PL205618B1 - Urządzenie do selektywnego przemieszczania obiektów o różnej masie - Google Patents

Urządzenie do selektywnego przemieszczania obiektów o różnej masie

Info

Publication number
PL205618B1
PL205618B1 PL367347A PL36734702A PL205618B1 PL 205618 B1 PL205618 B1 PL 205618B1 PL 367347 A PL367347 A PL 367347A PL 36734702 A PL36734702 A PL 36734702A PL 205618 B1 PL205618 B1 PL 205618B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
objects
movement
displacement
progress
transport
Prior art date
Application number
PL367347A
Other languages
English (en)
Other versions
PL367347A1 (pl
Inventor
Bernhard Heuft
Gerd Kristandt
Original Assignee
Heuft Systemtechnik Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Heuft Systemtechnik Gmbh filed Critical Heuft Systemtechnik Gmbh
Publication of PL367347A1 publication Critical patent/PL367347A1/pl
Publication of PL205618B1 publication Critical patent/PL205618B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G47/00Article or material-handling devices associated with conveyors; Methods employing such devices
    • B65G47/74Feeding, transfer, or discharging devices of particular kinds or types
    • B65G47/82Rotary or reciprocating members for direct action on articles or materials, e.g. pushers, rakes, shovels
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G2203/00Indexing code relating to control or detection of the articles or the load carriers during conveying
    • B65G2203/04Detection means
    • B65G2203/042Sensors

