PL209384B1 - Zespół palnika i zapłonnik do zapalniczki na palne gazowe paliwo - Google Patents

Zespół palnika i zapłonnik do zapalniczki na palne gazowe paliwo

Info

Publication number
PL209384B1
PL209384B1 PL379907A PL37990704A PL209384B1 PL 209384 B1 PL209384 B1 PL 209384B1 PL 379907 A PL379907 A PL 379907A PL 37990704 A PL37990704 A PL 37990704A PL 209384 B1 PL209384 B1 PL 209384B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
burner
assembly
burner body
air inlet
body assembly
Prior art date
Application number
PL379907A
Other languages
English (en)
Other versions
PL379907A1 (pl
Inventor
Ronald J. Meister
Charles J. Duke
Original Assignee
Zippo Mfg Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zippo Mfg Co filed Critical Zippo Mfg Co
Publication of PL379907A1 publication Critical patent/PL379907A1/pl
Publication of PL209384B1 publication Critical patent/PL209384B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23QIGNITION; EXTINGUISHING-DEVICES
    • F23Q2/00Lighters containing fuel, e.g. for cigarettes
    • F23Q2/16Lighters with gaseous fuel, e.g. the gas being stored in liquid phase
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23QIGNITION; EXTINGUISHING-DEVICES
    • F23Q2/00Lighters containing fuel, e.g. for cigarettes
    • F23Q2/16Lighters with gaseous fuel, e.g. the gas being stored in liquid phase
    • F23Q2/162Lighters with gaseous fuel, e.g. the gas being stored in liquid phase with non-adjustable gas flame
    • F23Q2/163Burners (gas valves)
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23DBURNERS
    • F23D14/00Burners for combustion of a gas, e.g. of a gas stored under pressure as a liquid
    • F23D14/46Details, e.g. noise reduction means
    • F23D14/62Mixing devices; Mixing tubes
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23QIGNITION; EXTINGUISHING-DEVICES
    • F23Q2/00Lighters containing fuel, e.g. for cigarettes
    • F23Q2/16Lighters with gaseous fuel, e.g. the gas being stored in liquid phase
    • F23Q2/165Lighters with gaseous fuel, e.g. the gas being stored in liquid phase with more than one flame
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23QIGNITION; EXTINGUISHING-DEVICES
    • F23Q2/00Lighters containing fuel, e.g. for cigarettes
    • F23Q2/18Lighters with solid fuel
    • F23Q2/20Lighters with solid fuel with cerium-iron alloy and friction wheel

