PL205872B1 - Urządzenie do składowania - Google Patents
Urządzenie do składowaniaInfo
- Publication number
- PL205872B1 PL205872B1 PL351942A PL35194200A PL205872B1 PL 205872 B1 PL205872 B1 PL 205872B1 PL 351942 A PL351942 A PL 351942A PL 35194200 A PL35194200 A PL 35194200A PL 205872 B1 PL205872 B1 PL 205872B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- storage device
- plate
- cover
- connecting member
- link
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B42—BOOKBINDING; ALBUMS; FILES; SPECIAL PRINTED MATTER
- B42F—SHEETS TEMPORARILY ATTACHED TOGETHER; FILING APPLIANCES; FILE CARDS; INDEXING
- B42F3/00—Sheets temporarily attached together involving perforations; Means therefor; Sheet details therefor
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B42—BOOKBINDING; ALBUMS; FILES; SPECIAL PRINTED MATTER
- B42F—SHEETS TEMPORARILY ATTACHED TOGETHER; FILING APPLIANCES; FILE CARDS; INDEXING
- B42F13/00—Filing appliances with means for engaging perforations or slots
- B42F13/12—Filing appliances with means for engaging perforations or slots with pillars, posts, rods, or tubes
Landscapes
- Sheet Holders (AREA)
- Packaging For Recording Disks (AREA)
- Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)
- Catching Or Destruction (AREA)
Description
Opis wynalazku
Niniejszy wynalazek dotyczy urządzenia do składowania. Przedmiotowe zgłoszenie stanowi kontynuację w części równolegle rozpatrywanego zgłoszenia USA nr 09/327,442, zatytułowanego „Urządzenie do składowania”, złożonego 5 czerwca 1999 r., a którego ujawnienie zostaje niniejszym powołane w tym dokumencie w całości. Przedmiotowy wynalazek dotyczy urządzeń do składowania, a w szczególności, urządzenia do składowania do przechowywania jednego lub więcej elementów arkuszowych dostępnych dla użytkownika.
Urządzenia do składowania materiałów arkuszowych, takich jak papier lub folia z tworzywa sztucznego, występują w wielu kształtach i odmianach konstrukcyjnych. Jednym z reprezentatywnych urządzeń do składowania jest oprawa pierścieniowa, mająca okrywę przednią okrywę tylną oraz grzbiet, który zawiera dwu- lub trzy-pierścieniowy element łącznikowy, który może być otwierany, by wprowadzić dziurkowany papier lub podobny materiał arkuszowy, a następnie jest on zamykany. Oprawy te są stosunkowo kosztowne w produkcji, ze względu na zarówno koszt mechanizmu łącznikowego jak i pracę niezbędną do zamocowania tego mechanizmu w grzbiecie okrywy oprawy. Ponadto, metalowe pierścienie łącznikowe oprawy, zwłaszcza gdy mają większe wymiary, mają tendencję do odchylania się od osi na skutek używania. W wyniku tego, w miarę upływu czasu przechowywane arkusze nie obracają się swobodnie na pierścieniach i mogą czasem zostać przedarte przez nie wyrównane części metalowe.
Z opisu patentowego US4307972 znany jest segregator luźnych arkuszy w którym człony łącznikowe przechodzą całkowicie przez arkusze papieru ustalając położenie arkuszy względem okładek segregatora.
Z opisu patentowego FR2614841 znana jest inna odmiana segregatora dokumentów z otwieranymi elementami pierścieniowymi, w której podatne człony łącznikowe powstałe z naciętych elementów plastikowej okładki przedniej odchyla się niezależnie od okładki przedniej do położenia, w którym sprzęgają się one z członami zatrzaskowymi okładki tylnej i przechodzą całkowicie przez elementy arkuszowe ustalając ich położenie względem okładek segregatora.
Kolejne znane urządzenie oprawy do dziurkowanych arkuszy wykorzystuje usytuowane w odstępach giętkie taśmy metalowe, które są zamocowane do okrywy oprawy. Te metalowe taśmy z kolei są przewlekane przez otwory dziurkowane w papierze czy też podobnym materiale arkuszowym, a następnie mocowane w swoim miejscu przez przeprowadzanie taś m przez otwory w oddzielnej płycie górnej i zamocowanie taśm do płyty. To urządzenie oprawy nie pozwala na swobodne obracanie się dziurkowanych arkuszy w metalowych taśmach. Arkusze są natomiast utrzymywane w jednym tylko położeniu. Przy powtarzającym się otwieraniu i zamykaniu mechanizmu łącznikowego, taśmy metalowe gną się i nie przylegają należycie do płyty.
Jeszcze jedno urządzenie oprawy wykorzystuje uwalnialną naprężoną płytę, zamocowaną do okrywy oprawy, pozwalającą na włożenie arkuszy do składowania, a następnie zaciśnięcie urządzenia napinającego. To urządzenie oprawy nie wymaga wcześniejszego dziurkowania arkuszy. Niemniej jednak urządzenie to jest podatne na powstanie luzu wynikającego z ubywania arkuszy z oprawy. Jeżeli liczba arkuszy jest zbyt duża, możliwe jest, że arkusze w pobliżu środka wypadną z urządzenia, pomimo że będą ściśnięte. Tu również arkusze utrzymywane są w jednym tylko położeniu - nie mogą one obracać się względem płyty dociskającej.
Każdy z powyżej wymienionych projektów urządzeń oprawy pozwala na składowanie zmiennej liczby arkuszy. Niemniej jednak projekty te wykorzystują mechanizmy łącznikowe, które wymagają stosunkowo złożonych etapów produkcji oraz nakładu pracy niezbędnego do zainstalowania tych mechanizmów w oprawach, a także mają pewne wady pod względem efektywnego składowania materiałów arkuszowych.
Pozostaje zapotrzebowanie na urządzenie będące oprawą które będzie skutecznie przechowywało zmienną liczbę arkuszy i będzie zatrzymywało we właściwym położeniu wszystkie składowane arkusze, a jednocześnie będzie zapewniało łatwy dostęp do poszczególnych arkuszy. Korzystnym jest również, by ten typ urządzenia będącego oprawą można było produkować niedrogo oraz by nadawało się do używania, a także do używania powtórnego przy niewielkim ryzyku uszkodzenia urządzenia lub przechowywanych arkuszy.
Przedmiotowy wynalazek przezwycięża powyżej podane oraz inne niedostatki i wady znanych dotychczas urządzeń do składowania. Chociaż wynalazek zostanie opisany w związku z pewnymi przykładami wykonania, należy rozumieć, że wynalazek ten nie jest ograniczony do tych przykładów
PL 205 872 B1 wykonania. Wręcz przeciwnie - wynalazek ten obejmuje wszystkie rozwiązania alternatywne, modyfikacje oraz równoważniki, jakie mogą zostać objęte duchem i zakresem przedmiotowego wynalazku.
Przedmiotowy wynalazek dotyczy urządzenia do składowania, służącego do zatrzymywania w odpowiednim miejscu co najmniej jednego elementu arkuszowego dostępnego dla użytkownika. W jednym przykładzie wykonania przedmiotowego wynalazku, urządzenie do składowania obejmuje okrywę urządzenia do składowania, mającą przednią i tylną płytę, jeden lub więcej pierwszych członów łącznikowych, które są połączone z okrywą i które przyjmują otwory w elemencie arkuszowym lub elementach arkuszowych, które mają być przechowywane, a także jeden lub więcej drugich członów łącznikowych, które są dołączone zawiasowo do okrywy. Drugie człony łącznikowe są ruchome i mogą poruszać się niezależnie od przedniej i tylnej płyty do uzyskania sprzężenia z pierwszymi członami łącznikowymi. Urządzenie do składowania umożliwia czasowe lub stałe przechowywanie utrzymywanych w stosownym położeniu elementów arkuszowych, a jest skonstruowane w taki sposób, by pozwalać na przesuwanie się ustawionych w nim elementów arkuszowych z pierwszego położenia zasadniczo równoległego do tylnej płyty urządzenia do drugiego położenia zasadniczo równoległego do przedniej płyty urządzenia. W alternatywnym przykładzie wykonania przedmiotowego wynalazku, urządzenie do składowania zawiera pojedynczą płytę, wspierającą pierwsze i drugie człony łącznikowe.
Zależnie od składu materiału produkcyjnego, urządzenie do składowania według niniejszego wynalazku może być skonstruowane jako formowany w całości jednostkowy element. Alternatywnie, do okrywy urządzenia do składowania mogą być mocowane oddzielnie różne elementy składowe, na przykład za pomocą spoiw, przez spawanie, za pomocą środków mocujących, czy też za pomocą innych znanych technik spajania i mocowania.
Powyższe oraz inne cele i zalety przedmiotowego wynalazku będą zrozumiałe dzięki załączonym rysunkom oraz ich opisowi.
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do składowania, do umieszczania w nim co najmniej jednego elementu arkuszowego, zawierające okrywę urządzenia do składowania przemieszczającą się pomiędzy położeniem otwarcia a położeniem zamknięcia oraz zawierającą przednią płytę i tylną płytę, co najmniej jeden pierwszy człon łącznikowy wystający z okrywy urządzenia do składowania, przy czym pierwszy człon łącznikowy przechodzi całkowicie przez element arkuszowy ustalając położenie elementu arkuszowego względem okrywy urządzenia do składowania, a także co najmniej jeden drugi człon łącznikowy dołączony do wymienionej okrywy urządzenia do składowania, charakteryzujące się tym, że drugi człon łącznikowy przemieszcza niezależnie płytę przednią i tylną do sprzęgnięcia w złożeniu z pierwszym członem łącznikowym do wytworzenia wydłuż onej taś my łącznikowej, na której swobodnie przemieszcza się element arkuszowy z pierwszego położenia zasadniczo równoległego do wymienionej płyty tylnej do drugiego położenia od niej odległego.