Landscapes

  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Discharge Of Articles From Conveyors (AREA)
  • Special Conveying (AREA)
  • Branching, Merging, And Special Transfer Between Conveyors (AREA)
  • Attitude Control For Articles On Conveyors (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)
  • Lining Or Joining Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Container Filling Or Packaging Operations (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Relays Between Conveyors (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Automatic Analysis And Handling Materials Therefor (AREA)
  • Radar Systems Or Details Thereof (AREA)
  • Measurement Of Velocity Or Position Using Acoustic Or Ultrasonic Waves (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem niniejszego wynalazku jest urządzenie do selektywnego przemieszczania obiektów o różnej masie takich jak kontenery, pojemniki, opakowania jednostkowe. Urządzenie posiada pierwsze urządzenie transportowe dla obiektów i urządzenie przemieszczające do przemieszczania określonych obiektów z pierwszego urządzenia transportowego na drugie urządzenie transportowe. Intensywność, z którą obiekty są przemieszczane z pierwszego urządzenia transportowego na drugie urządzenie transportowe, jest regulowana za pomocą urządzenia sterującego.
Takie urządzenia przemieszczające są stosowane do przemieszczania wadliwych obiektów, na przykład pojemników, które nie są całkowicie napełnione, ze strumienia takich obiektów.
Z WO 00/68120 (= DE-U-299 08 036) znane jest sterowanie intensywnością, z którą obiekty są przemieszczane, w taki sposób, że obiekty przyjmują impuls przemieszczający o różnej mocy poprzecznie do ich kierunku transportu i stąd osiągają jedno z kilku drugich urządzeń transportowych przebiegających równolegle względem siebie.
Podobne urządzenie jest znane z DE-A-100 07 627, w którym stojące pionowo butelki są przemieszczane za pomocą jednego impulsu popychacza, podczas gdy butelki poziome są przemieszczane za pomocą ciągu impulsów popychacza.
Z DE-C2-36 23 327 jest znane urzą dzenie do sortowania wadliwych jednostkowych opakowań , przy czym kąt, z którym popychacz spycha jednostkowe opakowania z przenośnika taśmowego, jest regulowany automatycznie. Kąt jest ustawiany w zależności od prędkości transportu przenośnika taśmowego i prostopadłego do niego wektora wymaganej prędkości popychania.
Z DE-C1-37 34 599 jest znane urzą dzenie do wysortowywania wadliwych jednostkowych opakowań, a zwłaszcza butelek, przy czym popychacz jest napędzany przez krzywkę i jest skonstruowany jako płyta przesuwna, do której przymocowany jest segment szczotkujący. Przyspieszenie i prędkość przesuwu podczas procesu wysortowywania są zdeterminowane przez kształt i prędkość obrotu krzywki. Osiąga się w ten sposób to, że droga, po której są popychane wysortowywane opakowania jednostkowe, jest niezależna od stopnia napełnienia opakowania jednostkowego.
Urządzenia przemieszczające posiadają element przemieszczający przemieszczany poprzecznie do kierunku transportu, który jest napędzany pneumatycznie albo silnikiem elektrycznym. Elementem przemieszczającym może być także strumień powietrza, który popycha obiekt, który ma być przemieszczony, poprzecznie do kierunku transportu. W przypadku urządzeń przemieszczających, w których obiekty o różnej masie są przemieszczane na drugie urządzenie transportowe, istnieje taka trudność, że lekkie obiekty są bardziej przyspieszane przez urządzenie przemieszczające, a stąd uzyskują większy składnik prędkości poprzecznej do kierunku ruchu niż obiekty cięższe.
Celem wynalazku jest wytworzenie urządzenia przemieszczającego, które przekazuje obiektom impuls poprzeczny bez względu na ich masę, prowadząc do przemieszczenia obiektów poprzecznie do kierunku transportu z grubsza w takim samym zakresie.
Cel ten jest osiągnięty według wynalazku przez urządzenie do selektywnego przemieszczania obiektów takich jak kontenery, pojemniki, opakowania jednostkowe o różnej masie z pierwszym urządzeniem transportowym dla obiektów, z urządzeniem przemieszczającym do przemieszczania określonych obiektów z pierwszego urządzenia transportowego na drugie urządzenie transportowe, oraz z urządzeniem regulacyjnym do regulacji intensywności, z jaką urządzenie przemieszczające przemieszcza obiekty z pierwszego na drugie urządzenie transportowe, charakteryzujące się tym, że zawiera czujnik do ustalania postępu przemieszczania obiektu, przy czym urządzenie sterujące połączone jest z czujnikiem i urządzeniem przemieszczającym i jest tak ukształtowane, że aktywuje go w zależności od ustalonego postępu przemieszczania w taki sposób, że w przypadku mniejszego postępu następuje silniejsza albo dłuższa aktywacja i odwrotnie.
Korzystnie postęp przemieszczania jest ustalany poprzez pomiar okresu czasu t, w którym element przemieszczający albo obiekt, który ma być przemieszczany, przebył określoną drogę.
Korzystnie postęp przemieszczania jest ustalany za pomocą przekaźnika kątowego, liniowego urządzenia kodującego lub prędkościomierza albo wskaźnika przyspieszenia, które, za pomocą czujnika siły mierzącego siłę wymaganą do przemieszczenia obiektu, mierzą prędkość, osiąganą do określonego momentu po rozpoczęciu procesu przemieszczania.
Korzystnie urządzenie przemieszczające jest napędzane pneumatycznie albo silnikiem elektrycznym.
PL 205 618 B1
