsuwane. Ponieważ jednak połączenie zatrzaskowe realizuje funkcję ustalania położenia, zapobiega to wyślizgiwaniu się z elementów mocujących. Alternatywnie lub w kombinacji z powyższym osłona może być zamocowana przy użyciu połączenia zatrzaskowego, co oznacza, że połączenie zatrzaskowe przejmuje także funkcję mocowania na ramie skrzydła, w związku z czym żadne dodatkowe elementy łączące nie są już konieczne, jednak mogą być zastosowane alternatywnie.
W innej szczególnej postaci wykonania wynalazku każda z osłon ma ustalone położenie lub jest zamocowana na ramie skrzydła za pomocą co najmniej jednego połączenia wczepowego. W rozwiązaniu tym zastosowane jest zatem co najmniej jedno połączenie zatrzaskowe i połączenie wczepowe na każdej osłonie, przy czym połączenie wczepowe zapobiega odłączeniu osłony, zaś połączenie zatrzaskowe pełni w zasadzie funkcję ustalania jej położenia. Ponadto połączenie zatrzaskowe może również pełnić funkcję mocującą.
Korzystne jest, jeżeli połączenie zatrzaskowe jest usytuowane w jednym końcowym obszarze, zaś połączenie wczepowe w drugim końcowym obszarze osłony.
PL 212 427 B1
Połączenie zatrzaskowe ma zwłaszcza element zatrzaskowy na osłonie i przeciwelement zatrzaskowy na ramie skrzydła. Alternatywnie połączenie zatrzaskowe może mieć element zatrzaskowy na ramie skrzydła i przeciwelement zatrzaskowy na osłonie.
Korzystnie połączenie wczepowe ma element wczepowy na osłonie i przeciwelement wczepowy na ramie skrzydła. Alternatywnie połączenie wczepowe ma element wczepowy na ramie skrzydła i przeciwelement na osłonie.
Szczególnie niezawodne i trwałe połączenie osiągane jest wówczas, gdy osłona jest zamocowana na dłuższym boku, zwłaszcza na zwróconym ku szybie okna dachowego, dłuższym boku ramy skrzydła za pomocą co najmniej jednego urządzenia mocującego. W rozwiązaniu tym zastosowane są zwłaszcza trzy połączenia jednocześnie, mianowicie połączenie zatrzaskowe według wynalazku, połączenie wczepowe, a także urządzenie mocujące.
Urządzenie mocujące składa się zwłaszcza z wygiętej krawędzi osłony w postaci blachy osłonowej oraz krawędzi ustalającej ramy skrzydła, obejmowanej przez wygiętą krawędź.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia okno dachowe dla budynku mieszkalnego w przechylonym położenia otwartym, w widoku z boku, fig. 2 - przekrój wzdłuż linii II-II na fig. 1, fig. 3 - dolną część ramy skrzydła okna dachowego dla budynku mieszkalnego z fig. 1, w widoku szczegółowym, przy czym celem uwidocznienia połączenia zatrzaskowego części niewidoczne są przedstawione jako widoczne, fig. 4 - przekrój wzdłuż linii IV-IV na fig. 3, oraz fig. 5 - widok odpowiadający fig. 3, jednak bez osłony.
Na fig. 1 ukazane jest okno dachowe 1 dla budynku mieszkalnego w postaci okna dachowego 2, mające ościeżnicę 3, wbudowaną z odpowiednim nachyleniem w poszycie dachu budynku. Na górnym obszarze 4ościeżnicy 3 znajdują się dwa, równoległe do siebie, rozmieszczone w odstępie drążki prowadzące 5, z których każdy jest osadzony obrotowo wokół osi odchylania 6. Oba drążki prowadzące 5 pokrywają się z górnymi odcinkami pionowych ramiaków 7 ramy 8 skrzydła, osadzonej obrotowo za pomocą poziomej osi obrotu na drążkach prowadzących 5. Zależnie od konstrukcji okno dachowe 1 dla budynku mieszkalnego może mieć postać okna przechylnego i/lub okna odchylnego.
Oba dolne obszary 10 pionowych ramiaków 7 ramy 8 skrzydła są - od zewnątrz - zakryte osłonami 11, przy czym każda osłona 11 ma postać blachy osłonowej 12. Na fig. 1, na której ukazany jest widok z boku, przedstawiony jest tylko jeden pionowy ramiak 7 z osłoną 11.
Jak widać na fig. 2 i 4, osłona 11 pokrywa obszar 10 każdego z pionowych ramiaków 7 ramy 8 skrzydła. Na fig. 4 ukazany jest przekrój przez jeden, dolny końcowy obszar 14 osłony 11 i odpowiednie części ramy 8 skrzydła; na fig. 2 ukazany jest przekrój przez górny końcowy obszar 13 osłony 11 oraz odpowiednie części ramy 8 skrzydła.
Na fig. 2 widać, że na wewnętrznej powierzchni 15 osłony 11 w postaci blachy osłonowej 12 znajduje się połączenie wczepowe 16, składające się z elementu wczepowego 17 na blasze osłonowej 12 i przeciwelementu wczepowego 18 na ramie 8 skrzydła. Element wczepowy 17 jest w szczególności zamocowany na blasze osłonowej 12 za pomocą połączenia nitowego 19 i składa się z czopu 21 z pierścieniowym przewężeniem 20. Przeciwelement wczepowy 18 ma postać ceowej szyny 22, zamocowanej na pionowym ramiaku 7. Obszary końców ceowej szyny 22 są tak ukształtowane, że mogą wchodzić w przewężenie 20 elementu wczepowego 17, w związku z czym łeb 23 elementu wczepowego 17 jest pewnie zamocowany w ceowej szynie 22. Blacha osłonowa 12 nie może w tym stanie podnosić się z ramy 8 skrzydła w kierunku strzałki 24, lecz może się jedynie przesuwać w kierunku wzdłużnego wymiaru pionowego ramiaka 7. Łeb 23 ślizga się przy tym wewnątrz ceowej szyny 22, zaś końcowe obszary ceowej szyny 22 ślizgają się w przewężeniu 20.
