PL205873B1 - Opakowanie do kwiatów z długimi łodygami i rura wystawowa opakowania do kwiatów z długimi łodygami - Google Patents

Opakowanie do kwiatów z długimi łodygami i rura wystawowa opakowania do kwiatów z długimi łodygami

Info

Publication number
PL205873B1
PL205873B1 PL352248A PL35224800A PL205873B1 PL 205873 B1 PL205873 B1 PL 205873B1 PL 352248 A PL352248 A PL 352248A PL 35224800 A PL35224800 A PL 35224800A PL 205873 B1 PL205873 B1 PL 205873B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
vases
container
openings
package according
display
Prior art date
Application number
PL352248A
Other languages
English (en)
Other versions
PL352248A1 (en
Inventor
Joannes Carolus Antonius Helsloot
Pagter Janus Adriaan Willem De
Original Assignee
Pagter & Partners Int Bv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pagter & Partners Int Bv filed Critical Pagter & Partners Int Bv
Publication of PL352248A1 publication Critical patent/PL352248A1/xx
Publication of PL205873B1 publication Critical patent/PL205873B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D85/00Containers, packaging elements or packages, specially adapted for particular articles or materials
    • B65D85/50Containers, packaging elements or packages, specially adapted for particular articles or materials for living organisms, articles or materials sensitive to changes of environment or atmospheric conditions, e.g. land animals, birds, fish, water plants, non-aquatic plants, flower bulbs, cut flowers or foliage
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D85/00Containers, packaging elements or packages, specially adapted for particular articles or materials
    • B65D85/50Containers, packaging elements or packages, specially adapted for particular articles or materials for living organisms, articles or materials sensitive to changes of environment or atmospheric conditions, e.g. land animals, birds, fish, water plants, non-aquatic plants, flower bulbs, cut flowers or foliage
    • B65D85/505Containers, packaging elements or packages, specially adapted for particular articles or materials for living organisms, articles or materials sensitive to changes of environment or atmospheric conditions, e.g. land animals, birds, fish, water plants, non-aquatic plants, flower bulbs, cut flowers or foliage for cut flowers

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Toxicology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Evolutionary Biology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Marine Sciences & Fisheries (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Botany (AREA)
  • Packging For Living Organisms, Food Or Medicinal Products That Are Sensitive To Environmental Conditiond (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
  • Tubes (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest opakowanie do kwiatów z długimi łodygami i rura wystawowa opakowania do kwiatów z długimi łodygami, zwłaszcza opakowanie do kwiatów z długimi łodygami, zwłaszcza z łodygami mającymi niewiele liści albo bezlistnymi, a w szczególności gerber, anturium i kalii.
Pakowanie kwiatów, przykładowo gerber, i ich transport aby do celu dotarły w stanie nieuszkodzonym i nie zwiędły podczas transportu, stanowi duży problem. Nie jest niczym niezwykłym pakowanie gerber do suchych wewnątrz pudełek, ale wówczas kwiaty szybko więdną. Znane jest także pakowanie gerber w tuleję z folii i umieszczanie wielu kwiatów upakowanych w ten sposób w donicy częściowo napełnionej wodą. Tuleja zapobiega uszkodzeniu główek kwiatów. Metoda ta jest pracochłonna, a ponadto płatki kwiatostanu potrzebują dłuższego czasu na powrót do poziomego położenia.
Opakowanie pudełkowe do kwiatów, w którym kwiaty są wkładane przez otwory do wnętrza a łodygi ustawione poziomo nad podstawą jest opisane w holenderskim zgłoszeniu patentowym nr 7016433 i w holenderskim patencie nr 189398. Pudełka opisane w tych rozwiązaniach są całkowicie zamknięte, a więc nie ma wentylacji, co jest powodem względnie często pojawiającej się pleśni.
Projekt zgłoszony pod numerem DM/017718 przedstawia opakowanie do kwiatów składające się z czterech stożkowych wazonów, które są napełniane wodą. Wazony są połączone ze sobą za pomocą wspólnej płyty umieszczonej na ich wierzchu. Na wazonach jest umieszczona plomba aby ustabilizować kwiaty, a całość jest umieszczona w kartonowym pudełku. Stopień zapełnienia pudełka kwiatami pozostawia wiele do życzenia, a kwiaty nie są wentylowane.
Inną wadą jest to, że dna wazonów mogą przemieszczać się względem siebie. Jeśli podstawa wazonu przechyli się w kierunku innych wazonów, to wtedy opakowanie może się przewrócić. Jeśli opakowanie na kwiaty według DM/017718 jest umieszczone w kartonowym pudełku, to pudełko, które pochłania wilgoć, pochłonie tyle wilgoci, że stanie się miękkie, ponieważ nie ma wentylacji.