Korzystnie w przypadku napędzania urządzenia przemieszczającego silnikiem elektrycznym postęp przemieszczania jest ustalany poprzez pomiar zużycia mocy.
Korzystnie intensywność albo czas trwania aktywacji urządzenia przemieszczającego jest regulowany poprzez odniesienie do ciągłej linii charakterystyki w zależności od okresu czasu t.
Korzystnie obiekty są transportowane na małą odległość poza urządzenie przemieszczające. Ciężkie obiekty, z powodu ich większej masy, początkowo mają mniejszy składnik prędkości poprzecznej do kierunku transportu, pochodzący od elementu przemieszczającego. Postęp przemieszczania jest monitorowany za pomocą czujnika, na przykład poprzez pomiar okresu czasu, którego wymaga element przemieszczający albo obiekt przemieszczany w celu osiągnięcia pewnego punktu jego ruchu przemieszczającego. Kiedy czujnik zakomunikuje, że ten okres czasu przekroczył pewną wartość, urządzenie przemieszczające jest aktywowane podczas reszty ruchu przemieszczającego z większą mocą, to znaczy w przypadku pneumatycznego urządzenia przemieszczającego element przemieszczający jest wysuwany pod większym ciśnieniem albo dalej, a w przypadku elementu przemieszczającego napędzanego silnikiem elektrycznym napięcie napędu elektrycznego jest zwiększane albo przykładane przez dłuższy okres. W przypadku elementu przemieszczającego w postaci strumienia powietrza ciśnienie dyszy jest zwiększane albo podobnie przykładane przez dłuższy okres.
W kolejnej postaci wykonania mierzona jest prę dkość osią gana przez element przemieszczają cy w pewnym momencie po rozpoczęciu procesu przemieszczania. Można do tego wykorzystywać przekaźnik kątowy, liniowe urządzenie kodujące, prędkościomierz albo wskaźnik przyspieszenia. Główną ideą w każdym przypadku jest to, że cięższy obiekt wymaga więcej czasu dla określonego odcinka albo osiąga mniejszą prędkość niż obiekt lżejszy, tak że urządzenie przemieszczające musi być aktywowane odpowiednio z większą mocą albo dłużej.
Urządzenie przemieszczające może być także sterowane poprzez zintegrowanie z elementem przemieszczającym czujnika siły, który mierzy siłę, z którą element przemieszczający naciska na obiekt. Obiekt o większej masie będzie stawiał większy opór elementowi przemieszczającemu, tak że zmierzona siła będzie większa.
W przypadku elementu przemieszczającego napę dzanego silnikiem elektrycznym moż na jako kryterium zastosować zużycie mocy.
W zależności od ustalonego postępu aktywowane jest urządzenie przemieszczające, przy czym aktywacja jest większa albo dłuższa dla mniejszego postępu i odwrotnie. Tak więc jeśli w określonym punkcie stwierdzona jest względnie mała prędkość albo dłuższy czas wysuwania, urządzenie przemieszczające jest aktywowane silniej albo dłużej. Na przykład w przypadku pneumatycznego napędu urządzenia przemieszczającego, zwiększane jest ciśnienie dostarczane do cylindra albo też element przemieszczający jest dalej wysuwany, to znaczy obiekt jest przyspieszany przez element przemieszczający przez dłuższy okres, poprzecznie do kierunku transportu. Odpowiednio, w przypadku napędzania przez silnik elektryczny, zwiększana jest dostarczana moc, albo też proces przemieszczania jest wydłużany.
Urządzenie przemieszczające może być także wykorzystane do przemieszczania obiektów o róż nej masie z pierwszego urządzenia transportowego na jedno z kilku drugich urzą dzeń transportowych. Im dalej od pierwszego urządzenia transportowego znajduje się drugie rozważane urządzenie transportowe tym silniej musi być aktywowane urządzenie przemieszczające, przy czym aktywacja według wynalazku dodatkowo przebiega odpowiednio do masy obiektu.
Urządzenie przemieszczające jest odpowiednie zwłaszcza dla jednostek transportowych, w których obiekty są transportowane poza element przemieszczający na bardzo małą odległość, najwyżej kilku milimetrów. Odległość musi być szczególnie mała w porównaniu z długością ruchu przemieszczającego elementu przemieszczającego. Jeśli odległość jest większa, na przykład wynosi 2 cm, wtedy urządzenie przemieszczające może być także zastosowane dla stabilnych obiektów, takich jak skrzynki piwa albo skrzynki wody mineralnej, jeśli odległość jest przynajmniej zawsze taka sama.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia urządzenie przemieszczające widziane z góry w położeniu spoczynkowym; fig. 2 i 3 przedstawiają urządzenie przemieszczające z fig. 1 w różnych momentach podczas procesu przemieszczania; oraz fig. 4 przedstawia wykres czasu procesu przemieszczania.
Urządzenie przemieszczające 10 jest umieszczone obok pierwszego przenośnika 11, którym jest przenośnik łańcuchowy. Pierwszy przenośnik 11 przenosi obiekt 14, którym jest w przedstawionym przykładzie skrzynka piwa, obok urządzenia przemieszczającego 10. Urządzenie przemieszczające 10 służy do przepychania określonych obiektów 14, na przykład nie całkowicie wypełnionych
PL 205 618 B1 skrzynek piwa, z pierwszego przenośnika 11 na drugi przenośnik 12 przebiegający równolegle wzdłuż niego, a przez to wyłącza je z dalszego procesu produkcyjnego.
Urządzenie przemieszczające 10 zawiera element przemieszczający 16, który może być obracany za pomocą ramienia obrotowego 18. Elementem przemieszczającym 16 jest płyta ustawiona równolegle do kierunku transportu, a ramię obrotowe 18 jest tak zaprojektowane, że po obrocie utrzymywane jest równoległe ustawienie elementu przemieszczającego 16. W tym celu ramię obrotowe 18 składa się z dźwigni głównej 19 i dźwigni równoległej 20.