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Lighters Containing Fuel (AREA)
  • Gas Burners (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest zespół palnika i zapłonnik do zapalniczki na palne gazowe paliwo.
Wynalazek dotyczy ogólnie zapalniczek papierosowych lub kieszonkowych, a zwłaszcza kieszonkowych zapalniczek z zapłonem z kamieniem i kołem krzeszącym.
Aktualnie dostępne są dwa podstawowe typy zapalniczek zasilanych paliwem gazowym. Pierwszy typ urządzenia zasilanego paliwem gazowym wykorzystuje po-mieszalnikowy palnik. Po-mieszalnikowe palniki pobierają tlen do spalania z powietrza otaczającego wylot gazu. Ten typ spalania charakteryzuje się małą prędkością, nisko-temperaturowym, żółtym płomieniem nazywanym czasami tradycyjnym lub leniwym płomieniem.
Drugim typem urządzenia zasilanego paliwem gazowym jest przed-mieszalnikowy palnik. Ten typ palnika pobiera tlen do spalania przez otwory w podstawie palnika i łączy tlen i paliwo przed spalaniem. Ten typ spalania charakteryzuje się dużą prędkością, niebieskim płomieniem. Te palniki, dzięki ich poprawionej sprawności, zapewniają wyższe temperatury płomienia i bardziej kompletne spalanie. Urządzenia te zasadniczo określa się jako urządzenia zapalające z niebieskim płomieniem, pochodniowym płomieniem lub niewidzialnym płomieniem.
Są dwa podstawowe zespoły zapłonowe, które są typowo używane z zapalniczkami kieszonkowymi lub papierosowymi zasilanymi paliwem gazowym. Pierwszy typ jest mechanizmem zapłonowym z kamieniem i koł em. Hartowane koł o krzeszą ce jest obracane wzglę dem kamienia zrobionego z samozapalnego materiału. Uruchomienie koła krzeszącego za pomocą kamienia wytwarza iskrę, która zapala paliwo, gdy opuszcza ono wylot gazu. Innym typem zespołu zapłonowego jest typ piezoelektryczny. W tym typie zespołu zapłonowego, ładunek wysokiego napięcia jest generowany wtedy, kiedy jest uderzany kryształ. Iskra jest tworzona wtedy, kiedy ładunek przeskakuje w poprzek wcześniej ustawionej szczeliny między elektrycznym stykiem i dyszą gazu (która jest zbudowana z przewodzącego materiału). Ta iskra zapala gaz w momencie, w którym opuszcza on dyszę.
Przed-mieszalnikowe palniki mają przewagę nad palnikami po-mieszalnikowymi przejawiającą się w lepszej sprawności spalania, wyższej ciepłocie i większej szybkości, co czyni płomień bardziej stabilnym i mniej wrażliwym na podmuchy wiatru, a także zmniejsza możliwość zdmuchnięcia przez wiatr. Zapłon typu kamień i koło zapewnia pewną przewagę w postaci większej niezawodności i powtarzalności nad piezoelektrycznymi zespołami zapłonowymi oraz mniejsze koszty przy wytwarzaniu. Próby połączenia przed-mieszalnikowego palnika z zapłonem typu kamień i koło napotykają trudności. Z powodu szybkoś ci palnika przed-mieszalnikowego, trudno jest zapalić powietrzno-paliwową mieszankę zespołami zapłonowymi typu kamień i koło. Ponadto, pył i szczątki wytwarzane przez zespół zapłonnikowy z kamieniem i kołem, mają tendencję do gromadzenia się i zapychania otworów powietrznych i otworu gazowego w palniku przed-mieszalnikowym.
Aby przezwyciężyć powyższe wady, rozwinięto urządzenia tak, aby zawierały podwójny tj., odrębny dostęp palnika w kombinacji z zapłonem z kamieniem i kołem. Te urządzenia generalnie zapewniają zarówno po-mieszalnikowy, jak i przed-mieszalnikowy płomień z tego samego urządzenia lub zapalniczki, ale przy użyciu odrębnych palników. Niektóre z tych urządzeń wykorzystują kamień i koło krzeszące, a inne wykorzystują piezoelektryczny zapłon. Oprócz tego, niektóre urządzenia zapalają jeden palnik, a następnie wykorzystują istniejący płomień do zapalania drugiego palnika. Podejście polegające na wykorzystaniu dwóch palników jest wadliwe z powodu zwiększonej złożoności i związanym z tym większym kosztem i wiąże się z przeciwnym skutkiem dotyczącym niezawodności. Zatem, istnieje zapotrzebowanie na kieszonkową zapalniczkę działającą na gaz, która zespala pojedynczy palnik zdolny do działania jako palnik przed-mieszalnikowy z zespołem zapłonnikowym z kamieniem i kołem.
Znany jest w stanie techniki zespół zapłonnikowy z kamieniem i kołem ujawniony w amerykańskim patencie 6,247,920.
Zespół palnika i zapłonnik do zapalniczki na palne gazowe paliwo według wynalazku zawiera palnik i konstrukcję sterującą powietrzem. Palnik posiada wylot połączony z co najmniej jednym kanałem przechodzącym przez niego, przy czym ten co najmniej jeden kanał jest selektywnie połączony ze źródłem paliwa oraz zapłonnik z kamieniem i kołem usytuowany w sąsiedztwie palnika tak, że iskry z zapł onnika są kierowane w kierunku wylotu palnika.
Istota rozwiązania polega na tym, że palnik posiada ponadto co najmniej jedną szczelinę wlotu powietrza w płynowym połączeniu z co najmniej jednym kanałem wlotowym powietrza, oraz konstrukcję sterującą powietrzem sąsiadującą z co najmniej częścią palnika, przy czym konstrukcja sterująca
PL 209 384 B1 powietrzem i palnik są ruchome względem siebie i są w pierwszym położeniu przed zapłonnikowym, lub w drugim położeniu po zapłonnikowym. W przypadku gdy co najmniej jeden kanał wlotowy powietrza jest połączony ze źródłem paliwa, zespół palnika jest w konfiguracji po-mieszalnikowej, gdy konstrukcja sterująca powietrzem i palnik są w pierwszym położeniu, zaś zespół palnika jest w konfiguracji przed-mieszalnikowej, gdy konstrukcja sterująca powietrzem i palnik są w drugim położeniu. A także zespół posiada mechanizm uruchamiający do wywoływania ruchu względnego palnika i konstrukcji sterującej powietrzem usytuowany przy zapłonniku z kamieniem i kołem oraz z boku tego zapłonnika na przeciw palnika.
Korzystnie, mechanizm uruchamiający jest przyciskiem guzikowym.
Korzystnie, konstrukcja sterująca powietrzem zawiera kołnierz otaczający palnik, który ma oś wzdłużną współosiową z centralnym kanałem, zaś ruch względny między kołnierzem i palnikiem przebiega co najmniej częściowo w kierunku równoległym do osi wzdłużnej.
Korzystnie, palnik ma obrzeże otaczające centralny kanał, zaś ruch względny między kołnierzem i palnikiem przebiega wzdłuż co najmniej części obrzeża palnika. Ponadto, palnik ma oś wzdłużną współosiową z centralnym kanałem, zaś ruch względny między kołnierzem i palnikiem jest co najmniej częściowo obwodowy względem osi wzdłużnej.
Korzystnie, zespół zawiera zespół korpusu palnika zawierający korpus palnika i obudowę, przy czym zespół posiada szczelinę wlotu powietrza połączoną z kanałem wlotowym powietrza przechodzącym przez niego, dla selektywnego połączenia ze źródłem gazowego paliwa, a także zawiera kołnierz otaczający zespół korpusu palnika, przy czym kołnierz i zespół korpusu palnika są ruchome względem siebie i są w pierwszym położeniu, lub w drugim położeniu. Zespół korpusu palnika i kołnierz są w konfiguracji po-mieszalnikowej w pierwszym położeniu, oraz zespół palnika i kołnierz są w konfiguracji przed-mieszalnikowej w drugim położ eniu, a także zawiera zapłonnik z kamieniem i koł em usytuowany przy zespole korpusu palnika gdy co najmniej zespół korpusu palnika i koł nierz są w pierwszym położ eniu, w którym iskry z kamienia są kierowane do wylotu zespołu korpusu palnika.
Korzystnie, zespół zawiera ponadto wlot powietrza posiadający płynowe połączenie selektywnie łączone z centralnym kanałem, przy czym płynowe połączenie między centralnym kanałem i wlotem powietrza jest zamknięte w pierwszym położeniu oraz płynowe połączenie między centralnym kanałem i wlotem powietrza jest otwarte w drugim położeniu.