Korzystnie, gdy drugi człon łącznikowy jest integralny z okrywą urządzenia do składowania, a także okrywa urządzenia do składowania zawiera płytę grzbietową umiejscowioną pomiędzy przednią a tylną pł ytą przy czym wymieniona przednia i tylna pł yta są zawiasowo połączone z przeciwległ ymi wydłużonymi bokami płyty grzbietowej. Korzystnie, gdy urządzenie zawiera pierwszy otwarty zawias łączący przednią płytę z jednym wydłużonym bokiem płyty grzbietowej oraz drugi otwarty zawias łączący tylną płytę z przeciwległym wydłużonym bokiem płyty grzbietowej, a także otwarty zawias połączony z drugim członem łącznikowym do składania drugiego członu łącznikowego do sprzęgnięcia z pierwszym członem łącznikowym. Korzystnie, gdy drugi człon łącznikowy ma jeden koniec połączony z drugim otwartym zawiasem umożliwiając składanie drugiego członu łącznikowego do sprzężenia z pierwszym czł onem łącznikowym, a takż e ż e drugi czł on łącznikowy ma co najmniej jeden otwarty zawias przebiegający zasadniczo poprzecznie względem jego wymiaru podłużnego umożliwiając złożenie drugiego elementu łącznikowego w wiele segmentowych elementów składowych. Korzystnie, gdy każdy z wielu segmentowych elementów składowych zawiera zasadniczo linearny fragment wzdłuż jego długości. Korzystnie, gdy pierwszy człon łącznikowy zawiera człon słupkowy odchodzący od jednej spośród płyt przedniej i tylnej, a także że człon słupkowy jest integralny z jedną spośród płyt przedniej i tylnej a także korzystnie, gdy człon słupkowy jest dołączony do jednej spośród płyt przedniej i tylnej. Korzystnie, gdy drugi człon łącznikowy zawiera wydłużony człon języczkowy. Korzystnie, gdy okrywa urządzenia do składowania jest formowana w jednym kawałku ze sprężynująco odkształcalnego materiału z tworzywa sztucznego. Korzystnie, gdy okrywa urządzenia do składowania ma zasadniczo ciągłą ściankę kołnierzową odchodzącą od okrywy urządzenia do składowania w kierunku wspólnym w pobliżu jej odległych krawędzi. Korzystnie, gdy urządzenie zawiera nakładkę dołączoną do zewnętrznej powierzchni wymienionej okrywy urządzenia do składowania. Korzystnie, gdy drugi
PL 205 872 B1 człon łącznikowy jest sprężysty przynajmniej na części jego długości. Korzystnie, gdy drugi człon łącznikowy zawiera wydłużony człon języczkowy mający jeden koniec połączony z otwartym zawiasem. Korzystnie, gdy urządzenie zawiera okrywę urządzenia do składowania, przy czym okrywę zawiera ponadto sprężynujący zatrzask połączony z co najmniej jedną spośród płyty przedniej i płyty tylnej oraz przystosowany do mocowania z możliwością zwalniania elementu do wymienionej okrywy urządzenia do składowania. Korzystnie, gdy okrywa urządzenia do składowania zawiera sprzęgane z możliwością zwalniania urządzenie blokujące połączone ze ścianką kołnierzową i dostosowane do zatrzymywania z możliwością zwalniania wymienionej okrywy urządzenia do składowania w wymienionym położeniu zamknięcia. Korzystnie, gdy urządzenie zawiera wiele występów odchodzących na zewnątrz od ścianki kołnierzowej i dostosowanych do sprzęgania z powierzchnią wsporczą. Korzystnie, gdy drugi człon łącznikowy zawiera pierwszy segmentowy element składowy mający człon żeberkowy oraz drugi segmentowy element składowy mający człon kanałowy, przy czym człon kanałowy jest dostosowany do przynajmniej częściowego przyjmowania członu żeberkowego do siebie po złożeniu drugiego członu łącznikowego w sprzęgnięcie z pierwszym członem łącznikowym. Korzystnie, gdy drugi człon łącznikowy ma jeden koniec połączony z płytą tylną. Korzystnie, gdy otwarty zawias jest połączony z płytą tylną. Korzystnie, gdy jeden spośród pierwszego i drugiego członu łącznikowego kończy się w gnieździe wklęsłym, a drugi kończy się w wypukłym korpusie wtykowym, przy czym gniazdo wklęsłe jest przystosowane do przyjmowania wymienionego wypukłego korpusu wtykowego. Korzystnie, gdy gniazdo wklęsłe jest sprzęgane z możliwością zwolnienia z wypukłym korpusem wtykowym. Korzystnie, gdy gniazdo wklęsłe jest sprzęgane z możliwością zablokowania z wypukłym korpusem wtykowym.
Kolejnym przedmiotem wynalazku jest urządzenie do składowania, do umieszczania w nim co najmniej jednego elementu arkuszowego, zawierające płytę, co najmniej jeden pierwszy element łącznikowy wystający z płyty, pierwszy człon łącznikowy przebiega całkowicie przez element arkuszowy ustalając położenie elementu arkuszowego względem płyty, a także co najmniej drugi człon łącznikowy połączony z wymienioną płytą charakteryzujące się tym, że drugi człon łącznikowy porusza się niezależnie od płyty w sprzężenie złożenia z pierwszym członem łącznikowym do wytworzenia wydłużonej taśmy łącznikowej, po której element arkuszowy przemieszczać się swobodnie z pierwszego położenia zasadniczo równoległego do płyty do drugiego położenia od niego odległego. Korzystnie, gdy drugi człon łącznikowy jest integralny z płytą. Korzystnie, gdy urządzenie zawiera otwarty zawias połączony z drugim członem łącznikowym umożliwiając składanie drugiego członu łącznikowego w sprzę gnię cie z pierwszym czł onem łącznikowym. Korzystnie, gdy drugi czł on łącznikowy posiada co najmniej jeden otwarty zawias przebiegający zasadniczo poprzecznie do jego wymiaru wzdłużnego umożliwiając składanie drugiego członu łącznikowego w wiele segmentowych elementów składowych. Korzystnie, gdy każdy z wielu segmentowych elementów składowych zawiera zasadniczo linearny fragment wzdłuż jego długości. Korzystnie, gdy pierwszy człon łącznikowy zawiera człon słupkowy odchodzący od płyty. Korzystnie, gdy człon słupkowy jest integralny z płytą. Korzystnie, gdy człon słupkowy jest dołączony do płyty. Korzystnie, gdy drugi element łącznikowy zawiera wydłużony człon języczkowy. Korzystnie, gdy płyta ma zasadniczo ciągłą ściankę kołnierzową odchodzącą od płyty w kierunku wspólnym w pobliż u jej odległ ych krawę dzi. Korzystnie, gdy drugi czł on łącznikowy zawiera wydłużony człon języczkowy mający jeden koniec połączony z zawiasem otwartym. Korzystnie, gdy drugi człon łącznikowy zawiera pierwszy segmentowy element składowy, mający człon żeberkowy oraz drugi segmentowy element składowy mający człon kanałowy, przy czym człon kanałowy służy do co najmniej częściowego przyjmowania do środka członu żeberkowego po złożeniu drugiego członu łącznikowego w sprzęgnięcie z pierwszym członem łącznikowym. Korzystnie, gdy drugi człon łącznikowy ma jeden koniec połączony w pobliżu wydłużonej krawędzi płyty. Korzystnie, gdy otwarty zawias jest usytuowany w pobliżu wydłużonej krawędzi wymienionej płyty. Korzystnie, gdy jeden spośród pierwszego i drugiego członu łącznikowego zakończony jest w gnieździe wklęsłym, a drugi koniec zakończony jest w wypukłym korpusie wtykowym, przy czym gniazdo wklęsłe jest dostosowane do przyjmowania wypukłego korpusu wtykowego. Korzystnie, gdy gniazdo wklęsłe jest sprzęgane z możliwością zwalniania z wypukłym korpusem wtykowym. Korzystnie, gdy gniazdo wklęsłe jest sprzęgane z możliwością zablokowania z wypukłym korpusem wtykowym.
Załączone rysunki ilustrują przykłady wykonania tego wynalazku oraz, razem z opisem ogólnym wynalazku podanym powyżej i opisem szczegółowym przykładów wykonania podanym poniżej, służą do wyjaśnienia podstawowych aspektów wynalazku przy czym:
PL 205 872 B1 figura 1 stanowi widok główny z góry urządzenia do składowania według jednego z przykładów wykonania przedmiotowego wynalazku;
figura 2 stanowi widok przekroju poprzecznego wzdłuż linii 2-2 z Fig. 1, pokazujący urządzenie do składowania w położeniu otwarcia oraz ilustrujący wydłużony człon języczkowy przesuwający się do sprzężenia z członem słupkowym urządzenia do składowania;
figura 3 stanowi widok podobny do pokazanego na Fig. 2, pokazujący urządzenie do składowania w poł o ż eniu otwarcia oraz ilustrują cy wydł u ż ony czł on ję zyczkowy sprzężony z czł onem sł upkowym celem uzyskania taśmy łącznikowej;
figura 4 stanowi widok podobny do pokazanego na Fig. 3, ilustrujący urządzenie do składowania w położeniu zamknięcia;
figura 5A stanowi częściowy widok pionowy z boku, ilustrujący wydłużony człon języczkowy oraz człon słupkowy według jednego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku; figura 5B stanowi widok podobny do pokazanego na Fig. 5A, ilustrujący wydłużony człon języczkowy oraz człon słupkowy według alternatywnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku; figura 5C stanowi widok podobny do pokazanego na Fig. 5A, ilustrujący wydłużony człon języczkowy oraz człon słupkowy według kolejnego alternatywnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku;
figura 6 stanowi częściowy widok główny, pokazujący urządzenie do składowania z Fig. 1 według alternatywnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku; figura 7 stanowi widok perspektywiczny urządzenia do składowania pokazanego na Fig. 1 w położeniu zamknięcia;
figura 8 stanowi widok podobny do pokazanego na Fig. 1, ilustrujący urządzenie do składowania według alternatywnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku; figura 9A stanowi widok podobny do pokazanego na Fig. 1, ilustrujący urządzenie do składowania według kolejnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku;
figura 9B stanowi widok przekroju poprzecznego wzdłuż linii 9B-9B na Fig. 9A, pokazujący urządzenie w położeniu zamknięcia;
figura 9C stanowi powiększenie obszaru zakreślonego okręgiem na Fig. 9B;
figura 10 stanowi widok podobny do pokazanego na Fig. 1, pokazujący urządzenie do składowania według jeszcze jednego alternatywnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku;
figura 11A stanowi częściowy pionowy widok z boku, pokazujący wydłużony człon języczkowy oraz człon słupkowy według alternatywnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku;
figura 11B stanowi widok podobny do Fig. 11A, pokazujący wydłużony człon języczkowy sprzężony z członem słupkowym do uzyskania taśmy łącznikowej;
figura 12A stanowi widok podobny do Fig. 1 IB, pokazujący wydłużony człon języczkowy oraz człon słupkowy według kolejnego alternatywnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku; figura 12B stanowi powiększenie obszaru zakreślonego okręgiem na Fig. 12A;
figura 12C stanowi widok przekroju poprzecznego wzdłuż linii 12C-12C na Fig. 12B;
figura 13A stanowi częściowy widok główny urządzenia do składowania zawierającego sprężynujący zatrzask, według jednego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku; figura 13B stanowi widok przekroju poprzecznego wzdłuż linii 13B-13B na Fig. 13A; figura 13C stanowi widok podobny do Fig. 13A, pokazujący sprężynujący zatrzask według alternatywnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku;
figura 13D stanowi widok przekroju poprzecznego wzdłuż linii 13D-13D na Fig. 13C;
figura 14A stanowi widok pionowy z boku urządzenia do składowania mającego stopki wsporcze przystosowane do sprzęgania powierzchni wsporczej; a także figura 14B stanowi widok wzdłuż linii 14B-14B na Fig. 14A.