Punkty obrotu 21 dźwigni głównej 19 i dźwigni równoległej 20 są umieszczone naprzeciwko elementu przemieszczającego 16 w pewnej odległości w kierunku transportu oznaczonym strzałką 22, tak że po obrocie element przemieszczający 16 przemieszcza się równocześnie z grubsza w kierunku transportu. Obiekt 14 jest więc popychany zasadniczo poprzecznie, po obrocie elementu przemieszczającego 16, na pierwszym przenośniku 11, bez występowania większego ruchu względnego w kierunku transportu pomiędzy obiektem 14 i elementem przemieszczającym 16.
Dźwignia główna 19 jest w przybliżeniu T-kształtna i jest zamocowana na dolnym końcu pionowego słupka T w punktach obrotu 21. W położeniu początkowym przedstawionym na fig. 1 pionowy słupek T leży w przybliżeniu równolegle do kierunku transportu 22. Element przemieszczający 16 jest zamocowany na końcu poprzeczki T wskazującym w kierunku pierwszego przenośnika 11, podczas gdy cylinder obracający jest podłączony na końcu zwróconym przeciwnie do pierwszego przenośnika 11. Czujnik 30 jest umieszczony w małej odległości od tego końca poprzeczki T. Czujnik 30 wytwarza sygnał wyzwalający kiedy koniec poprzeczki T przemieści się poza niego. Ten sygnał wyzwalający jest wytwarzany jeśli dźwignia równoległa 18 zostanie obrócona o około 2°, co odpowiada wysunięciu elementu przemieszczającego o odcinek około 17 mm (fig. 2).
Okres czasu t, który upływa pomiędzy wyzwoleniem cylindra obracającego 28 i pojawieniem się sygnału wyzwalającego, służy jako miara masy obiektu 14. Im dłuższy jest ten okres czasu t, tym większa jest masa obiektu 14. Długość czasu wyzwalania T cylindra obracającego 28 jest regulowana zgodnie z tym okresem czasu t za pomocą urządzenia regulacyjnego 32. Występują trzy bramki znajdujące się jedna za drugą dla okresu czasu t. Jeśli okres czasu t mieści się w zakresie pierwszej bramki G1, wtedy wybierany jest czas wyzwolenia T1. Jeśli okres czasu t mieści się w zakresie drugiej bramki G2, wtedy stosowany jest czas wyzwolenia T2, który jest większy niż T1. Jeśli okres czasu t mieści się w trzeciej bramce G3, wtedy wybierany jest czas wyzwolenia T3, który jest większy niż T2 (fig. 4).
Czasy wyzwolenia T są ustanawiane eksperymentalnie i wprowadzane do urządzenia sterującego 32. W przedstawionym przykładzie wykonania czas wyzwolenia T jest regulowany krokowo. W szczególności jest on jednak regulowany w sposób ciągły, poprzez linię charakterystyki. W tym celu eksperymentalnie określa się kilka punktów linii charakterystyki i interpoluje się odcinki krzywej leżące pomiędzy nimi.
Podczas eksperymentalnego ustalania czasów wyzwolenia T albo linii charakterystyki można wziąć pod uwagę wpływ zmieniającego się tarcia cięższych i lżejszych obiektów.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do selektywnego przemieszczania obiektów takich jak kontenery, pojemniki, opakowania jednostkowe o różnej masie z pierwszym urządzeniem transportowym dla obiektów, z urządzeniem przemieszczającym do przemieszczania określonych obiektów z pierwszego urządzenia transportowego na drugie urządzenie transportowe, oraz z urządzeniem regulacyjnym do regulacji intensywności, z jaką urządzenie przemieszczające przemieszcza obiekty z pierwszego na drugie urządzenie transportowe, znamienne tym, że zawiera czujnik (30) do ustalania postępu przemieszczania obiektu (14), przy czym urządzenie sterujące (32) połączone jest z czujnikiem (30) i urządzeniem przemieszczającym (10) i jest tak ukształtowane, że aktywuje go w zależności od ustalonego postępu przemieszczania w taki sposób, że w przypadku mniejszego postępu następuje silniejsza albo dłuższa aktywacja i odwrotnie.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że postęp przemieszczania jest ustalany poprzez pomiar okresu czasu t, w którym element przemieszczający (16) albo obiekt (10), który ma być przemieszczany, przebył określoną drogę.
    PL 205 618 B1
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że postęp przemieszczania jest ustalany za pomocą przekaźnika kątowego, liniowego urządzenia kodującego lub prędkościomierza albo wskaźnika przyspieszenia, które, za pomocą czujnika siły mierzącego siłę wymaganą do przemieszczenia obiektu (14), mierzą prędkość, osiąganą do określonego momentu po rozpoczęciu procesu przemieszczania.
  4. 4. Urządzenie według jediłtsy o zastrz. 1, znamienne tym, że urządzenie przemieszczające (10) jest napędzane pneumatycznie albo silnikiem elektrycznym.
  5. 5. Urządzenie przemieszczające według zastrz. 4, znamienne tym, że w przypadku napędzania urządzenia przemieszczającego (10) silnikiem elektrycznym postęp przemieszczania jest ustalany poprzez pomiar zużycia mocy.
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że intensywność albo czas trwania aktywacji urządzenia przemieszczającego (10) jest regulowany poprzez odniesienie do ciągłej linii charakterystyki w zależności od okresu czasu t.
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że obiekty (14) są transportowane na małą odległość poza urządzenie przemieszczające (10).
PL367347A 2001-09-19 2002-09-06 Urządzenie do selektywnego przemieszczania obiektów o różnej masie PL205618B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE20115478U DE20115478U1 (de) 2001-09-19 2001-09-19 Vorrichtung zum Ausleiten von Objekten unterschiedlicher Masse