Transportowanie gerber w pionowym położeniu w pojemniku składającym się z dwóch wazonów z otworami, przez które przechodzą łodygi kwiatów, jest opisane w publikacji „Flower Trade Journal z kwietnia 1996. Przy takim ukształtowaniu kwiaty są niewłaściwie chronione podczas transportu, a stopień zapełnienia pojemnika jest niewielki.
Celem wynalazku jest opakowanie do kwiatów z długimi łodygami.
Celem wynalazku jest rura wystawowa opakowania do kwiatów z długimi łodygami
Opakowanie do kwiatów z długimi łodygami, zwłaszcza z łodygami mającymi niewiele liści albo bezlistnymi, a w szczególności gerber, anturium i kalii, zawierające co najmniej jedną rurę wystawową z szeregami otworów, przez które przechodzą ł odygi zapakowanych kwiatów, natomiast ich kwiatostan jest blokowany w tych otworach, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera co najmniej jeden wazon z elastycznego albo sztywnego materiału, środki do ustawiania wazonów obok siebie, środki do ustawiania rur wystawowych nad wazonami w taki sposób, że łodygi kwiatów włożone w otwory w rurach wystawowych są umieszczone w wazonach, zaś dookoła rur wystawowych jest usytuowany rurowy kołnierz ochronny i środki do ustawiania kołnierza ochronnego.
Korzystnie, opakowanie zawiera pokrywę zamykającą dopasowaną do kołnierza ochronnego.
Korzystnie, wazony tworzą razem wodoszczelny pojemnik do pakowania gniazdowego z obwodowym kołnierzem w kształcie litery U, wystającym na zewnątrz i usytuowanym dookoła jego najwyższej części, przy czym w rowku obwodowego kołnierza jest umieszczona dolna krawędź kołnierza ochronnego.
Korzystnie, wazony są umieszczone przelotowo w otworach płyty pojemnika, która jest przymocowana do obwodowej ścianki pojemnika do pakowania gniazdowego, przy czym wazony są umieszczone w pojemniku.
Korzystnie, środkami do ustawiania rur wystawowych są wypusty umieszczone na górnej powierzchni płyty pojemnika, w których wykonane są nacięcia, w których z kolei są umieszczone wystające na zewnątrz ścianki osłonowe rur wystawowych.
Korzystnie, środkami do ustawiania rur wystawowych są profile wzmacniające wystające z górnej powierzchni płyty pojemnika.
Korzystnie, końce wazonów mają otwory, w których są umieszczone wypusty oporowe rozłącznie mocujące wazony z elastycznego materiału, korzystnie z folii, do płyty pojemnika.
Korzystnie, wazony są na górze połączone ze sztywnymi pierścieniami, które spoczywają na płycie pojemnika dookoła wykonanych w niej otworów.
PL 205 873 B1
Korzystnie, wazony są rozłącznie mocowane za pomocą elastycznych taśm do wypustów oporowych i pierścieni płyty pojemnika.
Korzystnie, pokrywa zamykająca ma otwory wentylacyjne.
Korzystnie pokrywa zamykająca ma kilka występów wystających do góry, w które jest wpasowany pojemnik ustawiony na wierzchu.
Korzystnie, w położeniu złożonym każda rura wystawowa składa się z prostokątnej środkowej części rurowej i wystających ścianek osłonowych, usytuowanych w każdym z narożników prostokątnej środkowej części rurowej.
Korzystnie, dolne krawędzie wystających ścianek osłonowych rur wystawowych są zukosowane poczynając od części poziomej, zaś najwyższa część pojemnika składa się, kolejno, począwszy od obwodowego kołnierza, z części poziomej skierowanej do wewnątrz oraz z części nachylonej.
Korzystnie, otwory w rurach wystawowych składają się z dwóch kołowych wycięć, które przecinają się i mają różne średnice, przy czym kołowe wycięcie o mniejszej średnicy znajduje się w dolnej części kołowego wycięcia o większej średnicy.
Rura wystawowa opakowania do kwiatów z długimi łodygami posiadająca szereg otworów w ś ciankach i składana na płask, według wynalazku charakteryzuje się tym, że składa się z prostokątnej środkowej części rurowej oraz ścianek osłonowych wystających z każdego narożnika prostokątnej środkowej części rurowej, przy czym otwory są umieszczone w ściankach prostokątnej środkowej części rurowej.
Korzystnie, dolne krawędzie wystających ścianek osłonowych są zukosowane, poczynając od części poziomej.