Korzystnie, zespół korpusu palnika ma oś wzdłużną współosiową z centralnym kanałem, zaś ruch względny między kołnierzem i zespołem korpusu palnika przebiega co najmniej częściowo równolegle do osi wzdłużnej. Zespół korpusu palnika ma obrzeże otaczające centralny kanał, zaś ruch względny między kołnierzem i zespołem korpusu palnika przebiega co najmniej wzdłuż części obrzeża zespołu korpusu palnika. Ponadto, zespół korpusu palnika ma oś wzdłużną współosiową z centralnym kanałem i ruch względny między kołnierzem i zespołem korpusu palnika przebiega co najmniej częściowo obwodowo wokół osi wzdłużnej.
Korzystnie, zespół zawiera palnik i konstrukcję sterującą powietrzem obejmujące: zespół korpusu palnika z korpusem palnika i obudową podtrzymującą korpus palnika, tworzące palnik, przy czym zespół korpusu posiada centralny kanał przechodzący przez niego, a obudowa posiada kanał wlotowy powietrza posiadający płynowe połączenie z centralnym kanałem oraz kołnierz stanowiący konstrukcję sterującą powietrzem, który otacza co najmniej część zespołu korpusu palnika posiadającego kanał wlotowy powietrza, przy czym kołnierz ma szczelinę wlotu powietrza połączoną z kanałem wlotowym powietrza w obudowie lub odłączoną od kanału wlotowego powietrza w obudowie, gdy zespół korpusu palnika i kołnierz są w ruchu względem siebie, zaś palnik jest przekształcany z konfiguracji po-mieszalnikowej, gdy płynowe połączenie jest zamknięte do konfiguracji przed-mieszalnikowej, gdy płynowe połączenie jest otwarte, oraz obejmuje zespół zapłonnikowy z kamieniem i kołem zawierający kamienne koło i kamień.
Korzystnie, centralny kanał ma oś wzdłużną, zaś ruch względny między zespołem korpusu palnika i kołnierzem jest współosiowy z osią wzdłużną.
Korzystnie, korpus palnika jest ukształtowany w formie koła zębatego, zaś zespół korpusu palnika zawiera pierścień dyfuzorowy zakładany na korpus palnika do wytworzenia wielu obwodowych kanałów między nimi.
Korzystnie, zespół korpusu palnika zawiera wiele obwodowych kanałów i dodatkowy wlot powietrza w płynowym połączeniu z obwodowymi kanałami.
PL 209 384 B1
Korzystnie, korpus palnika jest w kształcie koła zębatego, i korpus palnika jest mocowany w obudowie, do wytworzenia wielu kanał ów na obwodzie, przy czym kanał y na obwodzie są w pł ynowym połączeniu z centralnym kanałem.
Niniejszy wynalazek jest zilustrowany na rysunku, na którym analogiczne odnośniki oznaczają te same lub podobne części występujące na figurach.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym:
fig. 1 jest uproszczonym widokiem częściowo w przekroju pierwszego przykładu wykonania palnika w konfiguracji po-mieszalnikowej;
fig. 2 jest widokiem podobnym do tego z fig. 1, oprócz palnika w konfiguracji przed-mieszalnikowej;
fig. 3 jest uproszczonym widokiem częściowo w przekroju drugiego przykładu wykonania palnika według niniejszego wynalazku;
fig. 4 jest widokiem przekroju palnika odpowiadającego temu z fig. 3, pokazanego w konfiguracji po-mieszalnikowej;
fig. 5 jest widokiem przekroju palnika odpowiadającego temu z fig. 3, oprócz pokazanego w konfiguracji przed-mieszalnikowej;
fig. 6 jest bardziej szczegółowym widokiem przekroju poprzecznego palnika według niniejszego wynalazku zgodnie z pierwszym przykładem wykonania pokazanego w konfiguracji po-mieszalnikowej;
fig. 7 jest widokiem przekroju poprzecznego palnika z fig. 6, oprócz pokazanego w konfiguracji przed-mieszalnikowej;
fig. 8 jest widokiem z góry korpusu palnika i częściowym wyrwaniem pierścienia dyfuzorowego użytecznego w praktyce według niniejszego wynalazku;
fig. 9 jest perspektywicznym widokiem korpusu palnika z fig. 8;
fig. 10 jest widokiem przekroju poprzecznego podobnym do tego z fig. 6, oprócz dla przykładu wykonania posiadającego zespół palnika bez pierścienia dyfuzorowego, pokazanego w konfiguracji po-mieszalnikowej;
fig. 11 jest widokiem przekroju poprzecznego przykładu wykonania z fig. 10, oprócz pokazanego w konfiguracji przed-mieszalnikowej;
fig. 12 jest widokiem z częściowym wyrwaniem przykładu wykonania z fig. 10 pokazanego z zespołem zapłonnikowym z kamieniem i kołem;
fig. 13 jest powiększonym widokiem przekroju poprzecznego przykładu wykonania z fig. 10 pokazanego z innym zespołem zapłonnikowym z kamieniem i kołem;
fig. 14 jest widokiem podobnym do tego z fig. 13, oprócz dodatkowych części zapalniczki pokazanej aby zilustrować sposób przełączania palnika z konfiguracji po-mieszalnikowej do konfiguracji przed-mieszalnikowej.
W odniesieniu do figur, a zwł aszcza do fig. 1, palnik 10 wedł ug niniejszego wynalazku zawiera centralny kanał 13 paliwa gazowego otoczony przez wiele obwodowych kanałów 16. Centralny kanał 13 paliwa gazowego jest rozmieszczony w środku korpusu palnika 19, który jest zbudowany z odpowiedniego materiału. Obwodowe kanały 16 są integralnie uformowane na obwodzie korpusu palnika 19, który jest pokazany jako okrągły. Dla osób o przeciętnej znajomości dziedziny oczywiste będzie, że inne kształty korpusu 19 mogą również być odpowiednie, takie jak kwadrat, prostokąt, itd.
Centralny kanał 13 jest w płynowym połączeniu z obudową 108 podtrzymującą korpus palnika 19, i zawiera w niej przedłużenie 13'. Centralny kanał 13 jest w płynowym połączeniu z wyposażonym w zawory zbiornikiem paliwowym (niepokazanym), który typowo zawiera zapalane paliwo, takie jak butan (lub podobne paliwo) pod ciśnieniem, by utrzymywać paliwo w fazie ciekłej w zbiorniku. Zrozumiałe jest to, że centralny kanał 13 w korpusie palnika 19 i przedłużenie 13' w obudowie razem stanowią całkowity centralny kanał. Działanie zbiornika będzie oczywiste dla przeciętnych znawców dziedziny i dlatego nie jest ono w niniejszym opisie szczegółowo omówione. Kiedy tylko paliwo opuszcza zbiornik, przechodzi w fazę gazową i przemieszcza się przez centralny kanał 13, uchodzący tam, gdzie płomień 23 jest pokazany w fig. 1. Zespół zapłonnikowy z kamieniem i kołem, jest używany do zapalania gazowego paliwa gdy opuszcza ono centralny kanał 13. Zespół zapłonnikowy z kamieniem i koł em b ę dzie opisany bardziej szczegó ł owo w odniesieniu do fig. 12 i fig. 13. Palnik 10 jest zmontowany tak, że otwór centralnego kanału 13 jest umieszczony w roboczej relacji do kamienia tak, że iskry z kamienia są zdolne zapalać gaz, kiedy opuszcza on centralny kanał 13. Zespół korpusu palnika 19 i obudowy 108 ma co najmniej jeden kanał wlotowy powietrza 114 w płynowym połączeniu z centralnym kanałem 13, zwłaszcza z przedłużeniem 13' centralnego kanału 13.
PL 209 384 B1
W konfiguracji pierwszego położenia 120 pokazanego w fig. 1, palnik 10 działa jak pomieszalnikowy palnik, ponieważ kanały wlotowe powietrza 114 są zamknięte przez kołnierz 110. Kombinacja kamienia i koła krzeszącego zapala gaz opuszczający centralny kanał 13 i czerpie tlen z powietrza otaczającego wylot, w celu wytworzenia po-mieszalnikowego lub ż ółtego płomienia 23. Chociaż kanały 16 są otwarte wzdłuż korpusu palnika 19 do komory wyrównawczej 106, zrozumiałe jest, że gazowe paliwo będzie rozprzestrzeniać się przez i będzie zapalane na wylocie centralnego kanału 13 w korpusie palnika 19, lecz nie przez kanały 16 w konfiguracji po-mieszalnikowej z położenia 120 pokazanego w fig. 1.
Kołnierz 108 przesuwa się tam i z powrotem między położeniami pokazanymi na fig. 1 i fig. 2 wzdłuż osi wzdłużnej pokazanej za pomocą strzałek 25. Oś wzdłużna jest zdefiniowana przez centralny kanał 13 i jest równoległa do strzałki 116, która pokazuje przepływ paliwa przez centralny kanał 13.
Odnosząc się do fig. 2, kiedy kołnierz 108 jest przesuwany do drugiego położenia 122, jedna lub więcej szczelin wlotu powietrza 112 w kołnierzu 110 są współosiowe z kanałami wlotowymi powietrza 114, zapewniając płynowe połączenie między i do zewnętrznego otaczającego powietrza otoczenia 130 tak, że powietrze może wchodzić wzdłuż strzałek 118 i mieszać z paliwem przepływającym przez centralny kanał 13, tworząc przed-mieszalnikowy palnik zdatny do wytworzenia przed-mieszalnikowego lub niebieskiego płomienia 26.