Poniżej przedstawiono przykładowe rozwiązanie umożliwiające łatwiejsze zrozumienie wynalazku. Nawiązując do figur, a w szczególności do Fig. 1, opisano urządzenie 10 do składowania zgodnie z podstawowymi cechami przedmiotowego wynalazku, przeznaczone do ustawiania w nim jednego lub więcej elementów arkuszowych 12 pokazanych w zarysie w urządzeniu 10 do składowania. Elementy arkuszowe 12 korzystnie są dziurkowane, by miały otwory 14, pozwalające na porządkowanie i ustawianie tych elementów arkuszowych 12 w urządzeniu 10 do składowania, jak zostanie to szczegółowo opisane poniżej. Chociaż elementy arkuszowe 12 zostały zilustrowane na Fig. 1 jako zawierające pojemnik do przechowywania płyty kompaktowej, należy uwzględnić, że urządzenie 10 do składowania według przedmiotowego wynalazku łatwo można przystosować do ustawiania w nim
PL 205 872 B1 innego rodzaju elementów arkuszowych, które są typowo przechowywane w układzie oprawy, w tym na przykład arkuszy albumów fotograficznych, etykiet oraz arkuszy papierowych czy z tworzywa sztucznego, co będzie zrozumiałym dla specjalistów w tej dziedzinie.
Urządzenie 10 do składowania zawiera okrywę 16 urządzenia do składowania, która jest korzystnie integralnie formowana lub formowana z sprężynująco giętkiego materiału z tworzywa sztucznego, takiego jak polipropylen, chociaż rozważane są również inne materiały obejmujące polimer polietylenu, polimer chlorku winylu, polimer tereftalanu polietylenu oraz metal. Dopuszczalne materiały nadają się do formowania w wymagany kształt i mają dostateczną wytrzymałość, by wytrzymać powtarzające się otwieranie i zamykanie zarówno okrywy 16 urządzenia do składowania jak i mechanizmów łącznikowych, które zostaną opisane szczegółowo poniżej.
Okrywa 16 urządzenia do składowania zawiera przednią płytę 18 połączoną zawiasowo z płytą tylną 20 i korzystnie zawiera płytę grzbietową 22 umieszczoną pomiędzy płytą przednią 18 a płytą tylną 20 i połączoną z płytą przednią 18 i płytą tylną 20. Płyta przednia 18 oraz płyta tylna 20 są korzystnie połączone zawiasowo z przeciwległymi wydłużonymi krawędziami płyty grzbietowej 22 poprzez otwarte zawiasy odpowiednio 24a, 24b uformowane w okrywie 16 urządzenia do składowania. Otwarte zawiasy 24a, 24b mają korzystnie wydłużone obszary zmniejszonej grubości utworzone w okrywie 16 urządzenia do składowania za pomocą konwencjonalnych technik, co pozwala, by przednia płyta 18 oraz tylna płyta 20 były łatwo składane ręką przy otwartych zawiasach 24a, 24b, ale też może zawierać zagięte lub nacięte linie (nie pokazano) czy też inny rodzaj struktury elastycznej znanej w stanie techniki. Okrywa 16 urządzenia do składowania działa tak, by składać się z położenia otwarcia jak pokazano najwyraźniej na Fig. 1-3 do położenia zamknięcia jak pokazano najwyraźniej na Fig. 4 oraz 7.
W położeniu otwarcia okrywy 16 urządzenia do składowania, przednia płyta 18, tylna płyta 20 oraz płyta grzbietowa 22 mogą być wspierane na powierzchni wsporczej (nie pokazano), przy czym każda z płyt 18, 20, 22 spoczywa w zasadniczo wspólnej płaszczyźnie. Alternatywnie, w położeniu zamknięcia okrywy 16 urządzenia do składowania, przednia płyta 18 oraz tylna płyta 20 nakładają się na siebie w zasadniczo równoległych płaszczyznach, natomiast płyta grzbietowa 22 spoczywa w płaszczyźnie zasadniczo poprzecznej do płaszczyzn określonych przez płytę przednią 18 i płytę tylną 20.
Jak najlepiej można to zrozumieć w nawiązaniu do Fig. 1,2-4 oraz 7, okrywa 16 urządzenia do składowania korzystnie zawiera zasadniczo ciągłą ściankę kołnierzową 26 przebiegającą ku górze od wewnętrznej powierzchni 28 urządzenia 10 do składowania, w pobliżu krawędzi dalszych okrywy 16 urządzenia do składowania. Ścianka kołnierzowa 26 jest korzystnie integralnie formowana lub formowana z okrywą 16 urządzenia do składowania podczas wytwarzania tego urządzenia 10 do składowania. Po złożeniu okrywy 16 urządzenia do składowania do położenia zamknięcia, jak pokazano na Fig. 7, ścianka kołnierzowa 26, przednia płyta 18, tylna płyta 20 oraz płyta grzbietowa 22 są dostosowane tak, by tworzyć zamkniętą komorę 30 (Fig. 4) w urządzeniu 10 do składowania, w której przechowywane są elementy arkuszowe 12.
Nawiązując teraz do Fig. 1-4, urządzenie 10 do składowania zawiera jeden lub więcej mechanizmów łącznikowych 32, korzystnie w postaci rozmieszczonych w odstępach sztywnych lub półsztywnych słupków, jak zilustrowano na figurach, a które działają tak, że przechodzą całkowicie przez otwory 14 utworzone w elementach arkuszowych 12, celem ustalenia pozycji tych elementów arkuszowych względem okrywy 16 urządzenia do składowania. Słupki 32 odchodzą od wewnętrznej powierzchni 28 urządzenia 10 do składowania i mogą być formowane integralnie z okrywą 16 urządzenia do składowania podczas wytwarzania tego urządzenia 10 do składowania, lub też mogą alternatywnie być dołączane do okrywy 16 urządzenia do składowania za pomocą spoiw, spawania, środków mocujących lub za pomocą innych znanych technik spajania lub łączenia.
Korzystnie, słupki 32 odchodzą ku górze od tylnej płyty 20, przez co elementy arkuszowe 12 mogą być łatwo umieszczane na lub zdejmowane ze słupków 32, gdy okrywa 16 urządzenia do składowania jest nie złożona do pozycji otwarcia, jak pokazano na Fig. 2 oraz 3. Słupki 32 korzystnie przebiegają zasadniczo prostopadle do tylnej płyty 20, chociaż rozważa się możliwość, by słupki 32 były nieco pochylone do środka w kierunku płyty grzbietowej 22 wzdłuż ich całych długości lub przynajmniej w pobliżu ich dalszych końców 34, dla celów, które zostaną opisane poniżej. Korzystnie słupki 32 kończą się w dalszych końcach 34 poniżej płyty przedniej 18, gdy okrywa 16 urządzenia do składowania jest złożona do położenia zamknięcia, co najłatwiej jest zrozumieć w związku z Fig. 4. Chociaż słupki 32 zostały zilustrowane jako odchodzące od tylnej płyty 20, będzie zrozumiałym, że słupki 32, w alternatywnym przykładzie wykonania, który nie został pokazany, mogą odchodzić od przedniej płyty 18 bez odchodzenia od ducha i zakresu przedmiotowego wynalazku.
PL 205 872 B1
Nadal nawiązując do Fig. 1-4, słupki 32 są korzystnie formowane jako wydrążone, rurowe człony, które kończą się przy ich dalszych końcach 34 w członach łączeniowych 36, korzystnie w postaci gniazd wklęsłych. Alternatywnie, słupki 32 mogą być lite wzdłuż zasadniczej części ich odpowiednich długości i kończyć się przy ich dalszych końcach 34 w gniazdach wklęsłych 36. Chociaż słupki 32 zilustrowano jako zasadniczo koliste w przekroju poprzecznym, będzie zrozumiałym, że słupki 32 mogą mieć inny kształt przekroju poprzecznego i rozmiary pozwalające, by słupki 32 przechodziły całkowicie przez otwory 14 utworzone w elementach arkuszowych 12 bez odchodzenia od ducha i zakresu przedmiotowego wynalazku.
Dalej nawiązując do Fig. 1-4, urządzenie 10 do składowania zawiera jeden lub więcej elementów łącznikowych 38, korzystnie w postaci wydłużonych członów języczkowych, jak zilustrowano na figurach, a które są zawiasowo połączone z okrywą 16 urządzenia do składowania. Połączenie zawiasowe członów języczkowych 38 z okrywą 16 urządzenia do składowania może przyjmować wiele postaci, w tym samo zagięcie materiału okrywy 16 urządzenia do składowania, co pozwala na złożenie ręką członów języczkowych 38 względem okrywy 16 urządzenia do składowania. Korzystnie człony języczkowe 38 są integralnie formowane lub formowane z okrywą 16 urządzenia do składowania podczas wytwarzania urządzenia 10 do składowania. Alternatywnie, rozważa się, by człony języczkowe 38 mogły być wycinane z okrywy 16 urządzenia do składowania po wytworzeniu urządzenia 10 do składowania, za pomocą konwencjonalnych technik cięcia, przy zachowaniu połączenia zawiasowego z okrywą 16 urządzenia do składowania na jednym końcu członów języczkowych 38. W alternatywnym przykładzie wykonania (nie pokazano) człony języczkowe 38 mogą być połączone z okrywą 16 urządzenia do składowania za pomocą spoiw, przez spawanie, za pomocą środków mocujących lub innych znanych technik spajania lub mocowania.
Korzystnie człony języczkowe 38 są zawiasowo przyłączone przy jednym końcu 40 do okrywy urządzenia do składowania poprzez otwarty zawias 42, który ma równy zasięg z otwartym zawiasem 24b, co najlepiej można zrozumieć w nawiązaniu do Fig. 1-4. W tym przykładzie wykonania człony języczkowe 38 odchodzą od otwartego zawiasu 42 poprzecznie przez płytę grzbietową 22 i częściowo poprzecznie przez przednią płytę 18. Oczywiście możliwe są inne połączenia zawiasowe i układy członów języczkowych 38 bez odchodzenia od ducha i zakresu przedmiotowego wynalazku.
Korzystnie, każdy z członów języczkowych 38 zawiera co najmniej jeden otwarty zawias 44 przebiegający zasadniczo poprzecznie do wzdłużnego wymiaru członów języczkowych 38. Otwarte zawiasy 44 mogą równy zasięg z otwartym zawiasem 24a, co najlepiej można zrozumieć w nawiązaniu do Fig. 1-4. Otwarte zawiasy 44 pozwalają by człony języczkowe 38 były składane w wiele segmentowych elementów składowych 46a, 46b, co najlepiej zrozumieć w nawiązaniu do Fig. 2-4. Każdy z tych wielu elementów składowych 46a, 46b korzystnie zawiera zasadniczo liniowy fragment na jego odpowiedniej długości. Człony języczkowe 38 mają szerokość przekroju poprzecznego mniejszą niż średnica otworów 14 utworzonych w elementach arkuszowych 12 dla celów, które zostaną szczegółowo opisane poniżej.
Nadal nawiązując do Fig. 1-4, połączenia zawiasowe członów języczkowych z okrywą 16 urządzenia do składowania pozwalają na przesuwanie członów języczkowych 38 do sprzężenia ze słupkami 32, celem uzyskania wydłużonych taśm łącznikowych, wskazanych ogólnie jako 48, po których elementy arkuszowe 12 mogą swobodnie przemieszczać się. Taśmy łącznikowe 48 są korzystnie zasadniczo określone poprzez połączone długości słupków 32 oraz członów języczkowych 38, a także działają tak, by pozwalać na przesuwanie elementów arkuszowych 12 wzdłuż taśm łącznikowych 48 z pierwszego położenia zasadniczo równoległego do tylnej płyty 20 do drugiego położenia zasadniczo równoległego do przedniej płyty 18, co można najlepiej zrozumieć w nawiązaniu do Fig. 3.