Dzięki rozwiązaniu według wynalazku uzyskano opakowanie do pakowania gniazdowego odpowiedniego dla gerber i podobnych kwiatów, dzięki któremu łodygi mogą stać w wodzie, kwiaty są optymalnie chronione, zaś stopień upakowania jest duży. Ponadto, elementy składowe opakowania mogą wrócić do wysyłającego zabierając tak mało miejsca jak to jest możliwe, a kwiaty mogą być odpowiednio prezentowane na aukcji albo w sklepie.
Ponadto stwierdzono, że podczas transportowania kwiatów uzyskuje się mniejsze straty ponieważ kwiaty w opakowaniu dłużej mogą pozostać świeże. Opakowanie nie tylko zapewnia wentylację, ale także jest przystosowane do układania w stos. Stopień załadowania samochodów (ilość kwiatów na objętość jednostkową), który jest związany z kształtem rur wystawowych, jest względnie wysoki. Kwiaty znajdują się w wodzie, a wilgotne powietrze może odpływać z opakowania. Ponadto, kwiaty są odpowiednio chronione przed uszkodzeniem podczas transportu. Mogą być łatwo i szybko pokazane bez usuwania ich z opakowania, na przykład podczas aukcji albo w sklepie. Nie ma już potrzeby przycinania kwiatów w miejscu przeznaczenia i umieszczania ich na stalowym drucie, oraz umożliwiania kwiatom wchłonięcia całej wody jaką mogą one pobrać. W opakowaniu musi znajdować się względnie mała ilość wody. Jeśli, tak jak w przypadku pierwszego przykładu wykonania, wazony są połączone ze sobą, to napełnianie musi być wykonywane tylko w jednym miejscu.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia opakowanie do kwiatów, według wynalazku, w pierwszym przykładzie wykonania, pokazane w widoku perspektywicznym, przy czym opakowanie jest pokazane bez pokrywy i z odsłoniętym kołnierzem ochronnym oraz tylko z jedną rurą wystawową, i jest ustawione na pokrywie opakowania znajdującego się pod spodem, fig. 2 przedstawia opakowanie z fig. 1 w przekroju pionowym wykonanym wzdłuż linii II-II z fig. 1 i fig. 3 przedstawia rurę wystawową w widoku z góry według przykładu wykonania pokazanego na fig. 1 i fig. 2, w położeniu wystawowyrn, fig. 4 przedstawia opakowanie do kwiatów, według wynalazku, w drugim przykładzie wykonania, w widoku perspektywicznym, fig. 5 przedstawia opakowanie do kwiatów, według wynalazku, w trzecim przykładzie wykonania, w widoku perspektywicznym, fig. 6 przedstawia fragment opakowania do kwiatów, według wynalazku, w czwartym przykładzie wykonania, w widoku perspektywicznym, fig. 7 przedstawia fragment opakowania do kwiatów pokazanego w przekroju poprowadzonym wzdłuż linii VII-VII z fig. 5, fig. 8 przedstawia fragment opakowania do kwiatów pokazanego w przekroju poprowadzonym wzdłuż linii VIII-VIII z fig. 6.
Opakowanie przedstawione na fig. 1 do 3, przeznaczone do kwiatów z długimi łodygami mających niewiele liści albo nie mających liści, takich jak gerbery, zawiera pojemnik 1 utworzony przez trzy płaskie wazony 2, rurę wystawową 3 umieszczoną na każdym wazonie 2, rurowy kołnierz ochronny 4 umieszczony dookoła rury wystawowej 3, oraz pokrywę zamykającą 5. Na fig. 1 pokrywa zamykającą 5 górnego opakowania została pominięta, ale pojemnik 1 jest pokazany w położeniu, w którym został on umieszczony na pokrywie zamykającej 5 opakowania znajdującego się pod nim.
PL 205 873 B1
Trzy płaskie wazony 2 są umieszczone w szeregu jeden za drugim. W przekroju poprzecznym wazony 2 są prostokątne, a ich ścianki zwężają się ku dołowi tak że pojemniki 1 mogą być pakowane gniazdowo, to znaczy mogą być wkładane jeden w drugi.
Wazony 2 są połączone ze sobą kanałami, które znajdują się pomiędzy wyciętymi częściami 6. Wycięte części 6 są umieszczane naprzeciwko siebie i są ograniczone od góry nachylonymi ściankami bocznymi 7.
Obwodowy kołnierz 8 w kształcie litery U zawierający rowek 8., który wystaje na zewnątrz, jest umieszczony dookoła górnej części pojemnika 1.
Rura wystawowa 3 zawiera prostokątną środkową część rurową 11 z liniami składania 9 usytuowanymi w narożnikach. Dzięki temu rury wystawowe 3 mogą być łatwo składane aby można je było transportować w stanie płaskim. W każdej z powierzchni bocznych są wykonane dwie linie nacięć 10, w wyniku czego rura wystawowa 3 może być rozłożona do położenia wystawowego, pokazanego na fig. 1 i 3, to znaczy ma względnie małą prostokątną środkową część rurową 11 i cztery podwójnie złożone ścianki osłonowe 12, wystające ukośnie na zewnątrz z jej narożników.