Równie oczywistym będzie dla osób o przeciętnej znajomości dziedziny, że zgodnie z następującym ujawnieniem, kołnierz 108 może być nastawiany w konfiguracji 122 pokazanej w fig. 2 przez sprężysty element, taki jak sprężyna lub podobny. Podczas etapu zapłonowego, mechanizm uruchamiający, taki, jak ręcznie obsługiwana dźwignia lub przycisk, mógłby umożliwiać użytkownikowi pokonanie siły sprężystego elementu tak, żeby przesuwać kołnierz 108 do położenia 120 pokazanego w fig. 1. Po zapaleniu płomienia za pomocą kamienia i koła (lub innego zapłonnika), mechanizm uruchamiający może być zwolniony i kołnierz 108 może automatycznie powrócić do konfiguracji 122 z fig. 2, w której działa on jako przed-mieszalnikowy palnik. Alternatywnie kołnierz 108 może być ręcznie poruszany tam i z powrotem między dwoma położeniami 120 i 122. Jako jeszcze kolejna alternatywa, palnik może być nastawiany do konfiguracji po-mieszalnikowej 120 i selektywnie może być wykonywane przemieszczenie do konfiguracji przed-mieszalnikowej 122.
W odniesieniu do fig. 3, fig. 4 i fig. 5, alternatywny przykł ad wykonania niniejszego wynalazku zawiera kołnierz 110, który obraca się w kierunku strzałki 102 między zamkniętym położeniem (fig. 3) i otwartym poł o ż eniem (fig. 4). Koł nierz 110 posiada wiele szczelin wlotu powietrza 112, które mogą być współ- i niewspółosiowe z kanałami wlotowymi powietrza 114. Strzałka 102 wskazuje, że kołnierz 110 porusza się obwodowo (szczególnie kołnierz 110 porusza się obwodowo) względem obudowy 108 i korpusu palnika 19. Zrozumiałe jest to, że jakkolwiek na fig. 3, fig. 4 i fig. 5 pokazano cylindryczne wykonanie kołnierza 110 i część 126 ze zmniejszoną średnicą, to kołnierz 110 i część 126 mogą mieć przylegające kształty inne niż cylindryczny, chociaż mimo to umożliwiające względny ruch między nimi, aby otwierać i zamykać drogę między szczelinami wlotu powietrza 112 w kołnierzu 110 i kanałami wlotowymi powietrza 114 w obudowie 108. Charakterystycznie, ruch obwodowy tutaj oznacza ruch szczelin wlotu powietrza 112 współ- i niewspółosiowy z kanałami 114, aby otwierać i zamykać drogę powietrzną między zewnętrznym powietrzem otoczenia 130 i centralnym kanałem 13.
Droga powietrzna od zewnętrznego powietrza otoczenia 130 do kanałów wlotowych powietrza 114 jest zasadniczo blokowana przez obwodową lub okrężną zamierzoną niewspółosiowość szczelin wlotu powietrza 112 z kanałami 11 z kołnierzem 110 w pierwszym położeniu 120, pokazanym na fig. 4. Innymi słowy, lita część kołnierza 110 blokuje wchodzenie powietrza przez kanały wlotowe powietrza 114, kiedy kołnierz 110 jest w pierwszym położeniu 120, jak pokazano w fig. 4. Z kołnierzem 110 w pierwszym położeniu 120, kiedy paliwo jest dostarczane przez centralny kanał 13 i zapalane, powstały płomień 23 będzie miał zabarwienie żółte. W konfiguracji 120 pokazanej na fig. 4, palnik 10 działa jako palnik po-mieszalnikowy. Kombinacja kamienia i koła krzeszącego zapala gaz opuszczający centralny kanał 13 i pobiera tlen z powietrza otaczającego wylot, tworząc po-mieszalnikowy żółty płomień 23.
Kiedy kołnierz 110 jest przesuwany w stosunku do obudowy 108, albo okrężnie albo obwodowo, do drugiego położenia 122 pokazanego w fig. 5 i paliwo jest dostarczane przez centralny kanał 13, powietrze z zewnętrznego powietrza otoczenia 130 wchodzi w szczeliny wlotu powietrza 112 w kołnierzu 110 i przepływa przez kanały wlotowe powietrza 114, po czym miesza się z paliwem w centralnym kanale 13, po czym przechodzi przez korpus palnika 19, zarówno przez centralny kanał 13 jak i przez obwodowe kanały 16. Kiedy zapalana mieszanka powietrza z paliwem wychodzi z korpusu palnika 19, jest spalana wzorem niebieskiego płomienia 26. W szczególności,
PL 209 384 B1 wzór niebieskiego płomienia 26 obejmuje zasadniczy niebieski płomień u wylotu centralnego kanału 13 i (opcjonalnie) może obejmować wiele pomocniczych niebieskich płomieni u wylotów kanałów 16 w korpusie palnika 19.
W konfiguracji lub poł o ż eniu 122 pokazanym na fig. 5, palnik 10 dział a jak palnik przed-mieszalnikowy. Z kołnierzem 110 umieszczonym w położeniu 122 pokazanym na fig. 5, powietrze może przesuwać się od zewnętrznego powietrza otoczenia 130 w kierunku strzałek 118, aby wchodzić w szczeliny wlotu powietrza 112 i przechodzić przez kanał y wlotowe powietrza 114, aby zmieszać się z gazem paliwowym w centralnym kanale 13 przed zapł onem.
Oczywiste dla przeciętnego specjalisty w dziedzinie będzie, że na bazie niniejszego ujawnienia, obracany kołnierz 110 może być nastawiany do położenia 122 pokazanego w fig. 5 przez sprężysty element taki, jak sprężyna lub podobny. Mechanizm uruchamiający, taki jak dźwignia lub przycisk, może być wykorzystywany do pokonywania siły sprężystego elementu, aby podczas zapłonu przesuwać kołnierz do położenia pokazanego w fig. 4. Później gaz jest zapalany przez kamień i koło krzeszące lub inny zapłonnik i mechanizm może być zwalniany i kołnierz automatycznie powraca do położenia pokazanego na fig. 5. Jako alternatywa, kołnierz 110 może być ręcznie obracany między dwoma położeniami. Jako jeszcze kolejna alternatywa, palnik 10 może być nastawiany do konfiguracji po-mieszalnikowej 120 i selektywnie może być wykonywane przemieszczenie do konfiguracji przed-mieszalnikowej 122.
Można zatem zauważyć, że na fig. 1 i fig. 4, szczeliny wlotu powietrza 112 w kołnierzu 110 są celowo niewspółosiowe z kanałami wlotowymi powietrza 114 w obudowie 108 w położeniu 120, zapobiegając wchodzeniu i mieszaniu się powietrza z paliwem, wskazanym przez strzałkę 116, w centralnym kanale 13. Kiedy kołnierz 110 lub dławik jest przesuwany w stosunku do korpusu palnika 19 i obudowy 108 do poł o ż enia 122 pokazanego na fig. 2 lub fig. 5, szczeliny wlotu powietrza 112 są współosiowe z kanałami wlotowymi powietrza 114, pozwalając na wprowadzenie powietrza przez drogę płynowego połączenia ustanowionego z zewnętrznym powietrzem otoczenia 130, jak pokazano za pomocą strzałek 118, gdzie miesza się ono z paliwem wskazanym przez strzałkę 116 w centralnym kanale 13.
Opierając się na fig. 6, fig. 7, fig. 8 i fig. 9 można dostrzec bardziej szczegółowy widok niniejszego wynalazku zgodnie z pierwszym przykładem wykonania. Na fig. 6, palnik 10 jest w pierwszym położeniu lub konfiguracji po-mieszalnikowej 120 i wytworzy ustawienie żółtego lub „leniwego płomienia. Na fig. 7, palnik 10 jest w drugim położeniu lub konfiguracji przed-mieszalnikowej 122 i wytworzy ustawienie niebieskiego lub „pochodniowego płomienia. Fig. 8 jest widokiem z góry korpusu palnika 119 i częściowym wyrwaniem pierścienia dyfuzorowego 140. Korpus palnika 119 i pierścień dyfuzorowy 140 są pokazane w przekroju na fig. 6 i fig. 7 wzdłuż linii 6-6 z fig. 8. Fig. 9 przedstawia perspektywiczny widok korpusu palnika 119.