Korzystnie człony języczkowe 38 mogą działać tak, by przesuwać niezależnie od płyty przedniej 18 oraz płyty tylnej 20, przez co może być zachowane sprzężenie członów języczkowych 38 ze słupkami 32, gdy okrywa 16 urządzenia do składowania jest nie złożona w pozycji otwarcia. Po sprzężeniu członów języczkowych 38 ze słupkami 32, segmentowe elementy składowe 46a członów języczkowych 38 korzystnie przebiegają zasadniczo prostopadle do tylnej płyty 20, natomiast segmentowe elementy składowe 46b przebiegają zasadniczo równolegle do tylnej płyty 20 w położeniu otwarcia i zamknięcia okrywy 16 urządzenia do składowania.
Korzystnie, w położeniu zamknięcia okrywy 16 urządzenia do składowania, segmentowe elementy składowe 46a członów języczkowych 38 spoczywają zasadniczo w płaszczyźnie wyznaczanej przez płytę grzbietową 22, natomiast segmentowy element składowy 46b spoczywa zasadniczo
PL 205 872 B1 w płaszczyźnie wyznaczanej przez płytę przednią 18. W ten sposób na urządzeniu 10 do składowania powstają zasadniczo ciągłe powierzchnie zewnętrzne 50.
W jednym przykładzie wykonania przedmiotowego wynalazku, jak najlepiej można zrozumieć w nawiązaniu do Fig. 7 nakładka 52 może być połączona z okrywą 16 urządzenia do składowania. Nakładka 52 może być przezroczysta i tworzyć jedną lub więcej kieszeni 54 przy zewnętrznych powierzchniach 50. Kieszenie 54 są przystosowane do przyjmowania arkuszy 56 z naniesionymi znamionami, które mogą określać zawartość urządzenia 10 do składowania, a także maskować wszelkie nieciągłości w płycie przedniej 18 oraz płycie grzbietowej 20. Alternatywnie, nakładka 52 może zawierać graficzny lub drukowany materiał identyfikacyjny, lub też może być pół- lub nie-przezroczysta, by maskować zewnętrzne powierzchnie 50 okrywy 16 urządzenia do składowania.
Jak pokazano na Fig. 6, łamliwe płytki 58 mogą być zastosowane celem połączenia członów języczkowych 38 z płytą przednią 18 lub płytą grzbietową 22, lub też obu, przez co podczas składania okrywy 16 urządzenia do składowania, człony języczkowe 38 automatycznie sprzęgną się ze słupkami 32. Niemniej jednak, gdy okrywa 16 urządzenia do składowania jest po raz pierwszy otwierana przez użytkownika, płytki 58 pękną by pozwolić na rozłożenie przedniej płyty 18 oraz płyty grzbietowej 20, pozwalając na zachowanie sprzężenia członów języczkowych 38 i słupków 32.
Jak najlepiej można to zrozumieć w nawiązaniu do Fig. 2-4, każdy z członów języczkowych 38 kończy się przy jednym końcu w członie łączącym 60, korzystnie w postaci zasadniczo cylindrycznego wtykowego korpusu wypukłego. Korpusy wtykowe 60 mogą być integralnie formowane lub formowane z członami języczkowymi 38, lub też mogą być alternatywnie przyłączane do członów języczkowych 38 za pomocą spoiw, przez spawanie, za pomocą środków mocujących lub innych znanych technik spajania i łączenia. Każdy korpus wtykowy 60 jest tak skonfigurowany, by być przyjmowanym przez gniazda wklęsłego 36, celem ustanowienia sprzężenia pomiędzy członami języczkowymi 38 a słupkami 32 do uzyskania taśm łącznikowych 48.
Jak pokazano na Fig. 2-3, wypukłe korpusy wtykowe 60 mogą zawierać cylindryczną ściankę 62 dostosowaną do sprzężenia ciernego z cylindryczną ścianką wewnętrzną 64 słupków 32. W ten sposób powstaje możliwe do zwolnienia połączenie lub sprzężenie pomiędzy członami języczkowymi 38 a słupkami 32. Każdy człon języczkowy 38 może zawierać promień 66 utworzony powyżej członu połączeniowego 60, który w połączeniu z cylindryczną ścianką zewnętrzną 68 słupków 32 tworzy obszar swobodnego przenoszenia na taśmach łącznikowych 48 do przesuwania elementów arkuszowych 12 ze słupków 32, by przemieszczały się wzdłuż członów języczkowych 38. Rozważa się, że ustawienie słupków 32 pod pewnym kątem do środka w kierunku płyty grzbietowej 22, jak opisano powyżej, może ułatwiać sprzęganie członów języczkowych 38 ze słupkami 32, a także wspomagać swobodny ruch elementów arkuszowych 12 wzdłuż taśm łącznikowych 48, gdy przesuwają się one pomiędzy słupkami 32 do członów języczkowych 38.
Alternatywnie, jak pokazano na Fig. 5A, człony łączące 60 członów języczkowych 38 mogą zawierać poszerzone pierścienie 70, mające średnicę nieco większą niż średnica wklęsłych gniazd 36. Po wstawieniu poszerzonych pierścieni 70 do wklęsłych gniazd 36, powstaje możliwe do zwolnienia połączenie lub sprzężenie pomiędzy członami języczkowymi 38 a słupkami 32, co będzie zrozumiałe dla specjalistów w tej dziedzinie. Korzystnie, pierścienie 70 są integralnie formowane lub formowane z członami języczkowymi, chociaż rozważa się, by pierścienie 70 były formowane na oczku (nie pokazano) z tworzywa sztucznego lub żywicy, który jest przyłączony do słupka (nie pokazano) utworzonego na dalszym końcu członów języczkowych 38.
W alternatywnym przykładzie wykonania przedmiotowego wynalazku, jak pokazano na Fig. 5B, każdy człon języczkowych 38 zawiera wklęsłe gniazdo 72 utworzone na dalszym końcu, które ma skierowany promieniowo do środka pierścień 74. Każdy słupek 32 jest utworzony z dwoma lub więcej członami kołnierzowymi 76, które kończą się kolcami 78 mającymi strome występy 80. Ponieważ dalsze końce członów kołnierzowych 76 są wstawione we wklęsłe gniazda 72, kolce 78 przechodzą przez skierowany promieniowo do wewnątrz pierścień 74, a strome występy 80 sprzęgają się i są zatrzymywane przez pierścień 74. Człony kołnierzowe 76 można ręcznie ścisnąć ku sobie, by pozwolić na odłączenie stromych występów 80 od pierścieniowego występu 74. W ten sposób może powstać sprzężenie blokujące pomiędzy członami języczkowymi 38 a słupkami 32.
Jak pokazano w alternatywnym przykładzie wykonania z Fig. 5C, każdy człon języczkowy 38 zawiera skierowany promieniowo na zewnątrz pierścień 82 utworzony na dalszym końcu. Każdy słupek jest utworzony ze skierowanym promieniowo do wewnątrz pierścieniem 84, który jest przystosowany do mocowania zatrzaskowego, gdy pierścień 82 członów języczkowych 38 przesuwa się przez
PL 205 872 B1 pierścień 84 słupków 32. W ten sposób zapewnione są słyszalne i wyczuwalne dotykiem wskazania dla użytkownika, że powstało sprzężenie pomiędzy członami języczkowymi 38 a słupkami 32.
Podczas użytkowania urządzenia 10 do składowania, okrywa 16 urządzenia do składowania jest nie złożona, w pozycji otwarcia, jak pokazano na Fig. 1, przez co jeden lub więcej elementów arkuszowych 12 może być wstawionych na słupki 32, celem ustalenia położenia tych elementów arkuszowych 12 względem okrywy 16 urządzenia do składowania. Człony języczkowe 38 są składane przy otwartych zawiasach 42, 44, celem sprzężenia ich ze słupkami 32 do utworzenia łącznikowych taśm 48. W tym momencie elementy arkuszowe 12 swobodnie przemieszczają się na łącznikowych taśmach 48 z pierwszego położenia zasadniczo równoległego do płyty tylnej 20 do drugiego położenia zasadniczo równoległego do przedniej płyty 18, co najlepiej zrozumieć można w odniesieniu do Fig. 3. Kiedy nie jest już potrzebny dostęp do elementów arkuszowych 12, okrywa 16 urządzenia do składowania jest składana do położenia zamknięcia, jak pokazano na Fig. 7, celem zamknięcia komory 30 składowania urządzenia 10 do składowania. Kiedy potrzebne jest dodanie czy też wyjęcie jednego lub więcej elementów arkuszowych 12 w urządzeniu 10 do składowania, sprzężenie pomiędzy każdym członem języczkowym 38 a słupkiem 32 jest zwalniane, celem umożliwienia dodania lub wyjęcia materiałów ze słupków 32.
Nawiązując teraz do Fig. 8, urządzenie 100 do składowania według alternatywnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku pokazano tak, że podobne oznaczenia liczbowe przyporządkowano podobnym elementom składowym przykładu wykonania urządzenia 10 do składowania, zilustrowanego na Fig. 1-7. Zgodnie z tym aspektem przedmiotowego wynalazku, przednia płyta 18 oraz płyta grzbietowa 22 urządzenia 10 do składowania są zdejmowane, przez co urządzenie 100 do składowania zawiera płytę tylną 20, ciągłą ściankę kołnierzowa 26 przebiegającą ku górze od wewnętrznej powierzchni 28 płyty 20 w pobliżu odległych krawędzi płyty 20, jeden lub więcej mechanizmów łącznikowych 32 (nie pokazano), korzystnie w postaci rozmieszczonych w odstępach sztywnych lub półsztywnych słupków, a także jeden lub więcej mechanizmów łącznikowych 38 (dwa pokazano), korzystnie w postaci wydłużonych członów języczkowych. Jak opisano szczegółowo powyżej, słupki 32 działają tak, że całkowicie przechodzą przez otwory 14 utworzone w elementach arkuszowych 12, celem ustalenia położenia tych elementów arkuszowych 12 względem płyty 20. Człony języczkowe 38 są połączone przy wydłużonej krawędzi 90 płyty 20 tak, że człony języczkowe 38 są składane do sprzężenia ze słupkami 32, do powstania wydłużonych łącznikowych taśm 48 (patrz Fig. 3 oraz 4), na których elementy arkuszowe 12 mogą swobodnie przemieszczać się. Korzystnie człony języczkowe 38 są połączone przy wydłużonej krawędzi 90 przez odpowiednie otwarte zawiasy 42 umieszczone przy wydłużonej krawędzi 90. Człony języczkowe 38 korzystnie zawierają co najmniej jeden otwarty zawias 44 przebiegający zasadniczo poprzecznie do wymiaru wzdłużnego członu języczkowego 38. Otwarte zawiasy 44 pozwalają na składanie członów języczkowych 38 w wiele segmentowych elementów składowych 46a, 46b, jak opisano szczegółowo powyżej.