Część dolna każdej ze ścianek osłonowych 12 ma część nachyloną 13 i część poziomą 14. W wystawowym położeniu rury wystawowej 3 jej część pozioma 14 spoczywa na części poziomej 15 wazonu 2, która to część pozioma 15 przylega do wewnętrznej krawędzi obwodowego kołnierza 8 w kształcie litery U. Część nachylona 13 ścianki osłonowej 12 spoczywa na części nachylonej 16 wazonu 2.
Rura wystawowa 3 może korzystnie przyjmować trzy położenia. Pierwsze położenie jest pustym położeniem transportowym, w którym jest ona złożona na płask. Drugie położenie jest położeniem napełniania. W tym położeniu jest to duża, szeroko otwarta rura wystawowa 3, dzięki temu jest dużo miejsca, aby łatwo można było włożyć łodygi kwiatów przez otwory. Możliwy jest taki przykład wykonania, w którym rury wystawowe 3 są wyposażone na górze w otwory, za pomocą których mogą one być opcjonalnie zawieszone na obrotowym wieszaku, aby można je było łatwo uchwycić. Trzecie położenie jest napełnionym położeniem transportowym i wystawowym. W tym położeniu rura wystawowa 3 jest względnie wąską prostokątną środkową częścią rurową 11 z czterema podwójnie złożonymi ściankami osłonowymi 12, wystającymi ukośnie na zewnątrz z jej narożników.
Rura wystawowa 3 może być także tak ukształtowana aby bezpośrednio zajmować położenie wystawowe jeśli prostokątna środkowa część rurowa 11 jest wystarczająco duża, aby umożliwić włożenie do niej łodyg pomijając w ten sposób położenie napełniania.
W ściankach prostokątnej środkowej części rurowej 11 jest wykonany pionowy szereg otworów 17, przez które wkłada się łodygę gerbery albo podobnej rośliny. Kwiatostany tych roślin nie mogą przechodzić przez te otwory i pozostają dobrze widoczne, stykając się ze ścianką boczną rury wystawowej 3. Otwory 17 składają się z dwóch przecinających się wycięć: kołowego wycięcia 18 o względnie dużej średnicy i kołowego wycięcia 19 o względnie małej średnicy. Małe kołowe wycięcie 19 przecina duże kołowe wycięcie 18 w jego dolnej części. W ten sposób łodyga kwiatu jest stabilnie umieszczona w kołowym wycięciu 19 o małej średnicy po łatwym włożeniu przez otwór 17.
Kiedy tylko w rurze wystawowej 3 zostaną umieszczone kwiaty zostaje ona umieszczona na wazonie 2. Na fig. 2 pokazano, w jaki sposób łodyga kwiatu wchodzi do wody w wazonie 2. Jest oczywiste, że łodygi wchodzące do wody powodują stabilizację położenia rury wystawowej 3. Rury wystawowe 3 mogą więc przyjmować trzy położenia: położenie transportowe, to znaczy położenie, w którym są one złożone na płask i są transportowane do hodowcy albo handlarza, położenie napełniania, w którym rury wystawowe 3 są napełniane kwiatami, oraz położenie transportowe, w którym rury wystawowe 3 wypełnione kwiatami są transportowane do detalisty.
Po umieszczeniu rury wystawowej 3 z kwiatami na każdym z trzech wazonów 2 mocowany jest kołnierz ochronny 4, którego dolny koniec zostaje umieszczony w rowku 8. obwodowego kołnierza 8 w kształcie litery U pojemnika 1. Na koniec na kołnierzu ochronnym 4 mocowana jest pokrywa zamykająca 5. Podczas transportu każde opakowanie indywidualnie, albo wiele opakowań ułożonych na palecie, może być owinięte jedną albo wieloma taśmami z tworzywa sztucznego. Ilość rur wystawowych 3 nie musi odpowiadać ilości wazonów 2. Możliwe byłoby zastosowanie sześciu rur wystawowych 3 na trzech wazonach 2 dla gerber z małymi kwiatostanami. Dla protea możliwe byłoby zastosowanie tylko jednej rury wystawowej 3 dla kilku wazonów 2. Dla kalii i anturium można byłoby ewentualnie zastosować dwie rury wystawowe 3 na trzy albo więcej wazonów 2.