Ponadto na fig. 2 i 4 widać, że osłona 11 jest zamocowana na pionowym ramiaku 7 za pomocą urządzenia mocującego 25, które umożliwia przesuw osłony 11 wzdłuż pionowego ramiaka 7, uniemożliwia natomiast jej unoszenie w kierunku strzałki 24. Urządzenie mocujące 25 na następująca konstrukcję: dłuższy bok 27 blachy osłonowej 12, zwrócony ku szybie 26 okna dachowego 1 dla budynku mieszkalnego, na wygięta, o około 180° krawędź 28. Na pionowym ramiaku 7 zamocowana jest haczykowa krawędź ustalająca 29. W stanie zmontowanym wygięta krawędź 28 zachodzi za krawędź ustalającą 29 - jak przedstawiono na fig. 2 i 4 - wskutek czego osłona 11 jest pewnie zamocowana na ramie_8 skrzydła.
Jak widać na fig. 5, w dolnym obszarze 30 ramy 8 skrzydła znajduje się połączenie zatrzaskowe 31, które ustala położenie i przytrzymuje osłonę 11 na ranie 8 skrzydła. Połączenie zatrzaskowe 31 ma, jak widać na fig. 4, element zatrzaskowy 32 i przeciwelement zatrzaskowy 33. Element zatrzaskowy 32 jest za pomocą połączenia nitowego 34 zamocowany na wewnętrznej powierzchnia 35 blachy osłonowej 12
PL 212 427 B1 i ma trzpień 36 z łbem 37 o większej średnicy, mających postać łba wpuszczanego 38. Połączenie wczepowe 16 znajduje się na równoległej do płaszczyzny szyby 26 powierzchni blachy osłonowej 12. Połączenie zatrzaskowe 31 jest usytuowane w wygiętym obszarze krawędziowym 39, leżącym po stronie odwrotnej niż szyba 26.
Przeciwelement zatrzaskowy 33 zgodnie z fig. 5 dwa łukowe sprężyste języki 39, pomiędzy którymi znajduje się otwarta od strony krawędzi strefa gniazda 40, w których nożna umieścić trzpień 36. Wskutek łukowego kształtu sprężystych języków 39, przy czym zbyt duże rozchylenie jest ograniczone przez ograniczniki 41, zapobiegające w ten sposób wyłamaniu sprężystych języków 39. Gdy trzpień 36 jest całkowicie wprowadzony w strefę gniazda 40 (kierunek wprowadzania jest zaznaczony w postaci strzałki 42), wówczas sprężyste języki 39 odskakują wskutek swej sprężystości w położenie wyjściowe i w cen sposób skutecznie unieruchamiają element zatrzaskowy 32 w przeciwelemencie zatrzaskowym 33. Z wolnym końcami sprężystych jeżyków 39 sąsiaduje otwór 43 gniazda, który ma tak dobrane wymiary, że można weń wprowadzić łeb 37 elementu zatrzaskowego 32. W szczególności przeciwelement zatrzaskowy 33 i otwór 43 gniazda są wykonane jako całość na wspólnym elemencie 44 z tworzywa sztucznego, przy czym element 44 z tworzywa sztucznego jest zamocowany przy użyciu odpowiednich środków na pionowym ramiaku 7 ramy 8 skrzydła.
Na fig. 4 widać, ze ukształtowany w postaci łba wpuszczanego 39 łeb 37 elementu zatrzaskowego 32 jest umieszczony w przeciwelemencie zatrzaskowym 33 na zasadzie dopasowania kształtu, co oznacza, że przeciwelement zatrzaskowy 33 ma ukośne powierzchnie, dopasowane odpowiednio do zukosowania łba wpuszczanego 38, wskutek czego na osłonę 11 działają siły rozciągające odpowiednio do strzałki 45 (fig. 4), dzięki czemu przylega ona trwale i ciasno do ramy 8 skrzydła.
Aby zamocować osłonę 11 na ramie 8 skrzydła, trzeba jedynie wczepić krawędź 28 w krawędź ustalającą 29 i tak ułożyć blachę osłonową 12 na pionowym ramiaku aby wystawała ona nieco w dół, czyli poza dolny poziomy ramiak skrzydła 8 okna. W tym stanie element wczepowy 17 jeszcze nie wchodzi w ceową szynę 22, zaś łeb 37 połączenia zatrzaskowego 31 leży wewnątrz otworu 43 gniazda. Następnie blachę osłonową 12 przesuwa się w gorę tak, by przewężenie 20 połączenia wczepowego 16 weszło w końcowe obszary ceowej szyny 22, to znaczy, by łeb 23 czopu 21 znalazł się w ceowej szynie 22. Jednocześnie ten ruch przesuwny sprawia, że trzpień 36, rozchylając sprężyste języki 39, wchodzi w strefę gniazda 40. Gdy przesuw zostanie zakończony, wówczas trzpień 36 spoczywa pewnie w strefie gniazda 40, przy czym sprężyste języki 39 są cofnięte w swoje pierwotne położenie, tworząc gniazdo zatrzaskowe. Łeb 23 jest osadzony na stałe w ceowej szynie 22, zaś krawędź 28 jest skutecznie unieruchomiona przez krawędź ustalającą 29. Wspomniany wyżej przesuw przy montażu osłony 11 nie sprawia trudności dzięki odpowiedniemu wzdłużnemu wymiarowi krawędzi 28 względnie krawędzi ustalającej 29.
Jeżeli zachodzi potrzeba demontażu osłony 11 z ramy 8 skrzydła, wówczas wykonuje się przesuw w odwrotnym kierunku, po czym zdejmuje osłonę 11 z pionowego ramiaka 7.
Podczas gdy na fig. 5 ukazany jest jedynie przeciwelement zatrzaskowy 33 połączenia zatrzaskowego 31, na fig. 3 widoczne jest połączenie zatrzaskowe 31 w stanie zatrzaśniętym.