Nawiązując teraz do Fig. 9A-9C, urządzenie 200 do składowania według alternatywnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku pokazano tak, że podobne oznaczenia liczbowe odpowiadają podobnym częściom przykładu wykonania urządzenia 10 do składowania zilustrowanego na Fig. 1-7. Urządzenie 200 do składowania różni się od urządzenia 10 do składowania głownie ruchem słupków 32 do środka w kierunku otwartego zawiasu 24b, a także połączeniem członów języczkowych 38 z tylną płytą 20. W szczególności, jak pokazano na Fig. 9A oraz 9B, człony języczkowe 38 są połączone z tylną płytą 20 tak, że człony języczkowe 38 działają tak, by poruszać się niezależnie od przedniej płyty 18 oraz tylnej płyty 20 w stanie sprzężenia złożenia z odpowiednimi słupkami 32. Korzystnie człony języczkowe 38 są połączone z płytą tylną 20 przez odpowiednie otwarte zawiasy 202, chociaż możliwe są również inne połączenia pozwalające na składanie członów języczkowych 38 Jak opisano szczegółowo w nawiązaniu do Fig. 1-7.
Podczas użytkowania urządzenia 200 do składowania, okrywa 16 urządzenia do składowania jest nie złożona w położeniu otwarcia, jak pokazano na Fig. 9A, przez co jeden lub więcej elementów arkuszowych 12 można wstawiać na słupki 32, celem ustalenia położenia elementów arkuszowych 12 względem okrywy 16 urządzenia do składowania. Człony języczkowe 38 są składane przy otwartych zawiasach 202 do wprowadzenia w sprzężenie ze słupkami 32, do powstania łącznikowych taśm 48. W tym momencie elementy arkuszowe 12 mogą swobodnie przemieszczać się na łącznikowych taśmach 48 od pierwszego położenia zasadniczo równoległego do przedniej płyty 18, wskazanego przez element arkuszowy 12a zilustrowany w zarysie na Fig. 9A, do drugiego położenia zasadniczo równoległego do płyty tylnej 20, wskazanego przez element arkuszowy 12b zilustrowany w zarysie na
PL 205 872 B1
Fig. 9A. Po przesunięcie się elementów arkuszowych 12 wzdłuż łącznikowych taśm 48 ze słupków 32 do członów języczkowych 38, okrywa 16 urządzenia do składowania może zostać zamknięta, jak pokazano na Fig. 9B. Następnie, gdy zostanie otwarta okrywa 16 urządzenia do składowania, elementy arkuszowe 12 mogą swobodnie przemieszczać się z pierwszego położenia zasadniczo równoległego do tylnej płyty 20 do położenia drugiego zasadniczo równoległego do przedniej płyty 18, zasadniczo podobnie do działania urządzenia 10 do składowania, przedstawionego na Fig. 1-7. Gdy ma być dodany lub usunięty w urządzeniu 10 do składowania jeden lub więcej elementów arkuszowych, sprzężenie pomiędzy każdym członem języczkowym 38 a słupkiem 32 jest zwalniane, celem umożliwienia dodania lub wyjęcia materiałów ze słupków 32 lub członów języczkowych 38.
Jak pokazano na Fig. 9B oraz 9C, gdy nie jest już potrzebny dostęp do elementów arkuszowych 12, okrywa 16 urządzenia do składowania może zostać złożona do położenia zamknięcia, celem zamknięcia komory 30 składowania urządzenia 200 do składowania. Celem zatrzymania z możliwością uwalniania okrywy 16 urządzenia do składowania w położeniu zamknięcia, na ściance kołnierzowej 26 znajduje się urządzenie blokujące 204, które może być stosowane w przykładach wykonania urządzeń 10 oraz 200 do składowania. Urządzenie blokujące 204 zawiera jedną lub więcej klapek 206 wspieranych przez ściankę kołnierzową 26a przedniej płyty 18, znajdujących się w odpowiednim położeniu względem kanałów 208 wspieranych na ściance kołnierzowej 26b na płycie tylnej 20, chociaż usytuowanie klapek 206 oraz kanałów 208 może zostać odwrócone bez wychodzenia poza zakres przedmiotowego wynalazku. Każda klapka 206 zawiera zagłębienie 210 (Fig. 9C) przystosowane do przyjmowania zaczepu 212 wychodzącego ze ścianki kołnierzowej 26b w kierunku zagłębienia 210. Każdy kanał 208 jest korzystnie utworzony przez ściankę kołnierzową 26b oraz sprężysta klapka 214, który znajduje się w odstępie od i zasadniczo równolegle do ścianki kołnierzowej 26b. Każdy kanał 208 jest tak skonfigurowany, by przechwytywać z możliwością zwalniania klapki 206 pomiędzy zaczepem 212 a sprężystą klapką 214 (Fig. 9C) celem zatrzymywania z możliwością zwalniania okrywy 16 urządzenia do składowania w położeniu zamknięcia. Zagłębienia 216 mogą być wykonane na odpowiednich powierzchniach zewnętrznych ścianek kołnierzowych 26a, 26b, które są tak skonfigurowane, by przyjmować palce użytkownika celem ułatwienia otwierania okrywy 16 urządzenia do składowania. Oczywiście możliwe jest zastosowanie innych struktur urządzeń blokujących, które nadają się do zatrzymywania z możliwością zwalniania okrywy urządzenia do składowania w położeniu zamknięcia, bez odchodzenia od ducha i zakresu przedmiotowego wynalazku.
Nawiązując teraz do Fig. 10, urządzenie 300 do składowania według kolejnego przykładu wykonania przedmiotowego wynalazku pokazano tak, że podobne oznaczenia liczbowe odpowiadają podobnym częściom urządzenia 200 do składowania, zilustrowanego na Fig. 9A-9C. Zgodnie z tym aspektem przedmiotowego wynalazku, przednia płyta 18 oraz płyta grzbietowa 22 urządzenia 200 do składowania są usuwane, przez co urządzenie 300 do składowania zawiera płytę tylną 20, ciągłą ściankę kołnierzową 26 przebiegającą ku górze od wewnętrznej powierzchni 28 płyty 20 w pobliżu skrajnych krawędzi płyty 20, jeden lub więcej mechanizmów łącznikowych 32 (nie pokazano), korzystnie w postaci rozmieszczonych w odstępach sztywnych lub pół-sztywnych słupków, a także jeden lub więcej mechanizmów łącznikowych 38 (pokazano dwa), korzystnie w postaci wydłużonych członów języczkowych. Jak opisano szczegółowo powyżej, słupki 32 działają tak, by przejść całkowicie przez otwory 14 utworzone w elementach arkuszowych 12, celem zatrzymania w ustalonej pozycji elementów arkuszowych 12 względem płyty 20. Człony języczkowe 38 są przyłączone do płyty 20, przez co człony języczkowe 38 są składane w sprzężenie ze słupkami 32 do powstania wydłużonych łącznikowych taśm 48 (patrz Fig. 9A), po których mogą się swobodnie przemieszczać elementy arkuszowe 12. Korzystnie, człony języczkowe 38 są połączone z płytą 20 przez odpowiednie otwarte zawiasy 202. Człony języczkowe 38 korzystnie zawierają co najmniej jeden otwarty zawias 44 przebiegający zasadniczo poprzecznie do osi wzdłużnej członu języczkowego 38. Otwarte zawiasy 44 pozwalają na składanie członów języczkowych 38 w wiele segmentowych elementów składowych 46a, 46b, jak opisano szczegółowo powyżej.
Nawiązując teraz do Fig. 11A oraz 11B, pokazano alternatywny przykład wykonania członów łącznikowych 38. W tym przykładzie wykonania, człony łącznikowe 38 są korzystnie w postaci wydłużonych członów języczkowych (pokazano jeden), które są sprężyste na co najmniej części długości, przez co te człony języczkowe mogą być składane do sprzężenia ze słupkami 32. Zgodnie z tym aspektem przedmiotowego wynalazku, człony języczkowe 38 mogą zawierać obszar o zmniejszonej grubości, wskazany zasadniczo jako 400, pozwalający na składanie członu języczkowego 38 w kształt
PL 205 872 B1 łukowaty, jak pokazano na Fig. 11B, przez co eliminuje się poprzeczne otwarte zawiasy 44, jak opisano szczegółowo powyżej.
Kolejny alternatywny przykład wykonania członu łącznikowego 38, korzystnie w postaci wydłużonego członu języczkowego, pokazano na Fig. 12A-12C. Zgodnie z tym aspektem przedmiotowego wynalazku, człon języczkowy 38 zawiera wiele segmentowych elementów składowych 500a, 500b oraz 500c, które są utworzone przez poprzeczne otwarte zawiasy 44. Celem zapewnienia niezakłóconego przesuwania elementu arkuszowego (nie pokazano) wzdłuż członu języczkowego 38, by ten element arkuszowy nie zapadał się i nie blokował przy obszarach otwarte zawiasów 44, segmentowy element składowy 500b zawiera grzbiet 502, a każdy z segmentowych elementów składowych 500a, 500c zawiera kanał 504. W ten sposób grzbiet 502 segmentowego elementu składowego 500b jest przyjmowany do odpowiednich kanałów 504 segmentowych elementów składowych 500a, 500c, przez co otwarte zawiasy 44 nie tworzą żadnej luki ani zagłębienia, która mogłaby powodować zapadanie się lub zablokowanie elementu arkuszowego przesuwającego się wzdłuż członu języczkowego 38. Oczywiście umiejscowienie grzbietu 502 oraz kanałów 504 może być odwrócone, a specjaliści w tej dziedzinie będą rozumieli, że możliwe są inne struktury, które pozwolą na zasadniczo niezakłócony ruch elementów arkuszowych na członie języczkowym 38 bez odchodzenia od ducha i zakresu przedmiotowego wynalazku.
Jak pokazano na Fig. 13A-13D, co ma zastosowanie dla wszystkich przykładów wykonania urządzeń 10, 100, 200 oraz 300 do składowania, różne struktury sprężynującego zatrzasku 600 (Fig. 13A oraz 13B) a także 602 (Fig. 13C oraz 13D) mogą być wstawiane w jedną lub więcej płyty 18, 20 (pokazano przednią płytę 18) różnych urządzeń do składowania. Na przykład sprężynujący zatrzask 600 zawiera nóżkę 604 oraz poprzeczną sprężynującą nóżkę 606, które są tak skonfigurowane, by mocować z możliwością zwolnienia element arkuszowy, broszura lub podobny zasadniczo płaski przedmiot (nie pokazano) pomiędzy sprężynującą nóżką 606 a jedną z płyt 18, 20, co będzie łatwo zrozumiałe dla specjalistów w tej dziedzinie. Alternatywnie, sprężynujący zatrzask 602 zawiera parę rozstawionych, równoległych sprężynujących nóżek 608, które są tak skonfigurowane, by mocować z możliwością zwolnienia narzędzie do pisania lub podobny, zasadniczo zaokrąglony przedmiot (nie pokazano) pomiędzy sprężynującymi nóżkami 608, co będzie łatwo zrozumiałe dla specjalisty w tej dziedzinie. Oczywiście możliwe jest zastosowanie innych struktur sprężynującego zatrzasku do mocowania z możliwością zwolnienia przedmiotów na okrywie 16 urządzenia do składowania, bez odchodzenia od ducha i zakresu przedmiotowego wynalazku.