W pokrywie zamykającej 5 zostały wycięte otwory wentylacyjne 20, a na pokrywie zamykającej 5 zostały wykonane cztery występy 21 w kształcie litery L. Jak pokazano na fig. 1, część spodnia waPL 205 873 B1 zonów 2 z górnego opakowania dokładnie pasuje do przestrzeni ograniczonej przez występy 21 pokrywy zamykającej 5 dolnego opakowania. Zamiast występów 21 w kształcie litery L mogłyby być użyte trapezowe występy jak w opisie NL-A 1 009 100.
Opakowanie do kwiatów pokazane w drugim przykładzie wykonania na fig. 4 różni się od opakowania pokazanego na fig. 1 do 3 tym, że wazony 2 są utworzone z toreb z elastycznej folii albo z odłączanych wazonów 2 wykonanych z materiału sztywnego, przy czym górna krawędź każdego z nich jest zawinięta na pierścieniu 22 i unieruchomiona w tym położeniu. Pierścienie 22 spoczywają na płycie 23 pojemnika 27, która z kolei spoczywa, za pomocą dwóch podpór 24 umieszczonych naprzeciwko siebie, na obwodowej krawędzi ścianki 26 prostokątnego pojemnika 27. Każda z podpór 24 ma wypust oporowy 25. Wazony 2 z elastycznej folii znajdują się w pojemniku 27, który służy do utrzymywania wazonów 2 we właściwym położeniu.
W narożnikach płyty 23 pojemnika 27 są ukształtowane profile wzmacniające 28 w kształcie litery L, a w środku płyty 23 pojemnika 27 jest ukształtowany prosty profil wzmacniający 29. Profile wzmacniające 28 i 29 służą do odpowiedniego ustawiania dwóch rur wystawowych 3 na płycie 23 pojemnika 27. W położeniu roboczym kołnierz ochronny 4, który dla przejrzystości rysunku został narysowany w położeniu niezłożonym, spoczywa na dnie rowka 30' obwodowego kołnierza 30 w kształcie litery U, którego jedną z dwóch pionowych obwodowych ścianek jest obwodowa ścianka pojemnika 27.
Trzeci przykład wykonania opakowania do kwiatów pokazany na fig. 5 i 7 różni się od pokazanego na fig. 4 tym, że płyta 23 pojemnika 27 jest wyposażona w pionowe wypusty 31 posiadające nacięcia 32, w które wchodzą wystające na zewnątrz ścianki osłonowe 12 rur wystawowych 3. W ten sposób są blokowane na miejscu.
Płyta 23 pojemnika 27 posiada także dwie pary wypustów oporowych 33. Wypusty oporowe 33 każdej pary są umieszczone naprzeciwko siebie i przylegają do pierścienia 34 o przekroju w kształcie litery L, przy czym każdy z pierścieni 34 otacza owalny otwór w płycie 23 pojemnika 27. Górne krawędzie wazonów 2 wykonanych z folii są zawinięte na pierścieniu 34 i są utrzymywane na miejscu za pomocą elastycznej taśmy 35. Elastyczna taśma 35 rozciąga się nad pionową częścią pierścienia 34 o przekroju w kształcie litery L. Dwa końce górnych krawędzi wazonów 2_wykonanych z folii mogą być także wyposażone w co najmniej dwa otwory, w których są osadzone wypusty oporowe 33, za pomocą których wazony 2 wykonane z folii są w sposób odłączalny przymocowane do płyty 23 pojemnika bez stosowania elastycznej taśmy.
Aby zapobiec zmoczeniu dolnej krawędzi rur wystawowych 3 płyta 23 pojemnika 27 posiada nieco zagłębione części 36.
Czwarty przykład wykonania opakowania do kwiatów pokazany na fig. 6 i 8 różni się od pokazanego na fig. 5 i 7 tym, że górna krawędź każdego z wazonów 2 wykonanych z folii jest przymocowana za pomocą elastycznej taśmy 35 do oddzielnego pierścienia 37, a odcinek poziomy spoczywa na poziomej krawędzi 38 obrzeża pierścieniowego otworu w płycie 23 pojemnika 27. Elastyczna taśma 35 znajduje się we wklęsłym zaokrągleniu 39 pierścienia 37.
Oczywiście w zakresie wynalazku mieszczą się także inne warianty.

Claims (16)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Opakowanie do kwiatów z długimi łodygami, zwłaszcza z łodygami mającymi niewiele liści albo bezlistnymi, a w szczególności gerber, anturium i kalii, zawierające co najmniej jedną rurę wystawową z szeregami otworów, przez które przechodzą łodygi zapakowanych kwiatów, natomiast ich kwiatostan jest blokowany w tych otworach, znamienne tym, że zawiera co najmniej jeden wazon (2) z elastycznego albo sztywnego materiału, środki do ustawiania wazonów (2) obok siebie, środki do ustawiania rur wystawowych (3) nad wazonami (2) w taki sposób, że łodygi kwiatów włożone w otwory w rurach wystawowych (3) są umieszczone w wazonach (2), zaś dookoła rur wystawowych (3) jest usytuowany rurowy kołnierz ochronny (4) i środki do ustawiania kołnierza ochronnego (4).