Claims (7)

1. Okno dachowe, zwłaszcza okno dachowe dla budynku mieszkalnego, z ościeżnicą i rama skrzydła, przy czym najmniej jeden odcinek zewnętrznej powierzchni ramy skrzydła jest przykryty osłoną, znamienne tym, że osłona (11) jest mocowana na ramie (8) za pomocą co najmniej jednego połączenia zatrzaskowego (31) jak również za pomocą co najmniej jednego połączenia wczepowego (16), przy czym połączenie zatrzaskowe (31) usytuowane jest w jednym obszarze końcowym (14) zaś połączenie wczepowe (16) w drugim końcowym obszarze (13) osłony (11), a połączenie zatrzaskowe (31) ma element zatrzaskowy (32) na osłonie (11) lub ramie (8) skrzydła oraz przeciwelement zatrzaskowy (33) odpowiednio na ramie (8) skrzydła lub na osłonie (11).
2. Okno dachowe według zastrz. 1, znamienne tym, że osłona (11) ma postać blachy osłonowej (12).
3. Okno dachowe według zastrz. 1, znamienne tym, że każdy z obu pionowych, dolnych odcinków ramy (8) skrzydła jest zaopatrzony w osłonę (11).
PL 212 427 B1
4. Okno dachowe według zastrz. 1, znamienne tym, że każda z osłon (11) ma ustalone położenie lub jest zamocowana na ramie (8) skrzydła za pomocą co najmniej jednego połączenia wczepowego (16).
5. Okno dachowe według zastrz. 1, znamienne tym, że połączenie wczepowe (16) ma element wczepowy (17) na osłonie (11) lub ramie (8) skrzydła oraz przeciwelement wczepowy (18) odpowiednio na ramie (8) skrzydła lub na osłonie (11).
6. Okno dachowe według zastrz. 1, znamienne tym, że osłona (11) jest zamocowana na dłuższym boku (27), zwłaszcza na zwróconym ku szybie (26) okna dachowego (2), dłuższym boku (27) ramy (8) skrzydła za pomocą co najmniej jednego urządzenia mocującego (25).
7. Okno dachowe według zastrz. 1, znamienne tym, że urządzenie mocujące (25) składa się z wygiętej krawędzi (28) osłony (11) w postaci blachy osłonowej (12) oraz krawędzi ustalającej (29) ramy (8) skrzydła, obejmowanej przez wygiętą krawędź (28).
PL359700A 2002-04-17 2003-04-15 Okno dachowe z oslona PL212427B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10217532A DE10217532A1 (de) 2002-04-17 2002-04-17 Dachfenster mit geklipster Abdeckung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL359700A1 PL359700A1 (pl) 2003-10-20
PL212427B1 true PL212427B1 (pl) 2012-09-28