Jak pokazano na Fig. 14A oraz 14B, okrywa 16 urządzenia do składowania korzystnie zawiera wiele stopek wsporczych 700, które są integralnie formowane na zewnętrznych powierzchniach ścianki kołnierzowej 26 i przystosowane do sprzęgania z powierzchnią wsporczą 702. Na przykład stopki wsporcze 700 mogą mieć konfigurację kropli i być tak formowane, by zewnętrzne powierzchnie wsporczych stopek 700 sprzęgały się z powierzchnią wsporczą 702. W ten sposób urządzenia do składowania według przedmiotowego wynalazku mogą być łatwo przechowywane na krawędzi, jak pokazano na Fig. 14A.
Chociaż przedmiotowy wynalazek został zilustrowany poprzez opis różnych przykładów wykonania, a te przykłady wykonania zostały przedstawione w znaczącym stopniu szczegółowo, nie jest intencją zgłaszającego, by miało to ograniczać w jakikolwiek sposób zakres załączonych zastrzeżeń do podanych szczegółów. Dodatkowe zalety i modyfikacje będą zrozumiałe dla specjalistów w tej dziedzinie. Na przykład podczas formowania korpusów wtyków wypukłych 60 na członach języczkowych 38, oraz formowania gniazd wklęsłych 36 na słupkach 32 może być korzystnym, a dla specjalistów w tej dziedzinie będzie zrozumiałym, utworzenie wielu innych układów połączeń na członach języczkowych 38 oraz słupkach 32, które pozwolą na sprzęganie elementów składowych zgodnie z oczekiwaniami do powstania łącznikowych taśm 48. Co więcej, będzie zrozumiałym, że usytuowanie oraz konfiguracja członów języczkowych 38 oraz słupków 32 może być zmieniania lub modyfikowana względem przykładów wykonania opisanych w niniejszym dokumencie, bez odchodzenia od ducha i zakresu przedmiotowego wynalazku. Tak zatem wynalazek ten w swoich najszerszych aspektach nie jest ograniczony do określonych szczegółów, reprezentatywnego urządzenia i sposobu, a także ilustracyjnych przykładów pokazanych tu i opisanych. Dlatego też, mogą być stosowane pewne zmiany w stosunku do tych szczegółów, bez odchodzenia od ducha i zakresu ogólnego pomysłu wynalazczego zgłaszającego.
Claims (43)
- Zastrzeżenia patentowe1. Urządzenie do składowania, do umieszczania w nim co najmniej jednego elementu arkuszowego, zawierające okrywę urządzenia do składowania przemieszczającą się pomiędzy położeniem otwarcia a położeniem zamknięcia oraz zawierającą przednią płytę i tylną płytę, co najmniej jeden pierwszy człon łącznikowy wystający z okrywy urządzenia do składowania, przy czym pierwszy człon łącznikowy przechodzi całkowicie przez element arkuszowy (12) ustalając położenie elementu arkuszowego (12) względem okrywy (16) urządzenia do składowania, a także co najmniej jeden drugi człon łącznikowy dołączony do wymienionej okrywy urządzenia do składowania, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) przemieszcza niezależnie płytę przednią i tylną (18, 20) do sprzęgnięcia w złożeniu z pierwszym członem łącznikowym (32) do wytworzenia wydłużonej taśmy łącznikowej (48), na której swobodnie przemieszcza się element arkuszowy (12) z pierwszego położenia zasadniczo równoległego do wymienionej płyty tylnej (20) do drugiego położenia od niej odległego.
- 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) jest integralny z okrywą (16) urządzenia do składowania.
- 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że okrywa (16) urządzenia do składowania zawiera płytę grzbietową (22) umiejscowioną pomiędzy przednią a tylną płytą (18, 20), przy czym wymieniona przednia i tylna płyta (18, 20) są zawiasowo połączone z przeciwległymi wydłużonymi bokami płyty grzbietowej (22).
- 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że zawiera pierwszy otwarty zawias (24a) łączący przednią płytę (18) z jednym wydłużonym bokiem płyty grzbietowej (22) oraz drugi otwarty zawias (24b) łączący tylną płytę (20) z przeciwległym wydłużonym bokiem płyty grzbietowej (22).
- 5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera otwarty zawias (42) połączony z drugim członem łącznikowym (38) do składania drugiego członu łącznikowego (38) do sprzęgnięcia z pierwszym członem łącznikowym (32).
- 6. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) ma jeden koniec połączony z drugim otwartym zawiasem (24b) umożliwiając składanie drugiego członu łącznikowego (38) do sprzężenia z pierwszym członem łącznikowym (32).
- 7. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) ma co najmniej jeden otwarty zawias (44) przebiegający zasadniczo poprzecznie względem jego wymiaru podłużnego umożliwiając złożenie drugiego elementu łącznikowego (38) w wiele segmentowych elementów składowych (46a, 46b).
- 8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że każdy z wielu segmentowych elementów składowych (46a, 46b) zawiera zasadniczo linearny fragment wzdłuż jego długości.
- 9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pierwszy człon łącznikowy (32) zawiera człon słupkowy (32) odchodzący od jednej spośród płyt przedniej i tylnej (18, 20).
- 10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że człon słupkowy (32) jest integralny zjedna spośród płyt przedniej i tylnej (18, 20).
- 11. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że człon słupkowy (32) jest dołączony do jednej spośród płyt przedniej i tylnej (18, 20).
- 12. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) zawiera wydłużony człon języczkowy (38).
- 13. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że okrywa (16) urządzenia do składowania jest formowana w jednym kawałku ze sprężynująco odkształcalnego materiału z tworzywa sztucznego.
- 14. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że okrywa (16) urządzenia do składowania ma zasadniczo ciągłą ściankę kołnierzową (26) odchodzącą od okrywy (16) urządzenia do składowania w kierunku wspólnym w pobliżu jej odległych krawędzi.
- 15. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera nakładkę (52) dołączoną do zewnętrznej powierzchni (50) wymienionej okrywy (16) urządzenia do składowania.
- 16. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) jest sprężysty przynajmniej na części jego długości.
- 17. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) zawiera wydłużony człon języczkowy (38) mający jeden koniec połączony z otwartym zawiasem (42).
- 18. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera okrywę (16) urządzenia do składowania, przy czym okrywę (16) zawiera ponadto sprężynujący zatrzask (600, 602) połączony z coPL 205 872 B1 najmniej jedną spośród płyty przedniej i płyty tylnej (18, 20) oraz przystosowany do mocowania z możliwością zwalniania elementu do wymienionej okrywy (16) urządzenia do składowania.
- 19. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że okrywa (16) urządzenia do składowania zawiera sprzęgane z możliwością zwalniania urządzenie blokujące (204) połączone ze ścianką kołnierzową (26) i dostosowane do zatrzymywania z możliwością zwalniania wymienionej okrywy (16) urządzenia do składowania w wymienionym położeniu zamknięcia.
- 20. Urządzenie według zastrz. 14, znamienne tym, że zawiera wiele występów (700) odchodzących na zewnątrz od ścianki kołnierzowej (26) i dostosowanych do sprzęgania z powierzchnią wsporczą.
- 21. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) zawiera pierwszy segmentowy element składowy (500b) mający człon żeberkowy (502) oraz drugi segmentowy element składowy (500a, 500c) mający człon kanałowy (504), przy czym człon kanałowy (504) jest dostosowany do przynajmniej częściowego przyjmowania członu żeberkowego (502) do siebie po złożeniu drugiego członu łącznikowego (38) w sprzęgnięcie z pierwszym członem łącznikowym (32).
- 22. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) ma jeden koniec połączony z płytą tylną (20).
- 23. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że otwarty zawias (42) jest połączony z płytą tylną (20).
- 24. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że jeden spośród pierwszego i drugiego członu łącznikowego (32, 38) kończy się w gnieździe wklęsłym (36), a drugi kończy się w wypukłym korpusie wtykowym (60), przy czym gniazdo wklęsłe (36) jest przystosowane do przyjmowania wymienionego wypukłego korpusu wtykowego (60).
- 25. Urządzenie według zastrz. 24, znamienne tym, że gniazdo wklęsłe (36) jest sprzęgane z możliwością zwolnienia z wypukłym korpusem wtykowym (60).
- 26. Urządzenie według zastrz. 24, znamienne tym, że gniazdo wklęsłe (36) jest sprzęgane z możliwością zablokowania z wypukłym korpusem wtykowym (60).
- 27. Urządzenie (100) do składowania, do umieszczania w nim co najmniej jednego elementu arkuszowego, zawierające płytę, co najmniej jeden pierwszy element łącznikowy wystający z płyty, pierwszy człon łącznikowy (32) przebiega całkowicie przez element arkuszowy (12) ustalając położenie elementu arkuszowego (12) względem płyty (20), a także co najmniej drugi człon łącznikowy połączony z wymienioną płytą, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) porusza się niezależnie od płyty (20) w sprzężenie złożenia z pierwszym członem łącznikowym (32) do wytworzenia wydłużonej taśmy łącznikowej (48), po której element arkuszowy (12) przemieszczać się swobodnie z pierwszego położenia zasadniczo równoległego do płyty (20) do drugiego położenia od niego odległego.
- 28. Urządzenie według zastrz. 27, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) jest integralny z płytą (20).
- 29. Urządzenie według zastrz. 27, znamienne tym, że zawiera otwarty zawias (42) połączony z drugim członem (38) łącznikowym umożliwiając składanie drugiego członu łącznikowego (38) w sprzęgnięcie z pierwszym członem łącznikowym (32).
- 30. Urządzenie według zastrz. 29, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) posiada co najmniej jeden otwarty zawias (44) przebiegający zasadniczo poprzecznie do jego wymiaru wzdłużnego umożliwiając składanie drugiego członu łącznikowego (38) w wiele segmentowych elementów składowych (46a, 46b).
- 31. Urządzenie według zastrz. 30, znamienne tym, że każdy z wielu segmentowych elementów składowych (46a, 46b) zawiera zasadniczo linearny fragment wzdłuż jego długości.
- 32. Urządzenie według zastrz. 27, znamienne tym, że pierwszy człon łącznikowy (32) zawiera człon słupkowy odchodzący od płyty (20).
- 33. Urządzenie według zastrz. 32, znamienne tym, że człon słupkowy (32) jest integralny z płytą (20).
- 34. Urządzenie według zastrz. 32, znamienne tym, że człon słupkowy (32) jest dołączony do płyty (20).
- 35. Urządzenie według zastrz. 27, znamienne tym, że drugi element łącznikowy (38) zawiera wydłużony człon języczkowy (38).
- 36. Urządzenie według zastrz. 27, znamienne tym, że płyta (20) ma zasadniczo ciągłą ściankę kołnierzową (26) odchodzącą od płyty (20) w kierunku wspólnym w pobliżu jej odległych krawędzi.