  2. 2. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera pokrywę zamykającą (5) dopasowaną do kołnierza ochronnego (4).
  3. 3. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że wazony (2) tworzą razem wodoszczelny pojemnik (1) do pakowania gniazdowego z obwodowym kołnierzem (8) w kształcie litery U, wystają6
    PL 205 873 B1 cym na zewnątrz i usytuowanym dookoła jego najwyższej części, przy czym w rowku (8) obwodowego kołnierza (8) jest umieszczona dolna krawędź kołnierza ochronnego (4).
  4. 4. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że wazony (2) są umieszczone przelotowo w otworach płyty (23) pojemnika (27), która jest przymocowana do obwodowej ścianki (26) pojemnika (27) do pakowania gniazdowego, przy czym wazony (2) są umieszczone w pojemniku (27).
  5. 5. Opakowanie według zastrz. 4, znamienne tym, że środkami do ustawiania rur wystawowych (3) są wypusty (31) umieszczone na górnej powierzchni płyty (23) pojemnika (27), w których wykonane są nacięcia (32), w których z kolei są umieszczone wystające na zewnątrz ścianki osłonowe (12) rur wystawowych (3).
  6. 6. Opakowanie według zastrz. 5, znamienne tym, że środkami do ustawiania rur wystawowych (3) są profile wzmacniające (28, 29) wystające z górnej powierzchni płyty (23) pojemnika (27).
  7. 7. Opakowanie według zastrz. 4 albo 5 albo 6, znamienne tym, że końce wazonów (2) mają otwory, w których są umieszczone wypusty oporowe (33) rozłącznie mocujące wazony (2) z elastycznego materiału, korzystnie z folii, do płyty (23) pojemnika (27).
  8. 8. Opakowanie według zastrz. 4, znamienne tym, że wazony (2) są na górze połączone ze sztywnymi pierścieniami (37), które spoczywają na płycie (23) pojemnika (27) dookoła wykonanych w niej otworów.
  9. 9. Opakowanie według zastrz. 4 albo 5 albo 6, znamienne tym, że wazony (2) są rozłącznie mocowane za pomocą elastycznych taśm (35) do wypustów oporowych (33) i pierścieni (34) płyty (23) pojemnika (27).
  10. 10. Opakowanie według zastrz. 2, znamienne tym, że pokrywa zamykająca (5) ma otwory wentylacyjne (20).
  11. 11. Opakowanie według zastrz. 2, znamienne tym, że pokrywa zamykająca (5) ma kilka występów (21) wystających do góry, w które jest wpasowany pojemnik (1, 27) ustawiony na wierzchu.
  12. 12. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że w położeniu złożonym każda rura wystawowa (3) składa się z prostokątnej środkowej części rurowej (11) i wystających ścianek osłonowych (12), usytuowanych w każdym z narożników prostokątnej środkowej części rurowej (11).
  13. 13. Opakowanie według zastrz. 12, znamienne tym, że dolne krawędzie wystających ścianek osłonowych (12) rur wystawowych (3) są zukosowane poczynając od części poziomej (14), zaś najwyższa część pojemnika (1) składa się, kolejno, począwszy od obwodowego kołnierza (8), z części poziomej (15) skierowanej do wewnątrz oraz z części nachylonej (16).
  14. 14. Opakowanie według zastrz. 1, znamienne tym, że otwory (17) w rurach wystawowych (3) składają się z dwóch kołowych wycięć (18, 19), które przecinają się i mają różne średnice, przy czym kołowe wycięcie (19) o mniejszej średnicy znajduje się w dolnej części kołowego wycięcia (18) o większej średnicy.
  15. 15. Rura wystawowa opakowania do kwiatów z długimi łodygami posiadająca szereg otworów w ściankach i składana na płask, znamienna tym, że składa się z prostokątnej środkowej części rurowej (11) oraz ścianek osłonowych (12) wystających z każdego narożnika prostokątnej środkowej części rurowej (11), przy czym otwory (17) są umieszczone w ściankach prostokątnej środkowej części rurowej (11).
  16. 16. Rura wystawowa według zastrz. 15, znamienna tym, że dolne krawędzie wystających ścianek osłonowych (12) są zukosowane, poczynając od części poziomej (14).