Na fig. 6, konstrukcja w formie kołnierza 210 sterująca powietrzem blokuje drogę powietrzną od zewnętrznego powietrza otoczenia 130, ponieważ szczeliny wlotu powietrza 112 w kołnierzu 210 nie są w płynowym połączeniu z kanałami wlotowymi powietrza 114 w obudowie 132. Na fig. 7, szczeliny wlotu powietrza 112 otwierają drogę powietrzną od zewnętrznego powietrza otoczenia 130 do centralnego lub wstępnego kanału 13 przez komorę 134 i kanały wlotowe powietrza 114. Zrozumiałe jest, że jakkolwiek szczeliny wlotu powietrza 112 są pokazane na fig. 6 i fig. 7 współosiowo z osiami 138 kanałów wlotowych powietrza 114, alternatywnie szczeliny wlotu powietrza 112 mogą być umieszczone inaczej, na przykład, wzdłuż osi 136 prostopadle do osi 138, z każdą z osi 136 i 138 prostopadłą do osi wzdłużnej 124. Korpus palnika 119 (podobny do uproszczonego korpusu palnika 19 pokazanego na fig. 1- fig. 5) jest wyposażony w pierścień dyfuzorowy 140. Pierścień dyfuzorowy 140 korzystnie jest wciśnięty na zgrubienie 142 korpusu palnika 119. Korpus palnika 119 korzystnie jest ukształtowany w postaci koła zębatego (co bardziej wyraźnie może być dostrzeżone na fig. 8 i fig. 9) i ma wewnętrzne podcięcie 144 umieszczone na jego dolnym końcu skierowanym pod prąd przepływu. Podcięcie 144 zapewnia płynowe połączenie między centralnym kanałem 13 i obwodowymi kanałami 16. Na fig. 6 i fig. 7, korpus palnika 119, pierścień dyfuzorowy 140 i obudowa 132 razem stanowią palnik lub zespół palnika dla niniejszego przykładu wykonania.
W jednym aspekcie przykładu wykonania pokazanego na fig. 6 i fig. 7, dodatkowe powietrze może wchodzić do zespołu palnika promieniowo do wewnątrz u wlotu dodatkowego powietrza między dolną krawędzią pierścienia dyfuzorowego 140 i górną krawędzią obudowy 132. Kiedy ma to miejsce, jest zrozumiałe, że wlot dodatkowego powietrza jest w płynowym połączeniu z obwodowymi kanałami 16. Alternatywnie, pierścień dyfuzorowy 140 może być wydłużony lub przePL 209 384 B1 mieszczony, aby zapobiec wejściu takiego dodatkowego powietrza przez pominięcie wlotu dodatkowego powietrza z zespołu palnika.
W odniesieniu zwł aszcza do fig. 10 i fig. 11, moż na zauważ yć alternatywny przykł ad wykonania według niniejszego wynalazku. W niniejszym przykładzie wykonania, pierścień dyfuzorowy jest pominięty, a korpus palnika 219 i obudowa 132 razem stanowią zespół korpusu palnika. W niniejszym przykładzie wykonania, korpus palnika 219 może być taki sam jak korpus palnika 119 pokazany na fig. 6 - fig. 9, oprócz tego, że górna część formująca zgrubienie 142 może być usunięta. Ponadto, podcięcie 144 na spodzie korpusu palnika 219 może również być pominięte, pod warunkiem, że pod korpusem palnika 219 i obudową 132 zapewniony jest prześwit.
Na fig. 12, zespół zapłonnikowy 200 z kamieniem i kołem zawiera kamienne koło 226 i kamień 228. Wiatrochron 230 otacza obszar ponad palnikiem 10. Na fig. 12, palnik 10 jest pokazany w konfiguracji po-mieszalnikowej, w której obrót kamiennego koła 226 spowoduje powstawanie iskier z kamienia 228 do zapalania żółtego po-mieszalnikowego płomienia w obszarze ponad palnikiem 10 otoczonym przez wiatrochron 230, kiedy paliwo jest dostarczane do palnika 10 przez gazowy zawór (niepokazany). Po zapłonie, palnik 10 może być przemieszczony do konfiguracji przed-mieszalnikowej, aby zapewnić niebieski płomień, jak opisano powyżej.
Na fig. 13, palnik 10 jest pokazany z kamiennym kołem 226 i kamieniem 228 w powiększonym i bardziej szczegółowym widoku. Palnik jest pokazany w konfiguracji po-mieszalnikowej, jak na fig. 12. Kiedy paliwo jest dostarczane do palnika 10, iskry z kamienia 228 powstałe przez obrót koła 226 zapalą żółty płomień w palniku 10, po czym palnik 10 może być przemieszczony do konfiguracji przedmieszalnikowej.
Na fig. 14, mogą być dostrzeżone dodatkowe szczegóły działania niniejszego wynalazku. W widoku pokazanym na fig. 14, przycisk 232 jest uformowany jako przedłużenie albo połączenie z kołnierzem 210. Kiedy kciuk użytkownika obraca koło 226, rozpoczyna ono obniżanie przycisku 232 otwierając gazowy zawór (niepokazany), aby dostarczyć paliwo do palnika 10 w konfiguracji po-mieszalnikowej. Iskry z kamienia 228 zapalą żółty płomień u wylotu palnika 10. Kontynuowanie przesuwania przycisku 232 spowoduje przesunięcie kołnierza 210 względem obudowy 132, aby ustawić w linii szczeliny wlotu powietrza 112 z kanałami wlotowymi powietrza 114, przekształcając palnik 10 do konfiguracji przed-mieszalnikowej takiej, jak ta pokazana na fig. 7 lub fig. 11. Zwolnienie przycisku 232 zatrzyma dostarczanie paliwa do palnika 10 i pozwoli na powrót palnika 10 do konfiguracji pomieszalnikowej.
W przedstawionych przykł adach wykonania, moż na zauważ y ć , ż e korpus palnika i obudowa razem stanowią zespół korpusu palnika. Zespół korpusu palnika może również zawierać pierścień dyfuzorowy. Po zmontowaniu zespół korpusu palnika lub palnik korzystnie stanowi jednolitą konstrukcję i ruch względny do osiągnięcia po-mieszalnikowej i przed-mieszalnikowej konfiguracji zachodzi korzystnie dla takich przykładów wykonania według niniejszego wynalazku na fig. 10 i fig. 11 między kołnierzem lub inną konstrukcją sterującą powietrzem i zespołem korpusu palnika, przepływ paliwa jest wskazywany za pomocą pełnych strzałek 220, przepływ powietrza jest wskazywany za pomocą kreskowych strzałek 222 i przepływ mieszanki powietrzno-paliwowej jest wskazywany za pomocą kropkowo-kreskowych strzałek 224. Dla zrozumienia, te drogi przepływu wskazane na fig. 10 i fig. 11 są stosowane do fig. 6 i fig. 7. Na fig. 10 jest pokazana konfiguracja po-mieszalnikowa, w której powietrze połączy się z paliwem tylko po wyjściu paliwa z korpusu palnika 219, dając w wyniku typ spalania żółtym lub „leniwym płomieniem od zapalenia. Na fig. 11 jest pokazana konfiguracja przed-mieszalnikowa, w której powietrze łączy się z paliwem wewnątrz zespołu korpusu palnika przed jego wylotem z korpusu palnika, dając w wyniku spalanie raz zapalonym płomieniem typu niebieskiego lub „pochodniowego.
W przeciwień stwie do niektórych konstrukcji ze stanu techniki, palnik wedł ug niniejszego wynalazku może nie mieć wlotów powietrza do palnika w konfiguracji po-mieszalnikowej. W praktyce według niniejszego wynalazku tylko mieszanie powietrza ze środowiska sąsiadującego z wyjściem lub wylotem palnika polega na spalaniu żółtym płomieniem. Prześwit jest pokazany między obudową 132 i kołnierzem 210 na fig. 6 i fig. 10, zrozumiałe jest, że taki prześwit jest niewystarczający do wpuszczenia powietrza do kanałów wlotowych powietrza 114, aby podtrzymywać nim spalanie przed-mieszalnikowe w położeniu lub konfiguracji pokazanej na fig. 6 i fig. 10. W praktyce, według niniejszego wynalazku, komora spalania składająca się z korpusu palnika 119 i otaczającej tulei 222 jest całkowicie zamknięta z wyjątkiem kanałów 13 i 16.
PL 209 384 B1
Jakkolwiek niniejszy wynalazek został opisany w połączeniu z pewnymi przykładami wykonania, nie zamierzano ograniczyć zakresu niniejszego wynalazku do przedstawionych szczególnych form, ale, wręcz przeciwnie, dopuszcza się takie alternatywy, modyfikacje i równoważniki, jakie mogą być zawarte w duchu i wewnątrz zakresu niniejszego wynalazku, jak zdefiniowano za pomocą dołączonych zastrzeżeń. Przykładowo, powyżej został opisany oddzielny, wzdłużny i obwodowy ruch między kołnierzem i korpusem palnika lub obudową, ale rozważono również, że można stosować łączony ruch, taki jak spiralny lub sekwencyjny wzdłużny i obwodowy, albo mogą być używane ruchy obwodowe, nadal pozostające w zakresie zastrzeżonego wynalazku, w którym pojedynczy palnik jest wykonalny albo w konfiguracji po-mieszalnikowej albo przed-mieszalnikowej. Ponadto, przykładowo i bez ograniczania centralny kanał może posiadać wstępny kanał, który nie jest centralny lub wiele kanałów, pod warunkiem, że jest tam co najmniej jeden kanał selektywnie połączony ze źródłem spalanego paliwa. Podobnie, do realizacji według niniejszego wynalazku jest konieczna tylko jedna selektywnie otwierana szczelina wlotowa powietrza w płynowym połączeniu z paliwowym kanałem, niemniej jednak różne przykłady wykonania przedstawiają więcej niż jedną szczelinę wlotową powietrza.