- 37. Urządzenie według zastrz. 29, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) zawiera wydłużony człon języczkowy (38) mający jeden koniec połączony z zawiasem otwartym (42).PL 205 872 B1
- 38. Urządzenie według zastrz. 30, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) zawiera pierwszy segmentowy element składowy (500b), mający człon żeberkowy (502) oraz drugi segmentowy element składowy (500a, 500c) mający człon kanałowy (504), przy czym człon kanałowy (504) służy do co najmniej częściowego przyjmowania do środka członu żeberkowego (502) po złożeniu drugiego członu łącznikowego (38) w sprzęgnięcie z pierwszym członem łącznikowym (32).
- 39. Urządzenie według zastrz. 27, znamienne tym, że drugi człon łącznikowy (38) ma jeden koniec połączony w pobliżu wydłużonej krawędzi płyty.
- 40. Urządzenie według zastrz. 29, znamienne tym, że otwarty zawias (42) jest usytuowany w pobliżu wydłużonej krawędzi wymienionej płyty.
- 41. Urządzenie według zastrz. 27, znamienne tym, że jeden spośród pierwszego i drugiego członu łącznikowego (32, 38) zakończony jest w gnieździe wklęsłym (36), a drugi koniec zakończony jest w wypukłym korpusie wtykowym (60), przy czym gniazdo wklęsłe (36) jest dostosowane do przyjmowania wypukłego korpusu wtykowego (60).
- 42. Urządzenie według zastrz. 41, znamienne tym, że gniazdo wklęsłe (36) jest sprzęgane z możliwością zwalniania z wypukłym korpusem wtykowym (60).
- 43. Urządzenie według zastrz. 41, znamienne tym, że gniazdo wklęsłe (36) jest sprzęgane z możliwością zablokowania z wypukłym korpusem wtykowym (60).
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US09/327,442 US6099187A (en) | 1999-06-05 | 1999-06-05 | Storage device |
US09/586,148 US6200057B1 (en) | 1999-06-05 | 2000-06-02 | Storage device |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL351942A1 PL351942A1 (en) | 2003-07-14 |
PL205872B1 true PL205872B1 (pl) | 2010-06-30 |
Family
ID=26985875
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL351942A PL205872B1 (pl) | 1999-06-05 | 2000-06-05 | Urządzenie do składowania |
Country Status (25)
Country | Link |
---|---|
US (2) | US6200057B1 (pl) |
EP (1) | EP1208015B1 (pl) |
JP (1) | JP4447193B2 (pl) |
KR (1) | KR100633679B1 (pl) |
CN (1) | CN1131790C (pl) |
AP (1) | AP2001002351A0 (pl) |
AT (1) | ATE428573T1 (pl) |
AU (1) | AU767791B2 (pl) |
BR (1) | BR0011240B1 (pl) |
CA (1) | CA2375642C (pl) |
DE (1) | DE60042024D1 (pl) |
DK (1) | DK1208015T3 (pl) |
DZ (1) | DZ3181A1 (pl) |
EA (1) | EA003074B1 (pl) |
ES (1) | ES2324331T3 (pl) |
HU (1) | HU226227B1 (pl) |
MX (1) | MXPA01012601A (pl) |
NZ (1) | NZ515903A (pl) |
OA (1) | OA11954A (pl) |
PL (1) | PL205872B1 (pl) |
RO (1) | RO119606B1 (pl) |
TR (1) | TR200103529T2 (pl) |
UA (1) | UA72525C2 (pl) |
WO (1) | WO2000074950A1 (pl) |
YU (1) | YU86301A (pl) |
Families Citing this family (22)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
UA72525C2 (uk) * | 1999-06-05 | 2005-03-15 | Юнівенчер, Інк. | Пристрій для зберігання (варіанти) |
US6347810B1 (en) * | 2000-03-06 | 2002-02-19 | Achat Et Distribution D'article De Classement, Sa | File intended for all types of documents, such as sheets or loose leaves, whether perforated or not |
US20050019092A1 (en) * | 2001-01-05 | 2005-01-27 | Nanlin Han | Button binder and button connector |
US20030230888A1 (en) * | 2002-06-17 | 2003-12-18 | Grummich Karl Wolfhard | Memorabilia album |
US6994215B2 (en) * | 2002-10-07 | 2006-02-07 | Hai Yang Corporation | Sleeve retainer clip for a compact disc binder |
WO2004062937A2 (en) * | 2003-01-08 | 2004-07-29 | Case Logic, Inc. | Binding device for holding sheet materials or sleeves for compact discs |
US7077595B2 (en) * | 2003-07-25 | 2006-07-18 | General Binding Corporation | Spine binder |
GB2406075A (en) * | 2003-09-22 | 2005-03-23 | Soon Huat Lim | Dual function box file. |
US20050117964A1 (en) * | 2003-11-18 | 2005-06-02 | Johnson Emily G. | Apparatus for storing photographs and other memorabilia |
US20060038394A1 (en) * | 2004-08-23 | 2006-02-23 | Henley Deborah A | Album for storing and displaying three-dimensional items of memorabilia |
US20060175822A1 (en) * | 2005-02-09 | 2006-08-10 | Sheng-Yuan Chen | Engaging structure of loose-leaf storing box |
CA2734076C (en) * | 2005-02-18 | 2013-05-07 | Meadwestvaco Corporation | Refillable notebook |
US9290035B2 (en) | 2005-02-18 | 2016-03-22 | ACCO Brands Corporation | Refillable notebook with release mechanism |
EP1931524B1 (en) * | 2005-10-06 | 2011-04-27 | Ideastream Consumer Products LLC | Collapsible ring binder and uses thereof |
US20070216152A1 (en) * | 2006-03-14 | 2007-09-20 | Wunder William A | Fireproof album for valuables |
EP2349852A1 (en) * | 2008-11-04 | 2011-08-03 | MeadWestvaco Corporation | Accessory container for package |
EP2394821A3 (en) | 2010-06-09 | 2013-07-10 | World Wide Stationery Manufacturing Company, Limited | Ring binder mechanism having unitary structure |
DE102014101292A1 (de) | 2014-02-03 | 2015-08-06 | Maximilian R. Seidl | Bindeclip zur stapelartigen Halterung gelochter Blätter |
ES2558753B1 (es) * | 2014-08-08 | 2016-12-14 | Ismael Igual Pechuan | Encuadernador plano |
CN105984250A (zh) | 2015-02-05 | 2016-10-05 | 国际文具制造厂有限公司 | 具有互锁环形部件的环形装订器 |
CA2990038A1 (en) | 2015-06-30 | 2017-01-05 | ACCO Brands Corporation | Flexible binding mechanism |
USD959549S1 (en) * | 2020-06-19 | 2022-08-02 | ACCO Brands Corporation | Binder with three hole punch |
Family Cites Families (96)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US1261523A (en) | 1916-01-28 | 1918-04-02 | Gustav A Harter | Binder. |
US1257982A (en) | 1916-08-10 | 1918-03-05 | Charles E Daugherty | Loose-leaf binder. |
US1513518A (en) | 1922-05-24 | 1924-10-28 | John J Pott | Loose-leaf binder |
US1673842A (en) | 1927-07-02 | 1928-06-19 | Sr George J Netter | Loose-leaf book |
US2042366A (en) | 1934-12-03 | 1936-05-26 | Calvin P Swank | Loose leaf folder |
US2133069A (en) | 1935-08-16 | 1938-10-11 | Marshall I Williamson | Loose leaf binder |
US2099472A (en) | 1935-08-24 | 1937-11-16 | George S Emery | Binder |
US2329786A (en) | 1942-05-28 | 1943-09-21 | Gardner Richardson Co | Loose-leaf folder |
US2371474A (en) | 1943-02-08 | 1945-03-13 | Geo Seelman & Sons Co | Binder and ring usable therein |
US2364859A (en) | 1943-07-01 | 1944-12-12 | Lichtenstein Leo | Loose-leaf binder |
US2451122A (en) | 1945-08-17 | 1948-10-12 | Lester L Sherwood | Means for attaching transparent envelopes to billfolds |
US2575583A (en) | 1948-12-23 | 1951-11-20 | Clarke Alick | Loose-leaf binder |
US2559556A (en) | 1949-06-08 | 1951-07-03 | Richard J Ambler | Loose-leaf filing device |
US2832348A (en) | 1957-03-08 | 1958-04-29 | Jr Russell G Demarest | Loose leaf binder |
US2911977A (en) | 1957-08-29 | 1959-11-10 | Hector E French | Loose-leaf binders |
US3008470A (en) | 1960-01-20 | 1961-11-14 | Rubinstein Irving | Loose leaf binders |
US3083714A (en) | 1960-09-26 | 1963-04-02 | Foster Melville Embry | Catalog cover binder |
US3087498A (en) | 1962-01-16 | 1963-04-30 | Vogel Rudolf | Holder device |
US3246653A (en) | 1962-08-09 | 1966-04-19 | Sexton William Wait | Binder for perforated leaves |
US3205897A (en) | 1962-11-13 | 1965-09-14 | Albert L Jamison | Binder means |
US3331373A (en) | 1963-03-15 | 1967-07-18 | Lohmeier Ludwig | Plate of plastic material with fastening means for loose-leaves |
US3221751A (en) | 1963-07-10 | 1965-12-07 | Skeavington H Brandon | Record keeping apparatus |
US3197830A (en) | 1964-05-01 | 1965-08-03 | Hoadley Robert Bruce | Keeper for electrical cords |
US3262454A (en) | 1964-06-23 | 1966-07-26 | George P Shillinger | Binder assembly |
US3251364A (en) | 1964-11-03 | 1966-05-17 | Sanford L Goldman | Loose-leaf binding element |
US3313303A (en) | 1964-12-07 | 1967-04-11 | Lewis R Beyer | Binder |
US3260264A (en) | 1965-03-15 | 1966-07-12 | Meredith Publishing Company | Binding for books |
US3270749A (en) | 1965-10-23 | 1966-09-06 | James P O'connell | Loose leaf binder and backing construction for notebooks |
GB1107760A (en) | 1966-05-04 | 1968-03-27 | Vyzk Ustav Matemat Stroju | Storage and logic network |
US3383786A (en) | 1966-05-07 | 1968-05-21 | Brown Brothers Ltd | One-piece calendar pad stand |
US3516755A (en) | 1967-06-19 | 1970-06-23 | Thomas R Smith | Binder assembly |
GB1209770A (en) | 1967-10-30 | 1970-10-21 | Carl Gustaf Moller | Loose leaf binder |
US3748051A (en) | 1968-08-27 | 1973-07-24 | Litton Business Systems Inc | Loose-leaf binder mechanism |
JPS5144451B1 (pl) | 1968-09-26 | 1976-11-29 | ||
US3785740A (en) | 1970-09-21 | 1974-01-15 | K Strong | Expandable binder |
ES206415Y (es) | 1971-01-21 | 1976-07-16 | Gregson | Un dispositivo de retencion de hojas para union a un miem- bro de cubierta de un encuadernador de hojas sueltas. |
US3850488A (en) | 1972-03-27 | 1974-11-26 | A Elias | Means for filing documents |
US3834824A (en) | 1972-09-18 | 1974-09-10 | G Jahn | Retaining means |