PL352248A 1999-05-27 2000-05-26 Opakowanie do kwiatów z długimi łodygami i rura wystawowa opakowania do kwiatów z długimi łodygami PL205873B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL1012164A NL1012164C2 (nl) 1999-05-27 1999-05-27 Verpakking voor langstelige, weinig of geen blad bezittende bloemen, in het bijzonder gerbera's, anthuriums en aronskelken.
PCT/NL2000/000367 WO2000073171A1 (en) 1999-05-27 2000-05-26 Packaging for long-stemmed flowers

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL352248A1 PL352248A1 (en) 2003-08-11
PL205873B1 true PL205873B1 (pl) 2010-06-30

Family

ID=19769266

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL352248A PL205873B1 (pl) 1999-05-27 2000-05-26 Opakowanie do kwiatów z długimi łodygami i rura wystawowa opakowania do kwiatów z długimi łodygami

Country Status (23)

Country Link
US (1) US6752270B1 (pl)
EP (1) EP1181220B1 (pl)
JP (1) JP3663135B2 (pl)
KR (1) KR100430956B1 (pl)
CN (1) CN1108262C (pl)
AT (1) ATE292585T1 (pl)
AU (1) AU751373B2 (pl)
BR (1) BR0010964B1 (pl)
CA (1) CA2375232C (pl)
DE (1) DE60019281T2 (pl)
ES (1) ES2239601T3 (pl)
HK (1) HK1046888B (pl)
HU (1) HU229181B1 (pl)
IL (1) IL146712A0 (pl)
MX (1) MXPA01012102A (pl)
NL (1) NL1012164C2 (pl)
PL (1) PL205873B1 (pl)
PT (1) PT1181220E (pl)
RU (1) RU2248927C2 (pl)
TR (1) TR200103420T2 (pl)
TW (1) TW436453B (pl)
WO (1) WO2000073171A1 (pl)
ZA (1) ZA200109666B (pl)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL1014164C2 (nl) * 2000-01-25 2001-07-26 Zwapak B V Inrichting voor het in staande stand transporteren van snijbloemen.
US7389247B2 (en) * 2001-01-16 2008-06-17 International Business Machines Corporation Content insurance
NL1019223C2 (nl) 2001-10-24 2003-05-01 Pagter & Partners Int Bv Verpakking voor langstelige, weinig of geen blad bezittende bloemen, in het bijzonder gerbera's, anthuriums en aronskelken.
NL1024813C2 (nl) * 2003-07-15 2005-01-18 Netherlands Bucket Company B V Werkwijze voor het opnemen van snijbloemen in een verpakking.
GB0405501D0 (en) * 2004-03-11 2004-04-21 Container Centralen Ltd Improvements in packaging
JP3590056B1 (ja) * 2004-03-31 2004-11-17 有限会社ヒロモト 鮮度保持容器
WO2005095232A1 (ja) * 2004-03-31 2005-10-13 Hiromoto Co., Ltd. 鮮度保持容器及びそのための水収容袋
NL1028452C2 (nl) 2005-03-03 2006-09-06 Pagter & Partners Int Bv Bloemdrager met steelbescherming.
US7406812B2 (en) * 2005-06-29 2008-08-05 Otto Bulk Flower shipping and arranging container & system of packaging flowers
KR100684364B1 (ko) * 2005-09-08 2007-02-20 주식회사 금성이앤씨 셔터 수문
CA2621247A1 (en) * 2007-02-16 2008-08-16 Temkin International, Inc. Holders, method of making holders and frame for accommodating holders
JP4640874B1 (ja) * 2009-12-28 2011-03-02 有限会社匠コーポレーション 棺桶の生花装飾具
CN102335510B (zh) * 2010-07-16 2013-10-16 华宝通讯股份有限公司 人机互动系统
NL2006930C2 (nl) * 2011-06-14 2012-12-17 Beheermij W G En A J Koolhaas B V Verpakking en presentatie-element voor langstelige bloemen.
US9027277B2 (en) 2012-10-09 2015-05-12 Chrysal International Bv Cut flower shipping container
US10301105B2 (en) * 2014-02-17 2019-05-28 Pagter Innovations B.V. Container, assembly, set, and kit of parts
WO2015183073A1 (en) * 2014-05-27 2015-12-03 Naber Plastics B.V. Device for packing cut flowers, and bucket and plate for use in such device
CN113525877B (zh) * 2021-07-19 2022-09-27 于都金开莱生态农业发展有限公司 一种蔬菜运输过程中的加湿设备及其加湿方法
EP4424901A1 (en) * 2023-02-28 2024-09-04 Versuni Holding B.V. Accessory and garment steamer comprising the same

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL17718C (pl)
US2087259A (en) * 1935-05-16 1937-07-20 Edwin E Sage Container for cut flowers and the like
US2763134A (en) * 1955-08-01 1956-09-18 Harrison B Mcdonald Refrigerated container
NL7016433A (pl) 1970-10-20 1972-04-24
FR2463075A3 (fr) * 1979-08-13 1981-02-20 Bobo Jean Pierre Emballage pour le transport et la presentation de fleurs coupees, notamment sous forme de bouquets composes
NL8105215A (nl) * 1981-11-18 1983-06-16 Wiva Bv Doos voor transport van snijbloemen.