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL367347A1 PL367347A1 (pl) 2005-02-21
PL205618B1 true PL205618B1 (pl) 2010-05-31

Family

ID=7961913

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL367347A PL205618B1 (pl) 2001-09-19 2002-09-06 Urządzenie do selektywnego przemieszczania obiektów o różnej masie

Country Status (15)

Country Link
US (2) US7207444B2 (pl)
EP (1) EP1438245B1 (pl)
JP (1) JP4248397B2 (pl)
KR (1) KR100887024B1 (pl)
AT (1) ATE337990T1 (pl)
BR (1) BR0212609B1 (pl)
CA (1) CA2466280C (pl)
DE (2) DE20115478U1 (pl)
DK (1) DK1438245T3 (pl)
ES (1) ES2269755T3 (pl)
HU (1) HU226514B1 (pl)
MX (1) MXPA04002551A (pl)
PL (1) PL205618B1 (pl)
RU (1) RU2292295C2 (pl)
WO (1) WO2003024848A1 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ296596B6 (cs) * 2004-03-02 2006-04-12 Sklostroj Turnov Cz, S. R. O. Mechanizmus odstávky sklárského tvarovacího stroje
WO2008131196A2 (en) * 2007-04-18 2008-10-30 Eriez Manufacturing Co. Sealing feature for sorter paddles
ITTO20080278A1 (it) * 2008-04-11 2009-10-12 Bottero Spa Gruppo di movimentazione per il trasferimento di articoli di vetro
US7757840B2 (en) * 2008-06-23 2010-07-20 Unique Metal Designs, Inc. Conveyor wear bar assembly
DE102009003847A1 (de) 2009-04-29 2010-11-04 Krones Ag Vorrichtung und Verfahren zum Ausleiten von Objekten von einer sich bewegenden Transporteinrichtung
DE102012219566A1 (de) * 2012-10-25 2014-04-30 Krones Ag Verfahren zum Aussondern eines Gegenstands
DE102013202872B4 (de) 2013-02-21 2024-07-25 Krones Aktiengesellschaft Verfahren und Vorrichtung zum Ausrichten und/oder Gruppieren von Artikeln, Stückgütern oder Gebinden
DE102013204095A1 (de) 2013-03-11 2014-09-11 Krones Aktiengesellschaft Verfahren und Vorrichtung zum Positionieren, Ausrichten und/oder Gruppieren von Artikeln, Stückgütern oder Gebinden
DE102015014275A1 (de) 2015-11-06 2017-05-11 Heuft Systemtechnik Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum Ausleiten von Objekten mit nicht-rotationssymmetrischer Standfläche