GB1474171A (en) | 1973-05-08 | 1977-05-18 | Elkmark Holdings | Releasable couplings and loose leaf binders incorporating them |
US4200404A (en) | 1973-05-08 | 1980-04-29 | Agnew Kenneth M | Loose leaf binders |
US4174909A (en) | 1973-07-19 | 1979-11-20 | Gerhard Jahn | Loose leaf binder |
CA1011208A (en) | 1973-09-17 | 1977-05-31 | Itw Limited | Arch type sheet fastener for loose leaf binder |
US3950107A (en) | 1974-06-26 | 1976-04-13 | The Mead Corporation | Binder ring |
US3954343A (en) | 1974-12-24 | 1976-05-04 | John Thomsen | Plastic looseleaf binder ring assembly |
US4192620A (en) | 1975-12-01 | 1980-03-11 | Gerhard Jahn | Loose leaf binder |
US4120517A (en) | 1977-06-21 | 1978-10-17 | General Binding Corporation | Removable plastic binding |
US4261664A (en) | 1978-07-17 | 1981-04-14 | Crawford Industries, Inc. | One-piece report binder |
US4256411A (en) | 1978-12-15 | 1981-03-17 | National Blank Book Company, Inc. | File folder with integral loose leaf binder rings |
US4295747A (en) | 1979-08-06 | 1981-10-20 | Errichiello D | Integrally molded, looseleaf books with ring-binder-mounting posts molded on spine |
US4307972A (en) | 1979-08-06 | 1981-12-29 | Errichiello D | Looseleaf books with plastic posts |
US4294558A (en) | 1979-08-06 | 1981-10-13 | Errichiello D | Weatherproof portfolios |
US4371194A (en) | 1980-06-24 | 1983-02-01 | General Binding Corporation | Universal binding for making variable sized books and reports |
US4340316A (en) | 1980-08-04 | 1982-07-20 | Gerhard Jahn | Binding system |
JPS6113352Y2 (pl) | 1981-01-27 | 1986-04-24 | ||
US4445799A (en) | 1981-02-12 | 1984-05-01 | Wright Line Inc. | Document holders |
US4405250A (en) | 1981-08-25 | 1983-09-20 | Wu Kuoeng F | Adjustable looseleaf binder |
US4511161A (en) | 1982-09-29 | 1985-04-16 | John Gruner | Identification and control apparatus, for example, for service personnel for a restaurant |
DE3425827C1 (de) | 1984-07-13 | 1986-01-23 | Helmut 7733 Mönchweiler Moosmüller | Heftmechanik zum Abheften von gelochtem Schriftgut |
JPS6345093A (ja) | 1986-04-28 | 1988-02-26 | 株式会社 キングジム | ファイル用綴具 |
DE3708432A1 (de) | 1987-03-16 | 1988-09-29 | Mauser Werke Gmbh | Spundfass |
FR2614841B1 (fr) | 1987-05-04 | 1993-06-04 | Jowa Sa | Reliure a anneaux ouvrables pour documents et autres objets presentes en feuilles perforees |
US4765768A (en) | 1987-08-24 | 1988-08-23 | Wright John S | Ring binding mechanism |
US4869613A (en) | 1987-10-05 | 1989-09-26 | Permclip Products Corporation | Combined sheet compressor and transfer device for attachment to spaced prongs of a file folder fastener |
GB2213432B (en) | 1987-12-09 | 1991-11-27 | Thomas Simon Corbishley | Ring binder |
GB2222113B (en) | 1988-08-23 | 1992-04-08 | Thomas Simon Corbishley | Ring binder |
US4973184A (en) | 1988-09-01 | 1990-11-27 | Salle Roger J | Writing pad organizer |
US4941804A (en) | 1989-04-27 | 1990-07-17 | Sarpy Jr John B | Plastic multi-ring paper binding system using one piece cover |
GB2232639B (en) | 1989-06-02 | 1992-11-11 | Sterling Marking Prod | A case for incorporation documents. |
DE69215862T2 (de) | 1991-03-21 | 1997-04-03 | Albox Australia Pty Ltd, Kent Town South | Papierbinder für mappen |
US5154528A (en) | 1991-09-30 | 1992-10-13 | Cananzey Gary M | U-bind page holder |
US5163768A (en) | 1992-01-07 | 1992-11-17 | Avery Dennison Corporation | Combined binder and suspended file assembly |
GB9204588D0 (en) | 1992-03-03 | 1992-04-15 | Ferguson Scot Ltd | Containers |
US5377825A (en) | 1993-01-04 | 1995-01-03 | Sykes; Philip K. | Compact disc storage case |
US5618122A (en) | 1993-02-04 | 1997-04-08 | C-Lock, Inc. | Molded plastic one-piece loose-leaf binder ring structure |
US5338125A (en) | 1993-06-24 | 1994-08-16 | Forsse Earl K | Modular book binder |
US5593242A (en) | 1993-09-15 | 1997-01-14 | Kemtek Sa | Filing of sheets of paper |
AT400693B (de) | 1994-05-17 | 1996-02-26 | Hladik Herta | Ringbuchmechanik |
US5667323A (en) | 1995-03-31 | 1997-09-16 | U.S. Ring Binder Corp. | Arch ring binder assembly |
US5988926A (en) | 1995-05-22 | 1999-11-23 | Kokuyo Co., Ltd. | Filing device |
IT1276720B1 (it) | 1995-06-14 | 1997-11-03 | Tecnocart S A S Di Giovanni Le | Dispositivo per il trattenimento di fogli, fascicoli, o schede perforate, in raccoglitori, o simili |
JP2814957B2 (ja) | 1995-08-09 | 1998-10-27 | コクヨ株式会社 | リングとじ具 |
US5718530A (en) | 1995-12-07 | 1998-02-17 | Tibbetts; Paul R. | Binder assembly |
US5720564A (en) | 1996-03-21 | 1998-02-24 | Winzen; Debra | Binder with label holder |
US5725251A (en) | 1996-05-03 | 1998-03-10 | Heggeland; Bruce E. | Modular binder system |
US5697721A (en) | 1996-05-31 | 1997-12-16 | Von Rohrscheidt; Friedrich | Injection moldable sheet binder |
US5611633A (en) | 1996-06-27 | 1997-03-18 | Whaley; Paul | Ring binder assembly |
US5988685A (en) | 1996-10-18 | 1999-11-23 | Post-Fax Inc. | Multiple faced customizable folio system |
US5882135A (en) | 1997-08-25 | 1999-03-16 | Hong Kong Stationery Mfg. Co., Ltd. | Ring binder assembly |
US5964544A (en) | 1997-08-25 | 1999-10-12 | Hong Kong Stationery Manufacturing Co., Ltd. | Ring binder assembly |
US6386784B1 (en) | 1997-11-24 | 2002-05-14 | Paul Edward Ruble | Fully interchangeable and recyclable binder cover and binding mechanism |
US6062760A (en) | 1998-01-19 | 2000-05-16 | U.S. Ring Binder Corp. | Modular binder ring construction |
US6000873A (en) | 1998-06-05 | 1999-12-14 | Franklin Covey Co. | Modular binder |
UA72525C2 (uk) * | 1999-06-05 | 2005-03-15 | Юнівенчер, Інк. | Пристрій для зберігання (варіанти) |
US6099187A (en) * | 1999-06-05 | 2000-08-08 | Univenture, Inc. | Storage device |
US6250834B1 (en) | 1999-06-16 | 2001-06-26 | Avery Dennison Corporation | Versatile binder assembly with an exterior pocket(s) |
US6328497B1 (en) | 2001-01-03 | 2001-12-11 | World Wide Stationery Manufacturing Co., Ltd. | Ring mechanism for a binder having a plastic top section |
-
2000
- 2000-05-06 UA UA2002010184A patent/UA72525C2/uk unknown
- 2000-06-02 US US09/586,148 patent/US6200057B1/en not_active Expired - Lifetime
- 2000-06-05 ES ES00943426T patent/ES2324331T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2000-06-05 OA OA1200100316A patent/OA11954A/en unknown
- 2000-06-05 CA CA002375642A patent/CA2375642C/en not_active Expired - Fee Related
- 2000-06-05 AP APAP/P/2001/002351A patent/AP2001002351A0/en unknown
- 2000-06-05 DZ DZ003181A patent/DZ3181A1/xx active
- 2000-06-05 BR BRPI0011240-2A patent/BR0011240B1/pt not_active IP Right Cessation
- 2000-06-05 EA EA200200014A patent/EA003074B1/ru not_active IP Right Cessation
- 2000-06-05 KR KR1020017015437A patent/KR100633679B1/ko not_active IP Right Cessation
- 2000-06-05 YU YU86301A patent/YU86301A/sh unknown
- 2000-06-05 CN CN008085188A patent/CN1131790C/zh not_active Expired - Fee Related
- 2000-06-05 NZ NZ515903A patent/NZ515903A/xx not_active IP Right Cessation
- 2000-06-05 EP EP00943426A patent/EP1208015B1/en not_active Expired - Lifetime
- 2000-06-05 DK DK00943426T patent/DK1208015T3/da active
- 2000-06-05 PL PL351942A patent/PL205872B1/pl unknown
- 2000-06-05 AU AU57900/00A patent/AU767791B2/en not_active Ceased
- 2000-06-05 MX MXPA01012601A patent/MXPA01012601A/es active IP Right Grant
- 2000-06-05 JP JP2001501455A patent/JP4447193B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 2000-06-05 HU HU0202313A patent/HU226227B1/hu not_active IP Right Cessation
- 2000-06-05 AT AT00943426T patent/ATE428573T1/de not_active IP Right Cessation
- 2000-06-05 WO PCT/US2000/040100 patent/WO2000074950A1/en active IP Right Grant
- 2000-06-05 RO ROA200101307A patent/RO119606B1/ro unknown
- 2000-06-05 TR TR2001/03529T patent/TR200103529T2/xx unknown
- 2000-06-05 DE DE60042024T patent/DE60042024D1/de not_active Expired - Lifetime
-
2001
- 2001-03-13 US US09/804,820 patent/US6514000B2/en not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL205872B1 (pl) | Urządzenie do składowania | |
US5888011A (en) | Loose- leaf binder structure | |
EP2242658B1 (en) | Filing device with retractable tabs | |
MX2007010078A (es) | Cuaderno recargable. | |
US6419416B1 (en) | Filing device | |
US5295622A (en) | Folder or the like | |
WO2000061381A1 (en) | Fastener for a folder | |
US6099187A (en) | Storage device | |
US6923590B2 (en) | Paper binding structure and method of forming same | |
US6010270A (en) | Ring binder with locking device | |
WO1996022888A1 (en) | Binding systems for papers | |
EP1368203B1 (en) | Storage device | |
JP2001018573A (ja) | リングバインダ装置 | |
BRPI1106170A2 (pt) | Conjunto de mecanismo de encadernação | |
KR0139799Y1 (ko) | 탁상용 카렌다의 케이스 | |
JP3048399U (ja) | ファイル | |
JP2001277755A (ja) | システム手帳 | |
WO2005113254A1 (en) | Self-closing ring binder | |
JPH05200699A (ja) | パンチ | |
KR200196408Y1 (ko) | 손잡이가 부착된 화일박스 | |
GB2323562A (en) | A filing folder with handle | |
JP2003089291A (ja) | 連結できる単体ファイル | |
GB2119315A (en) | Signal |