Claims (16)

1. Zespół palnika i zapłonnik do zapalniczki na palne gazowe paliwo, zawierający palnik i konstrukcję sterującą powietrzem, przy czym palnik posiada wylot połączony z co najmniej jednym kanałem przechodzącym przez niego, przy czym ten co najmniej jeden kanał jest selektywnie połączony ze źródłem paliwa oraz zapłonnik z kamieniem i kołem usytuowany w sąsiedztwie palnika tak, że iskry z zapłonnika są kierowane w kierunku wylotu palnika, znamienny tym, że palnik (10) posiada ponadto co najmniej jedną szczelinę wlotu powietrza (112) w płynowym połączeniu z co najmniej jednym kanałem wlotowym powietrza (114), oraz konstrukcję sterującą powietrzem sąsiadującą z co najmniej częścią palnika (10), przy czym konstrukcja sterująca powietrzem i palnik (10) są ruchome względem siebie i są w pierwszym położeniu (120) przed zapłonnikowym, lub w drugim położeniu (122) po zapłonnikowym, przy czym gdy co najmniej jeden kanał wlotowy powietrza (114) jest połączony ze źródłem paliwa, zespół palnika jest w konfiguracji po-mieszalnikowej, gdy konstrukcja sterująca powietrzem i palnik (10) są w pierwszym położeniu (120), zaś zespół palnika jest w konfiguracji przed-mieszalnikowej, gdy konstrukcja sterująca powietrzem i palnik (10) są w drugim położeniu (122), oraz mechanizm uruchamiający do wywoływania ruchu względnego palnika (10) i konstrukcji sterującej powietrzem usytuowany przy zapłonniku z kamieniem (228) i kołem (226) oraz z boku tego zapłonnika na przeciw palnika (10).
2. Zespół według zastrz. 1, znamienny tym, że mechanizm uruchamiający jest przyciskiem (232) guzikowym.
3. Zespół według zastrz. 1, znamienny tym, że konstrukcja sterująca powietrzem zawiera kołnierz (110, 210) otaczający palnik (10).
4. Zespół według zastrz. 3, znamienny tym, że palnik (10) ma oś wzdłużną współosiową z centralnym kanałem (13), zaś ruch względny między kołnierzem (110, 210) i palnikiem (10) przebiega co najmniej częściowo w kierunku równoległym do osi wzdłużnej.
5. Zespół według zastrz. 3, znamienny tym, że palnik (10) ma obrzeże otaczające centralny kanał (13), zaś ruch względny między kołnierzem (110, 210) i palnikiem (10) przebiega wzdłuż co najmniej części obrzeża palnika (10).
6. Zespół według zastrz. 3, znamienny tym, że palnik (10) ma oś wzdłużną współosiową z centralnym kanałem (13), zaś ruch względny między kołnierzem (110, 210) i palnikiem (10) jest co najmniej częściowo obwodowy względem osi wzdłużnej.
7. Zespół według zastrz. 1, znamienny tym, że zawiera zespół korpusu palnika zawierający korpus palnika (19, 119, 219) i obudowę (108), przy czym zespół posiada szczelinę wlotu powietrza (112) połączoną z kanałem wlotowym powietrza (114) przechodzącym przez niego, dla selektywnego połączenia ze źródłem gazowego paliwa, a także zawiera kołnierz (110, 210) otaczający zespół korpusu palnika, przy czym kołnierz (110, 210) i zespół korpusu palnika są ruchome względem siebie i są w pierwszym poł o ż eniu (120), lub w drugim po ł oż eniu (122), przy czym zespó ł korpusu palnika i koł nierz (110, 210) są w konfiguracji po-mieszalnikowej w pierwszym położeniu (120), oraz zespół palnika i kołnierz (110, 210) są w konfiguracji przed-mieszalnikowej w drugim położeniu (122), a także zawiera zapłonnik z kamieniem (228) i kołem (226) usytuowany przy zespole korpusu palnika gdy co
PL 209 384 B1 najmniej zespół korpusu palnika i kołnierz (110, 210) są w pierwszym położeniu (120), w którym iskry z kamienia (228) są kierowane do wylotu zespołu korpusu palnika.
8. Zespół według zastrz. 7, znamienny tym, że zawiera ponadto wlot powietrza posiadający płynowe połączenie selektywnie łączone z centralnym kanałem (13), przy czym płynowe połączenie między centralnym kanałem (13) i wlotem powietrza jest zamknięte w pierwszym położeniu (120) oraz płynowe połączenie między centralnym kanałem (13) i wlotem powietrza jest otwarte w drugim położeniu (122).
9. Zespół wedł ug zastrz. 7, znamienny tym, ż e zespół korpusu palnika ma oś wzdł u ż n ą (124) współosiową z centralnym kanałem (13), zaś ruch względny między kołnierzem (110, 210) i zespołem korpusu palnika przebiega co najmniej częściowo równolegle do osi wzdłużnej (124).
10. Zespół według zastrz. 7, znamienny tym, że zespół korpusu palnika ma obrzeże otaczające centralny kanał (13), zaś ruch względny między kołnierzem (110, 210) i zespołem korpusu palnika przebiega co najmniej wzdłuż części obrzeża zespołu korpusu palnika.
11. Zespół według zastrz. 7, znamienny tym, że zespół korpusu palnika ma oś wzdłużną (124) współosiową z centralnym kanałem (13) i ruch względny między kołnierzem (110, 210) i zespołem korpusu palnika przebiega co najmniej częściowo obwodowo wokół osi wzdłużnej (124).
12. Zespół według zastrz. 1 znamienny tym, że zawiera palnik (10) i konstrukcję sterującą powietrzem obejmujące: zespół korpusu palnika z korpusem palnika (10) i obudową (108) podtrzymującą korpus palnika (19, 119, 219), tworzące palnik (10), przy czym zespół korpusu posiada centralny kanał (13) przechodzący przez niego, a obudowa (108) posiada kanał wlotowy powietrza (114) posiadający płynowe połączenie z centralnym kanałem (13) oraz kołnierz (110, 210) stanowiący konstrukcję sterującą powietrzem, który otacza co najmniej część zespołu korpusu palnika posiadającego kanał wlotowy powietrza (114), przy czym kołnierz (110, 210) ma szczelinę wlotu powietrza (112) połączoną z kanałem wlotowym powietrza (114) w obudowie (108) lub odłączoną od kanału wlotowego powietrza (114) w obudowie (108), gdy zespół korpusu palnika i kołnierz (110, 210) są w ruchu względem siebie, zaś palnik (10) jest przekształcany z konfiguracji po-mieszalnikowej, gdy płynowe połączenie jest zamknięte do konfiguracji przed-mieszalnikowej, gdy płynowe połączenie jest otwarte, oraz obejmuje zespół zapłonnikowy z kamieniem (228) i kołem (226) zawierający kamienne koło (226) i kamień (228).
13. Zespół według zastrz. 12, znamienny tym, że centralny kanał (13) ma oś wzdłużną (124), zaś ruch względny między zespołem korpusu palnika i kołnierzem (110, 210) jest współosiowy z osią wzdłużną (124).
14. Zespół według zastrz. 12, znamienny tym, że korpus palnika (19, 119, 219) jest ukształtowany w formie koła zębatego, zaś zespół korpusu palnika zawiera pierścień dyfuzorowy (140) zakładany na korpus palnika (19, 119, 219) do wytworzenia wielu obwodowych kanałów między nimi.
15. Zespół według zastrz. 12, znamienny tym, że zespół korpusu palnika zawiera wiele obwodowych kanałów (16) i dodatkowy wlot powietrza w płynowym połączeniu z obwodowymi kanałami (16).
16. Zespół według zastrz. 12, znamienny tym, że korpus palnika (19, 119, 219) jest w kształ cie koła zę batego, i korpus palnika jest mocowany w obudowie (108), do wytworzenia wielu kanałów (16) na obwodzie, przy czym kanały na obwodzie (16) są w płynowym połączeniu z centralnym kanał em (13).
PL379907A 2003-11-10 2004-11-04 Zespół palnika i zapłonnik do zapalniczki na palne gazowe paliwo PL209384B1 (pl)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US51914403P 2003-11-10 2003-11-10
US10/974,775 US7214055B2 (en) 2003-11-10 2004-10-28 Colinear burner
PCT/US2004/036929 WO2005047772A1 (en) 2003-11-10 2004-11-04 Colinear burner