Family

ID=28458927

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL359700A PL212427B1 (pl) 2002-04-17 2003-04-15 Okno dachowe z oslona

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP1355016B1 (pl)
CZ (1) CZ304259B6 (pl)
DE (1) DE10217532A1 (pl)
HU (1) HU227690B1 (pl)
PL (1) PL212427B1 (pl)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102009004994B4 (de) * 2009-01-17 2012-02-02 Roto Frank Ag Wohndachfenster mit einem Flügelrahmen
DE102009033939B4 (de) * 2009-07-14 2011-07-21 Roto Frank Ag, 70771 Wohndachfenster sowie Verfahren zum Befestigen eines Abdeckblechs
DE102009033941B4 (de) * 2009-07-14 2011-05-12 Roto Frank Ag Wohndachfenster mit einem Flügelrahmen
DE102009033938B4 (de) * 2009-07-14 2018-01-18 Roto Frank Ag Wohndachfenster sowie Verfahren zum Befestigen eines Abdeckblechs
DE102009033935B4 (de) * 2009-07-14 2017-06-01 Roto Frank Ag Wohndachfenster
HUE026973T2 (en) * 2011-10-04 2016-08-29 Vkr Holding As Roof window with cover fixing tool
DK2751354T3 (da) * 2011-10-04 2016-02-08 Vkr Holding As Ovenlysvindue med forbedret anslagslistekapsel
DK178249B1 (en) * 2013-05-29 2015-10-05 Vkr Holding As A roof window with a water diversion member
DK179698B1 (en) * 2016-05-31 2019-04-01 Vkr Holding A/S A roof window with an improved hinge and covering assembly, and a method of providing such a hinge and covering assembly
DK179398B1 (en) 2016-10-31 2018-05-28 Vkr Holding As Method of providing a covering element and a covering element for covering a hinge part of a roof window
GB201620817D0 (en) 2016-12-07 2017-01-18 Keylite Roof Windows Ltd A roof window comprising a cover member
GB201700660D0 (en) * 2017-01-13 2017-03-01 Keylite Roof Windows Ltd A roof window comprising a cover member