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2917286A1 (de) * 1979-04-27 1980-11-06 Bernhard Heuft Vorrichtung zum seitlichen ablenken von stueckgut von einer ersten bewegungsbahn auf eine zweite bewegungsbahn
ZA831850B (en) * 1982-03-19 1983-11-30 Nestier Corp Accumulating conveyor control
DE3623327A1 (de) * 1986-07-11 1988-01-21 Braschos Erdmann Vorrichtung zum aussortieren von als fehlerhaft erkannten verpackungseinheiten
GB8723040D0 (en) * 1987-10-01 1987-11-04 Logan Fenamec Uk Ltd Separating articles conveyed by conveyor system
DE3734599C1 (en) * 1987-10-13 1989-03-23 Ct Kontrollsysteme Gmbh Apparatus for separating packaging units which have been recognised as being defective
FR2724916A1 (fr) * 1994-09-27 1996-03-29 Surepack Ind Dispositif de transfert d'objets, produits et articles divers par poussoir tactile et installation en faisant application
IT1280460B1 (it) 1995-09-08 1998-01-20 Cavanna Spa Dispositivo per suddividere file di articoli in movimento, ad esempio per impianti automatici di confezionamento.
US6206170B1 (en) * 1996-04-15 2001-03-27 Mantissa Corporation Control system for a tilt tray sorter
US5988356A (en) * 1997-09-08 1999-11-23 United Parcel Service Of America, Inc. Automated diverter capable of sorting bulky articles
US5979635A (en) 1997-10-22 1999-11-09 Industrial Dynamics Co., Ltd. Container diverter apparatus and method
US6189702B1 (en) * 1998-11-25 2001-02-20 United Parcel Service Of America, Inc. Overhead mounted sorter for conveyors
DE29908036U1 (de) * 1999-05-05 1999-10-28 Heuft Systemtechnik Gmbh, 56659 Burgbrohl Vorrichtung zum Ausleiten von Gegenständen aus einem Strom von solchen Gegenständen
DE10007627C2 (de) * 2000-02-18 2002-01-10 Krones Ag Verfahren und Vorrichtung zum Ausleiten liegender Gefäße
US6446788B1 (en) * 2001-03-12 2002-09-10 Owens-Brockway Glass Container Inc. Linear conveyor speed sensor
US6758327B1 (en) * 2003-01-07 2004-07-06 Rexnord Industries, Inc. Conveyor drive assembly and method of operation

Also Published As

Publication number Publication date
ATE337990T1 (de) 2006-09-15
KR100887024B1 (ko) 2009-03-04
CA2466280A1 (en) 2003-03-27
DE50208021D1 (de) 2006-10-12
JP2005503304A (ja) 2005-02-03
BR0212609B1 (pt) 2011-09-06
HUP0402237A2 (en) 2006-08-28
DK1438245T3 (da) 2006-11-20
CA2466280C (en) 2010-11-30
RU2292295C2 (ru) 2007-01-27
EP1438245B1 (de) 2006-08-30
DE20115478U1 (de) 2002-03-21
WO2003024848A1 (de) 2003-03-27
US20070175803A1 (en) 2007-08-02
JP4248397B2 (ja) 2009-04-02
KR20040047843A (ko) 2004-06-05
US7207444B2 (en) 2007-04-24
HU226514B1 (en) 2009-03-02
US20050126884A1 (en) 2005-06-16
US7398885B2 (en) 2008-07-15
EP1438245A1 (de) 2004-07-21
ES2269755T3 (es) 2007-04-01
BR0212609A (pt) 2004-08-17
RU2004111672A (ru) 2005-04-27
MXPA04002551A (es) 2004-07-30
PL367347A1 (pl) 2005-02-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7398885B2 (en) Apparatus for the diversion of objects of different mass
US5655643A (en) High speed, compound, belted diverter and method of operating same
US6220422B1 (en) Rotary articulated pusher for removing items, such as luggage, from a conveyor belt
CN1179764A (zh) 翻转和定位物品的装置和方法
CA2552714A1 (en) Method and apparatus for determining weight of moving mailpieces
FI69814C (fi) Anordning foer aendring av transportriktningen hos enskilda foremaol
EP1289864B1 (en) Shuttle top diverter
US5135102A (en) Sorting conveyor
JP4204468B2 (ja) 物品の選別方法および装置
CN1093056A (zh) 翻转扁平物件的装置
PL339109A1 (en) Apparatus for sorting and selectively collecting flat objects
JPH0284227A (ja) 素材供給装置および鍛造機
RU2003112696A (ru) Способ и устройство регулирования скорости перемещения и расстояния между объектами, транспортируемыми случайным образом
CA2370394C (en) Device for singling out articles from a flow of such articles
US3684073A (en) Conveyor system
CA1216736A (en) Brick moulding device
EP0752972B1 (en) Turning apparatus for packages
US5435431A (en) Container tipping apparatus
ITTO940664A1 (it) Dispositivo deceleratore per oggetti postali
SU1239066A1 (ru) Устройство дл поштучной выдачи изделий из пакета
NL1001928C2 (nl) Inrichting voor het transporteren en gelijktijdig in vormbakken brengen van kleiballen voor de baksteenindustrie.
SU1479399A1 (ru) Устройство дл сбрасывани круглых лесоматериалов с продольного конвейера
SU326438A1 (ru) Устройство для разметки предметов на отрезки
JPS593234B2 (ja) 移送中の棒状パン生地の選別装置
GB1566322A (en) Marking device more particularly for a method of marking ceramic articles