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL379907A1 PL379907A1 (pl) 2006-11-27
PL209384B1 true PL209384B1 (pl) 2011-08-31

Family

ID=34556515

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL04800801T PL1687568T3 (pl) 2003-11-10 2004-11-04 Palnik współliniowy
PL379907A PL209384B1 (pl) 2003-11-10 2004-11-04 Zespół palnika i zapłonnik do zapalniczki na palne gazowe paliwo

Family Applications Before (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL04800801T PL1687568T3 (pl) 2003-11-10 2004-11-04 Palnik współliniowy

Country Status (16)

Country Link
US (1) US7214055B2 (pl)
EP (1) EP1687568B1 (pl)
JP (1) JP4373445B2 (pl)
KR (2) KR100877430B1 (pl)
CN (1) CN1878985B (pl)
AR (1) AR049246A1 (pl)
AU (1) AU2004289996B2 (pl)
BR (1) BRPI0416269A (pl)
CA (1) CA2544220C (pl)
DK (1) DK1687568T3 (pl)
ES (1) ES2429135T3 (pl)
HK (7) HK1069726A2 (pl)
PL (2) PL1687568T3 (pl)
RU (1) RU2324115C2 (pl)
TW (1) TWI278591B (pl)
WO (1) WO2005047772A1 (pl)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7934494B1 (en) * 2003-10-10 2011-05-03 Donna Gail Schneider Collapsible heating apparatus
US7654821B2 (en) 2004-02-17 2010-02-02 Zippo Manufacturing Company Flint ignited premixed lighter
FR2884901A1 (fr) * 2005-04-26 2006-10-27 Serge Tachnoff Bruleur, notamment briquet, agence pour produire une flamme de forme originale
EP1941207B1 (fr) * 2005-10-28 2011-07-06 Sefmat Bruleur/generateur d'air chaud a allumage interne
FR2899956B1 (fr) * 2006-04-14 2008-07-25 Thirode Grandes Cuisines Poligny Bruleur a gaz pour four de cuisine
DK200701284A (da) * 2007-09-07 2009-03-08 Hansen Lars Fakkel med betjenings-anordning
US7946293B2 (en) * 2008-05-28 2011-05-24 R.J. Reynolds Tobacco Company Cigarette lighter and method
US20110033810A1 (en) * 2009-08-06 2011-02-10 Mcdonough James M Insulated burner system for gas-fueled lighters
RU2588895C2 (ru) * 2014-06-16 2016-07-10 Никита Михайлович Латынов Пьезоэлектрическая газовая зажигалка латынова
ES2894949T3 (es) * 2017-10-16 2022-02-16 Nanohana Commercial Co Ltd Quemador de tostado y método de procesamiento de tostado que utiliza el mismo
AU2020380208B2 (en) 2019-11-04 2022-06-16 La Voy M. Thiessen Jr. Burner tube
CN115143486A (zh) * 2022-06-08 2022-10-04 深圳百年厨具有限公司 一种基于燃气烤鸭炉的智能点火器及点火方法
CN117469674B (zh) * 2023-12-26 2024-03-12 凯盛(漳州)新能源有限公司 一种光伏玻璃窑炉喷火枪装置