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE7411381L (pl) * 1973-09-10 1975-03-11 Schmidt & Co A
SE374578B (pl) * 1974-05-02 1975-03-10 S A Hogedal
GB2045844B (en) * 1979-03-08 1983-03-30 Code Designs Cladding for reversible sky-light windows
US4750302A (en) * 1986-11-26 1988-06-14 Bechtold Stephen K Insulated glass skylight assembly
DE29710495U1 (de) * 1997-06-18 1997-09-04 Hoogovens Aluminium Profiltech Halteprofil
DE29716168U1 (de) * 1997-09-09 1998-01-22 Wilschrey Edmund Abdeckleiste gegen Wetterschlag für Dachfenster
DE10029390A1 (de) * 2000-06-15 2001-12-20 Sfs Handels Holding Ag Heerbru Fenster oder Tür mit einem auf der Aussenfläche aufgesetzten Verkleidungsprofil

Also Published As

Publication number Publication date
CZ20031080A3 (cs) 2003-12-17
PL359700A1 (pl) 2003-10-20
DE10217532A1 (de) 2003-11-13
EP1355016A2 (de) 2003-10-22
HU227690B1 (hu) 2011-11-28
EP1355016B1 (de) 2013-05-29
HUP0301036A2 (hu) 2004-11-29
EP1355016A3 (de) 2005-02-02
CZ304259B6 (cs) 2014-02-05
HU0301036D0 (en) 2003-06-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN213980451U (zh) 模块化玻璃门
PL212427B1 (pl) Okno dachowe z oslona
PL201455B1 (pl) Okno otwieralne z elementami osłonowymi ościeżnicy okiennej i skrzydła okiennego
PL183109B1 (pl) Okno, w szczególności do montażu w pochyłej powierzchni dachu
US5210908A (en) Window stay
KR101040999B1 (ko) 회동식 창호용 스테이바
US11788343B2 (en) Fenestration unit with accessible IG space
US7100335B2 (en) Attachment system for a decorative member
KR100695809B1 (ko) 건축물에 설치되는 개폐가능한 방범창
KR102282213B1 (ko) 손 끼임 방지장치를 갖춘 창호용 경첩 장치
KR200486677Y1 (ko) 풀다운창이 결합된 미서기창
KR102526336B1 (ko) 여밈대 기밀유지장치
KR100865772B1 (ko) 윗열기와 여닫이 겸용 시스템창호용 스테이 어셈블리
JP3973030B2 (ja) シャッタ
KR20190002371U (ko) 도어 틈새 차단 장치
PL187779B1 (pl) Drzwi z ościeżnicą i z alternatywnie wbudowaną lewo-lub prawostronnie płytą drzwiową
CN212054315U (zh) 外推式采光窗
KR102429191B1 (ko) 창호
JP7488708B2 (ja) 負圧受け部材および開き窓
KR200218009Y1 (ko) 미닫이 창문의 자동잠금장치
KR20180009951A (ko) 부분개방을 가능하게 하는 미닫이 창문용 잠금장치
KR20090011802A (ko) 미닫이 창호의 잠금장치
KR200437276Y1 (ko) 조립식 우편함
JPH0324785Y2 (pl)
PL206160B1 (pl) Okno, korzystnie do zamontowania w pochyłym dachu

Legal Events

Date Code Title Description
RECP Rectifications of patent specification