NL189398C (nl) 1986-03-10 1993-04-01 Sjef Trimbach Verpakking B V Transportdoosinterieur.
FR2614608A1 (fr) * 1987-04-29 1988-11-04 Bellone Louis Emballage pour fleurs faisant office d'armature realisee en polystyrene expanse plastifie sur une seule face et sa gaine d'emballage
NL8702405A (nl) * 1987-10-09 1989-05-01 Cuddalore Ltd Verpakking voor bloemen.
NL1002176C2 (nl) * 1996-01-25 1997-07-29 Wim Van Duivenbooden Drager voor losse bloemen, in het bijzonder voor gerbera's, alsmede transportsysteem omvattende een dergelijke drager.
AUPP290598A0 (en) * 1998-04-09 1998-05-07 Tesselaar Nominees Pty Ltd Improvements in containers for cut flowers
NL1009100C2 (nl) * 1998-05-07 1999-11-09 Pagter & Partners Int Bv Verpakking voor snijbloemen.

Also Published As

Publication number Publication date
DE60019281T2 (de) 2006-03-09
HU229181B1 (en) 2013-09-30
PT1181220E (pt) 2005-08-31
HUP0201430A2 (en) 2002-08-28
EP1181220B1 (en) 2005-04-06
BR0010964B1 (pt) 2011-01-25
JP3663135B2 (ja) 2005-06-22
TR200103420T2 (tr) 2002-09-23
JP2003500307A (ja) 2003-01-07
ZA200109666B (en) 2002-11-25
DE60019281D1 (de) 2005-05-12
EP1181220A1 (en) 2002-02-27
MXPA01012102A (es) 2002-06-21
ES2239601T3 (es) 2005-10-01
IL146712A0 (en) 2002-07-25
KR100430956B1 (ko) 2004-05-12
HK1046888A1 (en) 2003-01-30
RU2248927C2 (ru) 2005-03-27
CA2375232C (en) 2007-01-16
BR0010964A (pt) 2002-03-19
AU751373B2 (en) 2002-08-15
AU5255200A (en) 2000-12-18
US6752270B1 (en) 2004-06-22
PL352248A1 (en) 2003-08-11
KR20020007420A (ko) 2002-01-26
CN1351569A (zh) 2002-05-29
ATE292585T1 (de) 2005-04-15
CN1108262C (zh) 2003-05-14
TW436453B (en) 2001-05-28
WO2000073171A1 (en) 2000-12-07
HUP0201430A3 (en) 2004-04-28
CA2375232A1 (en) 2000-12-07
NL1012164C2 (nl) 2000-11-28
HK1046888B (zh) 2004-05-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL205873B1 (pl) Opakowanie do kwiatów z długimi łodygami i rura wystawowa opakowania do kwiatów z długimi łodygami
RU2189339C2 (ru) Упаковка для срезанных цветов
JP5583427B2 (ja) 特に固形状またはペースト状の製品用の容器、その製造方法、およびこの容器とそれを受け入れる入れ物とからなる包装
RU2001135859A (ru) Упаковка для цветов с длинными стеблями
CA2756105A1 (en) Stackable holder or planter for potted plants
RU193328U1 (ru) Короб для зелени
US6591550B2 (en) Floral container
ES2263736T3 (es) Embalaje para flores de tallo largo.
ES2351766T3 (es) Soporte, sistema de envasado y método de envasado de bandejas de plántulas.
KR200419658Y1 (ko) 화분 포장 용기
EP3178747B1 (en) Blank, fixing assembly, shipping assembly and method for shipment of a plant or ornamental flowers in a pot or container
WO2004035424A1 (en) Packaging and packaging method for ornamental cultivated plants
JP2001002170A (ja) 生花用梱包容器
ES2292050T3 (es) Contenedor para el transporte de esquejes de plantas.
KR20100001724U (ko) 화분 포장용 케이스
WO1989000532A1 (en) A packaging system
DK162758B (da) Emballage til planter eller blomster i en urtepottelignende beholder
WO2010074557A1 (en) Cut flowers carrier card and system
WO2007042849A1 (es) Sistema de embalaje para transporte de arreglos florales
WO2005009873A1 (en) Transport packaging for flowers
IL94989A (en) Packaging means for flowers
MXPA00010882A (en) Packaging for cut flowers