Family Cites Families (74)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1309049A (en) 1919-07-08 Herbert syrett
US2734364A (en) 1956-02-14 Portable lighters
US718714A (en) 1902-10-21 1903-01-20 Carl August Larson Foldable grate.
US1054188A (en) 1911-05-25 1913-02-25 Edwin W Ehmann Camp-stove.
US1435747A (en) 1921-03-25 1922-11-14 Roscoe R Seiling Camping grate
US2631579A (en) 1949-05-19 1953-03-17 Leopold H Metzger Portable cooking grill
US2759345A (en) 1953-05-06 1956-08-21 Robert E Peterson Portable lighters
US3149623A (en) 1962-10-10 1964-09-22 Acme Machine Co Portable collapsible grill
US3330204A (en) 1965-08-06 1967-07-11 Coleman Co Cooking device for camp stove
US3450025A (en) 1966-04-04 1969-06-17 Gen Electric Oven having one heat source for providing both baking and under-fired broiling
JPS5040072B2 (pl) * 1971-10-20 1975-12-22
GB1452264A (en) * 1972-08-29 1976-10-13 Barrington R R Illuminating head for a gas burning torch
US4109567A (en) 1975-12-30 1978-08-29 Gage Michael H Camp grill
USD243436S (en) 1976-04-26 1977-02-22 Vida Kenneth J Barbecue grill
USD256316S (en) 1977-12-12 1980-08-12 Great Lakes Pressed Steel Corporation Foldaway grill
US4178844A (en) 1978-07-27 1979-12-18 Ward Frances S Two-way adjustable cooking grid
US4378187A (en) * 1979-09-24 1983-03-29 Fullerton Robert L Quick-acting nut assembly
JPS58142552U (ja) 1982-03-19 1983-09-26 株式会社東海精器 簡易型電子ライタ−
US4553523A (en) 1982-11-29 1985-11-19 Harper-Wyman Company Two-way adjustable grate and method for adjusting the length and width
US4475528A (en) 1983-10-13 1984-10-09 Kuchenbrod Gary W Portable cooking apparatus
GB8416183D0 (en) * 1984-06-25 1984-08-01 Avdel Ltd Pin
US4589399A (en) 1985-03-18 1986-05-20 Hamill Stephen D Portable cooking device
US4684284A (en) * 1986-06-12 1987-08-04 Pneumo Abex Corporation Anti-rotation lock assembly
US4822223A (en) * 1987-09-23 1989-04-18 Williams William L Wood insert
FR2627848B1 (fr) 1988-02-25 1992-10-30 Segawa Takaaki Briquet a gaz protege contre le vent
US4920950A (en) 1989-01-24 1990-05-01 Johnson Jimmy D Camp stove
US4929174A (en) 1989-03-21 1990-05-29 Wang Ming I Gas lighter with spark ignition
DE69009884T2 (de) 1989-07-26 1994-09-22 Wang Zhi Lin Winddichter Zigarettenanzünder mit Doppelflamme.
US4977824A (en) 1990-05-07 1990-12-18 Shinler Leroy J Roll-up campfire cooking grill assembly
ES2056652T3 (es) 1990-06-01 1994-10-01 Colibri Lighters Encendedor de llama.
US5133333A (en) 1990-07-26 1992-07-28 Stout Everett L Universal cooking grill liner
US5055033A (en) * 1990-10-19 1991-10-08 Shan Lee Lighter device
US5110244A (en) * 1991-08-27 1992-05-05 Caterpillar Inc. Fastener assembly
GB2259855B (en) * 1991-09-11 1995-05-03 Seeboard Plc Device and method for remotely lowering a load suspended by ropes
GB2259755A (en) 1991-09-19 1993-03-24 Wang Zhi Lin Double-flame cigarette lighter
US5324150A (en) * 1991-11-06 1994-06-28 Fullerton Robert L Quick acting nut or coupling assembly
US5427488A (en) * 1991-11-06 1995-06-27 Fullerton; Robert L. Quick acting nut or coupling assembly
CN2121623U (zh) * 1992-04-15 1992-11-11 王永善 旋风式明火防风打火机
US5310336A (en) 1992-07-17 1994-05-10 Takaaki Segawa Lighter
JP2578768Y2 (ja) 1992-12-28 1998-08-13 成秋 鈴木 ガスライター
US5287844A (en) 1993-02-16 1994-02-22 Fieber Ted L Versatile camp grill
USD370387S (en) 1994-09-20 1996-06-04 Dorvall Ronald W Collapsible campfire grill
US5452706A (en) 1994-10-28 1995-09-26 Meza; Frank Roll-up barbecue apparatus
US5613816A (en) * 1995-06-09 1997-03-25 Thread Technology, Inc. Apparatus for rapidly engaging and disengaging threaded coupling members
EP0754917A3 (en) 1995-07-19 1999-04-14 Tokai Corporation Combustion device in lighters
US5816761A (en) * 1996-01-11 1998-10-06 The Boeing Company Lightweight structural blind fastener
DE19621240C2 (de) * 1996-05-25 1998-05-28 Chiron Werke Gmbh Werkzeughalter mit Kühlmittelrohr
JPH1089683A (ja) 1996-09-11 1998-04-10 Uindomiru Kk 内燃式ガスライター
US5800108A (en) * 1996-10-09 1998-09-01 Thread Technology, Inc. Apparatus for rapidly engaging and disengaging threaded coupling members
US5713344A (en) 1996-12-06 1998-02-03 The Bruno C. Gilbert Trust Portable cooking grill
CN2291587Y (zh) * 1996-12-11 1998-09-16 吴恒庆 一次性防风打火机
US5749690A (en) * 1997-03-17 1998-05-12 Kutz; Kurt Screw nut fastener assembly
US6179512B1 (en) * 1998-05-29 2001-01-30 Power Tool Holders Incorporated Collet nut
US6131560A (en) 1999-06-02 2000-10-17 Healy; Dennis Portable grill with telescopic legs
US6135761A (en) 1999-12-06 2000-10-24 Chen; Peter Safety arrangement for piezoelectric lighter
US6135014A (en) 2000-03-23 2000-10-24 Chang; Yin Shou Barbecue rack
JP4328003B2 (ja) * 2000-10-19 2009-09-09 日本碍子株式会社 セラミックヒーター
US6279467B1 (en) 2000-11-20 2001-08-28 T & L Nifty Products, Inc. Expandable cooling rack for foodstuffs
US6681759B2 (en) 2000-11-24 2004-01-27 Anthony Bentulan Portable expansion barbecue grill apparatus
DE10107952C1 (de) * 2001-02-20 2002-04-04 Airbus Gmbh Schliessringbolzen zur Herstellung einer mechanisch festen und mit einer Dichtmasse abgedichteten Verbindung von zwei oder mehreren Bauteilen
US20020187446A1 (en) 2001-06-07 2002-12-12 Wong Chi Lam Torch lighter for cigar
US6558156B2 (en) 2001-07-25 2003-05-06 Chi Lam Wong Multi-flame lighter
US20020197579A1 (en) 2001-06-25 2002-12-26 Wong Chi Lam Lighter of multiple torch flames
US6457594B1 (en) 2001-08-13 2002-10-01 T & L Nifty Products, Inc. Expandable cooking rack for foodstuffs
CN2519140Y (zh) 2001-11-19 2002-10-30 王志林 一种具有沙轮点火装置的防风打火机
KR20040066824A (ko) * 2001-11-19 2004-07-27 치 람 웅 부싯돌 점화기를 갖는 방풍 라이타
US7105029B2 (en) * 2002-02-04 2006-09-12 Zimmer Spine, Inc. Skeletal fixation device with linear connection
US6546851B1 (en) 2002-09-30 2003-04-15 Robert E. Osborne Portable cooking grill
US20040096793A1 (en) 2002-11-18 2004-05-20 Wong Chi Lam Windproof lighter with flint igniter
JP2004257335A (ja) * 2003-02-27 2004-09-16 Kawasaki Heavy Ind Ltd ポーラス金属を用いたガスタービン部品及びその製造方法
US20040202978A1 (en) * 2003-04-11 2004-10-14 Wong Ming King Lighter nozzle system for producing stylish torch
US6884063B2 (en) 2003-05-23 2005-04-26 Chi Lam Wong Multiple-flame lighter
US6780006B1 (en) 2003-08-02 2004-08-24 Chi Lam Wong Lighter
US6773258B1 (en) 2003-08-02 2004-08-10 Chi Lam Wong Windproof lighter

Also Published As

Publication number Publication date
AU2004289996A1 (en) 2005-05-26
CA2544220C (en) 2010-09-14
BRPI0416269A (pt) 2007-01-09
HK1069728A2 (en) 2005-05-27
RU2324115C2 (ru) 2008-05-10
EP1687568A1 (en) 2006-08-09
CN1878985A (zh) 2006-12-13
AU2004289996B2 (en) 2008-06-19
PL379907A1 (pl) 2006-11-27
HK1069729A2 (en) 2005-05-27
HK1101329A1 (en) 2007-10-12
JP2007510886A (ja) 2007-04-26
CN1878985B (zh) 2010-10-13
TW200525115A (en) 2005-08-01
EP1687568B1 (en) 2013-07-24
KR100951346B1 (ko) 2010-04-08
HK1069725A2 (en) 2005-05-27
DK1687568T3 (da) 2013-11-04
KR100877430B1 (ko) 2009-01-09
PL1687568T3 (pl) 2014-03-31
KR20080098673A (ko) 2008-11-11
ES2429135T3 (es) 2013-11-13
HK1069727A2 (en) 2005-05-27
AR049246A1 (es) 2006-07-12
US7214055B2 (en) 2007-05-08
JP4373445B2 (ja) 2009-11-25
TWI278591B (en) 2007-04-11
HK1069730A2 (en) 2005-05-27
US20050100848A1 (en) 2005-05-12
RU2006120467A (ru) 2007-12-27
KR20060110295A (ko) 2006-10-24
WO2005047772A1 (en) 2005-05-26
CA2544220A1 (en) 2005-05-26
HK1069726A2 (en) 2005-05-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL209384B1 (pl) Zespół palnika i zapłonnik do zapalniczki na palne gazowe paliwo
CA1136434A (en) Lean prechamber outflow combustor with continuous pilot flow
CA2547349C (en) Low polluting emission gas burner
JPH0510511A (ja) ガス燃焼方法およびその装置
US20020197579A1 (en) Lighter of multiple torch flames
GB2072317B (en) Burner
JP3500704B2 (ja) 携帯用ヘアードライヤ
MXPA06005300A (en) Colinear burner
JPH08159474A (ja) 低NOx燃焼器
CN112696672B (zh) 燃烧管和具有该燃烧管的低氮燃烧器
JPH0264320A (ja) 可燃材料点火装置
JP2023180177A (ja) バーナー
TH72517A (th) ชุดเผาไหม้แบบร่วมเส้นตรงเดียวกัน
SU1574995A1 (ru) Газова горелка
TH29050B (th) ชุดเผาไหม้แบบร่วมเส้นตรงเดียวกัน
JPH06109247A (ja) 2態様の燃焼形式を備えた喫煙用ライター
WO2002099336A1 (en) Lighter of multiple torch flames
JP3894681B2 (ja) バーナ装置
CN117628537A (zh) 火炬式燃烧器
JPH11159710A (ja) ガス燃焼装置
JPS586326A (ja) 燃焼装置
JPH0634134A (ja) ライタ−のガス燃焼装置
JPH0634133A (ja) ライタ−のガス燃焼装置
JPH0122534B2 (pl)

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20131104